ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Speedo Champions Series, Orlando: Day Three
7/20/2013-7/20/2013
Orlando, USA


    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 5:17 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 17  Women 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Mueller, Justine L     26 T2 Aquatics-FL    1:03.48    1:02.67  
  2 Hicks, Ashley N        21 Club Seminole-FL  1:03.78    1:03.21  
  3 Karosas, Tasija A      17 Saint Andrew''s S  1:03.69    1:03.26  
  4 Moroney, Megan J       16 Saint Andrew''s S  1:04.00    1:03.84  
  5 Goodwin, Darby E       16 Saint Andrew''s S  1:05.64    1:04.48  
  6 Yambor-Maul, Alyssa M  18 Area Tallahassee  1:04.50    1:04.86  
  7 Pfaff, Morgan S        19 Scarlet Aquatics  1:05.93    1:05.57  
  8 Goodson, Kristen D     19 Swim Florida-FL   1:05.15    1:05.75  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Earley, Erin C         14 Hopkins Mariner-  1:06.67    1:05.00  
 10 Debever, Mckenna V     17 Bolles School Sh  1:06.32    1:05.46  
 11 Aarts, Nicole B        15 Scarlet Aquatics  1:06.32    1:05.57  
 12 Remersaro, Ines        20 Westminster Acad  1:06.42    1:06.48  
 13 Ruth, Brenna J         17 Saint Andrew''s S  1:07.29    1:07.00  
 14 Kaisrlik, Morgan L     16 Ntc Aquatics-FL   1:07.31    1:07.19  
 15 Pulte, Mollie A        17 MCA-MI            1:07.10    1:07.45  
 16 Piper, Lauren C        21 Area Tallahassee  1:06.68    1:07.53  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Suarez, Julie A        17 Lake Lytal Light  1:07.73    1:05.71  
 18 Schirmer, Caroline M   15 Saint Andrew''s S  1:07.45    1:06.78  
 19 Hohne, Margaret L      16 Ntc Aquatics-FL   1:07.88    1:06.80  
 20 Pettinger, Julianna M  16 Loggerhead Aquat  1:07.35    1:07.11  
 21 Duggan, Katherine E    16 Highlander Aquat  1:07.73    1:07.20  
 22 Tipton, Amanda L       16 Swim Fort Lauder  1:07.43    1:07.27  
 23 Turek, Michelle E      16 Clearwater Aquat  1:07.71    1:07.86  
 24 Bradford-Feldman, Rac  16 Saint Andrew''s S  1:07.35    1:07.87  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Jordan, Dani L         16 Swim Florida-FL   1:07.92    1:06.82  
 26 Shimansky, Tierney L   16 Gator Swim Club-  1:08.36    1:07.11  
 27 Rush, Emily H          18 Tiger Aquatics S  1:08.36    1:07.76  
 28 Casey, Kendal A        18 Daytona Beach Sw  1:08.33    1:08.18  
 29 Felix, Elizabeth J     16 Hilton Head Aqua  1:08.26    1:08.52  
 30 Dawson, Kendall K      16 Una Fsla-FL       1:08.25    1:08.53  
 31 Beene, Caroline L      16 Crawfish Aquatic  1:08.24    1:08.54  
 32 Ingram, Fabiana J      16 Lake Lytal Light  1:08.21    1:09.65  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 33 Hammond, Emily A       18 Hilton Head Aqua  1:08.56             
 34 Deveny, Courtney A     17 Gulf Coast Swim-  1:08.58             
 35 Abad, Meagan M         16 Plantation Swim-  1:08.84             
 36 Diamond, Jenna         17 Plantation Swim-  1:08.87             
 37 Powell, Haley L        20 Club Seminole-FL  1:08.93             
 38 Harmeling, Kierstyn S  16 Bolles School Sh  1:09.00             
 39 Marinheiro, Marcella   18 South Florida Aq  1:09.18             
 40 Gibson-Brokop, Lindsa  20 Scarlet Aquatics  1:09.20             
 41 Mullin, Kerryn P       22 Westminster Acad  1:09.28             
 42 Nederlanden, Jessica   20 Westminster Acad  1:09.36             
 43 Alabanza, Catherine C  15 Scarlet Aquatics  1:09.70             
 44 Renfurm, Brienne A     16 Metro Aquatic Cl  1:09.81             
 45 Hunter, Amber N        17 South Florida Aq  1:09.85             
 46 Popova, Valeriia       21 Golden Panther A  1:09.89             
 47 Generoso, Rica A       15 Hopkins Mariner-  1:09.93             
 48 Korostina, Daria A     16 Fast Lane Aquati  1:09.94             
 49 Garrido, Andrea U      18 Una MACM-FG       1:09.96             
 50 Burzillo, Maria L      15 Evolution Aquati  1:10.01             
 51 Arbelaez, Melissa      16 T2 Aquatics-FL    1:10.02             
 52 Devers, Aidan G        16 Adirondack Aquat  1:10.10             
 53 Williams, Jasmine M    18 Bolles School Sh  1:10.11             
 54 Coutts, Heather J      20 Una Eaj-FL        1:10.12             
 55 Blizzard, Shannon S    22 Episcopal AmberJ  1:10.16             
 56 Miller, Chelsea L      17 West Florida Lig  1:10.27             
 57 Duranso, Katelyn R     18 Golden Panther A  1:10.32             
 58 Schirmer, Abigail F    17 Saint Andrew''s S  1:10.35             
 59 Vandersluis, Hannah N  18 North Palm Beach  1:10.68             
 59 Johnston, Whittaker A  16 Saint Andrew''s S  1:10.68             
 61 Winnan, Brynja C       20 Scarlet Aquatics  1:10.70             
 62 Carlo, Erika A         17 PUR               1:10.73             
 63 Vega Rosario, Natasha  16 PUR               1:10.81             
 64 Ngu, Jacqueline S      13 X-Cel Swimming-N  1:10.86             
 65 Panzarino, Sydney L    17 Sarasota Tsunami  1:10.93             
 66 Giglio, Marisa E       19 X-Cel Swimming-N  1:11.12             
 67 Padial, Victoria E     17 Crawfish Aquatic  1:11.15             
 68 Trematerra, Lindsey V  16 Gator Swim Club-  1:11.17             
 69 Mulvenna, Ann C        14 Scarlet Aquatics  1:11.25             
 69 Barczyk, Victoria E    16 City Of Lafayett  1:11.25             
 69 Romero, Ana C          14 YMCA of Central-  1:11.25             
 72 Heron, Kelley E        13 South Florida Aq  1:11.32             
 73 Osinski, Sara K        18 T2 Aquatics-FL    1:11.34             
 74 Slepian, Sarah N       15 Scarlet Aquatics  1:11.40             
 75 Kudijaroff, Sarah H    17 Crawfish Aquatic  1:11.47             
 76 Szilagyi, Teresa J     16 T2 Aquatics-FL    1:11.48             
 77 Lie, Alison F          16 Evolution Aquati  1:11.51             
 78 Gorham, Jessica M      17 Scarlet Aquatics  1:11.54             
 79 Pigliacampi, Marlena   16 Ormond Holly Hil  1:11.58             
 80 Debever, Taylor A      21 Bolles School Sh  1:11.66             
 81 Millaci, Kara L        21 Scarlet Aquatics  1:11.85             
 82 Baldari, Alessandra T  13 North Palm Beach  1:11.89             
 83 Lopez, Maria A         17 South Florida Aq  1:11.94             
 84 Gutknecht, Olivia M    17 T2 Aquatics-FL    1:12.00             
 85 Pacitti, Alexandra L   16 Plantation Swim-  1:12.27             
 86 Seagraves, Bethany M   14 Tiger Aquatics S  1:12.30             
 87 Aulicino, Natalie K    15 Gulliver Swim Cl  1:12.36             
 88 Robinson, Krissa A     17 Plantation Swim-  1:12.47             
 89 Lacusky, Sara M        16 Martin County Aq  1:12.52             
 90 Gustinis, Grace E      13 Hopkins Mariner-  1:12.61             
 91 Johnson, Lauren A      15 Loggerhead Aquat  1:12.69             
 92 Nasson, Sydney M       16 Adirondack Aquat  1:12.70             
 93 Earley, Shannon I      17 Hopkins Mariner-  1:12.72             
 94 DeReus, Heather M      16 Aquatic Club Of-  1:12.83             
 95 Gavin, Kourtney C      18 Bolles School Sh  1:12.90             
 96 Seidner, Mollie R      14 Hopkins Mariner-  1:12.99             
 97 Eck, Taylor M          13 Adirondack Aquat  1:13.25             
 98 Kliewer, Emily E       15 YMCA of Central-  1:13.33             
 99 Huffman, Olivia R      14 Crawfish Aquatic  1:13.42             
100 Ghali, Miriyam A       16 Saint Andrew''s S  1:13.43             
101 Burns, Hannah C        16 Gator Swim Club-  1:13.62             
102 Conway, Jessica M      15 Saint Andrew''s S  1:13.90             
103 Campbell, Hannah M     16 Daytona Beach Sw  1:13.93             
104 Doyle, Lilian E        14 Evolution Aquati  1:13.95             
105 Klotzbach, Kylie N     17 Daytona Beach Sw  1:14.01             
106 Sills, Ashley N        16 Tiger Aquatics S  1:14.15             
107 Han, Joanna M          16 Scarlet Aquatics  1:14.37             
108 Miles, Danielle V      15 Crawfish Aquatic  1:14.44             
108 Miller, Jessica R      18 City Of Lafayett  1:14.44             
110 Leon, Gabrielle N      15 Gulliver Swim Cl  1:14.53             
111 Carbone, Corinne E     14 Evolution Aquati  1:14.82             
112 Adams, Chloe J         17 Plantation Swim-  1:15.04             
113 Cikovic, Sydney        14 North Palm Beach  1:15.11             
114 Madden, Emma R         17 Saint Andrew''s S  1:15.17             
114 Rosario, Marines       16 PUR               1:15.17             
116 Keith, Mckenna F       16 Saint Andrew''s S  1:15.22             
117 Fromkin, Sydney E      17 Adirondack Aquat  1:15.37             
118 Huber, Olivia G        17 Adirondack Aquat  1:15.65             
119 Moser, Allison N       18 Plantation Swim-  1:15.71             
120 Burk, Alexis T         17 Daytona Beach Sw  1:15.76             
121 Pittinger, Isabella G  13 Coral Springs Sw  1:16.07             
122 Fassler, Star D        14 South Florida Aq  1:16.09             
123 Pigliacampi, Alexa M   18 Ormond Holly Hil  1:16.73             
124 Johnson, Caitlyn A     17 Loggerhead Aquat  1:16.76             
125 Manrique, Camila       16 Plantation Swim-  1:16.90             
126 Le, Kim T              16 Evolution Aquati  1:16.91             
127 Kurtz, Karah M         14 Hilton Head Aqua  1:17.59             
 -- Willis, Cheyenne L     15 Una Ntca-FL           DQ              
 -- Reyes, Dashley B       18 Rockway Swimming      NS                  
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 5:26 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 18  Men 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Vyatchanin, Arkady     29 UN-NY-MR            56.62      54.14  
  2 Friedel, Josh K        20 Club Seminole-FL    56.78      57.09  
  3 Carter, Dylan J        17 Davie Nadadores-    57.40      57.11  
  4 Rousseau, Sebastien D  22 Gator Swim Club-    58.54      57.49  
  5 Goldman, Brandon R     18 Coral Springs Sw    58.32      58.09  
  6 Curley, Michael H      20 Highlander Aquat    58.51      58.89  
  7 Andrade, Vicente       24 Swim Fort Lauder    58.56      59.06  
  8 Omana, Carlos T        20 Metro Aquatic Cl    59.06      59.64  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Morales, Yeziel        17 PUR                 59.29      58.59  
 10 Coombs, Jason S        18 Blue Dolfins-FL     59.34      58.82  
 11 Dehner, Alex W         18 Area Tallahassee    59.80      59.32  
 12 Cassidy, Quinn A       17 Saint Andrew''s S    59.46      59.39  
 13 Hegwein, Karl P        18 Sarasota Tsunami  1:00.03      59.76  
 14 Thompson, Matthew R    20 West Florida Lig    59.82      59.99  
 15 Pisani, William J      15 Lake Lytal Light    59.74    1:00.12  
 16 Mahaffey, Dakota W     15 Bolles School Sh    59.35    1:00.14  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Hayhoe, Luke K         17 Saint Andrew''s S  1:00.86    1:00.24  
 18 Sanders, Grant L       15 Clearwater Aquat  1:01.21    1:00.89  
 19 De Pawlikowski, Bolec  16 Metro Aquatic Cl  1:01.00    1:01.10  
 20 Hirschberger, Matthew  14 Clearwater Aquat  1:00.66    1:01.34  
 21 Springman, Riley J     17 Highlander Aquat  1:01.60    1:01.44  
 22 Pena, Alexander E      17 Highlander Aquat  1:01.17    1:01.58  
 23 Howerton, Clayton H    16 Bolles School Sh  1:01.56    1:01.71  
 24 Kang, Philip           18 Scarlet Aquatics  1:00.53    1:02.32  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Tosh, Caleb J          17 Southside Athlet  1:02.29    1:01.18  
 26 Borel, Nathan A        17 Tiger Aquatics S  1:02.04    1:01.35  
 27 Boisson-Yates, Keegan  18 Coral Springs Sw  1:02.34    1:01.44  
 28 Vegas, Gonzalo         16 Emil Friedman     1:01.92    1:01.47  
 29 Landi, Nicholas T      18 Una Fsla-FL       1:02.72    1:01.89  
 30 Moody, Chad H          17 Pompano Beach Pi  1:02.41    1:02.57  
 31 Billeaud, Mark W       16 City Of Lafayett  1:03.17    1:03.12  
 32 Vassallo, Alejandro    17 Pompano Beach Pi  1:03.26    1:03.75  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Curby, Matthew N       20 Blue Dolfins-FL   1:00.24             
 21 Vassallo, Victor J     19 Pompano Beach Pi  1:00.89             
 24 Wang, Christopher      17 Scarlet Aquatics  1:01.20             
 26 Hinson, Hunter L       21 Area Tallahassee  1:01.26             
 27 Robbins, Daniel D      21 Westminster Acad  1:01.31             
 28 Wilmoth, Kevin B       21 Bolles School Sh  1:01.51             
 33 Sullivan, Garland W    21 Westminster Acad  1:02.18             
 37 Thoman, Brandon R      19 T2 Aquatics-FL    1:02.54             
 39 Zook, Justin D         27 Una Pomp-FG       1:02.73             
 40 Boscaino, Nazareno     15 Clearwater Aquat  1:02.82             
 41 Wiley, Jose A          20 PUR               1:02.93             
 43 Jacob, Evan P          19 Loggerhead Aquat  1:03.19             
 44 Brenner, Marcel        19 Humboldt          1:03.22             
 46 Pavlock, Jacob T       17 North Palm Beach  1:03.53             
 47 Spiric, Stefan         16 West Florida Lig  1:03.70             
 48 Smith, Arthur T        17 Highlander Aquat  1:03.83             
 49 Sholudko, Austen W     16 Adirondack Aquat  1:03.85             
 50 Perez, David R         17 Highlander Aquat  1:03.88             
 51 Tillotson, Jason C     15 Swim Florida-FL   1:03.89             
 52 Brennock, John E       17 Loggerhead Aquat  1:04.03             
 53 Brunault, Paden T      18 Highlander Aquat  1:04.24             
 54 Seagraves, Nicholas M  16 Tiger Aquatics S  1:04.33             
 55 Boscaino, Ludovico     15 Clearwater Aquat  1:04.38             
 56 Lucas, Juan S          14 South Florida Aq  1:04.49             
 57 Morante, Carlo M       20 South Florida Aq  1:04.54             
 58 Fernandez, Eladio      14 Emil Friedman     1:04.56             
 59 Rintel, Andreas        16 Lake Lytal Light  1:04.71             
 60 Valery, Gustavo E      15 South Florida Aq  1:04.89             
 61 Perez Costa, Juan A    17 Rockway Swimming  1:05.01             
 62 Ng, Eric D             16 Scarlet Aquatics  1:05.02             
 63 Calloni, Johannes M    13 Scarlet Aquatics  1:05.07             
 64 Cooper, Corbin M       17 Highlander Aquat  1:05.25             
 65 Deng, Richard          15 X-Cel Swimming-N  1:05.33             
 66 Chestang, Ethan C      15 Loggerhead Aquat  1:05.34             
 67 Simmons, Christopher   17 Crew Swimming-LA  1:05.53             
 68 Madeira, Miguel M      16 Metro Aquatic Cl  1:05.59             
 69 Capote, Ryan A         15 South Florida Aq  1:05.60             
 69 Filipovic, Harun       19 X-Cel Swimming-N  1:05.60             
 71 Brooks, Walker D       15 Kissimmee Swim A  1:05.69             
 72 Plough, Gerald F       16 Crew Swimming-LA  1:05.76             
 73 Phillips, Jacob L      20 Westminster Acad  1:05.77             
 74 Hansen, Mark R         17 Scarlet Aquatics  1:05.78             
 75 Nardozzi, Matthew A    16 Highlander Aquat  1:05.87             
 76 Parada, Ivan R         18 South Florida Aq  1:05.98             
 77 Mamola, James A        17 Lake Lytal Light  1:06.24             
 78 Malone, William D      16 Martin County Aq  1:06.33             
 79 Conrad, Nicholas C     16 Saint Andrew''s S  1:06.34             
 80 Marte, Nick J          17 Scarlet Aquatics  1:06.68             
 81 Diaz-Velasco, Esteban  14 South Florida Aq  1:06.73             
 82 Pinero-Crespo, Antoni  15 Clearwater Aquat  1:06.81             
 83 Wright, Taylor M       19 West Florida Lig  1:06.92             
 84 Yin, Anthony J         18 Bolles School Sh  1:06.94             
 85 Wu, James              15 X-Cel Swimming-N  1:06.99             
 86 Keer, Dylan T          15 Swim Florida-FL   1:07.11             
 87 McKinney, William H    17 Bolles School Sh  1:07.63             
 87 Davis, Che L           15 North Miami Swim  1:07.63             
 89 Hammond, James J       16 Hilton Head Aqua  1:07.70             
 90 Cancel, Joshua E       15 Kissimmee Swim A  1:08.55             
 91 Olivares, Austin G     19 YMCA of Central-  1:12.84             
 -- Gullage, Richard P     17 Metro Aquatic Cl      DQ              
 -- Swanbeck, Robert J     21 Club Seminole-FL     DFS                  
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 5:28 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 19  Women 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Mueller, Justine L     26 T2 Aquatics-FL    2:18.42    2:14.73  
  2 McKnight, Lindsey L    19 Swim Fort Lauder  2:21.96    2:20.94  
  3 Bradford-Feldman, Rac  16 Saint Andrew''s S  2:23.59    2:22.18  
  4 Randolph, Courtney M   21 Plantation Swim-  2:24.10    2:23.49  
  5 Williams, Cecilia A    17 Area Tallahassee  2:24.96    2:24.18  
  6 Pfaff, Morgan S        19 Scarlet Aquatics  2:24.24    2:24.55  
  7 Piper, Lauren C        21 Area Tallahassee  2:22.47    2:24.95  
  8 Goodwin, Darby E       16 Saint Andrew''s S  2:24.89    2:26.47  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Neidigh, Ashley A      18 Bolles School Sh  2:26.80    2:22.20  
 10 Haila, Meghan A        17 Bolles School Sh  2:27.26    2:23.59  
 11 Haan, Elise M          15 T2 Aquatics-FL    2:25.40    2:24.09  
 12 Deveny, Courtney A     17 Gulf Coast Swim-  2:27.08    2:24.96  
 13 Lombardi, Lia N        18 Area Tallahassee  2:26.77    2:26.56  
 14 Meara, Danielle M      20 Golden Panther A  2:27.21    2:26.82  
 15 Madison, Jeanmarie L   21 Golden Panther A  2:27.18    2:27.54  
 16 Kaisrlik, Morgan L     16 Ntc Aquatics-FL   2:27.37    2:29.90  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Slepian, Sarah N       15 Scarlet Aquatics  2:28.88    2:24.08  
 18 Kopas, Emily M         16 Una SA-FG         2:28.38    2:24.98  
 19 Debever, Mckenna V     17 Bolles School Sh  2:29.81    2:25.29  
 20 Zhu, Julien            15 Scarlet Aquatics  2:28.60    2:26.82  
 21 Fertel, Kelly A        15 Rockway Swimming  2:28.78    2:27.31  
 22 Chadwick, Jessica      18 Golden Panther A  2:29.23    2:27.33  
 23 Han, Joanna M          16 Scarlet Aquatics  2:29.45    2:28.10  
 24 Field, Madison K       15 Hilton Head Aqua  2:28.92    2:29.50  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Hauser, Kaitlyn T      15 T2 Aquatics-FL    2:30.44    2:26.77  
 26 Lydzinski, Kara M      14 X-Cel Swimming-N  2:30.43    2:27.03  
 27 Diamond, Jenna         17 Plantation Swim-  2:31.01    2:28.80  
 28 Kopas, Allison M       14 Una SA-FG         2:30.23    2:28.97  
 29 Roper, Hannah J        18 West Florida Lig  2:30.03    2:29.59  
 30 Gordon, Danielle L     16 Loggerhead Aquat  2:31.02    2:29.93  
 31 Katcher, Olivia E      17 Swim Fort Lauder  2:30.18    2:30.00  
 32 Bowser, Savannah L     15 Gulf Coast Swim-  2:30.35    2:30.01  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  7 Smith, Jordan N        20 PA-FL             2:24.70             
 21 Wilson, Nicole         22 Westminster Acad  2:28.88             
 33 Campbell, Cheriesse N  22 Plantation Swim-  2:30.80             
 36 Trematerra, Lindsey V  16 Gator Swim Club-  2:31.04             
 37 Jarmakowicz, Jordan L  19 Club Seminole-FL  2:31.06             
 38 Miller, Mary K         17 Crawfish Aquatic  2:31.15             
 39 Nasson, Stephanie A    19 Adirondack Aquat  2:31.17             
 40 Noya, Arianna          16 Metro Aquatic Cl  2:31.42             
 41 Wu, Cynthia M          16 Scarlet Aquatics  2:31.58             
 42 Deardorff, Madeleine   15 X-Cel Swimming-N  2:31.67             
 43 Hohne, Margaret L      16 Ntc Aquatics-FL   2:31.79             
 44 Aarts, Nicole B        15 Scarlet Aquatics  2:31.84             
 45 Tipton, Amanda L       16 Swim Fort Lauder  2:31.86             
 46 Vandersluis, Hannah N  18 North Palm Beach  2:31.95             
 47 Woolbright, Kathryn A  20 SYS-FL            2:32.03             
 48 Herfurth, Christina N  16 Lake Lytal Light  2:32.05             
 49 Boudreaux, Meridith L  19 City Of Lafayett  2:32.08             
 50 Fistrovic, Niki M      16 T2 Aquatics-FL    2:32.23             
 51 Wang, Karen            16 Scarlet Aquatics  2:32.39             
 52 Tang, Melinda          13 X-Cel Swimming-N  2:32.75             
 53 Simar, Sarah E         17 Crawfish Aquatic  2:32.79             
 54 Heron, Kelley E        13 South Florida Aq  2:32.80             
 55 Felix, Catherine C     18 Hilton Head Aqua  2:32.84             
 56 Robinson, Krissa A     17 Plantation Swim-  2:33.53             
 57 Zubero, Elizabeth J    15 Swim Fort Lauder  2:33.54             
 58 Carle, Alyssa M        19 Adirondack Aquat  2:33.60             
 59 Kassis, Anna R         16 Bolles School Sh  2:33.81             
 60 Rodriguez, Jessica     14 South Florida Aq  2:33.84             
 61 Willis, Cheyenne L     15 Una Ntca-FL       2:33.86             
 62 Koda, Nicole L         17 West Florida Lig  2:33.98             
 63 Hunt, Ashlyn G         14 Crawfish Aquatic  2:34.27             
 64 Kudijaroff, Sarah H    17 Crawfish Aquatic  2:34.55             
 65 Baldari, Alessandra T  13 North Palm Beach  2:34.81             
 66 Mullen, Marin          15 Una Sas-FG        2:34.93             
 67 Gavin, Kourtney C      18 Bolles School Sh  2:35.09             
 68 Mullin, Kerryn P       22 Westminster Acad  2:35.16             
 69 Lacusky, Sara M        16 Martin County Aq  2:35.73             
 70 Miller, Jessica R      18 City Of Lafayett  2:35.82             
 71 Osinski, Sara K        18 T2 Aquatics-FL    2:36.03             
 72 Klotzbach, Kylie N     17 Daytona Beach Sw  2:36.07             
 73 Marinheiro, Marcella   18 South Florida Aq  2:36.44             
 74 Devers, Aidan G        16 Adirondack Aquat  2:36.67             
 75 Aulicino, Natalie K    15 Gulliver Swim Cl  2:36.77             
 76 Hurley, Jessica E      17 Swim Florida-FL   2:37.18             
 77 Conway, Jessica M      15 Saint Andrew''s S  2:37.25             
 78 Gorham, Jessica M      17 Scarlet Aquatics  2:37.26             
 79 Carbone, Corinne E     14 Evolution Aquati  2:37.30             
 80 Earley, Shannon I      17 Hopkins Mariner-  2:37.31             
 81 Jason, Joy D           18 Tiger Aquatics S  2:37.63             
 82 Buttaci, Anna P        18 City Of Lafayett  2:38.40             
 83 Romero, Ana C          14 YMCA of Central-  2:38.72             
 84 Hudson, Camryn C       14 Lake Lytal Light  2:39.49             
 85 Frederic, Jeanne M     14 Crawfish Aquatic  2:39.62             
 86 Smiddy, Rose K         14 AK Sharks-FG      2:39.96             
 87 Ghali, Miriyam A       16 Saint Andrew''s S  2:40.45             
 88 Giglio, Marisa E       19 X-Cel Swimming-N  2:41.51             
 89 Fassler, Star D        14 South Florida Aq  2:48.99             
 -- Algee, Angela J        18 YMCA of Central-     DFS                  
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 5:41 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 20  Men 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Sequera, Juan C        19 Club Seminole-FL  2:04.71    2:04.83  
  2 Kaisrlik, Justin E     19 Ntc Aquatics-FL   2:07.95    2:07.78  
  3 Oren, Igal             21 Scarlet Aquatics  2:08.21    2:07.90  
  4 Wang, Christopher      17 Scarlet Aquatics  2:08.32    2:08.17  
  5 Rosenbaum, Ryan B      18 Swim Fort Lauder  2:08.09    2:08.91  
  6 Doxtater, Kyle A       19 Club Seminole-FL  2:08.39    2:09.26  
  7 Goldman, Brandon R     18 Coral Springs Sw  2:08.95    2:09.56  
  8 Friedel, Josh K        20 Club Seminole-FL  2:06.93    2:14.46  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Gutknecht, Chase T     18 T2 Aquatics-FL    2:11.06    2:08.23  
 10 Kang, Philip           18 Scarlet Aquatics  2:09.50    2:08.80  
 11 Thoman, Brandon R      19 T2 Aquatics-FL    2:11.10    2:09.16  
 12 Alleman, Gage C        17 Crawfish Aquatic  2:09.20    2:10.92  
 13 Leo, Marco S           16 Swim Florida-FL   2:10.63    2:10.94  
 14 Sanders, Grant L       15 Clearwater Aquat  2:10.86    2:11.60  
 15 Huang, Scott           18 Scarlet Aquatics  2:11.83    2:14.56  
 16 Dressel, Caeleb R      16 Bolles School Sh  2:12.20    2:15.39  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Groters, Jordy A       17 Davie Nadadores-  2:12.29    2:10.41  
 18 Tillotson, Jason C     15 Swim Florida-FL   2:12.61    2:11.00  
 19 Lyster, Ripley E       15 T2 Aquatics-FL    2:13.44    2:11.27  
 20 Spiropoulos, Gregory   17 Scarlet Aquatics  2:13.04    2:12.40  
 21 Springman, Riley J     17 Highlander Aquat  2:12.24    2:13.03  
 22 Deseda, Juan Pablo     16 Emil Friedman     2:13.47    2:13.50  
 23 Bessire, Harlin L      17 Highlander Aquat  2:13.49    2:13.91  
 24 Rizzo, Anthony A       16 Scarlet Aquatics  2:14.06    2:18.59  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Hosfeld, Marco A       17 Swim Fort Lauder  2:15.69    2:12.66  
 26 Evdokimov, Ilya        17 Coral Springs Sw  2:14.73    2:12.67  
 27 Warner, Shawn M        18 Saint Andrew''s S  2:14.50    2:14.88  
 28 Olano, Juan S          18 Metro Aquatic Cl  2:16.00    2:15.22  
 29 Guy, Cameron R         17 Gator Swim Club-  2:16.32    2:15.64  
 30 Torres, Justin M       15 Scarlet Aquatics  2:14.07    2:15.80  
 31 Rintel, Andreas        16 Lake Lytal Light  2:16.41    2:17.41  
 32 Long, Jack             18 Scarlet Aquatics  2:15.91    2:20.40  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  3 Rousseau, Sebastien D  22 Gator Swim Club-  2:07.76             
 18 Curby, Matthew N       20 Blue Dolfins-FL   2:12.23             
 21 Hegwein, Karl P        18 Sarasota Tsunami  2:12.40             
 25 Rojas, Marc A          19 South Florida Aq  2:13.45             
 28 Cassidy, Quinn A       17 Saint Andrew''s S  2:13.92             
 31 Jacob, Evan P          19 Loggerhead Aquat  2:14.21             
 33 Chambers, Cameron M    22 Shark Aquatics-F  2:14.68             
 35 Torres, Luke C         19 Una Sftl-FG       2:15.10             
 37 Leland, Trevor P       20 Scarlet Aquatics  2:15.76             
 40 Abreu, Maximiliano     22 Westminster Acad  2:16.03             
 43 Messuri, Michael A     18 Swim Florida-FL   2:16.59             
 44 Cantrelle, Gilles      23 Westminster Acad  2:16.69             
 45 Toro, Morgan A         15 PUR               2:17.25             
 46 Matheus, Kevin         18 Saint Andrew''s S  2:17.42             
 47 Mahaffey, Dakota W     15 Bolles School Sh  2:17.43             
 48 Alvarez, David g       17 PUR               2:17.72             
 49 Hutchinson, Mason R    17 Crawfish Aquatic  2:17.76             
 49 McGraw, Richard C      21 Scarlet Aquatics  2:17.76             
 51 Mamola, James A        17 Lake Lytal Light  2:17.85             
 52 Pavlock, Jacob T       17 North Palm Beach  2:17.88             
 53 Landi, Nicholas T      18 Una Fsla-FL       2:18.10             
 54 Lopez, Manuel G        16 Metro Aquatic Cl  2:18.22             
 55 Woodrow, Blake O       16 Gulf Coast Swim-  2:18.33             
 56 Balbo, Christopher M   15 Scarlet Aquatics  2:18.40             
 57 Basting, Parker J      18 Gator Swim Club-  2:18.48             
 58 Wathen, Alec F         19 Una Pst-FG        2:18.49             
 59 Vassallo, Victor J     19 Pompano Beach Pi  2:18.66             
 60 Martinez Cruz, Willia  16 PUR               2:18.68             
 61 Delcompare, Lucca G    15 T2 Aquatics-FL    2:18.82             
 62 Christian, Brandon A   15 West Florida Lig  2:18.86             
 63 Marcoux, Raphael       15 Swim Fort Lauder  2:19.38             
 64 Pazos, Enzo J          18 Swim Fort Lauder  2:19.46             
 65 Key, Jonathan D        21 Shark Aquatics-F  2:19.48             
 66 Billeaud, Mark W       16 City Of Lafayett  2:19.54             
 67 Monacelli, Joshua N    16 Highlander Aquat  2:19.81             
 68 Yu, Colburn C          17 X-Cel Swimming-N  2:19.88             
 69 Lebron, Luis F         20 PUR               2:20.04             
 70 Meisenheimer, John     17 YMCA of Central-  2:20.59             
 71 Rahrig, Michael T      16 Lake Lytal Light  2:20.63             
 72 Arnaud, Brian S        19 Coral Springs Sw  2:21.00             
 72 Smith, Arthur T        17 Highlander Aquat  2:21.00             
 74 Coleman, Brady K       17 Tiger Aquatics S  2:21.20             
 75 Colon, Jordan D        16 South Florida Aq  2:21.34             
 76 Harriott, Joshua K     15 Swim Florida-FL   2:21.35             
 77 Collum, David          20 Una Dbs-FL        2:21.71             
 77 Nielsen, Matthew D     17 Gulf Coast Swim-  2:21.71             
 79 Quillen, Michael B     17 Gator Swim Club-  2:21.85             
 80 Penny, Gregory R       22 Westminster Acad  2:22.31             
 81 Bach-Crosby, Eric E    17 Lake Lytal Light  2:22.73             
 82 Ortiz, Adriel I        17 Una Fsla-FL       2:22.85             
 83 Panepinto, Casey J     18 Tiger Aquatics S  2:22.91             
 84 Zacka, Edward J        17 Gulf Coast Swim-  2:23.03             
 85 Vassallo, Alejandro    17 Pompano Beach Pi  2:23.05             
 86 Simmons, Christopher   17 Crew Swimming-LA  2:23.20             
 87 Custodio, Aaron S      19 Swim Florida-FL   2:23.24             
 88 Spence, Aaron C        17 Swim Florida-FL   2:23.25             
 89 Yin, Anthony J         18 Bolles School Sh  2:23.47             
 90 Lewis, Bradford        16 Tiger Aquatics S  2:23.78             
 91 Andrasco, Jacob J      15 Bolles School Sh  2:23.92             
 92 Perez Costa, Juan A    17 Rockway Swimming  2:24.50             
 93 Herby, Collan T        17 Swim Florida-FL   2:24.51             
 94 Nestor, Arron J        17 YMCA of Central-  2:24.57             
 95 Arrieta, Alexander A   15 Metro Aquatic Cl  2:24.91             
 96 Gonzalez, Jose A       17 Rockway Swimming  2:25.39             
 97 Brooks, Walker D       15 Kissimmee Swim A  2:25.51             
 98 Ferrell, Eric A        18 Crawfish Aquatic  2:25.87             
 99 Frederic, Matthew P    17 Crawfish Aquatic  2:27.51             
100 Anderson, Joshua C     21 Shark Aquatics-F  2:29.40             
 -- Knight, David C        20 North Palm Beach                          
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 5:51 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 21  Women 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Erndl, Erika A         35 T2 Aquatics-FL      26.09      25.42  
  2 Dressel, Kaitlyn E     20 Club Seminole-FL    26.04      25.90  
  3 Bruens, Harper M       18 Unattached-FG       26.70      26.56  
  4 Merritt, Alexandria J  19 Area Tallahassee    27.02      26.81  
  5 Golovkina, Ksenia V    23 T2 Aquatics-FL      27.19      26.89  
  6 Trematerra, Lindsey V  16 Gator Swim Club-    27.19      26.97  
  7 Haan, Elise M          15 T2 Aquatics-FL      27.02      27.24  
  8 Barnard, Delaney P     17 Area Tallahassee    27.10      27.29  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Moser, Mary C          21 Scarlet Aquatics    27.36      26.77  
 10 Nava, Caroline K       16 Saint Andrew''s S    27.24      27.09  
 11 Pulte, Mollie A        17 MCA-MI              27.23      27.13  
 12 Powell, Haley L        20 Club Seminole-FL    27.23      27.25  
 13 Ruth, Brenna J         17 Saint Andrew''s S    27.32      27.26  
 14 Gillmore, Jaimee L     19 Episcopal AmberJ    27.41      27.30  
 15 Harmeling, Kierstyn S  16 Bolles School Sh    27.39      27.43  
 16 Robles, Carla A        18 Metro Aquatic Cl    27.49      27.45  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Redding, Grace C       15 Ntc Aquatics-FL     27.77      27.29  
 18 Sebastiani, Eugenia    16 Emil Friedman       27.92      27.70  
 19 Beene, Caroline L      16 Crawfish Aquatic    27.96      27.72  
 20 Trahan, Erin K         16 Crawfish Aquatic    27.93      27.93  
 21 Aubley, Brittany G     17 Bolles School Sh    27.81      27.98  
 22 Dawson, Kendall K      16 Una Fsla-FL         27.84      28.05  
 23 Turek, Michelle E      16 Clearwater Aquat    27.62      28.15  
 24 Wu, Cynthia M          16 Scarlet Aquatics    28.04      28.23  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Debever, Mckenna V     17 Bolles School Sh    28.12      27.58  
 26 Lincoln, Emma I        17 Coral Springs Sw    28.26      27.66  
 27 Carrasquillo, Ariana   15 PUR                 28.18      27.99  
 28 Lapshova, Yulia        18 Westminster Acad    28.13      28.02  
 29 Pettinger, Julianna M  16 Loggerhead Aquat    28.24      28.25  
 30 Lydzinski, Kara M      14 X-Cel Swimming-N    28.28      28.34  
 31 Schirmer, Caroline M   15 Saint Andrew''s S    28.27      28.38  
 32 Wammock, Erica L       18 Hilton Head Aqua    28.18      28.57  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 18 Casellas, Patricia     23 PUR                 27.65             
 19 Nederlanden, Jessica   20 Westminster Acad    27.75             
 20 Nord, Therese          20 Golden Panther A    27.77             
 22 Lawrenz, Emma N        20 Shark Aquatics-F    27.79             
 24 Wilson, Hannah C       21 Club Seminole-FL    27.83             
 26 Popova, Valeriia       21 Golden Panther A    27.90             
 30 Gibson-Brokop, Lindsa  20 Scarlet Aquatics    28.02             
 36 Goodson, Kristen D     19 Swim Florida-FL     28.19             
 41 Beaver, Mary C         16 Tiger Aquatics S    28.35             
 42 Brown, Alexandra L     17 X-Cel Swimming-N    28.38             
 43 Gorham, Jessica M      17 Scarlet Aquatics    28.38             
 44 Burzillo, Maria L      15 Evolution Aquati    28.40             
 45 Vandersluis, Francesc  15 North Palm Beach    28.47             
 46 Roper, Hannah J        18 West Florida Lig    28.50             
 46 Pigliacampi, Marlena   16 Ormond Holly Hil    28.50             
 48 Duranso, Katelyn R     18 Golden Panther A    28.51             
 48 Scuderi, Chelsea A     16 Saint Andrew''s S    28.51             
 50 Smiddy, Rose K         14 AK Sharks-FG        28.52             
 51 Fertel, Kelly A        15 Rockway Swimming    28.55             
 52 Rodriguez, Katelyn M   17 Tiger Aquatics S    28.56             
 53 Clarke, Madeline M     17 West Florida Lig    28.57             
 53 Algee, Angela J        18 YMCA of Central-    28.57             
 55 Rios, Yamilka          17 PUR                 28.60             
 55 Blizzard, Shannon S    22 Episcopal AmberJ    28.60             
 55 Lopez, Maria A         17 South Florida Aq    28.60             
 58 Urquidi, Nicole P      15 Gulliver Swim Cl    28.62             
 59 Adams, Chloe J         17 Plantation Swim-    28.64             
 60 Johnston, Whittaker A  16 Saint Andrew''s S    28.65             
 61 Campbell, Cheriesse N  22 Plantation Swim-    28.67             
 62 Boucher, Mary E        21 Golden Panther A    28.71             
 63 Knight, Sara C         16 Beaches Aquatic-    28.72             
 64 Kopas, Allison M       14 Una SA-FG           28.73             
 65 Hunt, Ashlyn G         14 Crawfish Aquatic    28.74             
 65 Meara, Danielle M      20 Golden Panther A    28.74             
 67 Nasson, Stephanie A    19 Adirondack Aquat    28.75             
 68 Oliva, Sophia M        17 Plantation Swim-    28.76             
 68 Pisani, Jenna M        14 Lake Lytal Light    28.76             
 70 Keith, Mckenna F       16 Saint Andrew''s S    28.77             
 70 Jonsson, Anna          18 Golden Panther A    28.77             
 72 Padial, Victoria E     17 Crawfish Aquatic    28.79             
 73 Miller, Chelsea L      17 West Florida Lig    28.82             
 73 Schirmer, Abigail F    17 Saint Andrew''s S    28.82             
 73 McCartin, Colleen J    15 Saint Andrew''s S    28.82             
 73 Coutts, Heather J      20 Una Eaj-FL          28.82             
 77 Klotzbach, Kylie N     17 Daytona Beach Sw    28.83             
 78 Renfurm, Brienne A     16 Metro Aquatic Cl    28.86             
 79 Buttaci, Anna P        18 City Of Lafayett    28.87             
 79 Dorsey, Falan          19 PUR                 28.87             
 81 Black, Clayton E       15 Tiger Aquatics S    28.88             
 82 Seidner, Mollie R      14 Hopkins Mariner-    28.89             
 82 Mejias, Valerie        16 PUR                 28.89             
 84 Haila, Meghan A        17 Bolles School Sh    28.90             
 84 Brent, Kendall J       14 Swim Florida-FL     28.90             
 86 Burgos, Maria V        16 PUR                 28.94             
 86 Debever, Taylor A      21 Bolles School Sh    28.94             
 88 Williams, Jasmine M    18 Bolles School Sh    28.95             
 89 Pacitti, Alexandra L   16 Plantation Swim-    28.99             
 89 Burns, Hannah C        16 Gator Swim Club-    28.99             
 91 Ingram, Fabiana J      16 Lake Lytal Light    29.01             
 92 Panzarino, Sydney L    17 Sarasota Tsunami    29.03             
 92 Marinheiro, Marcella   18 South Florida Aq    29.03             
 94 Balkom, Cameron A      18 Crawfish Aquatic    29.05             
 95 Jordan, Dani L         16 Swim Florida-FL     29.07             
 95 Hudson, Madison M      17 Lake Lytal Light    29.07             
 97 Suarez, Julie A        17 Lake Lytal Light    29.08             
 97 Baldari, Alessandra T  13 North Palm Beach    29.08             
 99 Moser, Allison N       18 Plantation Swim-    29.09             
100 Broullire, Blake N     15 Una High-FL         29.10             
101 Carbone, Corinne E     14 Evolution Aquati    29.12             
101 Huffman, Olivia R      14 Crawfish Aquatic    29.12             
101 Cumming, Sophia D      16 Saint Andrew''s S    29.12             
104 Nasson, Sydney M       16 Adirondack Aquat    29.17             
105 Hunter, Amber N        17 South Florida Aq    29.18             
106 Conway, Jessica M      15 Saint Andrew''s S    29.19             
106 Moring, Hannah E       15 Loggerhead Aquat    29.19             
108 Sunyak, Arianna N      20 T2 Aquatics-FL      29.27             
109 Johnson, Caitlyn A     17 Loggerhead Aquat    29.30             
110 Bozant, Emily G        20 Crew Swimming-LA    29.35             
111 Herfurth, Christina N  16 Lake Lytal Light    29.36             
111 Johnson, Lauren A      15 Loggerhead Aquat    29.36             
113 Black, Alexandria N    19 Saint Andrew''s S    29.44             
114 Cheng, Cindy L         17 YMCA of Central-    29.46             
115 Manrique, Camila       16 Plantation Swim-    29.49             
116 Sills, Ashley N        16 Tiger Aquatics S    29.50             
117 Muniz, Bianca          21 South Florida Aq    29.51             
118 Volk, Luise            15 Coral Springs Sw    29.52             
119 Gillen, Nora E         16 T2 Aquatics-FL      29.53             
120 Ellis, Brooke N        14 Gulliver Swim Cl    29.56             
121 Generoso, Rica A       15 Hopkins Mariner-    29.59             
122 Liu, Jamie G           13 X-Cel Swimming-N    29.60             
123 Heron, Kelley E        13 South Florida Aq    29.61             
124 Sherman, Zoe A         14 YMCA of Central-    29.68             
125 Winnan, Brynja C       20 Scarlet Aquatics    29.69             
126 Ghali, Miriyam A       16 Saint Andrew''s S    29.76             
127 Torres, Julianne C     17 Scarlet Aquatics    29.80             
128 Mason, Audrey N        15 Coral Springs Sw    29.98             
129 Romero, Aura I         19 YMCA of Central-    30.00             
129 Mahl, Abby L           16 Crew Swimming-LA    30.00             
131 DeReus, Heather M      16 Aquatic Club Of-    30.07             
132 Campbell, Hannah M     16 Daytona Beach Sw    30.21             
133 Seagraves, Bethany M   14 Tiger Aquatics S    30.22             
134 Magrino, Alexandria L  16 YMCA of Central-    30.23             
134 Pittinger, Isabella G  13 Coral Springs Sw    30.23             
136 Madden, Emma R         17 Saint Andrew''s S    30.46             
 -- Hicks, Ashley N        21 Club Seminole-FL                          
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 5:53 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 22  Men 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Deborde, Bradley T     21 Una Gsc-FL          23.25      22.94  
  2 Murray, Paul L         21 Una Nole-FL         23.23      23.02  
  3 Weber, Mark A          22 Club Seminole-FL    23.35      23.13  
  4 Tjon A Joe, Renzo J    18 Davie Nadadores-    23.31      23.47  
  5 Forbes, Alexander K    25 Central Florida-    23.57      23.54  
  6 Rogers, Kevin J        20 Club Seminole-FL    23.52      23.57  
  7 Lambert, David W       20 Unattached-FL       23.54      23.62  
  8 Arbuzov, Andrey        23 Davie Nadadores-    23.55      23.66  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Gomez, Roberto         25 Davie Nadadores-    23.57      23.73  
 10 Barbar, Anthony J      20 Westminster Acad    23.75      23.75  
 11 Carter, Dylan J        17 Davie Nadadores-    23.64      23.78  
 12 Duggan, Sean M         19 Highlander Aquat    23.77      23.80  
 13 Fiorillo, Brian D      20 Una Gsc-FL          23.87      23.82  
 13 Ramirez, Daniel Z      20 Westminster Acad    23.90      23.82  
 15 Lassley, Logan H       20 Una Wasc-FG         23.58      23.83  
 16 Kohner, Gage S         17 Saint Andrew''s S    23.81      24.14  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Ballestas, Julian F    18 Metro Aquatic Cl    24.06      24.21  
 18 Romany, Joshua D       17 Davie Nadadores-    24.24      24.36  
 19 Coombs, Jason S        18 Blue Dolfins-FL     24.35      24.51  
 20 Matheus, Kevin         18 Saint Andrew''s S    24.73      24.59  
 20 Spiric, Stefan         16 West Florida Lig    24.58      24.59  
 22 Pena, Alexander E      17 Highlander Aquat    24.83      25.11  
 23 Cooper, Corbin M       17 Highlander Aquat    24.85      25.12  
 24 Brennock, John E       17 Loggerhead Aquat    24.84      25.19  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Bone, Colin M          15 Crawfish Aquatic    24.95      24.53  
 26 Bungert, Max J         17 Gator Swim Club-    24.97      24.95  
 27 Cline, Cody T          15 Wahoo''s of Welli    25.07      25.10  
 28 Marcoux, Raphael       15 Swim Fort Lauder    24.91      25.11  
 28 Sims, J.R.             18 Una Nole-FL         24.94      25.11  
 30 Erickson, Dane R       17 T2 Aquatics-FL      24.95      25.28  
 31 Evdokimov, Ilya        17 Coral Springs Sw    25.02      25.31  
 32 Boisson-Yates, Keegan  18 Coral Springs Sw    25.03      25.55  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Vyatchanin, Arkady     29 UN-NY-MR            23.91             
 18 Edwards, Zachary P     21 Bolles School Sh    23.99             
 19 Vera-Ortiz, Joe        21 Davie Nadadores-    24.03             
 21 Kingsford, Jake A      19 Club Seminole-FL    24.10             
 22 Robbins, Daniel D      21 Westminster Acad    24.11             
 24 Sullivan, Garland W    21 Westminster Acad    24.26             
 26 Apple, Ian D           19 Una Bss-FL          24.39             
 27 Fantauzzi, Anthony S   19 PUR                 24.40             
 28 Wilmoth, Kevin B       21 Bolles School Sh    24.41             
 29 Knight, David C        20 North Palm Beach    24.55             
 31 Collazo, Kenneth       19 PUR                 24.66             
 32 Goossen, Levar M       20 Gator Swim Club-    24.69             
 33 Swanbeck, Robert J     21 Club Seminole-FL    24.73             
 44 Oren, Igal             21 Scarlet Aquatics    25.03             
 47 Brennan, Aidan P       18 T2 Aquatics-FL      25.12             
 48 Howerton, Clayton H    16 Bolles School Sh    25.12             
 49 Phillips, Jacob L      20 Westminster Acad    25.14             
 50 Parada, Ivan R         18 South Florida Aq    25.19             
 51 McKinney, William H    17 Bolles School Sh    25.20             
 52 Stamper, Bradley A     18 Bolles School Sh    25.21             
 53 Selby, Christian A     16 Davie Nadadores-    25.22             
 54 Tapia Nadales, Frank   20 Clearwater Aquat    25.24             
 55 Andrews, Richard T     20 Lake Lytal Light    25.25             
 56 Moody, Chad H          17 Pompano Beach Pi    25.27             
 56 Gibbons, Vincent       16 UN-NJ               25.27             
 58 Schumacher Duque, Dav  17 T2 Aquatics-FL      25.40             
 59 Van Vliet, Austin M    19 Tampa YMCA Swimm    25.41             
 59 Brenner, Marcel        19 Humboldt            25.41             
 61 Briggs, Joseph P       17 Area Tallahassee    25.52             
 62 Spiropoulos, Gregory   17 Scarlet Aquatics    25.54             
 63 Heath, Grady W         16 Bolles School Sh    25.57             
 63 Wright, Taylor M       19 West Florida Lig    25.57             
 65 Bessire, Harlin L      17 Highlander Aquat    25.59             
 66 Guy, Cameron R         17 Gator Swim Club-    25.64             
 67 Wiley, Jose A          20 PUR                 25.65             
 68 Adan, Bradley          17 Rockway Swimming    25.69             
 69 Desrosiers, Kyle E     17 Coral Springs Sw    25.73             
 70 Chan, Jeffrey          17 X-Cel Swimming-N    25.75             
 71 Seagraves, Nicholas M  16 Tiger Aquatics S    25.78             
 72 Halliburton, Andrew S  19 Westminster Acad    25.79             
 73 Brunault, Paden T      18 Highlander Aquat    25.83             
 74 Zook, Justin D         27 Una Pomp-FG         25.87             
 75 Borel, Nathan A        17 Tiger Aquatics S    25.88             
 76 Tong, Eric H           14 X-Cel Swimming-N    25.89             
 76 Simmons, Christopher   17 Crew Swimming-LA    25.89             
 78 Boscaino, Nazareno     15 Clearwater Aquat    25.90             
 78 Collum, David          20 Una Dbs-FL          25.90             
 80 Gullage, Richard P     17 Metro Aquatic Cl    25.92             
 81 Hargrave, Benjamin S   18 Adirondack Aquat    25.95             
 82 Morante, Carlo M       20 South Florida Aq    25.97             
 83 Conrad, Nicholas C     16 Saint Andrew''s S    25.98             
 84 Wathen, Alec F         19 Una Pst-FG          25.99             
 85 Perkins, Ian N         18 YMCA of Central-    26.01             
 86 Marsolek, Dylan J      19 Plantation Swim-    26.03             
 86 Bing, Erik R           22 Daytona Beach Sw    26.03             
 86 Bach-Crosby, Eric E    17 Lake Lytal Light    26.03             
 89 Grenfell, Brady D      16 Tiger Aquatics S    26.06             
 90 Uselis, Taylor A       17 Clearwater Aquat    26.08             
 91 Monacelli, Joshua N    16 Highlander Aquat    26.13             
 92 Plough, Gerald F       16 Crew Swimming-LA    26.21             
 93 Davis, Che L           15 North Miami Swim    26.24             
 93 Perez Costa, Juan A    17 Rockway Swimming    26.24             
 95 Mestre, Alberto        14 Emil Friedman       26.26             
 96 Dejean, Silas A        17 Crawfish Aquatic    26.34             
 96 Ferrell, Eric A        18 Crawfish Aquatic    26.34             
 98 Cho, Sang W            18 Sarasota Tsunami    26.35             
 99 Shelley, James J       20 Shark Aquatics-F    26.37             
100 Russo, Andres E        15 Ntc Aquatics-FL     26.40             
100 Smith, Arthur T        17 Highlander Aquat    26.40             
102 Valery, Gustavo E      15 South Florida Aq    26.42             
103 Andrews, Parker C      16 Bolles School Sh    26.44             
104 Capote, Ryan A         15 South Florida Aq    26.48             
105 Madeira, Miguel M      16 Metro Aquatic Cl    26.52             
106 Gonzalez, Jose A       17 Rockway Swimming    26.94             
107 Malone, William D      16 Martin County Aq    26.98             
108 Sibley, Derek R        19 North Miami Swim    27.03             
109 Babi, Endi             25 South Florida Aq    27.27             
110 Capote, Roger A        17 South Florida Aq    27.91             
111 Rodriguez, Alex        22 South Florida Aq    30.02             
112 Groters, Jordy A       17 Davie Nadadores-    30.55             
 -- Olivares, Austin G     19 YMCA of Central-                      
 -- Penny, Gregory R       22 Westminster Acad     DFS                  
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 6:13 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 23  Women 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Driscoll, Lauren N     19 Swim Fort Lauder  4:19.21    4:15.78  
  2 Brent, Kendall J       14 Swim Florida-FL   4:19.33    4:17.85  
  3 Williams, Cecilia A    17 Area Tallahassee  4:21.75    4:19.38  
  4 Moroney, Megan J       16 Saint Andrew''s S  4:20.58    4:20.44  
  5 Wittman, Alexandria L  17 Clearwater Aquat  4:23.25    4:22.35  
  6 Williams, Kahra C      15 Gator Swim Club-  4:22.47    4:22.56  
  7 Duggan, Katherine E    16 Highlander Aquat  4:23.80    4:23.52  
  8 Smith, Jordan N        20 PA-FL             4:24.03    4:23.96  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Shimansky, Tierney L   16 Gator Swim Club-  4:25.86    4:21.67  
 10 Marinheiro, Melissa M  16 South Florida Aq  4:25.58    4:24.97  
 11 Casey, Kendal A        18 Daytona Beach Sw  4:26.46    4:24.99  
 12 Earley, Erin C         14 Hopkins Mariner-  4:27.99    4:28.13  
 13 Hargrave, Sarah J      18 Adirondack Aquat  4:29.79    4:28.73  
 14 Sanchez, Namilla S     15 Gulliver Swim Cl  4:29.08    4:28.85  
 15 Paez, Isabella         17 Metro Aquatic Cl  4:29.30    4:29.38  
 16 Tallier, Sophie T      16 Scarlet Aquatics  4:27.75    4:31.60  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Neidigh, Ashley A      18 Bolles School Sh  4:30.81    4:23.81  
 18 Jordan, Dani L         16 Swim Florida-FL   4:29.99    4:29.90  
 19 Bowser, Savannah L     15 Gulf Coast Swim-  4:30.57    4:30.74  
 20 Illenye, Ashley A      16 Scarlet Aquatics  4:32.59    4:31.31  
 21 Hammond, Emily A       18 Hilton Head Aqua  4:32.47    4:31.98  
 22 Katcher, Olivia E      17 Swim Fort Lauder  4:30.16    4:34.99  
 23 Pisani, Jenna M        14 Lake Lytal Light  4:32.75    4:35.45  
 24 Felix, Elizabeth J     16 Hilton Head Aqua  4:32.26    4:39.53  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Rodriguez, Katelyn M   17 Tiger Aquatics S  4:34.95    4:31.64  
 26 Urquidi, Nicole P      15 Gulliver Swim Cl  4:34.31    4:33.33  
 27 Barczyk, Victoria E    16 City Of Lafayett  4:36.29    4:33.43  
 28 Aarts, Nicole B        15 Scarlet Aquatics  4:34.36    4:33.46  
 29 Zhu, Julien            15 Scarlet Aquatics  4:34.23    4:34.30  
 30 Black, Clayton E       15 Tiger Aquatics S  4:35.08    4:35.04  
 31 Liu, Jamie G           13 X-Cel Swimming-N  4:33.28    4:36.22  
 32 Iturbe, Astrid         16 Emil Friedman     4:34.01    4:37.30  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  4 Smiddy, Clara M        17 AK Sharks-FG      4:20.78             
 20 Cuda, Josie M          19 Club Seminole-FL  4:30.36             
 21 Guinee, Brittany A     21 Scarlet Aquatics  4:30.57             
 29 Woolbright, Kathryn A  20 SYS-FL            4:33.91             
 34 Boucher, Mary E        21 Golden Panther A  4:34.86             
 37 Langford, Olivia G     19 Swim Florida-FL   4:36.01             
 39 Torres, Julianne C     17 Scarlet Aquatics  4:37.08             
 40 Noya, Arianna          16 Metro Aquatic Cl  4:37.22             
 41 Mulvenna, Ann C        14 Scarlet Aquatics  4:37.49             
 42 Boudreaux, Meridith L  19 City Of Lafayett  4:37.97             
 43 Suarez, Julie A        17 Lake Lytal Light  4:38.76             
 44 Felix, Catherine C     18 Hilton Head Aqua  4:39.14             
 45 Hornedo, Zuleimarie    21 PUR               4:39.50             
 46 Jonsson, Anna          18 Golden Panther A  4:42.35             
 47 Soares, Eugenia        16 Emil Friedman     4:42.60             
 48 Carlisle, Caroline A   20 Scarlet Aquatics  4:46.14             
 49 Fistrovic, Niki M      16 T2 Aquatics-FL    4:46.47             
 50 Lapshova, Yulia        18 Westminster Acad  4:47.46             
 51 Bolgan, Mary M         18 Hilton Head Aqua  4:52.50             
 -- Chadwick, Jessica      18 Golden Panther A                      
 -- Wilson, Nicole         22 Westminster Acad     DFS              
 -- Smiddy, Rose K         14 AK Sharks-FG         DFS              
 -- Squartino, Geena       17 SwimFast-FG                               
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 6:32 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Rosenbaum, Ryan B      18 Swim Fort Lauder  4:02.35    4:01.81  
  2 Frayler, Arthur        19 GAAC-MA           4:03.36    4:01.96  
  3 Boscaino, Nazareno     15 Clearwater Aquat  4:04.78    4:02.17  
  4 Fortier, Scott J       18 Area Tallahassee  4:02.29    4:02.80  
  5 Hirschberger, Matthew  14 Clearwater Aquat  4:04.62    4:04.99  
  6 Davila, Rafael A       15 Gator Swim Club-  4:04.43    4:06.86  
  7 Hilzen, Robert M       18 Scarlet Aquatics  4:03.93    4:08.10  
  8 Rogers, Kevin J        20 Club Seminole-FL  4:05.50    4:10.49  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Silva, William B       20 Gator Swim Club-  4:06.80    3:59.77  
 10 Tapia Nadales, Frank   20 Clearwater Aquat  4:06.37    4:02.07  
 11 Rutkin, Lance J        18 Swim Fort Lauder  4:06.76    4:03.34  
 12 Samuelson, Logan B     17 Swim Florida-FL   4:06.32    4:03.67  
 13 Deedrick, John T       21 Club Seminole-FL  4:06.35    4:06.95  
 14 Uselis, Taylor A       17 Clearwater Aquat  4:07.06    4:07.01  
 15 Ordaz, Eric            16 T2 Aquatics-FL    4:07.36    4:07.41  
 16 Kaisrlik, Justin E     19 Ntc Aquatics-FL   4:05.93    4:11.65  
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Riepe, Nicholas P      18 Scarlet Aquatics  4:08.81    4:05.15  
 18 Geunes, Eric P         15 Gator Swim Club-  4:08.13    4:06.46  
 19 Nielsen, Matthew D     17 Gulf Coast Swim-  4:08.79    4:07.50  
 20 Haley, Connor A        18 Adirondack Aquat  4:09.57    4:09.22  
 21 Long, Jack             18 Scarlet Aquatics  4:08.80    4:09.32  
 22 De Pawlikowski, Bolec  16 Metro Aquatic Cl  4:07.80    4:09.72  
 23 Stobbe, Eric A         17 Scarlet Aquatics  4:08.32    4:09.94  
 24 Bungert, Max J         17 Gator Swim Club-  4:09.64    4:15.51  
 
                        === D - Final ===                         
 
 25 Messuri, Michael A     18 Swim Florida-FL   4:12.91    4:06.50  
 26 Doo, Kevin D           15 Scarlet Aquatics  4:12.52    4:09.54  
 27 Hollowsky, Liam O      16 T2 Aquatics-FL    4:10.97    4:09.58  
 28 Lemarie, Shawn R       16 T2 Aquatics-FL    4:09.95    4:09.65  
 29 Woodrow, Blake O       16 Gulf Coast Swim-  4:10.35    4:09.96  
 30 Miller, John H         17 Crawfish Aquatic  4:11.83    4:10.61  
 31 Boscaino, Ludovico     15 Clearwater Aquat  4:10.12    4:14.20  
 32 Zacka, Edward J        17 Gulf Coast Swim-  4:12.96    4:15.15  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 18 Sanchez, Alex G        23 Davie Nadadores-  4:07.85             
 24 Thompson, Matthew R    20 West Florida Lig  4:09.46             
 29 Pisani, William J      15 Lake Lytal Light  4:10.15             
 31 Bone, Colin M          15 Crawfish Aquatic  4:10.59             
 34 Leland, Trevor P       20 Scarlet Aquatics  4:11.88             
 35 Chambers, Cameron M    22 Shark Aquatics-F  4:12.26             
 37 Rojas, Marc A          19 South Florida Aq  4:12.67             
 40 Akker, Lucas A         22 West Florida Lig  4:13.02             
 41 Romany, Joshua D       17 Davie Nadadores-  4:13.24             
 42 Balbo, Christopher M   15 Scarlet Aquatics  4:13.41             
 43 Andrews, Richard T     20 Lake Lytal Light  4:13.61             
 44 Basalo, Miguel A       16 Metro Aquatic Cl  4:13.97             
 45 Hammond, James J       16 Hilton Head Aqua  4:14.25             
 46 Christian, Brandon A   15 West Florida Lig  4:14.41             
 47 Marsolek, Dylan J      19 Plantation Swim-  4:14.54             
 48 Brennan, Aidan P       18 T2 Aquatics-FL    4:14.96             
 49 Gonzalez, Sergio B     21 Gator Swim Club-  4:15.02             
 50 Warner, Shawn M        18 Saint Andrew''s S  4:16.10             
 51 Stamper, Bradley A     18 Bolles School Sh  4:16.11             
 52 Quillen, Michael B     17 Gator Swim Club-  4:17.12             
 53 Norris, Christopher J  20 Area Tallahassee  4:17.21             
 54 Gutknecht, Chase T     18 T2 Aquatics-FL    4:17.67             
 55 Huang, Scott           18 Scarlet Aquatics  4:18.54             
 56 Fernandez, Arturo      15 Emil Friedman     4:19.49             
 57 Deseda, Carlos         14 Emil Friedman     4:19.71             
 58 Rizzo, Anthony A       16 Scarlet Aquatics  4:20.26             
 59 Selby, Christian A     16 Davie Nadadores-  4:20.69             
 60 Marquez, Alexis A      27 Ntc Aquatics-FL   4:21.19             
 61 Fernandez, Eladio      14 Emil Friedman     4:21.20             
 62 Martinez Cruz, Willia  16 PUR               4:22.06             
 63 Meisenheimer, John     17 YMCA of Central-  4:23.69             
 64 Arrieta, Alexander A   15 Metro Aquatic Cl  4:27.31             
 65 Pineda, Michael J      17 T2 Aquatics-FL    4:28.74             
 -- Leo, Marco S           16 Swim Florida-FL      DFS              
 -- Duggan, Sean M         19 Highlander Aquat                          
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 7:24 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 25  Women 400 LC Meter Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 T2 Aquatics-FL  ''A''                 4:08.68    4:10.62  
     1) Haan, Elise M 15              2) Golovkina, Ksenia V 23       
     3) Mueller, Justine L 26         4) Erndl, Erika A 35            
  2 Saint Andrew''s S-FG  ''A''            4:18.21    4:22.92  
     1) Karosas, Tasija A 17          2) Bradford-Feldman, Rachael R 1
     3) Moroney, Megan J 16           4) Nava, Caroline K 16          
  3 Crawfish Aquatic-LA  ''A''            4:25.36    4:27.57  
     1) Beene, Caroline L 16          2) Balkom, Cameron A 18         
     3) Trahan, Erin K 16             4) Padial, Victoria E 17        
  4 Scarlet Aquatics-NJ  ''B''            4:24.09    4:27.68  
     1) Aarts, Nicole B 15            2) Han, Joanna M 16             
     3) Moser, Mary C 21              4) Torres, Julianne C 17        
  5 Gator Swim Club-FL  ''A''             4:36.20    4:27.76  
     1) Shimansky, Tierney L 16       2) Burns, Hannah C 16           
     3) Williams, Kahra C 15          4) Trematerra, Lindsey V 16     
  6 Scarlet Aquatics-NJ  ''A''            4:22.66    4:27.78  
     1) Pfaff, Morgan S 19            2) Slepian, Sarah N 15          
     3) Guinee, Brittany A 21         4) Wu, Cynthia M 16             
  7 Swim Fort Lauder-FG  ''A''            4:26.60    4:29.40  
     1) Driscoll, Lauren N 19         2) McKnight, Lindsey L 19       
     3) Tipton, Amanda L 16           4) Katcher, Olivia E 17         
  8 Westminster Acad-FG  ''A''            4:33.92    4:30.29  
     1) Remersaro, Ines 20            2) Mullin, Kerryn P 22          
     3) Wilson, Nicole 22             4) Nederlanden, Jessica T 20    
  9 Bolles School Sh-FL  ''A''            4:32.20    4:30.86  
     1) Debever, Mckenna V 17         2) Haila, Meghan A 17           
     3) Neidigh, Ashley A 18          4) Harmeling, Kierstyn S 16     
 10 Golden Panther A-FG  ''A''            4:28.18    4:31.07  
     1) Popova, Valeriia 21           2) Madison, Jeanmarie L 21      
     3) Nord, Therese 20              4) Chadwick, Jessica 18         
 11 PUR  ''A''                            4:33.12    4:32.27  
     1) Carlo, Erika A 17             2) Casellas, Patricia 23        
     3) Dorsey, Falan 19              4) Carrasquillo, Ariana 15      
 12 Saint Andrew''s S-FG  ''B''            4:32.01    4:33.12  
     1) Goodwin, Darby E 16           2) Madden, Emma R 17            
     3) Conway, Jessica M 15          4) Ruth, Brenna J 17            
 13 Adirondack Aquat-NE  ''A''            4:40.04    4:33.63  
     1) Devers, Aidan G 16            2) Carle, Alyssa M 19           
     3) Hargrave, Sarah J 18          4) Nasson, Stephanie A 19       
 14 Metro Aquatic Cl-FG  ''A''            4:27.43    4:34.13  
     1) Renfurm, Brienne A 16         2) Noya, Arianna 16             
     3) Paez, Isabella 17             4) Robles, Carla A 18           
 15 Plantation Swim-FG  ''A''             4:36.99    4:34.39  
     1) Abad, Meagan M 16             2) Randolph, Courtney M 21      
     3) Robinson, Krissa A 17         4) Oliva, Sophia M 17           
 16 X-Cel Swimming-NJ  ''A''              4:35.03    4:34.77  
     1) Ngu, Jacqueline S 13          2) Brown, Alexandra L 17        
     3) Tang, Melinda 13              4) Lydzinski, Kara M 14         
 17 Ntc Aquatics-FL  ''A''                4:38.98    4:35.57  
     1) Hohne, Margaret L 16          2) Kaisrlik, Morgan L 16        
     3) Holt, Morgan A 15             4) Redding, Grace C 15          
 18 South Florida Aq-FG  ''A''            4:31.09    4:37.99  
     1) Marinheiro, Marcella M 18     2) Rodriguez, Jessica 14        
     3) Lopez, Maria A 17             4) Marinheiro, Melissa M 16     
 19 Swim Florida-FL  ''A''                4:34.55    4:39.06  
     1) Goodson, Kristen D 19         2) Langford, Olivia G 19        
     3) Hurley, Jessica E 17          4) Brent, Kendall J 14          
 20 PUR  ''B''                            4:38.95    4:39.27  
     1) Vega Rosario, Natasha 16      2) Burgos, Maria V 16           
     3) Rosario, Marines 16           4) Rios, Yamilka 17             
 21 West Florida Lig-FL  ''A''            4:45.91    4:39.69  
     1) Miller, Chelsea L 17          2) Koda, Nicole L 17            
     3) Clarke, Madeline M 17         4) Roper, Hannah J 18           
 22 Crawfish Aquatic-LA  ''B''            4:38.14    4:39.91  
     1) Kudijaroff, Sarah H 17        2) Simar, Sarah E 17            
     3) Hunt, Ashlyn G 14             4) Miller, Amy E 15             
 23 Hilton Head Aqua-SC  ''A''            4:34.76    4:41.55  
     1) Felix, Elizabeth J 16         2) Field, Madison K 15          
     3) Hammond, Emily A 18           4) Wammock, Erica L 18          
 24 South Florida Aq-FG  ''B''            4:46.16    4:41.86  
     1) Heron, Kelley E 13            2) Muniz, Bianca 21             
     3) Hunter, Amber N 17            4) Herman, Kylie F 16           
 25 Plantation Swim-FG  ''B''             4:47.65    4:42.56  
     1) Diamond, Jenna 17             2) Wozab, Natalya L 15          
     3) Moser, Allison N 18           4) Campbell, Cheriesse N 22     
 26 Gulliver Swim Cl-FG  ''A''            4:47.32    4:42.82  
     1) Aulicino, Natalie K 15        2) Sanchez, Mashlie N 17        
     3) Sanchez, Namilla S 15         4) Urquidi, Nicole P 15         
 27 T2 Aquatics-FL  ''B''                 4:43.60    4:44.80  
     1) Arbelaez, Melissa 16          2) Gillen, Nora E 16            
     3) Hauser, Kaitlyn T 15          4) Fistrovic, Niki M 16         
 28 Evolution Aquati-NE  ''A''            4:38.93    4:44.98  
     1) Lie, Alison F 16              2) Kean, Erin M 15              
     3) Carbone, Corinne E 14         4) Burzillo, Maria L 15         
 29 Hopkins Mariner-CT  ''A''             4:51.15    4:48.30  
     1) Generoso, Rica A 15           2) Earley, Erin C 14            
     3) Wargo, Elizabeth L 14         4) Seidner, Mollie R 14         
 30 Adirondack Aquat-NE  ''B''            4:47.50    4:48.42  
     1) Nasson, Sydney M 16           2) Proulx, Colleen E 15         
     3) Eck, Taylor M 13              4) Fromkin, Sydney E 17         
 31 City Of Lafayett-LA  ''B''            4:54.84    4:49.79  
     1) Barczyk, Victoria E 16        2) Bordelon, Nicole E 16        
     3) Boudreaux, Meridith L 19      4) Buttaci, Anna P 18           
 32 Hilton Head Aqua-SC  ''B''            4:20.93Y   4:53.97  
     1) Kurtz, Karah M 14             2) Gill, Victoria E 14          
     3) Felix, Catherine C 18         4) Bolgan, Mary M 18            
 33 Hopkins Mariner-CT  ''B''             4:59.92    5:00.55  
     1) Gustinis, Grace E 13          2) Flaherty, Hannah N 14        
     3) Smith, Olivia G 14            4) Earley, Shannon I 17         
 34 City Of Lafayett-LA  ''A''            4:55.18    5:08.42  
     1) Miller, Jessica R 18          2) Olivier, Alison P 16         
     3) Latiolais, Randi M 17         4) Viator, Taylor J 16          
 35 Evolution Aquati-NE  ''B''            4:54.66    5:09.45  
     1) Doyle, Lilian E 14            2) Coffey, Bridget C 16         
     3) Le, Kim T 16                  4) Kean, Meghan R 17                
    
 YCF Swimming                                    7/20/2013 - 7:28 PM
        2013 SZS Summer Sectionals - 7/18/2013 to 7/21/2013         
                 2013 Southern Zone South Sectional                 
                    YMCA Aquatic Center, Orlando                    
 
 Event 26  Men 400 LC Meter Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Westminster Acad-FG  ''A''            3:53.21    3:49.73  
     1) Ramirez, Daniel Z 20          2) Penny, Gregory R 22          
     3) Abreu, Maximiliano 22         4) Barbar, Anthony J 20         
  2 Westminster Acad-FG  ''B''            4:02.81    3:56.25  
     1) Robbins, Daniel D 21          2) Cantrelle, Gilles 23         
     3) Sullivan, Garland W 21        4) Phillips, Jacob L 20         
  3 Crawfish Aquatic-LA  ''A''            3:58.59    3:56.89  
     1) Alleman, Gage C 17            2) Dejean, Silas A 17           
     3) Hutchinson, Mason R 17        4) Bone, Colin M 15             
  4 Scarlet Aquatics-NJ  ''B''            3:59.27    3:57.54  
     1) Kang, Philip 18               2) Oren, Igal 21                
     3) Wang, Christopher 17          4) Long, Jack 18                
  5 Bolles School Sh-FL  ''A''            3:57.09    3:58.62  
     1) Mahaffey, Dakota W 15         2) Edwards, Zachary P 21        
     3) McKinney, William H 17        4) Wilmoth, Kevin B 21          
  6 Bolles School Sh-FL  ''B''            4:10.11    3:58.74  
     1) Howerton, Clayton H 16        2) Andrews, Parker C 16         
     3) Dressel, Caeleb R 16          4) Stamper, Bradley A 18        
  7 Metro Aquatic Cl-FG  ''A''            4:00.79    3:59.13  
     1) De Pawlikowski, Boleck 16     2) Omana, Carlos T 20           
     3) Olano, Juan S 18              4) Ballestas, Julian F 18       
  8 Saint Andrew''s S-FG  ''A''            4:04.82    3:59.24  
     1) Hayhoe, Luke K 17             2) Cassidy, Quinn A 17          
     3) Warner, Shawn M 18            4) Kohner, Gage S 17            
  9 Swim Fort Lauder-FG  ''A''            3:58.04    3:59.32  
     1) Andrade, Vicente 24           2) Rosenbaum, Ryan B 18         
     3) Pazos, Enzo J 18              4) Rutkin, Lance J 18           
 10 PUR  ''A''                            3:57.29    4:00.89  
     1) Morales, Yeziel 17            2) Toro, Morgan A 15            
     3) Solivan, Andres 16            4) Martinez Cruz, William 16    
 11 PUR  ''B''                            4:04.92    4:01.50  
     1) Wiley, Jose A 20              2) Alvarez, David g 17          
     3) Fantauzzi, Anthony S 19       4) Collazo, Kenneth 19          
 12 T2 Aquatics-FL  ''A''                 4:07.11    4:03.08  
     1) Ordaz, Eric 16                2) Lyster, Ripley E 15          
     3) Thoman, Brandon R 19          4) Brennan, Aidan P 18          
 13 Lake Lytal Light-FG  ''A''            4:07.63    4:04.22  
     1) Pisani, William J 15          2) Rintel, Andreas 16           
     3) Rahrig, Michael T 16          4) Andrews, Richard T 20        
 14 Scarlet Aquatics-NJ  ''A''            3:59.43    4:06.13  
     1) Stobbe, Eric A 17             2) Huang, Scott 18              
     3) Doo, Kevin D 15               4) Hilzen, Robert M 18          
 15 T2 Aquatics-FL  ''B''                 4:14.60    4:06.63  
     1) Gutknecht, Chase T 18         2) Schumacher Duque, David M 17 
     3) Delcompare, Lucca G 15        4) Erickson, Dane R 17          
 16 South Florida Aq-FG  ''B''            4:13.55    4:10.55  
     1) Morante, Carlo M 20           2) Rojas, Marc A 19             
     3) Gonzalez, Matthew J 18        4) Valery, Gustavo E 15         
 17 Swim Florida-FL  ''A''                3:59.45    4:12.36  
     1) Samuelson, Logan B 17         2) Tillotson, Jason C 15        
     3) Leo, Marco S 16               4) Messuri, Michael A 18        
 18 X-Cel Swimming-NJ  ''A''              4:11.86    4:12.42  
     1) Deng, Richard 15              2) Andronov, Daniel R 17        
     3) Chan, Jeffrey 17              4) Tong, Eric H 14              
 19 Emil Friedman  ''A''                  4:04.12    4:13.27  
     1) Vegas, Gonzalo 16             2) Deseda, Juan Pablo 16        
     3) Deseda, Carlos 14             4) Fernandez, Eladio 14         
 20 West Florida Lig-FL  ''A''            4:05.63    4:15.41  
     1) Spiric, Stefan 16             2) Pliss, Daniel A 17           
     3) Thompson, Matthew R 20        4) Akker, Lucas A 22            
 21 Swim Florida-FL  ''B''                4:18.84    4:19.50  
     1) Harriott, Joshua K 15         2) Custodio, Aaron S 19         
     3) Herby, Collan T 17            4) Spence, Aaron C 17           
 22 City Of Lafayett-LA  ''A''            4:21.22    4:27.47  
     1) Billeaud, Mark W 16           2) McCollough, Austin M 17      
     3) Davidson, Bryce C 17          4) Cook, Samuel H 18            
 23 Gator Swim Club-FL  ''A''             4:23.58    4:27.60  
     1) Quillen, Michael B 17         2) Guy, Cameron R 17            
     3) Basting, Parker J 18          4) Bungert, Max J 17            
 -- South Florida Aq-FG  ''A''            4:03.68         DQ  
     1) Lucas, Juan S 14              2) Rodriguez, Alex 22           
     3) Babi, Endi 25                 4) Parada, Ivan R 18            
 -- Metro Aquatic Cl-FG  ''B''            4:13.50         DQ  
     1) Gullage, Richard P 17         2) Lopez, Manuel G 16           
     3) Arrieta, Alexander A 15       4) Madeira, Miguel M 16         
 -- Clearwater Aquat-FL  ''A''            4:31.21         NS