7/25/2011 - 7/25/2011
Atlanta, Georgia, United States
Event 101 Women 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
Name Age Team Seed Finals
==================================================================
1 Shaylynn Spelman 15 ME Lyons-OH 18:12.71 17:20.10
2 India Boland 17 North Shore-MA 17:37.45 17:23.80
3 Kaitlyn Ferrara 16 ME Lyons-OH 17:35.19 17:31.36
4 Rachel Mulligan 16 Triangle Area-NC 17:17.76Y 17:41.12
5 Verity Abel 15 Wilton-CT 18:02.10 17:41.23
6 Megan Clemens 17 Huntington-WV 17:57.96 17:44.72
7 Cooper Kearns 18 Cheshire-CT 18:29.41 17:46.31
8 Erin Ridge 17 ME Lyons-OH 18:13.93 17:49.05
9 Morgan Scarth 17 Wilton-CT 18:42.99 17:50.18
10 Shannon Quirk 15 North Shore-MA 18:37.78 17:50.42
11 Valerie Jones 18 Kishwaukee-IL 18:18.67 17:50.58
12 Katie Grant 17 Wilton-CT 18:10.43 17:53.17
13 Joanna Murphy 16 Sarasota-FL 17:56.97 17:53.72
14 Sara Craft 17 Wyckoff-NJ 17:50.17 17:54.23
15 Sabrina Mortell 15 West Shore-PA 18:14.99 17:54.95
16 Charlotte Ward 18 Middle Tyger-SC 17:31.51 18:00.08
17 Dana Rzewnicki 18 SomersetValleyNJ 17:30.98Y 18:00.69
18 Ava Jones 18 Sarasota-FL 18:07.52 18:01.32
19 Caitlynn Moon 15 Kishwaukee-IL 18:11.32 18:01.89
20 Olivia Clark 16 Wilton-CT 18:21.07 18:03.02
21 Riley LeBlanc 17 North Shore-MA 18:34.70 18:03.12
22 Sophie Hornby 18 Wilton-CT 18:10.21 18:03.85
23 Nicole Tronolone 16 Fayetteville-NC 17:55.89 18:07.08
24 Carolyn Carter 18 Countryside-OH 18:28.99 18:08.25
25 Kaitlyn Click 18 ME Lyons-OH 18:15.76 18:09.89
26 Grace Baird 16 Northwest-NC 18:05.43 18:11.64
27 Annie Berdusco 19 Sarasota-FL 18:26.54 18:13.43
28 Katherine Mayer 13 Suncoast-FL 18:29.58 18:19.42
29 Amber Stich 13 Sarasota-FL 18:39.44 18:24.53
30 Lauren Boos 13 Ridgewood-NJ 18:36.41 18:24.56
31 Elizabeth Williams 15 ME Lyons-OH 18:20.91 18:26.53
32 Jenna Kirchoff 17 Anne Arundel-MD 18:37.22 18:27.44
33 Toe Williams 14 ME Lyons-OH 18:20.30 18:28.23
34 Emma Gawronski 15 Cheshire-CT 18:37.09 18:32.22
35 Kaeli Halbersleben 18 Countryside-OH 18:06.06 18:34.76
36 Lauren Doerrman 17 Boyertown-PA 18:44.57 18:37.66
37 Jennifer Schmitz 16 South Family-OH 18:06.87 18:38.42
38 Kaylie Noll 15 GreaterPeoria-IL 18:40.44 18:38.62
39 Hope Walsh 15 Gr.Westfield-MA 18:38.00 18:54.41
Event 102 Men 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
Name Age Team Seed Finals
==================================================================
1 Bradley Wachenfeld 16 SomersetHills-NJ 16:50.25 16:16.53
2 Shane McKenzie 17 Tri-Hampton-PA 16:46.53 16:18.67
3 Matt O''Donnell 15 Sarasota-FL 16:54.99 16:25.51
4 Matthew Moen 16 Wilton-CT 17:43.47 16:25.89
5 John Pelton 15 Sarasota-FL 17:16.94 16:30.79
6 Kyle Kemp 16 Middle Tyger-SC 17:03.42 16:31.53
7 Tate Warden 17 Huntington-WV 17:03.35 16:32.99
8 Christian Josephson 17 Countryside-OH 17:15.61 16:35.03
9 Patrick Wall 15 Sarasota-FL 16:55.00 16:38.75
10 Andy Watts 17 Sarasota-FL 17:06.19 16:39.41
11 Brandon Sweezer 15 Rock Hill-SC 17:19.31 16:45.33
12 Grayson Davis 16 Triangle Area-NC 16:27.92Y 16:47.51
13 Andrew McCollister 18 J.F. Hurley-NC 17:02.14 16:48.71
14 Dirk Hamel-Wood 15 Sarasota-FL 17:06.56 16:50.97
15 Stephen Holmquist 14 Wilton-CT 17:25.81 16:54.17
16 Robert Breen 18 North Shore-MA 17:25.88 16:54.62
17 Alex Fox 17 Northwest-NC 17:06.89 16:57.08
18 Graham Williams 18 Hickory -NC 16:05.63 16:57.56
19 PJ Fallon 17 North Shore-MA 17:14.71 17:03.68
20 Mitch Colby 17 SomersetHills-NJ 16:02.80Y 17:04.53
21 Peyton Leeson 15 Sarasota-FL 16:15.74Y 17:04.57
22 Cody Bond 15 Wilton-CT 17:23.29 17:05.01
23 Kyle Doxtater 17 Mid-Delmarva-MD 17:00.16 17:06.31
24 Brandon Voorhies 16 Countryside-OH 17:15.86 17:06.78
25 Bryan Kimutis 16 ME Lyons-OH 17:33.95 17:08.28
26 Alex Naglich 17 Tri-Hampton-PA 16:41.18 17:08.50
27 Taylor Petersen 16 Countryside-OH 17:13.61 17:09.56
28 Garrett Spake 17 J.F. Hurley-NC 17:35.10 17:09.62
29 Joe Randazzo 16 ME Lyons-OH 17:30.18 17:10.48
30 Drew Hamilton 15 ME Lyons-OH 17:43.82 17:11.98
31 Gregg Cesaroni 17 Sarasota-FL 17:07.72 17:14.43
32 Josh Shaffer 18 Huntington-WV 17:09.86 17:15.58
33 Tyler Blackburn 17 Hamilton Area-NJ 17:02.72 17:15.75
34 Matthew Halliburton 16 Rappahannock-VA 17:42.51 17:17.67
35 Jake Pierce 15 Hickory -NC 17:25.50 17:18.61
36 Mark Hallman 14 West Cook-IL 17:32.81 17:19.33
37 Hayden Aristizabal 15 Sarasota-FL 17:41.90 17:20.18
38 David Sweezer 13 Rock Hill-SC 17:27.57 17:25.28
39 Evan Fischer 16 Ridgewood-NJ 17:32.37 17:27.01
40 David Hunter 17 Andover-MA 17:48.37 17:32.80
41 Andrew Neggia 17 Wyckoff-NJ 17:47.73 17:34.47
42 Jacob Lescault 16 Piedmont-VA 17:45.24 17:35.21