ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Arena Grand Prix - Austin: Day Two Prelims Prelims
1/19/2013-1/19/2013
Austin, USA


    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 11  Women 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Komarnycky, Alexa      23 Island Swimming   4:38.82    4:54.41  
                 31.52      1:06.26 (34.74)
        1:45.27 (39.01)     2:21.96 (36.69)
        3:04.79 (42.83)     3:47.34 (42.55)
        4:21.76 (34.42)     4:54.41 (32.65)
  2 Stevens, Leah          16 Lakeside Swim Te  4:49.42    4:55.60  
                 31.72      1:08.33 (36.61)
        1:46.64 (38.31)     2:24.38 (37.74)
        3:06.92 (42.54)     3:49.99 (43.07)
        4:23.31 (33.32)     4:55.60 (32.29)
  3 Howe, Ally             17 Palo Alto Stanfo  4:49.51    4:57.11  
                 31.18      1:05.87 (34.69)
        1:43.46 (37.59)     2:20.82 (37.36)
        3:04.83 (44.01)     3:50.09 (45.26)
        4:23.99 (33.90)     4:57.11 (33.12)
  4 D''Innocenzo, Margaret  18 Crimson Aquatics  4:49.64    4:57.58  
                 31.91      1:07.52 (35.61)
        1:46.30 (38.78)     2:23.19 (36.89)
        3:06.63 (43.44)     3:50.00 (43.37)
        4:24.48 (34.48)     4:57.58 (33.10)
  5 Greenberg, Peyton      15 Lakeside Swim Te  4:23.04Y   5:11.32  
                 34.08      1:12.71 (38.63)
        1:55.41 (42.70)     2:37.35 (41.94)
        3:17.56 (40.21)     3:59.96 (42.40)
        4:36.04 (36.08)     5:11.32 (35.28)    
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 12  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Clary, Tyler           23 Club Wolverine-M  4:09.92    4:26.91  
                 27.54        58.75 (31.21)
        1:32.40 (33.65)     2:05.01 (32.61)
        2:43.84 (38.83)     3:23.48 (39.64)
        3:55.82 (32.34)     4:26.91 (31.09)
  2 Page, Alec             19 Island Swimming   4:17.78    4:27.97  
                 28.85      1:01.07 (32.22)
        1:35.42 (34.35)     2:09.55 (34.13)
        2:47.62 (38.07)     3:25.44 (37.82)
        3:57.12 (31.68)     4:27.97 (30.85)
  3 Ogren, Curtis          16 Palo Alto Stanfo  4:24.17    4:30.28  
                 28.98      1:01.41 (32.43)
        1:35.52 (34.11)     2:08.35 (32.83)
        2:46.88 (38.53)     3:25.88 (39.00)
        3:58.65 (32.77)     4:30.28 (31.63)
  4 Wold, Alex             25 Santa Clara Swim  4:19.84    4:31.90  
                 28.30      1:00.15 (31.85)
        1:35.79 (35.64)     2:10.66 (34.87)
        2:50.45 (39.79)     3:30.52 (40.07)
        4:01.39 (30.87)     4:31.90 (30.51)
  5 Rowan, Samuel          21 Tucson Ford Deal  4:23.62    4:34.03  
                 29.08      1:02.50 (33.42)
        1:38.09 (35.59)     2:13.38 (35.29)
        2:50.98 (37.60)     3:28.83 (37.85)
        4:02.17 (33.34)     4:34.03 (31.86)
  6 Robles Castro, Miguel  26 ITESM             4:17.10S   4:34.69  
                 28.76      1:01.68 (32.92)
        1:37.08 (35.40)     2:11.46 (34.38)
        2:52.32 (40.86)     3:32.89 (40.57)
        4:04.88 (31.99)     4:34.69 (29.81)
  7 Brothers, Will         18 Island Swimming   4:31.92    4:34.78  
                 29.84      1:03.03 (33.19)
        1:39.31 (36.28)     2:14.39 (35.08)
        2:53.47 (39.08)     3:32.89 (39.42)
        4:04.63 (31.74)     4:34.78 (30.15)
  8 Boucher, Jerome        20 LR                4:29.21    4:38.63  
                 28.82      1:02.31 (33.49)
        1:39.71 (37.40)     2:17.52 (37.81)
        2:55.62 (38.10)     3:33.68 (38.06)
        4:06.57 (32.89)     4:38.63 (32.06)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Roa, Daniel            22 Una Gwsc-CA       4:33.57    4:40.10  
                 29.77      1:02.59 (32.82)
        1:38.52 (35.93)     2:14.21 (35.69)
        2:55.38 (41.17)     3:36.06 (40.68)
        4:08.42 (32.36)     4:40.10 (31.68)
 10 Moore, David           18 Alamo Area Aquat  4:31.70    4:43.14  
                 29.63      1:03.79 (34.16)
        1:41.37 (37.58)     2:19.44 (38.07)
        2:57.20 (37.76)     3:37.72 (40.52)
        4:09.67 (31.95)     4:43.14 (33.47)
 11 Rogers, Lynn           19 Golden West Swim  3:59.23Y   4:43.24  
                 30.38      1:03.07 (32.69)
        1:41.25 (38.18)     2:18.99 (37.74)
        2:57.03 (38.04)     3:36.49 (39.46)
        4:10.30 (33.81)     4:43.24 (32.94)
 12 D''Innocenzo, Nicholas  22 Crimson Aquatics  3:44.08Y   4:47.81  
                 29.05      1:03.10 (34.05)
        1:42.40 (39.30)     2:19.80 (37.40)
        2:59.79 (39.99)     3:40.60 (40.81)
        4:14.79 (34.19)     4:47.81 (33.02)    
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 13  Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Franklin, Missy        17 Colorado Stars-C  1:55.06    2:00.48  
                 28.29        58.65 (30.36)
        1:29.85 (31.20)     2:00.48 (30.63)
  2 Carrozza, Quinn        16 Longhorn Aquatic  1:59.19    2:01.55  
                 28.38        59.20 (30.82)
        1:30.29 (31.09)     2:01.55 (31.26)
  3 Jardin, Barbara        22 PPO               1:57.34    2:02.12  
                 29.15        59.96 (30.81)
        1:31.19 (31.23)     2:02.12 (30.93)
  4 Rangelova, Nina        22 Southern Methodi  1:59.21    2:02.54  
                 28.97      1:00.04 (31.07)
        1:31.24 (31.20)     2:02.54 (31.30)
  5 Sutton, Chloe          20 Mission Viejo Na  1:59.38    2:03.07  
                 29.87      1:01.69 (31.82)
        1:32.74 (31.05)     2:03.07 (30.33)
  6 Komarnycky, Alexa      23 Island Swimming   2:00.34    2:03.43  
                 29.60      1:00.57 (30.97)
        1:32.17 (31.60)     2:03.43 (31.26)
  7 Manuel, Simone         16 First Colony Swi  2:00.32    2:03.74  
                 28.71        59.75 (31.04)
        1:31.66 (31.91)     2:03.74 (32.08)
  8 Lindborg, Nathalie     21 Southern Methodi  2:02.26    2:03.88  
                 29.08      1:00.23 (31.15)
        1:32.23 (32.00)     2:03.88 (31.65)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Stevens, Leah          16 Lakeside Swim Te  2:03.68    2:04.83  
                 29.51      1:01.06 (31.55)
        1:33.04 (31.98)     2:04.83 (31.79)
 10 Ziegler, Kate          24 The Fish-PV       1:59.89    2:05.57  
                 30.12      1:02.29 (32.17)
        1:34.26 (31.97)     2:05.57 (31.31)
 11 McLaughlin, Kathryn    15 Mission Viejo Na  2:01.43    2:05.61  
                 30.64      1:03.72 (33.08)
        1:34.83 (31.11)     2:05.61 (30.78)
 12 Twichell, Ashley       23 Mission Viejo Na  1:49.69Y   2:05.95  
                 29.80      1:01.64 (31.84)
        1:34.04 (32.40)     2:05.95 (31.91)
 13 Lorentzen, Brooke      17 Mission Viejo Na  1:49.72Y   2:07.51  
                 30.13      1:02.79 (32.66)
        1:35.46 (32.67)     2:07.51 (32.05)
 14 Reed, Laine            17 Longhorn Aquatic  1:50.34Y   2:07.67  
                 29.69      1:01.94 (32.25)
        1:35.07 (33.13)     2:07.67 (32.60)
 15 Heider, Katrin         20 Villanova Univer  2:04.40    2:07.84  
                 30.37      1:02.93 (32.56)
        1:35.44 (32.51)     2:07.84 (32.40)
 16 Villars, Danielle      19 Southern Methodi  2:01.47    2:08.48  
                 29.75      1:02.54 (32.79)
        1:35.55 (33.01)     2:08.48 (32.93)    
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 14  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Berens, Ricky          24 Longhorn Aquatic  1:46.56    1:50.92  
                 25.47        53.20 (27.73)
        1:21.56 (28.36)     1:50.92 (29.36)
  2 Klueh, Michael         25 Club Wolverine-M  1:48.09    1:51.25  
                 26.20        54.25 (28.05)
        1:23.00 (28.75)     1:51.25 (28.25)
  3 Dwyer, Conor           24 UN-FL             1:46.64    1:51.95  
                 26.11        54.61 (28.50)
        1:23.35 (28.74)     1:51.95 (28.60)
  4 Wold, Alex             25 Santa Clara Swim  1:50.60    1:52.15  
                 26.08        54.17 (28.09)
        1:23.06 (28.89)     1:52.15 (29.09)
  5 Lochte, Ryan           28 Daytona Beach-FL  1:44.44    1:52.47  
                 26.18        54.62 (28.44)
        1:23.11 (28.49)     1:52.47 (29.36)
  6 Houchin, Charlie       25 Ix3 Sports-NC     1:46.88    1:52.69  
                 26.50        54.89 (28.39)
        1:23.79 (28.90)     1:52.69 (28.90)
  7 Cochrane, Ryan         24 Island Swimming   1:48.55    1:53.10  
                 26.93        55.24 (28.31)
        1:24.46 (29.22)     1:53.10 (28.64)
  8 Zanatta, Keegan        19 Island Swimming   1:51.43    1:53.22  
                 26.59        54.86 (28.27)
        1:24.01 (29.15)     1:53.22 (29.21)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Knight, Titus          24 Golden West Swim  1:52.78    1:53.41  
                 26.43        55.17 (28.74)
        1:24.38 (29.21)     1:53.41 (29.03)
 10 Pinfold, Brett         17 First Colony Swi  1:53.02    1:53.46  
                 26.65        55.26 (28.61)
        1:24.49 (29.23)     1:53.46 (28.97)
 11 Bollier, Bobby         23 STAN-PC/PASA      1:50.43    1:53.50  
                 26.47        55.02 (28.55)
        1:24.63 (29.61)     1:53.50 (28.87)
 12 Burns, Janardana       17 Mission Viejo Na  1:52.31    1:53.57  
                 27.10        55.77 (28.67)
        1:24.79 (29.02)     1:53.57 (28.78)
 13 Madwed, Dan            23 Club Wolverine-M  1:50.72    1:53.87  
                 26.53        55.28 (28.75)
        1:24.85 (29.57)     1:53.87 (29.02)
 14 Perez Vertti, Arturo   21 Mission Viejo Na  1:53.25    1:54.83  
                 27.12        56.86 (29.74)
        1:26.17 (29.31)     1:54.83 (28.66)
 15 Egan, Liam             16 Crimson Aquatics  1:52.66    1:55.26  
                 27.47        56.63 (29.16)
        1:26.15 (29.52)     1:55.26 (29.11)
 16 Ramirez Juarez, Ramir  22 ITESM             1:48.20S   1:55.57  
                 27.42        57.25 (29.83)
        1:26.78 (29.53)     1:55.57 (28.79)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Cheah, Geoffrey        22 Palo Alto Stanfo  1:54.61    1:55.76  
                 26.75        56.44 (29.69)
        1:26.53 (30.09)     1:55.76 (29.23)
 18 La Tourette, Chad      24 STAN-PC/PASA      1:53.65    1:56.17  
                 27.71        57.00 (29.29)
        1:27.22 (30.22)     1:56.17 (28.95)
 19 Zoldos, Michael        23 STAN-PC/PASA      1:41.43Y   1:56.58  
                 27.41        57.03 (29.62)
        1:26.98 (29.95)     1:56.58 (29.60)
 20 Rivas DE LA Torre, Ma  21 ITESM             1:48.95S   1:56.70  
                 27.19        56.99 (29.80)
        1:26.94 (29.95)     1:56.70 (29.76)
 21 Vyatchanin, Arkady     28 UN-FL             1:53.04    1:57.11  
                 27.49        57.11 (29.62)
        1:27.06 (29.95)     1:57.11 (30.05)
 22 Liang, Andrew          16 Palo Alto Stanfo  1:40.63Y   1:57.43  
                 27.03        56.83 (29.80)
        1:27.29 (30.46)     1:57.43 (30.14)
 23 Martinez, Joseph       18 Longhorn Aquatic  1:55.13    1:57.64  
                 27.71        57.45 (29.74)
        1:27.98 (30.53)     1:57.64 (29.66)
 24 Hedlin, Eric           19 Island Swimming   1:54.09    1:57.78  
                 27.72        57.67 (29.95)
        1:28.02 (30.35)     1:57.78 (29.76)
 -----------------------------------------------------------------
 25 Booth, Josh            17 Bolles School Sh  1:53.12    1:58.90  
                 27.46        56.97 (29.51)
        1:27.36 (30.39)     1:58.90 (31.54)
 26 Gossland, Tommy        23 UBCD              1:46.93S   1:58.97  
                 27.11        57.51 (30.40)
        1:28.84 (31.33)     1:58.97 (30.13)
 27 Jaime, Joseph          18 Alamo Area Aquat  1:41.15Y   1:59.03  
                 27.81        57.81 (30.00)
        1:28.89 (31.08)     1:59.03 (30.14)
 28 Wheeler, Ian           20 Una Gwsc-CA       1:53.45    1:59.04  
                 28.07        57.37 (29.30)
        1:27.89 (30.52)     1:59.04 (31.15)
 29 Quintero Casta?eda, E  20 ITESM             1:50.85S   1:59.16  
                 27.75        57.74 (29.99)
        1:28.39 (30.65)     1:59.16 (30.77)
 30 Moore, David           18 Alamo Area Aquat  1:41.70Y   1:59.21  
                 27.69        58.29 (30.60)
        1:29.56 (31.27)     1:59.21 (29.65)
 31 Skowronek, Andrew      17 Alamo Area Aquat  1:41.80Y   1:59.88  
                 28.15        58.46 (30.31)
        1:29.20 (30.74)     1:59.88 (30.68)
 32 D''Innocenzo, Nicholas  22 Crimson Aquatics  1:39.80Y   2:01.71  
                 27.64        58.71 (31.07)
        1:30.22 (31.51)     2:01.71 (31.49)
 -----------------------------------------------------------------
 33 Peddie, Luke           19 UBCD              1:55.45    2:02.24  
                 27.46        57.83 (30.37)
        1:29.88 (32.05)     2:02.24 (32.36)
 34 Berreta Gonzalez, Gus  20 ITESM             1:48.02S   2:06.17  
                 27.87        59.07 (31.20)
        1:32.02 (32.95)     2:06.17 (34.15)
 -----------------------------------------------------------------
 -- Burckle, Clark         24 Tucson Ford Deal  1:54.91        DFS  
 -- Marsh, Jon             16 Verona Aquatic C  1:53.96        DFS  
 -- Glaesner, Mads         24 Trojan Swim Club  1:49.05         NS  
 -- Seal, Brayden          16 Frisco Aquatics-  1:40.01Y        NS      
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 15  Women 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Franklin, Missy        17 Colorado Stars-C  2:04.06    2:10.66  
                 31.46      1:04.16 (32.70)
        1:37.35 (33.19)     2:10.66 (33.31)
  2 Caldwell, Hilary       21 PSW               2:09.14    2:13.67  
                 32.19      1:05.50 (33.31)
        1:39.59 (34.09)     2:13.67 (34.08)
  3 Takemura, Miyuki       23 Una Gwsc-CA       2:12.91    2:15.20  
                 31.07      1:04.81 (33.74)
        1:39.98 (35.17)     2:15.20 (35.22)
  4 Lavigna, Lauren        23 UBCD              2:13.24    2:16.16  
                 32.44      1:06.85 (34.41)
        1:41.80 (34.95)     2:16.16 (34.36)
  5 Carrozza, Quinn        16 Longhorn Aquatic  2:11.92    2:16.21  
                 32.04      1:06.01 (33.97)
        1:41.07 (35.06)     2:16.21 (35.14)
  6 Jardin, Barbara        22 PPO               2:10.78    2:16.55  
                 33.26      1:07.79 (34.53)
        1:42.69 (34.90)     2:16.55 (33.86)
  7 Arcila, Isabella       18 Southern Methodi  2:14.57    2:17.06  
                 32.12      1:06.29 (34.17)
        1:41.29 (35.00)     2:17.06 (35.77)
  8 Howe, Ally             17 Palo Alto Stanfo  2:13.74    2:18.39  
                 32.61      1:07.80 (35.19)
        1:43.51 (35.71)     2:18.39 (34.88)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Szekely, Allie         14 Central Bucks Sw  2:14.33    2:18.40  
                 31.63      1:05.53 (33.90)
        1:41.05 (35.52)     2:18.40 (37.35)
 10 D''Innocenzo, Margaret  18 Crimson Aquatics  2:16.72    2:20.19  
                 34.04      1:09.30 (35.26)
        1:44.86 (35.56)     2:20.19 (35.33)
 11 Reed, Laine            17 Longhorn Aquatic  2:19.36    2:24.55  
                 34.11      1:10.84 (36.73)
        1:48.14 (37.30)     2:24.55 (36.41)
 12 Cook, Julia            17 Alamo Area Aquat  2:02.51Y   2:25.73  
                 34.74      1:11.12 (36.38)
        1:48.50 (37.38)     2:25.73 (37.23)
 -- Volchkov, Anna         20 Southern Methodi  2:13.99        DFS      
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 16  Men 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Grevers, Matt          27 Tucson Ford Deal  1:57.26    2:06.81  
                 29.18      1:01.46 (32.28)
        1:34.17 (32.71)     2:06.81 (32.64)
  2 Clary, Tyler           23 Club Wolverine-M  1:53.41    2:06.89  
                 29.59      1:00.99 (31.40)
        1:33.44 (32.45)     2:06.89 (33.45)
  3 Ogren, Curtis          16 Palo Alto Stanfo  2:03.33    2:07.59  
                 29.94      1:02.26 (32.32)
        1:34.85 (32.59)     2:07.59 (32.74)
  4 Bollier, Bobby         23 STAN-PC/PASA      2:03.61    2:07.98  
                 30.04      1:02.46 (32.42)
        1:35.51 (33.05)     2:07.98 (32.47)
  5 Tapp, Jake             24 LOSC              1:59.58S   2:08.29  
                 30.07      1:02.40 (32.33)
        1:35.05 (32.65)     2:08.29 (33.24)
  6 Ford, Andrew           23 GMAC              2:01.87    2:08.30  
                 29.95      1:02.55 (32.60)
        1:35.98 (33.43)     2:08.30 (32.32)
  7 Vyatchanin, Arkady     28 UN-FL             1:58.69    2:09.18  
                 31.54      1:04.61 (33.07)
        1:37.33 (32.72)     2:09.18 (31.85)
  8 Pinfold, Brett         17 First Colony Swi  1:50.05Y   2:11.84  
                 33.18      1:07.76 (34.58)
        1:40.95 (33.19)     2:11.84 (30.89)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Moran, Aaron           17 Alamo Area Aquat  2:08.05    2:12.83  
                 30.68      1:04.53 (33.85)
        1:38.81 (34.28)     2:12.83 (34.02)
 10 Liang, Andrew          16 Palo Alto Stanfo  1:48.85Y   2:13.22  
                 30.86      1:04.21 (33.35)
        1:39.22 (35.01)     2:13.22 (34.00)
 11 Brysch, Aaron          16 Alamo Area Aquat  1:52.60Y   2:17.10  
                 31.99      1:06.82 (34.83)
        1:42.16 (35.34)     2:17.10 (34.94)
 -- Cochrane, Ryan         24 Island Swimming   2:05.05        DFS  
 -- Marsh, Jon             16 Verona Aquatic C  1:52.35Y       DFS      
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 17  Women 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Poon, Victoria         29 PPO                 24.75      26.01  
  2 Weir, Amanda           26 SwimAtlanta-GA      25.04      26.03  
  3 Manuel, Simone         16 First Colony Swi    25.45      26.20  
  3 Lindborg, Nathalie     21 Southern Methodi    25.53      26.20  
  5 Arcila, Isabella       18 Southern Methodi    26.51      26.27  
  6 Rangelova, Nina        22 Southern Methodi    26.01      26.41  
  7 McLaughlin, Kathryn    15 Mission Viejo Na    26.36      26.78  
  8 Thomas, Noemie         16 UBCD                25.85S     26.96  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Szekely, Allie         14 Central Bucks Sw    23.79Y     27.39  
 10 Wanland, Ashley        22 Unattached-WI       26.89      27.42  
 11 Heider, Katrin         20 Villanova Univer    26.86      27.47  
 12 Grays, Raquel          16 Alamo Area Aquat    23.74Y     27.57  
 13 Ziegler, Kate          24 The Fish-PV         23.79Y     28.53  
 -- Carrozza, Quinn        16 Longhorn Aquatic    23.36Y        NS      
    
 Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
      2013 ST TXLA Austin Grand Prix - 1/18/2013 to 1/20/2013       
 
 Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Feigen, Jimmy          23 Longhorn Aquatic    21.89      22.30  
  2 Grevers, Matt          27 Tucson Ford Deal    21.49Y     22.79  
  3 Adrian, Nathan         24 California Aquat    21.68      22.83  
  4 Cheah, Geoffrey        22 Palo Alto Stanfo    23.02      23.15  
  5 Ervin, Anthony         31 California Aquat    21.60      23.18  
  6 Weber-Gale, Garrett    27 Longhorn Aquatic    22.04      23.20  
  7 Peddie, Luke           19 UBCD                22.60      23.55  
  8 Aspinall, Kelly        23 UBCD                23.08      23.58  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Gossland, Tommy        23 UBCD                23.30      23.65  
 10 Ishizaki, Takuro       19 Golden West Swim    23.93      24.12  
 11 Andrew, Michael        13 Team Andrew Indi    20.94Y     24.15  
 12 Alexandrov, Mike       27 Una Troj-CA         24.01      24.33  
 13 Knight, Titus          24 Golden West Swim    20.90Y     24.41  
 14 Liang, Andrew          16 Palo Alto Stanfo    24.09      24.44  
 15 Godsoe, Eugene         24 STAN-PC/PASA        23.64      24.46  
 16 Booth, Josh            17 Bolles School Sh    24.00      24.70  
 -----------------------------------------------------------------
 17 Brysch, Aaron          16 Alamo Area Aquat    21.23Y     24.79  
 18 Egan, Liam             16 Crimson Aquatics    21.49Y     25.24  
 19 Berreta Gonzalez, Gus  20 ITESM               23.31S     25.62  
 20 Peron, Michael         22 Rice Aquatics-GU    21.13Y     25.64  
 21 Gangloff, Mark         30 New York Athleti    21.01Y     28.70  
 22 Johnson, BJ            25 Palo Alto Stanfo    21.29Y     29.06  
 23 Burckle, Clark         24 Tucson Ford Deal    21.49      29.11  
 -- Pinfold, Brett         17 First Colony Swi    21.13Y       DFS  
 -- Lochte, Ryan           28 Daytona Beach-FL    23.39        DFS  
 -- Arrouk, Sabah 
       18 SYR                 23.55         NS