ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Arena Grand Prix - Austin: Day Two Finals
1/19/2013-1/19/2013
Austin, USA


    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 18:07PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 11  Women 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Komarnycky, Alexa      23 Island Swimming   4:54.41    4:47.15  
                 31.59      1:05.02 (33.43)
        1:42.24 (37.22)     2:18.53 (36.29)
        3:00.63 (42.10)     3:42.12 (41.49)
        4:15.45 (33.33)     4:47.15 (31.70)
  2 D''Innocenzo, Margaret  18 Crimson Aquatics  4:57.58    4:59.12  
                 31.57      1:06.58 (35.01)
        1:44.07 (37.49)     2:21.17 (37.10)
        3:05.17 (44.00)     3:50.24 (45.07)
        4:25.08 (34.84)     4:59.12 (34.04)
  3 Greenberg, Peyton      15 Lakeside Swim Te  5:11.32    5:08.01  
                 31.95      1:09.20 (37.25)
        1:51.83 (42.63)     2:33.45 (41.62)
        3:15.52 (42.07)     3:57.15 (41.63)
        4:33.32 (36.17)     5:08.01 (34.69)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  2 Stevens, Leah          16 Lakeside Swim Te  4:55.60             
                 31.72      1:08.33 (36.61)
        1:46.64 (38.31)     2:24.38 (37.74)
        3:06.92 (42.54)     3:49.99 (43.07)
        4:23.31 (33.32)     4:55.60 (32.29)
  3 Howe, Ally             17 Palo Alto Stanfo  4:57.11             
                 31.18      1:05.87 (34.69)
        1:43.46 (37.59)     2:20.82 (37.36)
        3:04.83 (44.01)     3:50.09 (45.26)
        4:23.99 (33.90)     4:57.11 (33.12)    
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 18:25PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 12  Men 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Clary, Tyler           23 Club Wolverine-M  4:26.91    4:20.36  
                 27.19        57.76 (30.57)
        1:31.23 (33.47)     2:03.41 (32.18)
                                3:21.19 ( )
        3:51.50 (30.31)     4:20.36 (28.86)
  2 Page, Alec             19 Island Swimming   4:27.97    4:23.05  
                 28.66      1:00.85 (32.19)
        1:35.53 (34.68)     2:10.24 (34.71)
        2:46.55 (36.31)     3:23.58 (37.03)
        3:54.01 (30.43)     4:23.05 (29.04)
  3 Wold, Alex             25 Santa Clara Swim  4:31.90    4:25.46  
                 28.89        59.67 (30.78)
        1:33.97 (34.30)     2:08.02 (34.05)
        2:46.78 (38.76)     3:26.18 (39.40)
        3:56.47 (30.29)     4:25.46 (28.99)
  4 Ogren, Curtis          16 Palo Alto Stanfo  4:30.28    4:26.22  
                 28.17      1:00.12 (31.95)
        1:33.37 (33.25)     2:06.14 (32.77)
        2:44.35 (38.21)     3:22.94 (38.59)
        3:54.79 (31.85)     4:26.22 (31.43)
  5 Rowan, Samuel          21 Tucson Ford Deal  4:34.03    4:29.74  
                 28.25      1:00.79 (32.54)
        1:35.87 (35.08)     2:10.66 (34.79)
        2:47.63 (36.97)     3:25.66 (38.03)
        3:58.04 (32.38)     4:29.74 (31.70)
  6 Robles Castro, Miguel  26 ITESM             4:34.69    4:33.82  
                 28.71      1:01.77 (33.06)
        1:37.63 (35.86)     2:12.21 (34.58)
        2:52.26 (40.05)     3:32.17 (39.91)
        4:04.09 (31.92)     4:33.82 (29.73)
  7 Boucher, Jerome        20 LR                4:38.63    4:34.84  
                 29.03      1:02.56 (33.53)
        1:39.53 (36.97)     2:16.44 (36.91)
        2:53.18 (36.74)     3:30.78 (37.60)
        4:03.69 (32.91)     4:34.84 (31.15)
  8 Brothers, Will         18 Island Swimming   4:34.78    4:35.73  
                 29.18      1:02.27 (33.09)
        1:39.17 (36.90)     2:14.42 (35.25)
        2:53.94 (39.52)     3:33.10 (39.16)
        4:05.21 (32.11)     4:35.73 (30.52)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Moore, David           18 Alamo Area Aquat  4:43.14    4:38.81  
                 29.49      1:03.17 (33.68)
        1:40.88 (37.71)     2:18.34 (37.46)
        2:58.05 (39.71)     3:38.41 (40.36)
        4:09.63 (31.22)     4:38.81 (29.18)
 10 Rogers, Lynn           19 Golden West Swim  4:43.24    4:39.22  
                 29.36      1:02.26 (32.90)
        1:39.52 (37.26)     2:16.69 (37.17)
        2:55.01 (38.32)     3:35.40 (40.39)
        4:08.01 (32.61)     4:39.22 (31.21)
 11 Roa, Daniel            22 Una Gwsc-CA       4:40.10    4:39.40  
                 29.43      1:02.02 (32.59)
        1:38.18 (36.16)     2:14.03 (35.85)
        2:56.00 (41.97)     3:36.70 (40.70)
        4:08.75 (32.05)     4:39.40 (30.65)
 -- D''Innocenzo, Nicholas  22 Crimson Aquatics  4:47.81         DQ  
                 28.53      1:01.69 (33.16)
        1:40.14 (38.45)     2:18.58 (38.44)
        2:58.13 (39.55)     3:37.25 (39.12)
        4:09.62 (32.37)          DQ (32.23)    
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 18:33PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 13  Women 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Franklin, Missy        17 Colorado Stars-C  2:00.48    1:57.69  
                 27.66        57.28 (29.62)
        1:27.31 (30.03)     1:57.69 (30.38)
  2 Carrozza, Quinn        16 Longhorn Aquatic  2:01.55    1:59.42  
                 27.89        58.20 (30.31)
        1:28.90 (30.70)     1:59.42 (30.52)
  3 Jardin, Barbara        22 PPO               2:02.12    1:59.98  
                 28.71        59.10 (30.39)
        1:29.82 (30.72)     1:59.98 (30.16)
  4 Sutton, Chloe          20 Mission Viejo Na  2:03.07    2:00.01  
                 28.79        59.17 (30.38)
        1:29.87 (30.70)     2:00.01 (30.14)
  5 Komarnycky, Alexa      23 Island Swimming   2:03.43    2:02.28  
                 29.05        59.81 (30.76)
        1:31.23 (31.42)     2:02.28 (31.05)
  6 Manuel, Simone         16 First Colony Swi  2:03.74    2:02.38  
                 27.92        58.29 (30.37)
        1:29.80 (31.51)     2:02.38 (32.58)
  7 Rangelova, Nina        22 Southern Methodi  2:02.54    2:02.91  
                 28.01        58.49 (30.48)
        1:30.20 (31.71)     2:02.91 (32.71)
  8 Lindborg, Nathalie     21 Southern Methodi  2:03.88    2:03.64  
                 28.58        59.29 (30.71)
        1:31.21 (31.92)     2:03.64 (32.43)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 McLaughlin, Kathryn    15 Mission Viejo Na  2:05.61    2:01.05  
                 29.08      1:00.20 (31.12)
        1:30.96 (30.76)     2:01.05 (30.09)
 10 Stevens, Leah          16 Lakeside Swim Te  2:04.83    2:03.43  
                 28.83        59.92 (31.09)
        1:31.44 (31.52)     2:03.43 (31.99)
 11 Reed, Laine            17 Longhorn Aquatic  2:07.67    2:03.96  
                 28.89      1:00.24 (31.35)
        1:32.41 (32.17)     2:03.96 (31.55)
 12 Twichell, Ashley       23 Mission Viejo Na  2:05.95    2:04.82  
                 29.51      1:00.95 (31.44)
        1:33.23 (32.28)     2:04.82 (31.59)
 13 Lorentzen, Brooke      17 Mission Viejo Na  2:07.51    2:05.32  
                 29.67      1:01.44 (31.77)
        1:33.71 (32.27)     2:05.32 (31.61)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 10 Ziegler, Kate          24 The Fish-PV       2:05.57             
                 30.12      1:02.29 (32.17)
        1:34.26 (31.97)     2:05.57 (31.31)
 15 Heider, Katrin         20 Villanova Univer  2:07.84             
                 30.37      1:02.93 (32.56)
        1:35.44 (32.51)     2:07.84 (32.40)
 16 Villars, Danielle      19 Southern Methodi  2:08.48             
                 29.75      1:02.54 (32.79)
        1:35.55 (33.01)     2:08.48 (32.93)    
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 18:44PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 14  Men 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Berens, Ricky          24 Longhorn Aquatic  1:50.92    1:48.39  
                 25.41        53.11 (27.70)
        1:21.16 (28.05)     1:48.39 (27.23)
  2 Klueh, Michael         25 Club Wolverine-M  1:51.25    1:49.48  
                 26.19        54.13 (27.94)
        1:22.18 (28.05)     1:49.48 (27.30)
  3 Lochte, Ryan           28 Daytona Beach-FL  1:52.47    1:50.19  
                 25.57        53.00 (27.43)
        1:20.77 (27.77)     1:50.19 (29.42)
  4 Dwyer, Conor           24 UN-FL             1:51.95    1:50.72  
                 25.91        54.22 (28.31)
        1:22.54 (28.32)     1:50.72 (28.18)
  5 Cochrane, Ryan         24 Island Swimming   1:53.10    1:52.04  
                 26.38        54.78 (28.40)
        1:23.59 (28.81)     1:52.04 (28.45)
  6 Houchin, Charlie       25 Ix3 Sports-NC     1:52.69    1:52.49  
                 26.28        54.83 (28.55)
        1:23.63 (28.80)     1:52.49 (28.86)
  7 Zanatta, Keegan        19 Island Swimming   1:53.22    1:52.69  
                 26.53        55.14 (28.61)
        1:24.11 (28.97)     1:52.69 (28.58)
  8 Wold, Alex             25 Santa Clara Swim  1:52.15    1:53.23  
                 26.46        54.89 (28.43)
        1:23.98 (29.09)     1:53.23 (29.25)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Pinfold, Brett         17 First Colony Swi  1:53.46    1:51.94  
                 26.82        55.83 (29.01)
        1:24.46 (28.63)     1:51.94 (27.48)
 10 Madwed, Dan            23 Club Wolverine-M  1:53.87    1:52.22  
                 26.74        55.49 (28.75)
        1:24.16 (28.67)     1:52.22 (28.06)
 11 Burns, Janardana       17 Mission Viejo Na  1:53.57    1:53.37  
                 27.16        56.03 (28.87)
        1:24.90 (28.87)     1:53.37 (28.47)
 12 Ramirez Juarez, Ramir  22 ITESM             1:55.57    1:53.88  
                 27.39        56.42 (29.03)
        1:25.45 (29.03)     1:53.88 (28.43)
 13 Egan, Liam             16 Crimson Aquatics  1:55.26    1:54.19  
                 27.33        56.18 (28.85)
        1:25.52 (29.34)     1:54.19 (28.67)
 14 Knight, Titus          24 Golden West Swim  1:53.41    1:54.59  
                 26.64        55.64 (29.00)
        1:24.72 (29.08)     1:54.59 (29.87)
 14 Perez Vertti, Arturo   21 Mission Viejo Na  1:54.83    1:54.59  
                 27.54        56.86 (29.32)
        1:25.66 (28.80)     1:54.59 (28.93)
 16 Zoldos, Michael        23 STAN-PC/PASA      1:56.58    1:55.48  
                 27.40        56.61 (29.21)
        1:26.25 (29.64)     1:55.48 (29.23)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 11 Bollier, Bobby         23 STAN-PC/PASA      1:53.50             
                 26.47        55.02 (28.55)
        1:24.63 (29.61)     1:53.50 (28.87)
 17 Cheah, Geoffrey        22 Palo Alto Stanfo  1:55.76             
                 26.75        56.44 (29.69)
        1:26.53 (30.09)     1:55.76 (29.23)
 18 La Tourette, Chad      24 STAN-PC/PASA      1:56.17             
                 27.71        57.00 (29.29)
        1:27.22 (30.22)     1:56.17 (28.95)
 
                           === Bonus Final ===                           
 
 20 Rivas DE LA Torre, Ma  21 ITESM             1:56.70             
                 27.19        56.99 (29.80)
        1:26.94 (29.95)     1:56.70 (29.76)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 21 Vyatchanin, Arkady     28 UN-FL             1:57.11             
                 27.49        57.11 (29.62)
        1:27.06 (29.95)     1:57.11 (30.05)
 
                           === Bonus Final ===                           
 
 22 Liang, Andrew          16 Palo Alto Stanfo  1:57.43             
                 27.03        56.83 (29.80)
        1:27.29 (30.46)     1:57.43 (30.14)
 23 Martinez, Joseph       18 Longhorn Aquatic  1:57.64             
                 27.71        57.45 (29.74)
        1:27.98 (30.53)     1:57.64 (29.66)
 24 Hedlin, Eric           19 Island Swimming   1:57.78             
                 27.72        57.67 (29.95)
        1:28.02 (30.35)     1:57.78 (29.76)
 25 Booth, Josh            17 Bolles School Sh  1:58.90             
                 27.46        56.97 (29.51)
        1:27.36 (30.39)     1:58.90 (31.54)
 26 Gossland, Tommy        23 UBCD              1:58.97             
                 27.11        57.51 (30.40)
        1:28.84 (31.33)     1:58.97 (30.13)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 27 Jaime, Joseph          18 Alamo Area Aquat  1:59.03             
                 27.81        57.81 (30.00)
        1:28.89 (31.08)     1:59.03 (30.14)
 
                           === Bonus Final ===                           
 
 28 Wheeler, Ian           20 Una Gwsc-CA       1:59.04             
                 28.07        57.37 (29.30)
        1:27.89 (30.52)     1:59.04 (31.15)
 29 Quintero Casta?eda, E  20 ITESM             1:59.16             
                 27.75        57.74 (29.99)
        1:28.39 (30.65)     1:59.16 (30.77)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 30 Moore, David           18 Alamo Area Aquat  1:59.21             
                 27.69        58.29 (30.60)
        1:29.56 (31.27)     1:59.21 (29.65)
 
                            === D - Final ===                            
 
 31 Skowronek, Andrew      17 Alamo Area Aquat  1:59.88             
                 28.15        58.46 (30.31)
        1:29.20 (30.74)     1:59.88 (30.68)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 32 D''Innocenzo, Nicholas  22 Crimson Aquatics  2:01.71             
                 27.64        58.71 (31.07)
        1:30.22 (31.51)     2:01.71 (31.49)
 
                            === D - Final ===                            
 
 33 Peddie, Luke           19 UBCD              2:02.24             
                 27.46        57.83 (30.37)
        1:29.88 (32.05)     2:02.24 (32.36)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 34 Berreta Gonzalez, Gus  20 ITESM             2:06.17             
                 27.87        59.07 (31.20)
        1:32.02 (32.95)     2:06.17 (34.15)
 -- Burckle, Clark         24 Tucson Ford Deal                      
 -- Marsh, Jon             16 Verona Aquatic C                      
 -- Glaesner, Mads         24 Trojan Swim Club      NS              
 -- Seal, Brayden          16 Frisco Aquatics-      NS                  
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 18:54PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 15  Women 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Franklin, Missy        17 Colorado Stars-C  2:10.66    2:07.31  
                                1:03.22 ( )
        1:35.66 (32.44)     2:07.31 (31.65)
  2 Caldwell, Hilary       21 PSW               2:13.67    2:12.13  
                 31.76      1:04.73 (32.97)
        1:38.46 (33.73)     2:12.13 (33.67)
  3 Takemura, Miyuki       23 Una Gwsc-CA       2:15.20    2:13.74  
                 31.55      1:05.60 (34.05)
        1:39.96 (34.36)     2:13.74 (33.78)
  4 Lavigna, Lauren        23 UBCD              2:16.16    2:13.77  
                 31.92      1:05.50 (33.58)
        1:39.64 (34.14)     2:13.77 (34.13)
  5 Jardin, Barbara        22 PPO               2:16.55    2:13.79  
                 32.37      1:06.19 (33.82)
        1:40.47 (34.28)     2:13.79 (33.32)
  6 Howe, Ally             17 Palo Alto Stanfo  2:18.39    2:15.42  
                 31.46      1:05.41 (33.95)
        1:40.50 (35.09)     2:15.42 (34.92)
  7 Carrozza, Quinn        16 Longhorn Aquatic  2:16.21    2:15.95  
                 32.18      1:06.13 (33.95)
        1:41.04 (34.91)     2:15.95 (34.91)
  8 Arcila, Isabella       18 Southern Methodi  2:17.06    2:16.12  
                 31.79      1:05.86 (34.07)
        1:41.04 (35.18)     2:16.12 (35.08)
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Szekely, Allie         14 Central Bucks Sw  2:18.40    2:14.58  
                 31.12      1:04.36 (33.24)
        1:38.82 (34.46)     2:14.58 (35.76)
 10 D''Innocenzo, Margaret  18 Crimson Aquatics  2:20.19    2:19.75  
                 33.71      1:09.09 (35.38)
        1:45.01 (35.92)     2:19.75 (34.74)
 11 Cook, Julia            17 Alamo Area Aquat  2:25.73    2:22.90  
                 33.75      1:09.17 (35.42)
        1:46.05 (36.88)     2:22.90 (36.85)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 11 Reed, Laine            17 Longhorn Aquatic  2:24.55             
                 34.11      1:10.84 (36.73)
        1:48.14 (37.30)     2:24.55 (36.41)
 -- Volchkov, Anna         20 Southern Methodi                          
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 19:04PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 16  Men 200 LC Meter Backstroke
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Grevers, Matt          27 Tucson Ford Deal  2:06.81    1:58.84  
                 27.64        57.23 (29.59)
        1:27.56 (30.33)     1:58.84 (31.28)
  2 Clary, Tyler           23 Club Wolverine-M  2:06.89    2:01.02  
                 28.64        58.51 (29.87)
        1:29.17 (30.66)     2:01.02 (31.85)
  3 Vyatchanin, Arkady     28 UN-FL             2:09.18    2:03.82  
                 29.81      1:01.09 (31.28)
        1:33.05 (31.96)     2:03.82 (30.77)
  4 Bollier, Bobby         23 STAN-PC/PASA      2:07.98    2:05.32  
                 29.25      1:01.43 (32.18)
        1:33.97 (32.54)     2:05.32 (31.35)
  5 Tapp, Jake             24 LOSC              2:08.29    2:06.91  
                 29.59      1:01.76 (32.17)
        1:34.26 (32.50)     2:06.91 (32.65)
  6 Ogren, Curtis          16 Palo Alto Stanfo  2:07.59    2:06.98  
                 30.21      1:02.25 (32.04)
        1:34.56 (32.31)     2:06.98 (32.42)
  7 Ford, Andrew           23 GMAC              2:08.30    2:08.94  
                 29.49      1:01.69 (32.20)
        1:35.32 (33.63)     2:08.94 (33.62)
  8 Pinfold, Brett         17 First Colony Swi  2:11.84    2:11.56  
                 30.69      1:03.85 (33.16)
        1:38.36 (34.51)     2:11.56 (33.20)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Moran, Aaron           17 Alamo Area Aquat  2:12.83             
                 30.68      1:04.53 (33.85)
        1:38.81 (34.28)     2:12.83 (34.02)
 10 Liang, Andrew          16 Palo Alto Stanfo  2:13.22             
                 30.86      1:04.21 (33.35)
        1:39.22 (35.01)     2:13.22 (34.00)
 11 Brysch, Aaron          16 Alamo Area Aquat  2:17.10             
                 31.99      1:06.82 (34.83)
        1:42.16 (35.34)     2:17.10 (34.94)
 -- Cochrane, Ryan         24 Island Swimming      DFS              
 -- Marsh, Jon             16 Verona Aquatic C     DFS                  
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 19:11PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 17  Women 50 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Weir, Amanda           26 SwimAtlanta-GA      26.03      25.53  
  2 Poon, Victoria         29 PPO                 26.01      25.84  
  3 Manuel, Simone         16 First Colony Swi    26.20      25.85  
  4 Arcila, Isabella       18 Southern Methodi    26.27      26.12  
  5 Lindborg, Nathalie     21 Southern Methodi    26.20      26.26  
  6 Rangelova, Nina        22 Southern Methodi    26.41      26.32  
  7 McLaughlin, Kathryn    15 Mission Viejo Na    26.78      26.49  
  8 Thomas, Noemie         16 UBCD                26.96      26.68  
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Szekely, Allie         14 Central Bucks Sw    27.39      27.23  
 10 Grays, Raquel          16 Alamo Area Aquat    27.57      27.54  
 11 Ziegler, Kate          24 The Fish-PV         28.53      28.20  
 12 Wanland, Ashley        22 Unattached-WI       27.42      32.34  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 11 Heider, Katrin         20 Villanova Univer    27.47             
 -- Carrozza, Quinn        16 Longhorn Aquatic      NS                  
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 19:18PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        
 
  1 Adrian, Nathan         24 California Aquat    22.83      21.70  
  2 Ervin, Anthony         31 California Aquat    23.18      22.43  
  2 Feigen, Jimmy          23 Longhorn Aquatic    22.30      22.43  
  4 Weber-Gale, Garrett    27 Longhorn Aquatic    23.20      22.95  
  5 Grevers, Matt          27 Tucson Ford Deal    22.79      22.98  
  6 Cheah, Geoffrey        22 Palo Alto Stanfo    23.15      23.09  
  7 Aspinall, Kelly        23 UBCD                23.58      23.29  
  8 Peddie, Luke           19 UBCD                23.55      23.35  
 
                        === Consolation Final ===                        
 
  9 Gossland, Tommy        23 UBCD                23.65      23.72  
 10 Ishizaki, Takuro       19 Golden West Swim    24.12      24.04  
 11 Andrew, Michael        13 Team Andrew Indi    24.15      24.09  
 12 Alexandrov, Mike       27 Una Troj-CA         24.33      24.22  
 13 Liang, Andrew          16 Palo Alto Stanfo    24.44      24.38  
 14 Knight, Titus          24 Golden West Swim    24.41      24.56  
 15 Booth, Josh            17 Bolles School Sh    24.70      24.62  
 16 Brysch, Aaron          16 Alamo Area Aquat    24.79      24.84  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 15 Godsoe, Eugene         24 STAN-PC/PASA        24.46             
 18 Egan, Liam             16 Crimson Aquatics    25.24             
 
                           === Bonus Final ===                           
 
 19 Berreta Gonzalez, Gus  20 ITESM               25.62             
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 20 Peron, Michael         22 Rice Aquatics-GU    25.64             
 
                           === Bonus Final ===                           
 
 21 Gangloff, Mark         30 New York Athleti    28.70             
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 22 Johnson, BJ            25 Palo Alto Stanfo    29.06             
 
                           === Bonus Final ===                           
 
 23 Burckle, Clark         24 Tucson Ford Deal    29.11             
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Pinfold, Brett         17 First Colony Swi     DFS              
 -- Lochte, Ryan           28 Daytona Beach-FL     DFS              
 -- Arrouk, Sabah 
       18 SYR                   NS                  
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  1/19/2013 - 19:30PM
          2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013          
 
 Event 20  Men 800 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                                   Seed     Finals Points 
==================================================================================
  1 STAN-PC  ''A''                        7:29.23    7:42.42  
     1) La Tourette, Chad 24          2) Zoldos, Michael 23           
     3) Godsoe, Eugene 24             4) Bollier, Bobby 23            
                 27.49        57.18 (57.18)
      1:27.36 (1:27.36)   1:55.92 (1:55.92)
        2:22.54 (26.62)     2:51.97 (56.05)
      3:21.95 (1:26.03)   3:51.06 (1:55.14)
        4:17.66 (26.60)     4:47.47 (56.41)
      5:18.44 (1:27.38)   5:47.80 (1:56.74)
        6:14.47 (26.67)     6:43.86 (56.06)
      7:13.64 (1:25.84)   7:42.42 (1:54.62)
  2 ITESM  ''A''                          7:20.57S   7:43.60  
     1) Rivas DE LA Torre, Marcos Ern 2) Ramirez Juarez, Ramiro 22    
     3) Quintero Casta?eda, Eumir Deo 4) Robles Castro, Miguel 26     
                 27.35        57.26 (57.26)
      1:27.50 (1:27.50)   1:56.50 (1:56.50)
        2:23.70 (27.20)     2:53.01 (56.51)
      3:22.00 (1:25.50)   3:50.84 (1:54.34)
        4:17.34 (26.50)     4:46.68 (55.84)
      5:17.28 (1:26.44)   5:47.60 (1:56.76)
        6:15.10 (27.50)     6:45.01 (57.41)
      7:14.59 (1:26.99)   7:43.60 (1:56.00)
  3 Alamo Area Aquat-ST  ''A''            7:39.35    7:54.05  
     1) Moore, David 18               2) Moran, Aaron 17              
     3) Brysch, Aaron 16              4) Jaime, Joseph 18             
                 27.53        57.48 (57.48)
      1:28.44 (1:28.44)   1:58.55 (1:58.55)
        2:25.30 (26.75)     2:54.46 (55.91)
      3:24.65 (1:26.10)   3:55.31 (1:56.76)
        4:22.87 (27.56)     4:53.86 (58.55)
      5:26.16 (1:30.85)   5:57.43 (2:02.12)
        6:23.79 (26.36)     6:53.15 (55.72)
      7:23.68 (1:26.25)   7:54.05 (1:56.62)