ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
USMS Short Course National Championships, Day Two, Event 7, Men's 200 yard Freestyle
5/18/2001-5/18/2001
Santa Clara, California USA

Santa Clara Swim Club 
      2001 USMS Short Course National Championships       
         George Haines International Swim Center          
 
 Event 7  Men 200 Yard Free
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals 
==================================================================
    === 19-24 Results Timed Finals ===
 
  1 Poropat, Michael A     24 CHIC              1:48.99    1:46.22 
  2 McGlynn, David E       24 UTAH              1:55.95    1:48.01 
  3 Morris, Grayson E      24 FIRE              1:57.89    1:48.11 
  4 Benton, Kevin A        19 WCM               1:48.12    1:48.61 
  5 Skruzny, Jindra        19 WCM               1:50.00    1:48.88 
  6 Hottle, Nathan E       24 SLUG              1:46.50    1:48.99 
  7 Palafox, Fausto        20 SLOM              1:55.69    1:49.95 
  8 Estondion, Geofrey Y   20 WCM               1:48.00    1:51.95 
  9 Lopez, Marco A         24 WSYM              1:49.05    1:52.12 
 10 Mills, Jamie           24 IM                1:57.46    1:52.90 
 11 Murray, John I         24 STAN              1:55.37    1:53.32 
 12 Wygodzki, Jack J       21 GOLD              1:47.99    1:53.45 
 13 Hildenbrand, Stefan M  24 ARIZ              1:54.00    1:54.38 
 14 Johansen, Nick A       22 UNAT              2:00.71    1:55.17 
 15 Brewer, Shane A        24 MVM               1:58.21    1:55.61 
 16 Hardcastle, Holden P   23 USF               1:53.20    1:56.72 
 17 Meadows, Raymond A     21 UCSB              1:55.00    1:57.06 
 18 Stanton, Jeremiah      22 RGSC              1:59.19    1:57.33 
 19 Salvesen, Kraig G      21 MELO              2:00.00    1:57.81 
 20 Wong, Aaron K          24 MVM               1:57.01    1:58.17 
 21 Raffaelli, Robb L      22 VCM               1:56.00    1:58.18 
 22 NG, Kelvin             23 UCSB              2:00.00    2:00.29 
 23 Bartley, Ted           20 UCSB              2:05.00    2:00.54 
 24 Dupree, Jacob D        19 RNTS              2:12.77    2:11.29 
 25 O'Keefe, Patrick F     21 WPM               2:16.62    2:17.80 
 26 Tolsky, Ben S          20 UIUC              2:15.00    3:02.31 
 
    === 25-29 Results Timed Finals ===
 
  1 Wegner, Dan            29 SCAQ              1:41.19    1:41.80 
  2 Roestenberg, Andreas   29 CLVM              1:39.33    1:41.93 
  3 Sawin, Curtis          29 GSM               1:42.42    1:42.65 
  4 McAteer, Timothy B     25 SNM               1:55.44    1:44.28 
  5 Richmond, Donald J     28 DAM               1:46.34    1:47.00 
  6 Liggett, Michael R     26 DYNA              1:46.00    1:47.07 
  7 Crankshaw, Erik C      29 UTAH              1:48.98    1:47.23 
  8 MACKENZIE, Robert C    27 TAM               1:52.20    1:47.95 
  9 Cunningham, Brian D    28 IM                1:48.39    1:48.16 
 10 Gilbert, Rick          29 ARIZ              1:52.10    1:48.66 
 11 Fletcher, Ken B        26 NEM               1:51.00    1:48.90 
 12 Bowker, Dane K         26 SDSM              1:56.48    1:49.83 
 13 Bever, Gregory R       28 IM                1:57.30    1:50.05 
 14 Marsic, Scott D        25 SLUG              1:50.00    1:50.08 
 15 Welting, Evan A        26 DYNA              1:48.30    1:51.12 
 16 Henderson, Scott L     29 STAN              1:50.50    1:51.35 
 17 Sand, Ryan D           26 SJAM              1:55.64    1:51.80 
 18 Frohlich, Jon W        28 UTAH              1:52.48    1:51.88 
 19 Goldman, Mark S        29 NEM               1:49.65    1:52.05 
 19 Chang, Alvin H         26 DAM               1:52.90    1:52.05 
 21 Ridosko, Daniel        27 TVM               1:55.60    1:52.86 
 22 Reynolds, David M      25 SLOM              1:56.00    1:53.05 
 23 Peck, Daniel S         25 SDSM              1:50.08    1:53.73 
 24 Manley, Michael S      25 OSB               1:51.63    1:57.01 
 25 McGoldrick, Tim A      27 SLUG              1:54.00    1:58.40 
 26 Froeliger, Ed G        25 SNM               2:00.73    2:00.00 
 27 Davis, Justin A        26 ROSE              1:56.66    2:02.51 
 28 Kennedy, James J       26 SAC               1:57.74    2:02.60 
 29 Gavrilov, Svyatoslav   25 ROAD              2:00.00    2:02.88 
 30 Bogie, Jon R           29 NASA              1:56.31    2:07.73 
 31 White, Tobin F         29 STAN              2:06.00    2:08.82 
 32 Carlson, Ken           26 IM                2:09.93    2:10.08 
 -- Kelly, Andrew C        26 USF               1:54.28         NS 
 -- Cousineau, Paul B      29 MVM               2:01.00         NS 
 
    === 30-34 Results Timed Finals ===
 
  1 Everist, Kirk F        34 TOC               1:42.50    1:42.24 
  2 Woodruff, Joshua M     30 MVM               1:47.25    1:43.74 
  3 Boyd, Timothy L        30 ANCM              1:44.08    1:45.74 
  4 Bergen, Bert           34 SLUG              1:44.90    1:45.88 
  5 Hoftyzer, Ernie        31 DAM               1:48.10    1:46.99 
  6 Farrell, Andrew J      30 ORLM              1:46.22    1:47.01 
  7 Magee, Mark A          33 CLVM              1:47.80    1:47.05 
  8 Laurie, Rob K          34 SNM               1:50.00    1:47.52 
  9 Osborn, Kris J         32 DYNA              1:47.31    1:47.67 
 10 Littlefield, Paul G    31 STAN              1:48.00    1:47.76 
 11 Rodic, Nenad           30 SNM               1:47.60    1:47.83 
 12 Owen, ED G             30 MELO              1:48.22    1:48.11 
 13 Petrilla, Eric A       31 SNM               1:50.43    1:49.30 
 14 Brundage, Patrick W    34 ARIZ              1:50.73    1:49.74 
 15 Marshall, Christopher  31 DYNA              1:51.41    1:50.34 
 16 Tallman, Gerry L       33 OSB               1:47.70    1:51.12 
 17 Fredrick, Derron C     33 OMAH              1:52.01    1:51.50 
 18 Robling, Steve W       31 PALM              1:57.39    1:51.76 
 19 Anderson, Sam          33 PNA               2:00.56    1:53.21 
 20 Willick, Marc I        32 SCAQ              1:50.05    1:54.43 
 21 Fordyce, Paul G        31 MAM               1:58.60    1:55.43 
 22 Gravley, Dwight S      32 CLVM              1:57.00    1:55.86 
 23 Simon, Jonathan P      33 REDT              1:56.32    1:56.15 
 24 Luebbe, James G        33 LAKE              1:57.90    1:57.91 
 25 Collet, Dave C         30 MVM               2:02.32    1:58.89 
 26 Johnson, Chris S.      30 ARIZ              1:58.84    2:00.38 
 27 Heaney, Michael P      34 WCM               1:57.30    2:02.09 
 28 Schnitzius, Michael E  33 PNA               2:08.69    2:06.95 
 29 Gottsche, Gordon P     34 SMMM              2:20.00    2:25.95 
 -- Scotty, Domenic J      30 VMST              2:20.75         NS 
 -- Berg, Roy A            32 INWM              1:48.25         NS 
 
    === 35-39 Results Timed Finals ===
 
  1 Shaffer, Mike G        35 VCM               1:43.33    1:44.12 
  2 Debiase, Terry A       36 FIRE              1:47.20    1:44.83 
  3 Boatwright, David E    39 WCM               1:45.00    1:45.16 
  4 Clark, Henry L         35 MOB               1:49.37    1:46.47 
  5 Eickhoff, Randy        35 UCLA              1:48.50    1:47.34 
  6 Scannell, Michael G    37 ROSE              1:51.77    1:47.81 
  7 Stahl, Stephen A.      36 WCM               1:46.93    1:48.16 
  8 Coughlin, Sean P       35 AMS               1:51.70    1:49.95 
  9 Collins, Michael D     35 NOVA              1:52.50    1:50.67 
 10 Ackermann, David A     35 IM                1:54.69    1:51.04 
 11 Rodrigues, Gerry A     38 UCLA              1:50.12    1:51.14 
 12 Chestnut, Doug         36 GMUP              1:49.13    1:51.38 
 13 Hughes, Keith W        39 CLVM              1:52.01    1:51.40 
 14 Gothberg, Brad A       39 WCM               1:52.50    1:51.66 
 15 Hayman, Philip M       39 WH2O              1:58.80    1:51.85 
 16 Nelson, Timothy D      35 LAPS              1:50.75    1:52.02 
 17 Fish, Robert A         37 PNA               1:51.74    1:52.84 
 18 Mortensen, Franz       37 SCSC              1:48.00    1:53.84 
 19 McGiffin, Chris        35 GSM               1:53.94    1:54.47 
 20 Brancamp, David J      39 SNM               1:57.00    1:55.84 
 21 Benner, Devin          35 MICH              1:57.00    1:56.40 
 22 Frank, Peter J         39 VCM               1:57.51    1:56.65 
 23 Kuhn, Bill A           35 OSB               1:53.44    1:57.02 
 24 Rizzo, Donald A        36 WPM               2:00.00    1:57.17 
 25 Neuhold-Huber, Tom M   39 WHAM              1:55.00    1:57.23 
 26 Schwenger, John F      35 SMMM              1:55.50    1:57.88 
 27 Bird, Frank            37 SLUG              2:01.00    1:58.20 
 28 Cook, Lawrence S       36 WHSC              1:52.10    1:58.25 
 29 Kammholz, Cord-Patric  35 DYNA              2:01.00    1:59.31 
 30 Rodriguez, Rick A      38 OREG              1:59.70    2:00.02 
 31 Penn, Michael J        39 UNAT              2:04.10    2:00.44 
 32 Endres, Paul D         37 SCAM              1:58.77    2:01.06 
 33 Tucker, Benjamin D     39 SNM               2:01.00    2:04.43 
 34 MACDONALD, Peter S     38 STAN              2:06.56    2:05.87 
 35 Ryan, Frank            39 UNAT              2:09.00    2:06.90 
 36 Chaffin, Loren         38 ROSE              2:40.00    2:07.37 
 37 Murphy, Mark T         35 NEM               2:12.00    2:08.21 
 38 Glynn, Bob D           35 WCM               2:10.80    2:09.52 
 39 Tirado, Ronald J       37 LAPS              2:15.00    2:10.91 
 -- Kryska, Paul M         37 MVM               1:55.00         NS 
 
    === 40-44 Results Timed Finals ===
 
  1 Smith, Paul L          41 VS                1:44.00    1:43.37 (National Record)
  2 Douglass, Will         41 SLUG              1:47.11    1:48.24 
  3 McCabe, Tom            43 IM                1:49.50    1:48.75 
  4 Oppenborn, Hank        43 GOLD              1:47.10    1:49.19 
  5 Keck, Mike             41 TOC               1:48.83    1:49.23 
  6 Kozlowski, Kirk E      43 MVM               1:50.50    1:49.25 
  7 Allender, Pat          42 OREG              1:49.82    1:49.85 
  8 Sanders, Gregg R       42 RAMS              1:53.25    1:50.10 
  9 Berryhill, Keith C     41 GAJA              1:50.30    1:50.63 
 10 Battle, Glenn H        40 UNAT              1:52.90    1:50.81 
 11 Simpson, James R       40 ATAC              1:51.80    1:51.01 
 12 Daniels, Charles M     44 WCM               1:54.00    1:52.42 
 13 Grady, Joe             40 NMMS              1:54.50    1:52.50 
 14 Dewey, Andrew          42 WHSC              2:02.60    1:52.64 
 15 Nalli, Lyle            41 SAM               1:54.00    1:52.93 
 16 Brackett, Bill A       43 RMM               1:57.30    1:53.31 
 17 Prosen, Dennis E       44 SMMM              1:55.54    1:53.42 
 18 Steinbrinck, Scott K   41 UNAT              1:55.00    1:53.76 
 19 O'Brien, Kerry L       44 WCM               1:53.00    1:54.64 
 20 Newland, George V      43 SLOM              1:55.30    1:54.84 
 21 Singley, David W       43 UNAT              1:58.05    1:55.41 
 22 Wall, J Joseph         41 LGSR              1:58.50    1:55.60 
 23 Reeves, Scott M        40 IM                1:58.50    1:56.05 
 24 Moll, Drew             42 GMUP              1:57.50    1:56.17 
 25 Rowland, Jim           40 IM                2:01.30    1:57.23 
 26 Nolte, Christopher C   44 RMM               1:56.80    1:57.74 
 27 Humphrey, Al S         41 MELO              1:58.50    1:58.29 
 28 Dybdahl, Eric T        41 PNA               2:01.77    1:59.08 
 29 Wieser, Ray C          41 UNAT              2:00.98    1:59.43 
 30 Curphey, Jim D         42 GCMT              1:59.00    1:59.72 
 31 Jones, Michael P       40 PNA               2:04.70    1:59.78 
 32 Caron, Louis J         43 ROSE              2:03.18    2:00.52 
 33 Huber, Craig           41 SCSC              1:57.63    2:00.93 
 34 Simmons, Robin A.      42 GMUP              2:05.36    2:01.45 
 35 North, Harry S         42 SRM               2:02.00    2:02.03 
 36 Kolb, Karl A           40 NEM               1:58.00    2:02.54 
 37 John, Larry E          40 CLAM              1:59.86    2:03.08 
 38 McIntosh, Douglas F    41 NCMS              2:01.47    2:04.16 
 39 Salvino, John A        42 SLUG              2:08.33    2:06.74 
 40 Schleelein, Eric J     43 TOC               2:02.00    2:06.78 
 41 Beza, Ion A            42 SDSM              2:11.53    2:12.22 
 42 Campbell, Chris        40 MVM               2:12.50    2:13.16 
 43 Rosenberg, William P   44 STAN              2:12.00    2:19.39 
 44 Seidemann, Mark J      41 WCM               2:20.00    2:19.51 
 45 Oppenheim, Robert S    41 RGSC              3:24.00    2:52.49 
 -- Sidenberg, Phil        44 DSSM              2:01.59         NS 
 
    === 45-49 Results Timed Finals ===
 
  1 Krauser, Larry B       47 INWM              1:51.50    1:49.84 
  2 Mac Donald, Sandy M    45 SAC               1:52.00    1:50.15 
  3 Dodson, Phil L         48 IM                1:50.10    1:50.29 
  4 Sussex, Steve A        45 PNA               1:48.90    1:50.40 
  5 Hudson, John S         45 GMUP              1:51.80    1:52.22 
  6 Martin, John A         45 IM                1:52.50    1:52.42 
  7 Roy, Jeff D            45 TVM               1:55.50    1:52.65 
  8 Green, Douglas A       48 DSSM              1:55.00    1:52.82 
  9 Corliss, Stuart E      45 TOC               2:00.00    1:53.33 
 10 Roth, Barry            46 ARIZ              1:59.62    1:53.65 
 11 Hughes, John S         47 RMM               1:52.50    1:53.66 
 12 Harvey, Tim            46 USF               1:53.00    1:53.89 
 13 Vandam, David K        45 HOTS              1:54.50    1:53.93 
 14 Ryder, Mike J          46 SNM               1:54.17    1:54.38 
 15 Williams, Scott        46 TOC               1:58.50    1:55.34 
 16 Patterson, Mike        47 LAPS              1:56.50    1:55.41 
 17 Maggion, Andrew F      45 GSM               1:58.60    1:56.52 
 18 Darlington, Taite      45 SMMM              1:58.00    1:56.88 
 19 Delaney, Mike          46 NEM               1:59.66    1:57.87 
 20 Di Tolla, Robert J     46 RMM               1:57.60    1:58.57 
 21 Taggesell, Larry E     48 MAM               2:02.50    1:59.66 
 22 Sweeney, James S       47 SMMM              1:59.99    2:00.34 
 23 Skinner, Peter K       46 STAN              2:04.00    2:00.62 
 24 Mc Gowan, Mike T       49 WCM               2:05.01    2:00.71 
 25 Johnson, Clifford H    49 SNM               2:01.00    2:02.20 
 26 Bell, Gordon E.        48 WCM               2:02.50    2:02.33 
 26 Mulcahy, Timothy I     46 STAN              2:00.70    2:02.33 
 28 Kent, Cary E           49 WCM               2:06.00    2:02.69 
 29 Thompson, Steve P      47 DYNA              2:06.00    2:03.39 
 30 Meltz, Steve Y.        48 NEM               2:02.00    2:03.83 
 31 Foreaker, Don          48 SRM               2:02.00    2:03.93 
 32 Klingel, Barclay       45 UNAT              2:10.00    2:04.03 
 33 Ahlman, David C        49 WCM               2:10.50    2:04.13 
 34 Smith, Frnk R          45 SAM               1:59.51    2:06.48 
 35 Culp, Michael E        45 RMM               2:07.57    2:06.78 
 36 Hotmer, Ron R          47 IMFM              2:05.00    2:07.42 
 37 Laughlin, Patrick O    46 DYNA              2:04.08    2:09.45 
 38 Grilli, David J        46 NEM               2:06.00    2:10.39 
 39 Perry, Don R           48 ARIZ              2:12.00    2:14.64 
 40 Heller, Jeff J         47 WCW               2:26.70    2:27.17 
 41 Schiffman, Robert L    48 LVM               2:35.00    2:41.57 
 
    === 50-54 Results Timed Finals ===
 
  1 Mc Conica, Jim         50 VCM               1:48.00    1:47.69 (National Record)
  2 Oates, David R         50 GMUP              1:56.45    1:55.30 
  3 Sherrill, Mike B       51 TOC               1:54.00    1:56.15 
  4 Kittel, Richard        53 UTAH              1:59.61    1:56.39 
  5 Walker, Rick B         50 SWIM              1:58.00    1:58.70 
  6 McPherson, Andrew M    54 DAM               1:53.50    2:01.09 
  7 Johnson, Steve M       53 OREG              1:59.71    2:03.37 
  8 Wilson, Andy           54 HOEM              2:02.00    2:03.76 
  9 Warner, Frank          52 PNA               2:02.00    2:04.02 
 10 Gruber, Glenn A        51 CPM               2:10.82    2:04.07 
 11 Arneson, Gaard         53 MICH              2:06.10    2:04.26 
 12 Brenner, Gary R        53 SMMM              2:03.90    2:05.21 
 13 Pyle, Edwin            51 LVM               2:06.00    2:05.82 
 14 Maestre, Robert A      51 MACO              2:04.90    2:05.92 
 15 Foote, David E         51 VCM               2:08.60    2:06.81 
 16 Andersen, Tom          50 OREG              2:10.30    2:06.92 
 17 Mc Elrath, Steve       51 KONA              2:03.00    2:07.42 
 18 Dick, Bill             54 ACM               2:18.00    2:08.34 
 19 Bastman, Anders F      53 TBAC              2:10.92    2:09.17 
 20 Cerny, William         53 UTAH              2:11.00    2:12.82 
 21 Fuller, Vern L         54 ARIZ              2:16.00    2:12.85 
 22 Bailey, Hop            54 ARIZ              2:10.50    2:15.01 
 23 Steiner, Jonathan L    50 TAM               2:15.00    2:19.75 
 24 Press, James E         54 UNAT              3:25.00    2:32.74 
 25 Ferry, Gregg P         50 MVM               2:30.00    2:33.03 
 
    === 55-59 Results Timed Finals ===
 
  1 Birnie, Tim A          55 TOC               1:53.50    1:56.56 
  2 Ahern, Michael L       56 SDSM              2:05.00    1:58.52 
  3 Davis, Don M           56 RHMS              2:04.30    2:02.78 
  4 Cartwright, Allan L    59 TVM               2:15.00    2:02.97 
  5 Landis, Tom            59 OREG              2:02.20    2:05.21 
  5 Cazalet, Edward G      58 TAM               2:05.00    2:05.21 
  7 Veith, Michael D       55 INWM              2:12.00    2:07.42 
  8 Gildea, David R        57 MELO              2:13.00    2:08.50 
  9 Keane, Jim J           56 1776              2:10.20    2:08.78 
 10 Viguie, George C       56 RHMS              2:12.00    2:09.23 
 11 Burson, William W      56 RMM               2:13.00    2:10.92 
 12 Boak, Thomas D         57 LAM               2:15.00    2:11.19 
 13 Kutsenko, Vadim        56 SMMM              2:15.00    2:13.30 
 14 Murray, Allen K        56 UCI               2:26.00    2:17.48 
 15 Walker, Joseph R       59 SNM               2:19.00    2:18.14 
 16 Anderson, Eric R       56 CSPF              2:20.67    2:19.96 
 17 Crotts, Roland         58 TAM               2:19.72    2:22.30 
 18 Burr, Ken M            56 WCM               2:20.00    2:22.93 
 19 Woods, Tom M           58 VMST              2:33.00    2:37.35 
 20 Klimp, John M          55 STAN              2:40.00    2:51.21 
 
    === 60-64 Results Timed Finals ===
 
  1 Farrell, Jeff          64 OSB               2:06.00    2:02.81 
  2 Harrison, David        63 1776              2:09.00    2:07.04 
  3 Freshley, Mike R       60 SDSM              2:07.00    2:10.53 
  4 Clark, Jerry           63 NCMS              2:08.00    2:10.78 
  5 Thornton, Tim C        64 MHM               2:13.58    2:12.77 
  6 Raven, Charles H       62 TOC               2:12.00    2:13.20 
  7 Walsh, Barry           60 BGSU              2:30.00    2:18.56 
  8 Kanner, Burt           61 OREG              2:20.81    2:20.14 
  9 Lake, Brent L          63 OREG              2:40.00    2:32.24 
 10 Barnitz, Reed          61 NMMS              2:38.72    2:36.47 
 11 Stoddard, Louis E      63 WCM               3:35.00    3:10.68 
 12 Israel, Steven A       60 LM                4:30.00    3:18.16 
 
    === 65-69 Results Timed Finals ===
 
  1 Cavanaugh, Cav         65 GOLD              2:09.10    2:06.55 (National record)
  2 Robertson, William J   65 TGM               2:17.34    2:12.25 
  3 Radcliff, David A      67 OREG              2:18.18    2:12.54 
  4 Jones, Sam             65 NMMS              2:26.10    2:20.92 
  5 Belshe, Buddy G        67 HBSC              2:24.00    2:22.86 
  6 Mayo, Robert W         67 WCM               2:28.00    2:22.88 
  7 Taft, Peter R          65 SCAQ              2:22.10    2:24.94 
  8 King, Bill             67 RMM               2:23.00    2:26.00 
  9 Osborne, Daniel R      67 USF               2:32.00    2:29.77 
 10 Ferguson, Eugene C     68 TTEX              2:31.80    2:37.27 
 11 Cooke, Richard E       65 SAWS              2:50.00    2:51.20 
 12 Walter, Donald F       65 ALEX              3:41.00    3:36.39 
 
    === 70-74 Results Timed Finals ===
 
  1 Johnston, Graham M     70 TTEX              2:10.00    2:09.57 
  2 Taylor, Thomas T       70 PNA               2:44.30    2:29.71 
  3 Baker, Donald J        70 SDSM              2:30.90    2:29.92 
  4 Campbell, Roger C      70 SMMM              2:40.00    2:33.76 
  5 Daily, John R          73 O*H*              2:58.00    2:59.02 
 
    === 75-79 Results Timed Finals ===
 
  1 Piemme, Frank M        76 OSB               2:24.54    2:29.87 
  2 Grannis, Frank R       76 TOC               2:54.00    2:57.56 
  3 Edwards, James K       78 NEM               2:58.00    2:58.82 
  4 Sigersmith, Robert E   76 SPCO              3:09.00    3:14.18 
  5 Seliber, Joe           75 SMMM              3:24.00    3:25.99 
 -- Strong, Doug           76 DOC               3:01.83         NS 
 -- Reed, Donald F         76 TVM               3:10.00         NS 
 
    === 80-84 Results Timed Finals ===
 
  1 Miles, Daniel J        80 NMMS              3:15.60    2:53.61 
  2 Merrick, Bob           80 CM                3:05.00    3:08.30 
  3 Taioli, Fred           80 SMMM              3:20.00    3:14.43 
  4 Mosard, Robert         80 METR              3:30.95    3:25.75 
  5 Mulliken, David F      82 IM                3:20.00    3:44.96 

ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT