ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Tennessee men and women vs. Florida
2/1/2014-2/1/2014
Knoxville, TN USA

Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    School                           Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 Tennessee-SE  ''A''             1:38.53    1:38.64         11  
     1) Solernou, Lauren A 21         2) Hannis, Molly C 21           
     3) Bruens, Harper M 19           4) Johnson, Faith N 19          
                 12.44        25.17 (25.17)
                               33.29 (8.12)
           37.70 (4.41)       52.71 (19.42)
        1:38.64 (45.93)                    
  2 Florida-FL  ''A''                    NT    1:41.13          4  
     1) Russell, Sinead C 20          2) Luthersdottir, Hilda 22      
     3) Zalewski, Ellese 21           4) Hinds, Natalie A 19          
                 12.90        25.72 (25.72)
                               35.29 (9.57)
           38.32 (3.03)       53.78 (18.49)
        1:04.98 (11.20)     1:41.13 (47.35)
  3 Florida-FL  ''B''                    NT    1:41.73          2  
     1) Linn, Ashlee N 20             2) McKnight, Lindsey L 19       
     3) Kuhn, Sierra L 19             4) Frehling, Kaitlin M 21       
                 13.20        26.32 (26.32)
                               35.58 (9.26)
           38.70 (3.12)       54.27 (18.69)
        1:29.66 (35.39)     1:41.73 (47.46)
  4 Tennessee-SE  ''B''                  NT    1:42.74        
     1) Gaeckle, Erin M 21            2) Callahan, Colleen 18         
     3) Cefal, Michelle Z 18          4) Thompson, Cherelle A 21      
                 12.81        25.84 (25.84)
                               35.43 (9.59)
           39.07 (3.64)       54.81 (19.38)
        1:06.16 (11.35)     1:42.74 (47.93)
  5 Florida-FL  ''C''                    NT   x1:46.48        
     1) Yambor-Maul, Alyssa M 18      2) Rainer, Rebecca L 20         
     3) Stephens, Summer L 20         4) Roy, Taylor F 19             
                 13.63        27.47 (27.47)
                               36.32 (8.85)
           41.03 (4.71)       57.15 (20.83)
        1:08.19 (11.04)     1:46.48 (49.33)
 -- Tennessee-SE  ''C''                  NT   X1:45.53        
     1) Leander, Christina E 19       2) Demonte, Anna P 19           
     3) Lundstrom, Heather M 19       4) Kiger, Heather E 19          
                 13.48        26.71 (26.71)
          40.46 (13.75)                    
                                  56.87 ( )
        1:08.69 (11.82)     1:45.53 (48.66)


 Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
    School                           Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 Tennessee-SE  ''A''             1:27.26    1:27.83         11  
     1) Rairden, Sam E 22             2) Prono, Renato 22             
     3) Hetland, Oystein R 24         4) Percy, Luke W 19             
                 11.09        22.26 (22.26)
                              46.83 (24.57)
           56.23 (9.40)     1:08.24 (21.41)
         1:17.58 (9.34)     1:27.83 (19.59)
  2 Florida-FL  ''A''                    NT    1:28.18          4  
     1) Homer, Christian-Paul N 20    2) Elliott, Matt D 20           
     3) Cieslak, Marcin 21            4) Deborde, Bradley T 21        
                 10.94        22.40 (22.40)
          33.83 (11.43)       47.77 (25.37)
           57.26 (9.49)     1:08.94 (21.17)
         1:18.05 (9.11)     1:28.18 (19.24)
  3 Florida-FL  ''B''                    NT    1:30.04          2  
     1) Main, Corey C 18              2) Solaeche-Gomez, Eduardo I 19 
     3) Rousseau, Sebastien D 22      4) Werner, Pawel 20             
                 11.26        22.60 (22.60)
          34.07 (11.47)       48.02 (25.42)
           57.60 (9.58)     1:09.63 (21.61)
         1:19.34 (9.71)     1:30.04 (20.41)
  4 Tennessee-SE  ''B''                  NT    1:30.73        
     1) Dagley, Jimmy F 19            2) Dibblin, Ross E 19           
     3) Sadsad, Chris J 20            4) Tillman, Troy N 22           
                 11.49        23.11 (23.11)
                              48.88 (25.77)
                            1:10.74 (21.86)
         1:20.13 (9.39)     1:30.73 (19.99)
  5 Tennessee-SE  ''C''                  NT   x1:31.83        
     1) Svagerko, Carl J 23           2) Hirstein, Austin X 19        
     3) Aberg Ledjstrom, Gustav T 21  4) Johnson, Clint E 23          
                 11.44        23.33 (23.33)
          35.27 (11.94)       49.85 (26.52)
           59.53 (9.68)     1:11.63 (21.78)
         1:21.16 (9.53)     1:31.83 (20.20)
  6 Florida-FL  ''C''                    NT   x1:32.08        
     1) Blyzinskyj, Jack A 18         2) Munch, Ricky W 20            
     3) Torres, Luke C 19             4) Thompson, Matthew R 20       
                 11.69        23.49 (23.49)
                              48.79 (25.30)
          59.00 (10.21)     1:11.12 (22.33)
         1:21.02 (9.90)     1:32.08 (20.96)
 -- Tennessee-SE  ''D''                  NT   X1:34.00        
     1) Wylie, Tim M 20               2) Myhre, Ben W 20              
     3) McFall, Ryan W 21             4) Mills, Tyler D 18            
                 11.72        23.74 (23.74)
                              50.68 (26.94)
        1:00.84 (10.16)     1:13.15 (22.47)
         1:23.06 (9.91)     1:34.00 (20.85)
 

 Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Mathieu, Alicia  21 Florida-FL             NT    9:51.75          9  
                 28.46        58.59 (30.13)
        1:28.57 (29.98)     1:58.23 (29.66)
        2:27.97 (29.74)     2:57.71 (29.74)
        3:27.49 (29.78)     3:57.24 (29.75)
        4:26.90 (29.66)     4:56.60 (29.70)
        5:26.09 (29.49)     5:55.58 (29.49)
        6:25.29 (29.71)     6:54.92 (29.63)
        7:24.59 (29.67)     7:54.25 (29.66)
        8:23.96 (29.71)     8:53.70 (29.74)
        9:23.30 (29.60)     9:51.75 (28.45)
  2 Finke, Autumn S  18 Florida-FL             NT    9:52.27          4  
                 27.52        57.31 (29.79)
        1:27.43 (30.12)     1:57.50 (30.07)
        2:27.43 (29.93)     2:57.31 (29.88)
        3:27.11 (29.80)     3:56.80 (29.69)
        4:26.61 (29.81)     4:56.73 (30.12)
        5:26.53 (29.80)     5:56.32 (29.79)
        6:26.01 (29.69)     6:55.60 (29.59)
        7:25.19 (29.59)     7:54.87 (29.68)
        8:24.58 (29.71)     8:54.45 (29.87)
        9:24.09 (29.64)     9:52.27 (28.18)
  3 Valley, Daniell  18 Florida-FL             NT    9:58.50          3  
                 28.24        58.03 (29.79)
        1:27.75 (29.72)     1:57.55 (29.80)
        2:27.43 (29.88)     2:57.08 (29.65)
        3:26.84 (29.76)     3:56.63 (29.79)
        4:26.66 (30.03)     4:56.67 (30.01)
        5:26.68 (30.01)     5:56.73 (30.05)
        6:27.07 (30.34)     6:57.29 (30.22)
        7:27.47 (30.18)     7:57.81 (30.34)
        8:28.25 (30.44)     8:58.76 (30.51)
        9:29.02 (30.26)     9:58.50 (29.48)
  4 Griffith, Mary   20 Tennessee-SE     10:29.86   10:08.99          2  
                 28.41        59.25 (30.84)
        1:29.79 (30.54)     2:00.52 (30.73)
        2:31.26 (30.74)     3:01.72 (30.46)
        3:32.17 (30.45)     4:02.70 (30.53)
        4:33.32 (30.62)     5:04.09 (30.77)
        5:34.62 (30.53)     6:05.18 (30.56)
        6:35.53 (30.35)     7:06.03 (30.50)
        7:36.63 (30.60)     8:07.39 (30.76)
        8:38.08 (30.69)     9:08.57 (30.49)
        9:38.89 (30.32)    10:08.99 (30.10)
  5 Rankin, Megan K  19 Florida-FL             NT  x10:11.94        
                 28.40        58.67 (30.27)
        1:29.19 (30.52)     1:59.58 (30.39)
        2:29.91 (30.33)     3:00.51 (30.60)
        3:31.03 (30.52)     4:01.70 (30.67)
        4:32.73 (31.03)     5:03.75 (31.02)
        5:34.78 (31.03)     6:05.79 (31.01)
        6:36.71 (30.92)     7:07.59 (30.88)
        7:38.44 (30.85)     8:09.29 (30.85)
        8:40.12 (30.83)     9:10.95 (30.83)
        9:41.88 (30.93)    10:11.94 (30.06)
  6 Tegner, Madelin  18 Tennessee-SE     10:04.70   10:15.91          1  
                 28.59        58.79 (30.20)
        1:29.07 (30.28)     1:59.38 (30.31)
        2:29.54 (30.16)     2:59.72 (30.18)
        3:30.33 (30.61)     4:01.32 (30.99)
        4:32.49 (31.17)     5:03.64 (31.15)
        5:34.65 (31.01)     6:06.02 (31.37)
        6:37.22 (31.20)     7:08.60 (31.38)
        7:39.84 (31.24)     8:11.28 (31.44)
        8:42.54 (31.26)     9:14.05 (31.51)
        9:45.30 (31.25)    10:15.91 (30.61)
 -- Dickson, Morgan  19 Tennessee-SE     10:18.38  X10:05.79        
                 26.69        56.50 (29.81)
        1:27.26 (30.76)     1:57.87 (30.61)
        2:28.20 (30.33)     2:58.04 (29.84)
        3:28.24 (30.20)     3:58.67 (30.43)
        4:29.24 (30.57)     4:59.53 (30.29)
        5:29.92 (30.39)     6:00.39 (30.47)
        6:31.00 (30.61)     7:01.71 (30.71)
        7:32.56 (30.85)     8:03.45 (30.89)
        8:34.49 (31.04)     9:05.64 (31.15)
        9:36.30 (30.66)    10:05.79 (29.49)
 


 Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Frayler, Arthur  19 Florida-FL             NT    9:06.52          9  
                 25.89        53.55 (27.66)
        1:21.13 (27.58)     1:48.69 (27.56)
        2:16.24 (27.55)     2:43.99 (27.75)
        3:11.29 (27.30)     3:38.77 (27.48)
        4:06.31 (27.54)     4:33.89 (27.58)
        5:01.39 (27.50)     5:28.74 (27.35)
        5:55.92 (27.18)     6:23.23 (27.31)
        6:50.71 (27.48)     7:18.24 (27.53)
        7:45.81 (27.57)     8:13.22 (27.41)
        8:40.25 (27.03)     9:06.52 (26.27)
  2 Omana, Carlos T  20 Florida-FL             NT    9:14.98          4  
                 25.39        53.03 (27.64)
        1:20.79 (27.76)     1:48.68 (27.89)
        2:16.29 (27.61)     2:43.89 (27.60)
        3:11.48 (27.59)     3:39.00 (27.52)
        4:06.55 (27.55)     4:34.25 (27.70)
        5:01.81 (27.56)     5:29.52 (27.71)
        5:57.24 (27.72)     6:25.30 (28.06)
        6:53.50 (28.20)     7:21.61 (28.11)
        7:49.95 (28.34)     8:18.51 (28.56)
        8:47.03 (28.52)     9:14.98 (27.95)
  3 Manganiello, Au  20 Florida-FL             NT    9:21.83          3  
                 25.03        52.45 (27.42)
        1:20.07 (27.62)     1:47.83 (27.76)
        2:15.72 (27.89)     2:43.70 (27.98)
        3:11.66 (27.96)     3:39.75 (28.09)
        4:07.95 (28.20)     4:36.18 (28.23)
        5:04.43 (28.25)     5:32.99 (28.56)
        6:01.50 (28.51)     6:30.10 (28.60)
        6:58.77 (28.67)     7:27.50 (28.73)
        7:56.08 (28.58)     8:24.70 (28.62)
        8:53.49 (28.79)     9:21.83 (28.34)
  4 Petersen, Sam L  22 Tennessee-SE      9:29.28    9:28.60          2  
                 25.53        53.17 (27.64)
        1:20.98 (27.81)     1:48.89 (27.91)
        2:16.89 (28.00)     2:44.79 (27.90)
        3:12.89 (28.10)     3:41.03 (28.14)
        4:09.53 (28.50)     4:38.21 (28.68)
        5:06.89 (28.68)     5:35.55 (28.66)
        6:04.53 (28.98)     6:33.66 (29.13)
        7:02.86 (29.20)     7:32.21 (29.35)
        8:01.54 (29.33)     8:31.04 (29.50)
        9:00.47 (29.43)     9:28.60 (28.13)
 -- Leland, Trevor   20 Tennessee-SE      9:38.33   X9:25.43        
                 25.53        53.39 (27.86)
        1:21.49 (28.10)     1:49.75 (28.26)
        2:18.06 (28.31)     2:46.37 (28.31)
        3:14.22 (27.85)     3:42.60 (28.38)
        4:10.98 (28.38)     4:39.66 (28.68)
        5:08.06 (28.40)     5:36.55 (28.49)
        6:04.95 (28.40)     6:33.29 (28.34)
        7:01.81 (28.52)     7:30.41 (28.60)
        7:59.44 (29.03)     8:28.53 (29.09)
        8:57.44 (28.91)     9:25.43 (27.99)
 

 Event 5  Women 200 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Gendron, Lindsa  21 Tennessee-SE      1:44.79    1:45.59          9  
                 25.23        52.04 (26.81)
        1:18.71 (26.67)     1:45.59 (26.88)
  2 Beisel, Elizabe  21 Florida-FL             NT    1:46.88          4  
                 25.28        52.38 (27.10)
        1:19.36 (26.98)     1:46.88 (27.52)
  3 Finkbeiner, Car  19 Tennessee-SE      1:51.66    1:48.85          3  
                 25.45        52.66 (27.21)
        1:20.57 (27.91)     1:48.85 (28.28)
  4 Morris, Camryne  19 Tennessee-SE      1:50.84    1:49.62          2  
                 25.86        53.57 (27.71)
        1:21.60 (28.03)     1:49.62 (28.02)
  5 Katz, Taylor A   18 Florida-FL             NT    1:50.87          1  
                 26.58        54.61 (28.03)
        1:22.83 (28.22)     1:50.87 (28.04)
  6 Zalewski, Elles  21 Florida-FL             NT    1:51.38        
                 26.13        54.24 (28.11)
        1:22.78 (28.54)     1:51.38 (28.60)
  7 Roy, Taylor F    19 Florida-FL             NT   x1:52.01        
                 26.60        54.29 (27.69)
        1:22.94 (28.65)     1:52.01 (29.07)
  8 Driscoll, Laure  20 Tennessee-SE      1:50.50   x1:52.17        
                 26.37        54.72 (28.35)
        1:23.47 (28.75)     1:52.17 (28.70)
 -- Sanderson, Grac  22 Tennessee-SE      1:55.67   X1:52.19        
                 25.65        53.54 (27.89)
        1:22.55 (29.01)     1:52.19 (29.64)
 

 Event 6  Men 200 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Main, Corey C    18 Florida-FL             NT    1:36.61          9  
                 22.49        47.17 (24.68)
        1:11.78 (24.61)     1:36.61 (24.83)
  2 D''Arrigo, Andre  18 Florida-FL             NT    1:37.94          4  
                 23.37        48.13 (24.76)
        1:13.03 (24.90)     1:37.94 (24.91)
  3 Lehane, Sean M   19 Tennessee-SE      1:40.47    1:38.40          3  
                 23.22        48.17 (24.95)
        1:13.26 (25.09)     1:38.40 (25.14)
  4 Solaeche-Gomez,  19 Florida-FL             NT    1:38.78          2  
                 23.27        47.92 (24.65)
        1:13.13 (25.21)     1:38.78 (25.65)
  5 Slater, Tristan  20 Tennessee-SE      1:39.92    1:39.36          1  
                 22.98        47.91 (24.93)
        1:13.59 (25.68)     1:39.36 (25.77)
  6 Percy, Luke W    19 Tennessee-SE      1:40.71    1:40.10        
                 22.90        47.69 (24.79)
        1:13.48 (25.79)     1:40.10 (26.62)
  7 Kaisrlik, Justi  19 Florida-FL             NT   x1:40.35        
                 23.04        48.35 (25.31)
        1:14.47 (26.12)     1:40.35 (25.88)
  8 Tillman, Troy N  22 Tennessee-SE           NT   x1:42.72        
                 23.46        49.25 (25.79)
        1:16.08 (26.83)     1:42.72 (26.64)
 

 Event 7  Women 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Solernou, Laure  21 Tennessee-SE        54.57      54.28          9  
                 12.97        26.54 (13.57)
          40.46 (13.92)       54.28 (13.82)
  2 Russell, Sinead  20 Florida-FL             NT      54.56          4  
                 13.15        26.82 (13.67)
          40.81 (13.99)       54.56 (13.75)
  3 Gaeckle, Erin M  21 Tennessee-SE        54.74      54.71          3  
                 12.91        26.62 (13.71)
          40.66 (14.04)       54.71 (14.05)
  4 Linn, Ashlee N   20 Florida-FL             NT      55.19          2  
                 13.45        27.10 (13.65)
          41.11 (14.01)       55.19 (14.08)
  5 McNeilis, Kate   21 Tennessee-SE        55.45      56.79          1  
                 13.37        27.52 (14.15)
          42.15 (14.63)       56.79 (14.64)
  6 Yambor-Maul, Al  18 Florida-FL             NT      58.32        
                 13.85        28.23 (14.38)
          43.27 (15.04)       58.32 (15.05)
  7 Smith, Jordan N  20 Florida-FL             NT     x59.36        
                 14.20        29.08 (14.88)
          44.50 (15.42)       59.36 (14.86)
 -- Leander, Christ  19 Tennessee-SE        55.27     X55.72        
                 13.24        27.19 (13.95)
          41.60 (14.41)       55.72 (14.12)
 -- Carner, Amanda   20 Tennessee-SE        56.86     X55.81        
                 13.56        27.36 (13.80)
          41.66 (14.30)       55.81 (14.15)
 -- Hahn, Maddie E   19 Tennessee-SE        55.48     X56.02        
                                  27.42 ( )
          42.12 (14.70)       56.02 (13.90)
 

Event 8  Men 100 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Rairden, Sam E   22 Tennessee-SE        49.05      47.85          9  
                 11.20        23.25 (12.05)
          35.63 (12.38)       47.85 (12.22)
  2 Cieslak, Marcin  21 Florida-FL             NT      48.62          4  
                 11.61        23.73 (12.12)
          36.32 (12.59)       48.62 (12.30)
  3 Homer, Christia  20 Florida-FL             NT      49.03          3  
                 11.25        23.37 (12.12)
          36.32 (12.95)       49.03 (12.71)
  4 Dagley, Jimmy F  19 Tennessee-SE        49.27      49.99          2  
                 11.88        24.38 (12.50)
          37.20 (12.82)       49.99 (12.79)
  5 Blyzinskyj, Jac  18 Florida-FL             NT      50.05          1  
                 11.82        24.16 (12.34)
          37.24 (13.08)       50.05 (12.81)
  6 Curby, Matt N    20 Florida-FL             NT     x50.23        
                 12.09        24.51 (12.42)
          37.38 (12.87)       50.23 (12.85)
  7 Wylie, Tim M     20 Tennessee-SE        52.06      50.97        
                 11.93        24.62 (12.69)
          37.86 (13.24)       50.97 (13.11)
  8 Svagerko, Carl   23 Tennessee-SE        51.57     x52.09        
                 11.69        24.47 (12.78)
          38.22 (13.75)       52.09 (13.87)
 

 Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Hannis, Molly C  21 Tennessee-SE        59.18    1:00.86          9  
                 13.09        28.42 (15.33)
          44.45 (16.03)     1:00.86 (16.41)
  2 Luthersdottir,   22 Florida-FL             NT    1:02.60          4  
                 13.81        29.63 (15.82)
          45.90 (16.27)     1:02.60 (16.70)
  3 Callahan, Colle  18 Tennessee-SE      1:04.03    1:02.78          3  
                 13.81        29.81 (16.00)
          45.96 (16.15)     1:02.78 (16.82)
  4 Rainer, Rebecca  20 Florida-FL             NT    1:04.90          2  
                 14.40        30.95 (16.55)
          48.60 (17.65)     1:04.90 (16.30)
  5 Smith, Jordan N  20 Florida-FL             NT    1:08.45          1  
                 15.33        32.22 (16.89)
          49.89 (17.67)     1:08.45 (18.56)
 -- McKnight, Linds  19 Florida-FL             NT         DQ        
                 13.36        29.12 (15.76)
          45.48 (16.36)          DQ (16.91)


 Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Prono, Renato    22 Tennessee-SE        54.79      54.87          9  
                 11.50        25.55 (14.05)
          39.99 (14.44)       54.87 (14.88)
  2 Elliott, Matt D  20 Florida-FL             NT      55.16          4  
                 12.07        26.19 (14.12)
          40.52 (14.33)       55.16 (14.64)
  3 Dibblin, Ross E  19 Tennessee-SE        55.47      57.30          3  
                 12.18        26.86 (14.68)
          41.85 (14.99)       57.30 (15.45)
  4 Solaeche-Gomez,  19 Florida-FL             NT      57.71          2  
                 12.31        27.08 (14.77)
          42.30 (15.22)       57.71 (15.41)
  5 Torres, Luke C   19 Florida-FL             NT      58.34          1  
                 12.90        27.52 (14.62)
          42.59 (15.07)       58.34 (15.75)
  6 Hirstein, Austi  19 Tennessee-SE        57.86      58.53        
                 12.53        27.67 (15.14)
          42.86 (15.19)       58.53 (15.67)
 -- Rousseau, Sebas  22 Florida-FL             NT        SCR        
 


 Event 11  Women 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kuhn, Sierra L   19 Florida-FL             NT    1:58.91          9  
                 26.18        55.76 (29.58)
        1:26.65 (30.89)     1:58.91 (32.26)
  2 Beisel, Elizabe  21 Florida-FL             NT    1:59.30          4  
                 27.20        57.67 (30.47)
        1:28.58 (30.91)     1:59.30 (30.72)
  3 Lundstrom, Heat  19 Tennessee-SE      1:56.60    1:59.53          3  
                 27.16        57.99 (30.83)
        1:29.30 (31.31)     1:59.53 (30.23)
  4 Dubrasky, Molly  20 Florida-FL             NT    1:59.58          2  
                 27.28        58.22 (30.94)
        1:28.04 (29.82)     1:59.58 (31.54)
  5 Forrester, Patr  19 Tennessee-SE      2:04.71    2:00.71          1  
                 27.18        57.50 (30.32)
        1:29.32 (31.82)     2:00.71 (31.39)
  6 Stephens, Summe  20 Florida-FL             NT   x2:00.76        
                 26.71        56.74 (30.03)
        1:28.24 (31.50)     2:00.76 (32.52)
  7 Cefal, Michelle  18 Tennessee-SE      1:59.72    2:03.72        
                 27.47        58.50 (31.03)
        1:30.76 (32.26)     2:03.72 (32.96)
 -- Kiger, Heather   19 Tennessee-SE      2:08.57   X2:04.76        
                 27.72        59.03 (31.31)
        1:31.23 (32.20)     2:04.76 (33.53)


 Event 12  Men 200 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Rousseau, Sebas  22 Florida-FL             NT    1:46.90          9  
                 23.80        51.16 (27.36)
        1:18.82 (27.66)     1:46.90 (28.08)
  2 Myhre, Ben W     20 Tennessee-SE      1:52.01    1:48.29          4  
                 24.09        52.23 (28.14)
        1:20.17 (27.94)     1:48.29 (28.12)
  3 Signorin, Conno  21 Florida-FL             NT    1:48.37          3  
                 24.76        52.50 (27.74)
        1:20.44 (27.94)     1:48.37 (27.93)
  4 Garner, Miles G  19 Tennessee-SE      1:51.41    1:48.49          2  
                 24.11        51.90 (27.79)
        1:20.10 (28.20)     1:48.49 (28.39)
  5 Wallace, Dan     20 Florida-FL             NT    1:49.19          1  
                 24.46        52.37 (27.91)
        1:20.41 (28.04)     1:49.19 (28.78)
  6 Bull, Adam H     19 Florida-FL             NT   x1:51.49        
                 24.88        52.69 (27.81)
        1:21.41 (28.72)     1:51.49 (30.08)
 -- Torres, Luke C   19 Florida-FL             NT        SCR        


 Event 13  Women 50 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Johnson, Faith   19 Tennessee-SE        22.77      22.65          9  
                 10.95        22.65 (11.70)
  2 Hinds, Natalie   19 Florida-FL             NT      22.98          4  
                 11.12        22.98 (11.86)
  3 Thompson, Chere  21 Tennessee-SE        23.10      23.22          3  
                 11.30        23.22 (11.92)
  4 Frehling, Kaitl  21 Florida-FL             NT      23.41          2  
                 11.38        23.41 (12.03)
  5 McNeilis, Kate   21 Tennessee-SE        23.72      23.54          1  
                 11.53        23.54 (12.01)


 Event 14  Men 50 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Deborde, Bradle  21 Florida-FL             NT      19.96          9  
                  9.73        19.96 (10.23)
  2 Hetland, Oystei  24 Tennessee-SE        20.53      20.30          4  
                  9.76        20.30 (10.54)
  3 Percy, Luke W    19 Tennessee-SE        20.12      20.47          3  
                 10.11        20.47 (10.36)
  4 Sadsad, Chris J  20 Tennessee-SE        20.46      20.69          2  
                  9.96        20.69 (10.73)
  5 Aberg Ledjstrom  21 Tennessee-SE        20.15     x20.72        
                 10.05        20.72 (10.67)
  6 Werner, Pawel    20 Florida-FL             NT      20.79          1  
                 10.20        20.79 (10.59)
  7 Munch, Ricky W   20 Florida-FL             NT      21.12        
                 10.32        21.12 (10.80)
 -- Johnson, Clint   23 Tennessee-SE           NT     X20.86        
                 10.12        20.86 (10.74)
 -- Thulin, Jacob N  22 Tennessee-SE        21.22     X21.23        
                 10.20        21.23 (11.03)
 -- McFall, Ryan W   21 Tennessee-SE        21.68     X21.27        
                 10.36        21.27 (10.91)
 -- Mills, Tyler D   18 Tennessee-SE        21.33     X21.29        
                 10.28        21.29 (11.01)


 Event 15  Women 3 mtr Diving
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Lamp, Victoria   22 Tennessee-SE           NP     315.68          9  
  2 Warner, Kahlia      Florida-FL             NP     301.28          4  
  3 Dye, Delaney        Florida-FL             NP     287.85          3  
  4 Lera, Sam H      20 Tennessee-SE           NP     268.35          2  
  5 Mosher, Emily       Florida-FL             NP     266.10          1  
  6 Taylor, Gaffney  19 Tennessee-SE           NP     215.55        
 


 Event 16  Men 1 mtr Diving
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Robles, Maurici  20 Tennessee-SE           NP     364.73          9  
  2 Jones, Christop     Florida-FL             NP     292.05          4  
  3 Howell, Michael  19 Tennessee-SE           NP     289.35          3  
  4 Hernandez, Zach     Florida-FL             NP     265.73          2  
  5 Pompi, James        Florida-FL             NP     265.58          1  
  6 Fullam, Lee R    18 Tennessee-SE           NP     226.50        
 

 Event 17  Women 100 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Johnson, Faith   19 Tennessee-SE        49.00      49.97          9  
                 24.18        49.97 (25.79)
  2 Bruens, Harper   19 Tennessee-SE        50.68      50.07          4  
                 24.05        50.07 (26.02)
  3 Hinds, Natalie   19 Florida-FL             NT      50.10          3  
                 24.07        50.10 (26.03)
  4 Frehling, Kaitl  21 Florida-FL             NT      50.68          2  
                 24.34        50.68 (26.34)
  5 Zalewski, Elles  21 Florida-FL             NT      51.50          1  
                 25.12        51.50 (26.38)
  6 McNeilis, Kate   21 Tennessee-SE        49.95      51.74        
                 24.84        51.74 (26.90)
  7 Griffith, Mary   20 Tennessee-SE        51.82     x52.52        
                 25.30        52.52 (27.22)
 


 Event 18  Men 100 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Deborde, Bradle  21 Florida-FL             NT      44.47          9  
                 21.40        44.47 (23.07)
  2 Rairden, Sam E   22 Tennessee-SE        44.93      44.60          4  
                 21.59        44.60 (23.01)
  3 Tillman, Troy N  22 Tennessee-SE        44.57      45.13          3  
                 21.74        45.13 (23.39)
  4 Werner, Pawel    20 Florida-FL             NT      45.16          2  
                 22.00        45.16 (23.16)
  5 Curby, Matt N    20 Florida-FL             NT      45.26          1  
                 21.95        45.26 (23.31)
  6 Johnson, Clint   23 Tennessee-SE        46.75      45.44        
                 21.51        45.44 (23.93)
  7 Aberg Ledjstrom  21 Tennessee-SE        44.57     x45.57        
                 22.11        45.57 (23.46)
 -- Munch, Ricky W   20 Florida-FL             NT        SCR        
 


 Event 19  Women 200 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Beisel, Elizabe  21 Florida-FL             NT    1:55.77          9  
                 27.78        57.05 (29.27)
        1:26.47 (29.42)     1:55.77 (29.30)
  2 Russell, Sinead  20 Florida-FL             NT    1:57.77          4  
                 28.36        58.06 (29.70)
        1:27.99 (29.93)     1:57.77 (29.78)
  3 Linn, Ashlee N   20 Florida-FL             NT    1:58.46          3  
                 28.60        58.46 (29.86)
        1:28.29 (29.83)     1:58.46 (30.17)
  4 Demonte, Anna P  19 Tennessee-SE      1:59.91    1:59.23          2  
                 28.60        58.64 (30.04)
        1:29.08 (30.44)     1:59.23 (30.15)
  5 Carner, Amanda   20 Tennessee-SE      1:58.96    1:59.46          1  
                 28.43        58.15 (29.72)
        1:28.92 (30.77)     1:59.46 (30.54)
  6 Solernou, Laure  21 Tennessee-SE      2:05.84    2:01.70        
                 28.61        59.42 (30.81)
        1:30.55 (31.13)     2:01.70 (31.15)
  7 Gaeckle, Erin M  21 Tennessee-SE      2:05.65   x2:01.91        
                 28.52        59.03 (30.51)
        1:30.46 (31.43)     2:01.91 (31.45)
  8 Yambor-Maul, Al  18 Florida-FL             NT   x2:06.77        
                 29.77      1:01.61 (31.84)
        1:34.45 (32.84)     2:06.77 (32.32)
 -- Hahn, Madison E  19 Tennessee-SE      1:59.89   X2:03.26        
                 28.00        59.37 (31.37)
        1:31.78 (32.41)     2:03.26 (31.48)
 -- Kuhn, Sierra L   19 Florida-FL             NT        SCR        

 Event 20  Men 200 Yard Backstroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Lehane, Sean M   19 Tennessee-SE      1:44.09    1:44.15          9  
                 25.15        51.74 (26.59)
        1:18.00 (26.26)     1:44.15 (26.15)
  2 Main, Corey C    18 Florida-FL             NT    1:45.42          4  
                 25.29        52.63 (27.34)
        1:19.40 (26.77)     1:45.42 (26.02)
  3 Signorin, Conno  21 Florida-FL             NT    1:48.56          3  
                 26.00        53.77 (27.77)
        1:21.57 (27.80)     1:48.56 (26.99)
  4 Omana, Carlos T  20 Florida-FL             NT    1:49.05          2  
                 25.97        53.70 (27.73)
        1:21.80 (28.10)     1:49.05 (27.25)
  5 Blyzinskyj, Jac  18 Florida-FL             NT   x1:49.96        
                 25.12        53.03 (27.91)
        1:22.18 (29.15)     1:49.96 (27.78)
  6 Dagley, Jimmy F  19 Tennessee-SE      1:47.81    1:49.97          1  
                 25.87        53.68 (27.81)
        1:22.08 (28.40)     1:49.97 (27.89)
 -- Wylie, Tim M     20 Tennessee-SE      1:51.68   X1:52.00        
                 26.68        55.09 (28.41)
        1:23.33 (28.24)     1:52.00 (28.67)
 -- Thompson, Matth  20 Florida-FL             NT        SCR        
 

 Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Hannis, Molly C  21 Tennessee-SE      2:10.45    2:12.48          9  
                 29.78      1:03.83 (34.05)
        1:38.25 (34.42)     2:12.48 (34.23)
  2 Luthersdottir,   22 Florida-FL             NT    2:14.82          4  
                 31.21      1:06.04 (34.83)
        1:40.87 (34.83)     2:14.82 (33.95)
  3 Callahan, Colle  18 Tennessee-SE      2:20.06    2:15.20          3  
                 30.63      1:04.77 (34.14)
        1:39.76 (34.99)     2:15.20 (35.44)
  4 Rainer, Rebecca  20 Florida-FL             NT    2:17.44          2  
                 31.50      1:06.35 (34.85)
        1:41.65 (35.30)     2:17.44 (35.79)
  5 Rankin, Megan K  19 Florida-FL             NT    2:26.96          1  
                 33.54      1:10.82 (37.28)
        1:48.88 (38.06)     2:26.96 (38.08)
  6 Smith, Jordan N  20 Florida-FL             NT   x2:30.18        
                 34.45      1:12.89 (38.44)
        1:51.67 (38.78)     2:30.18 (38.51)
 


 Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Elliott, Matt D  20 Florida-FL             NT    2:00.42          9  
                 27.92        58.16 (30.24)
        1:29.15 (30.99)     2:00.42 (31.27)
  2 Wallace, Dan     20 Florida-FL             NT    2:01.09          4  
                 27.92        58.95 (31.03)
        1:30.08 (31.13)     2:01.09 (31.01)
  3 Slater, Tristan  20 Tennessee-SE      2:02.35    2:01.71          3  
                 28.02        59.44 (31.42)
        1:30.82 (31.38)     2:01.71 (30.89)
  4 Dibblin, Ross E  19 Tennessee-SE      2:03.04    2:06.13          2  
                 28.31      1:00.34 (32.03)
        1:32.69 (32.35)     2:06.13 (33.44)
  5 Prono, Renato    22 Tennessee-SE      2:07.86    2:06.27          1  
                 28.37      1:01.60 (33.23)
        1:34.58 (32.98)     2:06.27 (31.69)
  6 Munch, Ricky W   20 Florida-FL             NT    2:06.72        
                 28.06      1:00.11 (32.05)
        1:33.11 (33.00)     2:06.72 (33.61)
 -- Signorin, Conno  21 Florida-FL             NT        SCR        
 


 Event 23  Women 500 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Gendron, Lindsa  21 Tennessee-SE      4:44.18    4:44.63          9  
                 26.57        54.96 (28.39)
        1:23.88 (28.92)     1:52.78 (28.90)
        2:21.71 (28.93)     2:50.70 (28.99)
        3:19.64 (28.94)     3:48.63 (28.99)
        4:17.09 (28.46)     4:44.63 (27.54)
  2 McKnight, Linds  19 Florida-FL             NT    4:46.45          4  
                 26.04        54.52 (28.48)
        1:23.47 (28.95)     1:52.66 (29.19)
        2:21.81 (29.15)     2:51.00 (29.19)
        3:20.13 (29.13)     3:49.29 (29.16)
        4:17.61 (28.32)     4:46.45 (28.84)
  3 Morris, Camryne  19 Tennessee-SE      4:49.80    4:50.13          3  
                 27.10        56.24 (29.14)
        1:25.39 (29.15)     1:54.73 (29.34)
        2:24.00 (29.27)     2:53.13 (29.13)
        3:22.30 (29.17)     3:51.62 (29.32)
        4:21.34 (29.72)     4:50.13 (28.79)
  4 Thielmann, Jess  19 Florida-FL             NT    4:51.07          2  
                 27.34        56.09 (28.75)
        1:24.96 (28.87)     1:54.06 (29.10)
        2:23.43 (29.37)     2:52.72 (29.29)
        3:22.14 (29.42)     3:51.93 (29.79)
        4:21.87 (29.94)     4:51.07 (29.20)
  5 Mathieu, Alicia  21 Florida-FL             NT    4:53.09          1  
                 27.92        57.26 (29.34)
        1:26.74 (29.48)     1:56.51 (29.77)
        2:26.17 (29.66)     2:55.72 (29.55)
        3:25.20 (29.48)     3:54.77 (29.57)
        4:24.20 (29.43)     4:53.09 (28.89)
  6 Finkbeiner, Car  19 Tennessee-SE      5:00.35    4:54.94        
                 27.05        56.23 (29.18)
        1:25.79 (29.56)     1:55.39 (29.60)
        2:25.32 (29.93)     2:55.28 (29.96)
        3:25.45 (30.17)     3:55.47 (30.02)
        4:25.43 (29.96)     4:54.94 (29.51)
  7 Valley, Daniell  18 Florida-FL             NT   x4:55.58        
                 28.03        57.73 (29.70)
        1:27.66 (29.93)     1:57.75 (30.09)
        2:27.47 (29.72)     2:57.09 (29.62)
        3:26.71 (29.62)     3:56.47 (29.76)
        4:26.35 (29.88)     4:55.58 (29.23)
  8 Griffith, Mary   20 Tennessee-SE      4:52.91   x4:59.38        
                 27.74        57.63 (29.89)
        1:27.56 (29.93)     1:57.51 (29.95)
        2:27.56 (30.05)     2:57.56 (30.00)
        3:27.72 (30.16)     3:58.13 (30.41)
        4:29.13 (31.00)     4:59.38 (30.25)
 -- Dubrasky, Molly  20 Florida-FL             NT   X4:48.93        
                 26.90        55.80 (28.90)
        1:24.61 (28.81)     1:53.49 (28.88)
        2:22.67 (29.18)     2:52.13 (29.46)
        3:21.40 (29.27)     3:50.80 (29.40)
        4:20.16 (29.36)     4:48.93 (28.77)
 -- Finke, Autumn S  18 Florida-FL             NT   X4:52.13        
                 27.12        56.50 (29.38)
        1:26.15 (29.65)     1:55.89 (29.74)
        2:25.50 (29.61)     2:54.99 (29.49)
        3:24.39 (29.40)     3:53.98 (29.59)
        4:23.78 (29.80)     4:52.13 (28.35)
 -- Katz, Taylor A   18 Florida-FL             NT   X4:52.53        
                 27.56        57.27 (29.71)
        1:27.09 (29.82)     1:57.01 (29.92)
        2:27.18 (30.17)     2:56.91 (29.73)
        3:26.45 (29.54)     3:55.86 (29.41)
        4:24.79 (28.93)     4:52.53 (27.74)
 -- Dickson, Morgan  19 Tennessee-SE      4:53.81   X4:56.47        
                 27.56        57.53 (29.97)
        1:26.95 (29.42)     1:56.54 (29.59)
        2:26.46 (29.92)     2:56.54 (30.08)
        3:26.60 (30.06)     3:56.83 (30.23)
        4:27.05 (30.22)     4:56.47 (29.42)
 -- Tegner, Madelin  18 Tennessee-SE      4:54.28   X4:56.75        
                 27.73        57.34 (29.61)
        1:27.08 (29.74)     1:56.78 (29.70)
        2:26.58 (29.80)     2:56.69 (30.11)
        3:26.99 (30.30)     3:57.24 (30.25)
        4:27.45 (30.21)     4:56.75 (29.30)
 -- Roy, Taylor F    19 Florida-FL             NT   X4:58.50        
                 27.76        57.34 (29.58)
        1:26.95 (29.61)     1:56.88 (29.93)
        2:26.85 (29.97)     2:56.90 (30.05)
        3:27.13 (30.23)     3:57.82 (30.69)
        4:28.41 (30.59)     4:58.50 (30.09)
 -- Driscoll, Laure  20 Tennessee-SE      4:50.18   X5:01.30        
                 27.59        57.46 (29.87)
        1:27.73 (30.27)     1:58.29 (30.56)
        2:28.59 (30.30)     2:59.30 (30.71)
        3:30.12 (30.82)     4:00.99 (30.87)
        4:31.71 (30.72)     5:01.30 (29.59)
 


 Event 24  Men 500 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 D''Arrigo, Andre  18 Florida-FL             NT    4:24.05          9  
                 24.72        51.40 (26.68)
        1:18.42 (27.02)     1:45.52 (27.10)
        2:12.60 (27.08)     2:39.56 (26.96)
        3:05.77 (26.21)     3:31.95 (26.18)
        3:58.36 (26.41)     4:24.05 (25.69)
  2 Frayler, Arthur  19 Florida-FL             NT    4:28.07          4  
                 25.06        51.98 (26.92)
        1:19.08 (27.10)     1:46.27 (27.19)
        2:13.38 (27.11)     2:40.51 (27.13)
        3:07.51 (27.00)     3:34.60 (27.09)
        4:01.79 (27.19)     4:28.07 (26.28)
  3 Leland, Trevor   20 Tennessee-SE      4:37.33    4:32.89          3  
                 25.25        52.63 (27.38)
        1:20.03 (27.40)     1:47.53 (27.50)
        2:15.17 (27.64)     2:42.80 (27.63)
        3:10.12 (27.32)     3:37.95 (27.83)
        4:05.71 (27.76)     4:32.89 (27.18)
  4 Bull, Adam H     19 Florida-FL             NT    4:37.50          2  
                 25.12        52.43 (27.31)
        1:20.21 (27.78)     1:48.30 (28.09)
        2:16.23 (27.93)     2:44.17 (27.94)
        3:12.46 (28.29)     3:41.08 (28.62)
        4:09.75 (28.67)     4:37.50 (27.75)
  5 Thompson, Matth  20 Florida-FL             NT   x4:39.23        
                 24.80        51.65 (26.85)
        1:19.31 (27.66)     1:47.45 (28.14)
        2:15.96 (28.51)     2:44.37 (28.41)
        3:13.42 (29.05)     3:42.09 (28.67)
        4:11.09 (29.00)     4:39.23 (28.14)
  6 Petersen, Sam L  22 Tennessee-SE      4:37.31    4:41.97          1  
                 25.50        52.97 (27.47)
        1:21.01 (28.04)     1:49.70 (28.69)
        2:18.32 (28.62)     2:46.76 (28.44)
        3:15.46 (28.70)     3:44.51 (29.05)
        4:13.79 (29.28)     4:41.97 (28.18)
 -- Werner, Pawel    20 Florida-FL             NT        SCR        
 

 Event 25  Women 100 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Gendron, Lindsa  21 Tennessee-SE        53.91      53.60          9  
                 11.72        25.42 (13.70)
          39.45 (14.03)       53.60 (14.15)
  2 Hinds, Natalie   19 Florida-FL             NT      54.43          4  
                 11.75        25.57 (13.82)
          39.72 (14.15)       54.43 (14.71)
  3 Kuhn, Sierra L   19 Florida-FL             NT      54.87          3  
                 11.87        26.05 (14.18)
          40.54 (14.49)       54.87 (14.33)
  4 Frehling, Kaitl  21 Florida-FL             NT      55.51          2  
                 12.09        25.77 (13.68)
          40.74 (14.97)       55.51 (14.77)
  5 Lundstrom, Heat  19 Tennessee-SE        55.51      55.80          1  
                 12.16        26.26 (14.10)
          40.94 (14.68)       55.80 (14.86)
  6 Cefal, Michelle  18 Tennessee-SE        53.95      55.96        
                 12.10        26.11 (14.01)
          41.07 (14.96)       55.96 (14.89)
  7 Bruens, Harper   19 Tennessee-SE        56.35     x56.53        
                 11.83        26.29 (14.46)
          41.38 (15.09)       56.53 (15.15)
  8 Yambor-Maul, Al  18 Florida-FL             NT     x58.73        
                 12.56        27.42 (14.86)
          43.28 (15.86)       58.73 (15.45)
 -- Kiger, Heather   19 Tennessee-SE        56.82     X54.98        
                 11.81        25.57 (13.76)
          40.36 (14.79)       54.98 (14.62)
 -- Forrester, Patr  19 Tennessee-SE        57.50     X55.80        
                 12.22        26.20 (13.98)
          40.69 (14.49)       55.80 (15.11)
 -- Zalewski, Elles  21 Florida-FL             NT        SCR        
 


 Event 26  Men 100 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Cieslak, Marcin  21 Florida-FL             NT      47.72          9  
                 10.50        22.58 (12.08)
          34.97 (12.39)       47.72 (12.75)
  2 Homer, Christia  20 Florida-FL             NT      48.37          4  
                 10.43        22.59 (12.16)
          35.30 (12.71)       48.37 (13.07)
  3 Hetland, Oystei  24 Tennessee-SE        49.27      49.22          3  
                 10.31        22.17 (11.86)
          35.52 (13.35)       49.22 (13.70)
  4 Torres, Luke C   19 Florida-FL             NT      49.67          2  
                 10.91        23.65 (12.74)
          36.50 (12.85)       49.67 (13.17)
  5 Sadsad, Chris J  20 Tennessee-SE        49.51      50.02          1  
                 10.53        23.35 (12.82)
          36.49 (13.14)       50.02 (13.53)
  6 McFall, Ryan W   21 Tennessee-SE        51.19      50.41        
                 10.62        23.53 (12.91)
          36.67 (13.14)       50.41 (13.74)
  7 Mills, Tyler D   18 Tennessee-SE        49.94     x50.45        
                 10.54        23.56 (13.02)
          36.72 (13.16)       50.45 (13.73)
 -- Deborde, Bradle  21 Florida-FL             NT     X50.01        
                 10.40        23.32 (12.92)
          36.65 (13.33)       50.01 (13.36)
 -- Thulin, Jacob N  22 Tennessee-SE        49.54     X50.37        
                 10.89        23.75 (12.86)
          36.99 (13.24)       50.37 (13.38)
 -- Manganiello, Au  20 Florida-FL             NT     X50.93        
                 10.82        23.76 (12.94)
          37.16 (13.40)       50.93 (13.77)
 -- Garner, Miles G  19 Tennessee-SE        51.94     X51.10        
                 10.88        23.73 (12.85)
          37.41 (13.68)       51.10 (13.69)
 -- Svagerko, Carl   23 Tennessee-SE        51.13     X51.68        
                 10.86        23.68 (12.82)
          37.59 (13.91)       51.68 (14.09)
 


 Event 27  Women 1 mtr Diving
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Dye, Delaney        Florida-FL             NP     293.18          9  
  2 Lera, Sam H      20 Tennessee-SE           NP     282.90          4  
  3 Warner, Kahlia      Florida-FL             NP     281.18          3  
  4 Mosher, Emily       Florida-FL             NP     257.25          2  
  5 Lamp, Victoria   22 Tennessee-SE           NP     255.60          1  
  6 Taylor, Gaffney  19 Tennessee-SE           NP     243.15        
 

 Event 28  Men 3 mtr Diving
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Robles, Maurici  20 Tennessee-SE           NP     407.70          9  
  2 Hernandez, Zach     Florida-FL             NP     322.20          4  
  3 Jones, Christop     Florida-FL             NP     317.40          3  
  4 Howell, Michael  19 Tennessee-SE           NP     280.95          2  
  5 Pompi, James        Florida-FL             NP     255.60          1  
  6 Fullam, Lee R    18 Tennessee-SE           NP     228.98        
 -- Fullam, Lee         Tennessee-SE           NP        SCR        
 

 Event 29  Women 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 McKnight, Linds  19 Florida-FL             NT    2:00.47          9  
                 26.44        57.99 (31.55)
        1:32.11 (34.12)     2:00.47 (28.36)
  2 Luthersdottir,   22 Florida-FL             NT    2:02.22          4  
                 27.25        58.94 (31.69)
        1:33.05 (34.11)     2:02.22 (29.17)
  3 Rainer, Rebecca  20 Florida-FL             NT    2:02.83          3  
                 27.58        58.55 (30.97)
        1:33.37 (34.82)     2:02.83 (29.46)
  4 Linn, Ashlee N   20 Florida-FL             NT   x2:03.26        
                 27.50        57.47 (29.97)
        1:34.52 (37.05)     2:03.26 (28.74)
  5 Carner, Amanda   20 Tennessee-SE      2:01.09    2:04.11          2  
                 27.57        58.96 (31.39)
        1:35.50 (36.54)     2:04.11 (28.61)
  6 Demonte, Anna P  19 Tennessee-SE      2:04.79    2:04.14          1  
                 26.46        57.95 (31.49)
        1:34.79 (36.84)     2:04.14 (29.35)
  7 Driscoll, Laure  20 Tennessee-SE      2:03.82    2:04.72        
                 27.47        58.44 (30.97)
        1:36.32 (37.88)     2:04.72 (28.40)
  8 Lundstrom, Heat  19 Tennessee-SE      2:04.87   x2:08.55        
                 27.33      1:00.57 (33.24)
        1:38.41 (37.84)     2:08.55 (30.14)
 -- Stephens, Summe  20 Florida-FL             NT   X2:03.17        
                 26.60        57.81 (31.21)
        1:34.33 (36.52)     2:03.17 (28.84)
 -- Callahan, Colle  18 Tennessee-SE      2:08.32   X2:04.62        
                 27.04        59.38 (32.34)
        1:34.91 (35.53)     2:04.62 (29.71)
 -- Leander, Christ  19 Tennessee-SE      2:07.68   X2:07.78        
                 27.45        58.50 (31.05)
        1:37.45 (38.95)     2:07.78 (30.33)
 -- Smith, Jordan N  20 Florida-FL             NT   X2:08.39        
                 29.15      1:00.70 (31.55)
        1:39.16 (38.46)     2:08.39 (29.23)
 -- Hahn, Madison E  19 Tennessee-SE      2:08.20   X2:12.58        
                 28.65      1:01.37 (32.72)
        1:41.98 (40.61)     2:12.58 (30.60)
 -- Kuhn, Sierra L   19 Florida-FL             NT        SCR        
 

 Event 30  Men 200 Yard IM
=========================================================================
    Name            Age School               Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Solaeche-Gomez,  19 Florida-FL             NT    1:47.45          9  
                 23.98        51.19 (27.21)
        1:21.86 (30.67)     1:47.45 (25.59)
  2 Slater, Tristan  20 Tennessee-SE      1:50.65    1:48.74          4  
                 24.07        51.64 (27.57)
        1:23.04 (31.40)     1:48.74 (25.70)
  3 Elliott, Matt D  20 Florida-FL             NT    1:49.81          3  
                 24.47        53.36 (28.89)
        1:23.57 (30.21)     1:49.81 (26.24)
  4 Hirstein, Austi  19 Tennessee-SE      1:55.27    1:50.93          2  
                 24.02        52.23 (28.21)
        1:24.58 (32.35)     1:50.93 (26.35)
  5 Lehane, Sean M   19 Tennessee-SE      1:51.34    1:51.53          1  
                 24.37        51.34 (26.97)
        1:25.56 (34.22)     1:51.53 (25.97)
  6 Myhre, Ben W     20 Tennessee-SE      1:56.65   x1:53.19        
                 24.27        53.19 (28.92)
        1:27.02 (33.83)     1:53.19 (26.17)
  7 Bull, Adam H     19 Florida-FL             NT    1:54.30        
                 24.47        53.50 (29.03)
        1:27.72 (34.22)     1:54.30 (26.58)
 -- Cieslak, Marcin  21 Florida-FL             NT        SCR        
 -- Munch, Ricky W   20 Florida-FL             NT        SCR        
 

 Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    School                           Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 Tennessee-SE  ''A''             3:17.15    3:19.73         11  
     1) Johnson, Faith N 19           2) McNeilis, Kate K 21          
     3) Solernou, Lauren A 21         4) Gendron, Lindsay D 21        
                 24.06        50.09 (50.09)
        1:13.50 (23.41)     1:39.42 (49.33)
        2:03.80 (24.38)     2:30.78 (51.36)
        2:54.26 (23.48)     3:19.73 (48.95)
  2 Florida-FL  ''A''                    NT    3:21.27          4  
     1) Russell, Sinead C 20          2) Zalewski, Ellese 21          
     3) Beisel, Elizabeth L 21        4) Kuhn, Sierra L 19            
                 24.33        50.57 (50.57)
        1:14.57 (24.00)     1:40.59 (50.02)
        2:04.81 (24.22)     2:30.74 (50.15)
        2:54.82 (24.08)     3:21.27 (50.53)
  3 Tennessee-SE  ''B''                  NT    3:23.93          2  
     1) Thompson, Cherelle A 21       2) Griffith, Mary E 20          
     3) Bruens, Harper M 19           4) Finkbeiner, Caroline M 19    
                 24.85        53.22 (53.22)
        1:17.52 (24.30)     1:44.70 (51.48)
        2:07.77 (23.07)     2:33.88 (49.18)
        2:57.70 (23.82)     3:23.93 (50.05)
 -- Florida-FL  ''B''                    NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Katz, Taylor A 18             2) Dubrasky, Molly J 20         
     3) Thielmann, Jessica 19         4) Roy, Taylor F 19             
                 25.38        52.09 (52.09)
        1:16.42 (24.33)     1:42.94 (50.85)
        2:08.77 (25.83)     2:36.42 (53.48)
        3:01.90 (25.48)          DQ (53.27)
 -- Tennessee-SE  ''C''                  NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Kiger, Heather E 19           2) Gaeckle, Erin M 21           
     3) Forrester, Patricia D 19      4) Morris, Camryne A 19         
                 25.01        51.86 (51.86)
        1:15.84 (23.98)     1:42.55 (50.69)
        2:06.58 (24.03)     2:33.00 (50.45)
        2:57.99 (24.99)          DQ (52.46)
 -- Florida-FL  ''C''                    NT        SCR        
     1) Yambor-Maul, Alyssa M 18      2)                              
     3) Luthersdottir, Hilda 22       4)                              


 Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
    School                           Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 Florida-FL  ''A''                    NT    2:55.32         11  
     1) Deborde, Bradley T 21         2) Cieslak, Marcin 21           
     3) Main, Corey C 18              4) Rousseau, Sebastien D 22     
                 21.03        44.26 (44.26)
        1:05.38 (21.12)     1:28.16 (43.90)
        1:48.89 (20.73)     2:11.10 (42.94)
        2:32.21 (21.11)     2:55.32 (44.22)
  2 Tennessee-SE  ''A''             2:54.78    2:55.99          4  
     1) Percy, Luke W 19              2) Rairden, Sam E 22            
     3) Tillman, Troy N 22            4) Lehane, Sean M 19            
                 21.17        43.91 (43.91)
        1:04.79 (20.88)     1:27.70 (43.79)
        1:48.52 (20.82)     2:11.58 (43.88)
        2:32.36 (20.78)     2:55.99 (44.41)
  3 Florida-FL  ''B''                    NT    3:00.81          2  
     1) Wallace, Dan 20               2) Werner, Pawel 20             
     3) Homer, Christian-Paul N 20    4) Curby, Matt N 20             
                 21.94        45.74 (45.74)
        1:06.74 (21.00)     1:29.98 (44.24)
        1:51.74 (21.76)     2:15.61 (45.63)
        2:37.27 (21.66)     3:00.81 (45.20)
  4 Tennessee-SE  ''B''                  NT    3:02.77        
     1) Aberg Ledjstrom, Gustav T 21  2) Dagley, Jimmy F 19           
     3) Johnson, Clint E 23           4) Slater, Tristan K 20         
                 22.04        45.95 (45.95)
        1:07.22 (21.27)     1:31.70 (45.75)
        1:52.46 (20.76)     2:16.34 (44.64)
        2:38.33 (21.99)     3:02.77 (46.43)
  5 Tennessee-SE  ''C''                  NT   x3:06.28        
     1) Svagerko, Carl J 23           2) Mills, Tyler D 18            
     3) Sadsad, Chris J 20            4) Hetland, Oystein R 24        
                 22.29        46.87 (46.87)
        1:09.01 (22.14)     1:33.53 (46.66)
        1:55.50 (21.97)     2:19.64 (46.11)
        2:41.23 (21.59)     3:06.28 (46.64)
  6 Florida-FL  ''C''                    NT   x3:06.86        
     1) Blyzinskyj, Jack A 18         2) Thompson, Matthew R 20       
     3) Manganiello, Austin R 20      4) Munch, Ricky W 20            
                 22.82        47.76 (47.76)
        1:09.61 (21.85)     1:33.75 (45.99)
        1:55.64 (21.89)     2:20.38 (46.63)
        2:42.28 (21.90)     3:06.86 (46.48)
 -- Tennessee-SE  ''D''                  NT   X3:09.38        
     1) McFall, Ryan W 21             2) Wylie, Tim M 20              
     3) Dibblin, Ross E 19            4) Hirstein, Austin X 19        
                 22.72        47.30 (47.30)
        1:10.11 (22.81)     1:34.32 (47.02)
        1:57.12 (22.80)     2:22.26 (47.94)
        2:44.35 (22.09)     3:09.38 (47.12)