ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
Finnish Open Masters Championship Day 2
10/24/2004-10/24/2004
Tampere, Finland



Pitkän radan Mastersmestaruuskilpailut


14. Sekaj. A-F 4x50m SKUV med.relay mix
15. N A-N 100m PU butterfly Women
16. M A-N 100m PU butterfly Men
17. N A-N 100m SU backstroke Women
18. M A-N 100m SU backstroke Men
19. N A-N 100m RU breaststroke Women
20. M A-N 100m RU breaststroke Men
21. N A-N 100m VU freestyle Women
22. M A-N 100m VU freestyle Men
23. N A-N 200m SKU ind.medley Women
24. M A-N 200m SKU ind.medley Men
25. N A-F 4x50m VUV free relay Women
26. M A-F 4x50m VUV free relay Men

  Pitkän radan Mastersmestaruuskilpailut
  23.-24.10.04  Tampereen Uintikeskus  50 m
  S.C.Pingviinit

14. Sekaj. A-F 4x50m SKUV med.relay mix


Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Tampereen Työv. Uimarit 1  TaTU            32,85  1:10,25  1:42,30  2:11,93    0
        Tomi Pystynen             69   32,85
        Svetlana Savino           64   37,40 (+0,00)
        Petri Linna               63   32,05 (+0,00)
        Kaisa Tuomala             78   29,63 (+0,00) 0,00
   2. Koo-Vee, Tampere        1  Koo-Vee         37,86  1:12,49  1:42,61  2:17,15    0
        Hanna-Greta Puurtinen     70   37,86
        Jouni Vikman              75   34,63 (+0,00)
        Samuli Ikävalko           70   30,12 (+0,00)
        Hannamari Lehtinen        72   34,54 (+0,00) 0,00
   3. Simmis Wanda            1  SiWa            39,30  1:19,41  1:55,16  2:33,83    0
        Tuija Riutta              64   39,30
        Ari Laaksonen             66   40,11 (+0,00)
        Kari Kujala               61   35,75 (+0,00)
        Saija Tynkkynen           71   38,67 (+0,00) 0,00
   4. Tampereen Uimaseura     1  TaUS            38,92  1:26,88  1:59,66  2:38,37    0
        Anne-Marja Hammar         58   38,92
        Antero Hammar             68   47,96 (+0,00)
        Jouni  Laakso             67   32,78 (+0,00)
        Riikka Widenoja           78   38,71 (+0,00) 0,00
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Laaksolahden Viri       1  LaVi            35,81  1:11,69  1:43,86  2:17,36    0
        Johanna Kara              65   35,81
        Timo Narumo               69   35,88 (+0,00)
        Antero Elovaara           59   32,17 (+0,00)
        Maikki Torsti             63   33,50 (+0,00) 0,00
   2. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.          33,07  1:11,74  1:45,59  2:17,45    0
        Lauri Heikkilä            64   33,07
        Sanna Tirkkonen           73   38,67 (+0,00)
        Toivo Honkonen            50   33,85 (+0,00)
        Leena Rasinaho            65   31,86 (+0,00) 0,00
   3. Poseidon                1  Poseidon        40,91  1:25,71  2:01,43  2:34,02    0
        Irma Reunanen             59   40,91
        Satu Seppälä              67   44,80 (+0,00)
        Juha Pakkanen             60   35,72 (+0,00)
        Risto Raitio              47   32,59 (+0,00) 0,00
   4. Koo-Vee, Tampere        1  Koo-Vee         39,12  1:18,78  1:54,21  2:35,70    0
        Tapani Tuomiranta         51   39,12
        Merja Salonen-Piira       58   39,66 (+0,00)
        Harri Varjoranta          67   35,43 (+0,00)
        Hillevi Perälä            51   41,49 (+0,00) 0,00
   5. Swimming Jyväskylä      1  SWIM            41,63  1:36,98  2:07,33  2:38,13    0
        Seppo Hytönen             56   41,63
        Ulla Järvinen             57   55,35 (+0,00)
        Anu Räikkönen             79   30,35 (+0,00)
        Raimo Karhunen            56   30,70 (+0,00) 0,00
   6. Nummelan Kisaajat       1  NumKis          40,05  1:25,41  2:05,20  3:00,23    0
        Jari Satokangas           65   40,05
        Antti Taskinen            58   45,36 (+0,00)
        Ingrid Tourula            62   39,79 (+0,00)
        Monica Heiskari           60   55,03 (+0,00) 0,00
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.          37,90  1:24,34  2:02,06  2:35,07    0
        Timo Merikoski            46   37,90
        Teija Vihervaara          56   46,44 (+0,00)
        Maarit Enne               60   37,72 (+0,00)
        Rafik Neuman              48   33,01 (+0,00) 0,00
   2. Turun Uimaseura         1  TurUS           45,42  1:31,48  2:20,83  3:02,43    0
        Olli Kiukkonen            42   45,42
        Benita Virkki             50   46,06 (+0,00)
        Esko Salonen              26   49,35 (+0,00)
        Marja Kivijärvi           60   41,50 (+0,00) 0,00
   3. Helsingfors Simsällskap 1  HSS             43,83  1:51,69  2:37,48  3:17,66    0
        Juhani Sillanpää          47   43,83
        Soile Sillanpää           46 1:07,86 (+0,00)
        Mona Mattila              61   45,79 (+0,00)
        Sulevi Pellinen           56   40,18 (+0,00) 0,00
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Swimming Jyväskylä      1  SWIM            58,70  1:47,30  2:23,58  2:55,74    0
        Anna-Maija Pyrrö          41   58,70
        Pirjo-Leena Pitkänen      45   48,60 (+0,00)
        Einari Kirjavainen        42   36,28 (+0,00)
        Martti Lampinen           41   32,16 (+0,00) 0,00
   2. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.          45,22  1:37,61  2:15,52  3:12,63    0
        Jorma Ahvonen             40   45,22
        Hannele Honkanen          49   52,39 (+0,00)
        Heikki Asell              47   37,91 (+0,00)
        Unelma Ikonen             39   57,11 (+0,00) 0,00
   3. Koo-Vee, Tampere        1  Koo-Vee       1:17,00  2:03,85     0,0   3:40,24    0
        Marjatta Puurtinen        42 1:17,00
        Harri Tammi               45   46,85 (+0,00)
        Inga Siro                 45    0,0  (+0,00)
        Lasse Tammi               44 3:40,24 (+0,00) 0,00

15. N A-N 100m PU butterfly Women


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marjoona Teljo          78 PUS             31,77  1:11,10  739
   2. Hanna Jokinen           78 OUS             33,57  1:15,82  609
   3. Marina Lalujeva         77 Neva Stars      34,20  1:16,52  598
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anna-Carin Nordin       70 IFK-Lidingö     35,87  1:14,48  697
   2. Päivi Korpela           74 SeUi            37,33  1:23,27  477
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
  Hylätyt :
      Anne Aittakallio        67 TuUS        Vilppilähtö
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anne Silomaa            64 VeUS            43,04  1:33,08  387
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marina Jarova           58 KIS             36,80  1:19,94  675
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marjatta Hara-Pietilä   51 Ve              42,47  1:39,27  408
   2. Sirpa Visakoski         52 TurUS           53,60  1:54,29  261
   3. Hillevi Perälä          51 Koo-Vee         56,02  2:02,61  216
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Virve Palos             42 Koo-Vee       1:08,80  2:37,65  131

16. M A-N 100m PU butterfly Men


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Erik Gustafsson         78 HSS             35,29  1:21,32  338
   2. Ossi Ilveskoski         76 LaVi            35,83  1:23,06  323
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Mika Ruusunen           70 HSS             32,10  1:10,88  554
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Panu Hiltunen           66 RaUS            32,83  1:11,33  572
   2. Jari Satokangas         65 NumKis          35,91  1:17,28  456
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Igor Lukonenko          63 Neva Stars      31,31  1:09,37  650
   2. Simo-Pekka Torsti       60 LaVi            34,65  1:17,49  490
  Hylätyt :
      Harri Marttinen         64 RoiUi       Vilppilähtö
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Antero Elovaara         59 LaVi            38,00  1:19,72  458
   2. Timo Teponoja           55 LaVi            37,42  1:24,81  410
   3. Tero Meriluoto          57 LaVi            48,78  1:45,59  204
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Toivo Honkonen          50 S.C.P.          38,33  1:24,10  470
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Hannu Kuokkanen         48 VUS-VSS         37,24  1:19,71  581
   2. Markku Makkonen         48 SUS             40,02  1:33,33  362
   3. Arto Mynttinen          48 LaVi            43,80  1:34,67  347
   4. Kari Raassina           47 SWIM            50,95  1:51,85  216
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timo Lindgren           44 LaVi            50,25  1:47,11  268
   2. Pekka Hernberg          44 PoPy          1:00,46  2:03,90  173
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 LaVi            41,38  1:30,53  566
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Martti Miettinen        34 LaVi            50,54  1:48,07  378

17. N A-N 100m SU backstroke Women


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marina Lalujeva         77 Neva Stars      39,22  1:21,47  522
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Hanna-Greta Puurtinen   70 Koo-Vee         39,91  1:22,68  537
   2. Saija Tynkkynen         71 SiWa            52,00  1:47,65  240
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 LaVi            37,91  1:16,79  715
   2. Anu-Eveliina Mattila    68 HSS             39,89  1:21,37  577
   3. Satu Seppälä            67 Poseidon        41,87  1:23,48  541
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Kaarina Uusitalo        63 S.C.P.          45,81  1:38,93  344
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Irma Reunanen           59 Poseidon        42,23  1:27,63  530
   2. Anne-Marja Hammar       58 TaUS            46,14  1:33,78  440
   3. Ulla Järvinen           57 SWIM          1:05,93  2:16,00  147
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Kirsti Kanerva          52 PUS             50,52  1:45,30  351
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Raija Vainionpää        48 SeUi          1:05,45  2:14,83  185
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY          54,83  1:48,05  458
   2. Anna-Maija Pyrrö        41 SWIM          1:02,04  2:08,13  265

18. M A-N 100m SU backstroke Men


Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Tomi Pystynen           69 TaTU            36,44  1:12,55   60
   2. Veijo Tolonen           67 KKuhat          36,09  1:13,71   59
   3. Asko Svensk             66 HSS             36,13  1:14,03   59
   4. Timo Narumo             69 LaVi            39,41  1:21,60   43
   5. Antero Hammar           68 TaUS            50,46  1:45,18   20
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lauri Heikkilä          64 S.C.P.          34,92  1:11,66   67
   2. Juha Pakkanen           60 Poseidon        40,89  1:24,91   43
   3. Peter Nieminen          62 VUS-VSS         43,21  1:30,51   34
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Seppo Hytönen           56 SWIM            49,01  1:42,58   26
   2. Sulevi Pellinen         56 HSS           1:11,82  2:26,86    9
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Kauko Mäkinen           52 LaKa            48,49  1:44,60   27
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timo Merikoski          46 S.C.P.          39,92  1:25,26   58
   2. Martti Nurmi            47 TuU             43,49  1:32,47   44
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Turkka Palken           44 TuU             45,87  1:34,85   45
   2. Timo Lindgren           44 LaVi            46,80  1:39,10   39
   3. Pekka Hernberg          44 PoPy            59,73  2:00,17   22
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Matti Nieminen          35 PoPy            55,48  1:55,01   35
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Erkki Kuukka            30 MiUS          1:05,89  2:17,40   26
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Esko Salonen            26 TurUS           56,46  1:57,37   52
   2. Teuvo Länsiharju        28 PiTU          1:03,60  2:15,79   30
Sarja L
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ensio Hirvonen          22 S.C.P.        1:31,31  3:12,03   16
Sarja M
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ragnar Kantonen         15 S.C.P.        1:31,62  3:07,89   34

19. N A-N 100m RU breaststroke Women


Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Päivi Korpela           74 SeUi            42,01  1:28,21  602
   2. Helena Gustafsson       74 IFK-Lidingö     48,07  1:40,92  402
   3. Saija Tynkkynen         71 SiWa            52,09  1:52,70  298
  Hylätyt :
      Sanna Tirkkonen         73 S.C.P.      Vilppilähtö
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 LaVi            40,91  1:25,29  743
   2. Sari Luoto              67 Poseidon        50,04  1:48,02  356
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Svetlana Savino         64 TaTU            37,28  1:20,55  895
   2. Mona Mattila            61 HSS             45,93  1:38,99  505
   3. Tuija Riutta            64 SiWa            47,88  1:41,63  446
   4. Anne Silomaa            64 VeUS            48,48  1:42,00  441
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Svetlana Rusina         57 Neva Stars      47,24  1:38,02  559
   2. Merja Salonen-Piira     58 Koo-Vee         44,23  1:38,83  535
   3. Teija Vihervaara        56 S.C.P.          47,36  1:40,78  524
   4. Ulla Järvinen           57 SWIM            56,31  2:02,28  288
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marjatta Hara-Pietilä   51 Ve              47,05  1:37,93  637
   2. Benita Virkki           50 TurUS           46,98  1:39,89  614
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Inga Siro               45 Koo-Vee         50,42  1:45,85  590
   2. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            52,25  1:49,61  531
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Tuula Koskivirta        41 PuU             55,51  1:53,31  546
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anja Selenius           38 PuU             55,20  1:52,81  616
   2. Lea Varvio              36 TaUS          1:01,38  2:06,55  472

20. M A-N 100m RU breaststroke Men


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Raino Nieminen          79 JäJy            36,25  1:16,94  584
   2. Jouni Vikman            75 Koo-Vee         36,43  1:19,81  542
   3. Jouni Haara             75 HSS             37,18  1:20,24  533
   4. Aarne Hakanen           77 RaUS            38,37  1:21,22  505
   5. Mika Sulkava            78 Ve              38,36  1:21,79  490
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Marko Tarvainen         70 JäJy            36,29  1:23,27  504
   2. Timo Mäenpää            72 LaVi            46,15  1:34,81  333
  Hylätyt :
      Sergey Zharov           71 KIS         Vilppilähtö
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Andrei Barzhak          65 Neva Stars      34,97  1:12,32  821
   2. Jari Satokangas         65 NumKis          38,70  1:20,25  601
   3. Harri Varjoranta        67 Koo-Vee         37,67  1:22,38  540
   4. Keijo Pensasmaa         65 TaTU            41,01  1:26,59  478
   5. Ari Laaksonen           66 SiWa            42,84  1:31,53  399
   6. Antero Hammar           68 TaUS            49,98  1:49,15  229
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Peter Nieminen          62 VUS-VSS         37,62  1:21,90  591
   2. Pertti Rasilainen       64 S.C.P.          41,58  1:30,99  418
   3. Jukka Kallio            62 PiTU            44,01  1:38,00  345
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Timur Podmarev          57 DG Sc           34,38  1:13,47  894
   2. Jorma Latva-Pirilä      59 VUS-VSS         39,41  1:25,22  552
   3. Raimo Karhunen          56 SWIM            40,47  1:27,40  541
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Matti Myllymäki         51 HMU             53,46  1:56,65  254
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Juhani Sillanpää        47 HSS             39,25  1:24,65  734
   2. Aksel Luige             49 U-Club          41,64  1:27,66  627
   3. Pekka Latva-Pukkila     49 TuUS            45,32  1:38,19  446
   4. Pentti Saarelainen      46 S.C.P.          43,94  1:39,58  464
   5. Sauli Järvelä           49 KUS-GSS         48,56  1:44,64  369
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Pertti Laaksonen        43 HU              41,53  1:25,11  812
   2. Aimo Niemi              42 TTU             46,49  1:37,40  559
   3. Olli Kiukkonen          42 TurUS           50,71  1:47,66  414
   4. Harri Salonen           44 LaVi            51,95  1:47,80  387
   5. Tenho Hietanen          44 S.C.P.          53,92  1:53,88  329
   6. Lasse Tammi             44 Koo-Vee       1:00,58  2:12,81  207
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Martti Lahti            37 LaVi            48,48  1:42,08  582
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lasse Knapp             32 VoVi            46,97  1:41,27  743
   2. Seppo Juortamo          34 TaTU            50,95  1:47,83  560
   3. Arno Lehtonen           32 PoPy          1:10,55  2:24,52  256
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Esko Salonen            26 TurUS           49,97  1:45,72  915
   2. Jalo Orell              25 SWIM          1:22,61  2:58,93  202
Sarja L
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ilkka Wähälä            23 LaVi          1:15,29  2:42,72  309

21. N A-N 100m VU freestyle Women


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Hanna Jokinen           78 OUS             32,08  1:05,78  705
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Helena Gustafsson       74 IFK-Lidingö     39,06  1:21,64  383
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Petra Rantala           69 LD-LD           31,08  1:05,72  776
   2. Anu-Eveliina Mattila    68 HSS             35,33  1:14,47  540
   3. Satu Seppälä            67 Poseidon        37,16  1:15,46  526
   4. Sari Luoto              67 Poseidon        37,83  1:18,78  462
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Maarit Enne             60 S.C.P.          34,45  1:12,96  647
   2. Maikki Torsti           63 LaVi            36,07  1:13,84  595
   3. Ingrid Tourula          62 NumKis          35,77  1:15,69  561
   4. Taina Sihto             63 LaVi            39,30  1:24,46  397
   5. Raija Nevala            60 PUS             41,33  1:27,64  373
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Irma Reunanen           59 Poseidon        35,78  1:15,76  588
   2. Taina Miekka            59 PUS             41,19  1:22,85  450
   3. Anne-Marja Hammar       58 TaUS            41,99  1:29,14  368
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Sirpa Visakoski         52 TurUS           41,01  1:25,87  465
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Pirkko Siikarla         46 PUS             46,30  1:34,27  409
   2. Pirjo-Leena Pitkänen    45 SWIM            48,50  1:44,28  311
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ritva Rennes            40 TuNMKY          44,86  1:32,17  529
   2. Anna-Maija Pyrrö        41 SWIM            46,16  1:37,00  439
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Anja Selenius           38 PuU             49,53  1:49,19  343
   2. Lea Varvio              36 TaUS            54,24  2:01,90  267

22. M A-N 100m VU freestyle Men


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Raino Nieminen          79 JäJy            28,23    57,44  717
   2. Timo Paakkanen          78 LrU             28,45  1:01,48  589
   3. Ossi Ilveskoski         76 LaVi            32,90  1:06,59  472
   4. Aarne Hakanen           77 RaUS            33,38  1:07,96  440
   5. Jukka Shemeikka         79 RoiUi           33,13  1:12,08  363
   6. Caj Aschan              75 SiWa            35,25  1:14,97  334
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Jari Loppi              70 SeUi            30,57  1:06,30  510
   2. Timo Mäenpää            72 LaVi            37,69  1:14,88  346
   3. Martin Lönnqvist        71 Poseidon        35,45  1:15,94  335
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Veijo Tolonen           67 KKuhat          31,26  1:03,23  610
   2. Marko Lysmä             65 LaVi            31,55  1:06,23  546
  Hylätyt :
      Salomo Rauthovi         66 LaVi        Vilppilähtö
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Janne Virtanen          64 LaKa            26,99    55,95  919
   2. Simo-Pekka Torsti       60 LaVi            29,23  1:01,90  723
   3. Petri Linna             63 TaTU            31,01  1:05,97  569
   4. Juha Pakkanen           60 Poseidon        33,13  1:07,48  558
   5. Juha Lahtinen           62 RiUS            32,35  1:08,40  518
   6. Kari Kujala             61 SiWa            33,40  1:09,90  494
   7. Pertti Rasilainen       64 S.C.P.          33,04  1:11,67  437
   8. Jukka Kallio            62 PiTU            36,22  1:19,23  334
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ilkka Arola             59 Kajo            29,13  1:00,73  779
   2. Jukka Lainkari          59 SCK             33,55  1:07,52  567
   3. Timo Teponoja           55 LaVi            33,15  1:08,46  587
   4. Seppo Hytönen           56 SWIM            32,91  1:09,10  559
   5. Jorma Heinonen          58 RiUS            33,02  1:09,50  529
   6. Tero Meriluoto          57 LaVi            37,15  1:19,19  365
   7. Sulevi Pellinen         56 HSS             37,85  1:23,05  322
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Peep Keskyla            54 U-Club          33,20  1:06,81  645
   2. Toivo Honkonen          50 S.C.P.          33,17  1:07,18  695
  Hylätyt :
      Hannu Pennanen          54 TaTU        Vilppilähtö
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Markku Makkonen         48 SUS             32,66  1:08,83  679
   2. Risto Raitio            47 Poseidon        35,11  1:14,05  560
   3. Rafik Neuman            48 S.C.P.          37,20  1:17,34  479
   4. Heikki Asell            47 S.C.P.          39,77  1:21,71  417
   5. Kari Raassina           47 SWIM            37,75  1:23,79  387
   6. Pekka Latva-Pukkila     49 TuUS            41,85  1:24,48  358
   7. Matti Väätänen          47 LaVi            42,03  1:25,30  367
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Einari Kirjavainen      42 SWIM            32,93  1:07,60  855
   2. Martti Lampinen         41 SWIM            32,45  1:09,51  813
   3. Petri Janhunen          41 LaVi            40,27  1:26,57  421
   4. Pekka Hernberg          44 PoPy            51,18  1:48,02  197
   5. Lasse Tammi             44 Koo-Vee         54,19  1:58,70  148
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 LaVi            36,55  1:17,63  676
   2. Pekka Sortila           35 HäUS            40,86  1:24,63  567
   3. Seppo Nikkanen          39 TuU             41,68  1:25,18  474
   4. Matti Nieminen          35 PoPy            41,88  1:26,14  537
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Seppo Miettinen         32 TaTU            43,06  1:28,75  564
   2. Erkki Kuukka            30 MiUS            43,58  1:34,71  514
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Teuvo Länsiharju        28 PiTU            47,17  1:41,36  469
   2. Jalo Orell              25 SWIM            58,98  2:08,16  280
Sarja L
      nimi                    sv seura            50 m    100 m Mpts
   1. Ensio Hirvonen          22 S.C.P.          57,48  2:15,77  294

23. N A-N 200m SKU ind.medley Women


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Anu Räikkönen           79 SWIM            31,73  1:09,73  1:54,51  2:30,59  846
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Anna-Carin Nordin       70 IFK-Lidingö     36,06  1:20,97  2:09,65  2:46,73  682
   2. Päivi Korpela           74 SeUi            37,07  1:22,41  2:11,45  2:50,95  605
   3. Hanna-Greta Puurtinen   70 Koo-Vee         37,69  1:23,49  2:15,30  2:55,86  581
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Johanna Kara            65 LaVi            37,49  1:20,50  2:08,84  2:48,89  700
   2. Anne Aittakallio        67 TuUS            39,39  1:29,71  2:22,62  3:03,06  535
  Hylätyt :
      Satu Seppälä            67 Poseidon    Epäsymmetrinen käsiveto RU:ssa
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Tuija Riutta            64 SiWa            39,31  1:25,06  2:20,47  3:03,38  555
   2. Maarit Enne             60 S.C.P.          39,85  1:30,55  2:28,28  3:15,19  491
   3. Mona Mattila            61 HSS             48,43  1:47,85  2:42,90  3:35,41  359
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Marina Jarova           58 KIS             36,82  1:21,44  2:14,19  2:56,13  692
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Marjatta Hara-Pietilä   51 Ve              42,44  1:36,54  2:31,49  3:15,99  581
   2. Hillevi Perälä          51 Koo-Vee         53,79  2:04,73  3:10,92  4:07,29  289
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Inga Siro               45 Koo-Vee         55,91  1:55,48  2:57,39  3:48,71  428
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Virve Palos             42 Koo-Vee       1:08,15  2:26,20  3:52,80  5:04,58  199

24. M A-N 200m SKU ind.medley Men


Sarja A
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Mika Sulkava            78 Ve              36,02  1:21,15  2:06,35  2:44,39  469
   2. Jouni Haara             75 HSS             36,55  1:24,56  2:10,06  2:48,39  449
   3. Erik Gustafsson         78 HSS             36,81  1:23,47  2:16,13  2:54,94  389
Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Samuli Ikävalko         70 Koo-Vee         32,32  1:11,54  1:56,19  2:31,33  652
   2. Mika Ruusunen           70 HSS             33,05  1:14,18  1:59,56  2:36,45  590
   3. Marko Tarvainen         70 JäJy            32,80  1:25,78  2:17,62  2:56,95  408
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Panu Hiltunen           66 RaUS            33,32  1:16,50  2:04,77  2:39,70  584
   2. Asko Svensk             66 HSS             35,22  1:17,47  2:06,29  2:41,33  567
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Lauri Heikkilä          64 S.C.P.          35,48  1:14,96  2:02,50  2:39,49  603
   2. Igor Lukonenko          63 Neva Stars      32,10  1:15,26  2:04,88  2:43,03  574
   3. Peter Nieminen          62 VUS-VSS         34,05  1:17,95  2:05,92  2:44,49  567
   4. Harri Marttinen         64 RoiUi           37,82  1:23,21  2:11,76  2:51,52  485
   5. Simo-Pekka Torsti       60 LaVi            34,54  1:21,57  2:20,63  2:55,48  483
   6. Juha Pakkanen           60 Poseidon        38,68  1:24,95  2:21,10  3:02,66  428
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Timur Podmarev          57 DG Sc           32,98  1:15,88  1:58,79  2:36,23  722
   2. Toomas Haggi            57 U-Club          34,26  1:17,47  2:03,32  2:39,16  683
   3. Ilkka Arola             59 Kajo            33,61  1:19,11  2:05,34  2:43,17  611
   4. Antero Elovaara         59 LaVi            37,72  1:26,01  2:22,21  3:01,19  446
   5. Raimo Karhunen          56 SWIM            38,79  1:33,08  2:23,83  3:02,74  460
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Kauko Mäkinen           52 LaKa            43,05  1:43,66  2:52,29  3:48,52  256
Sarja G
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Hannu Kuokkanen         48 VUS-VSS         37,48  1:23,03  2:12,56  2:52,61  655
   2. Juhani Sillanpää        47 HSS             42,80  1:29,85  2:18,28  2:58,82  605
   3. Lembit Laht             49 U-Club          38,74  1:28,25  2:22,39  3:03,27  534
   4. Tauno Vuoristo          49 TuU             44,07  1:34,69  2:30,96  3:14,81  444
   5. Arto Mynttinen          48 LaVi            43,67  1:41,31  2:40,48  3:27,45  378
  Hylätyt :
      Markku Makkonen         48 SUS         poikkeaminen norm as yli 90 sat SU
Sarja H
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Einari Kirjavainen      42 SWIM            36,24  1:31,09  2:23,60  3:06,65  618
   2. Timo Lindgren           44 LaVi            47,06  1:40,38  2:45,56  3:32,29  394
   3. Jukka-Pekka Sarkkinen   41 S.C.P.          42,45  1:56,22  3:13,22  4:04,22  285
   4. Pekka Hernberg          44 PoPy          1:00,42  2:02,46  3:09,30  4:04,50  258
Sarja I
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Lauri Malk              37 LaVi            43,51  1:38,63  2:43,91  3:27,78  536
Sarja J
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Martti Miettinen        34 LaVi            49,49  1:49,36  2:51,90  3:38,69  522
Sarja K
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Esko Salonen            26 TurUS           54,00  1:54,25  2:56,49  3:52,50  669

25. N A-F 4x50m VUV free relay Women


Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.          32,99  1:04,02  1:43,90  2:17,29    0
        Leena Rasinaho            65   32,99
        Sanna Tirkkonen           73   31,03 (+0,00)
        Teija Vihervaara          56   39,88 (+0,00)
        Maarit Enne               60   33,39 (+0,00) 0,00
   2. Koo-Vee, Tampere        1  Koo-Vee         34,25  1:09,35  1:50,41  2:21,87    0
        Hannamari Lehtinen        72   34,25
        Inga Siro                 45   35,00 (+0,00)
        Merja Salonen-Piira       58   41,06 (+0,00)
        Hanna-Greta Puurtinen     70   31,46 (+0,00) 0,00
   3. Swimming Jyväskylä      1  SWIM            45,65  1:25,80  2:06,50  2:34,86    0
        Ulla Järvinen             57   45,65
        Anna-Maija Pyrrö          41   40,15 (+0,00)
        Pirjo-Leena Pitkänen      45   40,60 (+0,00)
        Anu Räikkönen             79   28,36 (+0,00) 0,00
   4. Tampereen Uimaseura     1  TaUS            39,30  1:30,01  2:08,10  2:45,93    0
        Riikka Widenoja           78   39,30
        Lea Varvio                36   50,71 (+0,00)
        Sari Kaaja                59   38,09 (+0,00)
        Anne-Marja Hammar         58   37,83 (+0,00) 0,00
   5. Nummelan Kisaajat       1  NumKis        1:15,77  2:08,62  2:59,75  3:32,56    0
        Marja-Leena Gustafsson    56 1:15,77
        Monica Heiskari           60   52,85 (+0,00)
        Sari Kanerva              62   51,13 (+0,00)
        Ingrid Tourula            62   32,81 (+0,00) 0,00

26. M A-F 4x50m VUV free relay Men


Sarja B
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Helsingfors Simsällskap 1  HSS             29,66    57,04  1:25,67  1:52,61    0
        Jouni Haara               75   29,66
        Erik Gustafsson           78   27,38 (+0,00)
        Asko Svensk               66   28,63 (+0,00)
        Mika Ruusunen             70   26,94 (+0,00) 0,00
   2. Koo-Vee, Tampere        1  Koo-Vee         27,75    54,13  1:22,56  1:54,27    0
        Samuli Ikävalko           70   27,75
        Jouni Vikman              75   26,38 (+0,00)
        Harri Varjoranta          67   28,43 (+0,00)
        Tapani Tuomiranta         51   31,71 (+0,00) 0,00
   3. Rovaniemen Uimarit      1  RoiUi           29,73  1:00,66  1:31,14  1:59,39    0
        Petteri Sarre             71   29,73
        Jukka Shemeikka           79   30,93 (+0,00)
        Harri Marttinen           64   30,48 (+0,00)
        Mikko Varis               77   28,25 (+0,00) 0,00
Sarja C
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Laaksolahden Viri       1  LaVi            27,51    54,59  1:23,09  1:52,30    0
        Timo Narumo               69   27,51
        Simo-Pekka Torsti         60   27,08 (+0,00)
        Marko Lysmä               65   28,40 (+0,00)
        Timo Teponoja             55   29,21 (+0,00) 0,00
   2. Poseidon                1  Poseidon        29,64  1:01,25  1:32,83  1:59,65    0
        Juha Pakkanen             60   29,64
        Martin Lönnqvist          71   31,61 (+0,00)
        Risto Raitio              47   31,58 (+0,00)
        Sami Wahlman              73   26,82 (+0,00) 0,00
   3. Tampereen Työv. Uimarit 1  TaTU            30,34  1:03,35  1:33,71  2:02,72    0
        Aulis Linde               53   30,34
        Hannu Pennanen            54   33,01 (+0,00)
        Keijo Pensasmaa           65   30,36 (+0,00)
        Petri Linna               63   29,01 (+0,00) 0,00
Sarja D
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. U-Club Tallin           1  U-Club          28,94  1:00,81  1:29,60  1:57,66    0
        Peep Keskyla              54   28,94
        Lembit Laht               49   31,87 (+0,00)
        Reijo Kesa                56   28,79 (+0,00)
        Toomas Haggi              57   28,06 (+0,00) 0,00
   2. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.          31,25  1:02,95  1:31,85  2:02,33    0
        Timo Merikoski            46   31,25
        Heikki Asell              47   31,70 (+0,00)
        Lauri Heikkilä            64   28,80 (+0,00)
        Toivo Honkonen            50   30,48 (+0,00) 0,00
   3. Turun Uimarit           1  TuU             30,66  1:03,53  1:38,56  2:11,32    0
        Tauno Vuoristo            49   30,66
        Turkka Palken             44   32,87 (+0,00)
        Seppo Nikkanen            39   35,03 (+0,00)
        Martti Nurmi              47   32,76 (+0,00) 0,00
   4. Laaksolahden Viri       1  LaVi            32,51  1:07,26  1:42,06  2:22,38    0
        Salomo Rauthovi           66   32,51
        Tero Meriluoto            57   34,75 (+0,00)
        Arto Mynttinen            48   34,80 (+0,00)
        Harri Salonen             44   40,32 (+0,00) 0,00
Sarja E
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.          38,65  1:12,68  1:46,56  2:18,45    0
        Pentti Saarelainen        46   38,65
        Jorma Ahvonen             40   34,03 (+0,00)
        Jukka-Pekka Sarkkinen     41   33,88 (+0,00)
        Rafik Neuman              48   31,89 (+0,00) 0,00
   2. Laaksolahden Viri       1  LaVi            33,37  1:09,85  1:45,20  2:19,10    0
        Lauri Malk                37   33,37
        Martti Miettinen          34   36,48 (+0,00)
        Martti Lahti              37   35,35 (+0,00)
        Timo Lindgren             44   33,90 (+0,00) 0,00
   3. Swimming Jyväskylä      1  SWIM            57,74  1:15,02  2:04,17  2:34,55    0
        Jalo Orell                25   57,74
        Kari Raassina             47   17,28 (+0,00)
        Einari Kirjavainen        42   49,15 (+0,00)
        Martti Lampinen           41   30,38 (+0,00) 0,00
Sarja F
      nimi                    sv seura            50 m    100 m    150 m    200 m Mpts
   1. Tampereen Työv. Uimarit 1  TaTU            37,97  1:35,72  2:18,09  3:01,02    0
        Seppo Miettinen           32   37,97
        Pekka Järvinen            34   57,75 (+0,00)
        Svante Pietikäinen        20   42,37 (+0,00)
        Seppo Juortamo            34   42,93 (+0,00) 0,00
   2. S.C. Pingviinit         1  S.C.P.        1:13,84  2:05,83     0,0   3:21,9     0
        Ragnar Kantonen           15 1:13,84
        Ensio Hirvonen            22   51,99 (+0,00)
        Pertti Savolainen         37    0,0  (+0,00)
        Petri Ahoniemi            59 3:21,90 (+0,00) 0,00

ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT