6/16/2001 - 6/16/2001
Flagstaff, Arizona, USA
Northern Arizona University
2001 VO2 Min Meet - 6/16/01
Results
Women 19-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Foster, Tory 20 AMM-AZ 5:25.17 5:21.62 7
Women 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Foster, Tory 20 AMM-AZ 1:29.34 1:28.10 7
Women 19-24 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Foster, Tory 20 AMM-AZ 3:15.01 3:10.69 7
Women 19-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Foster, Tory 20 AMM-AZ 1:19.51 1:19.18 7
Women 19-24 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Foster, Tory 20 AMM-AZ 2:53.17 2:51.02 7
Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaney, Carriee 25 AMM-AZ 33.96 31.51 7
2 Hawken-Collins, Denise 26 SDM-AZ 36.00 39.89 5
Women 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaney, Carriee 25 AMM-AZ 1:15.22 1:07.79 7
2 Romo, Ellicia M 29 Unattached 1:13.28 1:11.90 5
Women 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaney, Carriee 25 AMM-AZ 5:21.12 5:06.46 7
2 Romo, Ellicia M 29 Unattached 5:38.33 5:30.95 5
Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hawken-Collins, Denise 26 SDM-AZ 48.00 51.16 7
Women 25-29 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaney, Carriee 25 AMM-AZ 1:40.23 1:35.05 7
2 Hawken-Collins, Denise 26 SDM-AZ 1:40.00 1:46.09 5
Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Romo, Ellicia M 29 Unattached 36.71 35.85 7
2 Hawken-Collins, Denise 26 SDM-AZ 41.00 45.07 5
Women 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Romo, Ellicia M 29 Unattached 3:00.54 2:56.64 7
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaney, Carriee 25 AMM-AZ 1:40.23 1:21.84 7
2 Hawken-Collins, Denise 26 SDM-AZ 1:33.00 1:39.31 5
Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Romo, Ellicia M 29 Unattached 3:02.18 3:00.73 7
Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cooperrider, Beth 34 AMM-AZ 40.00 33.30 7
2 Christensen, Betheny 30 AMM-AZ 40.00 37.71 5
3 Metcalf, Michele 33 AMM-AZ NT 38.60 4
-- Davis, Sonya I 33 PSC-AZ 32.00 DQ
Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Sonya I 33 PSC-AZ 1:10.00 1:10.72 7
2 Metcalf, Michele 33 AMM-AZ NT 1:28.45 5
Women 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Sonya I 33 PSC-AZ 2:30.00 2:36.06 7
2 Metcalf, Michele 33 AMM-AZ NT 3:09.26 5
Women 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Sonya I 33 PSC-AZ 5:20.00 5:37.68 7
2 Cooperrider, Beth 34 AMM-AZ 5:50.00 5:49.90 5
3 Barry, Robin B 34 LVM-SP 5:57.00 5:52.08 4
Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Sonya I 33 PSC-AZ 40.00 38.75 7
2 Christensen, Betheny 30 AMM-AZ 45.00 43.03 5
Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Christensen, Betheny 30 AMM-AZ 52.00 53.22 7
Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Barry, Robin B 34 LVM-SP 1:41.00 1:37.54 7
Women 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Barry, Robin B 34 LVM-SP 3:31.50 3:25.75 7
Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Christensen, Betheny 30 AMM-AZ 42.00 42.70 7
Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cooperrider, Beth 34 AMM-AZ 1:30.00 1:26.41 7
2 Christensen, Betheny 30 AMM-AZ 1:30.00 1:36.68 5
Women 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Barry, Robin B 34 LVM-SP 3:13.00 3:08.55 7
Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Young, Rebecca 37 SSM-AZ NT 39.38 7
Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Young, Rebecca 37 SSM-AZ NT 1:30.46 7
Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Young, Rebecca 37 SSM-AZ NT 3:23.85 7
Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Jennifer 36 SDM-AZ 5:15.00 5:27.83 7
2 Creswell Liotta, Brenda 39 PSC-AZ 5:40.00 5:52.00 5
Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Jennifer 36 SDM-AZ 39.00 40.32 7
Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Jennifer 36 SDM-AZ 1:24.00 1:25.24 7
Women 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Jennifer 36 SDM-AZ 2:55.00 2:59.81 7
Women 35-39 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Creswell Liotta, Brenda 39 PSC-AZ 3:25.00 3:30.80 7
Women 35-39 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Jennifer 36 SDM-AZ 3:15.00 3:29.70 7
Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Creswell Liotta, Brenda 39 PSC-AZ 1:25.00 1:27.40 7
Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hobbs, Liz 40 AMM-AZ 29.50 28.33 7
2 Kuhn, Cheryl 41 CFM-AZ 38.42 36.96 5
Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kuhn, Cheryl 41 CFM-AZ 1:20.46 1:21.47 7
Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kuhn, Cheryl 41 CFM-AZ 1:38.26 1:46.12 7
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kunow, Deborah 45 PST-AZ 33.00 33.28 7
2 Steinhaus, Laurie 45 CFM-AZ 35.00 34.58 5
3 Roope, Laurie 47 SSM-AZ NT 43.70 4
Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kunow, Deborah 45 PST-AZ 1:10.00 1:12.30 7
2 Steinhaus, Laurie 45 CFM-AZ 1:26.00 1:17.21 5
3 Roope, Laurie 47 SSM-AZ NT 1:37.68 4
Women 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bullock, Kathi 48 PSC-AZ 2:27.49 2:32.30 7
Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bullock, Kathi 48 PSC-AZ 5:07.21 5:21.74 7
Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Coggeshall, Nancy 45 SSM-AZ 42.60 44.01 7
Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Coggeshall, Nancy 45 SSM-AZ 1:33.20 1:43.11 7
Women 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bullock, Kathi 48 PSC-AZ 2:47.68 2:57.88 7
Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Steinhaus, Laurie 45 CFM-AZ 1:40.00 1:44.01 7
Women 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kunow, Deborah 45 PST-AZ 3:50.00 3:35.83 7
Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kunow, Deborah 45 PST-AZ 40.00 38.82 7
2 Steinhaus, Laurie 45 CFM-AZ 40.00 39.94 5
Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bullock, Kathi 48 PSC-AZ 1:18.87 1:20.88 7
2 Kunow, Deborah 45 PST-AZ 1:25.00 1:23.92 5
3 Steinhaus, Laurie 45 CFM-AZ 1:36.00 1:32.18 4
4 Coggeshall, Nancy 45 SSM-AZ 1:36.00 1:40.42 3
Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bullock, Kathi 48 PSC-AZ 2:52.07 2:56.57 7
Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suida, Elie 50 Unattached 32.00 34.84 7
Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suida, Elie 50 Unattached 1:23.03 1:20.49 7
Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillies, Judy 53 FORD-AZ 3:05.32 3:07.26 7
2 Suida, Elie 50 Unattached 4:00.00 3:12.60 5
Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillies, Judy 53 FORD-AZ 6:20.50 6:31.48 7
Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suida, Elie 50 Unattached 35.00 43.72 7
Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Suida, Elie 50 Unattached 1:30.00 1:33.33 7
Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Louise 55 PEOR-AZ 44.00 45.88 7
Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Louise 55 PEOR-AZ 1:40.00 1:43.71 7
Women 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Louise 55 PEOR-AZ NT 8:32.71 7
Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Louise 55 PEOR-AZ 1:55.00 1:59.17 7
Women 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bayly, Helen 64 FORD-AZ 39.20 47.20 7
2 Chaisson-Stewart, Mauree 62 SDM-AZ 55.06 55.20 5
Women 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Grace C 60 AMM-AZ 1:55.00 1:41.19 7
2 Bayly, Helen 64 FORD-AZ 1:42.00 2:07.71 5
Women 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Grace C 60 AMM-AZ 7:57.00 7:30.84 7
Women 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bayly, Helen 64 FORD-AZ 54.70 59.91 7
-- Chaisson-Stewart, Mauree 62 SDM-AZ 1:08.79 DQ
Women 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Grace C 60 AMM-AZ 2:07.00 2:05.72 7
Women 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaisson-Stewart, Mauree 62 SDM-AZ 1:01.17 1:00.28 7
Women 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chaisson-Stewart, Mauree 62 SDM-AZ 2:09.98 2:11.05 7
Women 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bayly, Helen 64 FORD-AZ 44.20 55.18 7
Women 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bayly, Helen 64 FORD-AZ 1:59.80 2:13.54 7
-- Chaisson-Stewart, Mauree 62 SDM-AZ 1:55.00 DQ
Women 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Anderson, Sumie 68 SCST-AZ 48.50 47.40 7
Women 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Anderson, Sumie 68 SCST-AZ 1:44.76 1:46.13 7
Women 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Kay 65 Unattached 12:00.00 11:26.31 7
Women 65-69 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Kay 65 Unattached 1:15.00 1:16.78 7
Women 65-69 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Anderson, Sumie 68 SCST-AZ 53.87 56.14 7
Women 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Anderson, Sumie 68 SCST-AZ 1:56.31 2:02.65 7
Women 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Kay 65 Unattached 1:15.00 1:22.44 7
Women 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Kay 65 Unattached 2:30.00 2:55.59 7
Women 65-69 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Kay 65 Unattached 5:00.00 6:29.12 7
Men 19-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hildenbrand, Stefan 24 FORD-AZ 58.50 58.73 7
Men 19-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hildenbrand, Stefan 24 FORD-AZ 4:37.00 4:49.95 7
2 Thompson, Brett 24 SDM-AZ 5:00.00 5:08.83 5
Men 19-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Larson, Andrew 22 CFM-AZ 1:16.42 1:15.68 7
Men 19-24 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Larson, Andrew 22 CFM-AZ 2:35.27 2:41.34 7
Men 19-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thompson, Brett 24 SDM-AZ 36.00 39.59 7
Men 19-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thompson, Brett 24 SDM-AZ 1:20.00 1:21.78 7
Men 19-24 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thompson, Brett 24 SDM-AZ 2:45.00 3:05.27 7
Men 19-24 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hildenbrand, Stefan 24 FORD-AZ 2:42.00 2:40.79 7
Men 19-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Larson, Andrew 22 CFM-AZ 1:20.38 1:14.00 7
2 Thompson, Brett 24 SDM-AZ 1:15.00 1:16.11 5
Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rice, Jeff 27 AMM-AZ 25.90 25.03 7
Men 25-29 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baines, Ian 26 CFM-AZ 4:58.27 4:52.79 7
Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baines, Ian 26 CFM-AZ 1:15.16 1:10.40 7
Men 25-29 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baines, Ian 26 CFM-AZ 2:30.46 2:33.01 7
Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rice, Jeff 27 AMM-AZ 28.00 27.71 7
Men 25-29 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rice, Jeff 27 AMM-AZ 1:01.50 1:03.83 7
Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rice, Jeff 27 AMM-AZ 1:04.50 1:06.12 7
Men 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Baines, Ian 26 CFM-AZ NT 2:40.41 7
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Chris S 31 AMM-AZ NT 5:13.61 7
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Chris S 31 AMM-AZ 33.00 29.77 7
Men 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Chris S 31 AMM-AZ 1:04.00 1:07.71 7
Men 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Chris S 31 AMM-AZ 2:40.00 2:43.72 7
Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Chris S 31 AMM-AZ 1:20.00 1:13.99 7
Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Norman 37 SDM-AZ 30.00 31.74 7
2 Clark, Thomas 35 SSM-AZ NT 35.35 5
Men 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Norman 37 SDM-AZ 38.00 39.16 7
2 Clark, Thomas 35 SSM-AZ NT 43.65 5
Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Norman 37 SDM-AZ 32.00 34.43 7
Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brisker, Norman 37 SDM-AZ 1:20.00 1:22.79 7
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cathey, Douglas 41 CFM-AZ 35.42 30.27 7
2 Corfman, Russell 41 PSC-AZ 30.00 31.14 5
3 Lambert, Mark 43 SDM-AZ 32.65 32.13 4
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cathey, Douglas 41 CFM-AZ 1:12.36 1:10.86 7
2 Lambert, Mark 43 SDM-AZ 1:09.94 1:14.57 5
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stites, Jim S 44 FORD-AZ 4:52.99 5:02.32 7
Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Corfman, Russell 41 PSC-AZ 37.00 38.56 7
Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Corfman, Russell 41 PSC-AZ 1:16.00 1:25.27 7
2 Cathey, Douglas 41 CFM-AZ 1:25.28 1:31.41 5
Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Corfman, Russell 41 PSC-AZ 2:40.00 3:00.45 7
Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lambert, Mark 43 SDM-AZ 40.45 43.16 7
Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cathey, Douglas 41 CFM-AZ 1:35.43 1:28.98 7
2 Lambert, Mark 43 SDM-AZ 1:28.66 1:30.33 5
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lambert, Mark 43 SDM-AZ 36.04 39.37 7
Men 40-44 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stites, Jim S 44 FORD-AZ 2:46.00 2:41.76 7
Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cathey, Douglas 41 CFM-AZ 1:29.27 1:19.86 7
2 Corfman, Russell 41 PSC-AZ 1:16.00 1:21.07 5
Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cate, Paul 48 SSM-AZ 30.86 31.45 7
2 Perry, Don R 48 AMM-AZ 31.71 32.16 5
3 Bloxham, Frederick J 47 AMM-AZ 31.44 32.39 4
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Perry, Don R 48 AMM-AZ 1:10.24 1:08.86 7
Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Perry, Don R 48 AMM-AZ 5:37.85 5:24.50 7
Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cate, Paul 48 SSM-AZ 37.57 38.68 7
2 Bloxham, Frederick J 47 AMM-AZ 44.57 45.05 5
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloxham, Frederick J 47 AMM-AZ 44.11 44.00 7
Men 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cate, Paul 48 SSM-AZ 33.19 33.73 7
2 Perry, Don R 48 AMM-AZ 35.81 35.70 5
3 Bloxham, Frederick J 47 AMM-AZ 38.97 41.78 4
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Arabas, Chuck 45 AMM-AZ 1:35.00 1:35.60 7
Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cate, Paul 48 SSM-AZ 1:21.94 1:22.10 7
2 Arabas, Chuck 45 AMM-AZ 1:35.00 1:22.60 5
3 Bloxham, Frederick J 47 AMM-AZ 1:26.66 1:27.73 4
Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Perry, Don R 48 AMM-AZ 3:30.00 3:04.19 7
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Dean 50 PEOR-AZ NT 38.35 7
Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sparr, Patrick 54 FORD-AZ 1:14.00 1:13.84 7
2 Peterson, Dean 50 PEOR-AZ NT 1:30.16 5
Men 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sparr, Patrick 54 FORD-AZ 3:09.00 2:51.38 7
2 Peterson, Dean 50 PEOR-AZ NT 3:30.40 5
Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sparr, Patrick 54 FORD-AZ 6:14.00 6:05.17 7
Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Liotta, Bob 50 PSC-AZ 2:52.50 2:54.94 7
Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Liotta, Bob 50 PSC-AZ 34.61 35.79 7
2 Peterson, Dean 50 PEOR-AZ NT 52.80 5
Men 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Liotta, Bob 50 PSC-AZ 2:38.66 2:52.58 7
Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lewis, Robert 58 FORD-AZ 1:10.00 1:11.72 7
2 Jones, Bob 59 FORD-AZ 1:30.00 1:21.28 5
Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Bob 59 FORD-AZ 3:05.00 2:54.69 7
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Bob 59 FORD-AZ 6:30.00 6:11.05 7
Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Bob 59 FORD-AZ 50.00 46.28 7
Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jones, Bob 59 FORD-AZ 1:42.00 1:41.81 7
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lewis, Robert 58 FORD-AZ 39.50 38.07 7
Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lewis, Robert 58 FORD-AZ 1:28.00 1:23.70 7
Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lewis, Robert 58 FORD-AZ 1:35.00 1:27.76 7
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Eissing, Frank 62 SCST-AZ 36.30 34.96 7
2 Peterson, Glen 63 FORD-AZ 34.40 35.22 5
Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Glen 63 FORD-AZ 1:25.00 1:20.17 7
2 Eissing, Frank 62 SCST-AZ 1:23.80 1:22.75 5
3 Brandt, Frank 61 AMM-AZ 1:32.00 1:27.45 4
Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Glen 63 FORD-AZ 49.50 46.62 7
Men 60-64 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Glen 63 FORD-AZ 1:40.00 1:58.50 7
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Mel 60 AMM-AZ 41.00 38.85 7
2 Eissing, Frank 62 SCST-AZ 46.60 47.16 5
3 Peterson, Glen 63 FORD-AZ 53.00 54.09 4
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Mel 60 AMM-AZ 1:34.00 1:28.00 7
Men 60-64 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Mel 60 AMM-AZ 3:30.00 3:17.46 7
Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brandt, Frank 61 AMM-AZ 45.00 46.11 7
Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Eissing, Frank 62 SCST-AZ 1:41.50 1:41.84 7
2 Brandt, Frank 61 AMM-AZ 1:45.00 1:42.10 5
Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dyck, Mel 60 AMM-AZ 3:40.00 3:43.08 7
Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Ronald L 70 SDM-AZ 28.87 29.19 7
2 Otto, Robert K 71 AMM-AZ 40.20 39.90 5
3 Hanson, Douglas N 70 SCST-AZ 50.80 47.51 4
Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Otto, Robert K 71 AMM-AZ 1:43.42 1:33.23 7
2 Hanson, Douglas N 70 SCST-AZ 1:58.00 2:00.52 5
Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Otto, Robert K 71 AMM-AZ 3:42.28 3:32.98 7
Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Otto, Robert K 71 AMM-AZ 8:01.43 7:50.57 7
Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hanson, Douglas N 70 SCST-AZ 1:15.00 1:02.21 7
Men 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillin, Gordon H 71 FORD-AZ 1:43.00 1:41.07 7
Men 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillin, Gordon H 71 FORD-AZ 3:45.00 3:54.11 7
Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Ronald L 70 SDM-AZ 37.10 39.07 7
2 Hanson, Douglas N 70 SCST-AZ 1:11.40 1:05.63 5
Men 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Otto, Robert K 71 AMM-AZ 2:10.46 1:57.92 7
Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Ronald L 70 SDM-AZ 33.07 32.57 7
Men 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillin, Gordon H 71 FORD-AZ 1:48.00 1:44.57 7
Men 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillin, Gordon H 71 FORD-AZ 3:58.00 4:25.41 7
Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Johnson, Ronald L 70 SDM-AZ 1:18.78 1:15.92 7
Men 70-74 200 SC Meter IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gillin, Gordon H 71 FORD-AZ 3:35.00 3:29.00 7
Men 75-79 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelley, Art 76 FORD-AZ 48.00 54.45 7
Men 75-79 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelley, Art 76 FORD-AZ 2:00.00 2:17.46 7
Men 75-79 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelley, Art 76 FORD-AZ 4:50.00 5:17.81 7