11/3/2012 - 11/3/2012
Dayton, USA
Licensed to Waynesville High School
HY-TEK''s MEET MANAGER 4.0 11/3/2012 03:57 PM
WSU Oakland - 11/3/2012
Results
Event 1 Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oakland University-MI ''A'' NT 1:49.56 11
1) Tomeckova, Karin 19 2) Busch, Alyssa S 21
3) Seiple, Christine M 22 4) Flynn, Nicole N 18
27.56 31.14 26.22 24.64
2 Oakland University-MI ''B'' NT 1:50.44 4
1) Rietveld, Kyra 18 2) Balogh, Vanessa 24
3) Czerska, Sandra J 22 4) Bellford, Alllison E 18
28.96 31.05 26.09 24.34
3 Wright State University-OH ''A'' NT 1:52.49 2
1) Hayhow, Kristen L 20 2) Weldon, Makenzie L 21
3) Miller, Sammi A 18 4) Hampel, Justyna 22
28.82 31.20 26.88 25.59
4 Oakland University-MI ''C'' NT 1:53.46
1) Stanfa, Margo R 21 2) Larsen, Jennifer L 21
3) Vela, Julia A 20 4) Carps, Jill E 19
28.84 32.67 27.18 24.77
5 Wright State University-OH ''B'' NT 1:58.07
1) Siler, Jaime M 18 2) Miller, Ashley C 18
3) Mullen, Kortney R 20 4) Holtkamp, Nicki K 18
29.89 34.85 28.41 24.92
Event 2 Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oakland University-MI ''A'' NT 1:36.78 11
1) Harding, Grant A 20 2) Cone, Adam N 20
3) Aceino, Alex M 21 4) Keresztes, Matyas 22
24.69 28.01 22.41 21.67
2 Wright State University-OH ''A'' NT 1:37.14 4
1) Aukerman, Kile A 19 2) Peffer, Davynn 23
3) Dassow, Matthew A 18 4) Vigar, John J 20
25.02 27.06 23.75 21.31
3 Oakland University-MI ''B'' NT 1:37.82 2
1) Utesch, Ben J 22 2) Traustason, Hrafn
3) Jensen, Anders L 25 4) Johnson, Zach D 21
25.51 26.89 23.57 21.85
4 Wright State University-OH ''B'' NT 1:38.48
1) Ahlden, Eric 21 2) Bajnoczki, Csonger 19
3) Shanahan, Devin P 19 4) Osgood, Lucas P 18
24.56 27.51 24.41 22.00
5 Oakland University-MI ''C'' NT 1:40.91
1) Richardson, Patrick J 21 2) Kingston, Cameron P 18
3) Rusnak, Mario 20 4) Moses, Jordan J 21
25.83 29.75 23.06 22.27
6 Wright State University-OH ''C'' NT 1:42.61
1) Johnson, Mark B 19 2) Bey, Erick K 18
3) Evershed, Greg H 19 4) Judkins, Braxten L 19
27.54 28.78 24.91 21.38
Event 3 Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Balogh, Vanessa 24 Oakland-MI NT 10:20.54 9
29.14 30.46 30.72 30.83 30.93 31.06 31.04 31.40
31.30 31.53 31.20 31.44 31.29 31.61 31.36 31.45
31.54 31.40 31.05 29.79
2 Stears, JulieAnne B 21 Oakland-MI NT 10:46.67 4
30.41 32.16 32.22 32.61 32.89 32.92 32.66 32.54
32.55 32.40 32.42 32.11 32.56 32.40 32.53 32.45
32.37 32.34 32.24 31.89
3 Contesti, Nichole R 19 Oakland-MI NT 10:55.43 3
31.16 32.89 33.24 33.38 33.46 33.41 33.42 33.17
32.97 33.25 32.70 32.84 33.00 32.93 32.91 32.91
32.77 32.69 32.67 29.66
4 Weidner, Sarah T 20 Wright State-OH NT 10:55.91 2
30.01 32.63 33.43 33.58 33.45 33.87 33.12 33.16
33.71 34.06 33.41 33.07 33.24 33.26 32.99 32.83
33.11 31.77 31.40 29.81
5 Fearrin, Kayla E 18 Wright State-OH NT 11:29.16 1
30.99 33.17 34.17 34.21 34.71 34.47 34.79 35.03
34.91 34.89 35.09 34.23 34.91 35.08 35.79 35.41
35.12 34.81 34.15 33.23
6 Sarsgard, Taylor 20 Wright State-OH NT 11:55.03
33.17 35.25 35.72 35.98 36.00 35.71 36.14 36.07
36.19 36.21 35.87 36.05 36.38 36.48 36.02 36.09
36.05 35.68 35.57 34.40
Event 4 Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 el Sayed, Amr E 20 Oakland-MI NT 9:34.40 9
27.34 29.53 29.29 29.35 29.26 28.64 28.32 28.63
28.42 28.67 28.50 28.57 28.57 28.64 28.86 28.82
28.80 29.08 28.97 28.14
2 Rusnak, Mario 20 Oakland-MI NT 10:06.29 4
27.52 30.13 30.94 31.47 30.98 31.01 31.13 31.15
31.04 30.77 30.38 30.50 30.47 30.53 30.60 30.58
30.32 29.82 28.96 27.99
3 Bajnoczki, Csonger 19 Wright State-OH NT 10:14.99 3
27.74 30.07 30.92 31.45 31.22 31.11 31.08 31.29
31.11 31.05 30.66 30.69 30.69 30.93 30.95 30.63
30.76 30.65 31.33 30.66
4 Carnell, Adam D 21 Wright State-OH NT 10:25.26 2
27.37 30.52 30.73 30.88 30.94 30.94 31.24 31.43
31.60 31.36 31.51 31.63 31.94 31.88 31.58 31.90
31.99 32.14 32.30 31.38
5 Reed, Joshua B 18 Wright State-OH NT 10:48.04 1
29.15 31.00 31.73 32.18 32.00 32.38 32.26 32.95
32.52 33.14 32.94 33.79 32.94 32.75 32.48 32.88
33.23 33.25 32.44 32.03
Event 5 Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Czerska, Sandra J 22 Oakland-MI NT 1:57.04 9
28.25 29.91 29.71 29.17
2 Hampel, Justyna 22 Wright State-OH NT 1:57.27 4
28.23 28.73
3 Waller, Grace C 20 Oakland-MI NT 2:00.13 3
28.68 30.26 30.79 30.40
4 Stewart, Bronte'' M 19 Oakland-MI NT 2:00.29 2
28.45 30.41 30.82 30.61
5 Miller, Sammi A 18 Wright State-OH NT 2:02.54 1
28.39 30.80 31.29 32.06
6 Melchior, Marisa L 19 Wright State-OH NT 2:03.41
29.05 30.88 31.55 31.93
Event 6 Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dassow, Matthew A 18 Wright State-OH NT 1:45.17 9
24.82 27.56 26.66 26.13
2 Johnson, Zach D 21 Oakland-MI NT 1:45.35 4
25.48 27.10 26.59 26.18
3 Evans, Nick A 21 Oakland-MI NT 1:45.52 3
25.64 26.80 26.73 26.35
4 Aukerman, Kile A 19 Wright State-OH NT 1:46.97 2
25.71 26.86 27.27 27.13
5 Shanahan, Devin P 19 Wright State-OH NT 1:48.04 1
26.00 27.39 27.50 27.15
6 Alters, Mitchell T 18 Oakland-MI NT 1:48.13
25.53 27.45 27.74 27.41
Event 7 Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tomeckova, Karin 19 Oakland-MI NT 27.21 9
2 Hayhow, Kristen L 20 Wright State-OH NT 28.59 4
3 Rietveld, Kyra 18 Oakland-MI NT 29.07 3
4 Hunter, Megan M 18 Oakland-MI NT 29.48 2
5 Siler, Jaime M 18 Wright State-OH NT 29.91 1
Event 8 Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ahlden, Eric 21 Wright State-OH NT 24.68 9
2 Harding, Grant A 20 Oakland-MI NT 24.70 4
3 Utesch, Ben J 22 Oakland-MI NT 25.57 3
4 Richardson, Patrick J 21 Oakland-MI NT 25.86 2
5 Carroo, Sean M 21 Wright State-OH NT 26.35 1
6 Osgood, Lucas P 18 Wright State-OH NT 26.55
Event 9 Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Busch, Alyssa S 21 Oakland-MI NT 31.88 9
2 Weldon, Makenzie L 21 Wright State-OH NT 32.09 4
3 Ludema, Emily C 20 Oakland-MI NT 32.45 3
4 Fearrin, Kayla E 18 Wright State-OH NT 32.81 2
5 Larsen, Jennifer L 21 Oakland-MI NT 33.51 1
Event 10 Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peffer, Davynn 23 Wright State-OH NT 27.74 9
2 Traustason, Hrafn Oakland-MI NT 27.98 4
3 Cone, Adam N 20 Oakland-MI NT 28.99 3
4 Bey, Erick K 18 Wright State-OH NT 29.93 2
5 Judkins, Braxten L 19 Wright State-OH NT 30.41 1
6 Kingston, Cameron P 18 Oakland-MI NT 30.63
Event 11 Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Seiple, Christine M 22 Oakland-MI NT 59.81 9
28.65 31.16
2 Vela, Julia A 20 Oakland-MI NT 1:00.27 4
29.21 31.06
3 Stanfa, Margo R 21 Oakland-MI NT 1:02.98 3
29.73 33.25
4 Athmer, Alyssa E 18 Wright State-OH NT 1:03.85 2
30.01 33.84
5 Holtkamp, Nicki K 18 Wright State-OH NT 1:07.91 1
30.98 36.93
Event 12 Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jensen, Anders L 25 Oakland-MI NT 52.42 9
25.03 27.39
2 Wolf, Josh P 22 Oakland-MI NT 53.64 4
25.61 28.03
3 Sparks, Merritt M 19 Wright State-OH NT 54.65 3
25.59 29.06
4 Moses, Jordan J 21 Oakland-MI NT 55.48 2
26.09 29.39
5 Evershed, Greg H 19 Wright State-OH NT 55.93 1
26.26 29.67
6 Ventosa, Tony 21 Wright State-OH NT 57.65
27.00 30.65
Event 13 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bellford, Alllison E 18 Oakland-MI NT 25.44 9
2 Carps, Jill E 19 Oakland-MI NT 25.81 4
3 Flynn, Nicole N 18 Oakland-MI NT 25.95 3
4 Weidner, Sarah T 20 Wright State-OH NT 26.44 2
5 Mullen, Kortney R 20 Wright State-OH NT 26.55 1
6 Kline, Cynthia L 18 Wright State-OH NT 26.90
Event 14 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Aceino, Alex M 21 Oakland-MI NT 22.14 9
2 Vigar, John J 20 Wright State-OH NT 22.34 4
3 Carnell, Adam D 21 Wright State-OH NT 22.67 2.5
3 Keresztes, Matyas 22 Oakland-MI NT 22.67 2.5
5 el Sayed, Amr E 20 Oakland-MI NT 22.70 1
6 Grzebala, Pawel 22 Wright State-OH NT 22.97
-- Judkins, Braxten L 19 Wright State-OH NT X22.85
-- Bleier, Jackson A 18 Wright State-OH NT X23.34
-- Carnicom, Bobby E 19 Wright State-OH NT X24.45
Event 15 Women 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Zwier, Neena 21 Wright State-OH NP 244.87 9
2 TenEyck, Samantha L 18 Wright State-OH NP 201.45 4
3 Ronfeldt, Nikole 20 Wright State-OH NP 166.42 3
Event 16 Men 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Welling, Jordan A 19 Oakland-MI NP 264.15 9
2 Meyer, Nathan J 18 Wright State-OH NP 187.35 4
Event 17 Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Flynn, Nicole N 18 Oakland-MI NT 54.64 9
26.93 27.71
2 Carps, Jill E 19 Oakland-MI NT 55.11 4
26.83 28.28
3 Bellford, Alllison E 18 Oakland-MI NT 55.25 3
26.96 28.29
4 Weldon, Makenzie L 21 Wright State-OH NT 55.36 2
26.88 28.48
5 Holtkamp, Nicki K 18 Wright State-OH NT 56.40 1
27.54 28.86
6 Melchior, Marisa L 19 Wright State-OH NT 57.83
28.14 29.69
Event 18 Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Keresztes, Matyas 22 Oakland-MI NT 48.43 9
24.16 24.27
2 Ahlden, Eric 21 Wright State-OH NT 48.61 4
23.73 24.88
3 Johnson, Zach D 21 Oakland-MI NT 48.86 3
24.04 24.82
4 Boshoff, Wiehan 19 Wright State-OH NT 49.75 2
23.92 25.83
5 Moses, Jordan J 21 Oakland-MI NT 49.82 1
24.48 25.34
6 Bey, Erick K 18 Wright State-OH NT 50.59
24.19 26.40
-- Bleier, Jackson A 18 Wright State-OH NT X51.16
24.71 26.45
-- Carnicom, Bobby E 19 Wright State-OH NT X54.39
26.48 27.91
Event 19 Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tomeckova, Karin 19 Oakland-MI NT 57.53 9
28.80 28.73
2 Busch, Alyssa S 21 Oakland-MI NT 1:00.04 4
29.65 30.39
3 Weidner, Sarah T 20 Wright State-OH NT 1:01.58 3
30.32 31.26
4 Rietveld, Kyra 18 Oakland-MI NT 1:01.80 2
30.10 31.70
5 Mullen, Kortney R 20 Wright State-OH NT 1:02.38 1
30.75 31.63
6 Siler, Jaime M 18 Wright State-OH NT 1:05.26
32.20 33.06
Event 20 Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Harding, Grant A 20 Oakland-MI NT 51.44 9
25.33 26.11
2 Ventosa, Tony 21 Wright State-OH NT 54.61 4
27.09 27.52
3 Utesch, Ben J 22 Oakland-MI NT 55.15 3
27.60 27.55
4 Richardson, Patrick J 21 Oakland-MI NT 55.25 2
27.07 28.18
5 Carroo, Sean M 21 Wright State-OH NT 55.77 1
27.24 28.53
6 Judkins, Braxten L 19 Wright State-OH NT 58.31
28.28 30.03
Event 21 Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Balogh, Vanessa 24 Oakland-MI NT 1:08.40 9
32.74 35.66
2 Ludema, Emily C 20 Oakland-MI NT 1:09.60 4
33.81 35.79
3 Fearrin, Kayla E 18 Wright State-OH NT 1:09.71 3
34.08 35.63
4 Larsen, Jennifer L 21 Oakland-MI NT 1:11.73 2
34.43 37.30
5 Athmer, Alyssa E 18 Wright State-OH NT 1:15.41 1
35.34 40.07
Event 22 Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peffer, Davynn 23 Wright State-OH NT 1:00.22 9
28.90 31.32
2 Traustason, Hrafn Oakland-MI NT 1:00.37 4
28.94 31.43
3 Bajnoczki, Csonger 19 Wright State-OH NT 1:01.66 2.5
29.03 32.63
3 Aukerman, Kile A 19 Wright State-OH NT 1:01.66 2.5
29.28 32.38
5 Cone, Adam N 20 Oakland-MI NT 1:01.80 1
29.50 32.30
6 Kingston, Cameron P 18 Oakland-MI NT 1:06.18
31.35 34.83
Event 23 Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Czerska, Sandra J 22 Oakland-MI NT 5:09.39 9
30.05 31.32 31.28 31.73 31.10 31.20 30.94 31.45
31.07 29.25
2 Hampel, Justyna 22 Wright State-OH NT 5:09.55 4
29.56 30.95 31.10 31.31 31.71 31.94 31.45 31.37
31.07 29.09
3 Waller, Grace C 20 Oakland-MI NT 5:17.51 3
30.28 31.91 32.23 32.39 32.23 32.29 31.64 32.11
31.63 30.80
4 Contesti, Nichole R 19 Oakland-MI NT 5:18.70 2
30.98 32.79 32.98 33.00 32.71 32.55 31.12 30.98
30.83 30.76
5 Kline, Cynthia L 18 Wright State-OH NT 5:25.82 1
30.31 32.58 32.71 33.35 33.20 33.01 33.09 33.10
32.70 31.77
6 Miller, Ashley C 18 Wright State-OH NT 5:36.94
30.97 33.23 33.63 34.01 34.13 34.42 34.54 34.55
34.32 33.14
Event 24 Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 el Sayed, Amr E 20 Oakland-MI NT 4:40.70 9
27.06 28.20 28.13 28.23 28.28 28.33 28.23 28.48
27.95 27.81
2 Vigar, John J 20 Wright State-OH NT 4:43.59 4
25.80 28.26 28.61 28.81 28.90 28.67 28.52 29.03
28.75 28.24
3 Dassow, Matthew A 18 Wright State-OH NT 4:45.29 3
26.82 28.78 28.78 29.09 28.74 28.76 29.15 28.87
28.81 27.49
4 Grzebala, Pawel 22 Wright State-OH NT 4:52.41 2
27.25 28.65 28.78 29.28 29.30 29.60 29.57 29.94
30.33 29.71
5 Evans, Nick A 21 Oakland-MI NT 4:53.10 1
27.79 29.29 29.43 29.55 29.79 29.33 29.73 29.75
29.74 28.70
6 Alters, Mitchell T 18 Oakland-MI NT 4:53.95
27.52 29.68 29.47 29.84 29.82 29.58 29.67 29.80
29.58 28.99
Event 25 Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miller, Sammi A 18 Wright State-OH NT 28.08 9
2 Hayhow, Kristen L 20 Wright State-OH NT 28.34 4
3 Miller, Ashley C 18 Wright State-OH NT 29.51 3
-- Seiple, Christine M 22 Oakland-MI NT X26.90
-- Vela, Julia A 20 Oakland-MI NT X28.11
-- Stanfa, Margo R 21 Oakland-MI NT X28.18
Event 26 Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Aceino, Alex M 21 Oakland-MI NT 23.11 9
2 Jensen, Anders L 25 Oakland-MI NT 24.11 4
3 Wolf, Josh P 22 Oakland-MI NT 24.43 3
4 Judkins, Braxten L 19 Wright State-OH NT 24.96 2
5 Osgood, Lucas P 18 Wright State-OH NT 25.08 1
6 Evershed, Greg H 19 Wright State-OH NT 25.09
7 Sparks, Merritt M 19 Wright State-OH NT 25.25
8 Carnell, Adam D 21 Wright State-OH NT 25.50
Event 27 Women 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Zwier, Neena 21 Wright State-OH NP 233.70 9
2 TenEyck, Samantha L 18 Wright State-OH NP 204.67 4
3 Ronfeldt, Nikole 20 Wright State-OH NP 184.35 3
Event 28 Men 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Welling, Jordan A 19 Oakland-MI NP 224.17 9
2 Meyer, Nathan J 18 Wright State-OH NP 197.25 4
Event 29 Women 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mullen, Kortney R 20 Wright State-OH NT 2:18.43 9
30.75 33.80 42.57 31.31
2 Melchior, Marisa L 19 Wright State-OH NT 2:23.35 4
31.41 36.03 43.91 32.00
3 Athmer, Alyssa E 18 Wright State-OH NT 2:24.51 3
30.19 37.70 42.58 34.04
-- Ludema, Emily C 20 Oakland-MI NT X2:13.86
28.82 36.05 37.88 31.11
-- Stewart, Bronte'' M 19 Oakland-MI NT X2:15.44
29.56 33.92 40.80 31.16
-- Hunter, Megan M 18 Oakland-MI NT X2:18.11
30.69 34.09 42.33 31.00
Event 30 Men 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rusnak, Mario 20 Oakland-MI NT 1:58.29 9
25.28 31.24 34.49 27.28
2 Traustason, Hrafn Oakland-MI NT 1:59.19 4
25.37 32.40 32.70 28.72
3 Bajnoczki, Csonger 19 Wright State-OH NT 2:01.09 3
26.07 32.01 34.48 28.53
4 Shanahan, Devin P 19 Wright State-OH NT 2:01.85 2
26.39 32.31 35.52 27.63
5 Boshoff, Wiehan 19 Wright State-OH NT 2:02.69 1
25.90 31.34 37.58 27.87
Event 31 Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wright State University-OH ''A'' NT 3:39.71 11
1) Weidner, Sarah T 20 2) Miller, Sammi A 18
3) Weldon, Makenzie L 21 4) Hampel, Justyna 22
27.06 55.63 26.20 54.83 26.39 55.21 26.37 54.04
2 Wright State University-OH ''B'' NT 3:46.97 4
1) Holtkamp, Nicki K 18 2) Hayhow, Kristen L 20
3) Fearrin, Kayla E 18 4) Miller, Ashley C 18
27.82 56.76 26.42 55.49 27.45 57.22 27.44 57.50
-- Oakland University-MI ''B'' NT X3:39.20
1) Flynn, Nicole N 18 2) Balogh, Vanessa 24
3) Bellford, Alllison E 18 4) Seiple, Christine M 22
27.08 55.19 26.40 54.88 26.36 55.04 25.82 54.09
-- Oakland University-MI ''A'' NT X3:39.68
1) Czerska, Sandra J 22 2) Carps, Jill E 19
3) Tomeckova, Karin 19 4) Busch, Alyssa S 21
27.11 55.80 26.13 54.42 25.58 53.02 27.05 56.44
-- Oakland University-MI ''C'' NT X3:47.05
1) Rietveld, Kyra 18 2) Stears, JulieAnne B 21
3) Waller, Grace C 20 4) Contesti, Nichole R 19
27.78 56.82 27.23 57.01 27.25 57.08 27.45 56.14
Event 32 Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oakland University-MI ''A'' NT 3:12.00 11
1) Aceino, Alex M 21 2) el Sayed, Amr E 20
3) Moses, Jordan J 21 4) Johnson, Zach D 21
23.68 48.27 23.14 47.72 23.24 48.43 22.79 47.58
2 Wright State University-OH ''A'' NT 3:12.16 4
1) Aukerman, Kile A 19 2) Carnell, Adam D 21
3) Dassow, Matthew A 18 4) Vigar, John J 20
23.91 48.97 23.48 49.03 22.77 47.74 22.22 46.42
3 Oakland University-MI ''B'' NT 3:15.02 2
1) Keresztes, Matyas 22 2) Evans, Nick A 21
3) Alters, Mitchell T 18 4) Harding, Grant A 20
23.62 48.67 24.03 50.27 23.70 49.41 22.27 46.67
4 Wright State University-OH ''B'' NT 3:19.27
1) Osgood, Lucas P 18 2) Grzebala, Pawel 22
3) Ahlden, Eric 21 4) Ventosa, Tony 21
23.73 50.29 23.98 50.52 23.82 49.76 22.95 48.70
5 Oakland University-MI ''C'' NT 3:25.82
1) Utesch, Ben J 22 2) Kingston, Cameron P 18
3) Wolf, Josh P 22 4) Richardson, Patrick J 21
26.12 52.68 24.63 50.81 23.83 50.07 24.98 52.26
6 Wright State University-OH ''C'' NT 3:28.95
1) Carroo, Sean M 21 2) Bleier, Jackson A 18
3) Carnicom, Bobby E 19 4) Johnson, Mark B 19
24.86 51.66 24.50 51.55 24.81 52.76 25.27 52.98
Women - Team Rankings - Through Event 32
1. Oakland University 164 2. Wright State University 122
Men - Team Rankings - Through Event 32
1. Oakland University 178.5 2. Wright State University 109.5