SwimmingWorld.com - Online home of the International Swimming Hall of Fame JOIN ISHOF!

Danish Open - Meet Results


7/7/2007 - 7/12/2007   Arhus, Denmark
Men's 200 IM
1   	Chris Christensen   	1988   	West Swim Esbjerg   	   	27.49   	1:01.81   	1:35.66   	   	2:05.75   	 
2  	Tobias Urban Hansen  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	28.05  	59.86  	1:38.95  	  	2:09.68  	 
3  	Daniel Svendsen  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	28.18  	1:02.76  	1:40.08  	  	2:10.31  	 
4  	Árni Már Árnason  	1987  	Iceland  	  	27.71  	1:03.31  	1:40.12  	  	2:11.77  	 
5  	Christian Hansen  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	28.91  	1:04.21  	1:41.71  	  	2:12.32  	 
6  	Herol Marjak  	1988  	Top, Estonia  	  	27.60  	1:02.51  	1:41.71  	  	2:13.95  	 
7  	Jacob Lercke Skytte  	1984  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	27.95  	1:03.04  	1:43.00  	  	2:14.17  	 
8  	Jesper Andersen  	1989  	Silkeborg Svømmeklub  	  	28.16  	1:03.20  	1:42.29  	  	2:15.19  	 
9  	Daniel Jakobsen  	1980  	Frem Odense STO 95  	  	29.13  	1:04.94  	1:41.23  	  	2:12.45  	 
10  	Thomas Ibsen Nielsen  	1986  	Agfs Svømmeafdeling  	  	27.81  	1:03.50  	1:43.75  	  	2:14.24  	 
11  	Anders Blume  	1990  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	27.96  	1:02.94  	1:43.81  	  	2:14.68  	 
12  	Mark Knudsen  	1984  	Herning Svømmeklub  	  	29.12  	1:05.61  	1:45.94  	  	2:17.13  	 
13  	Peter Skotte  	1991  	Lyngby Svømmeklub  	  	28.80  	1:04.90  	1:45.31  	  	2:17.17  	 
14  	Laust Helmig  	1986  	Helsingør Svømmeklub  	  	29.06  	1:04.70  	1:45.78  	  	2:17.65  	 
15  	Martin Duedahl  	1985  	Herning Svømmeklub  	  	30.20  	1:05.07  	1:46.09  	  	2:18.36  	 
-  	Niklas Hedegaard  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	DNS  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	

Women's 200 freestyle
1   	Lotte Friis   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	29.19   	59.75   	1:30.64   	   	2:00.85   	 
2  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	28.92  	59.76  	1:30.69  	  	2:01.78  	 
3  	Louise Jansen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	29.13  	1:00.75  	1:31.83  	  	2:02.20  	 
4  	Micha Østergaard  	1987  	West Swim Esbjerg  	  	28.88  	1:00.19  	1:31.40  	  	2:02.35  	 
5  	Sigrún Brá Sverrisdóttir  	1990  	Iceland  	  	29.61  	1:01.37  	1:34.21  	  	2:06.61  	 
6  	Annette Hansen  	1984  	Farum Svømmeklub  	  	29.25  	1:01.44  	1:34.83  	  	2:08.30  	 
7  	Emilie Hilsted  	1991  	Gentofte Svømme Klub  	  	30.23  	1:03.17  	1:36.15  	  	2:08.83  	 
8  	Sofie Harnfeldt  	1991  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	30.10  	1:02.56  	1:35.80  	  	2:08.86  	 
9  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	30.23  	1:02.70  	1:35.57  	  	2:07.59  	 
10  	Lizette Eistrup Jensen  	1989  	Farum Svømmeklub  	  	30.61  	1:02.88  	1:35.52  	  	2:08.63  	 
11  	Pernille Jalsøe  	1993  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	30.35  	1:02.68  	1:35.90  	  	2:09.39  	 
12  	Jelena Petrova  	1989  	Top, Estonia  	  	30.17  	1:02.90  	1:36.78  	  	2:10.14  	 
13  	Line Præst Lauridsen  	1989  	West Swim Esbjerg  	  	29.34  	1:02.36  	1:36.14  	  	2:10.28  	 
14  	Katrine Holm Sørensen  	1992  	Swim Team Esbjerg  	  	31.41  	1:04.93  	1:38.34  	  	2:10.97  	 
15  	Amalie Dinesen  	1988  	Herlev Svømning  	  	31.37  	1:04.88  	1:38.79  	  	2:11.13  	 
16  	Marie Louise Therkelsen  	1992  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	30.65  	1:03.48  	1:37.67  	  	2:11.95  	 

Men's 400 freestyle
1   	Mads Glæsner   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	56.39   	1:56.26   	2:55.75   	   	3:53.48   	 
2  	Jon Rud  	1986  	West Swim Esbjerg  	  	57.30  	1:58.18  	2:59.03  	  	4:00.28  	 
3  	Kim Hansen  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	58.75  	2:01.32  	3:04.12  	  	4:04.41  	 
4  	Troels Madsen  	1989  	Herlev Svømning  	  	59.66  	2:01.56  	3:04.29  	  	4:04.76  	 
5  	Jon Thonesen  	1986  	Svømmeklubben Syd  	  	59.95  	2:02.24  	3:04.80  	  	4:06.11  	 
6  	Nicklas Luplau  	1989  	Køge Svømmeklub  	  	59.82  	2:03.22  	3:07.63  	  	4:11.25  	 
7  	Martin Saugstrup  	1992  	West Swim Esbjerg  	  	1:00.31  	2:04.46  	3:09.00  	  	4:11.65  	 
8  	Sune Thonesen  	1983  	Svømmeklubben Syd  	  	1:01.50  	2:06.56  	3:10.40  	  	4:12.67  	 

Women's 50 butterfly
1   	Jeanette Ottesen   	1987   	Svømmeklubben Kvik, Kastrup   	   	   	   	   	   	26.97   	 
2  	Micha Østergaard  	1987  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	27.80  	 
3  	Kathrine Jørgensen  	1983  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	28.62  	 
4  	Pernille Larsen  	1992  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	28.74  	 
5  	Michelle B. Strandskov  	1991  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	28.79  	 
6  	Kolbrún Ýr Kristjansdótti  	1983  	Iceland  	  	  	  	  	  	28.81  	 
7  	Linda Lund  	1984  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	28.91  	 
8  	Josephine Grønning  	1991  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	29.06  	 

Men's 50 backstroke
1   	Mathias Gydesen   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	   	   	   	   	26.09   	Dansk Rekord - Senior 
2  	Daniel Nielsen  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	27.22  	 
3  	Tobias Urban Hansen  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	27.60  	 
4  	Anders Jensen  	1987  	Vallensbæk IF Af 1939  	  	  	  	  	  	27.72  	 
5  	Frederik Wørmer  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	27.94  	 
6  	Christian Blach  	1986  	Albertslund IF  	  	  	  	  	  	28.32  	 
7  	Jonas Sørensen  	1990  	Glostrup Svømme Klub VAT  	  	  	  	  	  	28.54  	 
8  	Anders Blume  	1990  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	28.95  	 

Women's 50 breaststroke
1   	Louise Jansen   	1984   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	   	   	   	   	33.46   	 
2  	Erla Dögg Haraldsdóttir  	1988  	Iceland  	  	  	  	  	  	33.50  	 
3  	Rikke Møller Pedersen  	1989  	Frem Odense STO 95  	  	  	  	  	  	33.52  	 
4  	Sabine Schade Jacobsen  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	34.27  	 
5  	Signe Westh  	1993  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	34.86  	 
6  	Marie Pehn  	1992  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	34.90  	 
7  	Linda Lund  	1984  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	35.19  	 
8  	Merle Liivand  	1991  	Top, Estonia  	  	  	  	  	  	35.49  	 

Men's 200 butterfly
1   	Anders Frahm   	1983   	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	27.23   	57.88   	1:29.52   	   	2:03.07   	 
2  	Palle Gordon  	1987  	Aalborg Svømmeklub  	  	28.06  	1:00.55  	1:34.15  	  	2:07.42  	 
3  	Nikolai Ammekilde  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	28.38  	1:01.87  	1:36.03  	  	2:10.16  	 
4  	Tobias Düring  	1989  	Herlev Svømning  	  	28.89  	1:02.20  	1:36.75  	  	2:11.37  	 
5  	Andreas Holkjær  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	29.67  	1:03.28  	1:37.33  	  	2:11.55  	 
6  	Lasse Offersen  	1989  	Greve Svømmeklub  	  	29.42  	1:02.87  	1:38.60  	  	2:12.39  	 
7  	Lasse K. Hansen  	1989  	Swim Team Esbjerg  	  	29.61  	1:04.16  	1:38.97  	  	2:14.77  	 
8  	Pierre Houdet  	1989  	Gentofte Svømme Klub  	  	30.05  	1:04.94  	1:40.49  	  	2:15.77  	 
9  	Mads Jensen  	1991  	Svømmeklubben MK 31  	  	28.99  	1:01.97  	1:36.28  	  	2:11.66  	 
10  	Benjamin Kallehave  	1990  	Agfs Svømmeafdeling  	  	30.26  	1:03.68  	1:39.18  	  	2:16.68  	 
11  	Ivan Vikalo  	1989  	Helsingør Svømmeklub  	  	30.52  	1:05.02  	1:41.41  	  	2:17.47  	 
12  	Patrick Sommer  	1988  	West Swim Esbjerg  	  	30.09  	1:05.06  	1:40.94  	  	2:18.15  	 
13  	Christian Rasmussen  	1989  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	30.68  	1:05.53  	1:41.63  	  	2:18.67  	 
14  	David Jakobsen  	1990  	Agfs Svømmeafdeling  	  	30.19  	1:05.18  	1:41.53  	  	2:19.19  	 
15  	Viktor B. Bromer  	1993  	Agfs Svømmeafdeling  	  	31.45  	1:06.61  	1:42.96  	  	2:20.07  	 
16  	Jacob Petersen Bach  	1987  	Farum Svømmeklub  	  	31.30  	1:07.14  	1:44.35  	  	2:20.53  	 

Men's 400 freestyle relay
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1984   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	3:27.08   	 
  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	  	  	24.57  	50.90  	  	  	50.90  	 
  	Mathias Gydesen  	1988  	  	  	24.41  	51.91  	  	  	1:42.81  	 
  	Mads Glæsner  	1988  	  	  	25.21  	52.05  	  	  	2:34.86  	 
  	Johan Peen  	1988  	  	  	25.55  	52.22  	  	  	3:27.08  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	11 Agf S Drenge 1  	1983  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	3:31.95  	 
  	Ruben Arent  	1989  	  	  	25.83  	53.95  	  	  	53.95  	 
  	Christian Fischer  	1986  	  	  	24.35  	51.09  	  	  	1:45.04  	 
  	Jesper Weber  	1983  	  	  	25.48  	54.01  	  	  	2:39.05  	 
  	Thomas Ibsen Nielsen  	1986  	  	  	25.15  	52.90  	  	  	3:31.95  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Vat Herrer 1  	1985  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	3:32.34  	DR 1. svømmer 
  	Jakob Andkjær  	1985  	  	  	23.46  	49.06  	  	  	49.06  	 
  	Stefan Erlendsson  	1988  	  	  	25.96  	54.73  	  	  	1:43.79  	 
  	Jakob Helbo Jakobsen  	1988  	  	  	25.92  	54.04  	  	  	2:37.83  	 
  	Nicky Petersen  	1989  	  	  	26.02  	54.51  	  	  	3:32.34  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Farum Herrer 1  	1982  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:35.60  	 
  	Frederik Siem Pedersen  	1991  	  	  	26.09  	54.90  	  	  	54.90  	 
  	Kasper Dideriksen  	1982  	  	  	25.29  	53.57  	  	  	1:48.47  	 
  	Anders Beck  	1982  	  	  	25.41  	53.38  	  	  	2:41.85  	 
  	Daniel Nielsen  	1986  	  	  	25.73  	53.75  	  	  	3:35.60  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	:-) Wes Herrer 1  	1978  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	3:35.69  	 
  	Jacob Carstensen  	1978  	  	  	25.97  	53.20  	  	  	53.20  	 
  	Jon Rud  	1986  	  	  	25.46  	52.86  	  	  	1:46.06  	 
  	Chris Christensen  	1988  	  	  	26.25  	54.73  	  	  	2:40.79  	 
  	Martin Saugstrup  	1992  	  	  	26.43  	54.90  	  	  	3:35.69  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Herning Killerwhales  	1985  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:35.98  	 
  	Lars Arnbak  	1981  	  	  	25.52  	53.85  	  	  	53.85  	 
  	Kim Hansen  	1987  	  	  	25.74  	53.02  	  	  	1:46.87  	 
  	Mark Knudsen  	1984  	  	  	26.44  	55.08  	  	  	2:41.95  	 
  	Kaspar Pedersen  	1989  	  	  	25.95  	54.03  	  	  	3:35.98  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Kvik Herrer 1  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	3:37.33  	 
  	Tobias Urban Hansen  	1987  	  	  	25.92  	54.32  	  	  	54.32  	 
  	Daniel Svendsen  	1990  	  	  	26.07  	54.29  	  	  	1:48.61  	 
  	Kristian Weber Larsen  	1990  	  	  	26.34  	54.60  	  	  	2:43.21  	 
  	Frederik Wørmer  	1990  	  	  	25.97  	54.12  	  	  	3:37.33  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Nordsjælland Sigma 2  	1990  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	3:37.53  	 
  	Thomas Lianee  	1985  	  	  	26.24  	54.48  	  	  	54.48  	 
  	Jacob Lercke Skytte  	1984  	  	  	25.79  	54.01  	  	  	1:48.49  	 
  	Simon Panduro  	1988  	  	  	25.79  	55.44  	  	  	2:43.93  	 
  	Anders Frahm  	1983  	  	  	25.61  	53.60  	  	  	3:37.53  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Aalborg Herrer  	1987  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:37.74  	 
  	Simon Sønderup Jensen  	1988  	  	  	25.04  	55.14  	  	  	55.14  	 
  	Peter Sørensen  	1988  	  	  	25.72  	53.94  	  	  	1:49.08  	 
  	Palle Gordon  	1987  	  	  	26.48  	53.94  	  	  	2:43.02  	 
  	Sune Hostrup Nielsen  	1988  	  	  	26.02  	54.72  	  	  	3:37.74  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Sarkofag Silke  	1981  	Silkeborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:42.43  	 
  	Jonas Skall Hansen  	1990  	  	  	27.82  	59.13  	  	  	59.13  	 
  	Michael Poulsen  	1981  	  	  	25.55  	53.48  	  	  	1:52.61  	 
  	Kåre Axelsen  	1989  	  	  	25.87  	54.27  	  	  	2:46.88  	 
  	Jesper Andersen  	1989  	  	  	26.90  	55.55  	  	  	3:42.43  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Helsingør Herrer 1  	1985  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:42.62  	 
  	Julius Skaarup Schmidt  	1988  	  	  	27.04  	56.97  	  	  	56.97  	 
  	Laust Helmig  	1986  	  	  	26.43  	55.48  	  	  	1:52.45  	 
  	Rene Hjorth  	1985  	  	  	25.43  	53.73  	  	  	2:46.18  	 
  	Asger Helmig  	1991  	  	  	26.51  	56.44  	  	  	3:42.62  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Farum Herrer 2  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:44.29  	 
  	Jakob Vinkler Mortensen  	1987  	  	  	27.69  	57.16  	  	  	57.16  	 
  	Ian Højrup  	1986  	  	  	26.65  	55.26  	  	  	1:52.42  	 
  	Niklas Hedegaard  	1990  	  	  	26.26  	55.27  	  	  	2:47.69  	 
  	Nikolai Ammekilde  	1990  	  	  	27.00  	56.60  	  	  	3:44.29  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Vat Herrer 2  	1987  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	3:45.10  	 
  	Jonas Sørensen  	1990  	  	  	27.25  	56.77  	  	  	56.77  	 
  	Anders Jensen  	1987  	  	  	26.81  	55.93  	  	  	1:52.70  	 
  	Christian Erichsen  	1990  	  	  	26.98  	56.41  	  	  	2:49.11  	 
  	Casper Skov  	1989  	  	  	27.12  	55.99  	  	  	3:45.10  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Mk 31 Senior  	1984  	Svømmeklubben MK 31  	  	  	  	  	  	3:48.58  	 
  	Tim Jensen  	1984  	  	  	25.67  	54.12  	  	  	54.12  	 
  	Joakim Ro-Poulsen  	1988  	  	  	26.87  	56.84  	  	  	1:50.96  	 
  	Sigurd Greve Dideriksen  	1992  	  	  	28.04  	59.52  	  	  	2:50.48  	 
  	Mads Jensen  	1991  	  	  	27.54  	58.10  	  	  	3:48.58  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Gti Herrer  	1989  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:50.38  	 
  	Jonas Westergaard  	1990  	  	  	28.08  	58.62  	  	  	58.62  	 
  	Thomas Dahl Sørensen  	1992  	  	  	27.47  	57.72  	  	  	1:56.34  	 
  	Andreas Mouritsen  	1992  	  	  	27.78  	58.50  	  	  	2:54.84  	 
  	Lasse Offersen  	1989  	  	  	26.64  	55.54  	  	  	3:50.38  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Ringsted Herrer  	0  	Ringsted Svømme Klub  	  	  	  	  	  	3:51.24  	 
  	Nick Petersen  	1989  	  	  	28.37  	1:00.89  	  	  	1:00.89  	 
  	Nicolai Andersen  	1990  	  	  	26.39  	56.39  	  	  	1:57.28  	 
  	Mads Sørensen  	1987  	  	  	27.35  	58.97  	  	  	2:56.25  	 
  	Kenneth Nielsen  	1991  	  	  	25.82  	54.99  	  	  	3:51.24  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
17  	11 Agf S Drenge 2  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	3:55.54  	 
  	Christian R. Svejstrup  	1990  	  	  	27.56  	57.42  	  	  	57.42  	 
  	Andi H. Sejersen  	1988  	  	  	27.72  	58.58  	  	  	1:56.00  	 
  	David Jakobsen  	1990  	  	  	28.46  	1:00.59  	  	  	2:56.59  	 
  	Viktor B. Bromer  	1993  	  	  	28.45  	58.95  	  	  	3:55.54  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
18  	Hjørring  	1989  	Svømmeklubben S 68  	  	  	  	  	  	4:03.74  	 
  	Alexander B. Ottesen  	1989  	  	  	29.06  	1:01.86  	  	  	1:01.86  	 
  	Jonas Kirkegaard  	1987  	  	  	28.12  	59.25  	  	  	2:01.11  	 
  	Christian Therkelsen  	1987  	  	  	28.48  	1:01.38  	  	  	3:02.49  	 
  	Mikkel Knudsen  	1990  	  	  	29.24  	1:01.25  	  	  	4:03.74  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Kvik Herrer 2  	1985  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 3. svømmer 
  	Marcus Funk Larsen  	1990  	  	  	27.81  	57.18  	  	  	57.18  	 
  	Alex Søgaard  	1986  	  	  	  	  	  	  	1:53.52  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Lyngby Herrer  	1987  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 3. svømmer 
  	Jens Peter Träff  	1988  	  	  	26.37  	54.79  	  	  	54.79  	 
  	Mikkel Bruun  	1987  	  	  	  	  	  	  	1:51.03  	

Women's 800 freestyle
1   	Lotte Friis   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	1:01.76   	2:06.19   	3:10.73   	4:16.28   	8:37.48   	 
  	  	  	  	  	5:20.89  	6:26.60  	7:31.79  	  	  	 
2  	Jelena Petrova  	1989  	Top, Estonia  	  	1:02.75  	2:10.04  	3:18.94  	4:28.39  	9:06.84  	 
  	  	  	  	  	5:37.92  	6:47.72  	7:57.68  	  	  	 
3  	Trine Friis  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	1:05.83  	2:14.62  	3:24.32  	4:33.94  	9:12.19  	 
  	  	  	  	  	5:44.03  	6:53.74  	8:03.49  	  	  	 
4  	Trine Søby  	1991  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	1:06.80  	2:17.42  	3:28.29  	4:39.52  	9:20.32  	 
  	  	  	  	  	5:50.33  	7:01.57  	8:11.97  	  	  	 
5  	Matilde Sørensen  	1988  	West Swim Esbjerg  	  	1:06.92  	2:17.10  	3:28.02  	4:39.05  	9:20.68  	 
  	  	  	  	  	5:49.78  	7:00.73  	8:11.37  	  	  	 
6  	Maiken Steen-Andersen  	1992  	Farum Svømmeklub  	  	1:07.94  	2:19.94  	3:31.71  	4:43.57  	9:30.82  	 
  	  	  	  	  	5:55.12  	7:07.18  	8:19.52  	  	  	 
7  	Camilla Jacobsen  	1990  	Køge Svømmeklub  	  	1:08.89  	2:21.19  	3:33.64  	4:46.33  	9:35.66  	 
  	  	  	  	  	5:58.87  	7:12.31  	8:24.99  	  	  	 
8  	Sarah Groot  	1990  	Tune I.F. Svømmeafdeling GTI  	  	1:08.27  	2:20.18  	3:33.01  	4:45.78  	9:45.35  	 
  	  	  	  	  	6:00.84  	7:16.71  	8:31.61  	 

Men's 50 butterfly
1   	Jakob Andkjær   	1985   	Vallensbæk IF Af 1939   	   	   	   	   	   	23.57   	 
2  	Mathias Gydesen  	1988  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	24.73  	 
3  	Anders Beck  	1982  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	25.07  	 
4  	Martin Hersom Hansen  	1986  	Svømmeklubben Syd  	  	  	  	  	  	25.44  	 
5  	Anders Frahm  	1983  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	25.55  	 
6  	Rene Hjorth  	1985  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	25.74  	 
7  	Tim Jensen  	1984  	Svømmeklubben MK 31  	  	  	  	  	  	26.02  	 
8  	Frederik Wørmer  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	26.14  	 

Women's 100 backstroke
1   	Kathrine Jørgensen   	1983   	West Swim Esbjerg   	   	31.10   	   	   	   	1:03.90   	 
2  	Jóhanna Gerda Gústafsdótt  	1990  	Iceland  	  	33.37  	  	  	  	1:07.33  	 
3  	Rikke Møller Pedersen  	1989  	Frem Odense STO 95  	  	32.16  	  	  	  	1:07.34  	 
4  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	32.71  	  	  	  	1:07.49  	 
5  	Line Møller Pedersen  	1989  	Frem Odense STO 95  	  	32.79  	  	  	  	1:08.06  	 
6  	Mia Pedersen  	1989  	Agfs Svømmeafdeling  	  	33.64  	  	  	  	1:09.27  	 
7  	Anna Munk Andersen  	1991  	Nakskov Svømme Klub  	  	33.53  	  	  	  	1:09.76  	 
8  	Pernille Thalund  	1990  	Herning Svømmeklub  	  	34.60  	  	  	  	1:11.18  	 

Men's 100 breaststroke
1   	Jakob Jóhann Sveinsson   	1982   	Iceland   	   	29.22   	   	   	   	1:02.62   	 
2  	Chris Christensen  	1988  	West Swim Esbjerg  	  	29.79  	  	  	  	1:03.55  	 
3  	Árni Már Árnason  	1987  	Iceland  	  	30.62  	  	  	  	1:05.48  	 
4  	Christian Hansen  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	31.17  	  	  	  	1:05.73  	 
5  	Kristian Outinen  	1983  	Helsingør Svømmeklub  	  	30.59  	  	  	  	1:05.84  	 
6  	Daniel Jakobsen  	1980  	Frem Odense STO 95  	  	31.46  	  	  	  	1:06.11  	 
7  	Jesper Weber  	1983  	Agfs Svømmeafdeling  	  	31.20  	  	  	  	1:06.34  	 
-  	Jesper Kristensen  	1982  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	  	  	  	  	DSQ  	2 flyspark eft. 50m 

Women's 100 freestyle
1   	Jeanette Ottesen   	1987   	Svømmeklubben Kvik, Kastrup   	   	27.15   	   	   	   	55.71   	 
2  	Micha Østergaard  	1987  	West Swim Esbjerg  	  	27.89  	  	  	  	57.52  	 
3  	Randi F. Nielsen  	1989  	O.S.L.F. STO 95  	  	28.34  	  	  	  	58.51  	 
4  	Annika Saanak  	1988  	Top, Estonia  	  	28.33  	  	  	  	58.59  	 
5  	Sigrún Brá Sverrisdóttir  	1990  	Iceland  	  	28.47  	  	  	  	58.87  	 
6  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	28.65  	  	  	  	59.35  	 
7  	Emilie Hilsted  	1991  	Gentofte Svømme Klub  	  	28.71  	  	  	  	59.56  	 
8  	Line Præst Lauridsen  	1989  	West Swim Esbjerg  	  	28.29  	  	  	  	59.62  	 

Men's 200 freestyle
1   	Jakob Andkjær   	1985   	Vallensbæk IF Af 1939   	   	26.10   	54.99   	1:23.16   	   	1:50.86   	 
2  	Jon Rud  	1986  	West Swim Esbjerg  	  	26.51  	54.95  	1:23.58  	  	1:51.47  	 
3  	Mads Glæsner  	1988  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	26.57  	55.05  	1:23.64  	  	1:51.66  	 
4  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	26.37  	54.86  	1:23.84  	  	1:52.02  	 
5  	Christian Fischer  	1986  	Agfs Svømmeafdeling  	  	26.71  	55.37  	1:23.84  	  	1:52.92  	 
6  	Jacob Carstensen  	1978  	West Swim Esbjerg  	  	26.94  	56.04  	1:24.59  	  	1:52.93  	 
7  	Johan Peen  	1988  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	26.93  	56.11  	1:25.45  	  	1:54.41  	 
8  	Jon Thonesen  	1986  	Svømmeklubben Syd  	  	27.07  	56.05  	1:25.26  	  	1:54.58  	 
9  	Kim Hansen  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	28.21  	58.15  	1:28.19  	  	1:56.47  	 
10  	Kristian Weber Larsen  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	27.82  	58.18  	1:28.72  	  	1:57.99  	 
11  	Troels Madsen  	1989  	Herlev Svømning  	  	28.59  	58.65  	1:28.99  	  	1:58.37  	 
12  	Nicky Petersen  	1989  	Albertslund IF  	  	28.91  	1:00.44  	1:30.26  	  	1:58.84  	 
13  	Anders Blume  	1990  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	27.95  	58.81  	1:29.43  	  	1:59.16  	 
14  	Nicklas Luplau  	1989  	Køge Svømmeklub  	  	28.23  	58.26  	1:29.09  	  	1:59.23  	 
15  	Stephan Norman Østergaard  	1989  	Frem Odense STO 95  	  	28.23  	58.89  	1:29.55  	  	1:59.31  	 
16  	Ruben Arent  	1989  	Agfs Svømmeafdeling  	  	28.89  	1:00.62  	1:33.80  	  	2:06.71  	 

Women's 800 freestyle relay - Juniors
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1991   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	8:42.00   	Dansk Rekord - Junior 
  	Emma Peen  	1993  	  	  	1:02.53  	2:12.19  	  	  	2:12.19  	 
  	Amalie Emma Thomsen  	1994  	  	  	1:03.76  	2:11.40  	  	  	4:23.59  	 
  	Michelle B. Strandskov  	1991  	  	  	1:03.16  	2:09.92  	  	  	6:33.51  	 
  	Sofie Harnfeldt  	1991  	  	  	1:02.40  	2:08.49  	  	  	8:42.00  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Gsc Piger 1  	1991  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	8:46.98  	 
  	Laura Brink Pedersen  	1992  	  	  	1:03.80  	2:10.47  	  	  	2:10.47  	 
  	Ida Skaanning-Norris  	1991  	  	  	1:04.33  	2:13.78  	  	  	4:24.25  	 
  	Trine Søby  	1991  	  	  	1:02.80  	2:09.71  	  	  	6:33.96  	 
  	Marie Louise Therkelsen  	1992  	  	  	1:03.53  	2:13.02  	  	  	8:46.98  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Nordsjælland Sigma 2  	1992  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	9:03.35  	 
  	Emilie Hahne  	1993  	  	  	1:05.21  	2:17.08  	  	  	2:17.08  	 
  	Stine Garne Larsen  	1992  	  	  	1:04.69  	2:15.26  	  	  	4:32.34  	 
  	Selina Sidenius Jensen  	1992  	  	  	1:05.33  	2:16.44  	  	  	6:48.78  	 
  	Maj Lindberg Hansen  	1992  	  	  	1:03.83  	2:14.57  	  	  	9:03.35  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	20 Agf J Piger  	1991  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	9:05.16  	 
  	Kim Morgaine Lohse  	1991  	  	  	1:06.30  	2:17.73  	  	  	2:17.73  	 
  	Pernille Larsen  	1992  	  	  	1:04.12  	2:14.53  	  	  	4:32.26  	 
  	Anja Olsen  	1993  	  	  	1:05.65  	2:18.11  	  	  	6:50.37  	 
  	Katja Holm  	1994  	  	  	1:03.55  	2:14.79  	  	  	9:05.16  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Kvik Damer 1  	1991  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	9:06.70  	 
  	Pernille Jalsøe  	1993  	  	  	1:03.75  	2:11.73  	  	  	2:11.73  	 
  	Mia Gersly  	1991  	  	  	1:04.51  	2:14.09  	  	  	4:25.82  	 
  	Mette Pedersen  	1993  	  	  	1:05.62  	2:19.73  	  	  	6:45.55  	 
  	Micella Larsen  	1992  	  	  	1:07.02  	2:21.15  	  	  	9:06.70  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Gti Piger  	1992  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	9:11.12  	 
  	Emilie Ormstrup  	1993  	  	  	1:09.06  	2:19.17  	  	  	2:19.17  	 
  	Malene Westergaard  	1993  	  	  	1:07.36  	2:18.34  	  	  	4:37.51  	 
  	Lisa Arrild  	1992  	  	  	1:05.35  	2:15.63  	  	  	6:53.14  	 
  	Julie Christiansen  	1993  	  	  	1:07.04  	2:17.98  	  	  	9:11.12  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Stf Piger  	1992  	Swim Team Frederiksberg  	  	  	  	  	  	9:11.57  	 
  	Manon Kristensen  	1994  	  	  	1:07.19  	2:18.44  	  	  	2:18.44  	 
  	Birka Månsson  	1992  	  	  	1:08.93  	2:23.23  	  	  	4:41.67  	 
  	Hannah Mathiassen  	1992  	  	  	1:05.54  	2:15.24  	  	  	6:56.91  	 
  	Julie Leth-Espensen  	1992  	  	  	1:06.32  	2:14.66  	  	  	9:11.57  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	:-) Wes Piger 1  	1992  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	9:11.66  	 
  	Katja Søndergaard  	1992  	  	  	1:07.77  	2:18.51  	  	  	2:18.51  	 
  	Annie L. Pedersen  	1992  	  	  	1:07.32  	2:17.53  	  	  	4:36.04  	 
  	Gudrun Eir Hermannsdotti  	1992  	  	  	1:06.36  	2:16.40  	  	  	6:52.44  	 
  	Anne Vester Pedersen  	1993  	  	  	1:08.13  	2:19.22  	  	  	9:11.66  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Farum Piger  	1991  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	9:12.14  	 
  	Cecilie Lagerbon Olsson  	1991  	  	  	1:06.02  	2:16.62  	  	  	2:16.62  	 
  	Mie Refn  	1993  	  	  	1:07.51  	2:20.46  	  	  	4:37.08  	 
  	Caroline Harms-Tefke  	1992  	  	  	1:06.93  	2:18.74  	  	  	6:55.82  	 
  	Maiken Steen-Andersen  	1992  	  	  	1:05.95  	2:16.32  	  	  	9:12.14  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Aalborg Pige Junior  	1991  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	9:15.86  	 
  	Anne Trindkær Nissen  	1991  	  	  	1:04.71  	2:16.31  	  	  	2:16.31  	 
  	Anne Østergaard Nielsen  	1991  	  	  	1:07.30  	2:20.22  	  	  	4:36.53  	 
  	Solveig Ørum Jensen  	1991  	  	  	1:08.55  	2:21.33  	  	  	6:57.86  	 
  	Sofie Lunden Nielsen  	1992  	  	  	1:05.44  	2:18.00  	  	  	9:15.86  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Lyngby Piger  	1991  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	9:19.24  	 
  	Bettina Caspersen  	1992  	  	  	1:06.21  	2:16.24  	  	  	2:16.24  	 
  	Anne Bach  	1991  	  	  	1:07.89  	2:21.96  	  	  	4:38.20  	 
  	Cecilie D. Frederiksen  	1993  	  	  	1:05.74  	2:19.11  	  	  	6:57.31  	 
  	Maria Stürup  	1992  	  	  	1:08.03  	2:21.93  	  	  	9:19.24  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Gsc Piger 2  	1991  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	9:22.99  	 
  	Siff Ørts Gadgaard  	1991  	  	  	1:09.47  	2:22.01  	  	  	2:22.01  	 
  	Pernille Blume  	1994  	  	  	1:05.66  	2:16.25  	  	  	4:38.26  	 
  	Signe Westh  	1993  	  	  	1:08.74  	2:23.53  	  	  	7:01.79  	 
  	Katrine Axelsen  	1992  	  	  	1:08.21  	2:21.20  	  	  	9:22.99  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Vest Brøndby Piger  	1992  	Vest-Brøndby  	  	  	  	  	  	9:23.88  	 
  	Pernille Mouritzen  	1993  	  	  	1:08.30  	2:20.86  	  	  	2:20.86  	 
  	Simone Staudt  	1992  	  	  	1:09.70  	2:27.21  	  	  	4:48.07  	 
  	Ilona Ogorodnik  	1993  	  	  	1:05.97  	2:17.31  	  	  	7:05.38  	 
  	Laura Smidt Hansen  	1992  	  	  	1:07.12  	2:18.50  	  	  	9:23.88  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	A6 Piger  	1991  	A6  	  	  	  	  	  	9:28.22  	 
  	Charlotte Jensen  	1992  	  	  	1:09.22  	2:23.69  	  	  	2:23.69  	 
  	Kristina Thomsen  	1991  	  	  	1:04.41  	2:16.42  	  	  	4:40.11  	 
  	Christine Bjerre  	1991  	  	  	1:11.16  	2:27.31  	  	  	7:07.42  	 
  	Sofie Seheim  	1991  	  	  	1:06.68  	2:20.80  	  	  	9:28.22  

Women's 800 freestyle relay - Seniors
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1984   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	8:16.07   	Dansk Rekord - Senior 
  	Lotte Friis  	1988  	  	  	1:00.00  	2:01.72  	  	  	2:01.72  	 
  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	  	  	59.52  	2:02.26  	  	  	4:03.98  	 
  	Sofie Harnfeldt  	1991  	  	  	1:02.94  	2:09.02  	  	  	6:13.00  	 
  	Louise Jansen  	1984  	  	  	1:00.32  	2:03.07  	  	  	8:16.07  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Kvik Damer 1  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	8:37.66  	 
  	Jeanette Ottesen  	1987  	  	  	59.85  	2:03.98  	  	  	2:03.98  	 
  	Amalie Brinkenfeldt  	1990  	  	  	1:00.71  	2:08.55  	  	  	4:12.53  	 
  	Pernille Jalsøe  	1993  	  	  	1:02.63  	2:10.47  	  	  	6:23.00  	 
  	Mia Gersly  	1991  	  	  	1:04.60  	2:14.66  	  	  	8:37.66  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Nordsjælland Sigma 2  	1990  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	8:45.07  	 
  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	  	  	1:04.41  	2:13.48  	  	  	2:13.48  	 
  	Trine Friis  	1990  	  	  	1:03.52  	2:10.73  	  	  	4:24.21  	 
  	Amalie Emma Thomsen  	1994  	  	  	1:03.38  	2:10.56  	  	  	6:34.77  	 
  	Michelle B. Strandskov  	1991  	  	  	1:03.55  	2:10.30  	  	  	8:45.07  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Sto Damer 1  	1989  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	8:48.23  	 
  	Julie H. Nielsen  	1991  	  	  	1:03.94  	2:13.34  	  	  	2:13.34  	 
  	Randi F. Nielsen  	1989  	  	  	1:01.99  	2:09.55  	  	  	4:22.89  	 
  	Tine Aagaard  	1989  	  	  	1:02.68  	2:10.65  	  	  	6:33.54  	 
  	Katrine Skov Pedersen  	1989  	  	  	1:04.24  	2:14.69  	  	  	8:48.23  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Gsc Damer 1  	0  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	8:49.24  	 
  	Marie Louise Therkelsen  	1992  	  	  	1:04.23  	2:13.38  	  	  	2:13.38  	 
  	Tenna Larsson  	1989  	  	  	1:03.21  	2:11.10  	  	  	4:24.48  	 
  	Trine Søby  	1991  	  	  	1:03.88  	2:13.55  	  	  	6:38.03  	 
  	Laura Brink Pedersen  	1992  	  	  	1:03.78  	2:11.21  	  	  	8:49.24  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Farum Damer 1  	1984  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	8:49.49  	 
  	Sabine Schade Jacobsen  	1990  	  	  	1:04.45  	2:13.99  	  	  	2:13.99  	 
  	Lizette Eistrup Jensen  	1989  	  	  	1:02.39  	2:10.35  	  	  	4:24.34  	 
  	Annette Hansen  	1984  	  	  	1:02.84  	2:10.76  	  	  	6:35.10  	 
  	Cecilie Lagerbon Olsson  	1991  	  	  	1:04.65  	2:14.39  	  	  	8:49.49  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Herning Killerwhales  	1985  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	8:57.13  	 
  	Mathilde Balle  	1989  	  	  	1:02.38  	2:10.20  	  	  	2:10.20  	 
  	Heidi Mikkelsen  	1985  	  	  	1:04.70  	2:17.24  	  	  	4:27.44  	 
  	Tea L. Christensen  	1989  	  	  	1:05.09  	2:17.35  	  	  	6:44.79  	 
  	Anja Bonde Bøjesen  	1986  	  	  	1:03.89  	2:12.34  	  	  	8:57.13  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Hsc Hsc Senior Damer 1  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	8:58.55  	 
  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	  	  	1:02.83  	2:08.88  	  	  	2:08.88  	 
  	Stefanie Franck  	1990  	  	  	1:03.53  	2:12.79  	  	  	4:21.67  	 
  	Louise B. Dalgaard  	1990  	  	  	1:07.93  	2:20.78  	  	  	6:42.45  	 
  	Mette Marie Blæsbjerg  	1993  	  	  	1:05.44  	2:16.10  	  	  	8:58.55  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	21 Agf S Piger 2  	1990  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	9:04.96  	 
  	Marie Villadsen  	1990  	  	  	1:05.12  	2:14.90  	  	  	2:14.90  	 
  	Nanna Huus Jakobsen  	1990  	  	  	1:04.23  	  	  	  	  	 
  	Kim Morgaine Lohse  	1991  	  	  	5:36.80  	6:49.82  	  	  	6:49.82  	 
  	Katja Holm  	1994  	  	  	1:04.51  	2:15.14  	  	  	9:04.96  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Gti Damer  	1990  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	9:08.57  	 
  	Lisa Arrild  	1992  	  	  	1:05.77  	2:15.28  	  	  	2:15.28  	 
  	Sarah Groot  	1990  	  	  	1:05.86  	2:17.13  	  	  	4:32.41  	 
  	Malene Westergaard  	1993  	  	  	1:06.58  	2:17.14  	  	  	6:49.55  	 
  	Julie Christiansen  	1993  	  	  	1:07.00  	2:19.02  	  	  	9:08.57  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Aalborg Damer 1  	1982  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	9:11.08  	 
  	Nina Severinsen  	1982  	  	  	1:06.50  	2:19.34  	  	  	2:19.34  	 
  	Anne Trindkær Nissen  	1991  	  	  	1:03.83  	2:13.89  	  	  	4:33.23  	 
  	Mia Rasmussen  	1988  	  	  	1:05.15  	2:17.38  	  	  	6:50.61  	 
  	Sofie Lunden Nielsen  	1992  	  	  	1:06.98  	2:20.47  	  	  	9:11.08  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Vest Brøndby Damer  	1992  	Vest-Brøndby  	  	  	  	  	  	9:18.05  	 
  	Ilona Ogorodnik  	1993  	  	  	1:06.62  	2:18.08  	  	  	2:18.08  	 
  	Laura Smidt Hansen  	1992  	  	  	1:08.05  	2:20.33  	  	  	4:38.41  	 
  	Pernille Mouritzen  	1993  	  	  	1:07.22  	2:20.58  	  	  	6:58.99  	 
  	Louise Delani  	1984  	  	  	1:05.66  	2:19.06  	  	  	9:18.05  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Søllerød Damer  	1989  	Søllerød Svømmeklub SNIK  	  	  	  	  	  	9:19.02  	 
  	Marianne Juhl  	1989  	  	  	1:07.92  	2:19.32  	  	  	2:19.32  	 
  	Lea Wiencke  	1992  	  	  	1:05.87  	2:19.38  	  	  	4:38.70  	 
  	Marie Lensbjerg  	1991  	  	  	1:05.42  	2:21.74  	  	  	7:00.44  	 
  	Vibe Lyng Frandsen  	1993  	  	  	1:06.12  	2:18.58  	  	  	9:19.02  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Ringsted Damer  	0  	Ringsted Svømme Klub  	  	  	  	  	  	9:29.85  	 
  	Christina Nordskilde  	1987  	  	  	1:09.31  	2:23.09  	  	  	2:23.09  	 
  	Natasja Kristiansen  	1987  	  	  	1:07.63  	2:19.52  	  	  	4:42.61  	 
  	Sevgi Oguz  	1989  	  	  	1:09.66  	2:26.60  	  	  	7:09.21  	 
  	Kristine Hansen  	1989  	  	  	1:07.37  	2:20.64  	  	  	9:29.85  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Hjørring  	1989  	Svømmeklubben S 68  	  	  	  	  	  	9:30.04  	 
  	Pernille Bak Larsen  	1991  	  	  	1:07.24  	2:16.19  	  	  	2:16.19  	 
  	Tine Trolle  	1991  	  	  	1:09.40  	2:23.03  	  	  	4:39.22  	 
  	Lene Houmøller  	1992  	  	  	1:10.26  	2:24.72  	  	  	7:03.94  	 
  	Camilla Stange  	1989  	  	  	1:10.85  	2:26.10  	  	  	9:30.04  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	:-) Wes Damer 1  	0  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	DNS  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	0  	  	  	  	  	  	  	DNS  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	21 Agf S Piger 1  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 2. svømmer 
  	Marie Rubin Sander  	1988  	  	  	1:02.60  	  	  	  	2:11.53  	

Men's 1500 freestyle
1   	Mads Glæsner   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	57.54   	1:58.89   	3:00.94   	4:03.48   	15:38.91   	 
  	  	  	  	  	5:06.59  	6:10.12  	7:13.81  	8:17.64  	  	 
  	  	  	  	  	9:21.35  	10:25.01  	11:28.31  	12:31.66  	  	 
  	  	  	  	  	13:34.52  	14:36.95  	  	  	  	 
2  	Kim Hansen  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	1:00.79  	2:05.81  	3:11.46  	4:17.31  	16:13.93  	 
  	  	  	  	  	5:23.10  	6:28.57  	7:34.16  	8:39.66  	  	 
  	  	  	  	  	9:45.20  	10:50.48  	11:55.74  	13:00.57  	  	 
  	  	  	  	  	14:05.93  	15:11.09  	  	  	  	 
3  	Jon Thonesen  	1986  	Svømmeklubben Syd  	  	1:01.84  	2:07.39  	3:13.66  	4:20.00  	16:17.06  	 
  	  	  	  	  	5:26.13  	6:31.48  	7:36.72  	8:42.02  	  	 
  	  	  	  	  	9:47.75  	10:53.16  	11:58.82  	13:04.70  	  	 
  	  	  	  	  	14:10.58  	15:15.80  	  	  	  	 
4  	Casper Andersen  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	1:03.19  	2:09.42  	3:15.74  	4:22.40  	16:18.89  	 
  	  	  	  	  	5:28.61  	6:33.95  	7:39.36  	8:43.92  	  	 
  	  	  	  	  	9:48.79  	10:53.79  	11:58.99  	13:04.47  	  	 
  	  	  	  	  	14:09.67  	15:15.18  	  	  	  	 
5  	Thomas Mosbæk Dybdahl  	1990  	Lyseng IF  	  	1:01.66  	2:07.19  	3:13.78  	4:20.01  	16:21.47  	 
  	  	  	  	  	5:26.14  	6:31.78  	7:37.06  	8:42.28  	  	 
  	  	  	  	  	9:47.84  	10:53.40  	11:59.22  	13:04.93  	  	 
  	  	  	  	  	14:10.77  	15:16.66  	  	  	  	 
6  	Nicklas Luplau  	1989  	Køge Svømmeklub  	  	1:01.20  	2:06.16  	3:11.98  	4:17.87  	16:30.73  	 
  	  	  	  	  	5:24.05  	6:30.31  	7:36.90  	8:43.65  	  	 
  	  	  	  	  	9:51.01  	10:58.11  	12:05.72  	13:13.26  	  	 
  	  	  	  	  	14:20.51  	15:26.77  	  	  	  	 
7  	Ian Højrup  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	1:02.81  	2:09.45  	3:16.15  	4:23.22  	16:47.99  	 
  	  	  	  	  	5:30.83  	6:38.15  	7:45.39  	8:52.80  	  	 
  	  	  	  	  	9:59.98  	11:08.00  	12:16.10  	13:24.41  	  	 
  	  	  	  	  	14:33.01  	15:40.98  	  	  	  	 
8  	Jacob Petersen Bach  	1987  	Farum Svømmeklub  	  	1:03.18  	2:10.06  	3:17.66  	4:25.64  	16:55.86  	 
  	  	  	  	  	5:34.00  	6:41.88  	7:50.51  	8:58.70  	  	 
  	  	  	  	  	10:07.73  	11:16.10  	12:24.29  	13:32.58  	  	 
  	  	  	  	  	14:41.33  	15:49.53  	 

Women's 100 butterfly
1   	Jeanette Ottesen   	1987   	Svømmeklubben Kvik, Kastrup   	   	27.38   	   	   	   	1:00.12   	 
2  	Micha Østergaard  	1987  	West Swim Esbjerg  	  	28.60  	  	  	  	1:01.04  	 
3  	Marie Rubin Sander  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	29.96  	  	  	  	1:04.06  	 
4  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	30.15  	  	  	  	1:04.94  	 
5  	Mathilde Balle  	1989  	Herning Svømmeklub  	  	30.09  	  	  	  	1:04.97  	 
6  	Kolbrún Ýr Kristjansdótti  	1983  	Iceland  	  	29.66  	  	  	  	1:04.99  	 
7  	Amalie Brinkenfeldt  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	30.47  	  	  	  	1:05.37  	 
-  	Linda Lund  	1984  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 

Men's 100 freestyle
  1   	Jakob Andkjær   	1985   	Vallensbæk IF Af 1939   	   	23.24   	   	   	   	49.10   	 
2  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	24.60  	  	  	  	50.91  	 
3  	Christian Fischer  	1986  	Agfs Svømmeafdeling  	  	25.20  	  	  	  	52.00  	 
4  	Martti Aljand  	1987  	Top, Estonia  	  	25.04  	  	  	  	52.24  	 
5  	Johan Peen  	1988  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	25.29  	  	  	  	52.42  	 
6  	Herol Marjak  	1988  	Top, Estonia  	  	25.84  	  	  	  	52.56  	 
7  	Lars Arnbak  	1981  	Herning Svømmeklub  	  	25.38  	  	  	  	53.30  	 
8  	Simon Sønderup Jensen  	1988  	Aalborg Svømmeklub  	  	25.65  	  	  	  	53.49  	 

Women's 200 breaststroke
1   	Julie Hjorth-Hansen   	1984   	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	33.60   	1:10.58   	1:48.92   	   	2:28.68   	Dansk Rekord - Senior 
2  	Louise Jansen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	34.36  	1:13.87  	1:54.62  	  	2:35.09  	 
3  	Julie Leth-Espensen  	1992  	GI-40 Swim Team Frederiksberg  	  	37.18  	1:18.08  	1:59.95  	  	2:41.25  	 
4  	Nanna Lunding  	1991  	Herning Svømmeklub  	  	37.66  	1:18.11  	1:59.77  	  	2:42.44  	 
5  	Sabine Schade Jacobsen  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	37.14  	1:19.07  	2:01.80  	  	2:44.59  	 
6  	Louise B. Dalgaard  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	38.57  	1:20.91  	2:03.23  	  	2:45.84  	 
7  	Rikke Grønlund Lauridsen  	1990  	Roskilde Svømning  	  	38.09  	1:20.73  	2:04.11  	  	2:47.53  	 
8  	Signe Westh  	1993  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	36.47  	1:19.33  	2:03.94  	  	2:48.51  	 
9  	Maria Jørgensen  	1990  	Roskilde Svømning  	  	38.08  	1:20.80  	2:03.88  	  	2:47.19  	 
10  	Katrine Crone  	1992  	Agfs Svømmeafdeling  	  	38.67  	1:21.72  	2:05.21  	  	2:49.14  	 
11  	Selina Sidenius Jensen  	1992  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	38.77  	1:21.44  	2:05.27  	  	2:49.88  	 
12  	Charlotte Jensen  	1992  	Slangerup Svømmeklub A6  	  	37.73  	1:20.12  	2:04.60  	  	2:50.52  	 
13  	Lisbeth L Kierkegaard  	1988  	Vest-Brøndby  	  	38.95  	1:21.79  	2:06.03  	  	2:50.96  	 
14  	Bettina Caspersen  	1992  	Lyngby Svømmeklub  	  	38.05  	1:21.65  	2:05.91  	  	2:51.07  	 
15  	Mie Thorup  	1986  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	39.34  	1:23.48  	2:08.29  	  	2:53.27  	 
16  	Louise Fleron  	1990  	Hermes Swim Team Frederiksberg  	  	39.34  	1:23.21  	2:08.25  	  	2:53.34  	 

Men's 200 backstroke
1   	Anders Jensen   	1987   	Vallensbæk IF Af 1939   	   	30.08   	1:01.86   	1:33.62   	   	2:05.52   	 
2  	Anders Frahm  	1983  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	29.98  	1:01.34  	1:34.68  	  	2:08.09  	 
3  	Tobias Urban Hansen  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	29.64  	1:01.96  	1:35.61  	  	2:09.46  	 
4  	Thomas Lianee  	1985  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	31.59  	1:05.32  	1:38.72  	  	2:11.20  	 
5  	Marcus Bak  	1991  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	31.34  	1:05.46  	1:39.88  	  	2:13.30  	 
6  	Lasse Offersen  	1989  	Greve Svømmeklub  	  	31.50  	1:05.12  	1:40.01  	  	2:14.18  	 
7  	Palle Gordon  	1987  	Aalborg Svømmeklub  	  	31.12  	1:05.28  	1:40.88  	  	2:15.33  	 
8  	Jonas Sørensen  	1990  	Glostrup Svømme Klub VAT  	  	32.13  	1:08.27  	1:45.21  	  	2:22.55  	 
9  	Nikolaj Kirketerp Møller  	1990  	Køge Svømmeklub  	  	31.48  	1:05.26  	1:39.59  	  	2:14.23  	 
10  	Martin Duedahl  	1985  	Herning Svømmeklub  	  	32.38  	1:06.61  	1:40.91  	  	2:15.04  	 
11  	Mark von H. Poetry Vogel  	1970  	Farum Svømmeklub  	  	32.82  	1:08.25  	1:41.81  	  	2:16.14  	 
12  	Patrick Sommer  	1988  	West Swim Esbjerg  	  	32.52  	1:07.58  	1:42.87  	  	2:16.95  	 
13  	Jens Glent Abildgaard  	1991  	Herning Svømmeklub  	  	32.84  	1:08.31  	1:43.14  	  	2:17.83  	 
14  	Christian Blach  	1986  	Albertslund IF  	  	32.20  	1:07.13  	1:43.19  	  	2:18.50  	 
15  	Niels Wissing Sørensen  	1993  	Greve Svømmeklub  	  	32.57  	1:07.98  	1:43.34  	  	2:18.58  	 
16  	Niklas Buchardt  	1989  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	31.99  	1:07.23  	1:43.09  	  	2:18.72  	 

Women's 400 IM
1   	Julie Hjorth-Hansen   	1984   	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	1:05.52   	2:22.60   	3:45.37   	   	4:52.90   	 
2  	Amalie Dinesen  	1988  	Herlev Svømning  	  	1:09.82  	2:29.32  	3:55.96  	  	5:06.24  	 
3  	Kristina Andersen  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	1:09.51  	2:31.36  	4:00.53  	  	5:11.59  	 
4  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	1:10.23  	2:31.74  	4:03.78  	  	5:13.57  	 
5  	Laura Brink Pedersen  	1992  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	1:12.62  	2:33.28  	4:06.85  	  	5:15.64  	 
6  	Katrine Bech  	1988  	Aalborg Svømmeklub  	  	1:11.21  	2:35.56  	4:09.81  	  	5:22.42  	 
7  	Mia Gersly  	1991  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	1:11.73  	2:32.16  	4:09.48  	  	5:22.65  	 
8  	Matilde Kromann  	1992  	O.S.L.F. STO 95  	  	1:11.60  	2:34.66  	4:13.21  	  	5:26.41  	 

Men's 800 freestyle relay
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1984   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	7:38.74   	 
  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	  	  	55.15  	1:53.99  	  	  	1:53.99  	 
  	Johan Peen  	1988  	  	  	56.25  	1:56.77  	  	  	3:50.76  	 
  	Mathias Gydesen  	1988  	  	  	55.38  	1:56.58  	  	  	5:47.34  	 
  	Mads Glæsner  	1988  	  	  	54.51  	1:51.40  	  	  	7:38.74  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Vat Herrer 1  	1985  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	7:49.58  	 
  	Jakob Andkjær  	1985  	  	  	55.01  	1:51.12  	  	  	1:51.12  	 
  	Nicky Petersen  	1989  	  	  	58.73  	1:58.05  	  	  	3:49.17  	 
  	Jakob Helbo Jakobsen  	1988  	  	  	56.84  	1:59.73  	  	  	5:48.90  	 
  	Anders Jensen  	1987  	  	  	59.12  	2:00.68  	  	  	7:49.58  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	:-) Wes Herrer 1  	1984  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	7:50.63  	 
  	Martin Saugstrup  	1992  	  	  	58.12  	1:59.88  	  	  	1:59.88  	 
  	Chris Christensen  	1988  	  	  	56.31  	1:56.23  	  	  	3:56.11  	 
  	Jani Rusi  	1984  	  	  	57.46  	2:00.94  	  	  	5:57.05  	 
  	Jon Rud  	1986  	  	  	54.45  	1:53.58  	  	  	7:50.63  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	29 Agf S Drenge 1  	1983  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	7:52.19  	 
  	Christian Fischer  	1986  	  	  	55.39  	1:53.75  	  	  	1:53.75  	 
  	Thomas Ibsen Nielsen  	1986  	  	  	56.93  	1:59.75  	  	  	3:53.50  	 
  	Jesper Weber  	1983  	  	  	57.93  	1:59.99  	  	  	5:53.49  	 
  	Ruben Arent  	1989  	  	  	55.99  	1:58.70  	  	  	7:52.19  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Kvik Herrer 1  	1985  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	8:00.39  	 
  	Kristian Weber Larsen  	1990  	  	  	58.17  	1:58.51  	  	  	1:58.51  	 
  	Tobias Urban Hansen  	1987  	  	  	57.54  	2:01.92  	  	  	4:00.43  	 
  	Simon Salinas  	1985  	  	  	58.09  	2:00.06  	  	  	6:00.49  	 
  	Frederik Wørmer  	1990  	  	  	57.65  	1:59.90  	  	  	8:00.39  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	Herning Killerwhales  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	8:00.74  	 
  	Kim Hansen  	1987  	  	  	55.72  	1:55.12  	  	  	1:55.12  	 
  	Kaspar Pedersen  	1989  	  	  	59.08  	2:05.76  	  	  	4:00.88  	 
  	Mark Knudsen  	1984  	  	  	56.74  	1:58.75  	  	  	5:59.63  	 
  	Casper Andersen  	1987  	  	  	57.97  	2:01.11  	  	  	8:00.74  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Nordsjælland Sigma 2  	1983  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	8:02.16  	 
  	Thomas Lianee  	1985  	  	  	58.55  	2:00.30  	  	  	2:00.30  	 
  	Jacob Lercke Skytte  	1984  	  	  	57.44  	2:00.71  	  	  	4:01.01  	 
  	Anders Frahm  	1983  	  	  	56.85  	1:58.96  	  	  	5:59.97  	 
  	Mads Fogh Myrup  	1990  	  	  	58.29  	2:02.19  	  	  	8:02.16  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Gti Herrer  	1989  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	8:12.86  	 
  	Lasse Offersen  	1989  	  	  	58.26  	1:59.91  	  	  	1:59.91  	 
  	Jonas Westergaard  	1990  	  	  	59.59  	2:03.66  	  	  	4:03.57  	 
  	Thomas Dahl Sørensen  	1992  	  	  	1:00.61  	2:04.79  	  	  	6:08.36  	 
  	Andreas Mouritsen  	1992  	  	  	59.70  	2:04.50  	  	  	8:12.86  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Silke Symposion  	1987  	Silkeborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	8:16.20  	 
  	Steffen Skjødt  	1987  	  	  	1:01.33  	2:06.51  	  	  	2:06.51  	 
  	Jesper Andersen  	1989  	  	  	58.32  	2:02.76  	  	  	4:09.27  	 
  	Michael Poulsen  	1981  	  	  	57.74  	2:02.74  	  	  	6:12.01  	 
  	Morten Riemenschneider  	1989  	  	  	1:00.31  	2:04.19  	  	  	8:16.20  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	29 Agf S Drenge 2  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 4. svømmer 
  	Andi H. Sejersen  	1988  	  	  	1:00.77  	2:04.86  	  	  	2:04.86  	 
  	Christian R. Svejstrup  	1990  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Benjamin Kallehave  	1990  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	  	  	
Women's 50 freestyle
1   	Annette Hansen   	1984   	Farum Svømmeklub   	   	   	   	   	   	26.23   	 
2  	Maja Tingberg Kruse  	1989  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	27.06  	 
3  	Line Præst Lauridsen  	1989  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	27.09  	 
4  	Kolbrún Ýr Kristjansdótti  	1983  	Iceland  	  	  	  	  	  	27.15  	 
5  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	27.39  	 
6  	Sigrún Brá Sverrisdóttir  	1990  	Iceland  	  	  	  	  	  	27.44  	 
7  	Randi F. Nielsen  	1989  	O.S.L.F. STO 95  	  	  	  	  	  	27.50  	 
8  	Anne Dalgaard  	1979  	U.S.G  	  	  	  	  	  	27.69  	 

Men's 50 breaststroke
1   	Jakob Jóhann Sveinsson   	1982   	Iceland   	   	   	   	   	   	28.69   	Islansk rekord 
2  	Jón Oddur Sigurdsson  	1984  	Iceland  	  	  	  	  	  	29.03  	 
3  	Kristian Outinen  	1983  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	29.68  	 
4  	Chris Christensen  	1988  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	29.73  	 
5  	Michael Schulz Andersen  	1987  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	29.76  	 
6  	Simon Panduro  	1988  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	29.77  	 
7  	Lars Otteskov  	1986  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	29.92  	 
8  	Jesper Kristensen  	1982  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	  	  	  	  	30.09  	 

Women's 50 backstroke
1   	Kathrine Jørgensen   	1983   	West Swim Esbjerg   	   	   	   	   	   	29.46   	 
2  	Rikke Møller Pedersen  	1989  	Frem Odense STO 95  	  	  	  	  	  	30.84  	 
3  	Annine Johansen  	1984  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	31.04  	 
4  	Line Møller Pedersen  	1989  	Frem Odense STO 95  	  	  	  	  	  	31.51  	 
5  	Amalie Brinkenfeldt  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	31.82  	 
6  	Josephine Grønning  	1991  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	31.96  	 
7  	Randi F. Nielsen  	1989  	O.S.L.F. STO 95  	  	  	  	  	  	32.07  	 
8  	Anna-Marie Christiansen  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	32.19  	 

Men's 400 IM
1   	Chris Christensen   	1988   	West Swim Esbjerg   	   	1:00.34   	2:10.94   	3:23.84   	   	4:27.05   	 
2  	Sune Thonesen  	1983  	Svømmeklubben Syd  	  	1:03.19  	2:20.40  	3:39.45  	  	4:41.41  	 
3  	Jesper Weber  	1983  	Agfs Svømmeafdeling  	  	1:03.40  	2:19.13  	3:38.26  	  	4:42.93  	 
4  	Mads Jensen  	1991  	Svømmeklubben MK 31  	  	1:03.09  	2:15.72  	3:39.09  	  	4:46.83  	 
5  	Jonas Westergaard  	1990  	Tune I.F. Svømmeafdeling GTI  	  	1:05.62  	2:22.10  	3:46.68  	  	4:53.61  	 
6  	Morten Rasmussen  	1989  	Svømmeklubben Syd  	  	1:06.18  	2:26.43  	3:44.77  	  	4:54.28  	 
7  	Jesper Hansen  	1989  	Farum Svømmeklub  	  	1:08.00  	2:26.39  	3:47.47  	  	4:57.60  	 
-  	Andreas Holkjær  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	DSQ  	Flyben i brystsvøm 

Women's 100 breaststroke
1   	Rikke Møller Pedersen   	1989   	Frem Odense STO 95   	   	33.80   	   	   	   	1:13.58   	 
2  	Louise Jansen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	34.62  	  	  	  	1:13.80  	 
3  	Sabine Schade Jacobsen  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	34.99  	  	  	  	1:15.62  	 
4  	Helena Pedersen  	1991  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	35.82  	  	  	  	1:16.13  	 
5  	Nanna Lunding  	1991  	Herning Svømmeklub  	  	36.68  	  	  	  	1:17.41  	 
6  	Julie Leth-Espensen  	1992  	GI-40 Swim Team Frederiksberg  	  	37.33  	  	  	  	1:18.36  	 
7  	Selina Sidenius Jensen  	1992  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	37.54  	  	  	  	1:18.51  	 
-  	Merle Liivand  	1991  	Top, Estonia  	  	  	  	  	  	DNS  	 

Men's 100 backstroke
1   	Mathias Gydesen   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	27.57   	   	   	   	56.75   	 
2  	Anders Jensen  	1987  	Vallensbæk IF Af 1939  	  	28.57  	  	  	  	58.19  	 
3  	Tobias Urban Hansen  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	28.61  	  	  	  	59.24  	 
4  	Frederik Wørmer  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	28.98  	  	  	  	59.67  	 
5  	Daniel Nielsen  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	28.84  	  	  	  	59.86  	 
6  	Jonas Sørensen  	1990  	Glostrup Svømme Klub VAT  	  	29.80  	  	  	  	1:01.04  	 
7  	Marcus Bak  	1991  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	30.06  	  	  	  	1:02.01  	 
8  	Lasse Offersen  	1989  	Greve Svømmeklub  	  	29.80  	  	  	  	1:02.02  	 

Women's 400 freestyle
1   	Lotte Friis   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	1:01.40   	2:05.33   	3:08.51   	   	4:11.06   	 
2  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	1:01.61  	2:05.59  	3:09.59  	  	4:13.83  	 
3  	Jelena Petrova  	1989  	Top, Estonia  	  	1:02.68  	2:10.54  	3:19.11  	  	4:27.02  	 
4  	Amalie Dinesen  	1988  	Herlev Svømning  	  	1:05.59  	2:14.33  	3:22.67  	  	4:29.43  	 
5  	Trine Friis  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	1:05.15  	2:13.93  	3:22.82  	  	4:30.74  	 
6  	Sigrún Brá Sverrisdóttir  	1990  	Iceland  	  	1:03.71  	2:12.95  	3:22.41  	  	4:31.29  	 
7  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	1:05.31  	2:14.68  	3:24.01  	  	4:31.78  	 
8  	Trine Søby  	1991  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	1:05.91  	2:16.60  	3:28.33  	  	4:39.71  	 

Men's 100 butterfly
1   	Jakob Andkjær   	1985   	Vallensbæk IF Af 1939   	   	24.50   	   	   	   	53.53   	Dansk Rekord - Senior 
2  	Anders Frahm  	1983  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	25.72  	  	  	  	55.07  	 
3  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	25.72  	  	  	  	55.12  	 
4  	Anders Beck  	1982  	Farum Svømmeklub  	  	25.86  	  	  	  	56.23  	 
5  	Rene Hjorth  	1985  	Helsingør Svømmeklub  	  	26.40  	  	  	  	56.96  	 
6  	Palle Gordon  	1987  	Aalborg Svømmeklub  	  	26.94  	  	  	  	57.06  	 
7  	Birkir Már Jónsson  	1987  	Iceland  	  	26.81  	  	  	  	57.41  	 
8  	Martin Hersom Hansen  	1986  	Svømmeklubben Syd  	  	27.06  	  	  	  	57.55  	 

Women's 1500 freestyle
1   	Lotte Friis   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	1:04.41   	2:11.95   	3:20.58   	4:28.63   	17:09.20   	 
  	  	  	  	  	5:36.96  	6:45.27  	7:54.63  	9:03.87  	  	 
  	  	  	  	  	10:12.60  	11:22.14  	12:31.72  	13:41.61  	  	 
  	  	  	  	  	14:51.04  	16:00.80  	  	  	  	 
2  	Trine Friis  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	1:06.75  	2:16.50  	3:26.79  	4:37.74  	17:38.10  	 
  	  	  	  	  	5:48.17  	6:58.88  	8:09.65  	9:20.34  	  	 
  	  	  	  	  	10:32.23  	11:43.02  	12:54.47  	14:05.63  	  	 
  	  	  	  	  	15:16.92  	16:28.24  	  	  	  	 
3  	Matilde Sørensen  	1988  	West Swim Esbjerg  	  	1:06.89  	2:16.56  	3:27.05  	4:38.05  	17:55.45  	 
  	  	  	  	  	5:49.14  	7:00.76  	8:13.10  	9:25.89  	  	 
  	  	  	  	  	10:38.84  	11:52.20  	13:05.00  	14:18.18  	  	 
  	  	  	  	  	15:31.29  	16:44.10  	  	  	  	 
4  	Maiken Steen-Andersen  	1992  	Farum Svømmeklub  	  	1:08.40  	2:20.27  	3:32.57  	4:45.10  	18:06.13  	 
  	  	  	  	  	5:57.78  	7:10.18  	8:23.01  	9:35.77  	  	 
  	  	  	  	  	10:48.63  	12:01.58  	13:14.68  	14:27.62  	  	 
  	  	  	  	  	15:40.79  	16:53.83  	  	  	  	 
5  	Louise Delani  	1984  	Vest-Brøndby  	  	1:08.64  	2:21.22  	3:34.05  	4:46.32  	18:17.56  	 
  	  	  	  	  	5:59.61  	7:12.49  	8:25.34  	9:38.56  	  	 
  	  	  	  	  	10:51.87  	12:06.24  	13:20.69  	14:35.17  	  	 
  	  	  	  	  	15:50.11  	17:04.46  	  	  	  	 
6  	Marianne Juhl  	1989  	Søllerød Svømmeklub SNIK  	  	1:10.01  	2:24.38  	3:39.01  	4:54.44  	18:32.23  	 
  	  	  	  	  	6:09.40  	7:24.24  	8:39.20  	9:54.19  	  	 
  	  	  	  	  	11:08.92  	12:23.23  	13:37.48  	14:51.50  	  	 
  	  	  	  	  	16:05.97  	17:19.99  	  	  	  	 
7  	Karen Nielsen  	1990  	Svømmeklubben Syd  	  	1:11.08  	2:26.84  	3:43.19  	4:59.53  	18:47.38  	 
  	  	  	  	  	6:15.55  	7:30.66  	8:45.94  	10:01.38  	  	 
  	  	  	  	  	11:16.74  	12:31.97  	13:47.20  	15:02.95  	  	 
  	  	  	  	  	16:18.56  	17:33.82  	  	  	  	 
8  	Cecilie Frank  	1991  	Svømmeklubben Syd  	  	1:11.94  	2:28.21  	3:44.78  	5:01.67  	19:18.21  	 
  	  	  	  	  	6:18.40  	7:35.00  	8:51.61  	10:09.86  	  	 
  	  	  	  	  	11:27.59  	12:46.22  	14:05.52  	15:24.47  	  	 
  	  	  	  	  	16:43.67  	18:02.18 

Men's 50 freestyle
1   	Jakob Andkjær   	1985   	Vallensbæk IF Af 1939   	   	   	   	   	   	22.64   	 
2  	Jani Rusi  	1984  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	23.16  	 
3  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	  	  	  	  	23.32  	 
4  	Simon Sønderup Jensen  	1988  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	23.89  	 
5  	Jon Thonesen  	1986  	Svømmeklubben Syd  	  	  	  	  	  	23.94  	 
5  	Michael Poulsen  	1981  	Silkeborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	23.94  	 
7  	Árni Már Árnason  	1987  	Iceland  	  	  	  	  	  	24.07  	 
8  	Anders Kilen  	1975  	U.S.G  	  	  	  	  	  	24.32  	 

Women's 200 IM
1   	Julie Hjorth-Hansen   	1984   	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	29.69   	1:06.00   	1:45.63   	   	2:19.20   	 
2  	Erla Dögg Haraldsdóttir  	1988  	Iceland  	  	30.21  	1:06.39  	1:47.15  	  	2:21.99  	 
3  	Amalie Dinesen  	1988  	Herlev Svømning  	  	31.45  	1:08.85  	1:50.57  	  	2:24.64  	 
4  	Linda Lund  	1984  	Køge Svømmeklub  	  	30.56  	1:09.19  	1:51.60  	  	2:25.70  	 
5  	Jóhanna Gerda Gústafsdótt  	1990  	Iceland  	  	32.21  	1:08.77  	1:52.10  	  	2:25.88  	 
6  	Emilie Hilsted  	1991  	Gentofte Svømme Klub  	  	32.53  	1:12.36  	1:55.53  	  	2:28.98  	 
7  	Julie Leth-Espensen  	1992  	GI-40 Swim Team Frederiksberg  	  	32.38  	1:12.41  	1:54.62  	  	2:29.39  	 
8  	Lizette Eistrup Jensen  	1989  	Farum Svømmeklub  	  	32.15  	1:11.00  	1:56.25  	  	2:29.74  	 
9  	Kristina Andersen  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	31.55  	1:10.94  	1:54.86  	  	2:29.77  	 
10  	Maj Lindberg Hansen  	1992  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	32.10  	1:11.18  	1:55.93  	  	2:30.28  	 
11  	Sanne Otte  	1981  	Farum Svømmeklub  	  	32.48  	1:13.59  	1:56.21  	  	2:31.49  	 
12  	Bettina Caspersen  	1992  	Lyngby Svømmeklub  	  	33.49  	1:13.17  	1:56.47  	  	2:32.27  	 
13  	Anja Bonde Bøjesen  	1986  	Herning Svømmeklub  	  	32.55  	1:12.82  	1:58.04  	  	2:32.78  	 
14  	Katrine Bech  	1988  	Aalborg Svømmeklub  	  	32.55  	1:12.68  	1:59.08  	  	2:33.11  	 
15  	Katrine Crone  	1992  	Agfs Svømmeafdeling  	  	33.06  	1:12.94  	1:57.42  	  	2:33.12  	 
16  	Mette Hasemann  	1993  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	32.75  	1:12.84  	1:58.63  	  	2:35.37  	 

Men's 800 freestyle
1   	Mads Glæsner   	1988   	Allerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	57.42   	1:58.15   	2:59.31   	4:01.05   	8:13.18   	 
  	  	  	  	  	5:03.23  	6:06.54  	7:10.48  	  	  	 
2  	Thomas Mosbæk Dybdahl  	1990  	Lyseng IF  	  	59.57  	2:03.48  	3:08.21  	4:12.87  	8:29.12  	 
  	  	  	  	  	5:16.94  	6:21.62  	7:26.01  	  	  	 
3  	Kim Hansen  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	59.32  	2:03.47  	3:08.48  	4:13.28  	8:30.63  	 
  	  	  	  	  	5:17.84  	6:22.99  	7:28.30  	  	  	 
4  	Casper Andersen  	1987  	Herning Svømmeklub  	  	1:01.42  	2:05.99  	3:10.98  	4:16.49  	8:39.14  	 
  	  	  	  	  	5:22.36  	6:29.25  	7:35.05  	  	  	 
5  	Nicklas Luplau  	1989  	Køge Svømmeklub  	  	1:00.53  	2:05.06  	3:10.36  	4:16.48  	8:40.40  	 
  	  	  	  	  	5:22.44  	6:29.33  	7:36.26  	  	  	 
6  	Kristian Weber Larsen  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	1:01.38  	2:06.98  	3:12.71  	4:17.94  	8:41.56  	 
  	  	  	  	  	5:23.68  	6:30.17  	7:36.94  	  	  	 
7  	Andreas Holkjær  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	1:02.02  	2:07.82  	3:14.23  	4:19.84  	8:43.03  	 
  	  	  	  	  	5:26.17  	6:32.84  	7:39.27  	  	  	 
8  	Ian Højrup  	1986  	Farum Svømmeklub  	  	1:01.48  	2:06.86  	3:13.08  	4:19.72  	8:44.84  	 
  	  	  	  	  	5:26.46  	6:33.32  	7:40.36  	

Women's 400 freestyle relay
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1984   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	3:53.56   	 
  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	  	  	28.85  	1:00.15  	  	  	1:00.15  	 
  	Lotte Friis  	1988  	  	  	27.63  	57.38  	  	  	1:57.53  	 
  	Louise Jansen  	1984  	  	  	28.26  	58.97  	  	  	2:56.50  	 
  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	  	  	27.41  	57.06  	  	  	3:53.56  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	:-) Wes Damer 1  	1983  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	3:55.68  	 
  	Micha Østergaard  	1987  	  	  	27.45  	56.71  	  	  	56.71  	 
  	Kathrine Jørgensen  	1983  	  	  	27.81  	58.27  	  	  	1:54.98  	 
  	Line Præst Lauridsen  	1989  	  	  	28.13  	59.32  	  	  	2:54.30  	 
  	Annie L. Pedersen  	1992  	  	  	29.54  	1:01.38  	  	  	3:55.68  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Kvik Damer 1  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	4:00.98  	 
  	Amalie Brinkenfeldt  	1990  	  	  	28.77  	59.55  	  	  	59.55  	 
  	Jeanette Ottesen  	1987  	  	  	26.87  	55.66  	  	  	1:55.21  	 
  	Mia Gersly  	1991  	  	  	29.45  	1:02.22  	  	  	2:57.43  	 
  	Mette Pedersen  	1993  	  	  	30.71  	1:03.55  	  	  	4:00.98  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Sto Damer 1  	1989  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	4:01.42  	 
  	Randi F. Nielsen  	1989  	  	  	28.49  	58.64  	  	  	58.64  	 
  	Tine Aagaard  	1989  	  	  	28.24  	59.97  	  	  	1:58.61  	 
  	Rikke Møller Pedersen  	1989  	  	  	28.68  	59.95  	  	  	2:58.56  	 
  	Katrine Skov Pedersen  	1989  	  	  	30.35  	1:02.86  	  	  	4:01.42  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Farum Damer 1  	1984  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:04.15  	 
  	Annette Hansen  	1984  	  	  	28.38  	58.96  	  	  	58.96  	 
  	Lizette Eistrup Jensen  	1989  	  	  	28.64  	1:00.77  	  	  	1:59.73  	 
  	Sabine Schade Jacobsen  	1990  	  	  	29.81  	1:02.91  	  	  	3:02.64  	 
  	Cecilie Lagerbon Olsson  	1991  	  	  	29.03  	1:01.51  	  	  	4:04.15  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	43 Agf S Piger 1  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	4:04.79  	 
  	Mia Pedersen  	1989  	  	  	29.12  	1:01.07  	  	  	1:01.07  	 
  	Marie Rubin Sander  	1988  	  	  	28.61  	59.92  	  	  	2:00.99  	 
  	Marie Villadsen  	1990  	  	  	29.13  	1:00.93  	  	  	3:01.92  	 
  	Katja Holm  	1994  	  	  	30.21  	1:02.87  	  	  	4:04.79  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Gsc Damer 1  	1989  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	4:07.22  	 
  	Tenna Larsson  	1989  	  	  	29.36  	1:01.16  	  	  	1:01.16  	 
  	Laura Brink Pedersen  	1992  	  	  	29.60  	1:01.43  	  	  	2:02.59  	 
  	Trine Søby  	1991  	  	  	30.22  	1:02.96  	  	  	3:05.55  	 
  	Marie Louise Therkelsen  	1992  	  	  	29.59  	1:01.67  	  	  	4:07.22  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Helsingør Damer 1  	1984  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:08.18  	 
  	Josefine Børthy Petersen  	1993  	  	  	30.51  	1:03.72  	  	  	1:03.72  	 
  	Natasha Gottschalck  	1987  	  	  	29.68  	1:02.10  	  	  	2:05.82  	 
  	Annine Johansen  	1984  	  	  	28.12  	1:00.79  	  	  	3:06.61  	 
  	Josephine Grønning  	1991  	  	  	29.37  	1:01.57  	  	  	4:08.18  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Herning Killerwhales  	1985  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:09.16  	 
  	Tea L. Christensen  	1989  	  	  	30.44  	1:03.55  	  	  	1:03.55  	 
  	Mathilde Balle  	1989  	  	  	28.98  	1:01.09  	  	  	2:04.64  	 
  	Heidi Mikkelsen  	1985  	  	  	29.38  	1:01.83  	  	  	3:06.47  	 
  	Anja Bonde Bøjesen  	1986  	  	  	30.15  	1:02.69  	  	  	4:09.16  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Aalborg Damer 1  	1982  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:10.51  	 
  	Nina Severinsen  	1982  	  	  	29.63  	1:02.74  	  	  	1:02.74  	 
  	Anne Trindkær Nissen  	1991  	  	  	29.41  	1:02.17  	  	  	2:04.91  	 
  	Solveig Ørum Jensen  	1991  	  	  	31.04  	1:03.85  	  	  	3:08.76  	 
  	Mia Rasmussen  	1988  	  	  	29.76  	1:01.75  	  	  	4:10.51  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	43 Agf S Piger 2  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	4:12.87  	 
  	Nanna Huus Jakobsen  	1990  	  	  	30.33  	1:02.59  	  	  	1:02.59  	 
  	Kristina Andersen  	1988  	  	  	30.78  	1:04.30  	  	  	2:06.89  	 
  	Katrine Crone  	1992  	  	  	30.27  	  	  	  	  	 
  	Kim Morgaine Lohse  	1991  	  	  	3:39.56  	4:12.87  	  	  	4:12.87  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Roskillers  	1986  	Roskilde Svømning  	  	  	  	  	  	4:13.03  	 
  	Ida Lau  	1986  	  	  	31.16  	1:03.25  	  	  	1:03.25  	 
  	Rikke Grønlund Lauridsen  	1990  	  	  	29.13  	1:01.97  	  	  	2:05.22  	 
  	Helena Sørensen  	1993  	  	  	30.57  	1:04.62  	  	  	3:09.84  	 
  	Maria Jørgensen  	1990  	  	  	29.86  	1:03.19  	  	  	4:13.03  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Ringsted Damer  	1987  	Ringsted Svømme Klub  	  	  	  	  	  	4:14.36  	 
  	Natasja Kristiansen  	1987  	  	  	30.88  	1:03.35  	  	  	1:03.35  	 
  	Kristine Hansen  	1989  	  	  	30.79  	1:05.15  	  	  	2:08.50  	 
  	Christina Nordskilde  	1987  	  	  	29.78  	1:03.51  	  	  	3:12.01  	 
  	Sevgi Oguz  	1989  	  	  	29.23  	1:02.35  	  	  	4:14.36  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Vest Brøndby Damer  	1984  	Vest-Brøndby  	  	  	  	  	  	4:14.72  	 
  	Ilona Ogorodnik  	1993  	  	  	30.72  	1:03.51  	  	  	1:03.51  	 
  	Pernille Mouritzen  	1993  	  	  	31.01  	1:04.45  	  	  	2:07.96  	 
  	Laura Smidt Hansen  	1992  	  	  	31.28  	1:05.13  	  	  	3:13.09  	 
  	Louise Delani  	1984  	  	  	29.65  	1:01.63  	  	  	4:14.72  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Gti Damer  	1990  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:16.52  	 
  	Emilie Ormstrup  	1993  	  	  	31.56  	1:04.67  	  	  	1:04.67  	 
  	Lisa Arrild  	1992  	  	  	30.53  	1:03.83  	  	  	2:08.50  	 
  	Sarah Groot  	1990  	  	  	30.21  	1:02.94  	  	  	3:11.44  	 
  	Malene Westergaard  	1993  	  	  	31.05  	1:05.08  	  	  	4:16.52  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Hjørring  	1988  	Svømmeklubben S 68  	  	  	  	  	  	4:17.81  	 
  	Pernille Bak Larsen  	1991  	  	  	30.44  	1:02.79  	  	  	1:02.79  	 
  	Tine Trolle  	1991  	  	  	30.25  	1:03.21  	  	  	2:06.00  	 
  	Line Dahl Hansen  	1988  	  	  	29.57  	1:05.18  	  	  	3:11.18  	 
  	Lene Houmøller  	1992  	  	  	32.53  	1:06.63  	  	  	4:17.81  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
17  	A6 Piger  	1990  	A6  	  	  	  	  	  	4:17.97  	 
  	Line Frost Stammerjohan  	1990  	  	  	30.85  	1:04.13  	  	  	1:04.13  	 
  	Charlotte Jensen  	1992  	  	  	30.16  	1:03.41  	  	  	2:07.54  	 
  	Sofie Seheim  	1991  	  	  	29.86  	1:02.74  	  	  	3:10.28  	 
  	Christine Bjerre  	1991  	  	  	32.30  	1:07.69  	  	  	4:17.97  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
18  	Aalborg Damer 2  	1988  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:18.41  	 
  	Charlotte Tomra  	1992  	  	  	31.22  	1:05.18  	  	  	1:05.18  	 
  	Katrine Bech  	1988  	  	  	30.61  	1:04.92  	  	  	2:10.10  	 
  	Anne Østergaard Nielsen  	1991  	  	  	30.73  	1:04.26  	  	  	3:14.36  	 
  	Sofie Lunden Nielsen  	1992  	  	  	30.36  	1:04.05  	  	  	4:18.41  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
19  	Kvik Damer 2  	1991  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	4:19.95  	 
  	Nadine Holtorp  	1991  	  	  	30.59  	1:03.31  	  	  	1:03.31  	 
  	Micella Larsen  	1992  	  	  	30.77  	1:04.10  	  	  	2:07.41  	 
  	Lea Hemmingsen  	1991  	  	  	33.30  	1:08.29  	  	  	3:15.70  	 
  	Sarah Lorentzen  	1992  	  	  	30.77  	1:04.25  	  	  	4:19.95  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
20  	Sto Damer 2  	1989  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	4:21.73  	 
  	Matilde Kromann  	1992  	  	  	31.59  	1:05.07  	  	  	1:05.07  	 
  	Mathilde Egelund  	1991  	  	  	31.28  	1:05.02  	  	  	2:10.09  	 
  	Helene Nielsen  	1993  	  	  	31.07  	1:05.32  	  	  	3:15.41  	 
  	Line Møller Pedersen  	1989  	  	  	31.62  	1:06.32  	  	  	4:21.73  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
21  	Hsc Hsc Senior Damer 1  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	4:22.66  	 
  	Stefanie Franck  	1990  	  	  	29.25  	1:01.97  	  	  	1:01.97  	 
  	Astrid Brink Hundebøl  	1991  	  	  	30.67  	1:06.48  	  	  	2:08.45  	 
  	Katarina S. Thomsen  	1991  	  	  	30.36  	1:04.60  	  	  	3:13.05  	 
  	Lena Torsland Pedersen  	1992  	  	  	32.94  	1:09.61  	  	  	4:22.66  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Køge Damer  	1984  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 4. svømmer 
  	Sine Hemmingsen  	1992  	  	  	30.52  	1:03.17  	  	  	1:03.17  	 
  	Linda Lund  	1984  	  	  	28.58  	  	  	  	2:01.76  	 
  	Simone Norman Pedersen  	1993  	  	  	  	  	  	  	3:05.70  	

Women's 200 butterfly
1   	Julie Hjorth-Hansen   	1984   	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS   	   	29.68   	1:02.99   	1:37.38   	   	2:13.10   	 
2  	Marie Rubin Sander  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	30.99  	1:06.51  	1:43.26  	  	2:21.35  	 
3  	Amalie Dinesen  	1988  	Herlev Svømning  	  	32.52  	1:09.72  	1:47.41  	  	2:23.78  	 
4  	Kristina Andersen  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	32.62  	1:09.30  	1:47.19  	  	2:24.63  	 
5  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	32.08  	1:08.75  	1:47.26  	  	2:26.90  	 
6  	Laura Jacobsen Barlo  	1992  	Swim Team Esbjerg  	  	32.87  	1:09.93  	1:48.39  	  	2:27.56  	 
7  	Siff Ørts Gadgaard  	1991  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	32.64  	1:10.12  	1:48.78  	  	2:28.29  	 
8  	Caroline Harms-Tefke  	1992  	Farum Svømmeklub  	  	33.42  	1:11.61  	1:50.40  	  	2:30.57  	 
9  	Sigrún Brá Sverrisdóttir  	1990  	Iceland  	  	31.29  	1:07.13  	1:45.32  	  	2:24.85  	 
10  	Sine Hemmingsen  	1992  	Køge Svømmeklub  	  	33.41  	1:11.03  	1:49.96  	  	2:29.07  	 
11  	Sigrid Jensen  	1990  	Hvidovre Svømme Klub  	  	32.67  	1:10.36  	1:50.15  	  	2:30.37  	 
12  	Sarah Groot  	1990  	Tune I.F. Svømmeafdeling GTI  	  	33.34  	1:11.46  	1:51.53  	  	2:30.45  	 
13  	Camilla Jacobsen  	1990  	Køge Svømmeklub  	  	32.85  	1:11.35  	1:51.37  	  	2:31.66  	 
14  	Line Andersen  	1991  	Frederikssund Svømmeklub  	  	33.10  	1:12.17  	1:51.86  	  	2:31.71  	 
15  	Olivia Burmester  	1993  	Helsingør Svømmeklub  	  	32.92  	1:11.56  	1:51.81  	  	2:32.20  	 
16  	Marie Villadsen  	1990  	Agfs Svømmeafdeling  	  	32.52  	1:10.55  	1:51.06  	  	2:32.37  	 

Men's 200 breaststroke
1   	Chris Christensen   	1988   	West Swim Esbjerg   	   	30.34   	1:04.21   	1:39.50   	   	2:15.60   	 
2  	Jakob Jóhann Sveinsson  	1982  	Iceland  	  	30.92  	1:05.88  	1:40.78  	  	2:16.01  	 
3  	Daniel Jakobsen  	1980  	Frem Odense STO 95  	  	31.93  	1:07.89  	1:44.95  	  	2:22.31  	 
4  	Jesper Weber  	1983  	Agfs Svømmeafdeling  	  	32.44  	1:08.85  	1:46.75  	  	2:24.44  	 
5  	Árni Már Árnason  	1987  	Iceland  	  	32.14  	1:08.61  	1:46.21  	  	2:24.88  	 
6  	Jesper Hansen  	1989  	Farum Svømmeklub  	  	32.78  	1:09.73  	1:47.74  	  	2:26.37  	 
7  	Morten Rasmussen  	1989  	Svømmeklubben Syd  	  	33.67  	1:11.63  	1:51.06  	  	2:30.30  	 
8  	Thomas Dahl Sørensen  	1992  	Tune I.F. Svømmeafdeling GTI  	  	33.67  	1:11.34  	1:50.59  	  	2:30.62  	 
9  	Emil Cortes Andre  	1990  	Greve Svømmeklub  	  	35.06  	1:12.74  	1:51.53  	  	2:31.11  	 
10  	Steffen Skjødt  	1987  	Silkeborg Svømmeklub  	  	35.32  	1:13.97  	1:52.62  	  	2:31.16  	 
11  	Kasper Blomsterberg  	1992  	Birkerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	33.46  	1:12.27  	1:52.81  	  	2:33.09  	 
12  	Frederik Højholt  	1990  	Søllerød Svømmeklub SNIK  	  	34.94  	1:14.43  	1:54.81  	  	2:35.70  	 
13  	Kenneth Nielsen  	1991  	Ringsted Svømme Klub  	  	34.92  	1:14.60  	1:55.35  	  	2:35.84  	 
14  	Emil Sainis  	1992  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	34.13  	1:14.69  	1:55.77  	  	2:36.26  	 
15  	Simon Westh  	1990  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	34.13  	1:13.41  	1:54.60  	  	2:39.28  	 
-  	Jesper Kristensen  	1982  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	  	  	  	  	DSQ  	2 flyb.eft.hv.vendin 

Women's 200 backstroke
  1   	Kathrine Jørgensen   	1983   	West Swim Esbjerg   	   	32.25   	1:07.68   	1:43.02   	   	2:18.74   	 
2  	Lotte Friis  	1988  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	33.50  	1:08.52  	1:44.10  	  	2:19.18  	 
3  	Jóhanna Gerda Gústafsdótt  	1990  	Iceland  	  	34.21  	1:09.97  	1:46.82  	  	2:23.44  	 
4  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	34.29  	1:11.05  	1:47.83  	  	2:24.27  	 
5  	Mette Marie Blæsbjerg  	1993  	Holstebro Svømme Club  	  	35.09  	1:12.20  	1:50.47  	  	2:28.64  	 
6  	Yasmin Saud  	1994  	Herlev Svømning  	  	34.93  	1:12.32  	1:51.23  	  	2:30.73  	 
7  	Christine Pedersen  	1993  	Glostrup Svømme Klub VAT  	  	34.14  	1:12.27  	1:51.70  	  	2:31.21  	 
8  	Maj Lindberg Hansen  	1992  	Allerød Svømmeklub SIGMA NS  	  	35.39  	1:13.33  	1:52.74  	  	2:31.68  	 
9  	Mia Pedersen  	1989  	Agfs Svømmeafdeling  	  	34.68  	1:11.87  	1:50.77  	  	2:29.53  	 
10  	Kristine Hansen  	1989  	Ringsted Svømme Klub  	  	35.43  	1:13.32  	1:52.22  	  	2:30.38  	 
11  	Christina Holmboe-Olesen  	1993  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	35.57  	1:13.75  	1:52.36  	  	2:30.49  	 
12  	Sabrina Wielsøe  	1990  	Køge Svømmeklub  	  	35.56  	1:13.87  	1:52.52  	  	2:30.67  	 
13  	Helena Høj  	1989  	Vest-Brøndby  	  	35.51  	1:13.25  	1:52.75  	  	2:32.60  	 
14  	Trine Gudnitz  	1987  	Helsingør Svømmeklub  	  	36.02  	1:14.63  	1:54.68  	  	2:35.21  	 
15  	Julie-Sofie Hemdorff  	1991  	Svømmeklubben Triton Ballerup  	  	36.82  	1:15.58  	1:55.81  	  	2:35.63  	 
16  	Laura Smidt Hansen  	1992  	Vest-Brøndby  	  	36.47  	1:16.09  	1:56.47  	  	2:36.93  	 

Men's 400 medley relay
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1984   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	3:46.94   	Dansk Rekord - Senior 
  	Mathias Gydesen  	1988  	  	  	27.83  	57.34  	  	  	57.34  	 
  	Simon Panduro  	1988  	  	  	29.55  	1:04.81  	  	  	2:02.15  	 
  	Anders Frahm  	1983  	  	  	25.41  	54.36  	  	  	2:56.51  	 
  	Emil Dall-Nielsen  	1984  	  	  	24.10  	50.43  	  	  	3:46.94  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	Farum Herrer 1  	1982  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	3:53.75  	 
  	Daniel Nielsen  	1986  	  	  	28.73  	1:00.17  	  	  	1:00.17  	 
  	Christian Hansen  	1986  	  	  	30.06  	1:05.09  	  	  	2:05.26  	 
  	Anders Beck  	1982  	  	  	24.95  	55.81  	  	  	3:01.07  	 
  	Kasper Dideriksen  	1982  	  	  	24.96  	52.68  	  	  	3:53.75  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Vat Herrer 1  	1989  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	3:54.08  	 
  	Anders Jensen  	1987  	  	  	28.38  	58.69  	  	  	58.69  	 
  	Jakob Helbo Jakobsen  	1988  	  	  	30.51  	1:06.51  	  	  	2:05.20  	 
  	Jakob Andkjær  	1985  	  	  	24.79  	54.94  	  	  	3:00.14  	 
  	Stefan Erlendsson  	1988  	  	  	25.41  	53.94  	  	  	3:54.08  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	:-) Wes Herrer 1  	1984  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	3:58.48  	 
  	Patrick Sommer  	1988  	  	  	30.71  	1:03.68  	  	  	1:03.68  	 
  	Chris Christensen  	1988  	  	  	29.77  	1:03.80  	  	  	2:07.48  	 
  	Jon Rud  	1986  	  	  	27.40  	59.75  	  	  	3:07.23  	 
  	Jani Rusi  	1984  	  	  	24.46  	51.25  	  	  	3:58.48  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Kvik Herrer 1  	1983  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	3:58.65  	 
  	Tobias Urban Hansen  	1987  	  	  	28.90  	59.67  	  	  	59.67  	 
  	Sebastian Storm  	1990  	  	  	31.25  	1:07.23  	  	  	2:06.90  	 
  	Frederik Wørmer  	1990  	  	  	26.92  	58.22  	  	  	3:05.12  	 
  	Ronnie Dalsgaard  	1983  	  	  	25.43  	53.53  	  	  	3:58.65  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	49 Agf S Drenge 1  	1983  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	4:00.96  	 
  	Christian Fischer  	1986  	  	  	30.01  	1:01.71  	  	  	1:01.71  	 
  	Jesper Weber  	1983  	  	  	30.84  	1:06.83  	  	  	2:08.54  	 
  	Thomas Ibsen Nielsen  	1986  	  	  	26.10  	59.00  	  	  	3:07.54  	 
  	Ruben Arent  	1989  	  	  	25.03  	53.42  	  	  	4:00.96  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Aalborg Herrer  	1987  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:04.48  	 
  	Patrick Butler  	1990  	  	  	31.59  	1:05.62  	  	  	1:05.62  	 
  	Peter Sørensen  	1988  	  	  	31.82  	1:09.02  	  	  	2:14.64  	 
  	Palle Gordon  	1987  	  	  	26.50  	56.40  	  	  	3:11.04  	 
  	Simon Sønderup Jensen  	1988  	  	  	25.61  	53.44  	  	  	4:04.48  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Helsingør Herrer 1  	1983  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:04.49  	 
  	Kristian Outinen  	1983  	  	  	29.99  	1:02.81  	  	  	1:02.81  	 
  	Julius Skaarup Schmidt  	1988  	  	  	31.13  	1:08.69  	  	  	2:11.50  	 
  	Rene Hjorth  	1985  	  	  	26.21  	56.76  	  	  	3:08.26  	 
  	Laust Helmig  	1986  	  	  	  	56.23  	  	  	4:04.49  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Nordsjælland Sigma 2  	1984  	SIGMA Nordsjælland  	  	  	  	  	  	4:04.71  	 
  	Marcus Bak  	1991  	  	  	30.00  	1:02.72  	  	  	1:02.72  	 
  	Jacob Lercke Skytte  	1984  	  	  	32.38  	1:11.04  	  	  	2:13.76  	 
  	Johan Peen  	1988  	  	  	25.76  	57.22  	  	  	3:10.98  	 
  	Mads Glæsner  	1988  	  	  	25.76  	53.73  	  	  	4:04.71  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Sirlig Silke  	1981  	Silkeborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:04.74  	 
  	Jesper Andersen  	1989  	  	  	30.28  	1:01.87  	  	  	1:01.87  	 
  	Steffen Skjødt  	1987  	  	  	32.15  	1:09.85  	  	  	2:11.72  	 
  	Kåre Axelsen  	1989  	  	  	27.29  	1:00.00  	  	  	3:11.72  	 
  	Michael Poulsen  	1981  	  	  	24.98  	53.02  	  	  	4:04.74  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Gsc Herrer  	1989  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	4:04.99  	 
  	Niklas Buchardt  	1989  	  	  	30.29  	1:01.55  	  	  	1:01.55  	 
  	Simon Westh  	1990  	  	  	31.64  	1:09.85  	  	  	2:11.40  	 
  	Christian Rasmussen  	1989  	  	  	26.88  	1:01.05  	  	  	3:12.45  	 
  	Anders Blume  	1990  	  	  	24.92  	52.54  	  	  	4:04.99  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Gentofte Herrer  	1980  	Gentofte Svømme Klub  	  	  	  	  	  	4:05.29  	 
  	Henrik Frandsen  	1980  	  	  	31.13  	1:05.11  	  	  	1:05.11  	 
  	Frederik Thode  	1989  	  	  	31.36  	1:07.60  	  	  	2:12.71  	 
  	Pierre Houdet  	1989  	  	  	27.45  	59.31  	  	  	3:12.02  	 
  	Otto Linnet  	1988  	  	  	25.21  	53.27  	  	  	4:05.29  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Herning Killerwhales  	1989  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:05.73  	 
  	Martin Duedahl  	1985  	  	  	30.72  	1:03.31  	  	  	1:03.31  	 
  	Lars Otteskov  	1986  	  	  	31.19  	1:10.38  	  	  	2:13.69  	 
  	Lars Arnbak  	1981  	  	  	26.88  	59.18  	  	  	3:12.87  	 
  	Kim Hansen  	1987  	  	  	25.27  	52.86  	  	  	4:05.73  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Mk 31 Senior  	1984  	Svømmeklubben MK 31  	  	  	  	  	  	4:06.51  	 
  	Mads Jensen  	1991  	  	  	31.02  	1:04.07  	  	  	1:04.07  	 
  	Joakim Ro-Poulsen  	1988  	  	  	31.25  	1:09.17  	  	  	2:13.24  	 
  	Cornelius Moulvad  	1989  	  	  	27.36  	59.37  	  	  	3:12.61  	 
  	Tim Jensen  	1984  	  	  	25.06  	53.90  	  	  	4:06.51  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Vat Herrer 2  	1986  	Vestegnens Aqua Team  	  	  	  	  	  	4:10.23  	 
  	Christian Blach  	1986  	  	  	29.62  	1:02.13  	  	  	1:02.13  	 
  	Jonas Sørensen  	1990  	  	  	33.99  	1:12.88  	  	  	2:15.01  	 
  	Casper Skov  	1989  	  	  	27.92  	1:00.72  	  	  	3:15.73  	 
  	Nicky Petersen  	1989  	  	  	26.17  	54.50  	  	  	4:10.23  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Farum Herrer 2  	1987  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:10.31  	 
  	Niklas Hedegaard  	1990  	  	  	31.61  	1:04.84  	  	  	1:04.84  	 
  	Jesper Hansen  	1989  	  	  	32.33  	1:09.35  	  	  	2:14.19  	 
  	Nikolai Ammekilde  	1990  	  	  	27.39  	59.56  	  	  	3:13.75  	 
  	Jakob Vinkler Mortensen  	1987  	  	  	26.56  	56.56  	  	  	4:10.31  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
17  	Lyngby Herrer  	1988  	Lyngby Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:11.33  	 
  	Jens Peter Träff  	1988  	  	  	30.65  	1:03.40  	  	  	1:03.40  	 
  	Peter Skotte  	1991  	  	  	32.21  	1:09.60  	  	  	2:13.00  	 
  	Kristoffer Codam  	1990  	  	  	27.65  	1:00.96  	  	  	3:13.96  	 
  	Thomas Skotte  	1988  	  	  	27.77  	57.37  	  	  	4:11.33  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
18  	Kvik Herrer 2  	1985  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	4:11.79  	 
  	Kristian Weber Larsen  	1990  	  	  	31.38  	1:03.63  	  	  	1:03.63  	 
  	Alex Søgaard  	1986  	  	  	31.47  	1:09.14  	  	  	2:12.77  	 
  	Patrik Leth Jørgensen  	1992  	  	  	29.28  	1:03.19  	  	  	3:15.96  	 
  	Simon Salinas  	1985  	  	  	26.46  	55.83  	  	  	4:11.79  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
19  	Swim Team Esbjerg  	1989  	Swim Team Esbjerg  	  	  	  	  	  	4:11.98  	 
  	Peter Lund Hansen  	1992  	  	  	31.75  	1:05.23  	  	  	1:05.23  	 
  	Steffan Hansen  	1990  	  	  	32.38  	1:10.54  	  	  	2:15.77  	 
  	Lasse K. Hansen  	1989  	  	  	27.94  	1:00.25  	  	  	3:16.02  	 
  	Sigurd Christiansen  	1989  	  	  	26.60  	55.96  	  	  	4:11.98  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
20  	Gti Herrer  	1989  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:12.48  	 
  	Niels Wissing Sørensen  	1993  	  	  	32.20  	1:06.73  	  	  	1:06.73  	 
  	Emil Cortes Andre  	1990  	  	  	33.01  	1:10.74  	  	  	2:17.47  	 
  	Lasse Offersen  	1989  	  	  	26.71  	58.02  	  	  	3:15.49  	 
  	Jonas Westergaard  	1990  	  	  	27.03  	56.99  	  	  	4:12.48  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
21  	Ringsted Herrer  	1987  	Ringsted Svømme Klub  	  	  	  	  	  	4:16.35  	 
  	Mads Sørensen  	1987  	  	  	31.31  	1:05.68  	  	  	1:05.68  	 
  	Nicolai Andersen  	1990  	  	  	32.35  	1:09.36  	  	  	2:15.04  	 
  	Nick Petersen  	1989  	  	  	28.38  	1:04.24  	  	  	3:19.28  	 
  	Kenneth Nielsen  	1991  	  	  	26.49  	57.07  	  	  	4:16.35  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
22  	49 Agf S Drenge 2  	1987  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	4:18.84  	 
  	Benjamin Kallehave  	1990  	  	  	32.79  	1:08.93  	  	  	1:08.93  	 
  	Michael Schulz Andersen  	1987  	  	  	30.96  	1:08.41  	  	  	2:17.34  	 
  	Christian R. Svejstrup  	1990  	  	  	28.41  	1:02.27  	  	  	3:19.61  	 
  	David Jakobsen  	1990  	  	  	28.19  	59.23  	  	  	4:18.84  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
23  	Hjørring  	1988  	Svømmeklubben S 68  	  	  	  	  	  	4:22.28  	 
  	Jonas Kirkegaard  	1987  	  	  	32.67  	1:07.19  	  	  	1:07.19  	 
  	Alexander B. Ottesen  	1989  	  	  	34.52  	1:14.13  	  	  	2:21.32  	 
  	Christian Therkelsen  	1987  	  	  	27.94  	1:01.08  	  	  	3:22.40  	 
  	Mikkel Knudsen  	1990  	  	  	28.71  	59.88  	  	  	4:22.28  	

Women's 400 medley relay
1   	Nordsjælland Sigma 1   	1984   	SIGMA Nordsjælland   	   	   	   	   	   	4:19.93   	 
  	Lotte Friis  	1988  	  	  	33.68  	1:08.34  	  	  	1:08.34  	 
  	Julie Hjorth-Hansen  	1984  	  	  	33.22  	1:10.66  	  	  	2:19.00  	 
  	Josephine Emilie Thomsen  	1990  	  	  	29.51  	1:04.64  	  	  	3:23.64  	 
  	Louise Jansen  	1984  	  	  	27.08  	56.29  	  	  	4:19.93  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
2  	:-) Wes Damer 1  	1983  	West Swim Esbjerg  	  	  	  	  	  	4:23.38  	 
  	Kathrine Jørgensen  	1983  	  	  	31.33  	1:05.05  	  	  	1:05.05  	 
  	Annie L. Pedersen  	1992  	  	  	36.41  	1:19.00  	  	  	2:24.05  	 
  	Micha Østergaard  	1987  	  	  	27.97  	1:00.62  	  	  	3:24.67  	 
  	Line Præst Lauridsen  	1989  	  	  	27.13  	58.71  	  	  	4:23.38  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
3  	Sto Damer 1  	1989  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	4:24.71  	 
  	Line Møller Pedersen  	1989  	  	  	32.72  	1:08.19  	  	  	1:08.19  	 
  	Rikke Møller Pedersen  	1989  	  	  	33.24  	1:13.11  	  	  	2:21.30  	 
  	Tine Aagaard  	1989  	  	  	30.55  	1:05.97  	  	  	3:27.27  	 
  	Randi F. Nielsen  	1989  	  	  	27.54  	57.44  	  	  	4:24.71  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
4  	Kvik Damer 1  	1987  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	4:26.43  	 
  	Mette Pedersen  	1993  	  	  	34.27  	1:11.47  	  	  	1:11.47  	 
  	Helena Pedersen  	1991  	  	  	35.88  	1:17.00  	  	  	2:28.47  	 
  	Jeanette Ottesen  	1987  	  	  	27.35  	59.63  	  	  	3:28.10  	 
  	Amalie Brinkenfeldt  	1990  	  	  	27.56  	58.33  	  	  	4:26.43  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
5  	Farum Damer 1  	1984  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:31.61  	 
  	Camilla Tschikai Pedersen  	1991  	  	  	34.63  	1:11.49  	  	  	1:11.49  	 
  	Sabine Schade Jacobsen  	1990  	  	  	35.42  	1:17.23  	  	  	2:28.72  	 
  	Annette Hansen  	1984  	  	  	28.46  	1:02.07  	  	  	3:30.79  	 
  	Lizette Eistrup Jensen  	1989  	  	  	28.24  	1:00.82  	  	  	4:31.61  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
6  	50 Agf S Piger1  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	4:33.34  	 
  	Mia Pedersen  	1989  	  	  	33.69  	1:09.62  	  	  	1:09.62  	 
  	Katrine Crone  	1992  	  	  	35.67  	1:16.76  	  	  	2:26.38  	 
  	Marie Rubin Sander  	1988  	  	  	29.80  	1:05.86  	  	  	3:32.24  	 
  	Marie Villadsen  	1990  	  	  	29.21  	1:01.10  	  	  	4:33.34  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
7  	Herning Killerwhales  	1989  	Herning Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:34.90  	 
  	Pernille Thalund  	1990  	  	  	34.49  	1:10.78  	  	  	1:10.78  	 
  	Nanna Lunding  	1991  	  	  	36.52  	1:17.20  	  	  	2:27.98  	 
  	Heidi Mikkelsen  	1985  	  	  	30.11  	1:06.36  	  	  	3:34.34  	 
  	Mathilde Balle  	1989  	  	  	28.72  	1:00.56  	  	  	4:34.90  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
8  	Helsingør Damer 1  	1984  	Helsingør Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:35.62  	 
  	Annine Johansen  	1984  	  	  	34.13  	1:09.80  	  	  	1:09.80  	 
  	Julie Zachariasen  	1991  	  	  	36.18  	1:17.96  	  	  	2:27.76  	 
  	Natasha Gottschalck  	1987  	  	  	30.59  	1:06.33  	  	  	3:34.09  	 
  	Josephine Grønning  	1991  	  	  	29.21  	1:01.53  	  	  	4:35.62  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
9  	Køge Damer  	1984  	Køge Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:36.09  	 
  	Sabrina Wielsøe  	1990  	  	  	33.91  	1:09.75  	  	  	1:09.75  	 
  	Linda Lund  	1984  	  	  	35.36  	1:16.29  	  	  	2:26.04  	 
  	Sine Hemmingsen  	1992  	  	  	31.08  	1:07.78  	  	  	3:33.82  	 
  	Sabrina Krumbæk Jørgensen  	1992  	  	  	29.71  	1:02.27  	  	  	4:36.09  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
10  	Gsc Damer 1  	1989  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	4:38.54  	 
  	Laura Brink Pedersen  	1992  	  	  	35.82  	1:12.77  	  	  	1:12.77  	 
  	Signe Westh  	1993  	  	  	34.74  	1:16.95  	  	  	2:29.72  	 
  	Siff Ørts Gadgaard  	1991  	  	  	31.08  	1:08.05  	  	  	3:37.77  	 
  	Tenna Larsson  	1989  	  	  	29.18  	1:00.77  	  	  	4:38.54  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
11  	Hsc Hsc Senior Damer 1  	1990  	Holstebro Svømme Club  	  	  	  	  	  	4:44.63  	 
  	Mette Marie Blæsbjerg  	1993  	  	  	34.92  	1:12.52  	  	  	1:12.52  	 
  	Louise B. Dalgaard  	1990  	  	  	37.87  	1:20.79  	  	  	2:33.31  	 
  	Mathilde Pugholm Hvid  	1990  	  	  	31.03  	1:06.63  	  	  	3:39.94  	 
  	Katarina S. Thomsen  	1991  	  	  	30.63  	1:04.69  	  	  	4:44.63  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
12  	Gti Damer  	1990  	Greve Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:46.87  	 
  	Julie Christiansen  	1993  	  	  	35.53  	1:13.57  	  	  	1:13.57  	 
  	Emilie Ormstrup  	1993  	  	  	37.97  	1:19.91  	  	  	2:33.48  	 
  	Sarah Groot  	1990  	  	  	32.10  	1:09.48  	  	  	3:42.96  	 
  	Lisa Arrild  	1992  	  	  	30.84  	1:03.91  	  	  	4:46.87  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
13  	Farum Damer 2  	1990  	Farum Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:47.85  	 
  	Anna-Marie Christiansen  	1990  	  	  	35.47  	1:13.97  	  	  	1:13.97  	 
  	Malene Johansson  	1992  	  	  	37.96  	1:21.11  	  	  	2:35.08  	 
  	Caroline Harms-Tefke  	1992  	  	  	32.74  	1:10.79  	  	  	3:45.87  	 
  	Cecilie Lagerbon Olsson  	1991  	  	  	29.36  	1:01.98  	  	  	4:47.85  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
14  	Hjørring  	1988  	Svømmeklubben S 68  	  	  	  	  	  	4:48.08  	 
  	Tine Trolle  	1991  	  	  	35.30  	1:13.27  	  	  	1:13.27  	 
  	Camilla Stange  	1989  	  	  	37.00  	1:19.80  	  	  	2:33.07  	 
  	Lene Houmøller  	1992  	  	  	34.32  	1:12.61  	  	  	3:45.68  	 
  	Pernille Bak Larsen  	1991  	  	  	29.79  	1:02.40  	  	  	4:48.08  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
15  	Gsc Damer 2  	1990  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	4:48.33  	 
  	Simone Løvenskjold  	1991  	  	  	35.59  	1:13.95  	  	  	1:13.95  	 
  	Ida Skaanning-Norris  	1991  	  	  	39.25  	1:24.33  	  	  	2:38.28  	 
  	Maria Greve Bevan  	1990  	  	  	31.02  	1:08.59  	  	  	3:46.87  	 
  	Marie Louise Therkelsen  	1992  	  	  	29.15  	1:01.46  	  	  	4:48.33  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
16  	Aalborg Damer 1  	1982  	Aalborg Svømmeklub  	  	  	  	  	  	4:48.76  	 
  	Katrine Bech  	1988  	  	  	35.69  	1:13.84  	  	  	1:13.84  	 
  	Mia Rasmussen  	1988  	  	  	38.42  	1:23.19  	  	  	2:37.03  	 
  	Nina Severinsen  	1982  	  	  	31.65  	1:10.46  	  	  	3:47.49  	 
  	Anne Trindkær Nissen  	1991  	  	  	29.14  	1:01.27  	  	  	4:48.76  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
17  	Ringsted Damer  	1987  	Ringsted Svømme Klub  	  	  	  	  	  	4:49.01  	 
  	Kristine Hansen  	1989  	  	  	35.13  	1:13.21  	  	  	1:13.21  	 
  	Sevgi Oguz  	1989  	  	  	37.73  	1:21.17  	  	  	2:34.38  	 
  	Christina Nordskilde  	1987  	  	  	32.12  	1:10.61  	  	  	3:44.99  	 
  	Natasja Kristiansen  	1987  	  	  	30.66  	1:04.02  	  	  	4:49.01  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
18  	Kvik Damer 2  	1990  	Svømmeklubben Kvik, Kastrup  	  	  	  	  	  	4:49.46  	 
  	Mia Gersly  	1991  	  	  	35.38  	1:13.16  	  	  	1:13.16  	 
  	Sarah Weischendorff  	1990  	  	  	39.11  	1:23.39  	  	  	2:36.55  	 
  	Micella Larsen  	1992  	  	  	31.71  	1:09.75  	  	  	3:46.30  	 
  	Nadine Holtorp  	1991  	  	  	29.37  	1:03.16  	  	  	4:49.46  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
19  	Søllerød Damer  	1990  	Søllerød Svømmeklub SNIK  	  	  	  	  	  	4:50.19  	 
  	Bolette Bucholdtz  	1990  	  	  	36.72  	1:15.60  	  	  	1:15.60  	 
  	Marie Lensbjerg  	1991  	  	  	36.40  	1:19.06  	  	  	2:34.66  	 
  	Louise Munk Rasmussen  	1990  	  	  	32.54  	1:11.46  	  	  	3:46.12  	 
  	Lea Wiencke  	1992  	  	  	30.19  	1:04.07  	  	  	4:50.19  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
20  	Sto Damer 2  	1989  	Swim Team Odense 95  	  	  	  	  	  	4:50.52  	 
  	Helene Nielsen  	1993  	  	  	36.44  	1:14.54  	  	  	1:14.54  	 
  	Mathilde Egelund  	1991  	  	  	39.44  	1:22.94  	  	  	2:37.48  	 
  	Matilde Kromann  	1992  	  	  	32.82  	1:10.80  	  	  	3:48.28  	 
  	Katrine Skov Pedersen  	1989  	  	  	29.73  	1:02.24  	  	  	4:50.52  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
21  	Gsc Damer 3  	1991  	Gladsaxe Idræts Forening  	  	  	  	  	  	4:56.19  	 
  	Maika Larsson  	1993  	  	  	36.52  	1:14.94  	  	  	1:14.94  	 
  	Pernille Blume  	1994  	  	  	39.60  	1:26.37  	  	  	2:41.31  	 
  	Katrine Axelsen  	1992  	  	  	32.70  	1:11.29  	  	  	3:52.60  	 
  	Trine Søby  	1991  	  	  	30.10  	1:03.59  	  	  	4:56.19  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	Roskillers  	1986  	Roskilde Svømning  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 2. svømmer 
  	Maria Jørgensen  	1990  	  	  	36.48  	  	  	  	1:16.29  	 
  	  	  	  	  	  	  	  	  	  	 
-  	50 Agf S Piger 2  	1988  	Agfs Svømmeafdeling  	  	  	  	  	  	DSQ  	Tyvstart 4. svømmer 
  	Diana Rank  	1991  	  	  	34.66  	1:12.13  	  	  	1:12.13  	 
  	Mia Nielsen  	1990  	  	  	  	  	  	  	  	 
  	Kristina Andersen  	1988 	

Results Link Embed HTML: