Georgia Sweeps South Carolina In Regular-Season Finale

COLUMBIA, S.C., February 8. THE second-ranked Lady Bulldogs used a 173.5-109.5 win against South Carolina Saturday at the Carolina Natatorium in Columbia to post an undefeated regular season and tie a program high with 11 wins. The Georgia men completed the sweep with a 182-116 win against the Gamecocks to wrap up the dual meet season.

"The teams did a great job ending the regular season with a win," said Georgia head coach Jack Bauerle.

The Lady Bulldogs end the dual meet season at 11-0 and 5-0 against conference opponents. The women have now posted a perfect regular season seven times since 1973 with the previous coming in 2001 (10-0). Saturday's win against the Gamecocks also tied the program record of 11 dual-meet wins in a season set last year (11-1). Georgia has now won the last 14 dual meets against South Carolina dating back to 1984 and holds an 18-3 advantage in the all-time series.

Georgia claimed wins against three teams ranked in the top 10 nationally en route to an undefeated season, including then-No. 2 Florida at home.

"We are definitely proud of our ladies," said Bauerle. "It is not as if we dodged anyone. We beat Florida when (the Gators) were No. 2, Texas (in Austin when it was ranked) at No. 5 and SMU, who was ranked No. 9. This is a good group of athletes, but it is also a group of tough ladies. It is not easy going undefeated with the schedule we have. You not only have to be talented but tough. We have great leadership and a good mix of veterans and new faces."

The Georgia men (9-2, 4-1) posted a nine-win season for only the third time in the last 23 years. The Bulldogs last won nine meets during the 2000-01 season (9-3). Georgia has won 11 of the last 12 meets against the Gamecocks, and the Bulldogs avenged a 123-120 loss suffered two years ago in Columbia.

"I am very pleased with the men this season winning nine dual meets," said Bauerle. "They fought real hard, and we have had a lot of great wins this year. From here on in we prepare for the SEC and NCAA Championship. We are a much deeper team than we have been in recent years."

In the 16-event short-course yards program for each team, the Lady Bulldogs won the first five events while the Bulldogs touched first in four of the first five races to take a commanding lead en route to the sweep.

Event winners for the women include Melissa Klein (1000 free, 200 breast), Kara Lynn Joyce (200 free, 500 free), Mary DeScenza (100 back, 100 free), Rachel Myco (200 fly), Haley Chura (200 back), Clair Maust (400 IM) and Lindsey Ertter (100 breast).

"Mary DeScenza and Kara Lynn Joyce were spectacular for us today," added Bauerle.

Taking top honors for the men were Robert Margalis (1000 free), Peter Osborn (100 back), Randy Lam (200 fly, 400 IM), Scott Gardner (50 free, 100 breast), Scott Lenyk (200 back), Chris Colwill (3-meter diving) and Jonathan Schmidt (100 fly).

“We were really good across the board," said Bauerle. "Scott Gardner did a great job for us, and Chris Colwill did a nice job on the boards as well."

The South Carolina women were led by Heather Skaggs who took first in both the 50 yard freestyle (23.55) and the 100 yard butterfly (29.63). Diver Allison Brennan had outstanding performance in the 1 meter(310.05) and 3 meter (287.03) diving events taking first in both. Lauren King, who is coming off of aninjury, came in close behind in the 1 meter with a score of 276.08 Head Diving Coach Todd Sherritt is veryoptimistic about the SEC championships with these divers leading the way for the women. If Brennan can hit her dives, she will be untouchable at the SEC Championships" stated Sherritt. Also, with last year AllAmerican King, and freshman Lyndsey Havens the Gamecocks should do well in the Championships.

For the men, Tamas Szucs led the way finishing in the top position in both the 500 yard freestyle (4:31.55) and the 200 yard freestyle (1:38.67). Also taking first place honors for the Gamecocks were Ed Murphy in the 100 yard freestyle (46.33) and Justin Kata in the 200 yard backstroke (2:08.69). Lir Derieg had a personal best time of 52.18 in the 100 yard backstroke and Tim Farrington also had a personal best in the 1000 yard freestyle with a time of 9:29.57. Diver Andy Bradley had a first place finish in the 1 meter diving event with a score of 374.55.

RESULTS:
Event 1 Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
1:39.90 A
1:42.89 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Georgia 'B' NT 1:45.07 11
1) Mabry, Neka 2) Corliss, Gretchen
3) DeScenza, Mary 4) Hupman, Christie
26.39
2 University of Georgia 'C' NT 1:45.61 4
1) Harm, Tricia 2) Pate, Virginia
3) Georoff, Andrea 4) Joyce, Kara Lynn
28.26
3 University of Georgia 'A' NT x1:47.14
1) Soladay, Jackie 2) Ertter, Lindsey
3) Thorburn, Linn 4) Kearns, Paige
28.28
4 University of South Carolina 'A' NT 1:49.88 2
1) Dedekind, Bronwyn 2) Nance, Aunya
3) McHugh, Carolyn 4) Bastak, Ashleigh
29.12

Event 2 Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
1:26.72 A
1:28.32 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Georgia 'A' NT 1:32.65 11
1) Osborn, Peter 2) Gardner, Scott
3) Schmidt, Jonathan 4) Verhoef, Peter
23.77
2 University of South Carolina 'A' NT 1:33.32 4
1) Derieg, Lir 2) Kata, Justin
3) Parkin, Joshua 4) Murphy, Ed
23.94
3 University of Georgia 'B' NT 1:34.13 2
1) Underhill, Colin 2) McAuliffe, Brent
3) Lam, Randy L 4) Alleyne, Damian
24.47
4 University of Georgia 'C' NT x1:36.07
1) Edging, Matt 2) Parsley, Jeff
3) Laban, Josh 4) Taylor, Andrew
25.19
5 University of Georgia 'D' NT x1:37.16
1) Staak, Ryan 2) Cellini, Michael
3) Stibrich, Nathan 4) Owen, Matthew
25.40
— University of South Carolina 'B' NT SCR

Event 3 Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Klein, Melissa UGA NT 10:10.32 9
29.39 1:00.77 2:03.56 5:08.52
2 Chura, Haley UGA NT 10:16.24 4
29.24 1:00.62 2:03.32 5:08.54
3 Williams, Ali UGA NT 10:20.96 3
29.69 1:00.88 2:03.33 5:09.86
4 Ruka, Meredith USC NT 10:39.15 2
29.67 1:01.40 2:05.00 5:17.82
5 Clanton, Anna-Kate USC NT 10:52.36 1
30.14 1:02.81 2:09.03 5:27.24

Event 4 Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Margalis, Robert UGA NT 9:21.68 9
26.40 54.98 1:52.01 4:41.46
2 Farrington, Tim USC NT 9:29.57 4
26.35 54.95 1:52.42 4:43.98
3 Farrington, Mike USC NT 9:34.56 3
26.48 55.00 1:52.42 4:45.51
4 Cover, Brandon UGA NT 9:41.36 2
26.83 55.72 1:53.71 4:48.43
5 Thorburn, Will UGA NT 9:48.48 1
26.95 55.84 1:54.80 4:51.36

Event 5 Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
1:47.61 A
1:50.83 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Joyce, Kara Lynn UGA NT 1:48.54 B 9
25.63 53.11
2 Maust, Claire UGA NT 1:50.20 B 4
26.16 53.70
3 Van Assen, Jennife USC NT 1:50.78 B 3
26.35 54.35
4 Hardt, Julie UGA NT 1:51.78 2
27.06 55.27
5 May, Kaelon USC NT 1:54.17 1
27.09 55.95
6 Grams, Beth UGA NT x1:54.48
27.25 55.89
7 Dedekind, Bronwyn USC NT 1:54.75
27.12 56.18
8 Skaggs, Haley USC NT x1:56.36
27.22 56.37

Event 6 Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
1:36.19 A
1:39.07 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Szucs, Tamas USC NT 1:38.67 B 9
23.62 48.52
2 Mack, Colby USC NT 1:39.91 4
23.96 49.12
3 Bathazi, Tamas USC NT 1:40.34 3
23.79 48.95
4 Alleyne, Damian UGA NT 1:40.44 2
24.20 49.22
5 Owen, Matthew UGA NT 1:42.85 1
23.95 49.10
6 Duff, Reid USC NT x1:44.97
24.67 51.20
7 Stibrich, Nathan UGA NT 1:45.02
24.27 50.52
8 Hollinger, Cameron UGA NT x1:45.47
23.83 50.16

Event 7 Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
54.47 A
56.10 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 DeScenza, Mary UGA NT 56.08 B 9
27.86
2 Skaggs, Heather USC NT 56.71 4
27.80
3 Chura, Haley UGA NT 57.72 3
28.44
4 Soladay, Jackie UGA NT 58.72 2
29.00
5 Rose, Rebecca UGA NT x1:01.85
30.42

Event 8 Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
47.43 A
48.85 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Osborn, Peter UGA NT 50.87 9
25.15
2 Derieg, Lir USC NT 52.18 4
25.60
3 Leynk, Scott UGA NT 53.07 3
26.04
4 Edging, Matt UGA NT 53.66 2
26.48
5 Condon, Sean USC NT 54.14 1
26.54
6 Staak, Ryan UGA NT x54.25
26.88

Event 9 Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
1:58.11 A
2:01.65 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Myco, Rachel UGA NT 2:03.89 9
28.01 59.25
2 Thorburn, Linn UGA NT 2:04.97 4
29.12 1:00.55
3 Grams, Beth UGA NT 2:05.46 3
28.80 1:01.03
4 Williams, Ali UGA NT x2:07.14
28.97 1:01.25
5 Fiorentino, Kendel USC NT 2:08.29 2
28.58 1:01.16
6 Johnson, Meagan USC NT 2:11.22 1
29.71 1:03.05
7 Ruka, Meredith USC NT 2:13.49
30.64 1:05.98
8 Hartland, Amy USC NT x2:14.97
30.22 1:04.45

Event 10 Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
1:44.93 A
1:47.14 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lam, Randy L UGA NT 1:49.74 9
24.47 52.59
2 Schmidt, Jonathan UGA NT 1:52.53 4
24.37 53.27
3 Underhill, Colin UGA NT 1:53.21 3
25.49 53.95
4 Bathazi, Tamas USC NT 1:58.33 2
25.99 55.91
5 Lillard, Jim USC NT 1:59.45 1
26.18 56.10

Event 11 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
22.88 A
23.56 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Skaggs, Heather USC NT 23.55 B 9
2 Kearns, Paige UGA NT 23.62 4
3 Mabry, Neka UGA NT 23.67 3
4 Bastak, Ashleigh USC NT 23.73 2
5 McHugh, Carolyn USC NT 24.04 1
6 Hupman, Christie UGA NT 24.21
7 Nance, Aunya USC NT x24.37

Event 12 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
19.74 A
20.33 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gardner, Scott UGA NT 21.09 9
2 Murphy, Ed USC NT 21.14 4
3 Verhoef, Peter UGA NT 21.21 3
4 Taylor, Andrew UGA NT 21.44 2
5 Duff, Reid USC NT 21.61 1
6 Parkin, Joshua USC NT 21.72
7 Bastak, Adam USC NT x21.76
8 Cellini, Michael UGA NT x21.92

Event 13 Women 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brennan, Allison USC NT 287.03 9
2 Bassham, Brooke UGA NT 274.43 4
3 Hunter, Emily UGA NT 249.70 3
4 Hershman, Sara UGA NT 241.28 2
5 Havens, Lindsay USC NT 237.75 1

Event 14 Men 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bradley, Andy USC NT 374.55 9
2 Colwill, Chris UGA NT 346.88 4
3 Emmerton, Dean USC NT 294.08 3
4 Balman, Ian USC NT 292.20 2
5 Avery, Todd UGA NT 285.83 1
6 Gouzeev, Geyna UGA NT 267.13

Event 15 Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
49.78 A
51.27 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 DeScenza, Mary UGA NT 50.77 B 9
25.14
2 Kearns, Paige UGA NT 51.12 B 4
24.95
3 Van Assen, Jennife USC NT 51.96 3
25.37
4 Bastak, Ashleigh USC NT 52.33 2
25.72
5 Hupman, Christie UGA NT 53.61 1
25.69
6 Skaggs, Haley USC NT 53.91
25.67
7 Harm, Tricia UGA NT x54.25
26.17
8 Hong, Christina USC NT x56.02
26.89

Event 16 Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
43.53 A
44.83 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Murphy, Ed USC NT 46.33 9
22.37
2 Laban, Josh UGA NT 46.34 4
22.00
3 Mack, Colby USC NT 46.78 3
22.93
4 Duff, Reid USC NT 47.16 2
22.98
5 Margalis, Robert UGA NT 47.40 1
23.09
6 Hollinger, Cameron UGA NT 47.57
22.87
7 Taylor, Andrew UGA NT x47.64
22.89
8 Bastak, Adam USC NT x48.76
23.33

Event 17 Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
1:58.24 A
2:01.78 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chura, Haley UGA NT 2:01.18 B 9
29.39 59.72
2 Soladay, Jackie UGA NT 2:08.07 4
30.24 1:02.63
3 Pate, Virginia UGA NT 2:08.19 3
31.41 1:03.62
4 Myco, Rachel UGA NT x2:09.89
31.26 1:03.87
5 Dedekind, Bronwyn USC NT 2:14.09 2
32.11 1:06.04

Event 18 Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
1:44.02 A
1:47.14 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Leynk, Scott UGA NT 1:49.90 9
26.43 53.73
2 Osborn, Peter UGA NT 1:52.76 4
26.53 54.75
3 Edging, Matt UGA NT 1:53.99 3
27.77 57.33
4 Thorburn, Will UGA NT x1:54.42
27.85 56.84
5 Derieg, Lir USC NT 1:54.98 2
26.89 55.48
6 Staak, Ryan UGA NT x1:57.65
27.95 57.84
7 Condon, Sean USC NT 1:58.89 1
27.44 57.10

Event 19 Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
2:14.25 A
2:18.27 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Klein, Melissa UGA NT 2:17.19 B 9
31.74 1:06.93
2 Ertter, Lindsey UGA NT 2:17.40 B 4
32.14 1:07.16
3 Nance, Aunya USC NT 2:24.14 3
33.34 1:09.94
4 Maust, Claire UGA NT 2:25.30 2
33.68 1:10.18
5 Fiorentino, Kendel USC NT 2:25.93 1
33.62 1:10.49
6 Corliss, Gretchen UGA NT x2:30.04
33.87 1:12.08

Event 20 Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
1:57.35 A
2:00.87 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kata, Justin USC NT 2:08.69 9
29.47 1:02.56
2 Cellini, Michael UGA NT 2:11.39 4
30.30 1:03.92
3 Lam, Randy L UGA NT 2:12.55 3
30.01 1:04.20
4 Farrington, Mike USC NT 2:15.37 2
31.45 1:05.94

Event 21 Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
4:45.46 A
4:54.02 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Joyce, Kara Lynn UGA NT 4:50.08 B 9
26.76 56.12 1:55.85
2 Conway, Laura UGA NT 4:53.51 B 4
28.43 57.93 1:57.28
3 Hardt, Julie UGA NT 4:57.48 3
27.76 57.92 1:57.81
4 Rose, Rebecca UGA NT x5:01.08
28.13 57.65 1:57.62
5 May, Kaelon USC NT 5:01.13 2
28.13 58.07 1:58.91
6 Dedekind, Bronwyn USC NT 5:05.15 1
28.00 58.41 2:00.32
7 Clanton, Anna-Kate USC NT 5:23.24
30.01 1:02.68 2:08.65

Event 22 Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
4:19.63 A
4:27.41 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Szucs, Tamas USC NT 4:31.55 9
25.25 52.50 1:47.61
2 Mack, Colby USC NT 4:37.55 4
26.21 54.32 1:51.29
3 McAuliffe, Brent UGA NT 4:38.71 3
26.10 54.59 1:51.94
4 Alleyne, Damian UGA NT 4:38.93 2
27.10 56.06 1:53.28
5 Bathazi, Tamas USC NT 4:39.79 1
26.08 54.31 1:51.17
6 Farrington, Tim USC NT x4:43.82
26.23 54.47 1:51.90
7 Owen, Matthew UGA NT 4:43.85
25.81 53.73 1:51.34

Event 23 Women 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brennan, Allison USC NT 310.05 9
2 King, Lauren USC NT 276.08 4
3 Bassham, Brooke UGA NT 269.25 3
4 Havens, Lindsay USC NT 246.23 1.5
4 Hunter, Emily UGA NT 246.23 1.5
6 Hershman, Sara UGA NT 245.10

Event 24 Men 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Colwill, Chris UGA NT 364.05 9
2 Emmerton, Dean USC NT 348.45 4
3 Bradley, Andy USC NT 339.68 3
4 Balman, Ian USC NT 336.60 2
5 Avery, Todd UGA NT 267.30 1
6 Gouzeev, Geyna UGA NT 242.48

Event 25 Women 400 Yard IM
===============================================================================
4:15.93 A
4:23.60 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ruka, Meredith USC NT 4:37.73 9
29.82 1:03.61
— Maust, Claire UGA NT X4:23.79
28.93 1:01.95
— Pate, Virginia UGA NT X4:24.56
29.32 1:01.65

Event 26 Men 400 Yard IM
===============================================================================
3:47.28 A
3:54.10 B
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lam, Randy L UGA NT 3:59.17 9
24.88 53.40
2 Margalis, Robert UGA NT 4:00.98 4
26.11 55.59
3 McAuliffe, Brent UGA NT 4:05.04 3
26.78 56.36
4 Cover, Brandon UGA NT x4:06.70
26.18 55.67
5 Farrington, Tim USC NT 4:14.71 2
27.59 59.14
6 Farrington, Mike USC NT 4:15.21 1
27.29 58.27
— Thorburn, Will UGA NT X4:12.96
26.46 57.51

Event 27 Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
1:31.01 A
1:33.74 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of South Carolina 'B' NT 1:32.98 B 11
1) Skaggs, Heather 2) Van Assen, Jennifer
3) McHugh, Carolyn 4) Bastak, Ashleigh
23.32
2 University of South Carolina 'A' NT 1:41.95 4
1) Skaggs, Haley 2) Andrews, Bennett
3) Johnson, Meagan 4) Hong, Christina
24.43
3 University of South Carolina 'C' NT x1:48.45
1) May, Kaelon 2) Fiorentino, Kendel
3) Hartland, Amy 4) Clanton, Anna-Kate
25.83
— University of Georgia 'A' NT X1:32.16
1) Joyce, Kara Lynn 2) Kearns, Paige
3) Georoff, Andrea 4) Mabry, Neka
23.09
— University of Georgia 'B' NT X1:39.05
1) Ertter, Lindsey 2) Hupman, Christie
3) Chura, Haley 4) Grams, Beth
24.44
— University of Georgia 'C' NT X1:39.16
1) Hardt, Julie 2) DeScenza, Mary
3) Harm, Tricia 4) Rose, Rebecca
24.45
— University of Georgia 'D' NT X1:42.12
1) Myco, Rachel 2) Williams, Ali
3) Klein, Melissa 4) Corliss, Gretchen
24.37

Event 28 Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
1:18.47 A
1:20.82 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Georgia 'A' NT 1:24.13 11
1) Hollinger, Cameron 2) Verhoef, Peter
3) Gardner, Scott 4) Laban, Josh
22.21
2 University of Georgia 'B' NT 1:25.49 4
1) Taylor, Andrew 2) Schmidt, Jonathan
3) Cellini, Michael 4) Alleyne, Damian
21.51
3 University of South Carolina 'B' NT 1:25.51 2
1) Mack, Colby 2) Parkin, Joshua
3) Derieg, Lir 4) Kata, Justin
21.73
4 University of South Carolina 'A' NT 1:25.84
1) Murphy, Ed 2) Duff, Reid
3) Bathazi, Tamas 4) Szucs, Tamas
21.35
5 University of South Carolina 'C' NT x1:31.94
1) Bastak, Adam 2) Lillard, Jim
3) Farrington, Tim 4) Farrington, Mike
22.01
— University of Georgia 'C' NT SCR

Event 29 Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ertter, Lindsey UGA NT 1:03.46 9
30.25
2 Pate, Virginia UGA NT 1:05.19 4
30.79
3 Corliss, Gretchen UGA NT 1:07.29 3
31.95
4 Nance, Aunya USC NT 1:08.19 2
31.94
5 Andrews, Bennett USC NT 1:11.42 1
33.37
6 Hong, Christina USC NT 1:12.29
34.30
7 Harm, Tricia UGA NT x1:24.72
32.79

Event 30 Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gardner, Scott UGA NT 57.64 9
27.04
2 McAuliffe, Brent UGA NT 57.93 4
27.46
3 Kata, Justin USC NT 59.20 3
27.90
4 Laban, Josh UGA NT 59.32 2
27.44

Event 31 Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Skaggs, Heather USC NT 56.31 9
26.68
2 McHugh, Carolyn USC NT 57.69 4
26.86
3 Johnson, Meagan USC NT 1:01.62 3
28.88
4 Skaggs, Haley USC NT x1:01.81
28.30
— Mabry, Neka UGA NT X56.48
26.64
— Grams, Beth UGA NT X58.36
27.84
— Thorburn, Linn UGA NT X59.62
28.23
— Williams, Ali UGA NT X1:00.31
28.78

Event 32 Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schmidt, Jonathan UGA NT 49.37 9
23.19
2 Verhoef, Peter UGA NT 49.71 4
23.27
3 Underhill, Colin UGA NT 50.80 3
23.95
4 Parkin, Joshua USC NT 50.92 2
23.89
5 Stibrich, Nathan UGA NT x52.19
24.15
6 Condon, Sean USC NT 52.24 1
24.60
7 Lillard, Jim USC NT 54.22
25.24
8 Bastak, Adam USC NT x54.63
25.10
— Derieg, Lir USC NT SCR

Comments Off

Author: Archive Team

Current Swimming World Issue


Trouble Viewing on Smart Phones, Tablets or iPads? Click Here

Morning Swim Show

SwimOutlet.com Tech Talk

Speedo Performance of the Week