2/12/2015 - 2/14/2015
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 1 Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
1:56.12 WJR
2:02.39 NATS
2:02.39 OLY
2:04.69 JRS
2:05.39 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Miley, Hannah 25 Garioch-US 2:02.32 2:00.31 NATS
28.51 59.28 (30.77)
1:30.24 (30.96) 2:00.31 (30.07)
2 Cheverton, Sam 26 Pointe-Claire-US 2:02.38 2:01.16 NATS
28.76 59.47 (30.71)
1:30.30 (30.83) 2:01.16 (30.86)
3 Drabot, Katie 17 Ozaukee Aquatics 2:02.35 2:01.26 NATS
1:00.51 ( )
2:01.26 (1:00.75)
4 Harnish, Courtn 15 York YMCA-MA 2:02.23 2:01.32 NATS
29.06 1:00.36 (31.30)
1:31.37 (31.01) 2:01.32 (29.95)
5 Leverenz, Caitl 23 California Aquat 2:03.20 2:01.69 NATS
29.04 1:00.20 (31.16)
1:31.37 (31.17) 2:01.69 (30.32)
6 Norris, Alex 23 Ohio State Unive 2:02.84 2:03.31 JRS
29.06 1:00.47 (31.41)
1:31.83 (31.36) 2:03.31 (31.48)
7 Small, Meghan 16 York YMCA-MA 2:03.57 2:03.41 JRS
28.92 1:00.42 (31.50)
1:31.98 (31.56) 2:03.41 (31.43)
8 Ludlow, Danica 18 Island Swimming- 2:03.52 2:03.42 JRS
29.15 1:00.48 (31.33)
1:32.36 (31.88) 2:03.42 (31.06)
=== B - Final ===
9 Pinto, Andreina 23 Venezuela-US 2:05.31 2:02.15 NATS
28.95 1:00.17 (31.22)
1:31.02 (30.85) 2:02.15 (31.13)
10 Nguyen, Vien 18 Saint Augustine- 2:03.69 2:02.20 NATS
28.81 1:00.03 (31.22)
1:31.62 (31.59) 2:02.20 (30.58)
11 Moroney, Megan 17 Saint Andrew's S 2:03.91 2:03.14 JRS
1:00.39 ( )
2:03.14 (1:02.75)
12 Stout, Jordan 17 Rockwood Swim Cl 2:04.07 2:03.68 JRS
29.11 1:00.95 (31.84)
1:32.82 (31.87) 2:03.68 (30.86)
13 Oleksiak, Penel 14 Team Ontario-US 2:05.45 2:04.02 JRS
29.01 1:00.46 (31.45)
1:32.71 (32.25) 2:04.02 (31.31)
14 Carson, Bethany 23 Ireland-US 2:03.90 2:04.91 AGP
28.92 1:00.42 (31.50)
1:32.57 (32.15) 2:04.91 (32.34)
15 Walz, Delaney 16 Greater Phila Aq 2:05.49 2:05.66
29.51 1:01.38 (31.87)
1:33.67 (32.29) 2:05.66 (31.99)
15 Lanigan, Reilly 16 Patriot Aquatic- 2:05.52 2:05.66
28.98 1:00.22 (31.24)
1:32.87 (32.65) 2:05.66 (32.79)
=== C - Final ===
17 Braswell, Leah 14 York YMCA-MA 2:06.34 2:04.62 JRS
30.11 1:01.77 (31.66)
1:33.42 (31.65) 2:04.62 (31.20)
18 Brent, Kendall 16 Swim Florida-FL 2:05.61 2:04.75 AGP
29.86 1:01.63 (31.77)
1:33.50 (31.87) 2:04.75 (31.25)
19 Duggan, Katie 18 Highlander Aquat 2:06.24 2:05.20 AGP
30.02 1:01.40 (31.38)
1:33.75 (32.35) 2:05.20 (31.45)
20 Werba, Maggie 17 Oshkosh YMCA Dol 2:06.34 2:05.23 AGP
29.78 1:01.45 (31.67)
1:33.61 (32.16) 2:05.23 (31.62)
21 Caldwell, Hilar 23 Pac. Sea Wolves- 2:05.59 2:05.52
29.91 1:02.00 (32.09)
1:33.99 (31.99) 2:05.52 (31.53)
22 Palsha, Peyton 15 Saint Petersburg 2:06.18 2:06.24
29.29 1:01.10 (31.81)
1:33.66 (32.56) 2:06.24 (32.58)
23 Escobar, Susana 27 Mexico-US 2:05.80 2:06.44
29.86 1:02.29 (32.43)
1:34.69 (32.40) 2:06.44 (31.75)
24 Cattermole, Sop 17 Sarasota YMCA Sh 2:05.58 2:07.67
30.23 1:02.64 (32.41)
1:35.13 (32.49) 2:07.67 (32.54)
=== D - Final ===
25 Neamt, Antoinet 14 Ireland-US 2:06.49 2:03.27 JRS
29.20 1:00.50 (31.30)
1:32.07 (31.57) 2:03.27 (31.20)
26 Alvarez, Maria 25 SwimAtlanta-GA 2:07.09 2:04.48 JRS
30.09 1:01.59 (31.50)
1:33.44 (31.85) 2:04.48 (31.04)
27 Jacobsen, Kirst 17 Barrington Swim- 2:07.12 2:05.44
29.30 1:01.07 (31.77)
1:33.54 (32.47) 2:05.44 (31.90)
28 Andrade, Manu 16 Bolles School Sh 2:06.92 2:06.91
30.21 1:02.39 (32.18)
1:34.94 (32.55) 2:06.91 (31.97)
29 Berdusco, Ellie 18 Sarasota YMCA Sh 2:06.76 2:06.98
30.10 1:02.08 (31.98)
1:34.75 (32.67) 2:06.98 (32.23)
30 Kraus, Alena 15 Makos Aquatics C 2:06.98 2:07.36
29.98 1:02.30 (32.32)
1:35.32 (33.02) 2:07.36 (32.04)
31 Finke, Summer 18 Saint Petersburg 2:06.45 2:07.59
30.43 1:02.51 (32.08)
1:35.28 (32.77) 2:07.59 (32.31)
32 Cieplucha, Tess 16 Team Ontario-US 2:07.18 2:09.01
29.93 1:02.39 (32.46)
1:35.89 (33.50) 2:09.01 (33.12)
=== Preliminaries ===
6 Michalak, There 22 Una Gsc-FL 2:02.99
17.64 ( )
28.41 (10.77) 2:02.99 (1:34.58)
21 Dawson, Kendall 17 Fast Lane Aquati 2:05.71
29.93 1:01.32 (31.39)
1:33.76 (32.44) 2:05.71 (31.95)
35 Lapierre-Lemire 24 Pointe-Claire-US 2:07.29
29.65 1:01.65 (32.00)
1:34.97 (33.32) 2:07.29 (32.32)
36 Atkins, Spence 17 Sarasota YMCA Sh 2:07.41
29.89 1:02.17 (32.28)
1:35.05 (32.88) 2:07.41 (32.36)
37 Williams, Kahra 17 Gator Swim Club- 2:07.42
30.38 1:02.48 (32.10)
1:35.25 (32.77) 2:07.42 (32.17)
38 Ivey, Isabel 14 Gator Swim Club- 2:07.52
30.31 1:03.11 (32.80)
1:35.24 (32.13) 2:07.52 (32.28)
39 Burke, Abby 15 Highlander Aquat 2:07.80
30.14 1:03.03 (32.89)
1:35.91 (32.88) 2:07.80 (31.89)
40 Gonzalez Ramire 24 Mexico-US 2:08.13
30.23 1:03.36 (33.13)
1:35.95 (32.59) 2:08.13 (32.18)
41 O'Mara, Claire 16 Berkeley Aquatic 2:08.23
30.48 1:03.19 (32.71)
1:35.55 (32.36) 2:08.23 (32.68)
42 Ilgenfritz, Emi 17 York YMCA-MA 2:08.59
30.20 1:02.69 (32.49)
1:35.94 (33.25) 2:08.59 (32.65)
43 Redding, Gracie 17 Highlander Aquat 2:08.60
30.28 1:02.80 (32.52)
1:35.72 (32.92) 2:08.60 (32.88)
44 Marinheiro, Mel 17 South Florida Aq 2:08.73
30.47 1:03.21 (32.74)
1:36.88 (33.67) 2:08.73 (31.85)
45 Lalumiere, Laur 17 Team Ontario-US 2:08.81
29.88 1:02.48 (32.60)
1:35.68 (33.20) 2:08.81 (33.13)
46 Macias Alba, Ay 18 Mexico-US 2:09.05
30.58 1:02.95 (32.37)
1:35.72 (32.77) 2:09.05 (33.33)
47 Bailey, Elizabe 15 Dynamo Swim Club 2:09.07
30.49 1:03.30 (32.81)
1:36.54 (33.24) 2:09.07 (32.53)
48 Watson Valero, 17 Bolles School Sh 2:09.10
30.60 1:03.05 (32.45)
1:35.99 (32.94) 2:09.10 (33.11)
49 Hernandez-Tome, 15 Sarasota YMCA Sh 2:09.22
31.07 1:03.77 (32.70)
1:37.37 (33.60) 2:09.22 (31.85)
50 Schmidt, Kasey 17 Bolles School Sh 2:09.25
30.10 1:03.33 (33.23)
1:36.65 (33.32) 2:09.25 (32.60)
51 Tennant, Kayla 15 T2 Aquatics-FL 2:09.35
30.41 1:03.60 (33.19)
1:36.83 (33.23) 2:09.35 (32.52)
52 Vuong, Megan 17 Team Ontario-US 2:09.52
30.86 1:03.26 (32.40)
1:36.43 (33.17) 2:09.52 (33.09)
53 Burns, Hannah 18 Gator Swim Club- 2:09.76
30.52 1:03.56 (33.04)
1:36.72 (33.16) 2:09.76 (33.04)
54 Atkinson, Alia 26 South Florida Aq 2:09.91
30.33 1:03.01 (32.68)
1:36.70 (33.69) 2:09.91 (33.21)
55 Daigneault, Val 17 Pointe-Claire-US 2:10.00
30.38 1:03.35 (32.97)
1:36.95 (33.60) 2:10.00 (33.05)
56 Gvakharia Mgebr 18 Mexico-US/Bolles 2:10.04
30.05 1:02.90 (32.85)
1:36.69 (33.79) 2:10.04 (33.35)
57 Ward, Natalie 16 Berkeley Aquatic 2:10.10
30.54 1:03.99 (33.45)
1:37.59 (33.60) 2:10.10 (32.51)
58 Richaud Leyva, 18 Mexico-US 2:10.18
30.22 1:03.05 (32.83)
1:36.48 (33.43) 2:10.18 (33.70)
59 Braga, Luisa 16 Una Azfl-FG 2:10.20
30.41 1:03.38 (32.97)
1:37.07 (33.69) 2:10.20 (33.13)
60 Hess, Maddie 17 Blue Wave Swimmi 2:10.21
30.05 1:02.97 (32.92)
1:36.47 (33.50) 2:10.21 (33.74)
61 Trematerra, Lin 18 Gator Swim Club- 2:10.40
29.90 1:02.42 (32.52)
1:35.93 (33.51) 2:10.40 (34.47)
62 Bentz, Raleigh 16 Dynamo Swim Club 2:10.60
30.66 1:04.03 (33.37)
1:37.60 (33.57) 2:10.60 (33.00)
63 Luft, Becca 16 York YMCA-MA 2:10.69
30.93 1:04.20 (33.27)
1:37.81 (33.61) 2:10.69 (32.88)
64 Ferry, Grace 17 Dynamo Swim Club 2:10.72
30.64 1:03.95 (33.31)
1:37.71 (33.76) 2:10.72 (33.01)
65 Valls, Kyla 16 Miami Swimming-F 2:11.19
30.20 1:02.84 (32.64)
1:37.36 (34.52) 2:11.19 (33.83)
66 Morgan, Laine 18 Miami Swimming-F 2:11.26
30.72 1:03.36 (32.64)
1:37.24 (33.88) 2:11.26 (34.02)
67 Fore, Skylar 15 Ozaukee Aquatics 2:11.99
30.04 1:03.65 (33.61)
1:38.13 (34.48) 2:11.99 (33.86)
68 Cornell, Emily 16 Suburban Seahawk 2:12.42
31.29 1:04.85 (33.56)
1:38.70 (33.85) 2:12.42 (33.72)
69 Babits, Monica 17 Team Ontario-US 2:12.69
30.72 1:04.69 (33.97)
1:39.35 (34.66) 2:12.69 (33.34)
70 Thomas, Maddy 18 York YMCA-MA 2:13.50
31.15 1:05.00 (33.85)
1:39.70 (34.70) 2:13.50 (33.80)
71 Keymont, Dani 16 Central Brevard- 2:14.33
30.83 1:05.02 (34.19)
1:40.32 (35.30) 2:14.33 (34.01)
72 Pan, Angela 15 Mississauga-US 2:15.52
30.69 1:04.79 (34.10)
1:40.11 (35.32) 2:15.52 (35.41)
-- Bouchard, Domin 23 Team Ontario-US NS
-- Romano, Megan 24 New York Athleti NS
-- Rasmus, Claire 18 Bolles School Sh NS
-- Gonzalez Hermos 19 Mexico-US NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 2 Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
1:47.23 WJR
1:51.89 NATS
1:51.89 OLY
1:54.69 JRS
1:56.29 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 De Lucca, Joao 25 Cardinal Aquatic 1:51.40 1:47.98 NATS
25.06 52.44 (27.38)
1:19.92 (27.48) 1:47.98 (28.06)
2 Dwyer, Conor 26 Una Troj-CA 1:51.62 1:48.94 NATS
25.36 52.86 (27.50)
1:20.78 (27.92) 1:48.94 (28.16)
3 Wynalda, Michae 22 Club Wolverine-M 1:49.63 1:49.47 NATS
25.56 53.54 (27.98)
1:49.47 (55.93)
4 Hurley, Bobby 26 Club Wolverine-M 1:51.06 1:49.80 NATS
53.75 ( )
1:49.80 (56.05)
5 McBroom, Michae 23 The Woodlands Sw 1:51.14 1:50.59 NATS
26.73 54.73 (28.00)
1:22.86 (28.13) 1:50.59 (27.73)
6 Dreesens, Dion 21 Una Mac-NC 1:50.92 1:50.64 NATS
25.73 53.27 (27.54)
1:21.56 (28.29) 1:50.64 (29.08)
7 Whitaker, Kyle 23 Club Wolverine-M 1:51.06 1:50.75 NATS
25.97 54.40 (28.43)
1:22.95 (28.55) 1:50.75 (27.80)
8 Mallet, Greg 30 Una Mac-NC 1:51.40 1:54.96 AGP
25.52 54.01 (28.49)
1:24.47 (30.46) 1:54.96 (30.49)
=== B - Final ===
9 Weiss, Michael 23 Wisconsin Aquati 1:51.89 1:51.05 NATS
26.10 53.82 (27.72)
1:22.75 (28.93) 1:51.05 (28.30)
10 Scott, Duncan 17 Great Britain-US 1:52.51 1:51.62 NATS
54.44 ( )
1:51.62 (57.18)
11 Klueh, Michael 27 Club Wolverine-M 1:52.40 1:51.74 NATS
27.08 55.61 (28.53)
1:24.18 (28.57) 1:51.74 (27.56)
12 De Angulo, Matt 24 Club Seminole-FL 1:52.65 1:52.13 JRS
27.18 55.87 (28.69)
1:24.15 (28.28) 1:52.13 (27.98)
13 Grothe, Zane 22 Club Seminole-FL 1:53.43 1:52.39 JRS
26.83 55.66 (28.83)
1:24.56 (28.90) 1:52.39 (27.83)
14 Sloan, Jordan 21 Ireland-US 1:53.53 1:52.60 JRS
25.88 54.15 (28.27)
1:23.01 (28.86) 1:52.60 (29.59)
15 Abdel Khalik, H 23 Club Wolverine-M 1:53.03 1:52.78 JRS
26.11 54.75 (28.64)
1:23.68 (28.93) 1:52.78 (29.10)
16 Martinez, Jose 17 Mexico-US 1:53.03 1:53.16 JRS
26.70 54.94 (28.24)
1:24.26 (29.32) 1:53.16 (28.90)
=== C - Final ===
17 Acevedo, Javier 17 Ajax Swimming-US 1:54.31 1:52.14 JRS
26.24 55.06 (28.82)
1:24.02 (28.96) 1:52.14 (28.12)
18 Tirabassi, Dani 26 Club Seminole-FL 1:54.37 1:53.75 JRS
25.99 54.62 (28.63)
1:24.31 (29.69) 1:53.75 (29.44)
19 Denisyako, Niki 26 Gator Swim Club- 1:55.20 1:55.02 AGP
26.77 55.85 (29.08)
1:25.58 (29.73) 1:55.02 (29.44)
20 Lupoli, Franco 20 Azura Florida Aq 1:55.10 1:55.13 AGP
26.21 55.73 (29.52)
1:26.02 (30.29) 1:55.13 (29.11)
21 Campos Alpizar, 20 Mexico-US 1:54.89 1:55.25 AGP
26.37 55.55 (29.18)
1:25.52 (29.97) 1:55.25 (29.73)
22 Olvera Alejos, 19 Mexico-US 1:54.31 1:55.26 AGP
27.35 56.48 (29.13)
1:25.91 (29.43) 1:55.26 (29.35)
23 Snyder, Zach 17 York YMCA-MA 1:54.04 1:55.82 AGP
27.05 56.16 (29.11)
1:25.95 (29.79) 1:55.82 (29.87)
24 Ritter, Adam 30 Unattached-FL 1:55.07 1:56.07 AGP
26.26 54.92 (28.66)
1:24.99 (30.07) 1:56.07 (31.08)
=== D - Final ===
25 Brothers, Peter 18 Island Swimming- 1:56.04 1:55.23 AGP
27.16 56.50 (29.34)
1:25.94 (29.44) 1:55.23 (29.29)
26 Vyatchanin, Ark 30 New York Athleti 1:55.43 1:55.85 AGP
27.10 56.66 (29.56)
1:26.56 (29.90) 1:55.85 (29.29)
26 Katz, Austin 15 Sarasota YMCA Sh 1:56.20 1:55.85 AGP
27.61 57.60 (29.99)
1:27.00 (29.40) 1:55.85 (28.85)
28 Hulme, Joseph 17 Great Britain-US 1:55.41 1:55.90 AGP
26.74 55.73 (28.99)
1:26.07 (30.34) 1:55.90 (29.83)
29 Song An, Andy 16 Mexico-US/Bolles 1:56.37 1:56.36
27.06 56.60 (29.54)
1:26.85 (30.25) 1:56.36 (29.51)
30 Arseneau, Chris 18 Team Ontario-US 1:56.07 1:57.98
27.41 56.81 (29.40)
1:27.92 (31.11) 1:57.98 (30.06)
31 Pinon, Julien 16 South Florida Aq 1:56.47 1:58.18
27.10 56.66 (29.56)
1:27.71 (31.05) 1:58.18 (30.47)
32 Van Moerkerke, 21 Team Ontario-US 1:56.46 2:00.75
27.73 58.75 (31.02)
1:29.53 (30.78) 2:00.75 (31.22)
=== Preliminaries ===
25 Herrera, Carlos 20 Azura Florida Aq 1:55.31
27.08 56.84 (29.76)
1:26.89 (30.05) 1:55.31 (28.42)
28 Rousseau, Sebas 24 Gator Swim Club- 1:55.50
26.98 56.51 (29.53)
1:26.25 (29.74) 1:55.50 (29.25)
32 Pinzon, Omar 25 Una Bss-FL 1:56.35
27.28 57.13 (29.85)
1:26.79 (29.66) 1:56.35 (29.56)
36 Mehrdad, Elias 22 Azura Florida Aq 1:56.50
26.30 55.69 (29.39)
1:25.73 (30.04) 1:56.50 (30.77)
37 Modrov, Drew 25 Una Col-MR 1:56.52
26.83 57.01 (30.18)
1:27.42 (30.41) 1:56.52 (29.10)
38 Corredor, Santi 15 Swim Florida-FL 1:56.53
27.24 57.36 (30.12)
1:27.09 (29.73) 1:56.53 (29.44)
39 Hensley, Noah 18 Blue Dolfins-FL 1:56.65
27.49 57.36 (29.87)
1:27.37 (30.01) 1:56.65 (29.28)
40 Cook-Weeks, Par 19 Unattached 1:56.75
27.60 57.04 (29.44)
1:27.43 (30.39) 1:56.75 (29.32)
41 Hamill, Mackenz 17 Team Ontario-US 1:56.79
27.46 57.29 (29.83)
1:27.33 (30.04) 1:56.79 (29.46)
42 Mount, Steffen 17 Greater Pensacol 1:56.82
27.18 57.15 (29.97)
1:27.09 (29.94) 1:56.82 (29.73)
42 Krueger, Daniel 15 McFarland Sparta 1:56.82
26.90 56.93 (30.03)
1:27.49 (30.56) 1:56.82 (29.33)
44 Murphy, Jean-Fr 18 Pointe-Claire-US 1:57.25
27.57 56.88 (29.31)
1:27.08 (30.20) 1:57.25 (30.17)
45 Bayo, Christian 23 Una Tac-NC 1:57.36
27.24 56.93 (29.69)
1:26.99 (30.06) 1:57.36 (30.37)
46 Alatorre, Ferna 16 Azura Florida Aq 1:57.42
27.17 56.88 (29.71)
1:57.42 (1:00.54)
47 Erlenmeyer, Dan 17 Sarasota YMCA Sh 1:57.47
27.64 57.99 (30.35)
1:27.98 (29.99) 1:57.47 (29.49)
48 Vargas Jacobo, 17 Mexico-US 1:57.49
28.02 57.79 (29.77)
1:27.64 (29.85) 1:57.49 (29.85)
49 Hedlin, Eric 21 Island Swimming- 1:57.51
28.00 57.10 (29.10)
1:27.40 (30.30) 1:57.51 (30.11)
50 Hornikel, BJ 22 Unattached-SE 1:57.71
27.16 57.65 (30.49)
1:27.48 (29.83) 1:57.71 (30.23)
51 Geunes, Eric 16 Gator Swim Club- 1:57.95
28.31 57.93 (29.62)
1:28.53 (30.60) 1:57.95 (29.42)
52 Whiteside, John 16 Westport/Weston- 1:58.08
26.99 57.13 (30.14)
1:27.97 (30.84) 1:58.08 (30.11)
53 Keblish, Bryce 17 Westport/Weston- 1:58.16
27.45 57.07 (29.62)
1:27.93 (30.86) 1:58.16 (30.23)
54 Cieslak, Marcin 22 Gator Swim Club- 1:58.23
27.87 58.34 (30.47)
1:29.09 (30.75) 1:58.23 (29.14)
55 Mac, Matthew 17 Team Ontario-US 1:58.32
27.78 58.08 (30.30)
1:28.44 (30.36) 1:58.32 (29.88)
56 Hanner, Luke 17 Saint Petersburg 1:58.38
27.69 57.96 (30.27)
1:28.97 (31.01) 1:58.38 (29.41)
57 Rice, Tyler 17 Bolles School Sh 1:58.42
27.69 58.01 (30.32)
1:28.42 (30.41) 1:58.42 (30.00)
58 Mahaffey, Dakot 17 Bolles School Sh 1:58.43
27.56 58.33 (30.77)
1:28.66 (30.33) 1:58.43 (29.77)
59 Schreuders, Mik 16 Unattached-FG 1:58.46
27.03 56.75 (29.72)
1:28.29 (31.54) 1:58.46 (30.17)
60 Main, Bayley 17 Una Gsc-FL 1:58.47
27.58 57.69 (30.11)
1:27.90 (30.21) 1:58.47 (30.57)
61 Page, Carter 17 Sarasota YMCA Sh 1:58.52
27.90 57.64 (29.74)
1:28.70 (31.06) 1:58.52 (29.82)
62 Minuth, Fynn 17 Upper St Clair S 1:58.81
27.38 57.50 (30.12)
1:28.27 (30.77) 1:58.81 (30.54)
62 McGovern, Wesle 17 Tampa Bay Aquat 1:58.81
27.54 57.33 (29.79)
1:28.37 (31.04) 1:58.81 (30.44)
64 Heath, Grady 17 Bolles School Sh 1:58.83
27.79 58.01 (30.22)
1:28.07 (30.06) 1:58.83 (30.76)
65 Escudero, Aleja 24 Mexico-US 1:58.89
27.49 57.74 (30.25)
1:28.24 (30.50) 1:58.89 (30.65)
66 Wynter, Timothy 19 South Florida Aq 1:59.01
27.86 58.72 (30.86)
1:28.78 (30.06) 1:59.01 (30.23)
67 Stolarski, Edwa 17 Wilton Y Wahoos- 1:59.05
27.35 58.20 (30.85)
1:28.66 (30.46) 1:59.05 (30.39)
68 Schroeder, Hans 17 Unattached 1:59.18
28.29 58.33 (30.04)
1:28.90 (30.57) 1:59.18 (30.28)
69 Taylor, Michael 16 Dynamo Swim Club 1:59.29
27.43 57.68 (30.25)
1:28.81 (31.13) 1:59.29 (30.48)
69 Clark, Drew 16 Sarasota YMCA Sh 1:59.29
28.00 58.41 (30.41)
1:29.23 (30.82) 1:59.29 (30.06)
71 Smutny, Luke 16 AquaKids Sharks- 1:59.52
28.35 59.09 (30.74)
1:29.86 (30.77) 1:59.52 (29.66)
72 Finke, Robert 15 Saint Petersburg 1:59.65
28.29 58.93 (30.64)
1:29.69 (30.76) 1:59.65 (29.96)
73 Gonzalez, Sergi 22 Gator Swim Club- 2:00.04
27.89 58.82 (30.93)
1:29.42 (30.60) 2:00.04 (30.62)
74 Bougie, Spencer 20 Pointe-Claire-US 2:00.85
27.10 57.54 (30.44)
1:29.43 (31.89) 2:00.85 (31.42)
75 Garcia, Matthew 16 Sarasota YMCA Sh 2:01.51
28.53 59.18 (30.65)
1:30.65 (31.47) 2:01.51 (30.86)
76 Hackett, Nichol 15 Bolles School Sh 2:01.86
28.02 58.67 (30.65)
1:29.59 (30.92) 2:01.86 (32.27)
77 Baptiste, Jabar 17 Bolles School Sh 2:01.90
28.40 59.29 (30.89)
1:30.59 (31.30) 2:01.90 (31.31)
78 Carbone, Joey 18 Bolles School Sh 2:02.14
28.70 1:00.06 (31.36)
1:31.07 (31.01) 2:02.14 (31.07)
79 Gomez, Alex 29 Gator Swim Club- 2:02.49
28.37 59.28 (30.91)
1:30.89 (31.61) 2:02.49 (31.60)
80 Fauteux, John 18 Team Ontario-US 2:03.15
27.64 58.82 (31.18)
1:31.45 (32.63) 2:03.15 (31.70)
81 Dols, Keanan 16 Sarasota YMCA Sh 2:03.33
27.90 58.91 (31.01)
1:31.24 (32.33) 2:03.33 (32.09)
82 Sokolowski, Zie 17 Bolles School Sh 2:06.35
28.59 1:00.56 (31.97)
1:33.57 (33.01) 2:06.35 (32.78)
-- Holmquist, Step 18 Wilton Y Wahoos- DFS
-- Clary, Tyler 25 SwimMAC Carolina DFS
-- Ward, Joe 24 Team Pittsburgh- DFS
-- Wilcher, Sam 26 Alligator Aquati DFS
-- Galofre, Julio 27 Una Bss-FL NS
-- Perez Vertti, A 23 Mexico-US NS
-- Gutierrez, Long 19 Mexico-US NS
-- McLean, Matt 26 Unattached-SC NS
-- Herrera Ruiz, F 18 Unattached-US NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 3 Women 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
1:05.39 WJR
1:11.49 OLY
1:11.59 NATS
1:13.49 JRS
1:14.29 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Atkinson, Alia 26 South Florida Aq 1:10.13 1:06.79 OLY
31.31 1:06.79 (35.48)
2 Hannis, Molly 22 Tennessee Aquati 1:08.60 1:08.02 OLY
32.57 1:08.02 (35.45)
3 Margalis, Melan 23 Saint Petersburg 1:10.20 1:09.20 OLY
33.00 1:09.20 (36.20)
4 Tutton, Chloe 18 Great Britain-US 1:10.50 1:10.11 OLY
33.39 1:10.11 (36.72)
5 Pasloski, Bronw 22 Badger Swim Club 1:11.58 1:11.21 OLY
33.93 1:11.21 (37.28)
6 Artemeva, Valen 28 Una Sofl-FG 1:11.15 1:12.03 JRS
33.07 1:12.03 (38.96)
7 Roberts, ET 26 Savannah Swim Te 1:12.07 1:12.14 JRS
33.82 1:12.14 (38.32)
8 Coates, Georgia 15 Great Britain-US 1:12.03 1:12.34 JRS
34.36 1:12.34 (37.98)
=== B - Final ===
9 McClellan, Emil 22 Badger Swim Club 1:12.11 1:10.66 OLY
32.87 1:10.66 (37.79)
10 Luthersdottir, 23 Gator Swim Club- 1:12.47 1:10.75 OLY
33.64 1:10.75 (37.11)
11 Bowker, Justine 28 T2 Aquatics-FL 1:12.57 1:11.38 OLY
33.91 1:11.38 (37.47)
12 Dvariskyte, Ram 25 Una Bss-FL 1:13.13 1:12.57 JRS
34.44 1:12.57 (38.13)
13 Robertson, Gene 18 Team Ontario-US 1:13.26 1:12.76 JRS
34.36 1:12.76 (38.40)
14 Wistey, Imelda 22 Unattached-IA 1:12.69 1:13.03 JRS
34.23 1:13.03 (38.80)
15 Keymont, Dani 16 Central Brevard- 1:12.59 1:13.32 JRS
33.84 1:13.32 (39.48)
16 Blackburn, Lisa 43 South Florida Aq 1:12.86 1:13.86 AGP
34.93 1:13.86 (38.93)
=== C - Final ===
17 Cameron, Bailli 17 Mississauga-US 1:14.95 1:12.71 JRS
34.17 1:12.71 (38.54)
18 Lee, Veronica 22 Team Pittsburgh- 1:14.41 1:12.97 JRS
34.30 1:12.97 (38.67)
19 Bonnett, Bailey 16 Unattached-AM 1:14.89 1:13.99 AGP
34.86 1:13.99 (39.13)
20 Ahern, Caitlin 17 Swim Fort Lauder 1:14.64 1:14.13 AGP
34.64 1:14.13 (39.49)
21 Selmanovic, Enn 18 Mississauga-US 1:14.91 1:14.43
34.72 1:14.43 (39.71)
22 Casellas, Patri 24 Azura Florida Aq 1:14.59 1:14.60
34.99 1:14.60 (39.61)
23 Tarazi, Val 15 Barrington Swim- 1:14.72 1:14.91
35.65 1:14.91 (39.26)
24 Buckley, Alexa 16 Berkeley Aquatic 1:14.50 1:15.96
35.15 1:15.96 (40.81)
=== D - Final ===
25 Anderson, Racha 14 Cambridge Aquaje 1:15.27 1:13.61 AGP
34.90 1:13.61 (38.71)
26 Paskulin, Olivi 17 Pointe-Claire-US 1:15.78 1:14.94
35.02 1:14.94 (39.92)
27 Lapteva, Olga 17 Bolles School Sh 1:15.96 1:15.08
35.61 1:15.08 (39.47)
28 Werba, Maggie 17 Oshkosh YMCA Dol 1:15.25 1:15.60
36.02 1:15.60 (39.58)
29 Bradford-Feldma 17 Saint Andrew's S 1:15.90 1:15.77
35.96 1:15.77 (39.81)
30 Rockway, Christ 14 Tampa Bay Aquat 1:15.64 1:16.06
36.27 1:16.06 (39.79)
31 Holmquist, Emma 16 Wilton Y Wahoos- 1:15.04 1:16.21
36.23 1:16.21 (39.98)
32 Brown, Lizzie 18 Iowa City Eels S 1:15.44 1:16.26
36.53 1:16.26 (39.73)
=== Preliminaries ===
16 Fissneider, Lis 20 Ssv Bozen Schwim 1:13.18
34.58 1:13.18 (38.60)
18 Small, Meghan 16 York YMCA-MA 1:13.50
35.09 1:13.50 (38.41)
35 Ivey, Isabel 14 Gator Swim Club- 1:16.12
36.31 1:16.12 (39.81)
36 Kyriakidis, Ann 16 Bolles School Sh 1:16.23
35.55 1:16.23 (40.68)
37 Gordon, Dani 18 Loggerhead Aquat 1:16.46
36.12 1:16.46 (40.34)
38 Pujadas, Maddie 19 Una Col-MR/D.R/S 1:16.71
36.13 1:16.71 (40.58)
39 Cappabianca, Gi 13 Cuyahoga Falls Y 1:16.83
35.97 1:16.83 (40.86)
40 Bruno, Brooke 17 Suburban Seahawk 1:17.40
36.31 1:17.40 (41.09)
41 Furneaux, Milly 18 Unattached-US 1:17.61
36.48 1:17.61 (41.13)
42 Rodriguez, Jess 16 South Florida Aq 1:17.83
36.72 1:17.83 (41.11)
43 Zubero, Elizabe 17 Swim Fort Lauder 1:18.09
37.05 1:18.09 (41.04)
44 Jimenez Peon, M 17 Mexico-US 1:18.30
36.98 1:18.30 (41.32)
45 Barney, Regan 15 Nitro Swimming-S 1:18.60
37.50 1:18.60 (41.10)
46 Stockett, Sally 16 Suburban Seahawk 1:18.66
37.75 1:18.66 (40.91)
47 Petersen, Alexa 17 Ozaukee Aquatics 1:18.68
36.63 1:18.68 (42.05)
48 Savitt, Savanna 17 Tampa Bay Aquat 1:19.64
37.39 1:19.64 (42.25)
49 Hu, Nancy 17 Sarasota YMCA Sh 1:19.67
37.32 1:19.67 (42.35)
50 Hoff, Madeline 18 Bolles School Sh 1:20.71
37.81 1:20.71 (42.90)
-- Cain, Emma 15 Great Britain-US DFS
-- Larson, Breeja 22 Unattached-GU NS
-- Isleta, Czsarin 19 Unattached-PC NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 4 Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
1:00.84 WJR
1:03.69 OLY
1:03.89 NATS
1:06.29 JRS
1:07.59 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Miller, Cody 23 Badger Swim Club 1:01.12 59.92 WJR
28.36 59.92 (31.56)
2 McHugh, Brendan 24 Greater Phila Aq 1:01.36 1:00.56 WJR
28.31 1:00.56 (32.25)
3 Lima, Felipe 29 Auburn Aquatics- 1:01.17 1:01.33 OLY
28.30 1:01.33 (33.03)
4 Craig, Brad 26 Tennessee Aquati 1:02.29 1:01.63 OLY
29.28 1:01.63 (32.35)
5 Kitajima, Kosuk 32 Una Troj-CA 1:02.38 1:01.84 OLY
28.89 1:01.84 (32.95)
6 Quinn, Nicholas 21 Ireland-US 1:03.87 1:03.17 OLY
29.62 1:03.17 (33.55)
7 Bujold, Antoine 19 Pointe-Claire-US 1:03.83 1:03.25 OLY
29.89 1:03.25 (33.36)
8 Lobanov, Anton 22 Unattached-FG 1:02.93 1:03.63 OLY
29.54 1:03.63 (34.09)
=== B - Final ===
9 De Lara Ojeda, 20 Mexico-US 1:04.09 1:03.51 OLY
30.27 1:03.51 (33.24)
9 Tait, Calum 20 Great Britain-US 1:04.05 1:03.51 OLY
30.28 1:03.51 (33.23)
11 Greenhalgh, Geo 21 Unattached-KY 1:04.28 1:03.73 NATS
30.32 1:03.73 (33.41)
11 Attwood, Charli 17 Great Britain-US 1:04.20 1:03.73 NATS
29.79 1:03.73 (33.94)
13 Pike, Jared 23 Club Seminole-FL 1:04.48 1:04.07 JRS
29.74 1:04.07 (34.33)
14 Ackman, Matthew 18 Pointe-Claire-US 1:04.46 1:04.16 JRS
30.18 1:04.16 (33.98)
15 Sweeney, Dan 21 Ireland-US 1:04.17 1:04.17 JRS
29.98 1:04.17 (34.19)
16 Crespo, Edgar 25 PAN 1:04.43 1:04.44 JRS
29.87 1:04.44 (34.57)
=== C - Final ===
17 Van Leeuwaarde, 20 Unattached-FL 1:05.45 1:04.87 JRS
29.68 1:04.87 (35.19)
18 Blazevski, Mark 22 SwimMAC Carolina 1:06.37 1:05.20 JRS
31.14 1:05.20 (34.06)
19 Buyanov, Pavel 30 Matchpoint Nyc-M 1:06.14 1:05.63 JRS
30.92 1:05.63 (34.71)
20 Guest, James 18 Pointe-Claire-US 1:05.37 1:06.05 JRS
31.21 1:06.05 (34.84)
21 Trujillo Aviles 24 Mexico-US 1:06.42 1:06.69 AGP
31.50 1:06.69 (35.19)
22 Willett, Philli 18 Rockwood Swim Cl 1:06.90 1:06.74 AGP
31.50 1:06.74 (35.24)
23 Cook, Alex 22 Team Pittsburgh- 1:06.80 1:06.87 AGP
31.32 1:06.87 (35.55)
24 Kurihara, Rio 18 Bolles School Sh 1:06.69 1:08.25
31.84 1:08.25 (36.41)
=== D - Final ===
25 Guarente, Marco 17 Azura Florida Aq 1:07.36 1:06.75 AGP
31.23 1:06.75 (35.52)
26 Fauteux, John 18 Team Ontario-US 1:07.10 1:06.88 AGP
32.22 1:06.88 (34.66)
27 Sierra, Carlos 23 Wildcat Aquatics 1:07.41 1:07.58 AGP
32.28 1:07.58 (35.30)
28 Vergani, Andrea 17 Bolles School Sh 1:07.91 1:07.62
31.90 1:07.62 (35.72)
29 Tjon-A-Joe, Rai 17 Azura Florida Aq 1:07.50 1:07.66
32.01 1:07.66 (35.65)
30 Monacelli, Josh 17 Highlander Aquat 1:07.70 1:07.80
31.85 1:07.80 (35.95)
31 Daugherty, Jame 16 Bolles School Sh 1:07.71 1:07.87
31.84 1:07.87 (36.03)
32 Hesse, Patrick 18 Unattached-KY 1:07.47 1:08.68
32.08 1:08.68 (36.60)
=== Preliminaries ===
17 Mahoney, Sean 26 Terrapins Swim T 1:04.67
30.77 1:04.67 (33.90)
34 Arnaud, Brian 21 Coral Springs Sw 1:08.23
31.84 1:08.23 (36.39)
35 Telford, Ryan 16 Ajax Swimming-US 1:08.34
32.60 1:08.34 (35.74)
36 Limbacher, Matt 14 T2 Aquatics-FL 1:08.73
32.33 1:08.73 (36.40)
37 Chan, Will 15 Great Lakes Sail 1:09.06
32.58 1:09.06 (36.48)
38 Horrego, Julio 16 Unattached-FG 1:09.28
32.66 1:09.28 (36.62)
39 Garbee, Stefan 16 Wilton Y Wahoos- 1:09.34
32.62 1:09.34 (36.72)
40 Lee, Campbell 17 Sarasota YMCA Sh 1:09.63
32.99 1:09.63 (36.64)
41 Hale, Thomas 19 Azura Florida Aq 1:09.95
32.76 1:09.95 (37.19)
42 Keblish, Bryce 17 Westport/Weston- 1:10.13
32.59 1:10.13 (37.54)
43 McFarland, Char 18 Empire Swimming- 1:10.24
32.71 1:10.24 (37.53)
44 D'Innocenzo, Ni 24 Gator Swim Club- 1:10.54
33.28 1:10.54 (37.26)
45 Rhoads, Paxton 16 Tampa Bay Aquat 1:11.00
33.10 1:11.00 (37.90)
46 Fulginiti, John 16 Blue Dolfins-FL 1:11.02
33.27 1:11.02 (37.75)
47 Lyster, Rip 17 T2 Aquatics-FL 1:11.50
33.78 1:11.50 (37.72)
48 Whitty, Ben 16 Blue Dolfins-FL 1:11.80
33.98 1:11.80 (37.82)
49 Mathis, Bryant 17 Carpet Capital A 1:13.51
34.08 1:13.51 (39.43)
50 Wheeler, Jordan 18 Tampa Bay Aquat 1:14.98
34.84 1:14.98 (40.14)
-- Pigot, Diguan 20 Miami Swimming-F DFS
-- Sequera, Juan 21 Venezuela-US NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 5 Women 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
58.34 WJR
1:01.19 NATS
1:01.19 OLY
1:02.59 JRS
1:03.39 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Lacroix, Audrey 31 EN St-Lambert-US 1:00.48 59.62 NATS
28.75 59.62 (30.87)
2 Vanderpool-Wall 24 SwimMAC Carolina 1:00.80 1:00.71 NATS
27.57 1:00.71 (33.14)
3 Quigley, Lauren 19 Great Britain-US 1:01.27 1:00.89 NATS
28.45 1:00.89 (32.44)
4 Harnish, Courtn 15 York YMCA-MA 1:01.99 1:01.54 JRS
29.28 1:01.54 (32.26)
5 Ball, Emma 16 Team Ontario-US 1:02.42 1:01.62 JRS
28.30 1:01.62 (33.32)
6 Drake, Kelsey 16 Linn-Mar Swim Te 1:02.15 1:02.27 JRS
29.32 1:02.27 (32.95)
7 Clynes, Amelia 15 Great Britain-US 1:01.66 1:02.48 JRS
29.68 1:02.48 (32.80)
8 Khakhlova, Svet 30 Club Seminole-FL 1:02.37 1:02.85 AGP
27.87 1:02.85 (34.98)
=== B - Final ===
9 Tennant, Kayla 15 T2 Aquatics-FL 1:02.53 1:01.67 JRS
28.85 1:01.67 (32.82)
10 Small, Meghan 16 York YMCA-MA 1:02.68 1:01.70 JRS
29.38 1:01.70 (32.32)
11 Bowker, Justine 28 T2 Aquatics-FL 1:02.44 1:02.33 JRS
29.28 1:02.33 (33.05)
12 Luna Sanchez, D 23 Mexico-US 1:02.65 1:02.36 JRS
29.73 1:02.36 (32.63)
13 Revilak Fonseca 17 Mexico-US 1:02.86 1:02.46 JRS
29.34 1:02.46 (33.12)
14 Huizinga, Danik 15 Ajax Swimming-US 1:02.57 1:02.88 AGP
29.56 1:02.88 (33.32)
15 Thompson, Bebe 16 Empire Swimming- 1:02.54 1:03.22 AGP
29.74 1:03.22 (33.48)
16 Maiocco, Claire 16 Trinity Prep Aqu 1:02.90 1:04.43
29.36 1:04.43 (35.07)
=== C - Final ===
17 MacNeil, Maggie 14 London Aq. Club- 1:02.99 1:01.69 JRS
29.11 1:01.69 (32.58)
18 Oleksiak, Penel 14 Team Ontario-US 1:03.42 1:02.16 JRS
29.47 1:02.16 (32.69)
19 Atkinson, Alia 26 South Florida Aq 1:02.93 1:02.17 JRS
29.05 1:02.17 (33.12)
20 Hess, Maddie 17 Blue Wave Swimmi 1:03.50 1:02.36 JRS
29.24 1:02.36 (33.12)
21 Moroney, Megan 17 Saint Andrew's S 1:03.60 1:02.63 AGP
29.38 1:02.63 (33.25)
22 Babits, Monica 17 Team Ontario-US 1:03.15 1:03.12 AGP
29.02 1:03.12 (34.10)
23 Goodwin, Darby 18 Saint Andrew's S 1:04.02 1:03.62
30.28 1:03.62 (33.34)
24 Kraus, Alena 15 Makos Aquatics C 1:03.55 1:03.85
30.98 1:03.85 (32.87)
=== D - Final ===
25 Jean, Madison 17 Sarasota YMCA Sh 1:04.25 1:03.23 AGP
29.78 1:03.23 (33.45)
26 Bentz, Raleigh 16 Dynamo Swim Club 1:04.34 1:03.79
30.36 1:03.79 (33.43)
26 Carson, Bethany 23 Ireland-US 1:04.24 1:03.79
29.40 1:03.79 (34.39)
28 Johnson, Maddie 16 Sun Valley 5 B - 1:04.23 1:03.90
30.35 1:03.90 (33.55)
29 Walz, Delaney 16 Greater Phila Aq 1:04.28 1:03.99
30.27 1:03.99 (33.72)
30 Berdusco, Ellie 18 Sarasota YMCA Sh 1:04.28 1:04.07
30.80 1:04.07 (33.27)
31 Miller, Chloe 16 Bolles School Sh 1:04.28 1:04.76
30.58 1:04.76 (34.18)
32 Gvakharia Mgebr 18 Mexico-US/Bolles 1:04.31 1:05.41
30.11 1:05.41 (35.30)
=== Preliminaries ===
6 Hohmann, Georgi 20 Una Gsc-FL 1:02.09
30.26 1:02.09 (31.83)
21 Bouchard, Domin 23 Team Ontario-US 1:03.17
29.82 1:03.17 (33.35)
35 D'Aoust, Daniel 17 Team Ontario-US 1:04.45
30.48 1:04.45 (33.97)
36 Gonzalez Ramire 24 Mexico-US 1:04.53
30.20 1:04.53 (34.33)
37 Atkins, Spence 17 Sarasota YMCA Sh 1:04.55
30.48 1:04.55 (34.07)
38 Perry, Ky-lee 16 Wilton Y Wahoos- 1:04.62
29.77 1:04.62 (34.85)
39 Redding, Gracie 17 Highlander Aquat 1:04.63
30.49 1:04.63 (34.14)
40 Schmidt, Kasey 17 Bolles School Sh 1:04.80
30.07 1:04.80 (34.73)
41 Briant, Hannah 20 Unattached-NJ 1:04.83
29.97 1:04.83 (34.86)
42 Kyriakidis, Ann 16 Bolles School Sh 1:04.96
29.90 1:04.96 (35.06)
43 Vuong, Megan 17 Team Ontario-US 1:04.99
30.44 1:04.99 (34.55)
44 Gutierrez, Laur 23 Auburn Aquatics- 1:05.00
30.35 1:05.00 (34.65)
45 Werba, Maggie 17 Oshkosh YMCA Dol 1:05.08
31.08 1:05.08 (34.00)
45 Hu, Nancy 17 Sarasota YMCA Sh 1:05.08
30.97 1:05.08 (34.11)
47 Tan, Jing-e 14 North Baltimore- 1:05.11
30.32 1:05.11 (34.79)
48 Luft, Becca 16 York YMCA-MA 1:05.22
30.30 1:05.22 (34.92)
49 Harris, Alexa 24 Lane Four Aquati 1:05.24
29.78 1:05.24 (35.46)
50 Grewal, Annika 17 Team Ontario-US 1:05.29
30.59 1:05.29 (34.70)
51 Lapierre-Lemire 24 Pointe-Claire-US 1:05.36
30.93 1:05.36 (34.43)
52 Williams, Kahra 17 Gator Swim Club- 1:05.43
30.95 1:05.43 (34.48)
53 Vasiloff, Katie 15 Blue Wave Swimmi 1:05.54
30.40 1:05.54 (35.14)
54 Morgan, Laine 18 Miami Swimming-F 1:05.96
30.61 1:05.96 (35.35)
55 Tipton, Amanda 18 Swim Fort Lauder 1:06.09
30.97 1:06.09 (35.12)
56 Lowe, Carley 15 Highlander Aquat 1:06.12
31.24 1:06.12 (34.88)
57 Miller, Anna 15 Rockwood Swim Cl 1:06.43
30.44 1:06.43 (35.99)
57 Luthersdottir, 23 Gator Swim Club- 1:06.43
31.70 1:06.43 (34.73)
59 Jackson, Lara 28 Unattached-SE 1:06.46
29.11 1:06.46 (37.35)
60 Oberlander, Kac 17 York YMCA-MA 1:06.49
31.66 1:06.49 (34.83)
61 Kollevoll, Anni 18 Bolles School Sh 1:06.85
30.88 1:06.85 (35.97)
62 Hamilton, Paige 16 Highlander Aquat 1:07.04
30.78 1:07.04 (36.26)
63 Ferrara, Brooke 17 Greater Pensacol 1:07.48
30.90 1:07.48 (36.58)
64 Burke, Abby 15 Highlander Aquat 1:07.67
31.43 1:07.67 (36.24)
65 Fore, Skylar 15 Ozaukee Aquatics 1:07.96
30.73 1:07.96 (37.23)
66 Chu, Kierstin 17 Empire Swimming- 1:08.14
30.98 1:08.14 (37.16)
-- Dressel, Sherri 16 Bolles School Sh DQ
30.48 DQ (34.64)
-- Gordon, Dani 18 Loggerhead Aquat NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 6 Men 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
52.52 WJR
54.79 NATS
54.79 OLY
56.69 JRS
57.39 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Sankovich, Pave 24 Club Seminole-FL 53.08 52.55 NATS
25.00 52.55 (27.55)
2 Smith, Giles 23 Phoenix Swim Clu 53.91 53.01 NATS
25.06 53.01 (27.95)
3 Cheah, Geoff 24 Club Wolverine-M 54.19 53.33 NATS
25.05 53.33 (28.28)
4 Coci, Alexandru 25 Phoenix Swim Clu 53.96 53.58 NATS
24.90 53.58 (28.68)
5 Subirats, Alber 28 Venezuela-US 54.65 53.76 NATS
25.01 53.76 (28.75)
6 Kishida, Masa 29 Tucson Ford Deal 54.49 54.60 NATS
24.94 54.60 (29.66)
7 Risolvato, Erik 21 Phoenix Swim Clu 54.98 54.61 NATS
25.68 54.61 (28.93)
8 Fletcher, Sean 23 Mason Makos-PV 54.97 55.43 JRS
25.31 55.43 (30.12)
=== B - Final ===
9 Gonzalez, Mateo 18 Azura Florida Aq 55.15 54.59 NATS
25.61 54.59 (28.98)
10 Whitaker, Kyle 23 Club Wolverine-M 55.11 54.82 JRS
25.73 54.82 (29.09)
11 Hyland, Brendan 20 Ireland-US 55.27 54.96 JRS
25.86 54.96 (29.10)
12 Vyatchanin, Ark 30 New York Athleti 55.41 55.12 JRS
25.87 55.12 (29.25)
13 Ortiz, Miguel L 23 Club Wolverine-M 55.10 55.33 JRS
25.18 55.33 (30.15)
14 Cieslak, Marcin 22 Gator Swim Club- 55.31 55.87 JRS
26.23 55.87 (29.64)
15 Koga, Junya 27 Club Wolverine-M 55.51 56.55 JRS
26.00 56.55 (30.55)
16 Wilcher, Sam 26 Alligator Aquati 55.63 56.58 JRS
26.63 56.58 (29.95)
=== C - Final ===
17 Shmyga, Konstan 27 Gator Swim Club- 55.77 55.43 JRS
26.05 55.43 (29.38)
18 Ribeiro Pereira 23 Unattached-US 55.90 55.57 JRS
26.35 55.57 (29.22)
19 Pigot, Zu 17 Miami Swimming-F 56.27 55.81 JRS
25.52 55.81 (30.29)
20 Denisyako, Niki 26 Gator Swim Club- 55.76 56.02 JRS
26.09 56.02 (29.93)
21 Pinzon, Omar 25 Una Bss-FL 56.18 56.05 JRS
26.30 56.05 (29.75)
22 Gomez, Roberto 26 Una Aub-SE 56.04 56.24 JRS
25.74 56.24 (30.50)
23 Bowman, Craig 18 Great Britain-US 55.73 56.56 JRS
26.59 56.56 (29.97)
24 Martinez, Jose 17 Mexico-US 56.18 56.67 JRS
26.61 56.67 (30.06)
=== D - Final ===
25 Robrock, Kyle 21 Unattached-CO 56.50 55.28 JRS
25.70 55.28 (29.58)
26 Modrov, Drew 25 Una Col-MR 57.02 55.47 JRS
25.40 55.47 (30.07)
27 Abreu, Maximili 24 Bolles School Sh 56.51 55.92 JRS
26.18 55.92 (29.74)
28 Herrera, Carlos 20 Azura Florida Aq 56.47 56.19 JRS
25.83 56.19 (30.36)
29 Escudero, Aleja 24 Mexico-US 56.33 56.94 AGP
26.58 56.94 (30.36)
30 Barrena, Javier 17 Bolles School Sh 57.03 57.04 AGP
27.21 57.04 (29.83)
31 Acevedo, Javier 17 Ajax Swimming-US 56.68 57.42
26.58 57.42 (30.84)
32 Nitski, Osvald 17 Team Ontario-US 56.76 57.55
27.17 57.55 (30.38)
=== Preliminaries ===
33 Abdel Khalik, H 23 Club Wolverine-M 57.04
26.38 57.04 (30.66)
34 Minuth, Fynn 17 Upper St Clair S 57.15
27.37 57.15 (29.78)
35 Tapia-Vera, Cri 18 Una Bss-FL 57.24
27.04 57.24 (30.20)
36 Hirabayashi, To 31 Flatiron Athleti 57.29
27.11 57.29 (30.18)
37 Lense, Noah 16 Tampa Bay Aquat 57.38
26.78 57.38 (30.60)
38 Forbes, Alexand 27 Central Florida- 57.52
25.93 57.52 (31.59)
39 Cusick, Patrick 18 Dynamo Swim Club 57.53
26.55 57.53 (30.98)
40 Spektor, Ariel 15 Bolles School Sh 57.54
27.16 57.54 (30.38)
41 Hensley, Noah 18 Blue Dolfins-FL 57.62
27.36 57.62 (30.26)
42 Mac, Matthew 17 Team Ontario-US 57.84
26.88 57.84 (30.96)
43 Perez, Jhonny 17 Una Azfl-FG 57.86
26.18 57.86 (31.68)
44 Kelly, Ryan 17 Ajax Swimming-US 57.93
27.45 57.93 (30.48)
45 Monacelli, Josh 17 Highlander Aquat 57.95
27.33 57.95 (30.62)
46 Gonzalez, Sergi 22 Gator Swim Club- 58.02
27.83 58.02 (30.19)
47 Smutny, Luke 16 AquaKids Sharks- 58.14
27.28 58.14 (30.86)
48 Potvin, Maxime 21 Pointe-Claire-US 58.24
27.07 58.24 (31.17)
49 McKenrick, Bria 15 Upper Main Line- 58.28
27.47 58.28 (30.81)
50 Toomey, Derek 23 Badger Swim Club 58.37
26.50 58.37 (31.87)
51 Garcia, Gianmar 17 Bolles School Sh 58.39
26.64 58.39 (31.75)
52 Baptiste, Jabar 17 Bolles School Sh 58.40
26.87 58.40 (31.53)
53 Saldivar Guzman 20 ANV-US 58.41
27.34 58.41 (31.07)
54 Carbone, Joey 18 Bolles School Sh 58.48
27.36 58.48 (31.12)
54 McGough, Jacob 22 Boilermaker Aqua 58.48
27.38 58.48 (31.10)
56 Hulme, Joseph 17 Great Britain-US 58.52
27.35 58.52 (31.17)
57 Brooks, Walker 17 Kissimmee Swim A 58.53
27.37 58.53 (31.16)
58 Keblish, Bryce 17 Westport/Weston- 58.63
27.98 58.63 (30.65)
59 Loomis, Nichola 17 Saint Augustine- 58.68
26.83 58.68 (31.85)
60 Young, Ethan 16 Carpet Capital A 58.72
27.95 58.72 (30.77)
61 Taylor, Michael 16 Dynamo Swim Club 58.80
28.07 58.80 (30.73)
62 Hanner, Luke 17 Saint Petersburg 58.85
27.59 58.85 (31.26)
63 Hamill, Mackenz 17 Team Ontario-US 59.01
27.67 59.01 (31.34)
64 Mount, Steffen 17 Greater Pensacol 59.04
27.26 59.04 (31.78)
65 Kunzle, Ivo 18 Una Azfl-FG 59.35
27.73 59.35 (31.62)
66 Toth, Viktor 17 Daytona Beach Sw 59.41
27.65 59.41 (31.76)
66 Schroeder, Hans 17 Unattached 59.41
27.92 59.41 (31.49)
68 Hackett, Nichol 15 Bolles School Sh 59.45
27.78 59.45 (31.67)
69 Ackman, Matthew 18 Pointe-Claire-US 59.47
27.48 59.47 (31.99)
70 Orihuela, Carlo 20 Una Azfl-FG 59.48
27.55 59.48 (31.93)
71 McGovern, Wesle 17 Tampa Bay Aquat 59.58
27.53 59.58 (32.05)
71 Mahaffey, Dakot 17 Bolles School Sh 59.58
28.08 59.58 (31.50)
73 Ike, Oscar 17 Wilton Y Wahoos- 59.60
27.75 59.60 (31.85)
74 Cook-Weeks, Par 19 Unattached 59.63
27.60 59.63 (32.03)
75 Lyster, Rip 17 T2 Aquatics-FL 59.69
27.92 59.69 (31.77)
76 Wheeler, Jordan 18 Tampa Bay Aquat 59.75
28.19 59.75 (31.56)
77 Kurihara, Rio 18 Bolles School Sh 1:00.39
27.95 1:00.39 (32.44)
78 Katz, Austin 15 Sarasota YMCA Sh 1:00.43
28.43 1:00.43 (32.00)
79 Cates, Van 16 Tampa Bay Aquat 1:00.73
28.66 1:00.73 (32.07)
80 Garcia, Matthew 16 Sarasota YMCA Sh 1:00.94
28.91 1:00.94 (32.03)
81 Wynter, Timothy 19 South Florida Aq 1:03.30
29.75 1:03.30 (33.55)
82 Daugherty, Jame 16 Bolles School Sh 1:03.55
29.36 1:03.55 (34.19)
83 Burrows, Elvis 25 Trinity Prep Aqu 1:04.73
25.11 1:04.73 (39.62)
-- Pigot, Diguan 20 Miami Swimming-F DFS
-- Buyanov, Pavel 30 Matchpoint Nyc-M DFS
-- Ballestas, Rob 17 Miami Swimming-F DFS
-- Jones, Cullen 30 SwimMAC Carolina DFS
-- Fernander, N'Nh 16 Barracuda Swim-U NS
-- Bujold, Antoine 19 Pointe-Claire-US NS
-- Galofre, Julio 27 Una Bss-FL NS
-- Herrera Ruiz, F 18 Unattached-US NS
-- Gutierrez, Long 19 Mexico-US NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 7 Women 400 LC Meter IM
==================================================================
4:40.02 WJR
4:54.99 NATS
4:54.99 OLY
4:58.09 JRS
5:01.89 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Miley, Hannah 25 Garioch-US 4:44.16 4:36.74 WJR
30.44 1:04.50 (34.06)
1:40.19 (35.69) 2:15.14 (34.95)
2:53.78 (38.64) 3:32.53 (38.75)
4:05.36 (32.83) 4:36.74 (31.38)
2 Leverenz, Caitl 23 California Aquat 4:47.91 4:40.65 NATS
29.39 1:03.35 (33.96)
1:40.43 (37.08) 2:17.25 (36.82)
2:57.20 (39.95) 3:36.70 (39.50)
4:09.08 (32.38) 4:40.65 (31.57)
3 Margalis, Melan 23 Saint Petersburg 4:47.91 4:41.29 NATS
30.69 1:05.27 (34.58)
1:43.21 (37.94) 2:19.63 (36.42)
2:58.89 (39.26) 3:37.65 (38.76)
4:10.30 (32.65) 4:41.29 (30.99)
4 Nguyen, Vien 18 Saint Augustine- 4:50.73 4:43.09 NATS
30.58 1:05.20 (34.62)
1:42.01 (36.81) 2:17.15 (35.14)
2:58.28 (41.13) 3:38.94 (40.66)
4:11.71 (32.77) 4:43.09 (31.38)
5 Hoff, Katie 25 Hurricane Aquati 4:49.52 4:48.67 NATS
30.35 1:04.79 (34.44)
1:43.31 (38.52) 2:20.59 (37.28)
3:00.52 (39.93) 3:41.24 (40.72)
4:15.54 (34.30) 4:48.67 (33.13)
6 Wood, Abbie 15 Great Britain-US 4:51.89 4:49.66 NATS
30.09 1:04.25 (34.16)
1:43.42 (39.17) 2:21.04 (37.62)
3:02.09 (41.05) 3:43.24 (41.15)
4:16.58 (33.34) 4:49.66 (33.08)
7 Coates, Georgia 15 Great Britain-US 4:49.96 4:50.32 NATS
31.04 1:06.42 (35.38)
1:45.19 (38.77) 2:22.99 (37.80)
3:03.08 (40.09) 3:44.40 (41.32)
4:18.05 (33.65) 4:50.32 (32.27)
8 Barney, Regan 15 Nitro Swimming-S 4:51.43 4:51.59 NATS
31.16 1:06.71 (35.55)
1:42.19 (35.48) 2:18.21 (36.02)
3:01.96 (43.75) 3:45.20 (43.24)
4:18.65 (33.45) 4:51.59 (32.94)
=== B - Final ===
9 Drabot, Katie 17 Ozaukee Aquatics 4:55.29 4:50.44 NATS
30.12 1:05.12 (35.00)
1:43.91 (38.79) 2:22.43 (38.52)
3:03.15 (40.72) 3:44.48 (41.33)
4:18.08 (33.60) 4:50.44 (32.36)
10 Rockway, Christ 14 Tampa Bay Aquat 4:53.88 4:51.68 NATS
30.46 1:04.72 (34.26)
1:42.12 (37.40) 2:19.52 (37.40)
3:01.77 (42.25) 3:44.40 (42.63)
4:18.60 (34.20) 4:51.68 (33.08)
11 Burns, Hannah 18 Gator Swim Club- 4:59.66 4:53.97 NATS
31.20 1:06.91 (35.71)
1:45.09 (38.18) 2:23.31 (38.22)
3:05.30 (41.99) 3:47.88 (42.58)
4:21.51 (33.63) 4:53.97 (32.46)
12 Pinto, Andreina 23 Venezuela-US 5:00.19 4:54.07 NATS
30.77 1:04.96 (34.19)
1:42.47 (37.51) 2:20.27 (37.80)
3:04.58 (44.31) 3:50.20 (45.62)
4:22.95 (32.75) 4:54.07 (31.12)
13 Bonnett, Bailey 16 Unattached-AM 5:01.62 4:56.71 JRS
31.06 1:07.17 (36.11)
1:46.75 (39.58) 2:24.73 (37.98)
3:06.39 (41.66) 3:48.38 (41.99)
4:23.71 (35.33) 4:56.71 (33.00)
14 Cattermole, Sop 17 Sarasota YMCA Sh 4:59.81 4:56.87 JRS
30.97 1:05.73 (34.76)
1:45.13 (39.40) 2:23.37 (38.24)
3:06.70 (43.33) 3:50.45 (43.75)
4:24.05 (33.60) 4:56.87 (32.82)
15 Escobar, Susana 27 Mexico-US 4:57.85 4:57.13 JRS
31.14 1:06.69 (35.55)
1:45.23 (38.54) 2:23.20 (37.97)
3:06.73 (43.53) 3:50.35 (43.62)
4:24.24 (33.89) 4:57.13 (32.89)
16 Hanus, Danielle 16 Team Ontario-US 5:01.38 4:57.61 JRS
31.01 1:06.28 (35.27)
1:44.25 (37.97) 2:22.09 (37.84)
3:05.47 (43.38) 3:50.25 (44.78)
4:25.19 (34.94) 4:57.61 (32.42)
=== C - Final ===
17 Cieplucha, Tess 16 Team Ontario-US 5:03.22 4:56.06 JRS
31.70 1:08.98 (37.28)
1:47.71 (38.73) 2:26.04 (38.33)
3:08.66 (42.62) 3:50.92 (42.26)
4:24.37 (33.45) 4:56.06 (31.69)
18 Bradford-Feldma 17 Saint Andrew's S 5:01.81 4:59.82 AGP
31.34 1:08.82 (37.48)
1:48.75 (39.93) 2:28.57 (39.82)
3:10.64 (42.07) 3:53.18 (42.54)
4:26.49 (33.31) 4:59.82 (33.33)
19 Johnson, Olivia 16 Fishers Area Swi 5:04.63 5:00.31 AGP
31.69 1:07.80 (36.11)
1:46.70 (38.90) 2:24.77 (38.07)
3:07.85 (43.08) 3:51.31 (43.46)
4:26.28 (34.97) 5:00.31 (34.03)
20 Finke, Summer 18 Saint Petersburg 5:02.29 5:01.65 AGP
33.22 1:10.57 (37.35)
1:48.80 (38.23) 2:26.57 (37.77)
3:10.52 (43.95) 3:55.14 (44.62)
4:28.91 (33.77) 5:01.65 (32.74)
21 Thomas, Maddy 18 York YMCA-MA 5:04.54 5:01.93
32.53 1:08.90 (36.37)
1:47.67 (38.77) 2:25.67 (38.00)
3:09.59 (43.92) 3:54.18 (44.59)
4:28.75 (34.57) 5:01.93 (33.18)
22 Bailey, Elizabe 15 Dynamo Swim Club 5:04.36 5:02.56
31.62 1:07.86 (36.24)
1:45.99 (38.13) 2:23.41 (37.42)
3:09.32 (45.91) 3:55.29 (45.97)
4:29.21 (33.92) 5:02.56 (33.35)
23 Oberlander, Kac 17 York YMCA-MA 5:03.19 5:03.63
32.54 1:08.61 (36.07)
1:45.84 (37.23) 2:23.20 (37.36)
3:09.17 (45.97) 3:55.18 (46.01)
4:29.78 (34.60) 5:03.63 (33.85)
24 Lanigan, Reilly 16 Patriot Aquatic- 5:04.86 5:07.27
31.40 1:06.23 (34.83)
1:46.77 (40.54) 2:26.27 (39.50)
3:11.87 (45.60) 3:58.48 (46.61)
4:33.29 (34.81) 5:07.27 (33.98)
=== D - Final ===
25 Sumner, Alex 14 Suburban Seahawk 5:05.95 5:00.65 AGP
32.48 1:08.44 (35.96)
1:46.65 (38.21) 2:24.17 (37.52)
3:08.53 (44.36) 3:52.70 (44.17)
4:26.99 (34.29) 5:00.65 (33.66)
26 Braswell, Leah 14 York YMCA-MA 5:05.63 5:01.63 AGP
32.82 1:09.20 (36.38)
1:49.82 (40.62) 2:29.86 (40.04)
3:12.80 (42.94) 3:56.68 (43.88)
4:29.76 (33.08) 5:01.63 (31.87)
27 Tan, Jing-e 14 North Baltimore- 5:08.29 5:05.47
31.07 1:07.51 (36.44)
1:46.11 (38.60) 2:24.08 (37.97)
3:10.26 (46.18) 3:56.66 (46.40)
4:31.62 (34.96) 5:05.47 (33.85)
28 Thompson, Bebe 16 Empire Swimming- 5:05.50 5:06.50
31.67 1:07.41 (35.74)
1:47.54 (40.13) 2:26.16 (38.62)
3:11.66 (45.50) 3:57.36 (45.70)
4:32.02 (34.66) 5:06.50 (34.48)
29 Holmquist, Emma 16 Wilton Y Wahoos- 5:08.60 5:06.75
33.07 1:10.46 (37.39)
1:52.02 (41.56) 2:32.61 (40.59)
3:16.19 (43.58) 3:59.93 (43.74)
4:34.67 (34.74) 5:06.75 (32.08)
30 Emary, Maggie 15 Barrington Swim- 5:07.52 5:06.92
32.35 1:08.98 (36.63)
1:48.19 (39.21) 2:25.43 (37.24)
3:12.60 (47.17) 4:00.01 (47.41)
4:34.00 (33.99) 5:06.92 (32.92)
31 Golding, Kathle 14 South Florida Aq 5:09.07 5:08.39
32.60 1:10.39 (37.79)
1:50.60 (40.21) 2:31.33 (40.73)
3:15.37 (44.04) 4:00.75 (45.38)
4:34.99 (34.24) 5:08.39 (33.40)
32 Hernandez-Tome, 15 Sarasota YMCA Sh 5:11.38 5:10.96
32.48 1:09.50 (37.02)
1:49.56 (40.06) 2:28.46 (38.90)
3:15.42 (46.96) 4:02.98 (47.56)
4:37.51 (34.53) 5:10.96 (33.45)
=== Preliminaries ===
10 Michalak, There 22 Una Gsc-FL 4:54.13
30.87 1:06.60 (35.73)
1:45.20 (38.60) 2:22.58 (37.38)
3:03.64 (41.06) 3:45.74 (42.10)
4:20.41 (34.67) 4:54.13 (33.72)
19 Dawson, Kendall 17 Fast Lane Aquati 5:02.26
32.75 1:10.00 (37.25)
1:48.98 (38.98) 2:26.89 (37.91)
3:11.51 (44.62) 3:56.04 (44.53)
4:30.15 (34.11) 5:02.26 (32.11)
30 Far Nunez, Mari 17 PAN 5:07.36
31.26 1:06.84 (35.58)
1:48.84 (42.00) 2:29.19 (40.35)
3:14.71 (45.52) 3:59.34 (44.63)
4:34.43 (35.09) 5:07.36 (32.93)
32 Villasenor Reye 22 Mexico-US 5:08.26
33.00 1:10.36 (37.36)
1:48.93 (38.57) 2:26.73 (37.80)
3:13.07 (46.34) 3:59.22 (46.15)
4:34.42 (35.20) 5:08.26 (33.84)
37 Hu, Nancy 17 Sarasota YMCA Sh 5:12.50
31.92 1:08.38 (36.46)
1:50.12 (41.74) 2:30.93 (40.81)
3:16.93 (46.00) 4:02.87 (45.94)
4:38.10 (35.23) 5:12.50 (34.40)
38 Cohen, Rebecca 15 SwimAtlanta-GA 5:15.00
33.55 1:11.46 (37.91)
1:50.86 (39.40) 2:29.01 (38.15)
3:15.45 (46.44) 4:02.39 (46.94)
4:39.04 (36.65) 5:15.00 (35.96)
39 Babits, Monica 17 Team Ontario-US 5:16.70
32.50 1:09.27 (36.77)
1:52.53 (43.26) 2:33.75 (41.22)
3:18.91 (45.16) 4:04.77 (45.86)
4:41.09 (36.32) 5:16.70 (35.61)
40 Sopapong, Dee 17 Tampa Bay Aquat 5:16.84
33.83 1:12.77 (38.94)
1:54.05 (41.28) 2:34.04 (39.99)
3:17.50 (43.46) 4:01.55 (44.05)
4:39.29 (37.74) 5:16.84 (37.55)
41 Boddiford, Ashl 16 Blue Dolfins-FL 5:17.22
33.41 1:11.97 (38.56)
1:51.96 (39.99) 2:31.44 (39.48)
3:17.62 (46.18) 4:04.95 (47.33)
4:41.45 (36.50) 5:17.22 (35.77)
42 Rodriguez, Jess 16 South Florida Aq 5:18.67
33.66 1:12.09 (38.43)
1:53.94 (41.85)
3:17.33 ( ) 4:01.66 (44.33)
4:40.69 (39.03) 5:18.67 (37.98)
43 Lapteva, Olga 17 Bolles School Sh 5:20.38
33.75 1:12.94 (39.19)
1:56.04 (43.10) 2:37.78 (41.74)
3:21.79 (44.01) 4:05.93 (44.14)
4:43.64 (37.71) 5:20.38 (36.74)
-- Buckley, Alexa 16 Berkeley Aquatic DFS
-- Gonzalez Hermos 19 Mexico-US NS
-- Lowe, Carley 15 Highlander Aquat NS
-- Rasmus, Claire 18 Bolles School Sh NS
-- Macias Alba, Ay 18 Mexico-US NS
-- Kopas, Allison 16 Swim Fort Lauder NS
-- Jimenez Peon, M 17 Mexico-US NS
-- Luna Sanchez, D 23 Mexico-US NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 8 Men 400 LC Meter IM
==================================================================
4:14.97 WJR
4:27.49 OLY
4:27.99 NATS
4:33.89 JRS
4:38.39 AGP
Name Age Team Prelims Finals
==================================================================
=== A - Final ===
1 Rousseau, Sebas 24 Gator Swim Club- 4:29.97 4:19.71 OLY
27.31 58.15 (30.84)
1:32.12 (33.97) 2:04.92 (32.80)
2:42.54 (37.62) 3:19.90 (37.36)
3:50.59 (30.69) 4:19.71 (29.12)
2 Clary, Tyler 25 SwimMAC Carolina 4:25.87 4:22.90 OLY
27.32 58.89 (31.57)
1:31.46 (32.57) 2:03.17 (31.71)
2:41.16 (37.99) 3:20.24 (39.08)
3:51.32 (31.08) 4:22.90 (31.58)
3 Dwyer, Conor 26 Una Troj-CA 4:30.80 4:23.22 OLY
27.86 1:00.08 (32.22)
1:34.49 (34.41) 2:08.14 (33.65)
2:45.59 (37.45) 3:23.38 (37.79)
3:54.01 (30.63) 4:23.22 (29.21)
4 Page, Alec 21 Island Swimming- 4:29.22 4:23.83 OLY
28.02 1:00.11 (32.09)
1:34.52 (34.41) 2:08.30 (33.78)
2:46.08 (37.78) 3:24.25 (38.17)
3:54.89 (30.64) 4:23.83 (28.94)
5 Weiss, Michael 23 Wisconsin Aquati 4:30.05 4:26.38 OLY
27.34 59.21 (31.87)
1:34.18 (34.97) 2:08.64 (34.46)
2:47.28 (38.64) 3:26.22 (38.94)
3:56.44 (30.22) 4:26.38 (29.94)
6 Blazevski, Mark 22 SwimMAC Carolina 4:31.97 4:31.82 JRS
28.07 59.10 (31.03)
1:34.41 (35.31) 2:09.06 (34.65)
2:47.40 (38.34) 3:25.69 (38.29)
3:59.11 (33.42) 4:31.82 (32.71)
7 Olvera Alejos, 19 Mexico-US 4:35.52 4:35.48 AGP
29.41 1:02.20 (32.79)
1:37.13 (34.93) 2:10.82 (33.69)
2:52.66 (41.84) 3:33.98 (41.32)
4:04.86 (30.88) 4:35.48 (30.62)
8 Ng, Christian 17 Team Ontario-US 4:35.45 4:36.00 AGP
28.37 1:01.24 (32.87)
1:36.76 (35.52) 2:12.65 (35.89)
2:52.34 (39.69) 3:32.53 (40.19)
4:04.96 (32.43) 4:36.00 (31.04)
=== B - Final ===
9 Greenbank, Luke 17 Great Britain-US 4:37.20 4:30.31 JRS
27.09 1:00.09 (33.00)
1:33.74 (33.65) 2:06.80 (33.06)
2:46.36 (39.56) 3:27.06 (40.70)
3:59.48 (32.42) 4:30.31 (30.83)
10 Snyder, Zach 17 York YMCA-MA 4:36.60 4:34.44 AGP
27.91 59.90 (31.99)
1:34.54 (34.64) 2:10.19 (35.65)
2:49.71 (39.52) 3:31.18 (41.47)
4:03.32 (32.14) 4:34.44 (31.12)
11 Ike, Oscar 17 Wilton Y Wahoos- 4:38.59 4:35.81 AGP
28.28 1:01.47 (33.19)
1:36.49 (35.02) 2:10.24 (33.75)
2:51.48 (41.24) 3:32.80 (41.32)
4:04.71 (31.91) 4:35.81 (31.10)
12 Guest, James 18 Pointe-Claire-US 4:39.32 4:36.73 AGP
28.93 1:02.30 (33.37)
1:39.14 (36.84) 2:15.57 (36.43)
2:53.04 (37.47) 3:31.71 (38.67)
4:04.69 (32.98) 4:36.73 (32.04)
13 Morales, Yeziel 19 Puerto Rico-US 4:38.81 4:36.97 AGP
28.09 1:00.90 (32.81)
1:37.19 (36.29) 2:12.03 (34.84)
2:52.84 (40.81) 3:36.50 (43.66)
4:06.58 (30.08) 4:36.97 (30.39)
14 Willett, Philli 18 Rockwood Swim Cl 4:38.83 4:37.34 AGP
28.62 1:00.77 (32.15)
1:37.57 (36.80) 2:13.00 (35.43)
2:52.73 (39.73) 3:31.59 (38.86)
4:06.16 (34.57) 4:37.34 (31.18)
15 Finke, Robert 15 Saint Petersburg 4:37.64 4:37.76 AGP
28.89 1:01.61 (32.72)
1:36.80 (35.19) 2:11.82 (35.02)
2:53.66 (41.84) 3:35.59 (41.93)
4:07.13 (31.54) 4:37.76 (30.63)
16 Nitski, Osvald 17 Team Ontario-US 4:39.59 4:41.53
28.13 1:00.98 (32.85)
1:39.10 (38.12) 2:15.05 (35.95)
2:57.21 (42.16) 3:37.97 (40.76)
4:10.66 (32.69) 4:41.53 (30.87)
=== C - Final ===
17 Del Pino Salas, 22 Mexico-US 4:40.97 4:35.07 AGP
28.91 1:02.04 (33.13)
1:37.24 (35.20) 2:12.94 (35.70)
2:51.18 (38.24) 3:30.24 (39.06)
4:03.20 (32.96) 4:35.07 (31.87)
18 Vargas Jacobo, 17 Mexico-US 4:40.45 4:36.13 AGP
28.51 1:01.14 (32.63)
1:36.90 (35.76) 2:12.65 (35.75)
2:53.90 (41.25) 3:35.42 (41.52)
4:06.47 (31.05) 4:36.13 (29.66)
19 Cusick, Patrick 18 Dynamo Swim Club 4:41.25 4:38.25 AGP
28.20 1:01.05 (32.85)
1:37.38 (36.33) 2:13.61 (36.23)
2:53.96 (40.35) 3:33.96 (40.00)
4:06.55 (32.59) 4:38.25 (31.70)
20 Bayo, Christian 23 Una Tac-NC 4:40.44 4:39.06
28.98 1:01.71 (32.73)
1:39.57 (37.86) 2:16.31 (36.74)
2:57.48 (41.17) 3:38.04 (40.56)
4:09.33 (31.29) 4:39.06 (29.73)
21 Corredor, Santi 15 Swim Florida-FL 4:40.29 4:39.50
29.19 1:02.53 (33.34)
1:37.89 (35.36) 2:12.72 (34.83)
2:55.48 (42.76) 3:38.57 (43.09)
4:10.15 (31.58) 4:39.50 (29.35)
22 Page, Carter 17 Sarasota YMCA Sh 4:41.01 4:40.26
29.72 1:03.02 (33.30)
1:39.07 (36.05) 2:15.45 (36.38)
2:56.61 (41.16) 3:38.12 (41.51)
4:09.85 (31.73) 4:40.26 (30.41)
23 Graham, Jared 15 Penguin Aquatics 4:42.00 4:41.84
30.06 1:03.18 (33.12)
1:39.68 (36.50) 2:16.08 (36.40)
2:57.52 (41.44) 3:40.16 (42.64)
4:11.78 (31.62) 4:41.84 (30.06)
24 De Lara Ojeda, 20 Mexico-US 4:42.85 4:47.91
28.79 1:03.95 (35.16)
1:42.78 (38.83) 2:20.00 (37.22)
2:58.25 (38.25) 3:37.34 (39.09)
4:12.79 (35.45) 4:47.91 (35.12)
=== D - Final ===
25 Barrena, Javier 17 Bolles School Sh 4:45.64 4:38.41
30.07 1:03.43 (33.36)
1:39.36 (35.93) 2:14.21 (34.85)
2:54.98 (40.77) 3:35.67 (40.69)
4:07.38 (31.71) 4:38.41 (31.03)
26 D'Innocenzo, Ni 24 Gator Swim Club- 4:46.18 4:41.65
29.50 1:03.73 (34.23)
1:40.27 (36.54) 2:16.39 (36.12)
2:55.42 (39.03) 3:35.30 (39.88)
4:09.94 (34.64) 4:41.65 (31.71)
27 Wong, Eli 23 Bolles School Sh 4:43.32 4:42.54
29.45 1:04.98 (35.53)
1:43.56 (38.58) 2:20.03 (36.47)
2:58.84 (38.81) 3:38.04 (39.20)
4:12.63 (34.59) 4:42.54 (29.91)
28 Lee, Campbell 17 Sarasota YMCA Sh 4:43.86 4:42.72
29.15 1:02.39 (33.24)
1:40.11 (37.72) 2:17.28 (37.17)
2:57.44 (40.16) 3:38.28 (40.84)
4:11.44 (33.16) 4:42.72 (31.28)
29 Kay, Philip 15 Ajax Swimming-US 4:42.90 4:42.89
29.28 1:03.96 (34.68)
1:40.50 (36.54) 2:16.67 (36.17)
2:58.08 (41.41) 3:38.71 (40.63)
4:11.97 (33.26) 4:42.89 (30.92)
30 Guarente, Marco 17 Azura Florida Aq 4:46.76 4:43.91
29.60 1:03.64 (34.04)
1:42.05 (38.41) 2:20.03 (37.98)
2:58.85 (38.82) 3:38.85 (40.00)
4:11.67 (32.82) 4:43.91 (32.24)
31 Arseneau, Chris 18 Team Ontario-US 4:44.56 4:52.14
30.14 1:05.53 (35.39)
1:46.96 (41.43) 2:26.01 (39.05)
3:06.54 (40.53) 3:48.22 (41.68)
4:20.98 (32.76) 4:52.14 (31.16)
-- Dols, Keanan 16 Sarasota YMCA Sh 4:46.35 DQ
29.64 1:02.83 (33.19)
1:38.78 (35.95) 2:12.58 (33.80)
2:54.39 (41.81) 3:38.09 (43.70)
4:11.34 (33.25) DQ (32.30)
=== Preliminaries ===
28 Minuth, Fynn 17 Upper St Clair S 4:44.26
28.26 1:01.22 (32.96)
2:15.52 ( )
2:56.96 (41.44) 3:38.01 (41.05)
4:11.54 (33.53) 4:44.26 (32.72)
34 Erlenmeyer, Dan 17 Sarasota YMCA Sh 4:46.96
30.48 1:05.14 (34.66)
1:43.89 (38.75) 2:20.82 (36.93)
3:03.61 (42.79) 3:46.73 (43.12)
4:17.42 (30.69) 4:46.96 (29.54)
35 Geunes, Eric 16 Gator Swim Club- 4:47.45
29.68 1:03.42 (33.74)
1:40.35 (36.93) 2:16.92 (36.57)
3:01.14 (44.22) 3:45.41 (44.27)
4:17.02 (31.61) 4:47.45 (30.43)
36 Fulginiti, John 16 Blue Dolfins-FL 4:47.99
30.83 1:05.92 (35.09)
1:45.51 (39.59) 2:23.41 (37.90)
3:03.80 (40.39) 3:44.26 (40.46)
4:16.85 (32.59) 4:47.99 (31.14)
37 Pereira, Daniel 19 Azura Florida Aq 4:48.10
29.88 1:05.27 (35.39)
1:43.72 (38.45) 2:20.02 (36.30)
2:59.63 (39.61) 3:40.03 (40.40)
4:14.38 (34.35) 4:48.10 (33.72)
38 Stolarski, Edwa 17 Wilton Y Wahoos- 4:48.34
30.11 1:05.91 (35.80)
1:43.78 (37.87) 2:19.14 (35.36)
3:00.95 (41.81) 3:43.48 (42.53)
4:16.85 (33.37) 4:48.34 (31.49)
39 Gomez, Alberto 15 Miami Dade Count 4:48.80
28.86 1:02.74 (33.88)
1:38.59 (35.85) 2:14.95 (36.36)
2:57.29 (42.34) 3:40.39 (43.10)
4:14.87 (34.48) 4:48.80 (33.93)
40 Abascal Diener, 17 ANV-US 4:50.50
30.92 1:06.46 (35.54)
1:43.71 (37.25) 2:19.84 (36.13)
3:01.05 (41.21) 3:43.77 (42.72)
4:17.96 (34.19) 4:50.50 (32.54)
41 Clark, Drew 16 Sarasota YMCA Sh 4:50.77
29.95 1:03.54 (33.59)
1:41.06 (37.52) 2:18.35 (37.29)
3:02.89 (44.54) 3:48.27 (45.38)
4:20.21 (31.94) 4:50.77 (30.56)
42 Horrego, Julio 16 Unattached-FG 4:51.63
30.15 1:05.39 (35.24)
1:44.40 (39.01) 2:22.06 (37.66)
3:02.88 (40.82) 3:44.62 (41.74)
4:18.71 (34.09) 4:51.63 (32.92)
43 Gibbons, Jake 18 Bolles School Sh 4:51.65
30.14 1:04.35 (34.21)
1:42.85 (38.50) 2:20.14 (37.29)
3:02.43 (42.29) 3:45.40 (42.97)
4:19.01 (33.61) 4:51.65 (32.64)
44 Rainey, Connor 16 Wilton Y Wahoos- 4:52.31
30.41 1:05.33 (34.92)
1:40.67 (35.34) 2:15.98 (35.31)
3:00.40 (44.42) 3:44.47 (44.07)
4:18.43 (33.96) 4:52.31 (33.88)
45 Wheeler, Jordan 18 Tampa Bay Aquat 4:53.45
30.17 1:05.02 (34.85)
1:43.47 (38.45) 2:21.27 (37.80)
3:03.62 (42.35) 3:46.58 (42.96)
4:20.34 (33.76) 4:53.45 (33.11)
46 Saldivar Guzman 20 ANV-US 4:55.60
29.71 1:03.39 (33.68)
1:40.98 (37.59) 2:17.93 (36.95)
3:01.70 (43.77) 3:46.98 (45.28)
4:21.88 (34.90) 4:55.60 (33.72)
47 Cates, Van 16 Tampa Bay Aquat 4:55.68
32.02 1:07.85 (35.83)
1:46.61 (38.76) 2:23.98 (37.37)
3:06.66 (42.68) 3:49.69 (43.03)
4:24.06 (34.37) 4:55.68 (31.62)
48 Hale, Thomas 19 Azura Florida Aq 4:59.12
31.20 1:08.65 (37.45)
1:49.72 (41.07) 2:28.18 (38.46)
3:06.63 (38.45) 3:47.63 (41.00)
4:24.06 (36.43) 4:59.12 (35.06)
-- Perez Vertti, A 23 Mexico-US NS
-- Tillotson, Jaso 17 Swim Florida-FL NS
-- Sequera, Juan 21 Venezuela-US NS
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 9 Women 400 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
3:40.14 WJR
3:59.19 AGP
Team Seed Finals
====================================================================
1 York YMCA-MA 'A' 3:49.31 3:52.02 AGP
1) Harnish, Courtney 15 2) Ilgenfritz, Emily 17
3) Luft, Becca 16 4) Small, Meghan 16
28.17 57.73 (57.73)
1:25.65 (27.92) 1:56.34 (58.61)
2:24.60 (28.26) 2:55.22 (58.88)
3:22.74 (27.52) 3:52.02 (56.80)
2 Pointe-Claire-US 'A' 3:48.71 3:52.94 AGP
1) Lapierre-Lemire, Caroline 24 2) Cheverton, Sam 26
3) Daigneault, Valerie 17 4) Paskulin, Olivia 17
27.28 56.36 (56.36)
1:23.93 (27.57) 1:53.41 (57.05)
2:21.24 (27.83) 2:51.93 (58.52)
3:20.69 (28.76) 3:52.94 (1:01.01)
3 Team Ontario-US 'A' 3:54.58 3:55.76 AGP
1) Oleksiak, Penelope 14 2) Hanus, Danielle 16
3) Grewal, Annika 17 4) Ball, Emma 16
27.67 57.06 (57.06)
1:14.08 (17.02)
1:26.21 (12.13) 2:56.01 (1:41.93)
3:55.76 (59.75)
4 Mexico-US 'A' 3:50.93 3:57.56 AGP
1) Richaud Leyva, Maria 18 2) Revilak Fonseca, Ana Sofia 17
3) Gvakharia Mgebrishvi, Nata 18 4) Gonzalez Ramirez, Fernanda 24
29.13 59.53 (59.53)
1:27.57 (28.04) 1:58.94 (59.41)
2:27.68 (28.74) 2:58.94 (1:00.00)
3:27.02 (28.08) 3:57.56 (58.62)
5 Sarasota YMCA Sh-FL 'A' 3:27.24Y 3:57.85 AGP
1) Cattermole, Sophie 17 2) Jean, Madison 17
3) Berdusco, Ellie 18 4) Atkins, Spence 17
28.60 59.06 (59.06)
1:27.20 (28.14) 1:59.09 (1:00.03)
2:27.18 (28.09) 2:58.29 (59.20)
3:57.85 (59.56)
6 South Florida Aq-FG 'A' 3:58.28 3:59.32
1) Marinheiro, Melissa 17 2) Atkinson, Alia 26
3) Blackburn, Lisa 43 4) Golding, Kathleen 14
29.32 1:00.66 (1:00.66)
1:28.57 (27.91) 1:58.98 (58.32)
2:28.47 (29.49) 3:00.14 (1:01.16)
3:28.40 (28.26) 3:59.32 (59.18)
-- Suburban Seahawk-MA 'A' 3:55.22 DFS
1) Cornell, Emily 16 2) Bruno, Brooke 17
3) Sumner, Alex 14 4) Stockett, Sally 16
YCF Swimming 2/12/2015 - 8:39 PM
2015 Arena Pro Series at Orlando - 2/12/2015 to 2/14/2015
2015 Arena Pro Series, Orlando
Event 10 Men 400 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
3:16.96 WJR
3:38.49 AGP
Team Seed Finals
====================================================================
1 Mexico-US 'A' 3:28.09 3:29.60 AGP
1) Escudero, Alejandro 24 2) Martinez, Jose 17
3) Olvera Alejos, Julio 19 4) Campos Alpizar, Luis 20
25.47 52.50 (52.50)
1:17.54 (25.04) 1:44.46 (51.96)
2:10.21 (25.75) 2:37.63 (53.17)
3:02.71 (25.08) 3:29.60 (51.97)
2 Pointe-Claire-US 'A' 3:28.50 3:31.57 AGP
1) Bougie, Spencer 20 2) Bujold, Antoine 19
3) Potvin, Maxime 21 4) Ackman, Matthew 18
25.75 53.25 (53.25)
1:18.41 (25.16) 1:45.99 (52.74)
2:11.45 (25.46) 2:39.73 (53.74)
3:04.27 (24.54) 3:31.57 (51.84)
3 Azura Florida Aq-FG 'A' 3:32.84 3:32.63 AGP
1) Mehrdad, Elias 22 2) Herrera, Carlos 20
3) Gonzalez, Mateo 18 4) Alatorre, Fernando 16
25.45 53.78 (53.78)
1:17.91 (24.13) 1:45.30 (51.52)
2:02.15 (16.85)
3:04.36 (1:02.21) 3:32.63 (1:30.48)
4 Sarasota YMCA Sh-FL 'A' 3:05.87Y 3:38.49 AGP
1) Page, Carter 17 2) Katz, Austin 15
3) Erlenmeyer, Danny 17 4) Clark, Drew 16
26.77 54.66 (54.66)
1:20.58 (25.92) 1:48.12 (53.46)
2:14.82 (26.70) 2:43.08 (54.96)
3:09.73 (26.65) 3:38.49 (55.41)
5 Wilton Y Wahoos-CT 'A' 3:32.78 3:44.47
1) Ike, Oscar 17 2) Stolarski, Edward 17
3) Sykes, Hugo 16 4) Rainey, Connor 16
27.14 55.64 (55.64)
1:22.63 (26.99) 1:52.29 (56.65)
2:18.40 (26.11) 2:46.79 (54.50)
3:13.82 (27.03) 3:44.47 (57.68)
-- Team Ontario-US 'A' 3:29.25 DQ
1) Van Moerkerke, Evan 21 2) Fauteux, John 18
3) Mac, Matthew 17 4) Arseneau, Christian 18
25.01 51.23 (51.23)
1:16.18 (24.95) 1:44.33 (53.10)
2:09.70 (25.37) 2:37.89 (53.56)
3:03.06 (25.17) DQ (52.25)