2/2/2013 - 2/2/2013
Gainesville, USA
Licensed to University of Florida HY-TEK''s MEET MANAGER 4.0 2/1/2013 10:12 PM
University of Florida vs. Tennessee, Sanction #: #OB-6098
Friday, February 1, 2013
Results
Event 1 Women 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Warner, Kahlia 20 Florida-FL NP 297.75 9
2 Lamp, Victoria 21 Tennessee-SE NP 289.95 4
3 McGroarty, Jodie M 23 Tennessee-SE NP 289.58 3
4 Lera, Sam H 18 Tennessee-SE NP 283.58 2
5 Dye, Delaney 19 Florida-FL NP 278.55 1
6 Mosher, Emily 18 Florida-FL NP 260.32
7 Applefield, Jamie 19 Florida-FL NP x233.86
8 Hackett, Julia 18 Florida-FL NP x212.78
Event 2 Men 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Saley, Sean 22 Florida-FL NP 338.11 9
2 Jones, Christopher 21 Florida-FL NP 318.75 4
3 Sterling, Brent C 22 Tennessee-SE NP 311.02 3
4 Mauney, Jordan M 21 Tennessee-SE NP 302.32 2
5 Hernandez, Zach 20 Florida-FL NP 294.15 1
-- Pompi, James 19 Florida-FL NP X216.60
Event 3 Women 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 McGroarty, Jodie M 23 Tennessee-SE NP 361.20 9
2 Warner, Kahlia 20 Florida-FL NP 305.40 4
3 Lamp, Victoria 21 Tennessee-SE NP 300.15 3
4 Dye, Delaney 19 Florida-FL NP 291.00 2
5 Lera, Sam H 18 Tennessee-SE NP 282.61 1
6 Mosher, Emily 18 Florida-FL NP 280.51
7 Hackett, Julia 18 Florida-FL NP x220.29
8 Applefield, Jamie 19 Florida-FL NP x217.73
Event 4 Men 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sterling, Brent C 22 Tennessee-SE NP 377.70 9
2 Saley, Sean 22 Florida-FL NP 356.55 4
3 Mauney, Jordan M 21 Tennessee-SE NP 352.50 3
4 Jones, Christopher 21 Florida-FL NP 296.78 2
5 Hernandez, Zach 20 Florida-FL NP 295.35 1
6 Pompi, James 19 Florida-FL NP x283.50
Event 5 Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
1:38.42 A
1:39.14 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tennessee, University of, Knox-SE ''A'' NT 1:38.44 B 11
1) Solernou, Lauren A 19 2) Hannis, Molly C 20
3) Floyd, Kelsey J 21 4) Simmons, Caroline I 21
25.54 52.57 (27.03) 1:16.11 (23.54) 1:38.44 (22.33)
2 Florida, University of-FL ''A'' NT 1:39.37 4
1) Russell, Sinead C 19 2) McKnight, Lindsey L 18
3) Hinds, Natalie A 18 4) Bohunicky, Jamie L 21
24.80 53.25 (28.45) 1:16.96 (23.71) 1:39.37 (22.41)
3 Florida, University of-FL ''B'' NT 1:43.56 2
1) Linn, Ashlee N 19 2) Rainer, Rebecca L 19
3) Zalewski, Ellese 20 4) Frehling, Kaitlin M 20
26.50 56.28 (29.78) 1:20.21 (23.93) 1:43.56 (23.35)
4 Tennessee, University of, Knox-SE ''B'' NT 1:46.51
1) Pitman, Arden T 19 2) Demonte, Anna P 17
3) Watson, Brooke M 21 4) Thompson, Cherelle A 20
26.55 57.14 (30.59) 1:22.72 (25.58) 1:46.51 (23.79)
Event 6 Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
1:26.38 A
1:27.44 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tennessee, University of, Knox-SE ''A'' NT 1:28.26 11
1) Rairden, Samuel E 21 2) Prono, Renato 21
3) Hetland, Oystein R 22 4) Walsh, Ed J 22
22.34 46.74 (24.40) 1:08.62 (21.88) 1:28.26 (19.64)
2 Florida, University of-FL ''A'' NT 1:28.72 4
1) Homer, Christian-Paul N 19 2) Rousseau, Sebastien D 21
3) Cieslak, Marcin 20 4) Deborde, Bradley T 20
22.77 47.96 (25.19) 1:09.54 (21.58) 1:28.72 (19.18)
3 Florida, University of-FL ''B'' NT 1:29.76 2
1) Main, Corey C 17 2) Munch, Ricky W 19
3) Werner, Pawel 19 4) Curby, Matt N 19
22.87 47.92 (25.05) 1:09.83 (21.91) 1:29.76 (19.93)
4 Florida, University of-FL ''C'' NT x1:31.38
1) Martin, Cameron B 21 2) Elliott, Matt D 19
3) Torres, Luke 18 4) Wallace, Dan 19
24.00 48.96 (24.96) 1:10.73 (21.77) 1:31.38 (20.65)
5 Tennessee, University of, Knox-SE ''B'' NT 1:31.71
1) Lehane, Sean M 17 2) Slater, Tristan K 19
3) Thulin, Jacob N 21 4) Tillman, Troy N 20
23.01 48.36 (25.35) 1:10.12 (21.76) 1:31.71 (21.59)
5 Florida, University of-FL ''D'' NT x1:31.71
1) Curley, Harrison H 19 2) Davelaar, Rodion R 22
3) Manganiello, Austin R 19 4) Hamilton, Colin J 19
23.24 48.80 (25.56) 1:10.78 (21.98) 1:31.71 (20.93)
7 Tennessee, University of, Knox-SE ''C'' NT x1:33.54
1) Aberg Ledjstrom, Gustav T 20 2) Bevier, Bryce D 20
3) Sadsad, Christopher J 19 4) Svagerko, Carl J 21
23.65 50.66 (27.01) 1:12.53 (21.87) 1:33.54 (21.01)
Event 7 Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thielmann, Jessica 18 Florida-FL NT 9:41.81 9
27.73 56.74 (29.01) 1:25.73 (28.99) 1:54.71 (28.98)
2:23.77 (29.06) 2:52.80 (29.03) 3:21.75 (28.95) 3:51.01 (29.26)
4:20.08 (29.07) 4:49.48 (29.40) 5:18.23 (28.75) 5:47.31 (29.08)
6:16.30 (28.99) 6:45.68 (29.38) 7:14.89 (29.21) 7:44.46 (29.57)
8:13.62 (29.16) 8:43.32 (29.70) 9:12.79 (29.47) 9:41.81 (29.02)
2 Mathieu, Alicia L 20 Florida-FL NT 9:48.28 4
27.92 57.17 (29.25) 1:26.51 (29.34) 1:55.92 (29.41)
2:25.32 (29.40) 2:54.69 (29.37) 3:24.25 (29.56) 3:53.87 (29.62)
4:23.44 (29.57) 4:52.85 (29.41) 5:22.24 (29.39) 5:51.73 (29.49)
6:21.27 (29.54) 6:50.91 (29.64) 7:20.54 (29.63) 7:50.12 (29.58)
8:19.87 (29.75) 8:49.53 (29.66) 9:19.27 (29.74) 9:48.28 (29.01)
3 Roy, Taylor F 18 Florida-FL NT 9:53.44 3
27.39 57.08 (29.69) 1:26.52 (29.44) 1:56.23 (29.71)
2:25.85 (29.62) 2:55.25 (29.40) 3:24.91 (29.66) 3:54.65 (29.74)
4:24.07 (29.42) 4:53.71 (29.64) 5:23.51 (29.80) 5:53.51 (30.00)
6:23.54 (30.03) 6:53.53 (29.99) 7:23.55 (30.02) 7:53.99 (30.44)
8:24.20 (30.21) 8:54.42 (30.22) 9:24.70 (30.28) 9:53.44 (28.74)
4 Smith, Jordan N 19 Florida-FL NT x9:54.44
27.85 58.39 (30.54) 1:28.96 (30.57) 1:59.15 (30.19)
2:29.58 (30.43) 2:59.78 (30.20) 3:29.95 (30.17) 3:59.53 (29.58)
4:29.42 (29.89) 4:59.13 (29.71) 5:28.95 (29.82) 5:58.50 (29.55)
6:28.03 (29.53) 6:57.54 (29.51) 7:27.43 (29.89) 7:57.19 (29.76)
8:26.76 (29.57) 8:56.21 (29.45) 9:25.68 (29.47) 9:54.44 (28.76)
5 Carner, Amanda D 18 Tennessee-SE NT 10:07.65 2
27.73 57.87 (30.14) 1:28.27 (30.40) 1:58.83 (30.56)
2:29.13 (30.30) 2:59.76 (30.63) 3:30.10 (30.34) 4:00.36 (30.26)
4:30.84 (30.48) 5:01.44 (30.60) 5:32.00 (30.56) 6:02.57 (30.57)
6:32.97 (30.40) 7:03.69 (30.72) 7:34.54 (30.85) 8:05.36 (30.82)
8:36.00 (30.64) 9:06.93 (30.93) 9:37.55 (30.62) 10:07.65 (30.10)
6 Sanderson, Grace A 20 Tennessee-SE NT 10:40.27 1
28.34 59.59 (31.25) 1:31.53 (31.94) 2:03.16 (31.63)
2:35.04 (31.88) 3:07.07 (32.03) 3:38.84 (31.77) 4:11.30 (32.46)
4:43.17 (31.87) 5:15.40 (32.23) 5:47.87 (32.47) 6:20.23 (32.36)
6:52.29 (32.06) 7:24.55 (32.26) 7:56.85 (32.30) 8:29.37 (32.52)
9:02.02 (32.65) 9:34.58 (32.56) 10:07.48 (32.90) 10:40.27 (32.79)
Event 8 Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Frayler, Arthur D 18 Florida-FL NT 9:02.88 9
25.55 53.11 (27.56) 1:20.53 (27.42) 1:47.92 (27.39)
2:15.06 (27.14) 2:42.06 (27.00) 3:09.30 (27.24) 3:36.55 (27.25)
4:03.76 (27.21) 4:31.12 (27.36) 4:58.35 (27.23) 5:25.47 (27.12)
5:52.57 (27.10) 6:19.85 (27.28) 6:47.19 (27.34) 7:14.77 (27.58)
7:42.09 (27.32) 8:09.61 (27.52) 8:36.70 (27.09) 9:02.88 (26.18)
2 Veale, Thomas M 19 Florida-FL NT 9:05.74 4
24.78 52.27 (27.49) 1:19.57 (27.30) 1:46.84 (27.27)
2:14.00 (27.16) 2:41.29 (27.29) 3:08.92 (27.63) 3:35.94 (27.02)
4:03.17 (27.23) 4:30.50 (27.33) 4:57.75 (27.25) 5:25.30 (27.55)
5:52.93 (27.63) 6:20.79 (27.86) 6:48.69 (27.90) 7:16.50 (27.81)
7:44.24 (27.74) 8:12.53 (28.29) 8:40.10 (27.57) 9:05.74 (25.64)
3 Silva, William B 19 Florida-FL NT 9:05.97 3
25.35 52.52 (27.17) 1:20.06 (27.54) 1:47.65 (27.59)
2:15.19 (27.54) 2:42.58 (27.39) 3:09.93 (27.35) 3:37.42 (27.49)
4:04.82 (27.40) 4:32.12 (27.30) 4:59.56 (27.44) 5:27.04 (27.48)
5:54.35 (27.31) 6:21.80 (27.45) 6:49.31 (27.51) 7:16.81 (27.50)
7:44.45 (27.64) 8:12.13 (27.68) 8:39.65 (27.52) 9:05.97 (26.32)
4 Miller, Benjamin G 18 Tennessee-SE NT 9:17.71 2
25.33 52.51 (27.18) 1:20.44 (27.93) 1:48.39 (27.95)
2:16.12 (27.73) 2:44.05 (27.93) 3:12.15 (28.10) 3:40.32 (28.17)
4:08.52 (28.20) 4:36.76 (28.24) 5:04.74 (27.98) 5:32.91 (28.17)
6:01.20 (28.29) 6:29.55 (28.35) 6:57.55 (28.00) 7:25.56 (28.01)
7:53.49 (27.93) 8:22.14 (28.65) 8:50.19 (28.05) 9:17.71 (27.52)
5 Petersen, Sam L 21 Tennessee-SE NT 9:19.87 1
25.24 52.50 (27.26) 1:20.09 (27.59) 1:48.13 (28.04)
2:16.05 (27.92) 2:44.24 (28.19) 3:12.00 (27.76) 3:40.38 (28.38)
4:08.78 (28.40) 4:37.31 (28.53) 5:04.90 (27.59) 5:32.71 (27.81)
6:01.02 (28.31) 6:29.66 (28.64) 6:58.15 (28.49) 7:26.75 (28.60)
7:55.33 (28.58) 8:23.88 (28.55) 8:52.66 (28.78) 9:19.87 (27.21)
6 Bevier, Bryce D 20 Tennessee-SE NT 9:20.98
25.91 53.58 (27.67) 1:21.57 (27.99) 1:49.86 (28.29)
2:18.27 (28.41) 2:46.61 (28.34) 3:14.95 (28.34) 3:43.12 (28.17)
4:11.43 (28.31) 4:39.77 (28.34) 5:08.14 (28.37) 5:36.53 (28.39)
6:04.83 (28.30) 6:33.13 (28.30) 7:01.55 (28.42) 7:29.76 (28.21)
7:57.86 (28.10) 8:26.05 (28.19) 8:53.82 (27.77) 9:20.98 (27.16)
7 Leland, Trevor P 19 Tennessee-SE NT x9:38.00
26.40 54.86 (28.46) 1:23.55 (28.69) 1:52.17 (28.62)
2:20.71 (28.54) 2:49.37 (28.66) 3:18.15 (28.78) 3:47.00 (28.85)
4:15.77 (28.77) 4:44.85 (29.08) 5:14.20 (29.35) 5:43.42 (29.22)
6:12.92 (29.50) 6:42.45 (29.53) 7:12.21 (29.76) 7:41.98 (29.77)
8:11.55 (29.57) 8:41.20 (29.65) 9:10.12 (28.92) 9:38.00 (27.88)
-- Rosenbaum, Ryan B 18 Florida-FL NT X9:25.99
25.94 53.89 (27.95) 1:21.62 (27.73) 1:49.61 (27.99)
2:17.68 (28.07) 2:45.78 (28.10) 3:14.23 (28.45) 3:42.28 (28.05)
4:10.89 (28.61) 4:39.86 (28.97) 5:07.88 (28.02) 5:36.24 (28.36)
6:05.09 (28.85) 6:33.91 (28.82) 7:02.85 (28.94) 7:31.89 (29.04)
8:00.47 (28.58) 8:29.49 (29.02) 8:58.17 (28.68) 9:25.99 (27.82)
Event 9 Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
1:43.99 A
1:47.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gendron, Lindsay D 19 Tennessee-SE NT 1:44.43 B 9
24.65 50.98 (26.33) 1:18.04 (27.06) 1:44.43 (26.39)
2 Bohunicky, Jamie L 21 Florida-FL NT 1:44.57 B 4
25.29 51.71 (26.42) 1:18.27 (26.56) 1:44.57 (26.30)
3 Russell, Sinead C 19 Florida-FL NT 1:45.21 B 3
24.23 50.76 (26.53) 1:17.81 (27.05) 1:45.21 (27.40)
4 Zalewski, Ellese 20 Florida-FL NT 1:48.18 2
25.38 53.04 (27.66) 1:20.94 (27.90) 1:48.18 (27.24)
5 Griffith, Mary E 18 Tennessee-SE NT 1:48.53 1
25.55 52.98 (27.43) 1:20.86 (27.88) 1:48.53 (27.67)
6 Bruens, Harper M 18 Tennessee-SE NT 1:50.90
25.27 52.34 (27.07) 1:21.32 (28.98) 1:50.90 (29.58)
7 Finkbeiner, Caroli 18 Tennessee-SE NT x1:51.25
26.27 54.21 (27.94) 1:22.74 (28.53) 1:51.25 (28.51)
Event 10 Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
1:33.63 A
1:37.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cieslak, Marcin 20 Florida-FL NT 1:37.85 B 9
23.47 48.52 (25.05) 1:13.25 (24.73) 1:37.85 (24.60)
2 Wallace, Dan 19 Florida-FL NT 1:38.40 4
23.45 48.84 (25.39) 1:13.84 (25.00) 1:38.40 (24.56)
3 Kaisrlik, Justin E 18 Florida-FL NT 1:39.12 3
23.12 48.18 (25.06) 1:13.64 (25.46) 1:39.12 (25.48)
4 Lehane, Sean M 17 Tennessee-SE NT 1:39.41 2
23.38 48.65 (25.27) 1:13.86 (25.21) 1:39.41 (25.55)
5 Kleinbeck, Shane P 19 Tennessee-SE NT 1:39.81 1
23.22 48.53 (25.31) 1:14.50 (25.97) 1:39.81 (25.31)
6 Taylor, Jason S 21 Florida-FL NT x1:39.95
23.44 48.45 (25.01) 1:13.74 (25.29) 1:39.95 (26.21)
7 Aberg Ledjstrom, G 20 Tennessee-SE NT 1:40.96
23.55 49.16 (25.61) 1:14.91 (25.75) 1:40.96 (26.05)
8 Thulin, Jacob N 21 Tennessee-SE NT x1:42.85
22.90 47.83 (24.93) 1:14.49 (26.66) 1:42.85 (28.36)
-- Omana, Carlos T 19 Florida-FL NT X1:38.33
22.93 47.80 (24.87) 1:13.10 (25.30) 1:38.33 (25.23)
-- Ringquist, Austin 20 Florida-FL NT X1:38.96
23.11 48.26 (25.15) 1:13.77 (25.51) 1:38.96 (25.19)
-- Hamilton, Colin J 19 Florida-FL NT X1:39.05
23.22 48.03 (24.81) 1:13.57 (25.54) 1:39.05 (25.48)
-- Frayler, Arthur D 18 Florida-FL NT X1:43.71
24.48 50.58 (26.10) 1:17.12 (26.54) 1:43.71 (26.59)
Event 11 Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
52.13 A
55.09 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Russell, Sinead C 19 Florida-FL NT 54.10 B 9
26.22 54.10 (27.88)
2 Solernou, Lauren A 19 Tennessee-SE NT 54.19 B 4
26.35 54.19 (27.84)
3 Beisel, Elizabeth 20 Florida-FL NT 54.32 B 3
26.60 54.32 (27.72)
4 Linn, Ashlee N 19 Florida-FL NT 55.24 2
27.10 55.24 (28.14)
5 Hahn, Madison E 18 Tennessee-SE NT 55.87 1
27.38 55.87 (28.49)
6 McNeilis, Kate K 20 Tennessee-SE NT 56.04
27.16 56.04 (28.88)
7 Kuhn, Sierra L 18 Florida-FL NT x56.99
27.67 56.99 (29.32)
8 Demonte, Anna P 17 Tennessee-SE NT x57.90
27.87 57.90 (30.03)
-- Pitman, Arden T 19 Tennessee-SE NT X53.54 B
Event 12 Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
46.02 A
48.49 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Main, Corey C 17 Florida-FL NT 48.38 B 9
23.72 48.38 (24.66)
2 Rairden, Samuel E 21 Tennessee-SE NT 48.56 4
23.63 48.56 (24.93)
3 Homer, Christian-P 19 Florida-FL NT 49.63 3
23.90 49.63 (25.73)
4 Curley, Harrison H 19 Florida-FL NT 49.80 2
24.41 49.80 (25.39)
5 Dagley, Jimmy F 18 Tennessee-SE NT 52.14 1
24.89 52.14 (27.25)
6 Wylie, Timothy M 19 Tennessee-SE NT 52.69
25.36 52.69 (27.33)
7 Svagerko, Carl J 21 Tennessee-SE NT x53.52
25.16 53.52 (28.36)
Event 13 Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
59.51 A
1:02.49 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hannis, Molly C 20 Tennessee-SE NT 1:01.65 B 9
28.54 1:01.65 (33.11)
2 Luthersdottir, Hil 21 Florida-FL NT 1:04.20 4
30.69 1:04.20 (33.51)
3 Lajnef, Sarra 22 Florida-FL NT 1:04.48 3
30.52 1:04.48 (33.96)
4 Fung, Natasha 19 Florida-FL NT 1:05.00 2
30.54 1:05.00 (34.46)
5 Smith, Jordan N 19 Florida-FL NT x1:05.23
31.06 1:05.23 (34.17)
6 Gaeckle, Erin M 19 Tennessee-SE NT 1:08.87 1
32.21 1:08.87 (36.66)
Event 14 Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
52.60 A
55.39 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Elliott, Matt D 19 Florida-FL NT 54.97 B 9
26.16 54.97 (28.81)
2 Prono, Renato 21 Tennessee-SE NT 55.01 B 4
25.28 55.01 (29.73)
3 Munch, Ricky W 19 Florida-FL NT 56.18 3
26.49 56.18 (29.69)
4 Slater, Tristan K 19 Tennessee-SE NT 56.27 2
26.60 56.27 (29.67)
5 Torres, Luke 18 Florida-FL NT 56.77 1
26.73 56.77 (30.04)
-- Davelaar, Rodion R 22 Florida-FL NT X58.51
26.84 58.51 (31.67)
Event 15 Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
1:54.60 A
1:59.59 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Floyd, Kelsey J 21 Tennessee-SE NT 1:57.93 B 9
26.71 56.95 (30.24) 1:26.77 (29.82) 1:57.93 (31.16)
2 Stephens, Summer L 19 Florida-FL NT 1:59.23 B 4
26.79 56.74 (29.95) 1:27.59 (30.85) 1:59.23 (31.64)
3 Neidigh, Lauren E 19 Florida-FL NT 2:00.31 3
27.48 58.21 (30.73) 1:28.88 (30.67) 2:00.31 (31.43)
4 Rainer, Rebecca L 19 Florida-FL NT 2:00.72 2
27.15 57.55 (30.40) 1:28.88 (31.33) 2:00.72 (31.84)
5 Dubrasky, Molly J 19 Florida-FL NT x2:02.40
27.08 57.47 (30.39) 1:29.71 (32.24) 2:02.40 (32.69)
6 Griffith, Mary E 18 Tennessee-SE NT 2:02.57 1
27.96 59.41 (31.45) 1:30.58 (31.17) 2:02.57 (31.99)
7 Watson, Brooke M 21 Tennessee-SE NT 2:03.06
28.13 59.40 (31.27) 1:30.96 (31.56) 2:03.06 (32.10)
Event 16 Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
1:42.96 A
1:47.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rousseau, Sebastie 21 Florida-FL NT 1:45.34 B 9
23.56 50.25 (26.69) 1:17.49 (27.24) 1:45.34 (27.85)
2 Signorin, Connor J 20 Florida-FL NT 1:48.06 4
24.25 51.69 (27.44) 1:19.80 (28.11) 1:48.06 (28.26)
3 Martin, Cameron B 21 Florida-FL NT 1:48.15 3
24.23 51.38 (27.15) 1:19.23 (27.85) 1:48.15 (28.92)
4 Signorin, Ryan J 18 Tennessee-SE NT 1:49.74 2
24.67 53.03 (28.36) 1:21.26 (28.23) 1:49.74 (28.48)
5 Miller, Benjamin G 18 Tennessee-SE NT 1:54.47 1
25.94 55.07 (29.13) 1:25.02 (29.95) 1:54.47 (29.45)
6 Peterson, Drew J 19 Tennessee-SE NT 1:55.65
25.23 54.38 (29.15) 1:24.77 (30.39) 1:55.65 (30.88)
7 Leland, Trevor P 19 Tennessee-SE NT x1:57.35
26.39 55.54 (29.15) 1:26.16 (30.62) 1:57.35 (31.19)
-- Manganiello, Austi 19 Florida-FL NT X1:46.83 B
24.14 51.67 (27.53) 1:19.26 (27.59) 1:46.83 (27.57)
-- Bull, Adam H 18 Florida-FL NT X1:47.54 B
24.48 51.53 (27.05) 1:19.40 (27.87) 1:47.54 (28.14)
-- Solaeche-Gomez, Ed 18 Florida-FL NT X1:48.05
24.52 51.93 (27.41) 1:20.05 (28.12) 1:48.05 (28.00)
Event 17 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
22.05 A
22.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hinds, Natalie A 18 Florida-FL NT 22.74 B 9
2 Johnson, Faith N 17 Tennessee-SE NT 22.79 B 4
3 Simmons, Caroline 21 Tennessee-SE NT 22.94 B 3
4 Bruens, Harper M 18 Tennessee-SE NT 23.07 2
5 McKnight, Lindsey 18 Florida-FL NT 23.48 1
6 Frehling, Kaitlin 20 Florida-FL NT 23.62
7 McLean, Shelby D 19 Florida-FL NT x23.89
8 Thompson, Cherelle 20 Tennessee-SE NT x24.01
Event 18 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
19.30 A
20.19 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Deborde, Bradley T 20 Florida-FL NT 19.88 B 9
2 Walsh, Ed J 22 Tennessee-SE NT 20.31 4
3 Curby, Matt N 19 Florida-FL NT 20.71 3
4 Sadsad, Christophe 19 Tennessee-SE NT 20.73 1.5
4 Tillman, Troy N 20 Tennessee-SE NT 20.73 1.5
6 Hetland, Oystein R 22 Tennessee-SE NT x20.81
7 Main, Corey C 17 Florida-FL NT 20.83
-- Goossen, Levar M 19 Florida-FL NT X21.35
Event 19 Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
48.03 A
49.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hinds, Natalie A 18 Florida-FL NT 49.02 B 9
23.69 49.02 (25.33)
2 Zalewski, Ellese 20 Florida-FL NT 50.13 4
24.51 50.13 (25.62)
3 Johnson, Faith N 17 Tennessee-SE NT 50.20 3
23.94 50.20 (26.26)
4 Bruens, Harper M 18 Tennessee-SE NT 50.30 2
5 Simmons, Caroline 21 Tennessee-SE NT 50.71 1
24.26 50.71 (26.45)
6 McKnight, Lindsey 18 Florida-FL NT 50.76
24.49 50.76 (26.27)
7 McNeilis, Kate K 20 Tennessee-SE NT x51.03
24.63 51.03 (26.40)
8 Frehling, Kaitlin 20 Florida-FL NT x51.98
24.92 51.98 (27.06)
Event 20 Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
42.45 A
44.29 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Werner, Pawel 19 Florida-FL NT 44.09 B 9
21.56 44.09 (22.53)
2 Deborde, Bradley T 20 Florida-FL NT 44.46 4
21.38 44.46 (23.08)
3 Rairden, Samuel E 21 Tennessee-SE NT 44.49 3
21.65 44.49 (22.84)
4 Walsh, Ed J 22 Tennessee-SE NT 45.09 2
21.98 45.09 (23.11)
5 Solaeche-Gomez, Ed 18 Florida-FL NT 45.65 1
22.25 45.65 (23.40)
6 Aberg Ledjstrom, G 20 Tennessee-SE NT 45.66
21.93 45.66 (23.73)
7 Tillman, Troy N 20 Tennessee-SE NT x45.70
21.84 45.70 (23.86)
-- Davelaar, Rodion R 22 Florida-FL NT X48.43
22.61 48.43 (25.82)
Event 21 Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
1:53.17 A
1:59.19 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Beisel, Elizabeth 20 Florida-FL NT 1:57.69 B 9
27.63 56.78 (29.15) 1:26.28 (29.50) 1:57.69 (31.41)
2 Linn, Ashlee N 19 Florida-FL NT 1:58.12 B 4
28.08 57.39 (29.31) 1:27.31 (29.92) 1:58.12 (30.81)
3 Solernou, Lauren A 19 Tennessee-SE NT 2:00.80 3
27.93 58.61 (30.68) 1:29.97 (31.36) 2:00.80 (30.83)
4 Hahn, Madison E 18 Tennessee-SE NT 2:00.82 2
28.31 58.54 (30.23) 1:30.30 (31.76) 2:00.82 (30.52)
5 Carner, Amanda D 18 Tennessee-SE NT 2:01.04 1
28.94 59.43 (30.49) 1:30.31 (30.88) 2:01.04 (30.73)
6 Kuhn, Sierra L 18 Florida-FL NT 2:01.83
29.07 1:00.04 (30.97) 1:31.04 (31.00) 2:01.83 (30.79)
7 Demonte, Anna P 17 Tennessee-SE NT x2:04.17
29.47 1:00.74 (31.27) 1:32.47 (31.73) 2:04.17 (31.70)
-- Napier, Savannah B 19 Florida-FL NT X2:09.41
30.73 1:02.90 (32.17) 1:36.16 (33.26) 2:09.41 (33.25)
Event 22 Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
1:41.31 A
1:46.39 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lehane, Sean M 17 Tennessee-SE NT 1:45.08 B 9
25.14 51.78 (26.64) 1:18.49 (26.71) 1:45.08 (26.59)
2 Main, Corey C 17 Florida-FL NT 1:45.47 B 4
24.79 51.96 (27.17) 1:18.93 (26.97) 1:45.47 (26.54)
3 Curley, Harrison H 19 Florida-FL NT 1:48.88 3
25.72 53.04 (27.32) 1:21.19 (28.15) 1:48.88 (27.69)
4 Martin, Cameron B 21 Florida-FL NT 1:52.25 2
26.58 55.10 (28.52) 1:23.66 (28.56) 1:52.25 (28.59)
5 Dagley, Jimmy F 18 Tennessee-SE NT 1:52.63 1
26.69 55.12 (28.43) 1:23.91 (28.79) 1:52.63 (28.72)
6 Wylie, Timothy M 19 Tennessee-SE NT 1:54.42
26.69 55.42 (28.73) 1:25.10 (29.68) 1:54.42 (29.32)
-- Hamilton, Colin J 19 Florida-FL NT X1:47.06
25.53 52.49 (26.96) 1:19.72 (27.23) 1:47.06 (27.34)
-- Ringquist, Austin 20 Florida-FL NT X1:47.14
25.68 52.63 (26.95) 1:19.95 (27.32) 1:47.14 (27.19)
-- Signorin, Connor J 20 Florida-FL NT X1:47.83
25.93 53.26 (27.33) 1:20.99 (27.73) 1:47.83 (26.84)
-- Manganiello, Austi 19 Florida-FL NT X1:48.00
25.56 53.21 (27.65) 1:20.66 (27.45) 1:48.00 (27.34)
-- Cieslak, Marcin 20 Florida-FL NT X1:48.95
26.46 54.48 (28.02) 1:22.43 (27.95) 1:48.95 (26.52)
Event 23 Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
2:08.70 A
2:15.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hannis, Molly C 20 Tennessee-SE NT 2:15.17 B 9
29.52 1:04.26 (34.74) 1:39.37 (35.11) 2:15.17 (35.80)
2 Lajnef, Sarra 22 Florida-FL NT 2:17.69 4
31.50 1:06.04 (34.54) 1:41.59 (35.55) 2:17.69 (36.10)
3 Rainer, Rebecca L 19 Florida-FL NT 2:17.87 3
31.71 1:06.80 (35.09) 1:42.33 (35.53) 2:17.87 (35.54)
4 Fung, Natasha 19 Florida-FL NT 2:19.01 2
32.69 1:07.44 (34.75) 1:42.86 (35.42) 2:19.01 (36.15)
5 Gaeckle, Erin M 19 Tennessee-SE NT 2:32.90 1
34.53 1:13.28 (38.75) 1:53.16 (39.88) 2:32.90 (39.74)
Event 24 Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
1:54.31 A
1:59.79 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Elliott, Matt D 19 Florida-FL NT 1:59.09 B 9
27.55 58.55 (31.00) 1:28.72 (30.17) 1:59.09 (30.37)
2 Slater, Tristan K 19 Tennessee-SE NT 2:00.90 4
27.59 58.73 (31.14) 1:29.94 (31.21) 2:00.90 (30.96)
3 Munch, Ricky W 19 Florida-FL NT 2:01.56 3
27.47 58.60 (31.13) 1:29.85 (31.25) 2:01.56 (31.71)
4 Torres, Luke 18 Florida-FL NT 2:02.75 2
27.49 58.33 (30.84) 1:30.63 (32.30) 2:02.75 (32.12)
5 Prono, Renato 21 Tennessee-SE NT 2:07.94 1
28.27 1:00.91 (32.64) 1:34.09 (33.18) 2:07.94 (33.85)
6 Peterson, Drew J 19 Tennessee-SE NT 2:11.19
28.67 1:01.49 (32.82) 1:36.00 (34.51) 2:11.19 (35.19)
Event 25 Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
4:38.13 A
4:47.79 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bohunicky, Jamie L 21 Florida-FL NT 4:39.93 B 9
27.33 55.86 (28.53) 1:24.51 (28.65) 1:53.01 (28.50)
2:21.41 (28.40) 2:49.76 (28.35) 3:18.09 (28.33) 3:46.01 (27.92)
4:13.28 (27.27) 4:39.93 (26.65)
2 Gendron, Lindsay D 19 Tennessee-SE NT 4:41.22 B 4
26.30 54.68 (28.38) 1:23.02 (28.34) 1:51.90 (28.88)
2:20.57 (28.67) 2:49.11 (28.54) 3:17.58 (28.47) 3:46.27 (28.69)
4:13.99 (27.72) 4:41.22 (27.23)
3 Thielmann, Jessica 18 Florida-FL NT 4:44.99 B 3
26.94 55.25 (28.31) 1:23.68 (28.43) 1:52.51 (28.83)
2:21.29 (28.78) 2:49.87 (28.58) 3:18.40 (28.53) 3:47.27 (28.87)
4:16.36 (29.09) 4:44.99 (28.63)
4 Roy, Taylor F 18 Florida-FL NT 4:50.03 2
27.49 56.80 (29.31) 1:25.87 (29.07) 1:54.89 (29.02)
2:24.03 (29.14) 2:53.42 (29.39) 3:22.84 (29.42) 3:52.26 (29.42)
4:21.60 (29.34) 4:50.03 (28.43)
5 Mathieu, Alicia L 20 Florida-FL NT x4:51.09
27.68 57.15 (29.47) 1:26.61 (29.46) 1:56.21 (29.60)
2:25.71 (29.50) 2:54.98 (29.27) 3:24.50 (29.52) 3:53.70 (29.20)
4:22.73 (29.03) 4:51.09 (28.36)
6 Griffith, Mary E 18 Tennessee-SE NT 4:51.32 1
27.44 57.00 (29.56) 1:26.49 (29.49) 1:55.87 (29.38)
2:25.26 (29.39) 2:54.99 (29.73) 3:24.46 (29.47) 3:53.98 (29.52)
4:23.04 (29.06) 4:51.32 (28.28)
7 Finkbeiner, Caroli 18 Tennessee-SE NT 4:57.43
27.72 57.44 (29.72) 1:27.54 (30.10) 1:57.61 (30.07)
2:27.66 (30.05) 2:57.67 (30.01) 3:27.60 (29.93) 3:57.65 (30.05)
4:27.71 (30.06) 4:57.43 (29.72)
-- Neidigh, Lauren E 19 Florida-FL NT X4:48.59
27.19 56.18 (28.99) 1:25.16 (28.98) 1:54.44 (29.28)
2:23.61 (29.17) 2:52.49 (28.88) 3:21.77 (29.28) 3:50.83 (29.06)
4:20.13 (29.30) 4:48.59 (28.46)
-- Dubrasky, Molly J 19 Florida-FL NT X4:52.47
26.98 56.11 (29.13) 1:25.39 (29.28) 1:55.12 (29.73)
2:24.74 (29.62) 2:54.45 (29.71) 3:24.35 (29.90) 3:54.19 (29.84)
4:23.95 (29.76) 4:52.47 (28.52)
-- Smith, Jordan N 19 Florida-FL NT X4:52.71
27.32 57.17 (29.85) 1:26.55 (29.38) 1:56.00 (29.45)
2:25.70 (29.70) 2:55.33 (29.63) 3:24.93 (29.60) 3:54.71 (29.78)
4:24.34 (29.63) 4:52.71 (28.37)
Event 26 Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
4:15.89 A
4:24.99 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Taylor, Jason S 21 Florida-FL NT 4:24.37 B 9
24.97 51.41 (26.44) 1:17.95 (26.54) 1:44.50 (26.55)
2:11.56 (27.06) 2:38.22 (26.66) 3:04.89 (26.67) 3:31.61 (26.72)
3:58.26 (26.65) 4:24.37 (26.11)
2 Silva, William B 19 Florida-FL NT 4:27.01 4
24.73 51.27 (26.54) 1:18.19 (26.92) 1:45.17 (26.98)
2:12.36 (27.19) 2:39.48 (27.12) 3:06.58 (27.10) 3:33.81 (27.23)
4:00.68 (26.87) 4:27.01 (26.33)
3 Veale, Thomas M 19 Florida-FL NT 4:29.58 3
24.58 50.90 (26.32) 1:17.82 (26.92) 1:44.97 (27.15)
2:12.18 (27.21) 2:39.28 (27.10) 3:06.71 (27.43) 3:34.39 (27.68)
4:02.02 (27.63) 4:29.58 (27.56)
4 Signorin, Ryan J 18 Tennessee-SE NT 4:33.06 2
24.87 52.33 (27.46) 1:19.91 (27.58) 1:47.58 (27.67)
2:15.20 (27.62) 2:43.01 (27.81) 3:10.64 (27.63) 3:38.24 (27.60)
4:05.92 (27.68) 4:33.06 (27.14)
5 Miller, Benjamin G 18 Tennessee-SE NT 4:33.43 1
25.19 52.39 (27.20) 1:19.68 (27.29) 1:47.47 (27.79)
2:15.28 (27.81) 2:43.13 (27.85) 3:10.85 (27.72) 3:38.68 (27.83)
4:06.61 (27.93) 4:33.43 (26.82)
6 Petersen, Sam L 21 Tennessee-SE NT 4:35.66
25.02 52.15 (27.13) 1:19.51 (27.36) 1:47.39 (27.88)
2:15.36 (27.97) 2:43.59 (28.23) 3:11.84 (28.25) 3:39.99 (28.15)
4:08.21 (28.22) 4:35.66 (27.45)
7 Kleinbeck, Shane P 19 Tennessee-SE NT x4:37.14
23.94 50.50 (26.56) 1:17.84 (27.34) 1:45.85 (28.01)
2:14.25 (28.40) 2:42.74 (28.49) 3:11.85 (29.11) 3:40.82 (28.97)
4:09.50 (28.68) 4:37.14 (27.64)
-- Bull, Adam H 18 Florida-FL NT X4:25.40
24.96 52.17 (27.21) 1:19.03 (26.86) 1:46.07 (27.04)
2:12.82 (26.75) 2:39.34 (26.52) 3:05.93 (26.59) 3:32.63 (26.70)
3:59.43 (26.80) 4:25.40 (25.97)
-- Frayler, Arthur D 18 Florida-FL NT X4:28.47
24.83 51.58 (26.75) 1:18.61 (27.03) 1:45.87 (27.26)
2:13.12 (27.25) 2:40.41 (27.29) 3:07.93 (27.52) 3:35.32 (27.39)
4:02.55 (27.23) 4:28.47 (25.92)
-- Rosenbaum, Ryan B 18 Florida-FL NT X4:38.14
24.68 51.96 (27.28) 1:20.24 (28.28) 1:48.67 (28.43)
2:17.05 (28.38) 2:45.41 (28.36) 3:13.93 (28.52) 3:42.10 (28.17)
4:10.60 (28.50) 4:38.14 (27.54)
Event 27 Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
52.11 A
54.49 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Floyd, Kelsey J 21 Tennessee-SE NT 52.97 B 9
24.58 52.97 (28.39)
2 Hinds, Natalie A 18 Florida-FL NT 53.56 B 4
24.98 53.56 (28.58)
3 Zalewski, Ellese 20 Florida-FL NT 54.62 3
25.50 54.62 (29.12)
4 Stephens, Summer L 19 Florida-FL NT 56.73 2
26.53 56.73 (30.20)
5 Kiger, Heather E 17 Tennessee-SE NT 56.96 1
26.46 56.96 (30.50)
6 McLean, Shelby D 19 Florida-FL NT x57.19
26.26 57.19 (30.93)
7 Watson, Brooke M 21 Tennessee-SE NT 57.40
27.20 57.40 (30.20)
8 McNeilis, Kate K 20 Tennessee-SE NT x59.22
27.31 59.22 (31.91)
Event 28 Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
45.94 A
48.29 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rousseau, Sebastie 21 Florida-FL NT 48.74 9
22.93 48.74 (25.81)
2 Werner, Pawel 19 Florida-FL NT 48.98 4
23.03 48.98 (25.95)
3 Thulin, Jacob N 21 Tennessee-SE NT 49.25 3
23.07 49.25 (26.18)
4 Hetland, Oystein R 22 Tennessee-SE NT 49.27 2
22.82 49.27 (26.45)
5 Sadsad, Christophe 19 Tennessee-SE NT 49.43 1
23.11 49.43 (26.32)
6 Homer, Christian-P 19 Florida-FL NT 49.47
22.84 49.47 (26.63)
7 Svagerko, Carl J 21 Tennessee-SE NT x51.54
23.65 51.54 (27.89)
-- Goossen, Levar M 19 Florida-FL NT X51.09
23.65 51.09 (27.44)
Event 29 Women 200 Yard IM
===============================================================================
1:55.96 A
2:01.59 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Beisel, Elizabeth 20 Florida-FL NT 1:59.70 B 9
26.47 55.85 (29.38) 1:31.29 (35.44) 1:59.70 (28.41)
2 Russell, Sinead C 19 Florida-FL NT 2:00.83 B 4
26.06 55.73 (29.67) 1:32.27 (36.54) 2:00.83 (28.56)
3 Gendron, Lindsay D 19 Tennessee-SE NT 2:02.94 3
26.24 58.04 (31.80) 1:36.09 (38.05) 2:02.94 (26.85)
4 Carner, Amanda D 18 Tennessee-SE NT 2:03.55 2
27.20 58.22 (31.02) 1:34.42 (36.20) 2:03.55 (29.13)
5 Kuhn, Sierra L 18 Florida-FL NT 2:05.57 1
26.85 58.46 (31.61) 1:36.59 (38.13) 2:05.57 (28.98)
6 Rainer, Rebecca L 19 Florida-FL NT x2:06.36
27.68 1:00.41 (32.73) 1:36.59 (36.18) 2:06.36 (29.77)
7 Demonte, Anna P 17 Tennessee-SE NT 2:10.02
28.18 1:00.25 (32.07) 1:40.47 (40.22) 2:10.02 (29.55)
8 Watson, Brooke M 21 Tennessee-SE NT x2:11.28
27.95 1:00.41 (32.46) 1:41.37 (40.96) 2:11.28 (29.91)
-- Neidigh, Lauren E 19 Florida-FL NT X2:03.63
26.95 58.23 (31.28) 1:35.07 (36.84) 2:03.63 (28.56)
-- Stephens, Summer L 19 Florida-FL NT X2:06.89
27.27 59.55 (32.28) 1:37.18 (37.63) 2:06.89 (29.71)
Event 30 Men 200 Yard IM
===============================================================================
1:43.62 A
1:49.09 B
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Omana, Carlos T 19 Florida-FL NT 1:47.93 B 9
24.28 51.66 (27.38) 1:22.55 (30.89) 1:47.93 (25.38)
2 Wallace, Dan 19 Florida-FL NT 1:49.09 B 4
23.91 51.83 (27.92) 1:22.72 (30.89) 1:49.09 (26.37)
3 Slater, Tristan K 19 Tennessee-SE NT 1:49.74 3
24.04 52.12 (28.08) 1:23.13 (31.01) 1:49.74 (26.61)
4 Signorin, Connor J 20 Florida-FL NT 1:50.18 2
24.03 51.73 (27.70) 1:24.18 (32.45) 1:50.18 (26.00)
5 Kaisrlik, Justin E 18 Florida-FL NT x1:52.57
24.12 51.96 (27.84) 1:25.81 (33.85) 1:52.57 (26.76)
6 Signorin, Ryan J 18 Tennessee-SE NT 1:52.93 1
24.57 53.05 (28.48) 1:26.14 (33.09) 1:52.93 (26.79)
7 Bevier, Bryce D 20 Tennessee-SE NT 1:57.77
25.67 56.60 (30.93) 1:30.31 (33.71) 1:57.77 (27.46)
8 Peterson, Drew J 19 Tennessee-SE NT x1:58.02
25.07 55.01 (29.94) 1:30.16 (35.15) 1:58.02 (27.86)
-- Bull, Adam H 18 Florida-FL NT X1:52.30
24.88 53.07 (28.19) 1:26.56 (33.49) 1:52.30 (25.74)
-- Silva, William B 19 Florida-FL NT X1:52.46
25.23 54.29 (29.06) 1:26.19 (31.90) 1:52.46 (26.27)
Event 31 Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
3:17.27 A
3:19.49 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tennessee, University of, Knox-SE ''A'' NT 3:17.20 A 11
1) Floyd, Kelsey J 21 2) Johnson, Faith N 17
3) Bruens, Harper M 18 4) Gendron, Lindsay D 19
24.05 49.49 (49.49) 1:13.20 (23.71) 1:38.82 (49.33)
2:01.92 (23.10) 2:28.49 (49.67) 2:51.59 (23.10) 3:17.20 (48.71)
2 Florida, University of-FL ''A'' NT 3:21.64 4
1) Bohunicky, Jamie L 21 2) Beisel, Elizabeth L 20
3) McKnight, Lindsey L 18 4) Frehling, Kaitlin M 20
23.92 49.34 (49.34) 1:13.71 (24.37) 1:40.00 (50.66)
2:03.70 (23.70) 2:30.59 (50.59) 2:54.40 (23.81) 3:21.64 (51.05)
3 Florida, University of-FL ''C'' NT 3:24.40 2
1) Roy, Taylor F 18 2) Fung, Natasha 19
3) Linn, Ashlee N 19 4) Smith, Jordan N 19
24.99 51.73 (51.73) 1:16.18 (24.45) 1:42.87 (51.14)
2:06.61 (23.74) 2:33.23 (50.36) 2:57.84 (24.61) 3:24.40 (51.17)
4 Tennessee, University of, Knox-SE ''B'' NT 3:25.01
1) Simmons, Caroline I 21 2) McNeilis, Kate K 20
3) Solernou, Lauren A 19 4) Hannis, Molly C 20
24.21 51.13 (51.13) 1:15.32 (24.19) 1:42.52 (51.39)
2:06.91 (24.39) 2:33.92 (51.40) 2:57.84 (23.92) 3:25.01 (51.09)
5 Florida, University of-FL ''B'' NT x3:33.30
1) McLean, Shelby D 19 2) Kuhn, Sierra L 18
3) Thielmann, Jessica 18 4) Dubrasky, Molly J 19
25.25 53.89 (53.89) 1:09.27 (15.38) 1:46.28 (52.39)
2:11.92 (25.64) 2:39.81 (53.53) 3:05.59 (25.78) 3:33.30 (53.49)
Event 32 Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
2:53.94 A
2:55.93 B
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Florida, University of-FL ''A'' NT 2:57.52 11
1) Deborde, Bradley T 20 2) Werner, Pawel 19
3) Rousseau, Sebastien D 21 4) Cieslak, Marcin 20
21.36 44.64 (44.64) 1:05.77 (21.13) 1:28.46 (43.82)
1:49.73 (21.27) 2:13.04 (44.58) 2:34.17 (21.13) 2:57.52 (44.48)
2 Tennessee, University of, Knox-SE ''A'' NT 3:00.46 4
1) Rairden, Samuel E 21 2) Walsh, Ed J 22
3) Tillman, Troy N 20 4) Thulin, Jacob N 21
21.57 44.67 (44.67) 1:06.56 (21.89) 1:30.22 (45.55)
1:51.53 (21.31) 2:15.56 (45.34) 2:36.96 (21.40) 3:00.46 (44.90)
3 Florida, University of-FL ''B'' NT 3:04.09 2
1) Hamilton, Colin J 19 2) Manganiello, Austin R 19
3) Ringquist, Austin P 20 4) Goossen, Levar M 19
22.36 46.18 (46.18) 1:08.14 (21.96) 1:32.34 (46.16)
1:54.22 (21.88) 2:18.00 (45.66) 2:39.51 (21.51) 3:04.09 (46.09)
4 Tennessee, University of, Knox-SE ''B'' NT 3:04.49
1) Hetland, Oystein R 22 2) Aberg Ledjstrom, Gustav T 20
3) Lehane, Sean M 17 4) Sadsad, Christopher J 19
22.06 46.79 (46.79) 1:08.51 (21.72) 1:32.54 (45.75)
1:54.23 (21.69) 2:18.30 (45.76) 2:40.42 (22.12) 3:04.49 (46.19)
5 Florida, University of-FL ''D'' NT x3:06.12
1) Munch, Ricky W 19 2) Omana, Carlos T 19
3) Taylor, Jason S 21 4) Homer, Christian-Paul N 19
22.03 46.53 (46.53) 1:08.75 (22.22) 1:33.41 (46.88)
1:55.94 (22.53) 2:19.97 (46.56) 2:41.77 (21.80) 3:06.12 (46.15)
6 Tennessee, University of, Knox-SE ''C'' NT x3:08.63
1) Kleinbeck, Shane P 19 2) Prono, Renato 21
3) Svagerko, Carl J 21 4) Signorin, Ryan J 18
22.77 47.45 (47.45) 1:09.60 (22.15) 1:34.79 (47.34)
1:56.80 (22.01) 2:21.38 (46.59) 2:43.70 (22.32) 3:08.63 (47.25)
7 Tennessee, University of, Knox-SE ''D'' NT x3:13.42
1) Bevier, Bryce D 20 2) Dagley, Jimmy F 18
3) Miller, Benjamin G 18 4) Wylie, Timothy M 19
23.67 49.36 (49.36) 1:11.18 (21.82) 1:36.38 (47.02)
1:59.68 (23.30) 2:25.27 (48.89) 2:48.07 (22.80) 3:13.42 (48.15)
-- Florida, University of-FL ''C'' NT DQ
1) Solaeche-Gomez, Eduardo I 18 2) Signorin, Connor J 20
3) Wallace, Dan 19 4) Curby, Matt N 19
22.25 46.15 (46.15) 1:08.04 (21.89) 1:32.30 (46.15)
1:55.04 (22.74) 2:19.46 (47.16) 2:40.70 (21.24) DQ (44.23)
Women - Team Rankings - Through Event 32
1. Florida, University of 167 2. Tennessee, University of, Knox 133
Men - Team Rankings - Through Event 32
1. Florida, University of 208 2. Tennessee, University of, Knox 92