SwimmingWorld.com - Online home of the International Swimming Hall of Fame JOIN ISHOF!

2018 Austin Speedo Sectionals, Day Two Results - Meet Results


7/12/2018 - 7/15/2018  
Event 11  Women 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
Meet Qualifying:  2:54.79
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Anna Belousova   21 AGS               2:32.75    2:29.62         20  
   r:+0.66  35.55      1:12.97 (37.42)
       1:51.39 (38.42)     2:29.62 (38.23)
 2 Victoria Roubiq  20 AGS               2:34.88    2:33.70         17  
   r:+0.77  35.31      1:14.35 (39.04)
       1:54.16 (39.81)     2:33.70 (39.54)
 3 Olivia Johnson   20 Una Tula          2:36.09    2:34.06         16  
   r:+0.61  35.65      1:14.10 (38.45)
       1:53.61 (39.51)     2:34.06 (40.45)
 4 Ema Rajic        18 Una Asc           2:40.74    2:35.08         15  
   r:+0.74  34.90      1:13.77 (38.87)
       1:54.34 (40.57)     2:35.08 (40.74)
 5 Marie-claire Sc  21 Rice Aquatics     2:40.19    2:36.09         14  
   r:+0.61  34.79      1:14.25 (39.46)
       1:55.77 (41.52)     2:36.09 (40.32)
 6 Jenna Watson     15 Lakeside Aquatic  2:38.16    2:36.68         13  
   r:+0.78  36.10      1:16.70 (40.60)
       1:56.47 (39.77)     2:36.68 (40.21)
 7 Lauren Thompson  21 Tiger Aquatics    2:39.31    2:38.94         12  
   r:+0.67  35.97      1:15.84 (39.87)
       1:56.80 (40.96)     2:38.94 (42.14)
 8 Caitlyn Groff    15 City of Plano Sw  2:40.48    2:41.02         11  
   r:+0.71  36.42      1:16.73 (40.31)
       1:58.59 (41.86)     2:41.02 (42.43)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Ashley Pollok    19 Longhorn Aquatic  2:41.14    2:37.96          9  
   r:+0.71  35.85      1:15.11 (39.26)
       1:55.74 (40.63)     2:37.96 (42.22)
10 Holly Jansen     18 Una Txla          2:41.06    2:39.06          7  
   r:+0.69  34.03      1:13.82 (39.79)
       1:56.15 (42.33)     2:39.06 (42.91)
11 Jadyn Jannasch   16 Lakeside Aquatic  2:41.02    2:39.19          6  
   r:+0.72  35.64      1:15.53 (39.89)
       1:57.14 (41.61)     2:39.19 (42.05)
12 Ella Flowers     14 Rice Aquatics     2:40.84    2:39.29          5  
   r:+0.75  36.70      1:16.56 (39.86)
       1:57.75 (41.19)     2:39.29 (41.54)
13 Kelsey Evans     19 Rice Aquatics     2:42.40    2:39.38          4  
   r:+0.70  35.95      1:16.46 (40.51)
       1:57.80 (41.34)     2:39.38 (41.58)
14 Sophia Garrison  15 Austin Trinity A  2:41.49    2:40.99          3  
   r:+0.75  35.95      1:16.87 (40.92)
       1:58.40 (41.53)     2:40.99 (42.59)
15 Maria Jimenez P  21 Houston Cougar A  2:41.51    2:42.84          2  
   r:+0.74  36.13      1:16.76 (40.63)
       1:59.31 (42.55)     2:42.84 (43.53)
16 Madeline Riley   16 Nitro Swimming    2:42.15    2:43.86          1  
   r:+0.71  36.49      1:18.24 (41.75)
       2:00.92 (42.68)     2:43.86 (42.94)

                            === C - Final ===                            

17 Nicole Limberg   19 Rice Aquatics     2:42.67    2:41.08        
   r:+0.76  36.27      1:16.60 (40.33)
       1:58.38 (41.78)     2:41.08 (42.70)
18 Lauren Hallibur  19 Una Lac           2:45.93    2:42.55        
   r:+0.70  36.73      1:18.07 (41.34)
       2:00.19 (42.12)     2:42.55 (42.36)
19 Joelle Reddin    15 Texas Ford Aquat  2:45.05    2:42.60        
   r:+0.72  37.26      1:18.35 (41.09)
       2:00.67 (42.32)     2:42.60 (41.93)
20 Julia York       16 Nitro Swimming    2:46.39    2:42.71        
   r:+0.77  37.96      1:17.28 (39.32)
       1:59.92 (42.64)     2:42.71 (42.79)
21 Margot Little    16 Rockwall Aquatic  2:44.68    2:43.18        
   r:+0.78  36.69      1:17.96 (41.27)
       2:00.49 (42.53)     2:43.18 (42.69)
22 Julia Wozniak    14 Lakeside Aquatic  2:46.21    2:43.69        
   r:+0.68  36.97      1:18.87 (41.90)
       2:01.57 (42.70)     2:43.69 (42.12)
23 Summer Spradley  20 Tiger Aquatics    2:43.70    2:44.57        
   r:+0.73  37.41      1:18.87 (41.46)
       2:01.97 (43.10)     2:44.57 (42.60)
24 Lydia Evans      17 Austin Swim Club  2:45.21    2:44.63        
   r:+0.74  36.46      1:18.05 (41.59)
       2:00.82 (42.77)     2:44.63 (43.81)

                            === D - Final ===                            

25 Corbyn Cormack   15 NTN               2:47.16    2:41.61        
   r:+0.77  36.07      1:16.27 (40.20)
       1:58.60 (42.33)     2:41.61 (43.01)
26 Margaret Vincen  19 Una Tula          2:47.40    2:44.86        
   r:+0.76  37.02      1:18.55 (41.53)
       2:01.47 (42.92)     2:44.86 (43.39)
27 Aurelie Migault  16 NTN               2:47.50    2:45.93        
   r:+0.73  37.54      1:19.88 (42.34)
       2:02.87 (42.99)     2:45.93 (43.06)
28 Brittany Thomps  18 Nitro Swimming    2:47.17    2:46.62        
   r:+0.69  38.27      1:20.42 (42.15)
       2:02.97 (42.55)     2:46.62 (43.65)
29 Allie Thome      15 Cypress Fairbank  2:47.28    2:46.73        
   r:+0.73  37.85      1:19.95 (42.10)
       2:02.89 (42.94)     2:46.73 (43.84)
30 Abigail Baumgar  17 Crawfish Aquatic  2:47.59    2:47.68        
   r:+0.70  36.84      1:19.38 (42.54)
       2:03.09 (43.71)     2:47.68 (44.59)
31 Brooke Beddingf  18 Premier Aquatics  2:47.58    2:49.31        
   r:+0.78  37.60      1:19.49 (41.89)
       2:04.00 (44.51)     2:49.31 (45.31)
32 Lauren Partridg  18 Nitro Swimming    2:47.60    2:50.77        
   r:+0.81  39.14      1:21.82 (42.68)
       2:06.69 (44.87)     2:50.77 (44.08)

                            === E - Final ===                            

33 Tailyn Schaufel  15 Nitro Swimming    2:48.93    2:44.62        
   r:+0.68  37.80      1:19.34 (41.54)
       2:02.18 (42.84)     2:44.62 (42.44)
34 Annie Halm       16 Austin Swim Club  2:49.18    2:45.25        
   r:+0.70  36.75      1:19.23 (42.48)
       2:02.12 (42.89)     2:45.25 (43.13)
35 Ashlyn Fiorilli  17 Texas Ford Aquat  2:49.19    2:46.28        
   r:+0.77  38.91      1:20.93 (42.02)
       2:03.69 (42.76)     2:46.28 (42.59)
36 Frederica Kizek  17 Power For Life    2:49.25    2:46.94        
   r:+0.71  37.90      1:20.66 (42.76)
       2:03.46 (42.80)     2:46.94 (43.48)
37 Amber Conrad     18 Rockwall Aquatic  2:49.71    2:49.79        
   r:+0.68  37.72      1:20.47 (42.75)
       2:04.15 (43.68)     2:49.79 (45.64)
38 Riley Edmundson  15 Lakeside Aquatic  2:50.43    2:49.84        
   r:+0.66  39.14      1:21.60 (42.46)
       2:06.37 (44.77)     2:49.84 (43.47)
39 Kendall Brown    17 Rockwall Aquatic  2:49.47    2:49.98        
   r:+0.78  38.37      1:20.65 (42.28)
       2:04.66 (44.01)     2:49.98 (45.32)
40 Mckenna Stallwo  17 Streamline Aquat  2:48.60    2:50.77        
   r:+0.72  37.59      1:20.58 (42.99)
       2:04.81 (44.23)     2:50.77 (45.96)



Event 12  Men 200 LC Meter Breaststroke
=========================================================================
Meet Qualifying:  2:40.59
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 William Licon    23 Longhorn Aquatic  2:17.15    2:10.82         20  
   r:+0.72  29.82      1:03.10 (33.28)
       1:36.80 (33.70)     2:10.82 (34.02)
 2 Joseph Daniels   23 Longhorn Aquatic  2:17.14    2:16.02         17  
   r:+0.63  30.54      1:04.80 (34.26)
       1:39.74 (34.94)     2:16.02 (36.28)
 3 Jonathan Tybur   22 AGS               2:17.66    2:18.97         16  
   r:+0.71  31.08      1:05.79 (34.71)
       1:41.79 (36.00)     2:18.97 (37.18)
 4 Luca Pfyffer     22 Tiger Aquatics    2:21.65    2:19.00         15  
   r:+0.78  30.81      1:05.48 (34.67)
       1:42.35 (36.87)     2:19.00 (36.65)
 5 Adam Fusti-Moln  15 Austin Swim Club  2:23.63    2:20.81         14  
   r:+0.74  31.52      1:06.98 (35.46)
       1:43.76 (36.78)     2:20.81 (37.05)
 6 Arthur Cheng     19 Longhorn Aquatic  2:22.38    2:22.29         13  
   r:+0.69  31.88      1:07.79 (35.91)
       1:44.47 (36.68)     2:22.29 (37.82)
 7 Charles Bennett  19 Power For Life    2:23.80    2:23.20         12  
   r:+0.75  32.67      1:08.90 (36.23)
       1:45.86 (36.96)     2:23.20 (37.34)
 8 Jacob Schababer  18 Power For Life    2:22.79    2:23.73         11  
   r:+0.82  32.49      1:07.86 (35.37)
       1:45.37 (37.51)     2:23.73 (38.36)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Austin Van Over  22 AGS               2:24.25    2:20.09          9  
   r:+0.65  31.44      1:07.24 (35.80)
       1:43.93 (36.69)     2:20.09 (36.16)
10 Donald Scott     16 Lakeside Aquatic  2:24.98    2:21.12          7  
   r:+0.71  32.35      1:08.23 (35.88)
       1:44.46 (36.23)     2:21.12 (36.66)
11 Braden Vines     18 City Of Midland   2:24.90    2:22.19          6  
   r:+0.63  31.40      1:07.19 (35.79)
       1:44.05 (36.86)     2:22.19 (38.14)
12 Jeffrey Snoddy   19 Tiger Aquatics    2:25.01    2:23.40          5  
   r:+0.82  33.01      1:08.94 (35.93)
       1:45.54 (36.60)     2:23.40 (37.86)
13 Noah Beladi      15 Lakeside Aquatic  2:25.70    2:23.71          4  
   r:+0.70  32.81      1:08.87 (36.06)
       1:45.84 (36.97)     2:23.71 (37.87)
14 Benjamin Willet  15 Premier Aquatics  2:25.65    2:24.13          3  
   r:+0.70  33.62      1:10.80 (37.18)
       1:47.80 (37.00)     2:24.13 (36.33)
15 Christopher Har  16 Aquastar          2:25.91    2:26.07          2  
   r:+0.66  33.52      1:10.98 (37.46)
       1:49.38 (38.40)     2:26.07 (36.69)
16 Oleksandr Karpe  22 Streamline Aquat  2:26.57    2:34.77          1  
   r:+0.68  29.84      1:11.42 (41.58)
       1:52.91 (41.49)     2:34.77 (41.86)

                            === C - Final ===                            

17 Vincent Ribeiro  15 Nitro Swimming    2:27.40    2:25.60        
   r:+0.65  32.69      1:09.34 (36.65)
       1:47.18 (37.84)     2:25.60 (38.42)
18 Michael Shay     17 Nitro Swimming    2:28.38    2:25.76        
   r:+0.67  33.07      1:09.56 (36.49)
       1:47.63 (38.07)     2:25.76 (38.13)
19 Jacques Rathle   14 Crawfish Aquatic  2:27.88    2:27.73        
   r:+0.74  33.55      1:11.67 (38.12)
       1:50.50 (38.83)     2:27.73 (37.23)
20 Alek Argueta     18 Una Atac          2:28.11    2:27.90        
   r:+0.70  34.02      1:12.10 (38.08)
       1:49.95 (37.85)     2:27.90 (37.95)
21 Henry Wang       17 Dallas Mustangs   2:27.79    2:28.00        
   r:+0.71  34.21      1:11.80 (37.59)
       1:50.31 (38.51)     2:28.00 (37.69)
22 William Corona   17 Nitro Swimming    2:28.30    2:30.60        
   r:+0.75  34.72      1:12.80 (38.08)
       1:51.74 (38.94)     2:30.60 (38.86)
23 Jacob Thomas     17 Austin Swim Club  2:28.27    2:31.13        
   r:+0.83  33.42      1:11.61 (38.19)
       1:51.82 (40.21)     2:31.13 (39.31)
24 Samuel Hernande  16 Streamline Aquat  2:33.06    2:33.28        
   r:+0.71  35.52      1:14.02 (38.50)
       1:53.28 (39.26)     2:33.28 (40.00)

                            === D - Final ===                            

25 Maxwell Jones    17 Alamo Area Aquat  2:28.50    2:26.34        
   r:+0.62  32.84      1:09.56 (36.72)
       1:48.03 (38.47)     2:26.34 (38.31)
26 Noah Czelusta    16 Dads Club Swim T  2:28.66    2:26.35        
   r:+0.69  35.54      1:12.29 (36.75)
       1:48.75 (36.46)     2:26.35 (37.60)
27 Vincent Huang    17 South Shore Sail  2:28.61    2:27.19        
   r:+0.63  32.17      1:08.90 (36.73)
       1:47.28 (38.38)     2:27.19 (39.91)
28 Cole Vanden Hoe  18 Lakeside Aquatic  2:28.57    2:27.62        
   r:+0.66  32.89      1:10.08 (37.19)
       1:48.89 (38.81)     2:27.62 (38.73)
29 Nicholas Daniel  16 Fort Worth Area   2:30.57    2:29.14        
   r:+0.70  32.97      1:10.65 (37.68)
       1:49.95 (39.30)     2:29.14 (39.19)
30 Ford Blaylock    18 Rockwall Aquatic  2:30.64    2:29.48        
   r:+0.76  34.46      1:12.42 (37.96)
       1:51.55 (39.13)     2:29.48 (37.93)
31 David Forsyth    18 Alamo Area Aquat  2:30.37    2:29.85        
   r:+0.74  33.56      1:11.43 (37.87)
       1:50.31 (38.88)     2:29.85 (39.54)
32 Matthew Barrett  18 Alamo Area Aquat  2:33.06    2:30.79        
   r:+0.71  33.46      1:11.89 (38.43)
       1:51.98 (40.09)     2:30.79 (38.81)

                            === E - Final ===                            

33 Emerson Zaplata  18 Longhorn Aquatic  2:32.68    2:29.10        
   r:+0.73  32.84      1:10.64 (37.80)
       1:50.00 (39.36)     2:29.10 (39.10)
34 Adam Gonzalez    15 Lakeside Aquatic  2:31.19    2:30.23        
   r:+0.79  33.74      1:12.22 (38.48)
       1:51.66 (39.44)     2:30.23 (38.57)
35 Ryan Mok         16 Texas Ford Aquat  2:32.12    2:30.56        
   r:+0.70  34.27      1:13.32 (39.05)
       1:52.03 (38.71)     2:30.56 (38.53)
36 Mitchell Mason   15 Aquastar          2:32.22    2:30.69        
   r:+0.77  35.07      1:13.78 (38.71)
       1:52.92 (39.14)     2:30.69 (37.77)
37 Kyle Gerard Val  15 Austin Swim Club  2:32.55    2:32.05        
   r:+0.72  34.84      1:13.27 (38.43)
       1:52.85 (39.58)     2:32.05 (39.20)
38 Kyle Bodemer     18 Alamo Area Aquat  2:31.81    2:32.59        
   r:+0.78  34.27      1:13.19 (38.92)
       1:53.04 (39.85)     2:32.59 (39.55)
39 Rishabh Kumar    16 Texas Ford Aquat  2:31.00    2:32.74        
   r:+0.83  34.03      1:13.27 (39.24)
       1:53.54 (40.27)     2:32.74 (39.20)
40 Samuel Willstro  17 Alamo Area Aquat  2:32.52    2:33.78        
   r:+0.73  33.67      1:12.61 (38.94)
       1:53.11 (40.50)     2:33.78 (40.67)


Event 13  Women 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
Meet Qualifying:  2:12.59
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Claire Rasmus    21 AGS               2:00.58    1:59.95         20  
   r:+0.70  28.68        59.28 (30.60)
       1:29.97 (30.69)     1:59.95 (29.98)
 2 Lauren Case      20 Longhorn Aquatic  2:02.27    2:01.70         17  
   r:+0.69  28.61        59.55 (30.94)
       1:30.87 (31.32)     2:01.70 (30.83)
 3 Haley Yelle      18 AGS               2:01.38    2:02.28         16  
   r:+0.75  29.11        59.97 (30.86)
       1:31.23 (31.26)     2:02.28 (31.05)
 4 Karling Hemstre  20 AGS               2:03.27    2:02.69         15  
   r:+0.72  29.34      1:00.42 (31.08)
       1:31.64 (31.22)     2:02.69 (31.05)
 5 Ella Collins     17 Austin Swim Club  2:04.24    2:02.72         14  
   r:+0.74  29.21      1:00.49 (31.28)
       1:31.77 (31.28)     2:02.72 (30.95)
 6 Ella Tierney     19 Longhorn Aquatic  2:04.66    2:03.89         13  
   r:+0.85  29.25      1:00.31 (31.06)
       1:32.06 (31.75)     2:03.89 (31.83)
 7 Zarena Brown     19 Houston Cougar A  2:04.27    2:05.82         12  
   r:+0.71  28.98      1:00.18 (31.20)
       1:32.98 (32.80)     2:05.82 (32.84)
 8 Logan Shiller    18 Longhorn Aquatic  2:04.24    2:10.21         11  
   r:+0.71  27.77        57.24 (29.47)
       1:35.13 (37.89)     2:10.21 (35.08)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Quinn Carrozza   21 Longhorn Aquatic  2:05.86    2:03.02          9  
   r:+0.79  28.68        59.86 (31.18)
       1:31.48 (31.62)     2:03.02 (31.54)
10 Lindsay Mathys   19 Rice Aquatics     2:05.10    2:04.17          7  
   r:+0.81  29.08      1:00.68 (31.60)
       1:32.32 (31.64)     2:04.17 (31.85)
11 Emma Hultquist   17 Rockwall Aquatic  2:05.34    2:04.68          5.5
   r:+0.76  29.18      1:00.71 (31.53)
       1:32.83 (32.12)     2:04.68 (31.85)
11 Rebecca Simpson  15 Rockwall Aquatic  2:05.81    2:04.68          5.5
   r:+0.73  29.73      1:00.83 (31.10)
       1:33.02 (32.19)     2:04.68 (31.66)
13 Riley Francis    14 Lakeside Aquatic  2:05.84    2:04.71          4  
   r:+0.81  29.07      1:00.89 (31.82)
       1:33.26 (32.37)     2:04.71 (31.45)
14 Audrey McMurry   19 AGS               2:05.14    2:05.07          3  
   r:+0.87  29.13      1:00.66 (31.53)
       1:32.98 (32.32)     2:05.07 (32.09)
15 Payton Marvin    16 Nitro Swimming    2:05.15    2:05.87          2  
   r:+0.72  28.86      1:00.56 (31.70)
       1:32.98 (32.42)     2:05.87 (32.89)
16 Monica Gumina    18 Magnolia Aquatic  2:04.95    2:08.31          1  
   r:+0.72  28.59      1:00.42 (31.83)
       1:34.23 (33.81)     2:08.31 (34.08)

                            === C - Final ===                            

17 Ellie McLeod     16 Dads Club Swim T  2:06.89    2:05.38        
   r:+0.74  28.88      1:00.59 (31.71)
       1:33.28 (32.69)     2:05.38 (32.10)
18 Kathleen Hanley  20 Tiger Aquatics    2:07.43    2:06.11        
   r:+0.80  29.50      1:01.17 (31.67)
       1:33.69 (32.52)     2:06.11 (32.42)
19 Jade Hallum      16 Austin Trinity A  2:06.83    2:06.75        
   r:+0.71  29.26      1:01.24 (31.98)
       1:34.39 (33.15)     2:06.75 (32.36)
19 Natalie Whalen   17 Lakeside Aquatic  2:05.88    2:06.75        
   r:+0.71  29.50      1:01.55 (32.05)
       1:34.40 (32.85)     2:06.75 (32.35)
21 Hanna Huston     22 Rice Aquatics     2:07.09    2:06.94        
   r:+0.78  30.27      1:02.26 (31.99)
       1:34.86 (32.60)     2:06.94 (32.08)
22 Ellery Parish    19 Streamline Aquat  2:07.01    2:07.43        
   r:+0.85  29.52      1:01.36 (31.84)
       1:34.28 (32.92)     2:07.43 (33.15)
23 Madelyn Mechlin  16 Mansfield Aquati  2:07.41    2:07.49        
   r:+0.74  29.56      1:01.81 (32.25)
       1:34.75 (32.94)     2:07.49 (32.74)
24 Tennyson Henry   22 Tiger Aquatics    2:07.11    2:08.35        
   r:+0.75  28.74      1:00.81 (32.07)
       1:34.28 (33.47)     2:08.35 (34.07)

                            === D - Final ===                            

25 Mollie Wright    18 City Of Midland   2:07.54    2:06.17        
   r:+0.70  29.62      1:01.42 (31.80)
       1:33.91 (32.49)     2:06.17 (32.26)
26 Emma Monson      17 Texas Ford Aquat  2:07.50    2:07.29        
   r:+0.74  29.94      1:02.25 (32.31)
       1:35.09 (32.84)     2:07.29 (32.20)
27 Anastasia Flemi  15 Austin Trinity A  2:07.70    2:07.79        
   r:+0.73  29.37      1:02.04 (32.67)
       1:35.28 (33.24)     2:07.79 (32.51)
28 Ashley Conrad    17 Rockwall Aquatic  2:08.00    2:08.13        
   r:+0.67  30.09      1:02.43 (32.34)
       1:35.56 (33.13)     2:08.13 (32.57)
29 Claire Therien   20 Rice Aquatics     2:07.88    2:08.35        
   r:+0.73  29.96      1:02.33 (32.37)
       1:35.64 (33.31)     2:08.35 (32.71)
30 Ashley Zettle    16 Lakeside Aquatic  2:08.17    2:08.46        
   r:+0.88  29.83      1:01.89 (32.06)
       1:35.07 (33.18)     2:08.46 (33.39)
31 Grace Horton     18 City Of Lafayett  2:08.35    2:08.91        
   r:+0.70  29.25      1:01.46 (32.21)
       1:35.27 (33.81)     2:08.91 (33.64)
32 Madeline Vindio  16 Premier Aquatics  2:08.17    2:08.95        
   r:+0.79  30.18      1:03.12 (32.94)
       1:36.01 (32.89)     2:08.95 (32.94)

                            === E - Final ===                            

33 Sydney Stanford  17 Cypress Fairbank  2:08.61    2:05.72        
   r:+0.76  29.60      1:01.24 (31.64)
       1:33.10 (31.86)     2:05.72 (32.62)
34 Alexandra Bumpa  16 Texas Ford Aquat  2:08.77    2:06.45        
   r:+0.73  29.90      1:02.43 (32.53)
       1:34.82 (32.39)     2:06.45 (31.63)
35 Carson Kaufmann  16 Cypress Fairbank  2:08.76    2:06.94        
   r:+0.73  30.05      1:02.31 (32.26)
       1:35.25 (32.94)     2:06.94 (31.69)
36 Madeline Willia  17 Lakeside Aquatic  2:08.85    2:07.97        
   r:+0.79  30.46      1:02.69 (32.23)
       1:35.67 (32.98)     2:07.97 (32.30)
37 Claire Smith     17 Una Ags           2:08.99    2:08.03        
   r:+0.74  30.03      1:03.38 (33.35)
       1:36.11 (32.73)     2:08.03 (31.92)
38 Rachel Hicks     18 Eagle Swimming A  2:08.74    2:08.58        
   r:+0.77  30.61      1:02.97 (32.36)
       1:35.58 (32.61)     2:08.58 (33.00)
39 Aislinn Holder   15 Cypress Fairbank  2:08.54    2:08.79        
   r:+0.77  30.79      1:03.44 (32.65)
       1:36.71 (33.27)     2:08.79 (32.08)
40 Rachel Rodrigue  18 Alamo Area Aquat  2:09.83    2:09.24        
   r:+0.78  30.48      1:02.81 (32.33)
       1:36.14 (33.33)     2:09.24 (33.10)


Event 14  Men 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
Meet Qualifying:  2:01.69
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Jeffery Newkirk  21 QSTS              1:51.96    1:50.90         20  
   r:+0.68  25.75        53.68 (27.93)
       1:22.10 (28.42)     1:50.90 (28.80)
 2 Zachary Yeadon   19 Alamo Area Aquat  1:52.00    1:51.56         17  
   r:+0.78  26.42        54.64 (28.22)
       1:23.23 (28.59)     1:51.56 (28.33)
 3 JohnThomas Lars  19 Longhorn Aquatic  1:52.55    1:51.59         16  
   r:+0.69  25.69        53.37 (27.68)
       1:22.40 (29.03)     1:51.59 (29.19)
 4 Sam Pomajevich   19 NCAP              1:52.54    1:51.60         15  
   r:+0.72  26.35        55.09 (28.74)
       1:24.09 (29.00)     1:51.60 (27.51)
 5 Shaine Casas     18 AGS               1:52.87    1:51.65         14  
   r:+0.70  25.19        53.45 (28.26)
       1:22.61 (29.16)     1:51.65 (29.04)
 6 Lucas Stuart     18 Magnolia Aquatic  1:51.26    1:52.47         13  
   r:+0.66  26.32        55.09 (28.77)
       1:23.67 (28.58)     1:52.47 (28.80)
 7 Steven Richards  23 Eagle Swimming A  1:51.60    1:52.90         12  
   r:+0.72  26.34        54.72 (28.38)
       1:23.55 (28.83)     1:52.90 (29.35)
 8 David Hallaron   18 NTN               1:53.13    1:52.98         11  
   r:+0.66  26.16        54.23 (28.07)
       1:23.34 (29.11)     1:52.98 (29.64)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Timothy Clayton  18 Una Ags           1:53.28    1:50.99          9  
   r:+0.73  25.78        54.51 (28.73)
       1:22.87 (28.36)     1:50.99 (28.12)
10 Samuel Kline     20 Longhorn Aquatic  1:53.64    1:51.85          7  
   r:+0.66  25.79        53.88 (28.09)
       1:22.52 (28.64)     1:51.85 (29.33)
11 Coby Carrozza    17 Longhorn Aquatic  1:54.35    1:53.52          6  
   r:+0.69  26.28        55.07 (28.79)
       1:24.55 (29.48)     1:53.52 (28.97)
12 Adam Koster      20 AGS               1:54.36    1:54.14          5  
   r:+0.64  26.25        54.99 (28.74)
       1:24.62 (29.63)     1:54.14 (29.52)
13 Clark Wakeland   18 Austin Swim Club  1:54.31    1:55.12          4  
   r:+0.68  26.58        55.99 (29.41)
       1:25.64 (29.65)     1:55.12 (29.48)
14 Jacob Powell     17 Premier Aquatics  1:54.75    1:55.80          3  
   r:+0.70  27.01        55.82 (28.81)
       1:25.23 (29.41)     1:55.80 (30.57)
15 Kevin Repice     16 NTN               1:53.93    1:57.25          2  
   r:+0.67  26.42        55.02 (28.60)
       1:24.91 (29.89)     1:57.25 (32.34)
16 Michael Thibert  20 AGS               1:53.56    2:09.45          1  
   r:+0.67  23.14        58.87 (35.73)
       1:34.52 (35.65)     2:09.45 (34.93)

                            === C - Final ===                            

17 Mark Schnippenk  19 AGS               1:55.13    1:54.26        
   r:+0.62  26.96        55.52 (28.56)
       1:24.76 (29.24)     1:54.26 (29.50)
18 Matthew Anderso  20 Katy Aquatic Tea  1:55.91    1:54.35        
   r:+0.72  27.09        56.02 (28.93)
       1:24.95 (28.93)     1:54.35 (29.40)
19 Jaden Luo        15 Austin Swim Club  1:54.88    1:54.70        
   r:+0.72  27.09        55.97 (28.88)
       1:25.39 (29.42)     1:54.70 (29.31)
20 Aidan Dulaney    18 Longhorn Aquatic  1:55.36    1:55.13        
   r:+0.79  27.16        56.33 (29.17)
       1:25.92 (29.59)     1:55.13 (29.21)
21 Mark Theall      19 Una Ags           1:55.54    1:55.51        
   r:+0.73  26.49        55.09 (28.60)
       1:25.19 (30.10)     1:55.51 (30.32)
22 Jaykob Williams  17 NTN               1:55.70    1:55.85        
   r:+0.69  27.05        56.25 (29.20)
       1:26.05 (29.80)     1:55.85 (29.80)
23 Benjamin Walker  20 AGS               1:54.77    1:56.27        
   r:+0.68  26.67        55.97 (29.30)
       1:26.26 (30.29)     1:56.27 (30.01)
24 Landon Armstron  17 NTN               1:55.69    1:58.58        
   r:+0.67  26.33        55.63 (29.30)
       1:26.52 (30.89)     1:58.58 (32.06)

                            === D - Final ===                            

25 Corby Furrer     15 Nitro Swimming    1:56.46    1:54.98        
   r:+0.69  26.56        55.45 (28.89)
       1:25.25 (29.80)     1:54.98 (29.73)
26 Jack Collins     20 BAD               1:56.11    1:55.18        
   r:+0.71  27.63        56.94 (29.31)
       1:26.23 (29.29)     1:55.18 (28.95)
27 Dominic Toledo   16 Nitro Swimming    1:56.17    1:55.21        
   r:+0.66  26.29        55.56 (29.27)
       1:24.96 (29.40)     1:55.21 (30.25)
28 Zachary Babin    17 Tiger Aquatics    1:56.11    1:55.47        
   r:+0.74  27.07        55.80 (28.73)
       1:25.73 (29.93)     1:55.47 (29.74)
29 Jace Brown       17 Rockwall Aquatic  1:56.51    1:55.54        
   r:+0.73  26.33        55.42 (29.09)
       1:25.13 (29.71)     1:55.54 (30.41)
30 Niccolo Velasqu  16 Austin Swim Club  1:56.12    1:55.86        
   r:+0.65  27.07        56.39 (29.32)
       1:26.27 (29.88)     1:55.86 (29.59)
31 Trent Schachter  19 Tiger Aquatics    1:56.75    1:56.07        
   r:+0.68  26.79        55.68 (28.89)
       1:25.99 (30.31)     1:56.07 (30.08)
32 Tyler Johns      16 Lakeside Aquatic  1:56.27    1:56.18        
   r:+0.54  26.98        56.32 (29.34)
       1:26.60 (30.28)     1:56.18 (29.58)

                            === E - Final ===                            

33 Ridge Livermore  18 Houston Bridge B  1:57.96    1:54.56        
   r:+0.64  26.66        55.53 (28.87)
       1:25.14 (29.61)     1:54.56 (29.42)
34 Isaac Barrera    17 Alamo Area Aquat  1:57.28    1:56.13        
   r:+0.70  27.00        56.65 (29.65)
       1:26.85 (30.20)     1:56.13 (29.28)
35 Bryce Flynn      16 Nitro Swimming    1:57.20    1:56.17        
   r:+0.73  27.67        57.21 (29.54)
       1:27.23 (30.02)     1:56.17 (28.94)
36 Sion Cavana      18 Crawfish Aquatic  1:57.94    1:57.09        
   r:+0.68  26.45        55.82 (29.37)
       1:25.83 (30.01)     1:57.09 (31.26)
37 Steven Kuhn      17 Waterloo Swimmin  1:57.41    1:57.27        
   r:+0.70  27.19        57.44 (30.25)
       1:27.80 (30.36)     1:57.27 (29.47)
38 Michael Belair   15 Texas Ford Aquat  1:57.95    1:57.47        
   r:+0.63  27.97        58.05 (30.08)
       1:27.46 (29.41)     1:57.47 (30.01)
39 Samuel Player    16 Alamo Area Aquat  1:57.27    1:57.71        
   r:+0.70  27.13        56.76 (29.63)
       1:27.29 (30.53)     1:57.71 (30.42)
40 Christohper Lin  17 NTN               1:57.04    1:58.43        
   r:+0.73  28.14        58.06 (29.92)
       1:28.70 (30.64)     1:58.43 (29.73)


Event 15  Women 400 LC Meter IM
=========================================================================
Meet Qualifying:  5:22.89
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Kaitlynn Sims    17 Magnolia Aquatic  4:54.87    4:50.36         20  
   r:+0.87  31.55      1:06.07 (34.52)
       1:44.10 (38.03)     2:20.50 (36.40)
       3:02.61 (42.11)     3:45.25 (42.64)
       4:18.91 (33.66)     4:50.36 (31.45)
 2 Ashlyn Fiorilli  17 Texas Ford Aquat  5:00.06    4:56.41         17  
   r:+0.78  30.40      1:04.55 (34.15)
       1:43.02 (38.47)     2:19.97 (36.95)
       3:04.23 (44.26)     3:49.01 (44.78)
       4:23.33 (34.32)     4:56.41 (33.08)
 3 Jolee Liles      17 Crawfish Aquatic  4:56.09    4:56.50         16  
   r:+0.77  31.13      1:06.55 (35.42)
       1:44.79 (38.24)     2:22.18 (37.39)
       3:06.55 (44.37)     3:51.36 (44.81)
       4:24.72 (33.36)     4:56.50 (31.78)
 4 Ana Herceg       14 Nitro Swimming    4:57.68    4:56.53         15  
   r:+0.74  31.72      1:07.52 (35.80)
       1:44.12 (36.60)     2:20.47 (36.35)
       3:06.43 (45.96)     3:52.75 (46.32)
       4:25.47 (32.72)     4:56.53 (31.06)
 5 Megan Morris     17 Lakeside Aquatic  5:01.94    5:01.03         14  
   r:+0.80  31.09      1:07.25 (36.16)
       1:45.89 (38.64)     2:24.01 (38.12)
       3:08.00 (43.99)     3:53.11 (45.11)
       4:28.05 (34.94)     5:01.03 (32.98)
 6 Jenna Watson     15 Lakeside Aquatic  5:02.74    5:02.07         13  
   r:+0.79  31.79      1:08.70 (36.91)
       1:47.27 (38.57)     2:25.95 (38.68)
       3:08.26 (42.31)     3:52.18 (43.92)
       4:27.64 (35.46)     5:02.07 (34.43)
 7 Ella Flowers     14 Rice Aquatics     5:02.72    5:02.55         12  
   r:+0.75  31.24      1:07.61 (36.37)
       1:49.14 (41.53)     2:29.09 (39.95)
       3:10.42 (41.33)     3:52.49 (42.07)
       4:28.61 (36.12)     5:02.55 (33.94)
 8 Regan Barney     19 Una Asc           5:02.64    5:04.30         11  
   r:+0.75  31.36      1:08.52 (37.16)
       1:46.23 (37.71)     2:24.68 (38.45)
       3:09.59 (44.91)     3:54.49 (44.90)
       4:29.71 (35.22)     5:04.30 (34.59)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Abigail Koczo    17 Lakeside Aquatic  5:04.35    5:01.79          9  
   r:+0.82  31.69      1:07.83 (36.14)
       1:45.81 (37.98)     2:23.56 (37.75)
       3:07.08 (43.52)     3:52.17 (45.09)
       4:28.29 (36.12)     5:01.79 (33.50)
10 Jessica Yeager   16 Nitro Swimming    5:06.97    5:02.78          7  
   r:+0.75  30.65      1:06.19 (35.54)
       1:46.37 (40.18)     2:26.30 (39.93)
       3:08.58 (42.28)     3:51.85 (43.27)
       4:28.11 (36.26)     5:02.78 (34.67)
11 Lindsay Mathys   19 Rice Aquatics     5:05.37    5:02.87          6  
   r:+0.82  31.20      1:06.44 (35.24)
       1:47.16 (40.72)     2:26.75 (39.59)
       3:13.61 (46.86)     4:00.05 (46.44)
       4:31.49 (31.44)     5:02.87 (31.38)
12 Mollie Wright    18 City Of Midland   5:05.85    5:02.90          5  
   r:+0.73  31.58      1:05.54 (33.96)
       1:43.63 (38.09)     2:21.31 (37.68)
       3:08.44 (47.13)     3:55.90 (47.46)
       4:29.92 (34.02)     5:02.90 (32.98)
13 Joelle Reddin    15 Texas Ford Aquat  5:03.67    5:04.77          4  
   r:+0.72  30.95      1:06.97 (36.02)
       1:47.78 (40.81)     2:27.54 (39.76)
       3:10.64 (43.10)     3:54.90 (44.26)
       4:30.72 (35.82)     5:04.77 (34.05)
14 Hanna Huston     22 Rice Aquatics     5:06.56    5:04.83          3  
   r:+0.80  31.76      1:07.32 (35.56)
       1:49.79 (42.47)     2:30.25 (40.46)
       3:14.53 (44.28)     3:58.26 (43.73)
       4:32.29 (34.03)     5:04.83 (32.54)
15 Erin Trahan      21 Dallas Mustangs   5:07.45    5:05.88          2  
   r:+0.69  30.63      1:05.91 (35.28)
       1:47.42 (41.51)     2:28.05 (40.63)
       3:11.84 (43.79)     3:55.29 (43.45)
       4:31.31 (36.02)     5:05.88 (34.57)
16 Alexis Daniels   19 Tiger Aquatics    5:07.06    5:08.38          1  
   r:+0.70  32.58      1:09.00 (36.42)
       1:50.08 (41.08)     2:29.55 (39.47)
       3:15.16 (45.61)     3:59.77 (44.61)
       4:34.27 (34.50)     5:08.38 (34.11)

                            === C - Final ===                            

17 Sarah Kutz       16 Austin Swim Club  5:08.44    5:02.05        
   r:+0.78  31.07      1:07.38 (36.31)
       1:46.77 (39.39)     2:26.40 (39.63)
       3:09.75 (43.35)     3:51.92 (42.17)
       4:27.52 (35.60)     5:02.05 (34.53)
18 Amelia Warren    16 Rockwall Aquatic  5:08.16    5:03.03        
   r:+0.72  30.92      1:06.23 (35.31)
       1:45.14 (38.91)     2:24.45 (39.31)
       3:08.50 (44.05)     3:53.29 (44.79)
       4:28.84 (35.55)     5:03.03 (34.19)
19 Janelle Humming  17 Rockwall Aquatic  5:09.73    5:07.31        
   r:+0.72  32.14      1:08.45 (36.31)
       1:46.25 (37.80)     2:23.55 (37.30)
       3:09.79 (46.24)     3:56.09 (46.30)
       4:31.97 (35.88)     5:07.31 (35.34)
20 Nicole Limberg   19 Rice Aquatics     5:09.08    5:08.08        
   r:+0.79  32.13      1:08.58 (36.45)
       1:50.21 (41.63)     2:31.57 (41.36)
       3:15.69 (44.12)     3:59.17 (43.48)
       4:34.00 (34.83)     5:08.08 (34.08)
21 Morgan Rosas     19 Houston Cougar A  5:09.96    5:08.10        
   r:+0.76  31.55      1:07.95 (36.40)
       1:47.91 (39.96)     2:27.18 (39.27)
       3:12.74 (45.56)     3:58.26 (45.52)
       4:33.94 (35.68)     5:08.10 (34.16)
22 Sarah Nowaski    20 Rice Aquatics     5:10.12    5:08.85        
   r:+0.70  33.08      1:08.94 (35.86)
       1:49.62 (40.68)     2:29.00 (39.38)
       3:14.94 (45.94)     3:59.85 (44.91)
       4:34.93 (35.08)     5:08.85 (33.92)
23 Alexandria Ham   20 Tiger Aquatics    5:08.11    5:08.94        
   r:+0.80  31.72      1:07.76 (36.04)
       1:46.98 (39.22)     2:25.06 (38.08)
       3:10.31 (45.25)     3:55.52 (45.21)
       4:33.01 (37.49)     5:08.94 (35.93)
24 Rylie Lopez      15 Austin Swim Club  5:10.05    5:09.25        
   r:+0.78  32.18      1:09.70 (37.52)
       1:51.95 (42.25)     2:32.30 (40.35)
       3:16.45 (44.15)     4:02.05 (45.60)
       4:36.48 (34.43)     5:09.25 (32.77)

                            === D - Final ===                            

25 Frederica Kizek  17 Power For Life    5:10.32    5:06.06        
   r:+0.75  32.07      1:08.80 (36.73)
       1:48.48 (39.68)     2:27.48 (39.00)
       3:10.97 (43.49)     3:54.73 (43.76)
       4:31.95 (37.22)     5:06.06 (34.11)
26 Sophia Todd      14 City of Richards  5:11.81    5:09.46        
   r:+0.66  32.58      1:09.60 (37.02)
       1:49.37 (39.77)     2:28.48 (39.11)
       3:14.05 (45.57)     4:00.04 (45.99)
       4:35.50 (35.46)     5:09.46 (33.96)
27 Corbyn Cormack   15 NTN               5:10.67    5:09.80        
   r:+0.77  33.14      1:10.52 (37.38)
       1:50.88 (40.36)     2:31.40 (40.52)
       3:14.11 (42.71)     3:58.36 (44.25)
       4:35.04 (36.68)     5:09.80 (34.76)
28 Emma Monson      17 Texas Ford Aquat  5:10.30    5:09.86        
   r:+0.74  32.99      1:10.29 (37.30)
       1:50.59 (40.30)     2:30.20 (39.61)
       3:16.87 (46.67)     4:03.40 (46.53)
       4:37.49 (34.09)     5:09.86 (32.37)
29 Julia Wozniak    14 Lakeside Aquatic  5:11.38    5:11.25        
   r:+0.73  33.09      1:11.67 (38.58)
       1:53.73 (42.06)     2:35.23 (41.50)
       3:18.07 (42.84)     4:01.21 (43.14)
       4:37.03 (35.82)     5:11.25 (34.22)
30 Annabelle Thomp  14 Crawfish Aquatic  5:10.38    5:11.83        
   r:+0.61  32.16      1:09.63 (37.47)
       1:49.79 (40.16)     2:29.61 (39.82)
       3:15.25 (45.64)     4:02.68 (47.43)
       4:37.93 (35.25)     5:11.83 (33.90)
31 Margaret Gholst  16 Lakeside Aquatic  5:10.56    5:12.69        
   r:+0.83  31.99      1:09.42 (37.43)
       1:49.66 (40.24)     2:29.71 (40.05)
       3:16.10 (46.39)     4:03.18 (47.08)
       4:39.38 (36.20)     5:12.69 (33.31)
32 Madeline Riley   16 Nitro Swimming    5:10.78    5:13.32        
   r:+0.74  33.13      1:11.68 (38.55)
       1:54.18 (42.50)     2:34.47 (40.29)
       3:18.81 (44.34)     4:03.63 (44.82)
       4:39.33 (35.70)     5:13.32 (33.99)


Event 16  Men 400 LC Meter IM
=========================================================================
Meet Qualifying:  4:56.79
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Mason Tenney     21 Longhorn Aquatic  4:32.70    4:23.78         20  
   r:+0.66  27.55        59.33 (31.78)
       1:33.11 (33.78)     2:07.32 (34.21)
       2:44.56 (37.24)     3:22.62 (38.06)
       3:53.93 (31.31)     4:23.78 (29.85)
 2 Colter Carman    19 Longhorn Aquatic  4:29.28    4:28.04         17  
   r:+0.68  28.24      1:01.03 (32.79)
       1:34.83 (33.80)     2:08.79 (33.96)
       2:46.22 (37.43)     3:25.48 (39.26)
       3:57.21 (31.73)     4:28.04 (30.83)
 3 David Forsyth    18 Alamo Area Aquat  4:33.01    4:32.30         16  
   r:+0.75  28.36      1:00.56 (32.20)
       1:36.30 (35.74)     2:11.06 (34.76)
       2:50.86 (39.80)     3:30.51 (39.65)
       4:01.89 (31.38)     4:32.30 (30.41)
 4 John Boylan      17 Crawfish Aquatic  4:34.84    4:33.99         15  
   r:+0.69  28.72      1:01.15 (32.43)
       1:35.65 (34.50)     2:10.20 (34.55)
       2:50.49 (40.29)     3:31.01 (40.52)
       4:03.13 (32.12)     4:33.99 (30.86)
 5 Colin Feehery    17 Lakeside Aquatic  4:36.29    4:34.82         14  
   r:+0.75  29.42      1:04.94 (35.52)
       1:40.59 (35.65)     2:15.40 (34.81)
       2:53.47 (38.07)     3:33.03 (39.56)
       4:04.27 (31.24)     4:34.82 (30.55)
 6 Ford Blaylock    18 Rockwall Aquatic  4:35.44    4:35.07         13  
   r:+0.72  28.48      1:01.70 (33.22)
       1:37.79 (36.09)     2:12.38 (34.59)
       2:51.47 (39.09)     3:31.84 (40.37)
       4:04.44 (32.60)     4:35.07 (30.63)
 7 Jake Gibbons     21 AGS               4:37.04    4:35.70         12  
   r:+0.67  28.56      1:00.99 (32.43)
       1:37.61 (36.62)     2:13.26 (35.65)
       2:53.06 (39.80)     3:32.54 (39.48)
       4:05.10 (32.56)     4:35.70 (30.60)
 8 Michael Shay     17 Nitro Swimming    4:36.84    4:36.17         11  
   r:+0.63  28.76      1:02.18 (33.42)
       1:37.01 (34.83)     2:12.07 (35.06)
       2:51.52 (39.45)     3:31.73 (40.21)
       4:04.59 (32.86)     4:36.17 (31.58)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Munzer Kabbara   15 Cypress Fairbank  4:37.08    4:33.80          9  
   r:+0.68  27.92        59.75 (31.83)
       1:35.54 (35.79)     2:10.41 (34.87)
       2:48.74 (38.33)     3:28.63 (39.89)
       4:01.58 (32.95)     4:33.80 (32.22)
10 Trey Dickey      15 City of Richards  4:40.73    4:35.12          7  
   r:+0.76  29.88      1:03.02 (33.14)
       1:38.54 (35.52)     2:13.78 (35.24)
       2:53.53 (39.75)     3:34.28 (40.75)
       4:05.49 (31.21)     4:35.12 (29.63)
11 Elliott Jones    16 Cypress Fairbank  4:38.76    4:36.83          6  
   r:+0.66  29.27      1:03.11 (33.84)
       1:38.23 (35.12)     2:13.28 (35.05)
       2:53.55 (40.27)     3:33.77 (40.22)
       4:06.13 (32.36)     4:36.83 (30.70)
12 Samuel Player    16 Alamo Area Aquat  4:40.78    4:38.36          5  
   r:+0.72  29.23      1:01.97 (32.74)
       1:38.92 (36.95)     2:14.62 (35.70)
       2:54.07 (39.45)     3:34.52 (40.45)
       4:07.49 (32.97)     4:38.36 (30.87)
13 Vincent Ribeiro  15 Nitro Swimming    4:37.18    4:38.77          4  
   r:+0.63  28.90      1:01.75 (32.85)
       1:37.39 (35.64)     2:12.59 (35.20)
       2:52.26 (39.67)     3:33.08 (40.82)
       4:06.54 (33.46)     4:38.77 (32.23)
14 Aidan Dulaney    18 Longhorn Aquatic  4:39.93    4:40.26          3  
   r:+0.82  29.90      1:04.43 (34.53)
       1:41.99 (37.56)     2:18.74 (36.75)
       2:59.10 (40.36)     3:40.90 (41.80)
       4:10.87 (29.97)     4:40.26 (29.39)
15 Christopher Har  16 Aquastar          4:38.06    4:41.95          2  
   r:+0.68  28.68      1:02.37 (33.69)
       1:39.76 (37.39)     2:16.01 (36.25)
       2:57.10 (41.09)     3:37.79 (40.69)
       4:10.52 (32.73)     4:41.95 (31.43)
16 Collin Klingman  14 Crawfish Aquatic  4:40.99    4:46.02          1  
   r:+0.72  29.34      1:02.30 (32.96)
       1:38.87 (36.57)     2:13.95 (35.08)
       2:56.70 (42.75)     3:40.03 (43.33)
       4:12.98 (32.95)     4:46.02 (33.04)

                            === C - Final ===                            

17 Gavin Moak       17 Austin Swim Club  4:43.79    4:40.85        
   r:+0.72  28.84      1:01.39 (32.55)
       1:36.50 (35.11)     2:11.57 (35.07)
       2:53.78 (42.21)     3:36.60 (42.82)
       4:09.98 (33.38)     4:40.85 (30.87)
18 Kyle Gerard Val  15 Austin Swim Club  4:41.46    4:40.91        
   r:+0.73  29.70      1:04.41 (34.71)
       1:41.37 (36.96)     2:17.34 (35.97)
       2:56.74 (39.40)     3:37.16 (40.42)
       4:10.20 (33.04)     4:40.91 (30.71)
19 Luke Dimiceli    15 Cypress Fairbank  4:42.56    4:41.62        
   r:+0.67  29.10      1:03.14 (34.04)
       1:37.88 (34.74)     2:14.17 (36.29)
       2:54.72 (40.55)     3:36.74 (42.02)
       4:10.13 (33.39)     4:41.62 (31.49)
20 Greyson Alarcon  17 Nitro Swimming    4:43.59    4:41.91        
   r:+0.71  28.97      1:02.27 (33.30)
       1:37.99 (35.72)     2:13.89 (35.90)
       2:56.15 (42.26)     3:38.72 (42.57)
       4:10.70 (31.98)     4:41.91 (31.21)
21 Luke Funderburk  18 Dads Club Swim T  4:43.38    4:42.96        
   r:+0.68  30.14      1:04.30 (34.16)
       1:40.63 (36.33)     2:17.17 (36.54)
       2:57.10 (39.93)     3:38.05 (40.95)
       4:10.62 (32.57)     4:42.96 (32.34)
22 Jacques Rathle   14 Crawfish Aquatic  4:42.25    4:48.30        
   r:+0.74  29.80      1:04.54 (34.74)
       1:43.12 (38.58)     2:21.70 (38.58)
       3:00.44 (38.74)     3:41.52 (41.08)
       4:15.61 (34.09)     4:48.30 (32.69)
23 William Corona   17 Nitro Swimming    4:41.82    4:48.60        
   r:+0.74  29.68      1:04.44 (34.76)
       1:43.92 (39.48)     2:22.60 (38.68)
       3:02.58 (39.98)     3:43.81 (41.23)
       4:17.43 (33.62)     4:48.60 (31.17)
24 Noah Czelusta    16 Dads Club Swim T  4:42.33    4:48.65        
   r:+0.67  29.61      1:04.21 (34.60)
       1:43.39 (39.18)     2:22.00 (38.61)
       3:00.96 (38.96)     3:41.32 (40.36)
       4:15.95 (34.63)     4:48.65 (32.70)

                            === D - Final ===                            

25 Kolos Nagy       17 Lubbock Swim Clu  4:44.05    4:38.62        
   r:+0.74  28.31      1:01.25 (32.94)
       1:37.72 (36.47)     2:13.20 (35.48)
       2:55.02 (41.82)     3:36.23 (41.21)
       4:08.29 (32.06)     4:38.62 (30.33)
26 Ryan Mok         16 Texas Ford Aquat  4:46.09    4:40.69        
   r:+0.66  29.75      1:03.89 (34.14)
       1:40.43 (36.54)     2:15.50 (35.07)
       2:55.44 (39.94)     3:36.41 (40.97)
       4:09.33 (32.92)     4:40.69 (31.36)
27 Colin Bowling    17 Austin Trinity A  4:46.91    4:43.37        
   r:+0.66  28.52      1:01.83 (33.31)
       1:39.90 (38.07)     2:17.78 (37.88)
       2:58.59 (40.81)     3:39.59 (41.00)
       4:11.81 (32.22)     4:43.37 (31.56)
28 Joshua Bannon    17 Austin Swim Club  4:46.32    4:43.86        
   r:+0.68  28.81      1:02.09 (33.28)
       1:38.01 (35.92)     2:14.85 (36.84)
       2:55.54 (40.69)     3:37.61 (42.07)
       4:11.06 (33.45)     4:43.86 (32.80)
29 Jace Brown       17 Rockwall Aquatic  4:45.49    4:48.32        
   r:+0.70  28.90      1:02.94 (34.04)
       1:39.91 (36.97)     2:15.35 (35.44)
       2:58.43 (43.08)     3:43.16 (44.73)
       4:16.62 (33.46)     4:48.32 (31.70)
30 Maxwell Jones    17 Alamo Area Aquat  4:46.53    4:48.63        
   r:+0.60  29.74      1:04.44 (34.70)
       1:41.60 (37.16)     2:18.34 (36.74)
       2:57.84 (39.50)     3:38.54 (40.70)
       4:14.09 (35.55)     4:48.63 (34.54)
31 Eric Phegley     18 Texas Ford Aquat  4:45.99    4:49.14        
   r:+0.74  29.27      1:03.13 (33.86)
       1:39.92 (36.79)     2:15.95 (36.03)
       2:59.75 (43.80)     3:43.33 (43.58)
       4:16.72 (33.39)     4:49.14 (32.42)
32 Peter Simmons    18 AGS               4:47.25    4:49.62        
   r:+0.69  28.74      1:01.64 (32.90)
       1:38.18 (36.54)     2:13.76 (35.58)
       2:59.05 (45.29)     3:43.22 (44.17)
       4:17.22 (34.00)     4:49.62 (32.40)

Results Link Embed HTML: