ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
USA Swimming Disability Championships: Prelims Day One
6/22/2001-6/22/2001
Phoenix, Arizona USA

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S1

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Johnson, Jennifer          29 Peninsula Aquatics San Diego-SI  9:40.73 9:24.38

 

                 2:16.08                 4:39.17                 7:04.74                 9:24.38

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S2

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1 Hernandez, Virginia          33 Team Mexico 6:10.46  6:51.67

 

                 1:36.03                 5:07.01                 6:51.67

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S3

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Valle, Patricia           32 Team Mexico 4:20.15  4:42.35

 

                    2:17.21                  4:42.35

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S4

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Angelelli, Cheryl             32 Unattached-MI 3:50.24  3:53.96

 

                    54.12                 1:54.55                 2:54.76                 3:53.96

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S5

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1 Dannhaeuser, Marie  21  Team Canada    3:21.18 3:27.31

 

                    49.26                 1:41.91                 2:34.92                 3:27.31

       2    Hayley, Jeanne            24 Ric Wave-IL 4:21.50  4:15.91

 

                 1:01.19                 2:06.49                 3:11.69                 4:15.91

       3    Jonkers, Marayke        19 Team Australia 5:08.26  4:47.38

 

                    2:18.13                    3:36.10                  4:47.38

 

 



Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S6

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Van Anne, Brandi 14 Fort Collins Area Swim Team-CO 3:54.33  3:42.87

 

                    50.85                 1:49.25                 2:48.29                 3:42.87

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S7

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1 Piergalline, Melissa           20 Golden Ram Aquatics-MA 3:02.14  3:03.27

 

                    41.38                 1:26.66                 2:14.24                 3:03.27

       2    Gilmore, Lucy   17 Pulaski Y-Southwest Aquatic-VA 3:33.73  3:34.06

 

                    50.50                 1:45.64                 2:39.95                 3:34.06

       3    Staeffler, Alissa 14 Shadow Seals-PN   NT    3:43.58

 

                    49.18                 1:47.61                 2:45.81                 3:43.58

       4    Beck, Mary-Christine 14 Unattached-CT 4:14.21  4:00.68

 

                    53.42                 1:54.11                 2:58.71                 4:00.68

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S8

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Cole, Andrea           17 Team Canada 2:53.82  2:50.83

 

                    40.89                 1:24.58                 2:09.15                 2:50.83

       2 Bertellotti, Ellen 32 San Jose Aquatics-PC 2:50.14  2:50.90

 

                    38.79                 1:21.24                 2:06.49                 2:50.90

       3    Castle, Sarah  17 Colorado Stars-CO 2:56.36 3:03.03

 

                    41.36                 1:26.10                 2:13.89                 3:03.03

       4    Davis, Toni 19       Team Elite Swim Club-PV 3:17.27 3:17.37

 

                    1:34.26                  3:17.37

       5    Ospina, Liz 26 San Jose Aquatics-PC 3:48.34  3:31.46

 

                    46.77                 1:38.08                 2:37.53                 3:31.46

       6    Shannon, Christy            27 Peninsula Aquatics San Diego-SI  3:45.38 3:41.33

 

                    1:42.43                  3:41.33

 

 



Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S9

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1 Galbrecht, Sarah  12 Unattached-MN 3:58.13  3:21.62

 

                    44.19                 1:36.01                 2:31.29                 3:21.62

       2    Lee, Sandy 25      Ric Wave-IL         NT 3:24.71

 

                    46.43                 1:36.67                 2:31.14                 3:24.71

       3    Gibbs, Kate    11 Poseidon Swimming-VA 3:49.67  3:28.85

 

                    48.33                 1:42.61                 2:38.60                 3:28.85

       4    Rost, Michele          44 Duke City Aquatics-NM 3:38.36  3:31.51

 

                    48.83                 1:41.98                 2:38.30                 3:31.51

       5    Sporbert, April    17 Unattached-CT 4:08.69  3:58.96

 

                    47.25                 1:48.36                 2:55.88                 3:58.96

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S10

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

       1    Berner, Kendra           20 Coho Swim Club-IL 2:20.73 2:22.66

 

                    32.70                 1:08.35                 1:45.83                 2:22.66

       2    Chandler, Katy    15 Nova-CA 2:31.71 2:30.35

 

                    34.49                 1:12.52                 1:51.71                 2:30.35

       3    Polinario, Anne   21  Team Canada    2:25.67 2:31.01

 

                    35.12                 1:12.28                 1:51.20                 2:31.01

       4 Rutherford, Mikhaila         12 Alameda Island Aquatics-PC 2:50.55  2:33.85

 

                    36.01                 1:14.69                 1:55.19                 2:33.85

       5    Levy, Emily  18     San Jose Aquatics-PC 2:32.24  2:45.59

 

                    36.74                 1:17.52                 2:00.56                 2:45.59

       6    Garrison, Ivy 12 Rocket City Aquatics-SE 2:53.98  2:47.69

 

                    38.67                 1:22.76                 2:06.28                 2:47.69

       7 Wymelenberg, Lynn   45 Unattached-MD 3:20.56  3:02.03

 

                    42.53                 1:28.86                 2:16.55                 3:02.03

       8 McDonald, Nicole 15 Unattached-MI 3:18.76  3:12.77

 

                    42.66                 1:31.96                 2:23.90                 3:12.77

       9    Jett, Meredith        12 Lakeshore Foundation-SE 3:35.99  3:27.97

 

                    45.64                 1:39.18                 2:35.00                 3:27.97

     10    Rooney, Kati 39           Ric Wave-IL         NT 3:37.23

 

                    49.53                 1:45.68                 2:42.56                 3:37.23

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S11

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Sommer, Mandy            22 Omaha Suburban Aquatic Club- 3:15.03  3:18.22

 

                    1:35.45                  3:18.22

       2    Heist, Kristine          32 Unattached-MA 3:10.21  3:28.62

 

                    46.46                 1:37.77                 2:33.14                 3:28.62

       3    Harrison, Elaine 14 Brantford Aquatic Club NT 3:29.55

 

                    1:38.78                    2:35.06                  3:29.55

       4 Nashleanas, Ashley            14 Sioux City Mariners-IA   NT 3:37.94

 

                    51.77                 1:48.23                 2:44.43                 3:37.94

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S12

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Jolliff, Tiffany           14 Waves Bloomington National Ym 2:52.48  2:43.68

 

                    36.77                 1:19.21                 2:01.33                 2:43.68

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S13

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Cote, Kirby  16  Team Canada    2:17.21 2:16.73

 

                    33.16                 1:07.18                 1:42.42                 2:16.73

 

Event 1  Women 200 LC Meter Freestyle S14

Sponsor: Sarah B. Nelson, M.D.

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1 Wiscombe, Tracy  21  Great Britain  2:15.97 2:23.07

 

                    33.14                 1:08.96                 1:46.46                 2:23.07

       2    Aberley, Alicia  17  Team Australia 2:20.64 2:25.95

 

                    33.91                 1:10.91                 1:48.93                 2:25.95

       3    Elsener, Lisa 32   Kansas City Blazers-MV 2:32.35  2:30.38

 

                    34.83                 1:12.68                 1:51.67                 2:30.38

       4    Garrett, Lia 27 Excel Aquatics-SE 3:27.28  3:34.55

 

                    48.34                 1:42.90                 2:39.53                 3:34.55

 

 



Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S2

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Lovejoy, Curtis  44 Dolfin Swim Club-GA   NT    5:41.16

 

                 1:11.74                 2:39.82                 4:13.32                 5:41.16

       2    Ross, Wayne            35 Unattached-NE 8:42.40  8:30.55

 

                 1:53.00                 4:07.53                 6:18.23                 8:30.55

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S3

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Cantinho, Albere            28 Unattached    NT 6:06.30

 

                 1:23.81                 2:57.91                 4:32.99                 6:06.30

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S4

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Montiel, Emilio 35  Team Mexico     4:15.96 4:25.15

 

                 1:00.04                 2:06.74                 3:15.38                 4:25.15

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S5

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Torres, Xavier             27 Unattached 3:15.08  3:21.47

 

                    47.07                 1:38.33                 2:29.64                 3:21.47

       2    Kong, Seung-Kyu    18 Curl-Burke Swim Club-PV   3:40.86 3:31.91

 

                    46.72                 1:39.77                 2:35.73                 3:31.91

       3 Dominguez, Vidal   31  Team Mexico     3:45.15 3:44.53

 

                    53.09                 1:49.44                 2:48.68                 3:44.53

       4    Vasquez, Augusto         41 Ymca-Peru 3:58.25  3:46.95

 

                    52.41                 1:50.26                 2:48.56                 3:46.95

       5    Ramirez, Sebastian       26 Fadepac   3:57.58 3:50.28

 

                    51.89                 1:50.87                 2:49.77                 3:50.28

 

 



Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S7

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Noll, Douglas          22 Unattached-AZ 2:49.20  2:41.09

 

                    1:16.74                  2:41.09

       2 Knoblach, John 15 Titan Swimming-PV 3:24.54  3:18.65

 

                    1:36.32                  3:18.65

       3    Delgado, Mateo 22 Unattached-NM 3:19.02  3:34.84

 

                    48.60                 1:41.96                 2:38.72                 3:34.84

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S8

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Ramirez, Onel    15 Unattached-MA 2:57.04  2:52.01

 

                    38.84                 1:22.29                 2:07.25                 2:52.01

       2    Garcia-Tolson, Rudy 12 Riverside Aquatics Association-C 3:03.55  3:00.90

 

                    41.96                 1:27.53                 3:00.90

       3    Davies, Jim 17 Harford YMCA Hurricanes-MD 3:05.91  3:08.28

 

                    39.44                 1:26.16                 2:17.81                 3:08.28

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S9

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Sales, Brad    19  Team Canada    2:18.81 2:17.72

 

                    32.79                 1:06.92                 2:17.72

       2    Perry, Jarrett 14 Wichita Swim Club-MV 2:27.29 2:25.16

 

                    33.50                 1:10.14                 1:48.41                 2:25.16

       3 McLemore, Allen   39 Lakeshore Foundation-SE 2:44.29  2:52.31

 

                    37.90                 1:20.09                 2:07.31                 2:52.31

       4    Icard, Dustin 17 Unattached-MI 3:02.71  3:11.06

 

                    37.57                 1:22.26                 2:15.30                 3:11.06

 

 



Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S10

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Gagnon, Philippe          21 Team Canada 1:57.93  2:01.92

 

                    29.44                 1:00.32                 1:31.58                 2:01.92

       2    Huot, Benoit 17  Team Canada    2:02.85 2:02.83

 

                    29.53                 1:00.60                 1:33.12                 2:02.83

       3    Bell, Daniel 16  Team Australia 2:17.88 2:14.06

 

                    32.01                 1:06.59                 1:42.07                 2:14.06

       4    Palfery, Michael          18 Team Australia 2:27.75  2:15.62

 

                    32.41                 1:06.54                 1:41.49                 2:15.62

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S12

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Leach, Darren            25 Great Britain 2:11.81  2:10.62

 

                    28.81                 1:03.16                 1:37.33                 2:10.62

       2    Sharpe, Ian 30 Great Britain  2:15.00 2:33.81

 

                    33.82                 1:54.26                 2:33.81

 

Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S13

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Fox, Chris   22  Great Britain  2:17.00 2:07.26

 

                    29.59                 1:01.98                 1:34.54                 2:07.26

       2    May, Jeff 29 Unattached-AZ 2:30.21  2:26.56

 

                    34.03                 1:12.35                 1:50.61                 2:26.56

       3    Millican, Calvin 15 Brantford Aquatic Club NT 3:10.97

 

                    1:27.64                  3:10.97

 

 



Event 2  Men 200 LC Meter Freestyle S14

Sponsor: Udo & Wendy Rubin

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Pugh, Chris   17  Great Britain  2:06.42 2:09.27

 

                    30.29                 1:02.55                 1:36.86                 2:09.27

       2    Dart, Franky            22 Great Britain 2:07.91  2:12.35

 

                    30.05                 1:02.93                 1:38.03                 2:12.35

       3    Cross, Paul 22       Team Australia 2:11.12 2:15.36

 

                    30.96                 1:04.80                 1:40.65                 2:15.36

       4    Body, Acey   19   Lake Erie Silver Dolphins-LE 2:36.76  2:36.81

 

                    34.10                 1:11.89                 1:54.00                 2:36.81

       5    Gruenke, Jess 15      Ukiah Dolphins-PC 2:32.16  2:39.39

 

                    32.77                 1:11.12                 1:54.03                 2:39.39

       6    Mazur, Richard          14 Mission Viejo Nadadores-CA 2:36.30  2:42.26

 

                    34.06                 1:14.98                 1:58.31                 2:42.26

       7    Perry, Nicholas         20 Metro Aquatic Club of Miami-FG 3:08.73  2:51.87

 

                    36.99                 1:20.11                 2:06.29                 2:51.87

       8    Rich, Chad   21 Canton City Schools-LE     NT 4:09.66

 

                    47.18                 1:48.24                 3:00.61                 4:09.66

 

Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S6

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Brooks, Stephanie       19 Ric Wave-IL   NT 13:30.67

 

                    1:34.88                    3:18.04                    5:03.40                  6:45.16

                    8:26.95                  10:07.85                  11:49.45                13:30.67

       2 Dannhaeuser, Marie  S5      21 Team Canada 14:44.47 14:13.10

 

                    51.42                 1:45.32                 2:38.80                 3:32.08                 4:25.58                 5:19.17                 6:04.68                 7:06.69

                 7:52.95                 8:54.42                 9:47.92               10:41.46               11:27.88               12:28.02               13:16.99               14:13.10

 

 



Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S7

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Gruen, Deborah         13 Hamden North Haven Swimming 13:56.64 13:01.44

 

                    47.73                 1:37.04                 2:26.24                 3:15.28                 4:04.20                 4:53.72                 5:42.46                 6:32.13

                 7:20.36                 8:09.65                 8:58.43                 9:47.42               10:36.66               11:25.22               12:14.17               13:01.44

       2    Crisp, Julie 35 Unattached-OR 14:34.03 14:40.19

 

                    49.12                 1:43.55                 2:39.68                 3:37.45                 4:33.84                 5:30.07                 6:25.30                 7:21.46

                 8:16.58                 9:12.06               10:07.13               11:03.00               11:58.54               12:53.83               13:48.07               14:40.19

       3    Gilmore, Lucy   17 Pulaski Y-Southwest Aquatic-VA 15:29.69 15:08.87

 

                    1:51.55                    3:46.32                    5:40.85                  7:34.78

                    9:29.01                  11:22.83                  13:16.11                15:08.87

 

Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S8

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1 Bertellotti, Ellen 32 San Jose Aquatics-PC 12:16.05 12:49.97

 

                    40.23                 1:24.62                 2:10.89                 2:58.12                 3:47.46                 4:36.03                 5:26.54                 6:14.70

                 7:05.21                 7:53.73                 8:44.20                 9:32.77               10:24.38               12:04.06               12:49.97

       2    Shannon, Christy            27 Peninsula Aquatics San Diego-SI 17:21.83 16:07.46

 

                    1:50.70                    3:52.56                    5:57.36                  7:57.07

                  10:02.90                  12:10.85                  14:09.90                16:07.46

       3    Veloso, Monica           42 Unattached 16:41.96 17:00.51

 

                    2:02.66                    4:10.61                    6:20.21                  8:27.75

                  10:35.66                  12:44.41                  14:53.12                17:00.51

 

Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S9

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Geiger, Darda 18  Team Canada  10:49.80 10:44.16

 

                    36.42                 1:16.32                 1:56.68                 2:36.82                 3:17.29                 3:57.51                 4:38.65                 5:19.37

                 6:00.17                 6:40.71                 7:21.52                 8:02.28                 8:43.60                 9:24.94               10:05.33               10:44.16

 

 



Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S10

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Berner, Kendra           20 Coho Swim Club-IL NT   10:40.47

 

                    1:15.05                    2:35.31                    3:56.07                  5:17.09

                    6:39.00                    8:00.26                    9:21.87                10:40.47

       2    Garrison, Ivy 12 Rocket City Aquatics-SE 13:11.02 12:34.75

 

                    41.29                 1:27.68                 2:15.04                 3:02.95                 3:51.41                 4:39.01                 5:25.34                 6:12.02

                 6:58.86                 7:46.76                 8:34.45                 9:23.23               10:11.93               11:00.85               11:49.04               12:34.75

       3 Wymelenberg, Lynn   45 Unattached-MD   NT    13:31.64

 

                    1:35.69                    3:16.41                    4:59.14                  6:42.00

                    8:25.74                  10:10.16                  11:53.41                13:31.64

 

Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S13

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Cote, Kirby  16  Team Canada  10:06.74 10:05.46

 

                    35.46                 1:14.01                 1:52.53                 2:30.70                 3:09.83                 3:47.57                 4:26.56                 5:04.09

                 5:42.25                 6:19.43                 6:57.70                 7:34.85                 8:13.15                 8:50.65                 9:29.07               10:05.46

 

Event 11  Women 800 LC Meter Freestyle S14

Sponsor: Bill Robinson

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Paton, Siobhan          17 Team Australia 10:07.22 10:29.84

 

                    35.20                 1:12.67                 1:51.98                 2:30.82                 3:10.38                 3:48.79                 4:28.19                 5:06.75

                 5:46.23                 6:25.79                 7:07.20                 7:48.16                 8:29.73                 9:08.81                 9:49.28               10:29.84

 

Event 12  Men 800 LC Meter Freestyle S8

Sponsor: Ryan Scott Reninger Foundation

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Wening, Jason  26    Ann Arbor Swim Club-MI 9:42.00 10:11.53

 

                    36.26                 1:13.05                 1:51.12                 2:28.77                 3:07.23                 3:44.91                 4:23.57                 5:01.53

                 5:40.50                 6:18.61                 6:57.34                 7:35.76                 8:15.18                 8:54.22                 9:33.84               10:11.53

       2    Garcia-Tolson, Rudy 12 Riverside Aquatics Association-C 12:59.58 12:55.84

 

                    43.85                 1:30.86                 2:18.22                 3:06.71                 3:55.23                 4:44.56                 5:32.57                 6:21.77

                 7:11.20                 8:00.47                 8:49.82                 9:39.68               10:29.59               11:19.75               12:08.85               12:55.84

 

 



Event 12  Men 800 LC Meter Freestyle S9

Sponsor: Ryan Scott Reninger Foundation

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Haley, Andrew          27 Team Canada NT 9:38.74

 

                    33.54                 1:09.71                 1:46.22                 2:22.92                 2:59.68                 3:36.10                 4:13.02                 4:49.61

                 5:26.24                 6:02.99                 6:39.42                 7:15.69                 7:51.92                 8:28.12                 9:03.84                 9:38.74

       2 McLemore, Allen   39 Lakeshore Foundation-SE 12:24.30 12:40.78

 

                    38.66                 1:23.38                 2:10.01                 2:59.81                 3:47.84                 4:37.35                 5:26.97                 6:16.05

                 7:04.10                 7:53.31                 8:42.44                 9:31.40               10:19.80               11:07.36               11:54.96               12:40.78

 

Event 12  Men 800 LC Meter Freestyle S13

Sponsor: Ryan Scott Reninger Foundation

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Karn, Justin  20 Brantford Aquatic Club 12:18.19 11:58.48

 

                    36.84                 1:17.87                 2:00.83                 2:45.16                 3:29.75                 4:14.21                 4:59.32                 5:44.48

                 6:30.22                 7:15.44                 8:01.50                 8:48.75                 9:33.64               10:16.89               11:13.57               11:58.48

 

Event 12  Men 800 LC Meter Freestyle S14

Sponsor: Ryan Scott Reninger Foundation

             Name Age             Team Seed Time    Finals Time

 

       1    Gruenke, Jess 15      Ukiah Dolphins-PC 11:29.57 11:39.58

 

                    36.24                 1:17.67                 2:02.14                 2:47.28                 3:32.81                 4:17.90                 5:03.45                 5:48.40

                 6:33.31                 7:17.58                 8:02.30                 8:46.75                 9:30.71               10:14.32               10:57.39               11:39.58

       2    Mazur, Richard          14 Mission Viejo Nadadores-CA 11:27.53 12:16.51

 

                    36.19                 1:18.19                 2:06.26                 2:54.28                 3:41.95                 4:27.09                 5:14.33                 6:00.97

                 6:48.67                 7:38.43                 8:24.03                 9:15.39               10:04.98               10:50.19               11:29.13               12:16.51

       3    Miyares, Andres           18 Metro Aquatic Club of Miami-FG 12:15.52 13:08.06

 

                    38.46                 1:23.40                 2:12.78                 3:01.87                 3:52.52                 4:42.25                 5:33.30                 6:22.79

                 7:15.00                 8:06.13                 8:57.33                 9:47.33               10:39.39               11:29.71               12:21.75               13:08.06

 
ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT