ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Nice International Long Course Meet: Day Two
2/1/2014-2/1/2014
Nice, France

1500 Nage Libre Dames - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 17h01)
1.	PEREZ BLANCO Jimena	1997	ESP	 ESPAGNE	16:33.87			1300 pts		
2.	COSTA SCHMID Melanie	1989	ESP	 ESPAGNE	16:36.12			1295 pts		
3.	VILAS VIDAL Maria	1996	ESP	 ESPAGNE	16:36.40			1295 pts		
4.	CODEVELLE Coralie	1992	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	16:50.72			1265 pts		
5.	VAN ROUWENDAAL Sharon	1993	NED	 AAS SARCELLES NATATION 95	17:07.86			1229 pts		
6.	MOREL Aliz?e	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	17:17.93			1209 pts		
7.	BERTHIER Julie	1994	FRA	 MULHOUSE ON	17:23.85			1197 pts		
8.	GALLI Ludovica	1994	ITA	 ITALIE	17:31.70			1181 pts		
9.	TIMCHENKO Valeria	1999	UKR	 UKRAINE	17:35.94			1173 pts		
10.	MARENGO Sara	1996	ITA	 ITALIE	17:44.47			1156 pts		
11.	POU Tiffany	1996	FRA	 AS MONACO NATATION	17:46.47			1152 pts		
12.	POU Lisa	1999	FRA	 AS MONACO NATATION	17:51.47			1142 pts		
13.	LESPARRE Mailys	1997	FRA	 CN CANNES	18:11.61			1102 pts		
14.	BEAUGRAND Cassandre	1997	FRA	 CN ANTIBES	18:13.50			1099 pts		
15.	PECHE Morgane	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	18:43.55			1041 pts		
16.	HEURTAUX Celia	2000	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	18:47.62			1034 pts		
17.	SHIMIZU Runa	2000	JPN	 AS MONACO NATATION	18:49.77			1030 pts		
18.	D''AMBROSIO Liza	1996	FRA	 NICE LA SEMEUSE	18:54.86			1020 pts		
19.	KUHN Anne-flore	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	20:02.13			899 pts		
20.	GIOLLO Anastasia	1999	ITA	 AS MONACO NATATION	20:18.55			870 pts		
---	CZERNIAK Monika	1992	POL	 CO SAINT-DIZIER NATATION	DNS dec			---		
---	DESPLANCHES Anais	1992	SUI	 SUISSE	DNS dec			---		
---	BELMONTE GARCIA Mireia	1990	ESP	 ESPAGNE	DNS dec			---		
800 Nage Libre Messieurs - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 17h39)
1.	ROMANCHUK Mykhaylo	1996	UKR	 UKRAINE	7:58.43			1333 pts		
2.	DEBAST Beno?t	1989	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	8:06.53			1297 pts		
3.	PANNIER Anthony	1988	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	8:11.01			1277 pts		
4.	VIGORITO Lucas	1994	FRA	 MULHOUSE ON	8:12.11			1272 pts		
5.	VIAL COLLET Enzo	1993	FRA	 MULHOUSE ON	8:13.08			1268 pts		
6.	DE VOS Rahiti	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	8:16.56			1253 pts		
7.	PIELOWSKI Krzysztof	1991	POL	 CO SAINT-DIZIER NATATION	8:18.19			1246 pts		
8.	SANCHEZ TORRENS Marc	1992	ESP	 ESPAGNE	8:20.45			1236 pts		
9.	LEGOUT Pierre	1996	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	8:21.49			1232 pts		
10.	JULIO Rapha?l	1993	FRA	 MULHOUSE ON	8:22.33			1228 pts		
11.	DURAN NAVIA Miguel	1995	ESP	 ESPAGNE	8:22.51			1227 pts		
12.	DUPUIS Igor	1995	FRA	 MULHOUSE ON	8:23.11			1225 pts		
13.	CASTERA Mathis	1996	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	8:30.34			1194 pts		
14.	ROVIRA GUILLEN Arnau	1995	ESP	 ESPAGNE	8:32.90			1183 pts		
15.	PHEDOL Swan	1996	FRA	 MULHOUSE ON	8:34.28			1177 pts		
16.	VERANI Dario	1995	ITA	 ITALIE	8:39.60			1155 pts		
17.	BOILEAU Samson	1999	FRA	 MULHOUSE ON	8:43.05			1140 pts		
18.	PERNOT Yann	1995	FRA	 BOURGOGNE	8:43.28			1139 pts		
19.	PHILIPPE Baptiste	1997	FRA	 BOURGOGNE	8:43.47			1139 pts		
20.	CALZADA MUNOZ Marc	1995	ESP	 ESPAGNE	8:45.06			1132 pts		
21.	ABRAMOV Mykola	1998	UKR	 UKRAINE	8:46.64			1125 pts		
22.	SELWAY Gabriel	1996	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	8:54.65			1093 pts		
23.	BERNARD Valentin	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	8:54.93			1091 pts		
24.	FAZARI Vincent	1998	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	9:01.52			1065 pts		
25.	SINISCALCO Tristan	1998	FRA	 BOURGOGNE	9:04.92			1051 pts		
26.	ODENT Sydney	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	9:06.48			1045 pts		
27.	LABOUBE Cyril	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	9:07.50			1041 pts		
28.	CHAFFARD Cl?ment	1998	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	9:08.27			1038 pts		
29.	DANJOU Mathieu	1999	FRA	 CN CANNES	9:10.73			1028 pts		
30.	KUBICA Florian	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	9:11.23			1026 pts		
31.	VILLARD Vivien	1994	FRA	 NICE LA SEMEUSE	9:12.17			1023 pts		
32.	LAMBERT Nicolas	1999	FRA	 TOULON VAR NATATION	9:13.03			1019 pts		
33.	SARMAN LOPEZ Romain	1999	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	9:16.17			1007 pts		
34.	AUGER Vincent	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	9:19.58			994 pts		
35.	BRENAC Arthur	1998	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	9:21.13			988 pts		
36.	BEAUGRAND Paul	2000	FRA	 CN ANTIBES	9:29.46			956 pts		
37.	FOLLAIN Mathis	1999	FRA	 CN ANTIBES	9:29.49			956 pts		
38.	BROGIALDI L?o	1999	FRA	 AS MONACO NATATION	9:37.83			924 pts		
39.	BARRALIS Fabien	1993	FRA	 NICE LA SEMEUSE	9:41.99			909 pts		
40.	CORDAZZO Matt?o	1999	FRA	 TOULON VAR NATATION	9:50.79			876 pts		
41.	MERLIN Lucas	1999	FRA	 TOULON VAR NATATION	10:11.89			801 pts		
42.	CARLES Ludovic	1999	FRA	 CNS VALLAURIS	10:13.68			795 pts		
43.	GINESTA Teo	2000	FRA	 CN ANTIBES	10:23.37			762 pts		
44.	SANTARELLI Sylvain	2000	FRA	 TOULON VAR NATATION	10:23.62			761 pts		
---	ANTOINE Valentin	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	DNS dec			---		
---	ROZAS LOPEZ Miguel-Angel	1994	ESP	 ESPAGNE	DNS dec			---		
100 Dos Dames - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h30)
1.	HOSSZU Katinka	1989	HUN	 HONGRIE	1:01.11			1371 pts		
2.	DA ROCHA MARCE Duane	1988	ESP	 ESPAGNE	1:02.88			1317 pts		
3.	KOLESNIKOVA Maryna	2000	UKR	 UKRAINE	1:03.36			1303 pts		
4.	COSTA SCHMID Melanie	1989	ESP	 ESPAGNE	1:03.47			1299 pts		
5.	LESAFFRE Fantine	1994	FRA	 MULHOUSE ON	1:04.27			1275 pts		
6.	GHEORGHIU Camille	1996	FRA	 CN ANTIBES	1:04.30			1274 pts		
7.	GALATEAU Pauline	1994	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	1:05.44			1241 pts		
8.	GRANGEON Lara	1991	FRA	 CN CAL?DONIENS	1:05.57			1237 pts		
100 Dos Dames - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h16)
1.	MAHIEU Pauline	1999	FRA	 US ST-ANDR?	1:05.52			1238 pts		
2.	QUARD Lisa	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:05.92			1227 pts		
3.	DEL''HOMME Laurine	1997	FRA	 CLUB DES NAGEURS DE PARIS	1:06.46			1211 pts		
4.	CINI Mathilde	1994	FRA	 VALENCE TRIATHLON	1:06.64			1206 pts		
5.	BAKER Danielle	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	1:06.75			1203 pts		
6.	CARA Axelle	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:07.54			1180 pts		
7.	KOINDREDI Vochimi?	1996	FRA	 AMSL FR?JUS	1:07.98			1167 pts		
8.	MINGEAUD Audrey	1996	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:08.13			1163 pts		
100 Dos Dames - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h15)
1.	BLACKLOCK Izabella	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	1:07.07			1193 pts		
2.	CHAUMONTET Gaelle	1996	FRA	 BOURGOGNE	1:07.96			1168 pts		
3.	CASINI Juliette	1997	BEL	 BELGIQUE	1:08.12			1163 pts		
4.	BELKACEMI Leslie	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:08.41			1155 pts		
5.	JACOB Victoria	1999	FRA	 CN LA CIOTAT	1:09.50			1125 pts		
6.	GALLERAND Marie	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:10.04			1110 pts		
7.	CROCHERIE Clementine	1996	FRA	 CN ANTIBES	1:10.68			1092 pts		
---	MARRO L?ana	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
100 Dos Dames - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 08h15)
1.	HOSSZU Katinka	1989	HUN	 HONGRIE	1:02.11			1340 pts	QFA	
2.	COSTA SCHMID Melanie	1989	ESP	 ESPAGNE	1:03.69			1293 pts	QFA	
3.	LESAFFRE Fantine	1994	FRA	 MULHOUSE ON	1:04.42			1271 pts	QFA	
4.	GRANGEON Lara	1991	FRA	 CN CAL?DONIENS	1:04.53			1268 pts	QFA	
5.	GHEORGHIU Camille	1996	FRA	 CN ANTIBES	1:04.57			1266 pts	QFA	
6.	KOLESNIKOVA Maryna	2000	UKR	 UKRAINE	1:04.61			1265 pts	QFA	
7.	DA ROCHA MARCE Duane	1988	ESP	 ESPAGNE	1:04.65			1264 pts	QFA	
8.	GALATEAU Pauline	1994	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	1:05.91			1227 pts	QFA	
9.	DEL''HOMME Laurine	1997	FRA	 CLUB DES NAGEURS DE PARIS	1:05.93			1226 pts	QFB	
10.	CINI Mathilde	1994	FRA	 VALENCE TRIATHLON	1:06.11			1221 pts	QFB	
11.	MAHIEU Pauline	1999	FRA	 US ST-ANDR?	1:06.16			1220 pts	QFB	
12.	BAKER Danielle	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	1:06.60			1207 pts	QFB	
13.	BELMONTE GARCIA Mireia	1990	ESP	 ESPAGNE	1:06.65			1206 pts	QFB	
14.	CARA Axelle	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:06.90			1198 pts	QFB	
15.	QUARD Lisa	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:07.36			1185 pts	QFB	
16.	ARLANDIS Anais	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:07.45			1183 pts	QFB	
17.	KOINDREDI Vochimi?	1996	FRA	 AMSL FR?JUS	1:07.61			1178 pts	QFC	
18.	POU Lisa	1999	FRA	 AS MONACO NATATION	1:07.84			1171 pts	QFC	
19.	MINGEAUD Audrey	1996	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:07.85			1171 pts	QFC	
20.	JACOB Victoria	1999	FRA	 CN LA CIOTAT	1:08.18			1162 pts	QFC	
21.	HENIQUE M?lanie	1992	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	1:08.27			1159 pts	QFC	
22.	CHAUMONTET Gaelle	1996	FRA	 BOURGOGNE	1:08.50			1153 pts	QFC	
23.	CASINI Juliette	1997	BEL	 BELGIQUE	1:08.73			1146 pts	QFC	
24.	BLACKLOCK Izabella	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	1:08.84			1143 pts	QFC	
25.	CROCHERIE Clementine	1996	FRA	 CN ANTIBES	1:09.54			1123 pts		
26.	GALLERAND Marie	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:09.60			1122 pts		
27.	BELKACEMI Leslie	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:09.64			1121 pts		
28.	MARRO L?ana	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:10.07			1109 pts		
29.	DINI Martina	1998	ITA	 ITALIE	1:10.28			1103 pts		
30.	BELLON Am?lie	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:10.43			1099 pts		
31.	DELANO? Marine	1997	FRA	 ACS CORMEILLES	1:10.82			1088 pts		
32.	XAVIER Lea	1996	FRA	 ASPTT MONTPELLIER	1:10.87			1087 pts		
32.	MATRAT Clotilde	1997	FRA	 FOS-SUR-MER NATATION	1:10.87			1087 pts		
34.	VISTE Pauline	2000	FRA	 AS MONACO NATATION	1:11.02			1082 pts		
35.	SALELLES Marion	1994	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:11.35			1073 pts		
36.	LEBEAU Coraline	1995	FRA	 CN ANTIBES	1:11.49			1070 pts		
37.	ROSATO Marine	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:11.76			1062 pts		
38.	BOURGEOIS Coralie	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	1:12.09			1053 pts		
39.	ANGER Manon	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:12.28			1048 pts		
40.	LETANG Maria-El?na	1993	FRA	 CLUB DES NAGEURS DE PARIS	1:12.34			1047 pts		
41.	GAHETAU Tauin?	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:12.72			1036 pts		
42.	LABBE May-Li	1998	FRA	 AMSL FR?JUS	1:12.74			1036 pts		
43.	MARCEL Roxanne	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:12.78			1035 pts		
44.	RACCA Francesca	2000	ITA	 ITALIE	1:12.84			1033 pts		
45.	SANTAMANS Anna	1993	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:12.90			1032 pts		
46.	FRANQUELIN Margaux	1998	FRA	 CN ANTIBES	1:12.94			1030 pts		
47.	BROSSIER Aliz?e	2000	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:13.41			1018 pts		
48.	MORFEO Letizia	1997	ITA	 ITALIE	1:13.48			1016 pts		
49.	SPEYSER Margaux	2000	FRA	 CN CANNES	1:13.58			1013 pts		
50.	EUVRARD Marine	1997	FRA	 BOURGOGNE	1:13.62			1012 pts		
51.	VANHAEZEBROUCK Margo	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:13.79			1008 pts		
52.	PETIT Oph?lie	1998	FRA	 CN ANTIBES	1:13.80			1008 pts		
53.	BRENAC Mathilde	2000	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	1:13.82			1007 pts		
54.	FAFET Carmen	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:14.03			1002 pts		
55.	BARLANTINI Giorgia	1999	ITA	 ITALIE	1:14.44			991 pts		
56.	SCARPA Arianna	2000	ITA	 ITALIE	1:14.57			987 pts		
57.	ASTRUC C?cile	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:15.05			975 pts		
58.	UGO Odessa	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:15.11			973 pts		
59.	LEMONNIER Amelie	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:15.13			973 pts		
60.	CALATAYUD Levanna	2001	FRA	 CNS VALLAURIS	1:15.21			971 pts		
61.	GERBAUDO Lauriane	1998	FRA	 AS MONACO NATATION	1:15.25			970 pts		
62.	HEHLEN Elodie	1996	SUI	 SUISSE	1:15.28			969 pts		
63.	REYNAUD Coralie	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:15.43			965 pts		
64.	LAURENT Ines	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:15.56			962 pts		
65.	VANHAEZEBROUCK Ana?s	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:16.53			937 pts		
66.	ORFEI Rachele	1998	ITA	 ITALIE	1:16.66			933 pts		
67.	JANIN Oc?ane	1997	FRA	 NICE LA SEMEUSE	1:16.68			933 pts		
67.	CAROTI Costanza	1996	ITA	 ITALIE	1:16.68			933 pts		
69.	LALEVEE Claire	2000	FRA	 CN ANTIBES	1:17.01			925 pts		
70.	PERNOT L?a	1998	FRA	 BOURGOGNE	1:18.01			899 pts		
71.	PEDRI Aurora	2000	ITA	 ITALIE	1:19.12			872 pts		
72.	DUFOUR Alexandra	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:19.31			867 pts		
73.	BENON LE MOUELLIC Ameline	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	1:20.76			832 pts		
74.	ROSSI Giulia	1999	ITA	 ITALIE	1:21.73			809 pts		
75.	PANIERI Carlotta	2000	ITA	 ITALIE	1:22.64			787 pts		
76.	COLOMBINI Vittoria	1999	ITA	 ITALIE	1:24.93			735 pts		
77.	SPAGNUOLO Caterina	1998	ITA	 ITALIE	1:26.32			704 pts		
---	GIRAUDON L?a	1989	FRA	 CN 95 EZANVILLE	DNS dec			---		
---	BALMY Coralie	1987	FRA	 MULHOUSE ON	DNS dec			---		
---	MANNING Jessica	2000	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	DNS dec			---	100 Dos Messieurs - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h32)
1.	FOLDHAZI David	1995	HUN	 HONGRIE	56.88			1285 pts		
2.	MOUEDDENE Eddie	1990	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	57.01			1281 pts		
3.	KHLOPTSOV Andrii	1998	UKR	 UKRAINE	57.06			1279 pts		
4.	FESIKOV Sergey	1989	RUS	 RUSSIE	57.16			1276 pts		
5.	PIJULET Paul	1994	FRA	 AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY	57.55			1264 pts		
6.	HULME Joseph	1997	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	58.36			1239 pts		
7.	AVETAND Thomas	1995	FRA	 BEAUVAISIS AQUATIC CLUB	58.88			1223 pts		
8.	COELHO Jordan	1992	FRA	 ETAMPES NATATION	58.99			1220 pts		
100 Dos Messieurs - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h20)
1.	BONNEL Nathan	1993	FRA	 MULHOUSE ON	58.45			1236 pts		
2.	CHATRON Cyril	1995	FRA	 AMB?RIEU NATATION	59.54			1203 pts		
3.	ZOULALIAN Nicolas	1996	SUI	 SUISSE	59.73			1197 pts		
4.	D''ECCLESIIS Giordano	1995	ITA	 ITALIE	59.82			1195 pts		
5.	MERLIN William	1995	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:00.43			1176 pts		
6.	TOMELLINI Matteo	1992	ITA	 ITALIE	1:01.12			1156 pts		
7.	HEUGEL Florent	1996	FRA	 DAUPHINS DE ST-LOUIS	1:01.47			1145 pts		
8.	DELECLUSE Theo	1997	FRA	 BOURGOGNE	1:02.22			1123 pts		
100 Dos Messieurs - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h18)
1.	BELLAY Mathieu	1997	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	1:00.42			1177 pts		
2.	DIEUDONNE Louis	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:00.64			1170 pts		
3.	BARE Jeremy	1997	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	1:01.03			1158 pts		
4.	LEONARDI Valentin	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:01.28			1151 pts		
5.	COUZINET Edouard	1997	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:01.35			1149 pts		
6.	LABEAU Thomas	1994	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	1:01.42			1147 pts		
7.	CHARMEY Barnabe	1992	SUI	 SUISSE	1:02.41			1118 pts		
8.	BOBE Alann	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:02.50			1115 pts		
100 Dos Messieurs - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 08h32)
1.	MOUEDDENE Eddie	1990	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	57.44			1267 pts	QFA	
2.	FESIKOV Sergey	1989	RUS	 RUSSIE	57.83			1255 pts	QFA	
3.	FOLDHAZI David	1995	HUN	 HONGRIE	57.86			1254 pts	QFA	
4.	KHLOPTSOV Andrii	1998	UKR	 UKRAINE	57.94			1252 pts	QFA	
5.	PIJULET Paul	1994	FRA	 AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY	58.35			1239 pts	QFA	
6.	HULME Joseph	1997	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	58.97			1220 pts	QFA	
7.	AVETAND Thomas	1995	FRA	 BEAUVAISIS AQUATIC CLUB	59.12			1216 pts	QFA	
8.	COELHO Jordan	1992	FRA	 ETAMPES NATATION	59.13			1215 pts	QFA	
9.	BONNEL Nathan	1993	FRA	 MULHOUSE ON	59.19			1214 pts	QFB	
10.	D''ECCLESIIS Giordano	1995	ITA	 ITALIE	59.39			1208 pts	QFB	
11.	ZOULALIAN Nicolas	1996	SUI	 SUISSE	59.43			1206 pts	QFB	
12.	CHATRON Cyril	1995	FRA	 AMB?RIEU NATATION	59.61			1201 pts	QFB	
13.	SANTOS Alexis	1992	POR	 PORTUGAL	59.62			1201 pts	QFB	
14.	DELECLUSE Theo	1997	FRA	 BOURGOGNE	59.86			1193 pts	QFB	
15.	TOMELLINI Matteo	1992	ITA	 ITALIE	1:00.55			1173 pts	QFB	
16.	MERLIN William	1995	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:00.85			1164 pts	QFB	
17.	HEUGEL Florent	1996	FRA	 DAUPHINS DE ST-LOUIS	1:01.02			1159 pts	QFC	
18.	BARE Jeremy	1997	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	1:01.08			1157 pts	QFC	
19.	LAURE Guillaume	1996	FRA	 CN ANTIBES	1:01.10			1156 pts	QFC	
20.	DIEUDONNE Louis	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:01.11			1156 pts	QFC	
21.	BELLAY Mathieu	1997	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	1:01.50			1144 pts	QFC	
22.	COUZINET Edouard	1997	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:01.56			1143 pts	QFC	
23.	LABEAU Thomas	1994	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	1:01.72			1138 pts	QFC	
24.	LEONARDI Valentin	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:01.95			1131 pts	QFC	
25.	CHARMEY Barnabe	1992	SUI	 SUISSE	1:02.42			1117 pts		
26.	BOBE Alann	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:02.51			1115 pts		
27.	GARREAU Paul	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:02.60			1112 pts		
28.	PETIT Ambroise	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:02.63			1111 pts		
29.	KITCHING Kianu	1996	GBR	 CN CANNES	1:02.77			1107 pts		
30.	KOLESNIKOV Kliment	2000	RUS	 RUSSIE	1:03.00			1101 pts		
31.	PELOUS Thomas	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:03.06			1099 pts		
32.	LESPARRE Tanguy	1999	FRA	 CN CANNES	1:03.65			1082 pts		
33.	BELIN Victor	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:03.70			1080 pts		
34.	TURGAL Valentin	1997	FRA	 E.P SEMEAC TARBES NAT	1:03.78			1078 pts		
35.	BOSELLI Luc	1991	FRA	 CNS VALLAURIS	1:04.05			1070 pts		
36.	SPAGNUOLO Enrico	1995	ITA	 ITALIE	1:04.13			1068 pts		
37.	BOUVIER Maxence	1996	FRA	 CN ANTIBES	1:04.30			1063 pts		
38.	SICA Antonio	1997	ITA	 AS MONACO NATATION	1:04.44			1059 pts		
39.	CADIAT Maxime	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:04.75			1050 pts		
40.	MARSAU Matthias	1997	FRA	 CANET 66 NATATION	1:04.77			1050 pts		
41.	ROFRANO Thomas	1995	ITA	 ITALIE	1:05.13			1040 pts		
42.	DE FELICE Thomas	1998	FRA	 CN ANTIBES	1:05.50			1029 pts		
43.	SARZOTTI Enzo	1994	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:05.65			1025 pts		
44.	GABRIELLI Edoardo	1997	ITA	 ITALIE	1:05.73			1023 pts		
45.	LAROV Alexey	1999	RUS	 RUSSIE	1:06.06			1014 pts		
46.	VIALE Samuele	1999	ITA	 ROQUEBRUNE NATATION	1:06.94			989 pts		
47.	KOINDREDI Goroco	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	1:07.29			980 pts		
48.	KEMPF Axel	1998	FRA	 CN ANTIBES	1:07.72			968 pts		
49.	CHIABAUT Th?o	1999	MON	 AS MONACO NATATION	1:08.00			961 pts		
50.	AGUSOT J?r?my	1999	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	1:08.01			960 pts		
51.	RONZONI Carlo	1997	ITA	 ITALIE	1:08.15			956 pts		
52.	BUTEAU Corentin	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:08.71			941 pts		
53.	RAMIREZ Quentin	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:08.91			936 pts		
54.	BORZENKO Sergey	2000	RUS	 AS MONACO NATATION	1:09.78			913 pts		
55.	ANGER Nans	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:10.81			886 pts		
56.	PAOLINI Federico	1998	ITA	 ITALIE	1:10.84			885 pts		
57.	ODENT Sebastien	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:11.01			881 pts		
58.	BIENTINESI Nicola	1996	ITA	 ITALIE	1:11.04			880 pts		
59.	KNAUPP Alexandre	2000	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	1:11.24			875 pts		
60.	BOULESTEIX Valentin	2000	FRA	 AS MONACO NATATION	1:11.85			859 pts		
61.	MERLIN Lucas	1999	FRA	 TOULON VAR NATATION	1:13.08			828 pts		
62.	HEHLEN Xavier	1998	SUI	 SUISSE	1:13.25			824 pts		
63.	ERCOLINI Bruno	2000	ITA	 ITALIE	1:13.43			819 pts		
64.	BIENVENU Dorian	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:15.24			775 pts		
65.	GERBERON Thomas	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:16.41			746 pts		
66.	GREGOIRE Lilian	2000	FRA	 CARROS NATATION	1:16.42			746 pts		
67.	TRUCHI Valentin	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	1:22.54			607 pts		
---	SIRVENT Timothey	1993	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DSQ Vi			---		
---	BENICHOU Timothe	2000	FRA	 DAUPHINS GRASSE	DNS dec			---		
---	REVELAT Eymric	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	BENADDAD Ryan	1999	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	DNS dec			---		
---	DEBOURGES William	1991	FRA	 CN ANTIBES	DNS dec			---		
---	PERRET Arthur	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	STRAVIUS J?r?my	1988	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	DNS dec			---		
---	ANTOINE Valentin	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	DNS dec			---		
---	SANCHEZ TORRENS Marc	1992	ESP	 ESPAGNE	DNS dec			---	200 Brasse Dames - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h38)
1.	VALL MONTERO Jessica	1988	ESP	 ESPAGNE	2:30.19			1337 pts		
2.	PAQUIT Laura	1995	FRA	 TARBES NAUTIC CLUB	2:37.77			1239 pts		
3.	KITCHING Claudia	1995	GBR	 CN CANNES	2:37.91			1237 pts		
4.	OLMASTRONI Giulia	1993	ITA	 ITALIE	2:40.54			1204 pts		
5.	MILANESIO Alice	1997	ITA	 ITALIE	2:40.72			1201 pts		
6.	MEALLARES Aurore	1998	FRA	 MULHOUSE ON	2:41.67			1189 pts		
7.	DE RONCHI Sophie	1985	FRA	 ES MASSY NATATION	2:41.81			1188 pts		
8.	PRICE Alice	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:42.37			1181 pts		
200 Brasse Dames - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h26)
1.	VAISSE Sarah	1995	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	2:41.84			1187 pts		
2.	CLERC Celia	1997	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:42.02			1185 pts		
3.	STOCKER Jade	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:45.59			1141 pts		
4.	PANATTONI Veronica	1992	ITA	 ITALIE	2:45.66			1140 pts		
5.	CROCHERIE Clementine	1996	FRA	 CN ANTIBES	2:48.30			1108 pts		
6.	SERRAMOGLIA Kelia	1995	FRA	 CN ANTIBES	2:49.16			1098 pts		
7.	PETIT Emilie	1996	FRA	 BOURGOGNE	2:50.08			1087 pts		
8.	GIACOMONI Clemence	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:52.28			1061 pts		
200 Brasse Dames - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h22)
1.	GORDON Ruth	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:51.10			1075 pts		
2.	BOREL Carol-Ann	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	2:51.89			1065 pts		
3.	CHARLES-FRAN?OIS Lucie	1998	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:52.46			1058 pts		
4.	MOUTON Magali	1999	FRA	 CN LA CIOTAT	2:53.69			1044 pts		
5.	CHAPELET Jeanne	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:53.72			1044 pts		
6.	SAYCOCIE Claire	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:55.44			1024 pts		
7.	ZACHELIN Naomie	1998	FRA	 AMSL FR?JUS	2:56.44			1012 pts		
8.	MERCIER Jeanne	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:57.50			1000 pts		
200 Brasse Dames - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 08h48)
1.	VALL MONTERO Jessica	1988	ESP	 ESPAGNE	2:34.56			1280 pts	QFA	
2.	MILANESIO Alice	1997	ITA	 ITALIE	2:40.12			1209 pts	QFA	
3.	PAQUIT Laura	1995	FRA	 TARBES NAUTIC CLUB	2:40.20			1208 pts	QFA	
4.	KITCHING Claudia	1995	GBR	 CN CANNES	2:40.46			1205 pts	QFA	
5.	PRICE Alice	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:40.59			1203 pts	QFA	
6.	OLMASTRONI Giulia	1993	ITA	 ITALIE	2:41.32			1194 pts	QFA	
7.	DE RONCHI Sophie	1985	FRA	 ES MASSY NATATION	2:42.53			1179 pts	QFA	
8.	MEALLARES Aurore	1998	FRA	 MULHOUSE ON	2:42.71			1177 pts	QFA	
9.	VAISSE Sarah	1995	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	2:43.81			1163 pts	QFB	
10.	CLERC Celia	1997	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:43.98			1161 pts	QFB	
11.	PETIT Emilie	1996	FRA	 BOURGOGNE	2:45.31			1144 pts	QFB	
12.	STOCKER Jade	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:45.44			1143 pts	QFB	
13.	PANATTONI Veronica	1992	ITA	 ITALIE	2:48.27			1108 pts	QFB	
14.	CROCHERIE Clementine	1996	FRA	 CN ANTIBES	2:48.87			1101 pts	QFB	
15.	SERRAMOGLIA Kelia	1995	FRA	 CN ANTIBES	2:49.15			1098 pts	QFB	
16.	GIACOMONI Clemence	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:52.82			1054 pts	QFB	
17.	GORDON Ruth	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:53.03			1052 pts	QFC	
18.	SAYCOCIE Claire	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:54.29			1037 pts	QFC	
19.	MOUTON Magali	1999	FRA	 CN LA CIOTAT	2:54.72			1032 pts	QFC	
20.	CHAPELET Jeanne	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:57.36			1001 pts	QFC	
21.	CHARLES-FRAN?OIS Lucie	1998	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:58.15			992 pts	QFC	
22.	ZACHELIN Naomie	1998	FRA	 AMSL FR?JUS	2:58.46			989 pts	QFC	
23.	MERCIER Jeanne	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:58.72			986 pts	QFC	
24.	BOREL Carol-Ann	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	3:00.70			964 pts	QFC	
25.	BAILLY Marine	1999	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	3:04.74			919 pts		
26.	MURI Lisa	2000	ITA	 ITALIE	3:07.12			893 pts		
27.	PILON Dina	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	3:09.14			871 pts		
28.	SCALA Tessa	1997	FRA	 NICE LA SEMEUSE	3:11.44			846 pts		
29.	BERTRAND Pauline	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	3:11.54			845 pts		
30.	MARCHIO Manon	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	3:11.65			844 pts		
31.	VIEVILLE Caroline	1999	FRA	 CNS VALLAURIS	3:13.51			825 pts		
---	VOELLINGER Muriel	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	HENON Marie	1999	FRA	 ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT	DNS dec			---		
---	LESAFFRE Fantine	1994	FRA	 MULHOUSE ON	DNS dec			---		
---	MABBOUX Isabelle	1992	FRA	 AC BOULOGNE-BILLANCOURT	DNS dec			---		
---	BELLO Tiffany	1995	ITA	 ITALIE	DNS dec			---	200 Brasse Messieurs - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h42)
1.	COTON Quentin	1991	FRA	 CN ANTIBES	2:14.50			1300 pts		
2.	RABEISEN Thomas	1992	FRA	 CN ANTIBES	2:18.42			1244 pts		
3.	CALLAIS Quentin	1996	FRA	 CANET 66 NATATION	2:18.67			1241 pts		
4.	TROG Arnaud	1997	FRA	 MULHOUSE ON	2:26.22			1137 pts		
5.	PAQUOT Fran?ois-Xavier	1983	FRA	 AS MONACO NATATION	2:27.26			1123 pts		
6.	CALLAIS Nathan	1996	FRA	 CANET 66 NATATION	2:27.28			1123 pts		
7.	LESPARRE Tanguy	1999	FRA	 CN CANNES	2:28.06			1113 pts		
8.	CANUTO Lorenzo	1994	ITA	 ITALIE	2:28.72			1104 pts		
200 Brasse Messieurs - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h33)
1.	KURKIN Evgeniy	1998	UKR	 UKRAINE	2:23.35			1176 pts		
2.	MATTEONI Lorenzo	1997	ITA	 ITALIE	2:28.81			1103 pts		
3.	MANDALINIC Yvan	1991	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:31.34			1070 pts		
4.	BARSOTTI Matteo	1994	ITA	 ITALIE	2:33.15			1046 pts		
5.	GLASSON Nicholas	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:34.86			1024 pts		
6.	AUGER Vincent	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:36.39			1005 pts		
7.	RACO Anthony	1996	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:36.62			1002 pts		
8.	CONSTANT Yoann	1998	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:37.72			988 pts		
200 Brasse Messieurs - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h29)
1.	GUYOT Anthony	1993	SUI	 SUISSE	2:35.31			1019 pts		
2.	PERRONE Tommaso	1999	ITA	 ITALIE	2:38.87			974 pts		
3.	TELLOLI Franceso	1999	ITA	 ITALIE	2:39.82			962 pts		
4.	NEVEU Baptiste	1999	FRA	 CN ANTIBES	2:40.05			960 pts		
5.	GRONDIN Victor	1999	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	2:41.18			946 pts		
6.	BASSETTI Andrea	1997	ITA	 ITALIE	2:41.36			944 pts		
7.	WAGUET Fabien	2000	FRA	 CN ANTIBES	2:45.08			899 pts		
8.	CORDAZZO Nicolas	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:46.57			881 pts		
200 Brasse Messieurs - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 09h05)
1.	CALLAIS Quentin	1996	FRA	 CANET 66 NATATION	2:19.97			1223 pts	QFA	
2.	COTON Quentin	1991	FRA	 CN ANTIBES	2:20.17			1220 pts	QFA	
3.	RABEISEN Thomas	1992	FRA	 CN ANTIBES	2:26.34			1136 pts	QFA	
4.	PAQUOT Fran?ois-Xavier	1983	FRA	 AS MONACO NATATION	2:28.91			1102 pts	QFA	
5.	TROG Arnaud	1997	FRA	 MULHOUSE ON	2:29.32			1096 pts	QFA	
6.	CANUTO Lorenzo	1994	ITA	 ITALIE	2:29.52			1094 pts	QFA	
7.	LESPARRE Tanguy	1999	FRA	 CN CANNES	2:29.72			1091 pts	QFA	
8.	CALLAIS Nathan	1996	FRA	 CANET 66 NATATION	2:30.79			1077 pts	QFA	
9.	MANDALINIC Yvan	1991	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:31.19			1072 pts	QFB	
10.	MATTEONI Lorenzo	1997	ITA	 ITALIE	2:32.99			1048 pts	QFB	
11.	KURKIN Evgeniy	1998	UKR	 UKRAINE	2:33.49			1042 pts	QFB	
12.	GLASSON Nicholas	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:35.76			1013 pts	QFB	
13.	RACO Anthony	1996	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:37.02			997 pts	QFB	
14.	BARSOTTI Matteo	1994	ITA	 ITALIE	2:37.03			997 pts	QFB	
15.	AUGER Vincent	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:37.52			991 pts	QFB	
16.	CONSTANT Yoann	1998	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:38.24			982 pts	QFB	
17.	GUYOT Anthony	1993	SUI	 SUISSE	2:38.89			974 pts	QFC	
18.	PERRONE Tommaso	1999	ITA	 ITALIE	2:40.37			956 pts	QFC	
19.	GRONDIN Victor	1999	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	2:41.39			943 pts	QFC	
20.	TELLOLI Franceso	1999	ITA	 ITALIE	2:41.73			939 pts	QFC	
21.	NEVEU Baptiste	1999	FRA	 CN ANTIBES	2:41.80			938 pts	QFC	
22.	BASSETTI Andrea	1997	ITA	 ITALIE	2:42.71			927 pts	QFC	
23.	WAGUET Fabien	2000	FRA	 CN ANTIBES	2:46.54			881 pts	QFC	
24.	CORDAZZO Nicolas	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:48.36			860 pts	QFC	
25.	MAZEAU Paul	1998	FRA	 CN ANTIBES	2:48.58			857 pts		
26.	CHAMBEAU J?r?me	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	3:03.33			694 pts		
---	BATAHI Nouamane	1994	MAR	 CN CANNES	DSQ Vi			---		
---	BECCARIA Simone	1999	ITA	 ITALIE	DSQ Ai			---		
---	REDON Emmanuel	1997	FRA	 CN ANTIBES	DNS dec			---		
---	DEBOURGES William	1991	FRA	 CN ANTIBES	DNS decForfait d?clar?			---		
---	DILLMANN Kevin	1989	FRA	 CNS VALLAURIS	DNS dec			---		
---	PEIRONE Mattia	1998	ITA	 ITALIE	DNS dec			---		
---	ARMARTYS Alex	1998	FRA	 NICE LA SEMEUSE	DNS dec			---		
---	TEDESCO Alessandro	1996	ITA	 ITALIE	DNS dec			---		50 Papillon Messieurs - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h51)
1.	PROUD Benjamin	1994	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	23.67			1366 pts		
2.	GOVOROV Andrey	1992	UKR	 UKRAINE	23.85			1354 pts		
3.	KOROTYSHKIN Evgeny	1983	RUS	 RUSSIE	24.68			1300 pts		
4.	REGINI Erik	1987	ITA	 ITALIE	24.89			1286 pts		
4.	FESIKOV Sergey	1989	RUS	 RUSSIE	24.89			1286 pts		
6.	CHERNOV Mark	1997	RUS	 RUSSIE	25.18			1268 pts		
7.	COELHO Jordan	1992	FRA	 ETAMPES NATATION	25.49			1248 pts		
8.	MOUEDDENE Eddie	1990	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	25.83			1227 pts		
50 Papillon Messieurs - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h40)
1.	QUAMMIE Qula?s	1995	FRA	 MEGAQUARIUS CLUB GUYANE	25.47			1249 pts		
2.	PERALTA GALLEGO Carlos	1994	ESP	 ESPAGNE	25.51			1247 pts		
3.	BOLOGNESI Andrea	1993	ITA	 AS MONACO NATATION	25.58			1242 pts		
4.	PATAMIA Jean-Baptiste	1993	FRA	 CN ANTIBES	25.72			1233 pts		
5.	BOBRAKOV Ihor	1998	UKR	 UKRAINE	25.90			1222 pts		
6.	HARMUTH Alexandre	1993	FRA	 DAUPHINS DE ST-LOUIS	25.95			1219 pts		
7.	GARZOTTO Guillaume	1997	FRA	 CN ANTIBES	26.19			1204 pts		
8.	ATTELLESEY Ahmad	1995	LBA	 LIBYE	26.27			1199 pts		
50 Papillon Messieurs - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h39)
1.	PEREPELITSA Vladyslav	1997	UKR	 UKRAINE	26.33			1195 pts		
2.	ZOULALIAN Nicolas	1996	SUI	 SUISSE	26.48			1186 pts		
3.	BATAHI Nouamane	1994	MAR	 CN CANNES	26.67			1175 pts		
4.	TORMENTO Hugo	1993	FRA	 MULHOUSE ON	26.68			1174 pts		
5.	BATTAGLIA Andrea	1996	ITA	 ITALIE	26.71			1172 pts		
6.	MERLIN Hugo	1995	FRA	 BOURGOGNE	26.86			1163 pts		
7.	DAHILL ROWAN Declan	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	27.03			1153 pts		
8.	DELECLUSE Theo	1997	FRA	 BOURGOGNE	27.10			1148 pts		
50 Papillon Messieurs - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 09h32)
1.	PROUD Benjamin	1994	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	23.71			1363 pts	QFA	
2.	JAMES Antony	1989	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	24.24			1328 pts	QFA	
3.	GOVOROV Andrey	1992	UKR	 UKRAINE	24.25			1328 pts	QFA	
4.	KOROTYSHKIN Evgeny	1983	RUS	 RUSSIE	24.89			1286 pts	QFA	
5.	REGINI Erik	1987	ITA	 ITALIE	24.96			1282 pts	QFA	
6.	FESIKOV Sergey	1989	RUS	 RUSSIE	25.01			1278 pts	QFA	
7.	MOUEDDENE Eddie	1990	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	25.46			1250 pts	QFA	
8.	COELHO Jordan	1992	FRA	 ETAMPES NATATION	25.47			1249 pts	QFA	
9.	CHERNOV Mark	1997	RUS	 RUSSIE	25.50			1247 pts	QFB	
10.	PATAMIA Jean-Baptiste	1993	FRA	 CN ANTIBES	25.58			1242 pts	QFB	
10.	VERA ORTIZ Joe	1992	ESP	 CNS VALLAURIS	25.58			1242 pts	QFB	
12.	COGGI Valerio	1994	ITA	 CN ANTIBES	25.59			1242 pts	QFB	
13.	QUAMMIE Qula?s	1995	FRA	 MEGAQUARIUS CLUB GUYANE	25.64			1239 pts	QFB	
14.	PERALTA GALLEGO Carlos	1994	ESP	 ESPAGNE	25.70			1235 pts	QFB	
15.	BOBRAKOV Ihor	1998	UKR	 UKRAINE	25.80			1228 pts	QFB	
16.	BOLOGNESI Andrea	1993	ITA	 AS MONACO NATATION	26.01			1215 pts	QFB	
17.	GARZOTTO Guillaume	1997	FRA	 CN ANTIBES	26.04			1213 pts	QFC	
18.	AVETAND Thomas	1995	FRA	 BEAUVAISIS AQUATIC CLUB	26.11			1209 pts	QFC	
19.	HARMUTH Alexandre	1993	FRA	 DAUPHINS DE ST-LOUIS	26.15			1207 pts	QFC	
20.	ATTELLESEY Ahmad	1995	LBA	 LIBYE	26.16			1206 pts	QFC	
21.	TORMENTO Hugo	1993	FRA	 MULHOUSE ON	26.35			1194 pts	QFC	
22.	VIGROUX S?bastien	1993	FRA	 MULHOUSE ON	26.43			1189 pts	QFC	
23.	ZOULALIAN Nicolas	1996	SUI	 SUISSE	26.46			1187 pts	QFC	
24.	BATAHI Nouamane	1994	MAR	 CN CANNES	26.54			1183 pts	QFC	
25.	PEREPELITSA Vladyslav	1997	UKR	 UKRAINE	26.60			1179 pts		
26.	MERLIN Hugo	1995	FRA	 BOURGOGNE	26.62			1178 pts		
27.	LAURE Guillaume	1996	FRA	 CN ANTIBES	26.66			1175 pts		
28.	DESPLAT Yvain	1995	FRA	 CNS VALLAURIS	26.74			1170 pts		
29.	DELECLUSE Theo	1997	FRA	 BOURGOGNE	26.81			1166 pts		
30.	BATTAGLIA Andrea	1996	ITA	 ITALIE	26.90			1161 pts		
31.	DAHILL ROWAN Declan	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	26.98			1156 pts		
31.	FOLDHAZI David	1995	HUN	 HONGRIE	26.98			1156 pts		
33.	CADIAT Maxime	1997	FRA	 CN ANTIBES	27.02			1153 pts		
34.	ABDOLRASHID AJDARI Mohammad	1994	IRI	 NICE LA SEMEUSE	27.05			1151 pts		
35.	DE RAUCOURT Vincent	1995	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	27.07			1150 pts		
36.	BOUVIER Maxence	1996	FRA	 CN ANTIBES	27.17			1144 pts		
37.	DUFAYET Guillaume	1997	FRA	 CN ANTIBES	27.25			1139 pts		
38.	FERRARA Jeremy	1997	FRA	 NICE LA SEMEUSE	27.42			1129 pts		
39.	MOROZ Oleksandr	1999	UKR	 UKRAINE	27.56			1121 pts		
40.	SLOBODA Arnold	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	27.60			1118 pts		
41.	DAS DORES PEDRO Thomas	1997	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	27.69			1113 pts		
42.	JAMMES Thomas	1996	FRA	 SO MILLAU N	27.77			1108 pts		
43.	BARE Jeremy	1997	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	27.79			1107 pts		
44.	MANDALINIC Yvan	1991	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	27.87			1102 pts		
45.	SARZOTTI Enzo	1994	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	27.95			1097 pts		
45.	ANGELY Slowan	1998	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	27.95			1097 pts		
47.	BELIN Victor	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	28.37			1073 pts		
48.	KOINDREDI Goroco	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	28.72			1052 pts		
49.	BARTOLOMMEI Marco	1996	ITA	 ITALIE	28.78			1049 pts		
50.	PULSEN Maxime	1997	FRA	 NICE LA SEMEUSE	28.86			1044 pts		
51.	VIALE Samuele	1999	ITA	 ROQUEBRUNE NATATION	29.08			1032 pts		
52.	ODENT Sydney	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	29.27			1021 pts		
53.	CHIAPPETTA Lorenzo	1998	ITA	 ITALIE	29.62			1001 pts		
54.	QUAGLIERINI Tommaso	1998	ITA	 ITALIE	29.76			993 pts		
55.	BUTEAU Corentin	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	29.84			988 pts		
56.	LAMBERT Nicolas	1999	FRA	 TOULON VAR NATATION	29.87			987 pts		
57.	ALFONSO Julien	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	30.04			977 pts		
58.	BRAVI Tom	1998	FRA	 NICE LA SEMEUSE	30.07			975 pts		
59.	JACQUES Kevin	1998	FRA	 CN ANTIBES	30.09			974 pts		
60.	SENO Sergio	1999	ITA	 ITALIE	30.34			960 pts		
60.	MERLINO Davide	1996	ITA	 ITALIE	30.34			960 pts		
62.	ROSSO Vincent	1996	FRA	 NICE LA SEMEUSE	30.53			950 pts		
63.	HEHLEN Xavier	1998	SUI	 SUISSE	30.58			947 pts		
64.	CORDAZZO Matt?o	1999	FRA	 TOULON VAR NATATION	30.86			932 pts		
65.	GREGOIRE Lilian	2000	FRA	 CARROS NATATION	31.28			909 pts		
66.	DALMAIS Arnaud	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	31.50			897 pts		
67.	SIAD S?bastien	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	31.77			883 pts		
68.	COUTANT Victor	2000	FRA	 CN ANTIBES	31.87			878 pts		
69.	ANGER Nans	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	33.40			798 pts		
70.	ROSELLINI Vittorio	2000	ITA	 ITALIE	34.60			739 pts		
71.	DULON No?	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	34.77			731 pts		
72.	BAUSONE Federigo	1999	ITA	 ITALIE	34.87			726 pts		
73.	GAGLIO Domenico	1998	ITA	 ITALIE	35.85			679 pts		
74.	SANTARELLI Sylvain	2000	FRA	 TOULON VAR NATATION	36.80			636 pts		
---	STRAVIUS J?r?my	1988	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	DNS dec			---		
---	DURANDO Adrian	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	DNS dec			---		
---	DILLMANN Kevin	1989	FRA	 CNS VALLAURIS	DNS dec			---		
---	COTON Quentin	1991	FRA	 CN ANTIBES	DNS dec			---		
---	CHERNOV George	1996	UKR	 UKRAINE	DNS dec			---		
---	BERNIER Brayan	1989	FRA	 CN ANTIBES	DNS dec			---		
---	LAURET Valentin	1999	FRA	 NICE LA SEMEUSE	DNS dec			---	200 Nage Libre Dames - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h56)
1.	BONNET Charlotte	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:58.87			1346 pts		
2.	MUFFAT Camille	1989	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:00.03			1326 pts		
3.	BALMY Coralie	1987	FRA	 MULHOUSE ON	2:00.22			1323 pts		
4.	LAZARE Myl?ne	1987	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:01.44			1302 pts		
5.	LEE Shauna	1995	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:02.26			1288 pts		
6.	VAN ROUWENDAAL Sharon	1993	NED	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:03.48			1268 pts		
7.	COSTA SCHMID Melanie	1989	ESP	 ESPAGNE	2:03.86			1262 pts		
8.	VERTIGANS Grace	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:04.20			1256 pts		
200 Nage Libre Dames - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h44)
1.	HACHE Clo?	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:02.17			1290 pts		
2.	GOMEZ CORTES Beatriz	1994	ESP	 ESPAGNE	2:03.90			1261 pts		
3.	SCERBINSKAITE Jurate	1994	LTU	 LITUANIE	2:04.45			1252 pts		
4.	MOREL Aliz?e	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:06.50			1218 pts		
5.	BOWEN Megan	1997	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:06.72			1215 pts		
6.	PETIT Cassandra	1995	FRA	 CN ANTIBES	2:06.74			1214 pts		
7.	TRUJILLO Anne-Sophie	1996	FRA	 CN ANTIBES	2:08.86			1180 pts		
8.	BRUNO Justine	1994	FRA	 BEAUVAISIS AQUATIC CLUB	2:10.49			1154 pts		
200 Nage Libre Dames - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h41)
1.	MABBOUX Isabelle	1992	FRA	 AC BOULOGNE-BILLANCOURT	2:04.58			1250 pts		
2.	ARLANDIS Anais	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:07.17			1207 pts		
3.	MANAKOVA Anastasia	1999	UKR	 UKRAINE	2:07.60			1200 pts		
4.	CASINI Juliette	1997	BEL	 BELGIQUE	2:09.34			1172 pts		
5.	CAVALLINI Denise	1995	ITA	 ITALIE	2:10.13			1160 pts		
6.	WISHAUPT Camille	1998	FRA	 MULHOUSE ON	2:10.80			1149 pts		
7.	SCORDIA M?lina	1997	FRA	 CN C?VENNES AL?S	2:11.39			1140 pts		
8.	GONEN-COHEN Tamir	1997	ISR	 ISRA?L	2:11.43			1139 pts		
200 Nage Libre Dames - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 09h43)
1.	BONNET Charlotte	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:00.48			1318 pts	QFA	
2.	MUFFAT Camille	1989	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:01.74			1297 pts	QFA	
3.	BALMY Coralie	1987	FRA	 MULHOUSE ON	2:02.01			1293 pts	QFA	
4.	LAZARE Myl?ne	1987	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:02.28			1288 pts	QFA	
5.	LEE Shauna	1995	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:02.43			1286 pts	QFA	
6.	VERTIGANS Grace	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:02.48			1285 pts	QFA	
7.	COSTA SCHMID Melanie	1989	ESP	 ESPAGNE	2:03.03			1276 pts	QFA	
8.	VAN ROUWENDAAL Sharon	1993	NED	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:04.04			1259 pts	QFA	
9.	HACHE Clo?	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:04.16			1257 pts	QFB	
10.	GOMEZ CORTES Beatriz	1994	ESP	 ESPAGNE	2:04.26			1255 pts	QFB	
11.	MOREL Aliz?e	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:05.21			1239 pts	QFB	
12.	SCERBINSKAITE Jurate	1994	LTU	 LITUANIE	2:05.60			1233 pts	QFB	
13.	CODEVELLE Coralie	1992	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:06.97			1211 pts	QFB	
14.	BOWEN Megan	1997	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:07.89			1196 pts	QFB	
15.	BRUNO Justine	1994	FRA	 BEAUVAISIS AQUATIC CLUB	2:07.91			1195 pts	QFB	
16.	TRUJILLO Anne-Sophie	1996	FRA	 CN ANTIBES	2:08.58			1185 pts	QFB	
17.	PETIT Cassandra	1995	FRA	 CN ANTIBES	2:08.59			1185 pts	QFC	
18.	MANAKOVA Anastasia	1999	UKR	 UKRAINE	2:09.32			1173 pts	QFC	
19.	MABBOUX Isabelle	1992	FRA	 AC BOULOGNE-BILLANCOURT	2:09.58			1169 pts	QFC	
20.	WISHAUPT Camille	1998	FRA	 MULHOUSE ON	2:09.74			1166 pts	QFC	
21.	BERTHIER Julie	1994	FRA	 MULHOUSE ON	2:10.16			1159 pts	QFC	
22.	CASINI Juliette	1997	BEL	 BELGIQUE	2:10.18			1159 pts	QFC	
23.	GONEN-COHEN Tamir	1997	ISR	 ISRA?L	2:10.38			1156 pts	QFC	
24.	ARLANDIS Anais	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:10.40			1156 pts	QFC	
25.	SCORDIA M?lina	1997	FRA	 CN C?VENNES AL?S	2:10.48			1154 pts		
26.	CAVALLINI Denise	1995	ITA	 ITALIE	2:10.59			1153 pts		
27.	TERRENI Sara	1999	ITA	 ITALIE	2:10.75			1150 pts		
28.	FAFET Carmen	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:11.25			1142 pts		
29.	DA ROCHA MARCE Duane	1988	ESP	 ESPAGNE	2:11.29			1142 pts		
30.	CHAUMONTET Gaelle	1996	FRA	 BOURGOGNE	2:11.30			1141 pts		
31.	BRISFER Clara	1997	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	2:11.40			1140 pts		
32.	GOUSSET Ang?le	1995	FRA	 BOURGOGNE	2:11.47			1139 pts		
33.	KOINDREDI Vochimi?	1996	FRA	 AMSL FR?JUS	2:12.13			1128 pts		
34.	QUARD Lisa	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:12.25			1126 pts		
35.	BEAUGRAND Cassandre	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:12.58			1121 pts		
36.	HILL Charlotte	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	2:12.89			1116 pts		
37.	CZERNIAK Monika	1992	POL	 CO SAINT-DIZIER NATATION	2:13.14			1113 pts		
38.	LOMBARDI Gemma	1999	ITA	 ITALIE	2:13.41			1108 pts		
39.	FEDI Marta	1998	ITA	 ITALIE	2:13.61			1105 pts		
40.	PAQUIT Laura	1995	FRA	 TARBES NAUTIC CLUB	2:14.48			1092 pts		
41.	MONGES Clara	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:14.68			1089 pts		
42.	GALATEAU Pauline	1994	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	2:14.77			1087 pts		
43.	MAHIEU Pauline	1999	FRA	 US ST-ANDR?	2:15.31			1079 pts		
44.	BONADA Marta	1998	ITA	 ITALIE	2:15.41			1077 pts		
45.	MAITROT Ana?lle	1999	FRA	 DAUPHINS TOULOUSE OEC	2:15.43			1077 pts		
46.	ROSATO Marine	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:15.49			1076 pts		
47.	SALELLES Marion	1994	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:15.62			1074 pts		
48.	PECHE Morgane	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	2:15.92			1070 pts		
49.	DANI Giulia	2000	ITA	 ITALIE	2:16.10			1067 pts		
50.	DEL''HOMME Laurine	1997	FRA	 CLUB DES NAGEURS DE PARIS	2:16.31			1064 pts		
51.	HEHLEN Elodie	1996	SUI	 SUISSE	2:16.43			1062 pts		
52.	ELEGANT Charlotte	1996	FRA	 CNS VALLAURIS	2:16.83			1056 pts		
53.	CRETIER Oana	1999	FRA	 CN ANTIBES	2:17.24			1050 pts		
54.	BEN MANSOUR C?lina	1999	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:17.26			1049 pts		
55.	GAHETAU Tauin?	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:17.54			1045 pts		
56.	NARDINI Elena	1993	ITA	 ITALIE	2:17.91			1039 pts		
57.	POLLI Greta	1997	ITA	 ITALIE	2:18.08			1037 pts		
58.	BELKACEMI Leslie	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	2:18.36			1033 pts		
59.	CALATAYUD Levanna	2001	FRA	 CNS VALLAURIS	2:18.62			1029 pts		
60.	HEURTAUX Celia	2000	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:19.07			1022 pts		
61.	PINEAU Chirine	1998	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:19.11			1021 pts		
62.	EL HAZZAZ Zineb	1993	MAR	 CN ANTIBES	2:19.23			1020 pts		
63.	GALLERAND Marie	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:19.31			1019 pts		
64.	LE CALLONEC Chlo?	1999	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:19.94			1009 pts		
65.	SANDER Kim-anh	1999	FRA	 CNS VALLAURIS	2:21.24			990 pts		
66.	PISTORESI Greta	1999	ITA	 ITALIE	2:21.25			990 pts		
67.	LALEVEE Claire	2000	FRA	 CN ANTIBES	2:22.00			979 pts		
68.	JACOB Victoria	1999	FRA	 CN LA CIOTAT	2:22.30			974 pts		
69.	BARONCHELLI Margot	2000	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:22.63			970 pts		
70.	MORON Juliette	1997	FRA	 NICE LA SEMEUSE	2:23.19			962 pts		
71.	GAGLIO Victoria	1999	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:23.61			955 pts		
72.	IEMMOLO Julie	1999	FRA	 CN ETANG DE BERRE	2:23.66			955 pts		
73.	MORFEO Veronica	1998	ITA	 ITALIE	2:23.78			953 pts		
74.	LABBE May-Li	1998	FRA	 AMSL FR?JUS	2:23.90			951 pts		
75.	PENAUD Laura	1999	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:24.95			936 pts		
76.	PEREIRA FERREIRA Anarita	1997	POR	 AS MONACO NATATION	2:25.03			935 pts		
77.	GIOLLO Anastasia	1999	ITA	 AS MONACO NATATION	2:25.13			934 pts		
78.	SPEYSER Margaux	2000	FRA	 CN CANNES	2:25.97			922 pts		
79.	FREZEL S?l?ne	1999	FRA	 CN ANTIBES	2:26.29			917 pts		
80.	PETIT Coralie	1998	FRA	 CN ANTIBES	2:26.39			916 pts		
81.	GUGLIELMI Emma	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:27.65			898 pts		
82.	DEGIOVANNI Valentine	1999	FRA	 CNS VALLAURIS	2:28.07			892 pts		
83.	BERNARD Julie	1999	FRA	 CN ETANG DE BERRE	2:28.28			889 pts		
84.	SAYCOCIE Claire	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:28.82			882 pts		
85.	BOURGEOIS Coralie	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	2:29.80			868 pts		
86.	MOUTON Magali	1999	FRA	 CN LA CIOTAT	2:30.06			865 pts		
87.	MARCHIO Manon	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:31.75			842 pts		
88.	LABARDE Manon	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:31.94			839 pts		
89.	BENON LE MOUELLIC Ameline	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	2:32.77			828 pts		
90.	ROSSI Lucrezia	1999	ITA	 ITALIE	2:36.07			784 pts		
---	MICHAILOF Coline	1997	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	DNS dec			---		
---	WATTEL Marie	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	GHEORGHIU Camille	1996	FRA	 CN ANTIBES	DNS dec			---		
---	LESPARRE Mailys	1997	FRA	 CN CANNES	DNS dec			---	200 Nage Libre Messieurs - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 18h59)
1.	POLISHCHUK Mikhail	1989	RUS	 RUSSIE	1:50.11			1295 pts		
2.	DURAN NAVIA Miguel	1995	ESP	 ESPAGNE	1:51.16			1276 pts		
3.	FUCHS Th?o	1993	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	1:51.87			1263 pts		
4.	VIGROUX S?bastien	1993	FRA	 MULHOUSE ON	1:53.86			1228 pts		
5.	CONTARDO Felipe	1995	FRA	 MULHOUSE ON	1:53.88			1227 pts		
6.	COGGI Valerio	1994	ITA	 CN ANTIBES	1:54.37			1219 pts		
7.	MARTINS Kevin	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:54.77			1211 pts		
8.	ROVIRA GUILLEN Arnau	1995	ESP	 ESPAGNE	1:59.77			1125 pts		
200 Nage Libre Messieurs - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h50)
1.	FLEITH Alexandre	1996	FRA	 MULHOUSE ON	1:54.18			1222 pts		
2.	STRYUKOV Andriy	1996	UKR	 UKRAINE	1:55.08			1206 pts		
3.	LAMBERT Hugo	1993	FRA	 BOURGOGNE	1:55.29			1202 pts		
4.	ABAGNALE Michele	1996	ITA	 ITALIE	1:55.84			1193 pts		
5.	HORTER Nicolas	1995	FRA	 MULHOUSE ON	1:56.08			1188 pts		
6.	CALZADA MUNOZ Marc	1995	ESP	 ESPAGNE	1:56.35			1184 pts		
7.	GARZOTTO Guillaume	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:57.08			1171 pts		
8.	SHEVTSOV Sergey	1998	UKR	 UKRAINE	1:57.36			1166 pts		
200 Nage Libre Messieurs - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h47)
1.	MYKHAYLYUK Mykyta	1997	UKR	 UKRAINE	1:56.81			1176 pts		
2.	WINLING Simon	1996	FRA	 BOURGOGNE	1:58.73			1143 pts		
3.	BENEZECH Maxence	1991	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	1:59.56			1128 pts		
4.	SELWAY Gabriel	1996	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	1:59.61			1128 pts		
5.	DIEUDONNE Louis	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:59.67			1127 pts		
6.	DUCLAUX Maxime	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:59.68			1126 pts		
---	PIELOWSKI Krzysztof	1991	POL	 CO SAINT-DIZIER NATATION	DNS dec			---		
---	CASTERA Mathis	1996	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	DNS dec			---		
200 Nage Libre Messieurs - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 10h16)
1.	DURAN NAVIA Miguel	1995	ESP	 ESPAGNE	1:52.10			1259 pts	QFA	
2.	FUCHS Th?o	1993	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	1:53.67			1231 pts	QFA	
3.	POLISHCHUK Mikhail	1989	RUS	 RUSSIE	1:53.95			1226 pts	QFA	
4.	VIGROUX S?bastien	1993	FRA	 MULHOUSE ON	1:54.16			1222 pts	QFA	
5.	ROVIRA GUILLEN Arnau	1995	ESP	 ESPAGNE	1:54.29			1220 pts	QFA	
6.	CONTARDO Felipe	1995	FRA	 MULHOUSE ON	1:54.52			1216 pts	QFA	
7.	MARTINS Kevin	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	1:54.55			1215 pts	QFA	
8.	VERA ORTIZ Joe	1992	ESP	 CNS VALLAURIS	1:54.70			1213 pts	QFA	
9.	COGGI Valerio	1994	ITA	 CN ANTIBES	1:54.75			1212 pts	QFB	
10.	COELHO Jordan	1992	FRA	 ETAMPES NATATION	1:54.76			1212 pts	QFB	
11.	STRYUKOV Andriy	1996	UKR	 UKRAINE	1:54.83			1210 pts	QFB	
12.	FLEITH Alexandre	1996	FRA	 MULHOUSE ON	1:54.94			1208 pts	QFB	
13.	TORMENTO Hugo	1993	FRA	 MULHOUSE ON	1:55.56			1198 pts	QFB	
14.	LAMBERT Hugo	1993	FRA	 BOURGOGNE	1:56.02			1190 pts	QFB	
15.	HORTER Nicolas	1995	FRA	 MULHOUSE ON	1:56.04			1189 pts	QFB	
16.	DUPUIS Igor	1995	FRA	 MULHOUSE ON	1:56.30			1185 pts	QFB	
17.	SHEVTSOV Sergey	1998	UKR	 UKRAINE	1:56.91			1174 pts	QFC	
18.	CALZADA MUNOZ Marc	1995	ESP	 ESPAGNE	1:57.10			1171 pts	QFC	
19.	LEGOUT Pierre	1996	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	1:57.15			1170 pts	QFC	
20.	GARZOTTO Guillaume	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:57.31			1167 pts	QFC	
21.	ABAGNALE Michele	1996	ITA	 ITALIE	1:57.53			1163 pts	QFC	
22.	MYKHAYLYUK Mykyta	1997	UKR	 UKRAINE	1:57.93			1156 pts	QFC	
23.	PIELOWSKI Krzysztof	1991	POL	 CO SAINT-DIZIER NATATION	1:58.31			1150 pts	QFC	
24.	DUCLAUX Maxime	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:58.44			1148 pts	QFC	
25.	JULIO Rapha?l	1993	FRA	 MULHOUSE ON	1:58.70			1143 pts		
26.	DIEUDONNE Louis	1997	FRA	 CN ANTIBES	1:58.81			1141 pts		
27.	BENEZECH Maxence	1991	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	1:59.16			1135 pts		
28.	WINLING Simon	1996	FRA	 BOURGOGNE	1:59.24			1134 pts		
29.	SELWAY Gabriel	1996	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	1:59.45			1130 pts		
30.	CASTERA Mathis	1996	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:00.22			1117 pts		
31.	LAURE Guillaume	1996	FRA	 CN ANTIBES	2:00.33			1115 pts		
31.	CAYOT Alexandre	1996	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:00.33			1115 pts		
33.	PIJULET Paul	1994	FRA	 AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY	2:00.34			1115 pts		
34.	PHEDOL Swan	1996	FRA	 MULHOUSE ON	2:00.49			1113 pts		
35.	BOILEAU Samson	1999	FRA	 MULHOUSE ON	2:00.54			1112 pts		
36.	CHARMEY Barnabe	1992	SUI	 SUISSE	2:00.85			1107 pts		
37.	QUAMMIE Qula?s	1995	FRA	 MEGAQUARIUS CLUB GUYANE	2:00.87			1106 pts		
38.	JAMMES Thomas	1996	FRA	 SO MILLAU N	2:00.94			1105 pts		
39.	MIATTI Kryls	1999	FRA	 MULHOUSE ON	2:00.98			1104 pts		
40.	HEUGEL Florent	1996	FRA	 DAUPHINS DE ST-LOUIS	2:01.01			1104 pts		
41.	GREAU Alexandre	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:01.29			1099 pts		
42.	GARREAU Paul	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:01.32			1099 pts		
43.	BACHMANN Mathieu	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:01.34			1098 pts		
44.	KORSHAK Bogdan	1997	UKR	 UKRAINE	2:01.44			1097 pts		
45.	DUVAL Antoine	1995	FRA	 BOURGOGNE	2:01.85			1090 pts		
46.	FUSCH Adrien	1997	FRA	 FOS-SUR-MER NATATION	2:02.02			1087 pts		
47.	DI ROSA Michele	1995	ITA	 ITALIE	2:02.25			1083 pts		
48.	REDON Emmanuel	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:02.43			1080 pts		
49.	CADIAT Maxime	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:02.65			1076 pts		
50.	BELLAY Mathieu	1997	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:02.66			1076 pts		
51.	TIRSKIKH Anatoly	1999	UKR	 UKRAINE	2:02.69			1076 pts		
52.	DESPLAT Yvain	1995	FRA	 CNS VALLAURIS	2:02.85			1073 pts		
53.	SHUKHININ Danyl	1999	RUS	 RUSSIE	2:02.95			1071 pts		
54.	BATTAGLIA Marco	1996	ITA	 ITALIE	2:02.99			1071 pts		
55.	PELOUS Thomas	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:03.03			1070 pts		
56.	LIBOZ Thomas	1997	FRA	 BOURGOGNE	2:03.05			1070 pts		
57.	DAL MASO Filippo	1999	ITA	 ITALIE	2:03.14			1068 pts		
58.	MERLIN William	1995	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:03.19			1067 pts		
59.	BONASERA Marco	1997	ITA	 ITALIE	2:03.26			1066 pts		
60.	PROVENZANO Lorenzo	1995	ITA	 ITALIE	2:03.35			1065 pts		
61.	ARIAS DOURDET Pol	1996	FRA	 CN FONT-ROMEU-CERDAGNE	2:03.53			1062 pts		
62.	KUBICA Florian	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:03.86			1056 pts		
63.	MORELLI Leonardo	1996	ITA	 ITALIE	2:03.90			1056 pts		
64.	MOULON William	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:04.02			1054 pts		
65.	FAZARI Vincent	1998	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:04.29			1049 pts		
66.	LABEAU Thomas	1994	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:04.41			1047 pts		
67.	SICA Antonio	1997	ITA	 AS MONACO NATATION	2:04.72			1042 pts		
68.	MURI Alessio	1998	ITA	 ITALIE	2:04.89			1039 pts		
69.	MUFFAT Quentin	1994	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:04.92			1039 pts		
69.	LABOUBE Cyril	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	2:04.92			1039 pts		
71.	BOBE Alann	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:05.10			1036 pts		
72.	DE RAUCOURT Vincent	1995	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	2:05.12			1036 pts		
73.	SBRANA Filippo	1999	ITA	 ITALIE	2:05.15			1035 pts		
74.	FALCHI Fabio	1996	ITA	 ITALIE	2:05.32			1032 pts		
75.	TURGAL Valentin	1997	FRA	 E.P SEMEAC TARBES NAT	2:06.51			1013 pts		
76.	BRENAC Arthur	1998	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:06.52			1013 pts		
77.	GRIGORISHIN Ivan	1998	RUS	 RUSSIE	2:06.60			1012 pts		
78.	CONSTANT Yoann	1998	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:06.75			1009 pts		
79.	TORRE Lorenzo	1997	ITA	 ITALIE	2:07.19			1002 pts		
80.	FEYFANT J?r?my	1995	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:07.21			1002 pts		
81.	TACCINI Lorenzo	1989	ITA	 ITALIE	2:07.25			1001 pts		
82.	VILLARD Vivien	1994	FRA	 NICE LA SEMEUSE	2:07.37			999 pts		
83.	ANGELY Slowan	1998	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:07.39			999 pts		
84.	DANJOU Mathieu	1999	FRA	 CN CANNES	2:08.40			983 pts		
84.	FALLENI Francesco	1998	ITA	 ITALIE	2:08.40			983 pts		
86.	ROSSO Vincent	1996	FRA	 NICE LA SEMEUSE	2:08.54			981 pts		
87.	CHAFFARD Cl?ment	1998	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	2:09.00			973 pts		
88.	KEMPF Axel	1998	FRA	 CN ANTIBES	2:09.33			968 pts		
89.	BERNIER Brayan	1989	FRA	 CN ANTIBES	2:09.75			961 pts		
90.	SARMAN LOPEZ Romain	1999	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:10.74			946 pts		
91.	VIALE Samuele	1999	ITA	 ROQUEBRUNE NATATION	2:10.77			945 pts		
92.	DESARMENIEN Nolan	1998	FRA	 CN FONT-ROMEU-CERDAGNE	2:10.82			945 pts		
93.	GRECH Tristan	1999	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:11.66			932 pts		
94.	ODENT Sebastien	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:11.74			930 pts		
95.	GINESTA Teo	2000	FRA	 CN ANTIBES	2:11.91			928 pts		
96.	KNAUPP Alexandre	2000	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	2:12.77			915 pts		
97.	MARTIN Anthony	2000	FRA	 DAUPHINS GRASSE	2:14.12			894 pts		
98.	FOLLAIN Mathis	1999	FRA	 CN ANTIBES	2:14.27			892 pts		
99.	BROGIALDI L?o	1999	FRA	 AS MONACO NATATION	2:14.99			881 pts		
100.	BARRALIS Fabien	1993	FRA	 NICE LA SEMEUSE	2:15.09			879 pts		
101.	BOTTAI Tommaso	1999	ITA	 ITALIE	2:15.38			875 pts		
102.	FANTUZZI Matteo	1999	ITA	 ITALIE	2:16.16			863 pts		
103.	BEAUGRAND Paul	2000	FRA	 CN ANTIBES	2:16.35			860 pts		
104.	BOULESTEIX Valentin	2000	FRA	 AS MONACO NATATION	2:18.03			836 pts		
105.	SIAD S?bastien	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	2:18.62			827 pts		
106.	DUFAYET Guillaume	1997	FRA	 CN ANTIBES	2:19.61			813 pts		
107.	PAOLINI Federico	1998	ITA	 ITALIE	2:19.75			811 pts		
108.	FILIPPI Igor	1998	ITA	 ITALIE	2:22.00			778 pts		
109.	CARLES Ludovic	1999	FRA	 CNS VALLAURIS	2:24.04			750 pts		
110.	VANNI Paolo	2000	ITA	 ITALIE	2:26.96			710 pts		
111.	GREGOIRE Lilian	2000	FRA	 CARROS NATATION	2:27.05			709 pts		
112.	NESTI Niccolo	2000	ITA	 ITALIE	2:27.12			708 pts		
113.	TRUCHI Valentin	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	2:28.42			690 pts		
114.	DALMAIS Arnaud	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	2:31.75			647 pts		
115.	GERBERON Thomas	1999	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	2:35.56			598 pts		
116.	DULON No?	2000	FRA	 STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT	2:52.68			405 pts		
---	REVELAT Eymric	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	VIAL COLLET Enzo	1993	FRA	 MULHOUSE ON	DNS dec			---		
---	VIGORITO Lucas	1994	FRA	 MULHOUSE ON	DNS dec			---		
---	CAMPAGNO Andrea	1995	FRA	 AS MONACO NATATION	DNS dec			---		
---	DURANDO Adrian	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	DNS dec			---		
---	BENADDAD Ryan	1999	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	DNS dec			---		
---	MONTOYA Raphael	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	CAPAZZA Axel	1997	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	PERRET Arthur	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	DNS dec			---		
---	DEBAST Beno?t	1989	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	DNS dec			---		
---	SELWAY Adrien	1998	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	DNS dec			---		
---	MICHAILOF Alexis	1995	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	DNS dec			---		
---	SHIMIZU Ruka	1996	JPN	 AS MONACO NATATION	DNS dec			---	400 4 Nages Dames - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 19h06)
1.	HOSSZU Katinka	1989	HUN	 HONGRIE	4:37.68			1406 pts		
2.	GOMEZ CORTES Beatriz	1994	ESP	 ESPAGNE	4:45.92			1339 pts		
3.	LESAFFRE Fantine	1994	FRA	 MULHOUSE ON	4:46.57			1334 pts		
4.	VILAS VIDAL Maria	1996	ESP	 ESPAGNE	4:51.67			1294 pts		
5.	VALL MONTERO Jessica	1988	ESP	 ESPAGNE	4:58.10			1245 pts		
6.	PEREZ BLANCO Jimena	1997	ESP	 ESPAGNE	4:59.87			1231 pts		
7.	CODEVELLE Coralie	1992	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	5:01.27			1221 pts		
---	GRANGEON Lara	1991	FRA	 CN CAL?DONIENS	DSQ Vi			---		
400 4 Nages Dames - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h59)
1.	FRANCESCHI Sara	1999	ITA	 ITALIE	4:57.43			1250 pts		
2.	ROTHON Morgane	1994	FRA	 BOURGOGNE	4:58.51			1242 pts		
3.	ATKINSON Charlotte	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	5:07.63			1173 pts		
4.	MATRAT Clotilde	1997	FRA	 FOS-SUR-MER NATATION	5:11.00			1148 pts		
5.	ULYANOVA Anastasia	1998	UKR	 UKRAINE	5:12.16			1140 pts		
6.	DESNOYERS In?s	1999	FRA	 CN ANTIBES	5:12.26			1139 pts		
7.	EUVRARD Marine	1997	FRA	 BOURGOGNE	5:16.56			1108 pts		
---	BALMY Coralie	1987	FRA	 MULHOUSE ON	DNS dec			---		
400 4 Nages Dames - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 15h52)
1.	PERNOT L?a	1998	FRA	 BOURGOGNE	5:16.11			1111 pts		
2.	VIVODIKOVA Camille	1998	FRA	 BOURGOGNE	5:16.16			1111 pts		
3.	XAVIER Lea	1996	FRA	 ASPTT MONTPELLIER	5:16.19			1110 pts		
4.	KOMONDY Amanda	1998	FRA	 CN ANTIBES	5:20.47			1080 pts		
5.	TEDESCO Michelle	1998	ITA	 ITALIE	5:21.84			1070 pts		
6.	GESI Lisa	1998	ITA	 ITALIE	5:22.16			1068 pts		
7.	SHIMIZU Runa	2000	JPN	 AS MONACO NATATION	5:22.84			1063 pts		
8.	CECCHETTI Sofia	1999	ITA	 ITALIE	5:23.17			1061 pts		
400 4 Nages Dames - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 10h57)
1.	HOSSZU Katinka	1989	HUN	 HONGRIE	4:45.04			1346 pts	QFA	
2.	GRANGEON Lara	1991	FRA	 CN CAL?DONIENS	4:48.77			1317 pts	QFA	
3.	VILAS VIDAL Maria	1996	ESP	 ESPAGNE	4:50.39			1304 pts	QFA	
4.	PEREZ BLANCO Jimena	1997	ESP	 ESPAGNE	4:51.65			1294 pts	QFA	
5.	LESAFFRE Fantine	1994	FRA	 MULHOUSE ON	4:53.78			1278 pts	QFA	
6.	GOMEZ CORTES Beatriz	1994	ESP	 ESPAGNE	4:55.42			1265 pts	QFA	
7.	VALL MONTERO Jessica	1988	ESP	 ESPAGNE	4:57.45			1250 pts	QFA	
8.	CODEVELLE Coralie	1992	FRA	 AAS SARCELLES NATATION 95	4:57.48			1249 pts	QFA	
9.	BALMY Coralie	1987	FRA	 MULHOUSE ON	4:59.29			1236 pts	QFB	
10.	FRANCESCHI Sara	1999	ITA	 ITALIE	5:03.66			1203 pts	QFB	
11.	ATKINSON Charlotte	1996	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	5:04.77			1194 pts	QFB	
12.	ROTHON Morgane	1994	FRA	 BOURGOGNE	5:06.45			1182 pts	QFB	
13.	OLMASTRONI Giulia	1993	ITA	 ITALIE	5:10.33			1153 pts	QFB	
14.	DESNOYERS In?s	1999	FRA	 CN ANTIBES	5:12.82			1135 pts	QFB	
15.	EUVRARD Marine	1997	FRA	 BOURGOGNE	5:13.40			1131 pts	QFB	
16.	ULYANOVA Anastasia	1998	UKR	 UKRAINE	5:13.83			1127 pts	QFB	
17.	PETIT Emilie	1996	FRA	 BOURGOGNE	5:14.59			1122 pts	QFC	
18.	MATRAT Clotilde	1997	FRA	 FOS-SUR-MER NATATION	5:17.60			1100 pts	QFC	
19.	VIVODIKOVA Camille	1998	FRA	 BOURGOGNE	5:17.93			1098 pts	QFC	
20.	KOMONDY Amanda	1998	FRA	 CN ANTIBES	5:20.05			1083 pts	QFC	
21.	PERNOT L?a	1998	FRA	 BOURGOGNE	5:20.99			1076 pts	QFC	
22.	XAVIER Lea	1996	FRA	 ASPTT MONTPELLIER	5:21.42			1073 pts	QFC	
23.	CLERC Celia	1997	FRA	 CERGY PONTOISE NATATION	5:22.18			1068 pts	QFC	
24.	SHIMIZU Runa	2000	JPN	 AS MONACO NATATION	5:23.45			1059 pts	QFC	
25.	GESI Lisa	1998	ITA	 ITALIE	5:25.47			1044 pts		
26.	CECCHETTI Sofia	1999	ITA	 ITALIE	5:28.30			1025 pts		
27.	TEDESCO Michelle	1998	ITA	 ITALIE	5:28.45			1024 pts		
28.	BOREL Carol-Ann	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	5:30.27			1011 pts		
29.	BORGOGNO Aliz?e	2001	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	5:31.20			1005 pts		
30.	GIACOMONI Clemence	1998	FRA	 TOULON VAR NATATION	5:31.23			1005 pts		
31.	D''AMBROSIO Liza	1996	FRA	 NICE LA SEMEUSE	5:31.67			1002 pts		
32.	GORDON Ruth	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	5:32.63			995 pts		
33.	BELLON Am?lie	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	5:32.92			993 pts		
34.	SAINT GILLES Tiphaine	1997	FRA	 BOURGOGNE	5:33.98			986 pts		
35.	D''AMBROSIO Chanel	2000	FRA	 CN ANTIBES	5:37.67			961 pts		
36.	BRENAC Mathilde	2000	FRA	 SAINT-RAPHAEL NATATION	5:37.82			960 pts		
37.	BARONCHELLI Margot	2000	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	5:39.05			952 pts		
38.	FAKHEUR Samial	1998	FRA	 CN ANTIBES	5:40.58			941 pts		
39.	UGO Odessa	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	5:42.50			929 pts		
40.	VISTE Pauline	2000	FRA	 AS MONACO NATATION	5:42.67			928 pts		
41.	GAGLIO Victoria	1999	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	5:43.11			925 pts		
42.	LE CALLONEC Chlo?	1999	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	5:46.27			904 pts		
43.	BAILLY Marine	1999	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	5:47.50			896 pts		
44.	BERTRAND Pauline	1999	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	5:54.35			852 pts		
45.	VIEVILLE Caroline	1999	FRA	 CNS VALLAURIS	6:05.54			783 pts		
---	BELMONTE GARCIA Mireia	1990	ESP	 ESPAGNE	DNF			---		
---	MABBOUX Isabelle	1992	FRA	 AC BOULOGNE-BILLANCOURT	DNS dec			---		
---	POU Lisa	1999	FRA	 AS MONACO NATATION	DNS dec			---		
---	KITCHING Claudia	1995	GBR	 CN CANNES	DNS dec			---		
---	MANNING Jessica	2000	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	DNS dec			---		
---	STOCKER Jade	1998	GBR	 GRANDE-BRETAGNE	DNS dec			---	400 4 Nages Messieurs - Finale A (Samedi 1er F?vrier 2014 - 19h12)
1.	FOLDHAZI David	1995	HUN	 HONGRIE	4:26.74			1263 pts		
2.	SANTOS Alexis	1992	POR	 PORTUGAL	4:28.55			1248 pts		
3.	SANCHEZ TORRENS Marc	1992	ESP	 ESPAGNE	4:29.39			1242 pts		
4.	PETIT Ambroise	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:36.22			1188 pts		
5.	PERALTA GALLEGO Carlos	1994	ESP	 ESPAGNE	4:36.63			1184 pts		
6.	CHATRON Cyril	1995	FRA	 AMB?RIEU NATATION	4:37.54			1177 pts		
7.	SIRVENT Timothey	1993	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:37.59			1177 pts		
---	TEDESCO Alessandro	1996	ITA	 ITALIE	DSQ Vi			---		
400 4 Nages Messieurs - Finale B (Samedi 1er F?vrier 2014 - 16h10)
1.	LAURE Guillaume	1996	FRA	 CN ANTIBES	4:30.00			1237 pts		
2.	PHILIPPE Baptiste	1997	FRA	 BOURGOGNE	4:42.44			1140 pts		
3.	LEONARDI Valentin	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:42.65			1138 pts		
4.	GWIZDZ Damien	1995	FRA	 CANET 66 NATATION	4:45.18			1119 pts		
5.	MARSAU Matthias	1997	FRA	 CANET 66 NATATION	4:46.36			1110 pts		
6.	MOSSER Jules	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:48.44			1094 pts		
7.	KOLESNIKOV Kliment	2000	RUS	 RUSSIE	4:51.10			1074 pts		
---	DI ROSA Michele	1995	ITA	 ITALIE	DSQ Vi			---		
400 4 Nages Messieurs - Finale C (Samedi 1er F?vrier 2014 - 16h05)
1.	PERNOT Yann	1995	FRA	 BOURGOGNE	4:43.93			1128 pts		
2.	LESPARRE Tanguy	1999	FRA	 CN CANNES	4:45.33			1118 pts		
3.	BATAHI Nouamane	1994	MAR	 CN CANNES	4:52.30			1065 pts		
4.	KITCHING Kianu	1996	GBR	 CN CANNES	4:55.91			1039 pts		
5.	COUZINET Edouard	1997	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	4:56.18			1037 pts		
6.	SINISCALCO Tristan	1998	FRA	 BOURGOGNE	4:58.63			1019 pts		
7.	BERNARD Valentin	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	5:05.05			973 pts		
---	RACO Anthony	1996	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	DNS dec			---		
400 4 Nages Messieurs - S?ries (Samedi 1er F?vrier 2014 - 11h38)
1.	FOLDHAZI David	1995	HUN	 HONGRIE	4:30.75			1231 pts	QFA	
2.	SANTOS Alexis	1992	POR	 PORTUGAL	4:33.86			1206 pts	QFA	
3.	SANCHEZ TORRENS Marc	1992	ESP	 ESPAGNE	4:34.84			1198 pts	QFA	
4.	PETIT Ambroise	1995	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:36.09			1189 pts	QFA	
5.	CHATRON Cyril	1995	FRA	 AMB?RIEU NATATION	4:37.44			1178 pts	QFA	
6.	PERALTA GALLEGO Carlos	1994	ESP	 ESPAGNE	4:38.94			1166 pts	QFA	
7.	TEDESCO Alessandro	1996	ITA	 ITALIE	4:39.42			1163 pts	QFA	
8.	SIRVENT Timothey	1993	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:39.66			1161 pts	QFA	
9.	ROVIRA GUILLEN Arnau	1995	ESP	 ESPAGNE	4:40.79			1152 pts	QFB	
10.	LAURE Guillaume	1996	FRA	 CN ANTIBES	4:43.19			1134 pts	QFB	
11.	GWIZDZ Damien	1995	FRA	 CANET 66 NATATION	4:43.21			1134 pts	QFB	
12.	LEONARDI Valentin	1996	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:47.67			1100 pts	QFB	
13.	BOLOGNESI Andrea	1993	ITA	 AS MONACO NATATION	4:47.96			1098 pts	QFB	
14.	PHILIPPE Baptiste	1997	FRA	 BOURGOGNE	4:49.56			1086 pts	QFB	
14.	MOSSER Jules	1998	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	4:49.56			1086 pts	QFB	
16.	KOLESNIKOV Kliment	2000	RUS	 RUSSIE	4:51.41			1072 pts	QFB	
17.	DI ROSA Michele	1995	ITA	 ITALIE	4:52.64			1063 pts	QFC	
18.	MARSAU Matthias	1997	FRA	 CANET 66 NATATION	4:52.84			1061 pts	QFC	
19.	LESPARRE Tanguy	1999	FRA	 CN CANNES	4:52.93			1061 pts	QFC	
20.	DUVAL Antoine	1995	FRA	 BOURGOGNE	4:54.10			1052 pts	QFC	
21.	PERNOT Yann	1995	FRA	 BOURGOGNE	4:54.16			1052 pts	QFC	
22.	WINLING Simon	1996	FRA	 BOURGOGNE	4:54.55			1049 pts	QFC	
23.	BATAHI Nouamane	1994	MAR	 CN CANNES	4:54.60			1048 pts	QFC	
24.	CALLAIS Quentin	1996	FRA	 CANET 66 NATATION	4:58.00			1023 pts	QFC	
25.	KITCHING Kianu	1996	GBR	 CN CANNES	4:58.83			1017 pts		
26.	SINISCALCO Tristan	1998	FRA	 BOURGOGNE	4:59.05			1016 pts		
27.	COUZINET Edouard	1997	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	4:59.11			1015 pts		
28.	BERNARD Valentin	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	5:00.79			1003 pts		
29.	RACO Anthony	1996	FRA	 ROQUEBRUNE NATATION	5:02.28			993 pts		
30.	POINT Maxime	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	5:03.95			981 pts		
31.	LIBOZ Thomas	1997	FRA	 BOURGOGNE	5:04.58			976 pts		
32.	ALFONSO Julien	1998	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	5:04.85			974 pts		
33.	WAGUET Fabien	2000	FRA	 CN ANTIBES	5:10.71			933 pts		
34.	AGUSOT J?r?my	1999	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	5:11.65			927 pts		
35.	KOINDREDI Goroco	1999	FRA	 AMSL FR?JUS	5:11.71			926 pts		
36.	CORDAZZO Nicolas	1997	FRA	 TOULON VAR NATATION	5:12.39			922 pts		
37.	LASCIALFARI Bernardo	1998	ITA	 ITALIE	5:14.09			910 pts		
38.	HEHLEN Xavier	1998	SUI	 SUISSE	5:14.41			908 pts		
39.	CHIABAUT Th?o	1999	MON	 AS MONACO NATATION	5:19.98			870 pts		
40.	GRONDIN Victor	1999	FRA	 AS CACHALOTS SIX-FOURS	5:21.25			862 pts		
41.	JACQUES Kevin	1998	FRA	 CN ANTIBES	5:23.07			850 pts		
42.	BORZENKO Sergey	2000	RUS	 AS MONACO NATATION	5:28.65			813 pts		
43.	POIREL Andrea	2000	FRA	 OLYMPIC NICE NATATION	5:45.12			710 pts		
---	CALLAIS Nathan	1996	FRA	 CANET 66 NATATION	DSQ Vi			---		
---	NEVEU Baptiste	1999	FRA	 CN ANTIBES	DSQ Vi			---		
---	SHIMIZU Ruka	1996	JPN	 AS MONACO NATATION	DNS dec			---		
---	FUCHS Th?o	1993	FRA	 AMIENS METROPOLE NAT.	DNS dec			---