ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
High School State Championships: Wyoming Girls
11/2/2013-11/2/2013
Gillette, Wyoming USA

Campbell County High School Camels             11/1/2013 - 10:34 AM
              2013 3A GIRLS SWIM & DIVE CHAMPIONSHIPS               
        AQUATIC CENTER - GILLETTE, WY   10/31/13 - 11/01/13         
 
 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
====================================================================
    School                              Prelims     Finals        
====================================================================
                         === A - Final ===                          
 
  1 JAC                                 1:54.49    1:52.59  
     1) Tarver, Connor SR             2) MacFarland, Avery SO         
     3) DeMuro, Alanna SO             4) Smith, Elsa SO               
  2 BUF                                 2:00.05    1:58.28  
     1) Riddle, Hailee SO             2) Thiele, Nicole SO            
     3) Ballek, Taylor SR             4) Chapin, Hannah SR            
  3 POW                                 2:02.73    2:00.38  
     1) Tracy, Amanda SO              2) Moretti, Gretchen JR         
     3) Heinert, Baxter SR            4) O'' Neill, Sarah Jean JR      
  4 DOU                                 2:00.96    2:00.78  
     1) Blain, Ciara JR               2) Perala, Brooke FR            
     3) Wortham, Elli FR              4) Hiser, Lateesha SR           
  5 SUB                                 2:03.68    2:03.29  
     1) Vidal, Valerie SR             2) Legerski, Sonya JR           
     3) Schamber, Brookely SR         4) Gray, Aimee FR               
 -- LAN                                 1:59.10         DQ  
 
                         === B - Final ===                          
 
  7 NEW                                 2:04.96    2:03.72  
     1) Waggener, Mikenna FR          2) Harley, Kaylee SR            
     3) Henkle, Rachel FR             4) Wood, Kelsey SO              
  8 COD                                 2:04.80    2:05.37  
     1) Snyder, Jeni SO               2) Williams, Miranda FR         
     3) Mrozinsky, Rachael SR         4) Shreve, Abbi SR              
  9 LYM                                 2:09.30    2:09.99  
     1) Bradshaw, McCaslynn SO        2) Ott, Ashley SR               
     3) Anson, Sierra SO              4) Haycock, Hadley JR           
 10 WOR                                 2:15.36    2:12.39  
     1) Molitor, Megan FR             2) Johnson, Madie SO            
     3) McEndree, Hannah FR           4) Schumacher, Hailey FR        
 11 RAW                                 2:17.01    2:16.60  
     1) Page, Suzann FR               2) Sheets, Mariah SO            
     3) Olson, Amy FR                 4) Horn, Johanna SO             
 12 KEM                                 2:25.68    2:17.79  
     1) Nielson, Kaisha SR            2) Miller, Ali SR               
     3) Schramm, Bailey SO            4) Miller, Dakota SO            

Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Tracy, Amanda          SO POW               2:05.99    1:59.79  
  2 Phelps, Kiana          SO JAC               2:03.08    2:00.50  
  3 Olson, Katelyn         JR RAW               2:06.85    2:05.26  
  4 Pardee, Jaime          JR JAC               2:06.37    2:06.40  
  5 Mitchell, Cora         JR JAC               2:08.82    2:09.26  
  6 Schneider, Aly         FR POW               2:09.06    2:11.32  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Tepe, Rylan            FR JAC               2:12.41    2:08.60  
  8 Russell, Saydria       SO WOR               2:09.76    2:08.81  
  9 Boley, Karsten         SR KEM               2:14.73    2:11.27  
 10 Schimelpfenig, Emily   SR LAN               2:13.54    2:11.86  
 11 Williams, Madison      JR LAN               2:16.56    2:15.34  
 12 Mika, Madeline         SO RAW               2:15.38    2:17.06  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Doughty, Emily         FR POW               2:16.81             
 14 Joskow, Arianne        SO COD               2:17.54             
 15 Riddle, Hailee         SO BUF               2:17.82             
 16 Bohlman, Taryn         SO POW               2:18.15             
 17 Jessen, Karsen         SO SUB               2:18.19             
 18 Jolley, Brianna        SO WOR               2:18.98             
 19 Baron, Katharine       JR LAN               2:19.41             
 20 Cocchia, Frankie       SR COD               2:21.42             
 21 Curren, Shaylee        SO NEW               2:27.04             
 -- Dietrich, Elizabeth    JR WOR                  DFS              

Event 3  Girls 200 Yard IM
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Tarver, Connor         SR JAC               2:16.76    2:12.34  
  2 Gramlich, Morgan       JR LAN               2:22.24    2:22.40  
  3 Forton, Katie          SR LAN               2:26.87    2:25.57  
  4 Clancy, Hannah         FR JAC               2:24.39    2:26.94  
  5 Flickinger, Kelly      SR JAC               2:27.53    2:28.82  
  6 Liggett, Stephanie     JR POW               2:27.51    2:29.69  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Moretti, Gretchen      JR POW               2:30.40    2:30.10  
  8 Perala, Brooke         FR DOU               2:31.73    2:30.34  
  9 Wortham, Elli          FR DOU               2:30.65    2:31.81  
 10 Waggener, Mikenna      FR NEW               2:29.47    2:33.20  
 11 Williams, Miranda      FR COD               2:32.82    2:33.62  
 12 Gibson, Reily          JR JAC               2:32.87    2:37.16  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Thiele, Nicole         SO BUF               2:34.40             
 14 Bohlman, Tristan       SO POW               2:34.58             
 15 Doughty, Katie         FR POW               2:39.64             
 16 Wright, Paige          FR SUB               2:40.05             
 17 Weston, Abby           FR LYM               2:40.22             
 18 Ott, Ashley            SR LYM               2:40.69             
 19 Kauffman, Rachel       FR LAN               2:41.11             
 20 Olson, Amy             FR RAW               2:44.54             

Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Chapin, Hannah         SR BUF                 24.81      24.53  
  2 Hiser, Lateesha        SR DOU                 25.00      24.90  
  3 Kennedy, Carolyn       JR WOR                 25.54      25.27  
  4 Krause, Kelly          SR JAC                 26.22      25.86  
  5 Schulthess, Katie      SR KEM                 25.91      26.10  
  6 Bradshaw, McCaslynn    SO LYM                 26.30      26.50  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Blain, Ciara           JR DOU                 26.75      26.42  
  8 Harley, Kaylee         SR NEW                 26.87      26.43  
  9 Robinson, Anna         SO LAN                 26.38      26.61  
  9 Smith, Elsa            SO JAC                 26.94      26.61  
 11 Mrozinsky, Rachael     SR COD                 26.72      26.97  
 12 Lund, Taylor           SR RAW                 27.16      27.29  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Haase, Aana            SO LAN                 27.32             
 14 Harrower, Mallory      SO JAC                 27.37             
 15 Nielson, Destinee      SR KEM                 27.41             
 16 Gilbert, Kennadi       SR KEM                 27.62             
 16 Berner, Caroline       FR JAC                 27.62             
 18 Garvin, Yuri           JR LAN                 27.66             
 19 Gray, Aimee            FR SUB                 27.82             
 20 Legerski, McKenna      FR SUB                 28.01             
 21 Haycock, Hadley        JR LYM                 28.05             
 22 Vidal, Valerie         SR SUB                 28.06             
 23 Nielsen, Jenny         FR LAN                 28.25             
 24 Binning, Madelyn       SR SUB                 28.43             
 25 Shreve, Abbi           SR COD                 28.90             
 26 Wood, Kelsey           SO NEW                 29.03             
 27 Meacham, Gracie        SR BUF                 29.64             

Event 5  Girls 1 mtr Diving
==================================================================
    Name                 Year School              Semis     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Meacham, Gracie        SR BUF                288.65     386.40  
  2 Steward, Erika         SR COD                221.40     319.30  
  3 Nielson, Kaisha        SR KEM                228.75     319.05  
  4 Elmlinger, Jenna       JR BUF                237.20     314.45  
  5 Coleman, Katelyn       SO JAC                176.85     252.60  
  6 Budge, Amber           FR JAC                176.45     244.05  
  7 Sweet, Hannah          SR POW                183.65     243.95  
  8 Dwan, Mimi             FR JAC                169.60     243.85  
  9 Ulrich, Emilie         SO LAN                180.00     242.00  
 10 Arment, Alexandra      JR RAW                172.55     239.30  
 11 Rule, Shantelle        FR SUB                166.80     237.30  
 12 Palmer, Kiri           SR COD                180.70     235.10  
 
                       === Semi-Finals ===                        
 
 13 Lohn, Nicole           SO JAC                164.05             

Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Kennedy, Carolyn       JR WOR               1:03.57    1:02.34  
  2 Olson, Katelyn         JR RAW               1:03.24    1:02.48  
  3 Forton, Katie          SR LAN               1:04.27    1:03.92  
  4 DeMuro, Alanna         SO JAC               1:01.85    1:04.07  
  5 Stalker, Helen         JR JAC               1:05.00    1:04.84  
  6 Mitchell, Cora         JR JAC               1:06.11    1:07.05  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Heinert, Baxter        SR POW               1:06.17    1:05.50  
  8 Ballek, Taylor         SR BUF               1:08.81    1:07.22  
  9 Liggett, Stephanie     JR POW               1:08.52    1:08.57  
 10 Jolley, Brianna        SO WOR               1:09.00    1:08.73  
 11 Schamber, Brookely     SR SUB               1:09.56    1:09.89  
 12 Wortham, Elli          FR DOU               1:10.08    1:11.81  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Kauffman, Rachel       FR LAN               1:10.28             
 14 Allen, Lydia           SR POW               1:10.72             
 15 Gilbert, Kennadi       SR KEM               1:11.80             
 16 Anson, Sierra          SO LYM               1:12.28             
 17 Mika, Madeline         SO RAW               1:12.88             
 18 Henkle, Rachel         FR NEW               1:12.89             
 19 Nelson, Karissa        JR LYM               1:13.76             
 20 Andrews, Sarah         FR JAC               1:17.06             
 21 Murphy, Lilly          SO SUB               1:17.31             
 22 McEndree, Hannah       FR WOR               1:17.65             
 23 Sheets, Mariah         SO RAW               1:18.59             

Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Chapin, Hannah         SR BUF                 54.38      53.39  
  2 Phelps, Kiana          SO JAC                 55.98      55.37  
  3 Krause, Kelly          SR JAC                 56.85      56.46  
  4 Pardee, Jaime          JR JAC                 56.84      57.00  
  5 Bradshaw, McCaslynn    SO LYM                 57.40      57.30  
  6 Schulthess, Katie      SR KEM                 57.70      58.75  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Snyder, Jeni           SO COD                 58.21      58.16  
  8 Smith, Elsa            SO JAC                 58.26      59.00  
  9 Schneider, Aly         FR POW                 59.94      59.27  
 10 Haase, Aana            SO LAN               1:00.27    1:00.15  
 11 O'' Neill, Sarah Jean   JR POW                 59.91    1:00.20  
 12 Schimelpfenig, Emily   SR LAN                 59.99    1:01.90  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Baron, Katharine       JR LAN               1:01.00             
 14 Bohlman, Taryn         SO POW               1:01.19             
 15 Nielson, Destinee      SR KEM               1:01.58             
 16 Jessen, Karsen         SO SUB               1:02.85             
 17 Gray, Aimee            FR SUB               1:03.79             
 18 Binning, Madelyn       SR SUB               1:04.06             
 19 Dietrich, Elizabeth    JR WOR               1:04.61             
 20 Shreve, Abbi           SR COD               1:04.83             
 21 Weston, Abby           FR LYM               1:04.86             
 22 Palmer, Brittnee       SO RAW               1:05.45             
 23 Curren, Shaylee        SO NEW               1:07.43             

Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Gramlich, Morgan       JR LAN               5:33.98    5:27.64  
  2 Tracy, Amanda          SO POW               5:39.65    5:31.36  
  3 Tepe, Rylan            FR JAC               5:50.27    5:41.71  
  4 Russell, Saydria       SO WOR               5:52.46    5:51.13  
  5 Joskow, Arianne        SO COD               6:01.02    5:58.73  
  6 Robins, Morgan         SR LAN               5:54.58    5:59.56  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Boley, Karsten         SR KEM               6:04.69    6:02.39  
  8 Doughty, Emily         FR POW               6:06.31    6:04.22  
  9 Gibson, Reily          JR JAC               6:10.32    6:05.29  
 10 Nielsen, Jenny         FR LAN               6:13.98    6:05.54  
 11 Waggener, Mikenna      FR NEW               6:06.49    6:10.32  
 12 Rollins, Traci         JR LYM               6:13.75    6:19.10  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Riddle, Hailee         SO BUF               6:16.73             
 14 Fotheringham, Kaci     SO LYM               6:17.31             
 15 Williams, Madison      JR LAN               6:18.45             
 16 Cocchia, Frankie       SR COD               6:25.14             
 17 Beale, Brianne         SO JAC               6:30.13             
 18 Shockley, Abbie        SO JAC               6:30.69             
 19 Allen, Lydia           SR POW               6:30.91             
 20 Novota, Taylor         FR RAW               6:40.01             

Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                              Prelims     Finals        
====================================================================
                         === A - Final ===                          
 
  1 JAC                                 1:43.19    1:41.47  
     1) Phelps, Kiana SO              2) Pardee, Jaime JR             
     3) Smith, Elsa SO                4) Krause, Kelly SR             
  2 WOR                                 1:49.90    1:47.97  
     1) Dietrich, Elizabeth JR        2) Jolley, Brianna SO           
     3) Russell, Saydria SO           4) Kennedy, Carolyn JR          
  3 KEM                                 1:49.44    1:48.55  
     1) Gilbert, Kennadi SR           2) Nielson, Destinee SR         
     3) Boley, Karsten SR             4) Schulthess, Katie SR         
  4 LAN                                 1:49.31    1:49.10  
     1) Robinson, Anna SO             2) Haase, Aana SO               
     3) Schimelpfenig, Emily SR       4) Robins, Morgan SR            
  5 RAW                                 1:51.22    1:49.19  
     1) Horn, Johanna SO              2) Mika, Madeline SO            
     3) Lund, Taylor SR               4) Olson, Katelyn JR            
  6 NEW                                 1:51.24    1:50.16  
     1) Henkle, Rachel FR             2) Waggener, Mikenna FR         
     3) Curren, Shaylee SO            4) Harley, Kaylee SR            
 
                         === B - Final ===                          
 
  7 BUF                                 1:51.34    1:47.66  
     1) Ballek, Taylor SR             2) Thiele, Nicole SO            
     3) Riddle, Hailee SO             4) Chapin, Hannah SR            
  8 POW                                 1:51.47    1:50.41  
     1) O'' Neill, Sarah Jean JR       2) Bohlman, Taryn SO            
     3) Heinert, Baxter SR            4) Schneider, Aly FR            
  9 SUB                                 1:52.22    1:50.93  
     1) Gray, Aimee FR                2) Fear, Abigail JR             
     3) Jessen, Karsen SO             4) Vidal, Valerie SR            
 10 LYM                                 1:58.56    1:58.22  
     1) Haycock, Hadley JR            2) Weston, Abby FR              
     3) Cheney, Jovie SR              4) Anson, Sierra SO             
 11 DOU                                 2:12.87    2:02.73  
     1) Leman, Megan FR               2) Cole, Cassi FR               
     3) Cole, Sami SR                 4) Leman, Bri FR                
 12 COD                                 2:06.73    2:07.61  
     1) Labazzo, Gabby JR             2) George, Brooke JR            
     3) Chapman, Brittany JR          4) Scott, Sam JR                

Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Tarver, Connor         SR JAC               1:00.45      57.62  
  2 Ballek, Taylor         SR BUF               1:03.74    1:02.63  
  3 Hiser, Lateesha        SR DOU               1:03.32    1:03.68  
  4 Clancy, Hannah         FR JAC               1:04.09    1:04.76  
  5 Flickinger, Kelly      SR JAC               1:04.62    1:05.82  
  6 Henkle, Rachel         FR NEW               1:06.01    1:06.41  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Heinert, Baxter        SR POW               1:08.12    1:07.99  
  8 Snyder, Jeni           SO COD               1:08.14    1:08.48  
  9 Blain, Ciara           JR DOU               1:08.79    1:08.62  
 10 Garvin, Yuri           JR LAN               1:09.17    1:09.19  
 11 Bohlman, Tristan       SO POW               1:08.73    1:09.35  
 12 Shockley, Abbie        SO JAC               1:10.64    1:10.14  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Vidal, Valerie         SR SUB               1:10.66             
 14 Doughty, Katie         FR POW               1:11.16             
 15 Quillen, Natalie       JR POW               1:11.36             
 16 Legerski, McKenna      FR SUB               1:11.45             
 17 Lund, Taylor           SR RAW               1:11.46             
 18 Ulrich, Emilie         SO LAN               1:11.61             
 19 Cheney, Jovie          SR LYM               1:12.44             
 20 Fotheringham, Kaci     SO LYM               1:13.17             
 21 Powers, Heather        SR LYM               1:13.24             
 22 Redman, Jenna          SO LAN               1:15.32             

Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Legerski, Sonya        JR SUB               1:13.22    1:13.16  
  2 Thiele, Nicole         SO BUF               1:14.43    1:13.37  
  3 O'' Neill, Sarah Jean   JR POW               1:14.66    1:13.92  
  4 Harley, Kaylee         SR NEW               1:14.44    1:14.47  
  5 MacFarland, Avery      SO JAC               1:14.74    1:15.01  
  6 Miller, Ali            SR KEM               1:14.87    1:16.53  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Perala, Brooke         FR DOU               1:15.87    1:16.09  
  8 Moretti, Gretchen      JR POW               1:16.08    1:16.35  
  9 Williams, Miranda      FR COD               1:16.29    1:16.40  
 10 Miller, Dakota         SO KEM               1:16.19    1:16.41  
 11 Stalker, Helen         JR JAC               1:17.40    1:18.23  
 12 Graue, Taylor          JR JAC               1:17.01    1:19.45  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Schramm, Bailey        SO KEM               1:17.48             
 14 Johnson, Madie         SO WOR               1:17.86             
 15 Molitor, Megan         FR WOR               1:19.34             
 16 Leman, Megan           FR DOU               1:19.77             
 17 Mrozinsky, Rachael     SR COD               1:20.07             
 18 Ott, Ashley            SR LYM               1:20.50             
 19 Sheets, Mariah         SO RAW               1:20.73             
 20 Lang, Katelyn          SR POW               1:20.97             
 21 Brown, Katie           FR POW               1:21.24             
 22 Robins, Morgan         SR LAN               1:23.30             
 23 Olson, Amy             FR RAW               1:23.93             
 24 Wright, Paige          FR SUB               1:25.08             

Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                              Prelims     Finals        
====================================================================
                         === A - Final ===                          
 
  1 JAC                                 3:46.72    3:42.94  
     1) Phelps, Kiana SO              2) Pardee, Jaime JR             
     3) Krause, Kelly SR              4) Tarver, Connor SR            
  2 LAN                                 3:53.77    3:55.13  
     1) Forton, Katie SR              2) Robinson, Anna SO            
     3) Haase, Aana SO                4) Gramlich, Morgan JR          
  3 WOR                                 4:02.50    4:00.50  
     1) Dietrich, Elizabeth JR        2) Jolley, Brianna SO           
     3) Russell, Saydria SO           4) Kennedy, Carolyn JR          
  4 KEM                                 4:04.35    4:02.36  
     1) Gilbert, Kennadi SR           2) Nielson, Destinee SR         
     3) Boley, Karsten SR             4) Schulthess, Katie SR         
  5 POW                                 4:02.54    4:03.08  
     1) Liggett, Stephanie JR         2) Bohlman, Taryn SO            
     3) Schneider, Aly FR             4) Tracy, Amanda SO             
  6 RAW                                 4:06.46    4:04.36  
     1) Lund, Taylor SR               2) Palmer, Brittnee SO          
     3) Mika, Madeline SO             4) Olson, Katelyn JR            
 
                         === B - Final ===                          
 
  7 DOU                                 4:57.65    4:00.78  
     1) Blain, Ciara JR               2) Wortham, Elli FR             
     3) Perala, Brooke FR             4) Hiser, Lateesha SR           
  8 SUB                                 4:23.69    4:12.36  
     1) Binning, Madelyn SR           2) Legerski, McKenna FR         
     3) Ramsey, Fallon JR             4) Jessen, Karsen SO            
  9 LYM                                 4:18.42    4:14.57  
     1) Bradshaw, McCaslynn SO        2) Eyre, Kenadee SO             
     3) Weston, Abby FR               4) Ott, Ashley SR               
 10 COD                                 4:20.80    4:21.75  
     1) Joskow, Arianne SO            2) Smith, Elisha SO             
     3) Alexander, Cassidy SO         4) Cocchia, Frankie SR          
 11 BUF                                 4:38.04    4:32.74  
     1) Meacham, Gracie SR            2) Webber, Alescea SO           
     3) Seeman, Jennifer FR           4) Mauck, Courtney SR           
 
                       === Preliminaries ===                        
 
 -- NEW                                     DQ              
     1) Wood, Kelsey SO               2) Curren, Shaylee SO           
     3) Whitney, Jae JR               4) Coy, Courtney SR             

Girls - Team Scores                              
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Jackson Hole High School           JAC             351.5
                2 Powell High School                 POW             163  
                3 Buffalo High School                BUF             134  
                4 Lander                             LAN             132.5
                5 Worland High School                WOR             103  
                6 Kemmerer HS Girls                  KEM             102  
                7 Douglas High School                DOU              93  
                8 Lady Outlaw Swim/Dive              RAW              72  
                9 Newcastle Dogies                   NEW              62  
                9 Cody High School Broncs            COD              62  
               11 Sublette County Swim Team          SUB              58  
               12 Lyman High School                  LYM              42  

Campbell County High School Camels             11/2/2013 - 10:15 AM
              2013 4A GIRLS SWIM & DIVE CHAMPIONSHIPS               
        AQUATIC CENTER - GILLETTE, WY   11/01/13 - 11/02/13         
 
 Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
====================================================================
    School                              Prelims     Finals        
====================================================================
                         === A - Final ===                          
 
  1 SHE                                 1:52.00    1:51.36  
     1) Spiegelberg, Emily SR         2) Dougherty, Gretchen SR       
     3) Dougherty, Mackenzie SO       4) Brilz, Payton SR             
  2 CAM                                 1:55.04    1:54.55  
     1) Schiefelbein, Taylor FR       2) Waldum, Annie SO             
     3) Jewell, Emily JR              4) Riss, Sage SR                
  3 LAR                                 1:58.20    1:55.10  
     1) Hamilton, Hailey JR           2) Butcher, Bailey SO           
     3) Bienz, Sierra JR              4) Burchi, Delta JR             
  4 CEN                                 1:56.92    1:57.54  
     1) Summers, Katie SO             2) Thomas, Hannah SR            
     3) Segrave, Taylor SR            4) Leach, Jessica SR            
  5 KWH                                 1:58.66    1:57.66  
     1) Everard, Ana SO               2) Cady-Kimble, Shae SR         
     3) Jones, Iliana JR              4) Nash, Olivia FR              
  6 CSO                                 1:59.53    2:00.29  
     1) Martinez, Olivia SR           2) Pickard, Carissa JR          
     3) Austin, Donatellia SR         4) Marrill, Kymberlie JR        
 
                         === B - Final ===                          
 
  7 RSP                                 2:02.50    2:02.18  
     1) Prather, Tiffany JR           2) Moran, Samantha SR           
     3) DeFauw, Hannah SO             4) Prather, Katelynn SR         
  8 EAS                                 2:02.41    2:02.87  
     1) Dye, Brittny SO               2) Schoene, Ryann SO            
     3) Jankovsky, Hannah FR          4) Prince, Delaney JR           
  9 GRV                                 2:05.99    2:07.83  
     1) Hunt, Shyana 9                2) Neumann, Dakota 10           
     3) Allen, Emily 11               4) Plott, Kaylee 9              
 10 EVN                                 2:08.66    2:10.24  
     1) Jackson, Allie FR             2) Bowns, Taylor SR             
     3) Ottley, Britini SR            4) Smith, Allison SR            
 11 NCH                                 2:37.41    2:35.66  
     1) Street, Victoria SO           2) Tobin, Brielle SO            
     3) Graham, Miriam SR             4) Grilli, Martina SO           
 
                       === Preliminaries ===                        
 
 -- RIV                                     DQ              
     1) Muehler, Kierra SO            2) Kechter, Michaela SO         
     3) Settlemire, Jordan JR         4) Kister, Kassi JR             

Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Urban, Abby            JR EAS               1:55.64    1:58.17  
  2 Brilz, Payton          SR SHE               2:00.02    2:01.18  
  3 Mills, Jillian         SO CAM               2:04.30    2:01.49  
  4 Summers, Katie         SO CEN               2:02.98    2:01.80  
  5 Carsrud, Katie         SO CAM               2:04.54    2:03.84  
  6 Johnson, Brianda       JR EAS               2:04.33    2:04.50  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Dohse, Shakira         JR CAM               2:06.76    2:05.19  
  8 Peterson, Jerrica      SR LAR               2:05.59    2:06.33  
  9 Steiger, Rachael       FR CAM               2:06.43    2:06.53  
 10 Bienz, Sierra          JR LAR               2:06.99    2:10.50  
 11 Brady, Justice         JR EVN               2:10.38    2:10.86  
 12 Austin, Donatellia     SR CSO               2:10.10    2:14.26  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Mavriplis, Stephanie   SO LAR               2:10.81             
 14 Orr, Taylor            11 GRV               2:11.62             
 15 Thomas, Hannah         SR CEN               2:11.65             
 16 Barker, Elizabeth      11 GRV               2:11.75             
 17 Settlemire, Jordan     JR RIV               2:13.39             
 18 Hains, Shelby          JR CEN               2:16.16             
 19 Stevens, Rachel        SR SHE               2:19.96             

Event 3  Girls 200 Yard IM
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Jones, Iliana          JR KWH               2:11.40    2:07.62  
  2 Waldum, Annie          SO CAM               2:16.91    2:17.26  
  3 Jankovsky, Halley      JR EAS               2:19.72    2:20.52  
  4 Dougherty, Mackenzie   SO SHE               2:23.14    2:22.52  
  5 Sall, Erica            JR EAS               2:22.09    2:23.23  
  6 Hamilton, Hailey       JR LAR               2:23.66    2:25.30  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Sato, Rachel           SR CEN               2:23.95    2:22.21  
  8 Pickard, Haley         SO LAR               2:23.96    2:22.49  
  9 Jewell, Emily          JR CAM               2:24.91    2:26.17  
 10 Moran, Samantha        SR RSP               2:26.09    2:26.56  
 10 Butcher, Bailey        SO LAR               2:28.58    2:26.56  
 12 Fosnight, Laurel       SR SHE               2:27.39    2:27.89  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Hinkle, Francie        SO CEN               2:29.42             
 14 Kimery, Averyonna      JR CAM               2:31.03             
 15 Dye, Brittny           SO EAS               2:31.59             
 16 Brown, Alisa           SR LAR               2:32.33             
 17 Cady-Kimble, Shae      SR KWH               2:33.17    

Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Segrave, Taylor        SR CEN                 24.68      24.80  
  2 Pilon, Rylie           FR CAM                 25.29      25.12  
  3 Martinez, Olivia       SR CSO                 25.26      25.27  
  4 Burchi, Delta          JR LAR                 25.33      25.37  
  5 Sitz, Ashley           SR EVN                 25.53      25.56  
  6 Spiegelberg, Emily     SR SHE                 25.61      25.83  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Murphy, Darby          JR CEN                 26.45      26.31  
  8 Brown, Shelby          SO LAR                 26.17      26.32  
  9 Riss, Sage             SR CAM                 26.39      26.51  
 10 Roberts, Sunshine      SO CAM                 26.24      26.56  
 11 Carsrud, Emmalee       SO CAM                 26.20      26.85  
 12 Neumann, Dakota        10 GRV                 26.60      27.41  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Beardslee, Katie       SO SHE                 26.66             
 14 Leach, Jessica         SR CEN                 26.82             
 15 Nash, Olivia           FR KWH                 26.95             
 16 Linde, Hannah          FR CEN                 27.17             
 17 Prather, Katelynn      SR RSP                 27.19             
 18 Anderson, Hailey       SO LAR                 27.20             
 19 Sims, Lexi             SO EVN                 27.38             
 20 Johnson, Alex          SO LAR                 27.48             
 21 Becker, Yandi          SO KWH                 27.68             
 22 Hunt, Shyana            9 GRV                 27.71             
 23 Prince, Delaney        JR EAS                 27.90             
 23 Marrill, Kymberlie     JR CSO                 27.90             
 25 Herron, Paige          SR KWH                 27.92             
 26 Pickard, Carissa       JR CSO                 27.99             
 27 Smith, Allison         SR EVN                 28.26             
 28 Kechter, Michaela      SO RIV                 28.68             
 -- Smith, Jade            JR KWH                   DQ  
            
 Event 5  Girls 1 mtr Diving
==================================================================
    Name                 Year School              Semis     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Kobbe, Ryleigh         SO LAR                279.55     417.35  
  2 GrandPre, Peyton       JR EAS                253.70     376.60  
  3 Bowns, Taylor          SR EVN                260.75     361.95  
  4 Spaulding, Abbey       SR CSO                256.20     360.00  
  5 Elbogen, Sierra        JR KWH                258.50     354.95  
  6 O''Dell, Madison        SO CAM                244.15     340.90  
  7 Randall, Chynna        JR RSP                250.00     339.75  
  8 Migrants, Whitney      FR SHE                262.75     337.00  
  9 Claflin, Tayler        FR EVN                239.35     324.30  
 10 Danko, Keely           JR CAM                236.20     318.50  
 11 Codr, Amber            JR CSO                244.20     317.95  
 12 Willbanks, Kassidy     JR CAM                237.15     314.50  
 
                       === Semi-Finals ===                        
 
 13 Giehm, Payton          SO LAR                233.95             
 14 Smiley, Brielle        JR SHE                227.60             
 15 Benardis, Violet       SR KWH                226.50             
 16 Berry, Catie           SO CEN                222.65             
 -- VonKrosigk, Sara       SO SHE                                   
 -- McCartney, Patricia    SR LAR                                   
 -- Faucett, Caitlyn       JR CAM                                   
 -- Becker, Mattni         SR KWH                                   
 -- Henderson, Ameray      FR EVN                                   
         
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Jankovsky, Halley      JR EAS               1:03.51    1:01.86  
  2 Dougherty, Gretchen    SR SHE               1:01.75    1:02.21  
  3 Dougherty, Mackenzie   SO SHE               1:04.14    1:03.39  
  4 DeFauw, Hannah         SO RSP               1:03.70    1:03.77  
  5 Settlemire, Jordan     JR RIV               1:03.86    1:04.44  
  6 Sato, Rachel           SR CEN               1:04.13    1:04.94  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Riss, Sage             SR CAM               1:04.50    1:03.09  
  8 Bienz, Sierra          JR LAR               1:04.61    1:03.92  
  9 Fosnight, Laurel       SR SHE               1:05.38    1:04.25  
 10 Schiefelbein, Taylor   FR CAM               1:04.69    1:05.20  
 11 Jewell, Emily          JR CAM               1:06.74    1:07.57  
 12 Austin, Donatellia     SR CSO               1:07.02    1:07.68  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Hinkle, Francie        SO CEN               1:07.29             
 14 Allen, Emily           11 GRV               1:07.69             
 15 Jankovsky, Hannah      FR EAS               1:07.90             
 16 Brown, Alisa           SR LAR               1:07.93             
 17 Robinson, Cassandra    JR SHE               1:08.10             
 18 Gunyan, Nica           JR RSP               1:09.80             
 19 Chambers, Abby         FR KWH               1:09.98             
 20 Hains, Shelby          JR CEN               1:10.22             
 21 Dye, Brittny           SO EAS               1:10.55             
 22 Cada, Casey            SO CAM               1:13.55             
 23 Jones, Brandi          SR CEN               1:13.98

Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Jones, Iliana          JR KWH                 53.39      52.20  
  2 Segrave, Taylor        SR CEN                 54.48      54.27  
  3 Pilon, Rylie           FR CAM                 54.56      54.99  
  4 Martinez, Olivia       SR CSO                 56.10      55.84  
  5 Burchi, Delta          JR LAR                 56.40      57.22  
  6 Roberts, Sunshine      SO CAM                 56.99      57.39  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Sitz, Ashley           SR EVN                 57.17      57.01  
  8 Dohse, Shakira         JR CAM                 58.21      57.58  
  9 Carsrud, Emmalee       SO CAM                 58.22      57.76  
 10 Peterson, Jerrica      SR LAR                 58.09      58.12  
 11 Beardslee, Katie       SO SHE                 57.66      58.29  
 12 Everard, Ana           SO KWH                 57.68      58.34  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Pickard, Haley         SO LAR                 58.24             
 14 Murphy, Darby          JR CEN                 58.40             
 15 Linde, Hannah          FR CEN                 58.44             
 16 Brown, Shelby          SO LAR                 58.98             
 17 Orr, Taylor            11 GRV                 59.51             
 18 Barker, Elizabeth      11 GRV               1:00.18             
 19 Lane, Hanna            FR CEN               1:00.25             
 20 Ottley, Britini        SR EVN               1:00.55             
 21 Plott, Kaylee           9 GRV               1:02.44             
             
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Carsrud, Katie         SO CAM               5:30.50    5:24.96  
  2 Brilz, Payton          SR SHE               5:28.28    5:25.13  
  3 Mills, Jillian         SO CAM               5:26.97    5:31.66  
  4 DeFauw, Hannah         SO RSP               5:29.16    5:33.39  
  5 Schoene, Ryann         SO EAS               5:34.24    5:33.90  
  6 Johnson, Brianda       JR EAS               5:42.46    5:43.46  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Steiger, Rachael       FR CAM               5:48.14    5:48.24  
  8 Pooler, Brittany       JR LAR               5:54.25    5:50.84  
  9 Brady, Justice         JR EVN               5:55.28    5:52.10  
 10 Mavriplis, Stephanie   SO LAR               5:55.35    5:58.19  
 11 Sims, Lexi             SO EVN               6:02.65    5:58.91  
 12 Thomas, Hannah         SR CEN               6:00.10    6:01.25  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Prather, Raeanne       SO RSP               6:09.58             
 14 Stevens, Rachel        SR SHE               6:14.82             
 15 Jessen, Taylor         JR CAM               6:28.15             

Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                              Prelims     Finals        
====================================================================
                         === A - Final ===                          
 
  1 EAS                                 1:43.89    1:43.17  
     1) Sall, Erica JR                2) Johnson, Brianda JR          
     3) Jankovsky, Halley JR          4) Urban, Abby JR               
  2 CAM                                 1:43.63    1:43.18  
     1) Roberts, Sunshine SO          2) Jewell, Emily JR             
     3) Waldum, Annie SO              4) Pilon, Rylie FR              
  3 LAR                                 1:44.97    1:43.58  
     1) Pickard, Haley SO             2) Peterson, Jerrica SR         
     3) Butcher, Bailey SO            4) Burchi, Delta JR             
  4 CEN                                 1:44.79    1:44.15  
     1) Segrave, Taylor SR            2) Leach, Jessica SR            
     3) Murphy, Darby JR              4) Linde, Hannah FR             
  5 KWH                                 1:44.66    1:44.16  
     1) Everard, Ana SO               2) Nash, Olivia FR              
     3) Herron, Paige SR              4) Jones, Iliana JR             
  6 CSO                                 1:46.41    1:47.88  
     1) Martinez, Olivia SR           2) Pickard, Carissa JR          
     3) Marrill, Kymberlie JR         4) Austin, Donatellia SR        
 
                         === B - Final ===                          
 
  7 SHE                                 1:47.65    1:46.89  
     1) Dougherty, Gretchen SR        2) Beardslee, Katie SO          
     3) Fosnight, Laurel SR           4) Dougherty, Mackenzie SO      
  8 EVN                                 1:49.70    1:47.42  
     1) Ottley, Britini SR            2) Sims, Lexi SO                
     3) Sitz, Ashley SR               4) Brady, Justice JR            
  9 GRV                                 1:49.35    1:49.83  
     1) Plott, Kaylee 9               2) Hunt, Shyana 9               
     3) Orr, Taylor 11                4) Barker, Elizabeth 11         
 10 RIV                                 1:54.67    1:55.03  
     1) Kechter, Michaela SO          2) Muehler, Kierra SO           
     3) Hutchinson, Rachel FR         4) Settlemire, Jordan JR        
 11 RSP                                 1:59.25    1:56.21  
     1) Prather, Tiffany JR           2) Wicks, Shayanne SO           
     3) Prather, Raeanne SO           4) Gunyan, Nica JR              
 12 NCH                                 2:20.68    2:10.85  
     1) Tobin, Brielle SO             2) Stahl, Katie SO              
     3) Graham, Miriam SR             4) Grilli, Martina SO  

Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Spiegelberg, Emily     SR SHE                 58.96      58.72  
  2 Urban, Abby            JR EAS                 59.83      59.78  
  3 Summers, Katie         SO CEN               1:00.93    1:00.12  
  4 Schiefelbein, Taylor   FR CAM               1:03.84    1:03.44  
  5 Sall, Erica            JR EAS               1:03.80    1:04.00  
  6 Hunt, Shyana            9 GRV               1:04.56    1:05.86  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 Moran, Samantha        SR RSP               1:05.92    1:04.52  
  8 Hamilton, Hailey       JR LAR               1:04.94    1:05.25  
  9 Everard, Ana           SO KWH               1:05.86    1:07.08  
 10 Taylor, Zadie          12 GRV               1:05.75    1:07.69  
 11 Kirkpatrick, Sara      JR LAR               1:07.34    1:08.28  
 12 Neumann, Dakota        10 GRV               1:06.92    1:08.75  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Prather, Katelynn      SR RSP               1:07.45             
 14 Prather, Tiffany       JR RSP               1:08.04             
 15 Anderson, Hailey       SO LAR               1:08.18             
 16 Kimery, Averyonna      JR CAM               1:10.64             
 17 Smith, Jade            JR KWH               1:10.66             
 18 Jones, Brandi          SR CEN               1:10.90             
 19 Berry, Catie           SO CEN               1:10.92             
 20 Shippy, Madi           FR CEN               1:10.99             
 21 Prather, Raeanne       SO RSP               1:12.19             

Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
==================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Waldum, Annie          SO CAM               1:08.07    1:07.54  
  2 Dougherty, Gretchen    SR SHE               1:10.23    1:09.05  
  3 Butcher, Bailey        SO LAR               1:10.48    1:10.81  
  4 Pooler, Brittany       JR LAR               1:12.23    1:12.91  
  5 Schoene, Ryann         SO EAS               1:12.44    1:13.42  
  6 Cady-Kimble, Shae      SR KWH               1:14.74    1:15.98  
 
                        === B - Final ===                         
 
  7 McClure, Sydney        JR CAM               1:15.26    1:15.81  
  8 Emery, Raien           JR SHE               1:15.13    1:16.82  
  9 Pickard, Carissa       JR CSO               1:17.13    1:17.02  
 10 Jankovsky, Hannah      FR EAS               1:17.72    1:17.03  
 11 Johnson, Alex          SO LAR               1:17.28    1:17.59  
 12 Saathoff, Emilee       JR KWH               1:16.68    1:18.47  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Kechter, Michaela      SO RIV               1:18.29             
 14 Dale, Madison             LAR               1:18.32             
 15 Chambers, Abby         FR KWH               1:18.63             
 16 Gunyan, Nica           JR RSP               1:19.56             
 17 Hess, Kourtney         SR CEN               1:20.67             
 18 Leach, Jessica         SR CEN               1:21.78             

Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                              Prelims     Finals        
====================================================================
                         === A - Final ===                          
 
  1 CAM                                 3:47.44    3:44.85  
     1) Roberts, Sunshine SO          2) Carsrud, Emmalee SO          
     3) Riss, Sage SR                 4) Pilon, Rylie FR              
  2 EAS                                 3:51.03    3:45.06  
     1) Sall, Erica JR                2) Johnson, Brianda JR          
     3) Jankovsky, Halley JR          4) Urban, Abby JR               
  3 SHE                                 3:52.07    3:50.62  
     1) Brilz, Payton SR              2) Beardslee, Katie SO          
     3) Fosnight, Laurel SR           4) Spiegelberg, Emily SR        
  4 LAR                                 3:52.31    3:50.84  
     1) Pickard, Haley SO             2) Peterson, Jerrica SR         
     3) Bienz, Sierra JR              4) Brown, Shelby SO             
  5 CEN                                 3:56.27    3:54.98  
     1) Summers, Katie SO             2) Murphy, Darby JR             
     3) Linde, Hannah FR              4) Thomas, Hannah SR            
  6 RSP                                 4:05.02    4:05.20  
     1) DeFauw, Hannah SO             2) Prather, Katelynn SR         
     3) Gunyan, Nica JR               4) Moran, Samantha SR           
 
                         === B - Final ===                          
 
  7 EVN                                 4:07.16    3:59.03  
     1) Sims, Lexi SO                 2) Ottley, Britini SR           
     3) Sitz, Ashley SR               4) Brady, Justice JR            
  8 KWH                                 4:11.52    4:13.75  
     1) Nash, Olivia FR               2) Herron, Paige SR             
     3) Smith, Jade JR                4) Cady-Kimble, Shae SR         
  9 CSO                                 4:26.72    4:17.17  
     1) Aghbashian, Sophia JR         2) Spaulding, Jurnee FR         
     3) Santos, Arianna JR            4) Marrill, Kymberlie JR        
 10 RIV                                 4:34.38    4:31.33  
     1) Kister, Kassi JR              2) Kusel, Emily FR              
     3) Thomas, Riley FR              4) Hutchinson, Rachel FR        
 11 NCH                                 4:57.47    5:00.09  
     1) Tobin, Brielle SO             2) Street, Victoria SO          
     3) Graham, Miriam SR             4) Stahl, Katie SO              
 
                       === Preliminaries ===                        
 
 -- GRV                                     DQ       

                      Girls - Team Scores                              
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Campbell County High School        CAM             280  
                2 Cheyenne East High School          EAS             199  
                3 Sheridan High School               SHE             187  
                4 Laramie High School Swim/Dive      LAR             184.5
                5 Cheyenne Central High School       CEN             140  
                6 Kelly Walsh High School            KWH             107  
                7 Cheyenne South Bison               CSO              86  
                8 Rock Springs High School           RSP              74.5
                9 Evanston High School               EVN              71  
               10 Green River                        GRV              30  
               11 Riverton High School               RIV              22  
               12 Natrona County High School         NCH              10