ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
01-07-05 UofA v Oregon st Women v UBC men
1/7/2005-1/7/2005
Tucson, Arizona USA

Licensed to U of A - Ford Aquatics Hy-Tek's Meet Manager 1/7/2005 03:35 PM 
Dual vs Oregon State & Canada - 1/7/2004 
Results 
Event 1 Women 400 Yard Medley Relay 
=============================================================================== 
School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 University of Arizona 'B' NT 3:49.68 11 
1) Gresdal, Jenna 2) Strouse, Emily 
3) Myers, Whitney 4) Hackett, Ryann 
27.28 55.33 1:25.66 2:03.95 2:26.77 2:57.17 3:21.90 3:49.68 
2 University of Arizona 'A' NT 3:52.75 4 
1) Smith, Marshi 2) Sieper, Erin 
3) Mason, Emily 4) Elofson, Kathryn 
27.45 57.09 1:26.55 2:00.60 2:27.30 2:58.64 3:24.32 3:52.75 
3 Oregon State University 'A' NT 3:59.12 2 
1) Pacebutaite, Ausra 2) Castenada, Felicia 
3) Kinney, Christina 4) Huston, Kristin 
28.21 58.86 1:29.68 2:04.70 2:32.27 3:04.42 3:29.96 3:59.12 
4 Oregon State University 'B' NT 4:04.02 
1) Thomas, Ashleigh 2) Embertson, Mari 
3) Miroslaw, Monika 4) Marhenke, Brie 
30.15 1:15.48 2:09.82 2:37.72 3:09.10 3:34.41 4:04.02 
5 Oregon State University 'C' NT 4:15.62 
1) Santelli, Jenna 2) Schaab, Leah 
3) Kinney, Danielle 4) Lemons, Janelle 
32.32 1:06.73 1:39.78 2:17.02 2:44.29 3:17.50 3:44.73 4:15.62 
Event 2 Men 400 Yard Medley Relay 
=============================================================================== 
School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 University of Arizona 'A' NT 3:21.35 11 
1) thoman, nick 2) Stevens, Nate 
3) Subirats, Albert 4) Burnett, Simon 
24.82 50.19 1:16.47 1:47.06 2:09.49 2:36.31 2:57.88 3:21.35 
2 University of Arizona 'B' NT 3:21.75 4 
1) Rollins, Dave 2) Barnes, Ivan 
3) Ferns, Lyndon 4) Persson, Jonas 
24.97 51.83 1:17.86 1:47.81 2:10.12 2:35.87 2:57.77 3:21.75 
3 Univ of Brittish Columbia 'A' NT 3:25.16 2 
1) Ng, Callum 2) Huang, Matthew 
3) Rudolf, Darryl 4) Strelzow, Jason 
24.42 50.34 1:15.78 1:45.33 2:08.72 2:36.16 2:58.89 3:25.16 
4 Univ of Brittish Columbia 'B' NT 3:30.07 
1) Strelzow, Desmond 2) Dickens, Scott 
3) Senecal, Thomas 4) Schach, Ben 
25.78 52.02 1:18.69 1:50.52 2:14.19 2:41.89 3:04.31 3:30.07 
5 University of Arizona 'C' NT 3:35.60 
1) Rothman, Nate 2) Stinson, Bob 
3) Maxwell, Darren 4) Steninger, Bart 
25.57 52.63 1:21.26 1:53.86 2:18.08 2:46.51 3:09.47 3:35.60 
Event 3 Women 1000 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Eads, Courtney OSU NT 10:11.08 9 
28.46 58.96 1:30.12 2:00.96 2:32.16 3:03.27 3:34.25 4:05.41 
4:36.29 5:07.22 5:37.83 6:08.53 6:39.05 7:09.48 7:39.72 8:10.18 
8:40.66 9:11.15 9:41.36 10:11.08 
2 Hong, Sandy OSU NT 10:13.96 4 
28.98 1:00.24 1:31.43 2:02.41 2:33.40 3:04.42 3:35.41 4:06.38 
4:37.29 5:08.05 5:38.26 6:08.55 6:38.77 7:09.21 7:40.02 8:10.68 
8:41.51 9:12.74 9:43.43 10:13.96 
3 Myers, Whitney UOFA NT 10:29.37 3 
Page 1 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

29.45 1:01.07 1:32.45 2:03.91 2:35.43 3:06.78 3:38.32 4:09.80 
4:41.47 5:13.23 5:44.50 6:15.96 6:47.46 7:19.04 7:50.92 8:22.69 
8:54.63 9:26.55 9:58.24 10:29.37 
4 Willis, Katie UOFA NT 10:30.94 2 
29.34 1:01.09 1:32.90 2:04.44 2:36.03 3:07.57 3:38.99 4:10.81 
4:42.48 5:14.14 5:45.64 6:17.37 6:49.06 7:20.87 7:52.35 8:23.91 
8:55.72 9:27.72 9:59.72 10:30.94 
5 Postma, Erin OSU NT 11:01.54 1 
29.36 1:02.02 1:34.88 2:08.29 2:41.94 3:15.85 3:49.21 4:23.10 
4:56.57 5:30.67 6:04.07 6:38.08 7:11.06 7:44.47 8:17.70 8:50.88 
9:23.60 9:56.95 10:29.20 11:01.54 
Event 4 Men 1000 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Lavoie, Malcolm UBC 9:06.24 9:25.57 9 
26.25 54.31 1:22.52 1:50.67 2:19.03 2:47.59 3:16.30 3:44.91 
4:13.48 4:42.18 5:10.44 5:38.73 6:06.97 6:35.18 7:03.57 7:32.09 
8:00.53 8:29.13 8:57.71 9:25.57 
2 Biel, Matt UOFA NT 9:31.83 4 
26.89 55.86 1:24.66 1:53.24 2:22.24 2:50.92 3:19.63 3:48.18 
4:16.76 4:45.43 5:14.20 5:42.90 6:11.13 6:39.59 7:08.21 7:37.04 
8:06.05 8:35.03 9:03.89 9:31.83 
3 Walters, William UBC 9:31.86 10:00.96 3 
27.03 56.00 1:25.07 1:54.37 2:24.05 2:53.93 3:23.64 3:53.65 
4:24.06 4:54.76 5:25.33 5:56.74 6:27.71 6:58.57 7:29.66 8:01.27 
8:32.15 9:02.00 9:32.33 10:00.96 
Event 5 Women 200 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Gresdal, Jenna UOFA NT 1:53.17 9 
27.13 56.04 1:24.87 1:53.17 
2 Cashion, Courtney UOFA NT 1:54.01 4 
27.17 56.33 1:25.31 1:54.01 
3 Wirth, Erika OSU NT 1:57.06 3 
26.99 56.87 1:26.82 1:57.06 
4 Smith, Marshi UOFA NT 1:58.48 2 
27.61 57.12 1:27.63 1:58.48 
5 Kinney, Danielle OSU NT 1:58.73 1 
28.14 57.98 1:28.57 1:58.73 
6 Gruda, Ashley OSU NT 1:59.92 
28.46 58.70 1:29.64 1:59.92 
7 Elofson, Kathryn UOFA NT 2:01.46 
28.61 59.51 1:31.00 2:01.46 
8 Ringquist, Kaitlin OSU NT 2:02.99 
28.76 59.94 1:31.44 2:02.99 
-- Willis, Katie UOFA NT X1:55.66 
-- Hackett, Ryann UOFA NT X1:55.66 
Event 6 Men 200 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Jeffers, Byron UOFA NT 1:42.91 9 
24.45 50.47 1:16.50 1:42.91 
2 Blair, Aaron UBC 1:40.09 1:45.18 4 
25.08 51.97 1:18.78 1:45.18 
3 Persson, Jonas UOFA NT 1:47.95 3 
25.47 52.37 1:20.36 1:47.95 
4 Taylor, Denton UOFA NT 1:48.07 2 
26.07 54.33 1:21.46 1:48.07 
5 Subirats, Albert UOFA NT 1:48.11 1 
25.57 52.99 1:20.77 1:48.11 
6 Taylor, Richard UBC 1:41.37 1:48.50 
Page 2 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

25.42 53.26 1:21.46 1:48.50 
7 Sze, Marc UBC 1:42.58 1:49.39 
25.72 53.08 1:21.37 1:49.39 
-- Steninger, Bart UOFA NT X1:47.59 
Event 7 Women 100 Yard Backstroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Hayes, Jessica UOFA NT 57.23 9 
27.93 57.23 
2 Pacebutaite, Ausra OSU NT 58.65 4 
28.55 58.65 
3 Pursley, Lisa UOFA NT 59.53 3 
28.98 59.53 
4 Erickson, Danielle UOFA NT 1:01.52 2 
30.13 1:01.52 
5 Thomas, Ashleigh OSU NT 1:02.46 1 
30.11 1:02.46 
6 Strouse, Emily UOFA NT 1:03.48 
31.46 1:03.48 
7 Santelli, Jenna OSU NT 1:06.87 
32.70 1:06.87 
8 Lemons, Janelle OSU NT 1:06.95 
32.51 1:06.95 
Event 8 Men 100 Yard Backstroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Burnett, Simon UOFA NT 49.60 9 
24.14 49.60 
2 Strelzow, Desmond UBC 49.81 50.40 4 
24.59 50.40 
3 Ritter, Adam UOFA NT 52.14 3 
25.36 52.14 
4 Rothman, Nate UOFA NT 52.92 2 
26.35 52.92 
5 Ng, Callum UBC 49.89 53.02 1 
26.43 53.02 
6 Miller, Robert UBC 50.98 53.07 
26.09 53.07 
-- Barnes, Ivan UOFA NT X57.55 
28.58 57.55 
Event 9 Women 100 Yard Breaststroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Sieper, Erin UOFA NT 1:04.45 9 
30.78 1:04.45 
2 Castenada, Felicia OSU NT 1:04.96 4 
31.23 1:04.96 
3 Myers, Whitney UOFA NT 1:07.67 3 
32.45 1:07.67 
4 Embertson, Mari OSU NT 1:08.76 2 
32.42 1:08.76 
5 Schaab, Leah OSU NT 1:11.32 1 
34.04 1:11.32 
Event 10 Men 100 Yard Breaststroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Huang, Matthew UBC 54.99 56.01 9 
26.77 56.01 
2 Stevens, Nate UOFA NT 58.12 4 
Page 3 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

27.98 58.12 
3 Thiessen, Chad UBC 56.41 58.60 3 
27.65 58.60 
4 Dickens, Scott UBC 54.19 58.93 2 
27.89 58.93 
5 Rollins, Dave UOFA NT 58.98 1 
27.77 58.98 
6 Kiley, Ryan UOFA NT 1:00.88 
28.93 1:00.88 
7 Stinson, Bob UOFA NT 1:02.51 
29.66 1:02.51 
-- Steninger, Bart UOFA NT X1:01.94 
Event 11 Women 200 Yard Butterfly 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Mason, Emily UOFA NT 2:04.30 9 
28.47 59.84 1:32.11 2:04.30 
2 Miroslaw, Monika OSU NT 2:05.01 4 
28.92 1:01.37 1:32.84 2:05.01 
3 Eads, Courtney OSU NT 2:05.95 3 
28.67 1:00.53 1:33.20 2:05.95 
4 Kinney, Christina OSU NT 2:07.39 2 
29.56 1:02.63 1:34.85 2:07.39 
5 Gruda, Ashley OSU NT 2:10.91 1 
29.65 1:02.44 1:36.39 2:10.91 
Event 12 Men 200 Yard Butterfly 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Ferns, Lyndon UOFA NT 1:53.39 9 
25.42 54.53 1:23.94 1:53.39 
2 thoman, nick UOFA NT 1:56.55 4 
26.30 56.34 1:27.16 1:56.55 
3 Rudolf, Darryl UBC 1:48.29 1:56.89 3 
27.03 56.38 1:26.92 1:56.89 
4 Senecal, Thomas UBC 1:49.94 1:57.11 2 
26.76 56.84 1:27.36 1:57.11 
5 Maxwell, Darren UOFA NT 1:57.84 1 
27.29 58.22 1:28.35 1:57.84 
-- DeBerry, Tyler UOFA NT DQ 
Event 13 Women 50 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Gresdal, Jenna UOFA NT 23.56 9 
2 Hayes, Jessica UOFA NT 24.14 4 
3 Huston, Kristin OSU NT 24.34 3 
4 Hackett, Ryann UOFA NT 24.43 2 
5 Marhenke, Brie OSU NT 24.84 1 
6 Wirth, Erika OSU NT 25.10 
7 Elofson, Kathryn UOFA NT 25.30 
8 Pacebutaite, Ausra OSU NT 25.37 
Event 14 Men 50 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Burnett, Simon UOFA NT 20.84 9 
2 Jeffers, Byron UOFA NT 22.15 4 
3 Schach, Ben UBC 21.47 22.39 3 
4 Strelzow, Jason UBC 20.66 22.66 2 
5 Sze, Marc UBC 21.27 22.73 1 
6 Taylor, Denton UOFA NT 23.02 
Page 4 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

Event 17 Women 100 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Nymeyer, Lacey UOFA NT 51.25 9 
25.29 51.25 
2 Cashion, Courtney UOFA NT 51.47 4 
25.08 51.47 
3 Strouse, Emily UOFA NT 53.56 3 
26.02 53.56 
4 Huston, Kristin OSU NT 54.44 2 
26.23 54.44 
5 Elofson, Kathryn UOFA NT 54.83 1 
26.70 54.83 
6 Marhenke, Brie OSU NT 55.25 
26.33 55.25 
7 Ringquist, Kaitlin OSU NT 56.89 
27.40 56.89 
8 Lemons, Janelle OSU NT 57.40 
27.23 57.40 
Event 18 Men 100 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Ferns, Lyndon UOFA NT 45.12 9 
21.68 45.12 
2 Ritter, Adam UOFA NT 46.61 4 
22.66 46.61 
3 DeBerry, Tyler UOFA NT 47.55 3 
23.01 47.55 
4 thoman, nick UOFA NT 48.43 2 
23.38 48.43 
5 Schach, Ben UBC 46.94 48.74 1 
23.83 48.74 
6 Blair, Aaron UBC 46.97 49.05 
23.57 49.05 
7 Sze, Marc UBC 46.97 49.83 
24.38 49.83 
8 Strelzow, Jason UBC 45.32 50.64 
23.98 50.64 
Event 19 Women 200 Yard Backstroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Pacebutaite, Ausra OSU NT 2:08.20 9 
30.11 1:02.47 1:35.69 2:08.20 
2 Hackett, Ryann UOFA NT 2:10.78 4 
31.60 1:05.04 1:38.54 2:10.78 
3 Smith, Marshi UOFA NT 2:10.91 3 
31.62 1:05.45 1:38.90 2:10.91 
4 Thomas, Ashleigh OSU NT 2:11.12 2 
31.49 1:05.08 1:38.46 2:11.12 
5 Erickson, Danielle UOFA NT 2:14.75 1 
31.35 1:05.50 1:40.32 2:14.75 
6 Santelli, Jenna OSU NT 2:25.33 
35.31 1:11.34 1:48.19 2:25.33 
Event 20 Men 200 Yard Backstroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Strelzow, Desmond UBC 1:45.70 1:51.79 9 
27.16 55.12 1:23.74 1:51.79 
2 Rothman, Nate UOFA NT 1:52.43 4 
Page 5 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

27.38 56.19 1:24.63 1:52.43 
3 Miller, Robert UBC 1:49.80 1:52.55 3 
27.17 55.67 1:24.52 1:52.55 
4 Jeffers, Byron UOFA NT 1:55.61 2 
28.42 57.92 1:27.31 1:55.61 
5 Taylor, Denton UOFA NT 2:02.59 1 
28.87 59.75 1:31.44 2:02.59 
6 Maxwell, Darren UOFA NT 2:03.98 
28.89 1:00.23 1:32.23 2:03.98 
Event 21 Women 200 Yard Breaststroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Sieper, Erin UOFA NT 2:19.95 9 
31.05 1:06.67 1:43.29 2:19.95 
2 Castenada, Felicia OSU NT 2:23.06 4 
32.99 1:09.17 1:45.94 2:23.06 
3 Embertson, Mari OSU NT 2:24.91 3 
32.96 1:09.57 1:47.04 2:24.91 
4 Schaab, Leah OSU NT 2:31.69 2 
34.51 1:13.14 1:52.30 2:31.69 
Event 22 Men 200 Yard Breaststroke 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Huang, Matthew UBC 1:58.78 2:04.20 9 
28.74 1:00.59 1:31.72 2:04.20 
2 Barnes, Ivan UOFA NT 2:04.47 4 
28.95 1:01.18 1:32.98 2:04.47 
3 Stevens, Nate UOFA NT 2:08.73 3 
29.77 1:02.75 1:35.78 2:08.73 
4 Chan, Ian UBC 2:04.18 2:11.03 2 
29.44 1:02.28 1:36.30 2:11.03 
5 Dickens, Scott UBC 1:58.64 2:13.96 1 
29.03 1:02.21 1:37.19 2:13.96 
6 Kiley, Ryan UOFA NT 2:14.85 
30.84 1:04.74 1:39.73 2:14.85 
Event 23 Women 500 Yard Freestyle 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Eads, Courtney OSU NT 4:58.19 9 
27.23 57.21 1:27.80 1:58.20 2:28.79 2:58.80 3:29.23 3:59.44 
4:29.45 4:58.19 
2 Nymeyer, Lacey UOFA NT 4:58.34 4 
27.58 57.36 1:27.96 1:58.43 2:28.85 2:58.97 3:29.31 3:59.64 
4:29.78 4:58.34 
3 Hayes, Jessica UOFA NT 5:00.36 3 
27.71 57.72 1:28.14 1:58.78 2:29.25 2:59.51 3:29.90 4:00.45 
4:30.31 5:00.36 
4 Hong, Sandy OSU NT 5:02.76 2 
27.98 58.17 1:28.41 1:58.67 2:28.97 2:59.56 3:29.98 4:01.01 
4:31.83 5:02.76 
5 Willis, Katie UOFA NT 5:09.87 1 
28.28 58.95 1:29.94 2:01.13 2:32.49 3:03.88 3:35.50 4:07.09 
4:38.66 5:09.87 
6 Kinney, Danielle OSU NT 5:19.72 
28.98 1:00.61 1:32.86 2:05.58 2:37.97 3:10.60 3:42.95 4:15.30 
4:47.95 5:19.72 
7 Postma, Erin OSU NT 5:23.74 
29.01 1:01.11 1:33.74 2:07.09 2:39.82 3:12.49 3:45.68 4:18.85 
4:51.65 5:23.74 
Event 24 Men 500 Yard Freestyle 
Page 6 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Burnett, Simon UOFA NT 4:35.14 9 
25.41 53.24 1:21.70 1:50.35 2:18.60 2:46.78 3:14.65 3:42.24 
4:08.66 4:35.14 
2 Lavoie, Malcolm UBC 4:23.75 4:37.66 4 
25.51 53.32 1:21.44 1:49.67 2:17.95 2:46.30 3:13.82 3:41.68 
4:09.57 4:37.66 
3 Biel, Matt UOFA NT 4:40.36 3 
26.15 54.32 1:22.72 1:51.25 2:19.56 2:48.09 3:16.29 3:44.71 
4:12.95 4:40.36 
4 Ritter, Adam UOFA NT 4:49.63 2 
25.84 54.36 1:23.33 1:52.60 2:21.85 2:51.33 3:20.90 3:50.81 
4:20.62 4:49.63 
5 Walters, William UBC 4:29.95 4:52.14 1 
26.09 54.14 1:23.17 1:52.75 2:22.48 2:52.49 3:22.50 3:52.79 
4:22.76 4:52.14 
6 Blair, Aaron UBC 4:24.24 4:55.78 
25.81 54.22 1:22.98 1:52.78 2:22.54 2:53.02 3:23.30 3:53.06 
4:23.61 4:55.78 
7 Persson, Jonas UOFA NT 4:58.84 
26.71 56.21 1:27.97 1:59.48 2:30.04 3:01.17 3:31.71 4:01.27 
4:31.89 4:58.84 
-- Steninger, Bart UOFA NT X4:59.16 
27.32 57.84 1:29.07 1:59.95 2:30.76 3:01.83 3:32.36 4:02.49 
4:31.44 4:59.16 
Event 25 Women 100 Yard Butterfly 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Kinney, Christina OSU NT 58.85 9 
28.42 58.85 
2 Strouse, Emily UOFA NT 59.63 4 
28.29 59.63 
3 Wirth, Erika OSU NT 1:00.03 3 
29.11 1:00.03 
4 Miroslaw, Monika OSU NT 1:00.68 2 
28.98 1:00.68 
5 Gruda, Ashley OSU NT 1:01.07 1 
29.08 1:01.07 
6 Gresdal, Jenna UOFA NT 1:01.14 
28.83 1:01.14 
7 Erickson, Danielle UOFA NT 1:04.73 
30.67 1:04.73 
Event 26 Men 100 Yard Butterfly 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Subirats, Albert UOFA NT 50.06 9 
23.35 50.06 
2 Senecal, Thomas UBC 50.46 52.90 4 
24.90 52.90 
3 Maxwell, Darren UOFA NT 53.20 3 
24.66 53.20 
4 Rudolf, Darryl UBC 48.46 53.34 2 
25.11 53.34 
5 Rollins, Dave UOFA NT 54.24 1 
25.29 54.24 
6 Stevens, Nate UOFA NT 54.33 
25.54 54.33 
7 Kiley, Ryan UOFA NT 1:02.87 
30.24 1:02.87 
Event 29 Women 400 Yard IM 
Page 7 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Myers, Whitney UOFA NT 4:25.57 9 
28.63 1:01.18 1:35.81 2:09.05 2:45.93 3:23.70 3:55.51 4:25.57 
2 Embertson, Mari OSU NT 4:31.49 4 
28.99 1:02.17 1:38.02 2:12.97 2:50.38 3:28.57 4:00.63 4:31.49 
3 Sieper, Erin UOFA NT 4:35.31 3 
29.77 1:04.31 1:41.29 2:17.80 2:54.06 3:31.59 4:04.29 4:35.31 
4 Miroslaw, Monika OSU NT 4:35.48 2 
29.96 1:03.61 1:40.31 2:15.27 2:54.45 3:33.49 4:05.33 4:35.48 
5 Schaab, Leah OSU NT 4:40.58 1 
30.82 1:06.12 1:42.78 2:18.51 2:57.13 3:36.39 4:09.20 4:40.58 
6 Thomas, Ashleigh OSU NT 4:49.02 
30.37 1:04.82 1:40.64 2:16.71 2:58.85 3:41.62 4:15.31 4:49.02 
Event 30 Men 400 Yard IM 
=============================================================================== 
Name Year School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Ng, Callum UBC 4:04.13 4:03.84 9 
25.62 54.96 1:25.77 1:56.38 2:31.19 3:06.56 3:35.07 4:03.84 
2 DeBerry, Tyler UOFA NT 4:05.73 4 
26.43 56.39 1:29.17 2:00.48 2:35.85 3:10.96 3:39.20 4:05.73 
3 Barnes, Ivan UOFA NT 4:08.37 3 
26.54 57.02 1:30.59 2:03.62 2:37.01 3:10.91 3:40.36 4:08.37 
4 Rothman, Nate UOFA NT 4:08.48 2 
26.62 56.58 1:28.12 1:59.63 2:35.35 3:11.28 3:40.35 4:08.48 
5 Rollins, Dave UOFA NT 4:12.85 1 
26.99 57.80 1:30.68 2:02.87 2:38.08 3:13.25 3:43.56 4:12.85 
6 Miller, Robert UBC 4:06.54 4:19.01 
27.43 59.70 1:31.60 2:02.67 2:41.48 3:20.41 3:50.32 4:19.01 
7 Taylor, Richard UBC 4:02.79 4:21.29 
28.38 1:00.05 1:34.82 2:08.27 2:45.93 3:23.44 3:52.99 4:21.29 
Event 31 Women 400 Yard Freestyle Relay 
=============================================================================== 
School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Oregon State University 'A' NT 3:38.51 11 
1) Huston, Kristin 2) Wirth, Erika 
3) Marhenke, Brie 4) Eads, Courtney 
26.94 55.81 1:21.48 1:49.73 2:15.10 2:43.88 3:09.75 3:38.51 
2 Oregon State University 'B' NT 3:41.10 4 
1) Kinney, Christina 2) Castenada, Felicia 
3) Kinney, Danielle 4) Hong, Sandy 
26.90 55.30 1:21.83 1:50.60 2:17.17 2:46.56 3:12.76 3:41.10 
3 Oregon State University 'C' NT 3:55.81 2 
1) Lemons, Janelle 2) Santelli, Jenna 
3) Postma, Erin 4) Ringquist, Kaitlin 
28.49 59.51 1:27.73 1:59.02 2:26.51 2:57.79 3:25.47 3:55.81 
-- University of Arizona 'A' NT X3:32.43 
1) Smith, Marshi 2) Cashion, Courtney 
3) Gresdal, Jenna 4) Elofson, Kathryn 
26.31 54.58 1:19.49 1:46.74 2:11.65 2:37.82 3:03.97 3:32.43 
-- University of Arizona 'B' NT X3:32.82 
1) Hayes, Jessica 2) Hackett, Ryann 
3) Willis, Katie 4) Nymeyer, Lacey 
25.49 52.88 1:18.62 1:46.59 2:12.49 2:41.47 3:06.24 3:32.82 
Event 32 Men 400 Yard Freestyle Relay 
=============================================================================== 
School Seed Finals Points 
=============================================================================== 
1 Univ of Brittish Columbia 'A' NT 3:12.60 11 
1) Blair, Aaron 2) Dickens, Scott 
3) Rudolf, Darryl 4) Strelzow, Desmond 
Page 8 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

23.90 49.32 1:11.80 1:37.17 1:59.96 2:25.38 2:47.74 3:12.60 
2 Univ of Brittish Columbia 'B' NT 3:16.39 4 
1) Strelzow, Jason 2) Chan, Ian 
3) Sze, Marc 4) Walters, William 
24.23 49.64 1:12.80 1:37.94 2:01.59 2:27.38 2:50.94 3:16.39 
-- University of Arizona 'A' NT X3:08.74 
1) Jeffers, Byron 2) Ritter, Adam 
3) Subirats, Albert 4) DeBerry, Tyler 
22.95 47.67 1:09.81 1:34.61 1:56.74 2:21.36 2:43.62 3:08.74 
-- University of Arizona 'C' NT X3:15.05 
1) Taylor, Denton 2) Biel, Matt 
3) Barnes, Ivan 4) Rollins, Dave 
23.72 49.69 1:13.36 1:38.80 2:02.04 2:27.25 2:49.55 3:15.05 
-- University of Arizona 'B' NT X3:17.74 
1) thoman, nick 2) Steninger, Bart 
3) Stevens, Nate 4) Persson, Jonas 
23.77 48.92 1:12.72 1:38.70 2:02.37 2:29.43 2:52.29 3:17.74 
Page 9 of 9 
1/7/2005 file://A:\U%20OF%20A%20VS%20OSU,%20UBC.htm

ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT