7/1/2015 - 7/5/2015
Resultat Gren 19 (Försök) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 10:10
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Försök, Senior
Sponsor: CNB
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30
SJR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30
MR: Johannes Skagius (1995) 27.86 2014-07-04
FM: Johannes Skagius 27.86
Plac. Namn Född Förening Tid Status
1 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls Simsällskap 28.37
2 Gulliver Koch 1992 Uddevalla Sim 29.04
3 Niklas Tour 1989 Simklubben Neptun 29.05
4 Anton Jansson 1992 Norrköpings Kappsimningsklubb 29.07
5 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap 29.26
6 Sebastian Dobrescu 1994 Jönköpings Simsällskap 29.27
7 Marcus Svensson 1992 Simklubben Triton 29.44
8 Andreas Fürst 1990 Väsby Simsällskap 29.60
9 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap 29.76
10 Teodor Widerberg 1998 Simklubben Laxen 29.79
11 Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap 29.81
12 Joel Falk Hansson 1994 Helsingborgs Simsällskap 29.88
13 Jeremy Peter 1988 Kungsbacka Simsällskap 29.90
14 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 29.95
15 Ludvig Strand 1994 Täby Sim 30.07
16 Joakim Löfgren 1992 Simklubben Laxen 30.14
17 Felix Nilsson 1990 Simklubben Laxen 30.25
18 Mika Persson 1998 Höganäs Simsällskap 30.29
19 Philip Nordenberg 1992 Skellefte Simsällskap 34 30.31
20 Robert Lindblom 1995 Harnäs Skutskär Simsällskap 30.41
21 Daniel Andersson 1997 Kungälvs Simsällskap 30.44
22 Max Ackerman 1995 Simklubben Laxen 30.46
23 Marcus Forsgren 1996 Norrköpings Kappsimningsklubb 30.48
24 Johan Dahlgren 1986 Simklubben Neptun 30.54
25 Benjamin Lindberg 1995 Skellefte Simsällskap 34 30.63
26 Linus Kanth 1991 Västerås Simsällskap 30.66
27 Julius Ekstrand 1998 Simklubben Poseidon 30.72
28 Viktor Kertes 1996 Helsingborgs Simsällskap 30.77
29 Alfred Bjärudd 1996 Simklubben Laxen 30.96
30 Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås Simsällskap 31.00
31 Petter Cyrén 1996 Harnäs Skutskär Simsällskap 31.12
32 Filip Holmqvist 1994 Mölndals Allmänna Simsällskap 31.17
33 Ahmad Al Said 1996 Helsingborgs Simsällskap 31.18
34 Kalle Svensson 1997 Uddevalla Sim 31.31
35 Daniel Forndal 1997 Jönköpings Simsällskap 31.40
36 William Reinholdsson 1997 Simklubben Elfsborg 31.44
37 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap 31.48
38 Emil Hammarlund 1995 Simklubben Elfsborg 31.52
38 Filip Weidlitz 1997 Simklubben Neptun 31.52
40 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS 31.60
41 Martin Rogmark 1996 Simklubben Hajen 31.61
42 Hugo Rydberg 1998 Norrköpings Kappsimningsklubb 31.62
43 William Myrlander 1997 Nässjö SLS 31.64
44 Benjamin Dzihic 1997 Sundsvalls Simsällskap 31.73
45 Otto Schippert 1996 Helsingborgs Simsällskap 31.83
46 Oskar Nilsson 1995 Åkersberga Simsällskap 31.86
47 Henrik Bolle 1996 Turebergs Simklubb 32.04
48 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb 32.14
49 Tobias Henriksson 1996 Spårvägen Simförening 32.22
50 David Kruthammar 1997 Täby Sim 32.23
51 Luke Postema 1995 Simklubben Poseidon 32.24
52 Pontus Jonsson 2000 Södertörns Simsällskap 32.32
53 Jakob Westrin 1996 Sundsvalls Simsällskap 32.63
54 Marcus Eriksson 1995 Falu Simsällskap 33.40
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 10:10
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 17:12
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior
Sponsor: CNB
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30
SJR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30
MR: Johannes Skagius (1995) 27.86 2014-07-04
FM: Johannes Skagius 27.86
Plac. Namn Född Förening Tid Status
1 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls Simsällskap 28.61
2 Niklas Tour 1989 Simklubben Neptun 29.10
3 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap 29.16
4 Marcus Svensson 1992 Simklubben Triton 29.17
5 Anton Jansson 1992 Norrköpings Kappsimningsklubb 29.27
6 Gulliver Koch 1992 Uddevalla Sim 29.28
7 Sebastian Dobrescu 1994 Jönköpings Simsällskap 29.57
8 Andreas Fürst 1990 Väsby Simsällskap 29.92
9 Jeremy Peter 1988 Kungsbacka Simsällskap 29.77
10 Ludvig Strand 1994 Täby Sim 29.90
11 Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap 29.91
12 Joel Falk Hansson 1994 Helsingborgs Simsällskap 29.95
12 Teodor Widerberg 1998 Simklubben Laxen 29.95
14 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap 30.14
15 Joakim Löfgren 1992 Simklubben Laxen 30.50
16 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun 30.52
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 17:12
Resultat Gren 20 (Försök) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 10:43
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 20, 400m Medley Damer, Försök, Senior
Sponsor: SCA Care of life
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21
SJR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013-07-05
FM: Stina Gardell 4:47.56
Plac. Namn Född Förening 100m 200m 300m Tid Status
1 Stina Gardell 1990 Spårvägen Simförening 1:04.75 2:20.67 3:46.59 4:56.25
2 Frida Berggren 1994 Västerås Simsällskap 1:06.44 2:23.93 3:52.82 5:00.72
3 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 1:09.85 2:25.92 3:53.06 5:03.28
4 Rebecca Håkansson 1996 Vellinge-Näsets Simklubb 1:08.35 2:24.81 3:53.22 5:05.44
5 Hanna Jörlund 1991 Södertörns Simsällskap 1:08.16 2:25.83 3:55.43 5:06.24
6 Elin Podéus 1997 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:07.57 2:25.80 3:56.10 5:08.50
7 Erica Sjöholm 1997 Sjöbo Simsällskap 1:08.21 2:26.42 4:01.36 5:10.26
8 Emma Westman 1993 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:12.31 2:37.40 4:01.51 5:11.16
9 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap 1:08.98 2:28.16 4:02.47 5:11.59
10 Josefine Hansson 1992 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.25 2:29.67 3:58.50 5:11.74
11 Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap 1:12.16 2:37.78 4:04.04 5:13.06
12 Emelie Johansson 1996 Täby Sim 1:10.31 2:34.19 4:01.83 5:13.08
13 Ayleen Burt 1997 Stockholmspolisens IF SF 1:08.96 2:31.75 4:02.53 5:13.22
14 Greta Nykvist 1996 Södertörns Simsällskap 1:10.54 2:31.05 4:02.49 5:13.76
15 Isabelle Hanson 1998 Järfälla Simsällskap 1:08.10 2:28.64 4:03.05 5:14.15
16 Ebba Hellström 1992 Simklubben S 02 1:11.19 2:31.60 4:03.84 5:15.50
17 Alexandra Uusaro 1995 Täby Sim 1:08.46 2:34.05 4:04.87 5:15.52
18 Sara Hägglund-Björklund 1995 Södertörns Simsällskap 1:11.31 2:32.34 4:03.62 5:16.30
19 Emma Karell 1994 Täby Sim 1:08.86 2:32.97 4:01.14 5:16.44
20 Josefine Almvret 1999 Järfälla Simsällskap 1:13.81 2:32.41 4:04.00 5:16.45
21 Clara Wiman 1996 Västerås Simsällskap 1:09.03 2:29.87 4:02.46 5:17.35
22 Elin Svärd 1998 Falu Simsällskap 1:09.86 2:32.92 4:04.61 5:17.48
23 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap 1:13.07 2:38.81 4:07.05 5:19.18
24 Elise Löfgren 1991 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:13.16 2:38.06 4:06.96 5:20.38
25 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:11.82 2:37.85 4:04.55 5:22.17
26 Cornelia Eklund 2000 Järfälla Simsällskap 1:11.11 2:34.43 4:07.47 5:22.44
27 Josefin Hallman 1995 Södertörns Simsällskap 1:11.64 2:35.68 4:10.17 5:27.03
28 Johanna Andersson 1996 Simklubben S 02 1:11.28 2:38.92 4:14.36 5:28.04
29 Lina Berggren 1998 Västerås Simsällskap 1:13.75 2:41.26 4:09.92 5:28.99
30 Malin Johansson 1997 Simklubben Sydsim 1:11.60 2:37.85 4:14.98 5:29.75
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 10:43
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 17:20
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler, Senior
Sponsor: SCA Care of life
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21
SJR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02
MR: Stina Gardell (1990) 4:42.20 2013-07-05
FM: Stina Gardell 4:47.56
Plac. Namn Född Förening 100m 200m 300m Tid Status
1 Stina Gardell 1990 Spårvägen Simförening 1:05.43 2:19.72 3:40.86 4:47.25
2 Frida Berggren 1994 Västerås Simsällskap 1:06.37 2:21.81 3:48.37 4:55.20
3 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 1:10.23 2:25.40 3:51.06 4:59.39
4 Rebecca Håkansson 1996 Vellinge-Näsets Simklubb 1:08.88 2:25.75 3:53.71 5:03.38
5 Hanna Jörlund 1991 Södertörns Simsällskap 1:07.84 2:25.75 3:54.38 5:03.75
6 Elin Podéus 1997 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:07.49 2:26.13 3:57.60 5:10.78
7 Emma Westman 1993 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:12.58 2:37.76 4:00.72 5:11.55
8 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap 1:09.55 2:31.20 4:07.10 5:19.55
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 17:20
Resultat Gren 21 (Försök) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 10:53
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Försök, Senior
Sponsor: FREKER AB
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16
SJR: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16
FM: Christoffer Carlsen 26.17
Plac. Namn Född Förening Tid Status
1 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim 26.42
2 Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 26.60
3 Alexander Nyström 1990 Simklubben Neptun 26.61
4 Stefan Stojmenovic 1993 Norrköpings Kappsimningsklubb 26.88
5 Christoffer Carlsen 1992 Mölndals Allmänna Simsällskap 27.03
5 Pontus Palmqvist 1991 Linköpings Allmänna SS 27.03
7 Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.22
8 Petter Fredriksson 1997 Simklubben Hajen 27.25
9 Simon Frank 1990 Simklubben Neptun 27.29
10 Fabian Bergman 1994 Saltsjöbadens Idrottsförening 27.32
11 Erik Gissén 1992 Karlstads Simsällskap 27.33
12 Markus Fürst 1996 Väsby Simsällskap 27.45
13 Martin Nilsson 1993 Stockholmspolisens IF SF 27.54
14 Henrik Lindau 1990 Karlskrona Simsällskap 27.56
15 Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 27.60
16 Jonas Ulfskans 1986 Simklubben Laxen 27.87
17 Victor Zetterman 1995 Örebro Simallians 27.91
18 Hampus Lovinge 1998 Norrköpings Kappsimningsklubb 28.09
19 Filip Hedman 1998 Täby Sim 28.10
20 Oskar Gannholm-Johansson 1996 Linköpings Allmänna SS 28.30
21 Anton Mikaelsson 1993 Skellefte Simsällskap 34 28.31
22 John Olsson 1995 Simklubben Laxen 28.37
23 Marcus Forsgren 1996 Norrköpings Kappsimningsklubb 28.45
24 Efrem Ghirmai 1996 Helsingborgs Simsällskap 28.50
25 Marcus Alexandersson 1997 S77 Stenungsund 28.61
26 Isak Meding 1998 Örebro Simallians 28.64
27 Olle Sköld 1999 Tyresö Simsällskap 28.77
28 Björn Seeliger 2000 Södertälje Simsällskap 28.80
28 Daniel Sjöblom Ahlström 1998 Spårvägen Simförening 28.80
30 Rasmus Wetterborg 1996 Simklubben Triton 28.91
31 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS 28.92
31 Gergö Nagy 1995 Ljungby Simsällskap 28.92
33 Elias Altman 1998 Saltsjöbadens Idrottsförening 28.98
34 Jonas Andersson 1996 Simklubben Poseidon 28.99
35 David Schön Svensson 1993 Simklubben Laxen 29.01
36 Gustav Hellqvist 1995 Malmö Kappsimningsklubb 29.04
37 Axel Brorsson 1996 Eskilstuna Simklubb 29.10
38 Hampus Svensson 1999 Landskrona Simsällskap 29.15
39 Enzo Schön 1996 Helsingborgs Simsällskap 29.28
40 Anton Marijanovic 2000 Södertörns Simsällskap 29.53
41 Mattias Evaldsson 1997 Kalmar Simsällskap 29.61
42 Gustav Norberg-Pettersson 1996 Simklubben Laxen 29.71
43 Axel Ydenius 1997 Södertälje Simsällskap 29.81
44 Johan Rydahl 2001 Karlstads Simsällskap 29.99
45 Alfred Christensson 1998 Landskrona Simsällskap 31.34
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 10:53
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 17:23
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior
Sponsor: FREKER AB
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16
SJR: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16
FM: Christoffer Carlsen 26.17
Plac. Namn Född Förening Tid Status
1 Niklas Borin 1989 Turebergs Simklubb 26.11
2 Mattias Carlsson 1990 Uddevalla Sim 26.19
3 Alexander Nyström 1990 Simklubben Neptun 26.27
4 Pontus Palmqvist 1991 Linköpings Allmänna SS 26.55
5 Christoffer Carlsen 1992 Mölndals Allmänna Simsällskap 26.69
6 Petter Fredriksson 1997 Simklubben Hajen 26.82
7 Stefan Stojmenovic 1993 Norrköpings Kappsimningsklubb 26.99
8 Samuel Törnqvist 1997 Väsby Simsällskap 27.38
9 Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun 26.95
10 Erik Gissén 1992 Karlstads Simsällskap 27.00
11 Fabian Bergman 1994 Saltsjöbadens Idrottsförening 27.11
12 Simon Frank 1990 Simklubben Neptun 27.42
13 Markus Fürst 1996 Väsby Simsällskap 27.43
14 Martin Nilsson 1993 Stockholmspolisens IF SF 27.60
15 Jonas Ulfskans 1986 Simklubben Laxen 27.73
16 Henrik Lindau 1990 Karlskrona Simsällskap 27.82
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 17:23
Resultat Gren 22 (Försök) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 11:01
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 22, 50m Frisim Damer, Försök, Senior
Sponsor: SAVECORE
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02
SJR: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14
MR: Sarah Sjöström (1993) 23.98 2014-07-04
FM: Sarah Sjöström 23.98
Plac. Namn Född Förening Tid Status
1 Sarah Sjöström 1993 Södertörns Simsällskap 24.75
2 Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap 25.73
3 Magdalena Kuras 1988 Simklubben Triton 25.89
4 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap 26.10
5 Ida Lindborg 1994 Malmö Kappsimningsklubb 26.35
6 Emma Svensson 1992 Upsala Simsällskap 26.69
7 Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 26.83
8 Jessica Eriksson 1995 Simklubben Neptun 26.93
9 Lina Edlund 1989 Jönköpings Simsällskap 26.96
10 Linnéa Bielicz 1994 Göteborg Sim 27.02
11 Alida Ramdén 1997 Södertälje Simsällskap 27.10
12 Annie Lindström 1996 Kristianstads SLS 27.13
13 My Fridell 1992 Helsingborgs Simsällskap 27.17
14 Matilda Weiler 1998 Helsingborgs Simsällskap 27.19
15 Frida Andersson 1991 Uddevalla Sim 27.30
16 Frida Nilsson 1992 Spårvägen Simförening 27.38
16 Rebecca Diaz-Nilsson 1996 Norrköpings Kappsimningsklubb 27.38
18 Lisa Eriksson 1998 Strängnäs Simklubb 27.46
19 Sofie Sjöberg 1994 Helsingborgs Simsällskap 27.61
20 Ronja Wikström 1996 Helsingborgs Simsällskap 27.62
21 Hilma Ramdén 2000 Södertälje Simsällskap 27.66
22 Anna Rosén 1994 Mölndals Allmänna Simsällskap 27.68
23 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 27.73
24 Josefin Lewton 1997 Kalmar Simsällskap 27.93
25 Christin Heina 1996 Göteborg Sim 27.95
26 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap 27.96
27 Fanny Trollstad 1997 Värnamo Simsällskap 27.99
28 Tea Gladher 2000 Karlskrona Simsällskap 28.01
29 Rebecka Gustafsson 1998 Strängnäs Simklubb 28.07
30 Milana Salih 1997 Simklubben Neptun 28.15
31 Emma Varga 1997 Simklubben Neptun 28.16
32 Dinah Jönsson 1998 Ystads Simsällskap 28.22
33 Anna Eriksson 1999 Strängnäs Simklubb 28.27
34 Ida Liljeqvist 1999 Höganäs Simsällskap 28.30
35 Vera Rohlin Johansson 1995 Örebro Simallians 28.37
36 Emma Wahlström 1994 Spårvägen Simförening 28.39
- Lova Andersson 2000 Ljungby Simsällskap DNS
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 11:01
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 17:41
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior
Sponsor: SAVECORE
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02
SJR: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14
MR: Sarah Sjöström (1993) 23.98 2014-07-04
FM: Sarah Sjöström 23.98
Plac. Namn Född Förening Tid Status
1 Sarah Sjöström 1993 Södertörns Simsällskap 24.20
2 Magdalena Kuras 1988 Simklubben Triton 25.56
3 Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap 25.59
4 Emma Svensson 1992 Upsala Simsällskap 26.54
5 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap 26.65
6 Nadja Salomonsson 1992 Väsby Simsällskap 26.78
7 Lina Edlund 1989 Jönköpings Simsällskap 26.85
8 Linnéa Bielicz 1994 Göteborg Sim 26.98
9 Alida Ramdén 1997 Södertälje Simsällskap 27.20
10 My Fridell 1992 Helsingborgs Simsällskap 27.21
11 Frida Nilsson 1992 Spårvägen Simförening 27.23
12 Annie Lindström 1996 Kristianstads SLS 27.31
13 Frida Andersson 1991 Uddevalla Sim 27.42
14 Lisa Eriksson 1998 Strängnäs Simklubb 27.45
15 Matilda Weiler 1998 Helsingborgs Simsällskap 27.50
16 Rebecca Diaz-Nilsson 1996 Norrköpings Kappsimningsklubb 27.74
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 17:41
Resultat Gren 23 (Försök) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 11:28
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Försök, Senior
Sponsor: SCANDIC HOTEL NORD
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29
SJR: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-01-01
FM: Gustav Åberg 3:56.80
Plac. Namn Född Förening 100m 200m 300m Tid Status
1 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap 59.12 2:00.22 3:00.50 3:59.32
2 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 56.52 1:58.88 3:01.98 4:03.30
3 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap 59.37 2:01.36 3:02.78 4:03.55
4 Filip Grimberg 1998 Jönköpings Simsällskap 59.65 2:03.05 3:05.60 4:04.34
5 Isak Eliasson 1996 Mölndals Allmänna Simsällskap 59.62 2:02.65 3:04.98 4:04.65
6 Simon Plato 1993 Helsingborgs Simsällskap 59.67 2:02.20 3:04.11 4:05.83
7 Lukas Steiner 1998 Västerås Simsällskap 59.25 2:01.93 3:04.67 4:07.15
8 Mats Westergren 1994 Linköpings Allmänna SS 1:00.40 2:03.36 3:06.05 4:08.24
9 Jonas Holmström 1992 Helsingborgs Simsällskap 59.51 2:03.74 3:07.02 4:08.89
10 Gustav Åberg Lejdström 1992 Helsingborgs Simsällskap 59.57 2:03.46 3:06.18 4:09.56
11 Markus Malm 1997 Jönköpings Simsällskap 59.31 2:01.94 3:04.64 4:10.05
12 Filip Björkholm 1998 Västerås Simsällskap 1:00.18 2:03.91 3:07.58 4:10.53
13 Marcus Kindberg 1993 Simklubben Ran 59.46 2:03.55 3:07.89 4:10.55
14 Joel Westerlind 1996 Härnösands Simsällskap 59.82 2:04.50 3:09.36 4:12.19
15 Erik Boström 1997 Höganäs Simsällskap 59.60 2:04.27 3:10.15 4:13.56
16 Gustav Swedenborg 1998 Järfälla Simsällskap 1:01.00 2:05.55 3:10.21 4:13.93
17 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun 58.69 2:04.00 3:10.62 4:14.32
18 Cebastian Christensen 1998 Simklubben Triton 59.49 2:02.77 3:06.87 4:14.62
19 Theodor Hansson 1994 Södertälje Simsällskap 59.32 2:03.18 3:09.97 4:16.68
20 Fredrik Olofsson 1994 Helsingborgs Simsällskap 59.73 2:03.92 3:09.45 4:17.74
21 Ossian Arvidsson 1992 Uddevalla Sim 1:00.95 2:05.93 3:12.53 4:18.38
22 Tim Lärkfeldt 2000 Jönköpings Simsällskap 1:00.28 2:05.93 3:13.17 4:18.49
23 Hugo Cedervall 1997 Simklubben Poseidon 1:01.48 2:05.50 3:11.48 4:19.48
24 Makis Jörgensen 1992 Helsingborgs Simsällskap 1:01.68 2:08.12 3:15.28 4:19.83
25 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap 1:01.62 2:08.51 3:15.35 4:19.92
26 Johan Jönsson 1995 Simklubben Hajen 1:00.62 2:06.54 3:13.56 4:19.95
27 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap 1:00.98 2:08.44 3:16.12 4:21.66
28 David Hallberg 1994 Västerås Simsällskap 1:01.52 2:08.36 3:16.12 4:22.47
29 Henrik Podéus 1995 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:03.13 2:09.59 3:15.68 4:23.28
30 Markus Kron 1994 Södertörns Simsällskap 1:01.67 2:09.18 3:18.01 4:24.07
31 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb 1:02.78 2:10.58 3:19.17 4:28.39
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 11:28
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 17:48
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior
Sponsor: SCANDIC HOTEL NORD
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29
SJR: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-01-01
FM: Gustav Åberg 3:56.80
Plac. Namn Född Förening 100m 200m 300m Tid Status
1 Victor Johansson 1998 Jönköpings Simsällskap 58.64 2:00.76 3:02.30 4:00.43
2 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 58.24 2:00.84 3:02.94 4:02.36
3 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap 58.52 2:00.67 3:02.45 4:02.46
4 Gustav Åberg Lejdström 1992 Helsingborgs Simsällskap 56.71 1:58.44 3:00.42 4:02.58
5 Simon Plato 1993 Helsingborgs Simsällskap 59.41 2:01.69 3:04.15 4:04.77
6 Lukas Steiner 1998 Västerås Simsällskap 58.32 2:01.10 3:04.13 4:07.56
7 Mats Westergren 1994 Linköpings Allmänna SS 59.36 2:01.97 3:04.73 4:07.65
8 Markus Malm 1997 Jönköpings Simsällskap 1:01.15 2:05.32 3:11.41 4:18.10
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 17:48
Resultat Gren 24 (Försök) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 11:43
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Försök, Senior
Sponsor: BILBOLAGET
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04
SJR: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01
MR: Michelle Coleman (1993) 1:01.34 2014-07-04
FM: Michelle Coleman 1:01.34
Plac. Namn Född Förening 50m Tid Status
1 Ida Lindborg 1994 Malmö Kappsimningsklubb 31.32 1:02.91
2 Louise Hansson 1996 Helsingborgs Simsällskap 30.85 1:03.30
3 Sandra Hafström 1991 Helsingborgs Simsällskap 31.67 1:04.65
4 Henriette Stenkvist 1994 Simklubben Neptun 31.17 1:04.74
5 Anna Åhlin 1991 Spårvägen Simförening 30.90 1:04.79
6 Hanna Rosvall 2000 Ängelholms Simsällskap 32.07 1:05.41
7 Jessica Eriksson 1995 Simklubben Neptun 31.88 1:05.54
8 Linnéa Bielicz 1994 Göteborg Sim 31.75 1:05.55
9 Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 31.78 1:05.85
10 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap 31.70 1:05.89
11 Josefin Lewton 1997 Kalmar Simsällskap 32.56 1:06.61
12 Lova Andersson 2000 Ljungby Simsällskap 31.33 1:06.63
13 Johanna Pettersson 1996 Jönköpings Simsällskap 32.16 1:06.72
14 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap 32.50 1:06.78
15 Johanna Pettersson 1992 Kungälvs Simsällskap 32.04 1:06.98
16 Dinah Jönsson 1998 Ystads Simsällskap 33.10 1:07.83
17 Emelie Stenhammar 1993 Skövde Simsällskap 32.20 1:08.19
18 Ebba Hellström 1992 Simklubben S 02 33.91 1:08.22
19 Felicia Hedman 1995 Väsby Simsällskap 32.79 1:08.35
20 Lovisa Klarén 1992 Södertörns Simsällskap 32.21 1:08.36
21 Linnea Wranå 1998 Kalmar Simsällskap 32.96 1:08.45
22 Cassandra Tran 1997 Malmö Kappsimningsklubb 32.45 1:08.46
23 Victoria Åberg 2001 Västerås Simsällskap 33.34 1:08.75
24 Anna Miram 1999 Ludvika Simsällskap 33.63 1:09.01
25 Greta Nykvist 1996 Södertörns Simsällskap 33.50 1:09.13
26 Maria Galic 1995 Jönköpings Simsällskap 33.77 1:09.33
27 Amanda Granborg 1999 Simklubben Triton 33.15 1:09.48
28 Malin Johansson 1997 Simklubben Sydsim 33.82 1:09.64
29 Elin Grenholm 1999 Spårvägen Simförening 33.87 1:09.92
30 Josefine Almvret 1999 Järfälla Simsällskap 34.38 1:10.15
31 Elin Ristl 1999 Jönköpings Simsällskap 34.10 1:11.05
32 Emma Varga 1997 Simklubben Neptun 33.94 1:11.38
33 Kayleigh Svensson 1998 Stockholmspolisens IF SF 34.48 1:11.80
- Eleonor Lindborg 1992 Simklubben Ran DSQ
- Vilma Unnermark 1997 Södertörns Simsällskap DSQ
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 11:43
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 17:52
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior
Sponsor: BILBOLAGET
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04
SJR: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01
MR: Michelle Coleman (1993) 1:01.34 2014-07-04
FM: Michelle Coleman 1:01.34
Plac. Namn Född Förening 50m Tid Status
1 Ida Lindborg 1994 Malmö Kappsimningsklubb 29.94 1:01.58
2 Anna Åhlin 1991 Spårvägen Simförening 31.05 1:03.84
3 Sandra Hafström 1991 Helsingborgs Simsällskap 31.50 1:04.29
4 Henriette Stenkvist 1994 Simklubben Neptun 31.37 1:05.01
5 Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru Idrottsklubb 32.02 1:05.41
6 Hanna Rosvall 2000 Ängelholms Simsällskap 31.88 1:05.52
7 Jessica Eriksson 1995 Simklubben Neptun 32.12 1:05.99
8 Linnéa Bielicz 1994 Göteborg Sim 32.38 1:07.82
9 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar Simsällskap 31.48 1:06.09
10 Johanna Pettersson 1992 Kungälvs Simsällskap 31.78 1:06.16
11 Johanna Pettersson 1996 Jönköpings Simsällskap 32.44 1:07.22
12 Dinah Jönsson 1998 Ystads Simsällskap 31.77 1:07.61
13 Josefin Lewton 1997 Kalmar Simsällskap 32.25 1:07.65
14 Emelie Stenhammar 1993 Skövde Simsällskap 32.60 1:08.38
15 Hannah Brunzell 2001 Västerås Simsällskap 32.85 1:08.44
16 Ebba Hellström 1992 Simklubben S 02 34.18 1:08.91
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 17:52
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 18:23
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 26, 4X100m Medley Herrar Sr, Finaler, Senior
Sponsor: KALABRADOR
SR: SK Neptun (1900) 3:41.84 2009-07-02
SJR: Jönköpings SS (1900) 3:49.07 2014-07-04
MR: SK Neptun 3:41.84 2009-07-02
FM: SK Neptun 3:43.04
Plac. Namn Född Förening 50m 100m Tid Status
1 Uddevalla S 0 Uddevalla Sim 3:44.43
Mattias Carlsson 1990 27.54 56.02 56.02
Gulliver Koch 1992 29.54 1:03.30 1:59.32
Jesper Jonsson 1993 24.89 53.48 2:52.80
Anton Arvidsson 1994 24.03 51.63 3:44.43
2 Linköpings ASS 0 Linköpings Allmänna SS 3:44.98
Pontus Palmqvist 1991 27.80 56.87 56.87
Anton Andersson 1993 30.25 1:05.35 2:02.22
Alexander Linge 1992 24.44 53.69 2:55.91
Oscar Ekström 1994 23.34 49.07 3:44.98
3 SK Neptun 0 Simklubben Neptun 3:45.26
Simon Sjödin 1986 27.18 56.02 56.02
Niklas Tour 1989 29.36 1:03.04 1:59.06
Alexander Nyström 1990 24.97 53.36 2:52.42
Linus Magnusson 1990 23.61 52.84 3:45.26
4 Norrköpings KK 0 Norrköpings Kappsimningsklubb 3:50.35
Stefan Stojmenovic 1993 27.89 58.14 58.14
Anton Jansson 1992 29.20 1:03.54 2:01.68
Alexander Frost 1997 25.71 56.65 2:58.33
Marcus Forsgren 1996 24.47 52.02 3:50.35
5 Mölndals ASS 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap 3:52.64
Patrik Löfgren 1996 28.93 1:00.08 1:00.08
Isak Eliasson 1996 31.05 1:07.45 2:07.53
Christoffer Carlsen 1992 24.73 54.53 3:02.06
Robin Andréasson 1988 24.21 50.58 3:52.64
6 Väsby SS 1990 Väsby Simsällskap 3:53.05
Samuel Törnqvist 1997 28.92 59.26 59.26
Robert Palosaari 1992 29.66 1:03.76 2:03.02
Markus Fürst 1996 25.74 56.46 2:59.48
Carl Norlander 1997 25.37 53.57 3:53.05
7 Helsingborgs S 1998 Helsingborgs Simsällskap 3:53.12
Gustav Åberg Lejdström 1992 28.56 1:00.09 1:00.09
Joel Falk Hansson 1994 29.92 1:04.16 2:04.25
Jonas Holmström 1992 25.66 56.98 3:01.23
David Ernstsson 1992 24.76 51.89 3:53.12
8 Kungsbacka SS 1990 Kungsbacka Simsällskap 3:53.13
Oskar Johansson 1993 29.55 1:00.91 1:00.91
Erik Persson 1994 29.29 1:02.02 2:02.93
Anton Johansson 1996 26.58 56.84 2:59.77
Jeremy Peter 1988 25.66 53.36 3:53.13
9 Jönköpings SS 1995 Jönköpings Simsällskap 3:53.29
Filip Grimberg 1998 29.39 1:01.88 1:01.88
Sebastian Dobrescu 1994 28.69 1:04.02 2:05.90
Henry Kerman 1997 23.12 56.63 3:02.53
Daniel Forndal 1997 19.69 50.76 3:53.29
10 SK Neptun Lag 2 2004 Simklubben Neptun 3:54.34
Simon Frank 1990 28.44 59.08 59.08
Patric Ridell 1993 29.55 1:05.44 2:04.52
Sebastian Holmberg 1991 24.25 56.48 3:01.00
Magnus Lundgren 1991 24.77 53.34 3:54.34
11 Täby S 1994 Täby Sim 3:54.84
Oskar Ericsson 1997 28.31 57.95 57.95
Daniel Räisänen 1999 30.04 1:04.99 2:02.94
Ludvig Strand 1994 26.27 58.14 3:01.08
Filip Hedman 1998 25.79 53.76 3:54.84
12 Linköpings ASS Lag 2 0 Linköpings Allmänna SS 3:56.21
Daniel Olsson 1996 29.37 1:01.34 1:01.34
Tom Andersson 1998 31.19 1:06.99 2:08.33
Lars Frölander 1974 25.25 54.95 3:03.28
Mats Westergren 1994 25.39 52.93 3:56.21
13 SK Laxen 0 Simklubben Laxen 3:57.66
John Olsson 1995 29.25 1:00.57 1:00.57
Teodor Widerberg 1998 30.29 1:04.93 2:05.50
Niclas Hvalgren 1995 27.15 58.59 3:04.09
Joakim Löfgren 1992 24.42 53.57 3:57.66
14 SK Neptun Lag 3 0 Simklubben Neptun 3:57.94
Gustav Hökfelt 1994 27.45 57.18 57.18
Johan Dahlgren 1986 30.02 1:08.04 2:05.22
William Lulek 1998 27.58 59.11 3:04.33
Filip Weidlitz 1997 25.20 53.61 3:57.94
15 SK Triton 2002 Simklubben Triton 3:58.15
Rasmus Wetterborg 1996 29.34 1:00.61 1:00.61
Marcus Svensson 1992 30.20 1:05.36 2:05.97
Ahmad Attellesey 1995 26.46 58.71 3:04.68
Cebastian Christensen 1998 25.43 53.47 3:58.15
16 Skellefteå SS 1992 Skellefte Simsällskap 34 3:58.19
Anton Mikaelsson 1993 28.87 1:00.57 1:00.57
Benjamin Lindberg 1995 30.63 1:06.59 2:07.16
Filip Svedberg 1997 26.15 56.64 3:03.80
Philip Nordenberg 1992 25.93 54.39 3:58.19
17 Helsingborgs S Lag 2 1998 Helsingborgs Simsällskap 3:59.90
Efrem Ghirmai 1996 29.14 1:01.41 1:01.41
Olle Williamsson 1998 31.11 1:06.00 2:07.41
Filip Dolk 1996 27.53 58.75 3:06.16
Fabian Steen 1996 24.74 53.74 3:59.90
18 SK Poseidon 0 Simklubben Poseidon 4:01.01
Jonas Andersson 1996 29.95 1:01.46 1:01.46
Julius Ekstrand 1998 31.50 1:07.94 2:09.40
Jesper Olsson 1998 27.10 58.93 3:08.33
Hugo Cedervall 1997 25.28 52.68 4:01.01
19 Spårvägen SF 0 Spårvägen Simförening 4:01.72
Tobias Henriksson 1996 30.70 1:03.41 1:03.41
Daniel Sjöblom Ahlström 1998 31.86 1:10.04 2:13.45
Viktor Björk 1992 26.42 56.39 3:09.84
Stefan Nystrand 1981 24.46 51.88 4:01.72
20 Malmö KK 0 Malmö Kappsimningsklubb 4:01.82
Gustav Hellqvist 1995 29.92 1:02.52 1:02.52
Anton Persson 1994 31.15 1:07.92 2:10.44
Eric Hinderup 1998 27.78 59.70 3:10.14
Johan Brännerud Garcia 1994 23.79 51.68 4:01.82
21 SK Laxen Lag 2 0 Simklubben Laxen 4:04.91
David Schön Svensson 1993 30.21 1:03.26 1:03.26
Felix Nilsson 1990 30.42 1:05.90 2:09.16
Mikael Blum 1995 27.08 59.16 3:08.32
Max Ackerman 1995 26.45 56.59 4:04.91
22 Södertälje SS 0 Södertälje Simsällskap 4:05.98
Axel Ydenius 1997 29.69 1:02.00 1:02.00
Ludwig Hareskog 1998 32.49 1:10.00 2:12.00
Hampus Ny 1990 27.14 59.59 3:11.59
Theodor Hansson 1994 26.15 54.39 4:05.98
Skapad av WinGrodan 1.24.00 Utskriftsdatum 03 juli 2015
Licensierad till: IC Control Utskriftstid 18:23
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Officiell
Tävling SM/JSM (50m) Utskriftsdatum 03 juli 2015
Tävlingsort Sundsvall Utskriftstid 18:46
Arrangör SSF/Sundsvalls Simsällskap
Bassäng 50m
Tävlingsdatum 01 juli 2015
Gren 28, 4X200m Frisim Damer Sr, Finaler, Senior
Sponsor: BEST WESTERN HOTEL BALTIC
SR: Väsby SS (1900) 8:09.29 2007-07-25
SJR: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04
MR: Väsby SS 8:09.29 2007-07-25
FM: Väsby SS 8:17.38
Plac. Namn Född Förening 100m 200m Tid Status
1 SK Triton 0 Simklubben Triton 8:23.34
Alba Forés 1998 1:01.00 2:04.36 2:04.36
Amanda Granborg 1999 1:03.37 2:12.52 4:16.88
Ida Marko-Varga 1985 58.07 2:01.38 6:18.26
Moa Ståhl 1995 1:00.13 2:05.08 8:23.34
2 Helsingborgs S 1998 Helsingborgs Simsällskap 8:24.13
Louise Hansson 1996 58.75 2:01.14 2:01.14
My Fridell 1992 1:01.43 2:08.24 4:09.38
Matilda Weiler 1998 1:00.54 2:05.81 6:15.19
Johanna Palmkvist 1999 1:01.96 2:08.94 8:24.13
3 Järfälla S 1996 Järfälla Simsällskap 8:24.29
Linda Baron 1995 1:02.66 2:06.66 2:06.66
Josefin Eriksen 1995 1:00.32 2:03.53 4:10.19
Emma Rotstam 1998 1:02.31 2:08.48 6:18.67
Ida Eriksen 1997 1:01.26 2:05.62 8:24.29
4 Södertörns SS 0 Södertörns Simsällskap 8:26.63
Carin Klasson 1995 1:02.22 2:10.02 2:10.02
Vilma Unnermark 1997 1:02.53 2:09.79 4:19.81
Sarah Sjöström 1993 55.89 1:54.96 6:14.77
Sara Hägglund-Björklund 1995 1:02.73 2:11.86 8:26.63
5 SK Neptun 0 Simklubben Neptun 8:31.66
Jessica Eriksson 1995 1:00.32 2:05.92 2:05.92
Emma Varga 1997 1:05.09 2:14.00 4:19.92
Christine Ekman 1994 1:01.85 2:08.31 6:28.23
Henriette Stenkvist 1994 59.86 2:03.43 8:31.66
6 Väsby SS 1992 Väsby Simsällskap 8:40.37
Louise Halldén 1998 1:03.46 2:09.07 2:09.07
Anna Jonsson 1994 1:03.45 2:11.96 4:21.03
Nadja Salomonsson 1992 1:01.61 2:07.24 6:28.27
Tove Sparrman 1996 1:02.55 2:12.10 8:40.37
7 Jönköpings SS 1995 Jönköpings Simsällskap 8:55.91
Hanna Eriksson 1999 1:04.92 2:14.43 2:14.43
Johanna Pettersson 1996 1:03.32 2:10.32 4:24.75
Ebba Stillman 1996 1:04.42 2:13.33 6:38.08
Alice Müllern 1998 1:05.85 2:17.83 8:55.91
8 SK Sydsim 0 Simklubben Sydsim 8:58.02
Ebba Rosenquist 1989 1:03.66 2:11.42 2:11.42
My Grewell 1998 1:05.27 2:15.99 4:27.41
Klara Johansson 2001 1:05.28 2:16.72 6:44.13
Malin Johansson 1997 1:03.15 2:13.89 8:58.02
9 Malmö KK 0 Malmö Kappsimningsklubb 9:06.24
Josefine Hansson 1992 1:03.91 2:14.08 2:14.08
Josephine Mikkelsen 2002 1:05.96 2:18.06 4:32.14
Jenny Thalin 1997 1:05.29 2:15.91 6:48.05
Anna Grahovac 1999 1:05.89 2:18.19 9:06.24
10 Kalmar SS 1998 Kalmar Simsällskap 9:12.60
Miranda Arvidsson 1998 1:03.39 2:10.50 2:10.50
Josefin Lewton 1997 1:06.44 2:17.82 4:28.32
Ellen Lindeby 1999 1:08.40 2:24.52 6:52.84
Linnea Wranå 1998 1:07.09 2:19.76 9:12.60
- Skövde SS 0 Skövde Simsällskap DSQ
Louise Hjalmarsson 1997 1:02.60 2:09.04 2:09.04
Nikki Brockmar 1999 1:03.89 4:19.61
Emma Lundgren 2000 6:36.74
- Spårvägen SF 0 Spårvägen Simförening DSQ
Stina Gardell 1990 59.81 2:02.71 2:02.71
Malin Wallén 1997 1:03.87 4:15.43
Emma Wahlström 1994 6:25.82