SwimmingWorld.com - Online home of the International Swimming Hall of Fame JOIN ISHOF!

Denmark Long Course National Championships - Meet Results


4/12/2009 - 4/12/2009   Esbjerg, Denmark
Men''s 50 free
1   	Flori Lang   	1983   	   	924   	   	   	   	   	22.06   	 
  	Scuw  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Jani Rusi  	1984  	  	860  	  	  	  	  	22.60  	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Nicolai Graae Hansen  	1988  	  	819  	  	  	  	  	22.97  	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Frederik Siem Pedersen  	1991  	  	761  	  	  	  	  	23.54  	 
  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Simon Sønderup Jensen  	1988  	  	759  	  	  	  	  	23.56  	 
  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Michael Poulsen  	1981  	  	731  	  	  	  	  	23.86  	 
  	Silkeborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Johan Seistrup  	1989  	  	719  	  	  	  	  	23.99  	 
  	Delta Svøm  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Bjarke Stevnsborg  	1990  	  	708  	  	  	  	  	24.11  	 
  	West Swim Esbjerg 

Women''s 200 back
1   	Pernille Larsen   	1992   	   	923   	30.60   	1:03.42   	1:37.17   	   	2:10.37   	DR og Nordisk-Senior 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	  	804  	32.51  	1:06.95  	1:41.83  	  	2:16.51  	 
  	Birkerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Ida Lindborg  	1994  	  	761  	32.48  	1:06.91  	1:42.78  	  	2:19.05  	 
  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Yasmin Saud  	1994  	  	717  	32.96  	1:08.63  	1:45.35  	  	2:21.86  	 
  	Herlev Svømning  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Christina Holmboe-Olesen  	1993  	  	712  	33.64  	1:09.62  	1:46.11  	  	2:22.14  	 
  	Svømmeklubben Triton  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Amalie Emma Thomsen  	1994  	  	702  	34.25  	1:10.43  	1:47.67  	  	2:22.87  	 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Mette Marie Blæsbjerg  	1993  	  	697  	33.70  	1:09.86  	1:47.04  	  	2:23.21  	 
  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Julie Aglund Lauridsen  	1996  	  	689  	34.01  	1:09.95  	1:47.25  	  	2:23.72  	 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Eliana Jørgensen  	1993  	  	679  	33.94  	1:09.80  	1:47.48  	  	2:24.45  	 
  	Glostrup Svømme Klub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Annelouise Dolleris  	1995  	  	674  	33.78  	1:09.99  	1:47.29  	  	2:24.79  	 
  	Glostrup Svømme Klub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Christine M. Pedersen  	1993  	  	671  	34.23  	1:10.61  	1:47.96  	  	2:24.99  	 
  	Thisted Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Laura Smidt Hansen  	1992  	  	656  	34.54  	1:11.69  	1:48.97  	  	2:26.07  	 
  	Vest-Brøndby  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Camilla Tschikai Pedersen  	1991  	  	654  	34.37  	1:11.01  	1:48.64  	  	2:26.22  	 
  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Klara Strand Olesen  	1995  	  	654  	33.51  	1:10.24  	1:48.54  	  	2:26.27  	 
  	Vest-Brøndby  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Kaya Koziol  	1992  	  	645  	34.50  	1:11.74  	1:49.53  	  	2:26.93  	 
  	Herlev Svømning  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Kristine Olander Hansen  	1989  	  	572  	35.40  	1:13.75  	1:53.15  	  	2:32.97  	 
  	Ringsted Svømme Klub 

Men''s 800 free
1   	Pál Joensen   	1990   	   	946   	56.02   	1:55.48   	2:54.78   	3:54.58   	7:54.40   	NR - Senior 
  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	4:54.48  	5:54.56  	6:55.34  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Anders Lie  	1991  	  	834  	57.82  	1:59.98  	3:02.27  	4:04.59  	8:14.68  	 
  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	5:07.53  	6:11.12  	7:15.15  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Viktor B. Bromer  	1993  	  	829  	59.27  	2:02.17  	3:05.12  	4:08.10  	8:15.66  	 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	5:10.90  	6:13.19  	7:15.24  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Martin Pedersen  	1991  	  	799  	59.15  	2:01.15  	3:04.21  	4:07.66  	8:21.87  	 
  	Svømmeklubben Syd  	  	  	  	5:11.02  	6:14.73  	7:19.43  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Nicklas Luplau  	1989  	  	736  	59.13  	2:01.87  	3:06.19  	4:11.16  	8:35.74  	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	5:17.33  	6:24.26  	7:30.92  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Frans Johannessen  	1992  	  	735  	1:01.21  	2:06.19  	3:12.54  	4:18.71  	8:35.96  	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	5:23.65  	6:28.46  	7:33.06  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Kristian Weber Larsen  	1990  	  	731  	1:00.71  	2:04.97  	3:09.58  	4:15.50  	8:36.83  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	5:21.25  	6:27.30  	7:32.88  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Jon Rud  	1986  	  	689  	52.63  	1:49.43  	3:02.22  	4:12.54  	8:47.10  	 
  	West Swim Esbjerg 

Women''s 200 fly
1   	Micha Østergaard   	1987   	   	890   	28.28   	1:01.26   	1:35.80   	   	2:10.63   	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Michelle B. Strandskov  	1991  	  	796  	30.28  	1:04.39  	1:39.32  	  	2:15.54  	 
  	Birkerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Julie Hougård  	1991  	  	751  	30.18  	1:04.59  	1:40.25  	  	2:18.24  	 
  	O.S.L.F.  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	  	671  	32.08  	1:08.62  	1:45.59  	  	2:23.54  	 
  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Kia Hansen  	1995  	  	644  	32.21  	1:09.80  	1:47.02  	  	2:25.52  	 
  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Sofie Harnfeldt  	1991  	  	633  	31.32  	1:08.63  	1:47.13  	  	2:26.30  	 
  	Birkerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Nanna M. Christiansen  	1993  	  	601  	33.51  	1:10.98  	1:50.10  	  	2:28.88  	 
  	Swim Team Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Olivia Burmester  	1993  	  	572  	31.88  	1:09.07  	1:49.29  	  	2:31.32  	 
  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Katja Løje  	1993  	  	628  	32.60  	1:09.79  	1:47.84  	  	2:26.68  	 
  	Svømmeklubben Syd  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Klara Grønne Leth  	1990  	  	615  	33.02  	1:10.04  	1:48.30  	  	2:27.72  	 
  	Gentofte Svømme Klub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Julie Schmidt  	1995  	  	615  	32.96  	1:10.13  	1:48.65  	  	2:27.74  	 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Line Andersen  	1991  	  	611  	33.12  	1:10.14  	1:48.26  	  	2:28.05  	 
  	Frederikssund Svømmeklu  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Sofie Thorsø  	1992  	  	605  	33.23  	1:10.43  	1:49.41  	  	2:28.57  	 
  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Marianne Vinsand  	1995  	  	574  	32.32  	1:09.86  	1:49.31  	  	2:31.17  	 
  	Kalundborg SK  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Line Hedmann Jacobsen  	1993  	  	572  	33.41  	1:10.59  	1:49.88  	  	2:31.35  	 
  	Hillerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Cæcilie Kisby Jensen  	1993  	  	566  	34.50  	1:12.36  	1:51.79  	  	2:31.91  	 
  	JGI Svømning

Men''s 200 breast
1   	Chris Christensen   	1988   	   	856   	30.82   	1:05.04   	1:40.34   	   	2:15.64   	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Thijs van Valkengoed  	1983  	  	846  	31.39  	1:05.71  	1:40.53  	  	2:16.19  	 
  	Wvz - Holland  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Simon Panduro  	1988  	  	773  	30.94  	1:06.94  	1:43.60  	  	2:20.33  	 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Emil Klingberg  	1987  	  	765  	31.69  	1:08.06  	1:44.24  	  	2:20.81  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Jesper Hansen  	1989  	  	745  	31.92  	1:07.58  	1:44.06  	  	2:22.11  	 
  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Thomas Dahl Sørensen  	1992  	  	736  	32.86  	1:09.05  	1:45.89  	  	2:22.65  	 
  	Tune I.F. Svømmeafdelin  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Morten Klarskov  	1992  	  	644  	32.58  	1:09.44  	1:49.17  	  	2:29.12  	 
  	Albertslund IF  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Nick Niebling  	1988  	  	665  	33.63  	1:10.60  	1:48.59  	  	2:27.59  	 
  	Svømmeklubben Triton  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Andreas Holkjær  	1990  	  	662  	33.30  	1:10.94  	1:49.29  	  	2:27.77  	 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Emil Sainis  	1992  	  	653  	33.33  	1:11.27  	1:50.14  	  	2:28.47  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Mads Jensen  	1991  	  	629  	34.86  	1:12.97  	1:51.59  	  	2:30.31  	 
  	Birkerød Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Marcus Orloff Søemod  	1991  	  	628  	33.88  	1:11.64  	1:50.35  	  	2:30.42  	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Mads Pedersen  	1991  	  	609  	32.88  	1:11.21  	1:51.53  	  	2:31.97  	 
  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Morten Rasmussen  	1989  	  	601  	33.96  	1:12.42  	1:52.59  	  	2:32.59  	 
  	Svømmeklubben Syd  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Andreas Mouritsen  	1992  	  	601  	34.20  	1:12.42  	1:52.06  	  	2:32.66  	 
  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	David Adelskov  	1987  	  	  	  	  	  	  	DSQ  	Flyben 
  	Silkeborg Svømmeklub 

Women''s 1500 free
1   	Lotte Friis   	1988   	   	995   	1:01.29   	2:05.02   	3:08.92   	4:12.89   	15:58.44   	DR og Nordisk-Senior 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	5:16.67  	6:20.91  	7:25.26  	8:29.43  	  	 
  	  	  	  	  	9:33.53  	10:37.82  	11:42.07  	12:46.56  	  	 
  	  	  	  	  	13:50.98  	14:55.82  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Matilde Riis Sørensen  	1988  	  	825  	1:04.84  	2:12.84  	3:20.91  	4:29.28  	16:59.90  	 
  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	5:36.80  	6:45.09  	7:53.70  	9:02.52  	  	 
  	  	  	  	  	10:10.99  	11:19.87  	12:28.94  	13:37.37  	  	 
  	  	  	  	  	14:45.55  	15:54.09  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Trine Friis  	1990  	  	822  	1:05.47  	2:12.74  	3:20.48  	4:28.58  	17:01.35  	 
  	Allerød Svømmeklub  	  	  	  	5:36.82  	6:45.21  	7:53.86  	9:02.37  	  	 
  	  	  	  	  	10:10.98  	11:19.73  	12:28.14  	13:36.78  	  	 
  	  	  	  	  	14:45.44  	15:54.25  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Trine Gudnitz  	1987  	  	785  	1:05.45  	2:13.54  	3:22.00  	4:30.51  	17:16.96  	 
  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	5:39.26  	6:47.74  	7:56.53  	9:05.40  	  	 
  	  	  	  	  	10:15.23  	11:25.14  	12:35.55  	13:46.43  	  	 
  	  	  	  	  	14:57.76  	16:08.46  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Marianne Juhl  	1989  	  	729  	1:07.93  	2:18.17  	3:28.94  	4:39.44  	17:42.92  	 
  	Søllerød Svømmeklub SNI  	  	  	  	5:50.29  	7:01.15  	8:12.28  	9:23.38  	  	 
  	  	  	  	  	10:35.04  	11:46.27  	12:57.49  	14:09.04  	  	 
  	  	  	  	  	15:20.84  	16:32.46  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Mona Simonsen  	1991  	  	700  	1:06.91  	2:17.42  	3:28.70  	4:40.68  	17:57.61  	 
  	Suðuroyar Svimjifelag  	  	  	  	5:52.93  	7:05.77  	8:18.18  	9:30.70  	  	 
  	  	  	  	  	10:43.09  	11:55.08  	13:07.55  	14:19.88  	  	 
  	  	  	  	  	15:32.73  	16:45.72  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Katja Holm  	1994  	  	663  	1:08.00  	2:18.31  	3:28.22  	4:39.09  	18:17.32  	 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	5:50.63  	7:02.40  	8:16.29  	9:30.91  	  	 
  	  	  	  	  	10:46.13  	12:01.60  	13:16.90  	14:33.45  	  	 
  	  	  	  	  	15:48.91  	17:02.39  	  	  	  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Isabel Brylow  	1994  	  	647  	1:08.87  	2:22.30  	3:36.27  	4:50.48  	18:26.39  	 
  	Svømmeklubben MK 31  	  	  	  	6:04.70  	7:19.24  	8:33.22  	9:47.79  	  	 
  	  	  	  	  	11:01.51  	12:15.67  	13:30.09  	14:44.11  	  	 
  	  	  	  	  	15:58.53  	17:12.65

Men''s 400 medley relay
1   	Elitesvøm Esbjerg 1   	0   	   	846   	   	   	   	   	3:44.77   	Dansk Rekord - Senior 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Chris Christensen  	1988  	  	  	28.17  	58.05  	  	  	58.05  	 
  	Jacob Carstensen  	1978  	  	  	29.19  	1:03.10  	  	  	2:01.15  	 
  	Nikolaj Kirketerp Møller  	1990  	  	  	25.18  	53.79  	  	  	2:54.94  	 
  	Nicolai Graae Hansen  	1988  	  	  	23.76  	49.83  	  	  	3:44.77  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Sigma Nordsjælland 1  	0  	  	838  	  	  	  	  	3:45.53  	 
  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Marcus Bak  	1991  	  	  	27.91  	58.16  	  	  	58.16  	 
  	Julius Skaarup Schmidt  	1988  	  	  	29.64  	1:04.60  	  	  	2:02.76  	 
  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	  	  	24.32  	52.98  	  	  	2:55.74  	 
  	Mads Glæsner  	1988  	  	  	24.04  	49.79  	  	  	3:45.53  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Vat 1  	0  	  	803  	  	  	  	  	3:48.74  	 
  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Anders Jensen  	1987  	  	  	28.02  	57.90  	  	  	57.90  	 
  	Kristian Outinen  	1983  	  	  	29.45  	1:04.27  	  	  	2:02.17  	 
  	Morten Klarskov  	1992  	  	  	25.87  	54.84  	  	  	2:57.01  	 
  	Daniel Skaaning  	1993  	  	  	24.54  	51.73  	  	  	3:48.74  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Gti Herrer  	0  	  	757  	  	  	  	  	3:53.28  	 
  	GTI  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Niels Wissing Sørensen  	1993  	  	  	28.91  	1:00.39  	  	  	1:00.39  	 
  	Thomas Dahl Sørensen  	1992  	  	  	30.07  	1:05.32  	  	  	2:05.71  	 
  	Lasse Offersen  	1989  	  	  	25.06  	55.17  	  	  	3:00.88  	 
  	Jonas Westergaard  	1990  	  	  	24.76  	52.40  	  	  	3:53.28  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Sigma Nordsjælland 2  	0  	  	740  	  	  	  	  	3:55.01  	 
  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Andreas Schiellerup  	1993  	  	  	29.33  	1:00.35  	  	  	1:00.35  	 
  	Simon Panduro  	1988  	  	  	30.05  	1:04.45  	  	  	2:04.80  	 
  	Mads Jensen  	1991  	  	  	26.98  	57.76  	  	  	3:02.56  	 
  	Jacob Lercke Skytte  	1984  	  	  	24.75  	52.45  	  	  	3:55.01  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Aalborg Herrer 1  	0  	  	731  	  	  	  	  	3:55.98  	 
  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Palle Gordon  	1987  	  	  	29.73  	1:00.20  	  	  	1:00.20  	 
  	Peter Sørensen  	1988  	  	  	31.41  	1:06.59  	  	  	2:06.79  	 
  	Daniel Svane Halkjær  	1991  	  	  	27.12  	57.33  	  	  	3:04.12  	 
  	Simon Sønderup Jensen  	1988  	  	  	24.42  	51.86  	  	  	3:55.98  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Elitesvøm Esbjerg 2  	0  	  	729  	  	  	  	  	3:56.20  	 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Anders Møller  	1991  	  	  	29.86  	1:01.10  	  	  	1:01.10  	 
  	Marcus Orloff Søemod  	1991  	  	  	30.70  	1:06.67  	  	  	2:07.77  	 
  	Rasmus Schmidt Sørensen  	1992  	  	  	26.46  	57.68  	  	  	3:05.45  	 
  	Jani Rusi  	1984  	  	  	23.57  	50.75  	  	  	3:56.20  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Farum Herrer 1  	0  	  	715  	  	  	  	  	3:57.72  	 
  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Niklas Hedegaard  	1990  	  	  	29.96  	1:01.68  	  	  	1:01.68  	 
  	Jesper Hansen  	1989  	  	  	31.30  	1:06.46  	  	  	2:08.14  	 
  	Nikolai Ammekilde  	1990  	  	  	26.20  	57.93  	  	  	3:06.07  	 
  	Frederik Siem Pedersen  	1991  	  	  	24.68  	51.65  	  	  	3:57.72  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Gsc Herrer 1  	0  	  	692  	  	  	  	  	4:00.38  	 
  	Gladsaxe Idræts Forenin  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Anders Blume  	1990  	  	  	29.81  	1:02.03  	  	  	1:02.03  	 
  	Simon Westh  	1990  	  	  	30.90  	1:07.19  	  	  	2:09.22  	 
  	Christian Rasmussen  	1989  	  	  	26.04  	58.36  	  	  	3:07.58  	 
  	Thorbjørn H. Christensen  	1989  	  	  	25.15  	52.80  	  	  	4:00.38  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Vat 2  	0  	  	689  	  	  	  	  	4:00.69  	 
  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Jonas Sørensen  	1990  	  	  	28.90  	1:00.08  	  	  	1:00.08  	 
  	Andreas Hallberg Jensen  	1992  	  	  	33.00  	1:11.97  	  	  	2:12.05  	 
  	Anders Frahm  	1983  	  	  	25.69  	56.11  	  	  	3:08.16  	 
  	Stefan Erlendsson  	1988  	  	  	24.50  	52.53  	  	  	4:00.69  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Elitesvøm Esbjerg 3  	0  	  	687  	  	  	  	  	4:00.98  	 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Patrick Sommer  	1988  	  	  	29.91  	1:01.90  	  	  	1:01.90  	 
  	Frans Johannessen  	1992  	  	  	30.97  	1:06.69  	  	  	2:08.59  	 
  	Bjarke Stevnsborg  	1990  	  	  	27.33  	1:00.58  	  	  	3:09.17  	 
  	Jon Rud  	1986  	  	  	25.05  	51.81  	  	  	4:00.98  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Hold 1  	0  	  	685  	  	  	  	  	4:01.14  	 
  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Jens Peter Träff  	1988  	  	  	30.15  	1:03.03  	  	  	1:03.03  	 
  	Peter Skotte  	1991  	  	  	30.88  	1:06.85  	  	  	2:09.88  	 
  	Martin Hersom Hansen  	1986  	  	  	25.46  	55.95  	  	  	3:05.83  	 
  	Sune Thonesen  	1983  	  	  	26.41  	55.31  	  	  	4:01.14  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Helsingør Herrer  	0  	  	646  	  	  	  	  	4:05.88  	 
  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Lasse Vestergaard  	1991  	  	  	30.03  	1:02.77  	  	  	1:02.77  	 
  	Christopher Kok  	1992  	  	  	30.85  	1:08.26  	  	  	2:11.03  	 
  	Ömer Faruk Benli  	1993  	  	  	27.17  	59.46  	  	  	3:10.49  	 
  	Asger Helmig  	1991  	  	  	25.82  	55.39  	  	  	4:05.88  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Kvik Herrer 2  	0  	  	645  	  	  	  	  	4:06.09  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Daniel Svendsen  	1990  	  	  	30.57  	1:02.10  	  	  	1:02.10  	 
  	Emil Sainis  	1992  	  	  	32.03  	1:10.28  	  	  	2:12.38  	 
  	Patrik Leth Jørgensen  	1992  	  	  	26.83  	58.72  	  	  	3:11.10  	 
  	Simon Salinas  	1985  	  	  	26.52  	54.99  	  	  	4:06.09  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Herning Killerwhales  	0  	  	643  	  	  	  	  	4:06.33  	 
  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Jens Glent Abildgaard  	1991  	  	  	30.34  	1:02.22  	  	  	1:02.22  	 
  	Mads Pedersen  	1991  	  	  	31.66  	1:08.92  	  	  	2:11.14  	 
  	Stefan B. Høgild  	1991  	  	  	28.03  	1:00.74  	  	  	3:11.88  	 
  	Casper Iversen  	1991  	  	  	25.46  	54.45  	  	  	4:06.33  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Kvik Herrer 3  	0  	  	620  	  	  	  	  	4:09.37  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Jacob Lund  	1990  	  	  	30.68  	1:03.16  	  	  	1:03.16  	 
  	Sebastian Storm  	1990  	  	  	30.98  	1:09.87  	  	  	2:13.03  	 
  	Troels Johansson  	1992  	  	  	27.21  	1:00.06  	  	  	3:13.09  	 
  	Kevin Sigsgaard  	1993  	  	  	26.92  	56.28  	  	  	4:09.37  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
17  	Hovedstaden Herrer  	1988  	  	615  	  	  	  	  	4:10.05  	 
  	Swim Team Hovedstaden  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Sigurd Greve Dideriksen  	1992  	  	  	31.93  	1:05.79  	  	  	1:05.79  	 
  	Christian Christensen  	1991  	  	  	31.04  	1:08.18  	  	  	2:13.97  	 
  	Joakim Ro-Poulsen  	1988  	  	  	27.80  	1:00.57  	  	  	3:14.54  	 
  	Victor G. Ludvigsen  	1992  	  	  	25.87  	55.51  	  	  	4:10.05  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
18  	Køge Herrer  	0  	  	614  	  	  	  	  	4:10.18  	 
  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Christian Paaske  	1992  	  	  	31.20  	1:04.87  	  	  	1:04.87  	 
  	Lars Merl  	1993  	  	  	31.78  	1:08.33  	  	  	2:13.20  	 
  	Frederik Christensen  	1992  	  	  	28.83  	1:01.30  	  	  	3:14.50  	 
  	Christian Warm  	1992  	  	  	26.62  	55.68  	  	  	4:10.18  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
19  	Agf Drenge Senior 1  	0  	  	608  	  	  	  	  	4:11.00  	 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Søren Dahl  	1993  	  	  	31.23  	1:04.27  	  	  	1:04.27  	 
  	Christian R. Svejstrup  	1990  	  	  	33.96  	1:13.62  	  	  	2:17.89  	 
  	Viktor B. Bromer  	1993  	  	  	27.57  	59.00  	  	  	3:16.89  	 
  	Ruben Arent  	1989  	  	  	25.29  	54.11  	  	  	4:11.00  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
20  	Gsc Herrer 2  	0  	  	605  	  	  	  	  	4:11.41  	 
  	Gladsaxe Idræts Forenin  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Thor Andersen  	1992  	  	  	31.90  	1:06.10  	  	  	1:06.10  	 
  	Marc Sørensen  	1982  	  	  	30.36  	1:07.75  	  	  	2:13.85  	 
  	Martin Wagner  	1991  	  	  	28.41  	1:01.37  	  	  	3:15.22  	 
  	Ulrik Rosenkvist Schultz  	1992  	  	  	26.29  	56.19  	  	  	4:11.41  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
21  	Vat 3  	0  	  	593  	  	  	  	  	4:13.06  	 
  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Christian Erichsen  	1990  	  	  	31.33  	1:04.82  	  	  	1:04.82  	 
  	Søren Jungersen  	1993  	  	  	34.52  	1:13.92  	  	  	2:18.74  	 
  	Thorbjørn Antoine Olsen  	1987  	  	  	26.21  	58.23  	  	  	3:16.97  	 
  	Emil Eller  	1991  	  	  	26.92  	56.09  	  	  	4:13.06  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
22  	Aalborg Herrer 2  	0  	  	583  	  	  	  	  	4:14.44  	 
  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Emil Skovfoged Gregersen  	1992  	  	  	30.95  	1:04.31  	  	  	1:04.31  	 
  	Sebastian Tracey  	1993  	  	  	33.46  	1:12.18  	  	  	2:16.49  	 
  	Mikkel Munk Sørensen  	1992  	  	  	29.26  	1:03.12  	  	  	3:19.61  	 
  	Jonas Graversen  	1990  	  	  	26.39  	54.83  	  	  	4:14.44  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
23  	Silkeborg Herrer  	1987  	  	583  	  	  	  	  	4:14.53  	 
  	Silkeborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Steffen Skjødt  	1987  	  	  	32.16  	1:08.59  	  	  	1:08.59  	 
  	Mads Møller  	1991  	  	  	32.56  	1:11.45  	  	  	2:20.04  	 
  	David Adelskov  	1987  	  	  	27.55  	1:00.41  	  	  	3:20.45  	 
  	Morten Riemenschneider  	1989  	  	  	25.82  	54.08  	  	  	4:14.53  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
24  	Ringsted Herrer  	0  	  	575  	  	  	  	  	4:15.66  	 
  	Ringsted Svømme Klub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Nicolai Andersen  	1990  	  	  	31.30  	1:04.45  	  	  	1:04.45  	 
  	Kenneth Nielsen  	1991  	  	  	32.17  	1:08.97  	  	  	2:13.42  	 
  	Nick Petersen  	1989  	  	  	28.24  	1:03.31  	  	  	3:16.73  	 
  	Jakob Rasmussen  	1992  	  	  	27.22  	58.93  	  	  	4:15.66  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
25  	Elitesvøm Esbjerg 4  	0  	  	573  	  	  	  	  	4:15.94  	 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Peter Lund Hansen  	1992  	  	  	30.80  	1:03.57  	  	  	1:03.57  	 
  	Karsten Schütt  	1991  	  	  	34.20  	1:13.46  	  	  	2:17.03  	 
  	Søren Martin Johannessen  	1991  	  	  	27.99  	1:03.78  	  	  	3:20.81  	 
  	Martin Pedersen  	1992  	  	  	25.70  	55.13  	  	  	4:15.94  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Agf Drenge Senior 2  	0  	  	  	  	  	  	  	DSQ  	Flyben i bryst 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Kasper Fiil Frandsen  	1994  	  	  	32.73  	1:06.76  	  	  	1:06.76  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Kvik Herrer 1  	0  	  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Tobias Urban Hansen  	1987  	  	  	28.07  	58.05  	  	  	58.05 

Women''s 400 medley relay
1   	Sto Damer 1   	0   	   	845   	   	   	   	   	4:12.15   	Dansk Rekord - Senior 
  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Line Møller Pedersen  	1989  	  	  	32.02  	1:05.34  	  	  	1:05.34  	 
  	Rikke Møller Pedersen  	1989  	  	  	31.71  	1:07.63  	  	  	2:12.97  	 
  	Julie Hougård  	1991  	  	  	28.94  	1:02.31  	  	  	3:15.28  	 
  	Randi F. Nielsen  	1989  	  	  	27.06  	56.87  	  	  	4:12.15  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Sigma Nordsjælland 1  	0  	  	817  	  	  	  	  	4:15.02  	 
  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	  	  	32.02  	1:05.66  	  	  	1:05.66  	 
  	Louise Jansen  	1984  	  	  	32.21  	1:10.48  	  	  	2:16.14  	 
  	Michelle B. Strandskov  	1991  	  	  	28.91  	1:02.53  	  	  	3:18.67  	 
  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	  	  	26.56  	56.35  	  	  	4:15.02  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Kvik Damer 1  	0  	  	808  	  	  	  	  	4:15.92  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Mette Pedersen  	1993  	  	  	32.42  	1:07.36  	  	  	1:07.36  	 
  	Helena Pedersen  	1991  	  	  	33.40  	1:12.82  	  	  	2:20.18  	 
  	Jeanette Ottesen  	1987  	  	  	26.38  	58.10  	  	  	3:18.28  	 
  	Linda Lund  	1984  	  	  	26.87  	57.64  	  	  	4:15.92  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Agf Piger Senior 1  	0  	  	762  	  	  	  	  	4:21.00  	 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Pernille Larsen  	1992  	  	  	30.28  	1:02.17  	  	  	1:02.17  	 
  	Josephina Bartela  	1994  	  	  	32.85  	1:13.09  	  	  	2:15.26  	 
  	Katrine Crone  	1992  	  	  	30.89  	1:07.66  	  	  	3:22.92  	 
  	Anja Olsen  	1993  	  	  	27.66  	58.08  	  	  	4:21.00  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Sigma Nordsjælland 2  	0  	  	699  	  	  	  	  	4:28.57  	 
  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Julie Aglund Lauridsen  	1996  	  	  	33.29  	1:08.62  	  	  	1:08.62  	 
  	Amalie Emma Thomsen  	1994  	  	  	34.26  	1:14.14  	  	  	2:22.76  	 
  	Julie Schmidt  	1995  	  	  	30.80  	1:06.78  	  	  	3:29.54  	 
  	Pernille Blume  	1994  	  	  	28.15  	59.03  	  	  	4:28.57  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	A6 Damer  	1991  	  	697  	  	  	  	  	4:28.80  	 
  	A6  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Kristina Thomsen  	1991  	  	  	31.33  	1:06.80  	  	  	1:06.80  	 
  	Sofie Seheim  	1991  	  	  	33.63  	1:12.80  	  	  	2:19.60  	 
  	Marianne Duijm  	1993  	  	  	30.63  	1:08.12  	  	  	3:27.72  	 
  	Melizza Petersen  	1994  	  	  	28.49  	1:01.08  	  	  	4:28.80  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Hold 1  	0  	  	692  	  	  	  	  	4:29.48  	 
  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Ida Lindborg  	1994  	  	  	31.85  	1:05.89  	  	  	1:05.89  	 
  	Kelly Riber Rasmussen  	1994  	  	  	36.98  	1:20.03  	  	  	2:25.92  	 
  	Bettina Caspersen  	1992  	  	  	30.44  	1:07.50  	  	  	3:33.42  	 
  	Nathalie Lindborg  	1991  	  	  	27.08  	56.06  	  	  	4:29.48  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Sto Damer 2  	0  	  	681  	  	  	  	  	4:30.95  	 
  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Erika Tuvike  	1991  	  	  	32.81  	1:07.39  	  	  	1:07.39  	 
  	Mathilde Egelund  	1991  	  	  	38.14  	1:21.39  	  	  	2:28.78  	 
  	Tine Aagaard  	1989  	  	  	28.65  	1:02.02  	  	  	3:30.80  	 
  	Katrine Skov Pedersen  	1989  	  	  	29.30  	1:00.15  	  	  	4:30.95  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Gentofte Damer  	0  	  	671  	  	  	  	  	4:32.31  	 
  	Gentofte Svømme Klub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Josephine Uhrbrand  	1991  	  	  	33.83  	1:11.08  	  	  	1:11.08  	 
  	Olivia Ane Frey  	1994  	  	  	35.06  	1:15.52  	  	  	2:26.60  	 
  	Klara Grønne Leth  	1990  	  	  	30.15  	1:05.28  	  	  	3:31.88  	 
  	Stine Dahl Vest  	1994  	  	  	28.61  	1:00.43  	  	  	4:32.31  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Aalborg Damer 1  	0  	  	661  	  	  	  	  	4:33.67  	 
  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Cecilie Hansen  	1995  	  	  	34.09  	1:09.54  	  	  	1:09.54  	 
  	Pernille Moth  	1994  	  	  	37.23  	1:18.88  	  	  	2:28.42  	 
  	Anne Østergaard Nielsen  	1991  	  	  	30.17  	1:05.31  	  	  	3:33.73  	 
  	Mie Ø. Nielsen  	1996  	  	  	28.92  	59.94  	  	  	4:33.67  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Herning Killerwhales  	0  	  	661  	  	  	  	  	4:33.68  	 
  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Heidi Mikkelsen  	1985  	  	  	33.84  	1:10.43  	  	  	1:10.43  	 
  	Simone Friis Hansen  	1995  	  	  	36.33  	1:16.57  	  	  	2:27.00  	 
  	Nanna Lunding  	1991  	  	  	30.30  	1:05.21  	  	  	3:32.21  	 
  	Tea L. Christensen  	1989  	  	  	29.57  	1:01.47  	  	  	4:33.68  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Vat 2  	0  	  	657  	  	  	  	  	4:34.16  	 
  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Annelouise Dolleris  	1995  	  	  	33.93  	1:09.74  	  	  	1:09.74  	 
  	Kathrine Jørgensen  	1983  	  	  	35.94  	1:17.10  	  	  	2:26.84  	 
  	Clara Blohm Clemmensen  	1996  	  	  	30.54  	1:07.26  	  	  	3:34.10  	 
  	Camilla Rønbøg  	1992  	  	  	28.57  	1:00.06  	  	  	4:34.16  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Gsc Damer 1  	0  	  	652  	  	  	  	  	4:34.94  	 
  	Gladsaxe Idræts Forenin  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Maika Larsson  	1993  	  	  	33.64  	1:10.84  	  	  	1:10.84  	 
  	Tenna Larsson  	1989  	  	  	36.09  	1:16.88  	  	  	2:27.72  	 
  	Katrine Axelsen  	1992  	  	  	31.17  	1:08.34  	  	  	3:36.06  	 
  	Trine Søby  	1991  	  	  	28.18  	58.88  	  	  	4:34.94  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Farum Damer  	0  	  	650  	  	  	  	  	4:35.19  	 
  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Camilla Tschikai Pedersen  	1991  	  	  	33.28  	1:08.22  	  	  	1:08.22  	 
  	Cecilie Lagerbon Olsson  	1991  	  	  	37.57  	1:20.99  	  	  	2:29.21  	 
  	Mie Refn  	1993  	  	  	28.85  	1:03.67  	  	  	3:32.88  	 
  	Laura Tvermoes  	1993  	  	  	29.75  	1:02.31  	  	  	4:35.19  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Vat 1  	0  	  	648  	  	  	  	  	4:35.42  	 
  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Christine M. Pedersen  	1993  	  	  	32.92  	1:07.65  	  	  	1:07.65  	 
  	Katrine Brahtz  	1995  	  	  	38.07  	1:21.52  	  	  	2:29.17  	 
  	Mai Hjelmgaard  	1994  	  	  	30.31  	1:07.24  	  	  	3:36.41  	 
  	Eliana Jørgensen  	1993  	  	  	28.41  	59.01  	  	  	4:35.42  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Helsingør Damer  	0  	  	632  	  	  	  	  	4:37.73  	 
  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Josephine Grønning  	1991  	  	  	32.83  	1:07.80  	  	  	1:07.80  	 
  	Trine Gudnitz  	1987  	  	  	39.38  	1:22.08  	  	  	2:29.88  	 
  	Olivia Burmester  	1993  	  	  	30.38  	1:08.14  	  	  	3:38.02  	 
  	Josefine Børthy Petersen  	1993  	  	  	28.34  	59.71  	  	  	4:37.73  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
17  	Elitesvøm Esbjerg 2  	0  	  	628  	  	  	  	  	4:38.36  	 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Laura Jacobsen Barlo  	1992  	  	  	34.61  	1:11.99  	  	  	1:11.99  	 
  	Frederikke Hedegaard  	1993  	  	  	36.05  	1:16.63  	  	  	2:28.62  	 
  	Nanna M. Christiansen  	1993  	  	  	32.59  	1:09.82  	  	  	3:38.44  	 
  	Anna Aagaard  	1990  	  	  	28.57  	59.92  	  	  	4:38.36  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
18  	Triton Damer  	1986  	  	621  	  	  	  	  	4:39.40  	 
  	Svømmeklubben Triton  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Christina Holmboe-Olesen  	1993  	  	  	33.14  	1:07.32  	  	  	1:07.32  	 
  	Mette Hasemann  	1993  	  	  	36.44  	1:18.04  	  	  	2:25.36  	 
  	Natascha Rasmussen  	1989  	  	  	31.59  	1:11.38  	  	  	3:36.74  	 
  	Julie-Sofie Hemdorff  	1991  	  	  	29.43  	1:02.66  	  	  	4:39.40  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
19  	Hovedstaden Damer  	1992  	  	621  	  	  	  	  	4:39.46  	 
  	Swim Team Hovedstaden  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Miriam Stupak Møller  	1994  	  	  	35.05  	1:11.70  	  	  	1:11.70  	 
  	Julie Leth-Espensen  	1992  	  	  	35.99  	1:15.90  	  	  	2:27.60  	 
  	Emma Aabroe  	1994  	  	  	31.13  	1:07.75  	  	  	3:35.35  	 
  	Mathilde Huss-Hansen  	1994  	  	  	30.29  	1:04.11  	  	  	4:39.46  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
20  	Syd Damer :-)  	1990  	  	611  	  	  	  	  	4:40.91  	 
  	Svømmeklubben Syd  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Katja Løje  	1993  	  	  	33.90  	1:10.45  	  	  	1:10.45  	 
  	Pernille Hansen  	1991  	  	  	36.98  	1:19.90  	  	  	2:30.35  	 
  	Karen Nielsen  	1990  	  	  	32.03  	1:09.65  	  	  	3:40.00  	 
  	Emma Wael  	1993  	  	  	29.23  	1:00.91  	  	  	4:40.91  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
21  	Hsc Damer  	1990  	  	606  	  	  	  	  	4:41.68  	 
  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Mette Marie Blæsbjerg  	1993  	  	  	34.55  	1:11.40  	  	  	1:11.40  	 
  	Louise B. Dalgaard  	1990  	  	  	38.04  	1:21.73  	  	  	2:33.13  	 
  	Sofie Thorsø  	1992  	  	  	31.63  	1:07.31  	  	  	3:40.44  	 
  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	  	  	29.51  	1:01.24  	  	  	4:41.68  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
22  	Piger Frederikssund  	1992  	  	589  	  	  	  	  	4:44.31  	 
  	Frederikssund Svømmeklu  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Marina Heller Hansen  	1994  	  	  	33.89  	1:10.44  	  	  	1:10.44  	 
  	Kimmie Thorsen  	1992  	  	  	37.76  	1:21.19  	  	  	2:31.63  	 
  	Line Andersen  	1991  	  	  	32.12  	1:08.46  	  	  	3:40.09  	 
  	Louise Hedelund  	1992  	  	  	30.39  	1:04.22  	  	  	4:44.31  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
23  	Elitesvøm Esbjerg 3  	0  	  	571  	  	  	  	  	4:47.29  	 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Nicole Møller  	1993  	  	  	34.63  	1:11.95  	  	  	1:11.95  	 
  	Iben Nielsen  	1994  	  	  	39.59  	1:24.17  	  	  	2:36.12  	 
  	Sidse Kehlet  	1996  	  	  	33.32  	1:08.81  	  	  	3:44.93  	 
  	Marie Philipsen  	1992  	  	  	29.37  	1:02.36  	  	  	4:47.29  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
24  	Kvik Damer 2  	0  	  	563  	  	  	  	  	4:48.64  	 
  	Svømmeklubben Kvik, Kas  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Monique Johansen  	1994  	  	  	34.23  	1:11.44  	  	  	1:11.44  	 
  	Pernille Jalsøe  	1993  	  	  	39.92  	1:25.67  	  	  	2:37.11  	 
  	Mia Gersly  	1991  	  	  	32.11  	1:11.63  	  	  	3:48.74  	 
  	Julie Brøndum Petersen  	1994  	  	  	28.27  	59.90  	  	  	4:48.64  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
25  	Køge Damer  	0  	  	547  	  	  	  	  	4:51.46  	 
  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Simone Norman Pedersen  	1993  	  	  	34.94  	1:11.79  	  	  	1:11.79  	 
  	Christina Munkholm  	1996  	  	  	38.78  	1:23.17  	  	  	2:34.96  	 
  	Iben Fjord Kjærsgaard  	1995  	  	  	32.28  	1:11.06  	  	  	3:46.02  	 
  	Sabrina Wielsøe  	1990  	  	  	30.70  	1:05.44  	  	  	4:51.46  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
26  	Agf Piger Senior 2  	0  	  	532  	  	  	  	  	4:54.14  	 
  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Sofie Reffstrup Pedersen  	1995  	  	  	34.79  	1:11.39  	  	  	1:11.39  	 
  	Ulrika Toft  	1995  	  	  	38.63  	1:22.51  	  	  	2:33.90  	 
  	Solvej Mathiasen  	1994  	  	  	34.36  	  	  	  	  	 
  	Sara Mogensen  	1995  	  	  	4:19.73  	4:54.14  	  	  	4:54.14  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Hold 2  	0  	  	  	  	  	  	  	DNS  	 
  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	DNS  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Elitesvøm Esbjerg 1  	0  	  	  	  	  	  	  	DSQ  	Flyben 2 svømmer 
  	Elitesvøm Esbjerg  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Elspa Mørkøre  	1991  	  	  	30.67  	1:02.90  	  	  	1:02.90 

Results Link Embed HTML: