ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Speedo Champions Series - Plantation, Day Two
3/14/2014-3/14/2014
Plantation, Florida United States

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 7  Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Castro Ortega, Patric  21 SwimMAC Carolina  2:02.85    2:00.88  
                 28.75        59.44 (30.69)
        1:30.43 (30.99)     2:00.88 (30.45)
  2 Atkinson, Alia         25 South Florida-FG  2:06.53    2:02.85  
                 29.28      1:00.47 (31.19)
        1:32.42 (31.95)     2:02.85 (30.43)
  3 Schultz, Paige            TSC-ZZ            2:06.51    2:02.94  
                 28.98        59.97 (30.99)
        1:31.59 (31.62)     2:02.94 (31.35)
  4 Smiddy, Clara          18 AquaKids Sharks-  2:05.95    2:04.73  
                 29.34      1:00.43 (31.09)
        1:32.21 (31.78)     2:04.73 (32.52)
  5 Marinheiro, Melissa    16 South Florida-FG  2:06.83    2:06.79  
                 29.63      1:01.78 (32.15)
        1:34.62 (32.84)     2:06.79 (32.17)
  6 Trematerra, Lindsey    17 Gator Swim Club-  2:08.06    2:07.46  
                 29.58      1:01.42 (31.84)
        1:34.67 (33.25)     2:07.46 (32.79)
  7 Smith, Rebecca         13 Red Deer-ZZ       2:08.45    2:07.48  
                 30.09      1:02.30 (32.21)
        1:35.18 (32.88)     2:07.48 (32.30)
  8 Gonzalez Ramirez, Fer  23 Gator Swim Club-  2:08.20    2:07.77  
                 29.83      1:02.13 (32.30)
        1:35.08 (32.95)     2:07.77 (32.69)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Hahn, Kelsey           16 Blue Dolfins-FL   2:08.66    2:07.12  
                 30.04      1:01.67 (31.63)
        1:34.62 (32.95)     2:07.12 (32.50)
 10 Stratford, Samantha    17 Marlin Aquatic-Z  2:08.68    2:08.51  
                 30.15      1:02.59 (32.44)
        1:36.35 (33.76)     2:08.51 (32.16)
 11 Schulhofer, Alina      19 Performance Aq.-  2:09.27    2:09.31  
                 29.62      1:01.39 (31.77)
        1:35.00 (33.61)     2:09.31 (34.31)
 12 Gouger, Hannah         16 Loyola Blakefiel  2:10.60    2:09.34  
                 29.94      1:02.79 (32.85)
        1:36.38 (33.59)     2:09.34 (32.96)
 13 Duncan, Abbey          15 Clearwater-FL     2:10.31    2:10.48  
                 30.54      1:04.22 (33.68)
        1:38.06 (33.84)     2:10.48 (32.42)
 14 Vandenberg, Daniella   17 Azura FL Aquatic  2:10.37    2:10.49  
                 30.48      1:02.92 (32.44)
        1:36.98 (34.06)     2:10.49 (33.51)
 15 Smiddy, Rose           15 AquaKids Sharks-  2:10.47    2:11.18  
                 30.58      1:03.95 (33.37)
        1:38.11 (34.16)     2:11.18 (33.07)
 16 Almada, Florencia      15 Swim Florida-FL   2:10.47    2:12.23  
                 31.37      1:04.71 (33.34)
        1:38.56 (33.85)     2:12.23 (33.67)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Musleh, Lydia          17 Una Pcs-FG        2:11.27    2:07.50  
                 29.81      1:02.46 (32.65)
        1:35.54 (33.08)     2:07.50 (31.96)
 18 Lockyer, Emma          17 Bolts-ZZ          2:11.91    2:09.67  
                 30.37      1:02.88 (32.51)
        1:36.45 (33.57)     2:09.67 (33.22)
 19 Benyei, Lilla          17 Una Azfl-FG       2:11.50    2:10.19  
                 30.26      1:02.56 (32.30)
        1:36.66 (34.10)     2:10.19 (33.53)
 20 Suarez, Julie          17 Lake Lytal Light  2:13.00    2:10.30  
                 30.64      1:03.99 (33.35)
        1:38.17 (34.18)     2:10.30 (32.13)
 21 Gurley, Jamie          17 Performance Aq.-  2:11.90    2:11.04  
                 30.67      1:03.28 (32.61)
        1:37.28 (34.00)     2:11.04 (33.76)
 22 Lincoln, Emma          18 Coral Springs-FG  2:11.27    2:11.34  
                 30.02      1:02.83 (32.81)
        1:37.11 (34.28)     2:11.34 (34.23)
 23 Nava, Caroline         16 Pine Crest-FG     2:12.76    2:11.75  
                 29.93      1:03.05 (33.12)
        1:37.67 (34.62)     2:11.75 (34.08)
 24 Squartino, Geena       18 SwimFast-FG       2:12.99    2:12.31  
                 30.56      1:03.94 (33.38)
        1:38.46 (34.52)     2:12.31 (33.85)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Adams, Chloe           17 Plantation-FG     2:14.37    2:10.42  
                 29.95      1:02.77 (32.82)
        1:36.50 (33.73)     2:10.42 (33.92)
 26 Hudson, Camryn         14 Lake Lytal Light  2:13.25    2:12.28  
                 31.17      1:05.19 (34.02)
        1:39.77 (34.58)     2:12.28 (32.51)
 27 Lopez, Maria           18 South Florida-FG  2:13.01    2:12.49  
                 30.46      1:03.88 (33.42)
        1:38.58 (34.70)     2:12.49 (33.91)
 28 Campo, Stephanie       16 Coral Springs-FG  2:14.28    2:12.87  
                 31.34      1:04.58 (33.24)
        1:38.79 (34.21)     2:12.87 (34.08)
 29 Sims, Leah             17 Blue Dolfins-FL   2:14.42    2:13.62  
                 31.03      1:04.82 (33.79)
        1:39.35 (34.53)     2:13.62 (34.27)
 30 Worrell, Hanako        16 Blue Dolfins-FL   2:13.52    2:14.03  
                 30.94      1:04.31 (33.37)
        1:39.86 (35.55)     2:14.03 (34.17)
 31 Barczyk, Victoria      17 CityOf Lafayette  2:13.61    2:14.55  
                 31.60      1:05.81 (34.21)
        1:40.28 (34.47)     2:14.55 (34.27)
 32 Pacitti, Alexandra     16 Plantation-FG     2:14.02    2:14.85  
                 30.44      1:04.18 (33.74)
        1:39.71 (35.53)     2:14.85 (35.14)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  2 Michalak, Theresa      21 Una Gsc-FL        2:04.13             
                 28.73        59.69 (30.96)
        1:31.82 (32.13)     2:04.13 (32.31)
 23 Ciesla, Marta          15 Pine Crest-FG     2:12.21             
                 30.20      1:04.14 (33.94)
        1:38.13 (33.99)     2:12.21 (34.08)
 24 Clancy, Mary           16 Loyola Blakefiel  2:12.51             
                 31.44      1:05.27 (33.83)
        1:39.66 (34.39)     2:12.51 (32.85)
 29 Jung, Cybele           15 Saint Andrew''s-F  2:13.13             
                 30.30      1:03.84 (33.54)
        1:38.79 (34.95)     2:13.13 (34.34)
 33 Cicenia, Angela        19 Azura FL Aquatic  2:13.63             
                 30.68      1:04.68 (34.00)
        1:38.96 (34.28)     2:13.63 (34.67)
 38 Papadedes, Sophie      16 Marlin Aquatic-Z  2:14.56             
                 30.50      1:04.29 (33.79)
        1:39.56 (35.27)     2:14.56 (35.00)
 39 Brannan, Marissa       14 Pine Crest-FG     2:14.71             
                 30.51      1:04.45 (33.94)
        1:39.71 (35.26)     2:14.71 (35.00)
 40 Schlyter, Emma         14 Bolts-ZZ          2:14.81             
                 31.28      1:05.07 (33.79)
        1:40.72 (35.65)     2:14.81 (34.09)
 41 Wilkins, Kara          15 Clearwater-FL     2:14.96             
                 31.74      1:05.76 (34.02)
        1:41.04 (35.28)     2:14.96 (33.92)
 42 Wilts, Samantha        17 Barracuda Aq.-BD  2:14.97             
                 30.22      1:03.99 (33.77)
        1:39.73 (35.74)     2:14.97 (35.24)
 43 Quiroz-Roel, Aranza    13 Wellington-FG     2:15.33             
                 30.26      1:03.82 (33.56)
        1:39.27 (35.45)     2:15.33 (36.06)
 44 Hohmann, Georgia-Mae   19 Una Gsc-FL        2:15.44             
                 31.40      1:05.62 (34.22)
        1:40.62 (35.00)     2:15.44 (34.82)
 45 Costa, Nilza Helena    19 Azura FL Aquatic  2:15.45             
                 31.27      1:05.60 (34.33)
        1:40.30 (34.70)     2:15.45 (35.15)
 46 McMenemy, Dorian       17 Evolution-NE      2:15.66             
                 30.30      1:04.35 (34.05)
        1:40.21 (35.86)     2:15.66 (35.45)
 47 Breistol, Samantha     15 Performance Aq.-  2:15.82             
                                  28.82 ( )
           33.45 (4.63)   2:15.82 (1:42.37)
 48 Cates, Julie           15 Blue Dolfins-FL   2:16.11             
                 31.43      1:05.66 (34.23)
        1:41.05 (35.39)     2:16.11 (35.06)
 49 Veale, Hannah          17 Pine Crest-FG     2:16.30             
                 31.13      1:05.12 (33.99)
        1:40.83 (35.71)     2:16.30 (35.47)
 50 Fares, Aminah          14 Bolts-ZZ          2:16.48             
                 32.01      1:06.33 (34.32)
        1:41.82 (35.49)     2:16.48 (34.66)
 51 Gornisiewicz, Sabrina  15 Pine Crest-FG     2:16.85             
                 31.99      1:06.33 (34.34)
        1:41.69 (35.36)     2:16.85 (35.16)
 52 Vandenberg, Andrea     15 Azura FL Aquatic  2:17.27             
                 31.80      1:06.78 (34.98)
        1:42.56 (35.78)     2:17.27 (34.71)
 53 Herman, Kylie          16 South Florida-FG  2:17.39             
                 31.07      1:05.38 (34.31)
        1:41.25 (35.87)     2:17.39 (36.14)
 54 Klein, Sahsa           14 St. Thomas-ZZ     2:17.43             
                 31.33      1:05.43 (34.10)
        1:42.15 (36.72)     2:17.43 (35.28)
 55 Delisle, Alexis        17 Southwest Stars-  2:17.67             
                 30.73      1:05.38 (34.65)
        1:42.27 (36.89)     2:17.67 (35.40)
 56 Rizzo, Madison         15 Daytona Beach-FL  2:17.96             
                 31.38      1:06.36 (34.98)
        1:42.18 (35.82)     2:17.96 (35.78)
 57 Hunter, Amber          18 South Florida-FG  2:18.00             
                 31.46      1:06.01 (34.55)
        1:41.66 (35.65)     2:18.00 (36.34)
 58 Griffith, Lauren       16 Swim Florida-FL   2:18.09             
                 32.11      1:07.34 (35.23)
        1:43.05 (35.71)     2:18.09 (35.04)
 59 Jones, Gabrielle       17 Swim Florida-FL   2:18.52             
                 32.84      1:08.14 (35.30)
        1:43.62 (35.48)     2:18.52 (34.90)
 60 Roth, Samantha         16 Coral Springs-FG  2:18.62             
                 31.21      1:05.93 (34.72)
        1:41.76 (35.83)     2:18.62 (36.86)
 61 Sauer, Lindsey         16 Coral Springs-FG  2:18.64             
                 32.35      1:07.63 (35.28)
        1:43.36 (35.73)     2:18.64 (35.28)
 62 Kennedy, Shannon       17 Blue Dolfins-FL   2:18.65             
                 31.05      1:06.09 (35.04)
        1:42.23 (36.14)     2:18.65 (36.42)
 63 Duffy, Audra           17 Blue Dolfins-FL   2:18.69             
                 32.16      1:07.27 (35.11)
        1:43.10 (35.83)     2:18.69 (35.59)
 64 Reilly, Bridget        17 Gael Aquatic-MR   2:18.82             
                 31.15      1:06.52 (35.37)
        1:42.83 (36.31)     2:18.82 (35.99)
 65 Pettinger, Julianna    17 Loggerhead Aq.-F  2:19.14             
                 31.60      1:06.59 (34.99)
        1:42.78 (36.19)     2:19.14 (36.36)
 66 Fell, Tyler            15 Paducah-KY        2:19.25             
                 32.37      1:07.54 (35.17)
        1:43.71 (36.17)     2:19.25 (35.54)
 67 Groth, Sydney          15 Una Oac-FG        2:19.94             
                 32.60      1:08.34 (35.74)
        1:44.23 (35.89)     2:19.94 (35.71)
 68 Manrique, Camila       16 Plantation-FG     2:19.95             
                 31.28      1:06.84 (35.56)
        1:42.82 (35.98)     2:19.95 (37.13)
 69 Vandersluis, Francesc  16 North Palm Beach  2:20.03             
                 30.62      1:05.94 (35.32)
        1:43.43 (37.49)     2:20.03 (36.60)
 70 Swartley, Kasey        16 Swim Florida-FL   2:20.07             
                 32.16      1:08.15 (35.99)
        1:44.53 (36.38)     2:20.07 (35.54)
 71 Fritscher, Heidi       15 Franco''s Fins-LA  2:20.32             
                 31.09      1:05.78 (34.69)
        1:42.56 (36.78)     2:20.32 (37.76)
 72 Henninger, Julie       16 Falfins-CO        2:20.33             
                 30.92      1:06.45 (35.53)
        1:42.53 (36.08)     2:20.33 (37.80)
 73 Hurley, Samantha       15 Swim Florida-FL   2:20.42             
                 32.77      1:08.16 (35.39)
        1:44.81 (36.65)     2:20.42 (35.61)
 74 Battles, Rebecca       16 Jupiter Dragons-  2:20.79             
                 32.36      1:07.58 (35.22)
        1:44.08 (36.50)     2:20.79 (36.71)
 75 Sipowski, Shayne       15 Una Npb-FG        2:20.88             
                 32.28      1:08.44 (36.16)
        1:45.51 (37.07)     2:20.88 (35.37)
 75 Plescha, Rachel        18 Blue Dolfins-FL   2:20.88             
                 32.37      1:07.76 (35.39)
        1:44.67 (36.91)     2:20.88 (36.21)
 77 Johnston, Whittaker    17 Saint Andrew''s-F  2:20.98             
                 31.65      1:07.46 (35.81)
        1:44.71 (37.25)     2:20.98 (36.27)
 78 Doherty, Kaitlin       18 Gael Aquatic-MR   2:21.12             
                 32.36      1:08.13 (35.77)
        1:44.48 (36.35)     2:21.12 (36.64)
 79 Perez, Delanie         13 South Florida-FG  2:21.23             
                 32.17      1:07.89 (35.72)
        1:45.20 (37.31)     2:21.23 (36.03)
 80 Pearce, Amber          16 Jupiter Dragons-  2:21.34             
                 30.92      1:06.50 (35.58)
        1:43.98 (37.48)     2:21.34 (37.36)
 81 Phillips, Lacy         15 Wellington-FG     2:21.41             
                 31.53      1:07.12 (35.59)
        1:44.12 (37.00)     2:21.41 (37.29)
 82 Meadows, Morgan        14 Swim Fort Lauder  2:21.59             
                 31.55      1:06.88 (35.33)
        1:44.37 (37.49)     2:21.59 (37.22)
 83 Hunt, Kaitlyn          15 Blue Dolfins-FL   2:21.81             
                 32.07      1:08.01 (35.94)
        1:45.19 (37.18)     2:21.81 (36.62)
 84 Verme, Alice           17 Lake Lytal Light  2:21.96             
                 32.19      1:08.70 (36.51)
        1:45.93 (37.23)     2:21.96 (36.03)
 85 Aponte, Adrienne       16 Pine Crest-FG     2:22.39             
                 32.37      1:07.64 (35.27)
        1:44.86 (37.22)     2:22.39 (37.53)
 86 Demonte, Elizabeth     14 Loyola Blakefiel  2:23.06             
                 32.46      1:09.09 (36.63)
        1:46.92 (37.83)     2:23.06 (36.14)
 87 Gilbert, Madison       17 Blue Dolfins-FL   2:23.15             
                 32.31      1:08.51 (36.20)
        1:46.40 (37.89)     2:23.15 (36.75)
 88 Cavanaugh, Grace       12 Evolution-NE      2:23.65             
                 31.56      1:07.51 (35.95)
        1:45.50 (37.99)     2:23.65 (38.15)
 89 Herrod, Ashley         15 Wellington-FG     2:23.77             
                 32.14      1:09.10 (36.96)
        1:46.85 (37.75)     2:23.77 (36.92)
 90 Cooper, Madison        18 Falfins-CO        2:23.86             
                 32.65      1:08.16 (35.51)
        1:46.29 (38.13)     2:23.86 (37.57)
 91 Crouse, Ashley         14 Performance Aq.-  2:23.89             
                 32.44      1:08.69 (36.25)
        1:46.74 (38.05)     2:23.89 (37.15)
 92 Reichfeld, Alice       14 Oxbridge Aquatic  2:23.90             
                 33.81      1:10.68 (36.87)
        1:48.00 (37.32)     2:23.90 (35.90)
 93 Barczyk, Jillian       13 CityOf Lafayette  2:23.93             
                 33.37      1:10.72 (37.35)
        1:48.02 (37.30)     2:23.93 (35.91)
 94 Horning, Lindsey       17 Falfins-CO        2:24.29             
                 31.70      1:07.73 (36.03)
        1:45.23 (37.50)     2:24.29 (39.06)
 95 Sher, Eva              13 Una Azfl-FG       2:26.19             
                 32.45      1:08.95 (36.50)
        1:47.94 (38.99)     2:26.19 (38.25)
 96 Wilkerson, Rebecca     16 Coral Springs-FG  2:26.22             
                 32.24      1:08.67 (36.43)
        1:47.00 (38.33)     2:26.22 (39.22)
 97 Williams, Allora       13 SwimFast-FG       2:27.23             
                 32.77      1:10.24 (37.47)
        1:49.04 (38.80)     2:27.23 (38.19)
 98 Downey, Skye           17 Plantation-FG     2:29.87             
                 33.44      1:11.53 (38.09)
        1:51.24 (39.71)     2:29.87 (38.63)
 99 Travieso, Liz          14 South Florida-FG  2:30.21             
                 32.60      1:10.49 (37.89)
        1:50.21 (39.72)     2:30.21 (40.00)
 -- Pisani, Jenna          14 Lake Lytal Light     DFS              
 -- Fullerton, Haley       15 Gael Aquatic-MR      DFS              
 -- Deverna, Tara          18 Gael Aquatic-MR      DFS              
 -- Oliva, Sophia          18 Plantation-FG        DFS              
 -- Bennett, Brooke        33 Clearwater-FL        DFS              
 -- Dye, Caitlin           17 Evolution-NE         DFS              
 -- Armstrong, Kaitlin     17 South Florida-FG     DFS              
 -- Albert, Abigail        16 Daytona Beach-FL      NS              

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 8  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Klueh, Michael         26 Club Wolverine-M  1:51.34    1:50.95  
                 26.66        54.89 (28.23)
        1:23.21 (28.32)     1:50.95 (27.74)
  2 Denisyako, Nikita      25 Gator Swim Club-  1:54.82    1:52.85  
                 27.27        55.60 (28.33)
        1:24.21 (28.61)     1:52.85 (28.64)
  3 Alexiou, Nicholas      19 Una Gsc-FL        1:54.19    1:53.42  
                 27.27        56.02 (28.75)
        1:24.98 (28.96)     1:53.42 (28.44)
  4 Despond, Frank            TSC-ZZ            1:54.86    1:54.09  
                 27.32        56.27 (28.95)
        1:25.28 (29.01)     1:54.09 (28.81)
  5 Romany, Joshua         18 Azura FL Aquatic  1:56.56    1:54.82  
                 26.74        56.20 (29.46)
        1:25.87 (29.67)     1:54.82 (28.95)
  6 Myers, Matt               TSC-ZZ            1:54.93    1:55.01  
                 27.53        56.60 (29.07)
        1:26.16 (29.56)     1:55.01 (28.85)
  7 Pisani, William        16 Lake Lytal Light  1:55.67    1:56.61  
                 27.49        57.12 (29.63)
        1:26.73 (29.61)     1:56.61 (29.88)
  8 Samuelson, Logan       17 Swim Florida-FL   1:56.41    1:57.35  
                 27.64        57.51 (29.87)
        1:27.72 (30.21)     1:57.35 (29.63)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Vyatchanin, Arkady     29 New York AC-MR    1:56.88    1:54.89  
                 27.14        56.63 (29.49)
        1:26.10 (29.47)     1:54.89 (28.79)
 10 Herrera, Carlos        19 Azura FL Aquatic  1:57.77    1:55.85  
                 26.66        56.71 (30.05)
        1:26.70 (29.99)     1:55.85 (29.15)
 11 Cline, Cody            16 Wellington-FG     1:58.60    1:56.48  
                 26.70        56.42 (29.72)
        1:26.89 (30.47)     1:56.48 (29.59)
 12 Dehner, Alex           19 Una Gsc-FL        1:57.55    1:56.51  
                 27.48        57.76 (30.28)
        1:27.57 (29.81)     1:56.51 (28.94)
 13 Stobbe, Eric           18 Una Gsc-FL        1:57.68    1:57.78  
                 27.94        57.80 (29.86)
        1:28.27 (30.47)     1:57.78 (29.51)
 14 Haeffner, William      17 Pine Crest-FG     1:58.65    1:58.44  
                 27.65        57.97 (30.32)
        1:28.12 (30.15)     1:58.44 (30.32)
 15 Pedraza, Yoelvis       26 Azura FL Aquatic  1:58.49    2:02.59  
                 28.47        59.47 (31.00)
        1:30.98 (31.51)     2:02.59 (31.61)
 16 Hensley, Noah          17 Blue Dolfins-FL   1:58.12    2:05.00  
                 29.03      1:00.57 (31.54)
        1:33.07 (32.50)     2:05.00 (31.93)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Acosta, Marcelo        17 Una Azfl-FG       1:59.52    1:57.07  
                 27.76        57.92 (30.16)
        1:28.61 (30.69)     1:57.07 (28.46)
 18 Medina, Nicolas        16 Azura FL Aquatic  1:58.91    1:57.78  
                 28.30        58.61 (30.31)
        1:28.45 (29.84)     1:57.78 (29.33)
 19 Hosfeld, Marco         18 Swim Fort Lauder  1:58.74    1:57.92  
                 28.02        58.08 (30.06)
        1:28.43 (30.35)     1:57.92 (29.49)
 20 Gonzalez, Mateo        17 Azura FL Aquatic  2:00.07    1:58.99  
                 27.89        58.47 (30.58)
        1:28.67 (30.20)     1:58.99 (30.32)
 21 Abd El Raouf, Yousef   15 Oxbridge Aquatic  1:59.71    1:59.50  
                 28.12        58.09 (29.97)
        1:28.40 (30.31)     1:59.50 (31.10)
 22 Poti, Zachary          15 Blue Dolfins-FL   2:00.59    2:00.22  
                 28.28        59.02 (30.74)
        1:29.90 (30.88)     2:00.22 (30.32)
 23 Hoelting, Zachary      17 Loyola Blakefiel  2:01.01    2:00.98  
                 28.25        58.89 (30.64)
        1:30.13 (31.24)     2:00.98 (30.85)
 24 Fisher, Matthew        17 Fla Aquatics-FG   2:00.80    2:01.76  
                 27.71        57.95 (30.24)
        1:29.42 (31.47)     2:01.76 (32.34)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Alatorre, Fernando     15 Azura FL Aquatic  2:02.36    2:00.34  
                 27.89        58.25 (30.36)
        1:29.37 (31.12)     2:00.34 (30.97)
 26 Zgorski, Kevin         16 Loyola Blakefiel  2:03.32    2:00.83  
                 27.98        59.20 (31.22)
        1:30.90 (31.70)     2:00.83 (29.93)
 27 Oatman, Logan          18 Paducah-KY        2:02.33    2:02.03  
                 28.80      1:00.25 (31.45)
        1:31.60 (31.35)     2:02.03 (30.43)
 28 Bremenkamp, Yago       18 Una Azfl-FG       2:02.54    2:03.53  
                 28.45      1:00.59 (32.14)
        1:32.43 (31.84)     2:03.53 (31.10)
 29 Chestang, Ethan        16 Loggerhead Aq.-F  2:01.53    2:03.76  
                 29.09      1:00.24 (31.15)
        1:32.24 (32.00)     2:03.76 (31.52)
 29 Kopecki, Christian     14 South Florida-FG  2:02.18    2:03.76  
                 28.47        59.78 (31.31)
        1:32.28 (32.50)     2:03.76 (31.48)
 31 Kloosterman, Tomas     18 Performance Aq.-  2:03.37    2:03.97  
                 28.93      1:00.88 (31.95)
        1:33.15 (32.27)     2:03.97 (30.82)
 32 Pierce, Bryce          17 Coral Springs-FG  2:03.63    2:04.53  
                 28.53      1:00.01 (31.48)
        1:32.56 (32.55)     2:04.53 (31.97)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  3 Torres, Luke           19 Una Gsc-FL        1:54.75             
                 26.98        56.22 (29.24)
        1:25.71 (29.49)     1:54.75 (29.04)
  8 Martinez, Luis         18 Azura FL Aquatic  1:56.12             
                 27.16        56.59 (29.43)
        1:26.28 (29.69)     1:56.12 (29.84)
 24 Moradi, Arvin          21 Azura FL Aquatic  2:00.34             
                 27.44        57.39 (29.95)
        1:28.69 (31.30)     2:00.34 (31.65)
 26 Goossen, Emiro         19 Una Gsc-FL        2:00.72             
                 26.42        56.27 (29.85)
        1:28.95 (32.68)     2:00.72 (31.77)
 29 Nordstrand, Oskar      22 Unattached-FG     2:01.20             
                 27.94        58.17 (30.23)
        1:29.94 (31.77)     2:01.20 (31.26)
 31 Garcia, Christian      17 Heritage Aquatic  2:01.63             
                 28.97        59.22 (30.25)
        1:30.59 (31.37)     2:01.63 (31.04)
 32 Toth, Viktor           16 Daytona Beach-FL  2:02.12             
                 28.03        59.46 (31.43)
        1:30.88 (31.42)     2:02.12 (31.24)
 36 Wang, Jian             20 Gator Swim Club-  2:02.53             
                 27.64        58.39 (30.75)
        1:30.86 (32.47)     2:02.53 (31.67)
 38 Guimaraes, Fabio       20 Azura FL Aquatic  2:02.62             
                 28.47        58.82 (30.35)
        1:30.58 (31.76)     2:02.62 (32.04)
 42 Pereira, Joao Vitor    15 Pine Crest-FG     2:03.69             
                 28.75      1:00.33 (31.58)
        1:31.90 (31.57)     2:03.69 (31.79)
 43 Stoddard, David        16 Performance Aq.-  2:03.73             
                 29.33      1:02.26 (32.93)
        1:34.02 (31.76)     2:03.73 (29.71)
 44 Brown, Benjamin        16 Loyola Blakefiel  2:03.89             
                 29.10      1:00.65 (31.55)
        1:32.68 (32.03)     2:03.89 (31.21)
 45 Brennock, John         18 Loggerhead Aq.-F  2:03.98             
                 27.97        59.76 (31.79)
        1:32.21 (32.45)     2:03.98 (31.77)
 46 Leone, Joy             17 Azura FL Aquatic  2:04.11             
                 29.45      1:00.03 (30.58)
        1:32.39 (32.36)     2:04.11 (31.72)
 47 Moreno, Daniel         18 Loyola Blakefiel  2:04.24             
                 28.65      1:00.19 (31.54)
        1:32.46 (32.27)     2:04.24 (31.78)
 48 Marin, Ervin           14 South Florida-FG  2:04.27             
                 28.71      1:00.33 (31.62)
        1:31.79 (31.46)     2:04.27 (32.48)
 49 Vargas, Sebastian      15 Coral Springs-FG  2:04.44             
                 28.42        59.40 (30.98)
        1:31.97 (32.57)     2:04.44 (32.47)
 50 Ward, Austin           17 Falfins-CO        2:04.56             
                 28.20        59.28 (31.08)
        1:32.33 (33.05)     2:04.56 (32.23)
 51 Gonzalez, Sergio       21 Gator Swim Club-  2:04.69             
                 28.60        59.93 (31.33)
        1:32.00 (32.07)     2:04.69 (32.69)
 52 Rogalski, Tanner       17 Loggerhead Aq.-F  2:04.71             
                 28.50        59.90 (31.40)
        1:32.97 (33.07)     2:04.71 (31.74)
 53 Groters, Patrick       15 Pine Crest-FG     2:05.17             
                 28.14        59.96 (31.82)
        1:31.98 (32.02)     2:05.17 (33.19)
 54 Layne, William         18 Wellington-FG     2:05.35             
                 29.44      1:01.06 (31.62)
        1:33.88 (32.82)     2:05.35 (31.47)
 55 Kennedy, Michael       15 Blue Dolfins-FL   2:05.46             
                 29.62      1:02.06 (32.44)
        1:33.65 (31.59)     2:05.46 (31.81)
 56 Auer, Jackson          17 Blue Dolfins-FL   2:05.68             
                 28.08        59.30 (31.22)
        1:32.14 (32.84)     2:05.68 (33.54)
 57 Billeaud, Mark         16 CityOf Lafayette  2:06.05             
                 28.24        59.24 (31.00)
        1:32.63 (33.39)     2:06.05 (33.42)
 58 Barao, William         12 South Shore YMCA  2:06.19             
                 28.33        59.62 (31.29)
        1:33.46 (33.84)     2:06.19 (32.73)
 59 Young, Daniel          15 Swim Florida-FL   2:06.27             
                 29.23      1:00.81 (31.58)
        1:34.12 (33.31)     2:06.27 (32.15)
 60 Bohorquez, Fernando    17 Azura FL Aquatic  2:06.47             
                 27.63        59.19 (31.56)
        1:32.68 (33.49)     2:06.47 (33.79)
 61 Fauteux, John          17 Marlin Aquatic-Z  2:06.78             
                 27.66        59.32 (31.66)
        1:33.11 (33.79)     2:06.78 (33.67)
 62 Lyn, Matthew           17 Pine Crest-FG     2:07.04             
                 28.69      1:00.55 (31.86)
        1:34.16 (33.61)     2:07.04 (32.88)
 63 French, Oliver         17 Southern NH Fins  2:07.38             
                 28.51      1:00.23 (31.72)
        1:34.17 (33.94)     2:07.38 (33.21)
 64 Aufdenberg, Benjamin   15 Loggerhead Aq.-F  2:07.66             
                 28.79      1:00.71 (31.92)
        1:34.61 (33.90)     2:07.66 (33.05)
 65 Monti, Alexander       15 South Florida-FG  2:07.69             
                 29.44      1:01.68 (32.24)
        1:35.12 (33.44)     2:07.69 (32.57)
 66 Capote, Ryan           16 South Florida-FG  2:07.76             
                 28.43        59.59 (31.16)
        1:33.94 (34.35)     2:07.76 (33.82)
 67 Keer, Dylan            15 Swim Florida-FL   2:08.03             
                 28.40      1:00.15 (31.75)
        1:33.89 (33.74)     2:08.03 (34.14)
 68 Generalov, Anton       15 Pine Crest-FG     2:08.06             
                 29.19      1:01.70 (32.51)
        1:34.70 (33.00)     2:08.06 (33.36)
 69 Dodge, Grant           14 North Palm Beach  2:08.15             
                 29.09      1:01.39 (32.30)
        1:34.79 (33.40)     2:08.15 (33.36)
 70 Porto, Kevin           14 South Florida-FG  2:08.21             
                 29.13      1:01.52 (32.39)
        1:35.58 (34.06)     2:08.21 (32.63)
 71 Dynneson, Matthew      16 Loggerhead Aq.-F  2:08.25             
                 28.61      1:01.29 (32.68)
        1:35.17 (33.88)     2:08.25 (33.08)
 72 Nassi, Dino            19 Lake Lytal Light  2:08.29             
                 27.85        59.34 (31.49)
        1:33.47 (34.13)     2:08.29 (34.82)
 73 Contich, Henry         16 Pine Crest-FG     2:08.32             
                 29.01      1:00.95 (31.94)
        1:34.97 (34.02)     2:08.32 (33.35)
 74 Soderberg, Christian   15 Pine Crest-FG     2:08.63             
                 28.94      1:01.85 (32.91)
        1:35.68 (33.83)     2:08.63 (32.95)
 75 Lares, Andres          14 Azura FL Aquatic  2:08.70             
                 28.74      1:00.84 (32.10)
        1:34.53 (33.69)     2:08.70 (34.17)
 76 Diaz-Velasco, Esteban  14 South Florida-FG  2:09.11             
                 29.26      1:01.63 (32.37)
        1:35.81 (34.18)     2:09.11 (33.30)
 77 Colon, Jordan          16 South Florida-FG  2:09.26             
                 29.01      1:00.47 (31.46)
        1:34.45 (33.98)     2:09.26 (34.81)
 78 Pigg, Santeri          17 Saint Andrew''s-F  2:09.58             
                 28.85      1:00.99 (32.14)
        1:34.79 (33.80)     2:09.58 (34.79)
 79 Kronengold, Matthew    17 Pine Crest-FG     2:09.60             
                 28.90      1:00.69 (31.79)
        1:34.93 (34.24)     2:09.60 (34.67)
 80 Strod, Jonathan        15 South Florida-FG  2:09.65             
                 29.42      1:01.66 (32.24)
        1:35.26 (33.60)     2:09.65 (34.39)
 81 Ingram, Jared          15 Lake Lytal Light  2:09.85             
                 29.27      1:01.93 (32.66)
        1:36.27 (34.34)     2:09.85 (33.58)
 82 Eaddy, Taylor          16 Heritage Aquatic  2:09.95             
                 28.64      1:00.70 (32.06)
        1:34.76 (34.06)     2:09.95 (35.19)
 83 Ellis-Hale, Cole       16 Marlin Aquatic-Z  2:10.17             
                 28.76      1:01.01 (32.25)
        1:35.23 (34.22)     2:10.17 (34.94)
 84 Minshew, Dennis        16 Una Paq-FG        2:10.47             
                 29.66      1:02.35 (32.69)
        1:36.24 (33.89)     2:10.47 (34.23)
 85 Musleh, Alexio         13 Coral Springs-FG  2:11.66             
                 29.68      1:03.88 (34.20)
        1:38.06 (34.18)     2:11.66 (33.60)
 86 Farias, Felipe         16 Plantation-FG     2:11.81             
                 29.88      1:02.64 (32.76)
        1:37.36 (34.72)     2:11.81 (34.45)
 87 Bierman, Parker        14 North Palm Beach  2:12.16             
                 29.86      1:02.82 (32.96)
        1:37.52 (34.70)     2:12.16 (34.64)
 88 Angeles, Daniel        18 North Miami Swim  2:13.33             
                 28.87      1:02.22 (33.35)
        1:37.65 (35.43)     2:13.33 (35.68)
 89 Romanelli, Matthew     19 Longhorn Aquatic  2:13.96             
                 30.33      1:04.32 (33.99)
        1:39.32 (35.00)     2:13.96 (34.64)
 90 Cronen, Samuel         17 Blue Dolfins-FL   2:14.84             
                 30.83      1:04.65 (33.82)
        1:39.86 (35.21)     2:14.84 (34.98)
 91 Sedacca, Joseph        18 Daytona Beach-FL  2:15.60             
                 30.09      1:03.96 (33.87)
        1:39.87 (35.91)     2:15.60 (35.73)
 92 Brown, Xavier          19 South Florida-FG  2:21.06             
                 31.11      1:05.73 (34.62)
        1:43.08 (37.35)     2:21.06 (37.98)
 -- Manganiello, Blake     18 Una Gsc-FL           DFS              
 -- Valery, Gustavo        15 South Florida-FG     DFS              
 -- Marcoux, Philippe      14 Swim Fort Lauder     DFS              
 -- Teas, Keaton           17 Franco''s Fins-LA      NS              
 -- Krell, Derek           21 Greater Tampa-FL      NS              

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 9  Women 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 McCabe, Martha            TSC-ZZ            1:12.40    1:11.54  
                 34.13      1:11.54 (37.41)
  2 Artemeva, Valentina    27 Bolles-FL         1:12.92    1:11.64  
                 33.26      1:11.64 (38.38)
  3 Robertson, Genevieve   17 Marlin Aquatic-Z  1:12.47    1:12.19  
                 34.00      1:12.19 (38.19)
  4 Kopas, Emily           17 Una Sftl-FG       1:13.92    1:12.50  
                 34.19      1:12.50 (38.31)
  5 Fertel, Kelly          16 Rockway Swimming  1:15.38    1:13.98  
                 35.32      1:13.98 (38.66)
  6 Roman, Breanna         18 Baylor Swim Club  1:15.14    1:14.58  
                 35.05      1:14.58 (39.53)
  7 Ahern, Caitlin         17 Swim Fort Lauder  1:13.77    1:14.60  
                 34.56      1:14.60 (40.04)
  8 Swartz, Lindsey        17 Pine Crest-FG     1:16.41    1:14.76  
                 35.78      1:14.76 (38.98)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Konrad, Riley          17 Marlin Aquatic-Z  1:17.57    1:17.31  
                 37.29      1:17.31 (40.02)
 10 Jurich, Emily          16 Una Pcs-FG        1:16.64    1:17.40  
                 37.06      1:17.40 (40.34)
 11 Rodriguez, Jessica     15 South Florida-FG  1:17.24    1:18.08  
                 37.18      1:18.08 (40.90)
 12 Collymore, Kimba       24 Plantation-FG     1:17.87    1:18.31  
                 36.89      1:18.31 (41.42)
 13 Liivand, Merle         22 Club Estonia-ZZ   1:18.17    1:18.36  
                 36.83      1:18.36 (41.53)
 14 Kennedy, Shannon       17 Blue Dolfins-FL   1:17.85    1:18.44  
                 37.12      1:18.44 (41.32)
 15 Zubero, Elizabeth      16 Swim Fort Lauder  1:18.92    1:18.76  
                 37.89      1:18.76 (40.87)
 16 Norton, Jolene         17 Pueblo County-CO  1:19.03    1:19.46  
                 37.14      1:19.46 (42.32)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Grabenhorst, Taylor    15 Blue Dolfins-FL   1:19.18    1:17.57  
                 36.75      1:17.57 (40.82)
 18 Virgin, Hannah         13 Coral Springs-FG  1:19.45    1:18.68  
                 37.53      1:18.68 (41.15)
 19 Worrell, Hanako        16 Blue Dolfins-FL   1:20.25    1:18.79  
                 37.00      1:18.79 (41.79)
 20 Harrington, Kelly      16 Fla Aquatics-FG   1:20.01    1:19.53  
                 36.52      1:19.53 (43.01)
 21 Lacusky, Sara          17 Martin County Aq  1:20.21    1:20.21  
                 37.95      1:20.21 (42.26)
 22 Spangenberg, Gabriell  18 Blue Dolfins-FL   1:20.24    1:20.55  
                 38.00      1:20.55 (42.55)
 23 Gordon, Danielle       17 Loggerhead Aq.-F  1:19.97    1:20.57  
                 37.82      1:20.57 (42.75)
 24 Reuter, Megan          17 Blue Dolfins-FL   1:20.45    1:21.26  
                 38.19      1:21.26 (43.07)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Grabenhorst, Bailey    17 Blue Dolfins-FL   1:21.36    1:19.89  
                 37.98      1:19.89 (41.91)
 26 Mullen, Marin          15 Saint Andrew''s-F  1:21.06    1:19.93  
                 37.58      1:19.93 (42.35)
 27 Rodriguez, Emma        16 Una Azfl-FG       1:20.92    1:20.52  
                 38.39      1:20.52 (42.13)
 28 McKenna, Thea          13 Heritage Aquatic  1:21.74    1:20.63  
                 37.64      1:20.63 (42.99)
 29 Johnston, Grayson      14 Saint Andrew''s-F  1:21.19    1:20.75  
                 38.50      1:20.75 (42.25)
 30 Vandersluis, Francesc  16 North Palm Beach  1:20.98    1:21.26  
                 38.50      1:21.26 (42.76)
 31 Perez, Delanie         13 South Florida-FG  1:21.85    1:21.74  
                 38.87      1:21.74 (42.87)
 32 Lawson-Corley, Tara    17 Hammerhead Aq.-F  1:20.45    1:21.89  
                 37.01      1:21.89 (44.88)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 26 Meryick, Lauren        17 Flying Fish Swim  1:20.83             
                 37.13      1:20.83 (43.70)
 34 Jamieson, Anna         13 South Shore YMCA  1:21.97             
                 38.90      1:21.97 (43.07)
 35 Herfurth, Christina    17 Lake Lytal Light  1:22.13             
                 38.92      1:22.13 (43.21)
 36 Fullerton, Haley       15 Gael Aquatic-MR   1:22.45             
                 38.59      1:22.45 (43.86)
 37 Korb, Tiffany          14 Saint Andrew''s-F  1:22.47             
                 39.79      1:22.47 (42.68)
 38 Almada, Florencia      15 Swim Florida-FL   1:23.06             
                 40.01      1:23.06 (43.05)
 39 Deverna, Tara          18 Gael Aquatic-MR   1:23.08             
                 39.83      1:23.08 (43.25)
 40 Lam, Lyndsea           16 Southside A.C.-F  1:23.21             
                 38.69      1:23.21 (44.52)
 41 Norkaitis, Portia      17 St. Thomas-ZZ     1:23.35             
                 38.51      1:23.35 (44.84)
 42 Cherelstein, Rachel    12 North Palm Beach  1:23.36             
                 40.10      1:23.36 (43.26)
 43 Secrest, Jennifer      12 North Palm Beach  1:23.38             
                 39.18      1:23.38 (44.20)
 44 Floyd, Madison         15 Blue Dolfins-FL   1:23.56             
                 39.41      1:23.56 (44.15)
 45 Coffey, Bridget        17 Evolution-NE      1:24.08             
                 39.76      1:24.08 (44.32)
 46 Lichtig, Madison       13 North Palm Beach  1:24.09             
                 38.88      1:24.09 (45.21)
 47 Passilla, Sarah        15 Southwest Stars-  1:24.12             
                 39.51      1:24.12 (44.61)
 48 Blickensderfer, Amand  13 Pueblo County-CO  1:24.13             
                 38.91      1:24.13 (45.22)
 49 Duncan, Brooke         13 Clearwater-FL     1:24.14             
                 39.38      1:24.14 (44.76)
 50 Wilkerson, Rebecca     16 Coral Springs-FG  1:24.36             
                 39.11      1:24.36 (45.25)
 51 Stone, Sarah           16 Blue Dolfins-FL   1:24.39             
                 40.32      1:24.39 (44.07)
 52 Phillips, Lacy         15 Wellington-FG     1:24.47             
                 39.72      1:24.47 (44.75)
 53 Revels, Kathryn        15 Loggerhead Aq.-F  1:24.99             
                 39.73      1:24.99 (45.26)
 54 Morales, Frances       15 Fla Aquatics-FG   1:25.02             
                 39.19      1:25.02 (45.83)
 55 Ribeiro, Sarah         15 South Shore YMCA  1:25.07             
                 39.86      1:25.07 (45.21)
 56 Hett, Amanda           16 Marlin Aquatic-Z  1:25.29             
                 39.14      1:25.29 (46.15)
 57 Kealty, Kelly          16 Coral Springs-FG  1:25.34             
                 40.05      1:25.34 (45.29)
 58 Rodriguez, Jennifer    13 South Florida-FG  1:25.42             
                 40.28      1:25.42 (45.14)
 59 Webster, Victoria      15 North Palm Beach  1:25.62             
                 40.04      1:25.62 (45.58)
 60 Johnson, Hayley        15 Fla Aquatics-FG   1:25.79             
                 39.25      1:25.79 (46.54)
 61 Adkison, Serah         16 Plantation-FG     1:25.85             
                 38.28      1:25.85 (47.57)
 62 Isom, Gabrielle        16 Una Col-MR        1:26.10             
                 41.12      1:26.10 (44.98)
 63 Garcia, Pamela         15 Blue Marlins-FG   1:26.29             
                 39.96      1:26.29 (46.33)
 64 Wozab, Natalya         15 Plantation-FG     1:26.71             
                 39.72      1:26.71 (46.99)
 65 Hurley, Jessica        18 Swim Florida-FL   1:26.75             
                 40.92      1:26.75 (45.83)
 66 Moreschi, Kaitlyn      14 Swim Fort Lauder  1:26.83             
                 41.45      1:26.83 (45.38)
 67 Fritscher, Heidi       15 Franco''s Fins-LA  1:27.13             
                 40.81      1:27.13 (46.32)
 68 Sipowski, Shayne       15 Una Npb-FG        1:27.39             
                 40.59      1:27.39 (46.80)
 69 Russo, Charlotte       15 Nu Wave-LA        1:27.45             
                 40.42      1:27.45 (47.03)
 70 Coltellino, Kara       17 Swim Florida-FL   1:27.93             
                 41.77      1:27.93 (46.16)
 71 Jaeger, Monica         17 Swim Florida-FL   1:28.36             
                 42.61      1:28.36 (45.75)
 72 Lie, Alison            17 Evolution-NE      1:28.83             
                 41.00      1:28.83 (47.83)
 73 Cunningham, Taylor     17 Southwest Stars-  1:29.00             
                 42.11      1:29.00 (46.89)
 74 Delisle, Alexis        17 Southwest Stars-  1:29.57             
                 41.70      1:29.57 (47.87)
 75 Bordelon, Nicole       17 CityOf Lafayette  1:29.82             
                 40.88      1:29.82 (48.94)
 76 Latiolais, Randi       17 CityOf Lafayette  1:30.62             
                 42.20      1:30.62 (48.42)
 77 Ginzburg, Maya         14 Coral Springs-FG  1:30.87             
                 43.24      1:30.87 (47.63)
 78 Battles, Rebecca       16 Jupiter Dragons-  1:31.38             
                 42.81      1:31.38 (48.57)
 -- Murphy, Halie          13 Pine Crest-FG        DFS              
 -- Frantz, Denise         16 Franco''s Fins-LA     DFS              
 -- Gautieri, Nicole       17 Coral Springs-FG      NS              
 -- Kim, Daniela           13 YMCA of Broward-      NS              

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 10  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Hayden, Zachary        26 Club Wolverine-M  1:03.24    1:02.37  
                 28.94      1:02.37 (33.43)
  2 Lobanov, Anton         21 Bolles-FL         1:04.48    1:03.28  
                 30.33      1:03.28 (32.95)
  3 Morgan, Alexander      17 Azura FL Aquatic  1:07.18    1:06.43  
                 31.46      1:06.43 (34.97)
  4 Evdokimov, Ilya        18 Coral Springs-FG  1:06.67    1:06.44  
                 31.81      1:06.44 (34.63)
  5 Groters, Jordy         17 Pine Crest-FG     1:06.92    1:06.67  
                 31.64      1:06.67 (35.03)
  6 Horrego, Julio         15 City Of Hialeah-  1:07.16    1:06.92  
                 31.55      1:06.92 (35.37)
  7 Kimpel, Alex           18 Blue Dolfins-FL   1:06.99    1:07.07  
                 32.23      1:07.07 (34.84)
  8 Arnaud, Brian          20 Coral Springs-FG  1:08.11    1:07.92  
                 32.35      1:07.92 (35.57)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Cassidy, Quinn         18 Una Gsc-FL        1:08.81    1:07.37  
                 31.73      1:07.37 (35.64)
 10 Fauteux, John          17 Marlin Aquatic-Z  1:09.51    1:08.55  
                 31.71      1:08.55 (36.84)
 11 Fulginiti, John        15 Blue Dolfins-FL   1:09.05    1:08.98  
                 33.18      1:08.98 (35.80)
 12 Contich, Henry         16 Pine Crest-FG     1:08.37    1:09.00  
                 32.09      1:09.00 (36.91)
 13 Pereira, Daniel        18 Azura FL Aquatic  1:09.83    1:09.68  
                 33.47      1:09.68 (36.21)
 14 Weiss, Andrew          16 Falfins-CO        1:10.46    1:10.02  
                 32.92      1:10.02 (37.10)
 15 Rintel, Andreas        16 Oxbridge Aquatic  1:10.16    1:11.16  
                 33.79      1:11.16 (37.37)
 16 Von Stein, Parker      17 Loggerhead Aq.-F  1:11.37    1:13.04  
                 34.00      1:13.04 (39.04)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Graff, Ryan            16 Pine Crest-FG     1:11.44    1:10.51  
                 32.95      1:10.51 (37.56)
 18 Roddy, Colin           18 Loyola Blakefiel  1:11.38    1:10.75  
                 33.24      1:10.75 (37.51)
 19 Alatorre, Fernando     15 Azura FL Aquatic  1:11.57    1:11.39  
                 34.55      1:11.39 (36.84)
 20 Matschner, Wyatt       16 Blue Dolfins-FL   1:11.90    1:11.61  
                 33.69      1:11.61 (37.92)
 21 McCoy, Kevin           18 Loyola Blakefiel  1:12.58    1:13.26  
                 34.29      1:13.26 (38.97)
 22 Evenson, Alex          18 Pine Crest-FG     1:12.14    1:13.38  
                 34.77      1:13.38 (38.61)
 23 Brown, Benjamin        16 Loyola Blakefiel  1:12.68    1:13.65  
                 35.73      1:13.65 (37.92)
 24 Perry, Neil            18 Loyola Blakefiel  1:11.76    1:13.78  
                 34.48      1:13.78 (39.30)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Pigg, Santeri          17 Saint Andrew''s-F  1:14.09    1:13.04  
                 34.93      1:13.04 (38.11)
 26 Kuzjomkin, Anton       18 Titan Aquatics-F  1:13.39    1:13.82  
                 35.15      1:13.82 (38.67)
 27 Baker, Bradley         17 Paducah-KY        1:14.58    1:13.89  
                 33.79      1:13.89 (40.10)
 28 Blair, Alexander       14 Loyola Blakefiel  1:13.34    1:14.34  
                 35.32      1:14.34 (39.02)
 29 Stevens, Phillip       16 Loggerhead Aq.-F  1:15.26    1:14.64  
                 35.03      1:14.64 (39.61)
 30 Pollander, Logan       17 Swac Swim Team-I  1:14.50    1:14.87  
                 34.82      1:14.87 (40.05)
 31 Anderson, Cameron      15 Martin County Aq  1:14.50    1:16.73  
                 36.36      1:16.73 (40.37)
 32 Allen, Dylan           17 Una Sftl-FG       1:14.45    1:17.06  
                 36.00      1:17.06 (41.06)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  3 Andrew, Michael        14 Indie Swimming-M  1:05.33             
                 30.48      1:05.33 (34.85)
 34 Lauzurique, Marcelo    14 Miami Dade-FG     1:15.30             
                 34.93      1:15.30 (40.37)
 35 Hembree, Wesley        15 Swac Swim Team-I  1:15.61             
                 35.02      1:15.61 (40.59)
 36 Merrill, Richard       18 Fla Aquatics-FG   1:15.73             
                 35.15      1:15.73 (40.58)
 37 Martinez, Jonah        15 Swim Florida-FL   1:16.04             
                 34.22      1:16.04 (41.82)
 38 Hunt, Tyler            16 Barracuda Aq.-BD  1:16.14             
                 36.04      1:16.14 (40.10)
 39 Carter, Ethan          20 East Coast Swim-  1:16.30             
                 35.05      1:16.30 (41.25)
 40 Desrosiers, Kyle       18 Coral Springs-FG  1:16.56             
                 35.69      1:16.56 (40.87)
 41 Souza, Zachary         16 South Shore YMCA  1:16.68             
                 36.51      1:16.68 (40.17)
 42 Logue, Samuel          16 Loyola Blakefiel  1:16.71             
                 35.70      1:16.71 (41.01)
 43 Azer, Raaef            18 Daytona Beach-FL  1:16.91             
                 36.22      1:16.91 (40.69)
 44 Battad, Jacob Francis  18 Blue Dolfins-FL   1:17.12             
                 36.43      1:17.12 (40.69)
 45 Green, Isaiah          16 Bone Island-FG    1:17.13             
                 35.20      1:17.13 (41.93)
 46 Harberson, Taylor      16 Daytona Beach-FL  1:17.18             
                 35.53      1:17.18 (41.65)
 47 Brisco, Dylan          14 Lake Lytal Light  1:17.27             
                 36.26      1:17.27 (41.01)
 48 Szatkowski, Andrew     17 Coral Springs-FG  1:17.28             
                 35.96      1:17.28 (41.32)
 48 Musleh, Alexio         13 Coral Springs-FG  1:17.28             
                 36.97      1:17.28 (40.31)
 50 Cronen, Samuel         17 Blue Dolfins-FL   1:17.35             
                 36.08      1:17.35 (41.27)
 51 Suen, Bowie            17 South Florida-FG  1:17.69             
                 35.41      1:17.69 (42.28)
 52 Ospina, Santiago       17 Coral Springs-FG  1:17.96             
                 37.56      1:17.96 (40.40)
 53 Maria, Alfred          16 Plantation-FG     1:17.97             
                 36.34      1:17.97 (41.63)
 54 Wheeler, Owen          15 Loggerhead Aq.-F  1:18.10             
                 36.77      1:18.10 (41.33)
 55 Morin, Matthew         17 Loggerhead Aq.-F  1:18.11             
                 37.33      1:18.11 (40.78)
 56 Mediavilla, Landon     16 Lake Lytal Light  1:18.15             
                 36.18      1:18.15 (41.97)
 57 Ambrose, Maxwell       15 Daytona Beach-FL  1:18.19             
                 36.31      1:18.19 (41.88)
 58 Hendricks, Tony        16 St. Thomas-ZZ     1:18.57             
                 36.87      1:18.57 (41.70)
 59 Franklin, Spencer      17 Evolution-NE      1:18.91             
                 36.27      1:18.91 (42.64)
 60 Garcia, Christian      17 Heritage Aquatic  1:19.59             
                 37.04      1:19.59 (42.55)
 61 Oberndorfer, Nicolas   17 Heritage Aquatic  1:19.62             
                 37.00      1:19.62 (42.62)
 62 Martinez, Silvio       17 Blue Dolfins-FL   1:19.88             
                 38.23      1:19.88 (41.65)
 63 Grabarczyk, Grant      17 Swim Florida-FL   1:19.93             
                 37.47      1:19.93 (42.46)
 64 Monti, Alexander       15 South Florida-FG  1:21.61             
                 38.44      1:21.61 (43.17)
 65 Olsen, John            16 Southern NH Fins  1:22.96             
                 38.31      1:22.96 (44.65)
 -- Guarente, Marco        17 Azura FL Aquatic      DQ              
                 32.66           DQ (35.09)
 -- Teeters, Brendan       17 Coral Springs-FG      DQ              
                 34.52           DQ (36.62)
 -- Tatton, Kyle           14 Saint Andrew''s-F     DFS              
 -- Alvarez Caraballo, Me  25 Bolles-FL            DFS              
 -- Sullivan, Julian       16 North Miami Swim      NS              

 Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 11  Women 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Michalak, Theresa      21 Una Gsc-FL        1:01.52    1:01.01  
                 29.31      1:01.01 (31.70)
  2 Atkinson, Alia         25 South Florida-FG  1:02.82    1:01.16  
                 28.62      1:01.16 (32.54)
  3 D''Aoust, Danielle      16 Marlin Aquatic-Z  1:04.85    1:03.49  
                 29.78      1:03.49 (33.71)
  4 Clancy, Mary           16 Loyola Blakefiel  1:04.53    1:03.98  
                 29.66      1:03.98 (34.32)
  5 Martin, Tyla           16 Una Paq-FG        1:04.44    1:04.07  
                 30.10      1:04.07 (33.97)
  6 Smith, Rebecca         13 Red Deer-ZZ       1:04.65    1:04.29  
                 30.01      1:04.29 (34.28)
  7 Lopez, Maria           18 South Florida-FG  1:04.90    1:04.90  
                 30.11      1:04.90 (34.79)
  8 Gutierrez, Laura       22 Unattached-FG     1:04.78    1:05.42  
                 30.63      1:05.42 (34.79)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Mendieta, Catalina     24 Performance Aq.-  1:05.20    1:03.65  
                 29.92      1:03.65 (33.73)
 10 Nava, Caroline         16 Pine Crest-FG     1:04.93    1:04.12  
                 30.08      1:04.12 (34.04)
 11 Herfurth, Christina    17 Lake Lytal Light  1:05.77    1:04.98  
                 30.55      1:04.98 (34.43)
 12 Duncan, Abbey          15 Clearwater-FL     1:05.50    1:05.00  
                 30.28      1:05.00 (34.72)
 13 Ball, Emma             15 Marlin Aquatic-Z  1:05.62    1:05.47  
                 29.85      1:05.47 (35.62)
 14 Nava, Jessica          13 Pine Crest-FG     1:05.18    1:05.66  
                 30.27      1:05.66 (35.39)
 15 Tipton, Amanda         17 Swim Fort Lauder  1:05.46    1:05.89  
                 31.30      1:05.89 (34.59)
 16 Lincoln, Emma          18 Coral Springs-FG  1:06.37    1:06.91  
                 30.79      1:06.91 (36.12)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Lorda Taylor, Josefin  17 Swim Fort Lauder  1:06.38    1:05.18  
                 30.51      1:05.18 (34.67)
 18 Robinson, Krissa       18 Plantation-FG     1:06.45    1:05.48  
                 31.00      1:05.48 (34.48)
 19 Hurley, Jessica        18 Swim Florida-FL   1:06.53    1:05.59  
                 31.38      1:05.59 (34.21)
 20 Fertel, Kelly          16 Rockway Swimming  1:06.76    1:06.87  
                 31.45      1:06.87 (35.42)
 21 McMenemy, Dorian       17 Evolution-NE      1:07.17    1:07.23  
                 30.70      1:07.23 (36.53)
 22 Trematerra, Lindsey    17 Gator Swim Club-  1:07.08    1:07.43  
                 31.36      1:07.43 (36.07)
 23 Cordovi, Emily         13 Blue Marlins-FG   1:07.38    1:07.75  
                 31.32      1:07.75 (36.43)
 24 Ciesla, Marta          15 Pine Crest-FG     1:07.40    1:07.93  
                 30.83      1:07.93 (37.10)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Quiroz-Roel, Aranza    13 Wellington-FG     1:08.24    1:06.54  
                 31.02      1:06.54 (35.52)
 26 Norton, Jolene         17 Pueblo County-CO  1:08.58    1:07.37  
                 31.40      1:07.37 (35.97)
 27 Veale, Hannah          17 Pine Crest-FG     1:07.64    1:07.44  
                 31.54      1:07.44 (35.90)
 28 Ghali, Miriyam         16 Pine Crest-FG     1:07.93    1:07.90  
                 30.73      1:07.90 (37.17)
 29 Cates, Julie           15 Blue Dolfins-FL   1:08.41    1:08.41  
                 32.14      1:08.41 (36.27)
 30 Gouger, Hannah         16 Loyola Blakefiel  1:08.00    1:08.72  
                 32.06      1:08.72 (36.66)
 31 Breistol, Samantha     15 Performance Aq.-  1:08.47    1:08.91  
                 32.37      1:08.91 (36.54)
 32 Groth, Sydney          15 Una Oac-FG        1:08.55    1:09.23  
                 32.43      1:09.23 (36.80)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 21 Hohmann, Georgia-Mae   19 Una Gsc-FL        1:07.00             
                 31.70      1:07.00 (35.30)
 24 Schulhofer, Alina      19 Performance Aq.-  1:07.26             
                 31.76      1:07.26 (35.50)
 35 Asseraf, Sarah         14 Swim Fort Lauder  1:08.68             
                 32.20      1:08.68 (36.48)
 36 Wilts, Samantha        17 Barracuda Aq.-BD  1:08.81             
                 32.55      1:08.81 (36.26)
 37 Pettinger, Julianna    17 Loggerhead Aq.-F  1:08.98             
                 32.24      1:08.98 (36.74)
 38 Wilkins, Kara          15 Clearwater-FL     1:09.09             
                 32.30      1:09.09 (36.79)
 38 Gilbert, Madison       17 Blue Dolfins-FL   1:09.09             
                 32.49      1:09.09 (36.60)
 40 Fares, Aminah          14 Bolts-ZZ          1:09.11             
                 32.70      1:09.11 (36.41)
 41 Boddiford, Ashley      15 Blue Dolfins-FL   1:09.15             
                 31.69      1:09.15 (37.46)
 42 Passilla, Sarah        15 Southwest Stars-  1:09.29             
                 33.20      1:09.29 (36.09)
 42 Brannan, Marissa       14 Pine Crest-FG     1:09.29             
                 32.07      1:09.29 (37.22)
 44 Wright, Holly          16 Southwest Stars-  1:09.35             
                 33.13      1:09.35 (36.22)
 45 Glass, Carsen          17 Falfins-CO        1:09.43             
                 32.72      1:09.43 (36.71)
 46 German, Omaira         17 Blue Marlins-FG   1:09.51             
                 31.95      1:09.51 (37.56)
 47 Cicenia, Angela        19 Azura FL Aquatic  1:09.63             
                 32.45      1:09.63 (37.18)
 48 Robertson, Genevieve   17 Marlin Aquatic-Z  1:09.92             
                 32.45      1:09.92 (37.47)
 49 Hunter, Amber          18 South Florida-FG  1:10.01             
                 32.03      1:10.01 (37.98)
 50 Vandenberg, Daniella   17 Azura FL Aquatic  1:10.07             
                 32.91      1:10.07 (37.16)
 51 Abad, Meagan           17 Plantation-FG     1:10.08             
                 33.11      1:10.08 (36.97)
 52 Henninger, Julie       16 Falfins-CO        1:10.33             
                 33.10      1:10.33 (37.23)
 53 Meszaros, Alexandra    12 Pine Crest-FG     1:10.40             
                 32.01      1:10.40 (38.39)
 54 Sims, Leah             17 Blue Dolfins-FL   1:10.43             
                 32.77      1:10.43 (37.66)
 55 Johnson, Lauren        15 Loggerhead Aq.-F  1:10.44             
                 33.03      1:10.44 (37.41)
 56 Di Caro, Victoria      16 Marlin Aquatic-Z  1:10.52             
                 32.14      1:10.52 (38.38)
 57 Stone, Sarah           16 Blue Dolfins-FL   1:10.87             
                 33.63      1:10.87 (37.24)
 58 Burton, Haylie         18 Marlin Aquatic-Z  1:10.98             
                 32.08      1:10.98 (38.90)
 59 Hahn, Kelsey           16 Blue Dolfins-FL   1:11.16             
                 33.27      1:11.16 (37.89)
 60 Costa, Nilza Helena    19 Azura FL Aquatic  1:11.26             
                 34.02      1:11.26 (37.24)
 60 Hunt, Kaitlyn          15 Blue Dolfins-FL   1:11.26             
                 33.03      1:11.26 (38.23)
 62 Johnston, Whittaker    17 Saint Andrew''s-F  1:11.31             
                 32.54      1:11.31 (38.77)
 63 Deveney, Chloe         13 Evolution-NE      1:11.33             
                 34.49      1:11.33 (36.84)
 63 Floyd, Madison         15 Blue Dolfins-FL   1:11.33             
                 33.51      1:11.33 (37.82)
 65 Pittinger, Isabella    14 Coral Springs-FG  1:11.68             
                 33.47      1:11.68 (38.21)
 65 Campbell, Hannah       16 Daytona Beach-FL  1:11.68             
                 33.02      1:11.68 (38.66)
 67 Herman, Kylie          16 South Florida-FG  1:11.82             
                 33.91      1:11.82 (37.91)
 68 Frantz, Denise         16 Franco''s Fins-LA  1:11.83             
                 34.64      1:11.83 (37.19)
 69 Secrest, Jennifer      12 North Palm Beach  1:11.99             
                 33.19      1:11.99 (38.80)
 70 Cooper, Madison        18 Falfins-CO        1:12.05             
                 33.00      1:12.05 (39.05)
 71 Lie, Alison            17 Evolution-NE      1:12.08             
                 33.80      1:12.08 (38.28)
 72 Demonte, Elizabeth     14 Loyola Blakefiel  1:12.11             
                 32.75      1:12.11 (39.36)
 73 Mullen, Marin          15 Saint Andrew''s-F  1:12.13             
                 33.94      1:12.13 (38.19)
 74 Grabenhorst, Taylor    15 Blue Dolfins-FL   1:12.19             
                 33.66      1:12.19 (38.53)
 75 Klein, Sahsa           14 St. Thomas-ZZ     1:12.20             
                 33.23      1:12.20 (38.97)
 76 Chatman, Olivia        14 Falfins-CO        1:12.35             
                 34.09      1:12.35 (38.26)
 77 Perez, Delanie         13 South Florida-FG  1:12.63             
                 34.02      1:12.63 (38.61)
 78 Jones, Gabrielle       17 Swim Florida-FL   1:12.81             
                 34.51      1:12.81 (38.30)
 79 Reuter, Megan          17 Blue Dolfins-FL   1:12.89             
                 32.21      1:12.89 (40.68)
 80 Sauer, Lindsey         16 Coral Springs-FG  1:12.97             
                 33.79      1:12.97 (39.18)
 81 Ross, Racine           14 Azura FL Aquatic  1:13.02             
                 33.77      1:13.02 (39.25)
 82 Jaeger, Monica         17 Swim Florida-FL   1:13.26             
                 34.34      1:13.26 (38.92)
 83 Aponte, Adrienne       16 Pine Crest-FG     1:13.54             
                 35.05      1:13.54 (38.49)
 84 Lam, Lyndsea           16 Southside A.C.-F  1:13.95             
                 34.04      1:13.95 (39.91)
 85 Korb, Tiffany          14 Saint Andrew''s-F  1:14.00             
                 34.70      1:14.00 (39.30)
 86 Sanchez, Paloma        14 Fla Aquatics-FG   1:14.02             
                 33.11      1:14.02 (40.91)
 87 Fanua, Lilieni         14 Randallstown Y-M  1:14.04             
                 34.85      1:14.04 (39.19)
 88 Reichfeld, Alice       14 Oxbridge Aquatic  1:14.39             
                 34.63      1:14.39 (39.76)
 89 Swartley, Kasey        16 Swim Florida-FL   1:14.68             
                 33.70      1:14.68 (40.98)
 90 Connor, Quinn          15 Plantation-FG     1:14.73             
                 33.58      1:14.73 (41.15)
 91 Crouse, Ashley         14 Performance Aq.-  1:14.99             
                 34.78      1:14.99 (40.21)
 92 Cherelstein, Rachel    12 North Palm Beach  1:15.19             
                 34.77      1:15.19 (40.42)
 93 Mutschler, Sydney      16 Wellington-FG     1:15.50             
                 34.58      1:15.50 (40.92)
 94 Proctor, Erin          16 Martin County Aq  1:15.51             
                 34.05      1:15.51 (41.46)
 95 Jurich, Emily          16 Una Pcs-FG        1:15.62             
                 35.25      1:15.62 (40.37)
 96 Cohen, Marissa         17 East Coast Swim-  1:16.26             
                 33.97      1:16.26 (42.29)
 97 Verme, Alice           17 Lake Lytal Light  1:16.35             
                 35.55      1:16.35 (40.80)
 98 Wozab, Natalya         15 Plantation-FG     1:16.41             
                 35.14      1:16.41 (41.27)
 99 Stewart, Courtney      16 Broward Elite-FG  1:16.66             
                 34.14      1:16.66 (42.52)
100 Norkaitis, Portia      17 St. Thomas-ZZ     1:17.43             
                 34.83      1:17.43 (42.60)
101 Pearce, Amber          16 Jupiter Dragons-  1:17.48             
                 36.39      1:17.48 (41.09)
102 Travieso, Liz          14 South Florida-FG  1:17.69             
                 34.29      1:17.69 (43.40)
103 Sanchez, Carlota       18 Fla Aquatics-FG   1:18.79             
                 35.00      1:18.79 (43.79)
104 Webster, Victoria      15 North Palm Beach  1:19.41             
                 36.30      1:19.41 (43.11)
105 Rodriguez, Jennifer    13 South Florida-FG  1:21.17             
                 36.70      1:21.17 (44.47)
106 Collins, Anaya         14 Fla Aquatics-FG   1:23.58             
                 36.81      1:23.58 (46.77)
107 Jung, Cybele           15 Saint Andrew''s-F  1:27.09             
                 37.14      1:27.09 (49.95)
 -- Fiorenzi, Philomena    18 Azura FL Aquatic      DQ              
                 31.53           DQ (37.05)
 -- Testa, Natasha         15 South Florida-FG     DFS              
 -- Gonzalez Ramirez, Fer  23 Gator Swim Club-     DFS              
 -- Bennett, Brooke        33 Clearwater-FL        DFS              
 -- Armstrong, Kaitlin     17 South Florida-FG     DFS              
 -- Marinheiro, Melissa    16 South Florida-FG     DFS              

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 12  Men 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Todorovic, Mario       25 Bolles-FL           55.27      54.43  
                 25.41        54.43 (29.02)
  2 Andrew, Michael        14 Indie Swimming-M    55.19      54.59  
                 26.15        54.59 (28.44)
  3 Torres, Luke           19 Una Gsc-FL          55.13      55.00  
                 25.90        55.00 (29.10)
  4 Martinez, Luis         18 Azura FL Aquatic    54.90      55.02  
                 25.97        55.02 (29.05)
  5 Chetrat, Zack             TSC-ZZ              56.09      55.41  
                 26.27        55.41 (29.14)
  6 Denisyako, Nikita      25 Gator Swim Club-    56.53      55.79  
                 26.00        55.79 (29.79)
  7 Vyatchanin, Arkady     29 New York AC-MR      57.12      56.46  
                 26.73        56.46 (29.73)
  8 Tjon A Joe, Renzo      18 Una Azfl-FG         57.74      58.43  
                 26.39        58.43 (32.04)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Pazos, Enzo            19 Swim Fort Lauder    57.91      57.24  
                 27.29        57.24 (29.95)
 10 Herrera, Carlos        19 Azura FL Aquatic    57.75      57.38  
                 26.65        57.38 (30.73)
 11 Hensley, Noah          17 Blue Dolfins-FL     57.92      57.64  
                 27.69        57.64 (29.95)
 12 Goossen, Emiro         19 Una Gsc-FL          57.95      57.67  
                 26.83        57.67 (30.84)
 13 Swanston, Matthew         Newmarket S.C.-Z    58.38      57.68  
                 27.02        57.68 (30.66)
 14 Poti, Zachary          15 Blue Dolfins-FL     58.74      58.04  
                 27.48        58.04 (30.56)
 15 Moradi, Arvin          21 Azura FL Aquatic    58.50      58.16  
 16 Manzo, Felipe          23 Greater Tampa-FL    58.36    1:05.18  
                 25.58      1:05.18 (39.60)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Gonzalez, Mateo        17 Azura FL Aquatic    59.14      56.66  
                 26.52        56.66 (30.14)
 18 Toth, Viktor           16 Daytona Beach-FL    59.59      58.47  
                 27.23        58.47 (31.24)
 19 Groters, Jordy         17 Pine Crest-FG       59.25      59.26  
                 28.04        59.26 (31.22)
 20 Borges, Matheus        18 Azura FL Aquatic    59.10      59.67  
                 27.60        59.67 (32.07)
 21 Koros, Ben             17 Loggerhead Aq.-F  1:00.36      59.76  
                 28.16        59.76 (31.60)
 22 Perry, Neil            18 Loyola Blakefiel    59.97      59.79  
                 27.72        59.79 (32.07)
 23 Fernandes, Guy         17 Fla Aquatics-FG   1:00.00    1:01.02  
                 28.22      1:01.02 (32.80)
 24 Pierce, Bryce          17 Coral Springs-FG  1:00.08    1:01.05  
                 28.61      1:01.05 (32.44)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Peres Rodrigues, Arth  17 Una Azfl-FG       1:00.44      59.50  
                 28.98        59.50 (30.52)
 26 Evdokimov, Ilya        18 Coral Springs-FG  1:00.42      59.55  
                 27.61        59.55 (31.94)
 27 Rahrig, Michael        16 Lake Lytal Light  1:01.29    1:00.51  
                 28.54      1:00.51 (31.97)
 28 Bohorquez, Fernando    17 Azura FL Aquatic  1:01.54    1:00.60  
                 28.40      1:00.60 (32.20)
 29 Auer, Jackson          17 Blue Dolfins-FL   1:01.48    1:00.75  
                 28.33      1:00.75 (32.42)
 30 Kimpel, Alex           18 Blue Dolfins-FL   1:01.36    1:00.87  
                 28.53      1:00.87 (32.34)
 31 Farah, Jonathan        16 Heritage Aquatic  1:01.34    1:01.04  
                 28.80      1:01.04 (32.24)
 32 Kloosterman, Tomas     18 Performance Aq.-  1:01.11    1:03.20  
                 29.87      1:03.20 (33.33)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 22 Williams, Eric         23 Unattached-FL       59.99             
                 26.50        59.99 (33.49)
 24 Andrade, Vicente       25 Swim Fort Lauder  1:00.02             
                 28.49      1:00.02 (31.53)
 26 Zambrano, Alejandro    19 South Florida-FG  1:00.16             
                 27.76      1:00.16 (32.40)
 27 Arnaud, Brian          20 Coral Springs-FG  1:00.35             
                 29.20      1:00.35 (31.15)
 27 Gonzalez, Sergio       21 Gator Swim Club-  1:00.35             
                 28.90      1:00.35 (31.45)
 33 Wang, Jian             20 Gator Swim Club-  1:01.29             
                 28.61      1:01.29 (32.68)
 39 Vargas, Sebastian      15 Coral Springs-FG  1:01.71             
                 28.47      1:01.71 (33.24)
 40 Diaz, Nelson           17 South Florida-FG  1:01.79             
                 29.30      1:01.79 (32.49)
 41 Simisterra, George     17 Una Azfl-FG       1:01.87             
                 28.34      1:01.87 (33.53)
 42 Eaddy, Taylor          16 Heritage Aquatic  1:01.89             
                 29.49      1:01.89 (32.40)
 43 Teeters, Brendan       17 Coral Springs-FG  1:01.92             
                 29.18      1:01.92 (32.74)
 44 Adan, Bradley          18 Rockway Swimming  1:02.00             
                 28.48      1:02.00 (33.52)
 45 Zgorski, Kevin         16 Loyola Blakefiel  1:02.01             
                 29.08      1:02.01 (32.93)
 46 Musselman, Lucas       16 Loyola Blakefiel  1:02.02             
                 28.97      1:02.02 (33.05)
 47 Godwin, Jeffrey        16 Loyola Blakefiel  1:02.14             
                 29.49      1:02.14 (32.65)
 48 Brennock, John         18 Loggerhead Aq.-F  1:02.36             
                 28.69      1:02.36 (33.67)
 48 Rueda, Diego           18 Una Col-MR        1:02.36             
                 29.25      1:02.36 (33.11)
 50 Moreno, Daniel         18 Loyola Blakefiel  1:02.46             
                 28.78      1:02.46 (33.68)
 51 Babi, Endi             25 South Florida-FG  1:02.50             
                 29.62      1:02.50 (32.88)
 52 Avila, Manuel          18 Performance Aq.-  1:02.62             
                 29.14      1:02.62 (33.48)
 53 Pereira, Joao Vitor    15 Pine Crest-FG     1:02.75             
                 30.32      1:02.75 (32.43)
 54 Reid, Alexander        17 Fla Aquatics-FG   1:02.83             
                 27.79      1:02.83 (35.04)
 55 Davis, Benjamin        17 Una Col-MR        1:02.89             
                 29.09      1:02.89 (33.80)
 56 Perez, Antonio         17 Blue Marlins-FG   1:02.97             
                 28.58      1:02.97 (34.39)
 57 Garcia, Christian      17 Heritage Aquatic  1:02.99             
                 29.25      1:02.99 (33.74)
 57 Lyn, Matthew           17 Pine Crest-FG     1:02.99             
                 29.49      1:02.99 (33.50)
 59 Dynneson, Matthew      16 Loggerhead Aq.-F  1:03.28             
                 29.69      1:03.28 (33.59)
 60 Stoddard, David        16 Performance Aq.-  1:03.32             
                 29.22      1:03.32 (34.10)
 61 Rogalski, Tanner       17 Loggerhead Aq.-F  1:03.39             
                 29.57      1:03.39 (33.82)
 62 Farias, Felipe         16 Plantation-FG     1:03.41             
                 29.71      1:03.41 (33.70)
 63 Real, Francisco        15 City Of Hialeah-  1:03.49             
                 29.61      1:03.49 (33.88)
 64 Metzker, Otavio        17 Una Fla-FG        1:03.59             
                 29.55      1:03.59 (34.04)
 65 Merrill, Richard       18 Fla Aquatics-FG   1:03.61             
                 29.23      1:03.61 (34.38)
 66 Martinez, Silvio       17 Blue Dolfins-FL   1:03.72             
                 29.82      1:03.72 (33.90)
 67 Logue, Samuel          16 Loyola Blakefiel  1:03.74             
                 28.96      1:03.74 (34.78)
 68 Jurman, Jasper         15 Una Col-MR        1:03.83             
                 29.26      1:03.83 (34.57)
 69 French, Oliver         17 Southern NH Fins  1:03.85             
                 29.18      1:03.85 (34.67)
 70 Kennedy, Michael       15 Blue Dolfins-FL   1:03.86             
                 30.86      1:03.86 (33.00)
 71 Leone, Joy             17 Azura FL Aquatic  1:03.98             
                 29.72      1:03.98 (34.26)
 72 Kuzjomkin, Aleksander  18 Titan Aquatics-F  1:04.00             
                 30.35      1:04.00 (33.65)
 73 Lewit, Alex            17 St. Thomas-ZZ     1:04.03             
                 29.26      1:04.03 (34.77)
 74 Lares, Andres          14 Azura FL Aquatic  1:04.06             
                 30.18      1:04.06 (33.88)
 75 Strod, Jonathan        15 South Florida-FG  1:04.25             
                 29.79      1:04.25 (34.46)
 76 Marin, Ervin           14 South Florida-FG  1:04.27             
                 29.99      1:04.27 (34.28)
 77 Davidson, Bryce        18 CityOf Lafayette  1:04.41             
                 29.90      1:04.41 (34.51)
 78 Olsen, John            16 Southern NH Fins  1:04.44             
                 30.03      1:04.44 (34.41)
 79 Velandia, Sebastian    16 Blue Marlins-FG   1:04.50             
                 28.61      1:04.50 (35.89)
 80 Perez Costa, Juan      17 Rockway Swimming  1:04.69             
                 29.97      1:04.69 (34.72)
 81 Souza, Zachary         16 South Shore YMCA  1:04.81             
                 30.53      1:04.81 (34.28)
 82 Capote, Ryan           16 South Florida-FG  1:04.86             
                 29.64      1:04.86 (35.22)
 83 Yamamoto, Henrique     15 Coral Springs-FG  1:05.11             
                 30.19      1:05.11 (34.92)
 84 Ortega, Julian         18 Lake Lytal Light  1:05.15             
                 29.83      1:05.15 (35.32)
 85 Brown, Xavier          19 South Florida-FG  1:05.19             
                 29.32      1:05.19 (35.87)
 85 Nassi, Dino            19 Lake Lytal Light  1:05.19             
                 29.43      1:05.19 (35.76)
 87 Azer, Raaef            18 Daytona Beach-FL  1:05.28             
                 29.46      1:05.28 (35.82)
 88 Bierman, Parker        14 North Palm Beach  1:05.40             
                 30.44      1:05.40 (34.96)
 89 Utz, Joaquin           15 Flying Fish Swim  1:05.46             
                 30.54      1:05.46 (34.92)
 90 Diaz-Velasco, Esteban  14 South Florida-FG  1:05.48             
                 31.36      1:05.48 (34.12)
 91 Musleh, Alexio         13 Coral Springs-FG  1:05.56             
                 31.26      1:05.56 (34.30)
 92 Minshew, Dennis        16 Una Paq-FG        1:05.77             
                 30.79      1:05.77 (34.98)
 92 Allen, Dylan           17 Una Sftl-FG       1:05.77             
                 30.74      1:05.77 (35.03)
 94 Harberson, Taylor      16 Daytona Beach-FL  1:05.81             
                 30.21      1:05.81 (35.60)
 95 Ingram, Jared          15 Lake Lytal Light  1:05.92             
 96 Franklin, Spencer      17 Evolution-NE      1:05.94             
                 30.14      1:05.94 (35.80)
 97 Aufdenberg, Benjamin   15 Loggerhead Aq.-F  1:06.08             
                 28.97      1:06.08 (37.11)
 98 Blair, Alexander       14 Loyola Blakefiel  1:06.80             
                 31.40      1:06.80 (35.40)
 99 Mediavilla, Landon     16 Lake Lytal Light  1:07.25             
                 30.57      1:07.25 (36.68)
100 Cronen, Samuel         17 Blue Dolfins-FL   1:07.38             
                 31.49      1:07.38 (35.89)
101 Colon, Jordan          16 South Florida-FG  1:07.47             
                 31.13      1:07.47 (36.34)
102 Sismanoglou, Alexande  17 North Miami Swim  1:07.79             
                 32.11      1:07.79 (35.68)
103 Battad, Jacob Francis  18 Blue Dolfins-FL   1:09.20             
                 32.80      1:09.20 (36.40)
104 Suen, Bowie            17 South Florida-FG  1:11.89             
                 32.62      1:11.89 (39.27)
105 Romany, Joshua         18 Azura FL Aquatic  1:13.17             
                 25.51      1:13.17 (47.66)
106 Green, Isaiah          16 Bone Island-FG    1:14.11             
                 31.16      1:14.11 (42.95)
107 Grabarczyk, Grant      17 Swim Florida-FL   1:18.12             
                 32.90      1:18.12 (45.22)
 -- Parkinson, Brandon     18 Titan Aquatics-F     DFS              
 -- Teas, Keaton           17 Franco''s Fins-LA     DFS              
 -- Valery, Gustavo        15 South Florida-FG     DFS              
 -- Pavlock, Jacob         18 North Palm Beach     DFS              

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 13  Women 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Michalak, Theresa      21 Una Gsc-FL        4:53.31    4:49.06  
                 30.48      1:06.23 (35.75)
        1:43.33 (37.10)     2:20.92 (37.59)
        3:00.80 (39.88)     3:41.31 (40.51)
        4:16.33 (35.02)     4:49.06 (32.73)
  2 Treasure, Vanessa         TSC-ZZ            4:58.75    4:56.23  
                 31.54      1:07.00 (35.46)
        1:47.20 (40.20)     2:26.21 (39.01)
        3:06.54 (40.33)     3:47.65 (41.11)
        4:22.74 (35.09)     4:56.23 (33.49)
  3 Brunemann, Emily       27 Club Wolverine-M  5:00.68    4:56.28  
                 32.88      1:09.00 (36.12)
        1:48.94 (39.94)     2:27.41 (38.47)
        3:09.76 (42.35)     3:52.02 (42.26)
        4:25.11 (33.09)     4:56.28 (31.17)
  4 Golding, Kathleen      13 South Florida-FG  5:03.53    5:03.73  
                 32.15      1:08.72 (36.57)
        1:47.98 (39.26)     2:28.50 (40.52)
        3:12.01 (43.51)     3:57.09 (45.08)
        4:30.89 (33.80)     5:03.73 (32.84)
  5 Kopas, Allison         15 Una Sftl-FG       5:08.13    5:05.74  
                 32.14      1:09.15 (37.01)
        1:47.20 (38.05)     2:25.93 (38.73)
        3:09.59 (43.66)     3:54.54 (44.95)
        4:30.09 (35.55)     5:05.74 (35.65)
  6 Stratford, Samantha    17 Marlin Aquatic-Z  5:05.76    5:05.83  
                 31.52      1:08.06 (36.54)
        1:49.81 (41.75)     2:30.91 (41.10)
        3:13.94 (43.03)     3:57.41 (43.47)
        4:32.56 (35.15)     5:05.83 (33.27)
  7 Swartz, Lindsey        17 Pine Crest-FG     5:10.92    5:09.71  
                 32.84      1:10.30 (37.46)
        1:52.30 (42.00)     2:35.10 (42.80)
        3:17.61 (42.51)     4:00.82 (43.21)
        4:35.83 (35.01)     5:09.71 (33.88)
  8 Gonzalez Ramirez, Fer  23 Gator Swim Club-  5:10.52    5:11.24  
                 32.66      1:11.19 (38.53)
        1:50.29 (39.10)     2:27.57 (37.28)
        3:14.88 (47.31)     4:01.72 (46.84)
        4:37.31 (35.59)     5:11.24 (33.93)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Lockyer, Emma          17 Bolts-ZZ          5:10.96    5:06.98  
                 32.73      1:10.80 (38.07)
        1:50.45 (39.65)     2:30.14 (39.69)
        3:13.26 (43.12)     3:56.46 (43.20)
        4:32.19 (35.73)     5:06.98 (34.79)
 10 Konrad, Riley          17 Marlin Aquatic-Z  5:13.77    5:09.20  
                 33.04      1:11.28 (38.24)
        1:53.54 (42.26)     2:34.08 (40.54)
        3:17.11 (43.03)     4:00.44 (43.33)
        4:35.67 (35.23)     5:09.20 (33.53)
 11 Lorda Taylor, Josefin  17 Swim Fort Lauder  5:13.31    5:09.86  
                 31.93      1:07.12 (35.19)
        1:48.14 (41.02)     2:28.46 (40.32)
        3:15.16 (46.70)     4:00.37 (45.21)
        4:36.00 (35.63)     5:09.86 (33.86)
 12 Boddiford, Ashley      15 Blue Dolfins-FL   5:15.82    5:11.27  
                 32.88      1:11.80 (38.92)
        1:49.95 (38.15)     2:28.12 (38.17)
        3:13.45 (45.33)     4:00.02 (46.57)
        4:35.38 (35.36)     5:11.27 (35.89)
 13 Clancy, Mary           16 Loyola Blakefiel  5:13.79    5:11.61  
                 31.66      1:08.67 (37.01)
        1:48.43 (39.76)     2:28.58 (40.15)
        3:13.87 (45.29)     4:00.07 (46.20)
        4:36.74 (36.67)     5:11.61 (34.87)
 14 Tipton, Amanda         17 Swim Fort Lauder  5:11.26    5:12.45  
                 32.90      1:10.39 (37.49)
        1:50.40 (40.01)     2:29.80 (39.40)
        3:15.75 (45.95)     4:01.99 (46.24)
        4:37.72 (35.73)     5:12.45 (34.73)
 15 Almada, Florencia      15 Swim Florida-FL   5:14.61    5:16.73  
                 33.03      1:10.13 (37.10)
        1:51.29 (41.16)     2:32.21 (40.92)
        3:17.75 (45.54)     4:04.34 (46.59)
        4:40.91 (36.57)     5:16.73 (35.82)
 16 Rodriguez, Jessica     15 South Florida-FG  5:14.62    5:20.32  
                 34.07      1:14.55 (40.48)
        1:56.96 (42.41)     2:37.94 (40.98)
        3:21.44 (43.50)     4:05.51 (44.07)
        4:43.73 (38.22)     5:20.32 (36.59)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Squartino, Geena       18 SwimFast-FG       5:17.55    5:12.98  
                 32.64      1:09.65 (37.01)
        1:50.73 (41.08)     2:31.28 (40.55)
        3:16.66 (45.38)     4:03.32 (46.66)
        4:38.91 (35.59)     5:12.98 (34.07)
 18 Zubero, Elizabeth      16 Swim Fort Lauder  5:21.73    5:19.23  
                 33.82      1:11.76 (37.94)
        1:54.99 (43.23)     2:38.11 (43.12)
        3:22.50 (44.39)     4:06.72 (44.22)
        4:43.53 (36.81)     5:19.23 (35.70)
 19 Asseraf, Sarah         14 Swim Fort Lauder  5:24.54    5:23.10  
                 32.75      1:10.77 (38.02)
        1:53.35 (42.58)     2:35.52 (42.17)
        3:23.40 (47.88)     4:11.65 (48.25)
        4:47.55 (35.90)     5:23.10 (35.55)
 20 Papadedes, Sophie      16 Marlin Aquatic-Z  5:28.10    5:23.79  
                 32.66      1:11.29 (38.63)
        1:53.12 (41.83)     2:35.29 (42.17)
        3:23.70 (48.41)     4:11.26 (47.56)
        4:48.61 (37.35)     5:23.79 (35.18)
 21 Barczyk, Victoria      17 CityOf Lafayette  5:21.03    5:24.31  
                 33.94      1:14.33 (40.39)
        1:56.90 (42.57)     2:37.75 (40.85)
        3:24.82 (47.07)     4:13.39 (48.57)
        4:49.60 (36.21)     5:24.31 (34.71)
 22 Krumenacker, Kendall   17 Loyola Blakefiel  5:24.98    5:24.45  
                 33.39      1:11.65 (38.26)
        1:52.53 (40.88)     2:32.60 (40.07)
        3:20.39 (47.79)     4:07.87 (47.48)
        4:46.64 (38.77)     5:24.45 (37.81)
 23 Rizzo, Madison         15 Daytona Beach-FL  5:33.03    5:29.55  
                 34.46      1:14.95 (40.49)
        1:57.10 (42.15)     2:37.30 (40.20)
        3:26.41 (49.11)     4:15.70 (49.29)
        4:52.83 (37.13)     5:29.55 (36.72)
 24 Pacitti, Alexandra     16 Plantation-FG     5:33.54    5:39.48  
                 33.41      1:15.11 (41.70)
        1:59.67 (44.56)     2:42.61 (42.94)
        3:33.04 (50.43)     4:25.66 (52.62)
        5:02.43 (36.77)     5:39.48 (37.05)
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Duncan, Brooke         13 Clearwater-FL     5:36.26    5:32.53  
                 34.54      1:16.12 (41.58)
        1:59.71 (43.59)     2:42.20 (42.49)
        3:30.08 (47.88)     4:20.09 (50.01)
        4:57.48 (37.39)     5:32.53 (35.05)
 26 Hudson, Camryn         14 Lake Lytal Light  5:35.53    5:32.55  
                 34.73      1:15.02 (40.29)
        2:01.24 (46.22)     2:44.33 (43.09)
        3:33.40 (49.07)     4:23.34 (49.94)
        4:59.86 (36.52)     5:32.55 (32.69)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Eguchi, Nadia          14 Una Col-MR           DFS              
 -- Fullerton, Haley       15 Gael Aquatic-MR      DFS              
 -- Doherty, Kaitlin       18 Gael Aquatic-MR      DFS              

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 14  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Fulginiti, John        15 Blue Dolfins-FL   4:42.41    4:37.66  
                 30.22      1:04.46 (34.24)
        1:41.59 (37.13)     2:16.70 (35.11)
        2:55.27 (38.57)     3:35.28 (40.01)
        4:07.12 (31.84)     4:37.66 (30.54)
  2 Manganiello, Blake     18 Una Gsc-FL        4:44.26    4:37.89  
                 28.95      1:01.46 (32.51)
        1:37.01 (35.55)     2:11.88 (34.87)
        2:55.10 (43.22)     3:38.16 (43.06)
        4:08.76 (30.60)     4:37.89 (29.13)
  3 Stobbe, Eric           18 Una Gsc-FL        4:39.51    4:38.17  
                 29.45      1:02.14 (32.69)
        1:36.75 (34.61)     2:10.94 (34.19)
        2:54.29 (43.35)     3:37.40 (43.11)
        4:08.67 (31.27)     4:38.17 (29.50)
  4 Roddy, Colin           18 Loyola Blakefiel  4:44.26    4:42.20  
                 30.36      1:05.20 (34.84)
        1:41.45 (36.25)     2:16.83 (35.38)
        2:57.28 (40.45)     3:38.14 (40.86)
        4:10.52 (32.38)     4:42.20 (31.68)
  5 Hoelting, Zachary      17 Loyola Blakefiel  4:47.08    4:42.63  
                 30.48      1:05.34 (34.86)
        1:41.91 (36.57)     2:16.51 (34.60)
        2:58.19 (41.68)     3:39.30 (41.11)
        4:11.82 (32.52)     4:42.63 (30.81)
  6 Hosfeld, Marco         18 Swim Fort Lauder  4:42.26    4:44.12  
                 30.80      1:06.65 (35.85)
        1:43.56 (36.91)     2:19.60 (36.04)
        3:00.72 (41.12)     3:42.50 (41.78)
        4:13.99 (31.49)     4:44.12 (30.13)
  7 Pedraza, Yoelvis       26 Azura FL Aquatic  4:45.90    4:44.61  
                 30.74      1:06.29 (35.55)
        1:42.90 (36.61)     2:17.59 (34.69)
        2:59.43 (41.84)     3:42.51 (43.08)
        4:14.62 (32.11)     4:44.61 (29.99)
  8 Williams, Robert       17 Loyola Blakefiel  4:49.16    4:46.25  
                 30.24      1:04.03 (33.79)
        1:41.54 (37.51)     2:19.09 (37.55)
        3:00.84 (41.75)     3:42.22 (41.38)
        4:14.33 (32.11)     4:46.25 (31.92)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Acosta, Marcelo        17 Una Azfl-FG       4:52.58    4:45.71  
                 29.16      1:02.85 (33.69)
        1:42.43 (39.58)     2:19.37 (36.94)
        3:02.75 (43.38)     3:45.97 (43.22)
        4:17.60 (31.63)     4:45.71 (28.11)
 10 Pereira, Daniel        18 Azura FL Aquatic  4:51.65    4:47.84  
                 29.99      1:05.89 (35.90)
        1:44.05 (38.16)     2:20.98 (36.93)
        3:01.24 (40.26)     3:41.36 (40.12)
        4:14.30 (32.94)     4:47.84 (33.54)
 11 Guarente, Marco        17 Azura FL Aquatic  4:51.68    4:49.85  
                 30.65      1:04.20 (33.55)
        1:43.55 (39.35)     2:23.60 (40.05)
        3:03.61 (40.01)     3:43.94 (40.33)
        4:17.83 (33.89)     4:49.85 (32.02)
 12 Kopecki, Christian     14 South Florida-FG  4:53.16    4:52.45  
                 29.75      1:03.58 (33.83)
        1:42.63 (39.05)     2:20.74 (38.11)
        3:04.55 (43.81)     3:48.48 (43.93)
        4:21.61 (33.13)     4:52.45 (30.84)
 13 Spence, Aaron          17 Swim Florida-FL   4:54.76    4:55.01  
                 30.80      1:05.85 (35.05)
        1:44.17 (38.32)     2:21.84 (37.67)
        3:05.34 (43.50)     3:49.74 (44.40)
        4:23.25 (33.51)     4:55.01 (31.76)
 14 Rintel, Andreas        16 Oxbridge Aquatic  4:50.45    4:55.20  
                 31.44      1:07.46 (36.02)
        1:46.13 (38.67)     2:25.37 (39.24)
        3:06.48 (41.11)     3:48.20 (41.72)
        4:22.76 (34.56)     4:55.20 (32.44)
 15 Chestang, Ethan        16 Loggerhead Aq.-F  4:53.30    4:56.29  
                 30.80      1:06.28 (35.48)
        1:43.98 (37.70)     2:21.75 (37.77)
        3:07.05 (45.30)     3:52.00 (44.95)
        4:25.24 (33.24)     4:56.29 (31.05)
 -- Brown, Benjamin        16 Loyola Blakefiel  4:55.24         DQ  
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 17 Musselman, Lucas       16 Loyola Blakefiel  4:55.71    4:49.06  
                 29.89      1:03.96 (34.07)
        1:40.63 (36.67)     2:16.86 (36.23)
        2:59.92 (43.06)     3:42.46 (42.54)
        4:16.16 (33.70)     4:49.06 (32.90)
 18 Evenson, Alex          18 Pine Crest-FG     4:57.41    4:53.35  
                 30.54      1:06.08 (35.54)
        1:44.15 (38.07)     2:21.36 (37.21)
        3:03.29 (41.93)     3:45.95 (42.66)
        4:19.98 (34.03)     4:53.35 (33.37)
 19 Rueda, Diego           18 Una Col-MR        4:57.15    4:55.30  
                 29.71      1:03.87 (34.16)
        1:43.40 (39.53)     2:21.97 (38.57)
        3:05.08 (43.11)     3:48.55 (43.47)
        4:22.38 (33.83)     4:55.30 (32.92)
 20 McCoy, Kevin           18 Loyola Blakefiel  4:56.98    4:55.92  
                 30.51      1:05.82 (35.31)
        1:45.91 (40.09)     2:24.12 (38.21)
        3:06.62 (42.50)     3:49.15 (42.53)
        4:23.36 (34.21)     4:55.92 (32.56)
 21 Billeaud, Mark         16 CityOf Lafayette  4:58.45    5:01.31  
                 29.82      1:04.85 (35.03)
        1:42.85 (38.00)     2:20.57 (37.72)
        3:06.62 (46.05)     3:52.53 (45.91)
        4:27.24 (34.71)     5:01.31 (34.07)
 22 Von Stein, Parker      17 Loggerhead Aq.-F  4:56.61    5:02.85  
                 31.11      1:06.76 (35.65)
        1:48.65 (41.89)     2:28.79 (40.14)
        3:09.23 (40.44)     3:50.94 (41.71)
        4:28.13 (37.19)     5:02.85 (34.72)
 -- Matschner, Wyatt       16 Blue Dolfins-FL   5:00.57         DQ  
 -- Farah, Jonathan        16 Heritage Aquatic  4:58.41         NS  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Marin, Ervin           14 South Florida-FG  5:03.52    4:57.31  
                 31.93      1:07.53 (35.60)
        1:46.64 (39.11)     2:26.34 (39.70)
        3:09.33 (42.99)     3:51.79 (42.46)
        4:25.87 (34.08)     4:57.31 (31.44)
 26 Hembree, Wesley        15 Swac Swim Team-I  5:01.18    4:57.66  
                 30.45      1:05.43 (34.98)
        1:44.15 (38.72)     2:23.04 (38.89)
        3:05.72 (42.68)     3:49.15 (43.43)
        4:24.31 (35.16)     4:57.66 (33.35)
 27 Barao, William         12 South Shore YMCA  5:02.81    4:59.17  
                 30.59      1:06.19 (35.60)
        1:44.99 (38.80)     2:22.67 (37.68)
        3:07.79 (45.12)     3:53.42 (45.63)
        4:26.86 (33.44)     4:59.17 (32.31)
 28 Stevens, Phillip       16 Loggerhead Aq.-F  5:09.67    5:02.50  
                 31.63      1:07.56 (35.93)
        1:48.71 (41.15)     2:28.58 (39.87)
        3:11.96 (43.38)     3:55.40 (43.44)
        4:30.16 (34.76)     5:02.50 (32.34)
 29 Siwady, Gabriel        17 Unattached-FL     5:03.54    5:03.74  
                 32.10      1:09.00 (36.90)
        1:47.01 (38.01)     2:24.85 (37.84)
        3:10.09 (45.24)     3:56.76 (46.67)
        4:30.22 (33.46)     5:03.74 (33.52)
 30 Baker, Bradley         17 Paducah-KY        5:05.46    5:04.98  
                 31.26      1:07.63 (36.37)
        1:48.83 (41.20)     2:29.39 (40.56)
        3:11.01 (41.62)     3:54.17 (43.16)
        4:31.10 (36.93)     5:04.98 (33.88)
 31 Morin, Matthew         17 Loggerhead Aq.-F  5:09.68    5:07.64  
                 31.51      1:09.25 (37.74)
        1:49.52 (40.27)     2:30.28 (40.76)
        3:15.13 (44.85)     4:00.65 (45.52)
        4:35.33 (34.68)     5:07.64 (32.31)
 32 Lauzurique, Marcelo    14 Miami Dade-FG     5:06.86    5:08.12  
                 32.04      1:09.14 (37.10)
        1:49.50 (40.36)     2:29.94 (40.44)
        3:13.23 (43.29)     3:56.69 (43.46)
        4:33.08 (36.39)     5:08.12 (35.04)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  2 Dehner, Alex           19 Una Gsc-FL        4:40.49             
                 28.76      1:01.20 (32.44)
        1:36.76 (35.56)     2:11.74 (34.98)
        2:53.66 (41.92)     3:36.17 (42.51)
        4:08.70 (32.53)     4:40.49 (31.79)
 30 Brisco, Dylan          14 Lake Lytal Light  5:05.07             
                 32.07      1:09.87 (37.80)
        1:49.81 (39.94)     2:27.95 (38.14)
        3:11.71 (43.76)     3:54.61 (42.90)
        4:30.78 (36.17)     5:05.07 (34.29)
 35 Rahrig, Michael        16 Lake Lytal Light  5:11.30             
                 30.26      1:05.28 (35.02)
        1:45.01 (39.73)     2:24.33 (39.32)
        3:11.25 (46.92)     4:00.55 (49.30)
        4:36.54 (35.99)     5:11.30 (34.76)
 36 Dodge, Grant           14 North Palm Beach  5:12.27             
                 31.73      1:09.09 (37.36)
        1:51.60 (42.51)     2:34.19 (42.59)
        3:18.74 (44.55)     4:04.12 (45.38)
        4:38.08 (33.96)     5:12.27 (34.19)
 37 Strod, Jonathan        15 South Florida-FG  5:12.88             
                 31.56      1:07.61 (36.05)
        1:48.67 (41.06)     2:28.50 (39.83)
        3:14.25 (45.75)     4:00.19 (45.94)
        4:37.39 (37.20)     5:12.88 (35.49)
 38 Blair, Alexander       14 Loyola Blakefiel  5:13.88             
                 32.11      1:09.38 (37.27)
        1:51.81 (42.43)     2:33.48 (41.67)
        3:18.60 (45.12)     4:03.88 (45.28)
        4:39.33 (35.45)     5:13.88 (34.55)
 39 Romanelli, Matthew     19 Longhorn Aquatic  5:15.99             
                 32.66      1:09.31 (36.65)
        1:51.28 (41.97)     2:32.06 (40.78)
        3:17.75 (45.69)     4:03.94 (46.19)
        4:40.93 (36.99)     5:15.99 (35.06)
 40 Borges, Matheus        18 Azura FL Aquatic  5:19.41             
                 32.41      1:07.37 (34.96)
        1:47.22 (39.85)     2:27.69 (40.47)
        3:14.96 (47.27)     4:02.37 (47.41)
        4:41.39 (39.02)     5:19.41 (38.02)
 41 Monti, Alexander       15 South Florida-FG  5:20.74             
                 30.74      1:06.99 (36.25)
        1:51.09 (44.10)     2:35.24 (44.15)
        3:21.37 (46.13)     4:08.64 (47.27)
        4:46.08 (37.44)     5:20.74 (34.66)
 42 Yamamoto, Henrique     15 Coral Springs-FG  5:25.51             
                 31.93      1:10.24 (38.31)
        1:52.16 (41.92)     2:33.10 (40.94)
        3:20.90 (47.80)     4:09.05 (48.15)
        4:48.09 (39.04)     5:25.51 (37.42)
 43 Lewit, Alex            17 St. Thomas-ZZ     5:25.67             
                 31.94      1:09.62 (37.68)
        1:53.47 (43.85)     2:35.54 (42.07)
        3:22.26 (46.72)     4:09.31 (47.05)
        4:48.06 (38.75)     5:25.67 (37.61)
 44 Anderson, Cameron      15 Martin County Aq  5:26.24             
                 33.76      1:14.66 (40.90)
        1:58.77 (44.11)     2:41.26 (42.49)
        3:25.33 (44.07)     4:10.75 (45.42)
        4:48.94 (38.19)     5:26.24 (37.30)
 45 Carter, Ethan          20 East Coast Swim-  5:26.52             
                 32.38      1:10.49 (38.11)
        1:55.63 (45.14)     2:38.74 (43.11)
        3:23.81 (45.07)     4:10.11 (46.30)
        4:49.64 (39.53)     5:26.52 (36.88)
 46 Angeles, Daniel        18 North Miami Swim  5:40.27             
                 33.26      1:13.74 (40.48)
        1:59.66 (45.92)     2:44.17 (44.51)
        3:36.10 (51.93)     4:26.42 (50.32)
        5:03.93 (37.51)     5:40.27 (36.34)
 -- Kennedy, Michael       15 Blue Dolfins-FL       DQ              
                 31.22      1:07.97 (36.75)
        1:47.75 (39.78)     2:26.09 (38.34)
        3:11.40 (45.31)     3:57.91 (46.51)
        4:32.26 (34.35)          DQ (30.51)
 -- Cassidy, Quinn         18 Una Gsc-FL           DFS              
 -- Abd El Raouf, Yousef   15 Oxbridge Aquatic     DFS             

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 15  Women 800 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 South Florida-FG  ''A''               8:32.93    8:35.94  
     1) Marinheiro, Melissa 16        2) Katcher, Olivia 18           
     3) Atkinson, Alia 25             4)                              
                 29.75    1:02.20 (1:02.20)
      1:35.14 (1:35.14)   2:07.28 (2:07.28)
                            2:28.96 (21.68)
        2:36.24 (28.96)   3:08.47 (1:01.19)
        3:42.50 (34.03)   4:16.93 (1:08.46)
      5:50.16 (2:41.69)   6:23.55 (3:15.08)
        6:52.73 (29.18)   7:26.74 (1:03.19)
      8:02.03 (1:38.48)   8:35.94 (2:12.39)
  2 Blue Dolfins-FL  ''A''                8:56.01    8:50.06  
     1) Hahn, Kelsey 16               2) Sims, Leah 17                
     3) Boddiford, Ashley 15          4) Worrell, Hanako 16           
                 30.48    1:02.58 (1:02.58)
      1:36.17 (1:36.17)   2:09.36 (2:09.36)
        2:40.15 (30.79)   3:14.04 (1:04.68)
      3:49.58 (1:40.22)   4:23.96 (2:14.60)
        4:54.78 (30.82)   5:28.38 (1:04.42)
      6:02.93 (1:38.97)   6:36.60 (2:12.64)
        7:07.32 (30.72)   7:41.12 (1:04.52)
      8:16.61 (1:40.01)   8:50.06 (2:13.46)
  3 Pine Crest-FG  ''A''                  8:45.46    8:56.82  
     1) Ciesla, Marta 15              2) Nava, Caroline 16            
     3) Brannan, Marissa 14           4) Gornisiewicz, Sabrina 15     
                 29.96    1:02.75 (1:02.75)
      1:37.74 (1:37.74)   2:13.06 (2:13.06)
                            2:37.14 (24.08)
        2:43.37 (30.31)   3:17.05 (1:03.99)
      4:57.19 (1:40.14)   5:29.99 (2:12.94)
      6:05.07 (2:48.02)   6:39.47 (3:22.42)
        7:10.70 (31.23)   7:44.83 (1:05.36)
      8:21.44 (1:41.97)   8:56.82 (2:17.35)
  4 Azura FL Aquatic-FG  ''A''            8:37.44    8:59.70  
     1) Vandenberg, Daniella 17       2) Cicenia, Angela 19           
     3) Costa, Nilza Helena 19        4) Vandenberg, Andrea 15        
                 30.54    1:03.70 (1:03.70)
      1:37.69 (1:37.69)   2:11.30 (2:11.30)
        2:41.22 (29.92)   3:15.38 (1:04.08)
      3:50.19 (1:38.89)   4:24.86 (2:13.56)
        4:55.83 (30.97)   5:30.09 (1:05.23)
      6:05.84 (1:40.98)   6:42.07 (2:17.21)
        7:12.91 (30.84)   7:47.84 (1:05.77)
      8:24.34 (1:42.27)   8:59.70 (2:17.63)
  5 South Florida-FG  ''B''               9:12.67    9:05.01  
     1) Heron, Kelley 14              2) Lopez, Maria 18              
     3) Hunter, Amber 18              4) Perez, Delanie 13            
                 31.39    1:05.61 (1:05.61)
      1:40.50 (1:40.50)   2:14.80 (2:14.80)
        2:44.73 (29.93)   3:18.39 (1:03.59)
      3:53.64 (1:38.84)   4:28.06 (2:13.26)
        4:59.06 (31.00)   5:33.69 (1:05.63)
      6:09.18 (1:41.12)   6:44.26 (2:16.20)
        7:16.33 (32.07)   7:51.78 (1:07.52)
      8:29.03 (1:44.77)   9:05.01 (2:20.75)
  6 Blue Dolfins-FL  ''B''                9:07.82    9:10.10  
     1) Kennedy, Shannon 17           2) Duffy, Audra 17              
     3) Cates, Julie 15               4) Stone, Sarah 16              
                 30.62    1:05.93 (1:05.93)
      1:42.37 (1:42.37)   2:19.42 (2:19.42)
                            2:42.36 (22.94)
        2:50.30 (30.88)   3:25.85 (1:06.43)
        4:02.23 (36.38)   5:44.38 (2:18.53)
      6:20.11 (2:54.26)   6:55.60 (3:29.75)
        7:25.82 (30.22)   7:59.86 (1:04.26)
      8:34.96 (1:39.36)   9:10.10 (2:14.50)
  7 Wellington-FG  ''A''                  8:16.10Y   9:19.06  
     1) Quiroz-Roel, Aranza 13        2) Herrod, Ashley 15            
     3) Phillips, Lacy 15             4) Mutschler, Sydney 16         
                 30.50    1:03.33 (1:03.33)
      1:37.67 (1:37.67)   2:11.99 (2:11.99)
        2:42.92 (30.93)   3:17.80 (1:05.81)
      3:54.46 (1:42.47)   4:28.31 (2:16.32)
        4:59.75 (31.44)   5:36.06 (1:07.75)
      6:14.19 (1:45.88)   6:51.66 (2:23.35)
        7:24.27 (32.61)   8:01.23 (1:09.57)
      8:40.79 (1:49.13)   9:19.06 (2:27.40)
  8 Plantation-FG  ''A''                  8:55.26    9:19.25  
     1) Pacitti, Alexandra 16         2) Robinson, Krissa 18          
     3) Adams, Chloe 17               4) Manrique, Camila 16          
                 31.53    1:07.72 (1:07.72)
      1:46.05 (1:46.05)   2:23.86 (2:23.86)
        2:54.96 (31.10)   3:30.03 (1:06.17)
      4:06.35 (1:42.49)   4:42.10 (2:18.24)
        5:13.01 (30.91)   5:47.56 (1:05.46)
      6:22.83 (1:40.73)   6:57.70 (2:15.60)
        7:28.56 (30.86)   8:04.17 (1:06.47)
      8:42.03 (1:44.33)   9:19.25 (2:21.55)
  9 Swim Florida-FL  ''A''                9:04.93    9:22.53  
     1) Griffith, Lauren 16           2) Hurley, Samantha 15          
     3) Swartley, Kasey 16            4) Summa, Emily 16              
                 31.47    1:05.99 (1:05.99)
      1:42.21 (1:42.21)   2:17.71 (2:17.71)
        2:50.61 (32.90)   3:25.78 (1:08.07)
      4:02.77 (1:45.06)   4:38.28 (2:20.57)
        5:10.01 (31.73)   5:45.43 (1:07.15)
      6:23.77 (1:45.49)   7:02.06 (2:23.78)
        7:32.91 (30.85)   8:08.61 (1:06.55)
      8:46.39 (1:44.33)   9:22.53 (2:20.47)
 10 Falfins-CO  ''A''                     9:18.38    9:25.39  
     1) Horning, Lindsey 17           2) Chatman, Olivia 14           
     3) Henninger, Julie 16           4) Cooper, Madison 18           
                 31.98    1:06.94 (1:06.94)
      1:44.01 (1:44.01)   2:21.88 (2:21.88)
        2:53.86 (31.98)   3:29.68 (1:07.80)
      4:08.74 (1:46.86)   4:47.34 (2:25.46)
        5:19.61 (32.27)   5:55.02 (1:07.68)
      6:31.97 (1:44.63)   7:07.34 (2:20.00)
        7:38.97 (31.63)   8:13.78 (1:06.44)
      8:50.91 (1:43.57)   9:25.39 (2:18.05)
 11 SwimFast-FG  ''A''                    8:12.74Y   9:25.41  
     1) Williams, Allora 13           2) Squartino, Geena 18          
     3) Thomas, Cameron 12            4) Seto, Tiffany 13             
                 31.53    1:07.73 (1:07.73)
      1:45.28 (1:45.28)   2:23.21 (2:23.21)
        2:53.52 (30.31)   3:27.69 (1:04.48)
      4:03.68 (1:40.47)   4:37.89 (2:14.68)
        5:09.97 (32.08)   5:46.62 (1:08.73)
      6:24.36 (1:46.47)   7:01.70 (2:23.81)
        7:35.20 (33.50)   8:11.78 (1:10.08)
      8:49.62 (1:47.92)   9:25.41 (2:23.71)
 12 Fla Aquatics-FG  ''A''                9:14.52    9:33.30  
     1) Harrington, Kelly 16          2) Duritsa, Ashley 14           
     3) Morales, Frances 15           4) Sanchez, Paloma 14           
                 31.63    1:07.42 (1:07.42)
      1:44.12 (1:44.12)   2:19.78 (2:19.78)
        2:52.06 (32.28)   3:27.68 (1:07.90)
      4:05.01 (1:45.23)   4:42.53 (2:22.75)
        5:15.38 (32.85)   5:52.70 (1:10.17)
      6:31.78 (1:49.25)   7:09.32 (2:26.79)
        7:41.29 (31.97)   8:18.29 (1:08.97)
      8:57.06 (1:47.74)   9:33.30 (2:23.98)
 13 CityOf Lafayette-LA  ''A''            8:13.08Y   9:33.97  
     1) Simon, Cameryn 16             2) Miller, Aimee 14             
     3) Barczyk, Jillian 13           4) Barczyk, Victoria 17         
                 31.42    1:07.89 (1:07.89)
      1:46.07 (1:46.07)   2:24.46 (2:24.46)
        2:57.78 (33.32)   3:35.24 (1:10.78)
      4:14.31 (1:49.85)   4:49.58 (2:25.12)
        5:22.68 (33.10)   6:00.76 (1:11.18)
      6:38.64 (1:49.06)   7:15.48 (2:25.90)
        7:47.29 (31.81)   8:22.37 (1:06.89)
      8:58.24 (1:42.76)   9:33.97 (2:18.49)
 14 Evolution-NE  ''A''                   9:29.16    9:49.44  
     1) Coffey, Bridget 17            2) Deveney, Chloe 13            
     3) Dye, Courtney 16              4) Cavanaugh, Grace 12          
                 34.61    1:12.57 (1:12.57)
      1:51.50 (1:51.50)   2:30.22 (2:30.22)
        3:03.01 (32.79)   3:39.56 (1:09.34)
      4:17.60 (1:47.38)   4:55.87 (2:25.65)
        5:28.93 (33.06)   6:05.93 (1:10.06)
      6:44.54 (1:48.67)   7:23.25 (2:27.38)
        7:55.75 (32.50)   8:33.13 (1:09.88)
      9:11.46 (1:48.21)   9:49.44 (2:26.19)
 15 CityOf Lafayette-LA  ''B''            8:17.37Y  10:02.61  
     1) Horton, Grace 14              2) Latiolais, Randi 17          
     3) Bordelon, Nicole 17           4) Castille, Kathryn 12         
                 32.35    1:09.85 (1:09.85)
      1:50.24 (1:50.24)   2:28.70 (2:28.70)
        3:02.90 (34.20)   3:41.60 (1:12.90)
      4:21.33 (1:52.63)   5:00.13 (2:31.43)
        5:34.26 (34.13)   6:13.29 (1:13.16)
      6:54.10 (1:53.97)   7:35.68 (2:35.55)
                            7:56.72 (21.04)
      9:23.95 (1:48.27)  10:02.61 (2:26.93)
 -- Bolts-ZZ  ''A''                       9:02.62         NS  
     1) Fares, Aminah 14              2) Lockyer, Emma 17             
     3) Schlyter, Emma 14             4) Halvorsen, Madison 13        

Plantation Swim Team - FL                       3/14/2014 - 7:58 PM
 2014 SPEEDO Champions Series - SZSS, Sanction #: 051314FG-SR32-SEC 
                Plantation Aquatic Complex, Florida                 
 
 Event 16  Men 800 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Azura FL Aquatic-FG  ''A''            7:43.80    7:58.80  
     1) Martinez, Luis 18             2) Pedraza, Yoelvis 26          
     3) Herrera, Carlos 19            4) Romany, Joshua 18            
                 27.91        57.96 (57.96)
      1:28.30 (1:28.30)   1:58.47 (1:58.47)
                            2:19.19 (20.72)
        2:26.62 (28.15)   3:57.01 (1:58.54)
        4:23.69 (26.68)     4:38.24 (41.23)
      5:24.75 (1:27.74)   5:55.01 (1:58.00)
        6:22.51 (27.50)     6:54.18 (59.17)
      7:26.95 (1:31.94)   7:58.80 (2:03.79)
  2 Blue Dolfins-FL  ''A''                8:05.66    8:00.98  
     1) Poti, Zachary 15              2) Fulginiti, John 15           
     3) Auer, Jackson 17              4) Hensley, Noah 17             
                 27.26        57.46 (57.46)
      1:28.36 (1:28.36)   1:58.74 (1:58.74)
        2:27.06 (28.32)     2:57.76 (59.02)
      3:28.37 (1:29.63)   3:57.29 (1:58.55)
        4:24.62 (27.33)     4:55.90 (58.61)
      5:28.51 (1:31.22)   6:01.53 (2:04.24)
        6:29.45 (27.92)     7:00.32 (58.79)
      7:31.45 (1:29.92)   8:00.98 (1:59.45)
  3 Azura FL Aquatic-FG  ''B''            7:56.35    8:01.34  
     1) Medina, Nicolas 16            2) Gonzalez, Mateo 17           
     3) Alatorre, Fernando 15         4) Moradi, Arvin 21             
                 28.03        58.98 (58.98)
      1:29.78 (1:29.78)   1:59.76 (1:59.76)
                            2:24.61 (24.85)
        2:27.14 (27.38)   3:59.98 (2:00.22)
        4:27.61 (27.63)     4:58.77 (58.79)
      5:30.65 (1:30.67)   6:01.50 (2:01.52)
        6:29.64 (28.14)     7:00.24 (58.74)
      7:31.67 (1:30.17)   8:01.34 (1:59.84)
  4 Pine Crest-FG  ''A''                  8:02.94    8:13.54  
     1) Groters, Patrick 15           2) Haeffner, William 17         
     3) Groters, Jordy 17             4) Pereira, Joao Vitor 15       
                 28.82    1:00.23 (1:00.23)
      1:34.01 (1:34.01)   2:06.98 (2:06.98)
        2:33.75 (26.77)     3:03.97 (56.99)
      3:35.16 (1:28.18)   4:05.91 (1:58.93)
        4:33.83 (27.92)     5:04.41 (58.50)
      5:37.12 (1:31.21)   6:08.17 (2:02.26)
        6:36.13 (27.96)     7:07.83 (59.66)
      7:40.77 (1:32.60)   8:13.54 (2:05.37)
  5 Swim Florida-FL  ''A''                8:10.60    8:22.01  
     1) Samuelson, Logan 17           2) Matthew, Lucker 15           
     3) Young, Daniel 15              4) Keer, Dylan 15               
                 28.40        58.36 (58.36)
      1:27.96 (1:27.96)   1:57.25 (1:57.25)
        2:27.72 (30.47)   3:01.54 (1:04.29)
      3:35.86 (1:38.61)   4:09.17 (2:11.92)
                            4:31.39 (22.22)
      5:42.11 (1:32.94)   6:14.53 (2:05.36)
        6:44.09 (29.56)   7:16.41 (1:01.88)
      7:49.38 (1:34.85)   8:22.01 (2:07.48)
  6 Fla Aquatics-FG  ''A''                8:26.61    8:29.27  
     1) Fisher, Matthew 17            2) Fernandes, Guy 17            
     3) Reid, Alexander 17            4) Merrill, Richard 18          
                 28.11        58.41 (58.41)
      1:30.43 (1:30.43)   2:02.18 (2:02.18)
        2:30.16 (27.98)     3:01.58 (59.40)
      3:35.20 (1:33.02)   4:08.78 (2:06.60)
                          5:09.61 (1:00.83)
      5:42.93 (1:34.15)   6:15.89 (2:07.11)
        6:44.16 (28.27)   7:17.43 (1:01.54)
      7:53.87 (1:37.98)   8:29.27 (2:13.38)
  7 South Florida-FG  ''A''               8:11.14    8:29.72  
     1) Capote, Ryan 16               2) Valery, Gustavo 15           
     3) Kopecki, Christian 14         4) Marin, Ervin 14              
                 28.15        59.19 (59.19)
      1:32.46 (1:32.46)   2:06.55 (2:06.55)
        2:35.80 (29.25)   3:08.81 (1:02.26)
      3:42.88 (1:36.33)   4:16.35 (2:09.80)
                            4:37.69 (21.34)
      5:49.06 (1:32.71)   6:20.91 (2:04.56)
        6:49.12 (28.21)   7:21.80 (1:00.89)
      7:56.13 (1:35.22)   8:29.72 (2:08.81)
  8 Blue Dolfins-FL  ''B''                8:32.51    8:35.33  
     1) Kimpel, Alex 18               2) Kennedy, Michael 15          
     3) Matschner, Wyatt 16           4) Martinez, Silvio 17          
                 28.87    1:00.56 (1:00.56)
      1:33.65 (1:33.65)   2:06.03 (2:06.03)
        2:35.99 (29.96)   3:09.14 (1:03.11)
      3:42.45 (1:36.42)   4:12.50 (2:06.47)
        4:41.60 (29.10)   5:14.17 (1:01.67)
      5:48.47 (1:35.97)   6:21.28 (2:08.78)
        6:52.57 (31.29)   7:25.62 (1:04.34)
      8:00.98 (1:39.70)   8:35.33 (2:14.05)
  9 South Florida-FG  ''B''               8:22.59    8:41.87  
     1) Diaz, Nelson 17               2) Porto, Kevin 14              
     3) Monti, Alexander 15           4) Strod, Jonathan 15           
                 30.18    1:04.30 (1:04.30)
      1:39.81 (1:39.81)   2:14.77 (2:14.77)
                            2:36.47 (21.70)
      3:49.24 (1:34.47)   4:22.14 (2:07.37)
        4:50.93 (28.79)   5:23.31 (1:01.17)
      5:57.35 (1:35.21)   6:30.59 (2:08.45)
        7:00.51 (29.92)   7:33.61 (1:03.02)
      8:08.04 (1:37.45)   8:41.87 (2:11.28)