ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
CanAm championships
4/4/2013-4/4/2013
Minneapolis, MN USA

Univ. of Minnesota Aq. Center - Site License           4/5/2013 - 10:37 AM
         2013 U.S. Paralympics Spring CanAm - 4/4/2013 to 4/6/2013         
 
 Event 1  Women 200 LC Meter Backstroke S6
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fischer, Michelle A    23 CCA               3:46.28    3:49.42  
               1:51.85    3:49.42 (1:57.57)
  2 Kazuba, Michelle       18 SAS               4:26.60    4:27.32  
               2:10.47    4:27.32 (2:16.85)
 
 Event 1  Women 200 LC Meter Backstroke S8
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Mailhot, Sarah         23 CSQ               3:25.37    3:21.43  
               1:38.89    3:21.43 (1:42.54)
  2 Routliffe, Tess        14 STAR              4:06.88    3:45.60  
               1:52.10    3:45.60 (1:53.50)
 
 Event 1  Women 200 LC Meter Backstroke S9
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Skieneh, Jenna         19 WAC               3:02.22    3:01.35  
               1:28.17    3:01.35 (1:33.18)
  2 Crook, Alyssia         15 JAWS              3:18.80    3:20.68  
               1:38.05    3:20.68 (1:42.63)
  3 Landholm, Sierra M     18 METRO             3:23.65    3:26.05  
               1:37.94    3:26.05 (1:48.11)
 
 Event 1  Women 200 LC Meter Backstroke S10
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rivard, Aurelie        16 CNHR              2:37.21    2:34.76  
               1:13.69    2:34.76 (1:21.07)
  2 King, Serafina M       14 TSM               2:52.44    2:49.16  
               1:23.63    2:49.16 (1:25.53)
  3 Denoon, Alicia C       15 GMAC              3:00.06    2:53.56  
               1:25.95    2:53.56 (1:27.61)
 
 Event 1  Women 200 LC Meter Backstroke S14
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Morrier, Justine       14 CNHR              2:52.12    2:52.13  
               1:23.08    2:52.13 (1:29.05)

 Event 2  Men 200 LC Meter Backstroke S7
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Patterson, Scott D     51 HONU              3:50.00    3:33.05  
               1:44.62    3:33.05 (1:48.43)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Backstroke S8
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ertman, Benjamin W     16 ASA               3:18.95    3:04.37  
               1:30.89    3:04.37 (1:33.48)
  2 Clement, Nathan        18 WVOSC             4:00.00    3:32.18  
               1:44.91    3:32.18 (1:47.27)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Backstroke S9
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vachon, Philippe       17 CNSJ              2:41.46    2:34.17  
               1:14.80    2:34.17 (1:19.37)
  2 Peppersack, Joseph P   14 VACS              2:51.95    3:00.69  
               1:27.96    3:00.69 (1:32.73)
  3 McCuaig, Cameron       12 RWSC              3:14.97    3:10.94  
               1:33.39    3:10.94 (1:37.55)
  4 Streicher, Nick        15 KYPAC             3:12.73    3:25.26  
               1:39.48    3:25.26 (1:45.78)
 -- Sharp, Tyler J         17 ESC               3:02.73         DQ  
               1:27.92         DQ (1:31.30)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Backstroke S10
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Elliot, Alexander      16 RWSC              2:20.28    2:23.96  
               1:08.80    2:23.96 (1:15.16)
  2 Mykitiuk, Micah        15 TSC               2:36.37    2:43.34  
               1:18.41    2:43.34 (1:24.93)
  3 Elliot, Aidan          13 RWSC              3:17.64    3:02.11  
               1:26.40    3:02.11 (1:35.71)
 
 Event 2  Men 200 LC Meter Backstroke S14
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rahier, Adam           24 SKSC              2:25.38    2:25.87  
               1:11.25    2:25.87 (1:14.62)
  2 Batara, Magnus         21 RRSC              2:52.07    2:58.68  
               1:25.74    2:58.68 (1:32.94)


 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S1
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Wheeler, Kayla M       16 SHAD              2:58.80    2:58.27  
               1:24.95    2:58.27 (1:33.32)
  2 Sprenger, Breanna M    11 FCYM              5:02.17    5:17.43  
               2:41.32    5:17.43 (2:36.11)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S2
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Olivier, Maxime-Valer  25 VMAX              5:31.95    4:59.05  
               2:30.03    4:59.05 (2:29.02)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S3
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Lara, Paula A          23 Bogota            2:46.64    2:40.85  
               1:15.16    2:40.85 (1:25.69)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S4
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Angelelli, Cheryl L    44 OLY               1:55.61    1:54.28  
                 55.27      1:54.28 (59.01)
  2 Palacio Acosta, Laura  15 Bogota            2:51.45    2:52.53  
               1:24.50    2:52.53 (1:28.03)
  3 Monroy, Viky D         16 Bogota            3:02.28    3:02.30  
               1:28.16    3:02.30 (1:34.14)
  4 Guevara Macias, Julie  19 Bogota            3:29.97    3:14.95  
               1:35.95    3:14.95 (1:39.00)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gialamas, Alyssa M     17 FOX               1:37.94    1:37.20  
                 47.30      1:37.20 (49.90)
  2 Rogers, Jessica F      16 FISH              2:39.48    2:34.91  
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S6
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Arlen, Victoria C      18 YNS               1:14.82    1:13.69  
                 35.96      1:13.69 (37.73)
  2 Nir-Kistler, Noga      33 UNAT              1:22.76    1:22.47  
                 38.50      1:22.47 (43.97)
  3 Fischer, Michelle A    23 CCA               1:35.41    1:31.45  
                 43.21      1:31.45 (48.24)
  4 Berringer, Cynthia     26 MSSAC             1:37.11    1:36.10  
                 46.74      1:36.10 (49.36)
  5 Herzog, Sophia E       16 SUM               1:36.31    1:37.51  
                 45.27      1:37.51 (52.24)
  6 Luo, Alice H           45 BDST              1:41.95    1:40.53  
                 46.39      1:40.53 (54.14)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S7
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Jordan, Cortney L      21 UNAT              1:16.42    1:15.45  
                 35.91      1:15.45 (39.54)
  2 Nelson, Brianna        20 ISA               1:18.84    1:17.91  
                 36.77      1:17.91 (41.14)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S8
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Long, Jessica T        21 USAR              1:09.06    1:07.02  
                 33.53      1:07.02 (33.49)
  2 Bird, Morgan           19 CSC               1:12.61    1:12.04  
                 35.35      1:12.04 (36.69)
  3 Bro, Brickelle A       16 ROCK              1:14.57    1:13.20  
                 35.54      1:13.20 (37.66)
  4 Weggemann, Mallory E   24 STRM              1:20.17    1:13.23  
                 34.81      1:13.23 (38.42)
  5 Coan, McKenzie R       16 CWST              1:14.87    1:13.81  
                 36.02      1:13.81 (37.79)
  6 Berube, Camille        17 CNG               1:21.61    1:20.11  
                 39.17      1:20.11 (40.94)
  7 Gretsch, Kendall F     21 UNAT              1:25.64    1:25.71  
                 41.02      1:25.71 (44.69)
  8 Chapman, Amy M         17 CHAT              1:26.75    1:28.75  
                 42.34      1:28.75 (46.41)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  8 Tripp, Abi             12 KYPAC             1:30.62             
                 42.77      1:30.62 (47.85)
  9 Gross, Courtney J      11 IST               1:47.44             
                 50.77      1:47.44 (56.67)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S9
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Smith, Elizabeth A     16 SYS               1:10.91    1:08.28  
                 32.73      1:08.28 (35.55)
  2 Johannes, Anna F       19 USAR              1:10.15    1:08.61  
                 33.19      1:08.61 (35.42)
  3 Roxon, Katarina        19 MSH               1:12.00    1:10.10  
                 33.48      1:10.10 (36.62)
  4 Aspden, Hannah E       12 YOTA              1:11.07    1:10.20  
                 34.28      1:10.20 (35.92)
  5 Grogan, Lindsay M      25 ABSC              1:12.90    1:11.47  
                 34.00      1:11.47 (37.47)
  6 Sims, Natalie          15 MNYWC             1:11.50    1:12.21  
                 34.71      1:12.21 (37.50)
  7 Liang, Megan K         17 OA                1:15.47    1:15.23  
                 34.54      1:15.23 (40.69)
  8 Pasay, Kennedy         16 TRITO             1:15.19    1:18.52  
                 36.70      1:18.52 (41.82)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 10 Newkirk, Shelby        16 MCPSA             1:30.22             
                 42.53      1:30.22 (47.69)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S10
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Rivard, Aurelie        16 CNHR              1:02.97    1:02.87  
                 30.24      1:02.87 (32.63)
  2 Fanara, Joy            22 PPO               1:10.17    1:09.28  
                 33.59      1:09.28 (35.69)
  3 Leblanc-Normand, Jean  18 VMAX              1:09.73    1:09.72  
                 33.44      1:09.72 (36.28)
  4 Denoon, Alicia C       15 GMAC              1:11.67    1:11.65  
                 34.75      1:11.65 (36.90)
  5 King, Serafina M       14 TSM               1:14.17    1:13.49  
                 35.56      1:13.49 (37.93)
  6 Gonzalez, Imelda I     19 TIGRE             1:19.85    1:20.56  
                 37.26      1:20.56 (43.30)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S11
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Martinez, Letticia R   17 WILD              1:22.55    1:22.67  
                 37.30      1:22.67 (45.37)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S13
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Becherer, Kelley D     22 NEUWI             1:01.17    1:00.14  
                 29.05      1:00.14 (31.09)
  2 Meyers, Rebecca A      18 NBAC              1:06.55    1:06.08  
                 32.10      1:06.08 (33.98)
  3 Young, Colleen R       14 CSP               1:09.19    1:08.29  
                 32.34      1:08.29 (35.95)
  4 Ruether, Martha M      18 LECNY             1:11.24    1:08.92  
                 32.32      1:08.92 (36.60)
  5 Schmidt Sr., Rhea      26 UMAN              1:14.07    1:09.90  
                 33.81      1:09.90 (36.09)
  6 Currie, Cailin E       14 YNS               1:16.49    1:13.59  
                 34.01      1:13.59 (39.58)
 
 Event 3  Women 100 LC Meter Freestyle S14
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kasko, Kirstie         20 CSC               1:07.68    1:06.96  
                 31.63      1:06.96 (35.33)
  2 Cichocki, Leslie N     24 HWSA              1:11.25    1:11.54  
                 34.43      1:11.54 (37.11)


 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S2
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Lovejoy, Curtis        55 UNAT              2:33.44    2:49.21  
               1:16.52    2:49.21 (1:32.69)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S3
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Florian, Juan J        30 Bogota            3:10.88    2:57.77  
               1:25.63    2:57.77 (1:32.14)
  2 Tenjo, Rafael R        21 Bogota            3:33.64    3:32.64  
               1:41.41    3:32.64 (1:51.23)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S4
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Vargas, Anderson F     25 Bogota            2:12.08    2:12.42  
               1:01.52    2:12.42 (1:10.90)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Dias Sr., Daniel       24 BRAZI             1:14.87    1:13.93  
                 35.46      1:13.93 (38.47)
  2 Perkins Jr., Roy H     22 WAVE              1:20.76    1:19.62  
                 38.17      1:19.62 (41.45)
  3 Murphy, Danial         23 SWAT              1:32.68    1:31.80  
                 45.29      1:31.80 (46.51)
  4 Cooke, Andrew          21 KISU              1:47.03    1:44.43  
                 49.81      1:44.43 (54.62)
  5 Alarcon, Camilo A      26 Bogota            2:12.20    2:12.02  
               1:03.38    2:12.02 (1:08.64)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S6
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daniel, Christian M    19 UCSC              1:22.49    1:22.19  
                 40.66      1:22.19 (41.53)
  2 Gutierrez Sr., Franci  22 COL               1:31.70    1:30.68  
                 42.89      1:30.68 (47.79)
  3 Valodine Jr., Jeffery  16 SCHRO             1:40.52    1:38.76  
                 47.82      1:38.76 (50.94)
  4 Havers, Peter          27 TYEE              1:53.58    1:59.29  
                 56.26    1:59.29 (1:03.03)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Castillo, Rafael       26 DRSC                  NS              
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S7
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 McCrory, Lucas R       18 YOTA              1:15.84    1:14.68  
                 36.58      1:14.68 (38.10)
  2 Underwood, Joseph E    16 NEPT              1:20.63    1:17.88  
                 37.44      1:17.88 (40.44)
  3 Pickett, Zach A        16 AQUA              1:26.29    1:23.98  
                 38.71      1:23.98 (45.27)
  4 Rangel Sr., Pedro      33 MEX               1:26.34    1:24.90  
                 42.13      1:24.90 (42.77)
  5 Gudlaugsson, Palmi     25 ICE               1:23.53    1:25.05  
                 40.57      1:25.05 (44.48)
  6 Tucci, Trevor N        12 RED               1:31.78    1:33.68  
                 42.75      1:33.68 (50.93)
  7 Wilson, Logan R        17 YOTA              2:11.25    2:12.04  
               1:03.88    2:12.04 (1:08.16)
  8 Carlos V, Erick E      18 TIGRE             2:15.80    2:19.72  
               1:06.83    2:19.72 (1:12.89)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S8
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 McAllister, Zack       19 LETH              1:04.17    1:02.94  
                 30.13      1:02.94 (32.81)
  2 Duemler, Ryan P        20 USAR              1:06.10    1:04.54  
                 31.34      1:04.54 (33.20)
  3 SergeantTsonos, Chris  19 KYPAC             1:06.27    1:04.57  
                 30.86      1:04.57 (33.71)
  4 Miazga, Thomas F       22 OZ                1:06.67    1:06.34  
                 31.91      1:06.34 (34.43)
  5 Zona, Zach             14 NHAC              1:10.55    1:09.59  
                 33.68      1:09.59 (35.91)
  6 Ertman, Benjamin W     16 ASA               1:19.83    1:18.12  
                 36.94      1:18.12 (41.18)
  7 Vasquez Vii, Rodrigo   29 TIGRE             1:31.27    1:28.56  
                 42.28      1:28.56 (46.28)
  8 Bolton, Harley         18 KYPAC             1:29.85    1:32.27  
                 43.68      1:32.27 (48.59)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S9
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Prout Jr., Michael D   27 USAR              1:02.54      59.89  
                 29.33        59.89 (30.56)
  2 Bureau, Cody E         24 USAR              1:02.14    1:01.28  
                 29.06      1:01.28 (32.22)
  3 Daniel, Stefan M       16 UCSC              1:02.24    1:02.25  
                 29.95      1:02.25 (32.30)
  4 Vachon, Philippe       17 CNSJ              1:03.00    1:02.94  
                 30.14      1:02.94 (32.80)
  5 Griswold, Robert T     16 OCYMC             1:06.45    1:05.06  
                 30.84      1:05.06 (34.22)
  6 Ram, Robert E          17 UNAT              1:05.88    1:06.11  
                 31.70      1:06.11 (34.41)
  7 Phillips, Ryker        17 UNAT              1:06.65    1:08.34  
                 32.60      1:08.34 (35.74)
  8 Sharp, Tyler J         17 ESC               1:12.27    1:09.27  
                 32.69      1:09.27 (36.58)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Peppersack, Joseph P   14 VACS              1:14.45             
                 35.27      1:14.45 (39.18)
 10 Schmidt, Caleb J       16 ASPO              1:15.34             
                 34.27      1:15.34 (41.07)
 11 Lapointe, Jean Sebast  20 TORPI             1:16.09             
                 35.80      1:16.09 (40.29)
 12 Boufekane, Hicham      14 PPO               1:16.52             
                 36.78      1:16.52 (39.74)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S10
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Silverman, Ian J       17 NBAC                55.55      54.25  
                 26.54        54.25 (27.71)
  2 Stein, Nathan          21 SKSC                57.30      55.41  
                 26.11        55.41 (29.30)
  3 Bouckley, Isaac        18 WD                  57.64      56.55  
                 27.24        56.55 (29.31)
  4 Wise, Joe B            19 LOYOL               59.73      59.16  
                 28.73        59.16 (30.43)
  5 Riascos, Jairo J       21 Bogota            1:04.74    1:05.27  
                 30.57      1:05.27 (34.70)
  6 Davis, Trey L          15 BLAZE             1:07.57    1:08.79  
                 31.43      1:08.79 (37.36)
  7 Fraire, Giovanni G     23 TIGRE             1:13.30    1:13.34  
                 34.36      1:13.34 (38.98)
  8 Whitten, Nathan M      20 UNAT              1:16.99    1:18.31  
                 35.64      1:18.31 (42.67)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Hartman, Asher Q       13 AAAA              1:22.28             
                 37.57      1:22.28 (44.71)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S11
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Drake, Tharon A        20 USAR              1:07.94    1:06.74  
                 32.18      1:06.74 (34.56)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S12
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Dupree, Tucker A       23 OLY                 57.31      55.71  
                 26.84        55.71 (28.87)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S13
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Gotell, Devin          22 CNSJ              1:01.58      58.72  
                 28.45        58.72 (30.27)
  2 Turbide, Nicolas-Guy   16 CSQ               1:01.19    1:00.18  
                 29.37      1:00.18 (30.81)
  3 Adams, Blake           19 UNAT              1:04.45    1:03.38  
                 30.66      1:03.38 (32.72)
  4 Mrak, Tyler            14 SKSC              1:10.19    1:10.14  
                 33.00      1:10.14 (37.14)
  5 Moon, Ian              13 ASF               1:30.99    1:32.49  
                 41.43      1:32.49 (51.06)
 
 Event 4  Men 100 LC Meter Freestyle S14
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rousselle, Maxime      19 CNHR                59.53      58.04  
                 27.82        58.04 (30.22)
  2 Boon, Dalton           18 WDSC                59.39      58.37  
                 28.30        58.37 (30.07)
  3 Qing, Michael          20 RDSC              1:00.42    1:00.09  
                 29.30      1:00.09 (30.79)
  4 Michie, Gordie         19 STJJ              1:00.56    1:00.13  
                 29.04      1:00.13 (31.09)
  5 Price, Tanner          18 MCPSA             1:09.46    1:10.17  
                 34.09      1:10.17 (36.08)
  6 Mazur, Richard J       26 BKYS              1:11.68    1:13.37  
                 33.08      1:13.37 (40.29)
  7 Fairweather, Malcolm   28 TSC               1:13.14    1:13.48  
                 34.73      1:13.48 (38.75)
  8 Patterson, Cody        13 TIGER             1:14.56    1:17.51  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Desrosiers, Vincent    24 CNRD              1:19.86             
                 38.85      1:19.86 (41.01)
 10 Concepcion, Sean A     22 NAUT              1:28.71             
                 37.97      1:28.71 (50.74)


 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S1
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Wheeler, Kayla M       16 SHAD              1:37.34    1:30.57  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Beranbaum, Haley S     16 SRST                57.73      56.23  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S6
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Nir-Kistler, Noga      33 UNAT                41.37      40.28  
  2 Herzog, Sophia E       16 SUM                 48.50      49.23  
  3 Boyt, Reilly E         16 TVSC                50.43      49.98  
  4 Kisser, Danielle       16 DELTA               53.88      51.78  
  5 Kazuba, Michelle       18 SAS               1:17.52    1:14.16  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S7
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Nelson, Brianna        20 ISA                 37.06      38.06  
  2 Mehain, Sarah          18 VKSC                41.87      39.59  
  3 Sayeau, Emily          14 KYPAC             1:12.06    1:15.62  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S8
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Bird, Morgan           19 CSC                 35.55      34.61  
  2 Bro, Brickelle A       16 ROCK                41.86      40.10  
  3 Coan, McKenzie R       16 CWST                45.89      46.33  
  4 Tripp, Abi             12 KYPAC               52.26      50.35  
  5 Gross, Courtney J      11 IST               1:04.48    1:02.48  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S9
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Smith, Elizabeth A     16 SYS                 33.50      32.11  
  2 Skieneh, Jenna         19 WAC                 37.34      35.80  
  3 Liang, Megan K         17 OA                  37.89      37.35  
  4 Sims, Natalie          15 MNYWC               38.02      38.53  
  5 Crook, Alyssia         15 JAWS                48.09      47.52  
  6 Nelson, Amy            16 EKSC                49.97      48.47  
  7 Zelych, Nerissa        17 TYEE                53.54      52.34  
 -- Landholm, Sierra M     18 METRO               45.89         DQ  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S10
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Eames, Anna            22 GUSTA               33.20      31.76  
  2 Fanara, Joy            22 PPO                 33.10      33.00  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S13
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Currie, Cailin E       14 YNS                 36.76      35.94  
 
 Event 5  Women 50 LC Meter Butterfly S14
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cichocki, Leslie N     24 HWSA                38.33      38.60  
  2 Newton, Avery          22 KISU                50.04      45.78  
  3 Tran, Cassidy          20 KYPAC               44.34      45.84  


 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Perkins Jr., Roy H     22 WAVE                37.32      37.68  
  2 Murphy, Danial         23 SWAT                51.02      50.37  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Cooke, Andrew          21 KISU                  DQ              
 
 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S6
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Valodine Jr., Jeffery  16 SCHRO             1:14.04    1:09.00  
  2 Rodriguez Sr., Jesus   22 COL               1:12.43    1:11.03  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Castillo, Rafael       26 DRSC                  NS              
 
 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S7
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Lavalliere, Jean-Mich  22 CNCB                36.15      34.23  
  2 McCrory, Lucas R       18 YOTA                40.19      38.49  
  3 Underwood, Joseph E    16 NEPT                41.76      40.27  
  4 Gudlaugsson, Palmi     25 ICE                 42.43      42.57  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- McMahon, Kyle          22 SKSC                  DQ              
 
 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S8
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Zona, Zach             14 NHAC                36.67      36.60  
  2 Clement, Nathan        18 WVOSC               37.46      38.87  
  3 Vasquez Vii, Rodrigo   29 TIGRE               53.64      56.04  
 
 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S9
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Daniel, Stefan M       16 UCSC                32.02      31.23  
  2 Vachon, Philippe       17 CNSJ                32.92      32.08  
  3 Phillips, Ryker        17 UNAT                32.83      33.06  
  4 Plamondon, Nicolas     15 CNCB                36.49      36.82  
  5 Sharp, Tyler J         17 ESC                 36.59      37.79  
  6 Lapointe, Jean Sebast  20 TORPI               39.27      38.94  
  7 Schmidt, Caleb J       16 ASPO                38.35      39.08  
  8 Peppersack, Joseph P   14 VACS                43.48      41.60  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Streicher, Nick        15 KYPAC               43.80             
 
 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S10
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Zook, Justin D         27 MCDA                29.35      28.41  
  2 Mykitiuk, Micah        15 TSC                 33.20      32.41  
  3 Davis, Trey L          15 BLAZE               36.04      33.54  
 
 Event 6  Men 50 LC Meter Butterfly S14
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Qing, Michael          20 RDSC                29.58      29.46  
  2 Boon, Dalton           18 WDSC                31.35      30.59  
  3 Mazur, Richard J       26 BKYS                34.84      35.30  
  4 Desrosiers, Vincent    24 CNRD                38.95      39.43  
  5 Concepcion, Sean A     22 NAUT                48.06      42.33  


 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB4
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Luo, Alice H           45 BDST              2:15.96    2:13.69  
               1:02.05    2:13.69 (1:11.64)
  2 Rogers, Jessica F      16 FISH              2:28.71    2:28.46  
               1:11.60    2:28.46 (1:16.86)
  3 Duarte, Jineth L       21 Bogota            2:48.88    2:50.45  
               1:18.28    2:50.45 (1:32.17)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Nir-Kistler, Noga      33 UNAT              1:55.58    1:53.84  
                 51.34    1:53.84 (1:02.50)
  2 Drapeau, Valerie       27 VMAX              2:12.35    2:10.02  
               1:00.70    2:10.02 (1:09.32)
  3 Beranbaum, Haley S     16 SRST              2:20.05    2:16.84  
               1:07.09    2:16.84 (1:09.75)
  4 Berringer, Cynthia     26 MSSAC             2:29.31    2:26.93  
               1:08.33    2:26.93 (1:18.60)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB6
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kisser, Danielle       16 DELTA             1:48.27    1:48.10  
                 52.42      1:48.10 (55.68)
  2 Boyt, Reilly E         16 TVSC              1:52.17    1:53.12  
                 55.95      1:53.12 (57.17)
  3 Herzog, Sophia E       16 SUM               1:59.23    2:02.12  
                 58.03    2:02.12 (1:04.09)
  4 Langill, Nydia P       19 DUCKS             2:04.83    2:03.25  
                 55.91    2:03.25 (1:07.34)
  5 Koland-Anderson, Mayb  14 COURA             2:40.14    2:43.55  
               1:16.82    2:43.55 (1:26.73)
  6 Kazuba, Michelle       18 SAS               2:44.78    2:46.47  
               1:18.07    2:46.47 (1:28.40)
  7 Sayeau, Emily          14 KYPAC             2:58.60    3:01.98  
               1:25.47    3:01.98 (1:36.51)
  8 Hogan, Eva             20 KYPAC             2:59.43    3:02.19  
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB7
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Mehain, Sarah          18 VKSC              1:53.88    1:51.55  
                 53.56      1:51.55 (57.99)
  2 Chapman, Amy M         17 CHAT              2:01.15    2:00.46  
                 55.98    2:00.46 (1:04.48)
  3 Gretsch, Kendall F     21 UNAT              2:03.55    2:01.82  
                 57.48    2:01.82 (1:04.34)
 -- Pletnikova, Yulia      13 RUS               2:52.42         NS  
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB8
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Johannes, Anna F       19 USAR              1:29.98    1:26.51  
                 41.39      1:26.51 (45.12)
  2 Roxon, Katarina        19 MSH               1:31.23    1:29.08  
                 41.79      1:29.08 (47.29)
  3 Grogan, Lindsay M      25 ABSC              1:39.66    1:38.31  
                 46.25      1:38.31 (52.06)
  4 Aspden, Hannah E       12 YOTA              1:38.67    1:39.68  
                 47.25      1:39.68 (52.43)
  5 Newkirk, Shelby        16 MCPSA             1:52.23    1:50.15  
                 51.21      1:50.15 (58.94)
  6 Routliffe, Tess        14 STAR              1:59.14    1:54.86  
                 54.03    1:54.86 (1:00.83)
  7 Zelych, Nerissa        17 TYEE              2:06.04    2:03.88  
                 59.99    2:03.88 (1:03.89)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Sklyarova, Anastasia   23 RUS               2:29.56             
               1:11.56    2:29.56 (1:18.00)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB9
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Wasil, Elizabeth A     22 WCAP              1:39.18    1:37.60  
                 46.35      1:37.60 (51.25)
  2 Denoon, Alicia C       15 GMAC              1:41.62    1:41.93  
                 48.56      1:41.93 (53.37)
  3 Pasay, Kennedy         16 TRITO             1:47.12    1:45.53  
                 51.04      1:45.53 (54.49)
  4 Nelson, Amy            16 EKSC              1:47.56    1:48.18  
                 51.77      1:48.18 (56.41)
  5 Tierney, Skylar        14 BTSC              1:48.36    1:50.11  
                 52.90      1:50.11 (57.21)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB11
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Martinez, Letticia R   17 WILD              1:42.71    1:38.88  
                 45.91      1:38.88 (52.97)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB13
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Young, Colleen R       14 CSP               1:25.90    1:24.28  
                 39.95      1:24.28 (44.33)
  2 Meyers, Rebecca A      18 NBAC              1:31.56    1:26.75  
                 41.16      1:26.75 (45.59)
  3 Schmidt Sr., Rhea      26 UMAN              1:37.78    1:34.33  
                 45.23      1:34.33 (49.10)
  4 Ruether, Martha M      18 LECNY             1:40.25    1:37.35  
                 44.54      1:37.35 (52.81)
  5 Currie, Cailin E       14 YNS               1:42.79    1:43.68  
                 49.06      1:43.68 (54.62)
 
 Event 7  Women 100 LC Meter Breaststroke SB14
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kasko, Kirstie         20 CSC               1:29.04    1:27.77  
                 42.07      1:27.77 (45.70)
  2 Morrier, Justine       14 CNHR              1:37.61    1:34.11  
                 45.12      1:34.11 (48.99)
  3 Cichocki, Leslie N     24 HWSA              1:48.66    1:45.77  
                 49.93      1:45.77 (55.84)
  4 Tran, Cassidy          20 KYPAC             2:02.44    2:03.42  
                 58.65    2:03.42 (1:04.77)


 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB4
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Fuentes Sr., Moises    38 COL               1:38.89    1:38.98  
                 46.76      1:38.98 (52.22)
  2 Alarcon, Camilo A      26 Bogota            2:36.69    2:35.17  
               1:12.12    2:35.17 (1:23.05)
  3 MacDonald, Cameron     20 MCPSA             2:39.43    2:36.15  
               1:16.85    2:36.15 (1:19.30)
  4 Cooke, Andrew          21 KISU              2:57.82    2:52.16  
               1:20.94    2:52.16 (1:31.22)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rangel Sr., Pedro      33 MEX               1:44.20    1:43.92  
                 48.95      1:43.92 (54.97)
  2 Patterson, Scott D     51 HONU              1:52.36    1:53.10  
                 51.35    1:53.10 (1:01.75)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB6
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Sewell, Roderick U     20 WAVE              1:47.84    1:46.11  
                 48.06      1:46.11 (58.05)
  2 Daniel, Christian M    19 UCSC              2:05.28    2:09.07  
                 58.43    2:09.07 (1:10.64)
  3 Havers, Peter          27 TYEE              2:17.38    2:18.15  
               1:05.78    2:18.15 (1:12.37)
  4 Centore, Chaz M        15 SALUK             3:11.04    3:10.46  
               1:28.78    3:10.46 (1:41.68)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB7
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Duemler, Ryan P        20 USAR              1:35.28    1:30.11  
                 42.50      1:30.11 (47.61)
  2 Lavalliere, Jean-Mich  22 CNCB              1:35.87    1:36.29  
                 45.78      1:36.29 (50.51)
  3 McCrory, Lucas R       18 YOTA              1:41.82    1:38.32  
                 47.97      1:38.32 (50.35)
  4 McMahon, Kyle          22 SKSC              1:38.34    1:38.71  
                 48.26      1:38.71 (50.45)
  5 Miazga, Thomas F       22 OZ                1:40.61    1:40.02  
                 45.52      1:40.02 (54.50)
  6 Wilson, Logan R        17 YOTA              3:39.63    3:41.07  
               1:39.01    3:41.07 (2:02.06)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Zona, Zach             14 NHAC                  DQ              
                 56.73         DQ (1:09.31)
 -- Suero VI, Daniel L     15 TIGER                 DQ              
               1:05.34         DQ (1:15.54)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB8
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Griswold, Robert T     16 OCYMC             1:54.23    1:51.41  
                 49.39    1:51.41 (1:02.02)
  2 Clement, Nathan        18 WVOSC             2:19.14    2:12.60  
               1:01.68    2:12.60 (1:10.92)
 -- Platonov, Alexander    15 RUS               2:12.22         NS  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Ertman, Benjamin W     16 ASA                   DQ              
               1:03.46         DQ (1:10.07)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB9
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Bouckley, Isaac        18 WD                1:20.09    1:16.88  
                 36.49      1:16.88 (40.39)
  2 Stein, Nathan          21 SKSC              1:24.43    1:17.15  
                 34.84      1:17.15 (42.31)
  3 Wise, Joe B            19 LOYOL             1:22.16    1:18.86  
                 37.48      1:18.86 (41.38)
  4 Bureau, Cody E         24 USAR              1:21.84    1:18.93  
                 37.85      1:18.93 (41.08)
  5 Leroux, James J        15 TORPI             1:21.70    1:21.63  
                 37.94      1:21.63 (43.69)
  6 Waters, Patrick J      27 KCS               1:26.84    1:25.24  
                 38.98      1:25.24 (46.26)
 -- McCarter, Samual C     15 THT               1:38.68         DQ  
                 45.47           DQ (53.05)
 -- Skaliukh, Alexander    18 RUS               1:32.35         NS  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  9 Plamondon, Nicolas     15 CNCB              1:39.07             
                 47.06      1:39.07 (52.01)
 10 Fraire, Giovanni G     23 TIGRE             1:47.79             
                 47.83      1:47.79 (59.96)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB11
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Drake, Tharon A        20 USAR              1:20.26    1:16.77  
                 36.11      1:16.77 (40.66)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB13
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Adams, Blake           19 UNAT              1:28.70    1:25.55  
                 39.78      1:25.55 (45.77)
  2 Mrak, Tyler            14 SKSC              1:32.35    1:32.14  
                 43.11      1:32.14 (49.03)
 
 Event 8  Men 100 LC Meter Breaststroke SB14
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 Rousselle, Maxime      19 CNHR              1:18.03    1:14.76  
                 34.94      1:14.76 (39.82)
  2 Michie, Gordie         19 STJJ              1:20.23    1:19.62  
                 37.22      1:19.62 (42.40)
  3 Rahier, Adam           24 SKSC              1:18.82    1:19.63  
                 36.64      1:19.63 (42.99)
  4 Batara, Magnus         21 RRSC              1:21.34    1:20.90  
                 38.60      1:20.90 (42.30)
  5 Fairweather, Malcolm   28 TSC               1:33.51    1:31.69  
                 42.89      1:31.69 (48.80)
  6 Price, Tanner          18 MCPSA             1:36.39    1:34.79  
                 44.42      1:34.79 (50.37)
  7 Desrosiers, Vincent    24 CNRD              2:12.54    2:12.11  
               1:00.47    2:12.11 (1:11.64)
 -- Concepcion, Sean A     22 NAUT              2:00.94         DQ  
                 52.27         DQ (1:05.52)


Event 9  Women 150 LC Meter IM SM4
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Guevara Macias, Julie  19 Bogota            5:06.60    5:05.58  
               1:32.65    3:20.78 (1:48.13)
      5:05.58 (1:44.80)                    


 Event 10  Men 150 LC Meter IM SM2
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                             === Finals ===                              
 
  1 Lovejoy, Curtis        55 UNAT              4:26.68    4:32.56  
               1:18.43    3:18.58 (2:00.15)
      4:32.56 (1:13.98)                    
 
 Event 10  Men 150 LC Meter IM SM3
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
  1 DeMarco, Michael J     44 WAVE              3:43.14    4:03.45  
               1:03.81    4:03.45 (2:59.64)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Tenjo, Rafael R        21 Bogota                DQ              
               1:43.99    3:42.31 (1:58.32)
           DQ (2:11.90)                    
 
 Event 10  Men 150 LC Meter IM SM4
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                             === Finals ===                              
 
  1 Vargas, Anderson F     25 Bogota            3:57.92    3:46.46  
               1:13.47    2:25.59 (1:12.12)
      3:46.46 (1:20.87)                    
  2 MacDonald, Cameron     20 MCPSA             4:20.30    4:23.97  
               1:28.28    2:48.88 (1:20.60)
      4:23.97 (1:35.09)                    
 
 Event 10  Men 150 LC Meter IM SM5
=========================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals Points 
=========================================================================
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Alarcon, Camilo A      26 Bogota                NS              


 Event 11  Women 1500 LC Meter Freestyle S8
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Mailhot, Sarah         23 CSQ              21:51.69   22:25.89  
                 41.58      1:24.67 (43.09)
        2:09.32 (44.65)     2:54.12 (44.80)
        3:39.34 (45.22)     4:22.80 (43.46)
        5:07.00 (44.20)     5:50.64 (43.64)
        6:35.64 (45.00)     7:19.40 (43.76)
        8:04.10 (44.70)     8:47.93 (43.83)
        9:33.00 (45.07)    10:17.57 (44.57)
       11:02.84 (45.27)    11:47.39 (44.55)
       12:32.90 (45.51)    13:17.77 (44.87)
       14:04.21 (46.44)    14:48.95 (44.74)
       15:35.29 (46.34)    16:21.11 (45.82)
       17:06.65 (45.54)    17:51.75 (45.10)
       18:37.96 (46.21)    19:23.20 (45.24)
       20:10.19 (46.99)    20:55.99 (45.80)
       21:41.38 (45.39)    22:25.89 (44.51)
  2 Berube, Camille        17 CNG              23:21.48   23:08.73  
                 41.51      1:24.83 (43.32)
        2:09.62 (44.79)     2:54.36 (44.74)
        3:39.74 (45.38)     4:23.45 (43.71)
        5:08.48 (45.03)     5:52.78 (44.30)
        6:39.24 (46.46)     7:25.04 (45.80)
        8:12.65 (47.61)     8:58.95 (46.30)
        9:45.43 (46.48)    10:31.26 (45.83)
       11:19.47 (48.21)    12:05.94 (46.47)
       12:54.45 (48.51)    13:41.63 (47.18)
       14:29.45 (47.82)    15:16.33 (46.88)
       16:04.64 (48.31)    16:51.46 (46.82)
       17:40.32 (48.86)    18:26.95 (46.63)
       19:13.43 (46.48)    20:00.60 (47.17)
       20:48.78 (48.18)    21:35.29 (46.51)
       22:23.30 (48.01)    23:08.73 (45.43)
 
 Event 11  Women 1500 LC Meter Freestyle S9
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Roxon, Katarina        19 MSH              22:05.82   21:47.02  
                 37.81      1:21.37 (43.56)
        2:04.99 (43.62)     2:49.13 (44.14)
        3:33.26 (44.13)     4:17.30 (44.04)
        5:02.12 (44.82)     5:46.19 (44.07)
        6:30.36 (44.17)     7:14.15 (43.79)
        7:57.63 (43.48)     8:40.87 (43.24)
        9:24.88 (44.01)    10:08.19 (43.31)
       10:52.41 (44.22)    11:35.90 (43.49)
       12:19.78 (43.88)    13:04.00 (44.22)
       13:47.55 (43.55)    14:30.61 (43.06)
       15:14.14 (43.53)    15:58.49 (44.35)
       16:43.31 (44.82)    17:26.75 (43.44)
       18:11.39 (44.64)    18:54.82 (43.43)
       19:39.76 (44.94)    20:23.38 (43.62)
       21:06.03 (42.65)    21:47.02 (40.99)
  2 Landholm, Sierra M     18 METRO            25:04.47   24:45.23  
                 41.81      1:28.34 (46.53)
        2:16.69 (48.35)     3:06.03 (49.34)
        3:55.20 (49.17)     4:45.34 (50.14)
        5:34.74 (49.40)     6:24.35 (49.61)
        7:13.84 (49.49)     8:03.42 (49.58)
        8:52.57 (49.15)     9:42.51 (49.94)
       10:31.72 (49.21)    11:21.89 (50.17)
       12:11.66 (49.77)    13:01.94 (50.28)
       13:51.76 (49.82)    14:41.93 (50.17)
       15:31.94 (50.01)    16:21.81 (49.87)
       17:11.94 (50.13)    18:02.90 (50.96)
       18:53.29 (50.39)    19:43.81 (50.52)
       20:33.90 (50.09)    21:24.32 (50.42)
       22:14.42 (50.10)    23:05.35 (50.93)
       23:55.39 (50.04)    24:45.23 (49.84)


 Event 12  Men 1500 LC Meter Freestyle S9
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Boufekane, Hicham      14 PPO              23:41.55   23:17.20  
                 41.18      1:27.48 (46.30)
        2:14.38 (46.90)     3:01.01 (46.63)
        3:47.97 (46.96)     4:35.79 (47.82)
        5:23.19 (47.40)     6:10.11 (46.92)
        6:58.21 (48.10)     7:44.25 (46.04)
        8:31.20 (46.95)     9:17.90 (46.70)
       10:05.12 (47.22)    10:52.52 (47.40)
       11:40.79 (48.27)    12:26.63 (45.84)
       13:14.35 (47.72)    14:00.51 (46.16)
       14:48.40 (47.89)    15:33.86 (45.46)
       16:21.18 (47.32)    17:06.85 (45.67)
       17:53.35 (46.50)    18:39.82 (46.47)
       19:26.76 (46.94)    20:12.98 (46.22)
       20:59.48 (46.50)    21:45.66 (46.18)
       22:31.93 (46.27)    23:17.20 (45.27)
 
 Event 12  Men 1500 LC Meter Freestyle S10
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Silverman, Ian J       17 NBAC             16:34.01   16:24.63  
                 28.92      1:00.56 (31.64)
        1:32.89 (32.33)     2:05.10 (32.21)
        2:37.85 (32.75)     3:10.43 (32.58)
        3:43.43 (33.00)     4:16.30 (32.87)
        4:49.72 (33.42)     5:22.15 (32.43)
        5:54.82 (32.67)     6:27.31 (32.49)
        7:00.45 (33.14)     7:33.27 (32.82)
        8:06.51 (33.24)     8:39.40 (32.89)
        9:13.01 (33.61)     9:45.76 (32.75)
       10:19.39 (33.63)    10:52.58 (33.19)
       11:25.54 (32.96)    11:58.72 (33.18)
       12:32.21 (33.49)    13:05.31 (33.10)
       13:39.04 (33.73)    14:12.31 (33.27)
       14:45.66 (33.35)    15:19.28 (33.62)
       15:52.80 (33.52)    16:24.63 (31.83)
  2 Elliot, Alexander      16 RWSC             17:17.64   18:25.81  
                 31.54      1:07.21 (35.67)
        1:43.68 (36.47)     2:20.95 (37.27)
        2:58.97 (38.02)     3:36.57 (37.60)
        4:12.81 (36.24)     4:49.07 (36.26)
        5:26.58 (37.51)     6:04.41 (37.83)
        6:42.40 (37.99)     7:19.52 (37.12)
        7:58.11 (38.59)     8:35.44 (37.33)
        9:14.25 (38.81)     9:51.62 (37.37)
       10:29.46 (37.84)    11:07.26 (37.80)
       11:45.41 (38.15)    12:23.18 (37.77)
       13:02.04 (38.86)    13:40.06 (38.02)
       14:18.16 (38.10)    14:56.15 (37.99)
       15:34.45 (38.30)    16:11.70 (37.25)
       16:44.91 (33.21)    17:18.75 (33.84)
       17:52.25 (33.50)    18:25.81 (33.56)
 
 Event 12  Men 1500 LC Meter Freestyle S14
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Mazur, Richard J       26 BKYS             21:00.75   21:38.20  
                 36.16      1:15.72 (39.56)
        1:58.12 (42.40)     2:40.03 (41.91)
        3:22.60 (42.57)     4:04.22 (41.62)
        4:47.02 (42.80)     5:30.36 (43.34)
        6:13.56 (43.20)     6:56.71 (43.15)
        7:39.53 (42.82)     8:21.70 (42.17)
        9:05.12 (43.42)     9:49.62 (44.50)
       10:34.68 (45.06)    11:19.51 (44.83)
       12:04.90 (45.39)    12:49.22 (44.32)
       13:33.97 (44.75)    14:19.12 (45.15)
       15:04.14 (45.02)    15:47.40 (43.26)
       16:33.66 (46.26)    17:17.36 (43.70)
       18:03.89 (46.53)    18:45.60 (41.71)
       19:30.06 (44.46)    20:10.54 (40.48)
       20:55.97 (45.43)    21:38.20 (42.23)
  2 Patterson, Cody        13 TIGER            22:46.95   22:51.46  
                 37.03      1:19.40 (42.37)
        2:04.16 (44.76)     2:49.78 (45.62)
        3:35.29 (45.51)     4:20.65 (45.36)
        5:06.73 (46.08)     5:53.19 (46.46)
        6:39.46 (46.27)     7:25.72 (46.26)
        8:11.86 (46.14)     8:56.72 (44.86)
        9:43.28 (46.56)    10:30.15 (46.87)
       11:16.95 (46.80)    12:03.87 (46.92)
       12:50.36 (46.49)    13:37.12 (46.76)
       14:22.67 (45.55)    15:09.10 (46.43)
       15:55.86 (46.76)    16:42.30 (46.44)
       17:29.10 (46.80)    18:16.32 (47.22)
       19:02.99 (46.67)    19:49.03 (46.04)
       20:35.66 (46.63)    21:21.84 (46.18)
       22:07.06 (45.22)    22:51.46 (44.40)