ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
2004 New South Wales Age & Open Championship Day 7
1/19/2004-1/19/2004
Sydney, NSW, Australia

2004 New South Wales Age & Open Championship
Sydney, NSW, Australia

50 meter pool

January 13 - 19, 2004

RESULTS
Day Seven: January 19, 2004


Event 181  Men Open 400 LC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 NORRIS, JUSTIN (AIS)      23 HUNTER               4:37.04    4:25.33  
       27.46    58.75  1:35.01  2:10.26  2:47.49  3:24.63  3:56.21  4:25.33
  2 PIPER, JIM (NSWIS)        22 CAMPBELLTOWN         4:35.14    4:26.78  
       28.52  1:01.18  1:37.91  2:13.70  2:49.75  3:25.59  3:57.35  4:26.78
  3 CORDNER, NICK (V)         17 IVANHOE NEONS (V     4:35.56    4:33.59  
       27.97  1:01.09           2:10.19  2:51.20  3:31.91  4:03.28  4:33.59
  4 BEISLER, ADAM             19 CHARLESTOWN          4:38.14    4:37.38  
       28.16  1:00.27  1:35.66  2:10.71  2:53.37  3:35.87  4:08.13  4:37.38
  5 YAMAZAKI, TAIJIRO (V)     16 JAPAN                4:40.25    4:37.50  
       27.92  1:00.44  1:36.78  2:13.43  2:53.65  3:33.29  4:06.73  4:37.50
  6 STAMP, DANIEL             18 HUNTER               4:38.79    4:37.58  
       28.84  1:01.55  1:37.49  2:12.69  2:54.13  3:35.55  4:07.72  4:37.58
  7 MONTGOMERIE, PETER        21 CARLILE              4:40.20    4:41.43  
       29.57  1:04.16  1:40.56  2:16.45  2:56.83  3:36.59  4:09.27  4:41.43
  8 NOGUCHI, TSUBASA (V)      14 JAPAN                4:42.65    4:41.56  
       29.67  1:03.53  1:40.11  2:16.00  2:56.41  3:37.09  4:09.71  4:41.56
  9 PINNOCK, ANDREW           18 MINGARA              4:41.54    4:48.44  
       28.70  1:02.19  1:39.15  2:16.21  2:58.48  3:41.54  4:14.74  4:48.44
 10 HIGGINS, MICHAEL (NSWIS)  23 CARLILE              4:38.31    4:50.22  
       29.55  1:03.33  1:41.56  2:18.39  3:00.27  3:42.90  4:17.31  4:50.22
 
Event 181  Men Open 400 LC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 PIPER, JIM (NSWIS)        22 CAMPBELLTOWN                    4:35.14  
       28.75  1:01.70  1:38.54  2:15.05  2:51.99  3:29.52  4:02.33  4:35.14
  2 CORDNER, NICK (V)         17 IVANHOE NEONS (V                4:35.56  
       28.30  1:01.45  1:36.18  2:10.50  2:51.31  3:32.76  4:04.15  4:35.56
  3 NORRIS, JUSTIN (AIS)      23 HUNTER                          4:37.04  
       28.39  1:00.79  1:37.86  2:13.73  2:52.50  3:30.46  4:03.12  4:37.04
  4 BEISLER, ADAM             19 CHARLESTOWN                     4:38.14  
       27.86  1:00.13  1:35.07  2:09.82  2:51.94  3:33.83  4:06.59  4:38.14
  5 HIGGINS, MICHAEL (NSWIS)  23 CARLILE                         4:38.31  
       29.16  1:01.83  1:37.71  2:13.18  2:53.96  3:35.44  4:08.14  4:38.31
  6 STAMP, DANIEL             18 HUNTER                          4:38.79  
       29.36  1:02.24  1:38.09  2:13.37  2:54.55  3:35.85  4:07.85  4:38.79
  7 MONTGOMERIE, PETER        21 CARLILE                         4:40.20  
       30.02  1:03.76           2:16.50  2:55.87  3:35.75  4:08.84  4:40.20
  8 YAMAZAKI, TAIJIRO (V)     16 JAPAN                           4:40.25  
       28.97  1:02.54  1:40.32  2:17.09  2:57.29  3:37.30  4:10.52  4:40.25
  9 PINNOCK, ANDREW           18 MINGARA                         4:41.54  
       29.05  1:02.47  1:38.48  2:14.95  2:56.30  3:38.18  4:09.67  4:41.54
 10 NOGUCHI, TSUBASA (V)      14 JAPAN                           4:42.65  
       30.12  1:04.49  1:39.76  2:15.23  2:56.27  3:37.49  4:10.15  4:42.65
-------------------------------------------------------------------------
 11 DAVIS, RYAN               19 CARLILE                         4:42.85  
       29.17  1:02.26  1:38.77  2:15.26  2:57.33  3:39.63  4:12.07  4:42.85
 12 BARNIER, LEIGH            17 CARLILE                         4:43.29  
       29.50  1:03.66  1:39.09  2:13.99  2:56.62  3:39.68  4:11.66  4:43.29
-------------------------------------------------------------------------
 13 HAWORTH, MARK             17 MACQUARIE FIELDS                4:43.51  
       28.99  1:01.83  1:37.48  2:12.41  2:55.50  3:38.94  4:12.67  4:43.51
 14 FINCHER, BEN              17 CHARLESTOWN                     4:45.25  
       29.45  1:02.88  1:40.26  2:16.78  2:59.05  3:41.48  4:13.72  4:45.25
 15 LUCA, BRYAN (V)           15 CASEY                           4:45.51  
       30.32  1:05.67  1:43.12  2:18.19  2:57.15  3:36.42  4:11.72  4:45.51
 16 SCHOFIELD, REID           17 MINGARA                         4:46.55  
       29.81  1:04.06  1:41.60  2:18.38  2:58.38  3:39.99  4:13.61  4:46.55
 17 TALTY, ANTHONY            18 MACQUARIE FIELDS                4:48.79  
       29.37  1:03.73  1:41.75  2:20.29  3:00.29  3:42.08  4:15.87  4:48.79
 18 JACKSON, HAYDEN           16 NU SWIM                         4:50.48  
       29.50  1:03.28  1:40.74  2:17.70  3:00.60  3:44.74  4:18.42  4:50.48
 19 MISZCZUK, MATEUSZ         17 MACQUARIE FIELDS                4:51.10  
       30.12  1:04.39  1:42.99  2:20.62  3:03.41  3:46.15  4:19.48  4:51.10
 20 KANEDA, KAZUYA (V)        16 JAPAN                           4:51.77  
       27.91  1:00.42  1:38.15  2:15.22  2:58.79  3:43.73  4:18.12  4:51.77
 21 KABLE, ADAM               16 BANKSTOWN SPORTS                4:52.30  
       29.96  1:04.05  1:43.58  2:22.70  3:03.79  3:45.85  4:19.66  4:52.30
 22 MIDDLETON, BEN            18 CARLILE                         4:52.88  
       30.40  1:05.87  1:41.86  2:17.16  3:00.52  3:45.47  4:19.71  4:52.88
 23 PURCELL, GRAHAM           15 MLC MARLINS                     4:54.16  
       29.62  1:04.25  1:42.53  2:20.06  3:02.71  3:47.35  4:21.76  4:54.16
 24 WATKINS, CHRIS            16 NU SWIM                         4:54.44  
       29.23  1:03.59  1:42.95  2:20.61  3:04.87  3:49.45  4:22.53  4:54.44
 25 HUBBARD, BEN              20 TELOPEA                         4:54.79  
       30.38  1:05.30  1:44.77  2:23.52  3:04.08  3:44.62  4:20.61  4:54.79
 26 MATSUEDA, TAKAO (V)       16 JAPAN                           4:56.31  
       30.41  1:05.33  1:47.50  2:28.70  3:06.82  3:45.25  4:56.31         
 27 DAVIS, ANDREW             14 CARLILE                         4:56.61  
       31.80  1:08.18  1:47.01  2:26.59  3:08.03  3:49.86  4:23.34  4:56.61
 28 FENN, MICHAEL             15 INSWIM                          4:57.03  
       30.96  1:06.26  1:44.40  2:21.02  3:04.51  3:48.37  4:23.42  4:57.03
 29 IRELAND, MAXWELL          15 TELOPEA                         4:57.79  
       31.00  1:07.70  1:47.92  2:26.25  3:06.92  3:48.39  4:23.75  4:57.79
 30 MILLS, LUKE               17 BURLEY GRIFFIN                  5:03.57  
       31.13  1:06.89  1:45.29  2:22.37  3:07.91  3:55.09  4:29.70  5:03.57
 -- MORDAUNT, MATT            19 CARLILE                              DQ  
       29.97  1:04.54  1:42.56  2:18.85  3:01.18  3:44.82  4:17.82         
 
Event 182  Men Open 50 LC Meter Backstroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                   Semis     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 WATSON, JOSH (NSWIS)      26 KINGSCLIFF             27.60      26.56  
  2 ROLFF, ETHAN (NSWIS)      21 KINGSCLIFF             27.47      26.75  
  3 BURNS, ANDREW (NSWIS)     21 TOONGABBIE             27.14      27.22  
  4 GAMBIN, RYAN              18 KINGSCLIFF             27.80      27.65  
  5 BRITS, GRANT              16 TOONGABBIE             27.52      27.69  
  6 PIPER, GLENN              16 TOONGABBIE             27.69      27.87  
  7 OBAYASHI, KAZUKI (V)      14 JAPAN                  27.79      27.95  
  8 EASTWOOD, GEOFFREY        15 BELLINGEN              27.76      27.96  
  9 MURPHY, PATRICK (V)       19 MLC AQUATIC            27.92      28.07  
 10 ARNAMNART, DANIEL         14 LORE                   28.12      28.22  
 
Event 182  Men Open 50 LC Meter Backstroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 BURNS, ANDREW (NSWIS)     21 TOONGABBIE             28.69      27.14  
  2 ROLFF, ETHAN (NSWIS)      21 KINGSCLIFF             27.60      27.47  
  3 BRITS, GRANT              16 TOONGABBIE             28.04      27.52  
  4 WATSON, JOSH (NSWIS)      26 KINGSCLIFF             27.25      27.60  
  5 PIPER, GLENN              16 TOONGABBIE             28.16      27.69  
  6 EASTWOOD, GEOFFREY        15 BELLINGEN              28.08      27.76  
  7 OBAYASHI, KAZUKI (V)      14 JAPAN                  28.08      27.79  
  8 GAMBIN, RYAN              18 KINGSCLIFF             27.65      27.80  
  9 MURPHY, PATRICK (V)       19 MLC AQUATIC            28.08      27.92  
 10 ARNAMNART, DANIEL         14 LORE                   28.49      28.12  
-------------------------------------------------------------------------
 11 PAYNE, MISHA              22 AUBURN                 28.43      28.28  
 12 HUNWICK, ROB (V)          19 MELBOURNE VIC          28.79      28.32  
-------------------------------------------------------------------------
 13 ROSS, ALEXANDER           15 CRANBROOK EASTER       28.47      28.34  
 14 PETTIFER, MARK (V)        20 CAREY AQU. (VIC)       28.90      28.41  
 14 JONES, DANIEL             21 BARKER AQUATICS        28.87      28.41  
 16 KATO, YOSHIHIRO (V)       14 JAPAN                  28.79      28.50  
 17 DIN, YAMIN (V)            19 CAREY AQU. (VIC)       29.13      28.56  
 18 HOARE, ANDREW             17 TEMORA                 29.04      28.94  
 19 ADAMSON, ROBERT           15 RIPPLES ST MARYS       29.27      29.24  
 
Event 182  Men Open 50 LC Meter Backstroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 WATSON, JOSH (NSWIS)      26 KINGSCLIFF                        27.25  
  2 LAUTERSTEIN, ANDREW (V)   16 KLIM SWIM                         27.49  
  3 ROLFF, ETHAN (NSWIS)      21 KINGSCLIFF                        27.60  
  4 GAMBIN, RYAN              18 KINGSCLIFF                        27.65  
  5 BRITS, GRANT              16 TOONGABBIE                        28.04  
  6 OBAYASHI, KAZUKI (V)      14 JAPAN                             28.08  
  6 EASTWOOD, GEOFFREY        15 BELLINGEN                         28.08  
  6 MURPHY, PATRICK (V)       19 MLC AQUATIC                       28.08  
  9 PIPER, GLENN              16 TOONGABBIE                        28.16  
 10 PAYNE, MISHA              22 AUBURN                            28.43  
-------------------------------------------------------------------------
 11 ROSS, ALEXANDER           15 CRANBROOK EASTER                  28.47  
 12 ARNAMNART, DANIEL         14 LORE                              28.49  
 13 BURNS, ANDREW (NSWIS)     21 TOONGABBIE                        28.69  
 14 HUNWICK, ROB (V)          19 MELBOURNE VIC                     28.79  
 14 KATO, YOSHIHIRO (V)       14 JAPAN                             28.79  
 16 JONES, DANIEL             21 BARKER AQUATICS                   28.87  
 17 PETTIFER, MARK (V)        20 CAREY AQU. (VIC)                  28.90  
 18 HOARE, ANDREW             17 TEMORA                            29.04  
 19 DIN, YAMIN (V)            19 CAREY AQU. (VIC)                  29.13  
 20 KEMP, JARRAD              18 PORT MACQUARIE                    29.16  
-------------------------------------------------------------------------
 21 SCHNABL, DAVID            16 CRANBROOK EASTER                  29.25  
 22 ADAMSON, ROBERT           15 RIPPLES ST MARYS                  29.27  
-------------------------------------------------------------------------
 23 BERGIN, PATRICK           16 HUNTER                            29.28  
 24 ANTALFY, TIM              16 MLC MARLINS                       29.30  
 25 WISE, DAVID               15 KNOX PYMBLE                       29.36  
 25 DOWNEY, JAMES             19 CHARLESTOWN                       29.36  
 27 HURLEY, ROBERT            15 WIA                               29.39  
 28 YOUNG, CHARLES            18 ABBOTSLEIGH                       29.56  
 29 HUTCHISON, LUKE           17 BLACKTOWN CITY                    29.57  
 30 CROSS, SHANE              15 WARRINGAH                         29.59  
 31 YOUNG, JAMES              16 ABBOTSLEIGH                       29.60  
 32 DAVIS, MATTHEW            20 WIA                               29.67  
 33 LIBERMAN, MARK (V)        24 BAYSIDE                           29.70  
 34 MCKEOWN, BRETT            17 KINGSCLIFF                        29.78  
 35 STAVROU, ANASTASI         18 SYDNEY UNIVERSIT                  29.86  
 36 EAGER, RYAN               15 WARRINGAH                         29.87  
 37 PICKWORTH, NATHAN         15 ENGADINE                          29.91  
 38 PRICE, LUKE (V)           21 HARL                              29.98  
 39 KOBAYASHI, KIKAI          18 TELOPEA                           30.01  
 39 LONG, DARREN              16 RYDE                              30.01  
 41 KOH, KENNETH              16 BANKSTOWN SPORTS                  30.02  
 42 MULLARD, SIMON            19 SYDNEY UNIVERSIT                  30.06  
 43 SCIARA, ANDREW            15 RYDE                              30.34  
 44 LANNING, PHILLIP          16 KNOX PYMBLE                       30.38  
 45 MUMME, CHRIS              18 ABBOTSLEIGH                       30.42  
 46 PASCOE, MATTHEW           17 TITANS                            30.43  
 46 CASEY, SHANNON            16 MINGARA                           30.43  
 48 KLEEMAN, LYNDON           17 MENAI                             30.46  
 49 STEIN, ZAC                15 WARRINGAH                         30.47  
 50 HINCHCLIFFE, LUKE         16 CANBERRA                          30.48  
 51 FIELD, TIM                15 CARLILE                           30.57  
 52 SLATER, JON               18 WODEN                             30.58  
 53 MCGILL, KIERNAN           17 TELOPEA                           30.68  
 54 CREIGHTON, MICHAEL        16 GALSTON                           30.70  
 55 LEE, NICHOLAS             16 TELOPEA                           30.71  
 56 WATSON, JAMES             29 KU-RING-GAI                       30.72  
 57 DAVIS, JOEL               14 BARKER AQUATICS                   30.74  
 58 HILELLIS, GEORGE          16 SYDNEY UNIVERSIT                  30.81  
 59 STRICKLAND, RYAN          16 WEST WALLSEND IN                  30.85  
 60 PISCITELLI, NINO (V)      19 MELBOURNE VIC                     30.86  
 61 WIVELL, JAMES             15 HUNTER                            30.90  
 62 WURSTEN, CAMERON          14 SLCA                              30.93  
 63 WELLS, JOEL               17 LORE                              30.98  
 64 WEIERS, AARON             17 CRANBROOK EASTER                  31.08  
 65 CROOK, DANIEL             13 KINCUMBER PACIFI                  31.13  
 66 SEYMOUR, LUKE             16 WINDSOR                           31.19  
 66 GINIS, HARRISON           15 SYDNEY UNIVERSIT                  31.19  
 68 DRYSDALE, BEN (V)         15 KLIM SWIM                         31.24  
 69 BURR, ALEXANDER           15 WEST WALLSEND IN                  31.27  
 70 KOVAC, KRISTIAN           15 MINGARA                           31.35  
 71 GRIFFEY, ROBERT           19 MERRYLANDS                        32.12  
 72 WASSELL, DANE             13 SLCA                              32.15  
 
Event 183  Women Open 50 LC Meter Breaststroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                   Semis     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 KASOULIS, SARAH (V)       19 CAREY AQU. (VIC)       32.14      32.47  
  2 MORRISON, KRISTY          18 GALSTON                34.25      33.41  
  3 REESE, SHAYNE (V)         21 CAREY AQU. (VIC)       33.86      33.86  
  4 WATT, ABBEY               18 KINGSCLIFF             33.97      33.87  
  5 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA                33.80      34.12  
  6 HASHIMOTO, CHIKA (V)      14 JAPAN                  34.22      34.14  
  7 MIYAZAKI, REINA (V)       17 JAPAN                  34.50      34.34  
  8 GODDARD, TALIA (V)        15 CAREY AQU. (VIC)       34.74      34.85  
  9 SLEIGHT, NICOLA           13 KIAMA                  34.80      35.04  
 10 LEE, AMANDA               17 ENGADINE               35.20      35.08  
 
Event 183  Women Open 50 LC Meter Breaststroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 KASOULIS, SARAH (V)       19 CAREY AQU. (VIC)       32.96      32.14  
  2 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA                34.61      33.80  
  3 REESE, SHAYNE (V)         21 CAREY AQU. (VIC)       34.37      33.86  
  4 WATT, ABBEY               18 KINGSCLIFF             34.22      33.97  
  5 HASHIMOTO, CHIKA (V)      14 JAPAN                  34.39      34.22  
  6 MORRISON, KRISTY          18 GALSTON                33.90      34.25  
  7 MIYAZAKI, REINA (V)       17 JAPAN                  34.57      34.50  
  8 GODDARD, TALIA (V)        15 CAREY AQU. (VIC)       35.43      34.74  
  9 SLEIGHT, NICOLA           13 KIAMA                  34.80      34.80  
 10 LEE, AMANDA               17 ENGADINE               34.93      35.20  
-------------------------------------------------------------------------
 11 ROSCONI, GILLIAN          17 BATHURST CITY          36.03      35.35  
 12 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                  35.27      35.48  
-------------------------------------------------------------------------
 13 GRAHAM, JULIA             17 DUBBO SWIMTECH         35.85      35.51  
 14 BIRD, KATIE               15 GINNINDERRA            35.27      35.53  
 15 BAZ-BUTTEL, KATELIN       16 WIA                    35.92      35.55  
 16 DOYLE, PETA               20 WARRINGAH              36.14      35.61  
 17 WENDEN, LAURA             17 WARRINGAH              35.83      35.70  
 18 HALICEK, OLIVIA           15 MACQUARIE FIELDS       36.06      35.86  
 19 REED, JESSICA             16 GINNINDERRA            36.09      36.21  
 20 ROBBINS, EMMA             15 MASC                   35.94      36.23  
 
Event 183  Women Open 50 LC Meter Breaststroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 KASOULIS, SARAH (V)       19 CAREY AQU. (VIC)                  32.96  
  2 MORRISON, KRISTY          18 GALSTON                           33.90  
  3 WATT, ABBEY               18 KINGSCLIFF                        34.22  
  4 REESE, SHAYNE (V)         21 CAREY AQU. (VIC)                  34.37  
  5 HASHIMOTO, CHIKA (V)      14 JAPAN                             34.39  
  6 MIYAZAKI, REINA (V)       17 JAPAN                             34.57  
  7 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA                           34.61  
  8 SLEIGHT, NICOLA           13 KIAMA                             34.80  
  9 LEE, AMANDA               17 ENGADINE                          34.93  
 10 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                             35.27  
 10 BIRD, KATIE               15 GINNINDERRA                       35.27  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 GODDARD, TALIA (V)        15 CAREY AQU. (VIC)                  35.43  
 13 WENDEN, LAURA             17 WARRINGAH                         35.83  
 14 GRAHAM, JULIA             17 DUBBO SWIMTECH                    35.85  
 15 BAZ-BUTTEL, KATELIN       16 WIA                               35.92  
 16 ROBBINS, EMMA             15 MASC                              35.94  
 17 ROSCONI, GILLIAN          17 BATHURST CITY                     36.03  
 18 HALICEK, OLIVIA           15 MACQUARIE FIELDS                  36.06  
 19 REED, JESSICA             16 GINNINDERRA                       36.09  
 20 DOYLE, PETA               20 WARRINGAH                         36.14  
-------------------------------------------------------------------------
 21 WILDE, AMY                20 NU SWIM                           36.39  
 22 BOWD, CHRISTINE           15 PARKES                            36.46  
-------------------------------------------------------------------------
 23 MCMEEKING, CANDICE        17 PORT MACQUARIE                    36.52  
 24 WHITE, AMY                14 BOMADERRY                         36.58  
 25 HALE, LYDIA (V)           18 HARL                              36.63  
 26 MCLAREN, PAIGE (V)        14 WARRNAMBOOL (VIC                  36.66  
 26 KAY, JAKKI (V)            16 CAREY AQU. (VIC)                  36.66  
 28 CLARENCE, NATALIE         28 EASTWOOD EPPING                   36.70  
 29 TURLEY, MARION            18 SYDNEY UNIVERSIT                  36.72  
 30 BARTHOLOMEW, RENEE        16 WEST WALLSEND IN                  36.79  
 31 WITT, NAOMI               16 MLC MARLINS                       36.87  
 32 MURPHY, HAILEY            19 NU SWIM                           37.00  
 33 WARRY, FIONA              19  LANE COVE                        37.07  
 34 LOCK, JASMINE             17 SEALS                             37.09  
 35 POLGLASE, JESSICA         15 KINCUMBER PACIFI                  37.16  
 36 WATSON, LAUREN            14 BARKER AQUATICS                   37.38  
 37 GILBERT, JACQUI           17 THE HILLS                         37.45  
 38 REPETI, CRISTINA          14 SMITHFIELD                        37.46  
 39 STAPLES, ALEESHA          13 MASC                              37.48  
 40 DOHERTY, LAURA            14 MACQUARIE FIELDS                  37.53  
 41 ROWELL, KATHLEEN          17 VIKINGS                           37.54  
 42 SHEPPARD, STEPHANIE       13 WIA                               37.62  
 43 KONAKOFF, SISSY           18 MENAI                             37.63  
 44 RYAN, KARLY               13 WINDSOR                           37.64  
 45 HARREX, JOANNA            15 TELOPEA                           37.68  
 46 RYAN, STEFANIE            18 SEALS                             37.76  
 47 JACKSON, TAHNIE           13 WINDSOR                           37.84  
 47 BUADROMO, JOLYN (V)       13 FIJI                              37.84  
 49 CARMICHAEL, SAMANTHA (V)  14 DARWIN                            37.88  
 50 WILLIAMS, TIFANIE         14 NU SWIM                           37.92  
 51 FITZGIBBON, EMMA          16 TELOPEA                           38.05  
 52 THOMPSON, LISA            15 BALLINA INDOOR                    38.09  
 53 PRICE, LAURAINE           13 SLCA                              38.13  
 54 MCGRATH-CADELL, LUCY      17 EPPING BULLETS                    38.15  
 55 TALTY, LAUREN             17 MACQUARIE FIELDS                  38.21  
 56 TODD, MICHAELA            13 WIA                               38.39  
 57 CROSS, JESSICA            17 WARRINGAH                         38.45  
 58 BANNATYNE, AMY            12 THE HILLS                         38.53  
 59 FINNERTY, DANIELLE        14 MACQUARIE FIELDS                  38.62  
 60 STEWART, LINDA            14 SCONE                             38.66  
 61 JONES, CHELSEA            13 INSWIM                            38.67  
 62 LEWIS, KATE               15 MACQUARIE FIELDS                  38.71  
 63 WOOD, ERICA               16 WILLOUGHBY                        38.84  
 64 HARTMANN, EMMA            14 MCDONALD                          38.89  
 65 HOFFMANN, EMILY           15 INSWIM                            39.08  
 66 MALONE, ERIN              14 SLCA                              39.23  
 67 LOCKYER, CORINA           15 CARRINGTON                        39.28  
 68 ROFFEY, EMMA              13 CHARLESTOWN                       39.39  
 69 VICOROSKI, BELINDA        14 WOLLONGONG                        39.64  
 70 BOWDEN, NICOLE            13 MOUNT ANNAN                       40.17  
 71 BISPHAM, JESSICA          14 ABBOTSLEIGH                       40.61  
 72 OTTLEY, VICTORIA          13 GALSTON                           41.42  
 -- MARSON, SARA              14 TWIN TOWNS                           DQ  
 
Event 184  Women Open 100 LC Meter Butterfly Multi-Disability OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 ROSE, SARAH               17 WARRINGAH                      1:47.14  
       48.47  1:47.14                                                      
  2 BAILEY, KATE              21 WARRINGAH                      1:19.84  
       37.35  1:19.84                                                      
  3 SMITH, JESSICA            19 WIA                            1:21.34  
       37.73  1:21.34                                                      
  4 WATT, PRUE                17 CHARLESTOWN                    1:12.99  
       34.62  1:12.99                                                      
  5 LEWIS, KATRINA            15 WODEN                          1:26.83  
       37.87  1:26.83                                                      
  6 FITZGERALD, EMMA          17 WOLLONGONG                     1:23.34  
       38.33  1:23.34                                                      
  7 SINCLAIR, LAUREN          15 SMITHFIELD                     1:27.44  
       40.66  1:27.44                                                      
  8 HEALEY, ELIZABETH         29 GOSFORD STINGRAY               2:08.33  
       59.98  2:08.33                                                      
 
Event 185  Men Open 100 LC Meter Butterfly Multi-Disability OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PENDLETON, RICK           18 UNISWIM                        1:10.87  
       33.35  1:10.87                                                      
  2 LEEK, PETER               15 RIPPLES ST MARYS               1:19.90  
       35.53  1:19.90                                                      
  3 LEIGHTON, DANIEL          15 ATLANTIS                       1:09.45  
       31.78  1:09.45                                                      
  4 LEVY, MATTHEW             16 WILLOUGHBY                     1:21.65  
       35.79  1:21.65                                                      
  5 PASTERFIELD, ANDREW       14 GALSTON                        1:13.76  
       33.25  1:13.76                                                      
  6 EVANS, THOMAS             14 TITANS                         1:27.91  
       41.16  1:27.91                                                      
  7 RUSSO, SEAN               12 REVESBY WORKERS                1:25.61  
       38.92  1:25.61                                                      
  8 GARDNER, MICHAEL          14 TOONGABBIE                     1:27.50  
       40.42  1:27.50                                                      
 
Event 186  Women 19 & Over 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 GRAHAM, ELKA (NSWIS)      22 SYDNEY UNIVERSIT               4:16.09  
       29.21  1:00.90  1:32.77  2:05.18  2:37.41  3:10.30  3:43.31  4:16.09
  2 MACKENZIE, LINDA (V - AI  20 MACKAY                         4:16.67  
       30.27  1:02.85  1:35.51  2:08.00  2:40.41  3:12.76  3:45.13  4:16.67
  3 GITEAU, KASEY (NSWIS)     21 TOONGABBIE                     4:20.68  
              1:01.27           2:06.16           3:13.13  4:20.68         
  4 THOMAS, BERNIE            20 SLCA                           4:28.66  
       30.96  1:04.00  1:38.08  2:12.26  2:46.79  3:20.74  3:55.17  4:28.66
  5 WILSON, BELINDA (NSWIS)   19 TOONGABBIE                     4:37.32  
       31.38  1:06.09  1:41.23  2:16.58  2:51.47  3:27.27  4:02.81  4:37.32
  6 KEATING, ALEISHA (V)      20 HARL                           4:40.43  
       31.98  1:06.87  1:42.09  2:17.61  2:53.38  3:29.32  4:05.20  4:40.43
  7 WILDE, AMY                20 NU SWIM                        4:51.25  
       33.54  1:10.23  1:47.31  2:24.19  3:01.48  3:38.83  4:15.85  4:51.25
  8 THOMPSON, ALESHA          19 HUNTER                         4:52.19  
       33.41  1:09.07  1:45.65  2:23.14  3:00.50  3:38.43  4:15.13  4:52.19
 
Event 187  Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 PATON, SARAH (AIS)        17 TELOPEA                        4:21.47  
       30.79  1:03.50  1:36.44  2:09.38  2:42.37  3:15.51  3:48.78  4:21.47
  2 GALVEZ, FELICITY (NSWIS)  18 CAMPBELLTOWN                   4:23.92  
       30.88  1:04.15  1:37.11  2:10.44  2:43.47  3:17.15  3:50.69  4:23.92
  3 KALLU, SARAH              17 SEALS                          4:30.59  
       30.61  1:03.98  1:38.51  2:12.96  2:47.44  3:21.95  3:57.12  4:30.59
  4 LUTZ, AMELIA (V)          17 KLIM SWIM                      4:33.85  
       30.89  1:04.61  1:39.24  2:13.85  2:49.21  3:24.60  4:00.08  4:33.85
  5 SHARKEY, BRITTANY         17 KIAMA                          4:36.35  
       31.66  1:06.03  1:40.50  2:15.50  2:50.29  3:25.88  4:01.26  4:36.35
  6 LEAYR, MELISSA            17 HUNTER                         4:41.67  
       31.60  1:05.92  1:40.63  2:16.41  2:52.49  3:29.26  4:05.59  4:41.67
  7 KRUMBECK, BROOKE          18 SMITHFIELD                     4:43.36  
       31.97  1:06.53  1:42.70  2:19.10  2:55.62  3:31.90  4:08.12  4:43.36
  8 GILBERT, JACQUI           17 THE HILLS                      4:44.79  
       32.13  1:07.00  1:43.60  2:20.11  2:57.21  3:33.67  4:09.81  4:44.79
  9 REYNOLDS, JODIE (V)       18 KLIM SWIM                      4:53.71  
       30.51  1:03.99  1:38.79  2:13.57  2:57.38  3:35.80  4:15.31  4:53.71
 
Event 188  Girls 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 REDDAWAY, HAYLEE(V)       16 HAILEYBURY WATER               4:17.49  
              1:02.15  1:35.12  2:08.08  2:40.78  3:13.39  3:45.67  4:17.49
  2 MITCHELL, MELISSA (NSWIS  16 WARRINGAH                      4:21.14  
       29.15  1:00.58  1:33.14  2:06.36  2:39.69  3:13.11  3:47.39  4:21.14
  3 ABBOTT, CHLOE             16 TOONGABBIE                     4:21.20  
       30.04  1:02.47  1:35.62  2:08.85  2:42.02  3:15.59  3:49.26  4:21.20
  4 PASIECZNY, SYLWIA         16 TOONGABBIE                     4:27.02  
       30.27  1:03.34  1:36.95  2:11.43  2:45.22  3:19.43  3:53.45  4:27.02
  5 JONES, KAITLYN            16 TOONGABBIE                     4:29.99  
       31.10  1:03.83  1:37.60  2:11.64  2:46.34  3:21.45  3:56.46  4:29.99
  6 HENNESSY, MEGAN           16 TOONGABBIE                     4:30.40  
       31.42  1:05.36  1:39.90  2:14.22  2:48.53  3:22.47  3:57.02  4:30.40
  7 PLESCAN, AMANDA           16 SMITHFIELD                     4:31.95  
       30.74  1:03.52  1:37.38  2:11.80  2:46.72  3:22.04  3:57.67  4:31.95
  8 JOHNSON, KATE             16 BALLINA INDOOR                 4:32.00  
       30.47  1:03.58  1:37.84  2:12.35  2:47.23  3:21.97  3:57.12  4:32.00
  9 LUCK, HANNAH              16 MLC MARLINS                    4:35.97  
       31.86  1:05.36  1:40.12  2:14.91  2:50.63  3:26.01  4:01.83  4:35.97
 10 BROWN, ALICE              16 HUNTER                         4:36.66  
       31.08  1:05.24  1:40.33  2:15.71  2:50.67  3:25.87  4:01.48  4:36.66
 11 GILLEY, MORGAINE          16 ABBOTSLEIGH                    4:38.76  
       31.24  1:05.86  1:41.33  2:17.10  2:51.98  3:27.88  4:03.83  4:38.76
 12 WELLER, GABRIELLE         16 SLCA                           4:39.42  
       31.90  1:07.14  1:42.94  2:18.92  2:54.44  3:30.00  4:05.00  4:39.42
 12 THOMSON, HAYLEY           16 ALSTONVILLE                    4:39.42  
       31.13  1:05.35  1:41.02  2:16.76  2:52.88  3:28.93  4:05.03  4:39.42
 14 BENTLEY, STEPHANIE        16 MACQUARIE FIELDS               4:39.94  
       31.02  1:06.10  1:42.27  2:18.47  2:54.54  3:30.37  4:05.87  4:39.94
 15 FITZGIBBON, EMMA          16 TELOPEA                        4:42.59  
       32.13  1:07.63  1:43.64  2:19.65  2:55.81  3:32.30  4:08.02  4:42.59
 16 LEWIS, SAMANTHA           16 TOONGABBIE                     4:43.16  
       32.39  1:07.13  1:43.21  2:19.47  2:55.83  3:32.12  4:43.16         
 17 PALFREY, MADELINE         16 CRANBROOK EASTER               4:43.82  
       32.05  1:07.11  1:43.41  2:20.02  2:56.08  3:32.55  4:08.37  4:43.82
 18 ARAKI, ERINA              16 WARRINGAH                      4:46.09  
       31.91  1:06.95  1:43.29  2:20.16  2:56.96  3:33.71  4:10.52  4:46.09
 19 WITT, NAOMI               16 MLC MARLINS                    4:47.94  
       32.87  1:08.86  1:45.22  2:21.67  2:58.61  3:35.24  4:12.46  4:47.94
 20 DELVES, JENNIE            16 CHARLESTOWN                    5:02.46  
       33.20  1:10.35  1:48.77  2:27.81  3:06.75  3:45.91  4:24.78  5:02.46
 21 SKEERS, PETA              16 MOUNT ANNAN                    5:02.52  
       34.06  1:11.58  1:50.26  2:29.27  3:08.45  3:47.47  4:26.36  5:02.52
 
Event 189  Girls 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 SIVYER, NADINE            15 NU SWIM                        4:28.77  
       31.12  1:04.93  1:39.07  2:13.81  2:47.82  3:22.43  3:56.50  4:28.77
  2 YOUNG, SOPHIE             15 NU SWIM                        4:29.78  
       30.82  1:04.28  1:38.53  2:13.43  2:47.71  3:22.85  3:56.83  4:29.78
  3 DUCKER, AMY               15 TOONGABBIE                     4:33.92  
       30.96  1:04.55  1:38.70  2:13.63  2:48.22  3:23.78  3:59.20  4:33.92
  4 SEXTON, ORLANDA           15 BOWRAL                         4:33.96  
       31.07  1:05.71  1:40.50  2:15.39  2:49.56  3:24.55  3:59.61  4:33.96
  5 ONG, MING                 15 CARLILE                        4:34.53  
              1:05.39           2:15.36           3:25.56  4:34.53         
  6 PARSLOW, BELINDA (V)      15 NUNAWADING (VIC)               4:35.90  
       30.06  1:03.97  1:38.84  2:14.17  2:49.48  3:25.47  4:01.10  4:35.90
  7 MISZCZUK, JOSEPHINE       15 MACQUARIE FIELDS               4:36.44  
       32.21  1:06.52  1:42.07  2:17.40  2:52.77  3:27.98  4:03.00  4:36.44
  8 PARKER, LAUREN            15 NU SWIM                        4:40.16  
       31.64  1:06.26  1:41.68  2:17.26  2:53.42  3:30.01  4:05.60  4:40.16
  9 SCHAFER, TAMMY            15 MLC MARLINS                    4:40.34  
       31.20  1:06.43  1:42.60  2:18.40  2:54.50  3:30.38  4:06.41  4:40.34
 10 HOUSEGO, CLAIRE           15 SLCA                           4:42.01  
       32.00  1:07.05  1:42.78  2:18.46  2:54.22  3:30.10  4:06.63  4:42.01
 11 KIDD, LEANNE              15 DAPTO                          4:43.16  
       32.15  1:07.51  1:42.94  2:19.03  2:55.62  3:32.28  4:08.74  4:43.16
 12 WALMSLEY, KATE            15 NU SWIM                        4:43.49  
       32.00  1:07.40  1:43.89  2:20.11  2:56.74  3:32.77  4:08.70  4:43.49
 13 TALTY, CHRISTINE          15 MACQUARIE FIELDS               4:44.75  
       32.35  1:08.59  1:45.92  2:23.17  2:58.98  3:35.16  4:11.12  4:44.75
 14 DAVEY, EMMA               15 RYDE                           4:44.91  
       32.86  1:07.86  1:44.01  2:19.75  2:56.24  3:32.89  4:09.71  4:44.91
 15 MORRIS, KATE              15 DUBBO SWIMTECH                 4:48.14  
       33.50  1:08.73  1:45.62  2:21.69  2:58.52  3:34.81  4:12.07  4:48.14
 16 COTTER, JESSICA           15 INSWIM                         4:48.99  
       32.33  1:07.70  1:44.17  2:21.05  2:58.47  3:35.56  4:12.72  4:48.99
 17 ZANETIC, NATASHA          15 MACQUARIE FIELDS               4:50.33  
       31.82  1:06.52  1:43.12  2:20.35  2:57.46  3:35.27  4:12.60  4:50.33
 18 LEWIS, KATE               15 MACQUARIE FIELDS               4:50.34  
       32.59  1:08.11  1:44.61  2:21.46  2:58.99  3:36.24  4:13.94  4:50.34
 19 BARNES, HAYLEY            15 BREAKERS                       4:50.45  
       32.85  1:08.98  1:46.09  2:23.50  3:00.31  3:37.43  4:14.42  4:50.45
 20 HOLESGROVE, JAMIE         15 INSWIM                         4:53.00  
       31.90  1:07.35  1:44.18  2:21.41  2:59.24  3:37.52  4:15.64  4:53.00
 21 MARA, KIMBERLEY           15 KINCUMBER PACIFI               4:53.55  
       32.93  1:09.60  1:46.90  2:24.26  3:01.86  3:39.86  4:17.15  4:53.55
 22 CLARKE, ABBY              15 TELOPEA                        4:58.68  
       32.89  1:09.83  1:47.80  2:26.31  3:04.82  3:43.81  4:21.74  4:58.68
 23 KIDD, ELISE               15 DAPTO                          4:58.87  
       32.91  1:09.86  1:47.79  2:27.28  3:05.98  3:44.59  4:22.57  4:58.87
 24 VANCE, ALEX               15 SLCA                           4:59.62  
       33.92  1:11.92  1:50.59  2:29.41  3:07.56  3:46.01  4:23.40  4:59.62
 25 HOFFMANN, EMILY           15 INSWIM                         5:00.16  
       32.90  1:10.19  1:48.35  2:27.07  3:05.61  3:44.41  4:22.57  5:00.16
 26 BARLIN, SHELLEY           15 GALSTON                        5:10.04  
              1:11.36  1:50.55  2:29.92           3:50.77  5:10.04         
 
Event 190  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW  14 NU SWIM                        4:22.80  
       29.95  1:02.43  1:35.52  2:09.35  2:42.70  3:17.31  3:50.19  4:22.80
  2 UCHIDA, ASAMI (V)         14 JAPAN                          4:30.32  
       31.12  1:05.82  1:41.24  2:16.39  2:49.84  3:23.95  3:57.12  4:30.32
  3 COCHRANE, KENDALL (V)     14 HARL                           4:32.56  
       30.25  1:03.75  1:38.27  2:13.52  2:48.08  3:23.02  3:57.96  4:32.56
  4 TAPLEY, KIMBERLEY         14 HUNTER                         4:35.21  
       30.34  1:04.37  1:39.77  2:15.04  2:49.79  3:24.42  3:59.94  4:35.21
  5 BAINBRIDGE, ANGIE         14 HUNTER                         4:37.16  
       30.38  1:04.36  1:39.45  2:14.84  2:50.15  3:25.55  4:02.05  4:37.16
  6 HORNE, SARAH-JANE         14 TOONGABBIE                     4:38.90  
       31.32  1:05.63  1:41.35  2:17.34  2:53.72  3:29.24  4:05.15  4:38.90
  7 GLEW, JESSIE              14 WARRINGAH                      4:41.73  
       31.22  1:06.34  1:42.88  2:19.84  2:55.97  3:33.02  4:07.63  4:41.73
  7 MARSHALL, PENELOPE (V)    14 HARL                           4:41.73  
       31.23  1:06.05  1:41.99  2:18.06  2:53.92  3:30.28  4:06.68  4:41.73
  9 ROBERTSON, SHELLEY        14 CORRIMAL                       4:42.75  
       32.18  1:07.85  1:44.00  2:19.85  2:56.11  3:32.69  4:08.38  4:42.75
 10 PIKE, RACHEL              14 TRINITY GRAMMAR                4:43.68  
       31.78  1:06.90  1:42.93  2:19.15  2:55.59  3:32.03  4:08.35  4:43.68
 11 KLAUSS, EMMA              14 RYDE                           4:44.97  
       32.28  1:08.20  1:44.30  2:20.47  2:56.86  3:33.81  4:09.93  4:44.97
 12 LITTLETON, KATE           14 ABBOTSLEIGH                    4:45.48  
       32.35  1:08.40  1:44.70  2:21.90  2:58.24  3:34.60  4:10.84  4:45.48
 13 FITZGERALD, ZOE           14 BAYSIDE                        4:47.21  
       30.37  1:04.56  1:40.41  2:17.42  2:54.24  3:31.89  4:10.13  4:47.21
 14 MURA, CARA                14 WIA                            4:47.34  
       32.18  1:08.00  1:44.96  2:21.51  2:58.52  3:35.34  4:11.95  4:47.34
 15 KASMAR, KYLIE             14 MINGARA                        4:47.71  
       33.53  1:09.85  1:46.75  2:23.71  2:59.92  3:36.26  4:13.21  4:47.71
 16 CAMPBELL, JORJA           14 SAWTELL                        4:48.75  
       31.37  1:07.23  1:44.00  2:21.14  2:58.48  3:36.14  4:13.10  4:48.75
 17 BRUNTON, JESSICA          14 MACQUARIE FIELDS               4:48.97  
       31.91  1:08.01  1:44.85  2:21.80  2:58.87  3:35.58  4:12.53  4:48.97
 18 WHITE, AMY                14 BOMADERRY                      4:49.33  
       30.70  1:04.61  1:40.64  2:17.40  2:55.21  3:33.64  4:12.36  4:49.33
 19 HAMILTON, SAMANTHA        14 SEALS                          4:51.49  
       32.92  1:09.11  1:46.12  2:23.54  3:00.87  3:38.55  4:16.17  4:51.49
 20 ROSE, SAM                 14 CHARLESTOWN                    4:52.36  
       33.45  1:09.87  1:46.93  2:23.86  3:00.83  3:38.41  4:15.78  4:52.36
 21 MCKEMMISH, LAURA          14 THE HILLS                      4:53.23  
       33.18  1:08.98  1:46.05  2:23.31  3:01.43  3:38.82  4:16.85  4:53.23
 22 REPETI, CRISTINA          14 SMITHFIELD                     4:54.51  
       32.56  1:09.39  1:46.43  2:24.58  3:01.68  3:39.87  4:16.89  4:54.51
 23 PALMER, SOPHIA            14 GRIFFITH                       4:54.75  
       33.92  1:11.01  1:47.64  2:24.85  3:02.01  3:39.85  4:17.39  4:54.75
 24 SELIG, DANI               14 MLC MARLINS                    4:55.10  
       32.63  1:09.06  1:47.02  2:24.87  3:03.16  3:41.20  4:19.50  4:55.10
 25 KELLY, LAUREN             14 NOVOCASTRIAN                   4:55.33  
       32.73  1:09.33  1:46.66  2:24.18  3:01.44  3:39.05  4:17.32  4:55.33
 26 RANYARD, ERIN             14 PAMBULA                        4:56.56  
       32.83  1:09.38  1:47.16  2:25.21  3:03.65  3:41.86  4:19.95  4:56.56
 27 REAY, MICHELLE            14 NU SWIM                        4:57.36  
       33.46  1:10.18  1:47.58  2:25.20  3:03.05  3:41.16  4:19.78  4:57.36
 28 AITCHISON, SAMANTHA       14 GOULBURN                       4:58.23  
       33.09  1:09.62  1:47.51  2:26.48  3:05.37  3:43.89  4:22.11  4:58.23
 29 DOHERTY, LAURA            14 MACQUARIE FIELDS               4:58.37  
       32.87  1:09.88  1:47.91  2:26.12  3:04.54  3:43.47  4:22.44  4:58.37
 30 PHEE, LAUREN              14 BREAKERS                       4:58.79  
       33.76  1:11.83  1:50.17  2:28.45  3:06.50  3:44.76  4:22.29  4:58.79
 31 NORTHEY, KATRINA          14 TELOPEA                        4:58.92  
       32.59  1:09.64  1:47.95  2:26.96  3:05.54  3:44.54  4:23.05  4:58.92
 32 WATTS, KELLY              14 BAYSIDE                        5:04.56  
       34.09  1:12.45  1:50.77  2:29.68  3:08.93  3:48.29  4:27.34  5:04.56
 33 EBRILL, KATERINA          14 HUNTER                         5:09.03  
       34.13  1:11.88           2:30.82           3:50.20  5:09.03         
 34 MOSLEY, NINA (V)          14 NORTHERN MARIANA               5:17.25  
       34.71  1:13.04  1:53.03  2:33.20  3:14.17  3:55.38  4:36.81  5:17.25
 
Event 191  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                          4:30.49  
       30.96  1:05.13  1:38.92  2:13.23  2:47.59  3:22.49  3:57.07  4:30.49
  2 WENHAM, JACINTA           13 NU SWIM                        4:33.98  
       31.28  1:05.22  1:39.45  2:14.24  2:49.13  3:24.36  3:59.36  4:33.98
  3 BIHANCOV, ANNE            13 MACQUARIE FIELDS               4:37.49  
       30.90  1:04.46  1:39.74  2:15.11  2:50.93  3:26.84  4:03.02  4:37.49
  4 BRENNAN, KATE             13 COFFS HARBOUR                  4:37.75  
       30.79  1:05.52  1:41.11  2:16.38  2:52.29  3:28.33  4:03.85  4:37.75
  5 O'NEILL, SARAH            13 BLACKTOWN CITY                 4:38.68  
       31.20  1:05.35  1:40.96  2:17.12  2:53.24  3:29.58  4:05.39  4:38.68
  6 VAN BALEN, MONIQUE        13 RYDE                           4:39.54  
       30.67  1:05.27  1:40.39  2:16.16  2:52.45  3:28.88  4:04.84  4:39.54
  7 THOMPSON, KYRA            13 CHARLESTOWN                    4:41.06  
       32.01  1:06.45  1:41.46  2:17.55  2:54.65  3:31.19  4:06.95  4:41.06
  8 CAREY, STEPHANIE          13 TOUKLEY                        4:42.48  
       31.74  1:06.65  1:41.93  2:17.59  2:53.40  3:29.95  4:06.40  4:42.48
  9 RUSSO, ALEXANDRA          13 TRINITY GRAMMAR                4:45.08  
       32.21  1:06.93  1:42.87  2:19.18  2:55.65  3:32.74  4:09.00  4:45.08
 10 CRISAFI, TARA             13 WIA                            4:50.38  
       32.89  1:08.97  1:45.70  2:22.79  2:59.58  3:36.83  4:13.61  4:50.38
 11 MITCHELL, JESSICA         13 CHARLESTOWN                    4:50.73  
       32.48  1:08.01  1:44.87  2:22.52  2:59.61  3:37.51  4:14.42  4:50.73
 12 MACDONALD, TEANJI         13 CHARLESTOWN                    4:50.90  
       33.44  1:10.24  1:47.59  2:24.71  3:01.53  3:39.15  4:16.40  4:50.90
 13 GAYNOR, ALEX              13 SLCA                           4:52.21  
       32.39  1:08.19  1:45.10  2:22.56  3:00.28  3:37.76  4:15.48  4:52.21
 14 CRAIG, MONICA             13 TRINITY GRAMMAR                4:52.37  
       33.56  1:09.78  1:47.13  2:24.76  3:02.35  3:40.47  4:18.02  4:52.37
 15 JOHNSON, GEMMA            13 BALLINA INDOOR                 4:52.54  
       31.35  1:06.80  1:43.74  2:20.99  2:58.82  3:37.37  4:15.05  4:52.54
 16 YOUNG, EMILY              13 NU SWIM                        4:54.95  
       32.71  1:08.32           2:23.39  3:01.58  3:39.49  4:54.95         
 17 HENSHAW, JESSICA          13 LISMORE SWIM TM                4:56.37  
       32.90  1:09.63  1:47.52  2:25.59  3:03.72  3:41.91  4:20.54  4:56.37
 18 MAIN, ASHLEIGH            13 WEST WALLSEND IN               4:56.77  
       33.61  1:10.80  1:49.16  2:27.46  3:05.57  3:43.53  4:20.81  4:56.77
 19 PRIGG, ALEISHA            13 HUNTER                         4:57.47  
       32.51  1:10.04  1:48.36  2:26.72  3:05.64  3:43.79  4:22.41  4:57.47
 20 HANCOCK, JESSICA          13 VIKINGS                        4:57.62  
       33.48  1:11.35  1:49.79  2:27.38  3:05.33  3:43.45  4:21.33  4:57.62
 21 SIVYER, CAITLIN           13 NU SWIM                        4:58.05  
       34.47  1:11.67  1:50.37  2:28.36  3:06.56  3:44.39  4:22.22  4:58.05
 22 PROWSE, EMMA              13 PAMBULA                        4:58.12  
       32.98  1:10.16  1:49.36  2:28.01  3:06.84  3:45.16  4:23.02  4:58.12
 23 SHEPPARD, STEPHANIE       13 WIA                            4:58.86  
       33.29  1:10.15  1:47.52  2:25.79  3:03.55  3:42.35  4:21.19  4:58.86
 24 DOYLE, BIANCA             13 RYDE                           5:00.42  
       33.92  1:11.69  1:49.96  2:28.64  3:07.10  3:46.06  4:24.73  5:00.42
 25 KLARICH, JULIA            13 EPPING BULLETS                 5:00.97  
       33.78  1:11.42  1:49.95  2:28.54  3:06.81  3:45.36  4:23.76  5:00.97
 26 EDWARDS, LAURA            13 CARLILE                        5:02.68  
       32.83  1:11.22  1:49.54  2:28.85  3:07.68  3:46.79  4:25.40  5:02.68
 27 DWYER, SHARNIE            13 NOVOCASTRIAN                   5:03.01  
       32.86  1:09.65  1:48.95  2:28.74  3:07.56  3:47.35  4:26.00  5:03.01
 28 JEFFS, KATRINA            13 CAMPBELLTOWN                   5:04.94  
       34.07  1:11.58  1:50.81  2:30.14  3:09.73  3:48.61  4:27.66  5:04.94
 29 BINGHAM, KATE             13 VIKINGS                        5:12.42  
       35.29  1:14.26  1:54.66  2:34.24  3:14.45  3:53.58  4:33.33  5:12.42
 
Event 192  Men Open 400 LC Meter Medley Relay OPEN
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 TOONGABBIE  'A'                                             3:54.05  
       28.02    57.54  1:28.92  2:04.49  2:30.72  3:02.02  3:27.01  3:54.05
  2 JAPAN  'A'                                                  3:56.94  
       29.40  1:00.62  1:30.34  2:03.95  2:30.36  3:00.46  3:27.11  3:56.94
  3 HUNTER  'A'                                                 4:00.43  
       30.01  1:02.21  1:32.69  2:06.58  2:34.48  3:05.70  3:31.55  4:00.43
  4 CARLILE  'A'                                                4:01.22  
       29.22    59.98  1:32.36  2:10.84  2:36.98  3:07.50  3:33.17  4:01.22
  5 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        4:06.14  
       30.79  1:03.52  1:36.59  2:14.88  2:41.84  3:13.24  3:38.23  4:06.14
  6 TELOPEA  'A'                                                4:06.64  
       30.11  1:01.85  1:33.89  2:12.10  2:38.67  3:10.91  3:37.19  4:06.64
  7 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       4:08.06  
       31.19  1:04.01  1:36.65  2:13.56  2:41.51  3:13.00  3:39.31  4:08.06
  8 WESTS ILLAWARRA  'B'                                        4:13.33  
       31.26  1:04.90  1:37.59  2:15.17  2:42.89  3:15.58  3:42.86  4:13.33
  9 CAREY AQUATIC (VIC)  'A'                                    4:13.86  
       29.63  1:01.28  1:33.01  2:09.99  2:39.30  3:14.84  3:42.99  4:13.86
 10 GALSTON  'A'                                                4:15.08  
       31.11  1:04.00  1:37.07  2:15.16  2:44.09  3:18.07  3:45.46  4:15.08
 11 WARRINGAH  'A'                                              4:18.19  
       30.63  1:02.26  1:37.42  2:19.46  2:46.70  3:19.12  3:47.60  4:18.19
 12 TELOPEA  'B'                                                4:18.63  
       31.73  1:05.04  1:37.47  2:15.94  2:46.45  3:21.82  3:48.55  4:18.63
 13 THE HILLS  'A'                                              4:20.80  
       32.62  1:07.94  1:41.72  2:20.59  2:49.44  3:23.22  3:50.10  4:20.80
 14 TOONGABBIE  'B'                                             4:27.98  
       30.63  1:04.52  1:41.88  2:25.38  2:54.27  3:30.22  3:57.30  4:27.98
 
Event 193  Women Open 400 LC Meter Medley Relay OPEN
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 JAPAN  'A'                                                  4:17.93  
       30.54  1:02.74  1:37.32  2:16.48  2:45.07  3:17.76  3:46.29  4:17.93
  2 TOONGABBIE  'A'                                             4:33.17  
       34.20  1:08.82  1:44.71  2:25.85  2:57.09  3:32.62  4:01.60  4:33.17
  3 WARRINGAH  'A'                                              4:39.51  
       35.04  1:13.49  1:50.66  2:32.91  3:03.21  3:39.15  4:08.21  4:39.51
  4 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       4:40.96  
       34.69  1:13.02  1:49.88  2:32.88  3:03.70  3:39.64  4:08.94  4:40.96
  5 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        4:41.78  
       34.73  1:11.32  1:49.65  2:32.99  3:04.04  3:41.58  4:09.82  4:41.78
  6 CARLILE  'A'                                                4:45.21  
       34.25  1:11.42  1:48.45  2:30.56  3:03.75  3:41.88  4:12.10  4:45.21
  7 SLC AQUADOT  'A'                                            4:49.26  
       34.65  1:12.15  1:52.44  2:37.15  3:09.74  3:46.71  4:16.43  4:49.26
  8 HUNTER  'A'                                                 4:50.21  
       35.31  1:11.90  1:52.40  2:37.03  3:09.85  3:47.31  4:50.21         
  9 WILLOUGHBY  'A'                                             4:52.97  
       35.33  1:14.65  1:52.27  2:36.54  3:09.82  3:49.39  4:18.94  4:52.97
 10 TELOPEA  'A'                                                4:54.23  
       36.59  1:15.57  1:54.62  2:39.86  3:10.47  3:46.93  4:18.53  4:54.23
 11 THE HILLS  'A'                                              4:54.88  
       35.10  1:13.70  1:51.56  2:34.38  3:09.57  3:50.06  4:20.49  4:54.88
 
Event 194  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay OPEN
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 RYDE  'A'                                                   1:55.25  
       29.43    58.60  1:27.48  1:55.25                                    
  2 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       1:56.36  
       28.30    57.63  1:27.78  1:56.36                                    
  3 WARRINGAH  'A'                                              1:57.48  
       28.25    55.65  1:26.45  1:57.48                                    
  4 BANKSTOWN SPORTS  'A'                                       1:57.56  
       29.55    59.48  1:29.18  1:57.56                                    
  5 INSWIM  'A'                                                 1:58.24  
       29.70    59.00  1:30.15  1:58.24                                    
  6 COFFS HARBOUR  'A'                                          1:59.67  
       29.30  1:00.30  1:32.22  1:59.67                                    
  7 TOONGABBIE  'A'                                             2:00.74  
       30.53  1:01.19  1:31.87  2:00.74                                    
  8 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        2:01.45  
       30.01    59.99  1:30.97  2:01.45                                    
  9 CHARLESTOWN  'A'                                            2:01.46  
       29.92    59.60  1:31.31  2:01.46                                    
 10 KINCUMBER PACIFIC DOLPHINS  'A'                             2:01.57  
       30.38  1:01.70  1:32.16  2:01.57                                    
 11 MOUNT ANNAN  'A'                                            2:02.06  
       30.21  1:00.90  1:31.27  2:02.06                                    
 12 ABBOTSLEIGH  'A'                                            2:02.38  
       29.38  1:00.31  1:32.18  2:02.38                                    
 13 SLC AQUADOT  'A'                                            2:02.96  
       30.76  1:02.17  1:33.33  2:02.96                                    
 14 TRINITY GRAMMAR  'A'                                        2:03.10  
       30.14    59.59  1:30.49  2:03.10                                    
 15 CARLILE  'A'                                                2:03.38  
       30.45  1:01.39  1:33.26  2:03.38                                    
 16 SAWTELL  'A'                                                2:04.24  
       31.59  1:02.53  1:35.29  2:04.24                                    
 17 THE HILLS  'A'                                              2:04.33  
       29.99  1:01.13  1:33.06  2:04.33                                    
 18 ATLANTIS  'A'                                               2:04.53  
       31.60  1:03.54  1:35.13  2:04.53                                    
 19 MINGARA  'A'                                                2:05.71  
       30.82  1:03.06  1:35.69  2:05.71                                    
 20 NEPEAN  'A'                                                 2:06.55  
       29.94  1:01.54  1:34.15  2:06.55                                    
 21 MACARTHUR INDOOR  'A'                                       2:07.79  
       32.57  1:04.27  1:37.45  2:07.79                                    
 22 GLENBROOK  'A'                                              2:07.81  
       33.05  1:04.93  1:36.58  2:07.81                                    
 23 CASTLE HILL RSL DOLPHINS  'A'                               2:08.38  
       32.78  1:04.52  1:36.93  2:08.38                                    
 24 WEST WALLSEND INDOOR  'A'                                   2:09.19  
       31.89  1:02.94  1:37.25  2:09.19                                    
 25 EPPING BULLETS  'A'                                         2:11.81  
       32.00  1:06.79  1:39.60  2:11.81                                    
 26 INSWIM  'B'                                                 2:11.96  
       33.60  1:07.38  1:40.63  2:11.96                                    
 27 THE HILLS  'B'                                              2:12.21  
       33.02  1:06.66  1:39.91  2:12.21                                    
 28 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       2:13.43  
       32.66  1:07.81  1:41.85  2:13.43                                    
 29 THE HILLS  'C'                                              2:14.31  
       34.44  1:09.29  1:41.48  2:14.31                                    
 
Event 195  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay OPEN
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 MLC MARLINS  'A'                                            1:44.92  
       26.72    52.86  1:18.97  1:44.92                                    
  2 BAYSIDE  'A'                                                1:48.70  
       27.58    54.13  1:21.19  1:48.70                                    
  3 CARLILE  'A'                                                1:49.39  
       27.19    53.86  1:22.57  1:49.39                                    
  4 TOONGABBIE  'A'                                             1:49.85  
       27.75    56.45  1:23.77  1:49.85                                    
  5 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        1:49.88  
       26.36    53.82  1:21.99  1:49.88                                    
  6 CRANBROOK EASTERN EDGE  'A'                                 1:50.11  
       27.41    54.67  1:23.54  1:50.11                                    
  7 RYDE  'A'                                                   1:50.41  
       28.25    55.93  1:23.72  1:50.41                                    
  8 SLC AQUADOT  'A'                                            1:51.22  
       27.41    55.69  1:23.98  1:51.22                                    
  9 MINGARA  'A'                                                1:51.38  
       28.65    55.96  1:24.82  1:51.38                                    
 10 EPPING BULLETS  'A'                                         1:51.90  
       27.60    57.38  1:25.14  1:51.90                                    
 10 MLC MARLINS  'B'                                            1:51.90  
       28.16    56.52  1:23.89  1:51.90                                    
 12 REVESBY WORKERS  'A'                                        1:52.65  
       28.63    56.95  1:25.07  1:52.65                                    
 13 CASTLE HILL RSL DOLPHINS  'A'                               1:53.94  
       28.18    58.03  1:27.18  1:53.94                                    
 14 CAMPBELLTOWN  'A'                                           1:54.68  
       28.79    57.59  1:26.82  1:54.68                                    
 15 ATLANTIS  'A'                                               1:54.86  
       27.99    57.14  1:29.46  1:54.86                                    
 16 THE HILLS  'A'                                              1:55.41  
       28.13    57.99  1:29.53  1:55.41                                    
 17 WINDSOR  'A'                                                1:55.84  
       28.67    58.95  1:28.74  1:55.84                                    
 18 MENAI  'A'                                                  1:56.36  
       29.35    59.23  1:28.19  1:56.36                                    
 19 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       1:56.57  
       29.12    59.46  1:28.60  1:56.57                                    
 20 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       1:58.87  
       28.64    59.62  1:29.17  1:58.87                                    
 21 INSWIM  'A'                                                 2:03.17  
       29.19  1:01.77  1:33.37  2:03.17                                    
 -- WARRINGAH  'A'                                                   DQ  
       27.93    58.29  1:28.02                                             
 
Event 196  Men Open 50 LC Meter Breaststroke Multi-Disability OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 HALL, JAMES               18 WOOLGOOLGA                       34.22  
  2 NARBESHUBER, DAMIEN       16 JONES                            34.94  
  3 LEIGHTON, DANIEL          15 ATLANTIS                         37.13  
  4 LEEK, PETER               15 RIPPLES ST MARYS                 45.23  
  5 KEYS, MATTHEW             23 SLCA                             38.28  
  6 EVANS, THOMAS             14 TITANS                           52.77  
  7 GARDNER, MICHAEL          14 TOONGABBIE                       54.50  
  8 FRANJI, JOSEPH            27 MERRYLANDS                       51.52  
 
Event 197  Women Open 50 LC Meter Breaststroke Multi-Disability OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 WATT, PRUE                17 CHARLESTOWN                      39.21  
  2 SINCLAIR, LAUREN          15 SMITHFIELD                       45.45  
  3 ROSE, SARAH               17 WARRINGAH                        54.78  
  4 LUCAS, SIAN               13 HAWKESBURY                       51.47  
  5 PARIS, JAYME              14 HAWKESBURY                       51.76  
  6 FITZGERALD, EMMA          17 WOLLONGONG                       45.48  
  7 TAYLOR, SAMANTHA          16 RIPPLES ST MARYS                 46.04  
  8 PATON, SIOBHAN            20 TELOPEA                          46.16  
  9 EADIE, SHERRIE            17 STH CRONULLA PEN                 47.22  
 10 PERRINE, MELISSA          15 BOWRAL                           55.33  
 
Event 198  Men Open 100 LC Meter Butterfly OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 COHEN, JASON (V)          21 NUNAWADING (VIC)                 54.17  
       25.03    54.17                                                      
  2 MILLER, SCOTT             28 SYDNEY UNIVERSIT                 54.43  
       25.50    54.43                                                      
  3 NORRIS, JUSTIN (AIS)      23 HUNTER                           54.68  
       26.13    54.68                                                      
  4 LAUTERSTEIN, ANDREW (V)   16 KLIM SWIM                        54.93  
       25.86    54.93                                                      
  5 COOMBES, ALEXANDER        20 MANLY JETZ                       55.03  
       25.27    55.03                                                      
  6 BURMESTER, MOSS (V)       22 HARL                             55.39  
       26.19    55.39                                                      
  7 HARADA, RANMARU (V)       16 JAPAN                            56.32  
       26.58    56.32                                                      
  8 BROOKS, PAUL              19 MACQUARIE FIELDS                 56.38  
       26.70    56.38                                                      
  9 WILSON, GREG              17 WARRINGAH                        57.57  
       26.72    57.57                                                      
 10 GAMBIN, RYAN              18 KINGSCLIFF                       59.32  
       27.59    59.32                                                      
 
Event 199  Women Open 200 LC Meter Backstroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 TABEI, ERI (V)            15 JAPAN                          2:13.66  
              1:05.29  2:13.66                                             
  2 ORNSTEDT, LOUISE (V)      18 DENMARK                        2:14.02  
       32.40  1:06.29  2:14.02                                             
  3 LEANE, KARINA (V-AIS)     18 UNLEY (SA)                     2:15.72  
       32.64  1:06.85  2:15.72                                             
  4 PILGRIM, YVETTE           18 SYDNEY UNIVERSIT               2:19.64  
       33.13  1:08.02  2:19.64                                             
  5 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW  14 NU SWIM                        2:20.23  
       33.03  1:08.38  2:20.23                                             
  6 PATON, SARAH (AIS)        17 TELOPEA                        2:20.96  
       34.18  1:09.66  2:20.96                                             
  7 PARKER, LAUREN            15 NU SWIM                        2:23.40  
       33.92  1:10.48  2:23.40                                             
  8 STUBBINS, KELLY (V)       19 HAILEYBURY WATER               2:25.25  
       33.81  1:10.24  2:25.25                                             
  9 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                          2:25.97  
       34.51  1:11.14  2:25.97                                             
 
Event 200  Women Open 50 LC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MITCHELL, MELISSA (NSWIS  16 WARRINGAH                        26.06  
  2 MIATKE, DANNI (V)         16 CAREY AQU. (VIC)                 26.26  
  3 HURLEY, ANGELA            17 WIA                              26.94  
  4 AOKI, KEI (V)             16 JAPAN                            26.98  
  5 VAN LINT, JACINTA         24 SYDNEY UNIVERSIT                 27.05  
  6 HALICEK, OLIVIA           15 MACQUARIE FIELDS                 27.07  
  7 LUTZ, AMELIA (V)          17 KLIM SWIM                        27.17  
  8 PARSLOW, BELINDA (V)      15 NUNAWADING (VIC)                 27.58  
  9 GALVEZ, FELICITY (NSWIS)  18 CAMPBELLTOWN                     27.73  
 10 STUBBINS, KELLY (V)       19 HAILEYBURY WATER                 28.21  
 
Event 201  Men Open 50 LC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 NEWTON, JONATHON          22 SYDNEY UNIVERSIT                 23.11  
  2 RICKARD, BRENTON (V)      20 CAREY AQU. (VIC)                 23.37  
  3 LAFOREST, TIM             20 SYDNEY UNIVERSIT                 23.66  
  4 PALMER, KIRK              17 BARKER AQUATICS                  23.82  
  5 HARADA, RANMARU (V)       16 JAPAN                            24.06  
  6 RICKARD, NATHAN           24 SYDNEY UNIVERSIT                 24.09  
  7 BRITS, GRANT              16 TOONGABBIE                       24.52  
  8 MONK, KENRICK             16 TOONGABBIE                       25.31  
 
Event 202  Women Open 400 LC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MACKENZIE, LINDA (V - AI  20 MACKAY                         4:12.41  
              1:01.73           2:06.37  2:38.49  3:10.45  4:12.41         
  2 GRAHAM, ELKA (NSWIS)      22 SYDNEY UNIVERSIT               4:12.86  
       29.03  1:00.76  1:32.95  2:05.85  2:37.39  3:09.80  3:41.96  4:12.86
  3 REDDAWAY, HAYLEE(V)       16 HAILEYBURY WATER               4:17.59  
       29.42  1:01.03  1:33.27  2:06.02  2:38.35  3:11.57  3:44.73  4:17.59
  4 PATON, SARAH (AIS)        17 TELOPEA                        4:21.55  
       30.90  1:03.68  1:36.55  2:09.54  2:42.64  3:15.78  3:49.12  4:21.55
  5 ABBOTT, CHLOE             16 TOONGABBIE                     4:22.94  
       30.00  1:02.24  1:35.33  2:09.08  2:42.66  3:16.73  3:50.78  4:22.94
  6 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW  14 NU SWIM                        4:23.11  
       30.02  1:02.91  1:36.81  2:10.41  2:44.04  3:18.69  3:52.43  4:23.11
  7 GITEAU, KASEY (NSWIS)     21 TOONGABBIE                     4:26.80  
       30.39  1:03.15  1:37.19  2:11.01  2:45.36  3:19.28  3:53.40  4:26.80
  8 GALVEZ, FELICITY (NSWIS)  18 CAMPBELLTOWN                   4:27.22  
       31.12  1:04.58  1:38.02  2:11.97  2:45.83  3:19.94  3:53.94  4:27.22
  9 THOMAS, BERNIE            20 SLCA                           4:31.63  
       31.21  1:04.88  1:39.61  2:14.17  2:48.73  3:22.99  3:58.33  4:31.63
 10 PASIECZNY, SYLWIA         16 TOONGABBIE                     4:35.36  
       30.47  1:04.67  1:39.58  2:14.96  2:50.06  3:25.61  4:00.66  4:35.36
 
Event 203  Men Open 200 LC Meter Freestyle Relay OPEN
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAREY AQUATIC (VIC)  'A'                                    1:37.17  
       23.50    48.16  1:13.80  1:37.17                                    
  2 CARLILE  'A'                                                1:37.56  
       24.66    48.94  1:12.98  1:37.56                                    
  3 TOONGABBIE  'A'                                             1:38.11  
       24.58    49.12  1:14.15  1:38.11                                    
  4 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       1:38.15  
       24.70    49.48  1:14.12  1:38.15                                    
  5 JAPAN  'A'                                                  1:38.45  
       24.69    49.78  1:14.67  1:38.45                                    
  6 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        1:41.14  
       24.94    50.32  1:15.45  1:41.14                                    
  7 HUNTER  'A'                                                 1:41.31  
       25.45    51.14  1:17.33  1:41.31                                    
  8 WESTS ILLAWARRA  'B'                                        1:42.77  
       25.78    50.83  1:16.57  1:42.77                                    
  9 WARRINGAH  'A'                                              1:44.74  
       26.88    52.93  1:18.07  1:44.74                                    
 10 ABBOTSLEIGH  'A'                                            1:45.34  
       26.69    52.75  1:20.08  1:45.34                                    
 11 EPPING BULLETS  'A'                                         1:46.32  
       27.12    53.62  1:21.34  1:46.32                                    
 12 RYDE  'A'                                                   1:46.74  
       27.43    54.94  1:21.94  1:46.74                                    
 13 MENAI  'A'                                                  1:47.22  
       25.78    53.44  1:20.75  1:47.22                                    
 14 TITANS  'A'                                                 1:47.39  
       25.25    53.07  1:20.55  1:47.39                                    
 15 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       1:49.68  
       26.61    53.66  1:22.42  1:49.68                                    
 16 SLC AQUADOT  'B'                                            1:54.11  
       27.43    56.37  1:24.89  1:54.11                                    
 
Event 204  Women Open 200 LC Meter Freestyle Relay OPEN
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 CAREY AQUATIC (VIC)  'A'                                    1:47.58  
       26.57    52.90  1:21.05  1:47.58                                    
  2 WARRINGAH  'A'                                              1:49.51  
       28.05    56.21  1:23.44  1:49.51                                    
  3 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       1:51.14  
       28.41    56.19  1:23.89  1:51.14                                    
  4 TOONGABBIE  'A'                                             1:51.25  
       27.85    55.88  1:24.21  1:51.25                                    
  5 JAPAN  'A'                                                  1:51.87  
       27.04    54.91  1:24.15  1:51.87                                    
  6 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        1:54.17  
       27.28    56.00  1:24.77  1:54.17                                    
  7 WILLOUGHBY  'A'                                             1:55.22  
       29.10    57.59  1:26.61  1:55.22                                    
  8 EPPING BULLETS  'A'                                         1:57.15  
       28.80    58.28  1:27.52  1:57.15                                    
  9 SLC AQUADOT  'A'                                            1:58.98  
       28.66    58.14  1:28.51  1:58.98                                    
 10 WESTS ILLAWARRA  'B'                                        2:00.70  
       30.07  1:00.68  1:30.77  2:00.70                                    
 11 CASTLE HILL RSL DOLPHINS  'A'                               2:02.39  
       31.00  1:02.24  1:33.05  2:02.39                                    
 12 TOONGABBIE  'B'                                             2:02.61  
       30.03  1:01.12  1:32.97  2:02.61                                    
 13 SLC AQUADOT  'B'                                            2:03.50  
       29.91  1:01.02  1:33.05  2:03.50                                    
 14 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       2:05.69  
       30.58  1:02.73  1:35.70  2:05.69                                    
 15 NEPEAN  'A'                                                 2:06.79  
       30.04  1:01.13  1:33.71  2:06.79                                  
ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT