ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Duquesne vs. Akron
10/19/2012-10/19/2012
Pittsburgh, USA

Licensed to Duquesne University   HY-TEK''s MEET MANAGER 4.0 10/19/2012 07:29 PM
                        Duquesne v. Akron - 10/19/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Akron, University of-LE  ''A''                           NT    1:49.40   11  
     1) K Cross SR                      2) K Colby JR                     
     3) E Seiler FR                     4) T Hart SO                      
  2 Akron, University of-LE  ''B''                           NT    1:51.22    4  
     1) K Ferrante SO                   2) H Raspopovich FR               
     3) R Szymkowiak SR                 4) A Niznik FR                    
  3 Duquesne University-AM  ''A''                            NT    1:51.42    2  
     1) B Luke SO                       2) H Hocson SR                    
     3) S Ray FR                        4) L Czachowski FR                
  4 Akron, University of-LE  ''C''                           NT    1:55.87  
     1) M Raspopovich SR                2) J Breymier SR                  
     3) E Poland SO                     4) R Hunsinger SR                 
  5 Duquesne University-AM  ''B''                            NT    1:56.59  
     1) H Huber JR                      2) C Zajko SR                     
     3) B Dombrosky JR                  4) V Rohm FR                      
  6 Duquesne University-AM  ''C''                            NT    2:01.12  
     1) J Fiedor FR                     2) A Jerman SR                    
     3) M Hayles SR                     4) L Mathews FR                   
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 J Ruh                     SO Duq-AM                    NT   10:42.35    9  
  2 A Drazkowski              FR Akron-LE                  NT   10:45.80    4  
  3 M Smith                   JR Duq-AM                    NT   10:46.23    3  
  4 G Creighton               FR Duq-AM                    NT   11:08.18    2  
  5 D Dostall                 JR Akron-LE                  NT   11:19.49    1  
  6 M Eidam                   SO Akron-LE                  NT   11:31.05  
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 B Zimmer                  SR Akron-LE                  NT    1:55.89    9  
  2 C Nobles                  FR Duq-AM                    NT    1:58.74    4  
  3 B Emerich                 SR Akron-LE                  NT    1:59.27    3  
  4 K Fecarotta               FR Duq-AM                    NT    2:00.98    2  
  5 T Hart                    SO Akron-LE                  NT    2:01.92    1  
  6 C Rosebaugh               SR Duq-AM                    NT    2:02.80  
 -- E Poland                  SO Akron-LE                  NT   X2:01.49  
 -- C Fischbach               SR Akron-LE                  NT   X2:02.53  
 -- E Reamer                  JR Akron-LE                  NT   X2:04.99  
 -- M Hayles                  SR Duq-AM                    NT   X2:11.66  
 
Event 4  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 K Cross                   SR Akron-LE                  NT      58.92    9  
  2 K Ferrante                SO Akron-LE                  NT      59.06    4  
  3 B Luke                    SO Duq-AM                    NT    1:01.11    3  
  4 M Raspopovich             SR Akron-LE                  NT    1:03.31    2  
  5 H Huber                   JR Duq-AM                    NT    1:04.03    1  
  6 S Clifford                SO Duq-AM                    NT    1:04.52  
 
Event 5  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 K Colby                   JR Akron-LE                  NT    1:07.27    9  
  2 H Raspopovich             FR Akron-LE                  NT    1:08.49    4  
  3 A Lawson                  SO Akron-LE                  NT    1:08.72    3  
  4 H Hocson                  SR Duq-AM                    NT    1:09.40    2  
  5 C Rosebaugh               SR Duq-AM                    NT    1:12.28    1  
  6 C Zajko                   SR Duq-AM                    NT    1:13.06  
 -- M Smith                   SO Akron-LE                  NT   X1:10.11  
 -- J Breymier                SR Akron-LE                  NT   X1:11.35  
 -- V Rohm                    FR Duq-AM                    NT   X1:12.29  
 -- A Jerman                  SR Duq-AM                    NT   X1:13.00  
 -- A McNutt                  JR Akron-LE                  NT   X1:13.24  
 -- M Schmidt                 FR Duq-AM                    NT   X1:13.55  
 
Event 6  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 L Lovberg                 SO Duq-AM                    NT    2:04.72    9  
  2 C Carr                    JR Akron-LE                  NT    2:07.73    4  
  3 K Dickman                 FR Duq-AM                    NT    2:09.25    3  
  4 E Seiler                  FR Akron-LE                  NT    2:14.90    2  
  5 R Szymkowiak              SR Akron-LE                  NT    2:16.91    1  
  6 L Mathews                 FR Duq-AM                    NT    2:27.54  
 -- J Fiedor                  FR Duq-AM                    NT   X1:04.57  
 -- M Pearson                 SO Akron-LE                  NT   X2:20.28  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 S Ray                     FR Duq-AM                    NT      24.89    9  
  2 T Hart                    SO Akron-LE                  NT      25.12    4  
  3 H Raspopovich             FR Akron-LE                  NT      25.15    3  
  4 L Czachowski              FR Duq-AM                    NT      25.30    2  
  5 A Niznik                  FR Akron-LE                  NT      25.43    1  
  6 H Hocson                  SR Duq-AM                    NT      25.68  
 -- R Hunsinger               SR Akron-LE                  NT     X26.10  
 -- J Fiedor                  FR Duq-AM                    NT     X26.26  
 -- B Dombrosky               JR Duq-AM                    NT     X26.46  
 -- C Powers                  FR Akron-LE                  NT     X27.49  
 -- V Rohm                    FR Duq-AM                    NT     X27.51  
 
Event 8  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 C Nobles                  FR Duq-AM                    NT      53.65    9  
  2 S Ray                     FR Duq-AM                    NT      53.78    4  
  3 A Niznik                  FR Akron-LE                  NT      54.89    3  
  4 K Fecarotta               FR Duq-AM                    NT      55.53    2  
  5 M Smith                   SO Akron-LE                  NT      55.77    1  
  6 T Hart                    SO Akron-LE                  NT      55.98  
 -- L Czachowski              FR Duq-AM                    NT     X56.23  
 -- R Hunsinger               SR Akron-LE                  NT     X56.32  
 -- J Fiedor                  FR Duq-AM                    NT     X56.88  
 -- C Powers                  FR Akron-LE                  NT   X1:01.01  
 
Event 9  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 K Ferrante                SO Akron-LE                  NT    2:06.57    9  
  2 K Cross                   SR Akron-LE                  NT    2:09.07    4  
  3 L Lovberg                 SO Duq-AM                    NT    2:10.28    3  
  4 G Creighton               FR Duq-AM                    NT    2:15.66    2  
  5 H Huber                   JR Duq-AM                    NT    2:18.44    1  
  6 E Reamer                  JR Akron-LE                  NT    2:19.68  
 -- B Luke                    SO Duq-AM                    NT   X2:11.53  
 -- M Raspopovich             SR Akron-LE                  NT   X2:18.20  
 -- S Clifford                SO Duq-AM                    NT   X2:23.06  
 -- D Dostall                 JR Akron-LE                  NT   X2:24.28  
 
Event 10  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 K Colby                   JR Akron-LE                  NT    2:27.44    9  
  2 A Lawson                  SO Akron-LE                  NT    2:29.38    4  
  3 J Breymier                SR Akron-LE                  NT    2:31.06    3  
  4 J Ruh                     SO Duq-AM                    NT    2:33.61    2  
  5 M Smith                   JR Duq-AM                    NT    2:36.53    1  
  6 C Zajko                   SR Duq-AM                    NT    2:37.99  
 -- A McNutt                  JR Akron-LE                  NT   X2:38.45  
 -- M Eidam                   SO Akron-LE                  NT   X2:40.39  
 -- A Jerman                  SR Duq-AM                    NT   X2:41.18  
 -- V Rohm                    FR Duq-AM                    NT   X2:41.49  
 -- M Schmidt                 FR Duq-AM                    NT   X2:42.69  
 
Event 11  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 K Dickman                 FR Duq-AM                    NT    5:12.01    9  
  2 B Zimmer                  SR Akron-LE                  NT    5:15.58    4  
  3 B Emerich                 SR Akron-LE                  NT    5:18.31    3  
  4 C Nobles                  FR Duq-AM                    NT    5:19.91    2  
  5 A Drazkowski              FR Akron-LE                  NT    5:23.01    1  
  6 C Rosebaugh               SR Duq-AM                    NT    5:30.89  
 -- L Mathews                 FR Duq-AM                    NT   X5:36.98  
 
Event 12  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 C Carr                    JR Akron-LE                  NT      57.91    9  
  2 L Lovberg                 SO Duq-AM                    NT      58.81    4  
  3 E Seiler                  FR Akron-LE                  NT      59.10    3  
  4 K Fecarotta               FR Duq-AM                    NT    1:00.32    2  
  5 R Szymkowiak              SR Akron-LE                  NT    1:02.71    1  
  6 B Dombrosky               JR Duq-AM                    NT    1:03.96  
 -- E Poland                  SO Akron-LE                  NT   X1:01.92  
 -- M Pearson                 SO Akron-LE                  NT   X1:02.37  
 -- C Fischbach               SR Akron-LE                  NT   X1:02.66  
 -- M Hayles                  SR Duq-AM                    NT   X1:09.91  
 -- A Jerman                  SR Duq-AM                    NT   X1:11.13  
 
Event 13  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 C Carr                    JR Akron-LE                  NT    2:10.05    9  
  2 K Dickman                 FR Duq-AM                    NT    2:13.60    4  
  3 K Cross                   SR Akron-LE                  NT    2:13.86    3  
  4 E Seiler                  FR Akron-LE                  NT    2:15.42    2  
  5 M Smith                   JR Duq-AM                    NT    2:16.34    1  
  6 G Creighton               FR Duq-AM                    NT    2:18.99  
 -- J Breymier                SR Akron-LE                  NT   X2:15.66  
 -- L Mathews                 FR Duq-AM                    NT   X2:24.07  
 -- A Lawson                  SO Akron-LE                  NT   X2:26.53  
 -- A McNutt                  JR Akron-LE                  NT   X2:26.97  
 -- S Clifford                SO Duq-AM                    NT   X2:30.30  
 
Event 14  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Akron, University of-LE  ''A''                           NT    3:37.71   11  
     1) K Ferrante SO                   2) K Colby JR                     
     3) A Niznik FR                     4) C Carr JR                      
  2 Duquesne University-AM  ''A''                            NT    3:38.85    4  
     1) C Nobles FR                     2) S Ray FR                       
     3) K Fecarotta FR                  4) L Lovberg SO                   
  3 Duquesne University-AM  ''B''                            NT    3:44.37    2  
     1) B Luke SO                       2) L Czachowski FR                
     3) H Hocson SR                     4) M Smith JR                     
  4 Akron, University of-LE  ''B''                           NT    3:44.61  
     1) M Smith SO                      2) E Poland SO                    
     3) R Hunsinger SR                  4) B Emerich SR                   
  5 Akron, University of-LE  ''C''                           NT    3:52.73  
     1) M Pearson SO                    2) H Raspopovich FR               
     3) C Fischbach SR                  4) D Dostall JR                   
  6 Duquesne University-AM  ''C''                            NT    3:54.46  
     1) B Dombrosky JR                  2) C Rosebaugh SR                 
     3) G Creighton FR                  4) K Dickman FR