11/24/2011 - 11/24/2011
Thisted, Denmark
Women''s 100 IM
1 Mie Ø. Nielsen 1996 893 27.29 59.97 Dansk Rekord - Junior
Aalborg Svømmeklub
2 Jeanette Ottesen Gray 1987 881 26.72 1:00.23
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
3 Rikke Møller Pedersen 1989 837 28.71 1:01.28
Frem Odense
4 Katrine Holm Sørensen 1992 786 29.47 1:02.57
Swim Team Esbjerg
5 Pernille Blume 1994 770 28.85 1:03.00
Birkerød Svømmeklub
6 Kelly Riber Rasmussen 1994 757 29.06 1:03.35
Lyngby Svømmeklub
7 Julie Leth-Espensen 1992 693 30.74 1:05.25
GI-40 Hermes
8 Emma-Sofie Hestbech 1996 658 30.69 1:06.38
Aalborg Svømmeklub
9 Isabella Kjeldsen 1993 705 29.87 1:04.89
Silkeborg Svømmeklub
10 Nina Højris Jørgensen 1992 683 30.83 1:05.55
Lyseng IF
11 Lise-Lotte Larsen Bentin 1997 662 30.11 1:06.26
Allerød Svømmeklub
12 Bettina Caspersen 1992 658 30.55 1:06.40
Lyngby Svømmeklub
13 Mie Refn 1993 620 30.53 1:07.71
Farum Svømmeklub
14 Julie Schmidt 1995 617 31.56 1:07.81
Allerød Svømmeklub
15 Christina Hvid Edill 1995 615 30.43 1:07.91
Svømmeklubben Triton Ballerup
16 Kalinka T. Mogensen 1995 609 31.11 1:08.12
Men''s 100 IM
1 Daniel Skaaning 1993 803 25.35 54.62
Swim Team Tåstrup
2 Niklas Hedegaard 1990 766 25.99 55.47
Farum Svømmeklub
3 Martin Mathiesen 1994 682 27.16 57.68
Hillerød Svømmeklub
4 Lasse Thor Carstensen 1994 667 27.11 58.11
Aalborg Svømmeklub
5 Jens Peter Träff 1988 659 26.96 58.34
Lyngby Svømmeklub
6 Mads Christensen 1994 651 26.86 58.56
West Swim Esbjerg
7 Jonas Olczyk 1994 651 27.36 58.58
Allerød Svømmeklub
8 Andreas Schiellerup 1993 690 25.51 57.45
Birkerød Svømmeklub
9 Martin Terp Olesen 1994 662 26.44 58.23
Swim Team Esbjerg
10 Karsten Schütt 1991 636 27.42 59.02
West Swim Esbjerg
10 Lasse Schrøder Jakobsen 1993 636 27.26 59.02
Aalborg Svømmeklub
12 Ömer Faruk Benli 1993 616 27.88 59.65
Helsingør Svømmeklub
13 Kasper Flemming Rasmussen 1992 604 27.19 1:00.04
Lyngby Svømmeklub
14 Mads Larsen 1994 578 28.32 1:00.95
Aalborg Svømmeklub
- Aschwin Wildeboer Faber 1986 24.51 54.76 EXTRA
Sabadel - Ntc
- David Adelskov 1987 DSQ På maven rygafslut
Women''s 800 free
1 Lotte Friis 1988 909 1:01.48 2:05.04 3:08.45 4:12.51 8:20.10
Herlev Svømning 5:13.74 6:15.94 7:18.75
2 Mathilde Riis Sørensen 1988 795 1:03.38 2:08.32 3:13.96 4:19.62 8:43.14
West Swim Esbjerg 5:25.23 6:31.49 7:37.59
3 Mathilde Huss-Hansen 1994 769 1:03.15 2:08.74 3:14.72 4:21.03 8:48.82
GI-40 Hermes 5:28.09 6:35.05 7:42.16
4 Marina Heller Hansen 1994 720 1:04.13 2:11.90 3:19.95 4:28.42 9:00.54
Allerød Svømmeklub 5:35.76 6:44.01 7:52.40
5 Julie Brøndum Petersen 1994 719 1:04.54 2:12.11 3:19.84 4:27.78 9:00.84
Svømmeklubben Kvik, Kastrup 5:35.94 6:44.64 7:53.51
6 Mathilde Pugholm Hvid 1990 714 1:04.49 2:12.75 3:21.43 4:29.73 9:02.21
West Swim Esbjerg 5:38.24 6:46.60 7:54.99
7 Emma Wael 1993 708 1:04.77 2:13.85 3:22.66 4:31.72 9:03.68
Svømmeklubben Syd 5:39.54 6:48.30 7:55.62
8 Kia Hansen 1995 702 1:03.77 2:10.70 3:18.83 4:27.74 9:05.11
Køge Svømmeklub 5:36.93 6:46.97 7:56.76
9 Maria Bjørnbak Bostrup 1997 698 1:05.77 2:15.11 3:24.07 4:31.90 9:06.29
Aalborg Svømmeklub 5:39.59 6:48.33 7:57.39
10 Amalie Østrup 1997 691 1:05.31 2:13.88 3:22.51 4:31.00 9:08.08
Horsens Svømmeklub 5:38.60 6:47.68 7:57.92
11 Tone Laksafoss Sparre 1996 682 1:04.23 2:12.80 3:22.09 4:31.69 9:10.38
Allerød Svømmeklub 5:41.90 6:51.89 8:01.69
12 Ida Marie Vedel 1994 679 1:05.14 2:12.88 3:21.64 4:30.80 9:11.23
Farum Svømmeklub 5:40.60 6:51.00 8:01.57
13 Eliana Jørgensen 1993 678 1:06.58 2:15.85 3:24.86 4:34.16 9:11.46
Glostrup Svømme Klub 5:43.23 6:52.63 8:02.23
14 Lisa Steen Duus 1997 666 1:07.62 2:17.59 3:27.44 4:37.31 9:14.77
Birkerød Svømmeklub 5:46.90 6:56.57 8:06.12
15 Isabel Brylov 1994 666 1:06.40 2:15.93 3:25.22 4:34.78 9:14.83
GI-40 Hermes 5:44.61 6:54.33 8:04.91
16 Louise Delani 1984 663 1:06.87 2:16.85 3:26.47 4:36.48 9:15.54
GI-40 Hermes 5:46.63 6:56.87 8:07.27
17 Amanda Sandager 1995 660 1:05.41 2:14.62 3:24.33 4:34.61 9:16.51
GI-40 Hermes 5:45.03 6:56.12 8:06.69
18 Hanne Welinder 1995 642 1:05.85 2:15.28 3:25.19 4:36.46 9:21.68
Odense Svømme Klub 5:48.03 6:59.42 8:10.87
19 Maria Bastiansen 1995 637 1:07.41 2:17.79 3:27.82 4:38.40 9:23.21
Farum Svømmeklub 5:49.47 7:01.19 8:12.96
20 Julie Lunau 1995 632 1:06.56 2:17.18 3:27.52 4:39.17 9:24.66
JGI Svømning 5:50.70 7:02.57 8:14.16
21 Sara Fogh Myrup 1997 627 1:08.13 2:19.48 3:31.13 4:42.59 9:26.14
Birkerød Svømmeklub 5:53.84 7:05.33 8:16.39
22 Thea Mundt Lohse 1994 623 1:08.38 2:20.35 3:31.68 4:43.07 9:27.43
Hillerød Svømmeklub 5:54.28 7:05.85 8:16.96
23 Camilla Hansen 1995 616 1:07.14 2:18.38 3:30.08 4:42.32 9:29.57
Svømmeklubben Syd 5:53.79 7:06.27 8:18.93
24 Louise Møller Jessen 1997 615 1:07.75 2:18.79 3:29.91 4:42.19 9:29.85
Svømmeklubben Triton Ballerup 5:54.46 7:06.95 8:19.31
25 Line Jørgensen Bruun 1995 605 1:05.45 2:13.56 3:22.73 4:34.23 9:32.92
Aalborg Svømmeklub 5:49.01 7:03.74 8:19.63
26 Maja Jørgensen Bruun 1995 604 1:07.48 2:17.68 3:28.44 4:40.40 9:33.36
Aalborg Svømmeklub 5:53.53 7:07.50 8:21.13
27 Emilie Eskildsen 1997 591 1:08.35 2:20.55 3:32.79 4:45.54 9:37.51
Køge Svømmeklub 5:58.38 7:11.57 8:24.84
28 Sofie Burgaard 1997 581 1:06.31 2:18.37 3:31.31 4:44.31 9:40.71
Odense Svømme Klub 5:58.04 7:12.35 8:27.38
29 Katrine Drest Jørgensen 1995 568 1:08.53 2:20.96 3:34.17 4:48.59 9:45.16
O.S.L.F. 6:02.97 7:17.33 8:31.95
- Cecilie Johannessen 1990 1:02.33 2:06.90 3:12.27 4:18.29 8:41.53 EXTRA
Bergen Svømmeklub - Ntc 5:23.21 6:29.19 7:35.07
Men''s 100 back
1 Chris Christensen 1988 718 26.91 54.65
West Swim Esbjerg
2 Morten Bak Hansen 1995 710 26.61 54.87
JGI Svømning
3 Marcus Bak 1991 686 27.03 55.49
Allerød Svømmeklub
4 Anders Møller 1991 680 27.36 55.66
Swim Team Esbjerg
5 Lasse Vestergaard 1991 678 26.87 55.71
Helsingør Svømmeklub
6 Magnus Jákupsson 1994 670 27.21 55.93
Svømmeklubben MK 31
7 Søren Holm 1993 609 27.90 57.75
Vest-Brøndby
8 Jonas Sørensen 1990 638 27.40 56.86
Glostrup Svømme Klub
9 Morten Lundsgaard Lange 1995 606 27.82 57.83
Birkerød Svømmeklub
10 Patrick Hesselberg 1991 592 28.26 58.27
Gladsaxe Idræts Forening
11 Kasper Fiil Frandsen 1994 586 28.39 58.49
Agfs Svømmeafdeling
12 Emil K. Mortensen 1993 580 28.63 58.68
Tune I.F. Svømmeafdeling
13 Kevin Witt Christensen 1995 568 29.15 59.10
Herlev Svømning
14 Sebastian Ovesen 1994 564 28.72 59.22
Slagelse Svømmeklub
15 Kasper Schultz 1995 523 29.71 1:00.76
Holstebro Svømme Club
- Aschwin Wildeboer Faber 1986 25.77 51.22 EXTRA
Women''s 100 back
1 Mie Ø. Nielsen 1996 826 28.86 58.86 Dansk Rekord - Junior
Aalborg Svømmeklub
2 Pernille Larsen 1992 741 30.02 1:01.02
West Swim Esbjerg
3 Kristina Thomsen 1991 701 29.57 1:02.16
Gladsaxe Idræts Forening
4 Sarah Bro 1996 672 31.07 1:03.05
Lyngby Svømmeklub
5 Yasmin Saud Abdulkadir 1994 657 30.87 1:03.52
Herlev Svømning
6 Christina Hvid Edill 1995 651 31.25 1:03.73
Svømmeklubben Triton Ballerup
6 Line Gregersen 1994 651 31.62 1:03.73
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
8 Pernille Rasmussen 1996 617 31.06 1:04.89
Svømmeklubben S 68
9 Cecilie Hansen 1995 668 30.84 1:03.18
Aalborg Svømmeklub
10 Stine Raaby Jensen 1995 649 30.89 1:03.80
Svømmeklubben Triton Ballerup
11 Julie Aglund Lauridsen 1996 637 31.46 1:04.18
Allerød Svømmeklub
12 Isabella K. Sørensen 1994 633 31.12 1:04.34
Hobro Svømmeklub
13 Mette Pedersen 1993 628 31.49 1:04.49
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
14 Sabrina Wielsøe 1990 611 31.73 1:05.07
Køge Svømmeklub
15 Rikke Svejgård Nielsen 1997 606 32.12 1:05.26
West Swim Esbjerg
16 Sofie Reffstrup Pedersen 1995 590 31.74 1:05.85
Men''s 400 free
1 Frans Johannessen 1992 833 54.35 1:51.91 2:49.48 3:46.16
West Swim Esbjerg
2 Anders Lie 1991 781 55.16 1:54.16 2:53.76 3:51.07
Farum Svømmeklub
3 Viktor B. Bromer 1993 780 56.30 1:54.77 2:53.53 3:51.13
Agfs Svømmeafdeling
4 Daniel Steen Andersen 1995 738 55.77 1:55.18 2:55.32 3:55.45
Horsens Svømmeklub
5 Anton Ørskov Ipsen 1994 728 56.64 1:56.56 2:56.58 3:56.56
Birkerød Svømmeklub
6 Mikkel Johansen 1994 684 57.23 1:58.58 2:59.17 4:01.52
Vallensbæk IF Af 1939
7 Frederik A. Mariegaard 1994 661 58.15 1:59.95 3:02.23 4:04.29
Swim Team Tåstrup
- Olaf Wildeboer Faber 1983 55.12 1:54.02 2:53.53 3:52.23 EXTRA
Women''s 50 Free
1 Jeanette Ottesen Gray 1987 867 24.38
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
2 Pernille Blume 1994 798 25.07
Birkerød Svømmeklub
3 Kelly Riber Rasmussen 1994 749 25.60
Lyngby Svømmeklub
4 Pernille Juel 1994 737 25.74
West Swim Esbjerg
5 Anna Maria Svanbergsson 1993 687 26.35
Vallensbæk IF Af 1939
6 Julie Levisen 1997 657 26.74
Svømmeklubben SMUT Terndrup
7 Line Kjær 1996 639 26.99
Gladsaxe Idræts Forening
8 Mette Haagen Larsen 1997 663 26.67
Allerød Svømmeklub
9 Maria Bjørnbak Bostrup 1997 641 26.96
Aalborg Svømmeklub
10 Annelouise Dolleris 1995 637 27.02
Glostrup Svømme Klub
11 Anne Frølund-Grangaard 1996 621 27.25
Lyngby Svømmeklub
11 Maria Madsen 1995 621 27.25
Svømmeklubben MK 31
13 Mai Hjelmgaard 1994 620 27.27
Vallensbæk IF Af 1939
14 Heidi Mikkelsen 1985 615 27.34
Herning Svømmeklub
15 Maja Nielsen 1996 611 27.40
Svømmeklubben Triton Ballerup
- Cecilie Johannessen 1990 25.38 EXTRA
Men''s 50 free
1 Jakob Andkjær 1985 791 21.95
Vallensbæk IF Af 1939
2 Nikolaj Kirketerp-Møller 1990 715 22.70
West Swim Esbjerg
3 Søren Dahl 1993 703 22.83
Swim Team Tåstrup
4 Magnus Jákupsson 1994 630 23.68
Svømmeklubben MK 31
5 Simon Sønderup Jensen 1988 629 23.69
Farum Svømmeklub
6 Casper Iversen 1991 625 23.74
Herning Svømmeklub
7 Morten Riemenschneider 1989 617 23.85
Silkeborg Svømmeklub
8 Emil Skovfoged Gregersen 1992 535 25.00
Aalborg Svømmeklub
9 Thomas Steenberg 1994 604 24.02
Birkerød Svømmeklub
10 Jonathan Weitling 1993 599 24.08
JGI Svømning
11 Patrick Hesselberg 1991 588 24.23
Gladsaxe Idræts Forening
12 Frederik Fisker 1994 583 24.30
Svømmeklubben Laksen
13 Victor G. Ludvigsen 1992 575 24.41
GI-40 Hermes
14 Rasmus Birkelund Rahe 1994 572 24.45
Hørsholm Svømmeforening
15 Rasmus Ejby Nyeland 1995 567 24.52
Helsingør Svømmeklub
16 Mads Sune Rasmussen 1990 552 24.75
Women''s 200 breast
1 Rikke Møller Pedersen 1989 837 32.64 1:09.45 1:45.99 2:22.81
Frem Odense
2 Katrine Holm Sørensen 1992 761 34.26 1:11.34 1:48.68 2:27.41
Swim Team Esbjerg
3 Julie Leth-Espensen 1992 740 34.83 1:12.78 1:50.56 2:28.81
GI-40 Hermes
4 Josephina Bartela 1994 725 33.84 1:11.49 1:50.03 2:29.80
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
5 Frederikke Hall 1992 698 34.35 1:12.92 1:51.85 2:31.69
Lyngby Svømmeklub
6 Katrine Liljedahl 1995 691 34.92 1:13.92 1:53.39 2:32.18
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
7 Cecilie Holten 1996 690 34.86 1:13.40 1:52.91 2:32.26
Svømmeklubben Triton Ballerup
8 Olivia Ane Frey 1994 654 35.12 1:14.08 1:54.22 2:35.07
GI-40 Hermes
9 Louise B. Dalgaard 1990 637 35.47 1:15.47 1:56.09 2:36.43
Aalborg Svømmeklub
10 Anna Wermuth 1996 632 35.23 1:15.03 1:56.19 2:36.77
Odense Svømme Klub
11 Marie Philipsen 1992 632 35.94 1:15.75 1:56.31 2:36.80
West Swim Esbjerg
12 Nina Højris Jørgensen 1992 626 35.19 1:15.45 1:56.80 2:37.31
Lyseng IF
13 Maria Søe Beith 1996 591 36.34 1:16.82 1:58.44 2:40.37
Thisted Svømmeklub
14 Anne Frølund-Grangaard 1996 591 35.88 1:16.96 1:58.58 2:40.38
Lyngby Svømmeklub
15 Sara Krog Christoffersen 1996 575 36.90 1:18.09 1:59.95 2:41.81
Birkerød Svømmeklub
16 Anna Puggaard 1996 568 36.32 1:17.75 2:00.09 2:42.52
Men''s 200 breast
1 Chris Christensen 1988 800 30.13 1:03.41 1:36.53 2:09.98
West Swim Esbjerg
2 Emil Klingberg 1987 717 30.50 1:04.48 1:39.43 2:14.82
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
3 David Adelskov 1987 670 31.40 1:07.28 1:42.54 2:17.89
Silkeborg Svømmeklub
4 Oliver Mirkovic 1993 659 31.71 1:07.24 1:43.36 2:18.69
Vest-Brøndby
5 Emil Sainis 1992 615 31.85 1:07.60 1:44.49 2:21.86
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
6 Viktor Christensen 1995 612 32.93 1:09.02 1:45.80 2:22.15
Køge Svømmeklub
7 Jonas Olczyk 1994 609 31.65 1:07.51 1:44.82 2:22.34
Allerød Svømmeklub
8 Jesper Gemke 1993 562 31.66 1:07.30 1:45.65 2:26.25
Agfs Svømmeafdeling
9 Mikkel Austmann 1991 611 32.13 1:08.15 1:45.27 2:22.21
Herlev Svømning
10 Anders Paaske 1995 586 32.51 1:09.11 1:46.89 2:24.18
Køge Svømmeklub
11 Harald Welling 1993 585 32.29 1:08.70 1:46.02 2:24.27
Lyngby Svømmeklub
12 Christian Blom Jensen 1994 578 33.34 1:11.23 1:47.79 2:24.84
Vejle Svømmeklub Triton
13 Andreas Olczyk 1992 578 32.95 1:10.20 1:47.59 2:24.90
Allerød Svømmeklub
14 Mark Halding 1991 566 33.23 1:10.09 1:47.85 2:25.86
Hørsholm Svømmeforening
15 Jon Pommersgaard 1990 565 32.99 1:09.84 1:47.79 2:25.95
Hillerød Svømmeklub
16 Mads Møller 1991 558 32.19 1:10.11 1:47.68 2:26.58
Women''s 400 free relay
1 Elite Svøm Esbjerg 1 0 793 3:44.97
EliteSvøm Esbjerg
Pernille Juel 1994 26.89 55.63 55.63
Katrine Holm Sørensen 1992 26.97 56.16 1:51.79
Amalie Emma Thomsen 1994 27.17 56.53 2:48.32
Pernille Larsen 1992 27.01 56.65 3:44.97
2 Kvik Kvik Kastrup 0 789 3:45.35
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Julie Brøndum Petersen 1994 27.40 57.45 57.45
Josephina Bartela 1994 27.62 57.93 1:55.38
Jeanette Ottesen Gray 1987 25.62 52.81 2:48.19
Mette Pedersen 1993 27.42 57.16 3:45.35
3 Sigma Ladies 1 0 757 3:48.46
SIGMA Nordsjælland
Marina Heller Hansen 1994 28.34 59.49 59.49
Pernille Blume 1994 25.76 54.35 1:53.84
Mette Haagen Larsen 1997 27.73 57.38 2:51.22
Julie Aglund Lauridsen 1996 27.50 57.24 3:48.46
4 Aalborg Damer 1 0 745 3:49.72
Aalborg Svømmeklub
Maria Bjørnbak Bostrup 1997 28.23 58.37 58.37
Pernille Moth 1994 28.57 59.45 1:57.82
Mie Ø. Nielsen 1996 25.44 53.26 2:51.08
Julie Sundahl Jakobsen 1995 27.83 58.64 3:49.72
5 Vat-Cph 1 0 729 3:51.36
Vat København
Anna Maria Svanbergsson 1993 27.75 57.31 57.31
Mai Hjelmgaard 1994 28.06 58.37 1:55.68
Annelouise Dolleris 1995 27.39 57.47 2:53.15
Eliana Jørgensen 1993 28.30 58.21 3:51.36
6 Gsc Piger 1 0 689 3:55.80
Gladsaxe Idræts Forening
Line Kjær 1996 28.55 58.94 58.94
Kristina Thomsen 1991 27.79 58.73 1:57.67
Siv Nilsson Pedersen 1995 27.57 58.65 2:56.32
Amalie Hansen 1995 28.59 59.48 3:55.80
7 Sigma Ladies 2 0 682 3:56.53
SIGMA Nordsjælland
Lise-Lotte Larsen Bentin 1997 28.31 59.12 59.12
Tone Laksafoss Sparre 1996 28.34 59.34 1:58.46
Maj Howardsen 1997 28.75 59.49 2:57.95
Julie Schmidt 1995 27.89 58.58 3:56.53
8 Aalborg Damer 2 0 672 3:57.74
Aalborg Svømmeklub
Emma-Sofie Hestbech 1996 28.87 59.39 59.39
Ghita Kobbelgaard 1995 29.03 1:00.94 2:00.33
Lise L. Nielsen 1996 28.33 59.24 2:59.57
Line Jørgensen Bruun 1995 27.86 58.17 3:57.74
9 Triton Damer 1 1995 650 4:00.35
Svømmeklubben Triton Ballerup
Christina Hvid Edill 1995 29.13 1:00.01 1:00.01
Julie-Sofie Hemdorff 1991 28.96 1:00.88 2:00.89
Cecilie F. Jensen 1998 29.14 1:00.61 3:01.50
Maja Nielsen 1996 28.20 58.85 4:00.35
10 2. Holdet 0 650 4:00.43
Lyngby Svømmeklub
Ditte Johansen 1994 29.39 1:00.54 1:00.54
Anne Frølund-Grangaard 1996 27.63 58.41 1:58.95
Christina Kaas Elmgreen 1996 28.47 59.92 2:58.87
Thea Laurberg Simonsen 1997 29.06 1:01.56 4:00.43
11 Vat-Cph 2 0 633 4:02.45
Vat København
Maria Madsen 1995 28.34 59.50 59.50
Katrine Brahtz 1995 29.04 1:00.41 1:59.91
Michelle Icka Christensen 1995 29.37 1:01.75 3:01.66
Caroline Høgskilde 1996 29.44 1:00.79 4:02.45
12 Farum Damer 1993 633 4:02.46
Farum Svømmeklub
Naja Ishøj Nielsen 1996 29.07 59.97 59.97
Olivia Burmester 1993 28.90 59.33 1:59.30
Mie Refn 1993 29.16 1:00.27 2:59.57
Julie Marie Gadfelt 1996 29.89 1:02.89 4:02.46
13 Gsc Piger 2 0 632 4:02.67
Gladsaxe Idræts Forening
Sarah Sannung 1996 29.81 1:01.83 1:01.83
Sofie Seheim 1991 28.20 1:00.11 2:01.94
Iben Helstrup Jensen 1996 28.73 1:00.76 3:02.70
Charlotte Jensen 1992 28.48 59.97 4:02.67
14 Stv Damer 1990 627 4:03.24
Swim Team Vestsjælland
Kristina Delff Andersen 1997 29.40 1:00.86 1:00.86
Katrine Hansen 1994 28.13 58.42 1:59.28
Caroline Brostrup Jensen 1997 29.97 1:02.11 3:01.39
Cæcilie Schade Cantby 1998 29.25 1:01.85 4:03.24
15 Horsens Piger 1 0 623 4:03.83
Horsens Svømmeklub
Louise Frederiksen 1995 29.31 1:00.66 1:00.66
Signe B. Thomasen 1996 29.91 1:02.84 2:03.50
Emma Nørgaard 1997 28.90 1:00.87 3:04.37
Amalie Østrup 1997 28.67 59.46 4:03.83
16 A6 Damer 1993 621 4:04.07
A6
Marianne Duijm 1993 29.40 1:00.63 1:00.63
Belinda Ervolder 1995 29.97 1:02.82 2:03.45
Melizza Petersen 1994 29.68 1:02.25 3:05.70
Julie Lunau 1995 27.96 58.37 4:04.07
17 Hils Damer 1996 615 4:04.82
Hillerød Svømmeklub
Karina Sørensen Gosvig 1996 28.52 1:01.26 1:01.26
Stephanie Hansen 1996 28.97 1:00.44 2:01.70
Cecilie Lagerbon Olsson 1991 29.67 1:01.07 3:02.77
Mie Astrup Dresler 1996 29.88 1:02.05 4:04.82
18 Stm 1 0 606 4:06.01
Swim Team Midtjylland
Heidi Mikkelsen 1985 28.78 1:00.61 1:00.61
Camilla Rasmussen 1991 28.59 59.09 1:59.70
Mille Kjær Hindhede 1997 29.45 1:01.69 3:01.39
Anne-Kirstine Knudsen 1997 30.98 1:04.62 4:06.01
19 Gi40Hermes Damer 1 1989 605 4:06.23
GI-40 Hermes
Amanda Sandager 1995 29.66 1:01.66 1:01.66
Julie F. V. Christensen 1995 29.33 1:02.16 2:03.82
Miriam Stupak Møller 1994 29.13 1:00.02 3:03.84
Mathilde Leth-Espensen 1995 30.21 1:02.39 4:06.23
20 Sto Damer 0 602 4:06.59
Swim Team Odense
Josefine Møller Jeppesen 1995 29.53 1:00.88 1:00.88
Hanne Welinder 1995 30.47 1:03.72 2:04.60
Sofie Burgaard 1997 29.37 1:01.22 3:05.82
Cecilie Villadsen 1995 28.54 1:00.77 4:06.59
21 Hørsholm Piger 1998 571 4:10.97
Hørsholm Svømmeforening
Mette Meyer 1995 29.60 1:01.05 1:01.05
Freja Kjær 1995 29.98 1:02.67 2:03.72
Camilla Dufour 1996 30.14 1:04.31 3:08.03
Sofia Altoft 1998 29.72 1:02.94 4:10.97
22 Hvidovre Damer 0 561 4:12.52
Hvidovre Svømme Klub
Trine Meier 1995 30.15 1:03.12 1:03.12
Mie Hansen 1991 29.86 1:03.23 2:06.35
Elina Lynge Wagner 1996 30.01 1:02.75 3:09.10
Nathja Larsen 1995 29.94 1:03.42 4:12.52
23 Triton Damer 2 1997 558 4:12.95
Svømmeklubben Triton Ballerup
Louise Møller Jessen 1997 29.77 1:02.01 1:02.01
Anna Puggaard 1996 31.07 1:06.43 2:08.44
Stine Raaby Jensen 1995 29.38 1:02.14 3:10.58
Louise G. Riget 1995 30.04 1:02.37 4:12.95
24 Vat-Cph 3 0 537 4:16.12
Vat København
Helene Dahl 1996 30.42 1:04.36 1:04.36
Kristina Delff Andersen 1997 29.98 1:02.57 2:06.93
Dena Zornic 1996 30.28 1:03.41 3:10.34
Cecilie Høgskilde 1999 30.82 1:05.78 4:16.12
- Hold Et 0 DSQ Tyvstart 3. skifte
Lyngby Svømmeklub
Stephanie Jeppesen 1988 28.57 59.75 59.75
- Sven Merl 0 DSQ Tyvstart 1. skifte
Køge Svømmeklub
Kia Hansen 1995 27.69 57.10 57.10
Men''s 400 free relay
1 Vat-Cph 1 0 825 3:15.42 Dansk Rekord - Senior
Vat København
Jakob Andkjær 1985 23.37 48.32 48.32
Daniel Skaaning 1993 23.35 48.55 1:36.87
Morten Klarskov 1992 23.84 49.82 2:26.69
Søren Dahl 1993 23.10 48.73 3:15.42
2 Elite Svøm Esbjerg 1 0 757 3:21.15
EliteSvøm Esbjerg
Anders Møller 1991 24.70 51.28 51.28
Nikolaj Kirketerp-Møller 1990 23.23 48.60 1:39.88
Frans Johannessen 1992 24.33 50.18 2:30.06
Chris Christensen 1988 24.47 51.09 3:21.15
3 Sigma Herrer 1 0 718 3:24.73
SIGMA Nordsjælland
Thomas Steenberg 1994 24.77 51.71 51.71
Claus Lerche Iversen 1977 23.95 50.74 1:42.45
Marcus Bak 1991 24.62 51.97 2:34.42
Andreas Schiellerup 1993 24.08 50.31 3:24.73
4 Farum Guns1 1988 707 3:25.79
Farum Svømmeklub
Niklas Hedegaard 1990 24.36 51.03 51.03
Simon Sønderup Jensen 1988 24.09 52.11 1:43.14
Martin Wagner 1991 24.83 51.88 2:35.02
Anders Lie 1991 24.21 50.77 3:25.79
5 Aalborg Herrer 1 0 701 3:26.36
Aalborg Svømmeklub
Daniel Svane Halkjær 1991 25.07 52.57 52.57
Lasse Thor Carstensen 1994 24.61 51.92 1:44.49
Emil Skovfoged Gregersen 1992 24.15 50.21 2:34.70
Lasse Schrøder Jakobsen 1993 24.60 51.66 3:26.36
6 Vat-Cph 2 0 693 3:27.13
Vat København
Magnus Jákupsson 1994 24.87 51.84 51.84
Jonas Sørensen 1990 23.80 50.35 1:42.19
Mikkel Johansen 1994 25.17 52.30 2:34.49
Frederik Frederiksen 1992 24.73 52.64 3:27.13
7 Elite Svøm Esbjerg 2 0 673 3:29.20
EliteSvøm Esbjerg
Martin Terp Olesen 1994 25.25 52.45 52.45
Karsten Schütt 1991 24.88 52.86 1:45.31
Mads Christensen 1994 24.47 51.57 2:36.88
Sørin Martin Johannessen 1991 24.19 52.32 3:29.20
8 Lars Merl 0 656 3:30.93
Køge Svømmeklub
Frederik Christensen 1992 25.54 52.77 52.77
Christian Paaske 1992 25.51 52.96 1:45.73
Lars Merl 1993 25.00 52.55 2:38.28
Christian Warm 1992 24.69 52.65 3:30.93
9 Elite Svøm Esbjerg 3 0 634 3:33.38
EliteSvøm Esbjerg
Eden Turin 1994 25.88 54.22 54.22
Morten Lundby Pedersen 1994 25.29 52.86 1:47.08
Peter Lund Hansen 1992 25.11 53.76 2:40.84
Martin Sander Pedersen 1992 25.02 52.54 3:33.38
10 Sigma Herrer 2 0 622 3:34.73
SIGMA Nordsjælland
Jonas Olczyk 1994 25.15 53.55 53.55
Anton Ørskov Ipsen 1994 25.65 53.59 1:47.14
Morten Lundsgaard Lange 1995 25.62 54.11 2:41.25
Frederik Gustafsson 1993 25.17 53.48 3:34.73
11 Herrer Helsinge 1994 615 3:35.57
Helsinge Skytte & IF
Nicolaj Kildevang Nielsen 1994 26.09 53.58 53.58
Lasse Lykke Nielsen 1995 25.51 53.30 1:46.88
Niels Breum Hansen 1994 25.91 53.95 2:40.83
Christian Røssel 1995 25.96 54.74 3:35.57
12 Gi40Hermes Herrer 1 1991 613 3:35.77
GI-40 Hermes
Kristoffer Weber Larsen 1993 26.40 55.26 55.26
Victor G. Ludvigsen 1992 25.41 53.57 1:48.83
Sigurd Greve Dideriksen 1992 25.50 53.98 2:42.81
Mathias Hvid 1994 25.31 52.96 3:35.77
13 Stv Herrer 1992 612 3:35.86
Swim Team Vestsjælland
Jakob Tingsgaard 1993 26.28 55.05 55.05
Hansotto Kristiansen 1992 24.89 52.74 1:47.79
Sebastian Ovesen 1994 25.43 53.81 2:41.60
Joachim Blach Kristensen 1995 26.24 54.26 3:35.86
14 A6 Herrer 1993 611 3:35.99
A6
Jacob Skelsager 1993 25.43 53.71 53.71
Jonathan Weitling 1993 26.04 54.14 1:47.85
Sebastian Merrildgaard 1995 25.65 54.02 2:41.87
Frederik Fisker 1994 25.77 54.12 3:35.99
15 Agf Herrer 12,1 0 601 3:37.20
Agfs Svømmeafdeling
Magnus B. Pedersen 1994 26.20 55.46 55.46
Kasper Fiil Frandsen 1994 25.34 53.23 1:48.69
Anton Bromer 1995 25.94 53.66 2:42.35
Christoffer Ravn 1992 25.57 54.85 3:37.20
16 Aalborg Herrer 2 0 601 3:37.23
Aalborg Svømmeklub
Mads Larsen 1994 26.29 54.45 54.45
Michael Grønlund Larsen 1993 25.81 54.51 1:48.96
Thomas Birkkjær 1996 26.13 54.68 2:43.64
Steffen L. Nielsen 1993 25.64 53.59 3:37.23
17 Kvik Kvik Kastrup 0 600 3:37.29
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
Patrik Leth Jørgensen 1992 26.15 54.76 54.76
Rasmus Härstedt 1994 25.19 53.29 1:48.05
Marc Bach Nielsen 1994 26.11 54.49 2:42.54
Kevin Sigsgaard 1993 26.08 54.75 3:37.29
18 Silkeborg Herrer 1987 582 3:39.58
Silkeborg Svømmeklub
Morten Riemenschneider 1989 25.72 54.05 54.05
David Adelskov 1987 26.04 54.21 1:48.26
Mads Møller 1991 26.72 57.12 2:45.38
Anders T. Rasmussen 1993 25.77 54.20 3:39.58
19 Vat-Cph 3 0 578 3:40.02
Vat København
Frederik A. Mariegaard 1994 26.41 53.71 53.71
Alexander Skov Andersen 1993 26.35 54.89 1:48.60
Mathias Brændholt 1996 26.46 56.19 2:44.79
Magnus Sloth Poulsen 1995 26.42 55.23 3:40.02
20 Ringsted Herrer 0 551 3:43.53
Ringsted Svømme Klub
Claus Hansen 1995 27.05 56.34 56.34
Gustav Friberg 1997 25.78 55.01 1:51.35
Morten Suhr 1993 25.48 53.88 2:45.23
Jakob Rasmussen 1992 26.84 58.30 3:43.53
21 Hsc Herre 1 0 551 3:43.65
Holstebro Svømme Club
Kasper Schultz 1995 26.88 56.06 56.06
Mads Hopff 1993 26.64 55.97 1:52.03
Rene Kølbæk Laursen 1993 26.69 56.49 2:48.52
Thomas Knudsen 1996 26.62 55.13 3:43.65
22 A-Holdet 0 538 3:45.32
Hvidovre Svømme Klub
Søren Meier 1994 26.66 56.65 56.65
Christian Jensen 1987 27.09 56.59 1:53.24
Rasmus Svendsen 1996 26.87 56.41 2:49.65
Mark Bjerregaard 1994 26.15 55.67 3:45.32
23 Thisted Junior Drenge 1995 519 3:48.05
Thisted Svømmeklub
Simon L. Knudsen 1996 26.97 56.25 56.25
Kristoffer Moos 1996 26.62 55.58 1:51.83
Michael Kjær 1995 26.78 56.67 2:48.50
Mathias Nielsen 1995 28.66 59.55 3:48.05