ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
USA Swimming Sectionals, Orlando
3/18/2012-3/18/2012
Orlando, USA


    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 1  Women 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mann, Rebecca W        14 CLEARWATER AQUAT 16:37.18   16:16.82  
                 29.42      1:01.09 (31.67)
        1:33.54 (32.45)     2:06.00 (32.46)
        2:38.80 (32.80)     3:11.41 (32.61)
        3:44.27 (32.86)     4:16.97 (32.70)
        4:49.83 (32.86)     5:22.73 (32.90)
        5:55.61 (32.88)     6:28.48 (32.87)
        7:01.41 (32.93)     7:33.94 (32.53)
        8:06.90 (32.96)     8:39.54 (32.64)
        9:12.44 (32.90)     9:45.21 (32.77)
       10:17.97 (32.76)    10:50.89 (32.92)
       11:23.85 (32.96)    11:56.29 (32.44)
       12:29.03 (32.74)    13:01.66 (32.63)
       13:34.58 (32.92)    14:07.27 (32.69)
       14:40.26 (32.99)    15:12.83 (32.57)
       15:45.30 (32.47)    16:16.82 (31.52)
  2 Thompson, Claire A     23 UNA GSC-FL       16:54.25   17:06.10  
                 31.96      1:06.48 (34.52)
        1:41.07 (34.59)     2:15.60 (34.53)
        2:50.16 (34.56)     3:24.46 (34.30)
        3:58.84 (34.38)     4:33.06 (34.22)
        5:07.11 (34.05)     5:41.28 (34.17)
        6:15.50 (34.22)     6:49.55 (34.05)
        7:23.49 (33.94)     7:57.88 (34.39)
        8:32.18 (34.30)     9:06.26 (34.08)
        9:40.25 (33.99)    10:14.38 (34.13)
       10:48.27 (33.89)    11:22.65 (34.38)
       11:56.77 (34.12)    12:31.15 (34.38)
       13:05.48 (34.33)    13:39.98 (34.50)
       14:14.25 (34.27)    14:48.92 (34.67)
       15:23.40 (34.48)    15:57.84 (34.44)
       16:32.31 (34.47)    17:06.10 (33.79)
  3 Cabrera, Lani          18 DAVIE NADADORES- 18:02.39   17:16.87  
                 30.81      1:04.32 (33.51)
        1:38.13 (33.81)     2:12.40 (34.27)
        2:46.54 (34.14)     3:20.84 (34.30)
        3:55.06 (34.22)     4:29.30 (34.24)
        5:03.91 (34.61)     5:38.64 (34.73)
        6:13.18 (34.54)     6:48.12 (34.94)
        7:17.93 (29.81)     7:57.44 (39.51)
        8:31.96 (34.52)     9:05.74 (33.78)
        9:41.43 (35.69)    10:16.45 (35.02)
       10:52.02 (35.57)    11:27.30 (35.28)
       12:02.65 (35.35)    12:37.67 (35.02)
       13:12.90 (35.23)    13:47.74 (34.84)
       14:17.17 (29.43)    14:57.85 (40.68)
       15:33.54 (35.69)    16:08.50 (34.96)
       16:43.14 (34.64)    17:16.87 (33.73)
  4 Talwar, Ali K          16 BOLLES SCHOOL SH 17:37.34   17:20.38  
                 32.79      1:07.35 (34.56)
        1:42.03 (34.68)     2:16.61 (34.58)
        2:51.08 (34.47)     3:25.55 (34.47)
        3:59.96 (34.41)     4:34.51 (34.55)
        5:09.12 (34.61)     5:43.72 (34.60)
        6:18.02 (34.30)     6:52.79 (34.77)
        7:27.60 (34.81)     8:02.41 (34.81)
        8:37.11 (34.70)     9:12.51 (35.40)
        9:47.49 (34.98)    10:22.75 (35.26)
       10:57.28 (34.53)    11:32.25 (34.97)
       12:06.95 (34.70)    12:41.86 (34.91)
       13:16.47 (34.61)    13:51.72 (35.25)
       14:26.50 (34.78)    15:02.15 (35.65)
       15:37.11 (34.96)    16:12.02 (34.91)
       16:46.89 (34.87)    17:20.38 (33.49)
  5 Shimansky, Tierney L   15 GATOR SWIM CLUB- 17:45.34   17:30.92  
                 32.96      1:07.85 (34.89)
        1:42.88 (35.03)     2:17.53 (34.65)
        2:52.74 (35.21)     3:27.83 (35.09)
        4:03.03 (35.20)     4:37.92 (34.89)
        5:13.18 (35.26)     5:48.07 (34.89)
        6:23.11 (35.04)     6:58.10 (34.99)
        7:33.20 (35.10)     8:08.38 (35.18)
        8:43.49 (35.11)     9:18.74 (35.25)
        9:53.59 (34.85)    10:28.64 (35.05)
       11:03.85 (35.21)    11:39.03 (35.18)
       12:14.26 (35.23)    12:49.47 (35.21)
       13:24.87 (35.40)    14:00.18 (35.31)
       14:35.71 (35.53)    15:11.00 (35.29)
       15:46.34 (35.34)    16:21.26 (34.92)
       16:56.55 (35.29)    17:30.92 (34.37)
  6 Nuszkowski, Danielle   17 BLUE DOLFINS-FL  17:33.26   17:39.64  
                 31.92      1:06.88 (34.96)
        1:42.05 (35.17)     2:17.26 (35.21)
        2:52.61 (35.35)     3:27.68 (35.07)
        4:02.93 (35.25)     4:38.36 (35.43)
        5:13.68 (35.32)     5:48.97 (35.29)
        6:24.55 (35.58)     6:59.53 (34.98)
        7:35.27 (35.74)     8:10.51 (35.24)
        8:46.19 (35.68)     9:21.71 (35.52)
        9:57.34 (35.63)    10:32.59 (35.25)
       11:07.98 (35.39)    11:43.37 (35.39)
       12:18.99 (35.62)    12:54.51 (35.52)
       13:29.94 (35.43)    14:05.83 (35.89)
       14:41.62 (35.79)    15:17.48 (35.86)
       15:53.50 (36.02)    16:29.30 (35.80)
       17:05.15 (35.85)    17:39.64 (34.49)
  7 Bowser, Savannah L     13 GULF COAST SWIM- 18:06.94   17:52.06  
                 31.03      1:04.93 (33.90)
        1:39.27 (34.34)     2:14.13 (34.86)
        2:48.95 (34.82)     3:24.44 (35.49)
        3:59.97 (35.53)     4:35.41 (35.44)
        5:11.26 (35.85)     5:47.19 (35.93)
        6:22.76 (35.57)     6:58.56 (35.80)
        7:34.32 (35.76)     8:10.28 (35.96)
        8:46.27 (35.99)     9:22.36 (36.09)
        9:58.47 (36.11)    10:34.84 (36.37)
       11:11.17 (36.33)    11:47.58 (36.41)
       12:24.03 (36.45)    13:00.55 (36.52)
       13:37.13 (36.58)    14:13.59 (36.46)
       14:50.32 (36.73)    15:26.87 (36.55)
       16:03.40 (36.53)    16:40.13 (36.73)
       17:16.30 (36.17)    17:52.06 (35.76)
  8 Squartino, Geena       16 SWIMFAST-FG      17:51.10   18:02.36  
                 32.16      1:06.86 (34.70)
        1:42.43 (35.57)     2:18.66 (36.23)
        2:54.45 (35.79)     3:30.50 (36.05)
        4:06.97 (36.47)     4:43.75 (36.78)
        5:19.61 (35.86)     5:55.77 (36.16)
        6:32.19 (36.42)     7:08.42 (36.23)
        7:44.90 (36.48)     8:20.96 (36.06)
        8:57.53 (36.57)     9:33.76 (36.23)
       10:10.26 (36.50)    10:46.89 (36.63)
       11:23.20 (36.31)    11:59.67 (36.47)
       12:36.23 (36.56)    13:12.80 (36.57)
       13:49.64 (36.84)    14:25.78 (36.14)
       15:02.19 (36.41)    15:38.64 (36.45)
       16:14.99 (36.35)    16:51.32 (36.33)
       17:27.61 (36.29)    18:02.36 (34.75)
  9 Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM 18:37.58   18:04.58  
                 31.77      1:07.64 (35.87)
        1:44.27 (36.63)     2:20.76 (36.49)
        2:57.27 (36.51)     3:33.91 (36.64)
        4:10.67 (36.76)     4:47.25 (36.58)
        5:24.14 (36.89)     6:00.94 (36.80)
        6:37.62 (36.68)     7:14.06 (36.44)
        7:50.65 (36.59)     8:27.04 (36.39)
        9:03.15 (36.11)     9:39.26 (36.11)
       10:15.18 (35.92)    10:51.10 (35.92)
       11:26.85 (35.75)    12:02.76 (35.91)
       12:38.78 (36.02)    13:15.01 (36.23)
       13:51.36 (36.35)    14:27.89 (36.53)
       15:04.50 (36.61)    15:41.01 (36.51)
       16:17.25 (36.24)    16:53.66 (36.41)
       17:29.54 (35.88)    18:04.58 (35.04)
 10 Gurley, Jamie L        15 TEAM FLA-FG      18:07.40   18:08.49  
                 32.01      1:06.59 (34.58)
        1:41.81 (35.22)     2:16.93 (35.12)
        2:52.52 (35.59)     3:27.75 (35.23)
        4:03.64 (35.89)     4:39.54 (35.90)
        5:12.69 (33.15)     5:51.52 (38.83)
        6:27.66 (36.14)     7:04.28 (36.62)
        7:40.86 (36.58)     8:17.83 (36.97)
        8:54.82 (36.99)     9:31.55 (36.73)
       10:08.42 (36.87)    10:45.69 (37.27)
       11:16.93 (31.24)    11:59.44 (42.51)
       12:36.99 (37.55)    13:14.65 (37.66)
       13:51.83 (37.18)    14:29.07 (37.24)
       15:06.32 (37.25)    15:43.78 (37.46)
       16:20.98 (37.20)    16:58.31 (37.33)
       17:30.45 (32.14)    18:08.49 (38.04)
 11 Costa, Nilza Helena P  17 UNA DANA-FG      18:02.44   18:09.33  
                 32.03      1:07.24 (35.21)
        1:42.95 (35.71)     2:19.12 (36.17)
        2:55.03 (35.91)     3:31.41 (36.38)
        4:07.31 (35.90)     4:43.53 (36.22)
        5:19.32 (35.79)     5:55.81 (36.49)
        6:31.92 (36.11)     7:08.39 (36.47)
        7:44.44 (36.05)     8:21.00 (36.56)
        8:57.63 (36.63)     9:34.55 (36.92)
       10:10.64 (36.09)    10:47.82 (37.18)
       11:24.84 (37.02)    12:02.03 (37.19)
       12:38.85 (36.82)    13:16.22 (37.37)
       13:52.99 (36.77)    14:29.88 (36.89)
       15:06.61 (36.73)    15:43.84 (37.23)
       16:20.54 (36.70)    16:58.10 (37.56)
       17:34.05 (35.95)    18:09.33 (35.28)
 12 Zientarski, Katherine  16 TEAM FLA-FG      18:29.09   18:09.90  
                 32.57      1:08.77 (36.20)
        1:45.36 (36.59)     2:21.85 (36.49)
        2:58.46 (36.61)     3:35.29 (36.83)
        4:11.66 (36.37)     4:48.07 (36.41)
        5:24.67 (36.60)     6:00.90 (36.23)
        6:37.22 (36.32)     7:13.01 (35.79)
        7:49.54 (36.53)     8:25.47 (35.93)
        9:01.86 (36.39)     9:38.17 (36.31)
       10:14.20 (36.03)    10:50.63 (36.43)
       11:27.77 (37.14)    12:04.19 (36.42)
       12:30.07 (25.88)    13:17.92 (47.85)
       13:54.93 (37.01)    14:31.38 (36.45)
       15:08.43 (37.05)    15:45.22 (36.79)
       16:18.99 (33.77)    16:58.87 (39.88)
       17:25.20 (26.33)    18:09.90 (44.70)
 13 Darling, Taylor R      15 WEYMOUTH CLUB WA 17:55.48Y  18:16.10  
                 33.05      1:08.72 (35.67)
        1:45.21 (36.49)     2:21.34 (36.13)
        2:58.00 (36.66)     3:34.10 (36.10)
        4:11.02 (36.92)     4:47.48 (36.46)
        5:24.47 (36.99)     6:01.21 (36.74)
        6:37.85 (36.64)     7:14.27 (36.42)
        7:51.24 (36.97)     8:27.65 (36.41)
        9:04.83 (37.18)     9:41.21 (36.38)
       10:17.91 (36.70)    10:54.95 (37.04)
       11:28.07 (33.12)    12:08.66 (40.59)
       12:45.74 (37.08)    13:21.71 (35.97)
       13:59.13 (37.42)    14:35.62 (36.49)
       15:12.66 (37.04)    15:49.25 (36.59)
       16:26.50 (37.25)    17:03.95 (37.45)
       17:40.68 (36.73)    18:16.10 (35.42)
 14 Hauser, Kaitlyn T      13 GULF COAST SWIM- 18:04.58   18:16.57  
                 31.71      1:06.64 (34.93)
        1:42.68 (36.04)     2:19.20 (36.52)
        2:55.69 (36.49)     3:32.26 (36.57)
        4:08.88 (36.62)     4:45.47 (36.59)
        5:22.53 (37.06)     5:59.23 (36.70)
        6:35.96 (36.73)     7:12.67 (36.71)
        7:49.19 (36.52)     8:25.81 (36.62)
        9:02.49 (36.68)     9:39.38 (36.89)
       10:16.24 (36.86)    10:53.10 (36.86)
       11:30.10 (37.00)    12:06.78 (36.68)
       12:43.99 (37.21)    13:20.89 (36.90)
       13:57.96 (37.07)    14:35.20 (37.24)
       15:12.69 (37.49)    15:49.91 (37.22)
       16:26.95 (37.04)    17:03.37 (36.42)
       17:40.14 (36.77)    18:16.57 (36.43)
 15 Myles, Stephanie       20 EKSC             17:24.22S  18:18.88  
                 32.20      1:07.31 (35.11)
        1:43.68 (36.37)     2:19.79 (36.11)
        2:56.72 (36.93)     3:33.23 (36.51)
        4:10.22 (36.99)     4:46.87 (36.65)
        5:23.91 (37.04)     6:01.19 (37.28)
        6:38.30 (37.11)     7:15.10 (36.80)
        7:52.10 (37.00)     8:29.35 (37.25)
        9:06.73 (37.38)     9:43.87 (37.14)
       10:21.33 (37.46)    10:58.51 (37.18)
       11:35.68 (37.17)    12:13.03 (37.35)
       12:50.69 (37.66)    13:27.00 (36.31)
       14:03.70 (36.70)    14:40.08 (36.38)
       15:16.71 (36.63)    15:53.33 (36.62)
       16:30.05 (36.72)    17:06.62 (36.57)
       17:43.28 (36.66)    18:18.88 (35.60)
 16 Abreu, Sarah R         17 WEYMOUTH CLUB WA 18:03.85Y  18:24.57  
                 33.59      1:09.26 (35.67)
        1:45.37 (36.11)     2:21.69 (36.32)
        2:58.03 (36.34)     3:34.68 (36.65)
        4:10.94 (36.26)     4:47.85 (36.91)
        5:24.68 (36.83)     6:01.24 (36.56)
        6:36.01 (34.77)     7:14.22 (38.21)
        7:51.10 (36.88)     8:27.94 (36.84)
        9:04.84 (36.90)     9:41.76 (36.92)
       10:18.61 (36.85)    10:55.35 (36.74)
       11:32.63 (37.28)    12:09.77 (37.14)
       12:47.36 (37.59)    13:25.11 (37.75)
       14:02.97 (37.86)    14:40.73 (37.76)
       15:18.37 (37.64)    15:56.19 (37.82)
       16:33.76 (37.57)    17:10.72 (36.96)
       17:48.14 (37.42)    18:24.57 (36.43)
 17 Albion, Hannah R       17 GULF COAST SWIM- 18:00.77   18:25.38  
                 32.86      1:08.27 (35.41)
        1:43.76 (35.49)     2:19.51 (35.75)
        2:55.46 (35.95)     3:31.51 (36.05)
        4:00.79 (29.28)     4:44.51 (43.72)
        5:20.17 (35.66)     5:58.71 (38.54)
        6:35.94 (37.23)     7:12.92 (36.98)
        7:48.26 (35.34)     8:27.58 (39.32)
        9:05.46 (37.88)     9:42.92 (37.46)
       10:18.22 (35.30)    10:57.57 (39.35)
       11:33.95 (36.38)    12:12.58 (38.63)
       12:48.37 (35.79)    13:27.74 (39.37)
       14:05.36 (37.62)    14:42.55 (37.19)
       15:20.00 (37.45)    15:57.22 (37.22)
       16:34.90 (37.68)    17:12.00 (37.10)
       17:48.97 (36.97)    18:25.38 (36.41)
 18 Chubina, Anna          15 GATOR SWIM CLUB- 18:43.96   18:26.44  
                 32.68      1:08.73 (36.05)
        1:45.51 (36.78)     2:22.38 (36.87)
        2:59.26 (36.88)     3:36.32 (37.06)
        4:13.33 (37.01)     4:50.55 (37.22)
        5:27.64 (37.09)     6:04.77 (37.13)
        6:42.08 (37.31)     7:19.08 (37.00)
        7:56.12 (37.04)     8:33.56 (37.44)
        9:10.72 (37.16)     9:47.73 (37.01)
       10:25.02 (37.29)    11:02.28 (37.26)
       11:39.32 (37.04)    12:16.43 (37.11)
       12:53.24 (36.81)    13:30.44 (37.20)
       14:07.66 (37.22)    14:44.37 (36.71)
       15:21.52 (37.15)    15:58.36 (36.84)
       16:32.39 (34.03)    17:12.66 (40.27)
       17:49.83 (37.17)    18:26.44 (36.61)
 19 Ryan, Michaela J       15 BLUEFISH SWIM CL 18:45.71   18:27.52  
                 32.89      1:08.36 (35.47)
        1:44.57 (36.21)     2:21.46 (36.89)
        2:57.80 (36.34)     3:34.10 (36.30)
        4:10.70 (36.60)     4:47.19 (36.49)
        5:24.14 (36.95)     6:00.52 (36.38)
        6:37.14 (36.62)     7:13.90 (36.76)
        7:50.59 (36.69)     8:27.81 (37.22)
        9:04.82 (37.01)     9:42.43 (37.61)
       10:19.57 (37.14)    10:56.87 (37.30)
       11:33.99 (37.12)    12:11.48 (37.49)
       12:48.82 (37.34)    13:26.17 (37.35)
       14:03.65 (37.48)    14:41.35 (37.70)
       15:19.01 (37.66)    15:56.81 (37.80)
       16:35.10 (38.29)    17:12.89 (37.79)
       17:46.59 (33.70)    18:27.52 (40.93)
 20 McLeod, Lauren R       15 GULF COAST SWIM- 18:27.00   18:29.01  
                 32.73      1:07.98 (35.25)
        1:44.36 (36.38)     2:20.18 (35.82)
        2:56.40 (36.22)     3:32.63 (36.23)
        4:09.77 (37.14)     4:46.69 (36.92)
        5:23.72 (37.03)     6:00.22 (36.50)
        6:36.95 (36.73)     7:13.88 (36.93)
        7:50.46 (36.58)     8:27.64 (37.18)
        9:04.92 (37.28)     9:42.50 (37.58)
       10:20.08 (37.58)    10:58.13 (38.05)
       11:36.03 (37.90)    12:13.90 (37.87)
       12:51.93 (38.03)    13:29.51 (37.58)
       14:07.26 (37.75)    14:44.90 (37.64)
       15:22.59 (37.69)    16:00.23 (37.64)
       16:37.70 (37.47)    17:15.19 (37.49)
       17:52.47 (37.28)    18:29.01 (36.54)
 21 Clare-Salzler, Kathry  18 GATOR SWIM CLUB- 18:12.94   18:29.24  
                 32.81      1:07.76 (34.95)
        1:43.31 (35.55)     2:19.13 (35.82)
        2:54.97 (35.84)     3:31.22 (36.25)
        4:07.69 (36.47)     4:44.41 (36.72)
        5:21.50 (37.09)     5:58.51 (37.01)
        6:35.97 (37.46)     7:12.97 (37.00)
        7:50.25 (37.28)     8:27.74 (37.49)
        9:05.44 (37.70)     9:43.07 (37.63)
       10:20.82 (37.75)    10:58.59 (37.77)
       11:36.38 (37.79)    12:14.41 (38.03)
       12:51.95 (37.54)    13:29.04 (37.09)
       14:06.90 (37.86)    14:44.77 (37.87)
       15:22.57 (37.80)    16:00.16 (37.59)
       16:37.92 (37.76)    17:15.57 (37.65)
       17:53.33 (37.76)    18:29.24 (35.91)
 22 Ford, Amanda J         17 SAINT ANDREW''S S 17:43.99   18:30.88  
                 32.87      1:08.35 (35.48)
        1:43.84 (35.49)     2:19.80 (35.96)
        2:56.12 (36.32)     3:32.44 (36.32)
        4:09.18 (36.74)     4:45.76 (36.58)
        5:22.39 (36.63)     5:59.00 (36.61)
        6:35.96 (36.96)     7:12.91 (36.95)
        7:50.73 (37.82)     8:28.17 (37.44)
        9:05.86 (37.69)     9:43.47 (37.61)
       10:21.37 (37.90)    10:58.90 (37.53)
       11:36.75 (37.85)    12:14.24 (37.49)
       12:52.02 (37.78)    13:29.93 (37.91)
       14:07.73 (37.80)    14:45.46 (37.73)
       15:23.16 (37.70)    16:01.16 (38.00)
       16:38.85 (37.69)    17:16.56 (37.71)
       17:54.20 (37.64)    18:30.88 (36.68)
 23 Dunne, Caitlin E       14 CENTRAL FLORIDA- 18:23.91   18:33.45  
                 32.78      1:07.90 (35.12)
        1:44.26 (36.36)     2:20.59 (36.33)
        2:57.72 (37.13)     3:34.33 (36.61)
        4:10.99 (36.66)     4:47.67 (36.68)
        5:24.85 (37.18)     6:01.52 (36.67)
        6:38.96 (37.44)     7:16.14 (37.18)
        7:53.40 (37.26)     8:30.79 (37.39)
        9:08.56 (37.77)     9:46.07 (37.51)
       10:23.63 (37.56)    11:00.84 (37.21)
       11:38.86 (38.02)    12:16.50 (37.64)
       12:54.41 (37.91)    13:31.84 (37.43)
       14:09.89 (38.05)    14:47.75 (37.86)
       15:25.71 (37.96)    16:03.41 (37.70)
       16:41.34 (37.93)    17:18.82 (37.48)
       17:56.54 (37.72)    18:33.45 (36.91)
 24 Faunce, Alexis F       15 GULF COAST SWIM- 18:32.83   18:34.60  
                 32.32      1:07.35 (35.03)
        1:42.56 (35.21)     2:18.11 (35.55)
        2:53.73 (35.62)     3:29.18 (35.45)
        4:05.27 (36.09)     4:41.06 (35.79)
        5:17.79 (36.73)     5:53.55 (35.76)
        6:30.38 (36.83)     7:07.06 (36.68)
        7:44.81 (37.75)     8:21.98 (37.17)
        8:59.85 (37.87)     9:37.88 (38.03)
       10:15.72 (37.84)    10:53.29 (37.57)
       11:32.03 (38.74)    12:10.49 (38.46)
       12:48.85 (38.36)    13:27.33 (38.48)
       14:05.79 (38.46)    14:44.26 (38.47)
       15:22.69 (38.43)    16:00.89 (38.20)
       16:39.66 (38.77)    17:18.27 (38.61)
       17:56.80 (38.53)    18:34.60 (37.80)
 25 Kilpatrick, Christina  13 CENTRAL FLORIDA- 18:14.37Y  18:35.04  
                 33.48      1:10.56 (37.08)
        1:47.94 (37.38)     2:24.93 (36.99)
        3:01.65 (36.72)     3:38.27 (36.62)
        4:15.03 (36.76)     4:52.53 (37.50)
        5:28.91 (36.38)     6:06.29 (37.38)
        6:43.87 (37.58)     7:21.31 (37.44)
        7:58.47 (37.16)     8:35.97 (37.50)
        9:13.34 (37.37)     9:51.44 (38.10)
       10:29.05 (37.61)    11:06.44 (37.39)
       11:43.23 (36.79)    12:20.72 (37.49)
       12:48.92 (28.20)    13:36.77 (47.85)
       14:14.63 (37.86)    14:52.68 (38.05)
       15:29.72 (37.04)    16:07.75 (38.03)
       16:45.71 (37.96)    17:23.30 (37.59)
       18:00.36 (37.06)    18:35.04 (34.68)
 26 Burns, Heather M       17 GATOR SWIM CLUB- 18:31.83   18:39.51  
                 33.01      1:09.07 (36.06)
        1:45.06 (35.99)     2:21.49 (36.43)
        2:57.82 (36.33)     3:34.30 (36.48)
        4:10.73 (36.43)     4:47.43 (36.70)
        5:24.28 (36.85)     6:00.94 (36.66)
        6:37.90 (36.96)     7:14.59 (36.69)
        7:51.45 (36.86)     8:28.45 (37.00)
        9:05.89 (37.44)     9:43.05 (37.16)
       10:20.70 (37.65)    10:58.69 (37.99)
       11:36.58 (37.89)    12:14.74 (38.16)
       12:53.10 (38.36)    13:31.30 (38.20)
       14:09.53 (38.23)    14:48.25 (38.72)
       15:25.96 (37.71)    16:04.29 (38.33)
       16:42.88 (38.59)    17:21.89 (39.01)
       18:01.19 (39.30)    18:39.51 (38.32)
 27 McCollum, Nicole K     16 GULF COAST SWIM- 18:05.14Y  18:49.60  
                 33.12      1:09.43 (36.31)
        1:46.45 (37.02)     2:24.05 (37.60)
        3:01.69 (37.64)     3:39.25 (37.56)
        4:17.20 (37.95)     4:54.23 (37.03)
        5:31.79 (37.56)     6:09.46 (37.67)
        6:42.93 (33.47)     7:25.22 (42.29)
        8:03.10 (37.88)     8:41.11 (38.01)
        9:19.76 (38.65)     9:57.90 (38.14)
       10:35.19 (37.29)    11:14.14 (38.95)
       11:51.92 (37.78)    12:30.20 (38.28)
       13:08.14 (37.94)    13:45.97 (37.83)
       14:24.05 (38.08)    15:02.14 (38.09)
       15:40.31 (38.17)    16:18.42 (38.11)
       16:56.75 (38.33)    17:34.93 (38.18)
       18:04.58 (29.65)    18:49.60 (45.02)
 28 Hernandez, Hailey      18 PLANTATION SWIM- 18:55.72   18:49.99  
                 33.86      1:10.32 (36.46)
        1:47.43 (37.11)     2:25.00 (37.57)
        3:02.79 (37.79)     3:40.79 (38.00)
        4:18.47 (37.68)     4:56.16 (37.69)
        5:34.09 (37.93)     6:12.20 (38.11)
        6:50.05 (37.85)     7:28.12 (38.07)
        8:06.02 (37.90)     8:44.18 (38.16)
        9:22.04 (37.86)    10:00.03 (37.99)
       10:37.87 (37.84)    11:16.11 (38.24)
       11:54.18 (38.07)    12:32.40 (38.22)
       13:10.25 (37.85)    13:48.17 (37.92)
       14:26.04 (37.87)    15:04.21 (38.17)
       15:42.13 (37.92)    16:20.38 (38.25)
       16:58.09 (37.71)    17:35.98 (37.89)
       18:13.38 (37.40)    18:49.99 (36.61)
 29 Cordery, Haley N       14 BLUEFISH SWIM CL 18:19.68Y  18:51.22  
                 33.07      1:08.59 (35.52)
        1:46.14 (37.55)     2:23.18 (37.04)
        3:00.91 (37.73)     3:38.41 (37.50)
        4:16.43 (38.02)     4:53.65 (37.22)
        5:23.31 (29.66)     6:09.27 (45.96)
        6:47.16 (37.89)     7:24.40 (37.24)
        8:02.53 (38.13)     8:39.71 (37.18)
        9:17.48 (37.77)     9:54.98 (37.50)
       10:33.79 (38.81)    11:11.32 (37.53)
       11:49.96 (38.64)    12:28.24 (38.28)
       13:06.13 (37.89)    13:44.84 (38.71)
       14:23.86 (39.02)    15:02.46 (38.60)
       15:41.53 (39.07)    16:19.91 (38.38)
       16:58.51 (38.60)    17:36.38 (37.87)
       18:14.96 (38.58)    18:51.22 (36.26)
 -- Brown, Courtney A      12 BLUEFISH SWIM CL       NT  X18:39.34  
                 32.87      1:08.86 (35.99)
        1:46.39 (37.53)     2:23.31 (36.92)
        2:57.39 (34.08)     3:38.87 (41.48)
        4:17.01 (38.14)     4:54.32 (37.31)
        5:32.25 (37.93)     6:09.35 (37.10)
        6:46.60 (37.25)     7:23.78 (37.18)
        8:01.66 (37.88)     8:38.87 (37.21)
        9:16.27 (37.40)     9:53.92 (37.65)
       10:31.50 (37.58)    11:08.73 (37.23)
       11:46.18 (37.45)    12:23.94 (37.76)
       13:01.34 (37.40)    13:39.02 (37.68)
       14:16.72 (37.70)    14:54.27 (37.55)
       15:31.90 (37.63)    16:09.45 (37.55)
       16:47.75 (38.30)    17:25.27 (37.52)
       18:03.28 (38.01)    18:39.34 (36.06)    
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 2  Men 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Vanderkaay, Peter W    28 UNA GSC-FL        7:46.64    8:15.98  
                 29.07      1:00.72 (31.65)
        1:31.89 (31.17)     2:03.12 (31.23)
        2:34.18 (31.06)     3:05.80 (31.62)
        3:36.94 (31.14)     4:08.22 (31.28)
        4:39.42 (31.20)     5:10.86 (31.44)
        5:41.94 (31.08)     6:13.00 (31.06)
        6:44.48 (31.48)     7:15.56 (31.08)
        7:46.04 (30.48)     8:15.98 (29.94)
  2 Pedraza, Yoelvis       24 DAVIE NADADORES-  8:14.26    8:26.99  
                 29.44      1:01.23 (31.79)
        1:33.16 (31.93)     2:05.05 (31.89)
        2:37.16 (32.11)     3:09.23 (32.07)
        3:41.23 (32.00)     4:13.26 (32.03)
        4:45.38 (32.12)     5:17.61 (32.23)
        5:49.48 (31.87)     6:21.52 (32.04)
        6:53.20 (31.68)     7:24.94 (31.74)
        7:53.92 (28.98)     8:26.99 (33.07)
  3 Evenson, Austin R      18 PINE CREST SWIMM  8:35.16    8:28.12  
                 29.36      1:01.23 (31.87)
        1:33.37 (32.14)     2:05.57 (32.20)
        2:37.65 (32.08)     3:09.68 (32.03)
        3:41.97 (32.29)     4:13.97 (32.00)
        4:46.24 (32.27)     5:18.55 (32.31)
        5:50.87 (32.32)     6:22.85 (31.98)
        6:54.96 (32.11)     7:27.05 (32.09)
        7:59.00 (31.95)     8:28.12 (29.12)
  4 Rutkin, Lance J        17 UNA SFTL-FG       8:32.02    8:28.84  
                 29.13      1:00.83 (31.70)
        1:32.88 (32.05)     2:04.84 (31.96)
        2:36.94 (32.10)     3:09.48 (32.54)
        3:42.03 (32.55)     4:14.55 (32.52)
        4:47.05 (32.50)     5:19.30 (32.25)
        5:51.85 (32.55)     6:24.27 (32.42)
        6:56.68 (32.41)     7:28.74 (32.06)
        8:00.13 (31.39)     8:28.84 (28.71)
  5 Koehler, John K        25 UNA GSC-FL        8:05.52    8:30.63  
                 29.30      1:01.34 (32.04)
        1:33.43 (32.09)     2:05.78 (32.35)
        2:37.93 (32.15)     3:10.20 (32.27)
        3:42.20 (32.00)     4:14.39 (32.19)
        4:46.38 (31.99)     5:18.83 (32.45)
        5:50.91 (32.08)     6:23.37 (32.46)
        6:55.72 (32.35)     7:28.00 (32.28)
        7:59.49 (31.49)     8:30.63 (31.14)
  6 Santos, Ronald B       16 ROCKWAY SWIMMING  8:47.87    8:34.28  
                 29.39      1:01.72 (32.33)
        1:23.99 (22.27)     2:06.35 (42.36)
        2:24.43 (18.08)     3:12.01 (47.58)
        3:31.35 (19.34)     4:17.59 (46.24)
        4:44.11 (26.52)     5:22.63 (38.52)
        5:55.30 (32.67)     6:28.21 (32.91)
        7:00.68 (32.47)     7:32.56 (31.88)
        7:53.53 (20.97)     8:34.28 (40.75)
  7 Morales, Yeziel        16 UNA DANA-FG       8:53.50    8:35.25  
                 28.53      1:00.08 (31.55)
        1:32.37 (32.29)     2:04.93 (32.56)
        2:37.69 (32.76)     3:10.41 (32.72)
        3:43.40 (32.99)     4:16.31 (32.91)
        4:49.18 (32.87)     5:22.17 (32.99)
        5:55.16 (32.99)     6:28.11 (32.95)
        7:01.11 (33.00)     7:33.72 (32.61)
        8:05.32 (31.60)     8:35.25 (29.93)
  8 Samuelson, Logan B     15 SWIM FLORIDA-FL   8:52.87    8:35.80  
                 29.01      1:00.31 (31.30)
        1:32.53 (32.22)     2:04.80 (32.27)
        2:37.43 (32.63)     3:10.13 (32.70)
        3:43.00 (32.87)     4:15.62 (32.62)
        4:48.28 (32.66)     5:21.16 (32.88)
        5:50.08 (28.92)     6:27.03 (36.95)
        6:53.70 (26.67)     7:32.63 (38.93)
        8:05.04 (32.41)     8:35.80 (30.76)
  9 Haeffner, William K    15 PINE CREST SWIMM  9:17.87    8:40.37  
                 29.56      1:01.65 (32.09)
        1:33.99 (32.34)     2:06.80 (32.81)
        2:39.41 (32.61)     3:11.73 (32.32)
        3:44.42 (32.69)     4:17.46 (33.04)
        4:49.96 (32.50)     5:22.72 (32.76)
        5:55.64 (32.92)     6:28.86 (33.22)
        7:02.01 (33.15)     7:35.28 (33.27)
        8:07.68 (32.40)     8:40.37 (32.69)
 10 Rojas, Marc A          18 SOUTH FLORIDA AQ  8:46.23    8:40.46  
                 29.61      1:01.85 (32.24)
        1:29.21 (27.36)     2:07.88 (38.67)
        2:41.07 (33.19)     3:14.03 (32.96)
        3:41.62 (27.59)     4:20.20 (38.58)
        4:42.63 (22.43)     5:26.06 (43.43)
        5:59.09 (33.03)     6:31.81 (32.72)
        7:05.22 (33.41)     7:37.69 (32.47)
        8:09.93 (32.24)     8:40.46 (30.53)
 11 Sweetser, True B       14 CENTRAL FLORIDA-  9:52.26Y   8:41.56  
                 30.87      1:04.03 (33.16)
        1:38.35 (34.32)     2:11.73 (33.38)
        2:44.55 (32.82)     3:17.41 (32.86)
        3:51.09 (33.68)     4:24.07 (32.98)
        4:56.94 (32.87)     5:29.51 (32.57)
        6:02.61 (33.10)     6:34.74 (32.13)
        6:55.83 (21.09)     7:38.73 (42.90)
        7:56.95 (18.22)     8:41.56 (44.61)
 12 Vieira, Kyle J         17 BLUEFISH SWIM CL  8:57.91    8:41.61  
                 29.61      1:01.30 (31.69)
        1:34.09 (32.79)     2:07.11 (33.02)
        2:40.58 (33.47)     3:14.12 (33.54)
        3:47.66 (33.54)     4:20.83 (33.17)
        4:54.11 (33.28)     5:27.00 (32.89)
        6:00.26 (33.26)     6:33.09 (32.83)
        7:05.56 (32.47)     7:37.77 (32.21)
        8:10.27 (32.50)     8:41.61 (31.34)
 13 Casey, Grant C         16 BLUEFISH SWIM CL  8:47.14    8:43.11  
                 29.83      1:02.63 (32.80)
        1:25.70 (23.07)     2:09.30 (43.60)
        2:39.50 (30.20)     3:16.04 (36.54)
        3:35.57 (19.53)     4:22.35 (46.78)
        4:55.30 (32.95)     5:28.62 (33.32)
        5:48.29 (19.67)     6:34.29 (46.00)
        7:07.32 (33.03)     7:39.68 (32.36)
        8:02.22 (22.54)     8:43.11 (40.89)
 14 Messuri, Michael A     16 SWIM FLORIDA-FL   8:37.22    8:43.52  
                 29.13      1:01.67 (32.54)
        1:34.40 (32.73)     2:07.24 (32.84)
        2:40.34 (33.10)     3:13.37 (33.03)
        3:46.62 (33.25)     4:19.67 (33.05)
        4:52.91 (33.24)     5:26.13 (33.22)
        5:50.33 (24.20)     6:32.77 (42.44)
        7:05.95 (33.18)     7:38.92 (32.97)
        8:05.87 (26.95)     8:43.52 (37.65)
 15 Medina, Nicolas B      14 UNA DANA-FG       9:17.24    8:44.43  
                 29.47      1:02.79 (33.32)
        1:35.60 (32.81)     2:09.49 (33.89)
        2:42.39 (32.90)     3:15.19 (32.80)
        3:48.41 (33.22)     4:21.94 (33.53)
        4:55.01 (33.07)     5:27.86 (32.85)
        6:01.00 (33.14)     6:34.47 (33.47)
        7:07.46 (32.99)     7:40.31 (32.85)
        8:13.30 (32.99)     8:44.43 (31.13)
 16 Vevoda, Andrew L       16 BOLLES SCHOOL SH  8:48.92    8:49.20  
                 29.17      1:01.34 (32.17)
        1:33.99 (32.65)     2:06.84 (32.85)
        2:40.19 (33.35)     3:13.29 (33.10)
        3:46.83 (33.54)     4:20.31 (33.48)
        4:54.02 (33.71)     5:27.70 (33.68)
        6:01.46 (33.76)     6:35.23 (33.77)
        7:09.02 (33.79)     7:42.56 (33.54)
        8:08.97 (26.41)     8:49.20 (40.23)
 17 Peach, Kyle G          15 BLUEFISH SWIM CL  9:02.59    8:51.18  
                 29.32      1:01.16 (31.84)
        1:34.22 (33.06)     2:07.16 (32.94)
        2:40.82 (33.66)     3:14.13 (33.31)
        3:48.23 (34.10)     4:21.60 (33.37)
        4:55.78 (34.18)     5:29.51 (33.73)
        6:03.66 (34.15)     6:37.36 (33.70)
        7:11.43 (34.07)     7:45.44 (34.01)
        8:19.25 (33.81)     8:51.18 (31.93)
 18 McRae, Ryan T          16 PALM HARBOR YMCA  9:09.83    8:51.23  
                 28.07      1:00.06 (31.99)
        1:33.21 (33.15)     2:05.62 (32.41)
        2:39.31 (33.69)     3:12.85 (33.54)
        3:44.93 (32.08)     4:18.76 (33.83)
        4:52.55 (33.79)     5:26.93 (34.38)
        6:00.42 (33.49)     6:34.53 (34.11)
        7:09.05 (34.52)     7:43.21 (34.16)
        8:16.38 (33.17)     8:51.23 (34.85)
 19 Parramore, Brandon J   15 GATOR SWIM CLUB-  8:55.81    8:51.48  
                 30.06      1:02.21 (32.15)
        1:34.91 (32.70)     2:07.59 (32.68)
        2:40.90 (33.31)     3:14.26 (33.36)
        3:42.02 (27.76)     4:22.04 (40.02)
        4:55.66 (33.62)     5:29.04 (33.38)
        6:02.70 (33.66)     6:37.46 (34.76)
        7:11.19 (33.73)     7:45.78 (34.59)
        8:19.58 (33.80)     8:51.48 (31.90)
 20 Schilke, Michael R     16 BLUE DOLFINS-FL   9:03.04    8:52.76  
                 28.99      1:00.85 (31.86)
        1:34.53 (33.68)     2:08.39 (33.86)
        2:42.12 (33.73)     3:16.65 (34.53)
        3:50.73 (34.08)     4:24.97 (34.24)
        4:57.48 (32.51)     5:31.28 (33.80)
        6:04.99 (33.71)     6:39.35 (34.36)
        7:13.57 (34.22)     7:47.74 (34.17)
        8:21.25 (33.51)     8:52.76 (31.51)
 21 Labonte, Kevin         15 EKSC              8:49.55S   8:53.26  
                 30.00      1:02.56 (32.56)
        1:36.30 (33.74)     2:10.31 (34.01)
        2:44.46 (34.15)     3:18.53 (34.07)
        3:52.70 (34.17)     4:26.67 (33.97)
        5:00.64 (33.97)     5:34.82 (34.18)
        6:08.56 (33.74)     6:42.08 (33.52)
        7:15.43 (33.35)     7:48.67 (33.24)
        8:21.64 (32.97)     8:53.26 (31.62)
 22 Nielsen, Matthew D     16 GULF COAST SWIM-  9:03.14    8:54.32  
                 29.31      1:01.15 (31.84)
        1:33.76 (32.61)     2:06.43 (32.67)
        2:39.80 (33.37)     3:12.95 (33.15)
        3:46.95 (34.00)     4:20.27 (33.32)
        4:54.18 (33.91)     5:28.07 (33.89)
        6:02.92 (34.85)     6:37.49 (34.57)
        7:12.54 (35.05)     7:46.83 (34.29)
        8:11.54 (24.71)     8:54.32 (42.78)
 23 Woodrow, Blake O       15 GULF COAST SWIM-  8:45.95    8:55.07  
                 29.12      1:01.64 (32.52)
        1:34.29 (32.65)     2:07.30 (33.01)
        2:40.61 (33.31)     3:13.94 (33.33)
        3:47.26 (33.32)     4:21.26 (34.00)
        4:54.40 (33.14)     5:29.34 (34.94)
        6:01.25 (31.91)     6:37.69 (36.44)
        7:11.20 (33.51)     7:47.18 (35.98)
        8:21.68 (34.50)     8:55.07 (33.39)
 24 Bungert, Max J         16 GATOR SWIM CLUB-  8:54.80    8:55.82  
                 30.10      1:01.70 (31.60)
        1:34.04 (32.34)     2:06.89 (32.85)
        2:40.03 (33.14)     3:13.31 (33.28)
        3:47.15 (33.84)     4:21.02 (33.87)
        4:54.95 (33.93)     5:29.38 (34.43)
        6:04.28 (34.90)     6:39.01 (34.73)
        7:04.72 (25.71)     7:48.15 (43.43)
        8:22.62 (34.47)     8:55.82 (33.20)
 25 Kurland, Cyril D       17 SWIM FLORIDA-FL   9:05.69    8:57.73  
                 29.73      1:01.15 (31.42)
        1:34.56 (33.41)     2:08.02 (33.46)
        2:42.36 (34.34)     3:16.01 (33.65)
        3:50.39 (34.38)     4:24.03 (33.64)
        4:57.91 (33.88)     5:32.03 (34.12)
        6:06.70 (34.67)     6:41.16 (34.46)
        7:16.19 (35.03)     7:50.82 (34.63)
        8:25.17 (34.35)     8:57.73 (32.56)
 26 Bohorquez, Fernando    15 DAVIE NADADORES-  9:19.81    8:58.98  
                 29.94      1:02.44 (32.50)
        1:35.62 (33.18)     2:09.06 (33.44)
        2:42.78 (33.72)     3:16.44 (33.66)
        3:49.83 (33.39)     4:23.66 (33.83)
        4:57.48 (33.82)     5:31.59 (34.11)
        6:06.07 (34.48)     6:40.84 (34.77)
        7:16.36 (35.52)     7:51.09 (34.73)
        8:25.92 (34.83)     8:58.98 (33.06)
 27 Zacka, Edward J        16 GULF COAST SWIM-  9:05.77    9:02.32  
                 29.97      1:02.37 (32.40)
        1:35.54 (33.17)     2:09.02 (33.48)
        2:43.12 (34.10)     3:17.33 (34.21)
        3:51.33 (34.00)     4:25.73 (34.40)
        5:00.17 (34.44)     5:34.90 (34.73)
        6:09.39 (34.49)     6:44.19 (34.80)
        7:19.12 (34.93)     7:53.73 (34.61)
        8:28.49 (34.76)     9:02.32 (33.83)
 28 Alvarado, Jacob J      16 SWIM FLORIDA-FL   9:10.41    9:03.13  
                 30.10      1:03.17 (33.07)
        1:37.16 (33.99)     2:11.39 (34.23)
        2:40.83 (29.44)     3:19.95 (39.12)
        3:51.17 (31.22)     4:29.12 (37.95)
        5:00.81 (31.69)     5:37.51 (36.70)
        6:11.73 (34.22)     6:46.17 (34.44)
        7:20.64 (34.47)     7:55.26 (34.62)
        8:29.84 (34.58)     9:03.13 (33.29)
 29 Havenar, Michael A     16 FALFINS SWIMMING  8:51.26    9:05.30  
                 30.08      1:03.13 (33.05)
        1:37.38 (34.25)     2:11.58 (34.20)
        2:46.21 (34.63)     3:21.43 (35.22)
        3:55.73 (34.30)     4:30.63 (34.90)
        5:05.44 (34.81)     5:40.08 (34.64)
        6:14.27 (34.19)     6:48.83 (34.56)
        7:23.84 (35.01)     7:58.21 (34.37)
        8:32.12 (33.91)     9:05.30 (33.18)
 30 Neimarlija, Dino       16 EKSC              9:15.04    9:08.28  
                 30.81      1:04.17 (33.36)
        1:38.41 (34.24)     2:12.34 (33.93)
        2:46.72 (34.38)     3:21.29 (34.57)
        3:56.11 (34.82)     4:30.96 (34.85)
        5:05.86 (34.90)     5:40.73 (34.87)
        6:15.92 (35.19)     6:51.22 (35.30)
        7:26.68 (35.46)     8:01.18 (34.50)
        8:35.99 (34.81)     9:08.28 (32.29)
 31 Ortiz, Adriel I        16 FAST LANE AQUATI 10:16.23Y   9:11.59  
                 29.59      1:01.79 (32.20)
        1:34.83 (33.04)     2:08.32 (33.49)
        2:42.59 (34.27)     3:16.95 (34.36)
        3:51.81 (34.86)     4:26.83 (35.02)
        5:02.24 (35.41)     5:38.02 (35.78)
        6:13.91 (35.89)     6:49.87 (35.96)
        7:25.81 (35.94)     8:02.11 (36.30)
        8:38.13 (36.02)     9:11.59 (33.46)
 32 Basalo, Miguel A       15 METRO AQUATIC CL 10:22.09Y   9:11.77  
                 31.22      1:05.08 (33.86)
        1:39.50 (34.42)     2:14.21 (34.71)
        2:45.32 (31.11)     3:24.11 (38.79)
        3:52.81 (28.70)     4:33.86 (41.05)
        5:03.81 (29.95)     5:42.87 (39.06)
        6:17.27 (34.40)     6:52.45 (35.18)
        7:27.32 (34.87)     8:02.86 (35.54)
        8:37.54 (34.68)     9:11.77 (34.23)
 33 Potter, Alexander L    18 SWIM FLORIDA-FL  10:09.99Y   9:12.17  
                 31.02      1:04.83 (33.81)
        1:39.46 (34.63)     2:14.33 (34.87)
        2:49.17 (34.84)     3:24.26 (35.09)
        3:59.22 (34.96)     4:34.64 (35.42)
        5:03.50 (28.86)     5:45.13 (41.63)
        6:20.21 (35.08)     6:55.26 (35.05)
        7:30.19 (34.93)     8:05.01 (34.82)
        8:39.30 (34.29)     9:12.17 (32.87)
 34 McDonald, Peter M      18 WEYMOUTH CLUB WA  9:43.49Y   9:14.49  
                 30.84      1:04.01 (33.17)
        1:38.25 (34.24)     2:13.03 (34.78)
        2:48.26 (35.23)     3:23.02 (34.76)
        3:58.34 (35.32)     4:33.57 (35.23)
        5:08.91 (35.34)     5:44.08 (35.17)
        6:19.88 (35.80)     6:55.47 (35.59)
        7:31.20 (35.73)     8:07.08 (35.88)
        8:41.13 (34.05)     9:14.49 (33.36)
 35 Buddendorff, James B   14 FAST LANE AQUATI 10:07.89Y   9:14.75  
                 30.65      1:03.63 (32.98)
        1:37.95 (34.32)     2:12.63 (34.68)
        2:45.05 (32.42)     3:22.54 (37.49)
        3:58.17 (35.63)     4:33.11 (34.94)
        5:09.28 (36.17)     5:45.32 (36.04)
        6:21.18 (35.86)     6:57.51 (36.33)
        7:32.75 (35.24)     8:08.33 (35.58)
        8:43.35 (35.02)     9:14.75 (31.40)
 36 Hafer, Tanner          15 EKSC              8:48.90S   9:15.34  
                 30.85      1:04.05 (33.20)
        1:38.59 (34.54)     2:12.95 (34.36)
        2:47.72 (34.77)     3:22.76 (35.04)
        3:57.41 (34.65)     4:32.93 (35.52)
        5:08.11 (35.18)     5:43.88 (35.77)
        6:20.01 (36.13)     6:55.37 (35.36)
        7:31.17 (35.80)     8:06.41 (35.24)
        8:41.63 (35.22)     9:15.34 (33.71)
 37 Zimmerman, Matthew L   18 GREATER TOLEDO A  8:58.60    9:15.73  
                 30.26      1:03.92 (33.66)
        1:38.41 (34.49)     2:12.77 (34.36)
        2:47.23 (34.46)     3:20.96 (33.73)
        3:55.81 (34.85)     4:30.26 (34.45)
        5:05.88 (35.62)     5:41.27 (35.39)
        6:17.11 (35.84)     6:53.43 (36.32)
        7:29.73 (36.30)     8:05.81 (36.08)
        8:41.69 (35.88)     9:15.73 (34.04)
 38 Gates, Maxwell L       16 BLUEFISH SWIM CL 10:15.51Y   9:20.16  
                 31.35      1:04.92 (33.57)
        1:39.75 (34.83)     2:14.53 (34.78)
        2:50.03 (35.50)     3:25.58 (35.55)
        4:00.01 (34.43)     4:37.24 (37.23)
        5:12.99 (35.75)     5:48.55 (35.56)
        6:22.15 (33.60)     6:59.23 (37.08)
        7:35.09 (35.86)     8:10.35 (35.26)
        8:44.29 (33.94)     9:20.16 (35.87)
 39 O''Connor, Thomas R     17 PALM HARBOR YMCA 10:21.12Y   9:20.76  
                 31.24      1:05.37 (34.13)
        1:34.70 (29.33)     2:14.69 (39.99)
        2:45.87 (31.18)     3:25.38 (39.51)
        3:51.74 (26.36)     4:36.67 (44.93)
        5:09.16 (32.49)     5:48.30 (39.14)
        6:24.48 (36.18)     6:59.97 (35.49)
        7:36.49 (36.52)     8:12.41 (35.92)
        8:48.58 (36.17)     9:20.76 (32.18)
 40 Spence, Aaron C        15 SWIM FLORIDA-FL  10:22.52Y   9:21.68  
                 31.92      1:06.71 (34.79)
        1:41.97 (35.26)     2:17.04 (35.07)
        2:52.03 (34.99)     3:27.14 (35.11)
        4:02.20 (35.06)     4:37.14 (34.94)
        5:12.74 (35.60)     5:48.16 (35.42)
        6:23.75 (35.59)     6:59.97 (36.22)
        7:36.16 (36.19)     8:11.72 (35.56)
        8:39.88 (28.16)     9:21.68 (41.80)
 41 Rice, Samuel W         15 WEYMOUTH CLUB WA 10:19.58Y   9:22.95  
                 31.52      1:06.81 (35.29)
        1:42.19 (35.38)     2:17.72 (35.53)
        2:53.26 (35.54)     3:28.62 (35.36)
        4:03.72 (35.10)     4:39.38 (35.66)
        5:14.86 (35.48)     5:50.49 (35.63)
        6:25.89 (35.40)     7:01.51 (35.62)
        7:37.22 (35.71)     8:12.49 (35.27)
        8:42.50 (30.01)     9:22.95 (40.45)
 42 Demott, Ryan W         17 BRANDON SPORTS &  9:08.44    9:35.88  
                 30.77      1:04.83 (34.06)
        1:40.40 (35.57)     2:15.66 (35.26)
        2:51.83 (36.17)     3:27.87 (36.04)
        4:04.00 (36.13)     4:40.25 (36.25)
        5:17.11 (36.86)     5:53.83 (36.72)
        6:31.39 (37.56)     7:07.63 (36.24)
        7:44.70 (37.07)     8:21.73 (37.03)
        8:59.54 (37.81)     9:35.88 (36.34)    
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 7  Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Williams, Cecilia A    16 AREA TALLAHASSEE  2:03.66    2:03.19  
                 29.36      1:01.07 (31.71)
        1:31.99 (30.92)     2:03.19 (31.20)
  2 Driscoll, Lauren N     18 UNA SFTL-FG       2:04.15    2:03.43  
                 29.68      1:01.56 (31.88)
        1:32.86 (31.30)     2:03.43 (30.57)
  3 Hess, Madeline M       15 BRANDON SPORTS &  2:05.52    2:03.60  
                 29.31      1:00.78 (31.47)
        1:32.23 (31.45)     2:03.60 (31.37)
  4 Dawson, Kendall K      14 FAST LANE AQUATI  2:05.26    2:04.22  
                 29.37      1:01.23 (31.86)
        1:32.83 (31.60)     2:04.22 (31.39)
  5 Miller, Genevieve      16 BOLLES SCHOOL SH  2:04.89    2:04.30  
                 29.62      1:01.30 (31.68)
        1:33.03 (31.73)     2:04.30 (31.27)
  6 Casey, Kendal A        17 DAYTONA BEACH SW  2:04.94    2:04.32  
                 29.35      1:00.96 (31.61)
        1:32.95 (31.99)     2:04.32 (31.37)
  7 Dubrasky, Molly J      18 UNIVERSITY OF FL  2:05.67    2:06.92  
                 29.83      1:01.80 (31.97)
        1:34.44 (32.64)     2:06.92 (32.48)
  8 Neidigh, Lauren E      19 UNIVERSITY OF FL  2:05.73    2:07.16  
                 30.02      1:01.86 (31.84)
        1:34.62 (32.76)     2:07.16 (32.54)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Khalfallah, Zeineb     18 UN-FL-FL          2:06.05    2:04.55  
                 29.60      1:01.33 (31.73)
        1:33.49 (32.16)     2:04.55 (31.06)
 10 Thompson, Claire A     23 UNA GSC-FL        2:05.80    2:04.64  
                 30.77      1:02.16 (31.39)
        1:33.60 (31.44)     2:04.64 (31.04)
 11 Barnard, Delaney P     16 AREA TALLAHASSEE  2:06.98    2:05.53  
                 29.77      1:02.00 (32.23)
        1:34.04 (32.04)     2:05.53 (31.49)
 12 Katcher, Olivia E      16 UNA SFTL-FG       2:06.86    2:05.60  
                 29.85      1:01.54 (31.69)
        1:33.90 (32.36)     2:05.60 (31.70)
 13 Schulhofer, Alina K    17 UNA SFTL-FG       2:05.73    2:05.78  
                 29.60      1:01.15 (31.55)
        1:33.66 (32.51)     2:05.78 (32.12)
 14 Turek, Michelle E      15 CLEARWATER AQUAT  2:07.48    2:06.57  
                 29.30      1:01.25 (31.95)
        1:33.99 (32.74)     2:06.57 (32.58)
 15 Bruens, Harper M       17 TEAM FLA-FG       2:06.99    2:07.01  
                 29.69      1:01.12 (31.43)
        1:34.43 (33.31)     2:07.01 (32.58)
 16 Spinazzola, Bianca L   17 BLUEFISH SWIM CL  2:07.61    2:09.79  
                 30.10      1:02.34 (32.24)
        1:36.26 (33.92)     2:09.79 (33.53)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Cabrera, Lani          18 DAVIE NADADORES-  2:07.74    2:06.52  
                 29.73      1:01.70 (31.97)
        1:34.72 (33.02)     2:06.52 (31.80)
 18 Stanfield, Stacey L    18 UNA JCLA-FL       2:07.78    2:07.00  
                 29.77      1:02.07 (32.30)
        1:34.75 (32.68)     2:07.00 (32.25)
 19 Ponson, Allyson R      16 UNA DANA-FG       2:10.06    2:09.04  
                 29.61      1:02.38 (32.77)
        1:35.81 (33.43)     2:09.04 (33.23)
 20 Kaisrlik, Morgan L     15 FAST LANE AQUATI  2:08.60    2:09.64  
                 29.85      1:02.60 (32.75)
        1:36.25 (33.65)     2:09.64 (33.39)
 21 Francis, Casey L       17 PINE CREST SWIMM  2:10.38    2:09.93  
                 30.82      1:03.63 (32.81)
        1:37.50 (33.87)     2:09.93 (32.43)
 22 Redding, Grace C       14 UNATTACHED-FL     2:10.63    2:10.05  
                 30.76      1:03.69 (32.93)
        1:36.93 (33.24)     2:10.05 (33.12)
 23 Langford, Olivia G     18 SWIM FLORIDA-FL   2:10.29    2:11.22  
                 31.64      1:05.13 (33.49)
        1:38.88 (33.75)     2:11.22 (32.34)
 24 McKeon, Mallory G      18 PINE CREST SWIMM  2:10.73    2:11.35  
                 31.37      1:04.49 (33.12)
        1:38.49 (34.00)     2:11.35 (32.86)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Randolph, Jessica A    17 PLANTATION SWIM-  2:11.24    2:07.49  
                 30.23      1:02.58 (32.35)
        1:35.18 (32.60)     2:07.49 (32.31)
 26 Soapes, Chandler G     17 BOLLES SCHOOL SH  2:11.24    2:09.17  
                 29.55      1:02.51 (32.96)
        1:36.08 (33.57)     2:09.17 (33.09)
 27 Nuszkowski, Danielle   17 BLUE DOLFINS-FL   2:11.77    2:09.81  
                 31.30      1:04.41 (33.11)
        1:37.78 (33.37)     2:09.81 (32.03)
 28 Williams, Kahra C      14 GATOR SWIM CLUB-  2:11.38    2:10.90  
                 31.17      1:04.21 (33.04)
        1:37.95 (33.74)     2:10.90 (32.95)
 29 Ruppert-Gomez, Marcel  12 GATOR SWIM CLUB-  2:11.16    2:11.97  
                 31.54      1:05.00 (33.46)
        1:38.81 (33.81)     2:11.97 (33.16)
 30 Murray, Aubrey D       17 MARTIN COUNTY AQ  2:11.19    2:12.12  
                 30.59      1:04.42 (33.83)
        1:38.60 (34.18)     2:12.12 (33.52)
 31 Burns, Virginia B      15 WEYMOUTH CLUB WA  2:11.20    2:12.15  
                 30.69      1:03.86 (33.17)
        1:38.69 (34.83)     2:12.15 (33.46)
 32 Hohne, Margaret L      15 UNATTACHED-FL     2:11.75    2:12.61  
                 31.00      1:04.51 (33.51)
        1:38.76 (34.25)     2:12.61 (33.85)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Smith, Jordan N        19 UNIVERSITY OF FL  2:05.95             
                 29.52      1:01.30 (31.78)
        1:34.15 (32.85)     2:05.95 (31.80)
 16 Napier, Savannah B     18 UNIVERSITY OF FL  2:07.35             
                 30.39      1:02.51 (32.12)
        1:34.87 (32.36)     2:07.35 (32.48)
 21 Milne, Sharla M        20 UNIVERSITY OF FL  2:07.83             
                 30.61      1:02.74 (32.13)
        1:35.50 (32.76)     2:07.83 (32.33)
 22 Derr, Kayla N          21 UNA GPA-FG        2:08.45             
                 29.86      1:02.55 (32.69)
        1:35.48 (32.93)     2:08.45 (32.97)
 24 Peacock, Salem E       16 BOLLES SCHOOL SH  2:09.30             
                 30.56      1:03.43 (32.87)
        1:36.64 (33.21)     2:09.30 (32.66)
 26 Sykes, Sarah A         23 UNA BSS-FL        2:10.29             
                 30.37      1:03.49 (33.12)
        1:36.98 (33.49)     2:10.29 (33.31)
 39 Vandenberg, Daniella   15 DAVIE NADADORES-  2:11.82             
                 30.48      1:03.17 (32.69)
        1:37.73 (34.56)     2:11.82 (34.09)
 40 Fraiman, Sivan         16 PLANTATION SWIM-  2:11.90             
                 30.55      1:03.68 (33.13)
        1:37.45 (33.77)     2:11.90 (34.45)
 41 Vega Monroy, Daniela   17 LAKE LYTAL LIGHT  2:11.95             
                 30.66      1:03.43 (32.77)
        1:37.56 (34.13)     2:11.95 (34.39)
 42 Suarez, Julie A        15 LAKE LYTAL LIGHT  2:12.15             
                 31.44      1:05.21 (33.77)
        1:39.43 (34.22)     2:12.15 (32.72)
 43 Reidemeister, Marisa   15 BLUEFISH SWIM CL  2:12.58             
                 31.32      1:04.36 (33.04)
        1:38.37 (34.01)     2:12.58 (34.21)
 44 Shimansky, Tierney L   15 GATOR SWIM CLUB-  2:12.59             
                 31.35      1:04.93 (33.58)
        1:39.25 (34.32)     2:12.59 (33.34)
 45 Trematerra, Lindsey V  15 GATOR SWIM CLUB-  2:12.75             
                 31.38      1:05.47 (34.09)
        1:39.87 (34.40)     2:12.75 (32.88)
 46 Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM  2:12.88             
                 31.22      1:05.65 (34.43)
        1:39.62 (33.97)     2:12.88 (33.26)
 47 Gil, Gabriela M        17 YMCA OF CENTRAL-  2:12.96             
                 30.83      1:03.96 (33.13)
        1:38.60 (34.64)     2:12.96 (34.36)
 48 Harmeling, Kierstyn S  15 BOLLES SCHOOL SH  2:12.98             
                 30.80      1:03.76 (32.96)
        1:38.15 (34.39)     2:12.98 (34.83)
 49 Wittman, Alexandria L  15 CLEARWATER AQUAT  2:13.00             
                 30.65      1:03.61 (32.96)
        1:38.50 (34.89)     2:13.00 (34.50)
 50 Uzcategui, Daryana A   17 DAVIE NADADORES-  2:13.10             
                 30.27      1:03.44 (33.17)
        1:38.30 (34.86)     2:13.10 (34.80)
 51 Sanchez, Namilla S     14 ATLANTIS SWIMMIN  2:13.25             
                 31.15      1:04.88 (33.73)
        1:39.04 (34.16)     2:13.25 (34.21)
 52 Conoscenti, Laura      16 YMCA OF CENTRAL-  2:13.43             
                 30.93      1:04.86 (33.93)
        1:39.13 (34.27)     2:13.43 (34.30)
 53 Bunkin, Hannah C       17 MAKOS AQUATICS C  2:13.44             
                 30.44      1:04.30 (33.86)
        1:38.92 (34.62)     2:13.44 (34.52)
 53 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA  2:13.44             
                 31.36      1:05.15 (33.79)
        1:39.86 (34.71)     2:13.44 (33.58)
 55 Gonzalez, Alejandra D  17 METRO AQUATIC CL  2:13.50             
                 30.55      1:04.38 (33.83)
        1:39.26 (34.88)     2:13.50 (34.24)
 56 Ingram, Fabiana J      15 LAKE LYTAL LIGHT  2:13.97             
                 30.65      1:05.12 (34.47)
        1:40.07 (34.95)     2:13.97 (33.90)
 57 Gurley, Jamie L        15 TEAM FLA-FG       2:14.02             
                 31.08      1:04.54 (33.46)
        1:39.66 (35.12)     2:14.02 (34.36)
 58 Hay, Lindsay L         14 HERITAGE AQUATIC  2:14.06             
                 30.22      1:04.17 (33.95)
        1:39.06 (34.89)     2:14.06 (35.00)
 59 Pisani, Jenna M        12 LAKE LYTAL LIGHT  2:14.08             
                 30.72      1:05.26 (34.54)
        1:40.28 (35.02)     2:14.08 (33.80)
 60 Jacobs, Emily A        15 CLEARWATER AQUAT  2:14.16             
                 31.65      1:05.55 (33.90)
        1:39.99 (34.44)     2:14.16 (34.17)
 61 Fiorenzi, Philomena J  16 UNA DANA-FG       2:14.28             
                 31.12      1:05.49 (34.37)
        1:40.98 (35.49)     2:14.28 (33.30)
 62 Aubley, Brittany G     15 BOLLES SCHOOL SH  2:14.31             
                 31.55      1:05.64 (34.09)
        1:40.48 (34.84)     2:14.31 (33.83)
 63 Gruest, Valerie        13 UNATTACHED-FL     2:14.35             
                 31.93      1:06.20 (34.27)
        1:41.14 (34.94)     2:14.35 (33.21)
 64 Lee, Carolyn           16 LAKE LYTAL LIGHT  2:14.47             
                 31.60      1:05.78 (34.18)
        1:40.42 (34.64)     2:14.47 (34.05)
 65 Costa, Nilza Helena P  17 UNA DANA-FG       2:14.59             
                 31.67      1:05.09 (33.42)
        1:40.06 (34.97)     2:14.59 (34.53)
 66 Ruth, Brenna J         16 SAINT ANDREW''S S  2:14.62             
                 30.15      1:04.40 (34.25)
        1:39.97 (35.57)     2:14.62 (34.65)
 67 Greulach, Veronica A   17 UNA SFTL-FG       2:14.71             
                 31.42      1:05.71 (34.29)
        1:40.49 (34.78)     2:14.71 (34.22)
 68 Miller, Chelsea L      16 WEST FLORIDA LIG  2:15.01             
                 31.48      1:06.02 (34.54)
        1:40.91 (34.89)     2:15.01 (34.10)
 69 Myers, Madalyn C       15 BLUEFISH SWIM CL  2:15.03             
                 31.90      1:06.12 (34.22)
        1:41.18 (35.06)     2:15.03 (33.85)
 70 Gallastegui, Angelina  16 BRANDON SPORTS &  2:15.07             
                 31.25      1:05.35 (34.10)
        1:40.43 (35.08)     2:15.07 (34.64)
 71 Ryan, Michaela J       15 BLUEFISH SWIM CL  2:15.33             
                 31.56      1:05.98 (34.42)
        1:40.93 (34.95)     2:15.33 (34.40)
 72 Schaefer, Hannah P     17 BOLLES SCHOOL SH  2:15.38             
                 32.51      1:06.59 (34.08)
        1:41.77 (35.18)     2:15.38 (33.61)
 73 Guercio, Lorena C      20 DAVIE NADADORES-  2:15.47             
                 31.30      1:04.88 (33.58)
        1:39.91 (35.03)     2:15.47 (35.56)
 74 Adams, Chloe J         15 PLANTATION SWIM-  2:15.58             
                 31.95      1:06.17 (34.22)
        1:41.04 (34.87)     2:15.58 (34.54)
 75 Kraus, Alena I         12 MAKOS AQUATICS C  2:15.63             
                 31.19      1:06.06 (34.87)
        1:42.08 (36.02)     2:15.63 (33.55)
 76 Martin, Monona T       12 MAKOS AQUATICS C  2:15.76             
                 31.37      1:05.96 (34.59)
        1:41.78 (35.82)     2:15.76 (33.98)
 77 Clare-Salzler, Kathry  18 GATOR SWIM CLUB-  2:15.78             
                 31.94      1:05.71 (33.77)
        1:40.85 (35.14)     2:15.78 (34.93)
 78 Kovac, Megan E         15 PALM HARBOR YMCA  2:15.83             
                 30.83      1:04.97 (34.14)
        1:40.42 (35.45)     2:15.83 (35.41)
 79 Chan, Chelsea          16 EKSC              2:15.84             
                 31.76      1:05.78 (34.02)
        1:41.13 (35.35)     2:15.84 (34.71)
 80 Zientarski, Katherine  16 TEAM FLA-FG       2:15.88             
                 31.56      1:06.25 (34.69)
        1:42.06 (35.81)     2:15.88 (33.82)
 81 Bryant, Courtney A     14 MAKOS AQUATICS C  2:15.91             
                 30.72      1:05.97 (35.25)
        1:41.92 (35.95)     2:15.91 (33.99)
 82 Burns, Heather M       17 GATOR SWIM CLUB-  2:15.94             
                 32.20      1:06.38 (34.18)
        1:41.65 (35.27)     2:15.94 (34.29)
 83 Devers, Aidan G        15 BLUEFISH SWIM CL  2:16.00             
                 30.80      1:05.05 (34.25)
        1:40.97 (35.92)     2:16.00 (35.03)
 84 Hornedo, Zuleimarie    20 UNA DANA-FG       2:16.02             
                 31.92      1:06.14 (34.22)
        1:41.21 (35.07)     2:16.02 (34.81)
 85 Suarez, Lauren A       17 LAKE LYTAL LIGHT  2:16.16             
                 31.51      1:05.99 (34.48)
        1:41.56 (35.57)     2:16.16 (34.60)
 86 Oliva, Sophia M        16 PLANTATION SWIM-  2:16.18             
                 32.29      1:07.61 (35.32)
        1:42.63 (35.02)     2:16.18 (33.55)
 87 Cordery, Haley N       14 BLUEFISH SWIM CL  2:16.33             
                 31.77      1:06.33 (34.56)
        1:42.43 (36.10)     2:16.33 (33.90)
 88 Holt, Morgan A         14 UNATTACHED-FL     2:16.52             
                 32.88      1:07.96 (35.08)
        1:42.65 (34.69)     2:16.52 (33.87)
 89 Hudson, Camryn C       12 LAKE LYTAL LIGHT  2:16.62             
                 32.34      1:07.57 (35.23)
        1:43.20 (35.63)     2:16.62 (33.42)
 90 Hudson, Madison M      16 LAKE LYTAL LIGHT  2:16.63             
                 31.88      1:06.71 (34.83)
        1:42.78 (36.07)     2:16.63 (33.85)
 91 Betancourt, Lauren E   15 BLUE DOLFINS-FL   2:16.75             
                 30.75      1:05.83 (35.08)
        1:41.50 (35.67)     2:16.75 (35.25)
 92 Randle, Meghan A       16 TYS-FL            2:16.81             
                 31.69      1:06.19 (34.50)
        1:41.72 (35.53)     2:16.81 (35.09)
 93 Faunce, Alexis F       15 GULF COAST SWIM-  2:16.84             
                 31.71      1:06.18 (34.47)
        1:41.56 (35.38)     2:16.84 (35.28)
 94 Hernandez, Hailey      18 PLANTATION SWIM-  2:16.86             
                 31.83      1:06.68 (34.85)
        1:41.43 (34.75)     2:16.86 (35.43)
 95 Darling, Taylor R      15 WEYMOUTH CLUB WA  2:16.91             
                 31.53      1:06.06 (34.53)
        1:42.37 (36.31)     2:16.91 (34.54)
 96 Ford, Amanda J         17 SAINT ANDREW''S S  2:16.98             
                 31.68      1:05.84 (34.16)
        1:41.47 (35.63)     2:16.98 (35.51)
 97 Hauser, Kaitlyn T      13 GULF COAST SWIM-  2:16.99             
                 31.95      1:06.39 (34.44)
        1:42.30 (35.91)     2:16.99 (34.69)
 98 Lacoste, Juliette R    15 BLUEFISH SWIM CL  2:17.07             
                 31.21      1:05.28 (34.07)
        1:41.28 (36.00)     2:17.07 (35.79)
 99 Bassett, Christie L    13 MAKOS AQUATICS C  2:17.49             
                 31.11      1:05.78 (34.67)
        1:41.79 (36.01)     2:17.49 (35.70)
100 Klier, Julia R         14 WEYMOUTH CLUB WA  2:17.54             
                 31.43      1:06.37 (34.94)
        1:42.23 (35.86)     2:17.54 (35.31)
101 Cooper, Madison D      16 FALFINS SWIMMING  2:17.73             
                 31.07      1:05.83 (34.76)
        1:41.64 (35.81)     2:17.73 (36.09)
102 Diaz, Alexis M         16 CENTRAL FLORIDA-  2:17.79             
                 32.15      1:06.92 (34.77)
        1:42.65 (35.73)     2:17.79 (35.14)
103 Lynch, Grace E         15 CENTRAL FLORIDA-  2:17.94             
                 32.92      1:07.93 (35.01)
        1:43.60 (35.67)     2:17.94 (34.34)
104 Chubina, Anna          15 GATOR SWIM CLUB-  2:17.97             
                 32.36      1:07.73 (35.37)
        1:43.55 (35.82)     2:17.97 (34.42)
105 Moser, Allison N       16 PLANTATION SWIM-  2:18.11             
                 32.69      1:07.91 (35.22)
        1:43.07 (35.16)     2:18.11 (35.04)
106 Lanam, Rachel N        17 TREASURE COAST S  2:18.56             
                 32.35      1:07.77 (35.42)
        1:43.67 (35.90)     2:18.56 (34.89)
107 Suarez, Kristen N      14 LAKE LYTAL LIGHT  2:18.58             
                 32.10      1:07.67 (35.57)
        1:43.51 (35.84)     2:18.58 (35.07)
108 Veray, Natalia A       15 LOGGERHEAD-FL     2:18.68             
                 31.72      1:06.97 (35.25)
        1:42.84 (35.87)     2:18.68 (35.84)
109 Delisle, Alexis L      15 SOUTHWEST STARS-  2:18.69             
                 31.95      1:07.11 (35.16)
        1:44.06 (36.95)     2:18.69 (34.63)
110 Zislin, Jennifer M     16 TEAM FLA-FG       2:18.96             
                 31.40      1:05.64 (34.24)
        1:42.76 (37.12)     2:18.96 (36.20)
111 Berry, Kelsi A         13 GREATER TOLEDO A  2:19.20             
                 31.64      1:07.09 (35.45)
        1:43.70 (36.61)     2:19.20 (35.50)
112 Corley, Julia E        17 LAKE LYTAL LIGHT  2:19.41             
                 30.78      1:05.76 (34.98)
        1:42.68 (36.92)     2:19.41 (36.73)
113 Pigliacampi, Marlena   15 ORMOND HOLLY HIL  2:19.42             
                 31.72      1:06.05 (34.33)
        1:42.95 (36.90)     2:19.42 (36.47)
114 Schilke, Samantha M    17 BLUE DOLFINS-FL   2:19.61             
                 32.25      1:07.52 (35.27)
        1:44.15 (36.63)     2:19.61 (35.46)
115 Demsher, Krystin L     16 CLEARWATER AQUAT  2:19.73             
                 31.79      1:07.07 (35.28)
        1:43.98 (36.91)     2:19.73 (35.75)
116 Reyes, Dashley B       16 ROCKWAY SWIMMING  2:20.03             
                 31.76      1:07.38 (35.62)
        1:44.46 (37.08)     2:20.03 (35.57)
117 Bauer, Cydnie R        15 PALM HARBOR YMCA  2:20.09             
                 32.24      1:08.41 (36.17)
        1:44.70 (36.29)     2:20.09 (35.39)
118 Pettinger, Julianna M  15 LOGGERHEAD-FL     2:20.15             
                 31.88      1:07.70 (35.82)
        1:44.71 (37.01)     2:20.15 (35.44)
119 Zambito, Maria R       17 TYS-FL            2:20.48             
                 32.51      1:08.28 (35.77)
        1:45.24 (36.96)     2:20.48 (35.24)
120 McCollum, Nicole K     16 GULF COAST SWIM-  2:20.52             
                 32.80      1:08.54 (35.74)
        1:44.79 (36.25)     2:20.52 (35.73)
121 Klotzbach, Kylie N     16 DAYTONA BEACH SW  2:20.65             
                 32.44      1:08.65 (36.21)
        1:44.72 (36.07)     2:20.65 (35.93)
122 Pacitti, Alexandra L   14 HERITAGE AQUATIC  2:20.77             
                 31.53      1:07.04 (35.51)
        1:44.54 (37.50)     2:20.77 (36.23)
123 Callanan, Caitlin M    18 BLUEFISH SWIM CL  2:20.82             
                 32.05      1:07.13 (35.08)
        1:44.05 (36.92)     2:20.82 (36.77)
124 Moring, Hannah E       14 LOGGERHEAD-FL     2:20.84             
                 32.72      1:08.79 (36.07)
        1:45.53 (36.74)     2:20.84 (35.31)
125 Kennedy, Shannon A     15 BLUE DOLFINS-FL   2:21.33             
                 32.35      1:08.26 (35.91)
        1:45.23 (36.97)     2:21.33 (36.10)
126 Briant, Phoebe J       17 MAKOS AQUATICS C  2:21.36             
                 32.01      1:07.95 (35.94)
        1:44.70 (36.75)     2:21.36 (36.66)
127 Tyson, Natalia R       16 WAHOO''S OF WELLI  2:21.53             
                 30.83      1:06.19 (35.36)
        1:44.40 (38.21)     2:21.53 (37.13)
128 Werdine, Rebecca S     17 PALM HARBOR YMCA  2:21.55             
                 31.51      1:06.87 (35.36)
        1:44.34 (37.47)     2:21.55 (37.21)
129 Antonini, Isabella A   15 TEAM FLA-FG       2:21.66             
                 31.89      1:08.31 (36.42)
        1:45.34 (37.03)     2:21.66 (36.32)
130 Downey, Skye E         15 PLANTATION SWIM-  2:21.87             
                 32.50      1:08.42 (35.92)
        1:44.86 (36.44)     2:21.87 (37.01)
131 Harper, Lauren N       15 BRANDON SPORTS &  2:22.05             
                 31.22      1:06.54 (35.32)
        1:43.94 (37.40)     2:22.05 (38.11)
132 Knight, Sara C         15 BEACHES AQUATIC-  2:22.55             
                 32.80      1:08.39 (35.59)
        1:45.80 (37.41)     2:22.55 (36.75)
133 McDonald, Janelle R    18 WEYMOUTH CLUB WA  2:22.57             
                 32.80      1:08.87 (36.07)
        1:45.76 (36.89)     2:22.57 (36.81)
134 Davis, Katherine       16 KISSIMMEE SWIM A  2:23.14             
                 32.05      1:08.38 (36.33)
        1:45.71 (37.33)     2:23.14 (37.43)
135 Johnson, Caitlyn A     16 UNA JCLA-FL       2:23.18             
                 32.07      1:08.28 (36.21)
        1:45.79 (37.51)     2:23.18 (37.39)
136 Holmgren, Linnea E     12 SOUTHWEST STARS-  2:23.63             
                 34.46      1:11.91 (37.45)
        1:48.75 (36.84)     2:23.63 (34.88)
137 Manrique, Camila       14 HERITAGE AQUATIC  2:23.72             
                 32.20      1:08.23 (36.03)
        1:46.32 (38.09)     2:23.72 (37.40)
138 Ward, Caroline C       14 PALM HARBOR YMCA  2:23.91             
                 33.79      1:11.09 (37.30)
        1:48.55 (37.46)     2:23.91 (35.36)
139 Ptak, Wiktoria         14 LAKE LYTAL LIGHT  2:24.39             
                 33.17      1:10.46 (37.29)
        1:48.21 (37.75)     2:24.39 (36.18)
140 Black, Alexandria N    17 YMCA OF CENTRAL-  2:25.04             
                 32.75      1:09.37 (36.62)
        1:47.12 (37.75)     2:25.04 (37.92)
141 Hansen, Lindsey M      17 LOGGERHEAD-FL     2:25.91             
                 34.43      1:11.26 (36.83)
        1:48.77 (37.51)     2:25.91 (37.14)
142 Tyson, Dominque A      14 WAHOO''S OF WELLI  2:26.18             
                 32.15      1:09.33 (37.18)
        1:48.55 (39.22)     2:26.18 (37.63)
143 Lee, Amanda M          12 SWIM FLORIDA-FL   2:26.84             
                 33.19      1:10.97 (37.78)
        1:49.33 (38.36)     2:26.84 (37.51)
144 Spinazzola, Angelica   17 BLUEFISH SWIM CL  2:27.48             
                 33.59      1:10.84 (37.25)
        1:49.37 (38.53)     2:27.48 (38.11)
145 Camp, Alecia J         15 BLUE DOLFINS-FL   2:30.41             
                                1:11.18 ( )
        1:51.68 (40.50)     2:30.41 (38.73)
146 Johnson, Lauren A      13 UNA JCLA-FL       2:34.54             
                 35.04      1:14.63 (39.59)
        1:55.78 (41.15)     2:34.54 (38.76)
 -- Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL             DFS              
 -- Carter, Olivia C       18 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Robins, Devon F        18 UNATTACHED-FL        DFS              
 -- Verme, Alice P         15 LAKE LYTAL LIGHT      NS              
 -- Tugaoen, Jenna A       16 BUCKEYE SWIM CLU      NS              
 -- Dressel, Sherridon L   13 BOLLES SCHOOL SH      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 8  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Lochte, Ryan S         27 DAYTONA BEACH SW  1:51.60    1:49.09  
                 25.93        53.89 (27.96)
        1:21.16 (27.27)     1:49.09 (27.93)
  2 Dwyer, Conor J         23 UNA GSC-FL        1:53.27    1:49.17  
                 26.19        54.18 (27.99)
        1:21.87 (27.69)     1:49.17 (27.30)
  3 Vanderkaay, Peter W    28 UNA GSC-FL        1:53.11    1:51.01  
                 26.45        54.85 (28.40)
        1:22.90 (28.05)     1:51.01 (28.11)
  4 Fraser, Shaune D       23 GATOR SWIM CLUB-  1:54.31    1:52.18  
                 26.00        54.67 (28.67)
        1:23.09 (28.42)     1:52.18 (29.09)
  5 Hamilton, Colin J      19 UNIVERSITY OF FL  1:53.97    1:52.60  
                 26.90        55.51 (28.61)
        1:23.96 (28.45)     1:52.60 (28.64)
  6 Thompson, Matthew R    19 UNIVERSITY OF FL  1:54.34    1:53.63  
                 27.10        55.71 (28.61)
        1:25.26 (29.55)     1:53.63 (28.37)
  7 Carter, Dylan J        16 UNA DANA-FG       1:53.38    1:53.85  
                 26.65        55.51 (28.86)
        1:24.66 (29.15)     1:53.85 (29.19)
  8 Marin, Jesus L         19 DAVIE NADADORES-  1:54.08    1:54.05  
                 27.13        55.90 (28.77)
        1:25.25 (29.35)     1:54.05 (28.80)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Taylor, Jason S        21 UNIVERSITY OF FL  1:55.79    1:53.11  
                 27.23        56.03 (28.80)
        1:25.23 (29.20)     1:53.11 (27.88)
 10 Jenkins, Preston R     17 BOLLES SCHOOL SH  1:55.00    1:53.20  
                 26.72        55.83 (29.11)
        1:24.68 (28.85)     1:53.20 (28.52)
 11 Romany, Joshua D       16 UNA DANA-FG       1:55.54    1:53.51  
                 26.70        55.78 (29.08)
        1:24.58 (28.80)     1:53.51 (28.93)
 12 Corbin, Adam C         22 UNATTACHED-FL     1:54.36    1:53.58  
                 26.35        55.04 (28.69)
        1:24.25 (29.21)     1:53.58 (29.33)
 13 Cormier, Kyle J        25 TRINITY PREP AQU  1:54.67    1:53.91  
                 26.61        55.44 (28.83)
        1:24.86 (29.42)     1:53.91 (29.05)
 14 Kaisrlik, Justin E     18 FAST LANE AQUATI  1:55.65    1:54.79  
                 26.60        55.69 (29.09)
        1:24.95 (29.26)     1:54.79 (29.84)
 15 Poti, Quinn A          16 BLUE DOLFINS-FL   1:55.94    1:55.53  
                 27.14        56.98 (29.84)
        1:26.41 (29.43)     1:55.53 (29.12)
 16 Rocca, Tyler W         17 GATOR SWIM CLUB-  1:55.94    1:55.75  
                 26.96        56.09 (29.13)
        1:25.79 (29.70)     1:55.75 (29.96)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Alaskari, Yousef R     17 DAVIE NADADORES-  1:56.24    1:54.00  
                 27.20        56.56 (29.36)
        1:26.37 (29.81)     1:54.00 (27.63)
 18 Dressel, Caeleb R      15 BOLLES SCHOOL SH  1:56.65    1:54.88  
                 26.89        55.90 (29.01)
        1:25.82 (29.92)     1:54.88 (29.06)
 19 Veale, Thomas M        18 UNIVERSITY OF FL  1:56.93    1:55.26  
                 27.80        56.74 (28.94)
        1:25.93 (29.19)     1:55.26 (29.33)
 20 McRae, Ryan T          16 PALM HARBOR YMCA  1:56.11    1:55.91  
                 26.75        55.89 (29.14)
        1:26.44 (30.55)     1:55.91 (29.47)
 21 Martini, Matheus S     18 BOLLES SCHOOL SH  1:56.37    1:56.35  
                 27.18        56.72 (29.54)
        1:26.82 (30.10)     1:56.35 (29.53)
 22 Murphy, Ryan F         16 BOLLES SCHOOL SH  1:56.53    1:56.66  
                 27.29        57.06 (29.77)
        1:27.37 (30.31)     1:56.66 (29.29)
 23 Lupoli, Franco A       17 DAVIE NADADORES-  1:57.58    1:58.19  
                 27.68        57.62 (29.94)
        1:27.95 (30.33)     1:58.19 (30.24)
 24 Garrastazu, Raul A     17 UNA DANA-FG       1:57.53    1:59.13  
                 27.09        57.30 (30.21)
        1:28.47 (31.17)     1:59.13 (30.66)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Schooling, Joseph I    16 BOLLES SCHOOL SH  1:58.09    1:54.57  
                 26.95        55.74 (28.79)
        1:25.81 (30.07)     1:54.57 (28.76)
 26 Tapia, Frank E         18 CLEARWATER AQUAT  1:57.73    1:56.03  
                 27.06        56.13 (29.07)
        1:26.09 (29.96)     1:56.03 (29.94)
 27 Brito, Lucas           17 UNA DANA-FG       1:58.65    1:56.39  
                 26.77        56.63 (29.86)
        1:26.23 (29.60)     1:56.39 (30.16)
 28 Boscaino, Teodoro      18 UN-FL-FL          1:58.35    1:56.75  
                 27.55        57.56 (30.01)
        1:27.71 (30.15)     1:56.75 (29.04)
 29 Haeffner, William K    15 PINE CREST SWIMM  1:58.25    1:58.40  
                 28.09        57.94 (29.85)
        1:28.17 (30.23)     1:58.40 (30.23)
 30 Dehner, Alex W         17 AREA TALLAHASSEE  1:58.88    1:58.86  
                 27.86        58.05 (30.19)
        1:28.80 (30.75)     1:58.86 (30.06)
 31 Friederici, Niklas J   17 PINE CREST SWIMM  1:59.10    1:59.71  
                 28.07        58.70 (30.63)
        1:29.75 (31.05)     1:59.71 (29.96)
 32 Olano, Juan S          16 ROCKWAY SWIMMING  1:57.79    2:03.41  
                 27.45        58.62 (31.17)
        1:31.18 (32.56)     2:03.41 (32.23)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  5 Fraser, Brett M        22 GATOR SWIM CLUB-  1:53.68             
                                  16.10 ( )
      1:24.91 (1:08.81)     1:53.68 (28.77)
  6 Rousseau, Sebastien D  21 UNA GSC-FL        1:53.69             
                 26.66        55.62 (28.96)
        1:24.73 (29.11)     1:53.69 (28.96)
 19 Martinez, Raul E       23 DAVIE NADADORES-  1:56.07             
                 27.14        56.90 (29.76)
        1:26.62 (29.72)     1:56.07 (29.45)
 21 Ringquist, Austin P    19 UNIVERSITY OF FL  1:56.13             
                 26.36        55.83 (29.47)
        1:25.74 (29.91)     1:56.13 (30.39)
 22 Robiison, Douglas S    23 NSS-NC            1:56.15             
                 27.14        56.69 (29.55)
        1:26.79 (30.10)     1:56.15 (29.36)
 25 Vyatchanin, Arkady     27 GATOR SWIM CLUB-  1:56.42             
                 26.82        56.24 (29.42)
        1:26.29 (30.05)     1:56.42 (30.13)
 27 Heil, Scott C          19 UNIVERSITY OF FL  1:56.57             
                 27.53        56.80 (29.27)
        1:26.87 (30.07)     1:56.57 (29.70)
 28 Clarke, Bryan J        20 UNA SCS-FL        1:56.62             
                 28.17        57.71 (29.54)
        1:27.26 (29.55)     1:56.62 (29.36)
 30 Silva, William B       19 UNIVERSITY OF FL  1:56.74             
                 27.98        57.52 (29.54)
        1:27.22 (29.70)     1:56.74 (29.52)
 36 Green, Connor G        16 BLUEFISH SWIM CL  1:58.09             
                 27.64        57.57 (29.93)
        1:27.81 (30.24)     1:58.09 (30.28)
 40 Murphy, Patrick S      19 UNA BSS-FL        1:58.61             
                 28.18        58.44 (30.26)
        1:28.65 (30.21)     1:58.61 (29.96)
 44 Messuri, Michael A     16 SWIM FLORIDA-FL   1:59.15             
                 27.84        57.81 (29.97)
        1:28.83 (31.02)     1:59.15 (30.32)
 45 Joyce, Michael P       22 UNA GSC-FL        1:59.16             
                                  57.46 ( )
        1:28.25 (30.79)     1:59.16 (30.91)
 46 Le Grand, Jemal E      17 DAVIE NADADORES-  1:59.36             
                 26.48        56.59 (30.11)
        1:27.32 (30.73)     1:59.36 (32.04)
 47 Bungert, Max J         16 GATOR SWIM CLUB-  1:59.80             
                 28.06        58.15 (30.09)
        1:28.76 (30.61)     1:59.80 (31.04)
 48 Vieira, Kyle J         17 BLUEFISH SWIM CL  1:59.82             
                 28.04        58.31 (30.27)
        1:29.25 (30.94)     1:59.82 (30.57)
 49 Rutkin, Lance J        17 UNA SFTL-FG       1:59.94             
                 27.93        58.18 (30.25)
        1:29.21 (31.03)     1:59.94 (30.73)
 50 Walter, Ryan M         17 PINE CREST SWIMM  2:00.03             
                 27.13        57.18 (30.05)
        1:28.25 (31.07)     2:00.03 (31.78)
 51 Diaz, Antonio          17 HIALEAH SWIM CLU  2:00.28             
                 27.82        58.42 (30.60)
        1:29.67 (31.25)     2:00.28 (30.61)
 51 Hensley, Thaxter C     18 BLUE DOLFINS-FL   2:00.28             
                 27.80        58.65 (30.85)
        1:29.82 (31.17)     2:00.28 (30.46)
 53 Hiss, Griffith R       18 WEYMOUTH CLUB WA  2:00.32             
                 28.65      1:00.15 (31.50)
        1:30.79 (30.64)     2:00.32 (29.53)
 54 Tamposi, Jacob B       18 CENTRAL FLORIDA-  2:00.41             
                 27.94        58.77 (30.83)
        1:29.78 (31.01)     2:00.41 (30.63)
 55 McCormick, Jason P     17 TEAM FLA-FG       2:00.43             
                 27.92        58.35 (30.43)
        1:29.47 (31.12)     2:00.43 (30.96)
 56 Jacob, Evan P          17 LOGGERHEAD-FL     2:00.44             
                 27.83        57.88 (30.05)
        1:29.36 (31.48)     2:00.44 (31.08)
 57 Parra, Francisco J     17 DAVIE NADADORES-  2:00.45             
                 28.10        58.62 (30.52)
        1:29.80 (31.18)     2:00.45 (30.65)
 58 Sweetser, True B       14 CENTRAL FLORIDA-  2:00.48             
                 28.64        58.58 (29.94)
        1:29.91 (31.33)     2:00.48 (30.57)
 58 Disalle, Daniel J      18 GREATER TOLEDO A  2:00.48             
                 26.76        56.83 (30.07)
        1:28.86 (32.03)     2:00.48 (31.62)
 60 Goossen, Emiro D       17 BOLLES SCHOOL SH  2:00.54             
                 28.03        58.81 (30.78)
        1:29.92 (31.11)     2:00.54 (30.62)
 61 Zekthi, Evin           15 ROCKWAY SWIMMING  2:00.58             
                 28.61        59.43 (30.82)
        1:30.23 (30.80)     2:00.58 (30.35)
 62 Yabe, Diogo O          31 BOLLES SCHOOL SH  2:00.59             
                 28.07        57.72 (29.65)
        1:28.76 (31.04)     2:00.59 (31.83)
 63 Pedraza, Yoelvis       24 DAVIE NADADORES-  2:00.65             
                 28.45        59.06 (30.61)
        1:30.35 (31.29)     2:00.65 (30.30)
 64 Brock, Delaney J       19 PINE CREST SWIMM  2:00.80             
                 27.48        57.96 (30.48)
        1:29.65 (31.69)     2:00.80 (31.15)
 64 Medina, Nicolas B      14 UNA DANA-FG       2:00.80             
                 28.06        58.52 (30.46)
        1:29.20 (30.68)     2:00.80 (31.60)
 66 Evenson, Austin R      18 PINE CREST SWIMM  2:00.82             
                 28.20        58.90 (30.70)
        1:30.27 (31.37)     2:00.82 (30.55)
 67 Samuelson, Logan B     15 SWIM FLORIDA-FL   2:00.86             
                 28.32        59.08 (30.76)
        1:30.50 (31.42)     2:00.86 (30.36)
 68 Curley, Michael H      19 UNIVERSITY OF FL  2:00.98             
                 28.73        59.76 (31.03)
        1:31.33 (31.57)     2:00.98 (29.65)
 68 Zimmerman, Matthew L   18 GREATER TOLEDO A  2:00.98             
                 27.46        57.97 (30.51)
        1:30.09 (32.12)     2:00.98 (30.89)
 70 Koehler, John K        25 UNA GSC-FL        2:01.15             
                 27.51        57.97 (30.46)
        1:29.55 (31.58)     2:01.15 (31.60)
 71 Guy, Cameron R         16 GATOR SWIM CLUB-  2:01.28             
                 28.29        58.91 (30.62)
        1:30.11 (31.20)     2:01.28 (31.17)
 72 Wathen, Alec F         18 PLANTATION SWIM-  2:01.29             
                 28.25        58.93 (30.68)
        1:30.08 (31.15)     2:01.29 (31.21)
 73 Dolan, Devin M         19 CENTRAL FLORIDA-  2:01.40             
                 27.95        58.26 (30.31)
        1:29.73 (31.47)     2:01.40 (31.67)
 74 Rivera, Johnny Silves  17 DAYTONA BEACH SW  2:01.59             
                 28.88      1:00.14 (31.26)
        1:30.64 (30.50)     2:01.59 (30.95)
 75 Kohner, Gage S         15 SAINT ANDREW''S S  2:01.69             
                 27.82        58.83 (31.01)
        1:31.00 (32.17)     2:01.69 (30.69)
 76 Gebauer, Benjamin A    18 FAST LANE AQUATI  2:01.76             
                 28.54        59.31 (30.77)
        1:31.28 (31.97)     2:01.76 (30.48)
 77 Nielsen, Matthew D     16 GULF COAST SWIM-  2:01.78             
                 28.61        59.03 (30.42)
        1:30.82 (31.79)     2:01.78 (30.96)
 78 Vevoda, Andrew L       16 BOLLES SCHOOL SH  2:01.82             
                 27.85        58.74 (30.89)
        1:30.37 (31.63)     2:01.82 (31.45)
 79 Peach, Kyle G          15 BLUEFISH SWIM CL  2:01.84             
                 28.01        58.91 (30.90)
        1:30.42 (31.51)     2:01.84 (31.42)
 80 Kurland, Cyril D       17 SWIM FLORIDA-FL   2:02.07             
                 29.03        59.57 (30.54)
        1:31.11 (31.54)     2:02.07 (30.96)
 81 Casey, Grant C         16 BLUEFISH SWIM CL  2:02.12             
                 28.62        59.20 (30.58)
        1:30.97 (31.77)     2:02.12 (31.15)
 82 Bohorquez, Fernando    15 DAVIE NADADORES-  2:02.13             
                 28.89      1:00.34 (31.45)
        1:31.91 (31.57)     2:02.13 (30.22)
 83 Auer, Jackson S        15 BLUE DOLFINS-FL   2:02.14             
                 28.65      1:00.06 (31.41)
        1:31.71 (31.65)     2:02.14 (30.43)
 84 Ralston-Crandall, Ril  17 AREA TALLAHASSEE  2:02.25             
                 28.33      1:00.00 (31.67)
        1:31.63 (31.63)     2:02.25 (30.62)
 85 Rojas, Marc A          18 SOUTH FLORIDA AQ  2:02.38             
                 28.50        59.49 (30.99)
        1:31.20 (31.71)     2:02.38 (31.18)
 86 Nestor, Brandon T      17 YMCA OF CENTRAL-  2:02.45             
                 28.55        59.40 (30.85)
        1:30.52 (31.12)     2:02.45 (31.93)
 87 Pisani, William J      14 LAKE LYTAL LIGHT  2:02.75             
                 28.01        59.44 (31.43)
        1:31.43 (31.99)     2:02.75 (31.32)
 88 Goerzen, Alexander     17 BOLLES SCHOOL SH  2:02.78             
                 28.81      1:00.11 (31.30)
        1:32.28 (32.17)     2:02.78 (30.50)
 89 Parramore, Brandon J   15 GATOR SWIM CLUB-  2:03.16             
                 28.99        59.93 (30.94)
        1:31.91 (31.98)     2:03.16 (31.25)
 90 Martin, Alexander S    23 GATOR SWIM CLUB-  2:03.40             
                                  17.02 ( )
      1:32.06 (1:15.04)     2:03.40 (31.34)
 91 O''Gorman, Robert       17 PERFORMANCE AQUA  2:03.62             
                 29.19      1:00.51 (31.32)
        1:32.83 (32.32)     2:03.62 (30.79)
 92 Oberndorfer, Sebastia  16 HERITAGE AQUATIC  2:04.23             
                 29.24      1:00.61 (31.37)
        1:32.92 (32.31)     2:04.23 (31.31)
 93 Zacka, Edward J        16 GULF COAST SWIM-  2:04.26             
                 28.49        59.84 (31.35)
        1:32.33 (32.49)     2:04.26 (31.93)
 94 Lueck, Tyler J         17 WEYMOUTH CLUB WA  2:04.31             
                 28.35        59.44 (31.09)
        1:32.14 (32.70)     2:04.31 (32.17)
 95 Pinon, Julien          13 SOUTH FLORIDA AQ  2:04.34             
                 28.85      1:00.23 (31.38)
        1:32.28 (32.05)     2:04.34 (32.06)
 96 Tosh, Caleb J          15 SOUTHSIDE ATHLET  2:04.35             
                 29.17      1:00.46 (31.29)
        1:32.96 (32.50)     2:04.35 (31.39)
 97 Schilke, Michael R     16 BLUE DOLFINS-FL   2:04.48             
                 28.81      1:00.14 (31.33)
        1:32.60 (32.46)     2:04.48 (31.88)
 98 Hensley, Noah L        15 BLUE DOLFINS-FL   2:04.55             
                 29.54      1:01.96 (32.42)
        1:34.21 (32.25)     2:04.55 (30.34)
 99 Pineda, Michael J      16 GULF COAST SWIM-  2:04.57             
                 28.66      1:00.92 (32.26)
        1:33.37 (32.45)     2:04.57 (31.20)
100 Howerton, Clayton H    15 BOLLES SCHOOL SH  2:04.92             
                 29.11      1:01.79 (32.68)
        1:33.43 (31.64)     2:04.92 (31.49)
101 Santiesteban, Luis J   16 UNATTACHED-FG     2:05.04             
                 28.48      1:00.21 (31.73)
        1:34.47 (34.26)     2:05.04 (30.57)
102 Holland, Descartes A   16 DAVIE NADADORES-  2:05.08             
                 28.36        59.90 (31.54)
        1:32.37 (32.47)     2:05.08 (32.71)
103 Asseraf, Joshua        17 UNA SFTL-FG       2:05.13             
                 28.50        59.85 (31.35)
        1:32.13 (32.28)     2:05.13 (33.00)
103 Sims, J.R.             17 TEAM FLA-FG       2:05.13             
                 29.09      1:00.91 (31.82)
        1:33.28 (32.37)     2:05.13 (31.85)
105 Hartley, Daniel J      17 MARTIN COUNTY AQ  2:05.19             
                                1:01.27 ( )
        1:34.95 (33.68)     2:05.19 (30.24)
106 Boscaino, Federico     16 UNA PYP-FL        2:05.24             
                 28.22      1:00.13 (31.91)
        1:32.37 (32.24)     2:05.24 (32.87)
107 Johnson, Brendan M     17 UNA JCLA-FL       2:05.57             
                 28.44      1:00.25 (31.81)
        1:33.28 (33.03)     2:05.57 (32.29)
108 Hill, Andrew W         16 BOLLES SCHOOL SH  2:05.61             
                 29.39      1:01.14 (31.75)
        1:34.04 (32.90)     2:05.61 (31.57)
109 Bing, Erik R           20 DAYTONA BEACH SW  2:05.64             
                 28.76      1:00.09 (31.33)
        1:32.64 (32.55)     2:05.64 (33.00)
110 Van Zee, Nicholas J    16 TEAM FLA-FG       2:05.65             
                 28.35        59.98 (31.63)
        1:32.92 (32.94)     2:05.65 (32.73)
111 Behnam, Alexander A    16 PINE CREST SWIMM  2:05.75             
                 28.46        59.50 (31.04)
        1:31.97 (32.47)     2:05.75 (33.78)
112 Walsh, Cory C          16 UNA STAR-FL       2:05.77             
                 28.97      1:00.72 (31.75)
        1:33.78 (33.06)     2:05.77 (31.99)
113 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-  2:05.92             
                 29.34      1:00.56 (31.22)
        1:33.11 (32.55)     2:05.92 (32.81)
114 Demarco, David A       18 SOUTHWEST STARS-  2:06.36             
                 29.41      1:01.78 (32.37)
        1:35.77 (33.99)     2:06.36 (30.59)
115 Parker, Jeremy W       18 GREATER TAMPA SW  2:06.41             
                 28.48        59.48 (31.00)
        1:32.74 (33.26)     2:06.41 (33.67)
116 Szerdi, Johnny H       18 LAKE LYTAL LIGHT  2:06.53             
                 28.66      1:01.03 (32.37)
        1:33.93 (32.90)     2:06.53 (32.60)
117 Havenar, Michael A     16 FALFINS SWIMMING  2:06.54             
                 30.20      1:02.46 (32.26)
        1:34.78 (32.32)     2:06.54 (31.76)
117 Parada, Ivan R         17 SOUTH FLORIDA AQ  2:06.54             
                 28.89      1:01.46 (32.57)
        1:34.28 (32.82)     2:06.54 (32.26)
119 Lim, Anderson C        16 BOLLES SCHOOL SH  2:06.58             
                 28.14      1:00.27 (32.13)
        1:33.85 (33.58)     2:06.58 (32.73)
120 Alvarado, Jacob J      16 SWIM FLORIDA-FL   2:06.65             
                 29.48      1:01.52 (32.04)
        1:34.26 (32.74)     2:06.65 (32.39)
121 Ackerman, Trevor D     17 PALM HARBOR YMCA  2:06.82             
                 29.09      1:01.11 (32.02)
        1:33.88 (32.77)     2:06.82 (32.94)
122 Pettinger, Will A      16 LOGGERHEAD-FL     2:07.22             
                 29.41      1:01.15 (31.74)
        1:34.53 (33.38)     2:07.22 (32.69)
123 Gomes, Carlos Eduardo  17 DAVIE NADADORES-  2:07.26             
                 29.16      1:01.84 (32.68)
        1:35.44 (33.60)     2:07.26 (31.82)
124 Basalo, Miguel A       15 METRO AQUATIC CL  2:07.46             
                 29.26      1:01.22 (31.96)
        1:34.86 (33.64)     2:07.46 (32.60)
125 Lyn, Matthew M         15 DAVIE NADADORES-  2:07.47             
                 28.72      1:00.85 (32.13)
        1:34.43 (33.58)     2:07.47 (33.04)
126 O''Connor, Thomas R     17 PALM HARBOR YMCA  2:07.53             
                 29.86      1:01.71 (31.85)
        1:35.29 (33.58)     2:07.53 (32.24)
127 Ward, Donovan J        16 DAYTONA BEACH SW  2:07.65             
                 28.43      1:00.82 (32.39)
        1:34.82 (34.00)     2:07.65 (32.83)
128 Ledford, Brandon S     15 TREASURE COAST S  2:07.76             
                 29.48      1:02.87 (33.39)
        1:36.01 (33.14)     2:07.76 (31.75)
129 McKinney, Alexander J  18 PALM HARBOR YMCA  2:08.00             
                 30.24      1:03.01 (32.77)
        1:36.09 (33.08)     2:08.00 (31.91)
130 Zeleznock, Caleb D     16 TYS-FL            2:08.51             
                 29.60      1:01.96 (32.36)
        1:36.33 (34.37)     2:08.51 (32.18)
131 Baska, Kamil A         17 WAHOO''S OF WELLI  2:08.74             
                 28.90      1:01.99 (33.09)
        1:35.59 (33.60)     2:08.74 (33.15)
132 Malecot, Phillip W     18 WEST FLORIDA LIG  2:09.18             
                 28.65      1:00.77 (32.12)
        1:34.89 (34.12)     2:09.18 (34.29)
133 Hudak, Caleb J         16 WEST FLORIDA LIG  2:09.25             
                 30.53      1:03.81 (33.28)
        1:37.22 (33.41)     2:09.25 (32.03)
134 Spiric, Stefan         15 WEST FLORIDA LIG  2:09.35             
                 27.84        59.77 (31.93)
        1:34.21 (34.44)     2:09.35 (35.14)
135 McKenna, Nicholas M    16 UNA HAT-FG        2:09.66             
                 29.51      1:02.35 (32.84)
        1:36.09 (33.74)     2:09.66 (33.57)
136 Heath, Tyler L         15 GREATER TAMPA SW  2:09.67             
                 29.45      1:01.88 (32.43)
        1:35.84 (33.96)     2:09.67 (33.83)
137 Perez Costa, Juan A    15 ROCKWAY SWIMMING  2:09.78             
                 30.12      1:03.49 (33.37)
        1:36.23 (32.74)     2:09.78 (33.55)
138 Yakymiw, Joseph M      18 PINE CREST SWIMM  2:09.80             
                 28.30      1:00.66 (32.36)
        1:34.89 (34.23)     2:09.80 (34.91)
139 Quillen, Michael B     15 GATOR SWIM CLUB-  2:10.31             
                 30.61      1:04.03 (33.42)
        1:37.25 (33.22)     2:10.31 (33.06)
140 Cline, Cody T          14 WAHOO''S OF WELLI  2:10.47             
                 29.69      1:02.61 (32.92)
        1:37.44 (34.83)     2:10.47 (33.03)
141 Mogg, Michael J        16 SOUTHWEST STARS-  2:10.59             
                 30.48      1:03.45 (32.97)
        1:37.03 (33.58)     2:10.59 (33.56)
142 Alderson, Jack A       18 UNA BSS-FL        2:10.79             
                 29.11      1:02.94 (33.83)
        1:37.96 (35.02)     2:10.79 (32.83)
143 Brocksmith, Alex J     16 TREASURE COAST S  2:10.85             
                 29.97      1:03.13 (33.16)
        1:36.83 (33.70)     2:10.85 (34.02)
144 Kloosterman, Tomas     16 PERFORMANCE AQUA  2:11.65             
                 30.29      1:02.96 (32.67)
        1:37.33 (34.37)     2:11.65 (34.32)
145 Perdomo, Sebastian     15 KISSIMMEE SWIM A  2:12.15             
                 29.03      1:01.66 (32.63)
        1:36.84 (35.18)     2:12.15 (35.31)
146 Gibson, Grayson N      17 SOUTHSIDE ATHLET  2:12.43             
                 29.06      1:01.88 (32.82)
        1:37.70 (35.82)     2:12.43 (34.73)
147 Mungall, Mitchell M    17 KISSIMMEE SWIM A  2:13.42             
                 29.13      1:02.06 (32.93)
        1:37.27 (35.21)     2:13.42 (36.15)
148 Siwady, Jorge F        17 UNATTACHED-FL     2:13.82             
                 29.92      1:01.97 (32.05)
        1:37.80 (35.83)     2:13.82 (36.02)
149 Dwire, Christopher S   18 WAHOO''S OF WELLI  2:14.54             
                 30.57      1:04.23 (33.66)
        1:39.78 (35.55)     2:14.54 (34.76)
150 Marcoux, Raphael       13 SWIM FORT LAUDER  2:14.59             
                 29.84      1:03.56 (33.72)
        1:39.36 (35.80)     2:14.59 (35.23)
151 Betancor, Facundo R    15 TEAM FLA-FG       2:15.04             
                 29.95      1:04.31 (34.36)
        1:40.58 (36.27)     2:15.04 (34.46)
152 Jones, Julian R        18 SPACE COAST SWIM  2:17.83             
                 30.66      1:05.31 (34.65)
        1:42.09 (36.78)     2:17.83 (35.74)
153 Brown, Xavier A        17 SOUTH FLORIDA AQ  2:22.74             
                 30.17      1:05.95 (35.78)
        1:44.65 (38.70)     2:22.74 (38.09)
154 Weir, Caleb I          20 UN-FL-FL          2:24.95             
                 24.41        51.75 (27.34)
        1:45.89 (54.14)     2:24.95 (39.06)
 -- Arruda, Louis M        28 BLUEFISH SWIM CL     DFS              
 -- Akker, Lucas A         20 WEST FLORIDA LIG     DFS              
 -- Angjeli, Edwin         19 UN-FL-FL             DFS              
 -- Wagner, Glenn T        22 UNATTACHED-FG        DFS              
 -- Sedacca, Joseph R      16 DAYTONA BEACH SW      NS              
 -- Meisenheimer, John     16 YMCA OF CENTRAL-      NS              
 -- Flores, Luis A         18 UN-FL-FL              NS              
 -- Omana, Carlos T        19 UNIVERSITY OF FL      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 9  Women 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Kopas, Emily M         15 DAVIE NADADORES-  1:11.12    1:10.87  
                 33.64      1:10.87 (37.23)
  2 Centeno, Tryshia M     19 UN-FL-FL          1:12.31    1:11.26  
                 34.10      1:11.26 (37.16)
  3 Connors, Kristen E     21 BLUEFISH SWIM CL  1:13.13    1:11.73  
                 34.29      1:11.73 (37.44)
  4 Treible, Julia C       20 UNIVERSITY OF FL  1:12.49    1:11.86  
                 33.86      1:11.86 (38.00)
  5 Halkides, Lysistrati   19 GREECE-ZZ         1:14.02    1:12.12  
                 33.47      1:12.12 (38.65)
  6 Victoria, Daniela      22 DAVIE NADADORES-  1:13.34    1:12.35  
                 34.38      1:12.35 (37.97)
  7 Lajnef, Sarra          22 UNIVERSITY OF FL  1:11.95    1:12.66  
                 34.17      1:12.66 (38.49)
  8 O''Neil, Colleen M      17 WEYMOUTH CLUB WA  1:14.82    1:12.86  
                 34.30      1:12.86 (38.56)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Lim, Cheryl            17 BOLLES SCHOOL SH  1:15.29    1:14.42  
                 35.12      1:14.42 (39.30)
 10 Duquet, Catherine I    18 TITUSVILLE SWIM-  1:15.64    1:14.71  
                 34.74      1:14.71 (39.97)
 11 Stephenson, Jessica R  17 UNA DANA-FG       1:15.27    1:15.14  
                 35.35      1:15.14 (39.79)
 12 Casellas, Patricia M   21 DAVIE NADADORES-  1:16.18    1:15.23  
                 35.35      1:15.23 (39.88)
 13 Rahael, Samantha M     19 BOLLES SCHOOL SH  1:15.77    1:15.35  
                 36.23      1:15.35 (39.12)
 14 Burns, Hannah C        15 GATOR SWIM CLUB-  1:15.53    1:15.53  
                 36.41      1:15.53 (39.12)
 15 Pettibone, Georgia C   16 BLUEFISH SWIM CL  1:16.14    1:16.13  
                 35.99      1:16.13 (40.14)
 16 Figueroa, Kristina A   16 DAVIE NADADORES-  1:16.92    1:17.28  
                 37.38      1:17.28 (39.90)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Leter, Evita           16 METRO AQUATIC CL  1:17.04    1:16.03  
                 35.63      1:16.03 (40.40)
 18 Chan, Chelsea          16 EKSC              1:18.09    1:16.39  
                 36.89      1:16.39 (39.50)
 19 Hammond, Brittany H    16 PINE CREST SWIMM  1:18.27    1:16.61  
                 37.32      1:16.61 (39.29)
 20 Walker, Kristin E      17 FALFINS SWIMMING  1:18.65    1:17.38  
                 36.51      1:17.38 (40.87)
 21 Gordon, Danielle L     15 LOGGERHEAD-FL     1:17.86    1:17.43  
                 36.74      1:17.43 (40.69)
 22 Chaney, Kaelah H       17 PINE CREST SWIMM  1:18.40    1:17.94  
                 36.66      1:17.94 (41.28)
 23 Lombardi, Lia N        16 AREA TALLAHASSEE  1:18.65    1:18.53  
                 37.24      1:18.53 (41.29)
 24 Dain, Rebekah K        16 GATOR SWIM CLUB-  1:18.61    1:19.46  
                 37.27      1:19.46 (42.19)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Worrell, Natsuko A     17 BLUE DOLFINS-FL   1:19.47    1:17.65  
                 36.70      1:17.65 (40.95)
 26 Harris, McKenna S      16 DAYTONA BEACH SW  1:19.26    1:17.71  
                 35.99      1:17.71 (41.72)
 27 Morton, Brooke L       18 YMCA OF CENTRAL-  1:19.04    1:19.15  
                 38.04      1:19.15 (41.11)
 28 Kopas, Allison M       13 DAVIE NADADORES-  1:20.31    1:19.55  
                 37.15      1:19.55 (42.40)
 29 McQuaid, Emily C       14 BLUEFISH SWIM CL  1:19.55    1:19.70  
                 37.67      1:19.70 (42.03)
 30 Covert, Skyler L       13 MAKOS AQUATICS C  1:19.96    1:20.10  
                 38.03      1:20.10 (42.07)
 31 Kennedy, Shannon A     15 BLUE DOLFINS-FL   1:19.35    1:20.14  
                 38.30      1:20.14 (41.84)
 -- Murphy, Cailin E       14 BLUEFISH SWIM CL  1:19.64         DQ  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 33 Gula, Haley W          15 BLUEFISH SWIM CL  1:20.52             
                 37.85      1:20.52 (42.67)
 34 Herfurth, Christina N  15 LAKE LYTAL LIGHT  1:20.91             
                 38.20      1:20.91 (42.71)
 34 Corley, Julia E        17 LAKE LYTAL LIGHT  1:20.91             
                 37.73      1:20.91 (43.18)
 36 McKeon, Mallory G      18 PINE CREST SWIMM  1:21.34             
                 38.02      1:21.34 (43.32)
 37 Volland, Kelsea C      15 FLORIDA KEYS SWI  1:21.41             
                 37.50      1:21.41 (43.91)
 38 Liivand, Merle         20 DAVIE NADADORES-  1:21.80             
                 37.94      1:21.80 (43.86)
 39 Placencia, Isabella A  12 SOUTHWEST STARS-  1:22.48             
                 39.64      1:22.48 (42.84)
 40 Cunio, Rachel J        16 TITUSVILLE SWIM-  1:22.53             
                 39.42      1:22.53 (43.11)
 41 Maniscalco, Caroline   16 WEYMOUTH CLUB WA  1:22.98             
                 39.67      1:22.98 (43.31)
 42 Derr, Kelly L          17 DAYTONA BEACH SW  1:23.11             
                 38.85      1:23.11 (44.26)
 43 Bouthillier, Chantal   18 HERITAGE AQUATIC  1:23.18             
                 38.00      1:23.18 (45.18)
 44 Kahyaoglu, Cigdem Z    14 GREATER TOLEDO A  1:23.54             
                 38.42      1:23.54 (45.12)
 45 Small, Deandre K       16 DAVIE NADADORES-  1:23.56             
                 38.80      1:23.56 (44.76)
 46 Shipman, Brenna L      15 SAINT ANDREW''S S  1:23.59             
                 39.50      1:23.59 (44.09)
 47 Black, Alexandria N    17 YMCA OF CENTRAL-  1:23.60             
                 38.23      1:23.60 (45.37)
 47 Rodriguez, Jessica     13 SOUTH FLORIDA AQ  1:23.60             
                 39.64      1:23.60 (43.96)
 49 Balthazar, Zoie A      16 DAVIE NADADORES-  1:23.70             
                 39.44      1:23.70 (44.26)
 50 Zubero, Elizabeth J    14 UNA SFTL-FG       1:23.76             
                 40.11      1:23.76 (43.65)
 51 Lacusky, Sara M        15 MARTIN COUNTY AQ  1:23.83             
                 40.28      1:23.83 (43.55)
 52 Costan, Jessica D      16 WAHOO''S OF WELLI  1:23.91             
                 39.15      1:23.91 (44.76)
 53 Gerena, Chloe A        14 PLANTATION SWIM-  1:23.98             
                 38.85      1:23.98 (45.13)
 54 Brocksmith, Amanda C   16 TREASURE COAST S  1:24.02             
                 39.61      1:24.02 (44.41)
 55 Koda, Nicole L         16 WEST FLORIDA LIG  1:24.03             
                 39.77      1:24.03 (44.26)
 55 Faunce, Alina F        13 GULF COAST SWIM-  1:24.03             
                 39.09      1:24.03 (44.94)
 57 Lenzmeier, Samantha R  16 FALFINS SWIMMING  1:24.04             
                 39.60      1:24.04 (44.44)
 58 Knock, Kayla A         16 FALFINS SWIMMING  1:24.12             
                 38.97      1:24.12 (45.15)
 59 Verita, Carlotta       13 TEAM FLA-FG       1:24.21             
                 39.21      1:24.21 (45.00)
 59 Folk, Karah            12 EKSC              1:24.21             
                 39.74      1:24.21 (44.47)
 61 Brown, Courtney A      12 BLUEFISH SWIM CL  1:24.53             
                 40.45      1:24.53 (44.08)
 62 Gonzalez, Alejandra D  17 METRO AQUATIC CL  1:24.73             
                 40.02      1:24.73 (44.71)
 63 DeRogatis, Rebecca S   17 UNA SFTL-FG       1:24.74             
                 39.21      1:24.74 (45.53)
 64 Anabtawi, Tatianna N   14 CLEARWATER AQUAT  1:24.76             
                 40.12      1:24.76 (44.64)
 65 Deedrick, Mary M       15 GREATER TAMPA SW  1:24.84             
                 39.81      1:24.84 (45.03)
 66 Jordan, Sorca M        16 TREASURE COAST S  1:24.90             
                 39.59      1:24.90 (45.31)
 67 Byrne, Regan M         15 UNA SFTL-FG       1:25.13             
                 39.92      1:25.13 (45.21)
 68 Reuter, Megan B        15 BLUE DOLFINS-FL   1:25.14             
                 39.98      1:25.14 (45.16)
 69 Hudson, Madison M      16 LAKE LYTAL LIGHT  1:25.22             
                 39.69      1:25.22 (45.53)
 70 Gruest, Valerie        13 UNATTACHED-FL     1:25.29             
                 39.74      1:25.29 (45.55)
 71 Herlitzka, Alison M    17 STONE CRABS SWIM  1:25.43             
                 39.70      1:25.43 (45.73)
 72 Fassler, Star D        13 UNA SFTL-FG       1:25.54             
                 40.24      1:25.54 (45.30)
 73 Abreu, Sarah R         17 WEYMOUTH CLUB WA  1:25.68             
                 40.27      1:25.68 (45.41)
 74 Cunningham, Taylor K   15 SOUTHWEST STARS-  1:25.76             
                 40.70      1:25.76 (45.06)
 75 Delisle, Alexis L      15 SOUTHWEST STARS-  1:25.83             
                 39.82      1:25.83 (46.01)
 76 Mamola, Tatiana G      18 LAKE LYTAL LIGHT  1:25.86             
                 39.30      1:25.86 (46.56)
 77 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA  1:25.92             
                 39.40      1:25.92 (46.52)
 78 Pierce, Simone         16 WAHOO''S OF WELLI  1:26.21             
                 40.32      1:26.21 (45.89)
 79 Herbert, Elise M       15 TYS-FL            1:26.28             
                 40.80      1:26.28 (45.48)
 80 Oliva, Sophia M        16 PLANTATION SWIM-  1:26.49             
                 40.28      1:26.49 (46.21)
 81 Hay, Lindsay L         14 HERITAGE AQUATIC  1:26.51             
                 41.12      1:26.51 (45.39)
 82 Borrelli, Marie        15 DAVIE NADADORES-  1:26.59             
                 41.43      1:26.59 (45.16)
 83 Spangenberg, Gabriell  16 BLUE DOLFINS-FL   1:26.60             
                 40.78      1:26.60 (45.82)
 84 Romero, Aura I         18 YMCA OF CENTRAL-  1:26.76             
                 40.96      1:26.76 (45.80)
 84 Passilla, Sarah L      13 SOUTHWEST STARS-  1:26.76             
                 40.74      1:26.76 (46.02)
 86 Betancourt, Lauren E   15 BLUE DOLFINS-FL   1:26.93             
                 40.93      1:26.93 (46.00)
 87 Wozab, Natalya L       13 PLANTATION SWIM-  1:27.15             
                 40.86      1:27.15 (46.29)
 88 Kubel, Ashley F        13 TYS-FL            1:27.16             
                 41.12      1:27.16 (46.04)
 89 Stengle, Janet M       15 GREATER TOLEDO A  1:27.67             
                 40.43      1:27.67 (47.24)
 90 Hudson, Camryn C       12 LAKE LYTAL LIGHT  1:27.68             
                 40.67      1:27.68 (47.01)
 91 Broullire, Blake N     13 YMCA OF CENTRAL-  1:27.92             
                 41.77      1:27.92 (46.15)
 92 Kight, Catherine A     11 GREATER TOLEDO A  1:27.95             
                 40.62      1:27.95 (47.33)
 93 Choi, Esther S         16 FALFINS SWIMMING  1:27.98             
                 40.59      1:27.98 (47.39)
 94 Cordery, Haley N       14 BLUEFISH SWIM CL  1:28.01             
                 41.52      1:28.01 (46.49)
 95 Kuntsevich, Alexandra  16 BOLLES SCHOOL SH  1:28.12             
                 41.44      1:28.12 (46.68)
 96 Deem, Emily P          15 WAHOO''S OF WELLI  1:28.31             
                 40.69      1:28.31 (47.62)
 97 Bassett, Christie L    13 MAKOS AQUATICS C  1:28.53             
                 40.79      1:28.53 (47.74)
 98 Breneman, Lindsey K    14 DAYTONA BEACH SW  1:28.56             
                 39.81      1:28.56 (48.75)
 99 Ryder, Elizabeth       16 WESTMINSTER ACAD  1:28.58             
                 41.03      1:28.58 (47.55)
100 Antonini, Isabella A   15 TEAM FLA-FG       1:28.60             
                 41.43      1:28.60 (47.17)
101 Robinson, Krissa A     16 PLANTATION SWIM-  1:28.67             
                 41.62      1:28.67 (47.05)
102 Pigliacampi, Alexa M   17 ORMOND HOLLY HIL  1:28.70             
                 41.22      1:28.70 (47.48)
103 Werdine, Rebecca S     17 PALM HARBOR YMCA  1:28.95             
                 42.17      1:28.95 (46.78)
104 Bedley, Laryssa M      14 DAVIE NADADORES-  1:29.36             
                 41.49      1:29.36 (47.87)
105 Lee, Amanda M          12 SWIM FLORIDA-FL   1:29.60             
                 41.08      1:29.60 (48.52)
106 Nork, Kristina G       17 PERFORMANCE AQUA  1:32.79             
                 43.72      1:32.79 (49.07)
 -- Gallardo, Liz          17 MIAMI DADE COUNT      NS              
 -- Khalfallah, Zeineb     18 UN-FL-FL              NS              
 -- Diaz, Alexis M         16 CENTRAL FLORIDA-      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 10  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Lima, Felipe           26 UNA DANA-FG       1:04.34    1:01.35  
                 28.70      1:01.35 (32.65)
  2 Sludnov, Roman A       32 UNA FSLA-FL       1:04.22    1:01.56  
                 28.97      1:01.56 (32.59)
  3 Pike, Jared C          20 UN-FL-FL          1:04.91    1:03.96  
                 29.87      1:03.96 (34.09)
  4 Hosford, Joseph M      30 AREA TALLAHASSEE  1:04.15    1:04.14  
                 29.89      1:04.14 (34.25)
  5 Coombs, Jason S        17 BLUE DOLFINS-FL   1:05.14    1:05.75  
                 31.43      1:05.75 (34.32)
  6 Hesen, Benedict E      26 UNA GSC-FL        1:05.97    1:05.99  
                 30.73      1:05.99 (35.26)
  7 Macdonald, Daniel J    17 GREATER TOLEDO A  1:06.16    1:06.42  
                 32.16      1:06.42 (34.26)
  8 Pigot, Diguan          17 METRO AQUATIC CL  1:05.94    1:06.89  
                 31.58      1:06.89 (35.31)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Witt, Kristopher B     17 BOLLES SCHOOL SH  1:07.45    1:05.89  
                 31.29      1:05.89 (34.60)
 10 Hildebrand, Richard J  20 UN-FL-FL          1:07.07    1:05.97  
                 30.62      1:05.97 (35.35)
 11 Rosenbaum, Ryan B      17 UNA SFTL-FG       1:07.39    1:06.16  
                 31.17      1:06.16 (34.99)
 12 Martini, Matheus S     18 BOLLES SCHOOL SH  1:06.57    1:06.19  
                 31.39      1:06.19 (34.80)
 13 Rokita, Michal         19 PINE CREST SWIMM  1:06.79    1:06.45  
                 31.13      1:06.45 (35.32)
 14 Groters, Jordy A       15 DAVIE NADADORES-  1:07.64    1:07.46  
                 31.72      1:07.46 (35.74)
 15 Van Hees, Simon        17 LOGGERHEAD-FL     1:08.19    1:07.90  
                 32.54      1:07.90 (35.36)
 16 Kimpel, Alex A         16 BLUE DOLFINS-FL   1:08.04    1:07.97  
                 32.18      1:07.97 (35.79)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Smith, Austin J        18 FALFINS SWIMMING  1:09.03    1:06.15  
                 31.53      1:06.15 (34.62)
 18 Spas, Daniel G         17 HERITAGE AQUATIC  1:09.31    1:07.75  
                 32.08      1:07.75 (35.67)
 19 Wojcik, Andrew C       15 TREASURE COAST S  1:09.14    1:07.87  
                 32.27      1:07.87 (35.60)
 20 Harris, William C      17 DAYTONA BEACH SW  1:08.75    1:09.01  
                 32.43      1:09.01 (36.58)
 21 Kertesz, Kristof       18 UNA SFTL-FG       1:08.49    1:09.26  
                 32.82      1:09.26 (36.44)
 22 Morgan, David J        18 PALM HARBOR YMCA  1:08.30    1:09.30  
                 32.84      1:09.30 (36.46)
 23 Zimmt, Joshua B        16 BLUEFISH SWIM CL  1:09.07    1:09.43  
                 33.08      1:09.43 (36.35)
 24 Guarente, Marco        15 DAVIE NADADORES-  1:09.33    1:09.93  
                 32.58      1:09.93 (37.35)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Landi, Nicholas T      17 FAST LANE AQUATI  1:10.00    1:08.26  
                 32.34      1:08.26 (35.92)
 26 Denswil, Wayne         15 METRO AQUATIC CL  1:09.80    1:08.92  
                 32.46      1:08.92 (36.46)
 27 Jamieson, Stuart A     17 BOLLES SCHOOL SH  1:10.74    1:09.47  
                 32.64      1:09.47 (36.83)
 28 Rodriguez, Cheyenne    17 UNA SFTL-FG       1:10.61    1:09.70  
                 32.64      1:09.70 (37.06)
 29 Rojas, Marc A          18 SOUTH FLORIDA AQ  1:10.22    1:09.78  
                 32.60      1:09.78 (37.18)
 30 Van Vliet, Austin M    17 TYS-FL            1:09.96    1:10.58  
                 32.43      1:10.58 (38.15)
 31 Asseraf, Joshua        17 UNA SFTL-FG       1:10.75    1:11.03  
                 34.00      1:11.03 (37.03)
 32 Vergona, Steven G      16 TEAM FLA-FG       1:10.84    1:11.85  
                 33.93      1:11.85 (37.92)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Welch, Corey L         28 HAMMERHEAD AQUAT  1:08.23             
                 31.50      1:08.23 (36.73)
 20 Yabe, Diogo O          31 BOLLES SCHOOL SH  1:08.64             
                 32.69      1:08.64 (35.95)
 22 Eder, Marc C           21 UNA WW-NE         1:08.78             
                 31.97      1:08.78 (36.81)
 23 Doran, Kevin F         20 GREATER TAMPA SW  1:08.79             
                 31.62      1:08.79 (37.17)
 24 Kennedy, Robert J      22 SWIM FLORIDA-FL   1:08.99             
                 32.61      1:08.99 (36.38)
 29 Tamposi, Jacob B       18 CENTRAL FLORIDA-  1:09.33             
                 33.11      1:09.33 (36.22)
 34 Gustafson, Aaron J     17 BLUEFISH SWIM CL  1:10.20             
                 33.67      1:10.20 (36.53)
 40 Forsythe, Vaughn C     22 DAVIE NADADORES-  1:10.85             
                 33.21      1:10.85 (37.64)
 41 Doolittle, Andras T    17 PINE CREST SWIMM  1:11.03             
                 33.75      1:11.03 (37.28)
 42 Dressel, Caeleb R      15 BOLLES SCHOOL SH  1:11.09             
                 33.91      1:11.09 (37.18)
 43 Carter, Ethan W        18 EAST COAST SWIM-  1:11.46             
                 33.77      1:11.46 (37.69)
 44 Lebron, Luis           19 UNA DANA-FG       1:11.50             
                 33.09      1:11.50 (38.41)
 45 Shollenbarger, Carson  17 FALFINS SWIMMING  1:11.79             
                 33.32      1:11.79 (38.47)
 46 McGinnis, Ryder        14 EKSC              1:12.01             
                 33.38      1:12.01 (38.63)
 47 Frank, John R          16 FALFINS SWIMMING  1:12.02             
                 34.15      1:12.02 (37.87)
 48 Diaz, Javier C         17 METRO AQUATIC CL  1:12.07             
                 33.52      1:12.07 (38.55)
 49 McCormick, Jason P     17 TEAM FLA-FG       1:12.27             
                 33.84      1:12.27 (38.43)
 50 Hayes, Patrick H       18 BOLLES SCHOOL SH  1:12.42             
                 34.07      1:12.42 (38.35)
 51 Juranovic, Gabriel A   16 FAST LANE AQUATI  1:12.43             
                 33.90      1:12.43 (38.53)
 52 Rivera, Johnny Silves  17 DAYTONA BEACH SW  1:12.55             
                 34.33      1:12.55 (38.22)
 53 Nash, Mel E            17 NORTH FLORIDA SW  1:12.68             
                 34.97      1:12.68 (37.71)
 54 Rintel, Andreas        14 LAKE LYTAL LIGHT  1:13.01             
                 34.64      1:13.01 (38.37)
 55 Hicks, Caleb M         14 FALFINS SWIMMING  1:13.11             
                 34.17      1:13.11 (38.94)
 56 Apple, Ian D           17 BOLLES SCHOOL SH  1:13.22             
                 33.63      1:13.22 (39.59)
 57 Branco, Ricardo S      17 DAVIE NADADORES-  1:13.43             
                 34.63      1:13.43 (38.80)
 58 Reid, Aj               15 TEAM FLA-FG       1:13.45             
                 33.60      1:13.45 (39.85)
 59 Ifill, Kaison O        16 BLUEFISH SWIM CL  1:13.63             
                 34.06      1:13.63 (39.57)
 60 Gudmunson, Erik K      15 BLUEFISH SWIM CL  1:13.74             
                 34.49      1:13.74 (39.25)
 61 Ramsay, Nathaniel C    16 WEYMOUTH CLUB WA  1:13.98             
                 34.80      1:13.98 (39.18)
 62 Santiesteban, Luis J   16 UNATTACHED-FG     1:14.22             
                 34.59      1:14.22 (39.63)
 63 Parker, Jeremy W       18 GREATER TAMPA SW  1:14.40             
                 35.32      1:14.40 (39.08)
 64 Evenson, Alex C        16 PINE CREST SWIMM  1:14.69             
                 35.25      1:14.69 (39.44)
 65 Fleming, Alex P        15 BOLLES SCHOOL SH  1:14.79             
                 35.29      1:14.79 (39.50)
 66 Guy, Cameron R         16 GATOR SWIM CLUB-  1:15.00             
                 34.60      1:15.00 (40.40)
 67 Villavisanis, Dillan   15 CLEARWATER AQUAT  1:15.02             
                 35.52      1:15.02 (39.50)
 68 Yakymiw, Matthew       16 DAVIE NADADORES-  1:15.24             
                 34.89      1:15.24 (40.35)
 69 Hill, Jonathan M       14 TREASURE COAST S  1:15.29             
                 35.76      1:15.29 (39.53)
 70 Funderburk, Randall E  18 PLANTATION SWIM-  1:15.41             
                 34.51      1:15.41 (40.90)
 71 Pineda, Michael J      16 GULF COAST SWIM-  1:15.48             
                 34.90      1:15.48 (40.58)
 72 Liu, Mavin             14 BLUEFISH SWIM CL  1:15.56             
                 35.70      1:15.56 (39.86)
 73 Basting, Parker J      16 GATOR SWIM CLUB-  1:15.60             
                 34.95      1:15.60 (40.65)
 74 Cantu, David           15 DAVIE NADADORES-  1:15.71             
                 35.94      1:15.71 (39.77)
 75 Tijerina, Joshua A     17 SOUTHWEST STARS-  1:15.73             
                 36.33      1:15.73 (39.40)
 76 Stephens, Anthony D    15 AREA TALLAHASSEE  1:15.97             
                 35.92      1:15.97 (40.05)
 77 Mamola, James A        16 LAKE LYTAL LIGHT  1:15.98             
                 34.81      1:15.98 (41.17)
 78 Fries, Jeremiah W      18 MARTIN COUNTY AQ  1:16.33             
                 35.45      1:16.33 (40.88)
 79 Kuzjomkin, Anton       16 DAVIE NADADORES-  1:16.35             
                 36.32      1:16.35 (40.03)
 80 MacDonald, Connor M    15 TITUSVILLE SWIM-  1:16.38             
                 35.71      1:16.38 (40.67)
 81 Pace, Arthur T         17 BOLLES SCHOOL SH  1:16.70             
                 35.74      1:16.70 (40.96)
 82 Mogg, Michael J        16 SOUTHWEST STARS-  1:16.71             
                 36.20      1:16.71 (40.51)
 83 Farah, Jonathan E      14 HERITAGE AQUATIC  1:16.76             
                 35.93      1:16.76 (40.83)
 84 Walsh, Cory C          16 UNA STAR-FL       1:16.77             
                 36.19      1:16.77 (40.58)
 85 Zeleznock, Caleb D     16 TYS-FL            1:16.81             
                 37.05      1:16.81 (39.76)
 86 Gates, Maxwell L       16 BLUEFISH SWIM CL  1:17.11             
                 36.28      1:17.11 (40.83)
 87 Mila, Matthew J        15 SOUTH FLORIDA AQ  1:17.18             
                 36.86      1:17.18 (40.32)
 88 Rahrig, Michael T      14 LAKE LYTAL LIGHT  1:17.22             
                 35.61      1:17.22 (41.61)
 89 Martinez, Silvio D     15 BLUE DOLFINS-FL   1:17.34             
                 37.43      1:17.34 (39.91)
 90 McKinney, Alexander J  18 PALM HARBOR YMCA  1:17.49             
                 37.06      1:17.49 (40.43)
 91 Perez, Gabriel         14 DAVIE NADADORES-  1:17.50             
                 36.20      1:17.50 (41.30)
 92 Alvarez, David L       15 METRO AQUATIC CL  1:17.62             
                 36.36      1:17.62 (41.26)
 93 Bach-Crosby, Eric E    16 LAKE LYTAL LIGHT  1:17.64             
                 36.29      1:17.64 (41.35)
 94 Brocksmith, Alex J     16 TREASURE COAST S  1:17.65             
                 36.89      1:17.65 (40.76)
 95 Weiss, Andrew T        14 FALFINS SWIMMING  1:17.86             
                 37.25      1:17.86 (40.61)
 96 Kloosterman, Tomas     16 PERFORMANCE AQUA  1:17.87             
                 36.81      1:17.87 (41.06)
 97 Merrill, Richard K     16 TEAM FLA-FG       1:17.88             
                 36.64      1:17.88 (41.24)
 98 Ackerman, Trevor D     17 PALM HARBOR YMCA  1:18.31             
                 36.30      1:18.31 (42.01)
 99 Vega, Patrick          16 UNA MACM-FG       1:18.34             
                 37.54      1:18.34 (40.80)
100 Schilke, Michael R     16 BLUE DOLFINS-FL   1:18.67             
                 36.57      1:18.67 (42.10)
101 Shollenberger, Jordan  16 TYS-FL            1:18.80             
                 37.08      1:18.80 (41.72)
102 Michael, Maximilian M  15 BOLLES SCHOOL SH  1:19.09             
                 37.96      1:19.09 (41.13)
103 Lee, Warren W          14 GREATER TOLEDO A  1:19.12             
                 37.25      1:19.12 (41.87)
104 Dwire, Christopher S   18 WAHOO''S OF WELLI  1:19.94             
                 36.13      1:19.94 (43.81)
105 Cabrera, Lorenzo       16 PLANTATION SWIM-  1:20.25             
                 36.86      1:20.25 (43.39)
106 Cantu, Francisco       12 DAVIE NADADORES-  1:22.28             
                 39.29      1:22.28 (42.99)
107 McMillan, Rashawn D    17 SOUTHSIDE ATHLET  1:22.40             
                 39.09      1:22.40 (43.31)
108 Orbegoso, Luis A       17 CENTRAL FLORIDA-  1:22.41             
                 37.31      1:22.41 (45.10)
 -- Lopez, Manuel G        15 METRO AQUATIC CL      DQ              
                 35.77           DQ (38.40)
 -- Stankovic, Steven M    15 UNA LLL-FG            DQ              
                 35.20           DQ (41.21)
 -- Bricio, Felipe S       16 UNA SFTL-FG           DQ              
                 36.18           DQ (39.99)    
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 11  Women 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Dubrasky, Molly J      18 UNIVERSITY OF FL  1:02.74    1:02.96  
                 30.08      1:02.96 (32.88)
  2 Caraballo, Barbara     16 BRANDON SPORTS &  1:03.73    1:03.02  
                 29.88      1:03.02 (33.14)
  3 Alcaide, Jessie E      27 SOUTH FLORIDA AQ  1:02.72    1:03.05  
                 29.62      1:03.05 (33.43)
  4 Stupp, Julie A         26 PERFORMANCE AQUA  1:02.90    1:03.19  
                 29.53      1:03.19 (33.66)
  5 Mann, Rebecca W        14 CLEARWATER AQUAT  1:03.88    1:03.38  
                 30.49      1:03.38 (32.89)
  6 Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL          1:03.24    1:03.39  
                 29.96      1:03.39 (33.43)
  7 Merritt, Alexandria J  18 AREA TALLAHASSEE  1:03.17    1:03.69  
                 30.78      1:03.69 (32.91)
  8 Britt, Chelsie E       17 UNA FSLA-FL       1:03.91    1:03.91  
                 29.97      1:03.91 (33.94)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Galletti, Catherine A  17 TRINITY PREP AQU  1:04.04    1:02.47  
                 29.06      1:02.47 (33.41)
 10 Sykes, Sarah A         23 UNA BSS-FL        1:04.96    1:04.49  
                 30.69      1:04.49 (33.80)
 11 Selts, Brittany D      22 MIAMI SWIMMING-F  1:05.30    1:04.56  
                 30.31      1:04.56 (34.25)
 12 Kenney, Katherine M    18 WEYMOUTH CLUB WA  1:04.64    1:04.62  
                 29.77      1:04.62 (34.85)
 13 McKnight, Taylor L     19 UNIVERSITY OF FL  1:05.13    1:05.15  
                 30.52      1:05.15 (34.63)
 14 Yambor-Maul, Alyssa M  17 AREA TALLAHASSEE  1:05.32    1:05.20  
                 31.46      1:05.20 (33.74)
 15 Pansare, Jyotsna R     17 DAVIE NADADORES-  1:05.50    1:05.32  
                 30.03      1:05.32 (35.29)
 16 Khalfallah, Zeineb     18 UN-FL-FL          1:05.48    1:05.61  
                 30.76      1:05.61 (34.85)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Herfurth, Christina N  15 LAKE LYTAL LIGHT  1:06.04    1:04.99  
                 30.73      1:04.99 (34.26)
 18 Redding, Grace C       14 UNATTACHED-FL     1:05.54    1:05.24  
                 31.23      1:05.24 (34.01)
 19 Brewer, Kathryn B      18 UNA SWIM-FL       1:05.57    1:05.25  
                 29.99      1:05.25 (35.26)
 20 Schulhofer, Alina K    17 UNA SFTL-FG       1:05.57    1:05.78  
                 31.30      1:05.78 (34.48)
 21 Katcher, Olivia E      16 UNA SFTL-FG       1:06.29    1:06.21  
                 31.28      1:06.21 (34.93)
 22 Spinazzola, Bianca L   17 BLUEFISH SWIM CL  1:05.71    1:06.68  
                 31.37      1:06.68 (35.31)
 23 Fraiman, Sivan         16 PLANTATION SWIM-  1:06.24    1:06.82  
                 31.08      1:06.82 (35.74)
 24 Rice, Andrea M         17 FALFINS SWIMMING  1:06.59    1:07.06  
                 31.22      1:07.06 (35.84)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 McGovern, Courtney M   16 TREASURE COAST S  1:06.78    1:05.80  
                 30.72      1:05.80 (35.08)
 26 Colmenarez, Careth     17 DAVIE NADADORES-  1:06.74    1:06.10  
                 31.64      1:06.10 (34.46)
 26 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA  1:07.16    1:06.10  
                 30.66      1:06.10 (35.44)
 28 Peacock, Salem E       16 BOLLES SCHOOL SH  1:06.59    1:06.65  
                 31.34      1:06.65 (35.31)
 29 Zeiger, Elizabeth P    14 BLUEFISH SWIM CL  1:07.15    1:06.93  
                 31.23      1:06.93 (35.70)
 30 Tipton, Amanda L       15 UNA SFTL-FG       1:06.63    1:06.96  
                 31.41      1:06.96 (35.55)
 31 Burns, Virginia B      15 WEYMOUTH CLUB WA  1:07.07    1:07.47  
                 31.37      1:07.47 (36.10)
 32 Bruens, Harper M       17 TEAM FLA-FG       1:07.03    1:08.42  
                 31.28      1:08.42 (37.14)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 15 Stephens, Summer L     18 UNIVERSITY OF FL  1:05.36             
                 30.48      1:05.36 (34.88)
 30 Popova, Valeriia       19 UNA GPA-FG        1:06.89             
                 30.73      1:06.89 (36.16)
 35 Conway, Jessica M      14 SAINT ANDREW''S S  1:07.20             
                 31.08      1:07.20 (36.12)
 36 Myers, Madalyn C       15 BLUEFISH SWIM CL  1:07.24             
                 31.39      1:07.24 (35.85)
 37 Gil, Gabriela M        17 YMCA OF CENTRAL-  1:07.28             
                 31.95      1:07.28 (35.33)
 38 Greulach, Veronica A   17 UNA SFTL-FG       1:07.36             
                 31.45      1:07.36 (35.91)
 39 Pigliacampi, Marlena   15 ORMOND HOLLY HIL  1:07.73             
                 31.40      1:07.73 (36.33)
 40 Fiorenzi, Philomena J  16 UNA DANA-FG       1:07.74             
                 31.15      1:07.74 (36.59)
 41 Dacey, Sydney R        15 BLUEFISH SWIM CL  1:07.82             
                 31.78      1:07.82 (36.04)
 42 Sanchez, Namilla S     14 ATLANTIS SWIMMIN  1:07.85             
                 32.21      1:07.85 (35.64)
 42 Diamond, Jenna         16 PLANTATION SWIM-  1:07.85             
                 31.44      1:07.85 (36.41)
 44 Schaefer, Hannah P     17 BOLLES SCHOOL SH  1:07.89             
                 31.82      1:07.89 (36.07)
 44 Carter, Olivia C       18 DAYTONA BEACH SW  1:07.89             
                 31.83      1:07.89 (36.06)
 46 Hurley, Jessica E      16 SWIM FLORIDA-FL   1:07.92             
                 32.21      1:07.92 (35.71)
 47 Bryant, Courtney A     14 MAKOS AQUATICS C  1:08.21             
                 31.28      1:08.21 (36.93)
 48 Vega Monroy, Daniela   17 LAKE LYTAL LIGHT  1:08.53             
                 31.55      1:08.53 (36.98)
 49 Moser, Allison N       16 PLANTATION SWIM-  1:08.62             
                 32.38      1:08.62 (36.24)
 50 Murray, Aubrey D       17 MARTIN COUNTY AQ  1:08.69             
                 32.57      1:08.69 (36.12)
 51 Chaney, Kaelah H       17 PINE CREST SWIMM  1:08.79             
                 31.80      1:08.79 (36.99)
 52 Conoscenti, Laura      16 YMCA OF CENTRAL-  1:08.81             
                 31.80      1:08.81 (37.01)
 53 Pettibone, Georgia C   16 BLUEFISH SWIM CL  1:08.90             
                 32.36      1:08.90 (36.54)
 54 Deveny, Courtney A     15 GULF COAST SWIM-  1:09.12             
                 31.76      1:09.12 (37.36)
 55 Steingold, Sarah E     15 BLUEFISH SWIM CL  1:09.13             
                 32.25      1:09.13 (36.88)
 56 Demsher, Krystin L     16 CLEARWATER AQUAT  1:09.34             
                 32.31      1:09.34 (37.03)
 56 Kopas, Allison M       13 DAVIE NADADORES-  1:09.34             
                 32.25      1:09.34 (37.09)
 58 Lee, Carolyn           16 LAKE LYTAL LIGHT  1:09.45             
                 32.46      1:09.45 (36.99)
 59 Jordan, Sorca M        16 TREASURE COAST S  1:09.50             
                 32.59      1:09.50 (36.91)
 60 Verita, Carlotta       13 TEAM FLA-FG       1:09.62             
                 32.21      1:09.62 (37.41)
 61 Kovac, Megan E         15 PALM HARBOR YMCA  1:09.71             
                 32.10      1:09.71 (37.61)
 62 Schilke, Samantha M    17 BLUE DOLFINS-FL   1:09.81             
                 32.80      1:09.81 (37.01)
 62 Wright, Holly A        14 SOUTHWEST STARS-  1:09.81             
                 33.83      1:09.81 (35.98)
 64 Hauser, Kaitlyn T      13 GULF COAST SWIM-  1:10.09             
                 33.20      1:10.09 (36.89)
 65 Clare-Salzler, Kathry  18 GATOR SWIM CLUB-  1:10.15             
                 33.39      1:10.15 (36.76)
 66 Bouthillier, Chantal   18 HERITAGE AQUATIC  1:10.23             
                 32.48      1:10.23 (37.75)
 67 McDonald, Janelle R    18 WEYMOUTH CLUB WA  1:10.34             
                 32.51      1:10.34 (37.83)
 68 Martin, Monona T       12 MAKOS AQUATICS C  1:10.42             
                 33.05      1:10.42 (37.37)
 69 Herlitzka, Alison M    17 STONE CRABS SWIM  1:10.64             
                 32.58      1:10.64 (38.06)
 69 Kraus, Alena I         12 MAKOS AQUATICS C  1:10.64             
                 33.28      1:10.64 (37.36)
 71 Wittman, Alexandria L  15 CLEARWATER AQUAT  1:10.92             
                 33.40      1:10.92 (37.52)
 72 Lanam, Rachel N        17 TREASURE COAST S  1:11.04             
                 33.17      1:11.04 (37.87)
 73 Lynch, Grace E         15 CENTRAL FLORIDA-  1:11.08             
                 33.86      1:11.08 (37.22)
 74 Snyder, Carli R        16 FALFINS SWIMMING  1:11.38             
                 32.10      1:11.38 (39.28)
 75 Morton, Brooke L       18 YMCA OF CENTRAL-  1:11.45             
                 35.08      1:11.45 (36.37)
 76 Johnson, Whitney       15 METRO AQUATIC CL  1:11.48             
                 32.64      1:11.48 (38.84)
 77 Deem, Emily P          15 WAHOO''S OF WELLI  1:11.50             
                 33.29      1:11.50 (38.21)
 78 Ward, Caroline C       14 PALM HARBOR YMCA  1:11.58             
                 33.10      1:11.58 (38.48)
 79 McLeod, Lauren R       15 GULF COAST SWIM-  1:11.61             
                 33.14      1:11.61 (38.47)
 80 Johnson, Caitlyn A     16 UNA JCLA-FL       1:11.80             
                 32.43      1:11.80 (39.37)
 81 Pettinger, Julianna M  15 LOGGERHEAD-FL     1:11.85             
                 33.33      1:11.85 (38.52)
 82 Zislin, Jennifer M     16 TEAM FLA-FG       1:11.86             
                 32.88      1:11.86 (38.98)
 83 Faunce, Alina F        13 GULF COAST SWIM-  1:12.04             
                 33.55      1:12.04 (38.49)
 84 Johnson, Lauren A      13 UNA JCLA-FL       1:12.12             
                 34.23      1:12.12 (37.89)
 85 Jordan, Orla G         14 TREASURE COAST S  1:12.16             
                 33.31      1:12.16 (38.85)
 86 Spinazzola, Angelica   17 BLUEFISH SWIM CL  1:12.17             
                 33.83      1:12.17 (38.34)
 87 Aubley, Brittany G     15 BOLLES SCHOOL SH  1:12.19             
                 33.31      1:12.19 (38.88)
 88 Reuter, Megan B        15 BLUE DOLFINS-FL   1:12.21             
                 32.72      1:12.21 (39.49)
 89 Trematerra, Lindsey V  15 GATOR SWIM CLUB-  1:12.25             
                 33.43      1:12.25 (38.82)
 90 Page, Kathryn A        18 WEYMOUTH CLUB WA  1:12.44             
                 33.91      1:12.44 (38.53)
 91 German, Omaira A       15 BLUE MARLINS OF-  1:12.54             
                 31.81      1:12.54 (40.73)
 92 Passilla, Sarah L      13 SOUTHWEST STARS-  1:12.65             
                 33.85      1:12.65 (38.80)
 93 Bauer, Cydnie R        15 PALM HARBOR YMCA  1:12.69             
                 33.94      1:12.69 (38.75)
 94 Abad, Meagan M         15 PLANTATION SWIM-  1:12.78             
                 33.97      1:12.78 (38.81)
 95 Guerrero, Sandra Juli  18 UNA DANA-FG       1:12.94             
                 33.63      1:12.94 (39.31)
 96 Zientarski, Katherine  16 TEAM FLA-FG       1:12.96             
                 34.01      1:12.96 (38.95)
 97 Gallastegui, Angelina  16 BRANDON SPORTS &  1:13.01             
                 34.02      1:13.01 (38.99)
 98 Aponte, Maria M        16 UNA SFTL-FG       1:13.16             
                 33.01      1:13.16 (40.15)
 99 Robinson, Krissa A     16 PLANTATION SWIM-  1:13.33             
                 34.40      1:13.33 (38.93)
100 Koda, Nicole L         16 WEST FLORIDA LIG  1:13.49             
                 34.14      1:13.49 (39.35)
101 DeReus, Heather M      15 AQUATIC CLUB OF-  1:13.53             
                 34.04      1:13.53 (39.49)
102 DeRogatis, Rebecca S   17 UNA SFTL-FG       1:14.28             
                 34.40      1:14.28 (39.88)
103 Payamps, Natasha       16 UNA DANA-FG       1:14.63             
                 34.34      1:14.63 (40.29)
104 Holmgren, Linnea E     12 SOUTHWEST STARS-  1:14.84             
                 34.52      1:14.84 (40.32)
105 Zambito, Maria R       17 TYS-FL            1:14.87             
                 33.97      1:14.87 (40.90)
106 Klotzbach, Kylie N     16 DAYTONA BEACH SW  1:15.07             
                 32.37      1:15.07 (42.70)
107 Ryder, Elizabeth       16 WESTMINSTER ACAD  1:15.63             
                 34.50      1:15.63 (41.13)
108 Jacobs, Emily A        15 CLEARWATER AQUAT  1:15.82             
                 34.75      1:15.82 (41.07)
109 Pigliacampi, Alexa M   17 ORMOND HOLLY HIL  1:15.86             
                 35.52      1:15.86 (40.34)
110 Pacitti, Alexandra L   14 HERITAGE AQUATIC  1:16.23             
                 34.09      1:16.23 (42.14)
111 Lee, Amanda M          12 SWIM FLORIDA-FL   1:16.77             
                 34.64      1:16.77 (42.13)
112 Lacusky, Sara M        15 MARTIN COUNTY AQ  1:18.96             
                 35.44      1:18.96 (43.52)
 -- Knight, Sara C         15 BEACHES AQUATIC-      DQ              
                 33.37           DQ (38.79)
 -- Robins, Devon F        18 UNATTACHED-FL        DFS              
 -- Dressel, Sherridon L   13 BOLLES SCHOOL SH      NS              
 -- Gallardo, Liz          17 MIAMI DADE COUNT      NS              
 -- Verme, Alice P         15 LAKE LYTAL LIGHT      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 12  Men 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Lochte, Ryan S         27 DAYTONA BEACH SW    54.72      54.12  
                 25.61        54.12 (28.51)
  2 Rousseau, Sebastien D  21 UNA GSC-FL          54.83      54.17  
                 25.48        54.17 (28.69)
  3 Macedo, Marcos Antoni  21 UNA DANA-FG         54.31      54.48  
                 25.42        54.48 (29.06)
  4 Fraser, Brett M        22 GATOR SWIM CLUB-    56.09      54.72  
                 25.37        54.72 (29.35)
  5 Homer, Christian-Paul  19 UNIVERSITY OF FL    55.62      55.31  
                 25.89        55.31 (29.42)
  6 Condorelli, Santo Y    17 BOLLES SCHOOL SH    55.34      55.44  
                 26.34        55.44 (29.10)
  7 Wagner, Glenn T        22 UNATTACHED-FG       55.62      55.62  
                 26.22        55.62 (29.40)
  8 Schooling, Joseph I    16 BOLLES SCHOOL SH    56.05      56.49  
                 26.52        56.49 (29.97)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Marmolejo, Pablo       27 BOLLES SCHOOL SH    56.22      55.82  
                 26.31        55.82 (29.51)
 10 Alaskari, Yousef R     17 DAVIE NADADORES-    56.44      55.84  
                 26.85        55.84 (28.99)
 11 Hayes, Robert H        23 UNA BSS-FL          56.78      55.96  
                 26.33        55.96 (29.63)
 12 Van Isschot, Carlos B  24 BOLLES SCHOOL SH    57.05      56.28  
                 25.52        56.28 (30.76)
 13 Robiison, Douglas S    23 NSS-NC              56.58      57.22  
                 26.71        57.22 (30.51)
 14 Ledford, Sean A        17 TREASURE COAST S    56.84      57.23  
                 27.13        57.23 (30.10)
 15 Hesen, Benedict E      26 UNA GSC-FL          56.75      58.10  
                 27.13        58.10 (30.97)
 16 Jenkins, Preston R     17 BOLLES SCHOOL SH    56.61      59.21  
                 27.93        59.21 (31.28)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Hensley, Thaxter C     18 BLUE DOLFINS-FL     57.25      56.85  
                 26.80        56.85 (30.05)
 18 Tapia, Frank E         18 CLEARWATER AQUAT    57.52      57.10  
                 26.79        57.10 (30.31)
 19 Garrastazu, Raul A     17 UNA DANA-FG         57.80      57.50  
                 27.75        57.50 (29.75)
 20 Brito, Lucas           17 UNA DANA-FG         58.36      57.74  
                 27.63        57.74 (30.11)
 21 Goossen, Emiro D       17 BOLLES SCHOOL SH    57.92      57.77  
                 26.86        57.77 (30.91)
 22 Gustafson, Aaron J     17 BLUEFISH SWIM CL    58.48      58.01  
                 27.46        58.01 (30.55)
 23 Saunders, Austin B     18 WESTMINSTER ACAD    57.29      58.66  
                 25.76        58.66 (32.90)
 24 Pigot, Diguan          17 METRO AQUATIC CL    58.50      59.29  
                 27.74        59.29 (31.55)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Romany, Joshua D       16 UNA DANA-FG         58.70      57.59  
                 27.50        57.59 (30.09)
 26 Murphy, Ryan F         16 BOLLES SCHOOL SH    59.31      57.85  
                 26.66        57.85 (31.19)
 27 Rocca, Tyler W         17 GATOR SWIM CLUB-    58.55      58.27  
                 27.30        58.27 (30.97)
 28 Jacob, Evan P          17 LOGGERHEAD-FL       58.61      58.57  
                 27.78        58.57 (30.79)
 29 Briggs, Joseph P       16 AREA TALLAHASSEE    59.18      58.87  
                 27.78        58.87 (31.09)
 30 Lilley, Alexander J    17 DAVIE NADADORES-    59.27      59.08  
                 27.73        59.08 (31.35)
 31 Depawlikowski, Boleck  15 ROCKWAY SWIMMING    59.34      59.37  
                 28.34        59.37 (31.03)
 32 Steiner, Joao P        17 BOLLES SCHOOL SH    59.15      59.97  
                 27.67        59.97 (32.30)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Fraser, Shaune D       23 GATOR SWIM CLUB-    56.20             
                 26.44        56.20 (29.76)
 16 Ribeiro Pereira, Luiz  20 UNA DANA-FG         56.83             
                 26.35        56.83 (30.48)
 18 Dwyer, Conor J         23 UNA GSC-FL          56.86             
                 26.47        56.86 (30.39)
 19 Mosley, Logan J        20 UN-FL-FL            57.05             
                 27.84        57.05 (29.21)
 23 Chagas, Gustavo B      27 UNA BSS-FL          57.45             
                 27.05        57.45 (30.40)
 25 Angjeli, Edwin         19 UN-FL-FL            57.65             
                 27.10        57.65 (30.55)
 26 Petruzzela Mejias, Al  20 DAVIE NADADORES-    57.71             
                 26.72        57.71 (30.99)
 27 Vyatchanin, Arkady     27 GATOR SWIM CLUB-    57.74             
                 26.94        57.74 (30.80)
 29 Vazquez, Andres        18 UNATTACHED-FG       57.88             
                 26.63        57.88 (31.25)
 31 Carter, Dylan J        16 UNA DANA-FG         58.05             
                 27.19        58.05 (30.86)
 32 Machado, Ricardo       22 BOLLES SCHOOL SH    58.17             
                 26.65        58.17 (31.52)
 36 Heil, Scott C          19 UNIVERSITY OF FL    58.55             
                 27.78        58.55 (30.77)
 40 Silva, Nelson J        25 UNATTACHED-FL       58.90             
                 27.54        58.90 (31.36)
 41 Yabe, Diogo O          31 BOLLES SCHOOL SH    58.91             
                 27.79        58.91 (31.12)
 42 El-Gidi, Sofyan F      20 DAVIE NADADORES-    58.98             
                 27.25        58.98 (31.73)
 43 Forbes, Alexander K    24 CENTRAL FLORIDA-    58.99             
                 26.67        58.99 (32.32)
 46 Goossen, Levar M       19 UNIVERSITY OF FL    59.26             
                 27.24        59.26 (32.02)
 49 Lopez Cantera, Victor  21 METRO AQUATIC CL    59.33             
                 27.16        59.33 (32.17)
 51 McRae, Ryan T          16 PALM HARBOR YMCA    59.46             
                 27.75        59.46 (31.71)
 52 Spas, Daniel G         17 HERITAGE AQUATIC    59.60             
                 27.58        59.60 (32.02)
 53 Hranac, Zane M         18 GREATER TAMPA SW    59.68             
                 27.90        59.68 (31.78)
 54 Joyce, Michael P       22 UNA GSC-FL          59.71             
                 28.10        59.71 (31.61)
 55 Dressel, Caeleb R      15 BOLLES SCHOOL SH    59.72             
                 28.21        59.72 (31.51)
 56 Hensley, Noah L        15 BLUE DOLFINS-FL     59.87             
                 28.48        59.87 (31.39)
 57 Rutkin, Lance J        17 UNA SFTL-FG         59.98             
                 28.14        59.98 (31.84)
 57 Frank, John R          16 FALFINS SWIMMING    59.98             
                 28.54        59.98 (31.44)
 59 Smith, Austin J        18 FALFINS SWIMMING  1:00.03             
                 28.13      1:00.03 (31.90)
 60 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-  1:00.04             
                 28.53      1:00.04 (31.51)
 61 Adan, Bradley          16 ROCKWAY SWIMMING  1:00.07             
                 27.78      1:00.07 (32.29)
 62 Warner, Shawn M        17 SAINT ANDREW''S S  1:00.10             
                 28.16      1:00.10 (31.94)
 63 Coombs, Jason S        17 BLUE DOLFINS-FL   1:00.12             
                 29.43      1:00.12 (30.69)
 64 Spurrell, Samuel L     16 BLUEFISH SWIM CL  1:00.21             
                 27.52      1:00.21 (32.69)
 65 Nestor, Brandon T      17 YMCA OF CENTRAL-  1:00.32             
                 27.92      1:00.32 (32.40)
 66 Alvarez, Jose W        17 TEAM FLA-FG       1:00.44             
                 27.85      1:00.44 (32.59)
 67 Apple, Ian D           17 BOLLES SCHOOL SH  1:00.49             
                 28.12      1:00.49 (32.37)
 68 Auer, Jackson S        15 BLUE DOLFINS-FL   1:00.51             
                 28.43      1:00.51 (32.08)
 69 Hartley, Daniel J      17 MARTIN COUNTY AQ  1:00.54             
                 28.21      1:00.54 (32.33)
 70 Manganiello, Austin R  18 UNA GSC-FL        1:00.59             
                 27.69      1:00.59 (32.90)
 70 McCormick, Jason P     17 TEAM FLA-FG       1:00.59             
                 27.85      1:00.59 (32.74)
 72 Betschart, Marcel      18 PINE CREST SWIMM  1:00.65             
                 28.09      1:00.65 (32.56)
 73 Wathen, Alec F         18 PLANTATION SWIM-  1:00.72             
                 28.57      1:00.72 (32.15)
 74 Goerzen, Alexander     17 BOLLES SCHOOL SH  1:00.73             
                 28.17      1:00.73 (32.56)
 75 Zimmerman, Matthew L   18 GREATER TOLEDO A  1:00.78             
                 27.82      1:00.78 (32.96)
 76 Diaz, Antonio          17 HIALEAH SWIM CLU  1:00.84             
                 28.78      1:00.84 (32.06)
 77 Nothard, Digby G       16 UNA DANA-FG       1:00.87             
                 28.50      1:00.87 (32.37)
 78 Tijerina, Joshua A     17 SOUTHWEST STARS-  1:00.89             
                 29.29      1:00.89 (31.60)
 79 Pettinger, Will A      16 LOGGERHEAD-FL     1:00.97             
                 28.32      1:00.97 (32.65)
 80 Kennedy, Robert J      22 SWIM FLORIDA-FL   1:01.03             
                 28.48      1:01.03 (32.55)
 81 Dolan, Devin M         19 CENTRAL FLORIDA-  1:01.15             
                 28.36      1:01.15 (32.79)
 82 Disalle, Daniel J      18 GREATER TOLEDO A  1:01.25             
                 27.66      1:01.25 (33.59)
 83 Van Zee, Nicholas J    16 TEAM FLA-FG       1:01.29             
                 28.70      1:01.29 (32.59)
 84 Medina, Nicolas B      14 UNA DANA-FG       1:01.30             
                 29.28      1:01.30 (32.02)
 85 Wright, Owen S         15 BLUEFISH SWIM CL  1:01.31             
                 27.97      1:01.31 (33.34)
 86 Brown, Xavier A        17 SOUTH FLORIDA AQ  1:01.38             
                 28.35      1:01.38 (33.03)
 87 Demarco, David A       18 SOUTHWEST STARS-  1:01.59             
                 28.73      1:01.59 (32.86)
 88 Denswil, Wayne         15 METRO AQUATIC CL  1:01.62             
                 29.15      1:01.62 (32.47)
 89 Tosh, Caleb J          15 SOUTHSIDE ATHLET  1:01.73             
                 28.69      1:01.73 (33.04)
 90 Macdonald, Daniel J    17 GREATER TOLEDO A  1:01.83             
                 28.86      1:01.83 (32.97)
 91 Vieira, Kyle J         17 BLUEFISH SWIM CL  1:01.92             
                 28.98      1:01.92 (32.94)
 91 Bohorquez, Fernando    15 DAVIE NADADORES-  1:01.92             
                 29.38      1:01.92 (32.54)
 93 Ledford, Brandon S     15 TREASURE COAST S  1:02.03             
                 28.90      1:02.03 (33.13)
 94 Diaz, Javier C         17 METRO AQUATIC CL  1:02.06             
                 29.46      1:02.06 (32.60)
 95 Hayes, Patrick H       18 BOLLES SCHOOL SH  1:02.07             
                 29.40      1:02.07 (32.67)
 96 Zekthi, Evin           15 ROCKWAY SWIMMING  1:02.10             
                 29.51      1:02.10 (32.59)
 97 Gullage, Richard P     16 METRO AQUATIC CL  1:02.13             
                 28.81      1:02.13 (33.32)
 98 Jamieson, Stuart A     17 BOLLES SCHOOL SH  1:02.20             
                 29.21      1:02.20 (32.99)
 99 Brock, Delaney J       19 PINE CREST SWIMM  1:02.21             
                 28.36      1:02.21 (33.85)
100 Kimpel, Alex A         16 BLUE DOLFINS-FL   1:02.26             
                 28.93      1:02.26 (33.33)
101 Menchaca, Javier       16 DAVIE NADADORES-  1:02.29             
                 28.99      1:02.29 (33.30)
102 Pisani, William J      14 LAKE LYTAL LIGHT  1:02.35             
                 29.10      1:02.35 (33.25)
103 Menendez, Matthew D    16 AQUATIC CLUB OF-  1:02.38             
                 29.68      1:02.38 (32.70)
104 Pinon, Julien          13 SOUTH FLORIDA AQ  1:02.39             
105 Szerdi, Johnny H       18 LAKE LYTAL LIGHT  1:02.68             
                 28.63      1:02.68 (34.05)
106 Merrill, Richard K     16 TEAM FLA-FG       1:02.76             
                 30.13      1:02.76 (32.63)
107 Heath, Tyler L         15 GREATER TAMPA SW  1:02.78             
                 29.23      1:02.78 (33.55)
108 Rahrig, Michael T      14 LAKE LYTAL LIGHT  1:02.86             
                 29.26      1:02.86 (33.60)
109 Demott, Ryan W         17 BRANDON SPORTS &  1:03.05             
                 29.93      1:03.05 (33.12)
110 McDonald, Peter M      18 WEYMOUTH CLUB WA  1:03.10             
                 29.39      1:03.10 (33.71)
111 Johnson, Brendan M     17 UNA JCLA-FL       1:03.11             
                 29.97      1:03.11 (33.14)
112 Baska, Kamil A         17 WAHOO''S OF WELLI  1:03.22             
                 29.31      1:03.22 (33.91)
113 Santiesteban, Luis J   16 UNATTACHED-FG     1:03.24             
                 29.87      1:03.24 (33.37)
114 Kohner, Gage S         15 SAINT ANDREW''S S  1:03.25             
                 28.68      1:03.25 (34.57)
115 Wynn, Reed W           15 BOLLES SCHOOL SH  1:03.32             
                 29.47      1:03.32 (33.85)
116 Boscaino, Federico     16 UNA PYP-FL        1:03.43             
                 28.98      1:03.43 (34.45)
117 Hausman, Colin J       16 PALM HARBOR YMCA  1:03.53             
                 30.00      1:03.53 (33.53)
118 Diaz, Marcos B         18 METRO AQUATIC CL  1:03.77             
                 29.28      1:03.77 (34.49)
119 Perez Costa, Juan A    15 ROCKWAY SWIMMING  1:03.79             
                 29.96      1:03.79 (33.83)
120 Perez, Gabriel         14 DAVIE NADADORES-  1:03.87             
                 29.90      1:03.87 (33.97)
121 O''Gorman, Robert       17 PERFORMANCE AQUA  1:03.89             
                 29.50      1:03.89 (34.39)
122 Martinez, Silvio D     15 BLUE DOLFINS-FL   1:03.92             
                 30.60      1:03.92 (33.32)
123 Van Hees, Simon        17 LOGGERHEAD-FL     1:04.08             
                 29.21      1:04.08 (34.87)
124 Basting, Parker J      16 GATOR SWIM CLUB-  1:04.17             
                 29.87      1:04.17 (34.30)
124 Jones, Julian R        18 SPACE COAST SWIM  1:04.17             
                 29.47      1:04.17 (34.70)
126 Houghton, Matthew H    16 BLUEFISH SWIM CL  1:04.19             
                 29.52      1:04.19 (34.67)
127 Vergona, Steven G      16 TEAM FLA-FG       1:04.29             
                 30.97      1:04.29 (33.32)
128 Cline, Cody T          14 WAHOO''S OF WELLI  1:04.33             
                 30.05      1:04.33 (34.28)
129 Pineiro, Christian J   15 BOLLES SCHOOL SH  1:04.38             
                 29.95      1:04.38 (34.43)
130 Castano, Robert M      17 METRO AQUATIC CL  1:04.40             
                 29.21      1:04.40 (35.19)
131 Hicks, Caleb M         14 FALFINS SWIMMING  1:04.51             
                 30.59      1:04.51 (33.92)
132 Rodriguez, Jonathan    14 BLUE MARLINS OF-  1:04.59             
                 29.57      1:04.59 (35.02)
133 Oberndorfer, Sebastia  16 HERITAGE AQUATIC  1:04.60             
                 29.98      1:04.60 (34.62)
134 Faucher, Tobias        15 METRO AQUATIC CL  1:04.63             
                 29.50      1:04.63 (35.13)
135 Koser, Troy M          17 WEST FLORIDA LIG  1:04.65             
                 30.11      1:04.65 (34.54)
136 Alvarez, Francisco D   16 UNA HAT-FG        1:04.72             
                 29.25      1:04.72 (35.47)
137 Howerton, Clayton H    15 BOLLES SCHOOL SH  1:04.77             
                 29.99      1:04.77 (34.78)
138 Karimi, Kamyab M       15 DAVIE NADADORES-  1:04.85             
                 30.65      1:04.85 (34.20)
139 Pace, Arthur T         17 BOLLES SCHOOL SH  1:04.88             
                 29.78      1:04.88 (35.10)
140 Reid, Aj               15 TEAM FLA-FG       1:04.93             
                 29.71      1:04.93 (35.22)
141 Gonzalez, Matthew J    17 SOUTH FLORIDA AQ  1:05.01             
                 29.93      1:05.01 (35.08)
142 Ifill, Kaison O        16 BLUEFISH SWIM CL  1:05.03             
                 31.15      1:05.03 (33.88)
143 Liu, Mavin             14 BLUEFISH SWIM CL  1:05.07             
                 30.93      1:05.07 (34.14)
144 Folgueras, Alejandro   15 BLUE MARLINS OF-  1:05.09             
                 30.19      1:05.09 (34.90)
145 Gallego, Carlos J      14 DAVIE NADADORES-  1:05.10             
                 30.41      1:05.10 (34.69)
146 Kuzjomkin, Aleksander  16 DAVIE NADADORES-  1:05.16             
                 30.73      1:05.16 (34.43)
147 Branco, Ricardo S      17 DAVIE NADADORES-  1:05.24             
                 30.19      1:05.24 (35.05)
148 Marcoux, Raphael       13 SWIM FORT LAUDER  1:05.28             
                 30.49      1:05.28 (34.79)
149 Wisecarver, Cole C     15 TYS-FL            1:05.51             
                 30.55      1:05.51 (34.96)
150 Harris, William C      17 DAYTONA BEACH SW  1:05.65             
                 29.60      1:05.65 (36.05)
151 Wojcik, Andrew C       15 TREASURE COAST S  1:05.79             
                 30.54      1:05.79 (35.25)
151 Thibideau, Reynold J   17 TITUSVILLE SWIM-  1:05.79             
                 30.60      1:05.79 (35.19)
153 Van Vliet, Austin M    17 TYS-FL            1:05.85             
                 29.67      1:05.85 (36.18)
154 Bricio, Felipe S       16 UNA SFTL-FG       1:05.89             
                 30.58      1:05.89 (35.31)
155 Stankovic, Steven M    15 UNA LLL-FG        1:06.30             
                 30.51      1:06.30 (35.79)
156 Harriott, Joshua K     14 SWIM FLORIDA-FL   1:06.38             
                 31.29      1:06.38 (35.09)
157 Gibson, Grayson N      17 SOUTHSIDE ATHLET  1:06.97             
                 30.43      1:06.97 (36.54)
158 McKinney, Alexander J  18 PALM HARBOR YMCA  1:07.23             
                 31.95      1:07.23 (35.28)
159 Mamola, James A        16 LAKE LYTAL LIGHT  1:07.74             
                 30.82      1:07.74 (36.92)
160 Bach-Crosby, Eric E    16 LAKE LYTAL LIGHT  1:08.13             
                 32.10      1:08.13 (36.03)
161 Shollenberger, Jordan  16 TYS-FL            1:08.19             
                 31.74      1:08.19 (36.45)
162 Ward, Donovan J        16 DAYTONA BEACH SW  1:08.94             
                 30.53      1:08.94 (38.41)
163 Betancor, Facundo R    15 TEAM FLA-FG       1:09.19             
                 31.33      1:09.19 (37.86)
 -- Lueck, Tyler J         17 WEYMOUTH CLUB WA      DQ              
 -- Arruda, Louis M        28 BLUEFISH SWIM CL      DQ              
                 27.10           DQ (31.95)
 -- Lim, Anderson C        16 BOLLES SCHOOL SH      DQ              
                 29.81           DQ (33.09)
 -- Warrington, Avery M    18 STONE CRABS SWIM     DFS              
 -- Tandy, Bradley E       20 UN-FL-FL             DFS              
 -- Boscaino, Teodoro      18 UN-FL-FL             DFS              
 -- Forsythe, Vaughn C     22 DAVIE NADADORES-      NS              
 -- Mitchell, Max A        19 UN-FL-FL              NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 13  Women 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Driscoll, Lauren N     18 UNA SFTL-FG       4:52.54    4:49.42  
                 31.49      1:07.80 (36.31)
        1:44.32 (36.52)     2:19.94 (35.62)
        3:02.69 (42.75)     3:45.15 (42.46)
        4:17.58 (32.43)     4:49.42 (31.84)
  2 Neidigh, Ashley A      16 BOLLES SCHOOL SH  4:50.36    4:51.74  
                 31.61      1:07.65 (36.04)
        1:46.93 (39.28)     2:24.49 (37.56)
        3:05.20 (40.71)     3:46.31 (41.11)
        4:19.29 (32.98)     4:51.74 (32.45)
  3 Zeiger, Brooke V       16 BLUEFISH SWIM CL  4:57.02    4:54.11  
                 31.88      1:08.93 (37.05)
        1:46.24 (37.31)     2:24.57 (38.33)
        3:05.05 (40.48)     3:46.50 (41.45)
        4:20.91 (34.41)     4:54.11 (33.20)
  4 Burns, Hannah C        15 GATOR SWIM CLUB-  4:52.72    4:55.29  
                 32.55      1:09.47 (36.92)
        1:47.72 (38.25)     2:25.56 (37.84)
        3:06.62 (41.06)     3:48.16 (41.54)
        4:22.21 (34.05)     4:55.29 (33.08)
  5 Napier, Savannah B     18 UNIVERSITY OF FL  4:57.10    4:56.57  
                 32.37      1:08.43 (36.06)
        1:47.10 (38.67)     2:25.05 (37.95)
        3:07.52 (42.47)     3:50.59 (43.07)
        4:24.01 (33.42)     4:56.57 (32.56)
  6 Hammond, Brittany H    16 PINE CREST SWIMM  5:02.81    4:57.40  
                 31.31      1:06.91 (35.60)
        1:46.05 (39.14)     2:24.79 (38.74)
        3:07.89 (43.10)     3:52.00 (44.11)
        4:25.25 (33.25)     4:57.40 (32.15)
  7 Treible, Julia C       20 UNIVERSITY OF FL  4:58.41    4:58.17  
                 31.95      1:08.04 (36.09)
        1:48.68 (40.64)     2:28.53 (39.85)
        3:08.63 (40.10)     3:50.25 (41.62)
        4:25.01 (34.76)     4:58.17 (33.16)
  8 Smith, Jordan N        19 UNIVERSITY OF FL  5:03.30    5:00.55  
                 31.85      1:06.93 (35.08)
        1:45.77 (38.84)     2:24.64 (38.87)
        3:08.87 (44.23)     3:54.30 (45.43)
        4:27.74 (33.44)     5:00.55 (32.81)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Zeiger, Elizabeth P    14 BLUEFISH SWIM CL  5:05.40    5:00.88  
                 32.27      1:08.64 (36.37)
        1:47.55 (38.91)     2:24.81 (37.26)
        3:09.00 (44.19)     3:53.31 (44.31)
        4:28.02 (34.71)     5:00.88 (32.86)
 10 Stephens, Summer L     18 UNIVERSITY OF FL  5:04.51    5:01.90  
                 31.10      1:06.70 (35.60)
        1:45.90 (39.20)     2:24.29 (38.39)
        3:08.12 (43.83)     3:53.33 (45.21)
        4:28.47 (35.14)     5:01.90 (33.43)
 11 Francis, Casey L       17 PINE CREST SWIMM  5:05.80    5:03.70  
                 31.55      1:08.43 (36.88)
        1:47.69 (39.26)     2:26.09 (38.40)
        3:10.11 (44.02)     3:55.75 (45.64)
        4:30.38 (34.63)     5:03.70 (33.32)
 12 Vivado, Lilly A        13 BLUEFISH SWIM CL  5:09.19    5:06.03  
                 32.96      1:10.86 (37.90)
        1:49.43 (38.57)     2:27.51 (38.08)
        3:12.80 (45.29)     3:58.77 (45.97)
        4:32.65 (33.88)     5:06.03 (33.38)
 13 Deveny, Courtney A     15 GULF COAST SWIM-  5:07.06    5:06.06  
                 32.51      1:10.30 (37.79)
        1:49.04 (38.74)     2:26.93 (37.89)
        3:12.28 (45.35)     3:57.71 (45.43)
        4:32.43 (34.72)     5:06.06 (33.63)
 14 Miller, Genevieve      16 BOLLES SCHOOL SH  5:05.15    5:06.11  
                 32.19      1:08.82 (36.63)
        1:49.52 (40.70)     2:29.09 (39.57)
        3:14.28 (45.19)     3:59.93 (45.65)
        4:33.63 (33.70)     5:06.11 (32.48)
 15 Rahael, Samantha M     19 BOLLES SCHOOL SH  5:08.89    5:08.84  
                 33.31      1:10.51 (37.20)
        1:51.34 (40.83)     2:30.76 (39.42)
        3:14.84 (44.08)     3:58.41 (43.57)
        4:34.47 (36.06)     5:08.84 (34.37)
 16 Kaisrlik, Morgan L     15 FAST LANE AQUATI  5:09.23    5:15.22  
                 33.08      1:12.88 (39.80)
        1:52.83 (39.95)     2:31.96 (39.13)
        3:17.42 (45.46)     4:04.58 (47.16)
        4:40.74 (36.16)     5:15.22 (34.48)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Nuszkowski, Danielle   17 BLUE DOLFINS-FL   5:13.76    5:06.61  
                 32.52      1:08.86 (36.34)
        1:48.47 (39.61)     2:27.27 (38.80)
        3:13.50 (46.23)     4:00.42 (46.92)
        4:34.05 (33.63)     5:06.61 (32.56)
 18 Talwar, Ali K          16 BOLLES SCHOOL SH  5:13.10    5:08.33  
                 33.45      1:10.62 (37.17)
        1:49.87 (39.25)     2:29.36 (39.49)
        3:16.08 (46.72)     4:01.70 (45.62)
        4:35.56 (33.86)     5:08.33 (32.77)
 19 Hohne, Margaret L      15 UNATTACHED-FL     5:11.79    5:08.72  
                 33.30      1:11.16 (37.86)
        1:50.49 (39.33)     2:28.52 (38.03)
        3:14.73 (46.21)     4:01.30 (46.57)
        4:35.96 (34.66)     5:08.72 (32.76)
 20 Vilorio, Karen A       18 UNA SWIM-FL       5:13.62    5:11.25  
                 32.79      1:10.48 (37.69)
        1:49.54 (39.06)     2:29.17 (39.63)
        3:13.74 (44.57)     3:59.36 (45.62)
        4:35.86 (36.50)     5:11.25 (35.39)
 21 Tipton, Amanda L       15 UNA SFTL-FG       5:12.85    5:15.39  
                 33.35      1:11.97 (38.62)
        1:52.38 (40.41)     2:31.50 (39.12)
        3:17.98 (46.48)     4:04.87 (46.89)
        4:40.85 (35.98)     5:15.39 (34.54)
 22 Myers, Madalyn C       15 BLUEFISH SWIM CL  5:15.32    5:16.69  
                 32.95      1:10.90 (37.95)
        1:52.38 (41.48)     2:32.52 (40.14)
        3:18.87 (46.35)     4:06.11 (47.24)
        4:41.60 (35.49)     5:16.69 (35.09)
 23 Randolph, Jessica A    17 PLANTATION SWIM-  5:12.83    5:17.82  
                 33.75      1:11.72 (37.97)
        1:54.22 (42.50)     2:35.67 (41.45)
        3:20.21 (44.54)     4:06.48 (46.27)
        4:42.58 (36.10)     5:17.82 (35.24)
 24 Holt, Morgan A         14 UNATTACHED-FL     5:15.86    5:23.45  
                                1:13.00 ( )
        1:56.69 (43.69)     2:38.24 (41.55)
        3:24.93 (46.69)     4:12.25 (47.32)
        4:48.63 (36.38)     5:23.45 (34.82)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 McQuaid, Emily C       14 BLUEFISH SWIM CL  5:15.99    5:13.62  
                 33.20      1:11.96 (38.76)
        1:54.54 (42.58)     2:36.15 (41.61)
        3:19.85 (43.70)     4:05.11 (45.26)
        4:39.31 (34.20)     5:13.62 (34.31)
 26 Reidemeister, Marisa   15 BLUEFISH SWIM CL  5:15.92    5:13.69  
                 33.09      1:10.26 (37.17)
        1:51.34 (41.08)     2:32.14 (40.80)
        3:18.23 (46.09)     4:04.23 (46.00)
        4:39.47 (35.24)     5:13.69 (34.22)
 27 Worrell, Natsuko A     17 BLUE DOLFINS-FL   5:16.45    5:15.05  
                 32.16      1:08.67 (36.51)
        1:49.78 (41.11)     2:30.15 (40.37)
        3:15.99 (45.84)     4:02.72 (46.73)
        4:39.42 (36.70)     5:15.05 (35.63)
 28 Pettibone, Georgia C   16 BLUEFISH SWIM CL  5:19.53    5:15.35  
                 32.61      1:10.71 (38.10)
        1:54.16 (43.45)     2:37.56 (43.40)
        3:19.15 (41.59)     4:03.17 (44.02)
        4:40.32 (37.15)     5:15.35 (35.03)
 29 Ruppert-Gomez, Marcel  12 GATOR SWIM CLUB-  5:15.92    5:15.53  
                 34.08      1:13.06 (38.98)
        1:52.99 (39.93)     2:31.82 (38.83)
        3:18.58 (46.76)     4:06.35 (47.77)
        4:41.59 (35.24)     5:15.53 (33.94)
 30 Bowser, Savannah L     13 GULF COAST SWIM-  5:15.87    5:15.54  
                 32.98      1:11.07 (38.09)
        1:51.99 (40.92)     2:32.29 (40.30)
        3:19.06 (46.77)     4:06.55 (47.49)
        4:41.64 (35.09)     5:15.54 (33.90)
 31 Shimansky, Tierney L   15 GATOR SWIM CLUB-  5:18.77    5:15.97  
                 34.76      1:13.60 (38.84)
        1:52.53 (38.93)     2:31.66 (39.13)
        3:20.17 (48.51)     4:09.89 (49.72)
        4:43.14 (33.25)     5:15.97 (32.83)
 32 Williams, Kahra C      14 GATOR SWIM CLUB-  5:15.89    5:19.20  
                 33.07      1:10.91 (37.84)
        1:52.86 (41.95)     2:34.50 (41.64)
        3:21.43 (46.93)     4:10.11 (48.68)
        4:45.03 (34.92)     5:19.20 (34.17)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  4 Lajnef, Sarra          22 UNIVERSITY OF FL  4:55.82             
                 31.88      1:07.24 (35.36)
        1:45.38 (38.14)     2:23.69 (38.31)
        3:04.93 (41.24)     3:46.47 (41.54)
        4:21.74 (35.27)     4:55.82 (34.08)
  8 Neidigh, Lauren E      19 UNIVERSITY OF FL  5:02.05             
                 32.52      1:08.08 (35.56)
        1:47.43 (39.35)     2:25.54 (38.11)
        3:09.40 (43.86)     3:52.96 (43.56)
        4:28.30 (35.34)     5:02.05 (33.75)
 10 Williams, Cecilia A    16 AREA TALLAHASSEE  5:03.22             
                 32.29      1:08.79 (36.50)
        1:47.39 (38.60)     2:25.34 (37.95)
        3:09.30 (43.96)     3:54.53 (45.23)
        4:29.49 (34.96)     5:03.22 (33.73)
 17 Victoria, Daniela      22 DAVIE NADADORES-  5:07.60             
                 31.73      1:08.08 (36.35)
        1:48.14 (40.06)     2:27.66 (39.52)
        3:10.84 (43.18)     3:54.52 (43.68)
        4:31.95 (37.43)     5:07.60 (35.65)
 35 McKnight, Taylor L     19 UNIVERSITY OF FL  5:17.87             
                 32.62      1:09.20 (36.58)
        1:51.84 (42.64)     2:33.82 (41.98)
        3:18.95 (45.13)     4:05.41 (46.46)
        4:42.81 (37.40)     5:17.87 (35.06)
 38 Zeiger, Rebecca L      12 BLUEFISH SWIM CL  5:19.96             
                 33.86      1:13.43 (39.57)
        1:53.39 (39.96)     2:33.50 (40.11)
        3:21.09 (47.59)     4:08.71 (47.62)
        4:43.96 (35.25)     5:19.96 (36.00)
 39 Murphy, Cailin E       14 BLUEFISH SWIM CL  5:20.08             
                 32.57      1:10.42 (37.85)
        1:51.02 (40.60)     2:31.23 (40.21)
        3:17.89 (46.66)     4:04.99 (47.10)
        4:42.75 (37.76)     5:20.08 (37.33)
 40 Burns, Heather M       17 GATOR SWIM CLUB-  5:20.32             
                 33.76      1:11.41 (37.65)
        1:53.00 (41.59)     2:33.75 (40.75)
        3:20.68 (46.93)     4:07.46 (46.78)
        4:44.01 (36.55)     5:20.32 (36.31)
 41 Colmenarez, Careth     17 DAVIE NADADORES-  5:20.71             
                 32.21      1:09.72 (37.51)
        1:51.67 (41.95)     2:32.55 (40.88)
        3:21.89 (49.34)     4:10.16 (48.27)
        4:45.95 (35.79)     5:20.71 (34.76)
 42 McKeon, Mallory G      18 PINE CREST SWIMM  5:21.58             
                 34.60      1:14.09 (39.49)
        1:56.88 (42.79)     2:39.74 (42.86)
        3:22.89 (43.15)     4:08.45 (45.56)
        4:45.15 (36.70)     5:21.58 (36.43)
 43 Langford, Olivia G     18 SWIM FLORIDA-FL   5:21.68             
                 33.30      1:11.90 (38.60)
        1:54.86 (42.96)     2:36.48 (41.62)
        3:23.91 (47.43)     4:12.03 (48.12)
        4:47.38 (35.35)     5:21.68 (34.30)
 44 Diamond, Jenna         16 PLANTATION SWIM-  5:22.21             
                 33.12      1:11.87 (38.75)
        1:54.19 (42.32)     2:35.07 (40.88)
        3:21.95 (46.88)     4:10.11 (48.16)
        4:46.15 (36.04)     5:22.21 (36.06)
 45 Dunne, Caitlin E       14 CENTRAL FLORIDA-  5:22.42             
                 35.01      1:14.27 (39.26)
        1:55.38 (41.11)     2:34.86 (39.48)
        3:20.84 (45.98)     4:07.38 (46.54)
        4:45.01 (37.63)     5:22.42 (37.41)
 46 Albion, Hannah R       17 GULF COAST SWIM-  5:22.53             
                 34.29      1:12.75 (38.46)
        1:54.08 (41.33)     2:34.62 (40.54)
        3:22.88 (48.26)     4:11.03 (48.15)
        4:47.49 (36.46)     5:22.53 (35.04)
 47 Abreu, Sarah R         17 WEYMOUTH CLUB WA  5:23.63             
                 33.97      1:13.44 (39.47)
        1:56.62 (43.18)     2:38.46 (41.84)
        3:24.71 (46.25)     4:11.25 (46.54)
        4:47.99 (36.74)     5:23.63 (35.64)
 48 Rodriguez, Jessica     13 SOUTH FLORIDA AQ  5:25.38             
                 36.38      1:17.97 (41.59)
        1:59.50 (41.53)     2:38.99 (39.49)
        3:26.10 (47.11)     4:11.68 (45.58)
        4:49.49 (37.81)     5:25.38 (35.89)
 49 Ingram, Fabiana J      15 LAKE LYTAL LIGHT  5:25.48             
                 33.49      1:13.20 (39.71)
      3:23.27 (2:10.07)                    
                                4:13.55 ( )
        4:50.75 (37.20)     5:25.48 (34.73)
 50 Darling, Taylor R      15 WEYMOUTH CLUB WA  5:25.63             
                 34.34      1:13.63 (39.29)
        1:55.56 (41.93)     2:36.46 (40.90)
        3:24.10 (47.64)     4:12.33 (48.23)
        4:50.00 (37.67)     5:25.63 (35.63)
 51 Covert, Skyler L       13 MAKOS AQUATICS C  5:25.80             
                 34.00      1:14.21 (40.21)
        1:58.89 (44.68)     2:42.29 (43.40)
        3:25.55 (43.26)     4:09.79 (44.24)
        4:49.50 (39.71)     5:25.80 (36.30)
 52 Cunningham, Taylor K   15 SOUTHWEST STARS-  5:26.50             
                 33.52      1:12.02 (38.50)
        1:52.64 (40.62)     2:32.45 (39.81)
        3:19.14 (46.69)     4:07.34 (48.20)
        4:46.87 (39.53)     5:26.50 (39.63)
 53 Volland, Kelsea C      15 FLORIDA KEYS SWI  5:27.70             
                 34.08      1:14.11 (40.03)
        1:54.93 (40.82)     2:35.74 (40.81)
        3:22.86 (47.12)     4:10.87 (48.01)
        4:49.46 (38.59)     5:27.70 (38.24)
 54 Steingold, Sarah E     15 BLUEFISH SWIM CL  5:28.67             
                 32.67      1:10.40 (37.73)
        1:52.50 (42.10)     2:33.90 (41.40)
        3:24.75 (50.85)     4:14.74 (49.99)
        4:52.40 (37.66)     5:28.67 (36.27)
 55 Verita, Carlotta       13 TEAM FLA-FG       5:29.72             
                 32.75      1:11.07 (38.32)
        1:58.02 (46.95)     2:42.59 (44.57)
        3:28.96 (46.37)     4:15.24 (46.28)
        4:53.27 (38.03)     5:29.72 (36.45)
 56 Chubina, Anna          15 GATOR SWIM CLUB-  5:31.05             
                 34.75      1:14.08 (39.33)
        1:56.34 (42.26)     2:37.69 (41.35)
        3:27.99 (50.30)     4:17.80 (49.81)
        4:54.59 (36.79)     5:31.05 (36.46)
 57 Devers, Aidan G        15 BLUEFISH SWIM CL  5:32.21             
                 34.69      1:15.37 (40.68)
        1:55.54 (40.17)     2:35.10 (39.56)
        3:25.32 (50.22)     4:16.12 (50.80)
        4:54.73 (38.61)     5:32.21 (37.48)
 58 Kennedy, Shannon A     15 BLUE DOLFINS-FL   5:32.38             
                 35.34      1:16.87 (41.53)
        2:01.84 (44.97)     2:46.13 (44.29)
        3:30.63 (44.50)     4:16.40 (45.77)
        4:54.73 (38.33)     5:32.38 (37.65)
 59 Lynch, Hannah B        15 CENTRAL FLORIDA-  5:32.55             
                 36.68      1:19.02 (42.34)
        2:03.15 (44.13)     2:45.28 (42.13)
        3:32.75 (47.47)     4:19.63 (46.88)
        4:57.39 (37.76)     5:32.55 (35.16)
 60 McLeod, Lauren R       15 GULF COAST SWIM-  5:34.84             
                 32.85      1:11.43 (38.58)
        1:54.55 (43.12)     2:35.67 (41.12)
        3:26.76 (51.09)     4:19.54 (52.78)
        4:57.94 (38.40)     5:34.84 (36.90)
 61 Folk, Karah            12 EKSC              5:37.40             
                 35.10      1:15.81 (40.71)
        2:01.81 (46.00)     2:46.07 (44.26)
        3:33.26 (47.19)     4:21.21 (47.95)
        5:00.08 (38.87)     5:37.40 (37.32)
 62 Briant, Phoebe J       17 MAKOS AQUATICS C  5:38.90             
                 34.95      1:16.66 (41.71)
        1:59.50 (42.84)     2:41.96 (42.46)
        3:32.24 (50.28)     4:23.45 (51.21)
        5:01.10 (37.65)     5:38.90 (37.80)
 63 Hornedo, Zuleimarie    20 UNA DANA-FG       5:42.30             
                 36.43      1:20.64 (44.21)
        2:07.88 (47.24)     2:55.24 (47.36)
        3:43.90 (48.66)     4:32.18 (48.28)
        5:07.65 (35.47)     5:42.30 (34.65)
 -- Willis, Cheyenne L     14 FAST LANE AQUATI      DQ              
                 34.97      1:14.80 (39.83)
        1:54.47 (39.67)     2:34.59 (40.12)
        3:26.16 (51.57)     4:18.02 (51.86)
        4:55.84 (37.82)          DQ (37.14)
 -- Lombardi, Lia N        16 AREA TALLAHASSEE     DFS              
 -- O''Neil, Colleen M      17 WEYMOUTH CLUB WA     DFS              
 -- Harris, McKenna S      16 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Koda, Nicole L         16 WEST FLORIDA LIG     DFS              
 -- Connors, Kristen E     21 BLUEFISH SWIM CL                      
 -- Gerena, Chloe A        14 PLANTATION SWIM-      NS              
 -- Fassler, Star D        13 UNA SFTL-FG           NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 14  Men 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Green, Connor G        16 BLUEFISH SWIM CL  4:28.97    4:28.15  
                 29.06      1:02.16 (33.10)
        1:34.64 (32.48)     2:06.83 (32.19)
        2:46.06 (39.23)     3:26.73 (40.67)
        3:57.75 (31.02)     4:28.15 (30.40)
  2 Silva, William B       19 UNIVERSITY OF FL  4:31.58    4:28.61  
                 28.73      1:01.22 (32.49)
        1:36.37 (35.15)     2:11.66 (35.29)
        2:48.89 (37.23)     3:27.79 (38.90)
        3:58.58 (30.79)     4:28.61 (30.03)
  3 Rosenbaum, Ryan B      17 UNA SFTL-FG       4:35.23    4:29.77  
                 29.09      1:02.11 (33.02)
        1:38.80 (36.69)     2:14.86 (36.06)
        2:51.60 (36.74)     3:29.35 (37.75)
        4:00.49 (31.14)     4:29.77 (29.28)
  4 Poti, Quinn A          16 BLUE DOLFINS-FL   4:38.02    4:35.50  
                 28.96      1:03.51 (34.55)
        1:37.75 (34.24)     2:13.58 (35.83)
        2:53.37 (39.79)     3:35.86 (42.49)
        4:05.84 (29.98)     4:35.50 (29.66)
  5 Fortier, Scott J       17 AREA TALLAHASSEE  4:38.24    4:39.41  
                 28.29      1:00.34 (32.05)
        1:36.06 (35.72)     2:11.78 (35.72)
        2:53.83 (42.05)     3:36.41 (42.58)
        4:08.87 (32.46)     4:39.41 (30.54)
  6 Ringquist, Austin P    19 UNIVERSITY OF FL  4:42.94    4:40.12  
                 29.40      1:02.60 (33.20)
        1:37.80 (35.20)     2:11.90 (34.10)
        2:53.87 (41.97)     3:36.70 (42.83)
        4:09.02 (32.32)     4:40.12 (31.10)
 -- Curley, Michael H      19 UNIVERSITY OF FL  4:43.11         DQ  
 -- Kertesz, Kristof       18 UNA SFTL-FG       4:45.27         DQ  
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Morgan, David J        18 PALM HARBOR YMCA  4:45.37    4:41.69  
                 28.56      1:01.56 (33.00)
        1:38.10 (36.54)     2:14.83 (36.73)
        2:54.46 (39.63)     3:36.66 (42.20)
        4:11.06 (34.40)     4:41.69 (30.63)
 10 Morales, Yeziel        16 UNA DANA-FG       4:48.34    4:42.66  
                 28.84      1:02.02 (33.18)
        1:37.99 (35.97)     2:13.01 (35.02)
        2:56.47 (43.46)     3:41.16 (44.69)
        4:12.78 (31.62)     4:42.66 (29.88)
 11 Hranac, Zane M         18 GREATER TAMPA SW  4:48.08    4:43.01  
                 29.22      1:02.75 (33.53)
        1:38.73 (35.98)     2:15.67 (36.94)
        2:55.85 (40.18)     3:37.92 (42.07)
        4:10.97 (33.05)     4:43.01 (32.04)
 12 Jacob, Evan P          17 LOGGERHEAD-FL     4:45.43    4:43.77  
                 28.76      1:01.74 (32.98)
        1:39.22 (37.48)     2:16.17 (36.95)
        2:58.07 (41.90)     3:40.50 (42.43)
        4:13.00 (32.50)     4:43.77 (30.77)
 13 Juranovic, Gabriel A   16 FAST LANE AQUATI  4:49.68    4:46.35  
                 30.70      1:04.66 (33.96)
        1:41.75 (37.09)     2:17.58 (35.83)
        2:58.24 (40.66)     3:40.75 (42.51)
        4:14.34 (33.59)     4:46.35 (32.01)
 14 Warner, Shawn M        17 SAINT ANDREW''S S  4:49.63    4:51.50  
                 28.46      1:01.52 (33.06)
        1:39.28 (37.76)     2:16.41 (37.13)
        2:59.57 (43.16)     3:43.34 (43.77)
        4:17.98 (34.64)     4:51.50 (33.52)
 15 Santos, Ronald B       16 ROCKWAY SWIMMING  4:50.30    4:51.88  
                 30.20      1:04.58 (34.38)
        1:43.88 (39.30)     2:21.88 (38.00)
        3:04.19 (42.31)     3:46.90 (42.71)
        4:19.91 (33.01)     4:51.88 (31.97)
 16 Zimmt, Joshua B        16 BLUEFISH SWIM CL  4:50.03    4:53.01  
                 30.20      1:06.71 (36.51)
        1:45.65 (38.94)     2:23.82 (38.17)
        3:04.62 (40.80)     3:46.43 (41.81)
        4:20.04 (33.61)     4:53.01 (32.97)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Ledford, Sean A        17 TREASURE COAST S  4:50.47    4:46.18  
                 28.13      1:01.30 (33.17)
        1:37.92 (36.62)     2:15.05 (37.13)
        2:57.05 (42.00)     3:41.27 (44.22)
        4:15.23 (33.96)     4:46.18 (30.95)
 18 Labonte, Kevin         15 EKSC              4:50.43    4:47.79  
                 30.40      1:05.31 (34.91)
        1:41.77 (36.46)     2:17.43 (35.66)
        3:00.44 (43.01)     3:43.24 (42.80)
        4:16.58 (33.34)     4:47.79 (31.21)
 19 Messuri, Michael A     16 SWIM FLORIDA-FL   4:52.61    4:47.88  
                 29.59      1:03.79 (34.20)
        1:44.10 (40.31)     2:23.30 (39.20)
        3:04.01 (40.71)     3:45.85 (41.84)
        4:17.78 (31.93)     4:47.88 (30.10)
 20 Witt, Kristopher B     17 BOLLES SCHOOL SH  4:52.88    4:48.65  
                 30.90      1:05.44 (34.54)
        1:45.60 (40.16)     2:25.05 (39.45)
        3:01.66 (36.61)     3:40.49 (38.83)
        4:16.27 (35.78)     4:48.65 (32.38)
 21 Groters, Jordy A       15 DAVIE NADADORES-  4:52.79    4:50.48  
                 29.67      1:04.70 (35.03)
        1:44.06 (39.36)     2:22.26 (38.20)
        3:02.91 (40.65)     3:44.04 (41.13)
        4:18.48 (34.44)     4:50.48 (32.00)
 22 Parramore, Brandon J   15 GATOR SWIM CLUB-  4:52.44    4:51.19  
                 30.75      1:05.87 (35.12)
        1:44.52 (38.65)     2:22.42 (37.90)
        3:04.41 (41.99)     3:47.00 (42.59)
        4:20.28 (33.28)     4:51.19 (30.91)
 23 Woodrow, Blake O       15 GULF COAST SWIM-  4:53.83    4:54.48  
                 30.08      1:04.88 (34.80)
        1:44.02 (39.14)     2:21.45 (37.43)
        3:03.20 (41.75)     3:46.30 (43.10)
        4:20.58 (34.28)     4:54.48 (33.90)
 24 Hill, Andrew W         16 BOLLES SCHOOL SH  4:53.10    4:58.49  
                 30.78      1:05.05 (34.27)
        1:43.96 (38.91)     2:22.19 (38.23)
        3:04.51 (42.32)     3:47.69 (43.18)
        4:23.40 (35.71)     4:58.49 (35.09)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Gebauer, Benjamin A    18 FAST LANE AQUATI  4:55.14    4:48.36  
                 29.88      1:04.38 (34.50)
        1:42.55 (38.17)     2:18.91 (36.36)
        3:01.74 (42.83)     3:44.42 (42.68)
        4:17.42 (33.00)     4:48.36 (30.94)
 26 Alvarez, Jose W        17 TEAM FLA-FG       4:55.40    4:52.15  
                 29.33      1:04.08 (34.75)
        1:41.15 (37.07)     2:18.20 (37.05)
        3:01.34 (43.14)     3:43.81 (42.47)
        4:17.98 (34.17)     4:52.15 (34.17)
 27 Guy, Cameron R         16 GATOR SWIM CLUB-  4:55.32    4:52.94  
                 30.82      1:07.75 (36.93)
        1:46.49 (38.74)     2:24.48 (37.99)
        3:06.70 (42.22)     3:49.50 (42.80)
        4:21.36 (31.86)     4:52.94 (31.58)
 28 Havenar, Michael A     16 FALFINS SWIMMING  4:55.43    4:53.48  
                 32.04      1:08.58 (36.54)
        1:45.71 (37.13)     2:22.82 (37.11)
        3:05.77 (42.95)     3:49.17 (43.40)
        4:22.27 (33.10)     4:53.48 (31.21)
 29 Evenson, Alex C        16 PINE CREST SWIMM  4:53.98    4:55.16  
                 30.68      1:07.71 (37.03)
        1:45.39 (37.68)     2:23.79 (38.40)
        3:06.40 (42.61)     3:49.39 (42.99)
        4:22.57 (33.18)     4:55.16 (32.59)
 30 Casey, Grant C         16 BLUEFISH SWIM CL  4:56.37    4:56.98  
                 30.49      1:05.38 (34.89)
        1:43.74 (38.36)     2:21.03 (37.29)
        3:05.32 (44.29)     3:51.25 (45.93)
        4:24.70 (33.45)     4:56.98 (32.28)
 31 Wright, Owen S         15 BLUEFISH SWIM CL  4:55.92    4:57.58  
                 30.41      1:04.73 (34.32)
        1:44.14 (39.41)     2:23.31 (39.17)
        3:07.66 (44.35)     3:50.67 (43.01)
        4:24.56 (33.89)     4:57.58 (33.02)
 32 Lopez, Manuel G        15 METRO AQUATIC CL  4:54.63    4:57.93  
                 31.02      1:06.36 (35.34)
        1:46.23 (39.87)     2:26.07 (39.84)
        3:07.93 (41.86)     3:50.30 (42.37)
        4:24.59 (34.29)     4:57.93 (33.34)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Vanderkaay, Peter W    28 UNA GSC-FL        4:27.41             
                 28.64      1:00.39 (31.75)
        1:36.65 (36.26)     2:10.89 (34.24)
        2:48.56 (37.67)     3:26.61 (38.05)
        3:57.40 (30.79)     4:27.41 (30.01)
  3 D''Alessandro, Teo A    17 BOLLES SCHOOL SH  4:29.75             
                 28.19        59.49 (31.30)
        1:34.19 (34.70)     2:08.43 (34.24)
        2:46.53 (38.10)     3:24.82 (38.29)
        3:57.86 (33.04)     4:29.75 (31.89)
  6 Taylor, Jason S        21 UNIVERSITY OF FL  4:37.37             
                 28.92      1:01.55 (32.63)
        1:37.70 (36.15)     2:14.01 (36.31)
        2:55.62 (41.61)     3:37.76 (42.14)
        4:07.73 (29.97)     4:37.37 (29.64)
  9 Thompson, Matthew R    19 UNIVERSITY OF FL  4:41.46             
                 28.67      1:01.45 (32.78)
        1:36.45 (35.00)     2:10.77 (34.32)
        2:52.44 (41.67)     3:34.83 (42.39)
        4:08.96 (34.13)     4:41.46 (32.50)
 10 Depawlikowski, Boleck  15 ROCKWAY SWIMMING  4:42.89             
                 30.06      1:04.72 (34.66)
        1:40.05 (35.33)     2:15.22 (35.17)
        2:56.99 (41.77)     3:38.27 (41.28)
        4:10.96 (32.69)     4:42.89 (31.93)
 17 Martin, Alexander S    23 GATOR SWIM CLUB-  4:48.13             
                 29.39      1:03.80 (34.41)
        1:42.13 (38.33)     2:18.36 (36.23)
        2:59.33 (40.97)     3:41.77 (42.44)
        4:16.46 (34.69)     4:48.13 (31.67)
 21 Olano, Juan S          16 ROCKWAY SWIMMING  4:50.03             
                                  16.58 ( )
      1:42.71 (1:26.13)     2:21.71 (39.00)
        3:02.64 (40.93)     3:45.37 (42.73)
        4:18.96 (33.59)     4:50.03 (31.07)
 28 Landi, Nicholas T      17 FAST LANE AQUATI  4:52.66             
                 31.13      1:08.02 (36.89)
        1:44.43 (36.41)     2:20.59 (36.16)
        3:01.80 (41.21)     3:44.07 (42.27)
        4:18.36 (34.29)     4:52.66 (34.30)
 41 Ramsay, Nathaniel C    16 WEYMOUTH CLUB WA  4:56.74             
                 31.71      1:08.18 (36.47)
        1:46.27 (38.09)     2:23.70 (37.43)
        3:06.00 (42.30)     3:48.92 (42.92)
        4:23.47 (34.55)     4:56.74 (33.27)
 42 Manganiello, Austin R  18 UNA GSC-FL        4:56.78             
                 29.18      1:05.29 (36.11)
        1:43.02 (37.73)     2:20.74 (37.72)
        3:04.54 (43.80)     3:50.00 (45.46)
        4:23.13 (33.13)     4:56.78 (33.65)
 43 Rodriguez, Cheyenne    17 UNA SFTL-FG       4:57.24             
                 30.06      1:05.08 (35.02)
        1:44.12 (39.04)     2:23.57 (39.45)
        3:04.82 (41.25)     3:47.51 (42.69)
        4:22.94 (35.43)     4:57.24 (34.30)
 44 Basting, Parker J      16 GATOR SWIM CLUB-  4:57.34             
                 30.79      1:06.73 (35.94)
        1:47.21 (40.48)     2:27.95 (40.74)
        3:08.82 (40.87)     3:51.05 (42.23)
        4:24.91 (33.86)     4:57.34 (32.43)
 45 Cantu, David           15 DAVIE NADADORES-  4:57.61             
                 32.29      1:08.77 (36.48)
        1:48.14 (39.37)     2:26.39 (38.25)
        3:08.83 (42.44)     3:51.53 (42.70)
        4:25.75 (34.22)     4:57.61 (31.86)
 46 Samuelson, Logan B     15 SWIM FLORIDA-FL   4:59.03             
                 32.46      1:10.37 (37.91)
        1:47.68 (37.31)     2:24.18 (36.50)
        3:10.08 (45.90)     3:56.05 (45.97)
        4:27.98 (31.93)     4:59.03 (31.05)
 47 Spurrell, Samuel L     16 BLUEFISH SWIM CL  4:59.21             
                 29.16      1:03.57 (34.41)
        1:41.80 (38.23)     2:20.20 (38.40)
        3:05.30 (45.10)     3:52.03 (46.73)
        4:25.77 (33.74)     4:59.21 (33.44)
 48 Zacka, Edward J        16 GULF COAST SWIM-  4:59.50             
                 31.82      1:07.93 (36.11)
        1:47.35 (39.42)     2:25.68 (38.33)
        3:09.45 (43.77)     3:53.18 (43.73)
        4:27.49 (34.31)     4:59.50 (32.01)
 49 Nestor, Brandon T      17 YMCA OF CENTRAL-  5:00.59             
                 30.46      1:05.68 (35.22)
        1:44.83 (39.15)     2:23.98 (39.15)
        3:07.02 (43.04)     3:52.36 (45.34)
        4:28.12 (35.76)     5:00.59 (32.47)
 50 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-  5:00.72             
                 29.61      1:01.76 (32.15)
        1:42.50 (40.74)     2:21.02 (38.52)
        3:06.31 (45.29)     3:49.92 (43.61)
        4:26.44 (36.52)     5:00.72 (34.28)
 51 Stephens, Anthony D    15 AREA TALLAHASSEE  5:00.93             
                 32.68      1:10.29 (37.61)
        1:49.12 (38.83)     2:27.21 (38.09)
        3:09.01 (41.80)     3:52.35 (43.34)
        4:27.36 (35.01)     5:00.93 (33.57)
 52 Sweetser, True B       14 CENTRAL FLORIDA-  5:01.30             
                 31.49      1:08.23 (36.74)
        1:48.54 (40.31)     2:26.52 (37.98)
        3:11.93 (45.41)     3:57.14 (45.21)
        4:29.66 (32.52)     5:01.30 (31.64)
 53 McDonald, Peter M      18 WEYMOUTH CLUB WA  5:01.36             
                 30.50      1:06.36 (35.86)
        1:45.98 (39.62)     2:25.68 (39.70)
        3:09.81 (44.13)     3:54.82 (45.01)
        4:28.60 (33.78)     5:01.36 (32.76)
 54 Harriott, Joshua K     14 SWIM FLORIDA-FL   5:01.66             
                 31.78      1:08.31 (36.53)
        1:47.34 (39.03)     2:25.44 (38.10)
        3:10.15 (44.71)     3:55.24 (45.09)
        4:29.06 (33.82)     5:01.66 (32.60)
 55 Nielsen, Matthew D     16 GULF COAST SWIM-  5:01.68             
                 30.54      1:04.97 (34.43)
        1:42.45 (37.48)     2:18.94 (36.49)
        3:05.67 (46.73)     3:53.62 (47.95)
        4:28.68 (35.06)     5:01.68 (33.00)
 56 Velasquez, Esteban     15 DAVIE NADADORES-  5:01.76             
                 31.22      1:07.43 (36.21)
        1:45.37 (37.94)     2:23.07 (37.70)
        3:08.27 (45.20)     3:54.15 (45.88)
        4:28.83 (34.68)     5:01.76 (32.93)
 57 Lau, Stuart            13 EKSC              5:02.89             
                 31.75      1:08.66 (36.91)
        1:48.95 (40.29)     2:28.94 (39.99)
        3:10.77 (41.83)     3:53.60 (42.83)
        4:28.31 (34.71)     5:02.89 (34.58)
 58 Reno, Luiggi P         14 FAST LANE AQUATI  5:03.09             
                 32.01      1:09.14 (37.13)
        1:47.79 (38.65)     2:26.67 (38.88)
        3:10.11 (43.44)     3:54.44 (44.33)
        4:28.60 (34.16)     5:03.09 (34.49)
 59 Hayes, Patrick H       18 BOLLES SCHOOL SH  5:03.13             
                 31.14      1:07.86 (36.72)
        1:49.79 (41.93)     2:30.84 (41.05)
        3:13.42 (42.58)     3:55.51 (42.09)
        4:30.36 (34.85)     5:03.13 (32.77)
 60 Gates, Maxwell L       16 BLUEFISH SWIM CL  5:04.07             
                 33.17      1:10.84 (37.67)
        1:50.21 (39.37)     2:29.15 (38.94)
        3:12.50 (43.35)     3:56.30 (43.80)
        4:31.62 (35.32)     5:04.07 (32.45)
 61 Houghton, Matthew H    16 BLUEFISH SWIM CL  5:04.12             
                 31.60      1:07.19 (35.59)
        1:45.90 (38.71)     2:23.26 (37.36)
        3:08.73 (45.47)     3:56.22 (47.49)
        4:30.70 (34.48)     5:04.12 (33.42)
 62 Peach, Kyle G          15 BLUEFISH SWIM CL  5:04.19             
                 31.66      1:08.33 (36.67)
        1:48.19 (39.86)     2:27.23 (39.04)
        3:11.73 (44.50)     3:57.20 (45.47)
        4:30.82 (33.62)     5:04.19 (33.37)
 63 Koser, Troy M          17 WEST FLORIDA LIG  5:04.58             
                 31.30      1:06.90 (35.60)
        1:46.09 (39.19)     2:24.69 (38.60)
        3:10.39 (45.70)     3:56.32 (45.93)
        4:30.43 (34.11)     5:04.58 (34.15)
 64 Carter, Ethan W        18 EAST COAST SWIM-  5:05.01             
                 31.27      1:07.77 (36.50)
        1:48.35 (40.58)     2:28.33 (39.98)
        3:10.66 (42.33)     3:53.91 (43.25)
        4:29.46 (35.55)     5:05.01 (35.55)
 65 Hudak, Caleb J         16 WEST FLORIDA LIG  5:05.68             
                 31.51      1:07.01 (35.50)
        1:48.48 (41.47)     2:27.96 (39.48)
        3:13.08 (45.12)     3:58.47 (45.39)
        4:32.80 (34.33)     5:05.68 (32.88)
 66 Quillen, Michael B     15 GATOR SWIM CLUB-  5:07.61             
                 32.34      1:09.89 (37.55)
        1:49.08 (39.19)     2:27.89 (38.81)
        3:13.54 (45.65)     3:58.38 (44.84)
        4:33.23 (34.85)     5:07.61 (34.38)
 67 Gallego, Carlos J      14 DAVIE NADADORES-  5:07.84             
                 31.03      1:06.50 (35.47)
        1:46.74 (40.24)     2:24.84 (38.10)
        3:12.79 (47.95)     4:00.92 (48.13)
        4:36.16 (35.24)     5:07.84 (31.68)
 68 Yin, Anthony J         16 BOLLES SCHOOL SH  5:08.25             
                 31.17      1:06.98 (35.81)
        1:46.15 (39.17)     2:24.24 (38.09)
        3:10.51 (46.27)     3:57.73 (47.22)
        4:33.87 (36.14)     5:08.25 (34.38)
 69 Siwady, Jorge F        17 UNATTACHED-FL     5:08.34             
                 31.71      1:08.06 (36.35)
        1:46.50 (38.44)     2:24.34 (37.84)
        3:10.57 (46.23)     3:58.76 (48.19)
        4:33.15 (34.39)     5:08.34 (35.19)
 70 Wynn, Reed W           15 BOLLES SCHOOL SH  5:08.56             
                 30.94      1:07.09 (36.15)
        1:47.64 (40.55)     2:27.44 (39.80)
        3:11.66 (44.22)     3:57.55 (45.89)
        4:33.10 (35.55)     5:08.56 (35.46)
 71 Bertschy, Gabriel A    16 UNA DANA-FG       5:09.04             
                 30.05      1:04.29 (34.24)
        1:43.75 (39.46)     2:21.94 (38.19)
        3:08.50 (46.56)     3:56.17 (47.67)
        4:33.10 (36.93)     5:09.04 (35.94)
 72 Liu, Mavin             14 BLUEFISH SWIM CL  5:10.02             
                 30.66      1:07.21 (36.55)
        1:47.77 (40.56)     2:27.63 (39.86)
        3:12.59 (44.96)     3:59.35 (46.76)
        4:35.69 (36.34)     5:10.02 (34.33)
 73 Lebron, Luis           19 UNA DANA-FG       5:10.34             
                 31.25      1:07.10 (35.85)
        1:50.51 (43.41)     2:30.61 (40.10)
        3:12.92 (42.31)     3:55.88 (42.96)
        4:34.04 (38.16)     5:10.34 (36.30)
 74 Dawson, Thomas R       15 BUCKEYE SWIM CLU  5:10.56             
                 32.06      1:10.09 (38.03)
        1:47.61 (37.52)     2:24.65 (37.04)
        3:13.12 (48.47)     4:00.44 (47.32)
        4:36.39 (35.95)     5:10.56 (34.17)
 75 Ortiz, Adriel I        16 FAST LANE AQUATI  5:12.23             
                 31.89      1:07.91 (36.02)
        1:47.75 (39.84)     2:25.53 (37.78)
        3:13.47 (47.94)     4:02.10 (48.63)
        4:37.99 (35.89)     5:12.23 (34.24)
 76 Alvarado, Jacob J      16 SWIM FLORIDA-FL   5:14.76             
                 33.43      1:12.07 (38.64)
        1:53.51 (41.44)     2:34.22 (40.71)
        3:18.86 (44.64)     4:06.47 (47.61)
        4:41.46 (34.99)     5:14.76 (33.30)
 -- Rogachev, Sergey C     17 AREA TALLAHASSEE                      
 -- Shollenbarger, Carson  17 FALFINS SWIMMING     DFS              
 -- Christian, Brandon A   14 WEST FLORIDA LIG     DFS              
 -- Omana, Carlos T        19 UNIVERSITY OF FL      NS              
 -- Diaz, Marcos B         18 METRO AQUATIC CL      NS              
 -- Gonzalez, Matthew J    17 SOUTH FLORIDA AQ      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 17  Women 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Hess, Madeline M       15 BRANDON SPORTS &  1:05.49    1:04.02  
                 30.83      1:04.02 (33.19)
  2 Moroney, Megan J       14 SAINT ANDREW''S S  1:05.25    1:04.10  
                 31.74      1:04.10 (32.36)
  3 Berrocal, Alana C      23 PINE CREST SWIMM  1:04.05    1:04.21  
                 31.37      1:04.21 (32.84)
  4 Driscoll, Lauren N     18 UNA SFTL-FG       1:04.62    1:04.23  
                 31.26      1:04.23 (32.97)
  5 Galletti, Catherine A  17 TRINITY PREP AQU  1:05.25    1:04.91  
                 31.67      1:04.91 (33.24)
  6 Soapes, Chandler G     17 BOLLES SCHOOL SH  1:05.69    1:05.81  
                 31.72      1:05.81 (34.09)
  7 Yambor-Maul, Alyssa M  17 AREA TALLAHASSEE  1:06.15    1:06.34  
                 32.23      1:06.34 (34.11)
  8 Zeiger, Brooke V       16 BLUEFISH SWIM CL  1:06.37    1:06.48  
                 32.99      1:06.48 (33.49)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 O''Neil, Colleen M      17 WEYMOUTH CLUB WA  1:06.68    1:05.65  
                 32.17      1:05.65 (33.48)
 10 Piper, Jessica R       18 SAINT PETERSBURG  1:07.40    1:06.21  
                 32.28      1:06.21 (33.93)
 11 Kaisrlik, Morgan L     15 FAST LANE AQUATI  1:07.16    1:06.64  
                 32.29      1:06.64 (34.35)
 12 Vilorio, Karen A       18 UNA SWIM-FL       1:07.05    1:07.08  
                 32.90      1:07.08 (34.18)
 13 Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL          1:06.55    1:07.29  
                 32.04      1:07.29 (35.25)
 14 Goodson, Kristen D     17 SWIM FLORIDA-FL   1:07.57    1:07.58  
                 32.82      1:07.58 (34.76)
 15 Deveny, Courtney A     15 GULF COAST SWIM-  1:07.21    1:07.67  
                 32.90      1:07.67 (34.77)
 16 Spilman, Emma R        15 SAINT PETERSBURG  1:07.67    1:08.71  
                 33.88      1:08.71 (34.83)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Ingram, Fabiana J      15 LAKE LYTAL LIGHT  1:08.28    1:07.81  
                 33.12      1:07.81 (34.69)
 18 Pansare, Jyotsna R     17 DAVIE NADADORES-  1:08.34    1:07.82  
                 32.88      1:07.82 (34.94)
 19 Suarez, Julie A        15 LAKE LYTAL LIGHT  1:08.34    1:07.91  
                 33.47      1:07.91 (34.44)
 20 Tipton, Amanda L       15 UNA SFTL-FG       1:08.18    1:08.02  
                 33.30      1:08.02 (34.72)
 21 Spinazzola, Bianca L   17 BLUEFISH SWIM CL  1:08.22    1:08.31  
                 33.41      1:08.31 (34.90)
 22 McGovern, Courtney M   16 TREASURE COAST S  1:08.54    1:08.41  
                 33.38      1:08.41 (35.03)
 23 Betancourt, Lauren E   15 BLUE DOLFINS-FL   1:08.77    1:08.61  
                 33.81      1:08.61 (34.80)
 24 Cunningham, Taylor K   15 SOUTHWEST STARS-  1:08.72    1:09.53  
                 33.52      1:09.53 (36.01)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Hohne, Margaret L      15 UNATTACHED-FL     1:08.90    1:07.55  
                 33.78      1:07.55 (33.77)
 26 Bassett, Christie L    13 MAKOS AQUATICS C  1:09.22    1:07.67  
                 32.82      1:07.67 (34.85)
 27 Pettinger, Julianna M  15 LOGGERHEAD-FL     1:09.29    1:08.46  
                 32.70      1:08.46 (35.76)
 28 Hubbard, Mackenzie N   15 SAINT PETERSBURG  1:09.78    1:09.73  
                 33.90      1:09.73 (35.83)
 29 Vivado, Lilly A        13 BLUEFISH SWIM CL  1:09.63    1:09.79  
                 34.12      1:09.79 (35.67)
 30 Murray, Aubrey D       17 MARTIN COUNTY AQ  1:09.89    1:10.30  
                 34.39      1:10.30 (35.91)
 31 Finke, Autumn S        17 SAINT PETERSBURG  1:09.68    1:10.48  
                 35.06      1:10.48 (35.42)
 32 Schaefer, Hannah P     17 BOLLES SCHOOL SH  1:09.67    1:10.64  
                 35.15      1:10.64 (35.49)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 13 Britt, Chelsie E       17 UNA FSLA-FL       1:07.19             
                 32.58      1:07.19 (34.61)
 18 Woolbright, Kathryn A  19 UNATTACHED-FL     1:08.08             
                 33.68      1:08.08 (34.40)
 28 Bruens, Harper M       17 TEAM FLA-FG       1:09.13             
                 33.12      1:09.13 (36.01)
 36 Freeman, Sarah J       15 PALM HARBOR YMCA  1:10.00             
                 33.78      1:10.00 (36.22)
 37 Ortiz, Arianna N       15 JUPITER DRAGONS-  1:10.12             
                 34.14      1:10.12 (35.98)
 38 Trematerra, Lindsey V  15 GATOR SWIM CLUB-  1:10.16             
                 34.47      1:10.16 (35.69)
 39 Diamond, Jenna         16 PLANTATION SWIM-  1:10.18             
                 33.88      1:10.18 (36.30)
 40 Kopas, Emily M         15 DAVIE NADADORES-  1:10.21             
                 34.05      1:10.21 (36.16)
 41 Harmeling, Kierstyn S  15 BOLLES SCHOOL SH  1:10.37             
                 33.91      1:10.37 (36.46)
 42 Ruth, Brenna J         16 SAINT ANDREW''S S  1:10.39             
                 34.56      1:10.39 (35.83)
 43 Finke, Ariel S         15 SAINT PETERSBURG  1:10.43             
                 34.67      1:10.43 (35.76)
 43 Suarez, Lauren A       17 LAKE LYTAL LIGHT  1:10.43             
                 34.13      1:10.43 (36.30)
 45 Balthazar, Zoie A      16 DAVIE NADADORES-  1:10.49             
                 33.94      1:10.49 (36.55)
 46 Zeiger, Elizabeth P    14 BLUEFISH SWIM CL  1:10.60             
                 34.75      1:10.60 (35.85)
 47 Abad, Meagan M         15 PLANTATION SWIM-  1:10.83             
                 34.66      1:10.83 (36.17)
 48 Devers, Aidan G        15 BLUEFISH SWIM CL  1:10.98             
                 33.93      1:10.98 (37.05)
 49 Volland, Kelsea C      15 FLORIDA KEYS SWI  1:11.05             
                 33.79      1:11.05 (37.26)
 50 Pigliacampi, Marlena   15 ORMOND HOLLY HIL  1:11.20             
                 34.35      1:11.20 (36.85)
 51 Vega Monroy, Daniela   17 LAKE LYTAL LIGHT  1:11.21             
                 33.75      1:11.21 (37.46)
 52 Stanfield, Stacey L    18 UNA JCLA-FL       1:11.24             
                 33.79      1:11.24 (37.45)
 52 Dacey, Sydney R        15 BLUEFISH SWIM CL  1:11.24             
                 34.74      1:11.24 (36.50)
 54 McDonald, Janelle R    18 WEYMOUTH CLUB WA  1:11.27             
                 33.85      1:11.27 (37.42)
 55 Jordan, Orla G         14 TREASURE COAST S  1:11.36             
                 34.62      1:11.36 (36.74)
 56 Zeiger, Rebecca L      12 BLUEFISH SWIM CL  1:11.42             
                 34.94      1:11.42 (36.48)
 57 Steingold, Sarah E     15 BLUEFISH SWIM CL  1:11.44             
                 34.75      1:11.44 (36.69)
 58 Cooper, Madison D      16 FALFINS SWIMMING  1:11.45             
                 34.85      1:11.45 (36.60)
 59 Carter, Olivia C       18 DAYTONA BEACH SW  1:11.61             
                 34.52      1:11.61 (37.09)
 60 Klier, Julia R         14 WEYMOUTH CLUB WA  1:11.77             
                 35.23      1:11.77 (36.54)
 61 Bryant, Courtney A     14 MAKOS AQUATICS C  1:11.85             
                 35.46      1:11.85 (36.39)
 62 Miller, Chelsea L      16 WEST FLORIDA LIG  1:11.90             
                 34.99      1:11.90 (36.91)
 63 Kale, Spenser Q        13 GREATER TOLEDO A  1:11.96             
                 34.66      1:11.96 (37.30)
 64 Bauer, Cydnie R        15 PALM HARBOR YMCA  1:12.25             
                 35.30      1:12.25 (36.95)
 65 Conway, Jessica M      14 SAINT ANDREW''S S  1:12.26             
                 34.59      1:12.26 (37.67)
 66 Gruest, Valerie        13 UNATTACHED-FL     1:12.45             
                 35.78      1:12.45 (36.67)
 67 Adams, Chloe J         15 PLANTATION SWIM-  1:12.55             
                 35.04      1:12.55 (37.51)
 68 Berry, Kelsi A         13 GREATER TOLEDO A  1:12.66             
                 34.95      1:12.66 (37.71)
 69 Murphy, Cailin E       14 BLUEFISH SWIM CL  1:12.86             
                 35.33      1:12.86 (37.53)
 70 Anabtawi, Tatianna N   14 CLEARWATER AQUAT  1:12.90             
                 35.94      1:12.90 (36.96)
 71 Antonini, Isabella A   15 TEAM FLA-FG       1:13.01             
                 35.33      1:13.01 (37.68)
 72 Tyson, Natalia R       16 WAHOO''S OF WELLI  1:13.04             
                 35.52      1:13.04 (37.52)
 73 Fraiman, Sivan         16 PLANTATION SWIM-  1:13.05             
                 35.89      1:13.05 (37.16)
 74 Kraus, Alena I         12 MAKOS AQUATICS C  1:13.07             
                 35.47      1:13.07 (37.60)
 75 Zislin, Jennifer M     16 TEAM FLA-FG       1:13.08             
                 35.06      1:13.08 (38.02)
 76 Reuter, Megan B        15 BLUE DOLFINS-FL   1:13.10             
                 36.22      1:13.10 (36.88)
 77 Kopas, Allison M       13 DAVIE NADADORES-  1:13.17             
                 34.79      1:13.17 (38.38)
 78 Chubina, Anna          15 GATOR SWIM CLUB-  1:13.31             
                 35.92      1:13.31 (37.39)
 79 Randle, Meghan A       16 TYS-FL            1:13.42             
                 35.77      1:13.42 (37.65)
 80 Glass, Carsen E        15 FALFINS SWIMMING  1:13.52             
                 35.79      1:13.52 (37.73)
 81 Downey, Skye E         15 PLANTATION SWIM-  1:13.60             
                 36.30      1:13.60 (37.30)
 82 Martin, Monona T       12 MAKOS AQUATICS C  1:13.74             
                 36.53      1:13.74 (37.21)
 83 Massey, Sarah K        13 TYS-FL            1:13.88             
 84 Lenzmeier, Samantha R  16 FALFINS SWIMMING  1:13.90             
                 36.88      1:13.90 (37.02)
 85 Garayeva, Louiza R     15 BRANDON SPORTS &  1:13.93             
                 35.02      1:13.93 (38.91)
 86 Hay, Lindsay L         14 HERITAGE AQUATIC  1:14.14             
                 36.17      1:14.14 (37.97)
 87 Hand, Emily E          16 FALFINS SWIMMING  1:14.20             
                 36.60      1:14.20 (37.60)
 88 Sanchez, Carlota       16 TEAM FLA-FG       1:14.29             
                 35.36      1:14.29 (38.93)
 89 Fissenden, Savannah A  13 MAKOS AQUATICS C  1:14.33             
                 36.35      1:14.33 (37.98)
 90 Rice, Andrea M         17 FALFINS SWIMMING  1:14.34             
                 35.61      1:14.34 (38.73)
 90 Placencia, Isabella A  12 SOUTHWEST STARS-  1:14.34             
                 35.97      1:14.34 (38.37)
 92 Werdine, Rebecca S     17 PALM HARBOR YMCA  1:14.43             
                 35.62      1:14.43 (38.81)
 93 Suarez, Kristen N      14 LAKE LYTAL LIGHT  1:14.51             
                 36.09      1:14.51 (38.42)
 94 Johnson, Lauren A      13 UNA JCLA-FL       1:14.53             
                 37.25      1:14.53 (37.28)
 95 Faunce, Alexis F       15 GULF COAST SWIM-  1:14.76             
                 36.65      1:14.76 (38.11)
 96 Darling, Taylor R      15 WEYMOUTH CLUB WA  1:14.84             
                 36.18      1:14.84 (38.66)
 97 Aponte, Maria M        16 UNA SFTL-FG       1:14.85             
                 36.65      1:14.85 (38.20)
 98 Klotzbach, Kylie N     16 DAYTONA BEACH SW  1:14.97             
                 35.79      1:14.97 (39.18)
 99 Rodriguez, Jessica     13 SOUTH FLORIDA AQ  1:15.00             
                 36.23      1:15.00 (38.77)
100 Renfrum, Brienne A     14 METRO AQUATIC CL  1:15.04             
                 35.69      1:15.04 (39.35)
101 Henninger, Julie R     14 FALFINS SWIMMING  1:15.10             
                 36.69      1:15.10 (38.41)
102 DeReus, Heather M      15 AQUATIC CLUB OF-  1:15.15             
                 36.75      1:15.15 (38.40)
103 Kilpatrick, Christina  13 CENTRAL FLORIDA-  1:15.19             
                 37.15      1:15.19 (38.04)
103 Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM  1:15.19             
                 36.09      1:15.19 (39.10)
105 Pacitti, Alexandra L   14 HERITAGE AQUATIC  1:15.56             
                 36.36      1:15.56 (39.20)
106 Burk, Alexis T         16 DAYTONA BEACH SW  1:15.64             
                 36.76      1:15.64 (38.88)
107 Gurley, Jamie L        15 TEAM FLA-FG       1:15.67             
                 35.92      1:15.67 (39.75)
108 Demsher, Krystin L     16 CLEARWATER AQUAT  1:15.70             
                 36.82      1:15.70 (38.88)
109 Guerrero, Sandra Juli  18 UNA DANA-FG       1:15.75             
                 36.38      1:15.75 (39.37)
110 Callanan, Caitlin M    18 BLUEFISH SWIM CL  1:15.86             
                 36.59      1:15.86 (39.27)
111 Moser, Allison N       16 PLANTATION SWIM-  1:15.88             
                 36.98      1:15.88 (38.90)
111 Heinzel, Abigail N     15 BOLLES SCHOOL SH  1:15.88             
                 37.40      1:15.88 (38.48)
113 Oliva, Sophia M        16 PLANTATION SWIM-  1:15.92             
                 37.69      1:15.92 (38.23)
114 Johnson, Caitlyn A     16 UNA JCLA-FL       1:15.99             
                 37.01      1:15.99 (38.98)
115 Simpson, Samantha J    16 TREASURE COAST S  1:16.05             
                 36.76      1:16.05 (39.29)
116 McCollum, Nicole K     16 GULF COAST SWIM-  1:16.06             
                 36.69      1:16.06 (39.37)
117 Ling, Rachel C         16 SOUTH FLORIDA AQ  1:16.12             
                 36.64      1:16.12 (39.48)
118 Delisle, Alexis L      15 SOUTHWEST STARS-  1:16.25             
                 37.11      1:16.25 (39.14)
119 Webb, Amber D          16 YMCA OF CENTRAL-  1:16.48             
                 37.30      1:16.48 (39.18)
120 Zamora, Suanny A       16 KISSIMMEE SWIM A  1:16.72             
                 37.22      1:16.72 (39.50)
121 Wright, Holly A        14 SOUTHWEST STARS-  1:16.76             
                 36.97      1:16.76 (39.79)
122 Fassler, Star D        13 UNA SFTL-FG       1:16.83             
                 36.96      1:16.83 (39.87)
123 Reyes, Dashley B       16 ROCKWAY SWIMMING  1:16.92             
                 36.49      1:16.92 (40.43)
124 Hernandez, Hailey      18 PLANTATION SWIM-  1:16.93             
                 38.44      1:16.93 (38.49)
125 Sands, Evy L           16 DAVIE NADADORES-  1:17.04             
                 36.96      1:17.04 (40.08)
126 Aubley, Brittany G     15 BOLLES SCHOOL SH  1:17.05             
                 37.76      1:17.05 (39.29)
127 Creech, Amy E          16 YMCA OF CENTRAL-  1:17.10             
                 37.65      1:17.10 (39.45)
128 Ryder, Elizabeth       16 WESTMINSTER ACAD  1:17.16             
                 36.75      1:17.16 (40.41)
129 Harris, Madison G      17 CENTRAL FLORIDA-  1:17.19             
                 37.84      1:17.19 (39.35)
130 Lucas, Spencer H       14 YMCA OF CENTRAL-  1:17.20             
                 37.96      1:17.20 (39.24)
131 Littlejohn, Berklee B  17 DAYTONA BEACH SW  1:17.31             
                 37.62      1:17.31 (39.69)
132 Toney, Maddison L      16 CENTRAL FLORIDA-  1:17.36             
                 37.85      1:17.36 (39.51)
133 Ryan, Michaela J       15 BLUEFISH SWIM CL  1:17.41             
                 36.89      1:17.41 (40.52)
134 Dawson, Samantha E     14 BUCKEYE SWIM CLU  1:17.57             
                 37.56      1:17.57 (40.01)
135 Snyder, Carli R        16 FALFINS SWIMMING  1:17.60             
                 36.79      1:17.60 (40.81)
136 Callahan, Caroline M   15 WEYMOUTH CLUB WA  1:17.74             
                 38.53      1:17.74 (39.21)
137 Davis, Katherine       16 KISSIMMEE SWIM A  1:17.83             
                 37.50      1:17.83 (40.33)
138 Holmgren, Linnea E     12 SOUTHWEST STARS-  1:17.84             
                 38.23      1:17.84 (39.61)
139 Melody, Anastasia E    16 BUCKEYE SWIM CLU  1:18.00             
                 38.15      1:18.00 (39.85)
140 Keith, Mckenna F       15 SAINT ANDREW''S S  1:18.06             
                 36.92      1:18.06 (41.14)
141 Gomes, Krista M        16 PLANTATION SWIM-  1:18.10             
                 37.59      1:18.10 (40.51)
142 Pigliacampi, Alexa M   17 ORMOND HOLLY HIL  1:18.12             
                 38.09      1:18.12 (40.03)
143 Manrique, Camila       14 HERITAGE AQUATIC  1:18.23             
                 37.95      1:18.23 (40.28)
144 Mamola, Tatiana G      18 LAKE LYTAL LIGHT  1:18.35             
                 37.35      1:18.35 (41.00)
145 Camp, Alecia J         15 BLUE DOLFINS-FL   1:18.58             
                 38.64      1:18.58 (39.94)
146 Borrelli, Marie        15 DAVIE NADADORES-  1:18.69             
                 37.07      1:18.69 (41.62)
147 Russo, Kaitlyn E       15 WEST FLORIDA LIG  1:19.00             
                 39.05      1:19.00 (39.95)
148 Bergo, Emily M         17 BRANDON SPORTS &  1:19.98             
                 37.71      1:19.98 (42.27)
149 Wozab, Natalya L       13 PLANTATION SWIM-  1:20.57             
                 39.41      1:20.57 (41.16)
150 Caufield, Samantha M   17 UNA LLL-FG        1:20.82             
                 38.45      1:20.82 (42.37)
151 Choi, Esther S         16 FALFINS SWIMMING  1:20.94             
                 37.92      1:20.94 (43.02)
152 Summa, Emily A         14 SWIM FLORIDA-FL   1:21.30             
                 37.84      1:21.30 (43.46)
153 Clarke, Madeline M     16 WEST FLORIDA LIG  1:21.68             
                 40.21      1:21.68 (41.47)
154 Shipman, Brenna L      15 SAINT ANDREW''S S  1:22.32             
                 39.90      1:22.32 (42.42)
 -- Cates, Julie A         13 BLUE DOLFINS-FL       DQ              
                 35.59           DQ (37.41)
 -- Willis, Cheyenne L     14 FAST LANE AQUATI     DFS              
 -- Casey, Kendal A        17 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Tugaoen, Jenna A       16 BUCKEYE SWIM CLU      NS              
 -- Romero, Ana C          12 YMCA OF CENTRAL-      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 18  Men 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Vyatchanin, Arkady     27 GATOR SWIM CLUB-    57.09      54.79  
                 26.96        54.79 (27.83)
  2 Lochte, Ryan S         27 DAYTONA BEACH SW    56.69      54.89  
                 27.06        54.89 (27.83)
  3 Hesen, Benedict E      26 UNA GSC-FL          56.65      56.05  
                 27.15        56.05 (28.90)
  4 Jenkins, Preston R     17 BOLLES SCHOOL SH    57.15      56.53  
                 27.80        56.53 (28.73)
  5 Murphy, Ryan F         16 BOLLES SCHOOL SH    57.34      56.94  
                 27.67        56.94 (29.27)
  6 Green, Connor G        16 BLUEFISH SWIM CL    57.80      57.30  
                 28.09        57.30 (29.21)
  7 Carter, Dylan J        16 UNA DANA-FG         58.03      57.47  
                 27.69        57.47 (29.78)
  8 Homer, Christian-Paul  19 UNIVERSITY OF FL    57.80      57.63  
                 27.97        57.63 (29.66)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Ringquist, Austin P    19 UNIVERSITY OF FL    58.69      58.15  
                 28.33        58.15 (29.82)
 10 Gustafson, Aaron J     17 BLUEFISH SWIM CL    58.70      58.20  
                 28.02        58.20 (30.18)
 11 Thompson, Matthew R    19 UNIVERSITY OF FL    58.27      58.30  
                 28.61        58.30 (29.69)
 12 Van Isschot, Carlos B  24 BOLLES SCHOOL SH    59.92      58.53  
                 27.73        58.53 (30.80)
 13 Silva, Nelson J        25 UNATTACHED-FL       59.10      59.08  
                 28.58        59.08 (30.50)
 14 Hamilton, Colin J      19 UNIVERSITY OF FL    59.56      59.91  
                 29.38        59.91 (30.53)
 15 Sanders, Tristan M     16 PALM HARBOR YMCA  1:00.15    1:00.17  
                 29.39      1:00.17 (30.78)
 16 Ribeiro Pereira, Luiz  20 UNA DANA-FG       1:00.25    1:01.87  
                 29.78      1:01.87 (32.09)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Dehner, Alex W         17 AREA TALLAHASSEE  1:00.55      59.95  
                 29.52        59.95 (30.43)
 18 Rocca, Tyler W         17 GATOR SWIM CLUB-  1:00.47    1:00.07  
                 29.67      1:00.07 (30.40)
 19 Landi, Nicholas T      17 FAST LANE AQUATI  1:01.36    1:00.49  
                 29.50      1:00.49 (30.99)
 20 Boscaino, Teodoro      18 UN-FL-FL          1:01.37    1:00.78  
                 29.94      1:00.78 (30.84)
 21 Betschart, Marcel      18 PINE CREST SWIMM  1:00.74    1:00.84  
                 29.49      1:00.84 (31.35)
 22 Poti, Quinn A          16 BLUE DOLFINS-FL   1:00.71    1:00.87  
                 29.97      1:00.87 (30.90)
 23 Farese, John G         16 SAINT PETERSBURG  1:01.61    1:01.67  
                 29.96      1:01.67 (31.71)
 24 Krastev, Georgi D      17 SAINT PETERSBURG  1:01.71    1:02.22  
                 30.14      1:02.22 (32.08)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Morales, Yeziel        16 UNA DANA-FG       1:01.85    1:00.64  
                 30.04      1:00.64 (30.60)
 26 Goerzen, Alexander     17 BOLLES SCHOOL SH  1:02.73    1:02.35  
                 30.31      1:02.35 (32.04)
 27 Brito, Lucas           17 UNA DANA-FG       1:02.85    1:02.61  
                 29.79      1:02.61 (32.82)
 28 Hartley, Daniel J      17 MARTIN COUNTY AQ  1:02.92    1:02.88  
                 30.32      1:02.88 (32.56)
 29 Ledford, Sean A        17 TREASURE COAST S  1:03.25    1:03.05  
                 30.59      1:03.05 (32.46)
 30 Nash, Mel E            17 NORTH FLORIDA SW  1:02.66    1:03.45  
                 30.02      1:03.45 (33.43)
 31 Pisani, William J      14 LAKE LYTAL LIGHT  1:03.33    1:03.97  
                 30.89      1:03.97 (33.08)
 32 Alvarez, Jose W        17 TEAM FLA-FG       1:03.64    1:05.48  
                 31.44      1:05.48 (34.04)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 14 Fraser, Brett M        22 GATOR SWIM CLUB-    59.64             
                 28.98        59.64 (30.66)
 18 Mosley, Logan J        20 UN-FL-FL          1:00.45             
                 29.58      1:00.45 (30.87)
 23 Marmolejo, Pablo       27 BOLLES SCHOOL SH  1:00.81             
                 29.47      1:00.81 (31.34)
 26 Curley, Michael H      19 UNIVERSITY OF FL  1:01.57             
                 29.96      1:01.57 (31.61)
 29 Romany, Joshua D       16 UNA DANA-FG       1:01.73             
                 29.95      1:01.73 (31.78)
 31 Lopez Cantera, Victor  21 METRO AQUATIC CL  1:02.63             
                 30.15      1:02.63 (32.48)
 36 Koehler, John K        25 UNA GSC-FL        1:03.03             
                 30.67      1:03.03 (32.36)
 38 Depawlikowski, Boleck  15 ROCKWAY SWIMMING  1:03.28             
                 30.67      1:03.28 (32.61)
 39 Manganiello, Austin R  18 UNA GSC-FL        1:03.31             
                 30.64      1:03.31 (32.67)
 41 Brock, Delaney J       19 PINE CREST SWIMM  1:03.34             
                 31.07      1:03.34 (32.27)
 43 Warrington, Avery M    18 STONE CRABS SWIM  1:03.66             
                 30.19      1:03.66 (33.47)
 44 Hill, Andrew W         16 BOLLES SCHOOL SH  1:03.73             
                 30.33      1:03.73 (33.40)
 45 Hensley, Noah L        15 BLUE DOLFINS-FL   1:03.74             
                 30.58      1:03.74 (33.16)
 46 Juranovic, Gabriel A   16 FAST LANE AQUATI  1:03.79             
                 31.77      1:03.79 (32.02)
 47 Kennedy, Robert J      22 SWIM FLORIDA-FL   1:04.11             
                 31.21      1:04.11 (32.90)
 48 Labonte, Kevin         15 EKSC              1:04.12             
                 31.80      1:04.12 (32.32)
 49 Spiric, Stefan         15 WEST FLORIDA LIG  1:04.13             
                 30.90      1:04.13 (33.23)
 50 Apple, Ian D           17 BOLLES SCHOOL SH  1:04.37             
                 31.06      1:04.37 (33.31)
 51 Gullage, Richard P     16 METRO AQUATIC CL  1:04.51             
                 31.59      1:04.51 (32.92)
 52 McCormick, Jason P     17 TEAM FLA-FG       1:04.66             
                 31.58      1:04.66 (33.08)
 53 McLaughlin, William C  15 BLUEFISH SWIM CL  1:04.67             
                 31.69      1:04.67 (32.98)
 54 Gebauer, Benjamin A    18 FAST LANE AQUATI  1:04.96             
                 32.11      1:04.96 (32.85)
 55 Disalle, Daniel J      18 GREATER TOLEDO A  1:04.98             
                 31.14      1:04.98 (33.84)
 56 Barragan, Manuel       16 PALM HARBOR YMCA  1:05.00             
                 31.17      1:05.00 (33.83)
 57 Tosh, Caleb J          15 SOUTHSIDE ATHLET  1:05.12             
                 32.01      1:05.12 (33.11)
 58 Auer, Jackson S        15 BLUE DOLFINS-FL   1:05.28             
                 31.02      1:05.28 (34.26)
 59 Dinapoli, Vincent E    18 YMCA OF CENTRAL-  1:05.43             
                 31.25      1:05.43 (34.18)
 60 Jamieson, Stuart A     17 BOLLES SCHOOL SH  1:05.45             
                 31.53      1:05.45 (33.92)
 61 Dolan, Devin M         19 CENTRAL FLORIDA-  1:05.61             
                 32.87      1:05.61 (32.74)
 62 Alvarez, Francisco D   16 UNA HAT-FG        1:05.87             
                 31.86      1:05.87 (34.01)
 63 Thibideau, Reynold J   17 TITUSVILLE SWIM-  1:06.00             
                 32.97      1:06.00 (33.03)
 64 Velasquez, Esteban     15 DAVIE NADADORES-  1:06.04             
                 31.86      1:06.04 (34.18)
 65 Zimmerman, Matthew L   18 GREATER TOLEDO A  1:06.09             
                 31.54      1:06.09 (34.55)
 66 Perdomo, Sebastian     15 KISSIMMEE SWIM A  1:06.30             
                 32.94      1:06.30 (33.36)
 67 Ward, Donovan J        16 DAYTONA BEACH SW  1:06.34             
                 32.48      1:06.34 (33.86)
 68 Booher, Douglas A      16 LOGGERHEAD-FL     1:06.35             
                 32.13      1:06.35 (34.22)
 69 Walter, Ryan M         17 PINE CREST SWIMM  1:06.36             
                 32.45      1:06.36 (33.91)
 70 Funderburk, Randall E  18 PLANTATION SWIM-  1:06.45             
                 32.20      1:06.45 (34.25)
 71 Yin, Anthony J         16 BOLLES SCHOOL SH  1:06.53             
                 32.39      1:06.53 (34.14)
 72 Houghton, Matthew H    16 BLUEFISH SWIM CL  1:06.63             
                 31.42      1:06.63 (35.21)
 73 Spurrell, Samuel L     16 BLUEFISH SWIM CL  1:06.66             
                 32.01      1:06.66 (34.65)
 74 Parker, Jeremy W       18 GREATER TAMPA SW  1:06.72             
                 32.33      1:06.72 (34.39)
 74 Lyn, Matthew M         15 DAVIE NADADORES-  1:06.72             
                 32.06      1:06.72 (34.66)
 76 Samuelson, Logan B     15 SWIM FLORIDA-FL   1:06.83             
                 32.34      1:06.83 (34.49)
 77 Herby, Collan T        16 SWIM FLORIDA-FL   1:06.97             
                 31.73      1:06.97 (35.24)
 78 Frank, John R          16 FALFINS SWIMMING  1:07.18             
                 32.67      1:07.18 (34.51)
 79 Dawson, Thomas R       15 BUCKEYE SWIM CLU  1:07.22             
                 32.61      1:07.22 (34.61)
 80 Parada, Ivan R         17 SOUTH FLORIDA AQ  1:07.30             
                 32.97      1:07.30 (34.33)
 81 Valery, Gustavo E      13 SOUTH FLORIDA AQ  1:07.40             
                 32.89      1:07.40 (34.51)
 82 Johnson, Brendan M     17 UNA JCLA-FL       1:07.49             
                 33.36      1:07.49 (34.13)
 83 Bricio, Felipe S       16 UNA SFTL-FG       1:07.70             
                 32.12      1:07.70 (35.58)
 84 Castano, Robert M      17 METRO AQUATIC CL  1:07.71             
                 32.10      1:07.71 (35.61)
 85 Faucher, Tobias        15 METRO AQUATIC CL  1:07.82             
                 32.66      1:07.82 (35.16)
 86 Howerton, Clayton H    15 BOLLES SCHOOL SH  1:07.84             
                 33.35      1:07.84 (34.49)
 87 Perstad, Vincent A     17 SWIM FLORIDA-FL   1:07.86             
                 34.18      1:07.86 (33.68)
 88 Lee, Warren W          14 GREATER TOLEDO A  1:07.99             
                 33.12      1:07.99 (34.87)
 89 Mohr, Dakota `         17 WAHOO''S OF WELLI  1:08.28             
                 33.09      1:08.28 (35.19)
 90 Farah, Jonathan E      14 HERITAGE AQUATIC  1:08.38             
                 32.52      1:08.38 (35.86)
 91 Heath, Tyler L         15 GREATER TAMPA SW  1:08.90             
                 33.53      1:08.90 (35.37)
 92 Fleming, Alex P        15 BOLLES SCHOOL SH  1:08.92             
                 33.37      1:08.92 (35.55)
 93 Henderson, Ryan Z      17 PLANTATION SWIM-  1:08.95             
                 33.59      1:08.95 (35.36)
 94 Rintel, Andreas        14 LAKE LYTAL LIGHT  1:09.05             
                 33.45      1:09.05 (35.60)
 95 Gallego, Carlos J      14 DAVIE NADADORES-  1:09.07             
                 33.85      1:09.07 (35.22)
 96 Copa, Dillon T         16 SAINT ANDREW''S S  1:09.12             
                 33.11      1:09.12 (36.01)
 97 Abdelraouf, Yousef E   13 LAKE LYTAL LIGHT  1:10.26             
                 34.21      1:10.26 (36.05)
 98 Clark, Scott M         16 HERITAGE AQUATIC  1:10.31             
                 32.82      1:10.31 (37.49)
 99 Pazanski, Matthew A    16 MARTIN COUNTY AQ  1:10.32             
                 34.01      1:10.32 (36.31)
100 Wisecarver, Cole C     15 TYS-FL            1:10.33             
                 34.09      1:10.33 (36.24)
101 Van Zee, Nicholas J    16 TEAM FLA-FG       1:10.66             
                 34.03      1:10.66 (36.63)
102 Malecot, Phillip W     18 WEST FLORIDA LIG  1:10.98             
                 33.58      1:10.98 (37.40)
103 Fries, Jeremiah W      18 MARTIN COUNTY AQ  1:11.73             
                 34.54      1:11.73 (37.19)
104 Christian, Brandon A   14 WEST FLORIDA LIG  1:12.80             
                 34.78      1:12.80 (38.02)
105 Alvarez, David L       15 METRO AQUATIC CL  1:20.76             
                 40.11      1:20.76 (40.65)
 -- Machado, Ricardo       22 BOLLES SCHOOL SH      DQ              
                 29.33           DQ (29.97)
 -- Perez Costa, Juan A    15 ROCKWAY SWIMMING      DQ              
                 32.42           DQ (34.57)
 -- Weir, Caleb I          20 UN-FL-FL             DFS              
 -- Sedacca, Joseph R      16 DAYTONA BEACH SW      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:50PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 19  Women 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Kukors, Ariana J       22 BOLLES SCHOOL SH  2:18.34    2:12.26  
                 28.76      1:02.58 (33.82)
        1:40.92 (38.34)     2:12.26 (31.34)
  2 Stupp, Julie A         26 PERFORMANCE AQUA  2:22.95    2:19.55  
                 29.85      1:05.98 (36.13)
        1:45.74 (39.76)     2:19.55 (33.81)
  3 Lajnef, Sarra          22 UNIVERSITY OF FL  2:20.37    2:20.19  
                 30.98      1:06.93 (35.95)
        1:46.23 (39.30)     2:20.19 (33.96)
  4 Victoria, Daniela      22 DAVIE NADADORES-  2:21.46    2:20.33  
                 30.80      1:07.96 (37.16)
        1:48.04 (40.08)     2:20.33 (32.29)
  5 Burns, Hannah C        15 GATOR SWIM CLUB-  2:22.34    2:21.19  
                 31.57      1:08.33 (36.76)
        1:48.71 (40.38)     2:21.19 (32.48)
  6 Zeiger, Brooke V       16 BLUEFISH SWIM CL  2:22.89    2:21.53  
                 31.43      1:07.25 (35.82)
        1:48.52 (41.27)     2:21.53 (33.01)
  7 Treible, Julia C       20 UNIVERSITY OF FL  2:22.44    2:21.72  
                 31.04      1:08.89 (37.85)
        1:49.16 (40.27)     2:21.72 (32.56)
  8 Napier, Savannah B     18 UNIVERSITY OF FL  2:22.43    2:25.81  
                 31.97      1:09.52 (37.55)
        1:52.11 (42.59)     2:25.81 (33.70)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 O''Neil, Colleen M      17 WEYMOUTH CLUB WA  2:23.54    2:20.80  
                 31.09      1:07.02 (35.93)
        1:46.62 (39.60)     2:20.80 (34.18)
 10 Centeno, Tryshia M     19 UN-FL-FL          2:25.54    2:22.11  
                 30.99      1:07.92 (36.93)
        1:48.05 (40.13)     2:22.11 (34.06)
 11 Hammond, Brittany H    16 PINE CREST SWIMM  2:24.89    2:22.15  
                 30.90      1:07.59 (36.69)
        1:50.68 (43.09)     2:22.15 (31.47)
 12 Caraballo, Barbara     16 BRANDON SPORTS &  2:24.91    2:22.65  
                 30.13      1:06.19 (36.06)
        1:49.64 (43.45)     2:22.65 (33.01)
 13 Halkides, Lysistrati   19 GREECE-ZZ         2:24.08    2:23.06  
                 31.38      1:08.31 (36.93)
        1:49.73 (41.42)     2:23.06 (33.33)
 14 Neidigh, Lauren E      19 UNIVERSITY OF FL  2:24.89    2:23.63  
                 30.89      1:08.17 (37.28)
        1:50.85 (42.68)     2:23.63 (32.78)
 15 Stephens, Summer L     18 UNIVERSITY OF FL  2:25.27    2:24.82  
                 31.20      1:08.66 (37.46)
        1:51.66 (43.00)     2:24.82 (33.16)
 16 Rahael, Samantha M     19 BOLLES SCHOOL SH  2:24.89    2:24.99  
                 32.09      1:09.72 (37.63)
        1:51.40 (41.68)     2:24.99 (33.59)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Francis, Casey L       17 PINE CREST SWIMM  2:25.71    2:22.62  
                 30.95      1:07.42 (36.47)
        1:50.12 (42.70)     2:22.62 (32.50)
 18 Kopas, Emily M         15 DAVIE NADADORES-  2:28.23    2:24.17  
                 32.29      1:09.82 (37.53)
        1:50.02 (40.20)     2:24.17 (34.15)
 19 Piper, Jessica R       18 SAINT PETERSBURG  2:29.28    2:25.25  
                 31.93      1:07.48 (35.55)
        1:51.51 (44.03)     2:25.25 (33.74)
 20 Lim, Cheryl            17 BOLLES SCHOOL SH  2:28.33    2:26.40  
                 31.19      1:11.58 (40.39)
        1:51.97 (40.39)     2:26.40 (34.43)
 21 Randolph, Jessica A    17 PLANTATION SWIM-  2:28.40    2:27.21  
                 32.29      1:11.69 (39.40)
        1:54.79 (43.10)     2:27.21 (32.42)
 22 Worrell, Natsuko A     17 BLUE DOLFINS-FL   2:27.72    2:27.54  
                 31.75      1:09.40 (37.65)
        1:53.69 (44.29)     2:27.54 (33.85)
 23 Kaisrlik, Morgan L     15 FAST LANE AQUATI  2:26.84    2:28.01  
                 31.90      1:08.61 (36.71)
        1:53.74 (45.13)     2:28.01 (34.27)
 24 Vilorio, Karen A       18 UNA SWIM-FL       2:27.91    2:28.79  
                 33.40      1:09.85 (36.45)
        1:54.09 (44.24)     2:28.79 (34.70)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Zeiger, Elizabeth P    14 BLUEFISH SWIM CL  2:30.43    2:24.68  
                 31.48      1:09.17 (37.69)
        1:52.82 (43.65)     2:24.68 (31.86)
 26 Haila, Meghan A        15 BOLLES SCHOOL SH  2:30.15    2:27.08  
                 32.51      1:11.59 (39.08)
        1:52.97 (41.38)     2:27.08 (34.11)
 27 Pettibone, Georgia C   16 BLUEFISH SWIM CL  2:30.73    2:28.24  
                 32.14      1:12.65 (40.51)
        1:53.23 (40.58)     2:28.24 (35.01)
 28 Reidemeister, Marisa   15 BLUEFISH SWIM CL  2:29.76    2:28.25  
                 32.55      1:11.57 (39.02)
        1:54.99 (43.42)     2:28.25 (33.26)
 29 McGovern, Courtney M   16 TREASURE COAST S  2:30.17    2:28.42  
                 30.61      1:08.63 (38.02)
        1:54.22 (45.59)     2:28.42 (34.20)
 30 McKeon, Mallory G      18 PINE CREST SWIMM  2:30.28    2:29.14  
                 33.27      1:13.62 (40.35)
        1:55.16 (41.54)     2:29.14 (33.98)
 31 Schaefer, Hannah P     17 BOLLES SCHOOL SH  2:29.83    2:31.91  
                 33.12      1:12.21 (39.09)
        1:57.66 (45.45)     2:31.91 (34.25)
 32 Wittman, Alexandria L  15 CLEARWATER AQUAT  2:30.44    2:36.11  
                 33.83      1:14.60 (40.77)
        2:00.66 (46.06)     2:36.11 (35.45)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  3 Neidigh, Ashley A      16 BOLLES SCHOOL SH  2:21.30             
                 32.09      1:09.01 (36.92)
        1:49.18 (40.17)     2:21.30 (32.12)
 19 Smith, Jordan N        19 UNIVERSITY OF FL  2:25.89             
                 32.00      1:08.79 (36.79)
        1:53.03 (44.24)     2:25.89 (32.86)
 26 Vivado, Lilly A        13 BLUEFISH SWIM CL  2:28.68             
                 32.90      1:10.67 (37.77)
        1:55.88 (45.21)     2:28.68 (32.80)
 30 Woolbright, Kathryn A  19 UNATTACHED-FL     2:30.10             
                 32.34      1:09.38 (37.04)
        1:56.24 (46.86)     2:30.10 (33.86)
 36 McKnight, Taylor L     19 UNIVERSITY OF FL  2:30.65             
                 31.23      1:11.48 (40.25)
        1:55.77 (44.29)     2:30.65 (34.88)
 38 McQuaid, Emily C       14 BLUEFISH SWIM CL  2:30.79             
                 33.01      1:13.87 (40.86)
        1:56.90 (43.03)     2:30.79 (33.89)
 39 Talwar, Ali K          16 BOLLES SCHOOL SH  2:30.91             
                 32.96      1:11.69 (38.73)
        1:57.98 (46.29)     2:30.91 (32.93)
 40 Britt, Chelsie E       17 UNA FSLA-FL       2:31.04             
                 31.21      1:09.15 (37.94)
        1:54.23 (45.08)     2:31.04 (36.81)
 41 Chan, Chelsea          16 EKSC              2:31.12             
                 33.10      1:14.61 (41.51)
        1:56.23 (41.62)     2:31.12 (34.89)
 42 Herfurth, Christina N  15 LAKE LYTAL LIGHT  2:31.45             
                 30.99      1:11.78 (40.79)
        1:56.79 (45.01)     2:31.45 (34.66)
 43 Redding, Grace C       14 UNATTACHED-FL     2:31.66             
                 31.88      1:10.96 (39.08)
        1:58.22 (47.26)     2:31.66 (33.44)
 44 Fiorenzi, Philomena J  16 UNA DANA-FG       2:31.74             
                 30.87      1:11.42 (40.55)
        1:57.30 (45.88)     2:31.74 (34.44)
 45 Chaney, Kaelah H       17 PINE CREST SWIMM  2:32.14             
                 32.62      1:14.57 (41.95)
        1:57.35 (42.78)     2:32.14 (34.79)
 46 Lee, Carolyn           16 LAKE LYTAL LIGHT  2:32.16             
                 32.77      1:12.66 (39.89)
        1:57.94 (45.28)     2:32.16 (34.22)
 47 Kopas, Allison M       13 DAVIE NADADORES-  2:32.29             
                 33.27      1:11.86 (38.59)
        1:57.53 (45.67)     2:32.29 (34.76)
 48 Dunne, Caitlin E       14 CENTRAL FLORIDA-  2:32.92             
                 34.21      1:13.22 (39.01)
        1:58.25 (45.03)     2:32.92 (34.67)
 49 Greulach, Veronica A   17 UNA SFTL-FG       2:33.30             
                 31.75      1:11.11 (39.36)
        1:57.86 (46.75)     2:33.30 (35.44)
 50 Lacusky, Sara M        15 MARTIN COUNTY AQ  2:33.34             
                 33.91      1:13.22 (39.31)
        1:57.99 (44.77)     2:33.34 (35.35)
 51 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA  2:33.52             
                 31.17      1:11.39 (40.22)
        1:56.40 (45.01)     2:33.52 (37.12)
 52 Langford, Olivia G     18 SWIM FLORIDA-FL   2:33.55             
                 32.49      1:12.73 (40.24)
        1:59.36 (46.63)     2:33.55 (34.19)
 53 Jordan, Orla G         14 TREASURE COAST S  2:33.57             
                 32.94      1:13.08 (40.14)
        1:58.91 (45.83)     2:33.57 (34.66)
 54 Zeiger, Rebecca L      12 BLUEFISH SWIM CL  2:33.59             
                 33.54      1:13.26 (39.72)
        2:00.24 (46.98)     2:33.59 (33.35)
 55 Brewer, Kathryn B      18 UNA SWIM-FL       2:33.92             
                 30.86      1:11.39 (40.53)
        1:58.03 (46.64)     2:33.92 (35.89)
 56 Buckley, Kelsey R      18 PALM HARBOR YMCA  2:34.01             
                 31.86      1:09.39 (37.53)
        1:55.78 (46.39)     2:34.01 (38.23)
 57 Fraiman, Sivan         16 PLANTATION SWIM-  2:34.05             
                 31.15      1:10.38 (39.23)
        1:57.56 (47.18)     2:34.05 (36.49)
 58 Corley, Julia E        17 LAKE LYTAL LIGHT  2:34.07             
                 32.98      1:13.63 (40.65)
        1:58.11 (44.48)     2:34.07 (35.96)
 59 Bryant, Courtney A     14 MAKOS AQUATICS C  2:34.14             
                 33.27      1:12.00 (38.73)
        2:00.07 (48.07)     2:34.14 (34.07)
 60 Jordan, Sorca M        16 TREASURE COAST S  2:34.15             
                 32.17      1:12.40 (40.23)
        1:58.98 (46.58)     2:34.15 (35.17)
 61 Murphy, Cailin E       14 BLUEFISH SWIM CL  2:34.25             
                 32.97      1:11.54 (38.57)
        1:57.78 (46.24)     2:34.25 (36.47)
 62 Morton, Brooke L       18 YMCA OF CENTRAL-  2:34.26             
                 34.94      1:16.44 (41.50)
        1:58.84 (42.40)     2:34.26 (35.42)
 63 Verita, Carlotta       13 TEAM FLA-FG       2:34.32             
                 31.54      1:13.54 (42.00)
        1:59.43 (45.89)     2:34.32 (34.89)
 64 Tipton, Amanda L       15 UNA SFTL-FG       2:34.38             
                 32.81      1:13.25 (40.44)
        1:59.81 (46.56)     2:34.38 (34.57)
 65 Leter, Evita           16 METRO AQUATIC CL  2:34.42             
                 33.20      1:15.51 (42.31)
        1:58.47 (42.96)     2:34.42 (35.95)
 66 Volland, Kelsea C      15 FLORIDA KEYS SWI  2:34.45             
                 32.63      1:10.66 (38.03)
        1:57.65 (46.99)     2:34.45 (36.80)
 67 Cunningham, Taylor K   15 SOUTHWEST STARS-  2:34.63             
                 33.12      1:12.18 (39.06)
        1:58.31 (46.13)     2:34.63 (36.32)
 68 Gordon, Danielle L     15 LOGGERHEAD-FL     2:34.67             
                 33.36      1:14.53 (41.17)
        1:57.82 (43.29)     2:34.67 (36.85)
 69 Sanchez, Namilla S     14 ATLANTIS SWIMMIN  2:34.75             
                 32.36      1:13.22 (40.86)
        2:00.16 (46.94)     2:34.75 (34.59)
 70 Clare-Salzler, Kathry  18 GATOR SWIM CLUB-  2:34.81             
                 33.21      1:12.29 (39.08)
        2:00.65 (48.36)     2:34.81 (34.16)
 71 Rodriguez, Jessica     13 SOUTH FLORIDA AQ  2:35.05             
                 35.05      1:15.23 (40.18)
        2:00.92 (45.69)     2:35.05 (34.13)
 72 Conway, Jessica M      14 SAINT ANDREW''S S  2:35.55             
                 32.22      1:13.17 (40.95)
        2:00.24 (47.07)     2:35.55 (35.31)
 73 Bouthillier, Chantal   18 HERITAGE AQUATIC  2:35.79             
                 32.74      1:12.85 (40.11)
        1:59.26 (46.41)     2:35.79 (36.53)
 74 Faunce, Alina F        13 GULF COAST SWIM-  2:35.83             
                 32.57      1:13.36 (40.79)
        2:00.26 (46.90)     2:35.83 (35.57)
 75 Diamond, Jenna         16 PLANTATION SWIM-  2:36.41             
                 32.74      1:14.03 (41.29)
        2:01.35 (47.32)     2:36.41 (35.06)
 76 Walker, Kristin E      17 FALFINS SWIMMING  2:36.98             
                 36.50      1:18.78 (42.28)
        2:01.62 (42.84)     2:36.98 (35.36)
 77 Freeman, Sarah J       15 PALM HARBOR YMCA  2:37.03             
                 32.68      1:10.94 (38.26)
        2:01.44 (50.50)     2:37.03 (35.59)
 78 Gallastegui, Angelina  16 BRANDON SPORTS &  2:37.25             
                 34.67      1:15.15 (40.48)
        2:03.59 (48.44)     2:37.25 (33.66)
 79 Lynch, Hannah B        15 CENTRAL FLORIDA-  2:37.68             
                 34.58      1:15.77 (41.19)
        2:01.34 (45.57)     2:37.68 (36.34)
 80 Harris, McKenna S      16 DAYTONA BEACH SW  2:37.73             
                 34.96      1:16.97 (42.01)
        2:02.06 (45.09)     2:37.73 (35.67)
 81 Robinson, Krissa A     16 PLANTATION SWIM-  2:37.93             
                 34.44      1:14.31 (39.87)
        2:01.81 (47.50)     2:37.93 (36.12)
 82 Randle, Meghan A       16 TYS-FL            2:38.04             
                 34.41      1:14.32 (39.91)
        2:02.90 (48.58)     2:38.04 (35.14)
 83 Briant, Phoebe J       17 MAKOS AQUATICS C  2:38.24             
                 34.49      1:14.90 (40.41)
        2:03.06 (48.16)     2:38.24 (35.18)
 84 Small, Deandre K       16 DAVIE NADADORES-  2:38.33             
                 32.08      1:12.15 (40.07)
        1:59.83 (47.68)     2:38.33 (38.50)
 85 Chubina, Anna          15 GATOR SWIM CLUB-  2:39.63             
                 34.08      1:15.44 (41.36)
        2:04.24 (48.80)     2:39.63 (35.39)
 86 Koda, Nicole L         16 WEST FLORIDA LIG  2:39.84             
                 34.52      1:17.64 (43.12)
        2:04.62 (46.98)     2:39.84 (35.22)
 87 Kliewer, Emily E       14 YMCA OF CENTRAL-  2:39.99             
                 32.61      1:14.38 (41.77)
        2:03.94 (49.56)     2:39.99 (36.05)
 88 Fissenden, Savannah A  13 MAKOS AQUATICS C  2:40.14             
                 35.50      1:17.88 (42.38)
        2:04.68 (46.80)     2:40.14 (35.46)
 89 Dain, Rebekah K        16 GATOR SWIM CLUB-  2:40.17             
                 36.18      1:21.70 (45.52)
        2:04.58 (42.88)     2:40.17 (35.59)
 90 Downey, Skye E         15 PLANTATION SWIM-  2:40.23             
                 34.58      1:14.28 (39.70)
        2:04.46 (50.18)     2:40.23 (35.77)
 91 Abreu, Sarah R         17 WEYMOUTH CLUB WA  2:40.31             
                 34.79      1:17.58 (42.79)
        2:04.75 (47.17)     2:40.31 (35.56)
 92 Bunkin, Hannah C       17 MAKOS AQUATICS C  2:40.53             
                 32.92      1:14.57 (41.65)
        2:04.65 (50.08)     2:40.53 (35.88)
 93 Harris, Madison G      17 CENTRAL FLORIDA-  2:40.58             
                 36.45      1:17.22 (40.77)
        2:04.80 (47.58)     2:40.58 (35.78)
 94 Pisani, Jenna M        12 LAKE LYTAL LIGHT  2:40.68             
                 35.02      1:18.39 (43.37)
        2:06.95 (48.56)     2:40.68 (33.73)
 95 Hudson, Camryn C       12 LAKE LYTAL LIGHT  2:40.83             
                 34.85      1:18.17 (43.32)
        2:05.99 (47.82)     2:40.83 (34.84)
 96 Schilke, Samantha M    17 BLUE DOLFINS-FL   2:40.84             
                 33.06      1:15.97 (42.91)
        2:04.19 (48.22)     2:40.84 (36.65)
 97 Deem, Emily P          15 WAHOO''S OF WELLI  2:41.03             
                 33.01      1:16.64 (43.63)
        2:04.16 (47.52)     2:41.03 (36.87)
 98 Wright, Holly A        14 SOUTHWEST STARS-  2:41.41             
                 33.35      1:15.16 (41.81)
        2:05.09 (49.93)     2:41.41 (36.32)
 99 Miller, Chelsea L      16 WEST FLORIDA LIG  2:41.52             
                 35.37      1:16.94 (41.57)
        2:05.15 (48.21)     2:41.52 (36.37)
100 Spangenberg, Gabriell  16 BLUE DOLFINS-FL   2:41.57             
                 34.67      1:16.88 (42.21)
        2:05.26 (48.38)     2:41.57 (36.31)
101 Kilpatrick, Christina  13 CENTRAL FLORIDA-  2:41.75             
                 37.43      1:17.70 (40.27)
        2:07.46 (49.76)     2:41.75 (34.29)
102 Deedrick, Mary M       15 GREATER TAMPA SW  2:42.56             
                 35.51      1:17.46 (41.95)
        2:03.87 (46.41)     2:42.56 (38.69)
103 Passilla, Sarah L      13 SOUTHWEST STARS-  2:43.04             
                 34.37      1:17.61 (43.24)
        2:04.88 (47.27)     2:43.04 (38.16)
104 Nork, Kristina G       17 PERFORMANCE AQUA  2:43.11             
                 34.95      1:16.80 (41.85)
        2:05.96 (49.16)     2:43.11 (37.15)
105 Diaz, Alexis M         16 CENTRAL FLORIDA-  2:44.40             
                 35.32      1:21.65 (46.33)
        2:07.68 (46.03)     2:44.40 (36.72)
106 Toney, Maddison L      16 CENTRAL FLORIDA-  2:44.46             
                 36.86      1:19.02 (42.16)
        2:06.64 (47.62)     2:44.46 (37.82)
107 Russo, Kaitlyn E       15 WEST FLORIDA LIG  2:44.91             
                 37.38      1:21.05 (43.67)
        2:09.37 (48.32)     2:44.91 (35.54)
108 Ward, Caroline C       14 PALM HARBOR YMCA  2:45.06             
                 34.39      1:17.82 (43.43)
        2:09.30 (51.48)     2:45.06 (35.76)
109 Black, Alexandria N    17 YMCA OF CENTRAL-  2:45.98             
                 36.47      1:21.41 (44.94)
        2:07.46 (46.05)     2:45.98 (38.52)
110 Brocksmith, Amanda C   16 TREASURE COAST S  2:46.11             
                 36.10      1:21.09 (44.99)
        2:07.15 (46.06)     2:46.11 (38.96)
111 Fassler, Star D        13 UNA SFTL-FG       2:46.81             
                 36.37      1:20.32 (43.95)
        2:08.58 (48.26)     2:46.81 (38.23)
112 Kuntsevich, Alexandra  16 BOLLES SCHOOL SH  2:47.65             
                 35.71      1:22.04 (46.33)
        2:10.00 (47.96)     2:47.65 (37.65)
113 Byrne, Regan M         15 UNA SFTL-FG       2:47.73             
                 37.30      1:19.68 (42.38)
        2:07.75 (48.07)     2:47.73 (39.98)
114 Herbert, Elise M       15 TYS-FL            2:57.44             
                 40.35      1:27.26 (46.91)
        2:16.60 (49.34)     2:57.44 (40.84)
 -- Lucas, Spencer H       14 YMCA OF CENTRAL-      DQ              
                 38.45      1:20.61 (42.16)
        2:11.27 (50.66)          DQ (38.34)
 -- Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL             DFS              
 -- Lombardi, Lia N        16 AREA TALLAHASSEE     DFS              
 -- Hay, Lindsay L         14 HERITAGE AQUATIC     DFS              
 -- Willis, Cheyenne L     14 FAST LANE AQUATI     DFS              
 -- Connors, Kristen E     21 BLUEFISH SWIM CL     DFS              
 -- Werdine, Rebecca S     17 PALM HARBOR YMCA     DFS              
 -- Clarke, Madeline M     16 WEST FLORIDA LIG      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 20  Men 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Dwyer, Conor J         23 UNA GSC-FL        2:05.68    2:02.77  
                 26.87        58.08 (31.21)
        1:33.63 (35.55)     2:02.77 (29.14)
  2 Rousseau, Sebastien D  21 UNA GSC-FL        2:06.20    2:04.28  
                 26.88        58.15 (31.27)
        1:34.95 (36.80)     2:04.28 (29.33)
  3 Cormier, Kyle J        25 TRINITY PREP AQU  2:06.88    2:06.28  
                 27.42      1:00.08 (32.66)
        1:36.82 (36.74)     2:06.28 (29.46)
  4 D''Alessandro, Teo A    17 BOLLES SCHOOL SH  2:06.38    2:06.90  
                 27.14      1:00.28 (33.14)
        1:36.87 (36.59)     2:06.90 (30.03)
  5 Kaisrlik, Justin E     18 FAST LANE AQUATI  2:08.56    2:07.57  
                 27.23        59.37 (32.14)
        1:37.45 (38.08)     2:07.57 (30.12)
  6 Martini, Matheus S     18 BOLLES SCHOOL SH  2:08.74    2:10.76  
                 27.84      1:02.21 (34.37)
        1:40.06 (37.85)     2:10.76 (30.70)
  7 Poti, Quinn A          16 BLUE DOLFINS-FL   2:10.13    2:12.02  
                 28.04      1:01.92 (33.88)
        1:41.76 (39.84)     2:12.02 (30.26)
  8 Coombs, Jason S        17 BLUE DOLFINS-FL   2:08.93    2:12.61  
                 28.61      1:02.24 (33.63)
        1:40.94 (38.70)     2:12.61 (31.67)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Corbin, Adam C         22 UNATTACHED-FL     2:11.25    2:07.86  
                 27.67      1:00.89 (33.22)
        1:37.67 (36.78)     2:07.86 (30.19)
 10 Green, Connor G        16 BLUEFISH SWIM CL  2:11.30    2:08.31  
                 28.79      1:00.90 (32.11)
        1:38.14 (37.24)     2:08.31 (30.17)
 11 Heil, Scott C          19 UNIVERSITY OF FL  2:11.18    2:09.17  
                 27.16      1:00.39 (33.23)
        1:39.44 (39.05)     2:09.17 (29.73)
 12 Ringquist, Austin P    19 UNIVERSITY OF FL  2:10.32    2:10.23  
                 28.09      1:00.31 (32.22)
        1:39.25 (38.94)     2:10.23 (30.98)
 13 Dressel, Caeleb R      15 BOLLES SCHOOL SH  2:11.35    2:10.39  
                 29.01      1:02.62 (33.61)
        1:41.04 (38.42)     2:10.39 (29.35)
 14 Joyce, Michael P       22 UNA GSC-FL        2:10.90    2:10.75  
                 28.33      1:01.04 (32.71)
        1:39.82 (38.78)     2:10.75 (30.93)
 15 Morgan, David J        18 PALM HARBOR YMCA  2:11.56    2:11.03  
                 27.95      1:01.86 (33.91)
        1:40.13 (38.27)     2:11.03 (30.90)
 16 Rosenbaum, Ryan B      17 UNA SFTL-FG       2:11.75    2:11.12  
                 28.55      1:03.28 (34.73)
        1:40.38 (37.10)     2:11.12 (30.74)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Pigot, Diguan          17 METRO AQUATIC CL  2:14.06    2:10.74  
                 27.79      1:01.97 (34.18)
        1:39.81 (37.84)     2:10.74 (30.93)
 18 Jacob, Evan P          17 LOGGERHEAD-FL     2:12.65    2:12.60  
                 28.08      1:03.59 (35.51)
        1:42.26 (38.67)     2:12.60 (30.34)
 19 Schooling, Joseph I    16 BOLLES SCHOOL SH  2:13.81    2:14.11  
                 28.17      1:04.41 (36.24)
        1:44.15 (39.74)     2:14.11 (29.96)
 20 Groters, Jordy A       15 DAVIE NADADORES-  2:14.17    2:14.41  
                 28.75      1:04.98 (36.23)
        1:43.45 (38.47)     2:14.41 (30.96)
 21 Hranac, Zane M         18 GREATER TAMPA SW  2:14.84    2:14.57  
                 28.92      1:03.86 (34.94)
        1:43.32 (39.46)     2:14.57 (31.25)
 22 Sugishita, Daniel K    17 BOLLES SCHOOL SH  2:15.36    2:14.98  
                 28.98      1:04.11 (35.13)
        1:43.90 (39.79)     2:14.98 (31.08)
 23 Kertesz, Kristof       18 UNA SFTL-FG       2:15.08    2:15.08  
                 28.78      1:06.19 (37.41)
        1:43.43 (37.24)     2:15.08 (31.65)
 24 Olano, Juan S          16 ROCKWAY SWIMMING  2:14.74    2:15.54  
                 28.66      1:06.07 (37.41)
        1:45.74 (39.67)     2:15.54 (29.80)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Alaskari, Yousef R     17 DAVIE NADADORES-  2:16.02    2:11.20  
                 27.73      1:00.63 (32.90)
        1:41.88 (41.25)     2:11.20 (29.32)
 26 Ledford, Sean A        17 TREASURE COAST S  2:15.48    2:13.71  
                 27.24      1:01.66 (34.42)
        1:42.22 (40.56)     2:13.71 (31.49)
 27 Kimpel, Alex A         16 BLUE DOLFINS-FL   2:15.55    2:13.73  
                 28.08      1:03.93 (35.85)
        1:42.39 (38.46)     2:13.73 (31.34)
 28 Smith, Austin J        18 FALFINS SWIMMING  2:16.82    2:14.88  
                 28.29      1:04.28 (35.99)
        1:42.41 (38.13)     2:14.88 (32.47)
 29 Witt, Kristopher B     17 BOLLES SCHOOL SH  2:15.60    2:15.25  
                 29.35      1:05.89 (36.54)
        1:42.73 (36.84)     2:15.25 (32.52)
 30 Walter, Ryan M         17 PINE CREST SWIMM  2:16.55    2:16.52  
                 28.71      1:04.01 (35.30)
        1:45.61 (41.60)     2:16.52 (30.91)
 31 Warner, Shawn M        17 SAINT ANDREW''S S  2:16.82    2:17.72  
                 28.67      1:05.75 (37.08)
        1:46.76 (41.01)     2:17.72 (30.96)
 32 Nash, Mel E            17 NORTH FLORIDA SW  2:16.44    2:18.10  
                 29.67      1:07.64 (37.97)
        1:47.96 (40.32)     2:18.10 (30.14)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  8 Hesen, Benedict E      26 UNA GSC-FL        2:10.01             
                 27.55      1:01.33 (33.78)
        1:39.80 (38.47)     2:10.01 (30.21)
 18 Hayes, Robert H        23 UNA BSS-FL        2:11.77             
                 26.77      1:01.26 (34.49)
        1:40.50 (39.24)     2:11.77 (31.27)
 19 Marmolejo, Pablo       27 BOLLES SCHOOL SH  2:11.97             
                 27.19      1:00.34 (33.15)
        1:40.53 (40.19)     2:11.97 (31.44)
 20 Angjeli, Edwin         19 UN-FL-FL          2:12.15             
                 28.21      1:03.60 (35.39)
        1:42.12 (38.52)     2:12.15 (30.03)
 23 Pike, Jared C          20 UN-FL-FL          2:13.95             
                 28.13      1:04.75 (36.62)
        1:41.61 (36.86)     2:13.95 (32.34)
 25 Ribeiro Pereira, Luiz  20 UNA DANA-FG       2:14.08             
                 28.79      1:04.20 (35.41)
        1:43.61 (39.41)     2:14.08 (30.47)
 27 Vanderkaay, Peter W    28 UNA GSC-FL        2:14.73             
                 28.09      1:03.51 (35.42)
        1:43.19 (39.68)     2:14.73 (31.54)
 29 Rokita, Michal         19 PINE CREST SWIMM  2:14.80             
                 28.96      1:04.90 (35.94)
        1:42.80 (37.90)     2:14.80 (32.00)
 36 Doran, Kevin F         20 GREATER TAMPA SW  2:15.65             
                 27.85      1:03.58 (35.73)
        1:42.33 (38.75)     2:15.65 (33.32)
 42 Macdonald, Daniel J    17 GREATER TOLEDO A  2:16.96             
                 29.69      1:05.87 (36.18)
        1:44.82 (38.95)     2:16.96 (32.14)
 43 Wojcik, Andrew C       15 TREASURE COAST S  2:17.00             
                 29.47      1:06.37 (36.90)
        1:46.29 (39.92)     2:17.00 (30.71)
 44 Wise, Adam J           17 CENTRAL FLORIDA-  2:17.32             
                 29.71      1:05.97 (36.26)
        1:46.46 (40.49)     2:17.32 (30.86)
 45 Guarente, Marco        15 DAVIE NADADORES-  2:17.34             
                 28.60      1:06.54 (37.94)
        1:44.37 (37.83)     2:17.34 (32.97)
 46 Barragan, Manuel       16 PALM HARBOR YMCA  2:17.42             
                 29.39      1:05.46 (36.07)
        1:46.13 (40.67)     2:17.42 (31.29)
 47 McDonald, Peter M      18 WEYMOUTH CLUB WA  2:17.69             
                 29.73      1:04.94 (35.21)
        1:46.24 (41.30)     2:17.69 (31.45)
 48 Rojas, Marc A          18 SOUTH FLORIDA AQ  2:17.73             
                 29.20      1:05.75 (36.55)
        1:45.65 (39.90)     2:17.73 (32.08)
 49 Zimmt, Joshua B        16 BLUEFISH SWIM CL  2:18.12             
                 29.56      1:07.35 (37.79)
        1:46.34 (38.99)     2:18.12 (31.78)
 50 Wright, Owen S         15 BLUEFISH SWIM CL  2:18.25             
                 28.69      1:04.31 (35.62)
        1:46.54 (42.23)     2:18.25 (31.71)
 51 Guy, Cameron R         16 GATOR SWIM CLUB-  2:18.32             
                 29.66      1:06.77 (37.11)
        1:48.00 (41.23)     2:18.32 (30.32)
 52 Rodriguez, Cheyenne    17 UNA SFTL-FG       2:18.33             
                 29.07      1:06.86 (37.79)
        1:46.65 (39.79)     2:18.33 (31.68)
 53 Tamposi, Jacob B       18 CENTRAL FLORIDA-  2:18.39             
                 29.59      1:07.37 (37.78)
        1:46.66 (39.29)     2:18.39 (31.73)
 54 Jenkins, Preston R     17 BOLLES SCHOOL SH  2:18.40             
                 29.38      1:03.31 (33.93)
        1:46.96 (43.65)     2:18.40 (31.44)
 55 Curley, Michael H      19 UNIVERSITY OF FL  2:18.41             
                 29.21      1:03.07 (33.86)
        1:45.96 (42.89)     2:18.41 (32.45)
 56 Juranovic, Gabriel A   16 FAST LANE AQUATI  2:18.55             
                 30.35      1:05.84 (35.49)
        1:46.77 (40.93)     2:18.55 (31.78)
 57 Landi, Nicholas T      17 FAST LANE AQUATI  2:18.96             
                 31.54      1:05.56 (34.02)
        1:45.59 (40.03)     2:18.96 (33.37)
 58 Ramsay, Nathaniel C    16 WEYMOUTH CLUB WA  2:19.25             
                 30.37      1:05.38 (35.01)
        1:46.55 (41.17)     2:19.25 (32.70)
 59 Hayes, Patrick H       18 BOLLES SCHOOL SH  2:19.78             
                 29.01      1:05.97 (36.96)
        1:47.20 (41.23)     2:19.78 (32.58)
 60 Evenson, Alex C        16 PINE CREST SWIMM  2:19.94             
                 30.45      1:06.52 (36.07)
        1:48.26 (41.74)     2:19.94 (31.68)
 61 Lopez, Manuel G        15 METRO AQUATIC CL  2:20.01             
                 30.00      1:08.21 (38.21)
        1:48.01 (39.80)     2:20.01 (32.00)
 62 Friederici, Niklas J   17 PINE CREST SWIMM  2:20.12             
                 29.18      1:05.75 (36.57)
        1:49.55 (43.80)     2:20.12 (30.57)
 63 Santiesteban, Luis J   16 UNATTACHED-FG     2:20.20             
                 30.31      1:07.80 (37.49)
        1:51.19 (43.39)     2:20.20 (29.01)
 64 Branco, Ricardo S      17 DAVIE NADADORES-  2:20.27             
                 30.03      1:06.70 (36.67)
        1:46.99 (40.29)     2:20.27 (33.28)
 65 Alvarez, Jose W        17 TEAM FLA-FG       2:20.40             
                 29.15      1:05.09 (35.94)
        1:46.47 (41.38)     2:20.40 (33.93)
 66 Denswil, Wayne         15 METRO AQUATIC CL  2:20.61             
                                  18.65 ( )
      1:46.39 (1:27.74)     2:20.61 (34.22)
 67 Lau, Stuart            13 EKSC              2:20.72             
                 30.51      1:06.33 (35.82)
        1:48.08 (41.75)     2:20.72 (32.64)
 68 Cantu, David           15 DAVIE NADADORES-  2:20.88             
                 31.16      1:07.60 (36.44)
        1:48.90 (41.30)     2:20.88 (31.98)
 69 Gebauer, Benjamin A    18 FAST LANE AQUATI  2:20.98             
                 30.15      1:06.48 (36.33)
        1:50.07 (43.59)     2:20.98 (30.91)
 70 Hill, Andrew W         16 BOLLES SCHOOL SH  2:21.04             
                 30.51      1:06.24 (35.73)
        1:47.90 (41.66)     2:21.04 (33.14)
 71 Hartley, Daniel J      17 MARTIN COUNTY AQ  2:21.15             
                 28.81      1:04.49 (35.68)
        1:48.76 (44.27)     2:21.15 (32.39)
 72 Rivera, Johnny Silves  17 DAYTONA BEACH SW  2:21.28             
                 29.01      1:07.67 (38.66)
        1:47.11 (39.44)     2:21.28 (34.17)
 73 Casey, Grant C         16 BLUEFISH SWIM CL  2:21.31             
                 29.59      1:05.65 (36.06)
        1:49.27 (43.62)     2:21.31 (32.04)
 74 Rahrig, Michael T      14 LAKE LYTAL LIGHT  2:21.52             
                 29.65      1:05.76 (36.11)
        1:48.98 (43.22)     2:21.52 (32.54)
 75 Ifill, Kaison O        16 BLUEFISH SWIM CL  2:21.81             
                 31.17      1:07.84 (36.67)
        1:49.31 (41.47)     2:21.81 (32.50)
 76 Nothard, Digby G       16 UNA DANA-FG       2:22.00             
                 29.57      1:06.86 (37.29)
        1:49.85 (42.99)     2:22.00 (32.15)
 77 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-  2:22.08             
                 28.88      1:07.29 (38.41)
        1:49.76 (42.47)     2:22.08 (32.32)
 78 Alvarez, Francisco D   16 UNA HAT-FG        2:22.13             
                 29.91      1:09.75 (39.84)
        1:50.30 (40.55)     2:22.13 (31.83)
 79 Gullage, Richard P     16 METRO AQUATIC CL  2:22.24             
                 30.26      1:05.72 (35.46)
        1:50.60 (44.88)     2:22.24 (31.64)
 80 Vergona, Steven G      16 TEAM FLA-FG       2:22.29             
                 30.52                     
            1:50.87 ( )     2:22.29 (31.42)
 81 Szerdi, Johnny H       18 LAKE LYTAL LIGHT  2:22.36             
                 29.78      1:09.82 (40.04)
        1:52.69 (42.87)     2:22.36 (29.67)
 82 Carter, Ethan W        18 EAST COAST SWIM-  2:22.48             
                 29.96      1:08.43 (38.47)
        1:49.22 (40.79)     2:22.48 (33.26)
 83 Demarco, David A       18 SOUTHWEST STARS-  2:22.54             
                 29.65      1:06.70 (37.05)
        1:50.89 (44.19)     2:22.54 (31.65)
 84 Lebron, Luis           19 UNA DANA-FG       2:22.62             
                 29.99      1:08.77 (38.78)
        1:49.18 (40.41)     2:22.62 (33.44)
 85 Frank, John R          16 FALFINS SWIMMING  2:22.67             
                 28.95      1:07.53 (38.58)
        1:48.00 (40.47)     2:22.67 (34.67)
 86 Diaz, Marcos B         18 METRO AQUATIC CL  2:22.83             
                 29.20      1:06.49 (37.29)
        1:48.97 (42.48)     2:22.83 (33.86)
 87 Farah, Jonathan E      14 HERITAGE AQUATIC  2:22.87             
                 29.97      1:07.56 (37.59)
        1:50.46 (42.90)     2:22.87 (32.41)
 88 Basting, Parker J      16 GATOR SWIM CLUB-  2:23.01             
                 30.74      1:09.41 (38.67)
        1:50.90 (41.49)     2:23.01 (32.11)
 89 Woodrow, Blake O       15 GULF COAST SWIM-  2:23.07             
                 30.43      1:08.34 (37.91)
        1:50.65 (42.31)     2:23.07 (32.42)
 90 Pineiro, Christian J   15 BOLLES SCHOOL SH  2:23.10             
                 30.58      1:08.14 (37.56)
        1:51.46 (43.32)     2:23.10 (31.64)
 91 Diaz, Javier C         17 METRO AQUATIC CL  2:23.16             
                 29.76      1:09.00 (39.24)
        1:48.95 (39.95)     2:23.16 (34.21)
 92 Van Hees, Simon        17 LOGGERHEAD-FL     2:23.28             
                 30.29      1:11.62 (41.33)
        1:50.48 (38.86)     2:23.28 (32.80)
 93 Bertschy, Gabriel A    16 UNA DANA-FG       2:23.37             
                 29.48      1:05.10 (35.62)
        1:49.58 (44.48)     2:23.37 (33.79)
 94 Wathen, Alec F         18 PLANTATION SWIM-  2:23.43             
                 29.79      1:08.50 (38.71)
        1:50.57 (42.07)     2:23.43 (32.86)
 95 Reno, Luiggi P         14 FAST LANE AQUATI  2:23.78             
                 32.00      1:08.11 (36.11)
        1:50.63 (42.52)     2:23.78 (33.15)
 96 Stephens, Anthony D    15 AREA TALLAHASSEE  2:23.85             
                 31.43      1:09.07 (37.64)
        1:50.33 (41.26)     2:23.85 (33.52)
 97 Mamola, James A        16 LAKE LYTAL LIGHT  2:24.07             
                 29.85      1:06.76 (36.91)
        1:49.90 (43.14)     2:24.07 (34.17)
 98 Thibideau, Reynold J   17 TITUSVILLE SWIM-  2:24.46             
                 30.35      1:07.15 (36.80)
        1:52.27 (45.12)     2:24.46 (32.19)
 99 Koser, Troy M          17 WEST FLORIDA LIG  2:24.48             
                 30.14      1:06.80 (36.66)
        1:51.62 (44.82)     2:24.48 (32.86)
100 Wynn, Reed W           15 BOLLES SCHOOL SH  2:24.54             
                 29.73      1:08.15 (38.42)
        1:51.30 (43.15)     2:24.54 (33.24)
101 Boscaino, Federico     16 UNA PYP-FL        2:24.87             
                 29.15      1:07.80 (38.65)
        1:51.08 (43.28)     2:24.87 (33.79)
102 Yakymiw, Matthew       16 DAVIE NADADORES-  2:24.88             
                                1:08.38 ( )
        1:51.21 (42.83)     2:24.88 (33.67)
103 Shollenbarger, Carson  17 FALFINS SWIMMING  2:24.94             
                 31.09      1:09.58 (38.49)
        1:51.68 (42.10)     2:24.94 (33.26)
104 Hicks, Caleb M         14 FALFINS SWIMMING  2:25.23             
                 29.99      1:09.80 (39.81)
        1:51.79 (41.99)     2:25.23 (33.44)
105 Dinapoli, Vincent E    18 YMCA OF CENTRAL-  2:25.38             
                 30.06      1:06.03 (35.97)
        1:50.20 (44.17)     2:25.38 (35.18)
106 Bach-Crosby, Eric E    16 LAKE LYTAL LIGHT  2:25.44             
                 29.90      1:10.09 (40.19)
        1:53.41 (43.32)     2:25.44 (32.03)
107 Gonzalez, Matthew J    17 SOUTH FLORIDA AQ  2:25.45             
                 29.97      1:06.74 (36.77)
        1:50.77 (44.03)     2:25.45 (34.68)
108 Funderburk, Randall E  18 PLANTATION SWIM-  2:25.54             
                 31.16      1:07.05 (35.89)
        1:49.46 (42.41)     2:25.54 (36.08)
108 Merrill, Richard K     16 TEAM FLA-FG       2:25.54             
                 29.11      1:07.22 (38.11)
        1:52.59 (45.37)     2:25.54 (32.95)
110 Tijerina, Joshua A     17 SOUTHWEST STARS-  2:25.62             
                 29.68      1:09.26 (39.58)
        1:52.56 (43.30)     2:25.62 (33.06)
110 Zeleznock, Caleb D     16 TYS-FL            2:25.62             
                 32.55      1:13.04 (40.49)
        1:54.27 (41.23)     2:25.62 (31.35)
112 Hudak, Caleb J         16 WEST FLORIDA LIG  2:25.83             
                 30.44      1:11.11 (40.67)
        1:53.71 (42.60)     2:25.83 (32.12)
113 Perez, Gabriel         14 DAVIE NADADORES-  2:25.90             
                 30.57      1:10.53 (39.96)
        1:53.01 (42.48)     2:25.90 (32.89)
114 Doolittle, Andras T    17 PINE CREST SWIMM  2:26.09             
                 30.33      1:10.24 (39.91)
        1:51.01 (40.77)     2:26.09 (35.08)
115 Reid, Aj               15 TEAM FLA-FG       2:26.21             
                 30.07      1:08.99 (38.92)
        1:51.77 (42.78)     2:26.21 (34.44)
116 Ward, Donovan J        16 DAYTONA BEACH SW  2:26.39             
                 30.59      1:09.76 (39.17)
        1:52.84 (43.08)     2:26.39 (33.55)
117 Grant, Alexander H     16 SAINT PETERSBURG  2:26.41             
                 29.42      1:07.65 (38.23)
        1:52.62 (44.97)     2:26.41 (33.79)
118 Rintel, Andreas        14 LAKE LYTAL LIGHT  2:26.52             
                 32.66      1:11.13 (38.47)
        1:53.30 (42.17)     2:26.52 (33.22)
119 Ackerman, Trevor D     17 PALM HARBOR YMCA  2:26.80             
                 30.55      1:09.08 (38.53)
        1:52.71 (43.63)     2:26.80 (34.09)
120 Hill, Jonathan M       14 TREASURE COAST S  2:26.81             
                 30.91      1:09.94 (39.03)
        1:51.99 (42.05)     2:26.81 (34.82)
121 Dolan, Devin M         19 CENTRAL FLORIDA-  2:27.23             
                                1:07.51 ( )
        1:52.61 (45.10)     2:27.23 (34.62)
122 Yin, Anthony J         16 BOLLES SCHOOL SH  2:27.30             
                 31.96      1:09.35 (37.39)
        1:55.24 (45.89)     2:27.30 (32.06)
123 Henderson, Ryan Z      17 PLANTATION SWIM-  2:27.54             
                 32.03      1:09.64 (37.61)
        1:53.30 (43.66)     2:27.54 (34.24)
124 Karimi, Kamyab M       15 DAVIE NADADORES-  2:27.74             
                 30.38      1:08.23 (37.85)
        1:54.06 (45.83)     2:27.74 (33.68)
125 Siwady, Jorge F        17 UNATTACHED-FL     2:28.89             
                 31.16      1:07.26 (36.10)
        1:53.72 (46.46)     2:28.89 (35.17)
126 Spence, Aaron C        15 SWIM FLORIDA-FL   2:29.21             
                 31.79      1:09.18 (37.39)
        1:54.39 (45.21)     2:29.21 (34.82)
127 Marcoux, Raphael       13 SWIM FORT LAUDER  2:30.20             
                 30.51      1:07.89 (37.38)
        1:54.97 (47.08)     2:30.20 (35.23)
128 Michael, Maximilian M  15 BOLLES SCHOOL SH  2:30.23             
                 32.25      1:11.33 (39.08)
        1:55.53 (44.20)     2:30.23 (34.70)
129 Christian, Brandon A   14 WEST FLORIDA LIG  2:30.32             
                 33.27      1:12.34 (39.07)
        1:57.01 (44.67)     2:30.32 (33.31)
130 Villavisanis, Dillan   15 CLEARWATER AQUAT  2:31.78             
                 33.11      1:14.78 (41.67)
        1:57.06 (42.28)     2:31.78 (34.72)
131 Gallego, Carlos J      14 DAVIE NADADORES-  2:32.33             
                 30.64      1:08.82 (38.18)
        1:58.11 (49.29)     2:32.33 (34.22)
132 Shollenberger, Jordan  16 TYS-FL            2:32.71             
                 31.66      1:12.88 (41.22)
        1:57.01 (44.13)     2:32.71 (35.70)
133 Cantu, Francisco       12 DAVIE NADADORES-  2:37.45             
                 33.49      1:15.34 (41.85)
        2:01.51 (46.17)     2:37.45 (35.94)
134 Fries, Jeremiah W      18 MARTIN COUNTY AQ  2:38.53             
                 32.05      1:12.18 (40.13)
        1:56.74 (44.56)     2:38.53 (41.79)
 -- Herby, Collan T        16 SWIM FLORIDA-FL       DQ              
                 29.62      1:06.53 (36.91)
        1:54.41 (47.88)          DQ (32.85)
 -- Harris, William C      17 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Vega, Patrick          16 UNA MACM-FG          DFS              
 -- Van Vliet, Austin M    17 TYS-FL               DFS              
 -- Spas, Daniel G         17 HERITAGE AQUATIC     DFS              
 -- Gustafson, Aaron J     17 BLUEFISH SWIM CL     DFS              
 -- Boscaino, Teodoro      18 UN-FL-FL             DFS              
 -- Manganiello, Austin R  18 UNA GSC-FL           DFS              
 -- Yabe, Diogo O          31 BOLLES SCHOOL SH     DFS              
 -- Kloosterman, Tomas     16 PERFORMANCE AQUA      NS              
 -- Hiss, Griffith R       18 WEYMOUTH CLUB WA      NS              
 -- Martin, Alexander S    23 GATOR SWIM CLUB-      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 21  Women 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Weir, Amanda J         26 SA-GA               25.74      25.34  
  2 Galletti, Catherine A  17 TRINITY PREP AQU    26.69      26.43  
  3 Alcaide, Jessie E      27 SOUTH FLORIDA AQ    26.97      26.49  
  4 Bruens, Harper M       17 TEAM FLA-FG         26.74      26.57  
  5 Schmidt, Kasey M       14 BOLLES SCHOOL SH    27.05      26.86  
  6 Ponson, Allyson R      16 UNA DANA-FG         26.95      26.98  
  7 Khalfallah, Zeineb     18 UN-FL-FL            27.08      27.13  
  8 Merritt, Alexandria J  18 AREA TALLAHASSEE    27.16      27.22  
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Nava, Caroline K       14 PINE CREST SWIMM    27.52      27.02  
 10 Barnard, Delaney P     16 AREA TALLAHASSEE    27.38      27.15  
 11 Stupp, Julie A         26 PERFORMANCE AQUA    27.34      27.21  
 12 Popova, Valeriia       19 UNA GPA-FG          27.60      27.30  
 13 Turek, Michelle E      15 CLEARWATER AQUAT    27.58      27.51  
 14 Trematerra, Lindsey V  15 GATOR SWIM CLUB-    27.45      27.52  
 15 Schulhofer, Alina K    17 UNA SFTL-FG         27.57      27.76  
 16 Betancourt, Lauren E   15 BLUE DOLFINS-FL     27.52      28.09  
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Carter, Olivia C       18 DAYTONA BEACH SW    27.69      27.69  
 18 Ruth, Brenna J         16 SAINT ANDREW''S S    28.09      27.70  
 19 Aubley, Brittany G     15 BOLLES SCHOOL SH    27.75      27.94  
 20 Burns, Virginia B      15 WEYMOUTH CLUB WA    28.00      28.01  
 21 Freeman, Sarah J       15 PALM HARBOR YMCA    28.09      28.02  
 21 Buckley, Kelsey R      18 PALM HARBOR YMCA    28.15      28.02  
 23 Stanfield, Stacey L    18 UNA JCLA-FL         28.25      28.03  
 24 Spinazzola, Bianca L   17 BLUEFISH SWIM CL    28.19      28.46  
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Chaney, Kaelah H       17 PINE CREST SWIMM    28.40      27.81  
 26 Murray, Aubrey D       17 MARTIN COUNTY AQ    28.49      28.09  
 27 Katcher, Olivia E      16 UNA SFTL-FG         28.33      28.25  
 28 Harmeling, Kierstyn S  15 BOLLES SCHOOL SH    28.34      28.30  
 29 Pansare, Jyotsna R     17 DAVIE NADADORES-    28.43      28.34  
 30 Haila, Meghan A        15 BOLLES SCHOOL SH    28.46      28.77  
 31 Delisle, Alexis L      15 SOUTHWEST STARS-    28.40      28.80  
 32 Lee, Carolyn           16 LAKE LYTAL LIGHT    28.49      29.07  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 17 Selts, Brittany D      22 MIAMI SWIMMING-F    27.62             
 18 Wolfe, Megan E         20 HIGHLANDS HURRIC    27.67             
 20 Centeno, Tryshia M     19 UN-FL-FL            27.74             
 26 Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL            28.18             
 28 Dawson, Kendall K      14 FAST LANE AQUATI    28.23             
 30 Cabral, Luana M        21 UNA SOFL-FG         28.28             
 33 Casellas, Patricia M   21 DAVIE NADADORES-    28.39             
 40 Bunkin, Hannah C       17 MAKOS AQUATICS C    28.52             
 41 Ingram, Fabiana J      15 LAKE LYTAL LIGHT   J28.52             
 42 Balthazar, Zoie A      16 DAVIE NADADORES-    28.53             
 42 Leter, Evita           16 METRO AQUATIC CL    28.53             
 44 Hudson, Madison M      16 LAKE LYTAL LIGHT    28.54             
 45 Worrell, Natsuko A     17 BLUE DOLFINS-FL     28.55             
 46 Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM    28.58             
 46 Reidemeister, Marisa   15 BLUEFISH SWIM CL    28.58             
 46 Pettinger, Julianna M  15 LOGGERHEAD-FL       28.58             
 49 Jordan, Sorca M        16 TREASURE COAST S    28.60             
 49 Pigliacampi, Marlena   15 ORMOND HOLLY HIL    28.60             
 51 Kenney, Katherine M    18 WEYMOUTH CLUB WA    28.61             
 52 Peacock, Salem E       16 BOLLES SCHOOL SH    28.68             
 52 Harper, Lauren N       15 BRANDON SPORTS &    28.68             
 54 Gurley, Jamie L        15 TEAM FLA-FG         28.69             
 54 Goodson, Kristen D     17 SWIM FLORIDA-FL     28.69             
 56 DeRogatis, Rebecca S   17 UNA SFTL-FG         28.73             
 57 Kraus, Alena I         12 MAKOS AQUATICS C    28.75             
 57 Moser, Allison N       16 PLANTATION SWIM-    28.75             
 59 Werdine, Rebecca S     17 PALM HARBOR YMCA    28.76             
 60 Redding, Grace C       14 UNATTACHED-FL       28.78             
 60 Suarez, Lauren A       17 LAKE LYTAL LIGHT    28.78             
 62 Fraiman, Sivan         16 PLANTATION SWIM-    28.85             
 63 Camp, Alecia J         15 BLUE DOLFINS-FL     28.86             
 64 McGovern, Courtney M   16 TREASURE COAST S    28.88             
 64 Fiorenzi, Philomena J  16 UNA DANA-FG         28.88             
 66 Oliva, Sophia M        16 PLANTATION SWIM-    28.90             
 66 Ortiz, Arianna N       15 JUPITER DRAGONS-    28.90             
 68 Bassett, Christie L    13 MAKOS AQUATICS C    28.96             
 68 Adams, Chloe J         15 PLANTATION SWIM-    28.96             
 70 Kovac, Megan E         15 PALM HARBOR YMCA    29.00             
 71 McKeon, Mallory G      18 PINE CREST SWIMM    29.02             
 72 Bryant, Courtney A     14 MAKOS AQUATICS C    29.03             
 73 Cordery, Haley N       14 BLUEFISH SWIM CL    29.05             
 73 Zeiger, Rebecca L      12 BLUEFISH SWIM CL    29.05             
 75 Reuter, Megan B        15 BLUE DOLFINS-FL     29.13             
 76 Rice, Andrea M         17 FALFINS SWIMMING    29.14             
 77 German, Omaira A       15 BLUE MARLINS OF-    29.18             
 77 Miller, Chelsea L      16 WEST FLORIDA LIG    29.18             
 79 Moring, Hannah E       14 LOGGERHEAD-FL       29.22             
 80 Chan, Chelsea          16 EKSC                29.24             
 81 Anabtawi, Tatianna N   14 CLEARWATER AQUAT    29.27             
 82 Johnson, Caitlyn A     16 UNA JCLA-FL         29.28             
 83 Dacey, Sydney R        15 BLUEFISH SWIM CL    29.31             
 84 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA    29.34             
 85 Guerrero, Sandra Juli  18 UNA DANA-FG         29.35             
 86 Martin, Monona T       12 MAKOS AQUATICS C    29.36             
 87 Herfurth, Christina N  15 LAKE LYTAL LIGHT    29.39             
 87 Zambito, Maria R       17 TYS-FL              29.39             
 89 Spangenberg, Gabriell  16 BLUE DOLFINS-FL     29.40             
 90 Antonini, Isabella A   15 TEAM FLA-FG         29.41             
 91 Klotzbach, Kylie N     16 DAYTONA BEACH SW    29.42             
 92 Cooper, Madison D      16 FALFINS SWIMMING    29.44             
 92 Floyd, Devin E         15 LOGGERHEAD-FL       29.44             
 94 McLaughlin, Shannon M  14 BLUEFISH SWIM CL    29.45             
 95 Kelley, Bridget T      14 SOUTHWEST STARS-    29.46             
 96 Ward, Caroline C       14 PALM HARBOR YMCA    29.50             
 97 Ryder, Elizabeth       16 WESTMINSTER ACAD    29.51             
 97 Holmgren, Linnea E     12 SOUTHWEST STARS-    29.51             
 99 Demsher, Krystin L     16 CLEARWATER AQUAT    29.58             
100 Harris, McKenna S      16 DAYTONA BEACH SW    29.59             
101 Lacusky, Sara M        15 MARTIN COUNTY AQ    29.60             
101 Callanan, Caitlin M    18 BLUEFISH SWIM CL    29.60             
103 Pacitti, Alexandra L   14 HERITAGE AQUATIC    29.62             
103 Manrique, Camila       14 HERITAGE AQUATIC    29.62             
105 Black, Alexandria N    17 YMCA OF CENTRAL-    29.64             
106 Keith, Mckenna F       15 SAINT ANDREW''S S    29.66             
106 Caufield, Samantha M   17 UNA LLL-FG          29.66             
108 Derr, Kelly L          17 DAYTONA BEACH SW    29.68             
109 Berry, Kelsi A         13 GREATER TOLEDO A    29.69             
109 Schilke, Samantha M    17 BLUE DOLFINS-FL     29.69             
111 Zislin, Jennifer M     16 TEAM FLA-FG         29.70             
112 Small, Deandre K       16 DAVIE NADADORES-    29.72             
113 Kliewer, Emily E       14 YMCA OF CENTRAL-    29.73             
114 Tyson, Natalia R       16 WAHOO''S OF WELLI    29.75             
114 Payamps, Natasha       16 UNA DANA-FG         29.75             
116 Corley, Julia E        17 LAKE LYTAL LIGHT    29.76             
117 Renfrum, Brienne A     14 METRO AQUATIC CL    29.78             
118 Randle, Meghan A       16 TYS-FL              29.79             
119 Lanam, Rachel N        17 TREASURE COAST S    29.80             
120 Ling, Rachel C         16 SOUTH FLORIDA AQ    29.81             
121 Romero, Aura I         18 YMCA OF CENTRAL-    29.83             
121 Madison, Calley A      13 WEYMOUTH CLUB WA    29.83             
123 Bouthillier, Chantal   18 HERITAGE AQUATIC    29.84             
124 Suarez, Kristen N      14 LAKE LYTAL LIGHT    29.87             
125 Veray, Natalia A       15 LOGGERHEAD-FL       29.88             
125 Brent, Kendall J       13 SWIM FLORIDA-FL     29.88             
127 Lacoste, Juliette R    15 BLUEFISH SWIM CL    29.92             
128 Snyder, Carli R        16 FALFINS SWIMMING    29.97             
129 Garayeva, Louiza R     15 BRANDON SPORTS &    29.98             
130 Johnson, Lauren A      13 UNA JCLA-FL         29.99             
130 Figueroa, Kristina A   16 DAVIE NADADORES-    29.99             
132 Spilman, Emma R        15 SAINT PETERSBURG    30.00             
133 Reyes, Dashley B       16 ROCKWAY SWIMMING    30.02             
134 Kubel, Ashley F        13 TYS-FL              30.03             
135 Cates, Julie A         13 BLUE DOLFINS-FL     30.07             
135 Bauer, Cydnie R        15 PALM HARBOR YMCA    30.07             
137 Diaz, Alexis M         16 CENTRAL FLORIDA-    30.08             
138 Pierce, Simone         16 WAHOO''S OF WELLI    30.11             
139 Harris, Madison G      17 CENTRAL FLORIDA-    30.12             
140 Ptak, Wiktoria         14 LAKE LYTAL LIGHT    30.15             
140 Gula, Haley W          15 BLUEFISH SWIM CL    30.15             
142 Jordan, Orla G         14 TREASURE COAST S    30.19             
143 Placencia, Isabella A  12 SOUTHWEST STARS-    30.21             
143 Littlejohn, Berklee B  17 DAYTONA BEACH SW    30.21             
145 Spinazzola, Angelica   17 BLUEFISH SWIM CL    30.27             
145 Aponte, Maria M        16 UNA SFTL-FG         30.27             
147 Stengle, Janet M       15 GREATER TOLEDO A    30.28             
148 Fissenden, Savannah A  13 MAKOS AQUATICS C    30.33             
148 Davis, Katherine       16 KISSIMMEE SWIM A    30.33             
150 Summa, Emily A         14 SWIM FLORIDA-FL     30.34             
151 Briant, Phoebe J       17 MAKOS AQUATICS C    30.35             
152 Broullire, Blake N     13 YMCA OF CENTRAL-    30.40             
153 Burk, Alexis T         16 DAYTONA BEACH SW    30.50             
154 Kight, Catherine A     11 GREATER TOLEDO A    30.53             
155 Fan, Allison           16 YMCA OF CENTRAL-    30.55             
156 DeReus, Heather M      15 AQUATIC CLUB OF-    30.57             
157 Liivand, Merle         20 DAVIE NADADORES-    30.66             
158 Heinzel, Abigail N     15 BOLLES SCHOOL SH    30.71             
159 Tyson, Dominque A      14 WAHOO''S OF WELLI    30.73             
160 Bergo, Emily M         17 BRANDON SPORTS &    30.77             
161 Dain, Rebekah K        16 GATOR SWIM CLUB-    30.78             
162 Costan, Jessica D      16 WAHOO''S OF WELLI    30.88             
163 Clarke, Madeline M     16 WEST FLORIDA LIG    30.89             
164 Gerena, Chloe A        14 PLANTATION SWIM-    30.99             
165 Massey, Sarah K        13 TYS-FL              31.00             
166 Webb, Amber D          16 YMCA OF CENTRAL-    31.03             
167 McDonald, Janelle R    18 WEYMOUTH CLUB WA    31.07             
167 Pigliacampi, Alexa M   17 ORMOND HOLLY HIL    31.07             
169 Zubero, Elizabeth J    14 UNA SFTL-FG         31.12             
170 Nork, Kristina G       17 PERFORMANCE AQUA    31.13             
171 Russo, Kaitlyn E       15 WEST FLORIDA LIG    31.15             
172 Mamola, Tatiana G      18 LAKE LYTAL LIGHT    31.24             
173 Maniscalco, Caroline   16 WEYMOUTH CLUB WA    31.33             
174 Gomes, Krista M        16 PLANTATION SWIM-    31.35             
175 Brocksmith, Amanda C   16 TREASURE COAST S    31.46             
176 Sanchez, Carlota       16 TEAM FLA-FG         31.54             
177 Shipman, Brenna L      15 SAINT ANDREW''S S    31.60             
178 Byrne, Regan M         15 UNA SFTL-FG         31.71             
179 Borrelli, Marie        15 DAVIE NADADORES-    31.86             
180 Kuntsevich, Alexandra  16 BOLLES SCHOOL SH    32.33             
181 Simpson, Samantha J    16 TREASURE COAST S    32.63             
182 Herbert, Elise M       15 TYS-FL              32.70             
 -- Kennedy, Shannon A     15 BLUE DOLFINS-FL      DFS              
 -- Johnson, Whitney       15 METRO AQUATIC CL     DFS              
 -- Tugaoen, Jenna A       16 BUCKEYE SWIM CLU     DFS              
 -- Gonzalez, Alejandra D  17 METRO AQUATIC CL     DFS              
 -- Debruin, Julie A       23 UNATTACHED-FL         NS              
 -- Abad, Meagan M         15 PLANTATION SWIM-      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 22  Men 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Tandy, Bradley E       20 UN-FL-FL            22.48      22.65  
  2 Babaev, Pavel A        28 SWIM FLORIDA-FL     23.51      22.92  
  3 Weir, Caleb I          20 UN-FL-FL            23.56      23.25  
  4 Fraser, Brett M        22 GATOR SWIM CLUB-    23.60      23.28  
  5 Condorelli, Santo Y    17 BOLLES SCHOOL SH    23.58      23.51  
  6 Williams, Eric S       21 UNA YCF-FL          23.63      23.79  
  7 Romany, Joshua D       16 UNA DANA-FG         23.63      23.82  
  8 Flores, Luis A         18 UN-FL-FL            23.61      23.87  
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Van Isschot, Carlos B  24 BOLLES SCHOOL SH    23.88      23.73  
 10 Robiison, Douglas S    23 NSS-NC              23.73      23.75  
 10 Forbes, Alexander K    24 CENTRAL FLORIDA-    23.87      23.75  
 12 Machado, Ricardo       22 BOLLES SCHOOL SH    24.03      23.93  
 13 Carter, Dylan J        16 UNA DANA-FG         23.76      23.95  
 14 Dressel, Caeleb R      15 BOLLES SCHOOL SH    23.97      24.10  
 15 Petruzzela Mejias, Al  20 DAVIE NADADORES-    24.03      24.15  
 16 Wagner, Glenn T        22 UNATTACHED-FG       24.00      24.59  
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Spas, Daniel G         17 HERITAGE AQUATIC    24.28      24.13  
 18 Murphy, Ryan F         16 BOLLES SCHOOL SH    24.50      24.15  
 19 Adaboos, Khaid A       18 GREATER TAMPA SW    24.34      24.21  
 20 McCormick, Jason P     17 TEAM FLA-FG         24.38      24.27  
 21 Goossen, Emiro D       17 BOLLES SCHOOL SH    24.63      24.50  
 22 Kingsford, Jake A      17 TRINITY PREP AQU    24.31      24.51  
 23 Saunders, Austin B     18 WESTMINSTER ACAD    24.59      25.00  
 24 McRae, Ryan T          16 PALM HARBOR YMCA    24.60      25.04  
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Apple, Ian D           17 BOLLES SCHOOL SH    24.73      24.66  
 26 Williams, Jason H      18 PALM HARBOR YMCA    24.85      24.68  
 27 Briggs, Joseph P       16 AREA TALLAHASSEE    24.87      24.71  
 27 Le Grand, Jemal E      17 DAVIE NADADORES-    24.77      24.71  
 29 Holland, Descartes A   16 DAVIE NADADORES-    24.88      24.72  
 30 Disalle, Daniel J      18 GREATER TOLEDO A    24.65      24.82  
 31 Johnson, Brendan M     17 UNA JCLA-FL         25.08      25.11  
 32 Kohner, Gage S         15 SAINT ANDREW''S S    25.06      25.34  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 10 Lochte, Ryan S         27 DAYTONA BEACH SW    23.75             
 18 Hayes, Robert H        23 UNA BSS-FL          24.07             
 19 Macedo, Marcos Antoni  21 UNA DANA-FG         24.13             
 20 Hosford, Joseph M      30 AREA TALLAHASSEE    24.22             
 21 Martinez, Raul E       23 DAVIE NADADORES-    24.24             
 26 Heil, Scott C          19 UNIVERSITY OF FL    24.42             
 30 Lima, Felipe           26 UNA DANA-FG         24.63             
 33 Goossen, Levar M       19 UNIVERSITY OF FL    24.69             
 36 Chagas, Gustavo B      27 UNA BSS-FL          24.78             
 40 Whitehurst, Branden W  22 UNA MS-FG           24.89             
 41 Dolan, Devin M         19 CENTRAL FLORIDA-    24.91             
 42 Doran, Kevin F         20 GREATER TAMPA SW    24.96             
 43 Warrington, Avery M    18 STONE CRABS SWIM    24.98             
 44 Brock, Delaney J       19 PINE CREST SWIMM    25.02             
 45 Arruda, Louis M        28 BLUEFISH SWIM CL    25.06             
 47 Marin, Jesus L         19 DAVIE NADADORES-    25.08             
 49 Friederici, Niklas J   17 PINE CREST SWIMM    25.14             
 50 Alderson, Jack A       18 UNA BSS-FL          25.15             
 51 Steiner, Joao P        17 BOLLES SCHOOL SH    25.16             
 51 Denswil, Wayne         15 METRO AQUATIC CL    25.16             
 53 Sanders, Tristan M     16 PALM HARBOR YMCA    25.17             
 54 Van Zee, Nicholas J    16 TEAM FLA-FG         25.22             
 55 Hensley, Thaxter C     18 BLUE DOLFINS-FL     25.25             
 56 Pace, Arthur T         17 BOLLES SCHOOL SH    25.26             
 57 Kennedy, Robert J      22 SWIM FLORIDA-FL     25.27             
 58 Betschart, Marcel      18 PINE CREST SWIMM    25.29             
 59 Lilley, Alexander J    17 DAVIE NADADORES-    25.31             
 60 Szerdi, Johnny H       18 LAKE LYTAL LIGHT    25.32             
 61 Vanhuyssteen, Shaun D  16 PALM HARBOR YMCA    25.41             
 62 El-Gidi, Sofyan F      20 DAVIE NADADORES-    25.42             
 63 Santiesteban, Luis J   16 UNATTACHED-FG       25.43             
 64 Guarente, Marco        15 DAVIE NADADORES-    25.49             
 65 Wojcik, Andrew C       15 TREASURE COAST S    25.52             
 66 Bing, Erik R           20 DAYTONA BEACH SW    25.53             
 67 Jamieson, Stuart A     17 BOLLES SCHOOL SH    25.56             
 68 Parker, Jeremy W       18 GREATER TAMPA SW    25.57             
 69 Ortiz, Justin D        18 JUPITER DRAGONS-    25.62             
 70 Ralston-Crandall, Ril  17 AREA TALLAHASSEE    25.66             
 70 Macdonald, Daniel J    17 GREATER TOLEDO A    25.66             
 72 Rivera, Johnny Silves  17 DAYTONA BEACH SW    25.69             
 73 Parra, Francisco J     17 DAVIE NADADORES-    25.74             
 74 Bungert, Max J         16 GATOR SWIM CLUB-    25.75             
 75 Brown, Xavier A        17 SOUTH FLORIDA AQ    25.77             
 76 Ledford, Brandon S     15 TREASURE COAST S    25.82             
 76 Demarco, David A       18 SOUTHWEST STARS-    25.82             
 78 Van Vliet, Austin M    17 TYS-FL              25.83             
 78 Ifill, Kaison O        16 BLUEFISH SWIM CL    25.83             
 78 Goerzen, Alexander     17 BOLLES SCHOOL SH    25.83             
 81 Castano, Robert M      17 METRO AQUATIC CL    25.86             
 81 Ward, Donovan J        16 DAYTONA BEACH SW    25.86             
 83 Hiss, Griffith R       18 WEYMOUTH CLUB WA    25.88             
 84 Walsh, Cory C          16 UNA STAR-FL         25.89             
 84 Forsythe, Vaughn C     22 DAVIE NADADORES-    25.89             
 86 O''Gorman, Robert       17 PERFORMANCE AQUA    25.91             
 87 Lueck, Tyler J         17 WEYMOUTH CLUB WA    25.92             
 88 Behnam, Alexander A    16 PINE CREST SWIMM    25.93             
 89 Cooper, Corbin M       16 HIGHLANDER AQUAT    26.09             
 90 Diaz, Antonio          17 HIALEAH SWIM CLU    26.11             
 90 Sims, J.R.             17 TEAM FLA-FG         26.11             
 92 Boscaino, Federico     16 UNA PYP-FL          26.13             
 93 McMillan, Rashawn D    17 SOUTHSIDE ATHLET    26.18             
 94 Carter, Ethan W        18 EAST COAST SWIM-    26.20             
 94 Farese, John G         16 SAINT PETERSBURG    26.20             
 96 Adan, Bradley          16 ROCKWAY SWIMMING    26.21             
 97 Smith, Austin J        18 FALFINS SWIMMING    26.22             
 98 Hensley, Noah L        15 BLUE DOLFINS-FL     26.26             
 98 Heath, Tyler L         15 GREATER TAMPA SW    26.26             
100 Perdomo, Sebastian     15 KISSIMMEE SWIM A    26.28             
101 Witt, Kristopher B     17 BOLLES SCHOOL SH    26.30             
101 Pineiro, Christian J   15 BOLLES SCHOOL SH    26.30             
103 Perez Costa, Juan A    15 ROCKWAY SWIMMING    26.34             
103 Marcoux, Raphael       13 SWIM FORT LAUDER    26.34             
105 Bach-Crosby, Eric E    16 LAKE LYTAL LIGHT    26.36             
106 Pineda, Michael J      16 GULF COAST SWIM-    26.38             
107 Yakymiw, Joseph M      18 PINE CREST SWIMM    26.39             
107 Thibideau, Reynold J   17 TITUSVILLE SWIM-    26.39             
107 Spurrell, Samuel L     16 BLUEFISH SWIM CL    26.39             
110 Auer, Jackson S        15 BLUE DOLFINS-FL     26.40             
111 Pinon, Julien          13 SOUTH FLORIDA AQ    26.41             
112 Payne, Zachary M       18 UNA BSS-FL          26.43             
113 Kuzjomkin, Anton       16 DAVIE NADADORES-    26.47             
113 Perez, Gabriel         14 DAVIE NADADORES-    26.47             
113 Betancor, Facundo R    15 TEAM FLA-FG         26.47             
116 Parada, Ivan R         17 SOUTH FLORIDA AQ    26.48             
117 Bricio, Felipe S       16 UNA SFTL-FG         26.49             
118 Spiric, Stefan         15 WEST FLORIDA LIG    26.50             
119 Merrill, Richard K     16 TEAM FLA-FG         26.57             
120 Mila, Matthew J        15 SOUTH FLORIDA AQ    26.59             
120 Pettinger, Will A      16 LOGGERHEAD-FL       26.59             
122 Clark, Scott M         16 HERITAGE AQUATIC    26.62             
123 Baska, Kamil A         17 WAHOO''S OF WELLI    26.65             
124 Kimpel, Alex A         16 BLUE DOLFINS-FL     26.68             
125 Booher, Douglas A      16 LOGGERHEAD-FL       26.70             
125 Dwire, Christopher S   18 WAHOO''S OF WELLI    26.70             
127 Hicks, Caleb M         14 FALFINS SWIMMING    26.72             
128 Reid, Aj               15 TEAM FLA-FG         26.76             
129 Nothard, Digby G       16 UNA DANA-FG         26.79             
130 Wathen, Alec F         18 PLANTATION SWIM-    26.81             
131 Pazanski, Matthew A    16 MARTIN COUNTY AQ    26.83             
132 Wynn, Reed W           15 BOLLES SCHOOL SH    26.86             
133 Menendez, Matthew D    16 AQUATIC CLUB OF-    26.87             
134 Stankovic, Steven M    15 UNA LLL-FG          26.89             
134 Wisecarver, Cole C     15 TYS-FL              26.89             
136 Meisenheimer, John     16 YMCA OF CENTRAL-    26.95             
136 Kuzjomkin, Aleksander  16 DAVIE NADADORES-    26.95             
138 Rahrig, Michael T      14 LAKE LYTAL LIGHT    26.97             
138 Van Hees, Simon        17 LOGGERHEAD-FL       26.97             
138 Yakymiw, Matthew       16 DAVIE NADADORES-    26.97             
141 Harris, William C      17 DAYTONA BEACH SW    26.98             
142 Gibson, Grayson N      17 SOUTHSIDE ATHLET    27.01             
143 Farah, Jonathan E      14 HERITAGE AQUATIC    27.10             
144 Vergona, Steven G      16 TEAM FLA-FG         27.17             
145 Rodriguez, Jonathan    14 BLUE MARLINS OF-    27.20             
146 Lazzara, Gianfranco A  16 HERITAGE AQUATIC    27.21             
147 Faucher, Tobias        15 METRO AQUATIC CL    27.22             
147 Zeleznock, Caleb D     16 TYS-FL              27.22             
149 MacDonald, Connor M    15 TITUSVILLE SWIM-    27.32             
150 McKenna, Nicholas M    16 UNA HAT-FG          27.35             
151 Mungall, Mitchell M    17 KISSIMMEE SWIM A    27.39             
152 Copa, Dillon T         16 SAINT ANDREW''S S    27.43             
153 Fleming, Alex P        15 BOLLES SCHOOL SH    27.56             
154 Grant, Alexander H     16 SAINT PETERSBURG    27.67             
155 Orbegoso, Luis A       17 CENTRAL FLORIDA-    27.85             
156 Hill, Jonathan M       14 TREASURE COAST S    27.92             
157 Abdelraouf, Yousef E   13 LAKE LYTAL LIGHT    28.24             
158 Menchaca, Javier       16 DAVIE NADADORES-    28.34             
159 Brocksmith, Alex J     16 TREASURE COAST S    28.64             
160 Villavisanis, Dillan   15 CLEARWATER AQUAT    28.94             
161 Vega, Patrick          16 UNA MACM-FG         29.08             
162 Cabrera, Lorenzo       16 PLANTATION SWIM-    29.13             
163 Hildebrand, Richard J  20 UN-FL-FL            29.90             
164 Alvarez, David L       15 METRO AQUATIC CL    30.15             
 -- Rodriguez, Cheyenne    17 UNA SFTL-FG           DQ              
 -- Pigot, Diguan          17 METRO AQUATIC CL     DFS              
 -- Sedacca, Joseph R      16 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Coombs, Jason S        17 BLUE DOLFINS-FL      DFS              
 -- Mosley, Logan J        20 UN-FL-FL             DFS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 23  Women 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Mann, Rebecca W        14 CLEARWATER AQUAT  4:14.35    4:10.72  
                 29.08      1:00.26 (31.18)
        1:31.89 (31.63)     2:03.75 (31.86)
        2:35.66 (31.91)     3:07.57 (31.91)
        3:39.54 (31.97)     4:10.72 (31.18)
  2 Driscoll, Lauren N     18 UNA SFTL-FG       4:18.23    4:15.62  
                 29.96      1:02.19 (32.23)
        1:34.78 (32.59)     2:07.49 (32.71)
        2:40.03 (32.54)     3:12.19 (32.16)
        3:44.21 (32.02)     4:15.62 (31.41)
  3 Williams, Cecilia A    16 AREA TALLAHASSEE  4:20.58    4:18.13  
                 29.95      1:02.42 (32.47)
        1:34.85 (32.43)     2:07.86 (33.01)
        2:40.51 (32.65)     3:13.68 (33.17)
        3:45.89 (32.21)     4:18.13 (32.24)
  4 Milne, Sharla M        20 UNIVERSITY OF FL  4:20.62    4:19.58  
                 30.75      1:03.18 (32.43)
        1:35.90 (32.72)     2:08.95 (33.05)
        2:41.73 (32.78)     3:14.68 (32.95)
        3:47.41 (32.73)     4:19.58 (32.17)
  5 Casey, Kendal A        17 DAYTONA BEACH SW  4:23.40    4:21.32  
                 30.21      1:03.01 (32.80)
        1:36.17 (33.16)     2:09.69 (33.52)
        2:43.19 (33.50)     3:16.63 (33.44)
        3:49.42 (32.79)     4:21.32 (31.90)
  6 Neidigh, Ashley A      16 BOLLES SCHOOL SH  4:22.18    4:21.38  
                 30.12      1:02.50 (32.38)
        1:35.69 (33.19)     2:08.44 (32.75)
        2:41.71 (33.27)     3:14.79 (33.08)
        3:48.77 (33.98)     4:21.38 (32.61)
  7 Miller, Genevieve      16 BOLLES SCHOOL SH  4:19.00    4:23.12  
                 30.34      1:02.48 (32.14)
        1:35.63 (33.15)     2:08.95 (33.32)
        2:42.60 (33.65)     3:16.37 (33.77)
        3:50.10 (33.73)     4:23.12 (33.02)
  8 Dubrasky, Molly J      18 UNIVERSITY OF FL  4:23.60    4:24.50  
                 30.18      1:02.59 (32.41)
        1:35.68 (33.09)     2:09.13 (33.45)
        2:43.01 (33.88)     3:17.41 (34.40)
        3:51.16 (33.75)     4:24.50 (33.34)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Dawson, Kendall K      14 FAST LANE AQUATI  4:25.85    4:21.99  
                 29.80      1:01.88 (32.08)
        1:34.92 (33.04)     2:08.43 (33.51)
        2:41.98 (33.55)     3:15.68 (33.70)
        3:49.16 (33.48)     4:21.99 (32.83)
 10 Katcher, Olivia E      16 UNA SFTL-FG       4:29.28    4:25.45  
                 30.86      1:03.63 (32.77)
        1:37.41 (33.78)     2:11.26 (33.85)
        2:45.18 (33.92)     3:19.36 (34.18)
        3:53.25 (33.89)     4:25.45 (32.20)
 11 Cabrera, Lani          18 DAVIE NADADORES-  4:25.70    4:25.63  
                 30.36      1:03.11 (32.75)
        1:37.05 (33.94)     2:10.86 (33.81)
        2:45.18 (34.32)     3:19.62 (34.44)
        3:53.60 (33.98)     4:25.63 (32.03)
 12 Smith, Jordan N        19 UNIVERSITY OF FL  4:27.42    4:25.72  
                 30.87      1:03.92 (33.05)
        1:37.57 (33.65)     2:11.85 (34.28)
        2:45.93 (34.08)     3:19.83 (33.90)
        3:53.64 (33.81)     4:25.72 (32.08)
 13 Hammond, Brittany H    16 PINE CREST SWIMM  4:28.33    4:27.48  
                 31.02      1:04.28 (33.26)
        1:38.49 (34.21)     2:12.80 (34.31)
        2:47.03 (34.23)     3:21.30 (34.27)
        3:54.91 (33.61)     4:27.48 (32.57)
 14 Finke, Autumn S        17 SAINT PETERSBURG  4:28.76    4:28.96  
                 31.17      1:04.73 (33.56)
        1:38.85 (34.12)     2:13.02 (34.17)
        2:47.47 (34.45)     3:21.81 (34.34)
        3:55.84 (34.03)     4:28.96 (33.12)
 15 Woolbright, Kathryn A  19 UNATTACHED-FL     4:27.74    4:32.90  
                 30.89      1:04.28 (33.39)
        1:38.28 (34.00)     2:13.21 (34.93)
        2:48.09 (34.88)     3:23.13 (35.04)
        3:58.22 (35.09)     4:32.90 (34.68)
 16 Burns, Hannah C        15 GATOR SWIM CLUB-  4:27.95    4:34.14  
                 31.27      1:05.33 (34.06)
        1:39.74 (34.41)     2:14.54 (34.80)
        2:49.53 (34.99)     3:24.76 (35.23)
        3:59.96 (35.20)     4:34.14 (34.18)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Finke, Ariel S         15 SAINT PETERSBURG  4:29.58    4:25.98  
                 31.38      1:04.63 (33.25)
        1:38.31 (33.68)     2:12.10 (33.79)
        2:45.99 (33.89)     3:19.94 (33.95)
        3:53.60 (33.66)     4:25.98 (32.38)
 18 Brent, Kendall J       13 SWIM FLORIDA-FL   4:31.10    4:26.64  
                 31.43      1:04.93 (33.50)
        1:38.88 (33.95)     2:12.82 (33.94)
        2:46.55 (33.73)     3:20.51 (33.96)
        3:54.06 (33.55)     4:26.64 (32.58)
 19 Zeiger, Brooke V       16 BLUEFISH SWIM CL  4:31.24    4:28.20  
                 29.14      1:01.30 (32.16)
        1:35.29 (33.99)     2:09.96 (34.67)
        2:44.58 (34.62)     3:19.21 (34.63)
        3:54.13 (34.92)     4:28.20 (34.07)
 20 Talwar, Ali K          16 BOLLES SCHOOL SH  4:32.85    4:29.82  
                 32.03      1:05.96 (33.93)
        1:40.37 (34.41)     2:14.68 (34.31)
        2:49.08 (34.40)     3:23.32 (34.24)
        3:57.25 (33.93)     4:29.82 (32.57)
 21 Langford, Olivia G     18 SWIM FLORIDA-FL   4:32.59    4:32.56  
                 31.86      1:05.94 (34.08)
        1:40.45 (34.51)     2:15.42 (34.97)
        2:50.04 (34.62)     3:25.33 (35.29)
        4:00.05 (34.72)     4:32.56 (32.51)
 22 Napier, Savannah B     18 UNIVERSITY OF FL  4:31.29    4:32.85  
                 32.11      1:06.92 (34.81)
        1:41.15 (34.23)     2:16.04 (34.89)
        2:50.45 (34.41)     3:25.79 (35.34)
        4:00.18 (34.39)     4:32.85 (32.67)
 23 Vivado, Lilly A        13 BLUEFISH SWIM CL  4:29.39    4:32.93  
                 30.76      1:04.44 (33.68)
        1:38.92 (34.48)     2:13.53 (34.61)
        2:48.54 (35.01)     3:23.50 (34.96)
        3:58.56 (35.06)     4:32.93 (34.37)
 24 Hohne, Margaret L      15 UNATTACHED-FL     4:32.24    4:39.14  
                 31.28      1:05.43 (34.15)
        1:40.34 (34.91)     2:15.54 (35.20)
        2:51.55 (36.01)     3:27.16 (35.61)
        4:03.56 (36.40)     4:39.14 (35.58)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Francis, Casey L       17 PINE CREST SWIMM  4:34.61    4:27.38  
                 30.90      1:04.79 (33.89)
        1:38.75 (33.96)     2:12.72 (33.97)
        2:46.39 (33.67)     3:20.50 (34.11)
        3:54.52 (34.02)     4:27.38 (32.86)
 26 Randolph, Jessica A    17 PLANTATION SWIM-  4:36.15    4:30.87  
                 31.06      1:05.03 (33.97)
        1:39.30 (34.27)     2:13.59 (34.29)
        2:47.82 (34.23)     3:22.72 (34.90)
        3:57.35 (34.63)     4:30.87 (33.52)
 27 Williams, Kahra C      14 GATOR SWIM CLUB-  4:35.31    4:31.00  
                 32.20      1:06.38 (34.18)
        1:41.25 (34.87)     2:15.93 (34.68)
        2:50.41 (34.48)     3:24.24 (33.83)
        3:58.46 (34.22)     4:31.00 (32.54)
 28 Vandenberg, Daniella   15 DAVIE NADADORES-  4:34.18    4:33.21  
                 31.67      1:05.51 (33.84)
        1:40.19 (34.68)     2:15.07 (34.88)
        2:49.91 (34.84)     3:24.46 (34.55)
        3:59.45 (34.99)     4:33.21 (33.76)
 29 Bowser, Savannah L     13 GULF COAST SWIM-  4:32.92    4:33.56  
                 31.25      1:05.19 (33.94)
        1:39.96 (34.77)     2:14.89 (34.93)
        2:50.00 (35.11)     3:25.14 (35.14)
        3:59.85 (34.71)     4:33.56 (33.71)
 30 Shimansky, Tierney L   15 GATOR SWIM CLUB-  4:33.50    4:34.90  
                 31.99      1:06.87 (34.88)
        1:41.08 (34.21)     2:16.08 (35.00)
        2:50.81 (34.73)     3:26.25 (35.44)
        4:01.04 (34.79)     4:34.90 (33.86)
 31 Uzcategui, Daryana A   17 DAVIE NADADORES-  4:34.32    4:35.20  
                 32.12      1:06.38 (34.26)
        1:40.91 (34.53)     2:15.77 (34.86)
        2:50.99 (35.22)     3:26.40 (35.41)
        4:01.94 (35.54)     4:35.20 (33.26)
 32 Clare-Salzler, Kathry  18 GATOR SWIM CLUB-  4:36.84    4:39.66  
                 32.28      1:06.44 (34.16)
        1:41.50 (35.06)     2:16.69 (35.19)
        2:52.39 (35.70)     3:28.06 (35.67)
        4:04.43 (36.37)     4:39.66 (35.23)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 22 Neidigh, Lauren E      19 UNIVERSITY OF FL  4:31.76             
                 31.21      1:04.80 (33.59)
        1:39.07 (34.27)     2:13.86 (34.79)
        2:47.95 (34.09)     3:22.94 (34.99)
        3:57.88 (34.94)     4:31.76 (33.88)
 27 Treible, Julia C       20 UNIVERSITY OF FL  4:33.15             
                 30.90      1:04.88 (33.98)
        1:39.47 (34.59)     2:14.31 (34.84)
        2:49.09 (34.78)     3:24.12 (35.03)
        3:59.24 (35.12)     4:33.15 (33.91)
 34 Gruest, Valerie        13 UNATTACHED-FL     4:36.79             
                 31.87      1:06.17 (34.30)
        1:41.47 (35.30)     2:17.32 (35.85)
        2:52.71 (35.39)     3:28.49 (35.78)
        4:03.04 (34.55)     4:36.79 (33.75)
 36 Costa, Nilza Helena P  17 UNA DANA-FG       4:37.11             
                 32.34      1:07.25 (34.91)
        1:43.29 (36.04)     2:19.10 (35.81)
        2:53.17 (34.07)     3:27.84 (34.67)
        4:02.50 (34.66)     4:37.11 (34.61)
 37 Nuszkowski, Danielle   17 BLUE DOLFINS-FL   4:37.12             
                 31.10      1:05.27 (34.17)
        1:40.48 (35.21)     2:16.18 (35.70)
        2:51.50 (35.32)     3:26.95 (35.45)
        4:02.35 (35.40)     4:37.12 (34.77)
 38 Sanchez, Namilla S     14 ATLANTIS SWIMMIN  4:38.42             
                 31.63      1:05.20 (33.57)
        1:39.93 (34.73)     2:15.14 (35.21)
        2:50.04 (34.90)     3:25.88 (35.84)
        4:02.78 (36.90)     4:38.42 (35.64)
 39 Myers, Madalyn C       15 BLUEFISH SWIM CL  4:38.43             
                 32.02      1:06.37 (34.35)
        1:41.71 (35.34)     2:17.09 (35.38)
        2:52.84 (35.75)     3:28.44 (35.60)
        4:04.12 (35.68)     4:38.43 (34.31)
 40 Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM  4:38.89             
                 32.19      1:07.90 (35.71)
        1:43.65 (35.75)     2:19.10 (35.45)
        2:54.77 (35.67)     3:30.26 (35.49)
        4:05.31 (35.05)     4:38.89 (33.58)
 41 McQuaid, Emily C       14 BLUEFISH SWIM CL  4:39.00             
                 31.86      1:06.63 (34.77)
        1:41.78 (35.15)     2:17.41 (35.63)
        2:52.93 (35.52)     3:28.61 (35.68)
        4:04.67 (36.06)     4:39.00 (34.33)
 42 Greulach, Veronica A   17 UNA SFTL-FG       4:39.27             
                 32.80      1:07.90 (35.10)
        1:43.35 (35.45)     2:19.39 (36.04)
        2:54.85 (35.46)     3:30.37 (35.52)
        4:05.33 (34.96)     4:39.27 (33.94)
 43 Ford, Amanda J         17 SAINT ANDREW''S S  4:39.57             
                 32.53      1:07.26 (34.73)
        1:42.69 (35.43)     2:18.22 (35.53)
        2:53.63 (35.41)     3:29.15 (35.52)
        4:04.94 (35.79)     4:39.57 (34.63)
 44 Vega Monroy, Daniela   17 LAKE LYTAL LIGHT  4:39.61             
                 30.35      1:04.60 (34.25)
        1:39.64 (35.04)     2:15.43 (35.79)
        2:51.19 (35.76)     3:27.35 (36.16)
        4:03.38 (36.03)     4:39.61 (36.23)
 45 Faunce, Alexis F       15 GULF COAST SWIM-  4:40.50             
                 31.94      1:06.43 (34.49)
        1:41.65 (35.22)     2:17.37 (35.72)
        2:52.91 (35.54)     3:28.92 (36.01)
        4:04.91 (35.99)     4:40.50 (35.59)
 46 Suarez, Julie A        15 LAKE LYTAL LIGHT  4:40.58             
                 32.41      1:06.82 (34.41)
        1:42.85 (36.03)     2:18.44 (35.59)
        2:54.19 (35.75)     3:30.03 (35.84)
        4:06.12 (36.09)     4:40.58 (34.46)
 47 Albion, Hannah R       17 GULF COAST SWIM-  4:41.09             
                 32.08      1:06.84 (34.76)
        1:42.21 (35.37)     2:17.62 (35.41)
        2:53.31 (35.69)     3:29.38 (36.07)
        4:04.96 (35.58)     4:41.09 (36.13)
 48 Hornedo, Zuleimarie    20 UNA DANA-FG       4:41.84             
                 31.91      1:06.39 (34.48)
        1:41.91 (35.52)     2:17.54 (35.63)
        2:53.70 (36.16)     3:30.12 (36.42)
        4:06.75 (36.63)     4:41.84 (35.09)
 49 Lynch, Hannah B        15 CENTRAL FLORIDA-  4:41.99             
                 33.02      1:08.28 (35.26)
        1:43.80 (35.52)     2:20.05 (36.25)
        2:55.89 (35.84)     3:31.67 (35.78)
        4:07.52 (35.85)     4:41.99 (34.47)
 50 Kovac, Megan E         15 PALM HARBOR YMCA  4:42.07             
                 31.76      1:06.93 (35.17)
        1:42.97 (36.04)     2:18.92 (35.95)
        2:55.19 (36.27)     3:31.44 (36.25)
        4:08.21 (36.77)     4:42.07 (33.86)
 51 Jacobs, Emily A        15 CLEARWATER AQUAT  4:42.23             
                 32.39      1:07.42 (35.03)
        1:42.81 (35.39)     2:18.85 (36.04)
        2:54.39 (35.54)     3:30.29 (35.90)
        4:06.38 (36.09)     4:42.23 (35.85)
 52 Gonzalez, Alejandra D  17 METRO AQUATIC CL  4:42.57             
                 31.33      1:05.52 (34.19)
        1:40.52 (35.00)     2:15.14 (34.62)
        2:50.54 (35.40)     3:27.35 (36.81)
        4:05.13 (37.78)     4:42.57 (37.44)
 53 Pisani, Jenna M        12 LAKE LYTAL LIGHT  4:42.58             
                 32.59      1:08.67 (36.08)
        1:44.88 (36.21)     2:21.16 (36.28)
        2:57.40 (36.24)     3:33.33 (35.93)
        4:08.48 (35.15)     4:42.58 (34.10)
 54 Gallastegui, Angelina  16 BRANDON SPORTS &  4:42.91             
                 32.32      1:07.36 (35.04)
        1:43.56 (36.20)     2:19.79 (36.23)
        2:56.17 (36.38)     3:32.85 (36.68)
        4:09.77 (36.92)     4:42.91 (33.14)
 55 Darling, Taylor R      15 WEYMOUTH CLUB WA  4:42.95             
                 33.03      1:08.06 (35.03)
        1:43.75 (35.69)     2:19.29 (35.54)
        2:55.48 (36.19)     3:31.14 (35.66)
        4:07.48 (36.34)     4:42.95 (35.47)
 56 Ryan, Michaela J       15 BLUEFISH SWIM CL  4:43.11             
                 32.42      1:07.56 (35.14)
        1:43.16 (35.60)     2:19.25 (36.09)
        2:55.18 (35.93)     3:31.27 (36.09)
        4:08.00 (36.73)     4:43.11 (35.11)
 57 Myles, Stephanie       20 EKSC              4:43.30             
                 31.39      1:06.34 (34.95)
        1:42.34 (36.00)     2:18.73 (36.39)
        2:55.03 (36.30)     3:31.73 (36.70)
        4:07.88 (36.15)     4:43.30 (35.42)
 58 Burns, Heather M       17 GATOR SWIM CLUB-  4:44.96             
                 32.44      1:07.64 (35.20)
        1:43.45 (35.81)     2:19.68 (36.23)
        2:55.61 (35.93)     3:32.05 (36.44)
        4:08.69 (36.64)     4:44.96 (36.27)
 59 Dunne, Caitlin E       14 CENTRAL FLORIDA-  4:44.97             
                 32.67      1:07.72 (35.05)
        1:43.96 (36.24)     2:20.03 (36.07)
        2:56.47 (36.44)     3:33.26 (36.79)
        4:09.12 (35.86)     4:44.97 (35.85)
 60 Hernandez, Hailey      18 PLANTATION SWIM-  4:46.01             
                 33.05      1:09.07 (36.02)
        1:45.08 (36.01)     2:21.52 (36.44)
        2:57.31 (35.79)     3:33.90 (36.59)
        4:09.78 (35.88)     4:46.01 (36.23)
 61 Wittman, Alexandria L  15 CLEARWATER AQUAT  4:46.30             
                 31.94      1:07.04 (35.10)
        1:43.01 (35.97)     2:19.76 (36.75)
        2:56.50 (36.74)     3:33.67 (37.17)
        4:10.58 (36.91)     4:46.30 (35.72)
 62 McLeod, Lauren R       15 GULF COAST SWIM-  4:46.52             
                 32.40      1:07.48 (35.08)
        1:43.77 (36.29)     2:20.22 (36.45)
        2:57.24 (37.02)     3:33.75 (36.51)
        4:10.84 (37.09)     4:46.52 (35.68)
 63 Guercio, Lorena C      20 DAVIE NADADORES-  4:46.69             
                 32.51      1:07.89 (35.38)
        1:43.36 (35.47)     2:19.70 (36.34)
        2:55.89 (36.19)     3:33.26 (37.37)
        4:10.01 (36.75)     4:46.69 (36.68)
 64 Klier, Julia R         14 WEYMOUTH CLUB WA  4:46.83             
                 32.60      1:07.75 (35.15)
        1:43.42 (35.67)     2:19.00 (35.58)
        2:55.08 (36.08)     3:30.11 (35.03)
        4:10.07 (39.96)     4:46.83 (36.76)
 65 Lacoste, Juliette R    15 BLUEFISH SWIM CL  4:47.86             
                 32.61      1:08.22 (35.61)
        1:44.24 (36.02)     2:20.89 (36.65)
        2:57.57 (36.68)     3:34.70 (37.13)
        4:11.53 (36.83)     4:47.86 (36.33)
 66 Hauser, Kaitlyn T      13 GULF COAST SWIM-  4:48.97             
                 32.24      1:07.70 (35.46)
        1:44.01 (36.31)     2:20.98 (36.97)
        2:57.86 (36.88)     3:35.50 (37.64)
        4:12.66 (37.16)     4:48.97 (36.31)
 67 Harper, Lauren N       15 BRANDON SPORTS &  4:49.49             
                 31.54      1:07.04 (35.50)
        1:43.18 (36.14)     2:20.35 (37.17)
        2:57.80 (37.45)     3:35.23 (37.43)
        4:12.74 (37.51)     4:49.49 (36.75)
 68 Diaz, Alexis M         16 CENTRAL FLORIDA-  4:54.20             
                 33.49      1:09.60 (36.11)
        1:46.85 (37.25)     2:24.46 (37.61)
        3:02.39 (37.93)     3:40.10 (37.71)
        4:18.15 (38.05)     4:54.20 (36.05)
 69 Lanam, Rachel N        17 TREASURE COAST S  4:54.32             
                 33.49      1:09.47 (35.98)
        1:46.52 (37.05)     2:23.71 (37.19)
        3:02.07 (38.36)     3:39.74 (37.67)
        4:18.50 (38.76)     4:54.32 (35.82)
 70 Robinson, Krissa A     16 PLANTATION SWIM-  4:56.77             
                 34.05      1:11.02 (36.97)
        1:48.26 (37.24)     2:25.66 (37.40)
        3:03.54 (37.88)     3:41.50 (37.96)
        4:19.87 (38.37)     4:56.77 (36.90)
 71 Hudson, Camryn C       12 LAKE LYTAL LIGHT  5:00.98             
                 33.64      1:11.05 (37.41)
        1:49.96 (38.91)     2:27.97 (38.01)
        3:06.73 (38.76)     3:45.28 (38.55)
        4:23.88 (38.60)     5:00.98 (37.10)    
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Dwyer, Conor J         23 UNA GSC-FL        4:02.14    3:56.91  
                 27.78        58.00 (30.22)
        1:27.62 (29.62)     1:57.28 (29.66)
        2:26.88 (29.60)     2:56.97 (30.09)
        3:27.12 (30.15)     3:56.91 (29.79)
  2 Taylor, Jason S        21 UNIVERSITY OF FL  4:01.32    3:59.71  
                 28.00        58.01 (30.01)
        1:28.22 (30.21)     1:58.27 (30.05)
        2:28.66 (30.39)     2:58.92 (30.26)
        3:29.74 (30.82)     3:59.71 (29.97)
  3 Vanderkaay, Peter W    28 UNA GSC-FL        4:03.78    4:03.29  
                 28.42        58.73 (30.31)
        1:29.54 (30.81)     2:00.51 (30.97)
        2:31.65 (31.14)     3:02.90 (31.25)
        3:34.01 (31.11)     4:03.29 (29.28)
  4 Veale, Thomas M        18 UNIVERSITY OF FL  4:04.18    4:03.31  
                 28.50        59.27 (30.77)
        1:30.17 (30.90)     2:01.53 (31.36)
        2:32.31 (30.78)     3:03.03 (30.72)
        3:34.47 (31.44)     4:03.31 (28.84)
  5 Silva, William B       19 UNIVERSITY OF FL  4:04.75    4:03.93  
                 28.10        58.52 (30.42)
        1:29.56 (31.04)     2:00.51 (30.95)
        2:31.53 (31.02)     3:02.84 (31.31)
        3:33.84 (31.00)     4:03.93 (30.09)
  6 Martinez, Raul E       23 DAVIE NADADORES-  4:04.37    4:04.06  
                 28.12        58.64 (30.52)
        1:30.04 (31.40)     2:01.42 (31.38)
        2:32.51 (31.09)     3:04.14 (31.63)
        3:34.63 (30.49)     4:04.06 (29.43)
  7 Thompson, Matthew R    19 UNIVERSITY OF FL  4:04.68    4:04.74  
                 28.73        59.42 (30.69)
        1:30.76 (31.34)     2:01.61 (30.85)
        2:32.88 (31.27)     3:03.96 (31.08)
        3:35.12 (31.16)     4:04.74 (29.62)
  8 Marin, Jesus L         19 DAVIE NADADORES-  4:04.07    4:05.26  
                 28.24        59.00 (30.76)
        1:29.64 (30.64)     2:00.73 (31.09)
        2:31.73 (31.00)     3:03.05 (31.32)
        3:34.79 (31.74)     4:05.26 (30.47)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Rocca, Tyler W         17 GATOR SWIM CLUB-  4:05.38    4:05.02  
                 28.04        58.38 (30.34)
        1:29.44 (31.06)     2:00.90 (31.46)
        2:32.32 (31.42)     3:04.11 (31.79)
        3:35.00 (30.89)     4:05.02 (30.02)
 10 Messuri, Michael A     16 SWIM FLORIDA-FL   4:08.44    4:05.11  
                 27.63        57.97 (30.34)
        1:29.34 (31.37)     2:00.93 (31.59)
        2:32.63 (31.70)     3:03.96 (31.33)
        3:35.19 (31.23)     4:05.11 (29.92)
 11 Tapia, Frank E         18 CLEARWATER AQUAT  4:06.82    4:05.70  
                 27.97        58.43 (30.46)
        1:29.20 (30.77)     2:00.91 (31.71)
        2:32.07 (31.16)     3:03.71 (31.64)
        3:35.29 (31.58)     4:05.70 (30.41)
 12 Koehler, John K        25 UNA GSC-FL        4:07.65    4:06.70  
                 28.64        59.32 (30.68)
        1:30.49 (31.17)     2:02.08 (31.59)
        2:33.48 (31.40)     3:04.72 (31.24)
        3:36.02 (31.30)     4:06.70 (30.68)
 13 Fortier, Scott J       17 AREA TALLAHASSEE  4:08.71    4:06.99  
                 29.08      1:00.50 (31.42)
        1:32.50 (32.00)     2:03.81 (31.31)
        2:34.76 (30.95)     3:05.93 (31.17)
        3:36.81 (30.88)     4:06.99 (30.18)
 14 Garrastazu, Raul A     17 UNA DANA-FG       4:09.42    4:08.75  
                 27.93        58.69 (30.76)
        1:30.01 (31.32)     2:01.65 (31.64)
        2:33.77 (32.12)     3:06.13 (32.36)
        3:38.08 (31.95)     4:08.75 (30.67)
 15 McRae, Ryan T          16 PALM HARBOR YMCA  4:08.55    4:09.85  
                 27.98        58.70 (30.72)
        1:30.27 (31.57)     2:02.39 (32.12)
        2:34.48 (32.09)     3:06.71 (32.23)
        3:38.70 (31.99)     4:09.85 (31.15)
 16 Bryant, Calvin J       16 SAINT PETERSBURG  4:08.95    4:11.88  
                 27.93        59.06 (31.13)
        1:31.11 (32.05)     2:03.43 (32.32)
        2:35.68 (32.25)     3:08.79 (33.11)
        3:41.22 (32.43)     4:11.88 (30.66)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Morales, Yeziel        16 UNA DANA-FG       4:10.58    4:08.27  
                 28.61        59.76 (31.15)
        1:31.83 (32.07)     2:04.10 (32.27)
        2:36.33 (32.23)     3:07.95 (31.62)
        3:38.78 (30.83)     4:08.27 (29.49)
 18 Lupoli, Franco A       17 DAVIE NADADORES-  4:09.76    4:09.46  
                 28.30        59.83 (31.53)
        1:32.23 (32.40)     2:04.68 (32.45)
        2:36.64 (31.96)     3:08.31 (31.67)
        3:39.51 (31.20)     4:09.46 (29.95)
 19 Boscaino, Teodoro      18 UN-FL-FL          4:09.50    4:10.27  
                 28.66        59.99 (31.33)
        1:32.12 (32.13)     2:04.46 (32.34)
        2:36.89 (32.43)     3:09.26 (32.37)
        3:40.48 (31.22)     4:10.27 (29.79)
 20 Rojas, Marc A          18 SOUTH FLORIDA AQ  4:09.82    4:10.91  
                 28.69        59.90 (31.21)
        1:31.94 (32.04)     2:04.42 (32.48)
        2:36.50 (32.08)     3:08.72 (32.22)
        3:40.86 (32.14)     4:10.91 (30.05)
 21 Evenson, Austin R      18 PINE CREST SWIMM  4:09.51    4:11.10  
                 28.34        59.94 (31.60)
        1:32.19 (32.25)     2:05.17 (32.98)
        2:37.25 (32.08)     3:09.26 (32.01)
        3:41.28 (32.02)     4:11.10 (29.82)
 22 Medina, Nicolas B      14 UNA DANA-FG       4:11.49    4:11.14  
                 29.19      1:01.07 (31.88)
        1:33.13 (32.06)     2:05.06 (31.93)
        2:36.66 (31.60)     3:09.10 (32.44)
        3:40.68 (31.58)     4:11.14 (30.46)
 23 Santos, Ronald B       16 ROCKWAY SWIMMING  4:12.17    4:11.74  
                 29.19      1:00.78 (31.59)
        1:32.43 (31.65)     2:04.25 (31.82)
        2:36.32 (32.07)     3:08.61 (32.29)
        3:40.48 (31.87)     4:11.74 (31.26)
 24 Depawlikowski, Boleck  15 ROCKWAY SWIMMING  4:11.15    4:17.05  
                 28.94      1:00.12 (31.18)
        1:31.95 (31.83)     2:04.55 (32.60)
        2:37.12 (32.57)     3:10.11 (32.99)
        3:43.76 (33.65)     4:17.05 (33.29)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Rosenbaum, Ryan B      17 UNA SFTL-FG       4:13.84    4:09.46  
                 28.68      1:00.20 (31.52)
        1:32.03 (31.83)     2:04.11 (32.08)
        2:35.74 (31.63)     3:07.71 (31.97)
        3:39.12 (31.41)     4:09.46 (30.34)
 26 Sweetser, True B       14 CENTRAL FLORIDA-  4:13.42    4:10.78  
                 29.61      1:01.49 (31.88)
        1:33.73 (32.24)     2:05.23 (31.50)
        2:36.98 (31.75)     3:08.74 (31.76)
        3:40.61 (31.87)     4:10.78 (30.17)
 27 Samuelson, Logan B     15 SWIM FLORIDA-FL   4:12.77    4:10.88  
                 28.81        59.85 (31.04)
        1:31.33 (31.48)     2:03.07 (31.74)
        2:35.63 (32.56)     3:08.19 (32.56)
        3:39.75 (31.56)     4:10.88 (31.13)
 28 Haeffner, William K    15 PINE CREST SWIMM  4:13.61    4:12.51  
                 28.49        59.53 (31.04)
        1:31.02 (31.49)     2:03.72 (32.70)
        2:36.03 (32.31)     3:08.84 (32.81)
        3:41.31 (32.47)     4:12.51 (31.20)
 29 Hensley, Thaxter C     18 BLUE DOLFINS-FL   4:14.04    4:12.96  
                 28.96      1:00.57 (31.61)
        1:32.75 (32.18)     2:05.23 (32.48)
        2:37.53 (32.30)     3:10.38 (32.85)
        3:42.61 (32.23)     4:12.96 (30.35)
 30 Vieira, Kyle J         17 BLUEFISH SWIM CL  4:14.36    4:13.01  
                 29.19      1:00.91 (31.72)
        1:32.91 (32.00)     2:05.33 (32.42)
        2:37.79 (32.46)     3:10.13 (32.34)
        3:42.27 (32.14)     4:13.01 (30.74)
 31 Casey, Grant C         16 BLUEFISH SWIM CL  4:14.27    4:16.55  
                 29.25      1:01.33 (32.08)
        1:34.19 (32.86)     2:06.92 (32.73)
        2:39.28 (32.36)     3:11.77 (32.49)
        3:44.56 (32.79)     4:16.55 (31.99)
 32 Brito, Lucas           17 UNA DANA-FG       4:14.80    4:17.07  
                 28.73      1:00.74 (32.01)
        1:33.63 (32.89)     2:05.98 (32.35)
        2:38.52 (32.54)     3:10.27 (31.75)
        3:42.81 (32.54)     4:17.07 (34.26)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  3 Funk, Steyn R          18 HIGHLANDER AQUAT  4:03.14             
                 28.32        59.28 (30.96)
        1:30.26 (30.98)     2:01.24 (30.98)
        2:31.70 (30.46)     3:02.54 (30.84)
        3:32.97 (30.43)     4:03.14 (30.17)
  8 Rousseau, Sebastien D  21 UNA GSC-FL        4:04.38             
                 27.95        58.97 (31.02)
        1:30.07 (31.10)     2:01.13 (31.06)
        2:31.77 (30.64)     3:03.02 (31.25)
        3:34.72 (31.70)     4:04.38 (29.66)
 16 Hamilton, Colin J      19 UNIVERSITY OF FL  4:08.58             
                 28.35        59.67 (31.32)
        1:31.65 (31.98)     2:03.28 (31.63)
        2:35.12 (31.84)     3:07.11 (31.99)
        3:38.47 (31.36)     4:08.58 (30.11)
 25 Murphy, Patrick S      19 UNA BSS-FL        4:10.89             
                 29.28      1:00.34 (31.06)
        1:32.09 (31.75)     2:04.03 (31.94)
        2:35.74 (31.71)     3:07.67 (31.93)
        3:39.43 (31.76)     4:10.89 (31.46)
 28 Pedraza, Yoelvis       24 DAVIE NADADORES-  4:11.84             
                 29.25      1:00.81 (31.56)
        1:32.48 (31.67)     2:04.00 (31.52)
        2:35.76 (31.76)     3:08.08 (32.32)
        3:40.56 (32.48)     4:11.84 (31.28)
 38 Martini, Matheus S     18 BOLLES SCHOOL SH  4:15.02             
                 28.91      1:00.59 (31.68)
        1:32.74 (32.15)     2:04.94 (32.20)
        2:37.61 (32.67)     3:09.75 (32.14)
        3:42.82 (33.07)     4:15.02 (32.20)
 39 Nielsen, Matthew D     16 GULF COAST SWIM-  4:15.22             
                 28.90        59.45 (30.55)
        1:31.45 (32.00)     2:04.12 (32.67)
        2:36.70 (32.58)     3:09.88 (33.18)
        3:43.01 (33.13)     4:15.22 (32.21)
 40 Wise, Adam J           17 CENTRAL FLORIDA-  4:15.45             
                 28.44        59.90 (31.46)
        1:32.04 (32.14)     2:04.49 (32.45)
        2:37.45 (32.96)     3:11.30 (33.85)
        3:44.81 (33.51)     4:15.45 (30.64)
 41 Sugishita, Daniel K    17 BOLLES SCHOOL SH  4:15.66             
                 29.15      1:00.41 (31.26)
        1:32.53 (32.12)     2:04.98 (32.45)
        2:37.79 (32.81)     3:10.84 (33.05)
        3:43.86 (33.02)     4:15.66 (31.80)
 42 Fraser, Shaune D       23 GATOR SWIM CLUB-  4:16.07             
                 27.88        59.10 (31.22)
        1:30.43 (31.33)     2:02.01 (31.58)
        2:34.68 (32.67)     3:08.81 (34.13)
        3:42.95 (34.14)     4:16.07 (33.12)
 43 Rutkin, Lance J        17 UNA SFTL-FG       4:16.16             
                 28.85      1:00.30 (31.45)
        1:33.24 (32.94)     2:06.08 (32.84)
        2:38.78 (32.70)     3:11.80 (33.02)
        3:44.85 (33.05)     4:16.16 (31.31)
 44 Joyce, Michael P       22 UNA GSC-FL        4:16.20             
                 29.05      1:01.05 (32.00)
        1:33.52 (32.47)     2:06.16 (32.64)
        2:38.88 (32.72)     3:11.65 (32.77)
        3:44.53 (32.88)     4:16.20 (31.67)
 45 Bungert, Max J         16 GATOR SWIM CLUB-  4:16.22             
                 30.15      1:01.83 (31.68)
        1:34.03 (32.20)     2:06.82 (32.79)
        2:39.56 (32.74)     3:12.68 (33.12)
        3:45.36 (32.68)     4:16.22 (30.86)
 46 Zekthi, Evin           15 ROCKWAY SWIMMING  4:16.33             
                 29.18      1:01.52 (32.34)
        1:33.87 (32.35)     2:06.97 (33.10)
        2:39.68 (32.71)     3:12.43 (32.75)
        3:44.93 (32.50)     4:16.33 (31.40)
 47 Alaskari, Yousef R     17 DAVIE NADADORES-  4:16.49             
                 28.37        59.15 (30.78)
        1:31.00 (31.85)     2:03.15 (32.15)
        2:35.99 (32.84)     3:10.26 (34.27)
        3:44.31 (34.05)     4:16.49 (32.18)
 48 Hiss, Griffith R       18 WEYMOUTH CLUB WA  4:16.70             
                 30.25      1:03.60 (33.35)
        1:37.30 (33.70)     2:09.93 (32.63)
        2:42.44 (32.51)     3:14.55 (32.11)
        3:46.41 (31.86)     4:16.70 (30.29)
 49 Ramsay, Nathaniel C    16 WEYMOUTH CLUB WA  4:17.03             
                 29.54      1:01.53 (31.99)
        1:33.91 (32.38)     2:06.83 (32.92)
        2:39.53 (32.70)     3:12.54 (33.01)
        3:45.01 (32.47)     4:17.03 (32.02)
 50 Tamposi, Jacob B       18 CENTRAL FLORIDA-  4:17.38             
                                1:01.17 ( )
        1:33.34 (32.17)     2:05.81 (32.47)
        2:38.07 (32.26)     3:10.87 (32.80)
        3:44.17 (33.30)     4:17.38 (33.21)
 51 Parra, Francisco J     17 DAVIE NADADORES-  4:18.15             
                 28.76      1:00.32 (31.56)
        1:33.03 (32.71)     2:06.15 (33.12)
        2:39.63 (33.48)     3:12.61 (32.98)
        3:45.98 (33.37)     4:18.15 (32.17)
 52 Peach, Kyle G          15 BLUEFISH SWIM CL  4:18.31             
                 29.19      1:01.08 (31.89)
        1:33.85 (32.77)     2:06.69 (32.84)
        2:39.97 (33.28)     3:13.06 (33.09)
        3:46.35 (33.29)     4:18.31 (31.96)
 53 Parramore, Brandon J   15 GATOR SWIM CLUB-  4:18.99             
                 30.16      1:02.50 (32.34)
        1:34.84 (32.34)     2:07.64 (32.80)
        2:40.51 (32.87)     3:13.98 (33.47)
        3:47.36 (33.38)     4:18.99 (31.63)
 54 Bohorquez, Fernando    15 DAVIE NADADORES-  4:19.03             
                 29.57      1:02.14 (32.57)
        1:35.02 (32.88)     2:08.41 (33.39)
        2:41.37 (32.96)     3:14.50 (33.13)
        3:47.54 (33.04)     4:19.03 (31.49)
 55 Guy, Cameron R         16 GATOR SWIM CLUB-  4:19.08             
                 29.63      1:01.77 (32.14)
        1:34.60 (32.83)     2:07.58 (32.98)
        2:40.69 (33.11)     3:13.64 (32.95)
        3:46.90 (33.26)     4:19.08 (32.18)
 56 Kurland, Cyril D       17 SWIM FLORIDA-FL   4:19.50             
                 29.90      1:01.78 (31.88)
        1:34.04 (32.26)     2:07.21 (33.17)
        2:40.87 (33.66)     3:14.86 (33.99)
        3:47.53 (32.67)     4:19.50 (31.97)
 57 Schilke, Michael R     16 BLUE DOLFINS-FL   4:19.58             
                 29.21      1:00.20 (30.99)
        1:33.08 (32.88)     2:06.31 (33.23)
        2:39.04 (32.73)     3:12.73 (33.69)
        3:46.87 (34.14)     4:19.58 (32.71)
 58 Brown, Alex L          18 UNA EAJ-FL        4:20.25             
                 29.62      1:02.31 (32.69)
        1:35.88 (33.57)     2:09.71 (33.83)
        2:43.20 (33.49)     3:16.66 (33.46)
        3:49.18 (32.52)     4:20.25 (31.07)
 59 Warner, Shawn M        17 SAINT ANDREW''S S  4:20.98             
                 28.96      1:01.02 (32.06)
        1:33.99 (32.97)     2:07.45 (33.46)
        2:40.98 (33.53)     3:14.96 (33.98)
        3:48.69 (33.73)     4:20.98 (32.29)
 60 Colvin, Matthew W      17 CLEARWATER AQUAT  4:21.12             
                 28.67      1:00.99 (32.32)
        1:33.99 (33.00)     2:07.81 (33.82)
        2:41.63 (33.82)     3:14.97 (33.34)
        3:48.60 (33.63)     4:21.12 (32.52)
 61 Zacka, Edward J        16 GULF COAST SWIM-  4:21.15             
                 29.46      1:01.32 (31.86)
        1:33.84 (32.52)     2:06.67 (32.83)
        2:40.36 (33.69)     3:14.09 (33.73)
        3:48.10 (34.01)     4:21.15 (33.05)
 62 Pineda, Michael J      16 GULF COAST SWIM-  4:21.41             
                 29.42      1:01.31 (31.89)
        1:34.76 (33.45)     2:08.52 (33.76)
        2:42.89 (34.37)     3:16.84 (33.95)
        3:49.57 (32.73)     4:21.41 (31.84)
 63 Vevoda, Andrew L       16 BOLLES SCHOOL SH  4:22.25             
                 29.48      1:01.87 (32.39)
        1:35.11 (33.24)     2:08.16 (33.05)
        2:41.65 (33.49)     3:15.16 (33.51)
        3:48.98 (33.82)     4:22.25 (33.27)
 64 McDonald, Peter M      18 WEYMOUTH CLUB WA  4:22.27             
                 30.36      1:03.00 (32.64)
        1:36.44 (33.44)     2:10.16 (33.72)
        2:43.29 (33.13)     3:16.54 (33.25)
        3:50.09 (33.55)     4:22.27 (32.18)
 65 Zimmerman, Matthew L   18 GREATER TOLEDO A  4:22.39             
                 29.24      1:02.10 (32.86)
        1:35.09 (32.99)     2:08.71 (33.62)
        2:41.99 (33.28)     3:16.19 (34.20)
        3:49.26 (33.07)     4:22.39 (33.13)
 66 Oberndorfer, Sebastia  16 HERITAGE AQUATIC  4:22.84             
                 30.25      1:02.82 (32.57)
        1:35.97 (33.15)     2:09.35 (33.38)
        2:43.08 (33.73)     3:16.58 (33.50)
        3:50.36 (33.78)     4:22.84 (32.48)
 67 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-  4:23.14             
                 30.58      1:04.12 (33.54)
        1:37.90 (33.78)     2:11.66 (33.76)
        2:44.20 (32.54)     3:17.61 (33.41)
        3:51.24 (33.63)     4:23.14 (31.90)
 68 Gomes, Carlos Eduardo  17 DAVIE NADADORES-  4:23.15             
                 29.94      1:02.34 (32.40)
        1:35.90 (33.56)     2:08.38 (32.48)
        2:42.45 (34.07)     3:16.63 (34.18)
        3:51.16 (34.53)     4:23.15 (31.99)
 69 Asseraf, Joshua        17 UNA SFTL-FG       4:23.67             
                 29.27      1:01.24 (31.97)
        1:34.29 (33.05)     2:07.98 (33.69)
        2:41.86 (33.88)     3:16.36 (34.50)
        3:50.39 (34.03)     4:23.67 (33.28)
 70 Wright, Owen S         15 BLUEFISH SWIM CL  4:23.83             
                 28.74      1:00.35 (31.61)
        1:33.23 (32.88)     2:06.75 (33.52)
        2:41.25 (34.50)     3:15.63 (34.38)
        3:50.42 (34.79)     4:23.83 (33.41)
 71 Woodrow, Blake O       15 GULF COAST SWIM-  4:23.93             
                 29.77      1:02.79 (33.02)
        1:36.65 (33.86)     2:10.46 (33.81)
        2:43.29 (32.83)     3:16.90 (33.61)
        3:50.51 (33.61)     4:23.93 (33.42)
 72 Pisani, William J      14 LAKE LYTAL LIGHT  4:24.41             
                 29.43      1:02.33 (32.90)
        1:35.86 (33.53)     2:09.11 (33.25)
        2:43.19 (34.08)     3:17.20 (34.01)
        3:51.19 (33.99)     4:24.41 (33.22)
 73 Havenar, Michael A     16 FALFINS SWIMMING  4:24.83             
                 29.91      1:02.40 (32.49)
        1:35.79 (33.39)     2:09.54 (33.75)
        2:43.11 (33.57)     3:17.18 (34.07)
        3:51.57 (34.39)     4:24.83 (33.26)
 74 Ledford, Brandon S     15 TREASURE COAST S  4:24.90             
                 30.31      1:03.79 (33.48)
        1:37.79 (34.00)     2:12.30 (34.51)
        2:45.82 (33.52)     3:20.12 (34.30)
        3:53.48 (33.36)     4:24.90 (31.42)
 75 Tosh, Caleb J          15 SOUTHSIDE ATHLET  4:25.02             
                                1:03.21 ( )
        1:37.10 (33.89)     2:11.15 (34.05)
        2:45.26 (34.11)     3:19.34 (34.08)
        3:53.25 (33.91)     4:25.02 (31.77)
 76 Perstad, Vincent A     17 SWIM FLORIDA-FL   4:25.66             
                 30.23      1:03.05 (32.82)
        1:36.49 (33.44)     2:10.31 (33.82)
        2:44.11 (33.80)     3:18.36 (34.25)
        3:52.23 (33.87)     4:25.66 (33.43)
 77 Lopez, Manuel G        15 METRO AQUATIC CL  4:25.72             
                 30.38      1:03.22 (32.84)
        1:37.49 (34.27)     2:10.72 (33.23)
        2:44.66 (33.94)     3:17.91 (33.25)
        3:52.35 (34.44)     4:25.72 (33.37)
 78 McLaughlin, William C  15 BLUEFISH SWIM CL  4:26.46             
                 30.40      1:02.92 (32.52)
        1:36.48 (33.56)     2:10.46 (33.98)
        2:44.81 (34.35)     3:19.23 (34.42)
        3:53.80 (34.57)     4:26.46 (32.66)
 79 Demott, Ryan W         17 BRANDON SPORTS &  4:28.83             
                 29.75      1:02.56 (32.81)
        1:36.61 (34.05)     2:11.02 (34.41)
        2:45.00 (33.98)     3:20.17 (35.17)
        3:54.89 (34.72)     4:28.83 (33.94)
 80 Lyn, Matthew M         15 DAVIE NADADORES-  4:33.53             
                 31.75      1:06.59 (34.84)
        1:41.84 (35.25)     2:16.84 (35.00)
        2:52.06 (35.22)     3:26.67 (34.61)
        4:01.08 (34.41)     4:33.53 (32.45)
 81 Malecot, Phillip W     18 WEST FLORIDA LIG  4:37.40             
                 31.00      1:05.41 (34.41)
        1:40.45 (35.04)     2:15.85 (35.40)
        2:51.99 (36.14)     3:28.32 (36.33)
        4:03.20 (34.88)     4:37.40 (34.20)
 82 Siwady, Jorge F        17 UNATTACHED-FL     4:41.43             
                 30.60      1:04.90 (34.30)
        1:39.60 (34.70)     2:16.07 (36.47)
        2:52.28 (36.21)     3:28.94 (36.66)
        4:05.65 (36.71)     4:41.43 (35.78)
 -- Kaisrlik, Justin E     18 FAST LANE AQUATI     DFS              
 -- Walter, Ryan M         17 PINE CREST SWIMM      NS              
 -- Pinon, Julien          13 SOUTH FLORIDA AQ      NS              
 -- Jacob, Evan P          17 LOGGERHEAD-FL         NS              
 -- Zimmt, Joshua B        16 BLUEFISH SWIM CL      NS              
 -- Martin, Alexander S    23 GATOR SWIM CLUB-      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:52PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 37  Women 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mann, Rebecca W        14 CLEARWATER AQUAT  8:35.03    8:33.39  
                 29.39      1:01.09 (31.70)
        1:29.43 (28.34)     2:05.31 (35.88)
        2:33.99 (28.68)     3:09.92 (35.93)
        3:42.13 (32.21)     4:14.77 (32.64)
        4:47.05 (32.28)     5:19.92 (32.87)
        5:47.67 (27.75)     6:24.87 (37.20)
        6:53.58 (28.71)     7:29.72 (36.14)
        8:01.99 (32.27)     8:33.39 (31.40)
  2 Milne, Sharla M        20 UNIVERSITY OF FL  8:51.17    8:52.62  
                 31.07      1:04.33 (33.26)
        1:37.42 (33.09)     2:11.07 (33.65)
        2:44.47 (33.40)     3:18.18 (33.71)
        3:51.57 (33.39)     4:25.19 (33.62)
        4:53.91 (28.72)     5:32.12 (38.21)
        6:05.62 (33.50)     6:39.40 (33.78)
        7:12.83 (33.43)     7:46.58 (33.75)
        8:19.96 (33.38)     8:52.62 (32.66)
  3 Neidigh, Ashley A      16 BOLLES SCHOOL SH  8:50.48    8:53.33  
                 30.64      1:03.63 (32.99)
        1:36.82 (33.19)     2:10.48 (33.66)
        2:44.07 (33.59)     3:17.73 (33.66)
        3:51.62 (33.89)     4:25.09 (33.47)
        4:58.97 (33.88)     5:32.68 (33.71)
        6:06.57 (33.89)     6:40.32 (33.75)
        7:14.17 (33.85)     7:47.46 (33.29)
        8:21.28 (33.82)     8:53.33 (32.05)
  4 Thompson, Claire A     23 UNA GSC-FL        8:56.11    8:56.78  
                 32.25      1:05.68 (33.43)
        1:39.29 (33.61)     2:12.72 (33.43)
        2:46.35 (33.63)     3:20.01 (33.66)
        3:47.37 (27.36)     4:26.97 (39.60)
        5:00.46 (33.49)     5:34.06 (33.60)
        6:07.86 (33.80)     6:41.71 (33.85)
        7:15.99 (34.28)     7:50.08 (34.09)
        8:23.79 (33.71)     8:56.78 (32.99)
  5 Williams, Cecilia A    16 AREA TALLAHASSEE  8:58.16    8:56.80  
                 30.97      1:04.88 (33.91)
        1:38.08 (33.20)     2:12.20 (34.12)
        2:45.57 (33.37)     3:19.87 (34.30)
        3:53.31 (33.44)     4:27.66 (34.35)
        5:00.96 (33.30)     5:35.21 (34.25)
        6:08.73 (33.52)     6:42.98 (34.25)
        7:16.63 (33.65)     7:50.88 (34.25)
        8:23.91 (33.03)     8:56.80 (32.89)
  6 Dawson, Kendall K      14 FAST LANE AQUATI  9:01.15    8:59.92  
                 31.35      1:04.90 (33.55)
        1:39.13 (34.23)     2:12.97 (33.84)
        2:47.38 (34.41)     3:21.27 (33.89)
        3:55.42 (34.15)     4:29.26 (33.84)
        5:03.63 (34.37)     5:37.66 (34.03)
        6:12.18 (34.52)     6:46.13 (33.95)
        7:20.36 (34.23)     7:54.21 (33.85)
        8:27.63 (33.42)     8:59.92 (32.29)
  7 Cabrera, Lani          18 DAVIE NADADORES-  9:05.32    9:00.09  
                 31.20      1:04.71 (33.51)
        1:38.94 (34.23)     2:12.75 (33.81)
        2:46.46 (33.71)     3:20.54 (34.08)
        3:54.64 (34.10)     4:28.83 (34.19)
        5:03.13 (34.30)     5:37.05 (33.92)
        6:11.48 (34.43)     6:45.47 (33.99)
        7:19.87 (34.40)     7:53.89 (34.02)
        8:28.03 (34.14)     9:00.09 (32.06)
  8 Miller, Genevieve      16 BOLLES SCHOOL SH  8:58.35    9:01.75  
                 31.44      1:04.62 (33.18)
        1:38.96 (34.34)     2:12.60 (33.64)
        2:46.92 (34.32)     3:20.66 (33.74)
        3:55.02 (34.36)     4:28.86 (33.84)
        5:03.39 (34.53)     5:37.16 (33.77)
        6:11.77 (34.61)     6:45.70 (33.93)
        7:20.33 (34.63)     7:54.31 (33.98)
        8:28.66 (34.35)     9:01.75 (33.09)
  9 Finke, Ariel S         15 SAINT PETERSBURG  9:07.83    9:04.94  
                 31.85      1:05.11 (33.26)
        1:39.16 (34.05)     2:13.15 (33.99)
        2:47.27 (34.12)     3:21.31 (34.04)
        3:55.62 (34.31)     4:30.14 (34.52)
        5:04.71 (34.57)     5:39.11 (34.40)
        6:13.66 (34.55)     6:48.31 (34.65)
        7:23.08 (34.77)     7:57.59 (34.51)
        8:31.86 (34.27)     9:04.94 (33.08)
 10 Finke, Autumn S        17 SAINT PETERSBURG  8:59.13    9:05.12  
                 31.18      1:05.18 (34.00)
        1:39.03 (33.85)     2:13.55 (34.52)
        2:47.63 (34.08)     3:22.35 (34.72)
        3:56.73 (34.38)     4:31.14 (34.41)
        5:05.41 (34.27)     5:39.90 (34.49)
        6:14.23 (34.33)     6:48.70 (34.47)
        7:22.81 (34.11)     7:57.40 (34.59)
        8:31.58 (34.18)     9:05.12 (33.54)
 11 Brent, Kendall J       13 SWIM FLORIDA-FL   9:11.81    9:05.20  
                 32.00      1:06.10 (34.10)
        1:40.32 (34.22)     2:14.86 (34.54)
        2:49.08 (34.22)     3:23.49 (34.41)
        3:57.92 (34.43)     4:32.32 (34.40)
        5:06.42 (34.10)     5:40.52 (34.10)
        6:14.81 (34.29)     6:48.92 (34.11)
        7:23.37 (34.45)     7:57.85 (34.48)
        8:31.83 (33.98)     9:05.20 (33.37)
 12 Burns, Hannah C        15 GATOR SWIM CLUB-  9:11.33    9:08.76  
                 32.16      1:06.76 (34.60)
        1:41.12 (34.36)     2:15.90 (34.78)
        2:50.52 (34.62)     3:25.44 (34.92)
        4:00.11 (34.67)     4:34.99 (34.88)
        5:09.34 (34.35)     5:43.69 (34.35)
        6:18.20 (34.51)     6:52.75 (34.55)
        7:27.22 (34.47)     8:01.67 (34.45)
        8:36.19 (34.52)     9:08.76 (32.57)
 13 Katcher, Olivia E      16 UNA SFTL-FG       9:11.15    9:09.38  
                 31.24      1:04.85 (33.61)
        1:39.24 (34.39)     2:13.71 (34.47)
        2:48.12 (34.41)     3:22.62 (34.50)
        3:57.47 (34.85)     4:31.99 (34.52)
        5:06.70 (34.71)     5:41.14 (34.44)
        6:15.84 (34.70)     6:50.57 (34.73)
        7:25.80 (35.23)     8:01.01 (35.21)
        8:36.06 (35.05)     9:09.38 (33.32)
 14 Napier, Savannah B     18 UNIVERSITY OF FL  9:13.34    9:13.04  
                 32.81      1:07.86 (35.05)
        1:43.07 (35.21)     2:17.86 (34.79)
        2:52.73 (34.87)     3:27.64 (34.91)
        4:01.97 (34.33)     4:36.50 (34.53)
        5:11.30 (34.80)     5:46.21 (34.91)
        6:21.27 (35.06)     6:56.42 (35.15)
        7:31.55 (35.13)     8:06.69 (35.14)
        8:40.29 (33.60)     9:13.04 (32.75)
 15 Langford, Olivia G     18 SWIM FLORIDA-FL   9:17.47    9:13.66  
                 32.61      1:07.59 (34.98)
        1:42.99 (35.40)     2:18.36 (35.37)
        2:53.75 (35.39)     3:29.16 (35.41)
        4:04.26 (35.10)     4:39.45 (35.19)
        5:13.48 (34.03)     5:47.67 (34.19)
        6:22.38 (34.71)     6:57.48 (35.10)
        7:32.07 (34.59)     8:06.85 (34.78)
        8:41.20 (34.35)     9:13.66 (32.46)
 16 Shimansky, Tierney L   15 GATOR SWIM CLUB-  9:17.27    9:14.22  
                 33.23      1:08.40 (35.17)
        1:43.47 (35.07)     2:18.51 (35.04)
        2:53.64 (35.13)     3:28.89 (35.25)
        4:03.97 (35.08)     4:39.08 (35.11)
        5:13.74 (34.66)     5:48.52 (34.78)
        6:23.20 (34.68)     6:57.92 (34.72)
        7:32.50 (34.58)     8:07.14 (34.64)
        8:41.05 (33.91)     9:14.22 (33.17)
 17 Vivado, Lilly A        13 BLUEFISH SWIM CL  9:18.13    9:16.87  
                 32.00      1:07.01 (35.01)
        1:42.65 (35.64)     2:18.19 (35.54)
        2:53.47 (35.28)     3:29.13 (35.66)
        4:04.27 (35.14)     4:39.70 (35.43)
        5:14.77 (35.07)     5:50.04 (35.27)
        6:22.16 (32.12)     6:59.67 (37.51)
        7:34.42 (34.75)     8:09.20 (34.78)
        8:40.92 (31.72)     9:16.87 (35.95)
 18 Neidigh, Lauren E      19 UNIVERSITY OF FL  9:00.86    9:18.69  
                 32.16      1:06.80 (34.64)
        1:41.85 (35.05)     2:16.78 (34.93)
        2:51.52 (34.74)     3:26.45 (34.93)
        4:01.61 (35.16)     4:36.66 (35.05)
        5:11.82 (35.16)     5:47.35 (35.53)
        6:22.43 (35.08)     6:57.72 (35.29)
        7:33.63 (35.91)     8:08.87 (35.24)
        8:44.66 (35.79)     9:18.69 (34.03)
 19 Williams, Kahra C      14 GATOR SWIM CLUB-  9:10.35    9:20.11  
                 32.44      1:07.34 (34.90)
        1:42.11 (34.77)     2:17.66 (35.55)
        2:52.53 (34.87)     3:28.08 (35.55)
        4:02.95 (34.87)     4:38.30 (35.35)
        5:13.36 (35.06)     5:48.76 (35.40)
        6:23.91 (35.15)     6:59.45 (35.54)
        7:34.80 (35.35)     8:10.32 (35.52)
        8:45.43 (35.11)     9:20.11 (34.68)
 20 Nuszkowski, Danielle   17 BLUE DOLFINS-FL   9:08.36    9:20.56  
                 31.90      1:06.29 (34.39)
        1:40.84 (34.55)     2:15.96 (35.12)
        2:50.73 (34.77)     3:25.85 (35.12)
        4:00.79 (34.94)     4:35.90 (35.11)
        5:10.74 (34.84)     5:46.14 (35.40)
        6:21.28 (35.14)     6:57.31 (36.03)
        7:33.45 (36.14)     8:09.68 (36.23)
        8:45.42 (35.74)     9:20.56 (35.14)
 21 Talwar, Ali K          16 BOLLES SCHOOL SH  9:16.16    9:21.34  
                 33.08      1:08.50 (35.42)
        1:43.66 (35.16)     2:18.50 (34.84)
        2:53.73 (35.23)     3:28.82 (35.09)
        4:03.90 (35.08)     4:38.90 (35.00)
        5:13.98 (35.08)     5:48.99 (35.01)
        6:24.59 (35.60)     6:59.93 (35.34)
        7:35.31 (35.38)     8:11.21 (35.90)
        8:46.79 (35.58)     9:21.34 (34.55)
 22 Suarez, Julie A        15 LAKE LYTAL LIGHT  9:40.52    9:22.99  
                 32.93      1:08.40 (35.47)
        1:43.95 (35.55)     2:19.42 (35.47)
        2:55.10 (35.68)     3:30.23 (35.13)
        4:05.72 (35.49)     4:41.17 (35.45)
        5:17.27 (36.10)     5:52.87 (35.60)
        6:28.76 (35.89)     7:04.06 (35.30)
        7:39.78 (35.72)     8:14.47 (34.69)
        8:49.36 (34.89)     9:22.99 (33.63)
 23 Gruest, Valerie        13 UNATTACHED-FL     9:33.14    9:24.27  
                 32.11      1:06.93 (34.82)
        1:42.89 (35.96)     2:18.67 (35.78)
        2:54.80 (36.13)     3:30.86 (36.06)
        4:06.65 (35.79)     4:42.47 (35.82)
        5:18.23 (35.76)     5:54.25 (36.02)
        6:29.95 (35.70)     7:05.71 (35.76)
        7:41.11 (35.40)     8:16.48 (35.37)
        8:50.70 (34.22)     9:24.27 (33.57)
 24 Vandenberg, Daniella   15 DAVIE NADADORES-  9:32.17    9:26.10  
                 32.51      1:07.22 (34.71)
        1:42.66 (35.44)     2:18.05 (35.39)
        2:53.73 (35.68)     3:29.45 (35.72)
        4:05.01 (35.56)     4:40.86 (35.85)
        5:16.56 (35.70)     5:52.44 (35.88)
        6:28.58 (36.14)     7:04.25 (35.67)
        7:40.19 (35.94)     8:16.15 (35.96)
        8:51.53 (35.38)     9:26.10 (34.57)
 25 Vega Monroy, Daniela   17 LAKE LYTAL LIGHT  9:39.83    9:28.06  
                 32.42      1:07.61 (35.19)
        1:43.30 (35.69)     2:19.17 (35.87)
        2:54.70 (35.53)     3:30.30 (35.60)
        4:05.58 (35.28)     4:41.44 (35.86)
        5:16.94 (35.50)     5:52.73 (35.79)
        6:28.68 (35.95)     7:04.86 (36.18)
        7:40.91 (36.05)     8:17.12 (36.21)
        8:52.78 (35.66)     9:28.06 (35.28)
 26 Ruppert-Gomez, Marcel  12 GATOR SWIM CLUB-  9:34.42    9:28.54  
                 32.88      1:08.04 (35.16)
        1:43.42 (35.38)     2:19.05 (35.63)
        2:54.69 (35.64)     3:30.42 (35.73)
        4:06.51 (36.09)     4:42.48 (35.97)
        5:18.49 (36.01)     5:54.26 (35.77)
        6:30.49 (36.23)     7:06.53 (36.04)
        7:42.84 (36.31)     8:18.58 (35.74)
        8:50.05 (31.47)     9:28.54 (38.49)
 27 Wittman, Alexandria L  15 CLEARWATER AQUAT  9:16.19    9:30.08  
                 32.68      1:07.70 (35.02)
        1:43.60 (35.90)     2:19.17 (35.57)
        2:55.25 (36.08)     3:31.50 (36.25)
        4:07.95 (36.45)     4:44.28 (36.33)
        5:21.06 (36.78)     5:57.31 (36.25)
        6:33.70 (36.39)     7:09.28 (35.58)
        7:45.02 (35.74)     8:20.40 (35.38)
        8:51.12 (30.72)     9:30.08 (38.96)
 28 Ford, Amanda J         17 SAINT ANDREW''S S  9:23.80    9:31.40  
                 32.56      1:07.76 (35.20)
        1:43.34 (35.58)     2:18.96 (35.62)
        2:54.42 (35.46)     3:30.00 (35.58)
        4:02.52 (32.52)     4:41.54 (39.02)
        5:17.49 (35.95)     5:54.18 (36.69)
        6:30.96 (36.78)     7:07.52 (36.56)
        7:44.18 (36.66)     8:21.30 (37.12)
        8:57.08 (35.78)     9:31.40 (34.32)
 29 Uzcategui, Daryana A   17 DAVIE NADADORES-  9:43.30    9:31.62  
                 32.57      1:07.51 (34.94)
        1:42.59 (35.08)     2:17.98 (35.39)
        2:53.78 (35.80)     3:29.48 (35.70)
        4:05.00 (35.52)     4:40.77 (35.77)
        5:16.73 (35.96)     5:52.46 (35.73)
        6:28.72 (36.26)     7:04.57 (35.85)
        7:40.88 (36.31)     8:17.74 (36.86)
        8:55.05 (37.31)     9:31.62 (36.57)
 30 Faunce, Alexis F       15 GULF COAST SWIM-  9:33.90    9:31.68  
                 32.87      1:08.26 (35.39)
        1:43.70 (35.44)     2:19.54 (35.84)
        2:55.45 (35.91)     3:31.83 (36.38)
        4:07.78 (35.95)     4:43.86 (36.08)
        5:19.72 (35.86)     5:55.59 (35.87)
        6:32.02 (36.43)     7:08.04 (36.02)
        7:44.05 (36.01)     8:20.30 (36.25)
        8:56.26 (35.96)     9:31.68 (35.42)
 31 Clare-Salzler, Kathry  18 GATOR SWIM CLUB-  9:30.88    9:32.57  
                 32.31      1:07.01 (34.70)
        1:42.29 (35.28)     2:17.76 (35.47)
        2:53.42 (35.66)     3:28.70 (35.28)
        4:04.35 (35.65)     4:40.16 (35.81)
        5:16.45 (36.29)     5:52.60 (36.15)
        6:29.08 (36.48)     7:05.42 (36.34)
        7:42.30 (36.88)     8:19.05 (36.75)
        8:56.45 (37.40)     9:32.57 (36.12)
 32 Ryan, Michaela J       15 BLUEFISH SWIM CL  9:46.08    9:32.96  
                 32.10      1:07.01 (34.91)
        1:42.78 (35.77)     2:18.46 (35.68)
        2:54.41 (35.95)     3:30.39 (35.98)
        4:06.64 (36.25)     4:42.54 (35.90)
        5:19.12 (36.58)     5:55.48 (36.36)
        6:32.15 (36.67)     7:08.38 (36.23)
        7:44.80 (36.42)     8:21.02 (36.22)
        8:57.36 (36.34)     9:32.96 (35.60)
 33 Gurley, Jamie L        15 TEAM FLA-FG       9:17.29    9:33.13  
                 31.99      1:06.79 (34.80)
        1:42.39 (35.60)     2:17.83 (35.44)
        2:53.71 (35.88)     3:29.19 (35.48)
        4:05.26 (36.07)     4:41.42 (36.16)
        5:17.81 (36.39)     5:54.43 (36.62)
        6:31.47 (37.04)     7:08.18 (36.71)
        7:44.61 (36.43)     8:20.85 (36.24)
        8:57.52 (36.67)     9:33.13 (35.61)
 34 Holt, Morgan A         14 UNATTACHED-FL     9:44.52    9:34.29  
                 33.53      1:08.94 (35.41)
        1:44.94 (36.00)     2:21.18 (36.24)
        2:57.56 (36.38)     3:33.87 (36.31)
        4:10.56 (36.69)     4:46.63 (36.07)
        5:22.56 (35.93)     5:58.88 (36.32)
        6:34.56 (35.68)     7:10.69 (36.13)
        7:46.70 (36.01)     8:23.01 (36.31)
        8:59.16 (36.15)     9:34.29 (35.13)
 35 Jacobs, Emily A        15 CLEARWATER AQUAT  9:26.46    9:37.63  
                 32.80      1:07.94 (35.14)
        1:39.87 (31.93)     2:20.29 (40.42)
        2:52.90 (32.61)     3:33.25 (40.35)
        4:05.60 (32.35)     4:46.63 (41.03)
        5:22.75 (36.12)     5:59.23 (36.48)
        6:36.15 (36.92)     7:12.68 (36.53)
        7:49.01 (36.33)     8:25.58 (36.57)
        8:56.79 (31.21)     9:37.63 (40.84)
 36 Dunne, Caitlin E       14 CENTRAL FLORIDA- 10:36.86Y   9:37.83  
                 32.71      1:07.98 (35.27)
        1:44.07 (36.09)     2:20.63 (36.56)
        2:56.84 (36.21)     3:33.15 (36.31)
        4:09.33 (36.18)     4:45.88 (36.55)
        5:22.68 (36.80)     5:59.24 (36.56)
        6:36.18 (36.94)     7:13.49 (37.31)
        7:49.94 (36.45)     8:26.78 (36.84)
        9:02.83 (36.05)     9:37.83 (35.00)
 37 Pisani, Jenna M        12 LAKE LYTAL LIGHT 10:50.04Y   9:38.51  
                 32.52      1:08.13 (35.61)
        1:44.75 (36.62)     2:21.00 (36.25)
        2:57.76 (36.76)     3:34.40 (36.64)
        4:11.30 (36.90)     4:48.36 (37.06)
        5:25.15 (36.79)     6:02.11 (36.96)
        6:39.13 (37.02)     7:15.40 (36.27)
        7:51.73 (36.33)     8:28.03 (36.30)
        9:03.97 (35.94)     9:38.51 (34.54)
 38 Zientarski, Katherine  16 TEAM FLA-FG       9:38.42    9:38.68  
                 32.93      1:08.76 (35.83)
        1:44.98 (36.22)     2:21.13 (36.15)
        2:55.61 (34.48)     3:34.18 (38.57)
        4:05.15 (30.97)     4:47.78 (42.63)
        5:17.91 (30.13)     6:01.57 (43.66)
        6:32.65 (31.08)     7:15.23 (42.58)
        7:46.79 (31.56)     8:27.79 (41.00)
        9:04.08 (36.29)     9:38.68 (34.60)
 39 Lynch, Hannah B        15 CENTRAL FLORIDA-  9:33.88    9:39.38  
                 33.05      1:08.35 (35.30)
        1:44.23 (35.88)     2:20.42 (36.19)
        2:56.47 (36.05)     3:32.67 (36.20)
        4:09.01 (36.34)     4:45.43 (36.42)
        5:21.87 (36.44)     5:58.78 (36.91)
        6:35.63 (36.85)     7:12.82 (37.19)
        7:50.03 (37.21)     8:27.31 (37.28)
        8:58.96 (31.65)     9:39.38 (40.42)
 40 Burns, Heather M       17 GATOR SWIM CLUB-  9:33.35    9:41.02  
                 33.49      1:09.44 (35.95)
        1:45.83 (36.39)     2:21.91 (36.08)
        2:58.49 (36.58)     3:34.95 (36.46)
        4:11.49 (36.54)     4:48.16 (36.67)
        5:25.03 (36.87)     6:01.80 (36.77)
        6:38.62 (36.82)     7:15.27 (36.65)
        7:52.24 (36.97)     8:28.72 (36.48)
        9:05.44 (36.72)     9:41.02 (35.58)
 41 Costa, Nilza Helena P  17 UNA DANA-FG       9:25.86    9:41.85  
                 33.04      1:08.39 (35.35)
        1:44.54 (36.15)     2:20.68 (36.14)
        2:57.12 (36.44)     3:33.42 (36.30)
        4:10.31 (36.89)     4:46.57 (36.26)
        5:23.10 (36.53)     6:00.02 (36.92)
        6:36.83 (36.81)     7:13.59 (36.76)
        7:50.99 (37.40)     8:28.01 (37.02)
        9:03.57 (35.56)     9:41.85 (38.28)
 42 Darling, Taylor R      15 WEYMOUTH CLUB WA  9:48.36    9:43.46  
                 26.37      1:09.58 (43.21)
        1:45.94 (36.36)     2:22.79 (36.85)
        2:59.41 (36.62)     3:36.25 (36.84)
        4:13.20 (36.95)     4:50.04 (36.84)
        5:22.32 (32.28)     6:03.94 (41.62)
        6:37.42 (33.48)     7:18.05 (40.63)
        7:55.35 (37.30)     8:32.07 (36.72)
        9:08.45 (36.38)     9:43.46 (35.01)
 43 Myles, Stephanie       20 EKSC              9:13.64S   9:44.02  
                 32.28      1:07.73 (35.45)
        1:43.86 (36.13)     2:20.33 (36.47)
        2:57.30 (36.97)     3:33.68 (36.38)
        4:10.55 (36.87)     4:47.56 (37.01)
        5:24.70 (37.14)     6:02.23 (37.53)
        6:39.39 (37.16)     7:16.59 (37.20)
        7:54.39 (37.80)     8:31.32 (36.93)
        9:08.14 (36.82)     9:44.02 (35.88)
 44 Abreu, Sarah R         17 WEYMOUTH CLUB WA 10:50.55Y   9:44.05  
                 33.52      1:09.48 (35.96)
        1:45.90 (36.42)     2:23.01 (37.11)
        2:59.64 (36.63)     3:36.70 (37.06)
        4:13.68 (36.98)     4:51.18 (37.50)
        5:27.78 (36.60)     6:04.97 (37.19)
        6:41.84 (36.87)     7:18.71 (36.87)
        7:55.27 (36.56)     8:31.92 (36.65)
        9:08.37 (36.45)     9:44.05 (35.68)
 45 Guercio, Lorena C      20 DAVIE NADADORES-  9:36.66    9:45.18  
                 33.06      1:08.48 (35.42)
        1:44.26 (35.78)     2:20.17 (35.91)
        2:50.77 (30.60)     3:32.26 (41.49)
        4:08.89 (36.63)     4:46.04 (37.15)
        5:23.04 (37.00)     5:59.92 (36.88)
        6:31.11 (31.19)     7:14.97 (43.86)
        7:52.58 (37.61)     8:30.41 (37.83)
        9:08.17 (37.76)     9:45.18 (37.01)
 46 Klier, Julia R         14 WEYMOUTH CLUB WA 10:44.15Y   9:45.46  
                 33.56      1:09.24 (35.68)
        1:45.91 (36.67)     2:23.02 (37.11)
        2:59.86 (36.84)     3:36.85 (36.99)
        4:14.09 (37.24)     4:51.26 (37.17)
        5:28.54 (37.28)     6:05.48 (36.94)
        6:42.83 (37.35)     7:19.45 (36.62)
        7:56.72 (37.27)     8:33.77 (37.05)
        9:10.47 (36.70)     9:45.46 (34.99)
 47 Kilpatrick, Christina  13 CENTRAL FLORIDA- 10:58.38Y   9:46.05  
                 33.58      1:09.89 (36.31)
        1:46.66 (36.77)     2:23.20 (36.54)
        2:59.91 (36.71)     3:37.14 (37.23)
        4:14.30 (37.16)     4:52.25 (37.95)
        5:29.50 (37.25)     6:06.68 (37.18)
        6:43.50 (36.82)     7:20.98 (37.48)
        7:57.61 (36.63)     8:34.72 (37.11)
        9:10.81 (36.09)     9:46.05 (35.24)
 48 Hornedo, Zuleimarie    20 UNA DANA-FG       9:29.28S   9:48.10  
                 32.24      1:07.68 (35.44)
        1:43.57 (35.89)     2:19.59 (36.02)
        2:55.94 (36.35)     3:32.64 (36.70)
        4:09.86 (37.22)     4:46.99 (37.13)
        5:24.61 (37.62)     6:02.50 (37.89)
        6:40.61 (38.11)     7:19.15 (38.54)
        7:57.53 (38.38)     8:35.58 (38.05)
        9:12.40 (36.82)     9:48.10 (35.70)
 49 Devers, Aidan G        15 BLUEFISH SWIM CL  9:42.28    9:51.82  
                 33.15      1:09.27 (36.12)
        1:46.60 (37.33)     2:24.20 (37.60)
        2:53.48 (29.28)     3:38.57 (45.09)
        4:16.05 (37.48)     4:53.27 (37.22)
        5:31.13 (37.86)     6:08.41 (37.28)
        6:45.79 (37.38)     7:23.26 (37.47)
        8:01.04 (37.78)     8:37.85 (36.81)
        9:15.54 (37.69)     9:51.82 (36.28)
 50 Hernandez, Hailey      18 PLANTATION SWIM- 10:57.77Y   9:56.22  
                 34.62      1:11.54 (36.92)
        1:48.81 (37.27)     2:26.51 (37.70)
        3:04.08 (37.57)     3:41.90 (37.82)
        4:19.71 (37.81)     4:57.57 (37.86)
        5:35.09 (37.52)     6:12.73 (37.64)
        6:49.97 (37.24)     7:27.71 (37.74)
        8:04.77 (37.06)     8:42.51 (37.74)
        9:15.84 (33.33)     9:56.22 (40.38)
 51 Hansen, Lindsey M      17 LOGGERHEAD-FL    10:59.40Y   9:59.82  
                 34.73      1:11.27 (36.54)
        1:48.97 (37.70)     2:26.11 (37.14)
        3:01.78 (35.67)     3:41.65 (39.87)
        4:19.41 (37.76)     4:56.99 (37.58)
        5:23.78 (26.79)     6:12.29 (48.51)
        6:48.55 (36.26)     7:27.94 (39.39)
        8:06.14 (38.20)     8:44.16 (38.02)
        9:12.88 (28.72)     9:59.82 (46.94)
 52 Nixon, Morgan E        15 PERFORMANCE AQUA       NT   11:00.15  
                 36.11      1:15.80 (39.69)
        1:56.75 (40.95)     2:38.13 (41.38)
        3:20.11 (41.98)     4:01.77 (41.66)
        4:43.58 (41.81)     5:25.61 (42.03)
        6:07.19 (41.58)     6:49.82 (42.63)
        7:32.04 (42.22)     8:14.21 (42.17)
        8:55.98 (41.77)     9:37.23 (41.25)
       10:19.14 (41.91)    11:00.15 (41.01)
 -- Brown, Courtney A      12 BLUEFISH SWIM CL       NT   X9:58.38  
                 33.25      1:09.76 (36.51)
        1:47.33 (37.57)     2:25.16 (37.83)
        3:03.21 (38.05)     3:41.45 (38.24)
        4:19.63 (38.18)     4:57.74 (38.11)
        5:35.66 (37.92)     6:13.68 (38.02)
        6:51.27 (37.59)     7:29.26 (37.99)
        8:07.25 (37.99)     8:44.74 (37.49)
        9:22.05 (37.31)     9:58.38 (36.33)
 -- Alcaide, Jessie E      27 SOUTH FLORIDA AQ       NT  X10:09.35  
                 27.92        57.62 (29.70)
        1:44.95 (47.33)     2:25.32 (40.37)
        3:05.07 (39.75)     3:44.28 (39.21)
        4:22.76 (38.48)     5:01.88 (39.12)
        5:40.85 (38.97)     6:19.42 (38.57)
        6:58.30 (38.88)     7:36.48 (38.18)
        8:14.42 (37.94)     8:52.79 (38.37)
        9:31.42 (38.63)    10:09.35 (37.93)    
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 27  Women 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Dubrasky, Molly J      18 UNIVERSITY OF FL  2:15.18    2:15.86  
                 30.75      1:05.39 (34.64)
        1:40.54 (35.15)     2:15.86 (35.32)
  2 Mann, Rebecca W        14 CLEARWATER AQUAT  2:13.27    2:16.08  
                 30.95      1:07.11 (36.16)
        1:42.19 (35.08)     2:16.08 (33.89)
  3 Francis, Casey L       17 PINE CREST SWIMM  2:22.28    2:19.96  
                 31.36      1:06.80 (35.44)
        1:43.50 (36.70)     2:19.96 (36.46)
  4 Kenney, Katherine M    18 WEYMOUTH CLUB WA  2:24.27    2:20.99  
                 31.85      1:07.64 (35.79)
        1:44.34 (36.70)     2:20.99 (36.65)
  5 Smith, Jordan N        19 UNIVERSITY OF FL  2:21.05    2:21.16  
                 32.58      1:07.61 (35.03)
        1:44.69 (37.08)     2:21.16 (36.47)
  6 Woolbright, Kathryn A  19 UNATTACHED-FL     2:21.85    2:22.29  
                 32.00      1:08.28 (36.28)
        1:45.43 (37.15)     2:22.29 (36.86)
  7 Neidigh, Lauren E      19 UNIVERSITY OF FL  2:20.87    2:23.14  
                 31.85      1:07.91 (36.06)
        1:45.23 (37.32)     2:23.14 (37.91)
  8 Herfurth, Christina N  15 LAKE LYTAL LIGHT  2:24.15    2:24.45  
                 32.13      1:09.28 (37.15)
        1:46.97 (37.69)     2:24.45 (37.48)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Stephens, Summer L     18 UNIVERSITY OF FL  2:24.71    2:20.17  
                 30.97      1:06.63 (35.66)
        1:43.11 (36.48)     2:20.17 (37.06)
 10 McKnight, Taylor L     19 UNIVERSITY OF FL  2:25.89    2:22.42  
                 31.88      1:07.39 (35.51)
        1:44.24 (36.85)     2:22.42 (38.18)
 11 Redding, Grace C       14 UNATTACHED-FL     2:25.48    2:22.87  
                 31.44      1:06.87 (35.43)
        1:43.89 (37.02)     2:22.87 (38.98)
 12 Gil, Gabriela M        17 YMCA OF CENTRAL-  2:26.45    2:24.46  
                 32.68      1:08.57 (35.89)
        1:46.71 (38.14)     2:24.46 (37.75)
 13 Colmenarez, Careth     17 DAVIE NADADORES-  2:25.40    2:25.87  
                 32.07      1:08.13 (36.06)
        1:45.64 (37.51)     2:25.87 (40.23)
 14 Vega Monroy, Daniela   17 LAKE LYTAL LIGHT  2:28.02    2:27.35  
                 32.43      1:09.20 (36.77)
        1:47.81 (38.61)     2:27.35 (39.54)
 15 Pettibone, Georgia C   16 BLUEFISH SWIM CL  2:26.46    2:27.83  
                 31.90      1:09.04 (37.14)
        1:47.67 (38.63)     2:27.83 (40.16)
 16 Nuszkowski, Danielle   17 BLUE DOLFINS-FL   2:26.13    2:28.56  
                 33.16      1:10.74 (37.58)
        1:48.63 (37.89)     2:28.56 (39.93)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Kopas, Allison M       13 DAVIE NADADORES-  2:29.35    2:25.40  
                 32.83      1:09.94 (37.11)
        1:48.07 (38.13)     2:25.40 (37.33)
 18 Myers, Madalyn C       15 BLUEFISH SWIM CL  2:28.77    2:25.42  
                 32.17      1:08.56 (36.39)
        1:46.78 (38.22)     2:25.42 (38.64)
 19 Zeiger, Elizabeth P    14 BLUEFISH SWIM CL  2:29.27    2:26.17  
                 32.04      1:08.30 (36.26)
        1:46.95 (38.65)     2:26.17 (39.22)
 20 Talwar, Ali K          16 BOLLES SCHOOL SH  2:28.67    2:26.52  
                 33.15      1:11.02 (37.87)
        1:48.94 (37.92)     2:26.52 (37.58)
 21 Holt, Morgan A         14 UNATTACHED-FL     2:30.69    2:27.83  
                 33.87      1:11.33 (37.46)
        1:49.46 (38.13)     2:27.83 (38.37)
 22 Greulach, Veronica A   17 UNA SFTL-FG       2:28.40    2:28.24  
                 32.23      1:08.80 (36.57)
        1:48.16 (39.36)     2:28.24 (40.08)
 23 Sanchez, Namilla S     14 ATLANTIS SWIMMIN  2:30.45    2:29.52  
                 33.50      1:11.79 (38.29)
        1:50.25 (38.46)     2:29.52 (39.27)
 24 Schaefer, Hannah P     17 BOLLES SCHOOL SH  2:29.69    2:29.78  
                 33.88      1:11.60 (37.72)
        1:50.96 (39.36)     2:29.78 (38.82)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Pigliacampi, Marlena   15 ORMOND HOLLY HIL  2:31.24    2:27.29  
                 32.13      1:08.97 (36.84)
        1:48.13 (39.16)     2:27.29 (39.16)
 26 Reidemeister, Marisa   15 BLUEFISH SWIM CL  2:31.33    2:28.98  
                 32.72      1:10.19 (37.47)
        1:49.17 (38.98)     2:28.98 (39.81)
 27 Williams, Kahra C      14 GATOR SWIM CLUB-  2:32.03    2:29.31  
                 34.47      1:11.45 (36.98)
        1:50.83 (39.38)     2:29.31 (38.48)
 28 Costa, Nilza Helena P  17 UNA DANA-FG       2:34.28    2:32.06  
                 34.63      1:14.05 (39.42)
        1:52.99 (38.94)     2:32.06 (39.07)
 29 McQuaid, Emily C       14 BLUEFISH SWIM CL  2:32.36    2:32.09  
                 32.78      1:11.19 (38.41)
        1:51.31 (40.12)     2:32.09 (40.78)
 30 Spinazzola, Angelica   17 BLUEFISH SWIM CL  2:31.47    2:32.17  
                 33.93      1:12.21 (38.28)
        1:52.22 (40.01)     2:32.17 (39.95)
 31 Burns, Heather M       17 GATOR SWIM CLUB-  2:32.99    2:32.34  
                 34.34      1:12.50 (38.16)
        1:52.14 (39.64)     2:32.34 (40.20)
 32 Shimansky, Tierney L   15 GATOR SWIM CLUB-  2:33.25    2:34.78  
                 34.41      1:13.84 (39.43)
        1:53.70 (39.86)     2:34.78 (41.08)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 14 Miller, Genevieve      16 BOLLES SCHOOL SH  2:26.45             
                 32.79      1:09.54 (36.75)
        1:48.33 (38.79)     2:26.45 (38.12)
 17 Brewer, Kathryn B      18 UNA SWIM-FL       2:26.72             
                 32.13      1:09.00 (36.87)
        1:47.55 (38.55)     2:26.72 (39.17)
 22 Halkides, Lysistrati   19 GREECE-ZZ         2:29.06             
                 32.10      1:08.39 (36.29)
        1:47.08 (38.69)     2:29.06 (41.98)
 26 Perrotti, Morgan E     15 PALM HARBOR YMCA  2:30.29             
                 32.97      1:10.05 (37.08)
        1:49.58 (39.53)     2:30.29 (40.71)
 34 Bowser, Savannah L     13 GULF COAST SWIM-  2:32.42             
                 34.10      1:12.33 (38.23)
        1:52.35 (40.02)     2:32.42 (40.07)
 35 Brent, Kendall J       13 SWIM FLORIDA-FL   2:32.84             
                 34.28      1:12.87 (38.59)
        1:53.40 (40.53)     2:32.84 (39.44)
 36 Peacock, Salem E       16 BOLLES SCHOOL SH  2:32.96             
                 32.52      1:09.76 (37.24)
        1:49.96 (40.20)     2:32.96 (43.00)
 39 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA  2:33.98             
                 32.13      1:09.78 (37.65)
        1:50.51 (40.73)     2:33.98 (43.47)
 41 Steingold, Sarah E     15 BLUEFISH SWIM CL  2:34.35             
                 32.93      1:10.22 (37.29)
        1:50.63 (40.41)     2:34.35 (43.72)
 42 Albion, Hannah R       17 GULF COAST SWIM-  2:35.23             
                 33.84      1:13.14 (39.30)
        1:54.08 (40.94)     2:35.23 (41.15)
 43 Conoscenti, Laura      16 YMCA OF CENTRAL-  2:35.30             
                 33.46      1:11.68 (38.22)
        1:53.34 (41.66)     2:35.30 (41.96)
 44 Lynch, Grace E         15 CENTRAL FLORIDA-  2:35.55             
                 34.99      1:14.72 (39.73)
        1:55.29 (40.57)     2:35.55 (40.26)
 45 Hauser, Kaitlyn T      13 GULF COAST SWIM-  2:35.69             
                 34.07      1:12.18 (38.11)
        1:54.11 (41.93)     2:35.69 (41.58)
 46 Lanam, Rachel N        17 TREASURE COAST S  2:35.73             
                 34.57      1:13.05 (38.48)
        1:54.06 (41.01)     2:35.73 (41.67)
 47 Zientarski, Katherine  16 TEAM FLA-FG       2:36.26             
                 35.13      1:14.92 (39.79)
        1:55.94 (41.02)     2:36.26 (40.32)
 48 Rice, Andrea M         17 FALFINS SWIMMING  2:36.53             
                 33.74      1:12.30 (38.56)
        1:53.91 (41.61)     2:36.53 (42.62)
 49 Devers, Aidan G        15 BLUEFISH SWIM CL  2:36.96             
                 35.06      1:14.54 (39.48)
        1:55.76 (41.22)     2:36.96 (41.20)
 50 Murray, Aubrey D       17 MARTIN COUNTY AQ  2:37.87             
                 35.52      1:14.13 (38.61)
        1:55.71 (41.58)     2:37.87 (42.16)
 51 McLeod, Lauren R       15 GULF COAST SWIM-  2:38.09             
                 33.20      1:12.85 (39.65)
        1:54.68 (41.83)     2:38.09 (43.41)
 52 Herlitzka, Alison M    17 STONE CRABS SWIM  2:38.18             
                 33.65      1:13.18 (39.53)
        1:55.29 (42.11)     2:38.18 (42.89)
 53 Murphy, Bernadette D   17 SPACE COAST SWIM  2:38.90             
                 36.42      1:17.84 (41.42)
        1:57.83 (39.99)     2:38.90 (41.07)
 54 Wright, Holly A        14 SOUTHWEST STARS-  2:39.22             
                 35.30      1:14.99 (39.69)
        1:55.94 (40.95)     2:39.22 (43.28)
 55 Jernberg, Meisen M     16 SPACE COAST SWIM  2:41.27             
                 35.51      1:16.39 (40.88)
        1:59.42 (43.03)     2:41.27 (41.85)
 56 Wittman, Alexandria L  15 CLEARWATER AQUAT  2:41.40             
                 35.47      1:16.35 (40.88)
        1:59.09 (42.74)     2:41.40 (42.31)
 57 Demsher, Krystin L     16 CLEARWATER AQUAT  2:42.35             
                 33.68      1:13.60 (39.92)
        1:57.59 (43.99)     2:42.35 (44.76)
 58 Deem, Emily P          15 WAHOO''S OF WELLI  2:43.54             
                 33.61      1:13.85 (40.24)
        1:58.11 (44.26)     2:43.54 (45.43)
 59 Page, Kathryn A        18 WEYMOUTH CLUB WA  2:44.83             
                 35.69      1:15.35 (39.66)
        1:59.56 (44.21)     2:44.83 (45.27)
 60 Guerrero, Sandra Juli  18 UNA DANA-FG       2:48.24             
                 35.02      1:16.14 (41.12)
        2:01.33 (45.19)     2:48.24 (46.91)
 61 Johnson, Lauren A      13 UNA JCLA-FL       2:49.78             
                 35.69      1:18.60 (42.91)
        2:04.71 (46.11)     2:49.78 (45.07)
 -- Dacey, Sydney R        15 BLUEFISH SWIM CL      DQ              
                 33.73      1:12.81 (39.08)
        1:53.10 (40.29)          DQ (38.62)
 -- Stupp, Julie A         26 PERFORMANCE AQUA     DFS              
 -- Bunkin, Hannah C       17 MAKOS AQUATICS C     DFS              
 -- Kraus, Alena I         12 MAKOS AQUATICS C                      
 -- Koda, Nicole L         16 WEST FLORIDA LIG      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 28  Men 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Rousseau, Sebastien D  21 UNA GSC-FL        2:03.99    2:00.59  
                 26.87        57.34 (30.47)
        1:28.58 (31.24)     2:00.59 (32.01)
  2 Schooling, Joseph I    16 BOLLES SCHOOL SH  2:06.18    2:03.17  
                 27.20        58.21 (31.01)
        1:30.43 (32.22)     2:03.17 (32.74)
  3 Taylor, Jason S        21 UNIVERSITY OF FL  2:06.62    2:04.97  
                 28.67      1:01.12 (32.45)
        1:33.31 (32.19)     2:04.97 (31.66)
  4 Fortier, Scott J       17 AREA TALLAHASSEE  2:05.39    2:05.00  
                 27.77        59.70 (31.93)
        1:31.48 (31.78)     2:05.00 (33.52)
  5 Tapia, Frank E         18 CLEARWATER AQUAT  2:08.12    2:05.76  
                 27.96        59.77 (31.81)
        1:32.36 (32.59)     2:05.76 (33.40)
  6 Garrastazu, Raul A     17 UNA DANA-FG       2:07.65    2:05.91  
                 28.06      1:00.21 (32.15)
        1:33.44 (33.23)     2:05.91 (32.47)
  7 Rocca, Tyler W         17 GATOR SWIM CLUB-  2:05.60    2:05.94  
                 28.52        59.90 (31.38)
        1:32.73 (32.83)     2:05.94 (33.21)
  8 Ledford, Sean A        17 TREASURE COAST S  2:07.87    2:06.04  
                 27.89      1:00.62 (32.73)
        1:32.81 (32.19)     2:06.04 (33.23)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Alaskari, Yousef R     17 DAVIE NADADORES-  2:09.63    2:05.64  
                 28.39      1:00.29 (31.90)
        1:33.33 (33.04)     2:05.64 (32.31)
 10 Jacob, Evan P          17 LOGGERHEAD-FL     2:08.91    2:07.41  
                 27.95      1:00.05 (32.10)
        1:33.18 (33.13)     2:07.41 (34.23)
 11 Hensley, Thaxter C     18 BLUE DOLFINS-FL   2:09.47    2:07.82  
                 28.90      1:01.49 (32.59)
        1:35.08 (33.59)     2:07.82 (32.74)
 12 Ribeiro Pereira, Luiz  20 UNA DANA-FG       2:08.71    2:08.11  
                 28.19      1:00.33 (32.14)
        1:33.25 (32.92)     2:08.11 (34.86)
 13 Brito, Lucas           17 UNA DANA-FG       2:09.02    2:08.24  
                 29.12      1:02.12 (33.00)
        1:35.15 (33.03)     2:08.24 (33.09)
 14 Angjeli, Edwin         19 UN-FL-FL          2:09.71    2:08.88  
                 28.66      1:01.02 (32.36)
        1:34.85 (33.83)     2:08.88 (34.03)
 15 Joyce, Michael P       22 UNA GSC-FL        2:11.17    2:10.51  
                 29.28      1:02.27 (32.99)
        1:36.29 (34.02)     2:10.51 (34.22)
 16 Depawlikowski, Boleck  15 ROCKWAY SWIMMING  2:11.15    2:10.67  
                 29.70      1:03.12 (33.42)
        1:36.53 (33.41)     2:10.67 (34.14)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Kertesz, Kristof       18 UNA SFTL-FG       2:12.30    2:09.56  
                 28.75      1:01.41 (32.66)
        1:35.37 (33.96)     2:09.56 (34.19)
 18 Briggs, Joseph P       16 AREA TALLAHASSEE  2:12.08    2:11.39  
                 29.10      1:02.77 (33.67)
        1:37.21 (34.44)     2:11.39 (34.18)
 19 Medina, Nicolas B      14 UNA DANA-FG       2:12.74    2:12.02  
                 30.27      1:03.79 (33.52)
        1:38.21 (34.42)     2:12.02 (33.81)
 20 Bohorquez, Fernando    15 DAVIE NADADORES-  2:12.77    2:12.90  
                 30.19      1:03.45 (33.26)
        1:37.68 (34.23)     2:12.90 (35.22)
 21 Warner, Shawn M        17 SAINT ANDREW''S S  2:13.62    2:14.07  
                 29.14      1:02.28 (33.14)
        1:37.10 (34.82)     2:14.07 (36.97)
 22 Spurrell, Samuel L     16 BLUEFISH SWIM CL  2:15.80    2:15.13  
                 29.39      1:03.99 (34.60)
        1:38.77 (34.78)     2:15.13 (36.36)
 23 Brown, Alex L          18 UNA EAJ-FL        2:14.62    2:16.06  
                 29.59      1:04.26 (34.67)
        1:39.54 (35.28)     2:16.06 (36.52)
 24 Poti, Quinn A          16 BLUE DOLFINS-FL   2:13.68    2:17.25  
                 30.20      1:04.94 (34.74)
        1:41.09 (36.15)     2:17.25 (36.16)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Sugishita, Daniel K    17 BOLLES SCHOOL SH  2:15.89    2:14.00  
                 29.37      1:02.77 (33.40)
        1:37.89 (35.12)     2:14.00 (36.11)
 26 McDonald, Peter M      18 WEYMOUTH CLUB WA  2:16.08    2:15.48  
                 29.65      1:03.81 (34.16)
        1:39.06 (35.25)     2:15.48 (36.42)
 27 Tosh, Caleb J          15 SOUTHSIDE ATHLET  2:17.12    2:16.67  
                 30.00      1:04.41 (34.41)
        1:40.83 (36.42)     2:16.67 (35.84)
 28 Parramore, Brandon J   15 GATOR SWIM CLUB-  2:18.95    2:17.87  
                 30.46      1:04.71 (34.25)
        1:40.69 (35.98)     2:17.87 (37.18)
 29 Tillotson, Jason C     14 SWIM FLORIDA-FL   2:17.81    2:18.43  
                 31.16      1:05.75 (34.59)
        1:42.06 (36.31)     2:18.43 (36.37)
 30 Wright, Owen S         15 BLUEFISH SWIM CL  2:17.36    2:19.29  
                 30.62      1:04.92 (34.30)
        1:41.40 (36.48)     2:19.29 (37.89)
 -- Demarco, David A       18 SOUTHWEST STARS-  2:19.11         NS  
 -- Vieira, Kyle J         17 BLUEFISH SWIM CL  2:17.33         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  6 Dwyer, Conor J         23 UNA GSC-FL        2:07.11             
                                1:00.47 ( )
        1:33.71 (33.24)     2:07.11 (33.40)
  7 Marmolejo, Pablo       27 BOLLES SCHOOL SH  2:07.33             
                 28.54      1:00.63 (32.09)
        1:33.49 (32.86)     2:07.33 (33.84)
 17 Curley, Michael H      19 UNIVERSITY OF FL  2:11.14             
                 29.28      1:02.55 (33.27)
        1:37.09 (34.54)     2:11.14 (34.05)
 20 Lopez Cantera, Victor  21 METRO AQUATIC CL  2:11.57             
                 29.36      1:02.42 (33.06)
        1:37.24 (34.82)     2:11.57 (34.33)
 22 Hranac, Zane M         18 GREATER TAMPA SW  2:12.18             
                 28.98      1:02.31 (33.33)
        1:36.32 (34.01)     2:12.18 (35.86)
 24 Thompson, Matthew R    19 UNIVERSITY OF FL  2:12.38             
                 29.05      1:01.88 (32.83)
        1:36.75 (34.87)     2:12.38 (35.63)
 27 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-  2:13.15             
                 29.91      1:03.52 (33.61)
        1:38.12 (34.60)     2:13.15 (35.03)
 28 Murphy, Patrick S      19 UNA BSS-FL        2:13.17             
                 30.03      1:03.57 (33.54)
        1:37.78 (34.21)     2:13.17 (35.39)
 31 Green, Connor G        16 BLUEFISH SWIM CL  2:13.83             
                 29.34      1:03.20 (33.86)
        1:38.13 (34.93)     2:13.83 (35.70)
 33 Nestor, Brandon T      17 YMCA OF CENTRAL-  2:15.04             
                 30.33      1:04.37 (34.04)
        1:39.29 (34.92)     2:15.04 (35.75)
 34 Olano, Juan S          16 ROCKWAY SWIMMING  2:15.56             
                 29.23      1:02.77 (33.54)
        1:38.76 (35.99)     2:15.56 (36.80)
 37 Diaz, Antonio          17 HIALEAH SWIM CLU  2:16.07             
                 29.73      1:04.10 (34.37)
        1:39.76 (35.66)     2:16.07 (36.31)
 43 Perrotti, Zachary M    18 PALM HARBOR YMCA  2:18.24             
                 30.26      1:04.53 (34.27)
        1:40.73 (36.20)     2:18.24 (37.51)
 44 Evenson, Austin R      18 PINE CREST SWIMM  2:18.40             
                                1:05.99 ( )
        1:42.14 (36.15)     2:18.40 (36.26)
 45 Woodrow, Blake O       15 GULF COAST SWIM-  2:18.53             
                 30.71      1:05.63 (34.92)
        1:41.66 (36.03)     2:18.53 (36.87)
 48 Menendez, Matthew D    16 AQUATIC CLUB OF-  2:19.54             
                 30.70      1:05.37 (34.67)
        1:41.57 (36.20)     2:19.54 (37.97)
 49 Tijerina, Joshua A     17 SOUTHWEST STARS-  2:19.66             
                 30.61      1:04.89 (34.28)
        1:41.34 (36.45)     2:19.66 (38.32)
 50 Menchaca, Javier       16 DAVIE NADADORES-  2:19.77             
                 30.69      1:06.23 (35.54)
        1:42.76 (36.53)     2:19.77 (37.01)
 51 Barragan, Manuel       16 PALM HARBOR YMCA  2:20.04             
                 30.11      1:04.71 (34.60)
        1:40.69 (35.98)     2:20.04 (39.35)
 52 Van Zee, Nicholas J    16 TEAM FLA-FG       2:20.25             
                 29.55      1:03.94 (34.39)
        1:40.87 (36.93)     2:20.25 (39.38)
 53 Grant, Alexander H     16 SAINT PETERSBURG  2:20.72             
                 31.10      1:05.98 (34.88)
        1:43.04 (37.06)     2:20.72 (37.68)
 54 Auer, Jackson S        15 BLUE DOLFINS-FL   2:21.26             
                 31.33      1:07.38 (36.05)
        1:43.96 (36.58)     2:21.26 (37.30)
 55 Karimi, Kamyab M       15 DAVIE NADADORES-  2:21.27             
                 31.03      1:06.48 (35.45)
        1:43.39 (36.91)     2:21.27 (37.88)
 56 Nothard, Digby G       16 UNA DANA-FG       2:21.55             
                 31.13      1:06.49 (35.36)
        1:43.85 (37.36)     2:21.55 (37.70)
 57 Ledford, Brandon S     15 TREASURE COAST S  2:21.74             
                 30.45      1:06.49 (36.04)
        1:44.51 (38.02)     2:21.74 (37.23)
 58 Faucher, Tobias        15 METRO AQUATIC CL  2:22.35             
                 30.99      1:06.40 (35.41)
        1:43.49 (37.09)     2:22.35 (38.86)
 59 Basting, Parker J      16 GATOR SWIM CLUB-  2:22.41             
                 31.60      1:08.96 (37.36)
        1:46.72 (37.76)     2:22.41 (35.69)
 60 Gallego, Carlos J      14 DAVIE NADADORES-  2:23.30             
                 31.42      1:08.75 (37.33)
        1:47.62 (38.87)     2:23.30 (35.68)
 61 Diaz, Marcos B         18 METRO AQUATIC CL  2:23.41             
                 30.27      1:04.56 (34.29)
        1:41.56 (37.00)     2:23.41 (41.85)
 62 Martinez, Silvio D     15 BLUE DOLFINS-FL   2:23.77             
                 32.34      1:08.70 (36.36)
        1:46.49 (37.79)     2:23.77 (37.28)
 63 Hudak, Caleb J         16 WEST FLORIDA LIG  2:23.82             
                 32.10      1:08.14 (36.04)
        1:45.81 (37.67)     2:23.82 (38.01)
 64 Liu, Mavin             14 BLUEFISH SWIM CL  2:24.09             
                 30.97      1:06.51 (35.54)
        1:45.04 (38.53)     2:24.09 (39.05)
 65 Lopez, Manuel G        15 METRO AQUATIC CL  2:24.48             
                 31.80      1:07.78 (35.98)
        1:45.94 (38.16)     2:24.48 (38.54)
 66 Houghton, Matthew H    16 BLUEFISH SWIM CL  2:24.49             
                 31.43      1:07.95 (36.52)
        1:46.10 (38.15)     2:24.49 (38.39)
 67 Rahrig, Michael T      14 LAKE LYTAL LIGHT  2:24.93             
                 32.08      1:09.10 (37.02)
        1:46.88 (37.78)     2:24.93 (38.05)
 68 Pettinger, Will A      16 LOGGERHEAD-FL     2:25.37             
                 32.00      1:08.64 (36.64)
        1:46.99 (38.35)     2:25.37 (38.38)
 69 Demott, Ryan W         17 BRANDON SPORTS &  2:26.28             
                 31.43      1:08.37 (36.94)
        1:47.33 (38.96)     2:26.28 (38.95)
 70 Hayes, Patrick H       18 BOLLES SCHOOL SH  2:27.11             
                 30.85      1:07.40 (36.55)
        1:47.34 (39.94)     2:27.11 (39.77)
 71 Lau, Stuart            13 EKSC              2:29.47             
                 32.46      1:09.92 (37.46)
        1:49.30 (39.38)     2:29.47 (40.17)
 72 Merrill, Richard K     16 TEAM FLA-FG       2:31.16             
                 31.12      1:10.11 (38.99)
        1:49.92 (39.81)     2:31.16 (41.24)
 73 Carter, Ethan W        18 EAST COAST SWIM-  2:33.01             
                 32.04      1:09.21 (37.17)
        1:49.33 (40.12)     2:33.01 (43.68)
 74 Jones, Julian R        18 SPACE COAST SWIM  2:42.93             
                 30.50      1:06.79 (36.29)
        1:51.05 (44.26)     2:42.93 (51.88)
 -- Messuri, Michael A     16 SWIM FLORIDA-FL       DQ              
                 30.14      1:04.32 (34.18)
        1:39.85 (35.53)          DQ (34.91)
 -- Spence, Aaron C        15 SWIM FLORIDA-FL       DQ              
                 32.26      1:09.52 (37.26)
        1:46.50 (36.98)          DQ (39.78)
 -- Morgan, David J        18 PALM HARBOR YMCA     DFS              
 -- Jenkins, Preston R     17 BOLLES SCHOOL SH                      
 -- Lim, Anderson C        16 BOLLES SCHOOL SH                      
 -- Labonte, Kevin         15 EKSC                  NS              
 -- Dinapoli, Vincent E    18 YMCA OF CENTRAL-      NS              
 -- Kloosterman, Tomas     16 PERFORMANCE AQUA      NS              
 -- Koser, Troy M          17 WEST FLORIDA LIG      NS              
 -- Zekthi, Evin           15 ROCKWAY SWIMMING      NS              
 -- Mitchell, Max A        19 UN-FL-FL              NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 29  Women 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Weir, Amanda J         26 SA-GA               57.05      55.27  
                 26.92        55.27 (28.35)
  2 Casey, Kendal A        17 DAYTONA BEACH SW    58.36      57.48  
                 27.70        57.48 (29.78)
  3 Hess, Madeline M       15 BRANDON SPORTS &    58.90      57.79  
                 27.87        57.79 (29.92)
  4 Khalfallah, Zeineb     18 UN-FL-FL            58.45      58.23  
                 28.60        58.23 (29.63)
  5 Driscoll, Lauren N     18 UNA SFTL-FG         58.85      58.49  
                 28.76        58.49 (29.73)
  6 Barnard, Delaney P     16 AREA TALLAHASSEE    58.49      58.70  
                 28.90        58.70 (29.80)
  7 Derr, Kayla N          21 UNA GPA-FG          58.71      58.72  
                 28.66        58.72 (30.06)
  8 Bruens, Harper M       17 TEAM FLA-FG         57.95      58.98  
                 28.00        58.98 (30.98)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Schulhofer, Alina K    17 UNA SFTL-FG         59.02      58.16  
                 28.12        58.16 (30.04)
 10 Ponson, Allyson R      16 UNA DANA-FG         59.21      58.30  
                 28.27        58.30 (30.03)
 11 Stanfield, Stacey L    18 UNA JCLA-FL         59.10      58.70  
                 28.15        58.70 (30.55)
 12 Schmidt, Kasey M       14 BOLLES SCHOOL SH    59.12      58.91  
                 28.45        58.91 (30.46)
 13 Katcher, Olivia E      16 UNA SFTL-FG         59.75      59.54  
                 29.06        59.54 (30.48)
 14 Hammond, Brittany H    16 PINE CREST SWIMM  1:00.08    1:00.04  
                 29.16      1:00.04 (30.88)
 15 Trematerra, Lindsey V  15 GATOR SWIM CLUB-    59.99    1:00.12  
                 28.85      1:00.12 (31.27)
 16 Galletti, Catherine A  17 TRINITY PREP AQU    59.18    1:10.85  
                 26.39      1:10.85 (44.46)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Soapes, Chandler G     17 BOLLES SCHOOL SH  1:00.16      58.79  
                 28.42        58.79 (30.37)
 18 Spinazzola, Bianca L   17 BLUEFISH SWIM CL  1:00.40      59.29  
                 29.11        59.29 (30.18)
 19 Randolph, Jessica A    17 PLANTATION SWIM-  1:00.41      59.77  
                 29.31        59.77 (30.46)
 20 Murray, Aubrey D       17 MARTIN COUNTY AQ  1:00.94    1:00.34  
                 29.12      1:00.34 (31.22)
 21 Burns, Virginia B      15 WEYMOUTH CLUB WA  1:01.19    1:00.55  
                 29.07      1:00.55 (31.48)
 22 Aubley, Brittany G     15 BOLLES SCHOOL SH  1:00.39    1:00.61  
                 29.00      1:00.61 (31.61)
 23 Ruth, Brenna J         16 SAINT ANDREW''S S  1:00.66    1:01.22  
                 29.01      1:01.22 (32.21)
 24 Fraiman, Sivan         16 PLANTATION SWIM-  1:01.17    1:01.54  
                 29.68      1:01.54 (31.86)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Harmeling, Kierstyn S  15 BOLLES SCHOOL SH  1:01.26    1:00.79  
                 29.20      1:00.79 (31.59)
 26 Haila, Meghan A        15 BOLLES SCHOOL SH  1:01.48    1:00.83  
                 29.35      1:00.83 (31.48)
 27 Reidemeister, Marisa   15 BLUEFISH SWIM CL  1:01.56    1:01.22  
                 29.66      1:01.22 (31.56)
 28 Pigliacampi, Marlena   15 ORMOND HOLLY HIL  1:01.51    1:01.27  
                 29.76      1:01.27 (31.51)
 29 Fiorenzi, Philomena J  16 UNA DANA-FG       1:01.79    1:01.37  
                 29.87      1:01.37 (31.50)
 30 Bunkin, Hannah C       17 MAKOS AQUATICS C  1:01.61    1:01.47  
                 29.19      1:01.47 (32.28)
 31 Redding, Grace C       14 UNATTACHED-FL     1:01.66    1:01.86  
                 30.10      1:01.86 (31.76)
 32 Hohne, Margaret L      15 UNATTACHED-FL     1:01.97    1:01.96  
                 30.21      1:01.96 (31.75)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 16 Dawson, Kendall K      14 FAST LANE AQUATI  1:00.00             
                 29.04      1:00.00 (30.96)
 19 Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL          1:00.31             
                 28.97      1:00.31 (31.34)
 20 Popova, Valeriia       19 UNA GPA-FG        1:00.33             
                 28.59      1:00.33 (31.74)
 23 Nava, Caroline K       14 PINE CREST SWIMM  1:00.41             
                 28.87      1:00.41 (31.54)
 27 Chaney, Kaelah H       17 PINE CREST SWIMM  1:01.12             
                 29.41      1:01.12 (31.71)
 31 Worrell, Natsuko A     17 BLUE DOLFINS-FL   1:01.37             
                 29.74      1:01.37 (31.63)
 36 Wolfe, Megan E         20 HIGHLANDS HURRIC  1:01.65             
                 29.20      1:01.65 (32.45)
 38 Carter, Olivia C       18 DAYTONA BEACH SW  1:01.71             
                 29.20      1:01.71 (32.51)
 39 Conway, Jessica M      14 SAINT ANDREW''S S  1:01.76             
                 29.79      1:01.76 (31.97)
 40 Kaisrlik, Morgan L     15 FAST LANE AQUATI  1:01.78             
                 29.59      1:01.78 (32.19)
 42 McGovern, Courtney M   16 TREASURE COAST S  1:01.81             
                 29.82      1:01.81 (31.99)
 43 Williams, Kahra C      14 GATOR SWIM CLUB-  1:01.97             
                 30.04      1:01.97 (31.93)
 45 Vandenberg, Daniella   15 DAVIE NADADORES-  1:02.00             
                 30.07      1:02.00 (31.93)
 46 Betancourt, Lauren E   15 BLUE DOLFINS-FL   1:02.01             
                 29.65      1:02.01 (32.36)
 47 Goodson, Kristen D     17 SWIM FLORIDA-FL   1:02.08             
                 29.81      1:02.08 (32.27)
 48 Balthazar, Zoie A      16 DAVIE NADADORES-  1:02.17             
                 29.98      1:02.17 (32.19)
 49 Leter, Evita           16 METRO AQUATIC CL  1:02.29             
                 30.19      1:02.29 (32.10)
 50 Kenney, Katherine M    18 WEYMOUTH CLUB WA  1:02.31             
                 30.03      1:02.31 (32.28)
 50 Ingram, Fabiana J      15 LAKE LYTAL LIGHT  1:02.31             
                 30.06      1:02.31 (32.25)
 52 Oliva, Sophia M        16 PLANTATION SWIM-  1:02.33             
                 30.36      1:02.33 (31.97)
 53 Moser, Allison N       16 PLANTATION SWIM-  1:02.40             
                 30.28      1:02.40 (32.12)
 54 Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM  1:02.48             
                 29.32      1:02.48 (33.16)
 54 Delisle, Alexis L      15 SOUTHWEST STARS-  1:02.48             
                 30.19      1:02.48 (32.29)
 56 Langford, Olivia G     18 SWIM FLORIDA-FL   1:02.49             
                 30.70      1:02.49 (31.79)
 56 Pettinger, Julianna M  15 LOGGERHEAD-FL     1:02.49             
                 30.18      1:02.49 (32.31)
 58 Gurley, Jamie L        15 TEAM FLA-FG       1:02.52             
                 29.97      1:02.52 (32.55)
 58 Diamond, Jenna         16 PLANTATION SWIM-  1:02.52             
                 30.15      1:02.52 (32.37)
 60 Tipton, Amanda L       15 UNA SFTL-FG       1:02.55             
                 30.38      1:02.55 (32.17)
 60 Zeiger, Rebecca L      12 BLUEFISH SWIM CL  1:02.55             
                 29.83      1:02.55 (32.72)
 62 Freeman, Sarah J       15 PALM HARBOR YMCA  1:02.60             
                 29.99      1:02.60 (32.61)
 63 Kovac, Megan E         15 PALM HARBOR YMCA  1:02.62             
                 30.02      1:02.62 (32.60)
 64 Kraus, Alena I         12 MAKOS AQUATICS C  1:02.65             
                 30.57      1:02.65 (32.08)
 65 Cordery, Haley N       14 BLUEFISH SWIM CL  1:02.66             
                 30.08      1:02.66 (32.58)
 66 Jordan, Sorca M        16 TREASURE COAST S  1:02.84             
                 29.67      1:02.84 (33.17)
 67 Pansare, Jyotsna R     17 DAVIE NADADORES-  1:02.92             
                 30.45      1:02.92 (32.47)
 68 Carey, Skye A          15 SPACE COAST SWIM  1:03.00             
                 30.25      1:03.00 (32.75)
 69 Harper, Lauren N       15 BRANDON SPORTS &  1:03.02             
                 29.33      1:03.02 (33.69)
 70 Lee, Carolyn           16 LAKE LYTAL LIGHT  1:03.03             
                 30.12      1:03.03 (32.91)
 71 Gonzalez, Alejandra D  17 METRO AQUATIC CL  1:03.14             
                 30.78      1:03.14 (32.36)
 72 Manrique, Camila       14 HERITAGE AQUATIC  1:03.20             
                 30.35      1:03.20 (32.85)
 73 Anabtawi, Tatianna N   14 CLEARWATER AQUAT  1:03.38             
                 30.54      1:03.38 (32.84)
 74 Abad, Meagan M         15 PLANTATION SWIM-  1:03.39             
                 31.18      1:03.39 (32.21)
 75 Martin, Monona T       12 MAKOS AQUATICS C  1:03.42             
                 30.58      1:03.42 (32.84)
 76 Bassett, Christie L    13 MAKOS AQUATICS C  1:03.51             
                 30.47      1:03.51 (33.04)
 77 Reuter, Megan B        15 BLUE DOLFINS-FL   1:03.52             
                 30.22      1:03.52 (33.30)
 78 Moring, Hannah E       14 LOGGERHEAD-FL     1:03.53             
                 30.89      1:03.53 (32.64)
 79 Cooper, Madison D      16 FALFINS SWIMMING  1:03.54             
                 30.56      1:03.54 (32.98)
 80 Callanan, Caitlin M    18 BLUEFISH SWIM CL  1:03.59             
                 30.41      1:03.59 (33.18)
 81 Spilman, Emma R        15 SAINT PETERSBURG  1:03.60             
                 30.57      1:03.60 (33.03)
 82 Miller, Chelsea L      16 WEST FLORIDA LIG  1:03.67             
                 30.56      1:03.67 (33.11)
 83 Sanchez, Namilla S     14 ATLANTIS SWIMMIN  1:03.74             
                 31.21      1:03.74 (32.53)
 84 Camp, Alecia J         15 BLUE DOLFINS-FL   1:03.77             
                 30.19      1:03.77 (33.58)
 85 Gil, Gabriela M        17 YMCA OF CENTRAL-  1:03.81             
                 30.75      1:03.81 (33.06)
 85 Suarez, Lauren A       17 LAKE LYTAL LIGHT  1:03.81             
                 30.31      1:03.81 (33.50)
 87 German, Omaira A       15 BLUE MARLINS OF-  1:03.85             
                 29.92      1:03.85 (33.93)
 88 Suarez, Julie A        15 LAKE LYTAL LIGHT  1:03.91             
                 30.78      1:03.91 (33.13)
 88 Veray, Natalia A       15 LOGGERHEAD-FL     1:03.91             
                 30.73      1:03.91 (33.18)
 90 Volland, Kelsea C      15 FLORIDA KEYS SWI  1:03.97             
                 30.38      1:03.97 (33.59)
 91 Rice, Andrea M         17 FALFINS SWIMMING  1:04.00             
                 30.54      1:04.00 (33.46)
 92 Pisani, Jenna M        12 LAKE LYTAL LIGHT  1:04.01             
                 30.91      1:04.01 (33.10)
 92 Hornedo, Zuleimarie    20 UNA DANA-FG       1:04.01             
                 31.05      1:04.01 (32.96)
 94 Kennedy, Shannon A     15 BLUE DOLFINS-FL   1:04.05             
                 30.78      1:04.05 (33.27)
 95 Gallastegui, Angelina  16 BRANDON SPORTS &  1:04.09             
                 31.00      1:04.09 (33.09)
 95 Berry, Kelsi A         13 GREATER TOLEDO A  1:04.09             
                 31.07      1:04.09 (33.02)
 97 Buckley, Kelsey R      18 PALM HARBOR YMCA  1:04.18             
                 29.97      1:04.18 (34.21)
 98 Bouthillier, Chantal   18 HERITAGE AQUATIC  1:04.20             
                 30.81      1:04.20 (33.39)
 99 Harris, McKenna S      16 DAYTONA BEACH SW  1:04.25             
                 30.38      1:04.25 (33.87)
 99 Adams, Chloe J         15 PLANTATION SWIM-  1:04.25             
                 30.66      1:04.25 (33.59)
101 Kubel, Ashley F        13 TYS-FL            1:04.30             
                 30.97      1:04.30 (33.33)
102 Zislin, Jennifer M     16 TEAM FLA-FG       1:04.31             
                 30.81      1:04.31 (33.50)
103 Henninger, Julie R     14 FALFINS SWIMMING  1:04.34             
                 31.27      1:04.34 (33.07)
104 Klier, Julia R         14 WEYMOUTH CLUB WA  1:04.37             
                 30.99      1:04.37 (33.38)
105 Johnson, Whitney       15 METRO AQUATIC CL  1:04.40             
                 30.50      1:04.40 (33.90)
106 McLaughlin, Shannon M  14 BLUEFISH SWIM CL  1:04.41             
                 30.72      1:04.41 (33.69)
107 Klotzbach, Kylie N     16 DAYTONA BEACH SW  1:04.43             
                 30.73      1:04.43 (33.70)
108 Holmgren, Linnea E     12 SOUTHWEST STARS-  1:04.44             
                 31.06      1:04.44 (33.38)
108 Harris, Madison G      17 CENTRAL FLORIDA-  1:04.44             
                 31.49      1:04.44 (32.95)
110 Corley, Julia E        17 LAKE LYTAL LIGHT  1:04.57             
                 30.74      1:04.57 (33.83)
111 Verita, Carlotta       13 TEAM FLA-FG       1:04.69             
                 30.89      1:04.69 (33.80)
112 Antonini, Isabella A   15 TEAM FLA-FG       1:04.77             
                 30.65      1:04.77 (34.12)
113 Zambito, Maria R       17 TYS-FL            1:04.79             
                 31.12      1:04.79 (33.67)
114 Romero, Aura I         18 YMCA OF CENTRAL-  1:04.80             
                 31.04      1:04.80 (33.76)
115 Murphy, Bernadette D   17 SPACE COAST SWIM  1:04.88             
                 31.12      1:04.88 (33.76)
116 Kelley, Bridget T      14 SOUTHWEST STARS-  1:04.92             
                 31.60      1:04.92 (33.32)
117 Hudson, Madison M      16 LAKE LYTAL LIGHT  1:04.94             
                 30.96      1:04.94 (33.98)
118 Garayeva, Louiza R     15 BRANDON SPORTS &  1:04.96             
                 30.87      1:04.96 (34.09)
119 Cunio, Rachel J        16 TITUSVILLE SWIM-  1:04.99             
                 31.54      1:04.99 (33.45)
120 Pacitti, Alexandra L   14 HERITAGE AQUATIC  1:05.07             
                 30.91      1:05.07 (34.16)
121 Randle, Meghan A       16 TYS-FL            1:05.10             
                 31.27      1:05.10 (33.83)
122 Ryder, Elizabeth       16 WESTMINSTER ACAD  1:05.11             
                 30.79      1:05.11 (34.32)
123 Passilla, Sarah L      13 SOUTHWEST STARS-  1:05.16             
                 32.08      1:05.16 (33.08)
124 Lynch, Grace E         15 CENTRAL FLORIDA-  1:05.24             
                 32.02      1:05.24 (33.22)
125 Cabral, Luana M        21 UNA SOFL-FG       1:05.25             
                 31.25      1:05.25 (34.00)
126 Jordan, Orla G         14 TREASURE COAST S  1:05.27             
                 31.81      1:05.27 (33.46)
127 Briant, Phoebe J       17 MAKOS AQUATICS C  1:05.40             
                 31.15      1:05.40 (34.25)
128 DeRogatis, Rebecca S   17 UNA SFTL-FG       1:05.41             
                 30.32      1:05.41 (35.09)
129 Caufield, Samantha M   17 UNA LLL-FG        1:05.44             
                 31.83      1:05.44 (33.61)
130 Gomez, Daniela         16 PERFORMANCE AQUA  1:05.48             
                 30.77      1:05.48 (34.71)
131 Spangenberg, Gabriell  16 BLUE DOLFINS-FL   1:05.51             
                 31.50      1:05.51 (34.01)
132 Davis, Katherine       16 KISSIMMEE SWIM A  1:05.52             
                 31.63      1:05.52 (33.89)
133 Floyd, Devin E         15 LOGGERHEAD-FL     1:05.58             
                 31.03      1:05.58 (34.55)
134 Bauer, Cydnie R        15 PALM HARBOR YMCA  1:05.71             
                 31.49      1:05.71 (34.22)
135 Kliewer, Emily E       14 YMCA OF CENTRAL-  1:05.76             
                 31.22      1:05.76 (34.54)
136 Johnson, Caitlyn A     16 UNA JCLA-FL       1:05.80             
                 31.24      1:05.80 (34.56)
137 Zientarski, Katherine  16 TEAM FLA-FG       1:05.81             
                 31.96      1:05.81 (33.85)
138 Derr, Kelly L          17 DAYTONA BEACH SW  1:05.84             
                 31.20      1:05.84 (34.64)
139 Snyder, Carli R        16 FALFINS SWIMMING  1:05.99             
                 31.11      1:05.99 (34.88)
140 Hudson, Camryn C       12 LAKE LYTAL LIGHT  1:06.01             
                 32.22      1:06.01 (33.79)
141 Spinazzola, Angelica   17 BLUEFISH SWIM CL  1:06.02             
                 31.86      1:06.02 (34.16)
142 Lanam, Rachel N        17 TREASURE COAST S  1:06.05             
                 32.18      1:06.05 (33.87)
143 Schilke, Samantha M    17 BLUE DOLFINS-FL   1:06.13             
                 31.54      1:06.13 (34.59)
144 Tyson, Natalia R       16 WAHOO''S OF WELLI  1:06.15             
                 31.30      1:06.15 (34.85)
145 Placencia, Isabella A  12 SOUTHWEST STARS-  1:06.19             
                 32.88      1:06.19 (33.31)
146 Renfrum, Brienne A     14 METRO AQUATIC CL  1:06.35             
                 31.26      1:06.35 (35.09)
146 Ptak, Wiktoria         14 LAKE LYTAL LIGHT  1:06.35             
                 31.31      1:06.35 (35.04)
148 Black, Alexandria N    17 YMCA OF CENTRAL-  1:06.38             
                 31.69      1:06.38 (34.69)
149 Burk, Alexis T         16 DAYTONA BEACH SW  1:06.53             
                 31.87      1:06.53 (34.66)
150 Perrotti, Morgan E     15 PALM HARBOR YMCA  1:06.58             
                 31.56      1:06.58 (35.02)
151 Pituch, Heather B      16 SPACE COAST SWIM  1:06.64             
                 32.14      1:06.64 (34.50)
152 Ling, Rachel C         16 SOUTH FLORIDA AQ  1:06.71             
                 31.67      1:06.71 (35.04)
153 Bedley, Laryssa M      14 DAVIE NADADORES-  1:06.77             
                 32.52      1:06.77 (34.25)
154 Pierce, Simone         16 WAHOO''S OF WELLI  1:06.83             
                 31.81      1:06.83 (35.02)
155 Payamps, Natasha       16 UNA DANA-FG       1:06.87             
                 31.56      1:06.87 (35.31)
156 Reyes, Dashley B       16 ROCKWAY SWIMMING  1:06.96             
                 31.46      1:06.96 (35.50)
157 Massey, Sarah K        13 TYS-FL            1:06.98             
                 32.10      1:06.98 (34.88)
158 Heinzel, Abigail N     15 BOLLES SCHOOL SH  1:06.99             
                 32.06      1:06.99 (34.93)
159 Gomes, Krista M        16 PLANTATION SWIM-  1:07.00             
                 32.22      1:07.00 (34.78)
160 Costan, Jessica D      16 WAHOO''S OF WELLI  1:07.02             
                 31.90      1:07.02 (35.12)
161 Mamola, Tatiana G      18 LAKE LYTAL LIGHT  1:07.07             
                 32.30      1:07.07 (34.77)
162 Littlejohn, Berklee B  17 DAYTONA BEACH SW  1:07.10             
                 32.35      1:07.10 (34.75)
163 Thielbar, Jordan A     14 PALM HARBOR YMCA  1:07.17             
                 31.98      1:07.17 (35.19)
164 Sands, Evy L           16 DAVIE NADADORES-  1:07.37             
                 32.18      1:07.37 (35.19)
165 Suarez, Kristen N      14 LAKE LYTAL LIGHT  1:07.42             
                 32.66      1:07.42 (34.76)
166 Gerena, Chloe A        14 PLANTATION SWIM-  1:07.51             
                 31.87      1:07.51 (35.64)
167 McDonald, Janelle R    18 WEYMOUTH CLUB WA  1:07.61             
                 32.53      1:07.61 (35.08)
168 Keith, Mckenna F       15 SAINT ANDREW''S S  1:07.99             
                 32.23      1:07.99 (35.76)
169 Shirley, Taylor A      14 PALM HARBOR YMCA  1:08.28             
                 32.34      1:08.28 (35.94)
170 Tyson, Dominque A      14 WAHOO''S OF WELLI  1:08.36             
                 31.73      1:08.36 (36.63)
171 Hansen, Lindsey M      17 LOGGERHEAD-FL     1:09.76             
                 33.49      1:09.76 (36.27)
172 Lucas, Spencer H       14 YMCA OF CENTRAL-  1:10.26             
                 34.08      1:10.26 (36.18)
173 Zamora, Suanny A       16 KISSIMMEE SWIM A  1:10.32             
                 33.74      1:10.32 (36.58)
174 Sanchez, Carlota       16 TEAM FLA-FG       1:10.41             
                 32.87      1:10.41 (37.54)
 -- Turek, Michelle E      15 CLEARWATER AQUAT      DQ              
                 28.70           DQ (31.05)
 -- Lacoste, Juliette R    15 BLUEFISH SWIM CL      DQ              
                 30.86           DQ (33.56)
 -- Aponte, Maria M        16 UNA SFTL-FG           DQ              
 -- Alcaide, Jessie E      27 SOUTH FLORIDA AQ     DFS              
 -- Chan, Chelsea          16 EKSC                 DFS              
 -- Selts, Brittany D      22 MIAMI SWIMMING-F      NS              
 -- Creech, Amy E          16 YMCA OF CENTRAL-      NS              
 -- Van Buskirk, Victoria  12 BLUE DOLFINS-FL       NS              
 -- Willis, Cheyenne L     14 FAST LANE AQUATI      NS              
 -- Clarke, Madeline M     16 WEST FLORIDA LIG      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 30  Men 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Fraser, Brett M        22 GATOR SWIM CLUB-    51.73      50.26  
                 24.28        50.26 (25.98)
  2 Fraser, Shaune D       23 GATOR SWIM CLUB-    50.70      50.41  
                 24.49        50.41 (25.92)
  3 Lochte, Ryan S         27 DAYTONA BEACH SW    51.31      50.56  
                 24.59        50.56 (25.97)
  4 Dwyer, Conor J         23 UNA GSC-FL          51.20      50.70  
                 24.62        50.70 (26.08)
  5 Tandy, Bradley E       20 UN-FL-FL            50.71      50.82  
                 24.78        50.82 (26.04)
  6 Weir, Caleb I          20 UN-FL-FL            51.45      51.82  
                 25.07        51.82 (26.75)
  7 Condorelli, Santo Y    17 BOLLES SCHOOL SH    51.42      51.94  
                 24.57        51.94 (27.37)
  8 Machado, Ricardo       22 BOLLES SCHOOL SH    51.89      52.20  
                 24.62        52.20 (27.58)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Macedo, Marcos Antoni  21 UNA DANA-FG         52.19      51.19  
                 24.52        51.19 (26.67)
 10 Romany, Joshua D       16 UNA DANA-FG         51.92      51.73  
                 25.21        51.73 (26.52)
 11 Robiison, Douglas S    23 NSS-NC              51.91      51.93  
                 24.99        51.93 (26.94)
 12 Cormier, Kyle J        25 TRINITY PREP AQU    52.35      52.00  
                 25.23        52.00 (26.77)
 13 Wagner, Glenn T        22 UNATTACHED-FG       52.57      52.11  
                 25.20        52.11 (26.91)
 14 Van Isschot, Carlos B  24 BOLLES SCHOOL SH    52.47      52.50  
                 25.14        52.50 (27.36)
 15 D''Alessandro, Teo A    17 BOLLES SCHOOL SH    52.14      52.68  
                 25.22        52.68 (27.46)
 16 Coombs, Jason S        17 BLUE DOLFINS-FL     52.30      54.04  
                 26.35        54.04 (27.69)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Carter, Dylan J        16 UNA DANA-FG         52.61      52.00  
                 25.07        52.00 (26.93)
 18 Dressel, Caeleb R      15 BOLLES SCHOOL SH    52.65      52.10  
                 24.83        52.10 (27.27)
 19 Kaisrlik, Justin E     18 FAST LANE AQUATI    53.28      52.46  
                 25.72        52.46 (26.74)
 20 Goossen, Emiro D       17 BOLLES SCHOOL SH    53.28      52.99  
                 25.48        52.99 (27.51)
 21 Le Grand, Jemal E      17 DAVIE NADADORES-    53.09      53.17  
                 25.46        53.17 (27.71)
 22 Gustafson, Aaron J     17 BLUEFISH SWIM CL    53.95      53.94  
                 26.41        53.94 (27.53)
 23 Rocca, Tyler W         17 GATOR SWIM CLUB-    54.33      54.73  
                 26.16        54.73 (28.57)
 24 Poti, Quinn A          16 BLUE DOLFINS-FL     54.46      55.33  
                 26.93        55.33 (28.40)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Saunders, Austin B     18 WESTMINSTER ACAD    54.55      53.69  
                 25.48        53.69 (28.21)
 26 Kohner, Gage S         15 SAINT ANDREW''S S    54.52      54.24  
                 25.90        54.24 (28.34)
 27 Steiner, Joao P        17 BOLLES SCHOOL SH    54.51      54.73  
                 25.65        54.73 (29.08)
 28 Friederici, Niklas J   17 PINE CREST SWIMM    54.90      54.79  
                 26.30        54.79 (28.49)
 29 Tapia, Frank E         18 CLEARWATER AQUAT    54.93      54.87  
                 26.72        54.87 (28.15)
 30 Ralston-Crandall, Ril  17 AREA TALLAHASSEE    55.00      55.77  
                 26.88        55.77 (28.89)
 31 Holland, Descartes A   16 DAVIE NADADORES-    55.07      56.72  
                 27.22        56.72 (29.50)
 -- Bing, Erik R           20 DAYTONA BEACH SW    55.24     X54.93  
                 26.58        54.93 (28.35)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 15 Babaev, Pavel A        28 SWIM FLORIDA-FL     52.36             
                 24.15        52.36 (28.21)
 18 Hamilton, Colin J      19 UNIVERSITY OF FL    52.59             
                 25.74        52.59 (26.85)
 21 Rousseau, Sebastien D  21 UNA GSC-FL          52.85             
                 25.54        52.85 (27.31)
 22 Martinez, Raul E       23 DAVIE NADADORES-    52.99             
                 25.49        52.99 (27.50)
 23 Flores, Luis A         18 UN-FL-FL            53.04             
                 25.18        53.04 (27.86)
 24 Hayes, Robert H        23 UNA BSS-FL          53.08             
                 25.11        53.08 (27.97)
 26 Forbes, Alexander K    24 CENTRAL FLORIDA-    53.10             
                 25.43        53.10 (27.67)
 27 Marin, Jesus L         19 DAVIE NADADORES-    53.21             
                 25.42        53.21 (27.79)
 28 Homer, Christian-Paul  19 UNIVERSITY OF FL    53.22             
                 25.13        53.22 (28.09)
 29 Ringquist, Austin P    19 UNIVERSITY OF FL    53.23             
                 25.75        53.23 (27.48)
 32 Corbin, Adam C         22 UNATTACHED-FL       53.34             
                 25.25        53.34 (28.09)
 33 Hesen, Benedict E      26 UNA GSC-FL          53.40             
                 25.64        53.40 (27.76)
 34 Vanderkaay, Peter W    28 UNA GSC-FL          53.44             
                 25.88        53.44 (27.56)
 35 Heil, Scott C          19 UNIVERSITY OF FL    53.61             
                 25.52        53.61 (28.09)
 35 McRae, Ryan T          16 PALM HARBOR YMCA    53.61             
                 25.73        53.61 (27.88)
 37 Petruzzela Mejias, Al  20 DAVIE NADADORES-    53.66             
                 25.81        53.66 (27.85)
 38 Spas, Daniel G         17 HERITAGE AQUATIC    53.69             
                 25.04        53.69 (28.65)
 39 Clarke, Bryan J        20 UNA SCS-FL          53.82             
                 26.13        53.82 (27.69)
 40 Goossen, Levar M       19 UNIVERSITY OF FL    53.91             
                 25.82        53.91 (28.09)
 41 Chagas, Gustavo B      27 UNA BSS-FL          53.93             
                 26.01        53.93 (27.92)
 42 Whitehurst, Branden W  22 UNA MS-FG           53.94             
                 25.86        53.94 (28.08)
 44 Murphy, Ryan F         16 BOLLES SCHOOL SH    54.01             
                 25.78        54.01 (28.23)
 45 McCormick, Jason P     17 TEAM FLA-FG         54.15             
                 25.78        54.15 (28.37)
 46 Arruda, Louis M        28 BLUEFISH SWIM CL    54.32             
                 25.91        54.32 (28.41)
 51 Brock, Delaney J       19 PINE CREST SWIMM    54.53             
                 26.49        54.53 (28.04)
 53 Disalle, Daniel J      18 GREATER TOLEDO A    54.65             
                 26.08        54.65 (28.57)
 54 Williams, Jason H      18 PALM HARBOR YMCA    54.66             
                 25.95        54.66 (28.71)
 54 Sanders, Tristan M     16 PALM HARBOR YMCA    54.66             
                 26.87        54.66 (27.79)
 56 Adaboos, Khaid A       18 GREATER TAMPA SW    54.79             
                 25.63        54.79 (29.16)
 57 Wise, Adam J           17 CENTRAL FLORIDA-    54.84             
                 26.39        54.84 (28.45)
 59 Olano, Juan S          16 ROCKWAY SWIMMING    54.91             
                 26.42        54.91 (28.49)
 63 Warrington, Avery M    18 STONE CRABS SWIM    55.18             
                 25.94        55.18 (29.24)
 64 Dolan, Devin M         19 CENTRAL FLORIDA-    55.24             
                 26.88        55.24 (28.36)
 66 Hiss, Griffith R       18 WEYMOUTH CLUB WA    55.25             
                 26.91        55.25 (28.34)
 67 Lupoli, Franco A       17 DAVIE NADADORES-    55.28             
                 26.30        55.28 (28.98)
 68 Koehler, John K        25 UNA GSC-FL          55.30             
                 26.52        55.30 (28.78)
 69 Farese, John G         16 SAINT PETERSBURG    55.33             
                 26.47        55.33 (28.86)
 70 Brito, Lucas           17 UNA DANA-FG         55.39             
                 26.76        55.39 (28.63)
 71 Rivera, Johnny Silves  17 DAYTONA BEACH SW    55.45             
                 26.25        55.45 (29.20)
 72 Zimmerman, Matthew L   18 GREATER TOLEDO A    55.46             
                 26.26        55.46 (29.20)
 72 Parra, Francisco J     17 DAVIE NADADORES-    55.46             
                 26.82        55.46 (28.64)
 74 Alderson, Jack A       18 UNA BSS-FL          55.50             
                 26.66        55.50 (28.84)
 75 Lueck, Tyler J         17 WEYMOUTH CLUB WA    55.55             
                 26.93        55.55 (28.62)
 76 Johnson, Brendan M     17 UNA JCLA-FL         55.58             
                 26.41        55.58 (29.17)
 77 Wright, Owen S         15 BLUEFISH SWIM CL    55.60             
                 26.74        55.60 (28.86)
 78 Parker, Jeremy W       18 GREATER TAMPA SW    55.66             
                 26.25        55.66 (29.41)
 79 Lilley, Alexander J    17 DAVIE NADADORES-    55.69             
                 26.82        55.69 (28.87)
 79 Betschart, Marcel      18 PINE CREST SWIMM    55.69             
                 26.48        55.69 (29.21)
 81 Gebauer, Benjamin A    18 FAST LANE AQUATI    55.72             
                 26.88        55.72 (28.84)
 82 Macdonald, Daniel J    17 GREATER TOLEDO A    55.73             
                 27.37        55.73 (28.36)
 83 Pisani, William J      14 LAKE LYTAL LIGHT    55.78             
                 26.55        55.78 (29.23)
 84 Kennedy, Robert J      22 SWIM FLORIDA-FL     55.80             
                 26.45        55.80 (29.35)
 85 Rutkin, Lance J        17 UNA SFTL-FG         55.86             
                 26.85        55.86 (29.01)
 86 Hensley, Thaxter C     18 BLUE DOLFINS-FL     55.90             
                 26.63        55.90 (29.27)
 87 Denswil, Wayne         15 METRO AQUATIC CL    55.95             
                 27.24        55.95 (28.71)
 88 Szerdi, Johnny H       18 LAKE LYTAL LIGHT    55.97             
                 26.35        55.97 (29.62)
 88 Santiesteban, Luis J   16 UNATTACHED-FG       55.97             
                 26.83        55.97 (29.14)
 90 Vanhuyssteen, Shaun D  16 PALM HARBOR YMCA    56.00             
                 27.55        56.00 (28.45)
 91 Guy, Cameron R         16 GATOR SWIM CLUB-    56.06             
                 26.56        56.06 (29.50)
 92 Forsythe, Vaughn C     22 DAVIE NADADORES-    56.11             
                 26.53        56.11 (29.58)
 93 Walsh, Cory C          16 UNA STAR-FL         56.19             
                 26.78        56.19 (29.41)
 94 Diaz, Antonio          17 HIALEAH SWIM CLU    56.21             
                 27.27        56.21 (28.94)
 95 Walter, Ryan M         17 PINE CREST SWIMM    56.26             
                 26.94        56.26 (29.32)
 96 Wojcik, Andrew C       15 TREASURE COAST S    56.31             
                 27.10        56.31 (29.21)
 97 Goerzen, Alexander     17 BOLLES SCHOOL SH    56.32             
                 27.13        56.32 (29.19)
 97 Van Vliet, Austin M    17 TYS-FL              56.32             
                 26.94        56.32 (29.38)
 99 O''Gorman, Robert       17 PERFORMANCE AQUA    56.42             
                 27.05        56.42 (29.37)
100 Demarco, David A       18 SOUTHWEST STARS-    56.43             
                 27.28        56.43 (29.15)
101 Castano, Robert M      17 METRO AQUATIC CL    56.48             
                 27.44        56.48 (29.04)
102 Wathen, Alec F         18 PLANTATION SWIM-    56.53             
                 27.06        56.53 (29.47)
103 Sims, J.R.             17 TEAM FLA-FG         56.59             
                 27.33        56.59 (29.26)
104 Van Zee, Nicholas J    16 TEAM FLA-FG         56.60             
                 27.14        56.60 (29.46)
105 Bungert, Max J         16 GATOR SWIM CLUB-    56.64             
                 26.96        56.64 (29.68)
106 Pace, Arthur T         17 BOLLES SCHOOL SH    56.67             
                 26.82        56.67 (29.85)
107 Marmolejo, Pablo       27 BOLLES SCHOOL SH    56.71             
                 26.55        56.71 (30.16)
108 Zekthi, Evin           15 ROCKWAY SWIMMING    56.73             
                 27.39        56.73 (29.34)
109 Adan, Bradley          16 ROCKWAY SWIMMING    56.81             
                 27.63        56.81 (29.18)
110 Pinon, Julien          13 SOUTH FLORIDA AQ    56.82             
                 27.33        56.82 (29.49)
111 Bricio, Felipe S       16 UNA SFTL-FG         56.83             
                 27.67        56.83 (29.16)
112 Apple, Ian D           17 BOLLES SCHOOL SH    56.84             
                 26.96        56.84 (29.88)
113 Rodriguez, Cheyenne    17 UNA SFTL-FG         57.03             
                 27.24        57.03 (29.79)
114 Hensley, Noah L        15 BLUE DOLFINS-FL     57.10             
                 27.08        57.10 (30.02)
115 Krastev, Georgi D      17 SAINT PETERSBURG    57.13             
                 27.36        57.13 (29.77)
116 El-Gidi, Sofyan F      20 DAVIE NADADORES-    57.16             
                 26.79        57.16 (30.37)
117 Barragan, Manuel       16 PALM HARBOR YMCA    57.26             
                 27.31        57.26 (29.95)
118 Spiric, Stefan         15 WEST FLORIDA LIG    57.28             
                 27.32        57.28 (29.96)
119 Rahrig, Michael T      14 LAKE LYTAL LIGHT    57.30             
                 27.11        57.30 (30.19)
120 Schilke, Michael R     16 BLUE DOLFINS-FL     57.32             
                 27.50        57.32 (29.82)
121 Thibideau, Reynold J   17 TITUSVILLE SWIM-    57.36             
                 27.32        57.36 (30.04)
122 Brown, Xavier A        17 SOUTH FLORIDA AQ    57.39             
                 27.05        57.39 (30.34)
123 Boscaino, Federico     16 UNA PYP-FL          57.41             
                 27.37        57.41 (30.04)
124 Howerton, Clayton H    15 BOLLES SCHOOL SH    57.47             
                 27.63        57.47 (29.84)
125 Winfree, Matthew R     18 CENTRAL FLORIDA-    57.52             
                 27.92        57.52 (29.60)
126 Parada, Ivan R         17 SOUTH FLORIDA AQ    57.55             
                 27.53        57.55 (30.02)
126 Szakovits, Daniel J    18 SPACE COAST SWIM    57.55             
                 27.34        57.55 (30.21)
126 Lim, Anderson C        16 BOLLES SCHOOL SH    57.55             
                 27.28        57.55 (30.27)
129 Kuzjomkin, Anton       16 DAVIE NADADORES-    57.58             
                 28.15        57.58 (29.43)
130 Pettinger, Will A      16 LOGGERHEAD-FL       57.59             
                 27.66        57.59 (29.93)
131 Auer, Jackson S        15 BLUE DOLFINS-FL     57.72             
                 27.64        57.72 (30.08)
131 Behnam, Alexander A    16 PINE CREST SWIMM    57.72             
                 27.72        57.72 (30.00)
133 Hartley, Daniel J      17 MARTIN COUNTY AQ    57.80             
                 27.63        57.80 (30.17)
134 Mogg, Michael J        16 SOUTHWEST STARS-    57.84             
                 27.24        57.84 (30.60)
135 Pineiro, Christian J   15 BOLLES SCHOOL SH    57.85             
                 27.99        57.85 (29.86)
136 Smith, Austin J        18 FALFINS SWIMMING    57.86             
                 27.41        57.86 (30.45)
136 Ifill, Kaison O        16 BLUEFISH SWIM CL    57.86             
                 28.87        57.86 (28.99)
138 Vergona, Steven G      16 TEAM FLA-FG         57.90             
                 28.19        57.90 (29.71)
139 Spurrell, Samuel L     16 BLUEFISH SWIM CL    57.95             
                 27.57        57.95 (30.38)
140 Perez, Gabriel         14 DAVIE NADADORES-    57.98             
                 27.65        57.98 (30.33)
141 Heath, Tyler L         15 GREATER TAMPA SW    58.00             
                 28.12        58.00 (29.88)
142 Wisecarver, Cole C     15 TYS-FL              58.05             
                 27.93        58.05 (30.12)
143 Bach-Crosby, Eric E    16 LAKE LYTAL LIGHT    58.06             
                 27.65        58.06 (30.41)
144 Payne, Zachary M       18 UNA BSS-FL          58.11             
                 27.73        58.11 (30.38)
145 McMillan, Rashawn D    17 SOUTHSIDE ATHLET    58.21             
                 28.30        58.21 (29.91)
146 Oberndorfer, Sebastia  16 HERITAGE AQUATIC    58.22             
                 28.03        58.22 (30.19)
146 Baska, Kamil A         17 WAHOO''S OF WELLI    58.22             
                 27.83        58.22 (30.39)
148 Guarente, Marco        15 DAVIE NADADORES-    58.24             
                 28.15        58.24 (30.09)
149 Shollenbarger, Carson  17 FALFINS SWIMMING    58.28             
                 27.59        58.28 (30.69)
150 Gudmunson, Erik K      15 BLUEFISH SWIM CL    58.32             
                 27.93        58.32 (30.39)
151 Perrotti, Zachary M    18 PALM HARBOR YMCA    58.51             
                 28.14        58.51 (30.37)
152 Perez Costa, Juan A    15 ROCKWAY SWIMMING    58.53             
                 27.94        58.53 (30.59)
153 Ledford, Brandon S     15 TREASURE COAST S    58.71             
                 28.39        58.71 (30.32)
154 Menendez, Matthew D    16 AQUATIC CLUB OF-    58.82             
                 28.37        58.82 (30.45)
155 Rodriguez, Jonathan    14 BLUE MARLINS OF-    58.92             
                 27.75        58.92 (31.17)
156 Marcoux, Raphael       13 SWIM FORT LAUDER    58.95             
                 28.23        58.95 (30.72)
157 McKenna, Nicholas M    16 UNA HAT-FG          58.96             
                 28.02        58.96 (30.94)
158 Hicks, Caleb M         14 FALFINS SWIMMING    58.99             
                 28.13        58.99 (30.86)
159 Dawson, Thomas R       15 BUCKEYE SWIM CLU    59.04             
                 28.04        59.04 (31.00)
160 Pazanski, Matthew A    16 MARTIN COUNTY AQ    59.06             
                 28.12        59.06 (30.94)
161 Kuzjomkin, Aleksander  16 DAVIE NADADORES-    59.07             
                 28.26        59.07 (30.81)
161 Meisenheimer, John     16 YMCA OF CENTRAL-    59.07             
                 28.35        59.07 (30.72)
163 Yin, Anthony J         16 BOLLES SCHOOL SH    59.08             
                 28.52        59.08 (30.56)
164 Cline, Cody T          14 WAHOO''S OF WELLI    59.10             
                 27.84        59.10 (31.26)
164 Gonzalez, Matthew J    17 SOUTH FLORIDA AQ    59.10             
                 27.97        59.10 (31.13)
166 Betancor, Facundo R    15 TEAM FLA-FG         59.24             
                 28.13        59.24 (31.11)
167 Pineda, Michael J      16 GULF COAST SWIM-    59.30             
                 28.07        59.30 (31.23)
167 Dwire, Christopher S   18 WAHOO''S OF WELLI    59.30             
                 28.57        59.30 (30.73)
167 Reid, Aj               15 TEAM FLA-FG         59.30             
                 27.86        59.30 (31.44)
167 O''Connor, Thomas R     17 PALM HARBOR YMCA    59.30             
                 28.25        59.30 (31.05)
171 Harris, William C      17 DAYTONA BEACH SW    59.32             
                 28.16        59.32 (31.16)
172 Havenar, Michael A     16 FALFINS SWIMMING    59.35             
                 28.66        59.35 (30.69)
173 Gibson, Grayson N      17 SOUTHSIDE ATHLET    59.48             
                 28.28        59.48 (31.20)
174 Wilkins, William J     17 SPACE COAST SWIM    59.50             
                 28.47        59.50 (31.03)
175 Stankovic, Steven M    15 UNA LLL-FG          59.53             
                 28.65        59.53 (30.88)
176 Mila, Matthew J        15 SOUTH FLORIDA AQ    59.63             
                 28.53        59.63 (31.10)
177 Yakymiw, Matthew       16 DAVIE NADADORES-    59.66             
                 28.25        59.66 (31.41)
178 Alvarez, Francisco D   16 UNA HAT-FG          59.77             
                 28.39        59.77 (31.38)
179 Mohr, Dakota `         17 WAHOO''S OF WELLI    59.79             
                 28.39        59.79 (31.40)
180 Clark, Scott M         16 HERITAGE AQUATIC    59.86             
                 27.51        59.86 (32.35)
181 Booher, Douglas A      16 LOGGERHEAD-FL       59.98             
                 28.26        59.98 (31.72)
182 Branco, Ricardo S      17 DAVIE NADADORES-  1:00.03             
                 28.32      1:00.03 (31.71)
183 Evenson, Alex C        16 PINE CREST SWIMM  1:00.05             
                 28.63      1:00.05 (31.42)
184 MacDonald, Connor M    15 TITUSVILLE SWIM-  1:00.19             
                 28.58      1:00.19 (31.61)
185 Williams, Eric S       21 UNA YCF-FL        1:00.99             
                 23.47      1:00.99 (37.52)
186 Malecot, Phillip W     18 WEST FLORIDA LIG  1:01.18             
                 28.02      1:01.18 (33.16)
187 Valery, Gustavo E      13 SOUTH FLORIDA AQ  1:01.23             
                 29.17      1:01.23 (32.06)
188 Campbell, James A      15 SPACE COAST SWIM  1:01.26             
                 29.24      1:01.26 (32.02)
189 Bertschy, Gabriel A    16 UNA DANA-FG       1:04.21             
                 29.40      1:04.21 (34.81)
 -- Yakymiw, Joseph M      18 PINE CREST SWIMM      DQ              
 -- Rokita, Michal         19 PINE CREST SWIMM     DFS              
 -- Haeffner, William K    15 PINE CREST SWIMM                      
 -- Yabe, Diogo O          31 BOLLES SCHOOL SH     DFS              
 -- Mitchell, Max A        19 UN-FL-FL              NS              
 -- Eisenberger, Gottfrie  18 PINE CREST SWIMM      NS              
 -- Koser, Troy M          17 WEST FLORIDA LIG      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:52PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 38  Men 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fesenko, Sergiy        29 UNATTACHED-FL    15:26.53   15:29.78  
                 29.27      1:00.28 (31.01)
        1:31.46 (31.18)     2:02.58 (31.12)
        2:33.88 (31.30)     3:05.19 (31.31)
        3:36.40 (31.21)     4:07.41 (31.01)
        4:38.55 (31.14)     5:09.45 (30.90)
        5:40.47 (31.02)     6:11.43 (30.96)
        6:42.59 (31.16)     7:13.51 (30.92)
        7:44.46 (30.95)     8:15.31 (30.85)
        8:46.67 (31.36)     9:17.46 (30.79)
        9:48.80 (31.34)    10:19.57 (30.77)
       10:50.98 (31.41)    11:21.86 (30.88)
       11:53.16 (31.30)    12:24.18 (31.02)
       12:55.57 (31.39)    13:26.72 (31.15)
       13:58.24 (31.52)    14:29.36 (31.12)
       15:00.12 (30.76)    15:29.78 (29.66)
  2 Bryant, Calvin J       16 SAINT PETERSBURG 16:04.31   15:54.42  
                 28.02        58.49 (30.47)
        1:30.06 (31.57)     2:01.93 (31.87)
        2:33.92 (31.99)     3:05.48 (31.56)
        3:37.53 (32.05)     4:09.81 (32.28)
        4:41.73 (31.92)     5:14.12 (32.39)
        5:45.89 (31.77)     6:18.55 (32.66)
        6:40.14 (21.59)     7:23.14 (43.00)
        7:54.87 (31.73)     8:27.62 (32.75)
        8:59.07 (31.45)     9:31.88 (32.81)
       10:03.69 (31.81)    10:36.22 (32.53)
       11:07.74 (31.52)    11:40.70 (32.96)
       12:12.44 (31.74)    12:45.16 (32.72)
       13:16.90 (31.74)    13:49.43 (32.53)
       14:21.41 (31.98)    14:53.79 (32.38)
       15:25.05 (31.26)    15:54.42 (29.37)
  3 Pedraza, Yoelvis       24 DAVIE NADADORES- 15:27.94   15:55.39  
                 28.95      1:00.28 (31.33)
        1:31.98 (31.70)     2:04.00 (32.02)
        2:36.02 (32.02)     3:08.03 (32.01)
        3:40.23 (32.20)     4:12.55 (32.32)
        4:44.56 (32.01)     5:16.45 (31.89)
        5:48.29 (31.84)     6:20.32 (32.03)
        6:52.33 (32.01)     7:24.47 (32.14)
        7:56.57 (32.10)     8:28.77 (32.20)
        9:00.88 (32.11)     9:33.07 (32.19)
       10:05.26 (32.19)    10:37.43 (32.17)
       11:09.66 (32.23)    11:41.90 (32.24)
       12:14.02 (32.12)    12:46.11 (32.09)
       13:18.47 (32.36)    13:50.54 (32.07)
       14:22.38 (31.84)    14:54.30 (31.92)
       15:26.04 (31.74)    15:55.39 (29.35)
  4 Taylor, Jason S        21 UNIVERSITY OF FL 15:34.58   15:56.57  
                 29.02        59.97 (30.95)
        1:31.53 (31.56)     2:03.29 (31.76)
        2:35.11 (31.82)     3:06.95 (31.84)
        3:38.71 (31.76)     4:10.46 (31.75)
        4:42.54 (32.08)     5:14.38 (31.84)
        5:46.51 (32.13)     6:18.01 (31.50)
        6:50.10 (32.09)     7:21.88 (31.78)
        7:54.07 (32.19)     8:25.98 (31.91)
        8:57.99 (32.01)     9:29.87 (31.88)
       10:01.97 (32.10)    10:34.05 (32.08)
       11:06.15 (32.10)    11:38.38 (32.23)
       12:10.66 (32.28)    12:42.79 (32.13)
       13:15.34 (32.55)    13:47.59 (32.25)
       14:20.18 (32.59)    14:52.46 (32.28)
       15:25.03 (32.57)    15:56.57 (31.54)
  5 Silva, William B       19 UNIVERSITY OF FL 15:43.79   16:01.08  
                 29.53      1:00.76 (31.23)
        1:32.43 (31.67)     2:04.24 (31.81)
        2:35.57 (31.33)     3:07.26 (31.69)
        3:39.46 (32.20)     4:11.67 (32.21)
        4:44.25 (32.58)     5:16.49 (32.24)
        5:48.80 (32.31)     6:21.05 (32.25)
        6:53.49 (32.44)     7:25.65 (32.16)
        7:57.85 (32.20)     8:29.89 (32.04)
        9:02.16 (32.27)     9:34.02 (31.86)
       10:06.37 (32.35)    10:38.75 (32.38)
       11:11.32 (32.57)    11:43.77 (32.45)
       12:16.72 (32.95)    12:49.04 (32.32)
       13:21.91 (32.87)    13:54.24 (32.33)
       14:26.85 (32.61)    14:58.88 (32.03)
       15:31.38 (32.50)    16:01.08 (29.70)
  6 Veale, Thomas M        18 UNIVERSITY OF FL 15:58.05   16:01.62  
                 29.07      1:00.29 (31.22)
        1:32.21 (31.92)     2:03.81 (31.60)
        2:35.20 (31.39)     3:06.98 (31.78)
        3:38.77 (31.79)     4:10.84 (32.07)
        4:43.38 (32.54)     5:15.57 (32.19)
        5:48.17 (32.60)     6:20.86 (32.69)
        6:53.58 (32.72)     7:25.90 (32.32)
        7:58.73 (32.83)     8:31.69 (32.96)
        9:04.50 (32.81)     9:37.36 (32.86)
       10:10.23 (32.87)    10:43.05 (32.82)
       11:15.27 (32.22)    11:47.92 (32.65)
       12:19.94 (32.02)    12:52.36 (32.42)
       13:24.91 (32.55)    13:57.02 (32.11)
       14:28.78 (31.76)    15:01.24 (32.46)
       15:32.14 (30.90)    16:01.62 (29.48)
  7 Evenson, Austin R      18 PINE CREST SWIMM 16:24.42   16:20.04  
                 29.16      1:01.15 (31.99)
        1:33.46 (32.31)     2:06.06 (32.60)
        2:38.76 (32.70)     3:11.66 (32.90)
        3:44.20 (32.54)     4:16.87 (32.67)
        4:49.64 (32.77)     5:21.91 (32.27)
        5:54.62 (32.71)     6:27.73 (33.11)
        7:00.38 (32.65)     7:33.21 (32.83)
        8:06.26 (33.05)     8:39.02 (32.76)
        9:12.04 (33.02)     9:45.19 (33.15)
       10:17.89 (32.70)    10:50.94 (33.05)
       11:24.06 (33.12)    11:57.47 (33.41)
       12:30.39 (32.92)    13:03.75 (33.36)
       13:37.01 (33.26)    14:10.04 (33.03)
       14:43.24 (33.20)    15:16.19 (32.95)
       15:49.36 (33.17)    16:20.04 (30.68)
  8 Messuri, Michael A     16 SWIM FLORIDA-FL  16:30.94   16:24.73  
                 29.21      1:01.45 (32.24)
        1:34.39 (32.94)     2:07.46 (33.07)
        2:40.62 (33.16)     3:13.76 (33.14)
        3:47.03 (33.27)     4:20.30 (33.27)
        4:53.93 (33.63)     5:27.32 (33.39)
        6:00.85 (33.53)     6:34.01 (33.16)
        7:07.00 (32.99)     7:39.96 (32.96)
        8:12.85 (32.89)     8:45.55 (32.70)
        9:18.57 (33.02)     9:51.19 (32.62)
       10:24.22 (33.03)    10:57.02 (32.80)
       11:30.07 (33.05)    12:02.86 (32.79)
       12:35.89 (33.03)    13:08.73 (32.84)
       13:41.78 (33.05)    14:14.60 (32.82)
       14:47.60 (33.00)    15:20.28 (32.68)
       15:53.01 (32.73)    16:24.73 (31.72)
  9 Santos, Ronald B       16 ROCKWAY SWIMMING 16:38.55   16:36.08  
                 29.93      1:02.53 (32.60)
        1:35.57 (33.04)     2:07.99 (32.42)
        2:40.86 (32.87)     3:14.16 (33.30)
        3:47.65 (33.49)     4:21.11 (33.46)
        4:54.66 (33.55)     5:28.08 (33.42)
        6:01.91 (33.83)     6:35.31 (33.40)
        7:08.79 (33.48)     7:42.49 (33.70)
        8:16.50 (34.01)     8:49.94 (33.44)
        9:22.97 (33.03)     9:55.90 (32.93)
       10:28.97 (33.07)    11:02.20 (33.23)
       11:35.65 (33.45)    12:09.21 (33.56)
       12:42.79 (33.58)    13:16.01 (33.22)
       13:50.01 (34.00)    14:24.04 (34.03)
       14:58.04 (34.00)    15:31.42 (33.38)
       16:04.64 (33.22)    16:36.08 (31.44)
 10 Casey, Grant C         16 BLUEFISH SWIM CL 16:33.13   16:39.44  
                 29.30      1:01.84 (32.54)
        1:35.00 (33.16)     2:08.71 (33.71)
        2:42.75 (34.04)     3:16.38 (33.63)
        3:49.90 (33.52)     4:23.83 (33.93)
        4:57.68 (33.85)     5:31.58 (33.90)
        6:01.09 (29.51)     6:38.83 (37.74)
        7:12.49 (33.66)     7:45.91 (33.42)
        8:18.86 (32.95)     8:52.49 (33.63)
        9:25.51 (33.02)     9:59.16 (33.65)
       10:30.55 (31.39)    11:06.37 (35.82)
       11:39.97 (33.60)    12:13.62 (33.65)
       12:38.69 (25.07)    13:20.39 (41.70)
       13:53.83 (33.44)    14:27.71 (33.88)
       14:53.25 (25.54)    15:34.15 (40.90)
       16:07.53 (33.38)    16:39.44 (31.91)
 11 Rutkin, Lance J        17 UNA SFTL-FG      17:09.35   16:39.97  
                 29.35      1:01.22 (31.87)
        1:33.89 (32.67)     2:06.61 (32.72)
        2:39.67 (33.06)     3:12.50 (32.83)
        3:45.57 (33.07)     4:18.41 (32.84)
        4:51.23 (32.82)     5:24.29 (33.06)
        5:57.68 (33.39)     6:30.99 (33.31)
        7:04.23 (33.24)     7:37.83 (33.60)
        8:11.75 (33.92)     8:45.45 (33.70)
        9:19.23 (33.78)     9:52.77 (33.54)
       10:26.51 (33.74)    11:00.35 (33.84)
       11:34.65 (34.30)    12:08.99 (34.34)
       12:43.17 (34.18)    13:17.49 (34.32)
       13:51.70 (34.21)    14:26.21 (34.51)
       15:00.84 (34.63)    15:35.20 (34.36)
       16:09.42 (34.22)    16:39.97 (30.55)
 12 Sweetser, True B       14 CENTRAL FLORIDA- 16:23.29   16:42.60  
                 30.79      1:03.48 (32.69)
        1:37.13 (33.65)     2:10.38 (33.25)
        2:43.77 (33.39)     3:17.48 (33.71)
        3:50.60 (33.12)     4:23.79 (33.19)
        4:56.78 (32.99)     5:30.37 (33.59)
        6:03.70 (33.33)     6:37.69 (33.99)
        7:11.19 (33.50)     7:45.32 (34.13)
        8:19.36 (34.04)     8:53.60 (34.24)
        9:27.12 (33.52)    10:01.46 (34.34)
       10:35.30 (33.84)    11:09.01 (33.71)
       11:42.53 (33.52)    12:16.22 (33.69)
       12:50.21 (33.99)    13:23.41 (33.20)
       13:56.89 (33.48)    14:30.32 (33.43)
       15:03.95 (33.63)    15:37.06 (33.11)
       16:10.65 (33.59)    16:42.60 (31.95)
 13 Haeffner, William K    15 PINE CREST SWIMM 16:56.86   16:45.09  
                 30.62      1:03.54 (32.92)
        1:37.04 (33.50)     2:10.38 (33.34)
        2:44.25 (33.87)     3:18.61 (34.36)
        3:52.87 (34.26)     4:26.90 (34.03)
        5:00.82 (33.92)     5:35.10 (34.28)
        6:08.49 (33.39)     6:41.38 (32.89)
        7:15.36 (33.98)     7:48.59 (33.23)
        8:21.89 (33.30)     8:55.44 (33.55)
        9:28.52 (33.08)    10:02.74 (34.22)
       10:35.94 (33.20)    11:09.51 (33.57)
       11:43.08 (33.57)    12:16.90 (33.82)
       12:50.77 (33.87)    13:24.35 (33.58)
       13:58.34 (33.99)    14:32.48 (34.14)
       15:05.91 (33.43)    15:39.50 (33.59)
       16:12.50 (33.00)    16:45.09 (32.59)
 14 Vieira, Kyle J         17 BLUEFISH SWIM CL 17:08.53   16:47.45  
                 29.98      1:02.23 (32.25)
        1:35.39 (33.16)     2:08.98 (33.59)
        2:42.72 (33.74)     3:16.57 (33.85)
        3:50.77 (34.20)     4:24.61 (33.84)
        4:57.81 (33.20)     5:33.02 (35.21)
        6:07.44 (34.42)     6:41.54 (34.10)
        7:15.54 (34.00)     7:49.47 (33.93)
        8:23.56 (34.09)     8:57.28 (33.72)
        9:31.31 (34.03)    10:05.26 (33.95)
       10:39.30 (34.04)    11:13.11 (33.81)
       11:43.15 (30.04)    12:21.05 (37.90)
       12:54.88 (33.83)    13:28.44 (33.56)
       14:02.26 (33.82)    14:35.49 (33.23)
       15:01.19 (25.70)    15:41.95 (40.76)
       16:13.58 (31.63)    16:47.45 (33.87)
 15 Samuelson, Logan B     15 SWIM FLORIDA-FL  16:26.49   16:48.77  
                 29.75      1:01.91 (32.16)
        1:34.66 (32.75)     2:07.98 (33.32)
        2:40.96 (32.98)     3:14.27 (33.31)
        3:47.55 (33.28)     4:20.99 (33.44)
        4:54.44 (33.45)     5:27.93 (33.49)
        6:01.30 (33.37)     6:34.97 (33.67)
        7:08.62 (33.65)     7:42.07 (33.45)
        8:16.07 (34.00)     8:50.05 (33.98)
        9:24.24 (34.19)     9:58.31 (34.07)
       10:32.77 (34.46)    11:07.33 (34.56)
       11:41.87 (34.54)    12:15.94 (34.07)
       12:50.05 (34.11)    13:23.94 (33.89)
       13:58.17 (34.23)    14:32.74 (34.57)
       15:07.13 (34.39)    15:41.16 (34.03)
       16:15.62 (34.46)    16:48.77 (33.15)
 16 Peach, Kyle G          15 BLUEFISH SWIM CL 17:35.82   16:50.71  
                 30.12      1:02.88 (32.76)
        1:36.12 (33.24)     2:09.62 (33.50)
        2:43.54 (33.92)     3:17.22 (33.68)
        3:51.58 (34.36)     4:25.35 (33.77)
        4:59.72 (34.37)     5:33.69 (33.97)
        6:07.99 (34.30)     6:41.59 (33.60)
        7:15.74 (34.15)     7:49.57 (33.83)
        8:23.51 (33.94)     8:57.44 (33.93)
        9:31.31 (33.87)    10:05.20 (33.89)
       10:38.98 (33.78)    11:12.91 (33.93)
       11:46.66 (33.75)    12:20.60 (33.94)
       12:54.88 (34.28)    13:29.25 (34.37)
       14:03.30 (34.05)    14:37.20 (33.90)
       15:11.03 (33.83)    15:44.90 (33.87)
       16:18.30 (33.40)    16:50.71 (32.41)
 17 Colvin, Matthew W      17 CLEARWATER AQUAT 17:15.84   16:53.09  
                 30.11      1:03.72 (33.61)
        1:36.85 (33.13)     2:10.60 (33.75)
        2:42.32 (31.72)     3:17.94 (35.62)
        3:51.65 (33.71)     4:25.38 (33.73)
        4:59.40 (34.02)     5:33.61 (34.21)
        6:07.41 (33.80)     6:41.20 (33.79)
        7:15.12 (33.92)     7:49.15 (34.03)
        8:23.35 (34.20)     8:57.59 (34.24)
        9:27.68 (30.09)    10:06.02 (38.34)
       10:40.42 (34.40)    11:14.58 (34.16)
       11:49.08 (34.50)    12:23.56 (34.48)
       12:57.78 (34.22)    13:31.49 (33.71)
       14:05.61 (34.12)    14:39.79 (34.18)
       15:13.75 (33.96)    15:47.28 (33.53)
       16:15.23 (27.95)    16:53.09 (37.86)
 18 Nielsen, Matthew D     16 GULF COAST SWIM- 17:18.39   16:59.15  
                 29.84      1:02.55 (32.71)
        1:35.98 (33.43)     2:10.08 (34.10)
        2:43.99 (33.91)     3:18.28 (34.29)
        3:52.21 (33.93)     4:26.61 (34.40)
        5:00.66 (34.05)     5:35.17 (34.51)
        6:09.04 (33.87)     6:43.30 (34.26)
        7:17.29 (33.99)     7:51.80 (34.51)
        8:25.81 (34.01)     9:00.23 (34.42)
        9:33.77 (33.54)    10:08.09 (34.32)
       10:41.76 (33.67)    11:16.20 (34.44)
       11:50.03 (33.83)    12:24.55 (34.52)
       12:58.47 (33.92)    13:33.09 (34.62)
       14:07.29 (34.20)    14:42.11 (34.82)
       15:16.58 (34.47)    15:51.50 (34.92)
       16:25.74 (34.24)    16:59.15 (33.41)
 19 Schilke, Michael R     16 BLUE DOLFINS-FL  17:10.64   17:00.48  
                 30.01      1:02.71 (32.70)
        1:31.01 (28.30)     2:09.69 (38.68)
        2:42.98 (33.29)     3:16.42 (33.44)
        3:50.38 (33.96)     4:24.62 (34.24)
        4:59.14 (34.52)     5:33.06 (33.92)
        6:07.58 (34.52)     6:41.38 (33.80)
        7:15.75 (34.37)     7:49.57 (33.82)
        8:23.91 (34.34)     8:58.17 (34.26)
        9:32.45 (34.28)    10:06.64 (34.19)
       10:41.25 (34.61)    11:15.54 (34.29)
       11:49.28 (33.74)    12:23.65 (34.37)
       12:58.74 (35.09)    13:33.47 (34.73)
       14:08.24 (34.77)    14:42.98 (34.74)
       15:18.14 (35.16)    15:53.28 (35.14)
       16:18.82 (25.54)    17:00.48 (41.66)
 20 Medina, Nicolas B      14 UNA DANA-FG      17:23.63   17:03.75  
                 31.17      1:05.06 (33.89)
        1:38.84 (33.78)     2:13.08 (34.24)
        2:47.63 (34.55)     3:22.16 (34.53)
        3:56.81 (34.65)     4:31.47 (34.66)
        5:06.13 (34.66)     5:41.06 (34.93)
        6:15.71 (34.65)     6:50.94 (35.23)
        7:25.63 (34.69)     8:00.42 (34.79)
        8:35.36 (34.94)     9:10.21 (34.85)
        9:44.34 (34.13)    10:18.26 (33.92)
       10:52.39 (34.13)    11:25.63 (33.24)
       11:58.78 (33.15)    12:32.43 (33.65)
       13:06.61 (34.18)    13:40.54 (33.93)
       14:15.01 (34.47)    14:49.37 (34.36)
       15:20.95 (31.58)    15:58.63 (37.68)
       16:26.02 (27.39)    17:03.75 (37.73)
 21 Bungert, Max J         16 GATOR SWIM CLUB- 17:08.21   17:04.18  
                 31.47      1:05.44 (33.97)
        1:39.57 (34.13)     2:14.23 (34.66)
        2:48.44 (34.21)     3:22.77 (34.33)
        3:56.98 (34.21)     4:31.28 (34.30)
        5:05.21 (33.93)     5:39.53 (34.32)
        6:13.39 (33.86)     6:47.77 (34.38)
        7:21.77 (34.00)     7:56.18 (34.41)
        8:21.19 (25.01)     9:04.67 (43.48)
        9:38.76 (34.09)    10:13.00 (34.24)
       10:47.44 (34.44)    11:21.98 (34.54)
       11:56.28 (34.30)    12:30.63 (34.35)
       13:05.19 (34.56)    13:39.78 (34.59)
       14:14.51 (34.73)    14:49.05 (34.54)
       15:23.55 (34.50)    15:57.93 (34.38)
       16:32.03 (34.10)    17:04.18 (32.15)
 22 Parramore, Brandon J   15 GATOR SWIM CLUB- 17:12.53   17:10.99  
                 31.57      1:06.43 (34.86)
        1:40.96 (34.53)     2:15.23 (34.27)
        2:49.62 (34.39)     3:24.03 (34.41)
        3:58.05 (34.02)     4:32.80 (34.75)
        5:07.42 (34.62)     5:41.77 (34.35)
        6:16.25 (34.48)     6:51.00 (34.75)
        7:25.39 (34.39)     7:59.98 (34.59)
        8:35.00 (35.02)     9:10.05 (35.05)
        9:43.94 (33.89)    10:18.35 (34.41)
       10:53.44 (35.09)    11:28.38 (34.94)
       12:03.37 (34.99)    12:38.22 (34.85)
       13:12.90 (34.68)    13:47.46 (34.56)
       14:22.37 (34.91)    14:56.70 (34.33)
       15:31.32 (34.62)    16:05.27 (33.95)
       16:39.04 (33.77)    17:10.99 (31.95)
 23 Zacka, Edward J        16 GULF COAST SWIM- 17:21.83   17:17.38  
                 30.56      1:03.52 (32.96)
        1:37.32 (33.80)     2:10.96 (33.64)
        2:44.91 (33.95)     3:19.03 (34.12)
        3:53.08 (34.05)     4:27.71 (34.63)
        5:01.83 (34.12)     5:36.56 (34.73)
        6:11.26 (34.70)     6:45.68 (34.42)
        7:20.39 (34.71)     7:54.65 (34.26)
        8:29.89 (35.24)     9:04.83 (34.94)
        9:39.61 (34.78)    10:14.40 (34.79)
       10:49.38 (34.98)    11:24.32 (34.94)
       11:59.23 (34.91)    12:34.58 (35.35)
       13:10.07 (35.49)    13:45.49 (35.42)
       14:20.93 (35.44)    14:56.57 (35.64)
       15:31.81 (35.24)    16:07.36 (35.55)
       16:42.85 (35.49)    17:17.38 (34.53)
 24 Vevoda, Andrew L       16 BOLLES SCHOOL SH 16:54.44   17:18.66  
                 30.51      1:04.59 (34.08)
        1:38.73 (34.14)     2:12.72 (33.99)
        2:46.72 (34.00)     3:20.94 (34.22)
        3:55.07 (34.13)     4:29.61 (34.54)
        5:04.08 (34.47)     5:39.20 (35.12)
        6:14.25 (35.05)     6:49.46 (35.21)
        7:24.65 (35.19)     8:00.08 (35.43)
        8:35.16 (35.08)     9:10.76 (35.60)
        9:45.67 (34.91)    10:20.71 (35.04)
       10:55.77 (35.06)    11:31.09 (35.32)
       12:05.66 (34.57)    12:40.67 (35.01)
       13:15.53 (34.86)    13:50.22 (34.69)
       14:25.35 (35.13)    15:00.55 (35.20)
       15:34.97 (34.42)    16:09.95 (34.98)
       16:44.33 (34.38)    17:18.66 (34.33)
 25 Havenar, Michael A     16 FALFINS SWIMMING 17:04.53   17:18.76  
                 30.28      1:03.25 (32.97)
        1:36.99 (33.74)     2:11.41 (34.42)
        2:46.41 (35.00)     3:21.22 (34.81)
        3:48.38 (27.16)     4:29.84 (41.46)
        4:53.64 (23.80)     5:39.70 (46.06)
        6:07.21 (27.51)     6:49.17 (41.96)
        7:24.04 (34.87)     7:59.42 (35.38)
        8:33.49 (34.07)     9:09.91 (36.42)
        9:43.23 (33.32)    10:21.09 (37.86)
       10:56.91 (35.82)    11:32.58 (35.67)
       12:07.55 (34.97)    12:42.99 (35.44)
       13:18.89 (35.90)    13:53.76 (34.87)
       14:29.30 (35.54)    15:04.77 (35.47)
       15:40.02 (35.25)    16:14.61 (34.59)
       16:47.51 (32.90)    17:18.76 (31.25)
 26 Hudak, Caleb J         16 WEST FLORIDA LIG 17:10.41   17:19.05  
                 31.56      1:05.62 (34.06)
        1:40.15 (34.53)     2:14.90 (34.75)
        2:49.50 (34.60)     3:24.21 (34.71)
        3:58.94 (34.73)     4:33.76 (34.82)
        5:08.63 (34.87)     5:43.72 (35.09)
        6:18.03 (34.31)     6:52.36 (34.33)
        7:27.15 (34.79)     8:01.47 (34.32)
        8:36.59 (35.12)     9:11.16 (34.57)
        9:46.08 (34.92)    10:20.89 (34.81)
       10:56.20 (35.31)    11:31.26 (35.06)
       12:06.18 (34.92)    12:40.74 (34.56)
       13:15.93 (35.19)    13:51.01 (35.08)
       14:26.70 (35.69)    15:01.85 (35.15)
       15:37.23 (35.38)    16:12.21 (34.98)
       16:34.51 (22.30)    17:19.05 (44.54)
 27 Neimarlija, Dino       16 EKSC             17:27.36   17:22.51  
                 31.43      1:05.24 (33.81)
        1:39.56 (34.32)     2:13.92 (34.36)
        2:48.54 (34.62)     3:23.11 (34.57)
        3:58.18 (35.07)     4:33.02 (34.84)
        5:07.84 (34.82)     5:42.97 (35.13)
        6:18.16 (35.19)     6:53.47 (35.31)
        7:28.34 (34.87)     8:03.25 (34.91)
        8:38.29 (35.04)     9:13.47 (35.18)
        9:48.04 (34.57)    10:22.89 (34.85)
       10:58.09 (35.20)    11:32.95 (34.86)
       12:07.98 (35.03)    12:43.04 (35.06)
       13:17.91 (34.87)    13:53.10 (35.19)
       14:28.54 (35.44)    15:03.66 (35.12)
       15:38.96 (35.30)    16:13.69 (34.73)
       16:49.02 (35.33)    17:22.51 (33.49)
 28 Basalo, Miguel A       15 METRO AQUATIC CL 17:13.59Y  17:22.72  
                 31.82      1:05.31 (33.49)
        1:39.95 (34.64)     2:14.52 (34.57)
        2:49.83 (35.31)     3:24.73 (34.90)
        4:00.35 (35.62)     4:35.58 (35.23)
        5:10.82 (35.24)     5:45.64 (34.82)
        6:20.56 (34.92)     6:55.17 (34.61)
        7:30.47 (35.30)     8:05.03 (34.56)
        8:40.05 (35.02)     9:14.76 (34.71)
        9:49.93 (35.17)    10:24.56 (34.63)
       10:59.86 (35.30)    11:34.77 (34.91)
       12:09.89 (35.12)    12:44.72 (34.83)
       13:19.89 (35.17)    13:54.87 (34.98)
       14:29.99 (35.12)    15:04.79 (34.80)
       15:40.02 (35.23)    16:14.55 (34.53)
       16:48.97 (34.42)    17:22.72 (33.75)
 29 Hafer, Tanner          15 EKSC             16:45.61S  17:30.13  
                 30.66      1:04.18 (33.52)
        1:39.06 (34.88)     2:13.93 (34.87)
        2:48.75 (34.82)     3:24.15 (35.40)
        3:58.85 (34.70)     4:34.27 (35.42)
        5:09.63 (35.36)     5:44.86 (35.23)
        6:19.94 (35.08)     6:55.27 (35.33)
        7:30.79 (35.52)     8:05.82 (35.03)
        8:41.25 (35.43)     9:16.38 (35.13)
        9:51.49 (35.11)    10:27.05 (35.56)
       11:02.01 (34.96)    11:37.15 (35.14)
       12:12.30 (35.15)    12:48.17 (35.87)
       13:23.29 (35.12)    13:58.65 (35.36)
       14:34.14 (35.49)    15:09.85 (35.71)
       15:44.93 (35.08)    16:20.30 (35.37)
       16:55.39 (35.09)    17:30.13 (34.74)
 30 Oberndorfer, Sebastia  16 HERITAGE AQUATIC 17:04.18Y  17:31.90  
                 31.66      1:05.94 (34.28)
        1:40.51 (34.57)     2:15.26 (34.75)
        2:49.62 (34.36)     3:24.36 (34.74)
        3:59.25 (34.89)     4:34.33 (35.08)
        5:09.13 (34.80)     5:44.26 (35.13)
        6:19.30 (35.04)     6:54.66 (35.36)
        7:30.00 (35.34)     8:05.22 (35.22)
        8:40.90 (35.68)     9:16.62 (35.72)
        9:52.39 (35.77)    10:28.36 (35.97)
       11:04.37 (36.01)    11:40.33 (35.96)
       12:16.27 (35.94)    12:52.10 (35.83)
       13:27.37 (35.27)    14:02.90 (35.53)
       14:38.69 (35.79)    15:14.52 (35.83)
       15:49.79 (35.27)    16:25.11 (35.32)
       16:59.60 (34.49)    17:31.90 (32.30)
 31 Ortiz, Adriel I        16 FAST LANE AQUATI 16:57.18Y  17:32.20  
                 31.01      1:04.95 (33.94)
        1:39.72 (34.77)     2:14.47 (34.75)
        2:49.31 (34.84)     3:24.81 (35.50)
        4:00.06 (35.25)     4:35.39 (35.33)
        5:10.90 (35.51)     5:46.32 (35.42)
        6:21.36 (35.04)     6:56.65 (35.29)
        7:31.73 (35.08)     8:06.98 (35.25)
        8:42.33 (35.35)     9:17.61 (35.28)
        9:53.16 (35.55)    10:28.56 (35.40)
       11:04.11 (35.55)    11:39.60 (35.49)
       12:14.91 (35.31)    12:50.14 (35.23)
       13:25.60 (35.46)    14:01.66 (36.06)
       14:37.38 (35.72)    15:13.37 (35.99)
       15:48.92 (35.55)    16:24.51 (35.59)
       16:59.18 (34.67)    17:32.20 (33.02)
 32 Velasquez, Esteban     15 DAVIE NADADORES- 16:54.91Y  17:42.61  
                 30.66      1:04.47 (33.81)
        1:39.21 (34.74)     2:13.83 (34.62)
        2:48.97 (35.14)     3:24.19 (35.22)
        3:59.51 (35.32)     4:34.81 (35.30)
        5:10.36 (35.55)     5:45.70 (35.34)
        6:21.55 (35.85)     6:57.62 (36.07)
        7:26.91 (29.29)     8:08.98 (42.07)
        8:40.06 (31.08)     9:20.09 (40.03)
        9:47.65 (27.56)    10:32.41 (44.76)
       11:04.13 (31.72)    11:44.37 (40.24)
       12:14.99 (30.62)    12:56.53 (41.54)
       13:33.18 (36.65)    14:09.14 (35.96)
       14:35.22 (26.08)    15:21.04 (45.82)
       15:52.87 (31.83)    16:33.05 (40.18)
       17:05.39 (32.34)    17:42.61 (37.22)
 33 Labonte, Kevin         15 EKSC             16:40.19S  17:44.92  
                 31.51      1:06.57 (35.06)
        1:41.77 (35.20)     2:17.02 (35.25)
        2:48.05 (31.03)     3:28.41 (40.36)
        4:03.73 (35.32)     4:39.50 (35.77)
        5:15.62 (36.12)     5:51.63 (36.01)
        6:26.40 (34.77)     7:01.90 (35.50)
        7:31.18 (29.28)     8:13.61 (42.43)
        8:45.96 (32.35)     9:25.61 (39.65)
       10:01.80 (36.19)    10:38.23 (36.43)
       11:12.37 (34.14)    11:50.65 (38.28)
       12:24.11 (33.46)    13:03.20 (39.09)
       13:35.83 (32.63)    14:15.64 (39.81)
       14:47.44 (31.80)    15:28.18 (40.74)
       15:59.25 (31.07)    16:40.20 (40.95)
       17:10.45 (30.25)    17:44.92 (34.47)
 34 Gomes, Carlos Eduardo  17 DAVIE NADADORES- 17:32.65   17:45.38  
                 30.48      1:03.88 (33.40)
        1:37.55 (33.67)     2:11.89 (34.34)
        2:46.00 (34.11)     3:21.17 (35.17)
        3:56.15 (34.98)     4:31.33 (35.18)
        5:06.02 (34.69)     5:40.96 (34.94)
        6:15.75 (34.79)     6:51.17 (35.42)
        7:25.91 (34.74)     8:01.84 (35.93)
        8:37.37 (35.53)     9:12.75 (35.38)
        9:48.82 (36.07)    10:25.48 (36.66)
       11:02.37 (36.89)    11:38.90 (36.53)
       12:15.31 (36.41)    12:52.24 (36.93)
       13:28.76 (36.52)    14:06.61 (37.85)
       14:43.13 (36.52)    15:20.16 (37.03)
       15:56.85 (36.69)    16:33.22 (36.37)
       17:09.25 (36.03)    17:45.38 (36.13)
 35 Potter, Alexander L    18 SWIM FLORIDA-FL  17:37.17   17:52.04  
                 32.65      1:07.79 (35.14)
        1:43.75 (35.96)     2:19.81 (36.06)
        2:56.68 (36.87)     3:32.97 (36.29)
        4:09.73 (36.76)     4:46.16 (36.43)
        5:22.24 (36.08)     5:58.13 (35.89)
        6:34.52 (36.39)     7:10.44 (35.92)
        7:46.82 (36.38)     8:22.43 (35.61)
        8:58.81 (36.38)     9:34.52 (35.71)
       10:10.90 (36.38)    10:46.73 (35.83)
       11:22.83 (36.10)    11:58.37 (35.54)
       12:34.49 (36.12)    13:09.79 (35.30)
       13:45.98 (36.19)    14:21.14 (35.16)
       14:56.95 (35.81)    15:32.12 (35.17)
       16:07.95 (35.83)    16:43.02 (35.07)
       17:18.44 (35.42)    17:52.04 (33.60)
 36 Rice, Samuel W         15 WEYMOUTH CLUB WA 17:09.06Y  17:55.63  
                 31.81      1:07.13 (35.32)
        1:42.46 (35.33)     2:17.96 (35.50)
        2:53.02 (35.06)     3:28.68 (35.66)
        4:03.89 (35.21)     4:39.97 (36.08)
        5:15.59 (35.62)     5:51.38 (35.79)
        6:27.50 (36.12)     7:03.53 (36.03)
        7:39.37 (35.84)     8:15.63 (36.26)
        8:51.22 (35.59)     9:27.46 (36.24)
       10:03.64 (36.18)    10:40.18 (36.54)
       11:16.34 (36.16)    11:52.90 (36.56)
       12:28.86 (35.96)    13:05.50 (36.64)
       13:41.61 (36.11)    14:18.23 (36.62)
       14:54.56 (36.33)    15:30.96 (36.40)
       16:07.20 (36.24)    16:43.95 (36.75)
       17:14.23 (30.28)    17:55.63 (41.40)
 37 Spence, Aaron C        15 SWIM FLORIDA-FL  17:20.36Y  18:08.19  
                 32.23      1:07.71 (35.48)
        1:43.43 (35.72)     2:18.79 (35.36)
        2:54.78 (35.99)     3:30.83 (36.05)
        4:06.90 (36.07)     4:42.89 (35.99)
        5:18.98 (36.09)     5:55.14 (36.16)
        6:31.31 (36.17)     7:07.92 (36.61)
        7:44.00 (36.08)     8:20.55 (36.55)
        8:56.89 (36.34)     9:33.39 (36.50)
       10:10.13 (36.74)    10:46.66 (36.53)
       11:23.17 (36.51)    12:00.13 (36.96)
       12:36.87 (36.74)    13:13.59 (36.72)
       13:50.34 (36.75)    14:27.67 (37.33)
       15:04.68 (37.01)    15:41.62 (36.94)
       16:18.62 (37.00)    16:55.72 (37.10)
       17:32.46 (36.74)    18:08.19 (35.73)
 -- Morales, Yeziel        16 UNA DANA-FG      16:28.89        DFS  
 -- Gates, Maxwell L       16 BLUEFISH SWIM CL 16:59.93Y       DFS      
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 31  Women 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Lajnef, Sarra          22 UNIVERSITY OF FL  2:35.28    2:33.19  
                 34.74      1:13.74 (39.00)
        1:52.51 (38.77)     2:33.19 (40.68)
  2 Kopas, Emily M         15 DAVIE NADADORES-  2:35.06    2:34.82  
                 35.67      1:15.45 (39.78)
        1:55.19 (39.74)     2:34.82 (39.63)
  3 Treible, Julia C       20 UNIVERSITY OF FL  2:37.06    2:35.02  
                 35.59      1:13.81 (38.22)
        1:55.08 (41.27)     2:35.02 (39.94)
  4 Victoria, Daniela      22 DAVIE NADADORES-  2:37.87    2:35.91  
                 35.59      1:15.04 (39.45)
        1:56.01 (40.97)     2:35.91 (39.90)
  5 Centeno, Tryshia M     19 UN-FL-FL          2:41.13    2:36.85  
                 35.11      1:15.51 (40.40)
        1:56.05 (40.54)     2:36.85 (40.80)
  5 Connors, Kristen E     21 BLUEFISH SWIM CL  2:37.64    2:36.85  
                 35.77      1:16.07 (40.30)
        1:57.16 (41.09)     2:36.85 (39.69)
  7 Zeiger, Brooke V       16 BLUEFISH SWIM CL  2:38.33    2:38.20  
                 36.50      1:16.69 (40.19)
        1:57.33 (40.64)     2:38.20 (40.87)
  8 Neidigh, Ashley A      16 BOLLES SCHOOL SH  2:35.84    2:40.99  
                 36.57      1:17.56 (40.99)
        1:59.43 (41.87)     2:40.99 (41.56)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Lim, Cheryl            17 BOLLES SCHOOL SH  2:43.10    2:40.36  
                 36.51      1:17.63 (41.12)
        1:59.23 (41.60)     2:40.36 (41.13)
 10 Pettibone, Georgia C   16 BLUEFISH SWIM CL  2:43.29    2:40.86  
                 36.28      1:17.17 (40.89)
        1:59.09 (41.92)     2:40.86 (41.77)
 11 Stephenson, Jessica R  17 UNA DANA-FG       2:43.63    2:42.70  
                 37.47      1:19.58 (42.11)
        2:01.08 (41.50)     2:42.70 (41.62)
 12 Haila, Meghan A        15 BOLLES SCHOOL SH  2:45.31    2:43.65  
                 36.47      1:17.00 (40.53)
        1:59.77 (42.77)     2:43.65 (43.88)
 13 Rahael, Samantha M     19 BOLLES SCHOOL SH  2:44.70    2:44.26  
                 37.49      1:18.94 (41.45)
        2:01.76 (42.82)     2:44.26 (42.50)
 14 Burns, Hannah C        15 GATOR SWIM CLUB-  2:44.96    2:44.43  
                 37.17      1:19.22 (42.05)
        2:01.80 (42.58)     2:44.43 (42.63)
 15 Casellas, Patricia M   21 DAVIE NADADORES-  2:46.12    2:45.31  
                 37.69      1:20.38 (42.69)
        2:03.32 (42.94)     2:45.31 (41.99)
 16 Hammond, Brittany H    16 PINE CREST SWIMM  2:47.57    2:45.79  
                 38.49      1:20.54 (42.05)
        2:03.63 (43.09)     2:45.79 (42.16)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Chan, Chelsea          16 EKSC              2:48.01    2:44.12  
                 37.27      1:19.17 (41.90)
        2:01.75 (42.58)     2:44.12 (42.37)
 18 Figueroa, Kristina A   16 DAVIE NADADORES-  2:48.91    2:46.47  
                 37.97      1:20.75 (42.78)
        2:03.76 (43.01)     2:46.47 (42.71)
 19 Gordon, Danielle L     15 LOGGERHEAD-FL     2:49.77    2:46.71  
                 37.85      1:19.29 (41.44)
        2:03.57 (44.28)     2:46.71 (43.14)
 20 Walker, Kristin E      17 FALFINS SWIMMING  2:52.26    2:49.67  
                 38.96      1:22.74 (43.78)
        2:06.55 (43.81)     2:49.67 (43.12)
 21 McQuaid, Emily C       14 BLUEFISH SWIM CL  2:49.21    2:49.76  
                 39.95      1:23.33 (43.38)
        2:06.48 (43.15)     2:49.76 (43.28)
 22 Morton, Brooke L       18 YMCA OF CENTRAL-  2:49.94    2:49.79  
                 39.09      1:21.76 (42.67)
        2:05.79 (44.03)     2:49.79 (44.00)
 23 Dain, Rebekah K        16 GATOR SWIM CLUB-  2:50.32    2:51.51  
                 37.84      1:21.17 (43.33)
        2:06.00 (44.83)     2:51.51 (45.51)
 24 Fiorenzi, Philomena J  16 UNA DANA-FG       2:52.09    2:52.95  
                 39.06      1:22.07 (43.01)
        2:07.61 (45.54)     2:52.95 (45.34)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Gula, Haley W          15 BLUEFISH SWIM CL  2:53.07    2:49.23  
                 37.93      1:20.19 (42.26)
        2:04.17 (43.98)     2:49.23 (45.06)
 26 Corley, Julia E        17 LAKE LYTAL LIGHT  2:57.49    2:54.76  
                 38.48      1:21.84 (43.36)
        2:08.53 (46.69)     2:54.76 (46.23)
 27 Kennedy, Shannon A     15 BLUE DOLFINS-FL   2:56.05    2:54.83  
                 39.88      1:24.03 (44.15)
        2:09.09 (45.06)     2:54.83 (45.74)
 28 Jordan, Sorca M        16 TREASURE COAST S  2:58.16    2:55.50  
                 39.91      1:24.32 (44.41)
        2:09.81 (45.49)     2:55.50 (45.69)
 29 Lacusky, Sara M        15 MARTIN COUNTY AQ  2:55.19    2:55.68  
                 39.72      1:23.77 (44.05)
        2:10.09 (46.32)     2:55.68 (45.59)
 30 Rodriguez, Jessica     13 SOUTH FLORIDA AQ  2:56.00    2:57.01  
                 40.86      1:26.42 (45.56)
        2:11.87 (45.45)     2:57.01 (45.14)
 31 Murphy, Cailin E       14 BLUEFISH SWIM CL  2:53.62    2:57.35  
                 38.72      1:22.76 (44.04)
        2:09.38 (46.62)     2:57.35 (47.97)
 32 Maniscalco, Caroline   16 WEYMOUTH CLUB WA  2:58.41    3:01.74  
                 40.54      1:26.29 (45.75)
        2:14.54 (48.25)     3:01.74 (47.20)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  4 Stupp, Julie A         26 PERFORMANCE AQUA  2:36.23             
                 34.82      1:14.42 (39.60)
        1:55.10 (40.68)     2:36.23 (41.13)
 13 O''Neil, Colleen M      17 WEYMOUTH CLUB WA  2:44.08             
                 36.74      1:17.53 (40.79)
        2:00.36 (42.83)     2:44.08 (43.72)
 25 McKeon, Mallory G      18 PINE CREST SWIMM  2:51.72             
                 38.16      1:21.39 (43.23)
        2:05.83 (44.44)     2:51.72 (45.89)
 29 Verita, Carlotta       13 TEAM FLA-FG       2:53.41             
                 39.74      1:24.04 (44.30)
        2:08.88 (44.84)     2:53.41 (44.53)
 31 Covert, Skyler L       13 MAKOS AQUATICS C  2:54.51             
                 38.72      1:23.47 (44.75)
        2:08.82 (45.35)     2:54.51 (45.69)
 32 Chaney, Kaelah H       17 PINE CREST SWIMM  2:55.12             
                 40.89      1:24.97 (44.08)
        2:10.58 (45.61)     2:55.12 (44.54)
 36 Leter, Evita           16 METRO AQUATIC CL  2:56.15             
                 39.15      1:23.36 (44.21)
        2:08.95 (45.59)     2:56.15 (47.20)
 38 Dunne, Caitlin E       14 CENTRAL FLORIDA-  2:58.06             
                 41.67      1:26.39 (44.72)
        2:12.35 (45.96)     2:58.06 (45.71)
 40 Bouthillier, Chantal   18 HERITAGE AQUATIC  2:58.20             
                 39.21      1:24.17 (44.96)
        2:11.05 (46.88)     2:58.20 (47.15)
 42 Deedrick, Mary M       15 GREATER TAMPA SW  2:58.43             
                 41.11      1:27.06 (45.95)
        2:13.37 (46.31)     2:58.43 (45.06)
 43 Lynch, Hannah B        15 CENTRAL FLORIDA-  2:58.62             
                 41.59      1:26.99 (45.40)
        2:12.75 (45.76)     2:58.62 (45.87)
 44 Worrell, Natsuko A     17 BLUE DOLFINS-FL   2:58.93             
                 39.38      1:23.62 (44.24)
        2:10.58 (46.96)     2:58.93 (48.35)
 45 Liivand, Merle         20 DAVIE NADADORES-  2:59.14             
                 40.00      1:24.04 (44.04)
        2:11.10 (47.06)     2:59.14 (48.04)
 46 Costan, Jessica D      16 WAHOO''S OF WELLI  2:59.28             
                 41.12      1:26.10 (44.98)
        2:12.34 (46.24)     2:59.28 (46.94)
 47 Placencia, Isabella A  12 SOUTHWEST STARS-  2:59.54             
                 41.42      1:27.39 (45.97)
        2:13.83 (46.44)     2:59.54 (45.71)
 48 Brown, Courtney A      12 BLUEFISH SWIM CL  3:00.03             
                 41.45      1:27.13 (45.68)
        2:13.32 (46.19)     3:00.03 (46.71)
 49 Folk, Karah            12 EKSC              3:00.20             
                 40.62      1:27.04 (46.42)
        2:13.66 (46.62)     3:00.20 (46.54)
 50 Hay, Lindsay L         14 HERITAGE AQUATIC  3:00.34             
                 41.29      1:26.76 (45.47)
        2:13.63 (46.87)     3:00.34 (46.71)
 51 Kahyaoglu, Cigdem Z    14 GREATER TOLEDO A  3:00.47             
                 39.41      1:25.26 (45.85)
        2:13.26 (48.00)     3:00.47 (47.21)
 52 Cunningham, Taylor K   15 SOUTHWEST STARS-  3:00.49             
                 41.42      1:26.35 (44.93)
        2:13.21 (46.86)     3:00.49 (47.28)
 53 Gerena, Chloe A        14 PLANTATION SWIM-  3:00.56             
                 40.35      1:25.67 (45.32)
        2:12.34 (46.67)     3:00.56 (48.22)
 54 Cunio, Rachel J        16 TITUSVILLE SWIM-  3:00.96             
                 40.76      1:25.56 (44.80)
        2:12.59 (47.03)     3:00.96 (48.37)
 55 Abreu, Sarah R         17 WEYMOUTH CLUB WA  3:01.41             
                 41.31      1:27.57 (46.26)
        2:14.84 (47.27)     3:01.41 (46.57)
 56 Zeiger, Rebecca L      12 BLUEFISH SWIM CL  3:02.52             
                 41.28      1:27.84 (46.56)
        2:15.31 (47.47)     3:02.52 (47.21)
 57 Ruppert-Gomez, Marcel  12 GATOR SWIM CLUB-  3:02.54             
                 42.75      1:29.50 (46.75)
        2:16.37 (46.87)     3:02.54 (46.17)
 58 Wozab, Natalya L       13 PLANTATION SWIM-  3:03.24             
                 41.88      1:28.29 (46.41)
        2:16.57 (48.28)     3:03.24 (46.67)
 59 Ward, Sophia M         14 BOLLES SCHOOL SH  3:03.32             
                 40.87      1:27.23 (46.36)
        2:15.12 (47.89)     3:03.32 (48.20)
 60 Derr, Kelly L          17 DAYTONA BEACH SW  3:03.34             
                 40.47      1:26.08 (45.61)
        2:14.05 (47.97)     3:03.34 (49.29)
 61 Zubero, Elizabeth J    14 UNA SFTL-FG       3:03.59             
                 41.32      1:27.90 (46.58)
        2:16.13 (48.23)     3:03.59 (47.46)
 62 Faunce, Alina F        13 GULF COAST SWIM-  3:04.58             
                 41.21      1:27.82 (46.61)
        2:17.21 (49.39)     3:04.58 (47.37)
 63 Fassler, Star D        13 UNA SFTL-FG       3:04.84             
                 41.71      1:27.97 (46.26)
        2:16.86 (48.89)     3:04.84 (47.98)
 64 Deem, Emily P          15 WAHOO''S OF WELLI  3:04.87             
                 42.05      1:28.93 (46.88)
        2:17.25 (48.32)     3:04.87 (47.62)
 65 Aubley, Brittany G     15 BOLLES SCHOOL SH  3:05.06             
                 41.74      1:28.56 (46.82)
        2:17.05 (48.49)     3:05.06 (48.01)
 66 Spangenberg, Gabriell  16 BLUE DOLFINS-FL   3:05.13             
                 41.69      1:28.37 (46.68)
        2:16.91 (48.54)     3:05.13 (48.22)
 67 Pierce, Simone         16 WAHOO''S OF WELLI  3:05.28             
                 43.00      1:29.51 (46.51)
        2:17.32 (47.81)     3:05.28 (47.96)
 68 Knock, Kayla A         16 FALFINS SWIMMING  3:05.38             
                 40.47      1:26.95 (46.48)
        2:15.83 (48.88)     3:05.38 (49.55)
 69 Thielbar, Jordan A     14 PALM HARBOR YMCA  3:05.65             
                 43.72      1:29.74 (46.02)
        2:17.50 (47.76)     3:05.65 (48.15)
 70 Black, Alexandria N    17 YMCA OF CENTRAL-  3:05.72             
                 40.09      1:26.36 (46.27)
        2:15.69 (49.33)     3:05.72 (50.03)
 71 Herlitzka, Alison M    17 STONE CRABS SWIM  3:05.74             
                 40.91      1:27.67 (46.76)
        2:16.19 (48.52)     3:05.74 (49.55)
 72 Shipman, Brenna L      15 SAINT ANDREW''S S  3:05.92             
                 41.79      1:29.14 (47.35)
        2:17.00 (47.86)     3:05.92 (48.92)
 73 Brocksmith, Amanda C   16 TREASURE COAST S  3:06.17             
                 41.87      1:28.98 (47.11)
        2:18.03 (49.05)     3:06.17 (48.14)
 74 Toney, Maddison L      16 CENTRAL FLORIDA-  3:07.14             
                 42.94      1:30.24 (47.30)
        2:18.80 (48.56)     3:07.14 (48.34)
 75 Lacoste, Juliette R    15 BLUEFISH SWIM CL  3:07.31             
                 42.88      1:30.01 (47.13)
        2:18.63 (48.62)     3:07.31 (48.68)
 76 Borrelli, Marie        15 DAVIE NADADORES-  3:07.42             
                 42.17      1:28.90 (46.73)
        2:18.03 (49.13)     3:07.42 (49.39)
 77 Shirley, Taylor A      14 PALM HARBOR YMCA  3:07.72             
                 41.79      1:29.42 (47.63)
        2:18.44 (49.02)     3:07.72 (49.28)
 78 Herbert, Elise M       15 TYS-FL            3:08.36             
                 42.67      1:30.35 (47.68)
        2:19.03 (48.68)     3:08.36 (49.33)
 78 Hudson, Madison M      16 LAKE LYTAL LIGHT  3:08.36             
                 43.27      1:32.51 (49.24)
        2:22.49 (49.98)     3:08.36 (45.87)
 80 Herfurth, Christina N  15 LAKE LYTAL LIGHT  3:08.42             
                 42.79      1:31.72 (48.93)
        2:21.23 (49.51)     3:08.42 (47.19)
 81 Byrne, Regan M         15 UNA SFTL-FG       3:09.05             
                 41.63      1:29.20 (47.57)
        2:18.84 (49.64)     3:09.05 (50.21)
 82 Robinson, Krissa A     16 PLANTATION SWIM-  3:10.61             
                 43.24      1:31.03 (47.79)
        2:20.86 (49.83)     3:10.61 (49.75)
 83 Jernberg, Meisen M     16 SPACE COAST SWIM  3:11.17             
                 43.38      1:32.58 (49.20)
        2:22.25 (49.67)     3:11.17 (48.92)
 84 Breneman, Lindsey K    14 DAYTONA BEACH SW  3:11.83             
                 40.53      1:29.95 (49.42)
        2:20.94 (50.99)     3:11.83 (50.89)
 85 Bedley, Laryssa M      14 DAVIE NADADORES-  3:13.70             
                                1:31.78 ( )
        2:22.84 (51.06)     3:13.70 (50.86)
 86 Floyd, Devin E         15 LOGGERHEAD-FL     3:13.75             
                 43.47      1:32.22 (48.75)
        2:22.88 (50.66)     3:13.75 (50.87)
 87 Kuntsevich, Alexandra  16 BOLLES SCHOOL SH  3:14.78             
                 42.68      1:31.56 (48.88)
        2:22.41 (50.85)     3:14.78 (52.37)
 88 Ryder, Elizabeth       16 WESTMINSTER ACAD  3:15.13             
                 43.08      1:31.54 (48.46)
        2:23.84 (52.30)     3:15.13 (51.29)
 89 Delisle, Alexis L      15 SOUTHWEST STARS-  3:15.60             
                 42.57      1:30.70 (48.13)
        2:24.24 (53.54)     3:15.60 (51.36)
 -- McKnight, Taylor L     19 UNIVERSITY OF FL                      
 -- Gonzalez, Alejandra D  17 METRO AQUATIC CL                      
 -- Nork, Kristina G       17 PERFORMANCE AQUA                      
 -- Koda, Nicole L         16 WEST FLORIDA LIG      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 32  Men 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Lima, Felipe           26 UNA DANA-FG       2:24.03    2:17.41  
                 29.99      1:04.50 (34.51)
        1:39.81 (35.31)     2:17.41 (37.60)
  2 Rokita, Michal         19 PINE CREST SWIMM  2:22.53    2:21.59  
                 31.63      1:07.42 (35.79)
        1:44.29 (36.87)     2:21.59 (37.30)
  3 Rosenbaum, Ryan B      17 UNA SFTL-FG       2:26.47    2:22.56  
                 32.22      1:08.17 (35.95)
        1:45.50 (37.33)     2:22.56 (37.06)
  4 Pike, Jared C          20 UN-FL-FL          2:25.90    2:22.63  
                 31.50      1:07.63 (36.13)
        1:44.20 (36.57)     2:22.63 (38.43)
  5 Witt, Kristopher B     17 BOLLES SCHOOL SH  2:24.06    2:23.70  
                 32.56      1:08.72 (36.16)
        1:45.77 (37.05)     2:23.70 (37.93)
  6 Kimpel, Alex A         16 BLUE DOLFINS-FL   2:26.71    2:26.97  
                 32.84      1:09.85 (37.01)
        1:47.97 (38.12)     2:26.97 (39.00)
  7 Coombs, Jason S        17 BLUE DOLFINS-FL   2:27.73    2:27.72  
                 33.72      1:11.25 (37.53)
        1:50.55 (39.30)     2:27.72 (37.17)
  8 Martini, Matheus S     18 BOLLES SCHOOL SH  2:26.59    2:28.14  
                 33.07      1:10.02 (36.95)
        1:48.83 (38.81)     2:28.14 (39.31)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Macdonald, Daniel J    17 GREATER TOLEDO A  2:29.60    2:23.89  
                 32.20      1:09.03 (36.83)
        1:46.53 (37.50)     2:23.89 (37.36)
 10 Wojcik, Andrew C       15 TREASURE COAST S  2:28.86    2:27.90  
                 33.35      1:10.43 (37.08)
        1:48.85 (38.42)     2:27.90 (39.05)
 11 Kertesz, Kristof       18 UNA SFTL-FG       2:28.83    2:28.01  
                 33.93      1:11.83 (37.90)
        1:50.58 (38.75)     2:28.01 (37.43)
 12 McGinnis, Ryder        14 EKSC              2:32.22    2:29.06  
                 32.75      1:10.27 (37.52)
        1:49.72 (39.45)     2:29.06 (39.34)
 13 Lebron, Luis           19 UNA DANA-FG       2:28.86    2:29.51  
                 33.68      1:12.50 (38.82)
        1:51.69 (39.19)     2:29.51 (37.82)
 14 Groters, Jordy A       15 DAVIE NADADORES-  2:34.02    2:29.61  
                 33.65      1:11.75 (38.10)
        1:51.07 (39.32)     2:29.61 (38.54)
 15 Landi, Nicholas T      17 FAST LANE AQUATI  2:31.42    2:30.59  
                 33.32      1:11.32 (38.00)
        1:50.81 (39.49)     2:30.59 (39.78)
 16 Guarente, Marco        15 DAVIE NADADORES-  2:31.76    2:31.10  
                 33.51      1:11.96 (38.45)
        1:51.97 (40.01)     2:31.10 (39.13)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Zimmt, Joshua B        16 BLUEFISH SWIM CL  2:34.91    2:29.31  
                 34.24      1:12.33 (38.09)
        1:50.74 (38.41)     2:29.31 (38.57)
 18 Ramsay, Nathaniel C    16 WEYMOUTH CLUB WA  2:35.73    2:34.86  
                 35.49      1:14.58 (39.09)
        1:54.55 (39.97)     2:34.86 (40.31)
 19 Tillotson, Jason C     14 SWIM FLORIDA-FL   2:34.68    2:35.33  
                 35.84      1:15.07 (39.23)
        1:55.50 (40.43)     2:35.33 (39.83)
 20 Doolittle, Andras T    17 PINE CREST SWIMM  2:37.53    2:37.46  
                 34.42      1:12.98 (38.56)
        1:54.59 (41.61)     2:37.46 (42.87)
 21 Carter, Ethan W        18 EAST COAST SWIM-  2:38.66    2:37.56  
                 35.00      1:14.47 (39.47)
        1:55.28 (40.81)     2:37.56 (42.28)
 22 Ifill, Kaison O        16 BLUEFISH SWIM CL  2:38.94    2:37.63  
                 35.91      1:16.09 (40.18)
        1:57.00 (40.91)     2:37.63 (40.63)
 23 Rintel, Andreas        14 LAKE LYTAL LIGHT  2:38.38    2:38.67  
                 35.38      1:16.52 (41.14)
        1:58.45 (41.93)     2:38.67 (40.22)
 24 Juranovic, Gabriel A   16 FAST LANE AQUATI  2:36.00    2:39.45  
                 35.34      1:16.47 (41.13)
        1:58.65 (42.18)     2:39.45 (40.80)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Smith, Austin J        18 FALFINS SWIMMING  2:41.00    2:28.25  
                 32.68      1:10.16 (37.48)
        1:48.85 (38.69)     2:28.25 (39.40)
 26 Rodriguez, Cheyenne    17 UNA SFTL-FG       2:39.70    2:35.93  
                 33.53      1:13.15 (39.62)
        1:54.54 (41.39)     2:35.93 (41.39)
 27 Sugishita, Daniel K    17 BOLLES SCHOOL SH  2:41.07    2:39.10  
                 35.90      1:16.52 (40.62)
        1:58.35 (41.83)     2:39.10 (40.75)
 28 Asseraf, Joshua        17 UNA SFTL-FG       2:40.06    2:40.63  
                 35.28      1:16.21 (40.93)
        1:58.26 (42.05)     2:40.63 (42.37)
 29 Shollenbarger, Carson  17 FALFINS SWIMMING  2:42.03    2:41.46  
                 35.74      1:17.00 (41.26)
        1:59.00 (42.00)     2:41.46 (42.46)
 30 Fries, Jeremiah W      18 MARTIN COUNTY AQ  2:40.50    2:42.27  
                 36.62      1:15.94 (39.32)
        1:59.48 (43.54)     2:42.27 (42.79)
 31 Gates, Maxwell L       16 BLUEFISH SWIM CL  2:41.36    2:42.90  
                 36.88      1:17.83 (40.95)
        1:59.53 (41.70)     2:42.90 (43.37)
 32 Frank, John R          16 FALFINS SWIMMING  2:39.99    2:44.23  
                 36.47      1:18.35 (41.88)
        2:01.49 (43.14)     2:44.23 (42.74)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Pigot, Diguan          17 METRO AQUATIC CL  2:28.76             
                 34.12      1:11.00 (36.88)
        1:49.30 (38.30)     2:28.76 (39.46)
 17 Welch, Corey L         28 HAMMERHEAD AQUAT  2:32.39             
                 33.37      1:11.55 (38.18)
        1:50.79 (39.24)     2:32.39 (41.60)
 18 Harris, William C      17 DAYTONA BEACH SW  2:32.48             
                 34.52      1:13.79 (39.27)
        1:53.07 (39.28)     2:32.48 (39.41)
 19 Hayes, Patrick H       18 BOLLES SCHOOL SH  2:33.40             
                 34.99      1:13.40 (38.41)
        1:53.90 (40.50)     2:33.40 (39.50)
 20 Rojas, Marc A          18 SOUTH FLORIDA AQ  2:33.55             
                 34.38      1:13.62 (39.24)
        1:53.56 (39.94)     2:33.55 (39.99)
 22 Doran, Kevin F         20 GREATER TAMPA SW  2:34.05             
                 34.20      1:13.16 (38.96)
        1:53.19 (40.03)     2:34.05 (40.86)
 25 Jamieson, Stuart A     17 BOLLES SCHOOL SH  2:35.71             
                 34.68      1:13.60 (38.92)
        1:54.51 (40.91)     2:35.71 (41.20)
 28 Lopez, Manuel G        15 METRO AQUATIC CL  2:36.40             
                 35.10      1:15.25 (40.15)
        1:56.17 (40.92)     2:36.40 (40.23)
 37 Vergona, Steven G      16 TEAM FLA-FG       2:40.66             
                 35.47      1:16.42 (40.95)
        1:58.78 (42.36)     2:40.66 (41.88)
 38 Van Vliet, Austin M    17 TYS-FL            2:40.99             
                 34.14      1:13.12 (38.98)
        1:55.54 (42.42)     2:40.99 (45.45)
 41 Alvarez, Jose W        17 TEAM FLA-FG       2:41.14             
                 35.67      1:16.31 (40.64)
        1:58.40 (42.09)     2:41.14 (42.74)
 42 Basting, Parker J      16 GATOR SWIM CLUB-  2:41.19             
                 36.14      1:18.06 (41.92)
        2:00.00 (41.94)     2:41.19 (41.19)
 43 Stephens, Anthony D    15 AREA TALLAHASSEE  2:41.24             
                 36.23      1:16.64 (40.41)
        1:58.46 (41.82)     2:41.24 (42.78)
 46 Diaz, Javier C         17 METRO AQUATIC CL  2:42.05             
                 35.18      1:14.93 (39.75)
        1:58.49 (43.56)     2:42.05 (43.56)
 47 Lau, Stuart            13 EKSC              2:42.52             
                 36.94      1:19.34 (42.40)
        2:01.98 (42.64)     2:42.52 (40.54)
 48 Fleming, Alex P        15 BOLLES SCHOOL SH  2:43.96             
                 37.13      1:18.88 (41.75)
        2:01.03 (42.15)     2:43.96 (42.93)
 49 Gudmunson, Erik K      15 BLUEFISH SWIM CL  2:44.54             
                 37.03      1:18.66 (41.63)
        2:01.37 (42.71)     2:44.54 (43.17)
 50 Rivera, Johnny Silves  17 DAYTONA BEACH SW  2:44.60             
                 37.15      1:18.55 (41.40)
        2:00.51 (41.96)     2:44.60 (44.09)
 51 Tijerina, Joshua A     17 SOUTHWEST STARS-  2:44.70             
                 37.69      1:19.84 (42.15)
        2:02.45 (42.61)     2:44.70 (42.25)
 52 Hill, Jonathan M       14 TREASURE COAST S  2:44.91             
                 36.82      1:19.52 (42.70)
        2:03.04 (43.52)     2:44.91 (41.87)
 53 Hafer, Tanner          15 EKSC              2:45.18             
                 37.82      1:18.84 (41.02)
        2:02.09 (43.25)     2:45.18 (43.09)
 54 Villavisanis, Dillan   15 CLEARWATER AQUAT  2:45.30             
                 36.21      1:17.80 (41.59)
        2:01.56 (43.76)     2:45.30 (43.74)
 55 Cantu, David           15 DAVIE NADADORES-  2:45.41             
                 37.27      1:19.54 (42.27)
        2:02.58 (43.04)     2:45.41 (42.83)
 56 Denswil, Wayne         15 METRO AQUATIC CL  2:46.47             
                 36.06      1:17.68 (41.62)
        2:02.21 (44.53)     2:46.47 (44.26)
 57 Evenson, Alex C        16 PINE CREST SWIMM  2:47.14             
                 37.79      1:21.36 (43.57)
        2:04.61 (43.25)     2:47.14 (42.53)
 58 Reid, Aj               15 TEAM FLA-FG       2:47.68             
                 35.70      1:17.79 (42.09)
        2:02.47 (44.68)     2:47.68 (45.21)
 59 Kuzjomkin, Anton       16 DAVIE NADADORES-  2:47.76             
                 37.69      1:19.85 (42.16)
        2:03.54 (43.69)     2:47.76 (44.22)
 60 Weiss, Andrew T        14 FALFINS SWIMMING  2:47.80             
                 38.79      1:21.05 (42.26)
        2:05.01 (43.96)     2:47.80 (42.79)
 61 Pineda, Michael J      16 GULF COAST SWIM-  2:47.84             
                 37.36      1:21.11 (43.75)
        2:04.64 (43.53)     2:47.84 (43.20)
 62 Merrill, Richard K     16 TEAM FLA-FG       2:48.04             
                 38.58      1:22.67 (44.09)
        2:06.95 (44.28)     2:48.04 (41.09)
 63 Alvarez, David L       15 METRO AQUATIC CL  2:48.26             
                 38.78      1:22.15 (43.37)
        2:06.46 (44.31)     2:48.26 (41.80)
 63 Hicks, Caleb M         14 FALFINS SWIMMING  2:48.26             
                 38.93      1:21.66 (42.73)
        2:05.60 (43.94)     2:48.26 (42.66)
 65 Mamola, James A        16 LAKE LYTAL LIGHT  2:48.35             
                 37.92      1:20.24 (42.32)
        2:04.89 (44.65)     2:48.35 (43.46)
 66 Lee, Warren W          14 GREATER TOLEDO A  2:48.56             
                 37.81      1:20.23 (42.42)
        2:04.94 (44.71)     2:48.56 (43.62)
 67 Shollenberger, Jordan  16 TYS-FL            2:48.79             
                 37.78      1:20.51 (42.73)
        2:05.13 (44.62)     2:48.79 (43.66)
 68 Vega, Patrick          16 UNA MACM-FG       2:49.00             
                 38.37      1:21.37 (43.00)
        2:05.55 (44.18)     2:49.00 (43.45)
 69 Funderburk, Randall E  18 PLANTATION SWIM-  2:49.08             
                 37.70      1:19.95 (42.25)
        2:03.77 (43.82)     2:49.08 (45.31)
 70 Brocksmith, Alex J     16 TREASURE COAST S  2:49.36             
                 37.00      1:18.98 (41.98)
        2:03.35 (44.37)     2:49.36 (46.01)
 71 Farah, Jonathan E      14 HERITAGE AQUATIC  2:49.37             
                 37.74      1:20.35 (42.61)
        2:04.50 (44.15)     2:49.37 (44.87)
 72 Walsh, Cory C          16 UNA STAR-FL       2:49.99             
                 38.37      1:21.13 (42.76)
        2:05.18 (44.05)     2:49.99 (44.81)
 73 Michael, Maximilian M  15 BOLLES SCHOOL SH  2:50.37             
                 38.28      1:21.31 (43.03)
        2:05.05 (43.74)     2:50.37 (45.32)
 74 Campbell, James A      15 SPACE COAST SWIM  2:50.50             
                 36.21      1:19.09 (42.88)
        2:04.97 (45.88)     2:50.50 (45.53)
 75 Reno, Luiggi P         14 FAST LANE AQUATI  2:50.64             
                 38.41      1:21.62 (43.21)
        2:06.01 (44.39)     2:50.64 (44.63)
 76 Boyle, Patrick J       15 WEYMOUTH CLUB WA  2:50.91             
                 38.14      1:20.98 (42.84)
        2:06.07 (45.09)     2:50.91 (44.84)
 77 Bach-Crosby, Eric E    16 LAKE LYTAL LIGHT  2:51.08             
                 37.93      1:21.29 (43.36)
        2:05.10 (43.81)     2:51.08 (45.98)
 78 Martinez, Silvio D     15 BLUE DOLFINS-FL   2:51.17             
                 38.93      1:22.38 (43.45)
        2:07.33 (44.95)     2:51.17 (43.84)
 79 Cantu, Francisco       12 DAVIE NADADORES-  2:51.72             
                 38.84      1:23.04 (44.20)
        2:07.55 (44.51)     2:51.72 (44.17)
 80 Hudak, Caleb J         16 WEST FLORIDA LIG  2:52.28             
                 39.65      1:23.84 (44.19)
        2:08.45 (44.61)     2:52.28 (43.83)
 81 Dinapoli, Vincent E    18 YMCA OF CENTRAL-  2:52.53             
                 37.86      1:20.00 (42.14)
        2:05.29 (45.29)     2:52.53 (47.24)
 82 Orbegoso, Luis A       17 CENTRAL FLORIDA-  2:54.85             
                 37.55      1:21.80 (44.25)
        2:08.58 (46.78)     2:54.85 (46.27)
 83 Henderson, Ryan Z      17 PLANTATION SWIM-  2:55.97             
                 39.07      1:23.27 (44.20)
        2:09.46 (46.19)     2:55.97 (46.51)
 84 Cabrera, Lorenzo       16 PLANTATION SWIM-  3:02.00             
                 40.56      1:25.14 (44.58)
        2:13.39 (48.25)     3:02.00 (48.61)
 -- Van Hees, Simon        17 LOGGERHEAD-FL         DQ              
                 33.82      1:13.21 (39.39)
        1:53.25 (40.04)          DQ (38.68)
 -- Zeleznock, Caleb D     16 TYS-FL                DQ              
                 38.00      1:20.61 (42.61)
        2:04.03 (43.42)          DQ (43.46)
 -- Hildebrand, Richard J  20 UN-FL-FL              NS              
 -- Peach, Kyle G          15 BLUEFISH SWIM CL      NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:51PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 33  Women 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Driscoll, Lauren N     18 UNA SFTL-FG       2:17.23    2:14.84  
                 32.78      1:06.60 (33.82)
        1:40.76 (34.16)     2:14.84 (34.08)
  2 Zeiger, Brooke V       16 BLUEFISH SWIM CL  2:20.85    2:18.20  
                 33.35      1:08.13 (34.78)
        1:43.32 (35.19)     2:18.20 (34.88)
  3 Yambor-Maul, Alyssa M  17 AREA TALLAHASSEE  2:19.61    2:20.46  
                 33.18      1:09.32 (36.14)
        1:46.32 (37.00)     2:20.46 (34.14)
  4 Berrocal, Alana C      23 PINE CREST SWIMM  2:20.88    2:20.75  
                 33.01      1:09.26 (36.25)
        1:45.71 (36.45)     2:20.75 (35.04)
  5 Hess, Madeline M       15 BRANDON SPORTS &  2:20.90    2:21.07  
                 32.79      1:08.11 (35.32)
        1:44.44 (36.33)     2:21.07 (36.63)
  6 Mann, Rebecca W        14 CLEARWATER AQUAT  2:18.97    2:22.50  
                 34.36      1:09.77 (35.41)
        1:46.35 (36.58)     2:22.50 (36.15)
  7 Kaisrlik, Morgan L     15 FAST LANE AQUATI  2:22.76    2:22.89  
                 33.26      1:09.60 (36.34)
        1:47.05 (37.45)     2:22.89 (35.84)
  8 Deveny, Courtney A     15 GULF COAST SWIM-  2:20.32    2:22.91  
                 33.51      1:09.81 (36.30)
        1:47.02 (37.21)     2:22.91 (35.89)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Piper, Jessica R       18 SAINT PETERSBURG  2:25.21    2:20.25  
                 32.33      1:06.92 (34.59)
        1:43.29 (36.37)     2:20.25 (36.96)
 10 Hohne, Margaret L      15 UNATTACHED-FL     2:23.96    2:21.40  
                 34.27      1:10.06 (35.79)
        1:45.99 (35.93)     2:21.40 (35.41)
 11 O''Neil, Colleen M      17 WEYMOUTH CLUB WA  2:25.04    2:21.82  
                 33.34      1:08.68 (35.34)
        1:45.26 (36.58)     2:21.82 (36.56)
 12 Woolbright, Kathryn A  19 UNATTACHED-FL     2:22.90    2:25.24  
                 34.51      1:10.46 (35.95)
        1:47.85 (37.39)     2:25.24 (37.39)
 13 Vivado, Lilly A        13 BLUEFISH SWIM CL  2:26.49    2:25.36  
                 34.54      1:11.31 (36.77)
        1:48.44 (37.13)     2:25.36 (36.92)
 14 Zeiger, Elizabeth P    14 BLUEFISH SWIM CL  2:27.67    2:26.32  
                 35.47      1:12.66 (37.19)
        1:49.54 (36.88)     2:26.32 (36.78)
 15 Ingram, Fabiana J      15 LAKE LYTAL LIGHT  2:27.27    2:26.51  
                 33.63      1:10.44 (36.81)
        1:48.38 (37.94)     2:26.51 (38.13)
 16 Finke, Autumn S        17 SAINT PETERSBURG  2:26.45    2:29.49  
                 35.78      1:13.56 (37.78)
        1:51.96 (38.40)     2:29.49 (37.53)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Abad, Meagan M         15 PLANTATION SWIM-  2:30.17    2:26.98  
                 34.44      1:12.33 (37.89)
        1:49.85 (37.52)     2:26.98 (37.13)
 18 McGovern, Courtney M   16 TREASURE COAST S  2:29.06    2:27.06  
                 34.58      1:11.42 (36.84)
        1:49.53 (38.11)     2:27.06 (37.53)
 19 Tipton, Amanda L       15 UNA SFTL-FG       2:30.15    2:27.70  
                 34.35      1:11.48 (37.13)
        1:50.10 (38.62)     2:27.70 (37.60)
 20 Volland, Kelsea C      15 FLORIDA KEYS SWI  2:31.04    2:29.56  
                 34.52      1:12.60 (38.08)
        1:51.06 (38.46)     2:29.56 (38.50)
 21 Suarez, Julie A        15 LAKE LYTAL LIGHT  2:29.08    2:29.85  
                 35.09      1:14.15 (39.06)
        1:53.66 (39.51)     2:29.85 (36.19)
 22 Klier, Julia R         14 WEYMOUTH CLUB WA  2:29.34    2:29.93  
                 35.80      1:13.63 (37.83)
        1:52.21 (38.58)     2:29.93 (37.72)
 23 Ruppert-Gomez, Marcel  12 GATOR SWIM CLUB-  2:30.86    2:31.41  
                 35.40      1:14.00 (38.60)
        1:52.84 (38.84)     2:31.41 (38.57)
 24 Schaefer, Hannah P     17 BOLLES SCHOOL SH  2:30.74    2:33.38  
                 36.62      1:14.87 (38.25)
        1:54.46 (39.59)     2:33.38 (38.92)
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Devers, Aidan G        15 BLUEFISH SWIM CL  2:32.07    2:28.01  
                 35.00      1:12.26 (37.26)
        1:50.56 (38.30)     2:28.01 (37.45)
 26 Hand, Emily E          16 FALFINS SWIMMING  2:31.19    2:28.83  
                 35.60      1:12.99 (37.39)
        1:51.07 (38.08)     2:28.83 (37.76)
 27 Ruth, Brenna J         16 SAINT ANDREW''S S  2:31.90    2:31.09  
                 35.68      1:14.11 (38.43)
        1:52.99 (38.88)     2:31.09 (38.10)
 28 Harmeling, Kierstyn S  15 BOLLES SCHOOL SH  2:31.96    2:32.01  
                 36.03      1:13.36 (37.33)
        1:52.45 (39.09)     2:32.01 (39.56)
 29 Myers, Madalyn C       15 BLUEFISH SWIM CL  2:32.23    2:32.75  
                 36.13      1:14.74 (38.61)
        1:54.32 (39.58)     2:32.75 (38.43)
 30 Bryant, Courtney A     14 MAKOS AQUATICS C  2:31.27    2:33.64  
                 36.20      1:14.43 (38.23)
        1:54.27 (39.84)     2:33.64 (39.37)
 31 Steingold, Sarah E     15 BLUEFISH SWIM CL  2:33.93    2:33.86  
                 35.54      1:13.89 (38.35)
        1:54.24 (40.35)     2:33.86 (39.62)
 32 Cooper, Madison D      16 FALFINS SWIMMING  2:31.47    2:35.74  
                 35.52      1:14.07 (38.55)
        1:54.97 (40.90)     2:35.74 (40.77)
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Peacock, Salem E       16 BOLLES SCHOOL SH  2:24.24             
                 33.80      1:09.88 (36.08)
        1:47.59 (37.71)     2:24.24 (36.65)
 13 Vilorio, Karen A       18 UNA SWIM-FL       2:25.21             
                 34.51      1:11.37 (36.86)
        1:48.67 (37.30)     2:25.21 (36.54)
 19 Goodson, Kristen D     17 SWIM FLORIDA-FL   2:28.48             
                 35.71      1:13.73 (38.02)
        1:51.90 (38.17)     2:28.48 (36.58)
 21 Hubbard, Mackenzie N   15 SAINT PETERSBURG  2:29.08             
                 34.67      1:11.65 (36.98)
        1:49.76 (38.11)     2:29.08 (39.32)
 24 Nakano, Yurie          19 UN-FL-FL          2:30.08             
                 35.44      1:13.43 (37.99)
        1:51.98 (38.55)     2:30.08 (38.10)
 27 Smith, Jordan N        19 UNIVERSITY OF FL  2:30.29             
                 36.08      1:14.24 (38.16)
        1:52.79 (38.55)     2:30.29 (37.50)
 28 Spilman, Emma R        15 SAINT PETERSBURG  2:30.51             
                 35.27      1:12.36 (37.09)
        1:51.21 (38.85)     2:30.51 (39.30)
 32 Betancourt, Lauren E   15 BLUE DOLFINS-FL   2:31.18             
                 34.95      1:12.81 (37.86)
        1:51.67 (38.86)     2:31.18 (39.51)
 35 Kopas, Emily M         15 DAVIE NADADORES-  2:31.43             
                 35.70      1:13.49 (37.79)
        1:52.42 (38.93)     2:31.43 (39.01)
 37 Finke, Ariel S         15 SAINT PETERSBURG  2:31.53             
                 36.32      1:14.06 (37.74)
        1:52.90 (38.84)     2:31.53 (38.63)
 38 Carey, Skye A          15 SPACE COAST SWIM  2:31.67             
                 36.94      1:15.96 (39.02)
        1:54.92 (38.96)     2:31.67 (36.75)
 42 Miller, Chelsea L      16 WEST FLORIDA LIG  2:32.21             
                 36.21      1:15.18 (38.97)
        1:53.95 (38.77)     2:32.21 (38.26)
 44 Cunningham, Taylor K   15 SOUTHWEST STARS-  2:32.73             
                 35.70      1:14.60 (38.90)
        1:54.17 (39.57)     2:32.73 (38.56)
 45 Kopas, Allison M       13 DAVIE NADADORES-  2:32.77             
                 35.86      1:14.50 (38.64)
        1:54.14 (39.64)     2:32.77 (38.63)
 46 Diamond, Jenna         16 PLANTATION SWIM-  2:33.22             
                 36.22      1:15.41 (39.19)
        1:54.92 (39.51)     2:33.22 (38.30)
 47 Freeman, Sarah J       15 PALM HARBOR YMCA  2:33.28             
                 36.06      1:14.55 (38.49)
        1:54.03 (39.48)     2:33.28 (39.25)
 48 Randle, Meghan A       16 TYS-FL            2:33.68             
                 36.47      1:14.94 (38.47)
        1:54.48 (39.54)     2:33.68 (39.20)
 50 Greulach, Veronica A   17 UNA SFTL-FG       2:34.08             
                 36.85      1:15.73 (38.88)
        1:55.04 (39.31)     2:34.08 (39.04)
 51 Kale, Spenser Q        13 GREATER TOLEDO A  2:34.12             
                 34.59      1:13.83 (39.24)
        1:54.20 (40.37)     2:34.12 (39.92)
 52 Murphy, Cailin E       14 BLUEFISH SWIM CL  2:34.17             
                 36.44      1:15.49 (39.05)
        1:55.28 (39.79)     2:34.17 (38.89)
 53 Randolph, Jessica A    17 PLANTATION SWIM-  2:34.41             
                 37.81      1:17.55 (39.74)
        1:56.38 (38.83)     2:34.41 (38.03)
 54 Ryan, Michaela J       15 BLUEFISH SWIM CL  2:34.62             
                 36.70      1:15.20 (38.50)
        1:54.68 (39.48)     2:34.62 (39.94)
 55 Rodriguez, Jessica     13 SOUTH FLORIDA AQ  2:34.68             
                 36.52      1:15.32 (38.80)
        1:55.07 (39.75)     2:34.68 (39.61)
 56 Massey, Sarah K        13 TYS-FL            2:34.87             
               1:55.67      2:34.87 (39.20)
            2:34.87 ( )                    
 57 Zislin, Jennifer M     16 TEAM FLA-FG       2:34.88             
                 37.06      1:16.44 (39.38)
        1:56.01 (39.57)     2:34.88 (38.87)
 58 Pettinger, Julianna M  15 LOGGERHEAD-FL     2:35.08             
                 36.64      1:15.57 (38.93)
        1:55.40 (39.83)     2:35.08 (39.68)
 59 Lacusky, Sara M        15 MARTIN COUNTY AQ  2:35.18             
                 36.72      1:16.26 (39.54)
        1:56.33 (40.07)     2:35.18 (38.85)
 60 Bauer, Cydnie R        15 PALM HARBOR YMCA  2:35.34             
                 36.65      1:15.41 (38.76)
        1:55.42 (40.01)     2:35.34 (39.92)
 60 Antonini, Isabella A   15 TEAM FLA-FG       2:35.34             
                 37.27      1:16.82 (39.55)
        1:56.84 (40.02)     2:35.34 (38.50)
 62 Berry, Kelsi A         13 GREATER TOLEDO A  2:35.52             
                 35.45      1:14.68 (39.23)
        1:56.03 (41.35)     2:35.52 (39.49)
 63 Dacey, Sydney R        15 BLUEFISH SWIM CL  2:35.59             
                 37.08      1:16.87 (39.79)
        1:57.21 (40.34)     2:35.59 (38.38)
 64 Perrotti, Morgan E     15 PALM HARBOR YMCA  2:35.73             
                 36.68      1:15.76 (39.08)
        1:55.97 (40.21)     2:35.73 (39.76)
 65 Tyson, Natalia R       16 WAHOO''S OF WELLI  2:35.88             
                 36.34      1:15.30 (38.96)
        1:55.24 (39.94)     2:35.88 (40.64)
 66 Hay, Lindsay L         14 HERITAGE AQUATIC  2:35.94             
                 35.99      1:15.56 (39.57)
        1:56.92 (41.36)     2:35.94 (39.02)
 67 McDonald, Janelle R    18 WEYMOUTH CLUB WA  2:36.15             
                 35.75      1:14.66 (38.91)
        1:55.46 (40.80)     2:36.15 (40.69)
 68 Chubina, Anna          15 GATOR SWIM CLUB-  2:36.37             
                 37.11      1:16.63 (39.52)
        1:56.86 (40.23)     2:36.37 (39.51)
 69 Kilpatrick, Christina  13 CENTRAL FLORIDA-  2:36.38             
                 36.90      1:15.73 (38.83)
        1:56.61 (40.88)     2:36.38 (39.77)
 70 Suarez, Lauren A       17 LAKE LYTAL LIGHT  2:36.53             
                 37.21      1:17.28 (40.07)
        1:57.20 (39.92)     2:36.53 (39.33)
 71 Lee, Carolyn           16 LAKE LYTAL LIGHT  2:36.81             
                 38.05      1:17.70 (39.65)
        1:57.64 (39.94)     2:36.81 (39.17)
 72 Kovac, Megan E         15 PALM HARBOR YMCA  2:37.01             
                 37.11      1:16.96 (39.85)
        1:57.65 (40.69)     2:37.01 (39.36)
 73 Glass, Carsen E        15 FALFINS SWIMMING  2:37.02             
                 38.15      1:17.82 (39.67)
        1:57.91 (40.09)     2:37.02 (39.11)
 74 Garayeva, Louiza R     15 BRANDON SPORTS &  2:37.62             
                 36.36      1:15.23 (38.87)
        1:56.23 (41.00)     2:37.62 (41.39)
 75 Trematerra, Lindsey V  15 GATOR SWIM CLUB-  2:38.23             
                 39.38      1:20.03 (40.65)
        1:59.93 (39.90)     2:38.23 (38.30)
 76 DeReus, Heather M      15 AQUATIC CLUB OF-  2:38.56             
                 38.08      1:18.09 (40.01)
        1:59.57 (41.48)     2:38.56 (38.99)
 77 Briant, Phoebe J       17 MAKOS AQUATICS C  2:38.69             
                 37.47      1:17.05 (39.58)
        1:58.20 (41.15)     2:38.69 (40.49)
 78 Reuter, Megan B        15 BLUE DOLFINS-FL   2:38.98             
                 37.21      1:17.36 (40.15)
        1:58.10 (40.74)     2:38.98 (40.88)
 79 Burk, Alexis T         16 DAYTONA BEACH SW  2:39.05             
                 37.78      1:18.10 (40.32)
        1:58.82 (40.72)     2:39.05 (40.23)
 80 Downey, Skye E         15 PLANTATION SWIM-  2:39.06             
                 37.43      1:17.21 (39.78)
        1:58.59 (41.38)     2:39.06 (40.47)
 81 Small, Deandre K       16 DAVIE NADADORES-  2:39.12             
                 35.53    2:39.12 (2:03.59)
 82 Aponte, Maria M        16 UNA SFTL-FG       2:39.14             
                 37.59      1:17.70 (40.11)
        1:58.88 (41.18)     2:39.14 (40.26)
 83 Harris, Madison G      17 CENTRAL FLORIDA-  2:39.49             
                 37.49      1:17.55 (40.06)
        1:58.92 (41.37)     2:39.49 (40.57)
 84 Martin, Monona T       12 MAKOS AQUATICS C  2:39.54             
                 38.44      1:19.40 (40.96)
        2:00.75 (41.35)     2:39.54 (38.79)
 85 McCollum, Nicole K     16 GULF COAST SWIM-  2:39.76             
                 37.12      1:17.17 (40.05)
        1:58.67 (41.50)     2:39.76 (41.09)
 86 McLeod, Lauren R       15 GULF COAST SWIM-  2:40.30             
                 37.48      1:17.84 (40.36)
        1:59.55 (41.71)     2:40.30 (40.75)
 87 Bassett, Christie L    13 MAKOS AQUATICS C  2:40.42             
                 37.57      1:18.35 (40.78)
        2:00.36 (42.01)     2:40.42 (40.06)
 88 Robinson, Krissa A     16 PLANTATION SWIM-  2:40.43             
                 37.54      1:18.54 (41.00)
        2:00.59 (42.05)     2:40.43 (39.84)
 89 Sanchez, Carlota       16 TEAM FLA-FG       2:40.46             
                 36.03      1:17.26 (41.23)
        2:00.22 (42.96)     2:40.46 (40.24)
 90 Gallastegui, Angelina  16 BRANDON SPORTS &  2:40.71             
                 38.37      1:18.53 (40.16)
        1:59.82 (41.29)     2:40.71 (40.89)
 91 Heinzel, Abigail N     15 BOLLES SCHOOL SH  2:40.79             
                 37.99      1:18.62 (40.63)
        1:59.99 (41.37)     2:40.79 (40.80)
 92 Henninger, Julie R     14 FALFINS SWIMMING  2:40.84             
                 38.74      1:19.26 (40.52)
        2:01.00 (41.74)     2:40.84 (39.84)
 93 Hernandez, Hailey      18 PLANTATION SWIM-  2:41.07             
                 39.78      1:20.44 (40.66)
        2:01.52 (41.08)     2:41.07 (39.55)
 94 Klotzbach, Kylie N     16 DAYTONA BEACH SW  2:41.12             
                 37.97      1:18.43 (40.46)
        2:00.18 (41.75)     2:41.12 (40.94)
 95 Kliewer, Emily E       14 YMCA OF CENTRAL-  2:41.44             
                 38.57      1:18.82 (40.25)
        2:00.78 (41.96)     2:41.44 (40.66)
 96 Johnson, Caitlyn A     16 UNA JCLA-FL       2:41.45             
                 38.00      1:19.37 (41.37)
        2:01.72 (42.35)     2:41.45 (39.73)
 97 Suarez, Kristen N      14 LAKE LYTAL LIGHT  2:41.64             
                 37.94      1:18.79 (40.85)
        2:00.37 (41.58)     2:41.64 (41.27)
 98 Pacitti, Alexandra L   14 HERITAGE AQUATIC  2:41.73             
                 37.63      1:18.41 (40.78)
        2:00.47 (42.06)     2:41.73 (41.26)
 99 Dawson, Samantha E     14 BUCKEYE SWIM CLU  2:41.80             
                 38.82      1:19.84 (41.02)
        2:01.21 (41.37)     2:41.80 (40.59)
100 Lucas, Spencer H       14 YMCA OF CENTRAL-  2:41.89             
                 37.84      1:18.92 (41.08)
        2:00.82 (41.90)     2:41.89 (41.07)
101 Romero, Ana C          12 YMCA OF CENTRAL-  2:42.14             
                 38.53      1:19.28 (40.75)
        2:01.39 (42.11)     2:42.14 (40.75)
102 Toney, Maddison L      16 CENTRAL FLORIDA-  2:43.83             
                 39.95      1:21.29 (41.34)
        2:02.97 (41.68)     2:43.83 (40.86)
103 Snyder, Carli R        16 FALFINS SWIMMING  2:44.49             
                 37.35      1:19.15 (41.80)
        2:02.81 (43.66)     2:44.49 (41.68)
104 Creech, Amy E          16 YMCA OF CENTRAL-  2:44.52             
                 38.45      1:20.48 (42.03)
        2:02.29 (41.81)     2:44.52 (42.23)
105 Karr, Makenzie A       15 BUCKEYE SWIM CLU  2:44.64             
                 40.00      1:21.91 (41.91)
        2:04.12 (42.21)     2:44.64 (40.52)
106 Guerrero, Sandra Juli  18 UNA DANA-FG       2:44.84             
                 38.61      1:20.50 (41.89)
        2:02.95 (42.45)     2:44.84 (41.89)
107 Deedrick, Mary M       15 GREATER TAMPA SW  2:44.96             
                 38.42      1:20.03 (41.61)
        2:02.65 (42.62)     2:44.96 (42.31)
108 Melody, Anastasia E    16 BUCKEYE SWIM CLU  2:45.01             
                 38.93      1:21.07 (42.14)
        2:03.98 (42.91)     2:45.01 (41.03)
109 Johnson, Lauren A      13 UNA JCLA-FL       2:45.44             
                 39.09      1:20.98 (41.89)
        2:04.18 (43.20)     2:45.44 (41.26)
110 Reyes, Dashley B       16 ROCKWAY SWIMMING  2:46.14             
                 39.07      1:21.47 (42.40)
        2:04.33 (42.86)     2:46.14 (41.81)
111 Zamora, Suanny A       16 KISSIMMEE SWIM A  2:46.30             
                 38.72      1:20.86 (42.14)
        2:03.99 (43.13)     2:46.30 (42.31)
112 Fassler, Star D        13 UNA SFTL-FG       2:46.43             
                 39.17      1:20.61 (41.44)
        2:03.83 (43.22)     2:46.43 (42.60)
113 Sands, Evy L           16 DAVIE NADADORES-  2:48.15             
                 38.68      1:20.86 (42.18)
        2:04.80 (43.94)     2:48.15 (43.35)
114 Pituch, Heather B      16 SPACE COAST SWIM  2:48.57             
                 40.28      1:23.62 (43.34)
        2:07.22 (43.60)     2:48.57 (41.35)
115 Renfrum, Brienne A     14 METRO AQUATIC CL  2:49.93             
                 38.34      1:21.59 (43.25)
        2:06.24 (44.65)     2:49.93 (43.69)
116 Ward, Sophia M         14 BOLLES SCHOOL SH  2:53.90             
                 41.01      1:24.83 (43.82)
        2:09.75 (44.92)     2:53.90 (44.15)
 -- Soapes, Chandler G     17 BOLLES SCHOOL SH      DQ              
                 33.09      1:09.52 (36.43)
        1:47.52 (38.00)          DQ (37.93)
 -- Lenzmeier, Samantha R  16 FALFINS SWIMMING      DQ              
                 38.07      1:17.30 (39.23)
        1:56.54 (39.24)          DQ (38.81)
 -- Casey, Kendal A        17 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Carter, Olivia C       18 DAYTONA BEACH SW     DFS              
 -- Veale, Hannah E        15 PINE CREST SWIMM     DFS              
 -- Stephens, Summer L     18 UNIVERSITY OF FL     DFS              
 -- Ling, Rachel C         16 SOUTH FLORIDA AQ      NS              
 -- Webb, Amber D          16 YMCA OF CENTRAL-      NS              
 -- Anabtawi, Tatianna N   14 CLEARWATER AQUAT      NS              
 -- Adams, Chloe J         15 PLANTATION SWIM-      NS              
 -- Willis, Cheyenne L     14 FAST LANE AQUATI      NS              
 -- Demichele, Jana M      15 GATOR SWIM CLUB-      NS              
 -- Van Buskirk, Victoria  12 BLUE DOLFINS-FL       NS                  
    
 YCF Swimming                                    3/18/2012 - 19:52PM
 2012 Spring Southern Zone South Sectional - 3/15/2012 to 3/18/2012 
               YMCA Aquatic Center - Orlando, Florida               
 
 Event 34  Men 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                    === Championship Final ===                    
 
  1 Vyatchanin, Arkady     27 GATOR SWIM CLUB-  2:03.96    2:01.04  
                 29.04        59.94 (30.90)
        1:30.62 (30.68)     2:01.04 (30.42)
  2 Jenkins, Preston R     17 BOLLES SCHOOL SH  2:06.38    2:02.09  
                 29.16      1:00.08 (30.92)
        1:31.01 (30.93)     2:02.09 (31.08)
  3 Green, Connor G        16 BLUEFISH SWIM CL  2:04.01    2:02.32  
                 29.01        59.73 (30.72)
        1:31.12 (31.39)     2:02.32 (31.20)
  4 Murphy, Ryan F         16 BOLLES SCHOOL SH  2:04.73    2:02.37  
                 28.68        59.63 (30.95)
        1:31.74 (32.11)     2:02.37 (30.63)
  5 Thompson, Matthew R    19 UNIVERSITY OF FL  2:06.02    2:06.33  
               1:33.93      2:06.33 (32.40)
  6 Ringquist, Austin P    19 UNIVERSITY OF FL  2:09.33    2:07.06  
                 29.90      1:02.08 (32.18)
        1:34.80 (32.72)     2:07.06 (32.26)
  7 Dehner, Alex W         17 AREA TALLAHASSEE  2:08.66    2:07.52  
                 30.87      1:03.15 (32.28)
        1:35.60 (32.45)     2:07.52 (31.92)
  8 Hamilton, Colin J      19 UNIVERSITY OF FL  2:07.23    2:08.01  
                 30.51      1:02.40 (31.89)
        1:35.45 (33.05)     2:08.01 (32.56)
 
                    === Consolation Final ===                     
 
  9 Morales, Yeziel        16 UNA DANA-FG       2:11.06    2:09.66  
                 30.34      1:03.28 (32.94)
        1:37.29 (34.01)     2:09.66 (32.37)
 10 Silva, Nelson J        25 UNATTACHED-FL     2:10.37    2:10.44  
                 30.07      1:02.52 (32.45)
        1:35.94 (33.42)     2:10.44 (34.50)
 11 Betschart, Marcel      18 PINE CREST SWIMM  2:13.16    2:12.15  
                 31.62      1:05.45 (33.83)
        1:38.91 (33.46)     2:12.15 (33.24)
 12 Hill, Andrew W         16 BOLLES SCHOOL SH  2:16.13    2:15.06  
                 31.59      1:05.20 (33.61)
        1:40.46 (35.26)     2:15.06 (34.60)
 13 Landi, Nicholas T      17 FAST LANE AQUATI  2:14.97    2:15.22  
                 31.26      1:05.01 (33.75)
        1:39.89 (34.88)     2:15.22 (35.33)
 14 Gustafson, Aaron J     17 BLUEFISH SWIM CL  2:13.82    2:15.34  
                 29.60      1:02.90 (33.30)
        1:39.28 (36.38)     2:15.34 (36.06)
 15 Goerzen, Alexander     17 BOLLES SCHOOL SH  2:15.55    2:15.50  
                 31.96      1:06.01 (34.05)
        1:41.23 (35.22)     2:15.50 (34.27)
 16 Depawlikowski, Boleck  15 ROCKWAY SWIMMING  2:14.90    2:15.76  
                 31.86      1:06.74 (34.88)
        1:41.59 (34.85)     2:15.76 (34.17)
 
                         === C-Final ===                          
 
 17 Gullage, Richard P     16 METRO AQUATIC CL  2:16.78    2:14.61  
                 31.60      1:05.40 (33.80)
        1:40.27 (34.87)     2:14.61 (34.34)
 18 Krastev, Georgi D      17 SAINT PETERSBURG  2:16.54    2:14.67  
                 31.69      1:05.42 (33.73)
        1:40.34 (34.92)     2:14.67 (34.33)
 18 Gebauer, Benjamin A    18 FAST LANE AQUATI  2:17.63    2:14.67  
                 31.89      1:05.56 (33.67)
        1:40.61 (35.05)     2:14.67 (34.06)
 20 Hensley, Noah L        15 BLUE DOLFINS-FL   2:17.02    2:15.84  
                 32.43      1:07.62 (35.19)
        1:42.47 (34.85)     2:15.84 (33.37)
 21 McLaughlin, William C  15 BLUEFISH SWIM CL  2:16.28    2:15.95  
                 32.16      1:06.26 (34.10)
        1:41.23 (34.97)     2:15.95 (34.72)
 22 Nash, Mel E            17 NORTH FLORIDA SW  2:16.96    2:17.88  
                 31.97      1:07.80 (35.83)
        1:44.61 (36.81)     2:17.88 (33.27)
 23 Tosh, Caleb J          15 SOUTHSIDE ATHLET  2:18.22    2:18.27  
                 32.72      1:07.76 (35.04)
        1:43.53 (35.77)     2:18.27 (34.74)
 -- Juranovic, Gabriel A   16 FAST LANE AQUATI  2:18.84         NS  
 
                       === Bonus Final ===                        
 
 25 Labonte, Kevin         15 EKSC              2:19.24    2:13.29  
                 32.18      1:05.79 (33.61)
        1:40.11 (34.32)     2:13.29 (33.18)
 26 Choate, Michael C      15 BLUEFISH SWIM CL  2:21.80    2:19.83  
                 32.33      1:07.54 (35.21)
        1:43.78 (36.24)     2:19.83 (36.05)
 27 Houghton, Matthew H    16 BLUEFISH SWIM CL  2:19.76    2:19.88  
                 32.90      1:08.07 (35.17)
        1:43.56 (35.49)     2:19.88 (36.32)
 28 Velasquez, Esteban     15 DAVIE NADADORES-  2:20.71    2:20.77  
                 33.33      1:08.90 (35.57)
        1:45.68 (36.78)     2:20.77 (35.09)
 29 Colvin, Matthew W      17 CLEARWATER AQUAT  2:19.75    2:20.91  
                 32.80      1:08.77 (35.97)
        1:45.54 (36.77)     2:20.91 (35.37)
 30 Tillotson, Jason C     14 SWIM FLORIDA-FL   2:21.41    2:22.36  
                 33.66      1:09.45 (35.79)
        1:46.47 (37.02)     2:22.36 (35.89)
 -- Sweetser, True B       14 CENTRAL FLORIDA-  2:20.72         NS  
 -- Wise, Adam J           17 CENTRAL FLORIDA-  2:19.02         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Lochte, Ryan S         27 DAYTONA BEACH SW  2:01.30             
                 29.32      1:00.93 (31.61)
        1:32.19 (31.26)     2:01.30 (29.11)
  8 Hesen, Benedict E      26 UNA GSC-FL        2:07.66             
                 29.64      1:01.90 (32.26)
        1:34.65 (32.75)     2:07.66 (33.01)
 11 Sanders, Tristan M     16 PALM HARBOR YMCA  2:09.40             
                 30.70      1:03.99 (33.29)
        1:37.36 (33.37)     2:09.40 (32.04)
 14 Curley, Michael H      19 UNIVERSITY OF FL  2:11.35             
                 30.45      1:03.80 (33.35)
        1:37.87 (34.07)     2:11.35 (33.48)
 15 Boscaino, Teodoro      18 UN-FL-FL          2:11.79             
                 30.76      1:04.13 (33.37)
        1:38.19 (34.06)     2:11.79 (33.60)
 16 Joyce, Michael P       22 UNA GSC-FL        2:12.70             
                 31.19      1:04.79 (33.60)
        1:39.01 (34.22)     2:12.70 (33.69)
 26 Koehler, John K        25 UNA GSC-FL        2:16.85             
                 31.80      1:05.90 (34.10)
        1:41.57 (35.67)     2:16.85 (35.28)
 31 Farese, John G         16 SAINT PETERSBURG  2:18.70             
                 32.87      1:08.03 (35.16)
        1:43.34 (35.31)     2:18.70 (35.36)
 33 Perrotti, Zachary M    18 PALM HARBOR YMCA  2:19.02             
                 33.05      1:07.88 (34.83)
        1:43.84 (35.96)     2:19.02 (35.18)
 40 Pisani, William J      14 LAKE LYTAL LIGHT  2:21.08             
                 32.54      1:08.94 (36.40)
        1:45.29 (36.35)     2:21.08 (35.79)
 42 Hartley, Daniel J      17 MARTIN COUNTY AQ  2:21.73             
                 32.54      1:08.90 (36.36)
        1:46.32 (37.42)     2:21.73 (35.41)
 44 Barragan, Manuel       16 PALM HARBOR YMCA  2:22.10             
                 33.29      1:09.46 (36.17)
        1:46.72 (37.26)     2:22.10 (35.38)
 45 Spiric, Stefan         15 WEST FLORIDA LIG  2:22.34             
                 33.13      1:09.05 (35.92)
        1:45.79 (36.74)     2:22.34 (36.55)
 46 Alvarez, Jose W        17 TEAM FLA-FG       2:22.90             
                 32.66      1:08.36 (35.70)
        1:45.44 (37.08)     2:22.90 (37.46)
 47 Hiss, Griffith R       18 WEYMOUTH CLUB WA  2:22.92             
                 33.65      1:10.56 (36.91)
        1:46.87 (36.31)     2:22.92 (36.05)
 48 Lyn, Matthew M         15 DAVIE NADADORES-  2:23.09             
                 33.41      1:09.93 (36.52)
        1:46.70 (36.77)     2:23.09 (36.39)
 49 Faucher, Tobias        15 METRO AQUATIC CL  2:23.28             
                 34.64      1:10.55 (35.91)
        1:47.11 (36.56)     2:23.28 (36.17)
 50 Booher, Douglas A      16 LOGGERHEAD-FL     2:23.75             
                 34.03      1:10.81 (36.78)
        1:47.79 (36.98)     2:23.75 (35.96)
 51 Lee, Warren W          14 GREATER TOLEDO A  2:23.84             
                 33.39      1:09.51 (36.12)
        1:47.49 (37.98)     2:23.84 (36.35)
 52 Parada, Ivan R         17 SOUTH FLORIDA AQ  2:23.94             
                 33.92      1:10.24 (36.32)
        1:47.12 (36.88)     2:23.94 (36.82)
 53 Evenson, Alex C        16 PINE CREST SWIMM  2:24.17             
                 34.28      1:10.69 (36.41)
        1:48.03 (37.34)     2:24.17 (36.14)
 54 Ramsay, Nathaniel C    16 WEYMOUTH CLUB WA  2:24.25             
                 33.51      1:09.35 (35.84)
        1:46.99 (37.64)     2:24.25 (37.26)
 55 Cantu, David           15 DAVIE NADADORES-  2:24.38             
                 34.30      1:10.85 (36.55)
        1:48.40 (37.55)     2:24.38 (35.98)
 56 Dawson, Thomas R       15 BUCKEYE SWIM CLU  2:24.39             
                 33.94      1:09.89 (35.95)
        1:47.17 (37.28)     2:24.39 (37.22)
 57 Howerton, Clayton H    15 BOLLES SCHOOL SH  2:24.52             
                 34.05      1:10.73 (36.68)
        1:48.17 (37.44)     2:24.52 (36.35)
 58 Yin, Anthony J         16 BOLLES SCHOOL SH  2:24.77             
                 34.01      1:10.30 (36.29)
        1:48.04 (37.74)     2:24.77 (36.73)
 59 Walter, Ryan M         17 PINE CREST SWIMM  2:24.78             
                 34.27      1:10.48 (36.21)
        1:47.92 (37.44)     2:24.78 (36.86)
 60 Gallego, Carlos J      14 DAVIE NADADORES-  2:24.95             
                 33.89      1:10.45 (36.56)
        1:48.20 (37.75)     2:24.95 (36.75)
 61 Ward, Donovan J        16 DAYTONA BEACH SW  2:25.52             
                 35.29      1:12.43 (37.14)
        1:49.13 (36.70)     2:25.52 (36.39)
 62 Copa, Dillon T         16 SAINT ANDREW''S S  2:25.97             
                 34.71      1:11.30 (36.59)
        1:49.00 (37.70)     2:25.97 (36.97)
 63 O''Gorman, Robert       17 PERFORMANCE AQUA  2:26.04             
                 35.00      1:12.01 (37.01)
        1:49.75 (37.74)     2:26.04 (36.29)
 64 Bricio, Felipe S       16 UNA SFTL-FG       2:26.08             
                 35.11      1:12.30 (37.19)
        1:50.06 (37.76)     2:26.08 (36.02)
 65 Gudmunson, Erik K      15 BLUEFISH SWIM CL  2:26.67             
                 34.50      1:11.39 (36.89)
        1:49.23 (37.84)     2:26.67 (37.44)
 66 Zimmt, Joshua B        16 BLUEFISH SWIM CL  2:26.91             
                 34.06      1:10.61 (36.55)
        1:49.01 (38.40)     2:26.91 (37.90)
 67 Reno, Luiggi P         14 FAST LANE AQUATI  2:27.33             
                 34.82      1:11.60 (36.78)
        1:49.53 (37.93)     2:27.33 (37.80)
 68 Johnson, Brendan M     17 UNA JCLA-FL       2:27.44             
                 35.30      1:11.91 (36.61)
        1:49.75 (37.84)     2:27.44 (37.69)
 69 Frank, John R          16 FALFINS SWIMMING  2:27.60             
                 34.88      1:12.72 (37.84)
        1:50.77 (38.05)     2:27.60 (36.83)
 70 Alvarez, Francisco D   16 UNA HAT-FG        2:28.04             
                 34.07      1:11.77 (37.70)
        1:50.26 (38.49)     2:28.04 (37.78)
 71 Rice, Samuel W         15 WEYMOUTH CLUB WA  2:28.06             
                 34.57      1:12.40 (37.83)
        1:50.47 (38.07)     2:28.06 (37.59)
 72 Mohr, Dakota `         17 WAHOO''S OF WELLI  2:28.07             
                 34.57      1:12.10 (37.53)
        1:49.91 (37.81)     2:28.07 (38.16)
 73 Valery, Gustavo E      13 SOUTH FLORIDA AQ  2:28.33             
                 34.83      1:12.35 (37.52)
        1:51.51 (39.16)     2:28.33 (36.82)
 74 Quillen, Michael B     15 GATOR SWIM CLUB-  2:28.40             
                 34.73      1:11.99 (37.26)
        1:50.07 (38.08)     2:28.40 (38.33)
 75 Grant, Alexander H     16 SAINT PETERSBURG  2:28.45             
                 35.38      1:12.67 (37.29)
        1:50.81 (38.14)     2:28.45 (37.64)
 76 Farah, Jonathan E      14 HERITAGE AQUATIC  2:28.80             
                 32.95      1:10.42 (37.47)
        1:50.05 (39.63)     2:28.80 (38.75)
 77 Henderson, Ryan Z      17 PLANTATION SWIM-  2:29.16             
                 34.60      1:12.46 (37.86)
        1:51.39 (38.93)     2:29.16 (37.77)
 78 Castano, Robert M      17 METRO AQUATIC CL  2:29.37             
                 34.38      1:11.98 (37.60)
        1:50.25 (38.27)     2:29.37 (39.12)
 79 Funderburk, Randall E  18 PLANTATION SWIM-  2:30.06             
                 35.55      1:13.79 (38.24)
        1:52.72 (38.93)     2:30.06 (37.34)
 80 Potter, Alexander L    18 SWIM FLORIDA-FL   2:32.18             
                 35.23      1:13.25 (38.02)
        1:52.60 (39.35)     2:32.18 (39.58)
 81 Abdelraouf, Yousef E   13 LAKE LYTAL LIGHT  2:33.51             
                 35.87      1:15.11 (39.24)
        1:54.30 (39.19)     2:33.51 (39.21)
 -- Carter, Dylan J        16 UNA DANA-FG          DFS              
 -- Brock, Delaney J       19 PINE CREST SWIMM     DFS              
 -- Perez Costa, Juan A    15 ROCKWAY SWIMMING     DFS              
 -- Yabe, Diogo O          31 BOLLES SCHOOL SH     DFS              
 -- Ledford, Sean A        17 TREASURE COAST S     DFS              
 -- Thibideau, Reynold J   17 TITUSVILLE SWIM-      NS              
 -- Perdomo, Sebastian     15 KISSIMMEE SWIM A      NS              
 -- Boscaino, Federico     16 UNA PYP-FL            NS              
 -- Malecot, Phillip W     18 WEST FLORIDA LIG      NS              
 -- Hansen, Lindsey M      17 LOGGERHEAD-FL    18:10.87Y        DQ