ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
Finnish Open Masters Championship 2005
10/30/2005-10/30/2005
Turku, Finland



Pitkän radan Masters-mestaruusuinnit


1. Sekajoukkueet 4x100m vuv
2. N 50m ru
3. M 50m ru
4. N 50m su
5. M 50m su
6. N 100m pu
7. M 100m pu
8. N 100m vu
9. M 100m vu
10. N 4x100m skuv
11. M 4x100m skuv
12. N 800m vu
13. M 800m vu
14. Sekajoukkueet 4x100m skuv
15. N 50m vu
16. M 50m vu
17. N 50m pu
18. M 50m pu
19. N 100m su
20. M 100m su
21. N 100m ru
22. M 100m ru
23. N 400m sku
24. M 400m sku
25. N 4x100m vuv
26. M 4x100m vuv

  Pitkän radan Masters-mestaruusuinnit
  29.-30.10.05  Turku, Impivaaran uimahalli  50 m
  Turun Uinti ry

1. Sekajoukkueet 4x100m vuv


Sarja B
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Oulun Lohet             1  OuLo          1:01,78  2:21,78  3:37,89  4:36,77    0
        Ari Humanen               80 1:01,78
        Maarit Sihvonen           61 1:20,00 (+0,65)
        Kristiina Hänninen        72 1:16,11 (+0,67)
        Aki Sirkka                80   58,88 (+0,57) 1,88
   2. Helsingfors Simsällskap 1  HSS           1:01,46  2:17,88  3:42,14  4:43,00    0
        Mika Ruusunen             70 1:01,46
        Anu-Eveliina Mattila      68 1:16,42 (+0,50)
        Arja Meriläinen           73 1:24,26 (+0,27)
        Samuli Ikävalko           70 1:00,86 (+0,53) 1,30
  Hylätyt :
      Cetus                   1  Cetus       sw3.3
        Janne Soininen            66 1:02,72
        Valtteri Rahkonen         75 1:00,52 (+0,32)
        Satu Rahkonen             77 1:08,56 (+0,32)
        Johanna Kara              65 1:10,83 (+0,23) 0,87
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Vetehiset               1  Ve            1:12,15  2:30,31  3:54,17  5:06,00    0
        Hannu Vaahtoranta         43 1:12,15
        Asko Saarinen             42 1:18,16 (+0,46)
        Marika Polvi              63 1:23,86 (+0,74)
        Anne Ruuskanen            73 1:11,83 (+0,69) 1,89
   2. Helsingfors Simsällskap 2  HSS           1:20,46  3:30,77  4:52,37  6:05,37    0
        Sulevi Pellinen           56 1:20,46
        Soile Sillanpää           46 2:10,31 (+0,72)
        Marja Vihavainen          74 1:21,60 (+0,94)
        Juhani Sillanpää          47 1:13,00 (+0,78) 2,43
Sarja D
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Swimming Jyväskylä      1  SWIM          1:37,72  2:22,47  3:46,84  5:47,04    0
        Pirjo-Leena Pitkänen      45 1:37,72
        Pirkko Kiiski             54   44,75 (+0,63)
        Seppo Hytönen             56 1:24,37 (+0,52)
        Kari Hellsten             59 2:00,10 (+0,46) 1,61

2. N 50m ru


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Meri Viljanen           80 NumKis          43,08  414
   2. Karoliina Järvinen      76 HMU             47,98  310
  Hylätyt :
      Riikka Widenoja         78 TaUS        startissa kaksi potkua väärin
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Päivi Korpela           74 SeUi            39,21  581
   2. Marja Vihavainen        74 HSS             47,03  336
   3. Saija Tynkkynen         71 SiWa            48,90  310
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Imke Höfling            70 KuUS            43,11  457
   2. Tanja Seppälä           69 NumKis          48,25  330
   3. Pia Winter              67 SiWa            51,23  283
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Anne Silomaa            64 VeUS            46,93  385
   2. Tuija Riutta            64 SiWa            48,16  356
   3. Anne Hoffren            62 KeUi            51,07  308
   4. Karin Kandell-Rekonen   62 SiWa            52,42  285
   5. Merja Pulli             63 NumKis          52,68  277
   6. Leena Jalosuo           63 SiWa            58,08  206
   7. Maarit Suomi            61 TurUS           58,21  212
   8. Sari Kanerva            62 NumKis          59,59  194
  Hylätyt :
      Anne Tenhunen           64 HSS         sw3.3
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Marina Jarova           58 KIS             43,09  551
   2. Svetlana Russina        57 Neva Stars      45,81  468
   3. Teija Vihervaara        56 S.C.P.          49,36  382
   4. Marja Kivijärvi         60 TurUS           49,43  352
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Olga Makarova           51 MSC Olymp       50,82  391
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Benita Virkki           50 TurUS           44,90  581
   2. Galina Prozumenshchikoa 48 MSC Olymp       45,20  600
   3. Soile Sillanpää         46 HSS           1:10,11  170
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Inga Siro               45 Koo-Vee         47,13  577
   2. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            48,91  516
   3. Tuula Koskivirta        41 PuU             51,59  502
   4. Hannele Lehtonen        43 PUS             55,33  380
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Anja Selenius           38 PuU             52,11  545
   2. Lea Varvio              36 TaUS            56,17  472

3. M 50m ru


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aki Inkilä              77 Cetus           33,70  638
   2. Janne Haapaniemi        79 KeUi            33,94  614
   3. Tuomas Kulve            78 Cetus           36,54  496
   4. Mika Sulkava            78 Ve              37,01  478
   5. Aarne Hakanen           77 RaUS            37,53  462
   6. Pasi Sjöman             77 OuLo            38,14  440
   7. Miika Antila            77 HSS             49,01  208
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Tero Matkaniemi         72 KuUS            34,33  636
   2. Teppo Paajanen          75 LaKa            34,80  591
   3. Ian Walker              71 OuLo            38,79  446
   4. Ville Ruso              74 Ve              39,31  414
   5. Sergei Zharov           71 KIS             42,67  335
   6. Timo Mäenpää            72 Cetus           43,37  315
   7. Petri Suur-Hamari       72 RiUS            44,91  284
   8. Toni Tuovinen           71 OuLo            47,91  237
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ari Ailio               69 HMU             32,54  774 SE
   2. Petri Paajanen          66 MiUS            34,54  674
   3. Mika Ruusunen           70 HSS             36,96  522
   4. Kari Tammi              69 Koo-Vee         37,45  508
   5. Mika Pöyhölä            66 TaTU            38,89  472
   6. Kim Ohtonen             66 TuUS            39,29  458
   7. Kai Mustonen            66 Virkiä          40,33  424
   8. Ari Laaksonen           66 SiWa            40,48  419
   9. Jouni Hekanaho          66 Cetus           51,05  209
  Hylätyt :
      Timo Narumo             69 Cetus       sw4.4
      Jussi Sikanen           68 SiWa        sw3.3
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Jari Satokangas         65 NumKis          35,93  608
   2. Aleksei Terestsenkov    63 UC Tallinn      37,80  538
   3. Mikko Ylihannu          61 OuLo            38,73  517
   4. Timo Lehtisalo          61 KeUi            39,64  482
   5. Antti Wihanto           62 TuNMKY          39,68  473
   6. Jaakko Castren          63 OuLo            40,03  453
   7. Ari Sormunen            62 HU              40,45  447
   8. Pertti Rasilainen       64 S.C.P.          40,57  429
   9. Pekka Hurskainen        65 OuLo            41,62  391
  10. Pekka Hänninen          62 TTU             42,50  385
  11. Jukka Kallio            62 PiTU            44,00  347
  12. Jari Alatalo            63 KeUi            45,08  317
  13. Matti Mäkelä            62 OuLo            49,27  247
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Kari Hellsten           59 SWIM            39,82  493
   2. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            46,94  296
   3. Tero Meriluoto          57 Cetus           50,96  244
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aleksandr Batistsev     53 UC Tallinn      34,77  838
   2. Ralf Lindblad           51 RaisU           43,92  436
   3. Matti Myllymäki         51 HMU             46,53  366
   4. Antti Laitinen          54 OuLo            46,62  340
   5. Markku Nousiainen       54 KeUi          1:00,13  158
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aksel Luige             49 UC Tallinn      37,46  739
   2. Juhani Sillanpää        47 HSS             38,70  707
   3. Pentti Saarelainen      46 S.C.P.          43,60  509
   4. Markku Vihervaara       49 S.C.P.          44,53  440
   5. Markku Ikkala           47 SWIM            46,14  417
   6. Arto Mynttinen          48 Cetus           46,82  388
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Albert Kostitsin        42 HU              37,13  935
   2. Einari Kirjavainen      42 SWIM            37,58  902
   3. Laaksonen Pertti        43 HU              38,01  843
   4. Aimo Niemi              42 TTU             42,56  621
   5. Juha Parviainen         45 SWIM            43,14  541
   6. Tarmo Tuominen          42 TU              45,03  524
   7. Harri Salonen           44 Cetus           45,63  472
   8. Harri Tammi             45 Koo-Vee         46,70  427
   9. Juha Koski              42 Cetus           47,01  461
  10. Paavo Parviainen        41 SWIM            48,39  437
  11. Tenho Hietanen          44 S.C.P.          48,51  393
  12. Tapani Liimatainen      44 OuLo            48,68  389
  13. Juhani Soininen         41 Cetus           50,57  383
  14. Lasse Tammi             44 Koo-Vee         59,36  214
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Martti Lahti            37 Cetus           45,02  632
   2. Harry Holman            37 HSS             45,46  614
   3. Aarre Hyvärinen         39 TTU             45,82  554
   4. Terho Potinkara         36 TTU             47,83  550
   5. Lauri Malk              37 Cetus           48,21  515
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Lasse Knapp             32 VoVi            42,07  975
   2. Seppo Juortamo          34 TaTU            45,63  693
   3. Seppo Miettinen         32 TaTU            50,01  581
   4. Rauni Heinänen          32 HMU             58,91  355
   5. Arno Lehtonen           32 PoPy          1:07,16  240
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Torsten Laakso          30 HSS             45,30  869
   2. Esko Salonen            26 TurUS           48,68  896
Sarja L
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aarre Snellström        24 PoPy          1:10,99  333
Sarja N
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ragnar Kantonen         15 S.C.P.        1:35,60  334 SE

4. N 50m su


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Satu Rahkonen           77 Cetus           33,88  773
   2. Riikka Widenoja         78 TaUS            42,61  385
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Anne Ruuskanen          73 Ve              37,45  596
   2. Saija Tynkkynen         71 SiWa            47,08  307
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Hanna-Greta Puurtinen   70 Koo-Vee         38,14  584
   2. Anu-Eveliina Mattila    68 HSS             38,45  585
   3. Tanja Seppälä           69 NumKis          46,01  337
   4. Pia Winter              67 SiWa            49,84  272
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 Cetus           36,71  701
   2. Maarit Sihvonen         61 OuLo            38,19  664
   3. Tuija Riutta            64 SiWa            40,71  522
   4. Marika Polvi            63 Ve              46,93  346
   5. Elina Pajuniemi         65 KeUi            57,45  183
   6. Sari Kanerva            62 NumKis        1:00,38  165
   7. Maarit Suomi            61 TurUS         1:09,04  112
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Irina Kulbashnaya       60 MSC Neptune     38,39  665
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Marja Turunen           51 KuUS            46,55  450
   2. Sirpa Visakoski         52 TurUS           47,69  409
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Seija Skyttä            48 PUS             51,66  356
   2. Liisa Laakso            48 PUS             52,31  343
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            52,18  376
   2. Hannele Lehtonen        43 PUS             55,05  341
   3. Tuula Koskivirta        41 PuU           1:00,20  279
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY          48,55  552

5. M 50m su


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aki Sirkka              80 OuLo            29,55  743
   2. Mikko Varis             77 RoiUi           35,05  457
   3. Jukka Shemeikka         79 RoiUi           39,60  311
   4. Miika Antila            77 HSS             48,05  177
  Hylätyt :
      Mikko Arponen           80 PiTU        sw6.3
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Kimmo Käkelä            71 TuUS            36,02  448
   2. Timo Mäenpää            72 Cetus           42,34  273
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ari Hurnanen            68 OuLo            30,68  754
   2. Petri Paajanen          66 MiUS            35,33  507
   3. Timo Narumo             69 Cetus           36,17  454
   4. Tommi Linnakangas       70 Cetus           36,72  428
   5. Jouni Hekanaho          66 Cetus           47,08  214
   6. Esa Kallinen            69 OuLo            48,92  183
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Janne Virtanen          64 LaKa            30,45  816
   2. Jyrki Ikonen            62 TuUS            35,56  529
   3. Timo Lehtisalo          61 KeUi            46,25  245
   4. Matti Mäkelä            62 OuLo            54,95  143
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Esko Heikkilä           59 HMU             41,28  356
   2. Seppo Hytönen           56 SWIM            41,88  362
   3. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            43,81  293
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Martti Laajus           52 SiWa            35,52  647
   2. Ralf Lindblad           51 RaisU           40,45  449
   3. Kari Manninen           52 RiUS            45,08  317
   4. Markku Nousiainen       54 KeUi          1:08,40   87
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Yury Chirkov            49 MSC Olymp       33,06  865
   2. Timo Merikoski          46 S.C.P.          37,37  651
   3. Martti Nurmi            47 TU              39,60  531
   4. Kari Raassina           47 SWIM            51,74  238
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Alexander Kryukov       44 MSC Neptune     33,14  991
   2. Alexander Dreval        44 MSC Neptune     38,18  648
   3. Turkka Palken           44 TU              40,20  555
   4. Juha Parviainen         45 SWIM            41,88  476
   5. Olli Kiukkonen          42 TurUS           44,12  449
   6. Harri Salonen           44 Cetus           51,77  260
   7. Pekka Hernberg          44 PoPy            57,81  187
   8. Paavo Parviainen        41 SWIM            58,66  198
   9. Lasse Tammi             44 Koo-Vee       1:07,21  119
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Klaus Bremer            38 HSS             42,46  583
   2. Pekka Lundberg          36 TTU             42,78  619
   3. Harry Holman            37 HSS             43,55  563
   4. Martti Lahti            37 Cetus           46,49  462
   5. Tero Vuorinen           39 SWIM            57,82  222
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Matti Nieminen          35 PoPy            48,73  438
   2. Pekka Sortila           35 HäUS            48,81  435
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Esko Salonen            26 TurUS           52,75  567
   2. Teuvo Länsiharju        28 PiTU            58,70  362
Sarja L
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aarre Snellström        24 PoPy          1:06,80  322
Sarja M
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Svante Pietikäinen      20 TaTU          1:03,27  531 SE
Sarja N
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ragnar Kantonen         15 S.C.P.        1:33,16  290

6. N 100m pu


Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Arja Meriläinen         73 HSS             49,61  1:45,71  238
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 Cetus           37,22  1:20,79  592
   2. Heli Pohjola            65 TurUS           41,25  1:28,46  451
   3. Anne Silomaa            64 VeUS            42,39  1:36,14  356
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Inga Siro               45 Koo-Vee         50,81  1:49,22  369 SE
   2. Virve Palos             42 Koo-Vee       1:10,12  2:39,68  130

7. M 100m pu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Mikko Arponen           80 PiTU            30,62  1:05,64  638
   2. Aki Sirkka              80 OuLo            29,96  1:05,91  630
   3. Janne Haapaniemi        79 KeUi            31,22  1:11,60  496
   4. Mika Sulkava            78 Ve              34,52  1:16,64  408
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ville Ruso              74 Ve              32,39  1:11,19  529
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Janne Soininen          66 Cetus           32,54  1:10,47  602
   2. Mika Ruusunen           70 HSS             32,20  1:10,52  570
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Jari Satokangas         65 NumKis          35,06  1:13,18  545
   2. Mikko Ylihannu          61 OuLo            35,75  1:19,12  460
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Simo-Pekka Torsti       60 Cetus           33,94  1:14,76  555
   2. Antero Elovaara         59 Cetus           35,43  1:16,62  525
  Hylätyt :
      Jukka Lainkari          59 SCK         sw8.2
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timo Teponoja           55 Cetus           40,11  1:31,63  332
   2. Kari Manninen           52 RiUS            51,57  1:44,42  240
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timo Merikoski          46 S.C.P.          40,56  1:31,84  413
   2. Arto Mynttinen          48 Cetus           45,16  1:39,89  303
   3. Kari Raassina           47 SWIM            52,97  1:56,67  196
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Risto Lehtonen          43 KoUS            42,63  1:30,54  473
   2. Olav Lukin              44 UC Tallinn      39,17  1:31,50  444
   3. Pekka Hernberg          44 PoPy          1:03,29  2:09,27  157
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 Cetus           37,93  1:25,99  688 SE
   2. Terho Potinkara         36 TTU             47,24  1:43,25  415
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Torsten Laakso          30 HSS             49,77  1:43,84  547 SE

8. N 100m vu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Meri Viljanen           80 NumKis          33,91  1:10,91  558
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Päivi Korpela           74 SeUi            33,25  1:10,61  598
   2. Marja Vihavainen        74 HSS             38,42  1:21,81  385
   3. Kristiina Hänninen      72 OuLo            41,15  1:27,82  318
   4. Saija Tynkkynen         71 SiWa            42,20  1:28,13  318
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Imke Höfling            70 KuUS            37,25  1:16,63  490
   2. Marjut Hyvönen          66 TuUS            39,17  1:23,08  405
   3. Pia Winter              67 SiWa            40,01  1:24,09  385
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Maarit Sihvonen         61 OuLo            33,75  1:11,62  684 SE
   2. Tuija Riutta            64 SiWa            34,79  1:13,91  593
   3. Ingrid Tourula          62 NumKis          36,10  1:15,50  574
   4. Marika Polvi            63 Ve              40,06  1:24,38  405
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marina Jarova           58 KIS             35,07  1:14,17  650
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Sirpa Visakoski         52 TurUS           40,47  1:23,96  509
   2. Pirkko Kiiski           54 SWIM            46,42  1:36,35  322
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Natalia Chirkova        47 MSC Olymp       40,71  1:26,36  532
   2. Soile Sillanpää         46 HSS             58,94  2:13,27  149
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            45,99  1:37,48  392
   2. Hannele Lehtonen        43 PUS             51,13  1:43,73  347
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY          45,12  1:33,24  530
   2. Anja Selenius           38 PuU             51,89  1:52,08  329

9. M 100m vu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timo Paakkanen          78 LrU             27,85    59,27  664
   2. Mikko Arponen           80 PiTU            28,73  1:00,20  623
   3. Jouni Leimukoski        80 LohU            30,59  1:03,92  520
   4. Valtteri Tiura          80 Ve              32,56  1:09,61  403
   5. Pasi Sjöman             77 OuLo            32,78  1:10,03  406
   6. Aarne Hakanen           77 RaUS            33,01  1:10,82  393
   7. Jukka Shemeikka         79 RoiUi           33,55  1:13,03  352
   8. Miika Antila            77 HSS             42,11  1:26,77  213
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Teppo Paajanen          75 LaKa            28,00    59,25  683
   2. Valtteri Rahkonen       75 Cetus           27,87    59,63  670
   3. Ville Ruso              74 Ve              31,69  1:06,10  497
   4. Kimmo Käkelä            71 TuUS            31,28  1:06,95  495
   5. Enrique Ramirez         75 OuLo            31,71  1:08,26  447
   6. Ian Walker              71 OuLo            33,56  1:13,11  380
   7. Timo Mäenpää            72 Cetus           36,32  1:16,59  327
   8. Sergei Zharov           71 KIS             39,58  1:26,62  229
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ari Ailio               69 HMU             28,09    58,76  750
   2. Janne Soininen          66 Cetus           30,39  1:02,78  641
   3. Veijo Tolonen           67 KKuhat          29,84  1:02,99  626
   4. Tommi Linnakangas       70 Cetus           32,51  1:07,47  489
   5. Kari Tammi              69 Koo-Vee         32,87  1:09,84  447
   6. Olli-Pekka Heikkilä     66 HMU             34,48  1:13,47  400
   7. Jouni Hekanaho          66 Cetus           38,40  1:18,49  328
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Janne Virtanen          64 LaKa            56,21    56,21  920
   2. Jari Satokangas         65 NumKis        1:04,53  1:04,53  599
   3. Jari Sundberg           62 Cetus           30,87  1:06,18  582
   4. Antti Wihanto           62 TuNMKY        1:07,41  1:07,41  551
   5. Jyrki Ikonen            62 TuUS            31,95  1:07,77  542
   6. Marko Lysmä             65 Cetus         1:08,71  1:08,71  496
   7. Juha Lahtinen           62 RiUS          1:08,98  1:08,98  514
   8. Mika Tamminen           64 HMU           1:09,40  1:09,40  489
   9. Pertti Rasilainen       64 S.C.P.        1:13,36  1:13,36  414
  10. Kari Kujala             61 SiWa          1:13,38  1:13,38  434
  11. Matti Kumpulainen       64 OuLo            33,25  1:14,68  392
  12. Jari Alatalo            63 KeUi            35,08  1:18,76  340
  13. Markku Riikonen         64 TuUS            35,29  1:18,95  332
  14. Jukka Vatanen           61 TuUS            36,12  1:19,54  341
  15. Jukka Kallio            62 PiTU            36,06  1:20,31  326
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Simo-Pekka Torsti       60 Cetus           30,16  1:03,56  680
   2. Jukka Lainkari          59 SCK             32,58  1:07,11  588
   3. Taito Pöysti            56 TuUS            31,96  1:08,40  589
   4. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            33,86  1:10,14  506
   5. Kari Hellsten           59 SWIM            32,27  1:10,37  510
   6. Markku Ehtonen          60 HMU             31,65  1:10,46  499
   7. Tero Meriluoto          57 Cetus           36,27  1:17,51  396
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Martti Laajus           52 SiWa            32,94  1:08,88  629
   2. Timo Teponoja           55 Cetus           34,41  1:12,02  515
   3. Jouko Mäkinen           53 ValkUS          35,39  1:15,12  474
   4. Pekka Purhonen          51 HMU             43,72  1:33,16  260
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Hannu Kuokkanen         48 VUS-VSS         30,96  1:04,74  838
   2. Toivo Honkonen          50 S.C.P.          32,20  1:07,32  708
   3. Markku Makkonen         48 SUS             33,16  1:09,81  669
   4. Timo Merikoski          46 S.C.P.          33,98  1:12,51  631
   5. Tauno Vuoristo          49 TU              35,86  1:13,51  558
   6. Risto Raitio            47 Poseidon        34,25  1:14,40  568
   7. Matti Väätänen          47 Cetus           42,08  1:28,39  339
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Einari Kirjavainen      42 SWIM            33,00  1:07,99  869
   2. Martti Lampinen         41 SWIM            32,13  1:09,37  847
   3. Juha Parviainen         45 SWIM            37,18  1:18,22  518
   4. Seppo Suojanen          45 PoPy            39,76  1:25,99  390
   5. Juha Koski              42 Cetus           40,84  1:27,75  404
   6. Juhani Soininen         41 Cetus           52,95  1:49,29  217
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Martti Lahti            37 Cetus           40,68  1:26,43  510
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Pekka Sortila           35 HäUS            39,73  1:22,82  632
   2. Matti Nieminen          35 PoPy            41,47  1:26,38  557
   3. Pentti Keränen          35 Cetus           45,23  1:32,11  459
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Erkki Kuukka            30 MiUS            42,71  1:34,42  548
   2. Teuvo Länsiharju        28 PiTU            44,67  1:40,26  514

10. N 4x100m skuv

      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Nummelan Kisaajat       1  NumKis        1:28,58  3:19,48  4:52,50  6:10,08    0
        Meri Viljanen             80 1:28,58
        Tanja Seppälä             69 1:50,90 (+0,85)
        Ingrid Tourula            62 1:33,02 (+0,38)
        Nina Sievinen             72 1:17,58 (+0,78) 2,01

11. M 4x100m skuv


Sarja A
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Cetus                   3  Cetus         1:15,85  2:37,61  3:46,06  5:02,26    0
        Valtteri Rahkonen         75 1:15,85
        Tuomas Kulve              78 1:21,76 (+0,00)
        Aki Inkilä                77 1:08,45 (+0,00)
        Timo Mäenpää              72 1:16,10 (+0,00) 0,00
   2. Vetehiset               1  Ve            1:21,23  2:42,63  3:55,57  5:08,49    0
        Martti Näsäkkälä          78 1:21,23
        Mika Sulkava              78 1:21,30 (+0,43)
        Ville Ruso                74 1:12,94 (+0,64)
        Jussi Kauhanen            79 1:12,92 (+0,81) 1,87
   3. Oulun Lohet             1  OuLo          1:06,28  2:33,81  3:58,97  5:19,91    0
        Aki Sirkka                80 1:06,28
        Pasi Sjöman               77 1:27,53 (+0,00)
        Enrique Ramirez           75 1:25,16 (+0,00)
        Esa Kallinen              69 1:20,94 (+0,00) 0,00
Sarja B
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Cetus                   1  Cetus         1:23,72  2:49,49  4:07,12  5:17,32    0
        Tommi Linnakangas         70 1:23,72
        Timo Narumo               69 1:25,77 (+0,00)
        Simo-Pekka Torsti         60 1:17,63 (+0,00)
        Marko Lysmä               65 1:10,10 (+0,00) 0,00
  Keskeyttäneet :
      Oulun Lohet             2  OuLo
        Matti Kumpulainen         64 1:35,52
        Matti Mäkelä              62 1:52,60 (+0,00)
        Jan Walker                71    0,0  (+0,00)
        Toni Tuovinen             71 5:05,79 (+0,00) 0,00
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Oulun Lohet             3  OuLo          1:17,96     0,0      0,0   5:01,83    0
        Milko Marsala             66 1:17,96
        Mikko Ylihannu            61    0,0  (+0,00)
        Ari Hurnanen              68    0,0  (-0,00)
        Jaakko Castren            63 5:01,83 (+0,00) 0,00
Sarja D
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Cetus                   2  Cetus         1:42,78  3:27,61  4:49,58  6:01,75    0
        Arto Mynttinen            48 1:42,78
        Juha Koski                42 1:44,83 (+0,00)
        Antero Elovaara           59 1:21,97 (+0,00)
        Timo Teponoja             55 1:12,17 (+0,00) 0,00
   2. Oulun Lohet             4  OuLo          5:30,64  7:20,60     0,0   7:20,60    0
        Antti Laitinen            54 5:30,64
        Tapani Liimatainen        44 1:49,96 (+0,55)
        Pekka Hurskainen          65    0,0  (+0,30)
        Esko Mäkelä               57 7:20,60 (-0,01) 0,84
  Hylätyt :
      U-Club Tallinn          1  UC Tallinn  VAIHTORIKKO 1. vaihto
        Rejo Kesä                 56 1:21,04
        Aleksei Terestsenkov      63 1:21,61 (-0,83)
        Aleksander Batisev        53 1:14,03 (+0,56)
        Olav Lukin                44 1:14,67 (+0,50) 1,06
Sarja E
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Swimming Jyväskylä      1  SWIM          1:34,87  3:26,20  5:03,51  6:21,40    0
        Martti Lampinen           41 1:34,87
        Einari Kirjavainen        42 1:51,33 (+0,00)
        Paavo Parviainen          41 1:37,31 (+0,00)
        Juha Parviainen           45 1:17,89 (+0,00) 0,00
   2. Turun Työväen Uimarit   1  TTU           1:56,88  3:37,24  5:19,37  6:51,73    0
        Pekka Hänninen            62 1:56,88
        Aimo Niemi                42 1:40,36 (+0,40)
        Terho Potinkara           36 1:42,13 (+0,51)
        Aarre Hyvärinen           39 1:32,36 (+0,34) 1,25
Sarja F
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Helsingfors Simsällskap 2  HSS           1:37,87  3:29,31  5:12,56  7:03,46    0
        Klaus Bremer              38 1:37,87
        Harry Holman              37 1:51,44 (+0,00)
        Torsten Laakso            30 1:43,25 (+0,00)
        Kalevi Seppelin           35 1:50,80 (+0,00) 0,00
   2. Tampereen Työv. Uimarit 1  TaTU          2:30,16  4:16,13  6:01,20  7:36,64    0
        Svante Pietikäinen        20 2:30,16
        Seppo Juortamo            34 1:45,97 (-0,10)
        Ilpo Lehtinen             50 1:45,07 (+0,62)
        Seppo Miettinen           32 1:35,44 (+0,81) 1,42
   3. Porin Pyrintö           2  PoPy          2:45,11  5:18,06  7:26,18  8:52,45    0
        Aarre Snellström          24 2:45,11
        Arno Lehtonen             32 2:32,95 (+0,00)
        Pekka Hernberg            44 2:08,12 (+0,00)
        Matti Nieminen            35 1:26,27 (+0,00) 0,00

12. N 800m vu


Sarja A
      nimi                    sv seura           200 m    400 m       600 m    800 m Mpts
   1. Aija Hakala             80 TurUS         2:33,73  5:13,02 SE  8:31,62 10:28,65  702 SE
Sarja B
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Anne Ruuskanen          73 Ve            2:37,69  5:25,61  8:59,32 11:05,49  633 SE
Sarja C
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Hanna-Greta Puurtinen   70 Koo-Vee       2:48,94  5:44,77  9:23,96 11:32,32  582
   2. Anu-Eveliina Mattila    68 HSS           2:49,93  5:47,52  8:48,31 11:44,90  566
   3. Imke Höfling            70 KuUS          2:59,33  6:09,66  9:17,46 12:20,91  475
   4. Marjut Hyvönen          66 TuUS          3:09,88  6:33,15  9:53,91 13:10,98  412
Sarja D
      nimi                    sv seura           200 m    400 m      600 m    800 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 Cetus         2:47,70  5:41,38 SE  8:33,38 11:22,42  650 SE
Sarja E
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Marja Kivijärvi         60 TurUS         6:51,07 11:49,78 15:43,38 15:43,38  267
Sarja G
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Natalia Mihailova       48 MSC Olymp     4:46,65  9:39,30 12:48,57 12:48,57  644
Sarja H
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Virve Palos             42 Koo-Vee       7:09,60 12:06,88 17:03,56 19:27,77  220
Sarja I
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY        4:35,10 10:11,04 13:52,60 14:45,21  543 SE
   2. Lea Varvio              36 TaUS          6:45,50 12:46,51 17:38,90 18:51,08  305

13. M 800m vu


Sarja A
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Martti Näsäkkälä        78 Ve            2:40,11  5:32,18  8:29,71 11:19,54  420
   2. Valtteri Tiura          80 Ve            2:49,41  5:50,60  8:49,85 11:48,63  364
   3. Aarne Hakanen           77 RaUS          2:51,96  5:55,98  8:59,60 12:00,84  355
Sarja B
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Petri Suur-Hamari       72 RiUS          2:44,23  5:52,38  9:05,78 12:15,45  352
   2. Timo Mäenpää            72 Cetus         3:16,15  6:33,56  9:48,29 12:55,68  300
Sarja C
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Samuli Ikävalko         70 HSS           2:24,81  4:54,74  7:26,72 10:00,86  662
   2. Janne Soininen          66 Cetus         2:26,36  5:02,01  7:39,07 10:14,66  652
   3. Uula Torttila           66 RiUS          2:34,76  5:20,73  8:11,02 11:00,85  525
   4. Kai Mustonen            66 Virkiä        2:55,57  6:07,68  9:20,85 12:26,79  364
Sarja D
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Markku Soininen         64 KuUS          2:33,88  5:16,30  7:57,57 10:37,19  603
   2. Aleksei Terestsenkov    63 UC Tallinn    2:35,08  5:35,00  8:39,17 11:37,75  466
   3. Marko Lysmä             65 Cetus         2:51,83  5:50,92  8:53,68 11:56,59  417
Sarja E
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Simo-Pekka Torsti       60 Cetus         2:38,45  5:27,47  8:16,05 10:57,59  586
   2. Taito Pöysti            56 TuUS          2:44,11  5:38,67  8:33,43 11:25,10  559
   3. Antero Elovaara         59 Cetus         2:55,23  6:01,11  9:02,99 12:06,15  443
   4. Sulevi Pellinen         56 HSS           2:57,46  6:09,43  9:23,41 12:32,73  422
   5. Tero Meriluoto          57 Cetus         3:00,69  6:14,49  9:26,77 12:34,98  410
   6. Kari Hellsten           59 SWIM          3:10,54  6:27,06  9:56,13 13:23,17  327
   7. Ismo Soukola            60 HMU           3:37,80  7:36,01 11:38,70 15:23,18  212
Sarja F
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Jouko Mäkinen           53 ValkUS        3:00,70  6:11,43  9:21,10 12:21,76  470
Sarja G
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Toivo Honkonen          50 S.C.P.        2:42,80  5:35,61  8:29,10 11:14,35  672 SE
   2. Markku Makkonen         48 SUS           2:43,90  5:35,25  8:27,83 11:14,68  707
   3. Pekka Rintamäki         49 SWIM          3:18,82  6:48,52 10:18,38 13:32,59  394
Sarja H
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Hannu Vaahtoranta       43 Ve            2:55,90  6:02,89  9:10,89 12:20,12  622
   2. Raine Narva             45 BS-PU         3:16,80  6:43,50 10:10,74 13:34,50  438
   3. Asko Saarinen           42 Ve            3:15,90  8:26,11 10:09,46 13:35,87  480
   4. Olavi Vuorivirta        41 HMU           3:39,40  7:27,40 11:17,77 15:00,84  369
   5. Juhani Soininen         41 Cetus         4:12,79  8:33,74 12:56,49 17:15,25  243
Sarja I
      nimi                    sv seura           200 m    400 m       600 m    800 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 Cetus         2:49,88  5:51,45 SE  8:55,24 11:55,95  857 SE
   2. Terho Potinkara         36 TTU           3:38,26  7:28,66 11:20,80 15:05,62  442
   3. Tero Vuorinen           39 SWIM          4:01,57  8:16,37 12:30,68 16:41,08  290
Sarja J
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Pentti Keränen          35 Cetus         3:49,40  7:52,14 11:55,87 15:53,24  396
Sarja K
      nimi                    sv seura           200 m    400 m    600 m    800 m Mpts
   1. Erkki Kuukka            30 MiUS          3:41,16  7:32,16 11:20,27 14:59,79  604
  Keskeyttäneet :
      Teuvo Länsiharju        28 PiTU

14. Sekajoukkueet 4x100m skuv


Sarja B
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Oulun Lohet             1  OuLo          1:08,87  2:35,60  3:39,44  5:05,03    0
        Ari Humanen               80 1:08,87
        Maarit Sihvonen           61 1:26,73 (+0,71)
        Aki Sirkka                80 1:03,84 (+0,61)
        Kristiina Hänninen        72 1:25,59 (+0,50) 1,81
   2. Helsingfors Simsällskap 1  HSS           1:23,34  2:46,65  3:56,15  5:22,45    0
        Anu-Eveliina Mattila      68 1:23,34
        Mika Ruusunen             70 1:23,31 (+0,55)
        Samuli Ikävalko           70 1:09,50 (+0,57)
        Arja Meriläinen           73 1:26,30 (+0,18) 1,30
   3. Tuusulan Uimaseura      1  TuUS          1:18,64  2:48,06  4:14,03  5:37,03    0
        Jyrki Ikonen              62 1:18,64
        Kimmo Käkelä              71 1:29,42 (+0,29)
        Outi Kaarnamo             69 1:25,97 (+0,40)
        Marjut Hyvönen            66 1:22,90 (+0,58) 1,26
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Vetehiset               1  Ve            1:22,28  2:48,01  4:00,31  5:43,75    0
        Anne Ruuskanen            73 1:22,28
        Hannu Koivisto            53 1:25,73 (+0,51)
        Ville Ruso                74 1:12,30 (+0,82)
        Marjatta Koivisto         52 1:43,44 (+0,67) 1,99
Sarja D
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Cetus                   1  Cetus         1:51,09  3:02,99  4:35,87  5:54,33    0
        Martti Miettinen          34 1:51,09
        Johanna Kara              65 1:11,90 (+0,35)
        Satu Rahkonen             77 1:32,88 (+0,00)
        Lauri Malk                37 1:18,46 (+0,99) 1,33
   2. Helsingfors Simsällskap 2  HSS           1:36,46  4:02,69  6:03,35  7:53,61    0
        Juhani Sillanpää          47 1:36,46
        Soile Sillanpää           46 2:26,23 (+0,51)
        Sulevi Pellinen           56 2:00,66 (+0,78)
        Carita Teittinen          40 1:50,26 (+0,17) 1,46

15. N 50m vu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Marika Pulkkinen        77 Poseidon        29,56  721
   2. Satu Rahkonen           77 Cetus           29,73  709
   3. Karoliina Järvinen      76 HMU             41,31  267
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Päivi Korpela           74 SeUi            30,81  656
   2. Anne Ruuskanen          73 Ve              32,96  542
   3. Saija Tynkkynen         71 SiWa            40,13  307
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Outi Kaarnamo           69 TuUS            33,32  550
   2. Pia Winter              67 SiWa            36,80  419
   3. Tanja Seppälä           69 NumKis          37,80  377
   4. Susanna Ojala           70 HMU             42,15  268
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Tuija Riutta            64 SiWa            33,05  604
   2. Ingrid Tourula          62 NumKis          33,58  595
   3. Anne Tenhunen           64 HSS             34,59  527
   4. Karin Kandell-Rekonen   62 SiWa            38,96  381
   5. Anne Hoffren            62 KeUi            40,33  343
   6. Elina Pajuniemi         65 KeUi            40,86  315
   7. Merja Pulli             63 NumKis          43,71  265
   8. Leena Jalosuo           63 SiWa            48,99  189
   9. Sari Kanerva            62 NumKis          50,54  175
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Marina Jarova           58 KIS             33,13  665
   2. Marja Kivijärvi         60 TurUS           39,48  379
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Sirpa Visakoski         52 TurUS           36,78  552
   2. Pirkko Kiiski           54 SWIM            38,79  450
   3. Marjatta Koivisto       52 Ve              44,39  314
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Natalia Chirkova        47 MSC Olymp       38,17  562
   2. Benita Virkki           50 TurUS           39,92  453
   3. Seija Skyttä            48 PUS             40,78  448
   4. Soile Sillanpää         46 HSS             57,55  169
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            40,01  517
   2. Inga Siro               45 Koo-Vee         40,07  515
   3. Hannele Lehtonen        43 PUS             44,60  398
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY          40,36  595
   2. Anja Selenius           38 PuU             46,37  424
   3. Lea Varvio              36 TaUS            51,43  337
  Hylätyt :
      Carita Teittinen        40 HSS         MSW 3.3 vilppilähtö

16. M 50m vu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Mikko Arponen           80 PiTU            26,66  614
   2. Mikko Varis             77 RoiUi           29,08  486
   3. Pasi Sjöman             77 OuLo            29,32  474
   4. Martti Näsäkkälä        78 Ve              29,68  453
   5. Jukka Shemeikka         79 RoiUi           32,25  350
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Teppo Paajanen          75 LaKa            26,33  667
   2. Valtteri Rahkonen       75 Cetus           27,02  617
   3. Kimmo Käkelä            71 TuUS            28,90  527
   4. Ville Ruso              74 Ve              29,23  493
   5. Enrique Ramirez         75 OuLo            30,60  425
   6. Ian Walker              71 OuLo            31,14  421
   7. Timo Mäenpää            72 Cetus           33,40  337
   8. Sergei Zharov           71 KIS             34,38  313
   9. Tuukka-Heikki Ylönen    75 Ve              34,42  299
  10. Toni Tuovinen           71 OuLo            39,10  213
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ari Ailio               69 HMU             25,36  799
   2. Veijo Tolonen           67 KKuhat          28,31  590
   3. Kari Tammi              69 Koo-Vee         29,93  486
   4. Tommi Linnakangas       70 Cetus           30,68  446
   5. Uula Torttila           66 RiUS            31,28  444
   6. Olli-Pekka Heikkilä     66 HMU             32,64  390
   7. Jouni Hekanaho          66 Cetus           32,81  384
   8. Kai Mustonen            66 Virkiä          32,83  384
   9. Jussi Sikanen           68 SiWa            33,85  341
  10. Esa Kallinen            69 OuLo            36,01  279
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Janne Virtanen          64 LaKa            24,68  930
   2. Jari Satokangas         65 NumKis          28,95  568
   3. Antti Wihanto           62 TuNMKY          29,66  553
   4. Mika Tamminen           64 HMU             29,79  529
   5. Jyrki Ikonen            62 TuUS            29,92  539
   6. Marko Lysmä             65 Cetus           30,13  504
   7. Juha Lahtinen           62 RiUS            30,25  522
   8. Kari Kujala             61 SiWa            32,17  441
   9. Matti Kumpulainen       64 OuLo            32,33  414
  10. Jukka Vatanen           61 TuUS            33,06  406
  11. Jari Alatalo            63 KeUi            33,40  381
  12. Markku Riikonen         64 TuUS            34,42  343
  13. Pekka Hänninen          62 TTU             34,61  348
  14. Olli Oittinen           63 NumKis          45,89  147
  Hylätyt :
      Jari Sundberg           62 Cetus       MSW 3.3 vilppilähtö
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Simo-Pekka Torsti       60 Cetus           27,53  716
   2. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            29,37  590
   3. Kari Hellsten           59 SWIM            29,92  568
   4. Seppo Hytönen           56 SWIM            30,76  554
   5. Markku Ehtonen          60 HMU             31,15  494
   6. Taito Pöysti            56 TuUS            31,47  517
   7. Tero Meriluoto          57 Cetus           34,24  394
   8. Esko Heikkilä           59 HMU             34,28  378
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Juha Lairola            55 TurUS           29,53  639
   2. Timo Teponoja           55 Cetus           30,60  575
   3. Ralf Lindblad           51 RaisU           30,89  612
   4. Jouko Mäkinen           53 ValkUS          32,96  481
   5. Antti Laitinen          54 OuLo            40,35  256
   6. Markku Nousiainen       54 KeUi            46,39  169
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Hannu Kuokkanen         48 VUS-VSS         28,67  827 SE
   2. Markku Makkonen         48 SUS             31,06  650
   3. Tauno Vuoristo          49 TU              31,11  630
   4. Risto Raitio            47 Poseidon        32,35  592
   5. Martti Nurmi            47 TU              33,10  552
   6. Pentti Saarelainen      46 S.C.P.          38,25  368
   7. Matti Väätänen          47 Cetus           38,56  349
   8. Markku Ikkala           47 SWIM            39,06  336
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Alexander Kryukov       44 MSC Neptune     27,84 1015
   2. Mikko Sirkka            45 PUS             29,51  826
   3. Martti Lampinen         41 SWIM            29,79  916
   4. Einari Kirjavainen      42 SWIM            30,21  848
   5. Alexander Dreval        44 MSC Neptune     33,74  570
   6. Tarmo Tuominen          42 TU              36,95  464
   7. Olli Kiukkonen          42 TurUS           38,01  426
   8. Seppo Suojanen          45 PoPy            38,71  366
   9. Olavi Vuorivirta        41 HMU             39,67  388
  10. Harri Salonen           44 Cetus           40,40  332
  11. Juhani Soininen         41 Cetus           43,45  295
  12. Lasse Tammi             44 Koo-Vee         50,50  170
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Harry Holman            37 HSS             35,15  649
   2. Klaus Bremer            38 HSS             35,87  587
   3. Martti Lahti            37 Cetus           37,25  546
   4. Raimo Häyrinen          40 Cetus           53,40  165
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Pekka Sortila           35 HäUS            34,06  778 SE
   2. Matti Nieminen          35 PoPy            37,35  590
   3. Seppo Miettinen         32 TaTU            38,80  608
   4. Martti Miettinen        34 Cetus           38,85  549
   5. Rauni Heinänen          32 HMU             39,21  589
   6. Pentti Keränen          35 Cetus           40,52  462
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Teuvo Länsiharju        28 PiTU            40,11  688
   2. Erkki Kuukka            30 MiUS            42,10  529
   3. Reino Palosaari         26 HMU             46,52  502
Sarja M
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Svante Pietikäinen      20 TaTU            43,93  963 SE
Sarja N
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Ragnar Kantonen         15 S.C.P.        1:17,94  301 SE

17. N 50m pu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Satu Rahkonen           77 Cetus           31,24  753
   2. Marika Pulkkinen        77 Poseidon        31,38  743
   3. Meri Viljanen           80 NumKis          36,16  473
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Kristiina Hänninen      72 OuLo            41,47  339
   2. Arja Meriläinen         73 HSS             44,46  272
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Marjut Hyvönen          66 TuUS            45,70  274
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Tuija Riutta            64 SiWa            37,85  496
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Sirpa Visakoski         52 TurUS           42,62  437
   2. Pirkko Kiiski           54 SWIM            55,79  186
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Inga Siro               45 Koo-Vee         47,47  382
   2. Virve Palos             42 Koo-Vee       1:08,44  140
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Carita Teittinen        40 HSS             53,26  319

18. M 50m pu


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Aki Sirkka              80 OuLo            28,05  704
   2. Mikko Arponen           80 PiTU            28,20  693
   3. Jouni Leimukoski        80 LohU            28,63  662
   4. Timo Paakkanen          78 LrU             28,96  651
   5. Janne Haapaniemi        79 KeUi            29,13  634
   6. Mikko Varis             77 RoiUi           31,78  497
   7. Mika Sulkava            78 Ve              32,74  450
   8. Valtteri Tiura          80 Ve              35,24  355
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Teppo Paajanen          75 LaKa            27,53  779
   2. Valtteri Rahkonen       75 Cetus           29,73  619
   3. Ville Ruso              74 Ve              30,03  607
   4. Kimmo Käkelä            71 TuUS            32,71  486
   5. Enrique Ramirez         75 OuLo            34,16  408
   6. Timo Mäenpää            72 Cetus           39,33  276
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Panu Hiltunen           66 RaUS            28,14  814
   2. Veijo Tolonen           67 KKuhat          29,60  690
   3. Mika Ruusunen           70 HSS             30,13  629
   4. Timo Narumo             69 Cetus           30,97  586
   5. Kai Mustonen            66 Virkiä          35,56  403
   6. Kari Tammi              69 Koo-Vee         35,70  383
   7. Kim Ohtonen             66 TuUS            38,28  323
   8. Jouni Hekanaho          66 Cetus           42,42  238
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Jaakko Castren          63 OuLo            30,51  668
   2. Mikko Ylihannu          61 OuLo            32,93  549
   3. Marko Lysmä             65 Cetus           33,51  489
   4. Pekka Hurskainen        65 OuLo            41,28  262
   5. Matti Mäkelä            62 OuLo          1:01,56   83
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Simo-Pekka Torsti       60 Cetus           30,70  690
   2. Antero Elovaara         59 Cetus           33,24  554
   3. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            35,12  461
   4. Tero Meriluoto          57 Cetus           43,03  265
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Timo Teponoja           55 Cetus           33,52  584
   2. Kari Manninen           52 RiUS            43,09  294
   3. Markku Nousiainen       54 KeUi          1:01,05   99
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Hannu Kuokkanen         48 VUS-VSS         31,21  856
   2. Arto Mynttinen          48 Cetus           43,13  324
   3. Markku Ikkala           47 SWIM            52,12  189
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Turkka Palken           44 TU              33,59  772
   2. Einari Kirjavainen      42 SWIM            33,65  820
   3. Juha Koski              42 Cetus           47,32  295
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 Cetus           36,51  774
   2. Terho Potinkara         36 TTU             37,02  775
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Pekka Sortila           35 HäUS            42,64  530
   2. Matti Nieminen          35 PoPy            47,07  394
   3. Seppo Miettinen         32 TaTU            57,79  246
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m Mpts
   1. Torsten Laakso          30 HSS             41,52  737 SE
   2. Teuvo Länsiharju        28 PiTU            56,92  322

19. N 100m su


Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anne Ruuskanen          73 Ve              39,34  1:22,33  531
   2. Saija Tynkkynen         71 SiWa            50,35  1:45,58  258
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anu-Eveliina Mattila    68 HSS             40,48  1:22,00  571
   2. Hanna-Greta Puurtinen   70 Koo-Vee         40,77  1:23,00  537
   3. Outi Kaarnamo           69 TuUS            43,07  1:29,05  440
   4. Marjut Hyvönen          66 TuUS            50,74  1:41,63  308
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 Cetus           38,09  1:19,52  653
   2. Tuija Riutta            64 SiWa            41,52  1:25,76  529
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Irina Kulbashnaya       60 MSC Neptune     39,50  1:23,04  622
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Natalia Mihailova       48 MSC Olymp       46,17  1:33,18  574
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Hannele Lehtonen        43 PUS           1:02,98  2:06,46  267
   2. Virve Palos             42 Koo-Vee       1:08,51  2:22,71  192
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY          52,97  1:46,58  494 SE

20. M 100m su


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Janne Haapaniemi        79 KeUi            35,41  1:11,78   57
   2. Timo Paakkanen          78 LrU             35,42  1:14,04   52
   3. Martti Näsäkkälä        78 Ve              39,16  1:20,91   40
   4. Jukka Shemeikka         79 RoiUi           41,86  1:28,37   30
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timo Mäenpää            72 Cetus           45,74  1:33,95   27
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ari Hurnanen            68 OuLo            32,53  1:07,45   77
   2. Janne Soininen          66 Cetus           35,00  1:11,84   66
   3. Panu Hiltunen           66 RaUS            37,24  1:15,63   56
   4. Tommi Linnakangas       70 Cetus           40,34  1:21,45   43
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Jyrki Ikonen            62 TuUS            38,30  1:19,10   52
   2. Matti Kumpulainen       64 OuLo            44,58  1:35,05   29
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Simo-Pekka Torsti       60 Cetus           40,12  1:24,46   45
   2. Seppo Hytönen           56 SWIM            46,78  1:36,77   32
   3. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            49,44  1:43,37   24
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Jouko Mäkinen           53 ValkUS          47,94  1:37,99   33
   2. Kari Manninen           52 RiUS            51,36  1:40,91   31
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Yury Chirkov            49 MSC Olymp       36,88  1:15,40   79
   2. Hannu Kuokkanen         48 VUS-VSS         40,25  1:21,17   65 SE
   3. Timo Merikoski          46 S.C.P.          39,40  1:24,17   62
   4. Markku Makkonen         48 SUS             45,10  1:32,33   44
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Alexander Dreval        44 MSC Neptune     42,54  1:29,98   54
   2. Martti Lampinen         41 SWIM            48,83  1:33,66   53
   3. Risto Lehtonen          43 KoUS            48,31  1:37,33   44
   4. Pekka Hernberg          44 PoPy            58,65  1:59,70   23
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 Cetus           46,69  1:36,40   56
   2. Tero Vuorinen           39 SWIM          1:01,12  2:07,85   22
  Hylätyt :
      Klaus Bremer            38 HSS         SW 6.4 kaksi käsivetoa käännöksessä
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Matti Nieminen          35 PoPy            55,39  1:52,87   38
   2. Pekka Sortila           35 HäUS            59,75  1:58,31   33
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Esko Salonen            26 TurUS           56,18  1:55,90   58
   2. Erkki Kuukka            30 MiUS          1:02,08  2:09,99   32

21. N 100m ru


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Karoliina Järvinen      76 HMU             50,98  1:50,09  307
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Päivi Korpela           74 SeUi            41,26  1:31,42  547
   2. Saija Tynkkynen         71 SiWa            49,88  1:48,20  341
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Susanna Ojala           70 HMU             50,21  1:44,56  382
  Hylätyt :
      Tanja Seppälä           69 NumKis      MSW 3.3 vilppilähtö
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Svetlana Savino         64 TaTU            38,07  1:22,47  847
   2. Anne Hoffren            62 KeUi            54,41  1:54,46  327
   3. Sari Kanerva            62 NumKis        1:05,21  2:22,41  170
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marina Jarova           58 KIS             44,88  1:34,53  623
   2. Svetlana Russina        57 Neva Stars      48,58  1:41,07  520
   3. Teija Vihervaara        56 S.C.P.          50,04  1:47,69  438
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marjatta Koivisto       52 Ve              55,10  1:57,41  369
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Galina Prozumenshchikoa 48 MSC Olymp       47,30  1:37,90  705
   2. Benita Virkki           50 TurUS           48,01  1:42,93  576 SE
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            49,97  1:44,70  628 SE
   2. Inga Siro               45 Koo-Vee         51,47  1:46,56  596
   3. Tuula Koskivirta        41 PuU             54,81  1:54,31  550
   4. Hannele Lehtonen        43 PUS           1:01,98  2:04,85  395
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anja Selenius           38 PuU             52,91  1:52,55  645
   2. Lea Varvio              36 TaUS          1:00,03  2:07,75  479

22. M 100m ru


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Mika Sulkava            78 Ve              37,53  1:20,75  514
   2. Aarne Hakanen           77 RaUS            37,30  1:21,22  509
   3. Tuomas Kulve            78 Cetus           38,59  1:22,56  481
   4. Pasi Sjöman             77 OuLo            41,78  1:26,51  422
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ian Walker              71 OuLo            42,14  1:30,56  391
   2. Timo Mäenpää            72 Cetus           44,23  1:35,91  326
   3. Sergei Zharov           71 KIS             46,46  1:43,70  261
   4. Tuukka-Heikki Ylönen    75 Ve              48,06  1:43,89  248
   5. Toni Tuovinen           71 OuLo            52,52  1:48,00  231
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ari Ailio               69 HMU             34,38  1:15,00  706
   2. Janne Soininen          66 Cetus           38,14  1:20,83  588
   3. Kari Tammi              69 Koo-Vee         39,65  1:25,03  485
   4. Ari Laaksonen           66 SiWa            42,35  1:30,60  417
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Jari Satokangas         65 NumKis          38,59  1:20,15  612
   2. Aleksei Terestsenkov    63 UC Tallinn      38,39  1:24,22  544
   3. Mikko Ylihannu          61 OuLo            39,91  1:25,41  539
   4. Antti Wihanto           62 TuNMKY          40,36  1:29,70  457
   5. Jaakko Castren          63 OuLo            43,84  1:31,21  428
   6. Pekka Hurskainen        65 OuLo            47,01  1:38,01  334
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Kari Hellsten           59 SWIM            41,21  1:31,10  460
   2. Esko Heikkilä           59 HMU             44,85  1:37,35  377
   3. Heikki Puhtimäki        60 VeUS            50,83  1:55,80  220
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Aleksandr Batistsev     53 UC Tallinn      37,56  1:17,80  835
   2. Juha Lairola            55 TurUS           37,83  1:19,44  751 SE
   3. Hannu Koivisto          53 Ve              40,98  1:26,73  603
   4. Antti Laitinen          54 OuLo            48,61  1:46,98  314
   5. Matti Myllymäki         51 HMU             52,56  2:00,84  234
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Juhani Sillanpää        47 HSS             39,96  1:26,29  713
   2. Aksel Luige             49 UC Tallinn      44,03  1:31,68  563
   3. Pentti Saarelainen      46 S.C.P.          44,92  1:40,55  463
   4. Markku Ikkala           47 SWIM            48,34  1:48,81  355
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Laaksonen Pertti        43 HU              42,04  1:26,35  803
   2. Aimo Niemi              42 TTU             48,31  1:40,58  525
   3. Juha Koski              42 Cetus           50,51  1:44,40  470
   4. Tapani Liimatainen      44 OuLo            50,56  1:51,56  361
   5. Harri Tammi             45 Koo-Vee         52,80  1:51,73  348
   6. Tenho Hietanen          44 S.C.P.          53,13  1:52,89  348
   7. Juhani Soininen         41 Cetus           57,94  1:59,90  321
   8. Lasse Tammi             44 Koo-Vee       1:02,14  2:16,90  195
  Hylätyt :
      Harri Salonen           44 Cetus       SW 7.2 vu-käsiveto startissa
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Martti Lahti            37 Cetus           49,05  1:42,18  604
   2. Aarre Hyvärinen         39 TTU             50,48  1:49,46  454
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lasse Knapp             32 VoVi            46,38  1:41,51  776
   2. Seppo Juortamo          34 TaTU            48,76  1:45,12  633
   3. Martti Miettinen        34 Cetus           54,05  1:54,86  485
   4. Arno Lehtonen           32 PoPy          1:15,33  2:34,22  221
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Torsten Laakso          30 HSS             51,71  1:46,00  758
   2. Esko Salonen            26 TurUS           54,29  1:52,13  819

23. N 400m sku


Sarja A
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Meri Viljanen           80 NumKis        1:23,85  3:00,12  4:47,08  6:15,31  543
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Hanna-Greta Puurtinen   70 Koo-Vee       1:26,96  3:03,72  4:49,45  6:14,03  607
Sarja D
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 Cetus         1:27,67  3:02,58  4:43,43  6:08,30  681 SE
Sarja H
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Virve Palos             42 Koo-Vee       2:50,25  5:44,17  8:46,92 11:19,06  184

24. M 400m sku


Sarja A
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Aki Sirkka              80 OuLo          1:12,47  2:33,75  4:02,20  5:17,30  632
   2. Mika Sulkava            78 Ve            1:27,78  3:05,07  4:40,34  6:02,14  432
   3. Jouni Leimukoski        80 LohU          1:17,48  2:54,17  4:36,89  6:03,12  422
Sarja B
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Timo Mäenpää            72 Cetus         1:42,04  3:33,05  5:20,78  6:56,53  302
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Janne Soininen          66 Cetus         1:15,98  2:41,49  4:13,31  5:24,56  689
   2. Samuli Ikävalko         70 HSS           1:14,55  2:40,09  4:14,30  5:29,12  627
   3. Mika Ruusunen           70 HSS           1:15,67  2:44,73  4:17,92  5:35,24  593
Sarja E
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Antero Elovaara         59 Cetus         1:27,89  3:17,91  5:10,62  6:36,26  424
   2. Tero Meriluoto          57 Cetus         1:47,68  3:48,92  5:58,27  7:30,79  299
Sarja F
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Hannu Koivisto          53 Ve            1:33,19  3:18,70  5:07,17  6:32,44  494
   2. Timo Teponoja           55 Cetus         1:32,15  3:29,70  5:21,23  6:47,96  421
Sarja G
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Markku Makkonen         48 SUS           1:40,42  3:28,06  5:15,05  6:34,93  549 SE
   2. Juhani Sillanpää        47 HSS           1:39,62  3:25,76  5:12,18  6:43,98  527
   3. Arto Mynttinen          48 Cetus         1:43,97  3:42,51  5:43,41  7:23,81  387
Sarja H
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Einari Kirjavainen      42 SWIM          1:38,63  3:30,41  5:21,11  6:47,12  601 SE
   2. Laaksonen Pertti        43 HU            1:40,64  3:33,98  5:17,55  6:48,44  576
   3. Pekka Hernberg          44 PoPy          2:16,42  4:30,79  6:55,02  9:04,47  236
Sarja I
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 Cetus         1:37,98  3:37,86  5:55,81  7:28,71  542
   2. Terho Potinkara         36 TTU           1:54,90  4:13,88  6:33,73  8:17,02  416
Sarja J
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Martti Miettinen        34 Cetus         1:52,64  4:02,78  6:09,09  7:52,30  530

25. N 4x100m vuv


Sarja B
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Nummelan Kisaajat       1  NumKis        1:29,01  2:41,15  4:23,80  5:40,12    0
        Tanja Seppälä             69 1:29,01
        Meri Viljanen             80 1:12,14 (+0,16)
        Merja Pulli               63 1:42,65 (+0,77)
        Ingrid Tourula            62 1:16,32 (+0,45) 1,38
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Helsingfors Simsällskap 2  HSS           1:25,19  3:13,83  5:25,90  6:41,60    0
        Arja Meriläinen           73 1:25,19
        Soile Sillanpää           46 1:48,64 (+0,26)
        Carita Teittinen          40 2:12,07 (+0,46)
        Anu-Eveliina Mattila      68 1:15,70 (+0,69) 1,41

26. M 4x100m vuv


Sarja A
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Oulun Lohet             1  OuLo          1:08,07  2:22,85  3:31,48  4:30,31    0
        Enrique Ramirez           75 1:08,07
        Jan Walker                71 1:14,78 (+0,55)
        Pasi Sjöman               77 1:08,63 (+0,53)
        Aki Sirkka                80   58,83 (+0,49) 1,56
   2. Vetehiset               1  Ve            1:09,36  2:22,38  3:44,79  4:51,09    0
        Valtteri Tiura            80 1:09,36
        Jussi Kauhanen            79 1:13,02 (+0,84)
        Tuukka Ylönen             75 1:22,41 (+0,55)
        Mika Sulkava              78 1:06,20 (+0,63) 2,02
Sarja B
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Cetus                   1  Cetus         1:00,52  2:04,22  3:12,39  4:14,84    0
        Valtteri Rahkonen         75 1:00,52
        Simo-Pekka Torsti         60 1:03,60 (+0,31)
        Marko Lysmä               65 1:08,17 (+0,29)
        Janne Soininen            66 1:02,45 (+0,34) 0,93
   2. Oulun Lohet             2  OuLo          1:20,07  2:52,36  4:33,03  5:53,79    0
        Pekka Hurskainen          65 1:20,07
        Toni Tuovinen             71 1:32,29 (+0,94)
        Matti Mäkelä              62 1:40,67 (+0,82)
        Esa Kallinen              69 1:20,76 (+0,36) 2,11
Sarja C
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Oulun Lohet             3  OuLo          1:10,50  2:26,69  3:35,60  4:35,86    0
        Jaakko Castren            63 1:10,50
        Matti Kumpulainen         64 1:16,19 (+0,72)
        Mikko Ylihannu            61 1:08,91 (+0,47)
        Ari Humanen               80 1:00,26 (+0,49) 1,68
   2. Tuusulan Uimaseura      1  TuUS          1:06,95  2:14,68  3:27,79  4:37,14    0
        Kimmo Käkelä              71 1:06,95
        Jyrki Ikonen              62 1:07,73 (+0,32)
        Kim Ohtonen               66 1:13,11 (+0,15)
        Taito Pöysti              56 1:09,35 (+0,21) 0,68
   3. Helsingfors Simsällskap 1  HSS           1:19,71  2:22,34  3:28,17  4:45,73    0
        Sulevi Pellinen           56 1:19,71
        Juhani Sillanpää          47 1:02,63 (+0,30)
        Samuli Ikävalko           70 1:05,83 (+0,72)
        Mika Ruusunen             70 1:17,56 (+0,82) 1,84
   4. Cetus                   2  Cetus         1:07,87  2:24,78  3:43,03  4:56,15    0
        Tommi Linnakangas         70 1:07,87
        Timo Mäenpää              72 1:16,91 (+0,42)
        Tero Meriluoto            57 1:18,25 (+0,79)
        Antero Elovaara           59 1:13,12 (+0,74) 1,95
Sarja D
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. U-Club Tallinn          1  UC Tallinn    1:08,63  2:14,27  3:29,21  4:36,41    0
        Rejo Kesä                 56 1:08,63
        Aleksei Terestsenkov      63 1:05,64 (+0,40)
        Olav Lukin                44 1:14,94 (+0,75)
        Aleksander Batisev        53 1:07,20 (+0,57) 1,71
   2. Swimming Jyväskylä      2  SWIM          1:11,16  2:25,73  3:38,42  4:52,87    0
        Martti Lampinen           41 1:11,16
        Seppo Hytönen             56 1:14,57 (+0,51)
        Kari Hellsten             59 1:12,69 (+0,69)
        Einari Kirjavainen        42 1:14,45 (+0,52) 1,72
  Keskeyttäneet :
      Oulun Lohet             4  OuLo
        Tapani Liimatainen        44 1:41,97
        Antti Lastinenn           61    0,0  (+0,00)
        Esko Mäkelä               57    0,0  (+0,00)
        Matti Nikola              72 1:41,97 (+0,00) 0,00
Sarja E
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Cetus                   4  Cetus         1:14,57  2:26,84  3:52,47  5:21,33    0
        Lauri Malk                37 1:14,57
        Timo Teponoja             55 1:12,27 (+0,27)
        Martti Lahti              37 1:25,63 (+0,69)
        Martti Miettinen          34 1:28,86 (+0,66) 1,60
   2. Turun Työväen Uimarit   1  TTU           1:34,60  3:05,57  4:31,90  5:54,30    0
        Aimo Niemi                42 1:34,60
        Terho Potinkara           36 1:30,97 (+0,44)
        Aarre Hyvärinen           39 1:26,33 (+0,25)
        Pekka Hänninen            62 1:22,30 (+0,35) 1,04
   3. Cetus                   3  Cetus         1:24,73  2:57,34  4:28,67  6:13,75    0
        Arto Mynttinen            48 1:24,73
        Matti Väätänen            47 1:32,61 (+0,65)
        Juha Koski                42 1:31,33 (+0,69)
        Juhani Soininen           41 1:45,08 (+0,58) 1,80
   4. Porin Pyrintö           1  PoPy          1:28,92  4:02,68  5:57,15  7:26,72    0
        Matti Nieminen            35 1:28,92
        Arno Lehtonen             32 2:33,76 (+0,99)
        Pekka Hernberg            44 1:54,47 (+0,99)
        Seppo Suojanen            45 1:29,57 (+0,27) 2,23
Sarja F
      nimi                    sv seura           100 m    200 m    300 m    400 m Mpts
   1. Helsingfors Simsällskap 2  HSS           1:28,15  2:56,08  4:31,92  6:16,01    0
        Klaus Bremer              38 1:28,15
        Harry Holman              37 1:27,93 (+0,60)
        Torsten Laakso            30 1:35,84 (+0,46)
        Kalevi Seppelin           35 1:44,09 (+0,95) 2,01



ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT