ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
FSPA Invitational
10/2/2005-10/2/2005
Orlando, Florida USA

Licensed to Daytona Beach Swimming     Hy-Tek's Meet Manager 10/1/2005 10:42 PM
                    2005 FSPA Invitational Meet - 10/1/2005                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 The Bolles School                                 1:56.90    1:48.40   40  
     1) Epley, Rebekah N                2) Totten, Erica C                
     3) Sykes, Sarah A SO               4) Geary, Caitlin M               
       28.15    59.00  1:24.45  1:48.40                                    
  2 Northeast High School-FL                          1:53.04    1:51.68   34  
     1) Romano, Meg R FR                2) Milo, Jaime R SR               
     3) Brown, Katie M FR               4) Bardin, Jessie L SR            
       26.79    59.11  1:26.77  1:51.68                                    
  3 St. Thomas Aquinas                                1:55.34    1:51.72   32  
     1) Monaghan, Brittany FR           2) Victoria, Daniella SO          
     3) Cianci, Alessandra L SO         4) Victoria, Andrea JR            
       28.26    58.64  1:26.50  1:51.72                                    
  4 Buchholz High School                              1:52.66    1:51.81   30  
     1) Ballatore, Jenne SR             2) Daly, Alison SO                
     3) Phillips, Briana JR             4) Bohunicky, Jamie FR            
       28.29    59.94  1:27.23  1:51.81                                    
  5 Palm Harbor University High Sc                    1:55.05    1:52.59   28  
     1) Bauza, Colleen                  2) McSpadden, Jill                
     3) Thornburg, Candace              4) Stevens, Kariann               
       27.98  1:01.42  1:27.82  1:52.59                                    
  6 Countryside High School-FL                        1:56.52    1:53.19   26  
     1) Burns, Rachel A                 2) Kastes, Katie C JR             
     3) Kastes, Kylie A JR              4) Grace, Kelly M                 
       29.09  1:00.01  1:27.74  1:53.19                                    
  7 Episcopal High School                             1:56.81    1:55.02   24  
     1) Otterson, Kristin R             2) Hartman, Elizabeth S           
     3) Glasser, Nellie D               4) Sullivan, Elle                 
       30.25  1:01.73  1:29.82  1:55.02                                    
  8 Fort Myers HS                                     1:58.08    1:58.37   22  
     1) Modglin, Amy FR                 2) Learned, Kelly SR              
     3) Anderson, Kara JR               4) Pacheco, Laura SR              
       28.20  1:02.49  1:31.25  1:58.37                                    
B - Final
  9 Chiles High School                                1:58.53    1:55.15   18  
     1) Wade, Lauren                    2) McCroan, Emily                 
     3) Chumbler, Haley                 4) Nicholas, Nicole               
       29.54  1:02.06  1:29.14  1:55.15                                    
 10 Leon County High School                           1:59.55    1:56.94   14  
     1) Straubinger, Anna               2) Bartlett, Megan                
     3) Hinson, Saphire                 4) Kail, Jamie                    
       28.91  1:02.64  1:31.52  1:56.94                                    
 11 Satellite High School-FL                          1:59.20    1:58.28   12  
       29.03  1:02.38  1:31.84  1:58.28                                    
 12 Berkeley Prep School-FL                           2:01.45    1:58.99   10  
     1) Lewin, Sarah Grace 10           2) Jordan, Laura M 8              
     3) Boldizsar, Brittany 11          4) Mayer, Gina 10                 
       30.66  1:04.38  1:32.47  1:58.99                                    
 13 Trinity Prep HS-FL                                1:58.20    1:59.05    8  
     1) Davidson, Katie                 2) Sherdel, Sammi                 
     3) Mitchell, Alex N                4) Hughes, Shelby                 
       30.65  1:02.28  1:32.27  1:59.05                                    
 14 Bishop Kenny High School                          2:00.58    2:00.89    6  
     1) Anderson, Mary Alice            2) Capablanco, Laura              
     3) King, Sydney                    4) Petit, Lauren                  
       29.92  1:05.35  1:35.35  2:00.89                                    
 15 American Heritage School-Plant-FG                 2:01.46    2:00.91    4  
     1) Bouthillier, Isabelle SR        2) Randolph, Courtney 8t          
     3) Bouthillier, Chantal 6t         4) Correa, Adriana SO             
       30.10  1:04.62  1:34.38  2:00.91                                    
 16 Coral Shores High School-FG                       2:01.58    2:01.47    2  
     1) Sola, Leona SO                  2) Sullivan, Bianca SO            
     3) Mazur, Jana JR                  4) Anderson, Kelsey FR            
       31.85  1:07.05  1:36.21  2:01.47                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Buchholz High School                              1:52.33    1:52.66  
     1) Ballatore, Jenne SR             2) Daly, Alison SO                
     3) Phillips, Briana JR             4) Bohunicky, Jamie FR            
       28.21  1:00.42  1:28.04  1:52.66                                    
  2 Northeast High School-FL                          1:53.88    1:53.04  
     1) Romano, Meg R FR                2) Milo, Jaime R SR               
     3) Brown, Katie M FR               4) Bardin, Jessie L SR            
       27.02    59.67  1:28.01  1:53.04                                    
  3 Palm Harbor University High Sc                    1:57.90    1:55.05  
     1) Bauza, Colleen                  2) McSpadden, Jill                
     3) Thornburg, Candace              4) Stevens, Kariann               
       28.78  1:02.61  1:29.52  1:55.05                                    
  4 St. Thomas Aquinas                                1:52.49    1:55.34  
     1) Monaghan, Brittany FR           2) Victoria, Daniella SO          
     3) Cianci, Alessandra L SO         4) Victoria, Andrea JR            
       29.08  1:01.17  1:29.67  1:55.34                                    
  5 Countryside High School-FL                        1:54.08    1:56.52  
     1) Burns, Rachel A                 2) Kastes, Katie C JR             
     3) Kastes, Kylie A JR              4) Grace, Kelly M                 
       30.55  1:02.11  1:30.62  1:56.52                                    
  6 Episcopal High School                             1:55.00    1:56.81  
     1) Otterson, Kristin R             2) Hartman, Elizabeth S           
     3) Glasser, Nellie D               4) Sullivan, Elle                 
       30.72  1:02.70  1:31.22  1:56.81                                    
  7 The Bolles School                                 1:50.24    1:56.90  
     1) Peacock, Aubrey A               2) Johnson, Brittany N JR         
     3)                                 4) Lopez, Coral JR                
       28.27  1:02.00  1:31.53  1:56.90                                    
  8 Fort Myers HS                                     1:58.00    1:58.08  
     1) Modglin, Amy FR                 2) Learned, Kelly SR              
     3) Anderson, Kara JR               4) Pacheco, Laura SR              
       28.35  1:01.55  1:30.76  1:58.08                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Trinity Prep HS-FL                                1:59.65    1:58.20  
     1) Davidson, Katie                 2) Sherdel, Sammi                 
     3) Mitchell, Alex N                4) Hughes, Shelby                 
       30.34  1:02.33  1:31.96  1:58.20                                    
 10 Chiles High School                                2:00.50    1:58.53  
     1) Wade, Lauren                    2) McCroan, Emily                 
     3) Chumbler, Haley                 4) Nicholas, Nicole               
       29.89  1:04.25  1:31.80  1:58.53                                    
 11 Satellite High School-FL                          1:58.00    1:59.20  
     1) Ouellette, Kristin A            2) Boyle, Lindsey K               
     3) Scone, Delanee E                4) Paterson, Ashley L             
       31.47  1:05.72  1:34.22  1:59.20                                    
 12 Leon County High School                           1:59.02    1:59.55  
     1) Straubinger, Anna               2) Bartlett, Megan                
     3) Hinson, Saphire                 4) Kail, Jamie                    
       30.78  1:04.38  1:33.32  1:59.55                                    
 13 Bishop Kenny High School                          1:58.00    2:00.58  
     1) Anderson, Mary Alice            2) Capablanco, Laura              
     3) King, Sydney                    4) Petit, Lauren                  
       30.39  1:05.75  1:35.32  2:00.58                                    
 14 Berkeley Prep School-FL                           1:58.02    2:01.45  
     1) Lewin, Sarah Grace 10           2) Jordan, Laura M 8              
     3) Boldizsar, Brittany 11          4) Mayer, Gina 10                 
       30.77  1:04.49  1:34.60  2:01.45                                    
 15 American Heritage School-Plant-FG                 1:58.78    2:01.46  
     1) Bouthillier, Isabelle SR        2) Randolph, Courtney 8t          
     3) Bouthillier, Chantal 6t         4) Correa, Adriana SO             
       30.64  1:04.81  1:34.96  2:01.46                                    
 16 Coral Shores High School-FG                       2:03.55    2:01.58  
     1) Sola, Leona SO                  2) Sullivan, Bianca SO            
     3) Mazur, Jana JR                  4) Anderson, Kelsey FR            
       32.04  1:07.56  1:36.07  2:01.58                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lely High School                                  1:58.00    2:02.41  
     1) Farhat, Mercedes                2) Blassneck, Wesley              
     3) Farhat, Louisa                  4) Mulhere, Kaitlin               
       30.74  1:05.74  1:34.77  2:02.41                                    
 18 Charlotte High School-FL                          2:00.46    2:02.83  
     1) Schwartz, Lauren E SR           2) Kloor, Michelle A JR           
     3) Gadowry, Michelle E SO          4) Puska, Holly K JR              
       32.06  1:06.75  1:37.10  2:02.83                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Out of Door Academy                               2:02.19    2:02.94  
     1) Steele, Heather                 2) Bone, Cayman                   
     3) McDonald, Maura                 4) Steele, Amanda R               
       31.27  1:05.40  1:33.96  2:02.94                                    
 20 Cocoa Beach High School                           1:54.00    2:03.19  
     1) Bradford, Laura                 2) Lugar, Sammi                   
     3) D'Amico, Tamara                 4) Ware, Cat                      
       34.88  1:06.09  1:35.67  2:03.19                                    
 21 Shorecrest Preparatory School                     2:02.19    2:03.21  
     1) Shea, Rachel                    2) St. Louis, Jackie              
     3) Samuel, Katie                   4) Lowry, Sandy                   
       30.49    47.19  1:36.91  2:03.21                                    
 22 Dr Phillips High School                           2:00.00    2:03.43  
     1) Lizzoli, Christine              2) Flores, Madeline               
     3) Greenhill, Alexandria           4) Gaynor, Nicole                 
       31.76  1:06.40  1:36.49  2:03.43                                    
 23 Sebring High School                               2:04.00    2:04.59  
     1) Wolfe, Megan                    2) Giller, Paige                  
     3) Freeland, Leeza                 4) Cuencas, Jasmin                
       30.88  1:07.49  1:36.52  2:04.59                                    
 24 Lake Placid High School-FL                        2:05.82    2:05.55  
     1) Rivers, Danielle E SO           2) Creel, Robyn SO                
     3) Gismondi, Maggie SR             4) Lightsey, Lacae SR             
       31.82  1:08.05  1:38.45  2:05.55                                    
 25 Rickards High School                              2:09.49    2:06.63  
     1) Chen, Alison                    2) Mott-Smith, Claire             
     3) Fields, Jesse                   4) Weimer, Lindsey                
       31.75  1:06.85  1:37.31  2:06.63                                    
 26 Bishop Verot Vikings                              2:03.58    2:06.74  
     1) Kerfoot, Sarah SO               2) Bean, Lilly SR                 
     3) Clay, Breanna SR                4) McCaw, Jackie FR               
       32.14  1:07.81  1:40.42  2:06.74                                    
 27 Spruce Creek High School                          2:00.09    2:07.85  
     1) Kane, Sarah E                   2) Vazquez, Marla M               
     3) Miller, Ashley                  4) Hanft, Marie F                 
       33.43  1:10.02  1:39.92  2:07.85                                    
 28 Cape Coral High School-FL                         2:08.51    2:09.44  
     1) Smith, Nicole                   2) Ham, Tiffany                   
     3) Turnadzic, Maida                4) Mahon, Liz                     
       34.06  1:14.62  1:41.57  2:09.44                                    
 29 Gateway High School                               2:07.58    2:10.23  
     1) Magnuson, Shannon               2) Priore, heather                
     3) Morgan, Andrea                  4) Vermuelen, Kristtn             
       35.26  1:09.40  1:41.32  2:10.23                                    
 30 Eastside High School                              2:09.00    2:13.60  
     1) VanDuyne, Tracy                 2) Nick, Allison                  
     3) Taylor, Kelsey                  4) Shimansky, Kate                
       32.67  1:12.78  1:46.84  2:13.60                                    
 31 Centennial High School                            2:10.26    2:13.67  
     1) Latrimore, Tara                 2) Hamm, Ashley                   
     3) Bryant, Stephanie               4) Hooper, Kim                    
       36.08  1:19.47  1:44.82  2:13.67                                    
 32 Lemon Bay High School                             2:09.70    2:14.50  
     1) Powell, Sierra                  2) Burns, Katie                   
     3) Strauss, Ashlee                 4) Griffith, Dana                 
       33.81  1:16.44  1:45.35  2:14.50                                    
 33 Key West High School 2004-FG                      2:18.04    2:14.93  
     1) Stokes, Erika L SR              2) Moeller, Lea JR                
     3) Thorson, Jennie R FR            4) Moeller, Jenna JR              
       33.69  1:15.08  1:47.23  2:14.93                                    
 34 Circle Christian School                           2:07.35    2:17.95  
     1) Gerrity, Rachel                 2) Koller, Jenny                  
     3) Norton, Rachel                  4) Benitez, Inky                  
       37.96  1:14.67  1:47.85  2:17.95                                    
 35 Clearwater High School                            2:09.60    2:17.98  
     1) Peaton, Kacie                   2) Thompson, Tessa                
     3) Curls, Kelsey                   4) Adams, Janele                  
       34.18  1:16.39  1:47.66  2:17.98                                    
 36 Lyman High School                                 2:40.50    2:24.04  
     1) Gillilian, Carly SR             2) Culberson, Rachel SO           
     3) Perez, Brittney                 4) Anderson, Kristy SO            
       34.14  1:15.50  1:54.24  2:24.04                                    
 37 University School of Nsu                          2:13.00    2:27.83  
     1) Glickman, Lyndi                 2) Appell, Ashley                 
     3) Sichler, Megan                  4) Kurlander, Lonnie              
       35.80  1:17.02  1:55.79  2:27.83                                    
 38 Middleton High School                                  NT    2:48.56  
     1) Conrad, Cassie                  2) Baldwin, Tracy                 
     3) Powers, Alana                   4) Lopez, Kelsey                  
       46.06  1:36.41  2:13.36  2:48.56                                    
 -- Taravella High School                                  NT         DQ  
     1) Licata, Tina                    2) Marcello, Kate                 
     3) Darmady, Erin                   4) Beach, Sam                     
       31.62  1:11.38  1:44.01       DQ                                    
 -- Seminole High School-FL                           2:01.90         DQ  
     1) Counterman, Laurel              2) Corso, Kaycee                  
     3) Decker, Stephanie               4) Schuh, Sarah                   
       31.41  1:05.52  1:37.06       DQ                                    
 -- Marathon High School                                   NT         DQ  
     1) Grube, Acacia                   2) Boyd, Melanie                  
     3) Roberts, Morgan                 4) Taylor-Manges, Arielle         
       40.15  1:15.44  1:48.15       DQ                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 The Bolles School                                 1:41.11    1:37.78   40  
       25.30    52.56  1:16.21  1:37.78                                    
  2 American Heritage School-Plant-FG                 1:41.85    1:39.64   34  
     1) Drannan, Jacob JR               2) Al-Bader, Abdulrahman JR       
     3) Haidar, Nawaf SR                4) Potter, Ben JR                 
       25.78    53.21  1:16.68  1:39.64                                    
  3 Belen Jesuit Prep School                          1:41.31    1:40.05   32  
     1) Lacayo, Frankie A SR            2) Fonseca, Javier R SR           
     3) Orozco, Sebastian SO            4) Araque, Carlos SO              
       24.58    53.00  1:17.52  1:40.05                                    
  4 Satellite High School-FL                          1:41.21    1:40.60   30  
     1) Stroman, Skylar Z               2) Waganaar, Spencer T            
     3) McGhan, Steve C                 4) Snawerdt, John P               
       24.73    53.43  1:19.01  1:40.60                                    
  5 Seminole High School-FL                           1:43.54    1:41.62   28  
     1) Yuan, Michael                   2) Krug, Nathan                   
     3) O'Malley, Collin                4) Shia, Kevin                    
       25.73    54.72  1:18.36  1:41.62                                    
  6 Palm Harbor University High Sc                    1:43.95    1:42.51   26  
       26.10    54.60  1:19.44  1:42.51                                    
  7 St. Thomas Aquinas                                1:44.62    1:42.86   24  
     1) Coan, Kyle SO                   2) Bodman, Roy FR                 
     3) Armbrister, Shane FR            4) Guttierrez, Evan SO            
       25.01    54.06  1:18.93  1:42.86                                    
  8 Leon County High School                           1:45.13    1:43.67   22  
     1) Ziegler, Joe                    2) Yon, Kevin                     
     3) Birk, Francisco                 4) Dix, Patrick                   
       25.10    55.55  1:19.99  1:43.67                                    
B - Final
  9 Fort Myers HS                                     1:46.39    1:44.53   18  
     1) Austin, Mike JR                 2) Kennedy, Robby SO              
     3) Roka, Michael JR                4) Kalsow, Oleg SR                
       26.47    53.73  1:21.40  1:44.53                                    
 10 Countryside High School-FL                        1:49.00    1:45.40   14  
     1) Taddeo, James M SO              2) Lombardo, Tony W               
     3) Lombardo, Tommy R SR            4) Reder, Mathew J SR             
       26.70    57.24  1:22.16  1:45.40                                    
 11 Spruce Creek High School                          1:47.33    1:46.11   12  
     1) Norton, Matthew J               2) Combs, Sam M                   
     3) Deery, Kregg T                  4) Perricone, Philip R            
       25.54    56.11  1:22.26  1:46.11                                    
 12 Olympia High School                               1:48.55    1:46.93   10  
     1) Morgan, Kevin JR                2) Voss, Danny S SR               
     3) Hawthorne, Chip SO              4) Guimaraes, Breno JR            
       27.39    56.69  1:24.03  1:46.93                                    
 13 Northeast High School-FL                          1:51.47    1:49.17    8  
     1) Angel, Danny T SR               2) Snyder, Russell W JR           
     3) Weber, Stuart FR                4) Tiba, Alex SR                  
       29.91    58.93  1:25.37  1:49.17                                    
 14 Rickards High School                              1:52.07    1:49.26    6  
     1) Chen, Alan                      2) Wai, Arthur                    
     3) Frydenborg, beck                4) Wai, Ritchie                   
       28.64    58.79  1:25.33  1:49.26                                    
 15 Trinity Prep HS-FL                                1:49.51    1:49.56    4  
     1) MA, Chris                       2) Wang, Jay                      
     3) Saboff, Ryan                    4) Hughes, Pat                    
       29.44  1:00.82  1:26.69  1:49.56                                    
 16 St. Petersburg Catholic                           1:50.57    1:50.76    2  
     1) McGuire, Morgan                 2) Hamby, Walker                  
     3) Sacino, John                    4) Caldwell, Trevor               
       29.96  1:01.81  1:28.25  1:50.76                                    
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 The Bolles School                                 1:38.00    1:41.11  
     1) Carral, Santiago JR             2) Lee, Way-Joe JR                
     3) Forte, Travis Michael A JR      4) Elhage, Kahlil W JR            
       27.01    54.60  1:18.22  1:41.11                                    
  2 Satellite High School-FL                          1:45.00    1:41.21  
     1) Stroman, Skylar Z               2) Waganaar, Spencer T            
     3) McGhan, Steve C                 4) Snawerdt, John P               
       25.08    53.85  1:19.70  1:41.21                                    
  3 Belen Jesuit Prep School                          1:43.50    1:41.31  
     1) Lacayo, Frankie A SR            2) Fonseca, Javier R SR           
     3) Orozco, Sebastian SO            4) Araque, Carlos SO              
       24.59    53.33  1:18.67  1:41.31                                    
  4 American Heritage School-Plant-FG                 1:40.47    1:41.85  
     1) Drannan, Jacob JR               2) Al-Bader, Abdulrahman JR       
     3) Haidar, Nawaf SR                4) Potter, Ben JR                 
       26.47    54.31  1:18.18  1:41.85                                    
  5 Seminole High School-FL                           1:41.65    1:43.54  
     1) Yuan, Michael                   2) Krug, Nathan                   
     3) O'Malley, Collin                4) Shia, Kevin                    
       25.98    54.94  1:19.87  1:43.54                                    
  6 Palm Harbor University High Sc                    1:47.50    1:43.95  
     1) Curnutte, Levi                  2) Mertens, Andrew                
     3) Banacki, Ramon                  4) Reed, Tyler                    
       26.50    55.19  1:20.45  1:43.95                                    
  7 St. Thomas Aquinas                                1:46.00    1:44.62  
     1) Coan, Kyle SO                   2) Bodman, Roy FR                 
     3) Armbrister, Shane FR            4) Guttierrez, Evan SO            
       25.35    55.27  1:20.33  1:44.62                                    
  8 Leon County High School                           1:48.59    1:45.13  
     1) Ziegler, Joe                    2) Yon, Kevin                     
     3) Birk, Francisco                 4) Dix, Patrick                   
       25.35    56.25  1:21.66  1:45.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fort Myers HS                                     1:49.00    1:46.39  
     1) Austin, Mike JR                 2) Kennedy, Robby SO              
     3) Roka, Michael JR                4) Kalsow, Oleg SR                
       27.14    55.50  1:23.38  1:46.39                                    
 10 Spruce Creek High School                          1:45.40    1:47.33  
     1) Perricone, Philip R             2) Deery, Kregg T                 
     3) Norton, Matthew J               4) Combs, Sam M                   
       28.87    59.12  1:23.04  1:47.33                                    
 11 Olympia High School                               1:49.50    1:48.55  
     1) Guimaraes, Breno JR             2) Voss, Danny S SR               
     3) Morgan, Kevin JR                4) Botar, Marcelo SO              
       27.58    56.85  1:25.22  1:48.55                                    
 12 Countryside High School-FL                        1:47.12    1:49.00  
     1) Taddeo, James M SO              2) Lombardo, Tony W               
     3) Lombardo, Tommy R SR            4) Reder, Mathew J SR             
       27.23    58.47  1:25.36  1:49.00                                    
 13 Trinity Prep HS-FL                                1:45.75    1:49.51  
     1) Montgomery, Mack                2) Ward, Ben                      
     3) Saboff, Ryan                    4) Hughes, Pat                    
       28.09  1:00.17  1:26.20  1:49.51                                    
 14 St. Petersburg Catholic                           1:50.68    1:50.57  
     1) McGuire, Morgan                 2) Hamby, Walker                  
     3) Sacino, John                    4) Caldwell, Trevor               
       29.96  1:01.93  1:28.41  1:50.57                                    
 15 Northeast High School-FL                          1:51.66    1:51.47  
     1) Angel, Danny T SR               2) Snyder, Russell W JR           
     3) Weber, Stuart FR                4) Tiba, Alex SR                  
       30.34    59.96  1:26.99  1:51.47                                    
 16 Rickards High School                              1:50.06    1:52.07  
     1) Chen, Alan                      2) Wai, Arthur                    
     3) Frydenborg, beck                4) Wai, Ritchie                   
       28.90    59.77  1:26.76  1:52.07                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lyman High School                                 1:46.50    1:52.40  
     1) Travis, Luke JR                 2) Fatz, Jack SR                  
     3) Forbes, Alan FR                 4) Barrett, Ricky JR              
       30.51  1:02.37  1:27.78  1:52.40                                    
 18 Lake Placid High School-FL                        1:48.08    1:52.52  
     1) Moore, David JR                 2) Creel, Tommy SR                
     3) Wilkes, Michael                 4) Lovett, Lee SR                 
       30.19  1:01.08  1:26.83  1:52.52                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Buchholz High School                              2:13.63    1:53.21  
     1) Johnson, William JR             2) Clare-Salzler, Zak SO          
     3) Shimansky, Michael JR           4) Little, Andrew SR              
       27.28    58.35  1:28.14  1:53.21                                    
 20 Pompano Beach High School 2005-FL                 1:53.09    1:54.86  
     1) Martinez, Jovan SR              2) Carrier, Joe SO                
     3) Cline, Daniel JR                4) Solley, Todd SR                
       30.13  1:01.23  1:30.40  1:54.86                                    
 21 Cypress Lake High School                               NT    1:55.22  
     1) Smith, Paul                     2) Gleeson, Greg                  
     3) Ritz, Peter                     4) Gauntt, Parker                 
       31.48  1:02.45  1:30.90  1:55.22                                    
 22 Bishop Verot Vikings                              1:55.00    1:55.53  
     1) Ravenna, Sam SO                 2) Faubion, Collier SR            
     3) DuBrasky, Tayler SO             4) Minor, Sean FR                 
       30.65  1:04.89  1:31.22  1:55.53                                    
 23 Bishop Kenny High School                          1:55.00    1:56.08  
     1) Harris, Tyler                   2) Lawerence, Will                
     3) Strom, Theadore                 4) Tuerk, John                    
       30.90  1:02.51  1:29.40  1:56.08                                    
 24 St. Cloud High School                             2:09.93    1:56.33  
     1) Colon, Luis                     2) Epping, Jeff                   
     3) Moye, Zachary                   4) Scott, Kenton                  
       32.11  1:03.74  1:31.79  1:56.33                                    
 25 Florida Air Academy                               1:32.28    1:56.68  
     1) Van Der Waag, Davi              2) An, Hiedo                      
     3) Ford, Doug                      4) Stone, Billy                   
       28.95  1:02.80  1:29.87  1:56.68                                    
 26 Sebring High School                               1:54.80    1:56.71  
     1) Wolfe, Quinlan                  2) Gercken, Stephen               
     3) Sliwicski, Ronnie               4) Spiegel, Shaanan               
       28.91  1:01.97  1:30.39  1:56.71                                    
 27 Shorecrest Preparatory School                     1:53.34    1:56.87  
     1) Sabol, Ben                      2) Samuel, Henry                  
     3) Hutchinson, Marcus              4) Richardson, Erik               
       31.66  1:02.29  1:30.78  1:56.87                                    
 28 Episcopal High School                             1:50.02    1:56.95  
     1) Wainwright, Christopher R       2) Murphy, Daniel L               
     3) Hardy, Zachary M                4) Kalantar, Jonathan E           
       31.83  1:04.93  1:33.06  1:56.95                                    
 29 Lely High School                                  1:57.50    1:56.99  
     1) Cooper, Stephen                 2) Juday, Tommy                   
     3) Allan, Andrew                   4) Kunce, Adam                    
       31.41  1:06.37  1:30.92  1:56.99                                    
 30 Cape Coral High School-FL                         2:01.71    1:58.40  
     1) Todd, Matt                      2) Barbero, Matias                
     3) Garcia, Jose                    4) Bitte, Nick                    
       27.47  1:01.64  1:31.29  1:58.40                                    
 31 Coral Shores High School-FG                       2:01.30    1:58.93  
     1) Simonds, Marshall JR            2) VanLent, Nathaniel JR          
     3) Wagner, Cody JR                 4)                                
       30.26  1:01.39  1:30.73  1:58.93                                    
 32 Berkeley Prep School-FL                           1:47.77    1:59.53  
     1) Dent, Kyle 8                    2) Landon, Ben 10                 
     3) Eicholtz, Zack 8                4) Johnson, Andrew 12             
       31.20  1:04.17  1:34.46  1:59.53                                    
 33 Charlotte High School-FL                          1:51.92    1:59.96  
     1) Lim, Jeffrey S SO               2) Brancaccio, Danny S SR         
     3) Tilka, Jack A SO                4) Hughes, Steven M SR            
       30.30  1:02.81  1:30.79  1:59.96                                    
 34 Chiles High School                                2:03.45    2:00.40  
     1) Shropshire, Patrick             2) Morley, Gus                    
     3) Nguyen, Nick                    4) Morden, Ben                    
       28.35  1:03.83  1:35.27  2:00.40                                    
 35 George Jenkins High School                        2:05.45    2:01.70  
     1) Buchanan, Brandon               2) Quirk, Timo                    
     3) Smith, Tyler                    4) Stueve, Adam                   
       29.10  1:03.43  1:35.90  2:01.70                                    
 36 Cocoa Beach High School                           1:57.00    2:01.80  
     1) Hormel, Ryan                    2) Barker, Evan                   
     3) Conoscenti, JJ                  4) Grube, Bryan                   
       29.68  1:04.63  1:36.07  2:01.80                                    
 37 Middleton High School                                  NT    2:01.87  
     1) Roberts, Tyler                  2) Chermont, Caio                 
     3) Shelleman, Eric                 4) Stanley, Derek                 
       32.24  1:07.70  1:37.35  2:01.87                                    
 38 Centennial High School                            2:04.38    2:03.52  
     1) Boothby, Josh                   2) Ilyles, Krisztain              
     3) Sundorwirth, Preston            4) Johnson, Ryan                  
       34.08  1:15.85  1:37.29  2:03.52                                    
 39 Taravella High School                                  NT    2:05.99  
     1) Reeh, Taylor                    2) Scarabino, Nick                
     3) Meyer, Stephen                  4) Rabnowitz, Stephen             
       35.93  1:09.38  1:39.47  2:05.99                                    
 40 Gateway High School                               2:09.85    2:06.96  
     1) Morgan, Craig                   2) Treitler, James                
     3) Padron, Kori                    4) Cabrera, Gerry                 
       34.65  1:07.26  1:39.06  2:06.96                                    
 41 University School of Nsu                          1:59.00    2:21.25  
     1) Robinson, Taylor                2) Gillig, Charles                
     3) Nenov, Peter                    4) Torres, Andrew                 
       38.21  1:19.78  1:49.10  2:21.25                                    
 42 Eastside High School                              2:23.90    2:22.92  
     1) Layon, Doni                     2) Svoronos, Alex                 
     3) Jarrett, Ryan                   4) Gray, Alan                     
       39.06  1:18.76  1:53.51  2:22.92                                    
 -- Circle Christian School                           2:15.34         DQ  
     1) MacDonald, Ben                  2) Keller, Chad                   
     3) Gerrity, Sam                    4) Concelman, Rob                 
       35.65  1:11.70  1:47.46       DQ                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Geary, Caitlin M             Bolles               1:53.07    1:49.41   20  
       25.49    53.31  1:21.73  1:49.41                                    
  2 Franklin, Chelsea            CLHS                 1:52.92    1:51.15   17  
       26.45    54.65  1:23.19  1:51.15                                    
  3 Sykes, Sarah A            SO Bolles               1:54.04    1:51.50   16  
       26.51    54.51  1:23.23  1:51.50                                    
  4 Ballatore, Jenne          SR Buchholz             1:54.56    1:54.05   15  
       27.34    56.29  1:25.58  1:54.05                                    
  5 Paterson, Ashley L           Satellite-FL         1:57.87    1:54.23   14  
       27.23    56.75  1:26.19  1:54.23                                    
  6 Labreche, Ryann           JR Bvrt                 1:55.98    1:55.11   13  
       27.02    56.46  1:26.08  1:55.11                                    
  7 Grams, Ginny                 CCS                  1:54.88    1:55.51   12  
       27.30    56.98  1:26.63  1:55.51                                    
  8 Davidson, Katie              Tps-FL               1:57.73    2:00.02   11  
       27.90    58.53  1:29.09  2:00.02                                    
B - Final
  9 Gadowry, Michelle E       SO Tarpons-FL           2:00.07    1:56.39    9  
       27.64    57.50  1:27.37  1:56.39                                    
 10 Huber, Stacey                GVHS                 1:59.43    1:56.51    7  
       28.04    57.81  1:27.63  1:56.51                                    
 11 Sutanto, Magdalena           Bolles               1:59.19    1:56.69    6  
       27.99    57.92  1:27.66  1:56.69                                    
 12 Cardet, Lucie             FR Sta                  1:59.27    1:57.77    5  
       27.79    57.63  1:27.92  1:57.77                                    
 13 Craddock, Cassie L        SO Bolles               1:58.43    1:58.14    4  
       28.07    58.20  1:27.96  1:58.14                                    
 14 Sale, Rachel                 Fletcher             1:58.21    1:58.96    3  
       27.59    58.05  1:28.48  1:58.96                                    
 15 Sears, Julie                 CWHS                 1:58.33    1:59.80    2  
       28.00    58.10  1:28.76  1:59.80                                    
 16 Randolph, Courtney        8t AHPL-FG              2:00.57    1:59.89    1  
       28.69    59.06  1:29.75  1:59.89                                    
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Chelsea            CLHS                 1:49.00    1:52.92  
       27.07    55.80  1:25.01  1:52.92                                    
  2 Geary, Caitlin M             Bolles               1:51.00    1:53.07  
       26.93    56.22  1:25.79  1:53.07                                    
  3 Sykes, Sarah A            SO Bolles               1:51.05    1:54.04  
       27.24    56.25  1:25.20  1:54.04                                    
  4 Ballatore, Jenne          SR Buchholz             1:55.95    1:54.56  
       26.93    55.64  1:25.21  1:54.56                                    
  5 Grams, Ginny                 CCS                  1:54.34    1:54.88  
       27.44    56.64  1:25.87  1:54.88                                    
  6 Labreche, Ryann           JR Bvrt                 1:55.77    1:55.98  
       27.22    56.96  1:26.76  1:55.98                                    
  7 Smith, Natalie               GVHS                 1:54.90    1:56.63  
       27.80    56.96  1:26.68  1:56.63                                    
  8 Davidson, Katie              Tps-FL               1:59.69    1:57.73  
       27.05    56.73  1:27.20  1:57.73                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Paterson, Ashley L           Satellite-FL         1:53.75    1:57.87  
       27.84    57.55  1:28.01  1:57.87                                    
 10 Sale, Rachel                 Fletcher             2:00.00    1:58.21  
       27.80    58.14  1:28.35  1:58.21                                    
 11 Sears, Julie                 CWHS                 1:58.00    1:58.33  
       28.19    58.15  1:28.34  1:58.33                                    
 12 Craddock, Cassie L        SO Bolles               1:54.24    1:58.43  
       28.03    57.16  1:27.90  1:58.43                                    
 13 Sutanto, Magdalena           Bolles               1:55.00    1:59.19  
       28.53    58.91  1:29.20  1:59.19                                    
 14 Cardet, Lucie             FR Sta                  1:57.58    1:59.27  
       28.43    58.55  1:29.14  1:59.27                                    
 15 Huber, Stacey                GVHS                 1:55.60    1:59.43  
       28.57    58.47  1:28.92  1:59.43                                    
 16 Gadowry, Michelle E       SO Tarpons-FL           1:57.95    2:00.07  
       27.99    59.03  1:30.08  2:00.07                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Randolph, Courtney        8t AHPL-FG              1:59.28    2:00.57  
       28.28    58.60  1:29.73  2:00.57                                    
 18 Allen, Brittany              CHHS                 1:59.00    2:00.65  
       29.06    59.63  1:30.34  2:00.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cunningham, Jenny            GVHS                 2:00.60    2:00.66  
       28.66    59.23  1:30.73  2:00.66                                    
 20 Buehner, Anja                LHS                  1:58.90    2:01.46  
       28.93    59.44  1:30.56  2:01.46                                    
 21 Lewin, Sarah Grace        10 Berkeley-FL          2:03.00    2:01.59  
       28.90  1:00.42  1:30.89  2:01.59                                    
 22 Rodda, Kelly                 CHHS                 2:04.00    2:01.69  
       28.96    59.84  1:31.17  2:01.69                                    
 23 Cottle, Allison              CHHS                 2:00.00    2:01.76  
       28.58    59.12  1:30.79  2:01.76                                    
 24 Pacheco, Laura            SR Fort Myers           1:55.50    2:01.80  
       28.63    59.25  1:30.74  2:01.80                                    
 25 Black, Erin               FR Bvrt                 2:04.61    2:02.13  
       28.45    59.51  1:31.23  2:02.13                                    
 26 Steele, Heather              ODA                  2:02.06    2:02.62  
       29.24  1:00.33  1:31.14  2:02.62                                    
 27 Brown, Katie M            FR Vikings-FL           2:03.50    2:02.99  
       28.35    59.53  1:31.62  2:02.99                                    
 28 McCaw, Jackie             FR Bvrt                 2:02.87    2:03.04  
       28.61    59.75  1:31.51  2:03.04                                    
 29 Thornburg, Candace           PHUHS                2:04.20    2:03.13  
       28.33    59.76  1:31.77  2:03.13                                    
 30 Cianci, Alessandra L      SO Sta                  1:59.38    2:03.45  
       29.18  1:00.27  1:32.09  2:03.45                                    
 31 Grams, Emily                 CCS                  2:04.54    2:04.23  
       28.51  1:00.10  1:32.15  2:04.23                                    
 32 Barton, Lindsey              LMPS                 2:07.00    2:04.46  
       29.42  1:01.12  1:32.75  2:04.46                                    
 33 Derr, Kayla N                SCHS                 2:08.34    2:05.16  
       29.27    59.02  1:31.24  2:05.16                                    
 34 Davies, Charlotte         SO Fort Myers           2:01.00    2:05.27  
       28.57  1:00.40  1:32.86  2:05.27                                    
 35 Wortkotter, Brittany      FR Fort Myers           2:03.64    2:05.81  
       29.27  1:00.73  1:33.06  2:05.81                                    
 36 Chong, Erin M             JR Olympia              2:18.23    2:06.01  
       30.57  1:03.39  1:35.40  2:06.01                                    
 37 Harrison, Holly           FR Buchholz             2:07.90    2:06.42  
       29.22  1:01.82  1:34.65  2:06.42                                    
 38 Cardy, Christina             PHUHS                2:09.00    2:06.52  
       29.28  1:01.50  1:34.71  2:06.52                                    
 39 Soltis, Katie             SO Buchholz             2:07.50    2:06.55  
       30.35  1:02.34  1:34.58  2:06.55                                    
 40 Caysido, Raquel T         FR Sta                  2:06.05    2:06.94  
       29.88  1:01.76  1:34.42  2:06.94                                    
 41 Dunton, Tonya                STCHS                2:06.49    2:07.36  
       29.13  1:02.26  1:35.75  2:07.36                                    
 42 Eppes, Megan                 CHHS                 2:06.00    2:07.38  
       30.00  1:02.74  1:35.60  2:07.38                                    
 43 Shea, Rachel                 SPS                  2:10.45    2:08.84  
       30.02  1:02.76  1:36.56  2:08.84                                    
 44 D'Amico, Tamara              CBHS                 2:09.00    2:09.53  
       29.46  1:02.56  1:36.53  2:09.53                                    
 44 Phillips, Cori A          10 Berkeley-FL          2:07.61    2:09.53  
       29.53  1:02.00  1:35.77  2:09.53                                    
 46 Jarquin, Sasha            JR Olympia              2:08.78    2:09.88  
       29.90  1:02.53  1:36.10  2:09.88                                    
 47 Wall, Mary Kate              Tps-FL               2:09.64    2:10.28  
       30.09  1:03.02  1:37.35  2:10.28                                    
 48 McGlynn, Brittany            BKHS                 2:04.00    2:10.93  
       29.66  1:02.37  1:36.60  2:10.93                                    
 49 Harris, Rebekah              Tps-FL               2:12.46    2:11.52  
       30.71  1:04.09  1:38.23  2:11.52                                    
 50 Heller, Alexa             11 Berkeley-FL          2:11.41    2:12.04  
       29.63  1:02.81  1:37.52  2:12.04                                    
 51 Varga, Ashley                LBHS                 2:08.40    2:12.07  
       30.74  1:04.40  1:38.50  2:12.07                                    
 52 Decker, Stephanie            SEMHS-FL             2:12.00    2:12.53  
       30.23  1:03.52  1:38.12  2:12.53                                    
 53 Papoosha, Marta              Tps-FL               2:11.76    2:12.67  
       31.13  1:05.05  1:38.88  2:12.67                                    
 54 Culberson, Rachel         SO Lyman                2:17.00    2:13.14  
       30.18  1:03.77  1:39.45  2:13.14                                    
 55 Brennan, Katie            7t AHPL-FG              2:14.15    2:13.39  
       31.17  1:05.13  1:39.17  2:13.39                                    
 56 Bledsoe, Meredith            Episcopal            2:12.11    2:13.69  
       30.52  1:04.75  1:39.45  2:13.69                                    
 57 Counterman, Laurel           SEMHS-FL             2:10.00    2:14.07  
       29.91  1:03.24  1:38.02  2:14.07                                    
 58 Davis, Janine M           SR Tarpons-FL           2:15.08    2:14.13  
       31.03  1:05.24  1:40.09  2:14.13                                    
 59 Magnuson, Shannon            GHS                  2:12.67    2:14.33  
       31.33  1:05.09  1:39.95  2:14.33                                    
 60 Decker, Sally M           JR Vikings-FL           2:14.56    2:14.81  
       30.73  1:04.56  1:39.66  2:14.81                                    
 61 Chatham, Amanda              LHS                  2:08.00    2:15.09  
       31.52  1:05.64  1:40.45  2:15.09                                    
 62 Hamm, Ashley                 CENHS                2:09.22    2:18.25  
       31.45  1:06.11  1:42.32  2:18.25                                    
 63 Roberts, Morgan              MARHS                2:17.99    2:18.46  
       31.75  1:06.98  1:43.35  2:18.46                                    
 64 Attal, Caitlin            10 Berkeley-FL          2:14.55    2:18.64  
       31.19  1:06.35  1:43.00  2:18.64                                    
 65 Strauss, Ashlee              LBHS                 2:16.80    2:19.11  
       32.59  1:07.82  1:44.69  2:19.11                                    
 66 Koller, Jenny                CCS                  2:17.88    2:19.26  
       30.91  1:05.85  1:43.01  2:19.26                                    
 67 Nolin, Krista N           JR Vikings-FL           2:17.99    2:20.73  
       31.54  1:07.03  1:44.68  2:20.73                                    
 68 Bowker, Desiree              CBHS                 2:17.00    2:20.92  
       32.28  1:08.50  1:45.47  2:20.92                                    
 69 Wickenden, Megan K           Episcopal            2:17.00    2:21.55  
       31.74  1:07.50  1:44.32  2:21.55                                    
 70 Ferry, Jennifer              Episcopal            2:15.77    2:22.71  
       31.59  1:08.66  1:46.19  2:22.71                                    
 71 Clay, Breanna             SR Bvrt                 2:17.00    2:24.45  
       32.71  1:08.82  1:46.94  2:24.45                                    
 72 Shimansky, Kate              ESHS                 2:15.00    2:27.41  
       33.90  1:11.39  1:50.11  2:27.41                                    
 73 Cashell, Ariel               CENHS                2:14.33    2:31.78  
       33.93  1:11.53  1:51.11  2:31.78                                    
 74 Daniel, Lindsay M         FR Vikings-FL           2:15.15    2:44.58  
       38.28  1:23.09  2:04.58  2:44.58                                    
 -- Cianci, Carmen G          JR Sta                  1:57.06         DQ  
       27.96    57.48  1:27.25       DQ                                    
 -- Watson, Susannah             ESHS                 2:15.00         DQ  
       33.25  1:10.04  1:48.08       DQ                                    
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Allan, Andrew                LYHS                 1:47.61    1:43.82   20  
       24.42    50.63  1:17.51  1:43.82                                    
  2 Martin, Alexander S       SO Bolles               1:44.97    1:44.21   17  
       24.65    52.07  1:18.81  1:44.21                                    
  3 Erickson, Shawn              CHHS                 1:46.61    1:45.42   16  
       24.78    51.91  1:18.70  1:45.42                                    
  4 Modglin, Nathan           JR Fort Myers           1:46.93    1:46.31   15  
       24.75    51.93  1:19.40  1:46.31                                    
  5 Jordan, Jonathan D        10 Berkeley-FL          1:47.35    1:46.62   14  
       25.26    52.41  1:19.56  1:46.62                                    
  6 Leemis, Justin D             Episcopal            1:47.67    1:47.32   13  
       25.10    52.86  1:20.13  1:47.32                                    
  7 Plapp, Byron J            FR Bolles               1:48.33    1:48.08   12  
       25.26    53.00  1:20.77  1:48.08                                    
 -- Todd, Matt                   Seahawks-FL          1:47.86         DQ  
       25.28    52.35  1:20.08       DQ                                    
B - Final
  9 Corbin, Adam                 CWHS                 1:49.32    1:46.33    9  
       24.57    51.53  1:18.93  1:46.33                                    
 10 Dodds, Logan                 WSHS                 1:48.51    1:46.64    7  
       25.11    52.46  1:19.97  1:46.64                                    
 11 Dyer, Cameron C           SO Bolles               1:48.73    1:47.54    6  
       25.13    52.33  1:20.11  1:47.54                                    
 12 Hulme, Michael A             Bolles               1:48.44    1:48.10    5  
       25.02    52.37  1:20.32  1:48.10                                    
 13 Dix, Patrick                 LHS                  1:51.54    1:49.83    4  
       25.42    53.19  1:21.63  1:49.83                                    
 14 Cunningham, Andrew           GVHS                 1:50.17    1:50.80    3  
       25.91    53.74  1:22.18  1:50.80                                    
 15 DuBrasky, Tayler          SO Bvrt                 1:49.49    1:51.95    2  
       25.53    53.63  1:22.94  1:51.95                                    
 16 Arenson, Patrick C        SO Belen Prep           1:50.17    1:52.65    1  
       25.59    53.88  1:22.67  1:52.65                                    
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Alexander S       SO Bolles               1:41.44    1:44.97  
       24.57    51.86  1:18.89  1:44.97                                    
  2 Erickson, Shawn              CHHS                 1:49.74    1:46.61  
       25.24    52.40  1:19.78  1:46.61                                    
  3 Modglin, Nathan           JR Fort Myers           1:47.84    1:46.93  
       24.98    52.43  1:19.86  1:46.93                                    
  4 Jordan, Jonathan D        10 Berkeley-FL          1:45.90    1:47.35  
       25.12    52.32  1:19.74  1:47.35                                    
  5 Allan, Andrew                LYHS                 1:47.90    1:47.61  
       25.19    52.69  1:20.79  1:47.61                                    
  6 Leemis, Justin D             Episcopal            1:47.55    1:47.67  
       25.30    52.73  1:20.33  1:47.67                                    
  7 Todd, Matt                   Seahawks-FL          1:48.35    1:47.86  
       25.24    52.44  1:20.18  1:47.86                                    
  8 Plapp, Byron J            FR Bolles               1:50.94    1:48.33  
       25.29    52.88  1:21.07  1:48.33                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hulme, Michael A             Bolles               1:50.26    1:48.44  
       25.70    53.22  1:20.98  1:48.44                                    
 10 Dodds, Logan                 WSHS                 1:49.60    1:48.51  
       25.35    52.77  1:20.76  1:48.51                                    
 11 Dyer, Cameron C           SO Bolles               1:46.96    1:48.73  
       25.41    52.72  1:20.76  1:48.73                                    
 12 Corbin, Adam                 CWHS                 1:49.00    1:49.32  
       25.23    53.36  1:21.59  1:49.32                                    
 13 DuBrasky, Tayler          SO Bvrt                 1:47.19    1:49.49  
       25.37    53.33  1:21.92  1:49.49                                    
 14 Arenson, Patrick C        SO Belen Prep           1:49.03    1:50.17  
       25.96    53.91  1:22.01  1:50.17                                    
 14 Cunningham, Andrew           GVHS                 1:50.90    1:50.17  
       26.18    53.87  1:21.97  1:50.17                                    
 16 Dix, Patrick                 LHS                  1:50.08    1:51.54  
       26.02    54.24  1:22.94  1:51.54                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Glover, Alex                 PHUHS                1:55.00    1:51.66  
       24.81    53.18  1:22.71  1:51.66                                    
 18 Paterson, Brent R            Satellite-FL         1:52.29    1:52.46  
       25.89    54.07  1:23.16  1:52.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Overton, William G           Episcopal            1:54.55    1:52.49  
       26.61    54.98  1:23.89  1:52.49                                    
 20 Shimansky, Michael        JR Buchholz             1:54.11    1:53.31  
       26.80    55.48  1:24.74  1:53.31                                    
 21 Strom, Theadore              BKHS                 1:55.00    1:53.80  
       26.13    54.51  1:24.28  1:53.80                                    
 22 Chambers, Cameron         FR Vikings-FL           1:57.72    1:54.75  
       27.17    56.44  1:26.00  1:54.75                                    
 23 Clow, Jonathan               RHS                  1:59.05    1:54.95  
       26.22    55.93  1:25.86  1:54.95                                    
 24 Lawerence, Will              BKHS                 1:55.00    1:55.40  
       28.19    57.38  1:26.11  1:55.40                                    
 25 Saboff, Ryan                 Tps-FL               1:59.03    1:55.53  
       25.93    54.91  1:25.34  1:55.53                                    
 26 Epping, Jeff                 STCHS                1:57.02    1:55.90  
       25.27    55.01  1:25.56  1:55.90                                    
 27 Mistoler, Stephen            Tps-FL               1:57.85    1:56.03  
       26.90    56.28  1:26.61  1:56.03                                    
 28 Shropshire, Patrick          CHHS                 1:55.00    1:56.56  
       26.69    56.21  1:26.64  1:56.56                                    
 29 Weber, Stuart             FR Vikings-FL           1:58.74    1:56.68  
       26.13    55.85  1:26.54  1:56.68                                    
 30 Steele, Graham               PHUHS                1:57.10    1:57.02  
       26.22    55.32  1:25.82  1:57.02                                    
 31 Bailey, Trice                SEMHS-FL             1:56.24    1:57.91  
       26.81    56.73  1:27.51  1:57.91                                    
 32 Tracy, Mike               JR Lyman                1:57.00    1:59.69  
       26.74    56.38  1:27.42  1:59.69                                    
 33 Eagles, Robert            SR Pbhs-FL              1:58.88    2:00.19  
       26.90    56.49  1:27.66  2:00.19                                    
 34 Travis, Luke              JR Lyman                2:02.00    2:00.25  
       28.28    59.59  1:29.69  2:00.25                                    
 35 Perricone, Philip R          SCHS                 1:59.96    2:00.40  
       27.49    57.71  1:29.30  2:00.40                                    
 36 Lombardo, Tommy R         SR Cougars-FL           1:53.39    2:00.46  
       27.04    57.63  1:29.15  2:00.46                                    
 37 Morden, Ben                  CHHS                 2:04.00    2:01.01  
       28.29    58.80  1:30.09  2:01.01                                    
 38 Sundorwirth, Preston         CENHS                2:05.22    2:01.78  
       27.83    58.42  1:30.42  2:01.78                                    
 39 Lynch, Ryan                  GHS                  2:04.25    2:02.69  
       27.94    59.89  1:31.71  2:02.69                                    
 40 Lombradozzi, Travis          CBHS                 2:05.00    2:02.93  
       27.62    58.52  1:30.63  2:02.93                                    
 41 Ravenna, Sam              SO Bvrt                 1:50.90    2:03.26  
       28.07    58.83  1:30.93  2:03.26                                    
 42 Harris, Tyler                BKHS                 1:58.00    2:03.48  
       27.09    57.32  1:30.22  2:03.48                                    
 43 Alvarez, Clauido             GVHS                 2:05.00    2:04.97  
       29.72  1:01.13  1:33.44  2:04.97                                    
 44 Alvarez Burgos, Tulio J   SO Belen Prep           1:58.63    2:05.00  
       27.16    58.05  1:30.91  2:05.00                                    
 45 Cabrera, Diego            FR Sta                  2:10.00    2:05.27  
       29.10  1:01.15  1:34.04  2:05.27                                    
 46 Richardson, Erik             SPS                  2:06.28    2:05.75  
       27.99    58.79  1:31.81  2:05.75                                    
 47 Hormel, Ryan                 CBHS                 2:12.00    2:06.80  
       27.91    59.19  1:32.35  2:06.80                                    
 48 Tuerk, John                  BKHS                 2:00.00    2:08.32  
       28.77  1:00.72  1:34.78  2:08.32                                    
 49 Franklin, Ron             SR Lphs-FL              2:13.28    2:10.87  
       27.34    59.00  1:34.13  2:10.87                                    
 50 Bergelt, Paul                GHS                  2:10.83    2:11.18  
       28.19  1:00.01  1:35.62  2:11.18                                    
 51 Maselli, Luca                CLHS                 2:12.59    2:11.24  
       29.64  1:02.97  1:37.23  2:11.24                                    
 52 Johnson, Tim                 Sta                  2:13.00    2:13.69  
       30.17           1:39.61  2:13.69                                    
 53 Griffith, Scott              LHS                  2:13.19    2:14.18  
       30.78  1:04.32  1:39.51  2:14.18                                    
 54 Morgan, Craig                GHS                  2:13.02    2:14.74  
       30.45  1:05.23  1:40.43  2:14.74                                    
 55 Armstrong, Phillip           CBHS                 2:13.50    2:14.87  
       30.84  1:05.56  1:40.84  2:14.87                                    
 56 Crego, Ben                JR Sta                  2:12.00    2:16.44  
       29.76  1:03.50  1:40.14  2:16.44                                    
 57 Fryer, James                 CWHS                 2:13.59    2:17.51  
       31.49  1:06.70  1:42.59  2:17.51                                    
 58 Rodgers, Brooks              LHS                  2:13.20    2:17.67  
       31.09  1:05.89  1:42.03  2:17.67                                    
 59 Nagy-Kato, Drew              LHS                  2:12.25    2:23.71  
       30.95  1:07.03  1:46.07  2:23.71                                    
 60 Rosado, Mike                 CENHS                2:13.59    2:23.87  
       30.12  1:06.01  1:44.17  2:23.87                                    
 61 Moon, George                 CENHS                2:12.03    2:25.83  
       31.37  1:07.83  1:47.80  2:25.83                                    
 62 Piedra, Chris             FR Sta                  2:11.00    2:27.81  
       31.52  1:08.37  1:48.45  2:27.81                                    
 63 Miller, Mike                 MHS                  2:12.66    2:28.89  
       31.95  1:08.84  1:49.77  2:28.89                                    
 64 Jordan, Jessie               FAA                  2:12.45    2:29.09  
       32.01  1:09.10  1:49.78  2:29.09                                    
 -- Kalantar, Jonathan E         Episcopal            2:12.22         DQ  
       28.61  1:01.37  1:37.79       DQ                                    
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Modglin, Amy              FR Fort Myers           2:07.94    2:05.48   20  
       28.36    59.60  1:37.87  2:05.48                                    
  2 Thomas, Barbara G         SR Sta                  2:10.90    2:05.93   17  
       27.62    58.69  1:36.20  2:05.93                                    
  3 Silveira, Cat J           JR Firebirds-FG         2:09.23    2:08.11   16  
       28.76  1:01.18  1:38.07  2:08.11                                    
  4 Ramirez, Lily                GVHS                 2:08.54    2:08.46   15  
       28.02  1:00.10  1:38.34  2:08.46                                    
  5 Hamilton, Katie F         11 Holy Trinity-FL      2:11.80    2:09.67   14  
       27.48  1:00.20  1:39.42  2:09.67                                    
  6 Ballatore, Angelina       SO Buchholz             2:10.80    2:10.40   13  
       29.85  1:02.38  1:40.59  2:10.40                                    
  7 Otte, Ansley              JR Bolles               2:13.51    2:12.12   12  
       29.29  1:03.40  1:42.85  2:12.12                                    
  8 Gillis, Kelly M           JR Bolles               2:11.13    2:12.71   11  
       29.15  1:03.05  1:42.45  2:12.71                                    
B - Final
  9 Victoria, Daniella        SO Sta                  2:15.29    2:09.03    9  
       28.57  1:03.81  1:39.69  2:09.03                                    
 10 Kastes, Katie C           JR Cougars-FL           2:15.31    2:12.24    6.5
       28.00  1:02.42  1:41.20  2:12.24                                    
 10 Chumbler, Haley              CHHS                 2:15.53    2:12.24    6.5
       28.54  1:03.23  1:42.20  2:12.24                                    
 12 McCaw, Tina M             JR Bvrt                 2:15.95    2:14.16    5  
       29.77  1:04.08  1:43.08  2:14.16                                    
 13 Wilner, Liz B             FR Bolles               2:15.55    2:14.80    4  
       29.97  1:05.15  1:43.89  2:14.80                                    
 14 Anderson, Kara            JR Fort Myers           2:15.36    2:14.98    3  
       29.51  1:03.59  1:43.62  2:14.98                                    
 15 Lugar, Sammi                 CBHS                 2:16.59    2:16.39    2  
       30.38  1:06.54  1:45.52  2:16.39                                    
 16 Fields, Jesse                RHS                  2:15.71    2:16.88    1  
       30.85  1:08.88  1:46.83  2:16.88                                    
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modglin, Amy              FR Fort Myers           2:07.13    2:07.94  
       29.10  1:00.52  1:38.66  2:07.94                                    
  2 Ramirez, Lily                GVHS                 2:07.00    2:08.54  
       28.56    59.87  1:38.22  2:08.54                                    
  3 Silveira, Cat J           JR Firebirds-FG         2:08.80    2:09.23  
       28.56  1:01.59  1:38.78  2:09.23                                    
  4 Ballatore, Angelina       SO Buchholz             2:11.81    2:10.80  
       30.26  1:02.29  1:40.45  2:10.80                                    
  5 Thomas, Barbara G         SR Sta                  2:07.33    2:10.90  
       29.10  1:02.45  1:40.37  2:10.90                                    
  6 McReynolds, Colleen M     SO Bolles               2:08.00    2:10.96  
       28.77  1:01.85  1:40.58  2:10.96                                    
  7 Gillis, Kelly M           JR Bolles               2:11.00    2:11.13  
       28.86  1:02.10  1:41.93  2:11.13                                    
  8 Hamilton, Katie F         11 Holy Trinity-FL      2:08.14    2:11.80  
       28.15  1:00.78  1:40.77  2:11.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Otte, Ansley              JR Bolles               2:12.71    2:13.51  
       29.14  1:03.66  1:44.23  2:13.51                                    
 10 Victoria, Daniella        SO Sta                  2:08.54    2:15.29  
       29.86  1:05.97  1:43.14  2:15.29                                    
 11 Kastes, Katie C           JR Cougars-FL           2:09.09    2:15.31  
       28.64  1:03.15  1:43.52  2:15.31                                    
 12 Anderson, Kara            JR Fort Myers           2:13.40    2:15.36  
       29.42  1:03.85  1:43.61  2:15.36                                    
 13 Chumbler, Haley              CHHS                 2:16.00    2:15.53  
       29.25  1:04.07  1:44.59  2:15.53                                    
 14 Wilner, Liz B             FR Bolles               2:12.72    2:15.55  
       30.61  1:05.87  1:44.80  2:15.55                                    
 15 Fields, Jesse                RHS                  2:20.78    2:15.71  
       30.98  1:08.39  1:45.80  2:15.71                                    
 16 McCaw, Tina M             JR Bvrt                 2:14.13    2:15.95  
       30.18  1:05.97  1:44.60  2:15.95                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lugar, Sammi                 CBHS                 2:17.00    2:16.59  
       30.77  1:06.21  1:45.53  2:16.59                                    
 18 Monaghan, Brittany        FR Sta                  2:13.27    2:16.98  
       29.29  1:03.13  1:44.52  2:16.98                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 McCroan, Emily               CHHS                 2:13.00    2:17.19  
       31.08  1:06.69  1:45.81  2:17.19                                    
 20 Stevens, Kariann             PHUHS                2:19.00    2:17.24  
       29.42  1:04.12  1:45.85  2:17.24                                    
 21 Siggins, Amber            SO Olympia              2:21.16    2:17.39  
       30.22  1:06.00  1:46.34  2:17.39                                    
 22 Hartman, Elizabeth S         Episcopal            2:18.11    2:17.92  
       29.32  1:06.23  1:44.36  2:17.92                                    
 23 O'Leary, Caroline            BKHS                 2:21.00    2:19.90  
       30.03  1:05.70  1:48.66  2:19.90                                    
 24 Daly, Alison              SO Buchholz             2:14.00    2:19.93  
       31.03  1:07.90  1:47.60  2:19.93                                    
 25 Mayer, Gina               10 Berkeley-FL          2:18.85    2:20.32  
       30.89  1:06.95  1:48.45  2:20.32                                    
 26 Bone, Cayman                 ODA                  2:16.23    2:20.37  
       31.57  1:06.79  1:47.40  2:20.37                                    
 27 Roka, Lyndsey             SO Fort Myers           2:20.00    2:20.79  
       30.56  1:08.05  1:48.37  2:20.79                                    
 28 Silva, Caran              SO Buchholz             2:25.00    2:21.92  
       31.84  1:08.46  1:48.68  2:21.92                                    
 29 Morrow, Brynn                LBHS                 2:23.60    2:22.16  
       31.33  1:07.84  1:49.83  2:22.16                                    
 30 Smith, Emily                 Tps-FL               2:25.61    2:22.29  
       30.73  1:07.29  1:48.74  2:22.29                                    
 31 Scone, Delanee E             Satellite-FL         2:24.09    2:23.27  
       30.29  1:05.85  1:50.22  2:23.27                                    
 32 Learned, Kelly            SR Fort Myers           2:23.00    2:23.79  
       31.17  1:09.74  1:50.31  2:23.79                                    
 33 Boldizsar, Brittany       11 Berkeley-FL          2:19.08    2:23.81  
       30.95  1:07.82  1:50.98  2:23.81                                    
 34 Dent, Kelsey              10 Berkeley-FL          2:21.39    2:23.96  
       32.71  1:10.50  1:50.84  2:23.96                                    
 35 Jordan, Laura M            8 Berkeley-FL          2:20.17    2:24.24  
       30.80  1:07.98  1:50.48  2:24.24                                    
 36 Bartlett, Megan              LHS                  2:25.00    2:24.64  
       32.04  1:11.65  1:51.38  2:24.64                                    
 37 Kloor, Michelle A         JR Tarpons-FL           2:23.69    2:25.87  
       32.23  1:10.40  1:52.41  2:25.87                                    
 38 Dowling, Kelly               CCS                  2:28.30    2:26.39  
       32.10  1:09.30  1:51.50  2:26.39                                    
 39 Hamilton, Paige W            Episcopal            2:31.92    2:26.46  
       31.20  1:09.87  1:51.67  2:26.46                                    
 40 Bradford, Laura              CBHS                 2:28.00    2:26.50  
       31.23  1:09.84  1:52.77  2:26.50                                    
 41 Stickney, Melanie J       FR Vikings-FL           2:25.07    2:26.51  
       31.83  1:09.34  1:51.71  2:26.51                                    
 42 Strauss, Lauren              LBHS                 2:24.60    2:26.69  
       31.80  1:08.25  1:54.41  2:26.69                                    
 43 Durhan, Erin                 CWHS                 2:29.70    2:27.07  
       32.75  1:13.15  1:55.16  2:27.07                                    
 44 Bouthillier, Chantal      6t AHPL-FG              2:24.95    2:27.12  
       32.41  1:09.74  1:53.92  2:27.12                                    
 45 Yarnish, Lauren              Tps-FL               2:30.95    2:27.86  
       31.52  1:09.01  1:54.63  2:27.86                                    
 46 Taylor, Kelsey               ESHS                 2:30.90    2:28.18  
       31.44  1:10.38  1:55.35  2:28.18                                    
 47 Schuh, Sarah                 SEMHS-FL             2:27.50    2:28.95  
       33.35  1:12.03  1:55.39  2:28.95                                    
 48 Garrido, Christine        FR Sta                  2:26.94    2:28.99  
       31.49  1:10.26  1:54.17  2:28.99                                    
 49 O'Malley, Erin            SO AHPL-FG              2:33.10    2:29.24  
       33.06  1:11.55  1:54.71  2:29.24                                    
 50 Priore, heather              GHS                  2:32.32    2:29.28  
       33.32  1:13.42  1:57.13  2:29.28                                    
 51 Schaefer, Jordan             PHUHS                2:29.60    2:29.46  
       32.18  1:11.82  1:54.66  2:29.46                                    
 52 Byron, Kyla                  Tps-FL               2:35.99    2:29.56  
       33.97  1:10.66  1:56.13  2:29.56                                    
 53 Boyd, Melanie                MARHS                2:29.08    2:29.65  
       32.15  1:11.31  1:55.74  2:29.65                                    
 54 Rees, Caitlin             JR Bvrt                 2:26.82    2:29.86  
       32.18  1:10.12  1:54.85  2:29.86                                    
 55 Miller, Ashley               SCHS                 2:27.50    2:30.70  
       31.33  1:10.19  1:55.63  2:30.70                                    
 56 King, Sydney                 BKHS                 2:29.00    2:30.71  
       31.25  1:10.55  1:55.94  2:30.71                                    
 57 Hall, Annie                  CBHS                 2:32.00    2:31.20  
       33.78  1:12.85  1:56.39  2:31.20                                    
 58 Strom, Nicole                BKHS                 2:29.00    2:31.33  
       31.00  1:10.71  1:56.32  2:31.33                                    
 59 Bennett, Rianna              Episcopal            2:38.49    2:32.63  
       32.13  1:13.61  1:56.12  2:32.63                                    
 60 Schaefer, Logan              PHUHS                2:32.60    2:32.65  
       32.55  1:09.51  1:56.21  2:32.65                                    
 61 McKeom, Cecilia              BKHS                 2:29.00    2:33.49  
       33.69  1:11.26  2:00.03  2:33.49                                    
 62 Gonzalez, Lilian          8t AHPL-FG              2:33.47    2:33.94  
       33.82  1:12.81  1:58.86  2:33.94                                    
 63 Boyle, Lindsey K             Satellite-FL         2:36.00    2:34.11  
       37.36  1:17.33  1:58.24  2:34.11                                    
 64 Willis, Sammi                GVHS                 2:24.00    2:34.20  
       32.82  1:12.29  1:59.55  2:34.20                                    
 65 Hanft, Marie F               SCHS                 2:35.89    2:34.78  
       34.96  1:16.56  2:00.39  2:34.78                                    
 66 Creel, Robyn              SO Lphs-FL              2:34.75    2:35.28  
       33.04  1:13.56  1:58.34  2:35.28                                    
 67 Wilshire, Maci               GJHS                 2:33.54    2:36.17  
       34.29  1:13.98  2:00.30  2:36.17                                    
 68 Ashbaugh, Katie           10 Berkeley-FL          2:34.99    2:36.99  
       34.18  1:15.25  1:59.06  2:36.99                                    
 69 Hicks, Kaitlyn               LHS                  2:35.90    2:37.44  
       34.20  1:13.58  2:01.90  2:37.44                                    
 70 Langenhan, Gayle D        SR Vikings-FL           2:35.99    2:37.53  
       31.79  1:13.39  2:00.85  2:37.53                                    
 71 Samuel, Katie                SPS                  2:31.91    2:38.27  
       33.98  1:16.51  2:01.70  2:38.27                                    
 72 Friedrich, Corey             CHHS                 2:35.00    2:38.85  
       34.95  1:16.91  2:03.04  2:38.85                                    
 73 Griffith, Dana               LBHS                 2:34.60    2:38.98  
       35.12  1:17.13  2:01.51  2:38.98                                    
 74 Vazquez, Marla M             SCHS                 2:34.99    2:39.27  
       34.95  1:16.90  2:04.84  2:39.27                                    
 75 Close, Chelsea               CBHS                 2:35.00    2:40.14  
       33.25  1:14.76  2:03.01  2:40.14                                    
 76 Latrimore, Tara              CENHS                2:34.22    2:40.46  
       34.59  1:16.20  2:04.17  2:40.46                                    
 77 Nick, Allison                ESHS                 2:35.30    2:42.09  
       35.64  1:17.56  2:05.00  2:42.09                                    
 78 Roll-Polk, Alex              CHHS                 2:35.80    2:42.45  
       34.74  1:15.03  2:04.85  2:42.45                                    
 79 Chang, Danielle              ESHS                 2:35.99    2:46.25  
       39.26  1:20.08  2:08.08  2:46.25                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fraser, Shaune D          JR Bolles               1:57.23    1:49.24   20  
       23.79    50.81  1:22.79  1:49.24                                    
  2 Lee, Way-Joe              JR Bolles               1:57.02    1:55.80   17  
       25.68    55.35  1:27.79  1:55.80                                    
  3 Kennedy, Robby            SO Fort Myers           1:58.22    1:56.03   16  
       25.84    56.64  1:29.44  1:56.03                                    
  4 Norton, Matthew J            SCHS                 1:57.85    1:56.07   15  
       25.21    54.39  1:29.82  1:56.07                                    
  5 Long, John                   BKHS                 1:57.98    1:56.29   14  
       25.43    54.29  1:29.57  1:56.29                                    
  6 Yuan, Michael                SEMHS-FL             2:00.21    1:59.07   13  
       25.46    55.44  1:31.60  1:59.07                                    
  7 Lewis, Mike               JR Bolles               1:58.64    2:00.90   12  
       25.29    56.04  1:31.85  2:00.90                                    
  8 Lacayo, Frankie A         SR Belen Prep           2:00.78    2:03.56   11  
       25.71    56.47  1:33.07  2:03.56                                    
B - Final
  9 Al-Bader, Abdulrahman     JR AHPL-FG              2:02.78    1:59.93    9  
       26.37    59.26  1:31.69  1:59.93                                    
 10 Austin, Mike              JR Fort Myers           2:04.94    2:01.41    7  
       26.74    57.11  1:32.74  2:01.41                                    
 11 Lang, John                   BKHS                 2:00.85    2:01.48    6  
       25.47    57.34  1:33.99  2:01.48                                    
 12 Zomerfeld, Raymond J      JR Belen Prep           2:03.67    2:01.76    5  
       26.38    58.29  1:32.99  2:01.76                                    
 13 Taddeo, James M           SO Cougars-FL           2:02.47    2:02.27    4  
       26.20    56.29  1:34.77  2:02.27                                    
 14 Montgomery, Mack             Tps-FL               2:02.42    2:03.27    3  
       27.51    59.78  1:36.88  2:03.27                                    
 15 Ervin, Scott                 CHHS                 2:03.13    2:03.37    2  
       26.80    58.90  1:35.23  2:03.37                                    
 16 Araque, Carlos            SO Belen Prep           2:03.67    2:05.31    1  
       27.07  1:00.13  1:35.74  2:05.31                                    
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Way-Joe              JR Bolles               1:53.84    1:57.02  
       25.77    55.26  1:28.92  1:57.02                                    
  2 Fraser, Shaune D          JR Bolles               1:50.89    1:57.23  
       25.14    53.92  1:27.99  1:57.23                                    
  3 Norton, Matthew J            SCHS                 1:53.07    1:57.85  
       25.67    54.79  1:30.67  1:57.85                                    
  4 Long, John                   BKHS                 1:55.00    1:57.98  
       25.75    54.87  1:30.76  1:57.98                                    
  5 Kennedy, Robby            SO Fort Myers           1:57.50    1:58.22  
       26.42    57.90  1:30.84  1:58.22                                    
  6 Lewis, Mike               JR Bolles               1:57.84    1:58.64  
       25.60    56.04  1:30.37  1:58.64                                    
  7 Yuan, Michael                SEMHS-FL             2:01.00    2:00.21  
       25.59    54.93  1:31.56  2:00.21                                    
  8 Lacayo, Frankie A         SR Belen Prep           1:57.96    2:00.78  
       25.66    55.86  1:31.61  2:00.78                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lang, John                   BKHS                 2:00.00    2:00.85  
       25.76    57.66  1:33.55  2:00.85                                    
 10 Montgomery, Mack             Tps-FL               2:00.87    2:02.42  
       27.50    59.42  1:36.20  2:02.42                                    
 11 Taddeo, James M           SO Cougars-FL           2:02.66    2:02.47  
       26.47    56.80  1:35.17  2:02.47                                    
 12 Al-Bader, Abdulrahman     JR AHPL-FG              2:02.18    2:02.78  
       27.33  1:00.31  1:33.55  2:02.78                                    
 13 Ervin, Scott                 CHHS                 2:07.87    2:03.13  
       27.66    59.93  1:36.26  2:03.13                                    
 14 Araque, Carlos            SO Belen Prep           2:01.50    2:03.67  
       26.69    58.95  1:34.24  2:03.67                                    
 14 Zomerfeld, Raymond J      JR Belen Prep           2:02.79    2:03.67  
       26.69    59.03  1:34.94  2:03.67                                    
 16 Austin, Mike              JR Fort Myers           2:01.00    2:04.94  
       27.11    57.66  1:34.80  2:04.94                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Deery, Kregg T               SCHS                 2:09.01    2:05.42  
       27.31  1:00.24  1:36.12  2:05.42                                    
 18 Clare-Salzler, Zak        SO Buchholz             2:07.40    2:05.75  
       27.93  1:01.35  1:36.86  2:05.75                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Snyder, Russell W         JR Vikings-FL           2:04.20    2:05.81  
       28.51  1:01.16  1:36.35  2:05.81                                    
 20 McGhan, Steve C              Satellite-FL         2:11.28    2:07.12  
       27.69  1:00.42  1:39.07  2:07.12                                    
 21 Carusone, Jeremy             GVHS                 2:02.30    2:08.57  
       27.65    59.36  1:37.90  2:08.57                                    
 22 Haas, Aaron                  PHUHS                2:15.00    2:09.24  
       26.23    59.53  1:38.26  2:09.24                                    
 23 Vallette, Dan D           12 Holy Trinity-FL      2:07.02    2:09.28  
       27.32  1:02.00  1:38.60  2:09.28                                    
 24 Hawkins, Chris M          SO Bolles               2:05.51    2:09.85  
       28.42  1:00.05  1:39.76  2:09.85                                    
 25 Mertens, Andrew              PHUHS                2:14.50    2:10.92  
       27.69  1:01.88  1:37.89  2:10.92                                    
 26 Mertens, Chris               PHUHS                2:13.70    2:11.18  
       27.87  1:03.54  1:41.12  2:11.18                                    
 27 MA, Chris                    Tps-FL               2:15.63    2:11.30  
       27.81  1:00.79  1:41.04  2:11.30                                    
 28 Bodman, Roy               FR Sta                  2:06.00    2:11.45  
       28.07  1:03.48  1:39.85  2:11.45                                    
 29 Emmanuel, Chris              LHS                  2:15.00    2:14.16  
       28.00  1:03.73  1:42.36  2:14.16                                    
 30 Hawthorne, Chip           SO Olympia              2:16.50    2:14.47  
       28.73  1:02.73  1:43.49  2:14.47                                    
 31 Samuel, Henry                SPS                  2:15.49    2:15.32  
       29.38  1:06.34  1:44.06  2:15.32                                    
 32 Wallace, Andrew           SO AHPL-FG              2:15.81    2:15.87  
       28.70  1:02.22  1:41.59  2:15.87                                    
 33 Lombardo, Tony W             Cougars-FL           2:13.17    2:15.94  
       29.17  1:05.71  1:43.78  2:15.94                                    
 34 Hughes, Steven M          SR Tarpons-FL           2:16.84    2:15.95  
       28.94  1:04.70  1:44.04  2:15.95                                    
 35 Lechner, David               CWHS                 2:21.00    2:17.43  
       30.13  1:04.74  1:46.42  2:17.43                                    
 36 Tardiff, Daniel              Sta                  2:08.00    2:17.54  
       29.02  1:05.01  1:43.07  2:17.54                                    
 37 Creel, Tommy              SR Lphs-FL              2:17.20    2:17.73  
       28.59  1:03.38  1:44.57  2:17.73                                    
 38 Landon, Ben               10 Berkeley-FL          2:13.37    2:18.59  
       30.94  1:06.91  1:45.99  2:18.59                                    
 39 Mejia, Nicholas           FR AHPL-FG              2:16.47    2:20.12  
       31.02  1:07.77  1:46.74  2:20.12                                    
 40 Herrera, Martin           SO Sta                  2:10.00    2:23.40  
       32.01  1:11.35  1:51.06  2:23.40                                    
 41 Stranburg, Chris             LHS                  2:30.35    2:23.99  
       27.99  1:06.12  1:48.80  2:23.99                                    
 42 Ward, Ben                    Tps-FL               2:28.31    2:24.13  
       33.60  1:12.97  1:51.95  2:24.13                                    
 43 Serra, Jose               6t AHPL-FG              2:24.00    2:25.23  
       33.32  1:11.09  1:51.76  2:25.23                                    
 44 Sliwicski, Ronnie            SEBHS                2:31.40    2:25.82  
       29.78  1:06.06  1:51.05  2:25.82                                    
 45 Petershon, Tyler S           SCHS                 2:36.99    2:26.65  
       33.36  1:11.04  1:54.33  2:26.65                                    
 46 Parker, Matt              SR Vikings-FL           2:21.73    2:27.26  
       30.60  1:11.93  1:51.65  2:27.26                                    
 47 Shea, Mickey                 PHUHS                2:27.30    2:27.27  
       30.44  1:09.35  1:53.66  2:27.27                                    
 48 Meyer, Stephen               THS                       NT    2:27.51  
       30.64  1:07.88  1:51.99  2:27.51                                    
 49 Garcia, Jose                 Seahawks-FL          2:27.04    2:27.79  
       30.57  1:08.64  1:53.80  2:27.79                                    
 50 Barbero, Matias              Seahawks-FL          2:24.17    2:28.95  
       31.36  1:11.00  1:53.36  2:28.95                                    
 51 Castagna, Charles            CWHS                      NT    2:30.15  
       30.17  1:08.93  1:55.04  2:30.15                                    
 52 Tucci, Micheal            FR Sta                  2:12.00    2:30.31  
       32.90  1:12.37  1:56.41  2:30.31                                    
 53 Williams, Jordan          FR Bvrt                 2:29.31    2:30.56  
       32.75  1:11.00  1:55.51  2:30.56                                    
 54 Eicholtz, Zack             8 Berkeley-FL          2:33.30    2:30.60  
       33.43  1:11.63  1:56.14  2:30.60                                    
 55 Smith, Paul                  CLHS                 2:25.82    2:31.10  
       31.59  1:09.21  1:55.52  2:31.10                                    
 56 Ford, Doug                   FAA                  2:29.17    2:31.53  
       28.60  1:05.02  1:55.37  2:31.53                                    
 57 Colon, Luis                  STCHS                2:25.29    2:32.89  
       30.01  1:09.53  1:54.14  2:32.89                                    
 58 Roberts, Tyler               MHS                  2:35.02    2:33.32  
       31.47  1:08.96  1:59.45  2:33.32                                    
 59 Sabol, Ben                   SPS                  2:34.40    2:34.26  
       33.54  1:10.18  1:57.80  2:34.26                                    
 60 Conoscenti, JJ               CBHS                 2:30.00    2:35.36  
       33.66  1:16.35  2:01.48  2:35.36                                    
 61 Cline, Daniel             JR Pbhs-FL              2:29.52    2:35.82  
       30.55  1:10.12  2:00.40  2:35.82                                    
 62 Boothby, Josh                CENHS                2:36.41    2:39.18  
       33.90  1:15.46  2:02.91  2:39.18                                    
 63 Martinez, Jarian          FR Pbhs-FL              2:35.90    2:41.42  
       32.48  1:14.57  2:03.75  2:41.42                                    
 64 Kalouis, Yanni               CLHS                 2:30.24    2:53.39  
       36.97  1:22.07  2:10.65  2:53.39                                    
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Eisenring, Stephanie      FR Pbhs-FL                24.55      24.25   20  
  2 Torres, Elisabeth M       JR Spartans               24.62      24.33   17  
  3 Epley, Rebekah N             Bolles                 24.94      24.70   16  
  4 Krauss, Kelsey               Catholic               24.85      24.75   15  
  5 Lopez, Coral              JR Bolles                 25.21      24.88   14  
  6 Cokee, Amanda                GJHS                   24.98      25.07   13  
  7 Bohunicky, Jamie          FR Buchholz               25.01      25.18   12  
  8 Wolfe, Megan                 SEBHS                  25.26      25.33   11  
B - Final
  9 White, Robin Lindsay L    SO Bolles                 25.71      25.13    9  
 10 Bardin, Jessie L          SR Vikings-FL             25.37      25.19    7  
 11 Peacock, Aubrey A            Bolles                 25.39      25.23    6  
 12 Conroy, Rae                  GVHS                   25.47      25.29    5  
 13 Kastes, Kylie A           JR Cougars-FL             25.45      25.43    4  
 14 Petit, Lauren                BKHS                   25.47      25.56    3  
 15 Anderson, Kelsey          FR COSH-FG                25.70      25.71    2  
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Eisenring, Stephanie      FR Pbhs-FL                24.34      24.55  
  2 Torres, Elisabeth M       JR Spartans               24.51      24.62  
  3 Krauss, Kelsey               Catholic               24.30      24.85  
  4 Epley, Rebekah N             Bolles                 25.03      24.94  
  5 Cokee, Amanda                GJHS                   24.50      24.98  
  6 Bohunicky, Jamie          FR Buchholz               24.96      25.01  
  7 Lopez, Coral              JR Bolles                 24.34      25.21  
  8 Wolfe, Megan                 SEBHS                  25.00      25.26  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bardin, Jessie L          SR Vikings-FL             25.34      25.37  
 10 Peacock, Aubrey A            Bolles                 25.44      25.39  
 11 Kastes, Kylie A           JR Cougars-FL             25.20      25.45  
 12 Petit, Lauren                BKHS                   25.50      25.47  
 12 Conroy, Rae                  GVHS                   24.90      25.47  
 14 Hague, Candace               STCHS                  25.87      25.49  
 15 Anderson, Kelsey          FR COSH-FG                25.92      25.70  
 16 White, Robin Lindsay L    SO Bolles                 25.17      25.71  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sullivan, Elle               Episcopal              26.77      25.72  
 18 Bauza, Colleen               PHUHS                  26.50      25.78  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wade, Lauren                 CHHS                   25.50      25.81  
 20 Straubinger, Anna            LHS                    25.64      25.96  
 21 Kail, Jamie                  LHS                    24.95      26.01  
 22 Broadley, Elizabeth       FR Olympia                25.75      26.02  
 23 Branin, Lauren            SO Buchholz               26.25      26.07  
 24 Kuehl, Kimberly R            SCHS                   26.13      26.11  
 25 Ouellette, Kristin A         Satellite-FL           25.60      26.14  
 26 St. Louis, Jackie            SPS                    26.30      26.18  
 27 McDonald, Maura              ODA                    25.66      26.33  
 28 Norton, Katie E              SCHS                   26.51      26.34  
 28 Victoria, Andrea          JR Sta                    25.79      26.34  
 30 Wimberly, Kathleen J         Episcopal              26.22      26.35  
 31 Grace, Kelly M               Cougars-FL             26.08      26.36  
 32 Cox, Sarah                   CBHS                   27.03      26.41  
 33 Corso, Kaycee                SEMHS-FL               26.22      26.43  
 34 Gross, Caitlin               PHUHS                  27.80      26.61  
 35 Sheppard, Lindsay         JR Buchholz               26.10      26.64  
 36 Grams, Emily                 CCS                    26.00      26.66  
 37 Lieb, Jenny                  LHS                    25.90      26.67  
 38 Lowry, Sandy                 SPS                    26.52      26.72  
 39 Braukman, Leah               PHUHS                  26.12      26.77  
 40 Nicholas, Nicole             CHHS                   26.50      26.92  
 41 Gaynor, Nicole               DPHS                   26.00      26.94  
 42 Snawerdt, Jessi L            Satellite-FL           27.57      26.99  
 43 Lopez, Emily                 Catholic               26.40      27.02  
 44 Gismondi, Maggie          SR Lphs-FL                26.74      27.10  
 45 Sutphen, Monika              Tps-FL                 26.96      27.11  
 45 Glasser, Nellie D            Episcopal              26.00      27.11  
 47 Chen, Alison                 RHS                    26.90      27.12  
 48 Judin, Danielle N         SR Sta                    26.44      27.13  
 49 Gillilian, Carly          SR Lyman                  26.70      27.15  
 50 McCauley, Michelle M      SR Spartans               26.79      27.18  
 51 Barlow, Rachel            JR Buchholz               27.29      27.23  
 52 Palmer, Jillian           FR Bvrt                   28.17      27.25  
 53 Roll-Polk, Auriel            CHHS                   27.80      27.32  
 54 Reall, Amanda             SO Olympia                26.87      27.33  
 55 Ware, Cat                    CBHS                   26.75      27.40  
 56 Marston, Bette            10 Berkeley-FL            27.30      27.45  
 57 Bouthillier, Isabelle     SR AHPL-FG                26.86      27.46  
 58 Venables, Blair L            SCHS                   26.51      27.53  
 59 Moeller, Jenna            JR Kwhs-FG                27.88      27.54  
 60 Cillian, Kate R           JR Vikings-FL             26.59      27.55  
 61 Mulhere, Kaitlin             LYHS                   26.90      27.56  
 62 Dressel, Kaitlyn E           Spartans               27.93      27.60  
 62 Helvenston, Susan         12 Berkeley-FL            26.66      27.60  
 64 Syse, Jannike             JR Pbhs-FL                27.00      27.71  
 65 Bane, Lindsay M              Spartans               27.58      27.76  
 66 Licata, Tina                 THS                    28.19      27.78  
 67 Puska, Holly K            JR Tarpons-FL             27.79      27.79  
 68 Bean, Lilly               SR Bvrt                   27.54      27.86  
 69 Cuencas, Jasmin              SEBHS                  27.48      27.87  
 70 Mitchell, Katie           JR Bvrt                      NT      27.91  
 71 Neidigh, Lauren E            Spartans               27.23      28.02  
 72 Cobb, Lauren              11 Mariner                27.75      28.10  
 73 Bennett, Chandler            Episcopal              27.99      28.16  
 73 Fordyce, Lauren              CHHS                   27.50      28.16  
 75 Smith, Nicole                Seahawks-FL            27.36      28.19  
 76 Burmaster, Emily          JR COSH-FG                28.00      28.27  
 77 Lichten, Allie            SO AHPL-FG                27.88      28.28  
 78 Mahon, Liz                   Seahawks-FL            27.01      28.41  
 79 Carson Gwynn, Mary           LHS                    28.17      28.51  
 80 Schwartz, Lauren E        SR Tarpons-FL             28.00      28.57  
 81 Peaton, Kelly                CWHS                   28.10      28.60  
 82 Taylor-Manges, Arielle       MARHS                  28.19      28.67  
 83 Pulte, Liz                   CLHS                   27.89      28.70  
 84 Sola, Leona               SO COSH-FG                27.42      28.73  
 85 Stokes, Erika L           SR Kwhs-FG                28.17      28.91  
 86 Vermuelen, Kristtn           GHS                    27.98      29.08  
 87 Snyder, Ally                 ESHS                   27.99      29.09  
 88 Siljestrom, Laura            CBHS                   28.00      29.13  
 88 Hanley, Caitlan           SO Pbhs-FL                28.07      29.13  
 90 Hooper, Kim                  CENHS                  27.02      29.15  
 90 Schroeder, Stephanie         STCHS                  28.09      29.15  
 92 Cheatham, Brittany           GJHS                   27.40      29.22  
 93 Smith, Jenny                 CWHS                   28.10      29.23  
 94 Mott-Smith, Claire           RHS                    27.60      29.32  
 94 Attal, Caitlin            10 Berkeley-FL            27.99      29.32  
 96 Weimer, Lindsey              RHS                    27.80      29.37  
 97 Rivers, Danielle E        SO Lphs-FL                28.13      29.43  
 97 Spazaini, Victoria           LYHS                   28.12      29.43  
 99 Wagner, Kelsie               GVHS                   27.40      29.86  
100 Adams, Janele                CWHS                   28.20      29.93  
101 Steele, Amanda R             ODA                    27.89      30.02  
102 Truitt, Kelly             SR Pbhs-FL                28.00      30.05  
103 Langenhan, Diane M        SR Vikings-FL             28.19      30.40  
104 Rush, Melissa                Cougars-FL             28.19      30.50  
105 Cortes, Jessica              CBHS                      NT      30.81  
106 Powell, Sierra               LBHS                   27.80      31.03  
107 Anderson, Kristy          SO Lyman                  27.92      31.39  
108 Quinn, Shannon            SO Bvrt                   28.19      31.59  
109 Perez, Brittney              Lyman                  28.01      32.03  
110 Conrad, Cassie               MHS                    28.10      34.35  
111 Lopez, Kelsey                MHS                    28.15      35.76  
 -- Grovier, Christy             GHS                    27.48         DQ  
 -- Lightsey, Lacae           SR Lphs-FL                27.24         DQ  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Forbes, Alexander         SR Lyman                  21.24      20.86   20  
  2 Forte, Travis Michael A   JR Bolles                 21.82      21.77   17  
  3 Snawerdt, John P             Satellite-FL           21.82      21.84   16  
  4 Sprowls, Peter               CHHS                   21.84      21.95   15  
  5 Guntoro, Bobby               Bolles                 21.90      21.99   14  
  6 Krug, Nathan                 SEMHS-FL               22.56      22.29   13  
  7 DeVault, Zach S              Episcopal              22.29      22.32   12  
  8 Caldwell, Trevor             Catholic               22.09      22.41   11  
B - Final
  9 Frissell, Dustin E        11 Berkeley-FL            23.19      22.80    9  
 10 Glober, Max S                Bolles                 23.12      22.84    7  
 11 Edwards, J.R.                BKHS                   22.71      22.86    6  
 12 Elliott, William             CHHS                   22.70      22.91    5  
 13 Gleeson, Greg                CLHS                   23.00      22.98    4  
 14 Kalsow, Oleg              SR Fort Myers             22.76      23.07    3  
 15 Humphrey, David              SRHS                   23.07      23.08    2  
 16 Sacino, John                 Catholic               23.21      23.29    1  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Forbes, Alexander         SR Lyman                  20.20      21.24  
  2 Snawerdt, John P             Satellite-FL           22.08      21.82  
  2 Forte, Travis Michael A   JR Bolles                 21.87      21.82  
  4 Sprowls, Peter               CHHS                   22.27      21.84  
  5 Guntoro, Bobby               Bolles                 21.97      21.90  
  6 Caldwell, Trevor             Catholic               21.80      22.09  
  7 DeVault, Zach S              Episcopal              21.55      22.29  
  8 Krug, Nathan                 SEMHS-FL               21.78      22.56  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Elliott, William             CHHS                   22.66      22.70  
 10 Edwards, J.R.                BKHS                   23.00      22.71  
 11 Kalsow, Oleg              SR Fort Myers             22.78      22.76  
 12 Gleeson, Greg                CLHS                   22.63      23.00  
 13 Humphrey, David              SRHS                   22.50      23.07  
 14 Glober, Max S                Bolles                 24.20      23.12  
 15 Frissell, Dustin E        11 Berkeley-FL            22.71      23.19  
 16 Sacino, John                 Catholic               25.13      23.21  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Elhage, Kahlil W          JR Bolles                 22.74      23.23  
 18 Van Der Waag, Davi           FAA                    23.12      23.26  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wilkes, Michael              Lphs-FL                23.65      23.29  
 20 Guimaraes, Breno          JR Olympia                22.39      23.32  
 21 Orozco, Sebastian         SO Belen Prep             22.77      23.38  
 21 Banacki, Ramon               PHUHS                  23.30      23.38  
 23 Hughes, Pat                  Tps-FL                 23.38      23.43  
 23 Syrett, David                DPHS                   23.00      23.43  
 25 Moore, David              JR Lphs-FL                23.19      23.48  
 26 Stetson, Jack                BKHS                   23.50      23.64  
 26 DeVault, Drew                Episcopal              25.41      23.64  
 28 Guenov, Alex                 SEMHS-FL               24.30      23.69  
 29 Gentry, Robert            SR Belen Prep             23.82      23.71  
 30 Hardy, Zachary M             Episcopal              26.44      23.75  
 31 Cook, Webster                CWHS                   24.90      23.85  
 32 Birk, Francisco              LHS                    23.19      24.02  
 33 Stanley, Derek               MHS                    23.24      24.03  
 34 Monteiro, Dylan E            Satellite-FL           25.07      24.11  
 34 Tiba, Alex                SR Vikings-FL             24.58      24.11  
 36 Buchanan, Brandon            GJHS                   24.59      24.12  
 37 Shahan, James             SR Pbhs-FL                23.87      24.16  
 38 Knight, Luke A            SO Kwhs-FG                24.49      24.18  
 39 Potter, Ben               JR AHPL-FG                23.83      24.19  
 39 Kretsch, Leo              SR Bvrt                   23.47      24.19  
 41 Reder, Mathew J           SR Cougars-FL             23.80      24.34  
 42 Combs, Sam M                 SCHS                   24.17      24.38  
 42 Wainwright, Christopher      Episcopal              24.55      24.38  
 42 Schwab, Nicholas          SO Belen Prep             24.82      24.38  
 45 Serrano, Manuel              GHS                    23.98      24.42  
 45 Solley, Todd              SR Pbhs-FL                24.13      24.42  
 47 Yon, Kevin                   LHS                    24.30      24.45  
 48 Guttierrez, Evan          SO Sta                       NT      24.51  
 48 McKibben, Michael            LHS                    24.58      24.51  
 50 McGuire, Morgan              Catholic               25.22      24.52  
 51 Botar, Marcelo            SO Olympia                25.09      24.56  
 52 Cooke, Evan                  PHUHS                  24.20      24.69  
 53 Reinking, John            SR Sta                    24.50      24.72  
 53 Little, Andrew            SR Buchholz               24.67      24.72  
 55 Close, Adam                  CBHS                   24.72      24.80  
 56 Wagner, Cody              JR COSH-FG                25.02      24.86  
 57 Johnson, Andrew           12 Berkeley-FL            26.08      24.89  
 58 Lovett, Lee               SR Lphs-FL                25.28      24.90  
 59 Wai, Arthur                  RHS                    24.60      24.92  
 60 Brecher, Aaron               PHUHS                  25.00      24.98  
 61 Dressel, Tyler A             Spartans               25.02      25.01  
 62 Chen, Alan                   RHS                    24.70      25.07  
 63 Scott, Kenton                STCHS                  24.68      25.08  
 63 Barrett, Ricky            JR Lyman                  24.60      25.08  
 65 Noland, Thomas               Sta                    23.30      25.12  
 66 Sands, Dakota             FR Pbhs-FL                25.16      25.19  
 67 Wang, Jay                    Tps-FL                 25.50      25.25  
 68 Wai, Ritchie                 RHS                    25.53      25.26  
 68 Martinez, Jovan           SR Pbhs-FL                   NT      25.26  
 70 Bonnema, Zach             FR Olympia                26.00      25.38  
 71 Cooper, Stephen              LYHS                   24.80      25.41  
 72 Jerry, John                  GVHS                   24.99      25.43  
 73 Cassidy, Lucas S          SR Vikings-FL             25.56      25.44  
 74 Flores, Abimael              GHS                    25.68      25.55  
 75 Nenov, Peter                 USNSU                  23.99      25.57  
 76 Milnerll, Stephen            GVHS                   24.91      25.60  
 77 Veal, Michael                CBHS                   25.81      25.70  
 78 Simonds, Marshall         JR COSH-FG                25.77      25.78  
 79 Montgomery, Evan             Lphs-FL                26.53      25.83  
 80 Rosado, Mike                 CENHS                  26.59      25.87  
 81 Grube, Bryan                 CBHS                   26.50      25.92  
 82 Kunce, Adam                  LYHS                   26.30      25.94  
 83 Sullivan, Mark S          JR Kwhs-FG                25.69      25.95  
 84 Fatz, Jack                SR Lyman                  25.20      26.19  
 85 Neilson, Robert           SO AHPL-FG                26.50      26.35  
 86 Garcia, Jose                 Seahawks-FL            26.10      26.42  
 87 Johnson, Ryan                CENHS                  26.40      26.43  
 88 Tilka, Jack A             SO Tarpons-FL             25.90      26.55  
 89 Jokela, Nick                 LYHS                   26.20      26.61  
 90 Smythe, Biron H           SO Cougars-FL             27.66      26.71  
 91 Markovitz, Tyler             SEMHS-FL               26.50      26.77  
 92 Monreal, Zach                CENHS                  26.32      26.81  
 93 Bitte, Nick                  Seahawks-FL            26.51      26.88  
 94 Maselli, Luca                CLHS                   24.96      26.90  
 95 Stone, Billy                 FAA                    25.28      27.13  
 96 Coparella, Nick           JR Sta                    26.59      27.17  
 97 Broughton, Andrew            CBHS                   26.50      27.18  
 98 Rutledge, Mitch              MHS                    26.03      27.49  
 99 Spiegel, Shaanan             SEBHS                  26.56      27.71  
100 Skurnick, Tom                CENHS                  25.99      27.83  
101 Brown, Brad                  FAA                    25.28      27.84  
102 Baker, John                  MHS                    26.03      28.96  
103 Bauer, Taylor                SEBHS                  26.48      29.12  
 -- Gauntt, Parker               CLHS                   24.59         DQ  
 -- Smith, Josh                  STCHS                  25.16         DQ  
 -- Bardin, Charles           FR Vikings-FL             24.90         DQ  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sykes, Sarah A            SO Bolles                 57.36      56.50   20  
       26.73    56.50                                                      
  2 Thornburg, Candace           PHUHS                  58.91      58.27   17  
       27.34    58.27                                                      
  3 Casey, Katie E            SO Bolles                 59.39      58.28   16  
       27.78    58.28                                                      
  4 Turnadzic, Maida             Seahawks-FL            59.55      58.38   15  
       27.44    58.38                                                      
  5 Krauss, Kelsey               Catholic               59.67      58.52   14  
       28.15    58.52                                                      
  6 Hamilton, Katie F         11 Holy Trinity-FL        59.31      58.61   13  
       27.71    58.61                                                      
  7 Kastes, Katie C           JR Cougars-FL             59.48      58.83   12  
       27.29    58.83                                                      
  8 Broadley, Sarah           SO Olympia                59.33      58.84   11  
       28.33    58.84                                                      
B - Final
  9 White, Robin Lindsay L    SO Bolles                 59.87      58.29    9  
 10 Anderson, Mary Alice         BKHS                   59.75      59.38    7  
 11 Chumbler, Haley              CHHS                 1:01.86      59.71    6  
 12 Sale, Rachel                 Fletcher             1:00.50    1:00.36    5  
 13 Phillips, Briana          JR Buchholz             1:00.22    1:00.79    4  
 14 Broadley, Elizabeth       FR Olympia              1:01.43    1:01.43    3  
 15 Anderson, Kara            JR Fort Myers           1:01.94    1:02.15    2  
 16 Sonstegard, Anna M        SO Bolles               1:01.32    1:02.45    1  
 
Event 9  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sykes, Sarah A            SO Bolles                 57.07      57.36  
       27.11    57.36                                                      
  2 Thornburg, Candace           PHUHS                1:00.70      58.91  
       27.68    58.91                                                      
  3 Hamilton, Katie F         11 Holy Trinity-FL        57.72      59.31  
       28.28    59.31                                                      
  4 Broadley, Sarah           SO Olympia                59.59      59.33  
       28.32    59.33                                                      
  5 Casey, Katie E            SO Bolles                 58.59      59.39  
       28.52    59.39                                                      
  6 Kastes, Katie C           JR Cougars-FL             58.52      59.48  
       28.07    59.48                                                      
  7 Turnadzic, Maida             Seahawks-FL            58.75      59.55  
       27.91    59.55                                                      
  8 Krauss, Kelsey               Catholic               59.00      59.67  
       28.84    59.67                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Anderson, Mary Alice         BKHS                 1:01.00      59.75  
       28.74    59.75                                                      
 10 White, Robin Lindsay L    SO Bolles                 58.22      59.87  
       28.56    59.87                                                      
 11 Phillips, Briana          JR Buchholz             1:01.48    1:00.22  
       28.69  1:00.22                                                      
 12 Sale, Rachel                 Fletcher               59.00    1:00.50  
       28.59  1:00.50                                                      
 13 Sonstegard, Anna M        SO Bolles                 59.53    1:01.32  
       29.25  1:01.32                                                      
 14 Broadley, Elizabeth       FR Olympia              1:03.66    1:01.43  
       28.77  1:01.43                                                      
 15 Chumbler, Haley              CHHS                 1:01.00    1:01.86  
       29.13  1:01.86                                                      
 16 Anderson, Kara            JR Fort Myers           1:00.10    1:01.94  
       29.23  1:01.94                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cottle, Allison              CHHS                 1:02.00    1:02.02  
       29.56  1:02.02                                                      
 18 Cianci, Alessandra L      SO Sta                  1:00.61    1:02.13  
       29.59  1:02.13                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Harrison, Holly           FR Buchholz             1:03.50    1:02.33  
       29.08  1:02.33                                                      
 20 McSpadden, Jill              PHUHS                1:02.10    1:02.66  
       29.98  1:02.66                                                      
 21 Siggins, Amber            SO Olympia              1:03.14    1:02.92  
       29.99  1:02.92                                                      
 22 Cunningham, Jenny            GVHS                 1:07.13    1:03.12  
       30.37  1:03.12                                                      
 23 McDonald, Maura              ODA                  1:02.13    1:03.31  
       29.84  1:03.31                                                      
 24 Reall, Amanda             SO Olympia              1:04.40    1:03.36  
       30.61  1:03.36                                                      
 25 Farhat, Louisa               LYHS                 1:02.90    1:03.54  
       29.95  1:03.54                                                      
 26 Hinson, Saphire              LHS                  1:02.89    1:03.74  
       29.86  1:03.74                                                      
 27 Sherdel, Sammi               Tps-FL               1:02.87    1:03.98  
       30.29  1:03.98                                                      
 28 Hughes, Shelby               Tps-FL               1:05.10    1:04.07  
       29.88  1:04.07                                                      
 29 Dunton, Tonya                STCHS                1:06.78    1:04.09  
       29.77  1:04.09                                                      
 30 Scone, Delanee E             Satellite-FL         1:05.90    1:04.31  
       30.43  1:04.31                                                      
 31 Freeland, Leeza              SEBHS                1:05.20    1:04.52  
       29.30  1:04.52                                                      
 32 Kuehl, Kimberly R            SCHS                 1:04.12    1:04.57  
       30.27  1:04.57                                                      
 33 Tome-Munson, Jorge           LHS                  1:06.23    1:04.77  
       30.20  1:04.77                                                      
 34 Strom, Nicole                BKHS                 1:06.00    1:05.18  
       30.59  1:05.18                                                      
 35 Brubaker, Lisa               Tps-FL               1:08.62    1:05.39  
       31.28  1:05.39                                                      
 36 Correa, Adriana           SO AHPL-FG              1:06.21    1:05.94  
       30.34  1:05.94                                                      
 37 Bodman, Netta-Leigh       JR Sta                  1:06.00    1:06.10  
       31.49  1:06.10                                                      
 38 Glasser, Nellie D            Episcopal            1:04.88    1:06.19  
       30.47  1:06.19                                                      
 39 Hanson, Erica R              Episcopal            1:08.99    1:06.26  
       31.06  1:06.26                                                      
 40 Boldizsar, Brittany       11 Berkeley-FL          1:02.68    1:06.37  
       30.94  1:06.37                                                      
 41 Scheiffele, Dianne        SO Buchholz             1:05.47    1:06.40  
       31.84  1:06.40                                                      
 42 Mazur, Jana               JR COSH-FG              1:07.44    1:06.41  
       31.24  1:06.41                                                      
 43 D'Amico, Tamara              CBHS                 1:04.90    1:06.44  
       30.49  1:06.44                                                      
 44 Marin, Krista             FR Sta                  1:05.34    1:07.08  
       31.48  1:07.08                                                      
 45 Mitchell, Alex N             Tps-FL               1:07.24    1:07.14  
       31.56  1:07.14                                                      
 46 Griffith, Carly              CHHS                 1:10.29    1:07.95  
       31.68  1:07.95                                                      
 47 Taylor, Kelsey               ESHS                 1:09.50    1:08.07  
       31.85  1:08.07                                                      
 48 Puska, Holly K            JR Tarpons-FL           1:07.95    1:08.48  
       31.03  1:08.48                                                      
 49 VanDuyne, Tracy              ESHS                 1:10.00    1:09.09  
       32.70  1:09.09                                                      
 50 Bouthillier, Chantal      6t AHPL-FG              1:07.48    1:09.10  
       32.40  1:09.10                                                      
 51 Grochmal, Lauren             BKHS                 1:07.00    1:09.86  
       31.96  1:09.86                                                      
 52 Robertson, Lauren            PHUHS                1:09.60    1:09.99  
       32.13  1:09.99                                                      
 53 Bledsoe, Meredith            Episcopal            1:11.66    1:10.74  
       32.58  1:10.74                                                      
 54 Chatham, Amanda              LHS                  1:08.00    1:10.75  
       33.50  1:10.75                                                      
 55 Langenhan, Gayle D        SR Vikings-FL           1:08.32    1:10.90  
       31.93  1:10.90                                                      
 56 Willis, Sammi                GVHS                 1:08.90    1:11.03  
       33.15  1:11.03                                                      
 57 Close, Chelsea               CBHS                 1:09.00    1:11.24  
       33.36  1:11.24                                                      
 58 Kane, Sarah E                SCHS                 1:10.84    1:11.42  
       32.42  1:11.42                                                      
 59 Morgan, Andrea               GHS                  1:09.68    1:11.68  
       32.82  1:11.68                                                      
 60 Ervien, Jess J            SR Vikings-FL           1:11.69    1:11.87  
       34.28  1:11.87                                                      
 61 Bryant, Stephanie            CENHS                1:11.69    1:11.95  
       32.32  1:11.95                                                      
 62 Tsagaris, Julianne C      SO Cougars-FL           1:08.08    1:12.10  
       32.21  1:12.10                                                      
 63 Strauss, Ashlee              LBHS                 1:09.80    1:12.40  
       33.56  1:12.40                                                      
 64 Ferguson, Cindy           FR Sta                  1:10.00    1:12.67  
       34.19  1:12.67                                                      
 65 Clay, Breanna             SR Bvrt                 1:10.50    1:12.73  
       34.10  1:12.73                                                      
 66 Gomez, Carly R               Satellite-FL         1:15.20    1:13.08  
       33.56  1:13.08                                                      
 67 Rodriguez, Kathryn           SEMHS-FL             1:11.00    1:13.36  
       34.46  1:13.36                                                      
 68 Mitchell, Katie           JR Bvrt                 1:11.00    1:14.59  
       33.30  1:14.59                                                      
 69 Roberts, Morgan              MARHS                1:11.69    1:14.87  
       35.23  1:14.87                                                      
 70 Schlak, Allison              CHHS                 1:11.00    1:15.32  
       34.96  1:15.32                                                      
 71 Daniel, Lindsay M         FR Vikings-FL           1:10.99    1:15.79  
       35.18  1:15.79                                                      
 72 Kaplan, Jori              12 Berkeley-FL          1:10.65    1:15.86  
       35.22  1:15.86                                                      
 73 Pulte, Liz                   CLHS                 1:11.16    1:17.13  
       32.89  1:17.13                                                      
 74 Steele, Amanda R             ODA                  1:10.56    1:18.84  
       36.40  1:18.84                                                      
 75 Black, Lauren             JR Bvrt                 1:11.50    1:22.21  
       36.15  1:22.21                                                      
 76 Wolfsen, Christianne L       Episcopal            1:11.68    1:26.25  
       39.62  1:26.25                                                      
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Fraser, Shaune D          JR Bolles                 51.24      48.93   20  
       23.13    48.93                                                      
  2 Forbes, Alexander         SR Lyman                  51.34      49.39   17  
       23.37    49.39                                                      
  3 Stroman, Skylar Z            Satellite-FL           52.73      51.87   16  
       24.31    51.87                                                      
  4 Glover, Alex                 PHUHS                  54.76      52.41   15  
       24.34    52.41                                                      
  5 Haidar, Nawaf             SR AHPL-FG                52.37      52.64   14  
       24.41    52.64                                                      
  6 Sprowls, Peter               CHHS                   53.22      52.73   13  
       24.92    52.73                                                      
  7 Lewis, Mike               JR Bolles                 52.75      53.28   12  
       24.75    53.28                                                      
  8 Birk, Francisco              LHS                    53.97      53.39   11  
       24.83    53.39                                                      
B - Final
  9 Curnutte, Levi               PHUHS                  55.94      54.57    9  
       25.21    54.57                                                      
 10 Lopez Cantera, Victor A   SO Belen Prep             54.84      54.80    7  
       26.04    54.80                                                      
 11 Dix, Patrick                 LHS                    55.19      55.23    6  
       26.06    55.23                                                      
 12 Armbrister, Shane         FR Sta                    56.76      55.38    5  
       25.96    55.38                                                      
 13 Drannan, Jacob            JR AHPL-FG                56.51      55.45    4  
       25.82    55.45                                                      
 14 Andrepont, Nathan         JR Bolles                 55.39      55.76    3  
       26.07    55.76                                                      
 15 McGhan, Steve C              Satellite-FL           56.03      56.00    2  
       26.37    56.00                                                      
 16 Voss, Danny S             SR Olympia                56.62      56.45    1  
       26.65    56.45                                                      
 
Event 10  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fraser, Shaune D          JR Bolles                 50.26      51.24  
       23.99    51.24                                                      
  2 Forbes, Alexander         SR Lyman                  48.93      51.34  
       24.37    51.34                                                      
  3 Haidar, Nawaf             SR AHPL-FG                53.26      52.37  
       24.31    52.37                                                      
  4 Stroman, Skylar Z            Satellite-FL           51.46      52.73  
       25.06    52.73                                                      
  5 Lewis, Mike               JR Bolles                 51.50      52.75  
       24.74    52.75                                                      
  6 Sprowls, Peter               CHHS                   53.60      53.22  
       25.20    53.22                                                      
  7 Birk, Francisco              LHS                    53.25      53.97  
       25.28    53.97                                                      
  8 Glover, Alex                 PHUHS                  54.00      54.76  
       25.31    54.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lopez Cantera, Victor A   SO Belen Prep             55.22      54.84  
       26.07    54.84                                                      
 10 Dix, Patrick                 LHS                    54.88      55.19  
       26.27    55.19                                                      
 11 Andrepont, Nathan         JR Bolles                 55.74      55.39  
       26.00    55.39                                                      
 12 Curnutte, Levi               PHUHS                  56.80      55.94  
       25.11    55.94                                                      
 13 McGhan, Steve C              Satellite-FL           56.64      56.03  
       26.72    56.03                                                      
 14 Drannan, Jacob            JR AHPL-FG                54.57      56.51  
       26.38    56.51                                                      
 15 Voss, Danny S             SR Olympia                57.68      56.62  
       26.88    56.62                                                      
 16 Armbrister, Shane         FR Sta                    55.10      56.76  
       26.56    56.76                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Banacki, Ramon               PHUHS                  56.60      56.96  
       26.48    56.96                                                      
 18 Morgan, Kevin             JR Olympia                57.09      57.02  
       27.21    57.02                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Johnson, William          JR Buchholz               57.14      57.10  
       26.28    57.10                                                      
 20 Saboff, Ryan                 Tps-FL                 58.44      57.11  
       26.58    57.11                                                      
 21 Shia, Kevin                  SEMHS-FL               55.99      57.12  
       26.47    57.12                                                      
 22 Alvarez Burgos, Orlando   JR Belen Prep             58.24      57.67  
       26.89    57.67                                                      
 23 Shutt, Hunter H           SO Spartans               57.49      58.08  
       27.14    58.08                                                      
 24 Strom, Theadore              BKHS                   58.00      58.18  
       26.86    58.18                                                      
 25 Marini, Dan                  SEMHS-FL             1:01.00      58.92  
       27.88    58.92                                                      
 26 Lain, Zach                   CWHS                 1:02.00      59.27  
       28.11    59.27                                                      
 27 Lumpa, Craig              SO Bolles                 58.17      59.35  
       26.61    59.35                                                      
 28 Weber, Stuart             FR Vikings-FL           1:01.00      59.66  
       27.49    59.66                                                      
 29 Minor, Sean               FR Bvrt                   59.57      59.96  
       27.76    59.96                                                      
 30 Roka, Michael             JR Fort Myers           1:00.00      59.98  
       27.81    59.98                                                      
 31 Frydenborg, beck             RHS                  1:02.10    1:00.08  
       27.40  1:00.08                                                      
 32 Hughes, Steven M          SR Tarpons-FL           1:02.53    1:00.61  
       28.05  1:00.61                                                      
 33 Ritz, Peter                  CLHS                 1:03.85    1:00.76  
       28.24  1:00.76                                                      
 34 Stranburg, Chris             LHS                  1:03.89    1:01.42  
       28.14  1:01.42                                                      
 35 Lombradozzi, Travis          CBHS                 1:01.15    1:01.54  
       28.16  1:01.54                                                      
 36 Lim, Jeffrey S            SO Tarpons-FL           1:02.36    1:01.73  
       29.23  1:01.73                                                      
 37 Mastrapa, Rey A           JR Belen Prep           1:02.55    1:01.84  
       28.49  1:01.84                                                      
 38 Perez De Alejo, Christop  SR Belen Prep           1:02.49    1:02.32  
       29.69  1:02.32                                                      
 39 Frey, Eric                FR Sta                  1:03.00    1:02.96  
       29.10  1:02.96                                                      
 40 Hardy, Zachary M             Episcopal            1:09.89    1:03.54  
       28.61  1:03.54                                                      
 41 Moye, Zachary                STCHS                1:02.80    1:03.97  
       28.61  1:03.97                                                      
 42 Tilka, Jack A             SO Tarpons-FL           1:04.02    1:04.04  
       29.96  1:04.04                                                      
 43 Cochran, Jared            JR Lphs-FL              1:01.61    1:04.59  
       30.40  1:04.59                                                      
 44 Cooke, Evan                  PHUHS                1:02.80    1:04.93  
       30.19  1:04.93                                                      
 45 Castagna, Charles            CWHS                 1:10.00    1:05.30  
       30.37  1:05.30                                                      
 46 Hutchinson, Marcus           SPS                  1:11.69    1:07.09  
       29.89  1:07.09                                                      
 47 Cline, Daniel             JR Pbhs-FL              1:02.86    1:07.28  
       30.34  1:07.28                                                      
 48 Guenster, Dereck          FR Sta                  1:06.00    1:07.36  
       30.47  1:07.36                                                      
 49 Hendrie, Derek B          JR Lphs-FL              1:08.16    1:07.88  
       31.39  1:07.88                                                      
 50 Shelleman, Eric              MHS                  1:11.28    1:08.11  
       30.03  1:08.11                                                      
 51 Santospirito, Chris       FR Bvrt                 1:09.70    1:09.65  
       31.26  1:09.65                                                      
 52 Lindner, Ryan                CBHS                 1:11.00    1:10.99  
       33.19  1:10.99                                                      
 53 Conoscenti, JJ               CBHS                 1:11.00    1:11.92  
       32.98  1:11.92                                                      
 54 Boothby, Josh                CENHS                1:12.97    1:13.84  
       33.51  1:13.84                                                      
 55 Rodgers, Brooks              LHS                  1:12.06    1:16.52  
       34.31  1:16.52                                                      
 56 Bobo, Sam                  7 Berkeley-FL          1:12.85    1:18.36  
       36.78  1:18.36                                                      
 57 Raymond, Jack D              Episcopal            1:13.00    1:36.03  
       43.28  1:36.03                                                      
 58 Fuentes, Raul                Miami Coral Park-FL       NT    1:37.21  
       42.45  1:37.21                                                      
 -- Lang, John                   BKHS                   55.00         DQ  
       25.04       DQ                                                      
 -- Ford, Doug                   FAA                  1:05.42         DQ  
       29.31       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Romano, Meg R             FR Vikings-FL             50.76      49.86   20  
       24.18    49.86                                                      
  2 Torres, Elisabeth M       JR Spartans               53.14      52.41   17  
       25.21    52.41                                                      
  3 Totten, Erica C              Bolles                 53.23      52.52   16  
       25.36    52.52                                                      
  4 Eisenring, Stephanie      FR Pbhs-FL                54.40      53.65   15  
       25.79    53.65                                                      
  5 Lopez, Coral              JR Bolles                 54.52      54.03   14  
       26.39    54.03                                                      
  6 Epley, Rebekah N             Bolles                 54.07      54.17   13  
       26.01    54.17                                                      
  7 Bardin, Jessie L          SR Vikings-FL             54.32      54.21   12  
       26.68    54.21                                                      
  8 Stevens, Kariann             PHUHS                  54.61      54.60   11  
       25.94    54.60                                                      
B - Final
  9 Burns, Rachel A              Cougars-FL             54.73      53.61    9  
       25.67    53.61                                                      
 10 Conroy, Rae                  GVHS                   55.68      54.56    7  
       26.26    54.56                                                      
 11 Brown, Katie M            FR Vikings-FL             55.91      55.28    6  
       26.51    55.28                                                      
 12 Craddock, Cassie L        SO Bolles                 54.84      55.48    5  
       26.67    55.48                                                      
 13 Sears, Julie                 CWHS                   55.07      55.51    4  
       26.80    55.51                                                      
 14 Jarquin, Tisha            FR Olympia                55.74      55.95    3  
       27.07    55.95                                                      
 15 Ouellette, Kristin A         Satellite-FL           56.01      56.05    2  
       26.45    56.05                                                      
 16 Lewin, Sarah Grace        10 Berkeley-FL            55.74      56.31    1  
       26.77    56.31                                                      
 
Event 11  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Romano, Meg R             FR Vikings-FL             50.78      50.76  
       24.30    50.76                                                      
  2 Torres, Elisabeth M       JR Spartans               53.22      53.14  
       25.54    53.14                                                      
  3 Totten, Erica C              Bolles                 53.00      53.23  
       25.71    53.23                                                      
  4 Epley, Rebekah N             Bolles                 54.12      54.07  
       26.12    54.07                                                      
  5 Bardin, Jessie L          SR Vikings-FL             54.66      54.32  
       26.18    54.32                                                      
  6 Eisenring, Stephanie      FR Pbhs-FL                53.30      54.40  
       26.35    54.40                                                      
  7 Lopez, Coral              JR Bolles                 53.10      54.52  
       26.68    54.52                                                      
  8 Stevens, Kariann             PHUHS                  57.50      54.61  
       26.05    54.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Burns, Rachel A              Cougars-FL             54.57      54.73  
       26.34    54.73                                                      
 10 Craddock, Cassie L        SO Bolles                 53.00      54.84  
       26.70    54.84                                                      
 11 Sears, Julie                 CWHS                   56.00      55.07  
       26.68    55.07                                                      
 12 Conroy, Rae                  GVHS                   54.91      55.68  
       26.62    55.68                                                      
 13 Lewin, Sarah Grace        10 Berkeley-FL            56.28      55.74  
       26.71    55.74                                                      
 13 Jarquin, Tisha            FR Olympia                57.72      55.74  
       26.81    55.74                                                      
 15 Brown, Katie M            FR Vikings-FL             56.56      55.91  
       26.70    55.91                                                      
 16 Ouellette, Kristin A         Satellite-FL           56.76      56.01  
       26.83    56.01                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cokee, Amanda                GJHS                   54.00      56.03  
       26.43    56.03                                                      
 18 Kastes, Kylie A           JR Cougars-FL             56.09      56.19  
       26.41    56.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hinson, Saphire              LHS                    56.20      56.44  
       27.65    56.44                                                      
 20 Kail, Jamie                  LHS                    54.90      56.46  
       27.34    56.46                                                      
 21 Wolfe, Megan                 SEBHS                  55.80      56.55  
       26.75    56.55                                                      
 22 Chong, Erin M             JR Olympia                56.78      56.56  
       27.79    56.56                                                      
 23 Sheppard, Lindsay         JR Buchholz               57.50      56.88  
       27.65    56.88                                                      
 24 Hague, Candace               STCHS                  56.66      56.92  
       26.90    56.92                                                      
 25 Otterson, Kristin R          Episcopal              56.55      56.99  
       27.59    56.99                                                      
 26 St. Louis, Jackie            SPS                    57.43      57.12  
       27.73    57.12                                                      
 27 Barlow, Rachel            JR Buchholz             1:00.50      57.38  
       27.60    57.38                                                      
 28 Derr, Kayla N                SCHS                   57.97      57.44  
       27.24    57.44                                                      
 29 Cox, Sarah                   CBHS                   59.78      57.52  
       27.46    57.52                                                      
 30 Petit, Lauren                BKHS                   57.00      57.54  
       27.72    57.54                                                      
 31 Morrow, Brynn                LBHS                   58.40      57.68  
       27.55    57.68                                                      
 32 Snawerdt, Jessi L            Satellite-FL           59.46      57.79  
       27.43    57.79                                                      
 33 Victoria, Andrea          JR Sta                    55.55      57.91  
       27.83    57.91                                                      
 34 Cardy, Christina             PHUHS                  58.70      57.98  
       28.07    57.98                                                      
 35 Wimberly, Kathleen J         Episcopal              57.00      58.12  
       28.18    58.12                                                      
 36 Blassneck, Wesley            LYHS                   56.90      58.26  
       27.47    58.26                                                      
 37 Sullivan, Elle               Episcopal              58.00      58.27  
       27.79    58.27                                                      
 37 Gillilian, Carly          SR Lyman                  58.50      58.27  
       27.86    58.27                                                      
 39 Black, Erin               FR Bvrt                   56.53      58.30  
       28.11    58.30                                                      
 40 Hanson, Erica R              Episcopal              58.94      58.38  
       28.46    58.38                                                      
 41 Anderson, Kelsey          FR COSH-FG                59.64      58.66  
       27.66    58.66                                                      
 42 Titilayo, Adeleye            AFA                    59.23      58.67  
       28.56    58.67                                                      
 43 Behrns, Callie            JR Buchholz               59.00      58.72  
       28.00    58.72                                                      
 44 Su, Ling                     LYHS                   59.20      58.79  
       28.11    58.79                                                      
 45 Ware, Cat                    CBHS                   58.53      58.88  
       28.34    58.88                                                      
 46 Wall, Mary Kate              Tps-FL               1:00.10      59.17  
       28.79    59.17                                                      
 47 Norton, Katie E              SCHS                   58.12      59.26  
       29.12    59.26                                                      
 48 Yarnish, Lauren              Tps-FL               1:01.97      59.27  
       28.84    59.27                                                      
 49 Lizzoli, Christine           DPHS                   58.00      59.39  
       28.54    59.39                                                      
 50 Marston, Bette            10 Berkeley-FL            59.24      59.67  
       28.51    59.67                                                      
 51 Freeland, Leeza              SEBHS                  56.72      59.72  
       28.44    59.72                                                      
 51 Miller, Ashley               SCHS                   57.55      59.72  
       28.76    59.72                                                      
 53 Lopez, Emily                 Catholic             1:00.79      59.75  
       28.80    59.75                                                      
 54 Judin, Danielle N         SR Sta                    59.15      59.76  
       28.90    59.76                                                      
 55 Rees, Caitlin             JR Bvrt                   59.16      59.78  
       28.85    59.78                                                      
 56 King, Sydney                 BKHS                 1:00.00      59.93  
       28.60    59.93                                                      
 57 Kerfoot, Sarah            SO Bvrt                 1:00.18    1:00.34  
       29.18  1:00.34                                                      
 58 McCauley, Michelle M      SR Spartans             1:00.08    1:00.44  
       28.56  1:00.44                                                      
 58 Culberson, Rachel         SO Lyman                1:00.00    1:00.44  
       28.81  1:00.44                                                      
 60 Lightsey, Lacae           SR Lphs-FL                59.49    1:00.46  
       28.59  1:00.46                                                      
 61 Bane, Lindsay M              Spartans               59.99    1:00.60  
       28.57  1:00.60                                                      
 62 Syse, Jannike             JR Pbhs-FL                59.46    1:00.74  
       28.48  1:00.74                                                      
 63 Smith, Mikaela            SO Buchholz             1:01.99    1:00.83  
       28.78  1:00.83                                                      
 64 Schuh, Sarah                 SEMHS-FL               59.50    1:00.84  
       28.85  1:00.84                                                      
 65 Braukman, Leah               PHUHS                1:01.00    1:00.92  
       29.08  1:00.92                                                      
 66 Grovier, Christy             GHS                  1:01.54    1:00.94  
       29.42  1:00.94                                                      
 67 Heller, Alexa             11 Berkeley-FL          1:01.11    1:01.11  
       29.43  1:01.11                                                      
 68 Fordyce, Lauren              CHHS                   58.50    1:01.33  
       29.44  1:01.33                                                      
 69 Mulhere, Kaitlin             LYHS                 1:01.40    1:01.39  
       29.05  1:01.39                                                      
 70 Nolin, Krista N           JR Vikings-FL           1:01.99    1:01.58  
       29.03  1:01.58                                                      
 71 Sheffield, Emily             LHS                  1:01.00    1:01.77  
       29.28  1:01.77                                                      
 72 Smith, Nicole                Seahawks-FL          1:01.03    1:02.01  
       30.46  1:02.01                                                      
 73 Burmaster, Emily          JR COSH-FG              1:01.76    1:02.04  
       29.73  1:02.04                                                      
 74 Grochmal, Lauren             BKHS                   59.00    1:02.29  
       29.85  1:02.29                                                      
 75 Moeller, Jenna            JR Kwhs-FG              1:00.99    1:02.32  
       30.56  1:02.32                                                      
 76 Vermuelen, Kristtn           GHS                  1:01.78    1:02.69  
       29.98  1:02.69                                                      
 77 Hooper, Kim                  CENHS                1:01.52    1:02.70  
       30.07  1:02.70                                                      
 78 Crum, Ashley                 LHS                  1:01.96    1:02.93  
       30.16  1:02.93                                                      
 79 Gonzalez, Lilian          8t AHPL-FG              1:01.80    1:03.29  
       29.95  1:03.29                                                      
 80 Taylor-Manges, Arielle       MARHS                1:01.99    1:03.31  
       30.38  1:03.31                                                      
 81 Siljestrom, Laura            CBHS                 1:01.00    1:03.57  
       30.48  1:03.57                                                      
 82 Byron, Kyla                  Tps-FL               1:01.99    1:03.59  
       30.75  1:03.59                                                      
 82 Freeze, Vanessa              CBHS                 1:01.50    1:03.59  
       30.08  1:03.59                                                      
 84 Lichten, Allie            SO AHPL-FG              1:01.50    1:04.64  
       31.59  1:04.64                                                      
 85 Griffith, Carly              CHHS                 1:01.00    1:05.81  
       31.32  1:05.81                                                      
 86 Roll-Polk, Alex              CHHS                 1:01.00    1:06.20  
       31.82  1:06.20                                                      
 87 Wagner, Kelsie               GVHS                 1:01.52    1:06.25  
       30.60  1:06.25                                                      
 88 Hanley, Caitlan           SO Pbhs-FL              1:00.55    1:07.29  
       30.13  1:07.29                                                      
 89 Black, Lauren             JR Bvrt                 1:01.98    1:08.97  
       32.18  1:08.97                                                      
 90 Cashell, Ariel               CENHS                1:01.24    1:09.39  
       32.97  1:09.39                                                      
 91 Capablanco, Laura            BKHS                 1:01.00    1:10.99  
       33.29  1:10.99                                                      
 92 Perez, Brittney              Lyman                1:01.02    1:11.61  
 93 Anderson, Kristy          SO Lyman                1:01.00    1:15.47  
       35.00  1:15.47                                                      
 94 Powers, Alana                MHS                  1:00.98    1:19.24  
       36.62  1:19.24                                                      
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Long, John                   BKHS                   48.11      47.23   20  
       22.71    47.23                                                      
  2 Forte, Travis Michael A   JR Bolles                 47.45      47.61   17  
       22.93    47.61                                                      
  3 Snawerdt, John P             Satellite-FL           48.38      47.73   16  
       23.33    47.73                                                      
  4 Guntoro, Bobby               Bolles                 48.29      48.27   15  
       23.34    48.27                                                      
  5 Patino, Diego             SO Fort Myers             49.63      48.96   14  
       23.67    48.96                                                      
  6 Leemis, Justin D             Episcopal              48.99      49.03   13  
       23.54    49.03                                                      
  7 Caldwell, Trevor             Catholic               48.99      49.08   12  
       23.42    49.08                                                      
  8 Coan, Kyle                SO Sta                    49.12      49.51   11  
       23.21    49.51                                                      
B - Final
  9 Frissell, Dustin E        11 Berkeley-FL            49.94      49.66    9  
       24.29    49.66                                                      
 10 Curnutte, Levi               PHUHS                  50.66      50.12    7  
       23.67    50.12                                                      
 11 DeVault, Zach S              Episcopal              49.82      50.31    6  
       23.77    50.31                                                      
 12 Gleeson, Greg                CLHS                   50.13      50.42    5  
       23.96    50.42                                                      
 13 Carral, Santiago          JR Bolles                 50.95      50.49    4  
       24.33    50.49                                                      
 14 Humphrey, David              SRHS                   51.40      50.73    3  
       24.36    50.73                                                      
 15 Reed, Tyler                  PHUHS                  51.40      51.07    2  
       24.57    51.07                                                      
 16 Elliott, William             CHHS                   50.59      51.41    1  
       24.50    51.41                                                      
 
Event 12  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Forte, Travis Michael A   JR Bolles                 47.95      47.45  
       22.90    47.45                                                      
  2 Long, John                   BKHS                   47.00      48.11  
       23.45    48.11                                                      
  3 Guntoro, Bobby               Bolles                 47.78      48.29  
       23.57    48.29                                                      
  4 Snawerdt, John P             Satellite-FL           50.23      48.38  
       23.06    48.38                                                      
  5 Caldwell, Trevor             Catholic               47.70      48.99  
       23.40    48.99                                                      
  5 Leemis, Justin D             Episcopal              48.22      48.99  
       23.86    48.99                                                      
  7 Coan, Kyle                SO Sta                    47.90      49.12  
       23.33    49.12                                                      
  8 Patino, Diego             SO Fort Myers             49.00      49.63  
       23.99    49.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 DeVault, Zach S              Episcopal              48.55      49.82  
       23.60    49.82                                                      
 10 Frissell, Dustin E        11 Berkeley-FL               NT      49.94  
       23.85    49.94                                                      
 11 Gleeson, Greg                CLHS                   52.91      50.13  
       24.01    50.13                                                      
 12 Elliott, William             CHHS                   51.70      50.59  
       24.21    50.59                                                      
 13 Curnutte, Levi               PHUHS                  49.80      50.66  
       24.24    50.66                                                      
 14 Carral, Santiago          JR Bolles                 51.34      50.95  
       24.39    50.95                                                      
 15 Edwards, J.R.                BKHS                   53.00      51.37  
       25.08    51.37                                                      
 16 Reed, Tyler                  PHUHS                  53.50     J51.40  
       24.52    51.40                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Humphrey, David              SRHS                   50.00     J51.40  
       24.73    51.40                                                      
 18 Orozco, Sebastian         SO Belen Prep             50.53      51.65  
       24.97    51.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kalsow, Oleg              SR Fort Myers             49.70      51.76  
       24.67    51.76                                                      
 20 Alidina, Jasmin              PHUHS                  53.00      51.96  
       24.61    51.96                                                      
 21 Hughes, Pat                  Tps-FL                 52.09      52.32  
       25.61    52.32                                                      
 21 Wang, Yuankai                Bolles                 53.08      52.32  
       25.33    52.32                                                      
 23 Wilkes, Michael              Lphs-FL                54.91      52.39  
       25.66    52.39                                                      
 24 Gentry, Robert            SR Belen Prep             52.50      52.55  
       25.18    52.55                                                      
 25 Monteiro, Dylan E            Satellite-FL           54.23      52.57  
       25.00    52.57                                                      
 26 Stetson, Jack                BKHS                   53.00      52.61  
       25.47    52.61                                                      
 27 Sacino, John                 Catholic               55.80      52.62  
       24.97    52.62                                                      
 28 Waganaar, Spencer T          Satellite-FL           53.72      52.67  
       25.66    52.67                                                      
 29 Van Der Waag, Davi           FAA                    54.78      52.76  
       26.21    52.76                                                      
 30 Barrows, Denver H            Satellite-FL           55.12      52.99  
       25.22    52.99                                                      
 31 Minor, Sean               FR Bvrt                   51.61      53.11  
       25.54    53.11                                                      
 32 Knight, Luke A            SO Kwhs-FG                53.51      53.26  
       25.54    53.26                                                      
 33 Guenov, Alex                 SEMHS-FL               54.50      53.35  
       25.43    53.35                                                      
 34 Hawthorne, Chip           SO Olympia                55.00      53.37  
       25.42    53.37                                                      
 35 Buchanan, Brandon            GJHS                   54.10      53.47  
       25.99    53.47                                                      
 36 Wolfe, Quinlan               SEBHS                  53.32      53.50  
       25.73    53.50                                                      
 37 Serrano, Manuel              GHS                    54.52      53.71  
       25.57    53.71                                                      
 38 Combs, Sam M                 SCHS                   52.89      53.76  
       25.27    53.76                                                      
 39 Reder, Mathew J           SR Cougars-FL             52.70      53.86  
       25.43    53.86                                                      
 40 Cook, Webster                CWHS                   57.10      53.91  
       26.02    53.91                                                      
 41 Guttierrez, Evan          SO Sta                    52.90      54.04  
       25.67    54.04                                                      
 42 Wainwright, Christopher      Episcopal              56.00      54.34  
       25.30    54.34                                                      
 43 Milnerll, Stephen            GVHS                   54.00      54.45  
       26.57    54.45                                                      
 44 Gauntt, Parker               CLHS                   55.75      54.46  
       25.67    54.46                                                      
 45 Moore, David              JR Lphs-FL                53.44      54.63  
       54.63    54.63                                                      
 46 DeVault, Drew                Episcopal              55.00      54.77  
       25.46    54.77                                                      
 47 Jerry, John                  GVHS                   55.00      54.83  
       26.47    54.83                                                      
 48 Close, Adam                  CBHS                   54.40      54.95  
       26.34    54.95                                                      
 49 Bardin, Charles           FR Vikings-FL             57.35      54.97  
       26.67    54.97                                                      
 50 Kretsch, Leo              SR Bvrt                   53.05      55.17  
       26.15    55.17                                                      
 51 Brecher, Aaron               PHUHS                  55.70      55.21  
       26.22    55.21                                                      
 52 Eley, Joel S              12 Holy Trinity-FL        54.50      55.30  
       26.70    55.30                                                      
 53 Wagner, Cody              JR COSH-FG                56.18      55.61  
       26.05    55.61                                                      
 54 Stanley, Derek               MHS                    54.22      55.73  
       26.68    55.73                                                      
 55 Scott, Kenton                STCHS                  54.52      55.97  
       27.08    55.97                                                      
 56 Shahan, James             SR Pbhs-FL                54.46      56.08  
       25.50    56.08                                                      
 57 Morden, Ben                  CHHS                   56.00      56.14  
       27.11    56.14                                                      
 58 Sliwicski, Ronnie            SEBHS                  55.76      56.49  
       26.23    56.49                                                      
 59 Levy, Murray              JR Sta                    56.00      56.53  
       27.28    56.53                                                      
 60 Angel, Danny T            SR Vikings-FL             56.38      56.57  
       26.60    56.57                                                      
 61 McKibben, Michael            LHS                    54.90      56.60  
       28.15    56.60                                                      
 62 Alvarez, Clauido             GVHS                   55.99      56.67  
       27.15    56.67                                                      
 63 Johnson, Andrew           12 Berkeley-FL            57.15      56.74  
       27.04    56.74                                                      
 64 Murrell, Greg                LHS                    57.31      56.79  
       27.02    56.79                                                      
 65 VanLent, Nathaniel        JR COSH-FG                57.22      56.86  
       26.54    56.86                                                      
 66 Richardson, Erik             SPS                    57.50      57.10  
       27.13    57.10                                                      
 67 Cassidy, Lucas S          SR Vikings-FL             57.39      57.44  
       27.82    57.44                                                      
 68 Flores, Abimael              GHS                    57.20      57.54  
       27.48    57.54                                                      
 69 Veal, Michael                CBHS                   57.00      57.57  
       27.57    57.57                                                      
 70 Sands, Dakota             FR Pbhs-FL                56.56      57.72  
       26.72    57.72                                                      
 71 Eicholtz, Zack             8 Berkeley-FL            56.65      57.78  
       28.13    57.78                                                      
 72 Nenov, Peter                 USNSU                  56.78      57.82  
       27.67    57.82                                                      
 73 Noland, Thomas               Sta                    55.10      58.29  
       28.59    58.29                                                      
 74 Neilson, Robert           SO AHPL-FG                56.91      58.53  
       28.20    58.53                                                      
 75 Schwab, Nicholas          SO Belen Prep             52.80      58.71  
       27.82    58.71                                                      
 76 Sullivan, Mark S          JR Kwhs-FG                57.29      59.06  
       27.82    59.06                                                      
 77 Ilyles, Krisztain            CENHS                  57.39    1:00.43  
       28.51  1:00.43                                                      
 78 Johnson, Ryan                CENHS                  57.32    1:00.58  
       29.83  1:00.58                                                      
 79 Moon, George                 CENHS                  57.39    1:01.12  
       29.61  1:01.12                                                      
 80 Nagy-Kato, Drew              LHS                    57.00    1:02.51  
       28.32  1:02.51                                                      
 81 Skurnick, Tom                CENHS                  57.39    1:11.13  
       32.01  1:11.13                                                      
 -- Haidar, Nawaf             SR AHPL-FG                48.56         DQ  
       23.28       DQ                                                      
 
Event 12S  Boys 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Reed, Tyler                  PHUHS                     NT      50.73  
       24.61    50.73                                                      
  1 Humphrey, David              SRHS                      NT      50.73  
       24.55    50.73                                                      
 
Event 13  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin, Chelsea            CLHS                 4:53.71    4:49.71   20  
       26.57    55.30  1:24.68  1:54.06  2:23.49  2:52.96  3:22.34  3:52.07
     4:21.17  4:49.71                                                      
  2 Modglin, Amy              FR Fort Myers           4:55.82    4:53.12   17  
       27.19    56.37  1:25.86  1:55.39  2:25.20  2:54.86  3:24.59  3:54.44
     4:24.05  4:53.12                                                      
  3 Casey, Katie E            SO Bolles               5:04.52    5:01.45   16  
       27.47    57.25  1:27.89  1:58.80  2:29.54  3:00.38  3:31.16  4:01.69
     4:31.82  5:01.45                                                      
  4 Paterson, Ashley L           Satellite-FL         5:01.83    5:02.30   15  
       27.13    56.96  1:27.52  1:58.33  2:28.83  2:59.44  3:30.09  4:01.24
     4:32.26  5:02.30                                                      
  5 Sutanto, Magdalena           Bolles               5:02.53    5:03.03   14  
       28.31    58.24  1:28.43  1:59.09  2:29.77  3:00.97  3:31.64  4:02.70
     4:33.63  5:03.03                                                      
  6 Grams, Ginny                 CCS                  5:05.00    5:06.08   13  
       28.01    58.63  1:29.74  2:01.27  2:32.06  3:03.13  3:34.61  4:05.69
     4:36.50  5:06.08                                                      
  7 Labreche, Ryann           JR Bvrt                 5:05.23    5:06.40   12  
       27.74    57.76  1:28.66  2:00.07  2:31.30  3:02.74  3:33.76  4:04.69
     4:35.92  5:06.40                                                      
  8 Huber, Stacey                GVHS                 5:06.41    5:11.01   11  
       28.78    59.41  1:30.45  2:01.65  2:32.68  3:04.19  3:35.46  4:06.88
     4:38.91  5:11.01                                                      
B - Final
  9 Stase, Michota               AFA                  5:09.01    5:04.07    9  
       27.80    57.68  1:28.01  1:58.75  2:29.66  3:00.55  3:31.63  4:02.75
     4:33.73  5:04.07                                                      
 10 Turnadzic, Maida             Seahawks-FL          5:12.49    5:05.29    7  
       28.14    58.81  1:30.08  2:01.48  2:33.07  3:04.60  3:35.15  4:05.49
     4:35.83  5:05.29                                                      
 11 Chovanec, Mimi A          JR Bolles               5:06.41    5:05.96    6  
       28.60    59.26  1:30.17  2:01.28  2:32.34  3:03.29  3:34.05  4:05.10
     4:36.18  5:05.96                                                      
 12 Ballatore, Angelina       SO Buchholz             5:11.94    5:10.32    5  
       28.52    59.50  1:30.77  2:02.07  2:33.58  3:05.35  3:36.99  4:08.66
     4:39.98  5:10.32                                                      
 13 Randolph, Courtney        8t AHPL-FG              5:14.91    5:10.56    4  
       29.11    59.86  1:31.07  2:02.60  2:34.01  3:05.61  3:37.10  4:08.60
     4:40.06  5:10.56                                                      
 14 Gadowry, Michelle E       SO Tarpons-FL           5:14.01    5:11.34    3  
       28.61    59.46  1:30.87  2:02.21  2:33.80  3:05.21  3:37.35  4:09.15
     4:40.84  5:11.34                                                      
 15 Allen, Brittany              CHHS                 5:14.38    5:14.91    2  
       28.76    59.99  1:31.68  2:03.22  2:35.02  3:06.88  3:39.02  4:11.02
     4:43.33  5:14.91                                                      
 16 Buehner, Anja                LHS                  5:15.03    5:15.70    1  
       29.66  1:01.23  1:33.30  2:05.57  2:37.33  3:09.28  3:41.28  4:13.39
     4:44.91  5:15.70                                                      
 
Event 13  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Chelsea            CLHS                 4:48.00    4:53.71  
       27.54    56.56  1:26.08  1:55.66  2:25.22  2:54.93  3:24.70  3:54.63
     4:24.71  4:53.71                                                      
  2 Modglin, Amy              FR Fort Myers           4:50.90    4:55.82  
       27.57    56.96  1:26.67  1:56.34  2:26.40  2:56.43  3:26.60  3:56.82
     4:26.78  4:55.82                                                      
  3 Paterson, Ashley L           Satellite-FL         5:04.79    5:01.83  
       27.72    58.16  1:28.74  1:59.37  2:29.79  3:00.21  3:30.68  4:01.45
     4:32.57  5:01.83                                                      
  4 Sutanto, Magdalena           Bolles               5:03.30    5:02.53  
       28.01    57.89  1:28.25  1:59.01  2:29.88  3:00.95  3:31.74  4:02.51
     4:33.22  5:02.53                                                      
  5 Casey, Katie E            SO Bolles               5:01.04    5:04.52  
       27.83    58.09  1:28.26  1:59.18  2:29.96  3:01.10  3:32.19  4:03.40
     4:34.35  5:04.52                                                      
  6 Grams, Ginny                 CCS                  5:08.83    5:05.00  
       28.22    58.67  1:29.82  2:00.82  2:32.03  3:03.23  3:34.35  4:05.35
     4:35.73  5:05.00                                                      
  7 Labreche, Ryann           JR Bvrt                 5:02.80    5:05.23  
       28.18    58.85  1:29.92  2:01.17  2:32.16  3:03.29  3:34.56  4:05.57
     4:35.99  5:05.23                                                      
  8 McReynolds, Colleen M     SO Bolles               4:53.00    5:05.65  
       28.33    58.78  1:29.72  2:00.94  2:32.03  3:03.15  3:34.45  4:05.54
     4:36.49  5:05.65                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Huber, Stacey                GVHS                 5:02.90    5:06.41  
       29.00    59.76  1:30.33  2:01.33  2:32.31  3:03.31  3:34.23  4:05.51
     4:36.11  5:06.41                                                      
  9 Chovanec, Mimi A          JR Bolles               5:08.00    5:06.41  
       28.83    59.23  1:29.76  2:00.47  2:31.30  3:02.21  3:33.08  4:04.34
     4:35.76  5:06.41                                                      
 11 Stase, Michota               AFA                  5:04.23    5:09.01  
       28.10    58.57  1:29.59  2:00.76  2:31.93  3:03.45  3:34.97  4:06.40
     4:37.95  5:09.01                                                      
 12 Ballatore, Angelina       SO Buchholz             5:09.34    5:11.94  
       28.52    58.72  1:29.75  2:00.78  2:32.54  3:04.59  3:36.64  4:08.85
     4:40.80  5:11.94                                                      
 13 Turnadzic, Maida             Seahawks-FL          5:08.53    5:12.49  
       28.42    59.49  1:31.41  2:03.36  2:35.34  3:07.56  3:39.52  4:10.61
     4:42.24  5:12.49                                                      
 14 Gadowry, Michelle E       SO Tarpons-FL           5:08.10    5:14.01  
       28.43    59.91  1:32.59  2:04.78  2:36.99  3:09.05  3:40.79  4:12.41
     4:43.82  5:14.01                                                      
 15 Allen, Brittany              CHHS                 5:15.00    5:14.38  
       29.32  1:00.30  1:32.10  2:04.25  2:36.33  3:08.46  3:40.77  4:12.68
     4:44.36  5:14.38                                                      
 16 Randolph, Courtney        8t AHPL-FG              5:10.55    5:14.91  
       29.05    59.75  1:31.36  2:03.17  2:35.16  3:07.34  3:39.36  4:11.51
     4:43.45  5:14.91                                                      
 16 Buehner, Anja                LHS                  5:07.22   J5:15.03  
       30.02  1:01.90  1:34.01  2:05.79  2:37.63  3:09.22  3:41.11  4:12.75
     4:44.29  5:15.03                                                      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 17 Pacheco, Laura            SR Fort Myers           4:59.06   J5:15.03  
       28.94    59.68  1:30.95  2:02.48  2:34.25  3:06.29  3:38.62  4:10.89
     4:43.27  5:15.03                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Davidson, Katie              Tps-FL               5:25.93    5:17.41  
       28.66    59.97  1:31.69  2:03.63  2:36.29  3:08.56  3:40.79  4:13.56
     4:45.93  5:17.41                                                      
 20 Barton, Lindsey              LMPS                 5:20.00    5:17.92  
       29.34  1:00.72  1:32.05  2:03.88  2:36.08  3:08.36  3:40.92  4:13.49
     4:46.22  5:17.92                                                      
 21 Mayer, Gina               10 Berkeley-FL          5:27.17    5:20.11  
       28.78  1:00.49  1:33.08  2:05.61  2:37.82  3:10.65  3:43.15  4:16.07
     4:48.51  5:20.11                                                      
 22 Rodda, Kelly                 CHHS                 5:20.00    5:20.41  
       29.58  1:00.84  1:32.79  2:05.12  2:37.88  3:10.58  3:43.47  4:16.16
     4:48.62  5:20.41                                                      
 23 McCaw, Jackie             FR Bvrt                 5:25.15    5:20.45  
       29.15  1:00.76  1:32.81  2:05.29  2:38.04  3:10.50  3:43.31  4:15.99
     4:48.66  5:20.45                                                      
 24 Milo, Jaime R             SR Vikings-FL           5:16.55    5:21.29  
       29.36  1:00.83  1:32.70  2:04.93  2:37.52  3:10.14  3:42.93  4:15.93
     4:48.82  5:21.29                                                      
 25 Cardet, Lucie             FR Sta                  5:10.00    5:24.34  
       30.28  1:03.00  1:35.55  2:08.84  2:41.80  3:14.50  3:47.26  4:20.02
     4:52.52  5:24.34                                                      
 26 O'Leary, Caroline            BKHS                 5:35.00    5:25.59  
       30.02  1:02.98  1:35.35  2:09.08  2:42.18  3:15.40  3:48.33  4:21.01
     4:53.74  5:25.59                                                      
 27 Soltis, Katie             SO Buchholz             5:34.64    5:25.91  
       31.70  1:04.66  1:37.37  2:10.41  2:43.12  3:16.14  3:48.69  4:21.68
     4:54.20  5:25.91                                                      
 28 Davies, Charlotte         SO Fort Myers           5:20.44    5:27.64  
       29.43  1:01.84  1:34.92  2:08.16  2:41.39  3:14.76  3:48.40  4:21.74
     4:55.01  5:27.64                                                      
 29 Wortkotter, Brittany      FR Fort Myers           5:25.37    5:28.76  
       29.72  1:01.81  1:34.79  2:08.21  2:41.46  3:15.02  3:48.74  4:22.58
     4:56.37  5:28.76                                                      
 30 Farrington, Myah             PHUHS                5:36.10    5:29.09  
       29.92  1:02.42  1:35.31  2:08.68  2:41.76  3:15.61  3:48.94  4:23.22
     4:57.34  5:29.09                                                      
 31 Neidigh, Lauren E            Spartans             5:38.60    5:29.22  
       29.98  1:02.65  1:35.73  2:08.71  2:42.37  3:15.95  3:49.68  4:23.85
     4:58.12  5:29.22                                                      
 32 Caysido, Raquel T         FR Sta                  5:36.06    5:32.19  
       30.31  1:02.72  1:35.84  2:09.14  2:42.85  3:16.80  3:50.67  4:24.72
     4:58.76  5:32.19                                                      
 33 Steele, Heather              ODA                  5:30.17    5:33.04  
       30.69  1:03.61  1:36.22  2:09.18  2:42.06  3:14.82  3:48.84  4:24.09
     4:59.03  5:33.04                                                      
 34 Smith, Emily                 Tps-FL               5:41.70    5:34.69  
       31.31  1:05.58  1:39.50  2:14.02  2:47.79  3:21.40  3:55.00  4:28.82
     5:01.99  5:34.69                                                      
 35 Brubaker, Lisa               Tps-FL               5:39.74    5:34.70  
       31.02  1:05.14  1:39.24  2:13.82  2:48.13  3:21.93  3:55.79  4:29.77
     5:02.68  5:34.70                                                      
 36 Nielsen, Michelle         FR Bvrt                 5:46.95    5:37.35  
       30.93  1:04.38  1:38.58  2:12.61  2:47.42  3:22.18  3:56.49  4:30.85
     5:04.93  5:37.35                                                      
 37 Cottle, Cattie               CHHS                 5:50.00    5:37.77  
       32.10  1:05.65  1:39.25  2:13.55  2:48.42  3:22.69  3:56.16  4:30.45
     5:04.87  5:37.77                                                      
 38 Papoosha, Marta              Tps-FL               5:47.11    5:39.72  
       31.94  1:05.83  1:39.82  2:14.19  2:48.67  3:23.11  3:57.51  4:32.02
     5:06.51  5:39.72                                                      
 39 Phillips, Cori A          10 Berkeley-FL          5:36.44    5:41.91  
       30.84  1:04.24  1:38.51  2:12.80  2:47.24  3:21.64  3:56.45  4:31.48
     5:06.89  5:41.91                                                      
 40 Scheiffele, Dianne        SO Buchholz             5:34.26    5:42.85  
       31.30  1:05.26  1:40.06  2:14.86  2:49.93  3:24.85  3:59.80  4:34.47
     5:09.16  5:42.85                                                      
 41 Marin, Krista             FR Sta                  5:41.42    5:46.15  
       32.09  1:06.73  1:41.84  2:17.17  2:52.17  3:27.60  4:02.39  4:37.28
     5:12.30  5:46.15                                                      
 42 Hamilton, Paige W            Episcopal            5:52.88    5:47.81  
       32.12  1:06.33  1:42.22  2:17.72  2:53.03  3:27.50  4:02.41  4:37.98
     5:13.31  5:47.81                                                      
 43 Varga, Ashley                LBHS                 5:42.80    5:48.01  
       31.91  1:06.72  1:41.80  2:17.26  2:52.68  3:28.01  4:03.32  4:39.34
     5:14.50  5:48.01                                                      
 44 Brennan, Katie            7t AHPL-FG              5:54.52    5:49.33  
       32.17  1:07.88  1:43.36  2:18.87  2:54.42  3:29.84  4:05.64  4:41.18
     5:16.51  5:49.33                                                      
 45 Ferguson, Cindy           FR Sta                  5:49.00    5:52.98  
       32.86  1:08.34  1:44.31  2:20.09  2:55.82  3:31.56  4:07.36  4:43.32
     5:18.60  5:52.98                                                      
 46 Greer, Breanne               CWHS                 6:09.00    5:54.01  
       32.17  1:06.35  1:41.74  2:17.38  2:53.73  3:30.15  4:06.55  4:43.32
     5:19.55  5:54.01                                                      
 47 Magnuson, Shannon            GHS                  5:54.11    5:54.88  
       32.04  1:06.55  1:41.62  2:17.75  2:54.37  3:31.18  4:08.15  4:44.75
     5:21.03  5:54.88                                                      
 48 Davis, Janine M           SR Tarpons-FL           5:57.62    5:55.37  
       31.09  1:06.05  1:41.66  2:17.73  2:54.43  3:30.96  4:07.88  4:44.74
     5:21.06  5:55.37                                                      
 49 Hamm, Ashley                 CENHS                6:00.85    5:56.97  
       32.96  1:08.21  1:44.66  2:21.00  2:57.37  3:33.88  4:10.17  4:46.58
     5:22.47  5:56.97                                                      
 50 Hall, Annie                  CBHS                 6:01.00    5:57.15  
       33.02  1:08.94  1:45.25  2:22.62  2:58.96  3:35.72  4:12.71  4:48.69
     5:24.01  5:57.15                                                      
 51 Schlak, Allison              CHHS                 5:58.19    6:02.81  
       34.32  1:10.48  1:47.80  2:25.05  3:02.76  3:39.92  4:16.82  4:52.96
     5:29.09  6:02.81                                                      
 52 Kirchofer, Ali               CBHS                 6:03.00    6:05.96  
       32.22  1:07.57  1:44.38  2:21.50  2:58.72  3:36.07  4:13.69  4:51.37
     5:29.05  6:05.96                                                      
 53 Gonzalez, Letty              Seahawks-FL          6:05.01    6:10.46  
       32.82  1:08.72  1:45.28  2:23.27  3:01.18  3:38.56  4:16.99  4:55.56
     5:34.45  6:10.46                                                      
 54 Watson, Susannah             ESHS                 6:12.00    6:12.08  
       33.50  1:10.58  1:48.39  2:26.12  3:04.20  3:42.89  4:20.30  4:57.95
     5:35.70  6:12.08                                                      
 55 Barrows, Kayleigh            CBHS                 6:03.00    6:15.30  
       32.37  1:08.48  1:45.35  2:23.58  3:01.55  3:40.57  4:19.45  4:58.93
     5:38.41  6:15.30                                                      
 56 Ferry, Jennifer              Episcopal            6:00.11    6:18.36  
       34.41  1:12.75  1:51.39  2:30.50  3:08.34  3:47.51  4:26.29  5:04.00
     5:41.45  6:18.36                                                      
 57 Schroeder, Stephanie         STCHS                6:10.89    6:21.11  
       30.72  1:06.49  1:44.79  2:23.71  3:03.65  3:43.55  4:23.56  5:04.30
     5:43.88  6:21.11                                                      
 58 Wickenden, Megan K           Episcopal            6:10.89    6:21.16  
       33.68  1:10.71  1:49.18  2:27.71  3:06.88  3:46.69  4:25.96  5:05.30
     5:44.82  6:21.16                                                      
 59 Shimansky, Kate              ESHS                 6:12.00    6:21.23  
       34.41  1:12.45  1:51.07  2:29.82  3:08.94  3:47.68  4:26.61  5:05.39
     5:44.23  6:21.23                                                      
 60 Gaidry, Alicia               CLHS                 6:12.89    6:27.77  
       31.82  1:08.24  1:46.53  2:25.90  3:05.66  3:46.22  4:27.45  5:08.66
     5:49.27  6:27.77                                                      
 61 Gelman, Nikki                LYHS                 6:13.40    6:30.36  
       34.52  1:12.58  1:52.03  2:32.22  3:12.45  3:52.92  4:32.82  5:13.36
     5:53.19  6:30.36                                                      
 62 Martinez, Rebecca         JR Pbhs-FL              6:12.55    6:47.20  
       31.74  1:09.40  1:48.66  2:30.56  3:13.03  3:55.35  4:38.78  5:22.13
     6:05.03  6:47.20                                                      
 63 Ranney, Amanda               Episcopal            6:12.89    6:51.24  
       35.18  1:15.27  1:56.80  2:38.85  3:21.59  4:03.49  4:45.96  5:28.81
     6:11.36  6:51.24                                                      
 
Event 14  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Ziegler, Joe                 LHS                  4:38.67    4:32.96   20  
       25.70    53.82  1:21.47  1:48.91  2:16.24  2:43.80  3:11.16  3:38.60
     4:06.03  4:32.96                                                      
  2 O'Malley, Collin             SEMHS-FL             4:47.50    4:39.20   17  
       25.88    54.81  1:23.75  1:52.66  2:21.37  2:48.82  3:16.28  3:43.97
     4:11.66  4:39.20                                                      
  3 Norton, Matthew J            SCHS                 4:42.27    4:39.21   16  
       26.20    54.43  1:23.33  1:52.24  2:21.04  2:49.30  3:17.86  3:46.68
     4:13.56  4:39.21                                                      
  4 Montgomery, Mack             Tps-FL               4:47.55    4:41.85   15  
       26.27    54.36  1:23.31  1:51.06  2:19.18  2:47.38  3:15.93  3:44.72
     4:13.70  4:41.85                                                      
  5 Martin, Alexander S       SO Bolles               4:43.13    4:42.83   14  
       25.71    54.26  1:22.77  1:51.41  2:20.45  2:48.98  3:17.80  3:46.54
     4:15.16  4:42.83                                                      
  6 Erickson, Shawn              CHHS                 4:44.76    4:44.97   13  
       25.80    54.09  1:22.67  1:51.62  2:20.51  2:49.57  3:18.40  3:47.68
     4:16.71  4:44.97                                                      
  7 Modglin, Nathan           JR Fort Myers           4:45.75    4:45.09   12  
       25.65    54.48  1:23.10  1:51.98  2:20.83  2:49.67  3:18.65  3:47.74
     4:16.81  4:45.09                                                      
  8 DuBrasky, Tayler          SO Bvrt                 4:47.24    4:45.95   11  
       25.66    53.68  1:22.49  1:51.53  2:20.72  2:49.87  3:19.25  3:48.80
     4:18.20  4:45.95                                                      
B - Final
  9 Morgan, Kevin             JR Olympia              4:48.82    4:41.57    9  
       24.74    52.30  1:20.09  1:48.26  2:16.69  2:45.63  3:14.69  3:43.98
     4:12.88  4:41.57                                                      
 10 Dyer, Cameron C           SO Bolles               4:47.65    4:44.52    7  
       25.55    53.60  1:21.88  1:50.52  2:19.29  2:48.11  3:17.05  3:46.20
     4:15.48  4:44.52                                                      
 11 Dodds, Logan                 WSHS                 4:47.79    4:47.77    6  
       26.11    54.49  1:22.95  1:52.08  2:21.21  2:50.84  3:20.35  3:50.13
     4:19.46  4:47.77                                                      
 12 Cunningham, Andrew           GVHS                 4:51.00    4:49.77    5  
       26.37    54.85  1:23.77  1:52.84  2:21.90  2:51.35  3:21.00  3:50.58
     4:20.36  4:49.77                                                      
 13 Jordan, Jonathan D        10 Berkeley-FL          4:51.04    4:50.97    4  
       25.58    54.27  1:23.23  1:52.84  2:22.77  2:52.50  3:22.30  3:52.00
     4:21.54  4:50.97                                                      
 14 Shimansky, Michael        JR Buchholz             4:54.84    4:51.12    3  
       26.52    55.38  1:24.46  1:53.88  2:23.58  2:53.37  3:23.14  3:52.87
     4:22.77  4:51.12                                                      
 15 Plapp, Byron J            FR Bolles               4:52.30    4:51.30    2  
       26.20    55.39  1:24.65  1:54.06  2:23.50  2:53.50  3:23.36  3:53.27
     4:22.99  4:51.30                                                      
 16 Arenson, Patrick C        SO Belen Prep           4:52.78    5:01.64    1  
       26.75    55.91  1:25.85  1:56.45  2:27.30  2:57.84  3:29.30  3:59.96
     4:30.88  5:01.64                                                      
 
Event 14  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ziegler, Joe                 LHS                  4:27.77    4:38.67  
       25.78    53.91  1:22.27  1:50.63  2:19.02  2:47.03  3:14.77  3:42.98
     4:11.19  4:38.67                                                      
  2 Norton, Matthew J            SCHS                 4:33.19    4:42.27  
       26.36    54.54  1:22.86  1:51.42  2:20.22  2:49.20  3:18.27  3:47.29
     4:16.43  4:42.27                                                      
  3 Martin, Alexander S       SO Bolles               4:36.94    4:43.13  
       25.40    53.88  1:23.02  1:51.93  2:21.02  2:49.66  3:18.57  3:47.19
     4:15.74  4:43.13                                                      
  4 Erickson, Shawn              CHHS                 4:50.00    4:44.76  
       26.03    54.39  1:23.39  1:52.37  2:21.25  2:50.28  3:19.48  3:49.04
     4:17.76  4:44.76                                                      
  5 Modglin, Nathan           JR Fort Myers           4:48.74    4:45.75  
       26.01    54.79  1:23.70  1:52.73  2:21.39  2:50.09  3:19.44  3:48.72
     4:18.02  4:45.75                                                      
  6 DuBrasky, Tayler          SO Bvrt                 4:45.67    4:47.24  
       26.10    54.53  1:23.49  1:52.57  2:21.67  2:50.76  3:20.23  3:49.69
     4:19.13  4:47.24                                                      
  7 O'Malley, Collin             SEMHS-FL             4:41.62    4:47.50  
       26.07    54.33  1:22.99  1:51.86  2:20.75  2:49.74  3:18.90  3:48.54
     4:18.40  4:47.50                                                      
  8 Montgomery, Mack             Tps-FL               4:46.77    4:47.55  
       27.03    55.73  1:24.76  1:53.47  2:23.03  2:51.98  3:21.34  3:50.71
     4:20.47  4:47.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dyer, Cameron C           SO Bolles               4:40.99    4:47.65  
       25.90    54.43  1:23.35  1:52.23  2:21.43  2:50.37  3:19.12  3:48.10
     4:17.60  4:47.65                                                      
 10 Dodds, Logan                 WSHS                 4:55.26    4:47.79  
       26.55    55.39  1:24.19  1:53.34  2:22.52  2:51.70  3:21.12  3:50.83
     4:20.43  4:47.79                                                      
 11 Morgan, Kevin             JR Olympia              4:57.72    4:48.82  
       25.91    55.04  1:24.49  1:53.97  2:23.54  2:52.95  3:22.02  3:51.32
     4:20.32  4:48.82                                                      
 12 Cunningham, Andrew           GVHS                 4:39.00    4:51.00  
       27.43    56.11  1:25.17  1:54.60  2:23.62  2:52.83  3:22.29  3:51.94
     4:21.74  4:51.00                                                      
 13 Jordan, Jonathan D        10 Berkeley-FL          4:40.59    4:51.04  
       26.22    55.16  1:24.40  1:53.70  2:23.08  2:52.52  3:22.29  3:52.25
     4:21.58  4:51.04                                                      
 14 Plapp, Byron J            FR Bolles               4:58.14    4:52.30  
       26.12    55.15  1:24.57  1:54.51  2:24.42  2:54.01  3:23.77  3:53.25
     4:23.48  4:52.30                                                      
 15 Arenson, Patrick C        SO Belen Prep           4:50.38    4:52.78  
       26.55    55.18  1:23.86  1:52.93  2:22.46  2:52.43  3:22.47  3:52.73
     4:23.07  4:52.78                                                      
 16 Shimansky, Michael        JR Buchholz             5:01.23    4:54.84  
       27.19    55.99  1:25.21  1:54.70  2:24.74  2:55.06  3:25.38  3:55.64
     4:25.66  4:54.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Voss, Danny S             SR Olympia              4:43.02    4:55.74  
       27.31    56.79  1:26.63  1:56.81  2:26.69  2:56.18  3:25.39  3:55.15
     4:25.15  4:55.74                                                      
 18 Chambers, Cameron         FR Vikings-FL           5:07.08    4:57.11  
       27.66    57.36  1:27.64  1:57.77  2:28.06  2:58.14  3:28.39  3:58.37
     4:28.32  4:57.11                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Zomerfeld, Raymond J      JR Belen Prep           4:56.36    4:57.81  
       26.81    55.87  1:25.49  1:55.23  2:25.27  2:55.40  3:26.16  3:56.92
     4:27.63  4:57.81                                                      
 20 Overton, William G           Episcopal            5:07.11    4:59.58  
       27.51    57.31  1:27.80  1:57.98  2:28.30  2:58.25  3:29.05  3:59.74
     4:30.27  4:59.58                                                      
 21 Shutt, Hunter H           SO Spartans             4:57.30    5:00.23  
       26.84    55.70  1:25.08  1:54.83  2:24.99  2:55.66  3:26.88  3:58.22
     4:29.78  5:00.23                                                      
 22 Roka, Michael             JR Fort Myers           5:00.00    5:01.08  
       27.09    56.36  1:26.08  1:56.39  2:26.82  2:57.79  3:28.54  3:59.56
     4:30.72  5:01.08                                                      
 23 Ritz, Peter                  CLHS                 5:19.15    5:01.23  
       26.75    56.12  1:26.44  1:56.89  2:27.23  2:57.58  3:28.80  3:59.77
     4:30.51  5:01.23                                                      
 24 Clow, Jonathan               RHS                  5:18.33    5:01.27  
       27.28    57.07  1:28.34  1:59.28  2:29.90  3:00.47  3:31.00  4:01.96
     4:31.92  5:01.27                                                      
 25 Paterson, Brent R            Satellite-FL         4:57.65    5:04.32  
       26.82    56.58  1:26.98  1:57.44  2:28.54  2:59.76  3:31.11  4:02.80
     4:34.29  5:04.32                                                      
 26 Lopez Cantera, Victor A   SO Belen Prep           5:00.11    5:04.53  
       27.20    57.27  1:28.13  1:59.08  2:30.13  3:01.00  3:31.84  4:02.98
     4:34.12  5:04.53                                                      
 27 Epping, Jeff                 STCHS                5:04.57    5:10.25  
       26.25    56.98  1:28.75  2:01.17  2:32.97  3:04.80  3:36.12  4:07.81
     4:39.55  5:10.25                                                      
 28 Wang, Yuankai                Bolles               5:05.00    5:13.17  
       28.03    58.85  1:30.55  2:01.53  2:33.46  3:05.41  3:37.99  4:09.91
     4:42.46  5:13.17                                                      
 29 Marini, Dan                  SEMHS-FL             5:18.00    5:18.98  
       28.76  1:00.41  1:32.85  2:05.28  2:37.32  3:09.87  3:42.54  4:15.75
     4:47.51  5:18.98                                                      
 30 Mistoler, Stephen            Tps-FL               5:40.54    5:19.69  
       28.42    59.99  1:32.35  2:04.58  2:37.44  3:10.73  3:43.67  4:16.37
     4:48.23  5:19.69                                                      
 31 Lombardo, Tommy R         SR Cougars-FL           5:02.66    5:23.16  
       27.78  1:00.08  1:33.21  2:07.02  2:40.59  3:14.33  3:47.96  4:20.83
     4:52.85  5:23.16                                                      
 32 Steele, Graham               PHUHS                5:27.80    5:24.04  
       27.74    57.90  1:30.11  2:01.80  2:34.96  3:08.87  3:43.00  4:17.74
     4:51.31  5:24.04                                                      
 33 Alvarez Burgos, Tulio J   SO Belen Prep           5:15.91    5:26.30  
       28.01    58.68  1:31.29  2:04.53  2:38.13  3:12.32  3:46.15  4:20.17
     4:53.34  5:26.30                                                      
 34 Frey, Eric                FR Sta                  5:29.00    5:30.29  
       28.37  1:00.93  1:33.44  2:06.71  2:40.35  3:14.57  3:48.85  4:23.06
     4:57.36  5:30.29                                                      
 35 Eagles, Robert            SR Pbhs-FL              5:35.74    5:40.28  
       29.51  1:02.07  1:36.07  2:10.39  2:44.82  3:19.74  3:55.10  4:31.06
     5:06.44  5:40.28                                                      
 36 Burns, Chris                 Tps-FL               5:50.27    5:46.92  
       30.87  1:04.65  1:39.06  2:14.02  2:49.67  3:25.87  4:01.62  4:37.34
     5:12.57  5:46.92                                                      
 37 Bergelt, Paul                GHS                  5:50.80    5:46.98  
       28.69  1:02.62  1:37.91  2:13.86  2:49.29  3:25.77  4:01.59  4:37.48
     5:12.40  5:46.98                                                      
 38 Allbritton, Johnny           PHUHS                5:45.00    5:52.21  
       29.70  1:02.49  1:36.61  2:11.75  2:46.92  3:22.95  3:59.37  4:36.20
     5:13.46  5:52.21                                                      
 39 Fryer, James                 CWHS                 5:59.00    5:54.06  
       31.21  1:05.58  1:41.26  2:17.40  2:53.04  3:29.67  4:06.06  4:41.87
     5:19.06  5:54.06                                                      
 40 Armstrong, Phillip           CBHS                 5:52.00    5:54.95  
       30.85  1:06.03  1:41.22  2:17.46  2:53.30  3:30.49  4:07.21  4:43.37
     5:19.47  5:54.95                                                      
 41 Lynch, Ryan                  GHS                  5:57.75    5:56.63  
       30.60  1:05.68  1:42.25  2:19.39  2:56.88  3:35.06  4:13.23  4:51.01
     5:25.73  5:56.63                                                      
 42 Morgan, Craig                GHS                  5:58.12    5:58.21  
       31.83  1:07.42  1:43.85  2:21.10  2:59.12  3:36.56  4:13.59  4:49.84
     5:25.08  5:58.21                                                      
 43 Hendrie, Derek B          JR Lphs-FL              5:56.71    5:58.89  
       31.52  1:06.07  1:41.09  2:17.34  2:54.54  3:31.27  4:08.88  4:46.42
     5:24.19  5:58.89                                                      
 44 Griffith, Scott              LHS                  5:59.80    6:02.02  
       32.32  1:07.79  1:44.39  2:21.49  2:58.76  3:36.09  4:13.54  4:51.69
     5:29.10  6:02.02                                                      
 45 Franklin, Ron             SR Lphs-FL              5:55.70    6:15.22  
       30.69  1:06.62  1:44.13  2:22.01  3:01.06  3:40.22  4:20.38  4:59.76
     5:38.38  6:15.22                                                      
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 The Bolles School                                 1:40.95    1:38.56   40  
     1) Geary, Caitlin M                2) Craddock, Cassie L SO          
     3) Otte, Ansley JR                 4) Casey, Katie E SO              
       24.63    49.23  1:14.05  1:38.56                                    
  2 St. Thomas Aquinas                                1:42.98    1:40.10   34  
     1) Cianci, Carmen G JR             2) Cardet, Lucie FR               
     3) Victoria, Andrea JR             4) Thomas, Barbara G SR           
       25.52    51.13  1:16.32  1:40.10                                    
  3 Countryside High School-FL                        1:41.94    1:40.45   32  
     1)                                 2) Grace, Kelly M                 
     3) Kastes, Kylie A JR              4) Burns, Rachel A                
       25.39    51.06  1:16.26  1:40.45                                    
  4 Palm Harbor University High Sc                    1:42.93    1:41.82   30  
     1) Thornburg, Candace              2) Bauza, Colleen                 
     3) Braukman, Leah                  4) Stevens, Kariann               
       25.23    50.45  1:16.72  1:41.82                                    
  5 Olympia High School                               1:43.14    1:42.00   28  
     1) Chong, Erin M JR                2) Jarquin, Tisha FR              
     3) Siggins, Amber SO               4) Jarquin, Sasha JR              
       26.38    51.82  1:16.58  1:42.00                                    
  6 Buchholz High School                              1:43.74    1:42.10   26  
     1) Bohunicky, Jamie FR             2) Branin, Lauren SO              
     3) Sheppard, Lindsay JR            4) Ballatore, Angelina SO         
       24.92    50.23  1:16.13  1:42.10                                    
  7 Gainesville High School                           1:43.34    1:44.49   24  
     1) Conroy, Rae                     2) Huber, Stacey                  
     3) Ramirez, Lily                   4) Cunningham, Jenny              
       25.67    52.46  1:17.15  1:44.49                                    
  8 Circle Christian School                           1:44.13    1:48.20   22  
     1) Grams, Ginny                    2) Grams, Emily                   
     3) Dowling, Kelly                  4) Adams, Sarah                   
       25.50    51.73  1:19.12  1:48.20                                    
B - Final
  9 Leon County High School                           1:45.64    1:43.41   18  
     1) Straubinger, Anna               2) Lieb, Jenny                    
     3) Hinson, Saphire                 4) Kail, Jamie                    
                       1:17.70  1:43.41                                    
 10 Trinity Prep HS-FL                                1:45.45    1:43.82   14  
     1) Davidson, Katie                 2) Sherdel, Sammi                 
     3) Hughes, Shelby                  4) Sutphen, Monika                
       25.84    51.08  1:17.64  1:43.82                                    
 11 Bishop Kenny High School                          1:44.86    1:45.00   12  
     1) Anderson, Mary Alice            2) Grochmal, Lauren               
     3) O'Leary, Caroline               4) Petit, Lauren                  
       25.95    53.82  1:19.58  1:45.00                                    
 12 St. Johns Country Day School                      1:46.28    1:45.63   10  
     1) Bane, Lindsay M                 2) Neidigh, Lauren E              
     3) McCauley, Michelle M SR         4) Torres, Elisabeth M JR         
       27.46    54.43  1:21.19  1:45.63                                    
 13 Spruce Creek High School                          1:44.75    1:46.16    8  
     1) Kuehl, Kimberly R               2) Norton, Katie E                
     3) Derr, Kayla N                   4) Venables, Blair L              
       26.83    53.05  1:19.30  1:46.16                                    
 14 Shorecrest Preparatory School                     1:47.72    1:46.50    6  
       26.51    53.73  1:20.76  1:46.50                                    
 15 Lely High School                                  1:46.70    1:46.68    4  
     1) Farhat, Louisa                  2) Mulhere, Kaitlin               
     3) Farhat, Mercedes                4) Blassneck, Wesley              
       26.90    54.25  1:21.01  1:46.68                                    
 16 Satellite High School-FL                          1:45.12    1:47.82    2  
     1) Paterson, Ashley L              2) Ouellette, Kristin A           
     3) Snawerdt, Jessi L               4) Scone, Delanee E               
       25.35    51.83  1:19.13  1:47.82                                    
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 The Bolles School                                 1:38.97    1:40.95  
     1) Geary, Caitlin M                2) Craddock, Cassie L SO          
     3) Otte, Ansley JR                 4) Casey, Katie E SO              
       24.66    50.37  1:15.68  1:40.95                                    
  2 Countryside High School-FL                        1:53.31    1:41.94  
     1) Kastes, Katie C JR              2) Grace, Kelly M                 
     3) Kastes, Kylie A JR              4) Burns, Rachel A                
       25.03    51.43  1:16.92  1:41.94                                    
  3 Palm Harbor University High Sc                    1:50.00    1:42.93  
     1) Thornburg, Candace              2) Bauza, Colleen                 
     3) Braukman, Leah                  4) Stevens, Kariann               
       25.88    51.37  1:17.66  1:42.93                                    
  4 St. Thomas Aquinas                                1:40.95    1:42.98  
     1) Cianci, Carmen G JR             2) Cardet, Lucie FR               
     3) Victoria, Andrea JR             4) Thomas, Barbara G SR           
       24.55    50.41  1:16.57  1:42.98                                    
  5 Olympia High School                               1:47.50    1:43.14  
     1) Chong, Erin M JR                2) Jarquin, Tisha FR              
     3) Siggins, Amber SO               4) Jarquin, Sasha JR              
       26.14    52.26  1:17.40  1:43.14                                    
  6 Gainesville High School                           1:48.00    1:43.34  
     1) Conroy, Rae                     2) Ramirez, Lily                  
     3) Huber, Stacey                   4) Cunningham, Jenny              
       25.40    50.20  1:16.58  1:43.34                                    
  7 Buchholz High School                              1:43.34    1:43.74  
     1) Bohunicky, Jamie FR             2) Branin, Lauren SO              
     3) Sheppard, Lindsay JR            4) Ballatore, Angelina SO         
       25.28    51.05  1:17.33  1:43.74                                    
  8 Circle Christian School                           1:50.40    1:44.13  
     1) Grams, Ginny                    2) Dowling, Kelly                 
     3) Grams, Emily                    4) Adams, Sarah                   
       25.66    55.42  1:19.06  1:44.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Spruce Creek High School                          1:48.11    1:44.75  
     1) Kuehl, Kimberly R               2) Norton, Katie E                
     3) Derr, Kayla N                   4) Venables, Blair L              
       26.28    51.91  1:18.49  1:44.75                                    
 10 Bishop Kenny High School                          1:45.00    1:44.86  
     1) Anderson, Mary Alice            2) Grochmal, Lauren               
     3) O'Leary, Caroline               4) Petit, Lauren                  
       25.83    53.18  1:19.11  1:44.86                                    
 11 Satellite High School-FL                          1:47.50    1:45.12  
     1) Paterson, Ashley L              2) Ouellette, Kristin A           
     3) Snawerdt, Jessi L               4) Scone, Delanee E               
       25.33    51.44  1:18.17  1:45.12                                    
 12 Trinity Prep HS-FL                                1:46.12    1:45.45  
     1) Sherdel, Sammi                  2) Davidson, Katie                
     3) Hughes, Shelby                  4) Sutphen, Monika                
       26.25    52.24  1:19.32  1:45.45                                    
 13 Leon County High School                           1:48.02    1:45.64  
     1) Straubinger, Anna               2) Lieb, Jenny                    
     3) Hinson, Saphire                 4) Kail, Jamie                    
       26.14    52.43  1:19.67  1:45.64                                    
 14 St. Johns Country Day School                      1:46.11    1:46.28  
     1) Bane, Lindsay M                 2) Neidigh, Lauren E              
     3) McCauley, Michelle M SR         4) Torres, Elisabeth M JR         
       27.44    55.46  1:22.14  1:46.28                                    
 15 Lely High School                                  1:46.50    1:46.70  
     1) Farhat, Louisa                  2) Mulhere, Kaitlin               
     3) Farhat, Mercedes                4) Blassneck, Wesley              
       27.00    54.19  1:20.99  1:46.70                                    
 16 Shorecrest Preparatory School                     1:48.86    1:47.72  
     1) Lowry, Sandy                    2) Samuel, Katie                  
     3) Shea, Rachel                    4) St. Louis, Jackie              
       26.37    53.79  1:21.03  1:47.72                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Chiles High School                                1:48.00    1:48.35  
     1) Wade, Lauren                    2) Roll-Polk, Auriel              
     3) Fordyce, Lauren                 4) Nicholas, Nicole               
       26.34    52.95  1:21.39  1:48.35                                    
 18 Seminole High School-FL                           1:48.50    1:48.49  
     1) Corso, Kaycee                   2) Counterman, Laurel             
     3) Decker, Stephanie               4) Schuh, Sarah                   
       26.77    53.91  1:21.59  1:48.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Charlotte High School-FL                          1:49.03    1:48.70  
     1) Puska, Holly K JR               2) Gadowry, Michelle E SO         
     3) Kloor, Michelle A JR            4) Schwartz, Lauren E SR          
       25.98    53.95  1:21.53  1:48.70                                    
 20 Coral Shores High School-FG                       1:52.90    1:49.42  
     1) Anderson, Kelsey FR             2) Sola, Leona SO                 
     3) Burmaster, Emily JR             4) Mazur, Jana JR                 
       26.32    53.75  1:22.14  1:49.42                                    
 21 Pompano Beach High School 2005-FL                 1:47.85    1:49.60  
     1) Eisenring, Stephanie FR         2)                                
     3) Hanley, Caitlan SO              4) Syse, Jannike JR               
       25.26    53.27  1:22.31  1:49.60                                    
 22 Dr Phillips High School                           1:45.00    1:49.69  
     1) Gaynor, Nicole                  2) Greenhill, Alexandria          
     3) Lizzoli, Christine              4) Flores, Madeline               
       27.46    53.87  1:21.40  1:49.69                                    
 23 Lemon Bay High School                             1:48.70    1:49.92  
     1) Morrow, Brynn                   2) Powell, Sierra                 
     3) Varga, Ashley                   4) Strauss, Lauren                
       27.19    55.32  1:22.99  1:49.92                                    
 24 American Heritage School-Plant-FG                 1:50.31    1:50.78  
     1) Bouthillier, Isabelle SR        2) Correa, Adriana SO             
     3) Lichten, Allie SO               4) Gonzalez, Lilian 8t            
       27.40    54.46  1:22.35  1:50.78                                    
 25 Fort Myers HS                                     1:59.00    1:51.11  
     1) Learned, Kelly SR               2) Roka, Lyndsey SO               
     3) Wortkotter, Brittany FR         4) Davies, Charlotte SO           
       27.66    55.38  1:23.61  1:51.11                                    
 26 Cocoa Beach High School                           1:46.00    1:51.14  
     1) Siljestrom, Laura               2) Bradford, Laura                
     3) Freeze, Vanessa                 4) Cox, Sarah                     
       28.83    57.50  1:25.45  1:51.14                                    
 27 St. Cloud High School                             1:46.29    1:51.44  
     1) Dunton, Tonya                   2) Schroeder, Stephanie           
     3) Myers, Lesha                    4) Hague, Candace                 
       27.68    57.00  1:25.77  1:51.44                                    
 28 Clearwater High School                            1:48.70    1:51.50  
     1) Sears, Julie                    2) Peaton, Kelly                  
     3) Smith, Jenny                    4) Durhan, Erin                   
       26.71    55.11  1:23.41  1:51.50                                    
 29 Lake Placid High School-FL                        1:53.93    1:51.60  
     1) Gismondi, Maggie SR             2) Creel, Robyn SO                
     3) Rivers, Danielle E SO           4) Lightsey, Lacae SR             
       27.58    56.39  1:24.89  1:51.60                                    
 30 George Jenkins High School                        1:48.69    1:51.82  
     1) Cheatham, Brittany              2) Eisenman, Jennifer             
     3) Wilshire, Tiffani               4) Cokee, Amanda                  
       29.10    58.15  1:26.42  1:51.82                                    
 31 Out of Door Academy                               1:52.78    1:52.26  
     1) Steele, Heather                 2) Bone, Cayman                   
     3) Steele, Amanda R                4) McDonald, Maura                
       28.41    56.61  1:26.31  1:52.26                                    
 32 Berkeley Prep School-FL                           1:48.22    1:52.40  
     1) Helvenston, Susan 12            2) Dent, Kelsey 10                
     3) Attal, Caitlin 10               4) Marston, Bette 10              
       27.92    56.49  1:25.03  1:52.40                                    
 33 Rickards High School                              1:54.21    1:52.62  
     1) Chen, Alison                    2) Weimer, Lindsey                
     3) Mott-Smith, Claire              4) Fields, Jesse                  
       27.55    56.84  1:26.02  1:52.62                                    
 34 Northeast High School-FL                          1:43.95    1:52.93  
       26.84    55.26  1:24.32  1:52.93                                    
 35 Gateway High School                               1:55.00    1:55.08  
     1) Zewe, Alyssa                    2) Morgan, Yasmin                 
     3) Grovier, Christy                4) Vermuelen, Kristtn             
       28.90    59.02  1:26.48  1:55.08                                    
 36 Sebring High School                                    NT    1:56.18  
     1) Boyce, Ashley                   2) Giller, Paige                  
     3) Roman, Rachel                   4) Havery, Katie                  
       28.39    59.32  1:28.18  1:56.18                                    
 37 Marathon High School                                   NT    1:56.39  
     1) Boyd, Melanie                   2) Grube, Acacia                  
     3) Roberts, Morgan                 4) Taylor-Manges, Arielle         
       27.48    59.29  1:28.59  1:56.39                                    
 38 Key West High School 2004-FG                      1:56.67    1:56.58  
     1) Stokes, Erika L SR              2) Pape, Lee SO                   
     3) Moeller, Lea JR                 4) Moeller, Jenna JR              
       28.72    57.93  1:28.89  1:56.58                                    
 39 Lyman High School                                 2:03.60    1:57.28  
     1) Gillilian, Carly SR             2) Culberson, Rachel SO           
     3) Perez, Brittney                 4) Anderson, Kristy SO            
       27.44    54.89  1:26.34  1:57.28                                    
 40 Centennial High School                            2:02.21    2:00.14  
     1) Bryant, Stephanie               2) Cashell, Ariel                 
     3) Latrimore, Tara                 4) Hooper, Kim                    
       29.99  1:00.61  1:30.56  2:00.14                                    
 41 Taravella High School                                  NT    2:01.69  
     1) Acosta, Karen                   2) Service, Talia                 
     3) Beach, Sam                      4) Licata, Tina                   
       30.60  1:02.65  1:33.62  2:01.69                                    
 42 University School of Nsu                          1:53.90    2:01.98  
     1) Glickman, Lyndi                 2) Appell, Ashley                 
     3)                                 4) Sichler, Megan                 
       30.11  1:00.05  1:32.90  2:01.98                                    
 43 Eastside High School                              2:06.90    2:02.11  
     1) Snyder, Ally                    2) Chang, Danielle                
     3) Watson, Susannah                4) Nick, Allison                  
       29.69  1:00.05  1:32.60  2:02.11                                    
 44 Cape Coral High School-FL                         1:56.54    2:12.77  
     1) Sheffield, Megan                2) Chadwell, Lauren               
     3) Lane, Rachel                    4) Collins, Stephanie             
       32.34  1:06.92  1:39.52  2:12.77                                    
 45 Middleton High School                                  NT    2:36.72  
     1) Conrad, Cassie                  2) Baldwin, Tracy                 
     3) Lopez, Kelsey                   4) Powers, Alana                  
       35.06  1:25.23  2:02.90  2:36.72                                    
 -- Episcopal High School                             1:45.55         DQ  
     1) Sullivan, Elle                  2) Wimberly, Kathleen J           
     3) Hanson, Erica R                 4) Glasser, Nellie D              
       26.27    52.53  1:19.31       DQ                                    
 -- Bishop Verot Vikings                              1:50.00         DQ  
     1) McCaw, Tina M JR                2) Black, Erin FR                 
     3) Labreche, Ryann JR              4) Rees, Caitlin JR               
       27.11    58.81  1:20.58       DQ                                    
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 The Bolles School                                 1:31.29    1:27.19   40  
     1) Lewis, Mike JR                  2) Fraser, Shaune D JR            
     3) Forte, Travis Michael A JR      4) Martin, Alexander S SO         
       21.04    42.70  1:05.03  1:27.19                                    
  2 Bishop Kenny High School                          1:30.19    1:28.86   34  
     1) Lang, John                      2) Stetson, Jack                  
     3) Edwards, J.R.                   4) Long, John                     
       22.43    44.62  1:07.16  1:28.86                                    
  3 Seminole High School-FL                           1:32.60    1:29.32   32  
     1) Krug, Nathan                    2) Yuan, Michael                  
     3) Guenov, Alex                    4) O'Malley, Collin               
       22.32    44.06  1:07.46  1:29.32                                    
  4 Palm Harbor University High Sc                    1:31.55    1:30.47   30  
     1) Haas, Aaron                     2) Alidina, Jasmin                
     3) Glover, Alex                    4) Banacki, Ramon                 
       22.96    46.01  1:08.53  1:30.47                                    
  5 Chiles High School                                1:31.97    1:31.34   28  
     1) Elliott, William                2) Ervin, Scott                   
     3) Erickson, Shawn                 4) Sprowls, Peter                 
       23.18    46.66  1:09.46  1:31.34                                    
  6 Episcopal High School                             1:33.09    1:32.25   26  
     1) Leemis, Justin D                2) DeVault, Drew                  
     3) Overton, William G              4) DeVault, Zach S                
       22.87    45.33  1:08.73  1:32.25                                    
  7 Lyman High School                                 1:33.94    1:32.31   24  
     1) Forbes, Alexander SR            2) Forbes, Alan FR                
     3) Barrett, Ricky JR               4) Tracy, Mike JR                 
       21.04    43.98  1:08.13  1:32.31                                    
  8 St. Thomas Aquinas                                1:33.97    1:34.26   22  
     1) Armbrister, Shane FR            2) Coan, Kyle SO                  
     3) Guttierrez, Evan SO             4) Reinking, John SR              
       22.64    45.51  1:10.50  1:34.26                                    
B - Final
  9 Fort Myers HS                                     1:34.07    1:32.36   18  
     1) Kalsow, Oleg SR                 2) Austin, Mike JR                
     3) Modglin, Nathan JR              4) Patino, Diego SO               
       23.16    46.79  1:09.66  1:32.36                                    
 10 Belen Jesuit Prep School                          1:34.38    1:33.03   14  
     1) Orozco, Sebastian SO            2) Gentry, Robert SR              
     3) Schwab, Nicholas SO             4) Lopez Cantera, Victor A SO     
       22.83    46.04  1:09.47  1:33.03                                    
 11 Lake Placid High School-FL                        1:37.24    1:35.60   12  
     1) Wilkes, Michael                 2) Creel, Tommy SR                
     3) Lovett, Lee SR                  4) Moore, David JR                
       23.43    47.72  1:11.99  1:35.60                                    
 12 Clearwater High School                            1:37.58    1:35.82   10  
     1) Corbin, Adam                    2) Lechner, David                 
     3) Lain, Zach                      4) Cook, Webster                  
       23.18    47.79  1:12.52  1:35.82                                    
 13 St. Petersburg Catholic                           1:36.41    1:36.15    8  
     1) Sacino, John                    2) Hamby, Walker                  
     3) McGuire, Morgan                 4) Caldwell, Trevor               
       23.64    49.86  1:14.02  1:36.15                                    
 14 Countryside High School-FL                        1:37.53    1:36.34    6  
     1) Taddeo, James M SO              2) Smythe, Biron H SO             
     3) Lombardo, Tommy R SR            4) Reder, Mathew J SR             
       24.03    50.49  1:13.78  1:36.34                                    
 15 Berkeley Prep School-FL                           1:38.56    1:36.90    4  
       22.96    47.89  1:13.48  1:36.90                                    
 16 Leon County High School                           1:38.24    1:37.99    2  
     1) Yon, Kevin                      2) Stranburg, Chris               
     3) Emmanuel, Chris                 4) McKibben, Michael              
       24.57    49.37  1:13.85  1:37.99                                    
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bishop Kenny High School                          1:29.50    1:30.19  
     1) Lang, John                      2) Stetson, Jack                  
     3) Edwards, J.R.                   4) Long, John                     
       22.93    45.60  1:08.42  1:30.19                                    
  2 The Bolles School                                 1:28.00    1:31.29  
     1) Lewis, Mike JR                  2) Elhage, Kahlil W JR            
     3) Plapp, Byron J FR               4) Fraser, Shaune D JR            
       22.69    46.16  1:09.50  1:31.29                                    
  3 Palm Harbor University High Sc                    1:36.00    1:31.55  
     1) Haas, Aaron                     2) Reed, Tyler                    
     3) Alidina, Jasmin                 4) Glover, Alex                   
       23.40    46.37  1:09.43  1:31.55                                    
  4 Chiles High School                                1:32.00    1:31.97  
     1) Elliott, William                2) Ervin, Scott                   
     3) Erickson, Shawn                 4) Sprowls, Peter                 
       23.03    46.38  1:10.05  1:31.97                                    
  5 Seminole High School-FL                           1:29.55    1:32.60  
     1) Krug, Nathan                    2) Yuan, Michael                  
     3) O'Malley, Collin                4) Shia, Kevin                    
       23.12    45.27  1:08.72  1:32.60                                    
  6 Episcopal High School                             1:32.59    1:33.09  
     1) Leemis, Justin D                2) DeVault, Drew                  
     3) Overton, William G              4) DeVault, Zach S                
       23.10    47.09  1:10.62  1:33.09                                    
  7 Lyman High School                                 1:30.13    1:33.94  
     1) Forbes, Alexander SR            2) Forbes, Alan FR                
     3) Barrett, Ricky JR               4) Tracy, Mike JR                 
       21.31    44.29  1:08.88  1:33.94                                    
  8 St. Thomas Aquinas                                1:38.00    1:33.97  
     1) Armbrister, Shane FR            2) Coan, Kyle SO                  
     3) Guttierrez, Evan SO             4) Reinking, John SR              
       22.57    45.63  1:10.31  1:33.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fort Myers HS                                     1:37.00    1:34.07  
     1) Kalsow, Oleg SR                 2) Austin, Mike JR                
     3) Modglin, Nathan JR              4) Patino, Diego SO               
       23.33    47.75  1:11.22  1:34.07                                    
 10 Belen Jesuit Prep School                          1:32.30    1:34.38  
     1) Orozco, Sebastian SO            2) Gentry, Robert SR              
     3) Schwab, Nicholas SO             4) Lopez Cantera, Victor A SO     
       23.38    46.84  1:10.63  1:34.38                                    
 11 St. Petersburg Catholic                           1:44.21    1:36.41  
     1) Sacino, John                    2) Hamby, Walker                  
     3) McGuire, Morgan                 4) Caldwell, Trevor               
       23.98    50.12  1:14.58  1:36.41                                    
 12 Lake Placid High School-FL                        1:34.85    1:37.24  
     1) Wilkes, Michael                 2) Creel, Tommy SR                
     3) Lovett, Lee SR                  4) Moore, David JR                
       23.45    48.27  1:13.23  1:37.24                                    
 13 Countryside High School-FL                        1:37.99    1:37.53  
     1) Taddeo, James M SO              2) Smythe, Biron H SO             
     3) Lombardo, Tommy R SR            4) Reder, Mathew J SR             
       23.30    49.85  1:13.79  1:37.53                                    
 14 Clearwater High School                            1:36.50    1:37.58  
     1) Corbin, Adam                    2) Lechner, David                 
     3) Lain, Zach                      4) Cook, Webster                  
       23.48    48.59  1:13.92  1:37.58                                    
 15 Leon County High School                           1:37.25    1:38.24  
     1) Yon, Kevin                      2) Stranburg, Chris               
     3) Emmanuel, Chris                 4) McKibben, Michael              
       25.15    50.35  1:14.60  1:38.24                                    
 16 Berkeley Prep School-FL                           1:37.01    1:38.56  
     1) Frissell, Dustin E 11           2) Eicholtz, Zack 8               
     3) Dent, Kyle 8                    4) Jordan, Jonathan D 10          
       24.40    49.58  1:16.13  1:38.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rickards High School                              1:37.40    1:38.76  
     1) Chen, Alan                      2) Wai, Arthur                    
     3) Frydenborg, beck                4) Wai, Ritchie                   
       24.97    48.90  1:13.64  1:38.76                                    
 18 Gainesville High School                           1:39.50    1:38.85  
     1) Jerry, John                     2) Carusone, Jeremy               
     3) Cunningham, Andrew              4) Milnerll, Stephen              
       25.41    50.16  1:13.76  1:38.85                                    
-------------------------------------------------------------------------
 19 Pompano Beach High School 2005-FL                 1:38.09    1:38.88  
     1) Shahan, James SR                2) Sands, Dakota FR               
     3) Martinez, Jovan SR              4) Solley, Todd SR                
       24.92    50.06  1:15.00  1:38.88                                    
 20 Northeast High School-FL                          1:39.90    1:39.47  
     1) Tiba, Alex SR                   2) Angel, Danny T SR              
     3) Cassidy, Lucas S SR             4) Parker, Matt SR                
       24.05    49.13  1:14.14  1:39.47                                    
 21 American Heritage School-Plant-FG                 1:35.90    1:39.99  
     1) Potter, Ben JR                  2) Neilson, Robert SO             
     3) Mejia, Nicholas FR              4) Wallace, Andrew SO             
       24.40    49.94  1:15.42  1:39.99                                    
 22 Trinity Prep HS-FL                                1:37.72    1:40.35  
     1) Ward, Ben                       2) MA, Chris                      
     3) Mistoler, Stephen               4) Wang, Jay                      
       24.91    50.15  1:15.18  1:40.35                                    
 23 St. Cloud High School                             1:40.93    1:40.39  
     1) Epping, Jeff                    2) Moye, Zachary                  
     3) Scott, Kenton                   4) Smith, Josh                    
       25.23    50.89  1:16.52  1:40.39                                    
 24 Gateway High School                               1:40.00    1:40.43  
     1) Serrano, Manuel                 2) Bergelt, Paul                  
     3) Flores, Abimael                 4) Lynch, Ryan                    
       24.30    50.35  1:15.91  1:40.43                                    
 25 Lely High School                                  1:40.70    1:40.46  
     1) Allan, Andrew                   2) Cooper, Stephen                
     3) Schultz, Steve                  4) Jokela, Nick                   
       22.87    48.33  1:15.05  1:40.46                                    
 26 Cocoa Beach High School                           1:41.00    1:40.79  
     1) Lombradozzi, Travis             2) Grube, Bryan                   
     3) Veal, Michael                   4) Close, Adam                    
       24.94    50.68  1:16.68  1:40.79                                    
 27 Florida Air Academy                               1:46.00    1:41.84  
     1) Stone, Billy                    2) Ford, Doug                     
     3) Hand, Dustin                    4) Van Der Waag, Davi             
       27.33    51.49  1:18.23  1:41.84                                    
 28 Coral Shores High School-FG                       1:44.76    1:41.97  
     1) VanLent, Nathaniel JR           2)                                
     3) Simonds, Marshall JR            4) Wagner, Cody JR                
       24.91    50.08  1:14.89  1:41.97                                    
 29 Cypress Lake High School                               NT    1:42.24  
     1) Gauntt, Parker                  2) Maselli, Luca                  
     3) Smith, Paul                     4) Gleeson, Greg                  
       24.60    51.68  1:19.14  1:42.24                                    
 30 Cape Coral High School-FL                         1:43.08    1:43.46  
     1) Garcia, Jose                    2) Bitte, Nick                    
     3) Barbero, Matias                 4) Todd, Matt                     
       26.21    52.67  1:19.73  1:43.46                                    
 31 Middleton High School                                  NT    1:43.56  
     1) Roberts, Tyler                  2) Miller, Mike                   
     3) Shelleman, Eric                 4) Stanley, Derek                 
       27.61    53.65  1:19.69  1:43.56                                    
 32 Key West High School 2004-FG                      2:09.96    1:44.37  
     1) Knight, Luke A SO               2) Stokes, Travis FR              
     3)                                 4) Sullivan, Mark S JR            
       24.07    51.35  1:18.81  1:44.37                                    
 33 Shorecrest Preparatory School                     1:44.65    1:45.32  
     1) Richardson, Erik                2) Sabol, Ben                     
     3) Hutchinson, Marcus              4) Samuel, Henry                  
       26.36    52.75  1:19.30  1:45.32                                    
 34 George Jenkins High School                        1:46.94    1:45.57  
     1) Smith, Tyler                    2) Quirk, Timo                    
     3) Stueve, Adam                    4) Buchanan, Brandon              
       27.18    55.18  1:21.21  1:45.57                                    
 35 Taravella High School                                  NT    1:45.75  
     1) Rabnowitz, Stephen              2) Reeh, Taylor                   
     3) Meyer, Stephen                  4) Scarabino, Nick                
       26.59    55.27  1:20.71  1:45.75                                    
 36 Centennial High School                            1:48.03    1:46.41  
     1) Rosado, Mike                    2) Skurnick, Tom                  
     3) Monreal, Zach                   4) Moon, George                   
       26.27    54.00  1:19.68  1:46.41                                    
 37 Bishop Verot Vikings                              1:41.00    1:49.82  
     1) Faubion, Collier SR             2) Shannon, Brett SR              
     3) Santospirito, Chris FR          4) Williams, Jordan FR            
       26.90    53.73  1:22.39  1:49.82                                    
 38 University School of Nsu                          1:46.00    1:54.82  
     1)                                 2) Gillig, Charles                
     3)                                 4) Nenov, Peter                   
       29.86    58.97  1:29.29  1:54.82                                    
 39 Circle Christian School                           1:54.56    1:56.36  
     1) Concelman, Rob                  2) Keller, Chad                   
     3) MacDonald, Ben                  4) Gerrity, Sam                   
       32.45    59.74  1:28.94  1:56.36                                    
 40 Eastside High School                              2:02.30    1:58.81  
     1) Jarrett, Ryan                   2) Ouyang, Charlie                
     3) Lee, Solomon                    4) Gray, Alan                     
       30.38  1:01.12  1:30.71  1:58.81                                    
 -- Charlotte High School-FL                          1:40.00   X1:45.89  
     1) Brancaccio, Danny S SR          2) Tilka, Jack A SO               
     3) Hughes, Steven M SR             4) Lim, Jeffrey S SO              
       25.25    51.12  1:17.28  1:45.89                                    
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Romano, Meg R             FR Vikings-FL             57.01      55.80   20  
       27.61    55.80                                                      
  2 Peacock, Aubrey A            Bolles                 58.27      57.83   17  
       28.56    57.83                                                      
  3 Bauza, Colleen               PHUHS                  59.59      58.42   16  
       28.65    58.42                                                      
  4 Ramirez, Lily                GVHS                   58.55      58.47   15  
       28.65    58.47                                                      
  5 Thomas, Barbara G         SR Sta                    59.99      58.59   14  
       29.18    58.59                                                      
  6 Ballatore, Jenne          SR Buchholz             1:00.82      59.55   13  
       29.24    59.55                                                      
  7 Jong, Yuliana M              Bolles               1:01.68    1:01.13   12  
       30.18  1:01.13                                                      
  8 Jamerson, Melissa A          Bolles               1:01.47    1:02.11   11  
       30.30  1:02.11                                                      
B - Final
  9 Stase, Michota               AFA                  1:01.70    1:00.40    8  
       29.60  1:00.40                                                      
  9 Cianci, Carmen G          JR Sta                  1:02.39    1:00.40    8  
       29.65  1:00.40                                                      
 11 Monaghan, Brittany        FR Sta                  1:02.62    1:00.98    6  
       30.06  1:00.98                                                      
 12 Casey, Meghan M           JR Bolles               1:02.74    1:01.43    5  
       29.97  1:01.43                                                      
 13 Straubinger, Anna            LHS                  1:03.43    1:02.55    4  
       30.89  1:02.55                                                      
 14 Burns, Rachel A              Cougars-FL           1:03.55    1:02.70    3  
       30.18  1:02.70                                                      
 15 Wade, Lauren                 CHHS                 1:04.29    1:03.35    2  
       30.94  1:03.35                                                      
 16 Greenhill, Alexandria        DPHS                 1:03.17    1:03.54    1  
       30.90  1:03.54                                                      
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Romano, Meg R             FR Vikings-FL             58.09      57.01  
       27.95    57.01                                                      
  2 Peacock, Aubrey A            Bolles                 59.96      58.27  
       28.80    58.27                                                      
  3 Ramirez, Lily                GVHS                   58.90      58.55  
       28.64    58.55                                                      
  4 Bauza, Colleen               PHUHS                1:00.80      59.59  
       29.26    59.59                                                      
  5 Thomas, Barbara G         SR Sta                    59.00      59.99  
       29.87    59.99                                                      
  6 Ballatore, Jenne          SR Buchholz             1:00.50    1:00.82  
       29.80  1:00.82                                                      
  7 Jamerson, Melissa A          Bolles               1:00.00    1:01.47  
       30.13  1:01.47                                                      
  8 Jong, Yuliana M              Bolles               1:01.82    1:01.68  
       30.34  1:01.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stase, Michota               AFA                  1:00.00    1:01.70  
       30.13  1:01.70                                                      
 10 Cianci, Carmen G          JR Sta                  1:00.00    1:02.39  
       30.50  1:02.39                                                      
 11 Monaghan, Brittany        FR Sta                  1:00.00    1:02.62  
       30.97  1:02.62                                                      
 12 Casey, Meghan M           JR Bolles               1:00.42    1:02.74  
       30.81  1:02.74                                                      
 13 Greenhill, Alexandria        DPHS                 1:05.00    1:03.17  
       31.31  1:03.17                                                      
 14 Straubinger, Anna            LHS                  1:06.53    1:03.43  
       31.23  1:03.43                                                      
 15 Burns, Rachel A              Cougars-FL           1:02.49    1:03.55  
       30.75  1:03.55                                                      
 16 Wade, Lauren                 CHHS                 1:03.00    1:04.29  
       31.29  1:04.29                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Anderson, Mary Alice         BKHS                 1:08.00    1:04.35  
       32.13  1:04.35                                                      
 18 Otterson, Kristin R          Episcopal            1:03.11    1:04.92  
       31.74  1:04.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Jarquin, Tisha            FR Olympia              1:06.11    1:05.08  
       31.95  1:05.08                                                      
 20 Shea, Rachel                 SPS                  1:07.50    1:05.12  
       31.04  1:05.12                                                      
 21 Farhat, Mercedes             LYHS                 1:01.20    1:05.18  
       31.67  1:05.18                                                      
 22 Bone, Cayman                 ODA                  1:04.60    1:05.54  
       31.79  1:05.54                                                      
 23 Behrns, Callie            JR Buchholz             1:07.74    1:06.33  
       31.92  1:06.33                                                      
 24 Chen, Alison                 RHS                  1:09.96    1:06.72  
       32.73  1:06.72                                                      
 25 Smith, Mikaela            SO Buchholz                  NT    1:06.82  
       32.59  1:06.82                                                      
 26 Jordan, Laura M            8 Berkeley-FL          1:05.24    1:06.90  
       32.33  1:06.90                                                      
 27 Hughes, Shelby               Tps-FL               1:08.01    1:06.96  
       33.13  1:06.96                                                      
 28 Strauss, Lauren              LBHS                 1:07.90    1:07.27  
       32.51  1:07.27                                                      
 29 Phillips, Briana          JR Buchholz             1:08.61    1:07.30  
       32.66  1:07.30                                                      
 30 Cillian, Kate R           JR Vikings-FL           1:11.05    1:07.49  
       33.07  1:07.49                                                      
 31 Harris, Rebekah              Tps-FL               1:08.05    1:07.62  
       33.87  1:07.62                                                      
 32 Schwartz, Lauren E        SR Tarpons-FL           1:08.54    1:07.86  
       33.49  1:07.86                                                      
 33 Sutphen, Monika              Tps-FL               1:10.19    1:08.19  
       33.45  1:08.19                                                      
 34 Farrington, Myah             PHUHS                1:08.00    1:08.37  
       33.27  1:08.37                                                      
 35 Counterman, Laurel           SEMHS-FL             1:06.00    1:08.44  
       32.43  1:08.44                                                      
 36 Decker, Stephanie            SEMHS-FL             1:07.00    1:08.45  
       33.19  1:08.45                                                      
 37 Eppes, Megan                 CHHS                 1:05.00    1:08.50  
       34.11  1:08.50                                                      
 38 Venables, Blair L            SCHS                 1:08.37    1:08.55  
       34.13  1:08.55                                                      
 39 Helvenston, Susan         12 Berkeley-FL          1:05.16    1:08.82  
       33.33  1:08.82                                                      
 40 Decker, Sally M           JR Vikings-FL           1:08.07    1:08.83  
       33.41  1:08.83                                                      
 41 Nicholas, Nicole             CHHS                 1:06.00    1:08.85  
       33.68  1:08.85                                                      
 42 Garrido, Christine        FR Sta                  1:08.27    1:08.87  
       33.28  1:08.87                                                      
 43 Robertson, Lauren            PHUHS                1:09.60    1:09.27  
       33.51  1:09.27                                                      
 44 McKeom, Cecilia              BKHS                 1:08.00    1:09.28  
       34.02  1:09.28                                                      
 45 Mitchell, Alex N             Tps-FL               1:11.72    1:09.32  
       34.45  1:09.32                                                      
 46 Kerfoot, Sarah            SO Bvrt                 1:06.97    1:09.35  
       33.45  1:09.35                                                      
 47 Lieb, Jenny                  LHS                  1:07.00    1:09.39  
       34.14  1:09.39                                                      
 48 Rodriguez, Kathryn           SEMHS-FL             1:08.00    1:09.46  
       34.67  1:09.46                                                      
 49 Bradford, Laura              CBHS                 1:08.00    1:09.48  
       34.20  1:09.48                                                      
 50 Roll-Polk, Auriel            CHHS                 1:10.00    1:09.54  
       34.26  1:09.54                                                      
 51 McGlynn, Brittany            BKHS                 1:07.00    1:09.75  
       34.09  1:09.75                                                      
 52 Sullivan, Bianca          SO COSH-FG              1:09.87    1:09.88  
       34.06  1:09.88                                                      
 53 Zambetti, Sarah E            Episcopal            1:10.00    1:09.96  
       34.03  1:09.96                                                      
 54 Sola, Leona               SO COSH-FG              1:08.44    1:09.98  
       33.69  1:09.98                                                      
 55 Lowry, Sandy                 SPS                  1:10.40    1:10.09  
       34.62  1:10.09                                                      
 56 Licata, Tina                 THS                  1:11.99    1:10.39  
       33.70  1:10.39                                                      
 57 VanDuyne, Tracy              ESHS                 1:09.00    1:10.68  
       34.39  1:10.68                                                      
 58 Tsagaris, Julianne C      SO Cougars-FL           1:08.98    1:11.39  
       33.67  1:11.39                                                      
 59 Sheffield, Emily             LHS                  1:09.00    1:11.47  
       34.99  1:11.47                                                      
 60 Rivers, Danielle E        SO Lphs-FL              1:11.95    1:11.57  
       35.34  1:11.57                                                      
 61 Gismondi, Maggie          SR Lphs-FL              1:09.49    1:11.99  
       33.72  1:11.99                                                      
 62 Curls, Kelsey                CWHS                 1:11.90    1:12.01  
 63 Stokes, Erika L           SR Kwhs-FG              1:11.69    1:12.49  
       35.03  1:12.49                                                      
 64 Kane, Sarah E                SCHS                 1:11.56    1:12.61  
       35.48  1:12.61                                                      
 65 Acosta, Karen                THS                  1:11.99    1:12.90  
       35.46  1:12.90                                                      
 65 Crum, Ashley                 LHS                  1:11.98    1:12.90  
       35.29  1:12.90                                                      
 67 Nielsen, Michelle         FR Bvrt                 1:11.99    1:13.15  
       36.06  1:13.15                                                      
 68 Peaton, Kacie                CWHS                 1:11.90    1:13.25  
       35.69  1:13.25                                                      
 69 Powell, Sierra               LBHS                 1:11.90    1:13.94  
       36.47  1:13.94                                                      
 70 Morgan, Andrea               GHS                  1:11.84    1:14.06  
       36.71  1:14.06                                                      
 71 Sweet, Montana               CBHS                 1:11.00    1:14.10  
       34.57  1:14.10                                                      
 72 Gomez, Carly R               Satellite-FL         1:13.40    1:15.03  
       36.03  1:15.03                                                      
 73 Langenhan, Diane M        SR Vikings-FL           1:11.99    1:17.92  
       37.05  1:17.92                                                      
 74 Bennett, Chandler            Episcopal            1:10.00    1:18.69  
       38.54  1:18.69                                                      
 75 Wolfsen, Christianne L       Episcopal            1:11.00    1:22.68  
       39.57  1:22.68                                                      
 -- Truitt, Kelly             SR Pbhs-FL              1:10.80         DQ  
       37.46       DQ                                                      
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stroman, Skylar Z            Satellite-FL           52.90      51.73   20  
       25.61    51.73                                                      
  2 Ziegler, Joe                 LHS                    53.13      51.99   17  
       26.09    51.99                                                      
  3 Lacayo, Frankie A         SR Belen Prep             54.73      53.41   16  
       25.67    53.41                                                      
  4 Hulme, Michael A             Bolles                 54.87      54.55   15  
       26.79    54.55                                                      
  5 Carral, Santiago          JR Bolles                 56.18      54.94   14  
       26.99    54.94                                                      
  6 Elhage, Kahlil W          JR Bolles                 55.71      55.06   13  
       27.06    55.06                                                      
  7 Armbrister, Shane         FR Sta                    56.04      55.48   12  
       27.58    55.48                                                      
  8 Coan, Kyle                SO Sta                    54.91      55.60   11  
       26.43    55.60                                                      
B - Final
  9 Drannan, Jacob            JR AHPL-FG                56.85      55.83    9  
       27.50    55.83                                                      
 10 Austin, Mike              JR Fort Myers             56.69      56.25    7  
       27.35    56.25                                                      
 11 Guimaraes, Breno          JR Olympia                57.67      56.55    6  
       27.48    56.55                                                      
 12 Taddeo, James M           SO Cougars-FL             57.09      56.77    5  
       27.47    56.77                                                      
 13 Johnson, William          JR Buchholz               57.76      57.19    4  
       27.78    57.19                                                      
 14 Todd, Matt                   Seahawks-FL            57.38      57.40    3  
       27.76    57.40                                                      
 15 McVeigh, Kyle F              Bolles                 58.63      58.63    2  
       28.69    58.63                                                      
 16 Reed, Tyler                  PHUHS                  58.60      59.68    1  
       28.77    59.68                                                      
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stroman, Skylar Z            Satellite-FL           51.79      52.90  
       26.53    52.90                                                      
  2 Ziegler, Joe                 LHS                    52.36      53.13  
       26.41    53.13                                                      
  3 Lacayo, Frankie A         SR Belen Prep             52.89      54.73  
       26.87    54.73                                                      
  4 Hulme, Michael A             Bolles                 55.93      54.87  
       27.14    54.87                                                      
  5 Coan, Kyle                SO Sta                    50.90      54.91  
       26.58    54.91                                                      
  6 Elhage, Kahlil W          JR Bolles                 55.64      55.71  
       27.68    55.71                                                      
  7 Armbrister, Shane         FR Sta                    56.00      56.04  
       27.64    56.04                                                      
  8 Carral, Santiago          JR Bolles                 55.96      56.18  
       27.61    56.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Austin, Mike              JR Fort Myers             55.00      56.69  
       27.80    56.69                                                      
 10 Drannan, Jacob            JR AHPL-FG                55.46      56.85  
       27.65    56.85                                                      
 11 Taddeo, James M           SO Cougars-FL             53.99      57.09  
       27.67    57.09                                                      
 12 Todd, Matt                   Seahawks-FL            56.77      57.38  
       27.70    57.38                                                      
 13 Guimaraes, Breno          JR Olympia              1:00.59      57.67  
       28.48    57.67                                                      
 14 Johnson, William          JR Buchholz             1:02.55      57.76  
       28.22    57.76                                                      
 15 Reed, Tyler                  PHUHS                1:02.70      58.60  
       28.60    58.60                                                      
 16 McVeigh, Kyle F              Bolles                 59.23      58.63  
       28.43    58.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Barrows, Denver H            Satellite-FL         1:00.92      58.89  
       29.04    58.89                                                      
 18 Ervin, Scott                 CHHS                   59.30      59.56  
       29.55    59.56                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Shropshire, Patrick          CHHS                 1:00.00      59.75  
       29.24    59.75                                                      
 20 Bailey, Trice                SEMHS-FL             1:05.00    1:01.40  
       29.64  1:01.40                                                      
 21 MA, Chris                    Tps-FL               1:03.47    1:02.26  
       30.14  1:02.26                                                      
 22 Perricone, Philip R          SCHS                 1:01.71    1:02.29  
       29.74  1:02.29                                                      
 23 Wolfe, Quinlan               SEBHS                1:01.90    1:02.45  
       30.34  1:02.45                                                      
 24 Mastrapa, Rey A           JR Belen Prep           1:04.28    1:03.29  
       30.61  1:03.29                                                      
 25 Cumming, David               PHUHS                1:00.60    1:03.49  
       30.54  1:03.49                                                      
 26 Harris, Tyler                BKHS                 1:06.00    1:03.66  
       31.46  1:03.66                                                      
 27 Chen, Alan                   RHS                  1:05.24    1:03.73  
       31.12  1:03.73                                                      
 28 Frydenborg, beck             RHS                  1:06.47    1:03.74  
       31.20  1:03.74                                                      
 29 Lim, Jeffrey S            SO Tarpons-FL           1:04.34    1:03.79  
       31.55  1:03.79                                                      
 30 Hormel, Ryan                 CBHS                 1:05.69    1:03.99  
       30.75  1:03.99                                                      
 31 Cabrera, Diego            FR Sta                  1:01.00    1:04.46  
       32.11  1:04.46                                                      
 32 Travis, Luke              JR Lyman                1:04.00    1:04.62  
       31.72  1:04.62                                                      
 33 Bonnema, Zach             FR Olympia              1:04.58    1:05.02  
       31.45  1:05.02                                                      
 34 Lain, Zach                   CWHS                 1:01.00    1:05.11  
       31.73  1:05.11                                                      
 35 Alidina, Jasmin              PHUHS                1:05.00    1:05.27  
       32.57  1:05.27                                                      
 36 McGuire, Morgan              Catholic             1:05.95    1:06.52  
       32.91  1:06.52                                                      
 37 Simonds, Marshall         JR COSH-FG              1:08.10    1:06.59  
       31.57  1:06.59                                                      
 38 Angel, Danny T            SR Vikings-FL           1:05.99    1:06.81  
       32.51  1:06.81                                                      
 39 Eley, Joel S              12 Holy Trinity-FL      1:05.00    1:06.96  
       32.46  1:06.96                                                      
 40 Guenster, Dereck          FR Sta                  1:07.00    1:07.46  
       32.90  1:07.46                                                      
 41 Smythe, Biron H           SO Cougars-FL           1:05.02    1:07.50  
       32.34  1:07.50                                                      
 42 Dressel, Tyler A             Spartans             1:07.01    1:07.69  
       32.17  1:07.69                                                      
 43 Roberts, Tyler               MHS                  1:08.94    1:08.00  
       33.48  1:08.00                                                      
 44 Kalantar, Jonathan E         Episcopal            1:08.11    1:08.46  
       33.42  1:08.46                                                      
 45 Colon, Luis                  STCHS                1:09.14    1:08.70  
       32.90  1:08.70                                                      
 46 Sabol, Ben                   SPS                  1:07.21    1:09.29  
       32.82  1:09.29                                                      
 47 Harrell, Philip              LHS                  1:10.00    1:09.78  
       32.57  1:09.78                                                      
 48 Santospirito, Chris       FR Bvrt                 1:10.02    1:09.80  
       33.17  1:09.80                                                      
 49 Shea, Mickey                 PHUHS                1:10.60    1:10.15  
       33.14  1:10.15                                                      
 50 Smith, Paul                  CLHS                 1:09.68    1:10.45  
       34.85  1:10.45                                                      
 51 Cooper, Stephen              LYHS                 1:09.10    1:11.26  
       35.23  1:11.26                                                      
 52 Martinez, Jarian          FR Pbhs-FL              1:10.03    1:14.55  
       35.40  1:14.55                                                      
 53 Jordan, Jessie               FAA                  1:07.22    1:19.83  
       38.20  1:19.83                                                      
 54 Monreal, Zach                CENHS                1:10.24    1:24.60  
       37.53  1:24.60                                                      
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Victoria, Daniella        SO Sta                  1:08.13    1:05.97   20  
       31.56  1:05.97                                                      
  2 Silveira, Cat J           JR Firebirds-FG         1:06.13    1:06.63   17  
       31.34  1:06.63                                                      
  3 Totten, Erica C              Bolles               1:07.46    1:06.68   16  
       31.99  1:06.68                                                      
  4 Hartman, Elizabeth S         Episcopal            1:08.46    1:08.91   15  
       32.24  1:08.91                                                      
  5 Daly, Alison              SO Buchholz             1:09.42    1:09.06   14  
       32.43  1:09.06                                                      
  6 Johnson, Brittany N       JR Bolles               1:09.98    1:09.28   13  
       32.85  1:09.28                                                      
  7 Lugar, Sammi                 CBHS                 1:09.30    1:09.80   12  
       32.96  1:09.80                                                      
  8 Milo, Jaime R             SR Vikings-FL           1:10.19    1:10.33   11  
       33.19  1:10.33                                                      
B - Final
  9 Bennett, Rianna              Episcopal            1:10.54    1:09.40    9  
       32.44  1:09.40                                                      
 10 Sherdel, Sammi               Tps-FL               1:12.07    1:09.95    7  
       33.60  1:09.95                                                      
 11 McCroan, Emily               CHHS                 1:12.02    1:09.99    6  
       33.68  1:09.99                                                      
 12 Fields, Jesse                RHS                  1:11.78    1:10.25    5  
       33.54  1:10.25                                                      
 13 McCaw, Tina M             JR Bvrt                 1:11.99    1:10.34    4  
       33.59  1:10.34                                                      
 14 Broadley, Sarah           SO Olympia              1:11.94    1:10.69    3  
       33.96  1:10.69                                                      
 15 Learned, Kelly            SR Fort Myers           1:12.87    1:12.51    2  
       33.54  1:12.51                                                      
 16 Priore, heather              GHS                  1:12.83    1:13.06    1  
       34.25  1:13.06                                                      
 
Event 19  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Silveira, Cat J           JR Firebirds-FG         1:07.57    1:06.13  
       31.01  1:06.13                                                      
  2 Totten, Erica C              Bolles               1:08.13    1:07.46  
       32.11  1:07.46                                                      
  3 Victoria, Daniella        SO Sta                  1:07.59    1:08.13  
       32.70  1:08.13                                                      
  4 Hartman, Elizabeth S         Episcopal            1:06.88    1:08.46  
       32.68  1:08.46                                                      
  5 Lugar, Sammi                 CBHS                 1:11.00    1:09.30  
       33.15  1:09.30                                                      
  6 Daly, Alison              SO Buchholz             1:08.87    1:09.42  
       32.34  1:09.42                                                      
  7 Johnson, Brittany N       JR Bolles               1:08.17    1:09.98  
       33.27  1:09.98                                                      
  8 Milo, Jaime R             SR Vikings-FL           1:12.53    1:10.19  
       33.25  1:10.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bennett, Rianna              Episcopal            1:11.11    1:10.54  
       33.06  1:10.54                                                      
 10 Fields, Jesse                RHS                  1:12.23    1:11.78  
       34.31  1:11.78                                                      
 11 Broadley, Sarah           SO Olympia              1:10.84    1:11.94  
       34.34  1:11.94                                                      
 12 McCaw, Tina M             JR Bvrt                 1:10.57    1:11.99  
       34.48  1:11.99                                                      
 13 McCroan, Emily               CHHS                 1:11.00    1:12.02  
       34.28  1:12.02                                                      
 14 Sherdel, Sammi               Tps-FL               1:10.09    1:12.07  
       33.81  1:12.07                                                      
 15 Priore, heather              GHS                  1:14.36    1:12.83  
       34.46  1:12.83                                                      
 16 Learned, Kelly            SR Fort Myers           1:12.20    1:12.87  
       34.06  1:12.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Boyle, Lindsey K             Satellite-FL         1:12.91    1:13.09  
       34.81  1:13.09                                                      
 18 McSpadden, Jill              PHUHS                1:13.80    1:13.71  
       35.17  1:13.71                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gillis, Kelly M           JR Bolles               1:14.08    1:13.93  
       35.55  1:13.93                                                      
 20 Wilner, Liz B             FR Bolles               1:09.52    1:13.94  
       35.30  1:13.94                                                      
 21 Branin, Lauren            SO Buchholz             1:15.70    1:14.15  
       35.31  1:14.15                                                      
 22 Tome-Munson, Jorge           LHS                  1:14.40    1:14.17  
       35.63  1:14.17                                                      
 23 Roka, Lyndsey             SO Fort Myers           1:12.00    1:14.28  
       35.50  1:14.28                                                      
 24 Bartlett, Megan              LHS                  1:11.00    1:14.97  
       35.79  1:14.97                                                      
 25 Jarquin, Sasha            JR Olympia              1:16.04    1:15.13  
       36.10  1:15.13                                                      
 26 Corso, Kaycee                SEMHS-FL             1:15.00    1:15.36  
       34.84  1:15.36                                                      
 27 Flores, Madeline             DPHS                 1:12.00    1:16.13  
       36.64  1:16.13                                                      
 28 Dent, Kelsey              10 Berkeley-FL          1:12.54    1:16.22  
       36.24  1:16.22                                                      
 28 Kloor, Michelle A         JR Tarpons-FL           1:13.85    1:16.22  
       35.67  1:16.22                                                      
 30 Gross, Caitlin               PHUHS                1:17.50    1:16.24  
       36.30  1:16.24                                                      
 31 Stickney, Melanie J       FR Vikings-FL           1:16.40    1:16.27  
       35.38  1:16.27                                                      
 32 Frank, Ashley             SO Sta                  1:16.62    1:16.50  
       36.58  1:16.50                                                      
 33 Grace, Kelly M               Cougars-FL           1:14.90    1:16.64  
       36.28  1:16.64                                                      
 34 Schaefer, Jordan             PHUHS                1:17.90    1:17.05  
       36.50  1:17.05                                                      
 35 Palmer, Jillian           FR Bvrt                 1:17.73    1:17.06  
       37.14  1:17.06                                                      
 36 Bean, Lilly               SR Bvrt                 1:17.56    1:17.53  
       36.02  1:17.53                                                      
 37 Ashbaugh, Katie           10 Berkeley-FL          1:19.62    1:17.55  
       36.46  1:17.55                                                      
 38 Boyd, Melanie                MARHS                1:17.48    1:17.80  
       36.91  1:17.80                                                      
 39 Mott-Smith, Claire           RHS                  1:18.38    1:18.05  
       36.71  1:18.05                                                      
 40 Hanft, Marie F               SCHS                 1:19.35    1:18.30  
       37.54  1:18.30                                                      
 41 Durhan, Erin                 CWHS                 1:15.30    1:18.34  
       37.15  1:18.34                                                      
 42 Cottle, Cattie               CHHS                 1:17.00    1:18.50  
       38.12  1:18.50                                                      
 43 Sullivan, Bianca          SO COSH-FG              1:18.63    1:18.70  
       37.54  1:18.70                                                      
 44 Capablanco, Laura            BKHS                 1:21.00    1:18.86  
       37.60  1:18.86                                                      
 45 Titilayo, Adeleye            AFA                  1:16.52    1:19.12  
       37.63  1:19.12                                                      
 46 Samuel, Katie                SPS                  1:17.03    1:19.54  
       37.41  1:19.54                                                      
 47 Dressel, Kaitlyn E           Spartans             1:18.53    1:19.62  
       37.14  1:19.62                                                      
 48 Mahon, Liz                   Seahawks-FL          1:16.18    1:19.68  
       36.82  1:19.68                                                      
 49 Schaefer, Logan              PHUHS                1:19.00    1:19.74  
       37.48  1:19.74                                                      
 50 O'Malley, Erin            SO AHPL-FG              1:21.50    1:19.85  
       37.99  1:19.85                                                      
 51 Powell, Samantha             Tps-FL               1:19.94    1:19.91  
       37.77  1:19.91                                                      
 52 Giller, Paige                SEBHS                1:18.10    1:20.02  
       37.78  1:20.02                                                      
 53 Griffith, Dana               LBHS                 1:19.40    1:20.29  
       38.04  1:20.29                                                      
 54 Hartmen, Kelly            SO Sta                  1:18.32    1:20.37  
       37.88  1:20.37                                                      
 55 Vazquez, Marla M             SCHS                 1:19.09    1:20.44  
       37.38  1:20.44                                                      
 56 Chang, Danielle              ESHS                 1:20.00    1:20.81  
       38.43  1:20.81                                                      
 57 Creel, Robyn              SO Lphs-FL              1:19.22    1:20.86  
       38.74  1:20.86                                                      
 58 Koller, Jenny                CCS                  1:20.55    1:20.95  
       37.59  1:20.95                                                      
 59 Kirchofer, Ali               CBHS                 1:21.00    1:21.09  
       38.08  1:21.09                                                      
 60 Burns, Katie                 LBHS                 1:21.40    1:21.88  
       38.39  1:21.88                                                      
 61 Snyder, Ally                 ESHS                 1:17.00    1:22.19  
       39.00  1:22.19                                                      
 62 Ryan, Jennifer            FR Sta                  1:20.00    1:22.43  
       39.65  1:22.43                                                      
 63 Wilshire, Maci               GJHS                 1:20.03    1:22.55  
       38.79  1:22.55                                                      
 63 Malone, Kristie              LHS                  1:21.57    1:22.55  
       38.90  1:22.55                                                      
 65 Boyce, Ashley                SEBHS                1:21.30    1:23.74  
       38.89  1:23.74                                                      
 66 Thompson, Tessa              CWHS                 1:21.60    1:24.07  
       39.48  1:24.07                                                      
 67 Ervien, Jess J            SR Vikings-FL           1:21.58    1:24.30  
       40.37  1:24.30                                                      
 68 Gaidry, Alicia               CLHS                 1:21.40    1:24.88  
       39.99  1:24.88                                                      
 69 Friedrich, Corey             CHHS                 1:21.00    1:24.91  
       40.23  1:24.91                                                      
 70 Ranney, Amanda               Episcopal            1:20.59    1:25.60  
       40.18  1:25.60                                                      
 71 Taylor, Mary              SR Lphs-FL              1:21.55    1:25.73  
       39.45  1:25.73                                                      
 72 Zambetti, Emily A            Episcopal            1:21.00    1:26.12  
       39.94  1:26.12                                                      
 73 Quinn, Shannon            SO Bvrt                 1:21.59    1:28.28  
       40.52  1:28.28                                                      
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Way-Joe              JR Bolles               1:00.27      59.47   20  
       27.89    59.47                                                      
  2 Al-Bader, Abdulrahman     JR AHPL-FG              1:00.56    1:00.30   17  
       28.81  1:00.30                                                      
  3 Kennedy, Robby            SO Fort Myers           1:01.29    1:00.64   16  
       28.63  1:00.64                                                      
  4 Syrett, David                DPHS                 1:01.84    1:01.33   15  
       28.94  1:01.33                                                      
  5 Araque, Carlos            SO Belen Prep           1:02.84    1:01.99   14  
       29.00  1:01.99                                                      
  6 Vallette, Dan D           12 Holy Trinity-FL      1:01.72    1:02.04   13  
       28.55  1:02.04                                                      
  7 Forbes, Alan              FR Lyman                1:02.31    1:02.57   12  
       28.77  1:02.57                                                      
  8 Mertens, Andrew              PHUHS                1:02.85    1:02.62   11  
       28.82  1:02.62                                                      
B - Final
  9 Snyder, Russell W         JR Vikings-FL           1:03.13    1:02.39    9  
       29.48  1:02.39                                                      
 10 Fonseca, Javier R         SR Belen Prep           1:02.97    1:02.42    7  
       29.21  1:02.42                                                      
 11 Patino, Diego             SO Fort Myers           1:05.05    1:02.89    6  
       29.97  1:02.89                                                      
 12 Waganaar, Spencer T          Satellite-FL         1:03.72    1:03.08    5  
       29.80  1:03.08                                                      
 13 Allan, Andrew                LYHS                 1:03.85    1:03.18    4  
       29.04  1:03.18                                                      
 14 Deery, Kregg T               SCHS                 1:04.41    1:03.29    3  
       29.65  1:03.29                                                      
 15 Corbin, Adam                 CWHS                 1:04.72    1:04.03    2  
       30.08  1:04.03                                                      
 16 Bodman, Roy               FR Sta                  1:05.02    1:04.06    1  
       29.68  1:04.06                                                      
 
Event 20  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Way-Joe              JR Bolles                 58.99    1:00.27  
       28.51  1:00.27                                                      
  2 Al-Bader, Abdulrahman     JR AHPL-FG              1:01.06    1:00.56  
       29.02  1:00.56                                                      
  3 Kennedy, Robby            SO Fort Myers           1:01.00    1:01.29  
       29.35  1:01.29                                                      
  4 Vallette, Dan D           12 Holy Trinity-FL      1:01.64    1:01.72  
       28.79  1:01.72                                                      
  5 Syrett, David                DPHS                 1:02.00    1:01.84  
       29.59  1:01.84                                                      
  6 Forbes, Alan              FR Lyman                1:01.03    1:02.31  
       29.45  1:02.31                                                      
  7 Araque, Carlos            SO Belen Prep           1:01.75    1:02.84  
       29.81  1:02.84                                                      
  8 Mertens, Andrew              PHUHS                1:04.40    1:02.85  
       29.09  1:02.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fonseca, Javier R         SR Belen Prep           1:02.19    1:02.97  
       29.47  1:02.97                                                      
 10 Snyder, Russell W         JR Vikings-FL           1:02.69    1:03.13  
       30.05  1:03.13                                                      
 11 Waganaar, Spencer T          Satellite-FL         1:05.86    1:03.72  
       30.08  1:03.72                                                      
 12 Allan, Andrew                LYHS                 1:01.20    1:03.85  
       30.09  1:03.85                                                      
 13 Deery, Kregg T               SCHS                 1:03.20    1:04.41  
       30.09  1:04.41                                                      
 14 Corbin, Adam                 CWHS                 2:04.00    1:04.72  
       30.65  1:04.72                                                      
 15 Bodman, Roy               FR Sta                  1:03.90    1:05.02  
       30.81  1:05.02                                                      
 16 Patino, Diego             SO Fort Myers           1:02.00    1:05.05  
       30.77  1:05.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mertens, Chris               PHUHS                1:07.10    1:05.58  
       30.82  1:05.58                                                      
 18 Wai, Ritchie                 RHS                  1:09.19    1:05.75  
       31.35  1:05.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wai, Arthur                  RHS                  1:06.72    1:05.78  
       31.26  1:05.78                                                      
 20 Clare-Salzler, Zak        SO Buchholz             1:06.37    1:06.16  
       31.68  1:06.16                                                      
 21 Samuel, Henry                SPS                  1:06.79    1:06.20  
       31.37  1:06.20                                                      
 22 Tardiff, Daniel              Sta                  1:04.00    1:06.48  
       30.66  1:06.48                                                      
 23 Parker, Matt              SR Vikings-FL           1:06.38    1:06.51  
       31.07  1:06.51                                                      
 24 Wang, Jay                    Tps-FL               1:05.35    1:06.72  
       31.72  1:06.72                                                      
 25 Reinking, John            SR Sta                  1:09.00    1:06.84  
       30.83  1:06.84                                                      
 26 Alvarez Burgos, Orlando   JR Belen Prep           1:06.57    1:07.72  
       32.29  1:07.72                                                      
 27 Lawerence, Will              BKHS                 1:09.00    1:07.98  
       31.98  1:07.98                                                      
 28 Wilkinson, Andy           JR Bolles               1:08.93    1:08.11  
       31.11  1:08.11                                                      
 29 Allbritton, Johnny           PHUHS                1:10.40    1:08.20  
       32.18  1:08.20                                                      
 30 Herrera, Martin           SO Sta                  1:08.00    1:08.35  
       32.51  1:08.35                                                      
 31 Sundorwirth, Preston         CENHS                1:08.22    1:08.43  
       32.38  1:08.43                                                      
 32 Emmanuel, Chris              LHS                  1:05.61    1:08.60  
       32.45  1:08.60                                                      
 33 Haas, Aaron                  PHUHS                1:07.50    1:08.61  
       32.05  1:08.61                                                      
 34 Tiba, Alex                SR Vikings-FL           1:06.71    1:08.77  
       31.89  1:08.77                                                      
 35 Creel, Tommy              SR Lphs-FL              1:08.55    1:08.87  
       32.29  1:08.87                                                      
 36 Pearce, William L            Bolles               1:17.02    1:09.09  
       32.25  1:09.09                                                      
 37 Andrepont, Nathan         JR Bolles               1:13.41    1:09.20  
       33.05  1:09.20                                                      
 38 Wallace, Andrew           SO AHPL-FG              1:07.59    1:09.47  
       32.98  1:09.47                                                      
 38 Landon, Ben               10 Berkeley-FL          1:08.28    1:09.47  
       32.14  1:09.47                                                      
 40 Ward, Ben                    Tps-FL               1:11.24    1:09.51  
       33.28  1:09.51                                                      
 41 Lombardo, Tony W             Cougars-FL           1:07.63    1:09.54  
       33.35  1:09.54                                                      
 42 Botar, Marcelo            SO Olympia              1:10.98    1:09.96  
       32.90  1:09.96                                                      
 43 Carusone, Jeremy             GVHS                 1:05.99    1:09.99  
       33.18  1:09.99                                                      
 44 Perez De Alejo, Christop  SR Belen Prep           1:10.52    1:11.59  
       34.28  1:11.59                                                      
 45 Mejia, Nicholas           FR AHPL-FG              1:10.09    1:11.65  
       34.59  1:11.65                                                      
 46 Yon, Kevin                   LHS                  1:08.00    1:11.72  
       33.65  1:11.72                                                      
 47 Kirsch, Brian                SEBHS                1:13.40    1:12.12  
       34.23  1:12.12                                                      
 48 Chesteen, Josh            JR Lyman                1:09.50    1:12.20  
       33.38  1:12.20                                                      
 49 Murphy, Daniel L             Episcopal            1:12.41    1:12.27  
       34.59  1:12.27                                                      
 50 Hamby, Walker                Catholic             1:13.88    1:12.44  
       33.45  1:12.44                                                      
 51 Carrier, Joe              SO Pbhs-FL              1:11.22    1:12.65  
       32.56  1:12.65                                                      
 52 Loveless, Zachary            LBHS                 1:14.40    1:12.78  
       33.52  1:12.78                                                      
 53 An, Hiedo                    FAA                  1:14.02    1:13.60  
       34.88  1:13.60                                                      
 54 Serra, Jose               6t AHPL-FG              1:12.71    1:14.33  
       34.74  1:14.33                                                      
 55 Barbero, Matias              Seahawks-FL          1:14.08    1:15.44  
       35.69  1:15.44                                                      
 56 Little, Andrew            SR Buchholz             1:16.64    1:15.52  
       34.63  1:15.52                                                      
 57 Lechner, David               CWHS                 1:14.80    1:16.07  
       35.91  1:16.07                                                      
 58 Williams, Jordan          FR Bvrt                 1:14.80    1:16.28  
       35.35  1:16.28                                                      
 59 Ilyles, Krisztain            CENHS                1:12.21    1:16.65  
       36.10  1:16.65                                                      
 60 Kalouis, Yanni               CLHS                 1:14.11    1:16.97  
       36.07  1:16.97                                                      
 61 Chermont, Caio               MHS                  1:14.38    1:17.20  
       35.88  1:17.20                                                      
 62 Barker, Evan                 CBHS                 1:13.00    1:17.33  
       35.68  1:17.33                                                      
 63 Petershon, Tyler S           SCHS                 1:13.49    1:17.86  
       36.83  1:17.86                                                      
 64 Harwood, Tyler J             Episcopal            1:14.89    1:18.78  
       36.79  1:18.78                                                      
 65 Murrell, Greg                LHS                  1:09.00    1:20.09  
       36.51  1:20.09                                                      
 66 Hand, Dustin                 FAA                  1:14.29    1:23.40  
       40.22  1:23.40                                                      
 -- Scarabino, Nick              THS                  1:14.89         DQ  
       34.40       DQ                                                      
 -- VanLent, Nathaniel        JR COSH-FG              1:12.31         DQ  
       32.43       DQ                                                      
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 The Bolles School                                 3:37.58    3:30.44   40  
     1) Geary, Caitlin M                2) Casey, Katie E SO              
     3) Sykes, Sarah A SO               4) Totten, Erica C                
       25.47    52.50  1:08.54  1:44.92  2:10.17  2:37.85  3:03.06  3:30.44
  2 St. Thomas Aquinas                                3:43.79    3:35.69   34  
     1) Cianci, Carmen G JR             2) Cardet, Lucie FR               
     3) Victoria, Daniella SO           4) Thomas, Barbara G SR           
       26.66    54.70  1:21.43  1:49.74  2:15.84  2:43.37  3:08.33  3:35.69
  3 Northeast High School-FL                          3:37.74    3:36.76   32  
       26.49    55.64  1:21.87  1:50.37  2:17.55  2:47.17  3:11.31  3:36.76
  4 Buchholz High School                              3:42.56    3:37.59   30  
     1) Ballatore, Jenne SR             2) Bohunicky, Jamie FR            
     3) Sheppard, Lindsay JR            4) Ballatore, Angelina SO         
       25.85    53.43  1:19.17  1:46.69  2:13.34  2:42.49  3:09.15  3:37.59
  5 Olympia High School                               3:44.65    3:41.09   28  
     1) Broadley, Sarah SO              2) Chong, Erin M JR               
     3) Jarquin, Tisha FR               4) Broadley, Elizabeth FR         
       26.27    53.49  1:20.33  1:49.47  2:16.56  2:45.79  3:12.24  3:41.09
  6 Gainesville High School                           3:43.16    3:44.79   26  
     1) Conroy, Rae                     2) Huber, Stacey                  
     3) Cunningham, Jenny               4) Ramirez, Lily                  
       26.53    55.32  1:22.79  1:52.24  2:20.45  2:50.57  3:16.47  3:44.79
  7 Fort Myers HS                                     3:49.20    3:46.05   24  
     1) Pacheco, Laura SR               2) Davies, Charlotte SO           
     3) Anderson, Kara JR               4) Modglin, Amy FR                
       28.13    57.68  1:25.09  1:55.36  2:22.83  2:52.63  3:18.37  3:46.05
  8 Circle Christian School                           3:46.42    4:00.25   22  
     1) Grams, Ginny                    2) Grams, Emily                   
     3) Dowling, Kelly                  4) Norton, Rachel                 
       28.14  1:00.87  1:31.34  2:05.64  2:32.99  3:04.08  3:30.66  4:00.25
B - Final
  9 Chiles High School                                3:50.85    3:46.94   18  
     1) McCroan, Emily                  2) Allen, Brittany                
     3) Cottle, Allison                 4) Chumbler, Haley                
       27.08    56.06  1:23.93  1:53.43  2:21.49  2:51.42  3:18.35  3:46.94
 10 Episcopal High School                             3:49.91    3:47.19   14  
       27.30    57.09  1:24.42  1:54.42  2:22.47  2:52.67  3:18.82  3:47.19
 11 Berkeley Prep School-FL                           3:52.25    3:49.21   12  
     1) Lewin, Sarah Grace 10           2) Jordan, Laura M 8              
     3) Boldizsar, Brittany 11          4) Mayer, Gina 10                 
       27.43    57.58  1:24.44  1:54.71  2:22.30  2:52.79  3:19.43  3:49.21
 12 Bishop Verot Vikings                              3:51.26    3:50.54   10  
     1) McCaw, Tina M JR                2) Palmer, Jillian FR             
     3) Black, Erin FR                  4) Labreche, Ryann JR             
       28.24  1:00.25  1:26.73  1:57.08  2:24.57  2:54.59  3:21.25  3:50.54
 13 Lely High School                                  3:55.52    3:52.07    8  
     1) Su, Ling                        2) Farhat, Louisa                 
     3) Farhat, Mercedes                4) Blassneck, Wesley              
       28.08    59.31  1:27.37  1:58.41  2:25.85  2:55.98  3:23.07  3:52.07
 14 Cocoa Beach High School                           3:53.10    3:52.26    6  
     1) Cox, Sarah                      2) Ware, Cat                      
     3) D'Amico, Tamara                 4) Lugar, Sammi                   
       27.92    59.70  1:26.67  1:56.93  2:24.94  2:56.06  3:23.10  3:52.26
 15 Spruce Creek High School                          3:52.99    3:53.42    4  
     1) Norton, Katie E                 2) Miller, Ashley                 
     3) Derr, Kayla N                   4) Kuehl, Kimberly R              
       27.83    57.44  1:25.41  1:56.56  2:24.44  2:55.01  3:23.37  3:53.42
 16 St. Johns Country Day School                      3:54.91    3:55.49    2  
     1) Bane, Lindsay M                 2) McCauley, Michelle M SR        
     3) Neidigh, Lauren E               4) Torres, Elisabeth M JR         
       28.58  1:00.14  1:29.75  2:01.89  2:29.81  3:02.36  3:27.69  3:55.49
 
Event 21  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 The Bolles School                                 3:31.18    3:37.58  
     1) Peacock, Aubrey A               2) Chovanec, Mimi A JR            
     3) Jamerson, Melissa A             4) White, Robin Lindsay L SO      
       26.59    54.30  1:20.94  1:49.69  2:15.76  2:44.52  3:09.92  3:37.58
  2 Northeast High School-FL                          3:37.90    3:37.74  
     1) Bardin, Jessie L SR             2) Brown, Katie M FR              
     3) Milo, Jaime R SR                4) Romano, Meg R FR               
       26.71    55.38  1:22.15  1:51.03  2:18.22  2:47.68  3:12.09  3:37.74
  3 Buchholz High School                              3:36.49    3:42.56  
     1) Ballatore, Jenne SR             2) Bohunicky, Jamie FR            
     3) Sheppard, Lindsay JR            4) Ballatore, Angelina SO         
       26.62    54.83  1:21.05  1:49.26  2:16.87  2:46.98  3:13.87  3:42.56
  4 Gainesville High School                           3:38.00    3:43.16  
     1) Conroy, Rae                     2) Huber, Stacey                  
     3) Cunningham, Jenny               4) Ramirez, Lily                  
       26.37    55.82  1:22.86  1:52.56  2:20.21  2:49.92  3:15.17  3:43.16
  5 St. Thomas Aquinas                                3:37.41    3:43.79  
     1) Cianci, Carmen G JR             2) Cardet, Lucie FR               
     3) Victoria, Daniella SO           4) Thomas, Barbara G SR           
       27.18    55.78  1:22.79  1:51.57  2:18.00  2:47.02  3:13.81  3:43.79
  6 Olympia High School                               3:47.50    3:44.65  
     1) Broadley, Sarah SO              2) Broadley, Elizabeth FR         
     3) Jarquin, Tisha FR               4) Chong, Erin M JR               
       26.96    54.76  1:21.87  1:51.03  2:18.30  2:48.46  3:16.02  3:44.65
  7 Circle Christian School                           3:58.92    3:46.42  
     1) Grams, Ginny                    2) Grams, Emily                   
     3) Dowling, Kelly                  4) Adams, Sarah                   
       26.64    54.29  1:21.21  1:51.52  2:18.76  2:51.02  3:17.20  3:46.42
  8 Fort Myers HS                                     3:52.00    3:49.20  
     1) Anderson, Kara JR               2) Davies, Charlotte SO           
     3) Learned, Kelly SR               4) Modglin, Amy FR                
       28.65    58.79  1:27.25  1:58.02  2:25.67  2:55.52  3:21.73  3:49.20
-------------------------------------------------------------------------
  9 Episcopal High School                             3:45.55    3:49.91  
     1) Otterson, Kristin R             2) Hanson, Erica R                
     3) Glasser, Nellie D               4) Hartman, Elizabeth S           
       28.10    57.28  1:25.52  1:55.64  2:23.47  2:53.91  3:20.33  3:49.91
 10 Chiles High School                                3:54.00    3:50.85  
     1) McCroan, Emily                  2) Allen, Brittany                
     3) Cottle, Allison                 4) Chumbler, Haley                
       27.76    57.04  1:25.60  1:55.95  2:24.06  2:53.83  3:21.30  3:50.85
 11 Bishop Verot Vikings                              3:50.00    3:51.26  
     1) McCaw, Tina M JR                2) Black, Erin FR                 
     3) Labreche, Ryann JR              4) Palmer, Jillian FR             
       28.37    59.51  1:27.23  1:58.14  2:25.67  2:55.84  3:22.83  3:51.26
 12 Berkeley Prep School-FL                           3:53.21    3:52.25  
     1) Jordan, Laura M 8               2) Mayer, Gina 10                 
     3) Boldizsar, Brittany 11          4) Lewin, Sarah Grace 10          
       27.47    58.44  1:26.40  1:57.08  2:25.26  2:56.23  3:22.84  3:52.25
 13 Spruce Creek High School                          3:46.00    3:52.99  
     1) Norton, Katie E                 2) Miller, Ashley                 
     3) Derr, Kayla N                   4) Kuehl, Kimberly R              
       29.06  1:00.87  1:27.43  1:58.03  2:25.58  2:55.19  3:22.49  3:52.99
 14 Cocoa Beach High School                           3:46.50    3:53.10  
     1) Ware, Cat                       2) D'Amico, Tamara                
     3) Cox, Sarah                      4) Lugar, Sammi                   
       28.22    59.41  1:27.50  1:59.49  2:26.60  2:57.41  3:24.31  3:53.10
 15 St. Johns Country Day School                      3:53.88    3:54.91  
     1) Neidigh, Lauren E               2) McCauley, Michelle M SR        
     3) Bane, Lindsay M                 4) Torres, Elisabeth M JR         
       28.99  1:00.32  1:27.93  1:59.98  2:28.40  3:00.17  3:25.95  3:54.91
 16 Lely High School                                  3:54.00    3:55.52  
     1) Su, Ling                        2) Farhat, Louisa                 
     3) Farhat, Mercedes                4) Blassneck, Wesley              
       27.87    59.17  1:27.36  1:58.77  2:26.64  2:57.50  3:24.28  3:55.52
-------------------------------------------------------------------------
 17 American Heritage School-Plant-FG                 3:51.35    3:55.63  
     1) Bouthillier, Isabelle SR        2) Correa, Adriana SO             
     3) Randolph, Courtney 8t           4) Bouthillier, Chantal 6t        
       28.55    58.71  1:26.26  1:56.84  2:25.95  2:59.63  3:25.82  3:55.63
 18 Trinity Prep HS-FL                                4:05.38    3:55.79  
     1) Wall, Mary Kate                 2) Brubaker, Lisa                 
     3) Smith, Emily                    4) Yarnish, Lauren                
       28.63    59.26  1:27.80  1:58.10  2:26.00  2:56.40  3:24.49  3:55.79
-------------------------------------------------------------------------
 19 Bishop Kenny High School                          3:55.00    3:58.27  
     1) McGlynn, Brittany               2) Grochmal, Lauren               
     3) King, Sydney                    4) O'Leary, Caroline              
       28.82    59.57  1:28.49  2:01.02  2:29.39  3:00.91  3:28.12  3:58.27
 20 Palm Harbor University High Sc                    4:55.00    4:00.56  
     1) Farrington, Myah                2) Braukman, Leah                 
     3) McSpadden, Jill                 4) Cardy, Christina               
       28.39    59.40  1:28.98  2:01.47  2:30.20  3:01.66  3:29.57  4:00.56
 21 Dr Phillips High School                           3:55.00    4:02.78  
     1) Gaynor, Nicole                  2) Greenhill, Alexandria          
     3) Lizzoli, Christine              4) Flores, Madeline               
       28.97  1:00.67  1:28.21  1:58.45  2:27.73  3:00.02  3:29.96  4:02.78
 22 Lemon Bay High School                             3:59.60    4:03.32  
     1) Morrow, Brynn                   2) Strauss, Ashlee                
     3) Varga, Ashley                   4) Strauss, Lauren                
       28.28    59.24  1:16.90  2:03.15  2:19.36  3:04.41  3:32.43  4:03.32
 23 Leon County High School                           4:01.02    4:03.84  
     1) Chatham, Amanda                 2) Bartlett, Megan                
     3) Tome-Munson, Jorge              4) Buehner, Anja                  
       30.70  1:03.15  1:32.88  2:05.47  2:34.32  3:05.09  3:33.94  4:03.84
 24 Clearwater High School                            3:58.00    4:04.86  
     1) Sears, Julie                    2) Peaton, Kelly                  
     3) Greer, Breanne                  4) Durhan, Erin                   
       27.48    57.18  1:27.29  2:01.08  2:31.68  3:05.03  3:33.67  4:04.86
 25 Gateway High School                               4:06.37    4:05.16  
     1) Grovier, Christy                2) Morgan, Yasmin                 
     3) Magnuson, Shannon               4) Priore, heather                
       29.98  1:02.46  1:31.95  2:04.36  2:34.40  3:06.78  3:34.29  4:05.16
 26 Sebring High School                               4:07.90    4:08.10  
     1) Wolfe, Megan                    2) Freeland, Leeza                
     3) Boyce, Ashley                   4) Cuencas, Jasmin                
       28.76  1:00.91  1:28.03  1:59.03  2:30.06  3:04.99  3:35.15  4:08.10
 27 Pompano Beach High School 2005-FL                 4:01.89    4:08.32  
     1) Eisenring, Stephanie FR         2) Martinez, Rebecca JR           
     3) Hanley, Caitlan SO              4) Syse, Jannike JR               
       27.02    56.60  1:27.14  2:01.46  2:31.99  3:06.94  3:35.38  4:08.32
 28 George Jenkins High School                        3:59.69    4:10.51  
     1) Cheatham, Brittany              2) Eisenman, Jennifer             
     3) Wilshire, Maci                  4) Cokee, Amanda                  
       31.19  1:07.13  1:36.16  2:19.17  3:12.93  3:39.61  4:10.51         
 29 Eastside High School                              4:30.00    4:20.65  
     1) VanDuyne, Tracy                 2) Watson, Susannah               
     3) Snyder, Ally                    4) Taylor, Kelsey                 
       32.14  1:07.20  1:40.12  2:16.42  2:47.66  3:21.49  3:49.62  4:20.65
 30 Key West High School 2004-FG                      4:40.56    4:41.20  
     1) Thorson, Jennie R FR            2)                                
     3)                                 4) Moeller, Lea JR                
       32.72  1:07.98  1:41.36  2:19.98  2:53.53  3:31.98  4:05.17  4:41.20
 31 Rickards High School                              4:31.68    4:44.29  
       31.68  1:06.69  1:39.66  2:14.53  2:49.43  3:29.64  4:03.67  4:44.29
 32 Out of Door Academy                               4:36.12    4:46.87  
       34.80  1:14.59  1:49.76  2:36.45  3:05.95  3:43.75  4:13.74  4:46.87
 -- St. Cloud High School                             4:07.67         DQ  
     1) Dunton, Tonya                   2) Schroeder, Stephanie           
     3) Myers, Lesha                    4) Hague, Candace                 
       28.63    59.70  1:29.72  2:04.57  2:34.38  3:07.80  3:33.74       DQ
 -- Centennial High School                            4:38.00         DQ  
     1) Bryant, Stephanie               2) Cashell, Ariel                 
     3) Hamm, Ashley                    4) Latrimore, Tara                
       31.40  1:05.50  1:36.77  2:11.78  2:42.44  3:20.50  3:50.19       DQ
 -- Cape Coral High School-FL                         4:28.56         DQ  
     1) Turnadzic, Maida                2) Gonzalez, Letty                
     3) Mahon, Liz                      4) Smith, Nicole                  
       26.45    54.32  1:25.68  2:00.07  2:30.40  3:04.16  3:33.21       DQ
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 The Bolles School                                 3:19.62    3:11.52   40  
     1) Guntoro, Bobby                  2) Carral, Santiago JR            
     3) Hulme, Michael A                4) Lee, Way-Joe JR                
       22.22    46.68  1:09.86  1:35.04  1:58.47  2:23.47  2:46.41  3:11.52
  2 Satellite High School-FL                          3:17.56    3:15.25   34  
     1) Paterson, Brent R               2) Snawerdt, John P               
     3) McGhan, Steve C                 4) Stroman, Skylar Z              
       23.72    49.63  1:11.87  1:36.79  2:01.17  2:27.54  2:50.37  3:15.25
  3 Bishop Kenny High School                          3:19.21    3:15.36   32  
     1) Lang, John                      2) Edwards, J.R.                  
     3) Stetson, Jack                   4) Long, John                     
       23.60    48.87  1:12.76  1:39.43  2:02.50  2:28.25  2:50.52  3:15.36
  4 Palm Harbor University High Sc                    3:22.76    3:18.48   30  
     1) Glover, Alex                    2) Haas, Aaron                    
     3) Alidina, Jasmin                 4) Curnutte, Levi                 
       23.39    48.87  1:12.65  1:38.88  2:02.54  2:29.72  2:52.29  3:18.48
  5 Chiles High School                                3:23.44    3:20.24   28  
     1) Ervin, Scott                    2) Elliott, William               
     3) Erickson, Shawn                 4) Sprowls, Peter                 
       24.42    50.82  1:15.35  1:42.61  2:06.33  2:31.35  2:54.54  3:20.24
  6 Seminole High School-FL                           3:24.66    3:20.97   26  
     1) O'Malley, Collin                2) Yuan, Michael                  
     3) Marini, Dan                     4) Guenov, Alex                   
       23.53    48.62  1:11.09  1:36.48  2:00.77  2:28.53  2:52.73  3:20.97
  7 American Heritage School-Plant-FG                 3:22.14    3:21.80   24  
     1) Haidar, Nawaf SR                2) Potter, Ben JR                 
     3) Drannan, Jacob JR               4) Al-Bader, Abdulrahman JR       
       23.14    47.94  1:12.39  1:40.05  2:04.06  2:30.20  2:55.02  3:21.80
  8 Episcopal High School                             3:25.82    3:25.40   22  
     1) Leemis, Justin D                2) Overton, William G             
     3) DeVault, Drew                   4) DeVault, Zach S                
       23.69    49.50  1:14.22  1:41.13  2:06.10  2:34.38  2:58.26  3:25.40
B - Final
  9 Spruce Creek High School                          3:26.37    3:22.15   18  
     1) Norton, Matthew J               2) Perricone, Philip R            
     3) Combs, Sam M                    4) Deery, Kregg T                 
       22.91    47.44  1:12.66  1:40.59  2:05.18  2:32.36  2:56.25  3:22.15
 10 Fort Myers HS                                     3:27.28    3:22.73   14  
     1) Patino, Diego SO                2) Roka, Michael JR               
     3) Modglin, Nathan JR              4) Kennedy, Robby SO              
       24.13    50.29  1:16.16  1:43.88  2:07.95  2:34.41  2:57.81  3:22.73
 11 Leon County High School                           3:27.64    3:24.86   12  
     1) Emmanuel, Chris                 2) Dix, Patrick                   
     3) Birk, Francisco                 4) Ziegler, Joe                   
       25.42    53.71  1:18.61  1:46.04  2:09.69  2:36.57  3:00.51  3:24.86
 12 Olympia High School                               3:28.63    3:24.99   10  
     1) Morgan, Kevin JR                2) Voss, Danny S SR               
     3) Guimaraes, Breno JR             4) Hawthorne, Chip SO             
       23.97    49.88  1:14.18  1:40.63  2:06.18  2:33.98  2:58.24  3:24.99
 13 Trinity Prep HS-FL                                3:26.41    3:26.26    8  
     1) Hughes, Pat                     2) Montgomery, Mack               
     3) Saboff, Ryan                    4) Mistoler, Stephen              
       25.11    51.76  1:15.75  1:41.69  2:06.02  2:32.87  2:58.17  3:26.26
 14 Belen Jesuit Prep School                          3:29.82    3:26.28    6  
     1) Arenson, Patrick C SO           2) Lacayo, Frankie A SR           
     3) Fonseca, Javier R SR            4) Araque, Carlos SO              
       24.88    51.96  1:16.25  1:43.86  2:08.20  2:35.30  2:58.58  3:26.28
 15 Lyman High School                                 3:27.67    3:27.33    4  
     1) Forbes, Alexander SR            2) Barrett, Ricky JR              
     3) Forbes, Alan FR                 4) Tracy, Mike JR                 
       22.37    46.08  1:12.15  1:41.58  2:05.95  2:33.96  2:59.14  3:27.33
 16 Gainesville High School                           3:32.99    3:37.31    2  
     1) Cunningham, Andrew              2) Milnerll, Stephen              
     3) Alvarez, Clauido                4) Jerry, John                    
       25.22    52.69  1:17.97  1:45.91  2:12.94  2:42.56  3:08.65  3:37.31
 
Event 22  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Satellite High School-FL                          3:25.00    3:17.56  
     1) McGhan, Steve C                 2) Snawerdt, John P               
     3) Paterson, Brent R               4) Stroman, Skylar Z              
       24.83    51.06  1:13.87  1:39.16  2:02.95  2:29.33  2:52.49  3:17.56
  2 Bishop Kenny High School                          3:18.00    3:19.21  
     1) Lang, John                      2) Edwards, J.R.                  
     3) Stetson, Jack                   4) Long, John                     
       24.08    49.56  1:13.85  1:40.67  2:04.75  2:30.99  2:53.62  3:19.21
  3 The Bolles School                                 3:15.00    3:19.62  
     1) Guntoro, Bobby                  2) Carral, Santiago JR            
     3) Hulme, Michael A                4) Lee, Way-Joe JR                
       23.11    48.11  1:12.43  1:38.71  2:03.03  2:29.52  2:53.66  3:19.62
  4 American Heritage School-Plant-FG                 3:23.47    3:22.14  
     1) Haidar, Nawaf SR                2) Potter, Ben JR                 
     3) Drannan, Jacob JR               4) Wallace, Andrew SO             
       23.12    47.95  1:12.81  1:41.05  2:05.11  2:31.42  2:56.01  3:22.14
  5 Palm Harbor University High Sc                    3:38.00    3:22.76  
     1) Glover, Alex                    2) Haas, Aaron                    
     3) Alidina, Jasmin                 4) Curnutte, Levi                 
       23.79    49.70  1:14.53  1:41.71  2:05.94  2:33.49  2:56.68  3:22.76
  6 Chiles High School                                4:20.00    3:23.44  
       24.31    51.84  1:16.65  1:42.76  2:07.21  2:33.20  2:56.65  3:23.44
  7 Seminole High School-FL                           3:20.00    3:24.66  
     1) Yuan, Michael                   2) O'Malley, Collin               
     3) Shia, Kevin                     4) Marini, Dan                    
       23.47    48.95  1:12.72  1:39.08  2:04.20  2:32.24  2:56.99  3:24.66
  8 Episcopal High School                             3:22.55    3:25.82  
     1) Overton, William G              2) DeVault, Zach S                
     3) DeVault, Drew                   4) Leemis, Justin D               
       25.38    52.77  1:16.44  1:42.94  2:08.67  2:36.49  2:59.90  3:25.82
-------------------------------------------------------------------------
  9 Spruce Creek High School                          3:23.07    3:26.37  
     1) Perricone, Philip R             2) Norton, Matthew J              
     3) Combs, Sam M                    4) Deery, Kregg T                 
       25.49    53.95  1:17.02  1:41.98  2:07.27  2:35.63  3:00.03  3:26.37
 10 Trinity Prep HS-FL                                3:26.56    3:26.41  
     1) Montgomery, Mack                2) Hughes, Pat                    
     3) Saboff, Ryan                    4) Mistoler, Stephen              
       25.25    52.02  1:16.09  1:41.90  2:06.58  2:33.26  2:58.62  3:26.41
 11 Fort Myers HS                                     3:31.00    3:27.28  
     1) Patino, Diego SO                2) Roka, Michael JR               
     3) Modglin, Nathan JR              4) Kennedy, Robby SO              
       24.79    51.80  1:17.58  1:45.74  2:10.38  2:37.88  3:01.78  3:27.28
 12 Leon County High School                           3:25.39    3:27.64  
     1) Emmanuel, Chris                 2) Dix, Patrick                   
     3) Birk, Francisco                 4) Ziegler, Joe                   
       25.14    53.58  1:18.56  1:45.90  2:10.71  2:38.87  3:02.90  3:27.64
 13 Lyman High School                                 3:21.26    3:27.67  
     1) Forbes, Alexander SR            2) Barrett, Ricky JR              
     3) Forbes, Alan FR                 4) Tracy, Mike JR                 
       22.49    46.25  1:12.29  1:41.28  2:05.72  2:33.09  2:59.04  3:27.67
 14 Olympia High School                               3:35.50    3:28.63  
     1) Morgan, Kevin JR                2) Voss, Danny S SR               
     3) Hawthorne, Chip SO              4) Guimaraes, Breno JR            
       24.14    50.29  1:15.78  1:43.60  2:09.28  2:37.43  3:01.97  3:28.63
 15 Belen Jesuit Prep School                          3:24.40    3:29.82  
     1) Lacayo, Frankie A SR            2) Fonseca, Javier R SR           
     3) Arenson, Patrick C SO           4) Araque, Carlos SO              
       24.90    52.66  1:17.70  1:46.10  2:10.75  2:37.75  3:02.23  3:29.82
 16 Gainesville High School                           3:40.00    3:32.99  
     1) Cunningham, Andrew              2) Milnerll, Stephen              
     3) Carusone, Jeremy                4) Jerry, John                    
       24.51    51.66  1:17.63  1:45.95  2:11.21  2:38.84  3:04.85  3:32.99
-------------------------------------------------------------------------
 17 Berkeley Prep School-FL                           3:50.00    3:33.03  
     1) Jordan, Jonathan D 10           2) Frissell, Dustin E 11          
     3) Johnson, Andrew 12              4) Landon, Ben 10                 
       24.83    52.06  1:15.37  1:41.77  2:07.67  2:37.18  3:02.99  3:33.03
 18 Clearwater High School                            3:36.70    3:35.44  
     1) Corbin, Adam                    2) Lechner, David                 
     3) Lain, Zach                      4) Cook, Webster                  
       24.80    51.71  1:17.84  1:46.13  2:12.05  2:41.49  3:07.02  3:35.44
-------------------------------------------------------------------------
 19 Northeast High School-FL                          3:47.02    3:36.33  
     1) Weber, Stuart FR                2) Bardin, Charles FR             
     3) Chambers, Cameron FR            4) Snyder, Russell W JR           
       25.53    53.48  1:19.45  1:48.06  2:14.70  2:43.50  3:08.77  3:36.33
 20 Bishop Verot Vikings                              3:39.59    3:42.64  
     1) Kretsch, Leo SR                 2) Ravenna, Sam SO                
     3) Minor, Sean FR                  4) DuBrasky, Tayler SO            
       25.98    55.11  1:22.78  1:55.15  2:16.13  2:48.12  3:14.13  3:42.64
 21 Gateway High School                               3:46.03    3:45.67  
     1) Serrano, Manuel                 2) Bergelt, Paul                  
     3) Flores, Abimael                 4) Lynch, Ryan                    
       25.06    53.84  1:20.60  1:52.38  2:19.68  2:49.97  3:16.67  3:45.67
 22 Cocoa Beach High School                           3:50.00    3:47.44  
       25.95    54.61  1:23.17  1:55.44  2:23.13  2:53.32  3:18.78  3:47.44
 23 Pompano Beach High School 2005-FL                 3:43.29    3:48.33  
     1) Eagles, Robert SR               2) Sands, Dakota FR               
     3) Solley, Todd SR                 4) Shahan, James SR               
       26.64    55.97  1:22.73  1:55.68  2:21.95  2:50.46  3:16.37  3:48.33
 24 St. Thomas Aquinas                                3:35.00    3:51.46  
     1) Herrera, Martin SO              2) Guttierrez, Evan SO            
     3) Tucci, Micheal FR               4) Cabrera, Diego FR              
       26.79    55.54  1:24.39  1:57.03  2:25.97  2:56.19  3:22.32  3:51.46
 25 Sebring High School                               3:41.81    3:53.33  
     1) Wolfe, Quinlan                  2) Sliwicski, Ronnie              
     3) Bauer, Taylor                   4) Spiegel, Shaanan               
       25.33    53.20  1:19.74  1:49.75  2:19.72  2:53.19  3:20.77  3:53.33
 26 Key West High School 2004-FG                      4:06.96    4:03.55  
     1) Knight, Luke A SO               2) Stokes, Travis FR              
     3) Hernandez, Michael JR           4) Sullivan, Mark S JR            
       25.78    53.68  1:23.38  1:56.91  2:27.65  3:04.74  3:32.37  4:03.55
 27 Lake Placid High School-FL                        3:33.22    4:05.09  
     1) Franklin, Ron SR                2) Cochran, Jared JR              
     3) Hendrie, Derek B JR             4) Lovett, Lee SR                 
       28.29  1:01.46  1:30.82  2:03.43  2:33.46  3:06.70  3:33.64  4:05.09
 28 Centennial High School                            4:00.10    4:07.67  
     1) Moon, George                    2) Boothby, Josh                  
     3) Monreal, Zach                   4) Johnson, Ryan                  
       29.00  1:01.36  1:30.74  2:03.94  2:31.88  3:08.37  3:36.38  4:07.67
 29 Florida Air Academy                               4:28.02    4:12.51  
     1) Brown, Brad                     2) Hand, Dustin                   
     3) Jordan, Jessie                  4) Stone, Billy                   
       30.04  1:07.24  1:37.83  2:09.53  2:38.95  3:12.26  3:40.91  4:12.51
 30 Lely High School                                  3:49.20    4:19.94  
     1) Jokela, Nick                    2) Juday, Tommy                   
     3) Kunce, Adam                     4) Schultz, Steve                 
       28.07  1:00.90  1:33.19  2:07.33  2:39.27  3:13.78  3:44.91  4:19.94
 31 Cypress Lake High School                               NT    4:20.65  
     1) Kalouis, Yanni                  2) Canamara, Paul                 
     3) Murphy, Brian                   4) Ritz, Peter                    
                29.99  1:03.03  2:11.97  2:43.50  3:22.41  3:49.88  4:20.65
 32 Eastside High School                              4:17.00    4:32.90  
     1) Jarrett, Ryan                   2) Ouyang, Charlie                
     3) Layon, Doni                     4) Gray, Alan                     
       30.30  1:07.05  1:38.83  2:15.24  2:50.00  3:28.56  3:59.06  4:32.90
 33 Middleton High School                                  NT    4:33.23  
     1) Miller, Mike                    2) Rutledge, Mitch                
     3) Baker, John                     4) Brody, Grayson                 
       28.68  1:00.51  1:30.35  2:07.98  2:38.04  3:18.08  3:54.62  4:33.23
ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT