SwimmingWorld.com - Online home of the International Swimming Hall of Fame JOIN ISHOF!

2018 Austin Speedo Sectionals, Day Three Results - Meet Results


7/12/2018 - 7/15/2018  
Event 17  Women 100 LC Meter Backstroke
=========================================================================
Meet Qualifying:  1:10.99
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Julia Cook       17 AGS               1:03.27    1:01.34         20  
            30.19      1:01.34 (31.15)
 2 Laura Laderoute  20 Houston Cougar A  1:03.22    1:03.20         17  
            30.33      1:03.20 (32.87)
 3 Kaitlin Harty    20 Longhorn Aquatic  1:04.52    1:03.37         16  
            30.90      1:03.37 (32.47)
 4 Sara Metzsch     20 AGS               1:03.48    1:03.53         15  
            31.21      1:03.53 (32.32)
 5 Stephanie Nelso  20 Crawfish Aquatic  1:04.59    1:03.89         14  
            31.31      1:03.89 (32.58)
 6 Ashley Pollok    19 Longhorn Aquatic  1:04.63    1:04.30         13  
            31.08      1:04.30 (33.22)
 7 Brittany Thomps  18 Nitro Swimming    1:04.79    1:04.49         12  
            31.66      1:04.49 (32.83)
 8 Jordan Wheeler   19 Longhorn Aquatic  1:04.40    1:04.61         11  
            31.09      1:04.61 (33.52)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Eleanor Baldwin  19 Tiger Aquatics    1:04.86    1:04.29          9  
            31.29      1:04.29 (33.00)
10 Claire Smith     17 Una Ags           1:05.74    1:04.52          7  
            31.86      1:04.52 (32.66)
11 Rylee Moore      15 Crawfish Aquatic  1:04.84    1:04.57          6  
            31.47      1:04.57 (33.10)
12 Kathryn Power    19 Houston Cougar A  1:05.77    1:04.86          5  
            31.22      1:04.86 (33.64)
13 Ellery Parish    19 Streamline Aquat  1:05.70    1:04.97          4  
            31.93      1:04.97 (33.04)
14 Amanda Armstron  18 Rockwall Aquatic  1:05.41    1:05.25          3  
            31.28      1:05.25 (33.97)
15 Katherine Smith  19 Tiger Aquatics    1:05.58    1:05.35          2  
            31.64      1:05.35 (33.71)
16 Rayann Jaryszak  19 Una Fast          1:05.78    1:05.89          1  
            32.12      1:05.89 (33.77)

                            === C - Final ===                            

17 Maxine Wolters   19 Una Txla          1:05.83    1:04.35        
            31.05      1:04.35 (33.30)
18 Samantha Sieben  19 AGS               1:05.79    1:04.45        
            31.71      1:04.45 (32.74)
19 Janelle Humming  17 Rockwall Aquatic  1:05.91    1:04.95        
            31.96      1:04.95 (32.99)
20 Madelyn Mechlin  16 Mansfield Aquati  1:05.95    1:05.26        
            31.99      1:05.26 (33.27)
21 Cassidy Kalisz   18 Tiger Aquatics    1:05.90    1:05.68        
            31.84      1:05.68 (33.84)
22 Nicole Rozier    20 Tiger Aquatics    1:06.08    1:06.29        
            32.61      1:06.29 (33.68)
23 Dakota Luther    18 Austin Swim Club  1:05.79    1:06.40        
            31.87      1:06.40 (34.53)
24 Sydney Roycraft  17 Magnolia Aquatic  1:05.99    1:06.59        
            32.00      1:06.59 (34.59)

                            === D - Final ===                            

25 Tiffany Futsche  20 AGS               1:06.42    1:05.62        
            32.50      1:05.62 (33.12)
26 Shannon Bagnal   15 Nitro Swimming    1:06.51    1:05.84        
            31.65      1:05.84 (34.19)
27 Sydney Stanford  17 Cypress Fairbank  1:06.46    1:05.86        
            31.76      1:05.86 (34.10)
28 Sarah Cano       18 Nitro Swimming    1:06.64    1:06.44        
            31.96      1:06.44 (34.48)
29 Morgan Rodrigue  13 Nitro Swimming    1:06.86    1:06.46        
            32.69      1:06.46 (33.77)
30 Shea Burcham     17 Alamo Area Aquat  1:06.77    1:06.63        
            32.97      1:06.63 (33.66)
31 Katelyn Bartley  17 Alamo Area Aquat  1:06.52    1:06.70        
            32.13      1:06.70 (34.57)
32 Abigail Koczo    17 Lakeside Aquatic  1:06.43    1:07.20        
            32.78      1:07.20 (34.42)

                            === E - Final ===                            

33 Ashley Conrad    17 Rockwall Aquatic  1:07.91    1:05.69        
            31.83      1:05.69 (33.86)
34 Rachel Rodrigue  18 Alamo Area Aquat  1:07.08    1:05.80        
            32.31      1:05.80 (33.49)
35 Kaley Hoffman    18 Dads Club Swim T  1:07.14    1:06.03        
            32.14      1:06.03 (33.89)
36 Madison Deucher  17 Austin Swim Club  1:07.41    1:06.92        
            32.43      1:06.92 (34.49)
37 Alexandra Bumpa  16 Texas Ford Aquat  1:07.79    1:07.40        
            32.91      1:07.40 (34.49)
38 Isabelle Guerra  17 Austin Swim Club  1:07.47    1:07.76        
            33.26      1:07.76 (34.50)
39 Megan Morris     17 Lakeside Aquatic  1:07.66    1:08.24        
            33.14      1:08.24 (35.10)
40 Emma Clark       15 Dads Club Swim T  1:07.76    1:08.64        
            32.91      1:08.64 (35.73)



Event 18  Men 100 LC Meter Backstroke
=========================================================================
Meet Qualifying:  1:04.29
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Joshua Artmann   19 Una Asc             56.42      55.86         20  
            27.16        55.86 (28.70)
 2 Karl Luht        21 Tiger Aquatics      58.20      56.00         17  
            26.93        56.00 (29.07)
 3 Braxton Moore    20 Longhorn Aquatic    57.17      56.43         16  
            28.21        56.43 (28.22)
 4 Matthew Klotz    22 Tiger Aquatics      57.08      56.48         15  
            27.15        56.48 (29.33)
 5 Preston Varozza  20 UN                  57.82      57.44         14  
            27.64        57.44 (29.80)
 6 Steven Richards  23 Eagle Swimming A    57.57      57.57         13  
            28.88        57.57 (28.69)
 7 Luke Bowman      19 Longhorn Aquatic    57.66      58.12         12  
            27.98        58.12 (30.14)
 8 Coby Carrozza    17 Longhorn Aquatic    58.04      58.87         11  
            28.58        58.87 (30.29)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Jake Gibbons     21 AGS                 58.39      57.49          9  
            27.81        57.49 (29.68)
10 Alvin Jiang      19 Lakeside Aquatic    58.64      57.59          7  
            27.89        57.59 (29.70)
11 Miguel Velasque  18 Austin Swim Club    59.00      57.99          6  
            28.15        57.99 (29.84)
12 Elliott Jones    16 Cypress Fairbank    58.60      58.40          5  
            28.39        58.40 (30.01)
13 Eric Stelmar     16 Mansfield Aquati    59.27      58.57          4  
            27.85        58.57 (30.72)
14 Trey Kilbride    21 Dallas Mustangs     59.27      58.73          3  
            28.34        58.73 (30.39)
15 Brandon Garcia   17 Alamo Area Aquat    59.16      59.10          2  
            28.74        59.10 (30.36)
16 Stephen Cheng    19 Una Lac             59.38      59.93          1  
            29.30        59.93 (30.63)

                            === C - Final ===                            

17 Juan Jose Rocha  23 AGS                 59.74      58.20        
            28.27        58.20 (29.93)
18 Ethan Gogulski   18 Nitro Swimming      59.64      58.32        
            28.28        58.32 (30.04)
19 John Grieshop    16 Nitro Swimming      59.65      59.27        
            28.70        59.27 (30.57)
20 Peter Simmons    18 AGS                 59.59      59.37        
            28.77        59.37 (30.60)
21 Michael Belair   15 Texas Ford Aquat    59.65      59.55        
            28.93        59.55 (30.62)
22 Jace Brown       17 Rockwall Aquatic    59.46      59.96        
            29.02        59.96 (30.94)
23 Samuel Artmann   17 Austin Swim Club    59.79    1:00.05        
            29.53      1:00.05 (30.52)
24 David Hallaron   18 NTN                 59.45    1:00.08        
            29.12      1:00.08 (30.96)

                            === D - Final ===                            

25 Dominic Toledo   16 Nitro Swimming    1:00.24      59.20        
            28.28        59.20 (30.92)
26 Sean Morey       19 AGS                 59.84      59.29        
            29.00        59.29 (30.29)
27 Kianu Kitching   21 Dallas Mustangs   1:00.04      59.40        
            29.11        59.40 (30.29)
28 Greyson Alarcon  17 Nitro Swimming      59.88      59.49        
            28.71        59.49 (30.78)
29 Johan Pretorius  15 Lakeside Aquatic  1:00.13      59.66        
            29.39        59.66 (30.27)
30 Cameron Katzman  17 Waterloo Swimmin    59.98      59.75        
            28.46        59.75 (31.29)
31 Colton Smith     17 Texas Ford Aquat  1:00.08    1:00.09        
            29.30      1:00.09 (30.79)
32 David Oderinde   15 Premier Aquatics  1:00.42    1:01.09        
            30.00      1:01.09 (31.09)

                            === E - Final ===                            

33 James Henderson  16 Crawfish Aquatic  1:00.49    1:00.32        
            29.41      1:00.32 (30.91)
34 Michael Shay     17 Nitro Swimming    1:00.50    1:00.47        
            29.54      1:00.47 (30.93)
35 Collin Fuchs     16 Premier Aquatics  1:00.65    1:00.97        
            29.27      1:00.97 (31.70)
36 Jacob Dix        15 Lakeside Aquatic  1:00.65    1:01.07        
            29.34      1:01.07 (31.73)
37 Logan Graham     16 Rockwall Aquatic  1:00.69    1:01.35        
            29.80      1:01.35 (31.55)
38 Christopher Har  16 Aquastar          1:00.69    1:01.49        
            29.87      1:01.49 (31.62)
39 Miles Jantzi     18 Crawfish Aquatic  1:00.85    1:02.11        
            30.04      1:02.11 (32.07)
40 Konnar Klinksie  17 Alamo Area Aquat  1:00.58    1:03.02        
            30.76      1:03.02 (32.26)


Event 19  Women 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
Meet Qualifying:  4:39.69
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Joy Field        19 AGS               4:19.57    4:18.12         20  
   r:+0.71  30.44      1:03.18 (32.74)
       1:36.14 (32.96)     2:08.90 (32.76)
       2:41.17 (32.27)     3:13.66 (32.49)
       3:46.20 (32.54)     4:18.12 (31.92)
 2 Logan Shiller    18 Longhorn Aquatic  4:22.95    4:18.92         17  
   r:+0.72  29.73      1:02.10 (32.37)
       1:35.27 (33.17)     2:08.14 (32.87)
       2:41.06 (32.92)     3:13.93 (32.87)
       3:46.84 (32.91)     4:18.92 (32.08)
 3 Quinn Schaedler  16 Austin Swim Club  4:21.24    4:20.72         16  
   r:+0.73  29.51      1:02.23 (32.72)
       1:35.35 (33.12)     2:08.91 (33.56)
       2:42.59 (33.68)     3:16.05 (33.46)
       3:48.78 (32.73)     4:20.72 (31.94)
 4 Ella Tierney     19 Longhorn Aquatic  4:23.85    4:20.90         15  
   r:+0.84  30.21      1:02.35 (32.14)
       1:35.43 (33.08)     2:08.16 (32.73)
       2:41.46 (33.30)     3:14.54 (33.08)
       3:48.20 (33.66)     4:20.90 (32.70)
 5 Karling Hemstre  20 AGS               4:21.05    4:21.33         14  
   r:+0.72  30.57      1:03.55 (32.98)
       1:36.48 (32.93)     2:09.66 (33.18)
       2:42.64 (32.98)     3:15.57 (32.93)
       3:48.69 (33.12)     4:21.33 (32.64)
 6 Sara Metzsch     20 AGS               4:17.97    4:23.33         13  
   r:+0.75  30.05      1:02.82 (32.77)
       1:36.05 (33.23)     2:09.64 (33.59)
       2:42.92 (33.28)     3:16.37 (33.45)
       3:50.25 (33.88)     4:23.33 (33.08)
 7 Audrey McMurry   19 AGS               4:23.38    4:23.84         12  
   r:+0.89  29.79      1:02.55 (32.76)
       1:35.30 (32.75)     2:08.48 (33.18)
       2:41.75 (33.27)     3:15.89 (34.14)
       3:49.92 (34.03)     4:23.84 (33.92)
 8 Jolee Liles      17 Crawfish Aquatic  4:20.91    4:26.30         11  
   r:+0.88  30.42      1:03.61 (33.19)
       1:37.30 (33.69)     2:11.20 (33.90)
       2:45.38 (34.18)     3:19.40 (34.02)
       3:53.68 (34.28)     4:26.30 (32.62)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Lindsay Mathys   19 Rice Aquatics     4:24.99    4:22.28          9  
   r:+0.87  30.51      1:03.77 (33.26)
       1:36.57 (32.80)     2:10.04 (33.47)
       2:43.77 (33.73)     3:17.67 (33.90)
       3:49.95 (32.28)     4:22.28 (32.33)
10 Mollie Wright    18 City Of Midland   4:24.72    4:22.85          7  
   r:+0.65  30.29      1:03.28 (32.99)
       1:36.55 (33.27)     2:09.79 (33.24)
       2:43.37 (33.58)     3:16.99 (33.62)
       3:50.23 (33.24)     4:22.85 (32.62)
11 Payton Marvin    16 Nitro Swimming    4:28.37    4:23.60          6  
   r:+0.74  30.26      1:03.04 (32.78)
       1:36.74 (33.70)     2:10.44 (33.70)
       2:44.08 (33.64)     3:17.71 (33.63)
       3:51.24 (33.53)     4:23.60 (32.36)
12 Lauren Savoy     19 Una Lac           4:27.69    4:23.75          5  
   r:+0.80  30.60      1:03.49 (32.89)
       1:36.96 (33.47)     2:10.81 (33.85)
       2:44.43 (33.62)     3:17.94 (33.51)
       3:51.40 (33.46)     4:23.75 (32.35)
13 Carson Kaufmann  16 Cypress Fairbank  4:26.15    4:24.90          4  
   r:+0.76  30.53      1:03.81 (33.28)
       1:37.42 (33.61)     2:11.40 (33.98)
       2:45.45 (34.05)     3:19.50 (34.05)
       3:53.15 (33.65)     4:24.90 (31.75)
14 Ashlyn Fiorilli  17 Texas Ford Aquat  4:27.07    4:24.92          3  
   r:+0.75  30.92      1:04.64 (33.72)
       1:38.30 (33.66)     2:12.07 (33.77)
       2:45.55 (33.48)     3:19.11 (33.56)
       3:52.33 (33.22)     4:24.92 (32.59)
15 Claire Therien   20 Rice Aquatics     4:28.30    4:26.59          2  
   r:+0.76  30.73      1:04.41 (33.68)
       1:37.92 (33.51)     2:11.75 (33.83)
       2:45.45 (33.70)     3:19.52 (34.07)
       3:53.44 (33.92)     4:26.59 (33.15)
16 Hanna Huston     22 Rice Aquatics     4:26.57    4:28.02          1  
   r:+0.75  31.00      1:04.19 (33.19)
       1:38.06 (33.87)     2:12.18 (34.12)
       2:46.42 (34.24)     3:20.60 (34.18)
       3:54.51 (33.91)     4:28.02 (33.51)

                            === C - Final ===                            

17 Rylie Lopez      15 Austin Swim Club  4:28.97    4:23.48        
   r:+0.74  30.08      1:02.37 (32.29)
       1:35.76 (33.39)     2:09.49 (33.73)
       2:43.29 (33.80)     3:17.14 (33.85)
       3:50.97 (33.83)     4:23.48 (32.51)
18 Rebecca Simpson  15 Rockwall Aquatic  4:29.58    4:26.00        
   r:+0.76  30.60      1:03.63 (33.03)
       1:36.87 (33.24)     2:10.82 (33.95)
       2:44.29 (33.47)     3:18.62 (34.33)
       3:52.63 (34.01)     4:26.00 (33.37)
19 Tennyson Henry   22 Tiger Aquatics    4:29.68    4:26.79        
   r:+0.77  29.99      1:02.73 (32.74)
       1:36.67 (33.94)     2:10.45 (33.78)
       2:44.99 (34.54)     3:19.69 (34.70)
       3:54.04 (34.35)     4:26.79 (32.75)
20 Emma Monson      17 Texas Ford Aquat  4:28.39    4:28.66        
   r:+0.76  30.31      1:03.45 (33.14)
       1:37.19 (33.74)     2:11.64 (34.45)
       2:45.85 (34.21)     3:20.60 (34.75)
       3:55.02 (34.42)     4:28.66 (33.64)
21 Jenna Watson     15 Lakeside Aquatic  4:29.97    4:29.60        
   r:+0.79  30.96      1:04.25 (33.29)
       1:37.75 (33.50)     2:11.97 (34.22)
       2:45.94 (33.97)     3:20.45 (34.51)
       3:55.12 (34.67)     4:29.60 (34.48)
22 Amelia Warren    16 Rockwall Aquatic  4:30.19    4:30.87        
   r:+0.77  30.45      1:03.20 (32.75)
       1:37.30 (34.10)     2:11.86 (34.56)
       2:46.58 (34.72)     3:21.49 (34.91)
       3:56.67 (35.18)     4:30.87 (34.20)
23 Catherine Shelb  16 Rice Aquatics     4:29.17    4:33.30        
   r:+0.85  31.34      1:04.77 (33.43)
       1:39.07 (34.30)     2:13.87 (34.80)
       2:48.91 (35.04)     3:23.98 (35.07)
       3:58.97 (34.99)     4:33.30 (34.33)
24 Morgan Johnson   18 Lost Creek Aquat  4:28.94    4:35.00        
   r:+0.88  29.97      1:03.23 (33.26)
       1:38.06 (34.83)     2:13.31 (35.25)
       2:48.66 (35.35)     3:24.46 (35.80)
       4:00.11 (35.65)     4:35.00 (34.89)

                            === D - Final ===                            

25 Riley Francis    14 Lakeside Aquatic  4:32.09    4:26.67        
   r:+0.81  30.51      1:04.49 (33.98)
       1:38.33 (33.84)     2:12.38 (34.05)
       2:46.18 (33.80)     3:20.18 (34.00)
       3:53.95 (33.77)     4:26.67 (32.72)
26 Clare Vetkoette  15 Texas Ford Aquat  4:31.22    4:28.80        
   r:+0.79  30.64      1:04.21 (33.57)
       1:38.24 (34.03)     2:12.88 (34.64)
       2:46.62 (33.74)     3:20.95 (34.33)
       3:55.02 (34.07)     4:28.80 (33.78)
27 Madelyn Mechlin  16 Mansfield Aquati  4:32.82    4:30.23        
   r:+0.77  30.80      1:04.38 (33.58)
       1:38.22 (33.84)     2:12.69 (34.47)
       2:46.95 (34.26)     3:21.69 (34.74)
       3:56.00 (34.31)     4:30.23 (34.23)
28 Anne Norris      18 Una Katy          4:32.25    4:31.39        
   r:+0.74  31.33      1:05.51 (34.18)
       1:39.91 (34.40)     2:14.54 (34.63)
       2:49.11 (34.57)     3:23.99 (34.88)
       3:58.07 (34.08)     4:31.39 (33.32)
29 Alyssa Helak     18 Tiger Aquatics    4:33.13    4:32.42        
   r:+0.77  31.77      1:05.76 (33.99)
       1:40.47 (34.71)     2:14.96 (34.49)
       2:49.57 (34.61)     3:24.18 (34.61)
       3:58.97 (34.79)     4:32.42 (33.45)
30 Hope Jestes      18 Texas Ford Aquat  4:32.96    4:34.13        
   r:+0.77  31.73      1:05.96 (34.23)
       1:40.90 (34.94)     2:15.85 (34.95)
       2:50.47 (34.62)     3:25.05 (34.58)
       4:00.15 (35.10)     4:34.13 (33.98)
31 Margaret Gholst  16 Lakeside Aquatic  4:32.32    4:35.30        
   r:+0.83  30.72      1:05.04 (34.32)
       1:40.03 (34.99)     2:15.01 (34.98)
       2:50.24 (35.23)     3:25.53 (35.29)
       4:01.18 (35.65)     4:35.30 (34.12)
32 Jasmine Weiland  16 Lakeside Aquatic  4:33.00    4:37.18        
   r:+0.86  32.02      1:06.26 (34.24)
       1:41.49 (35.23)     2:16.51 (35.02)
       2:51.99 (35.48)     3:27.59 (35.60)
       4:02.93 (35.34)     4:37.18 (34.25)


Event 20  Men 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
Meet Qualifying:  4:21.69
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Zachary Yeadon   19 Alamo Area Aquat  3:57.02    3:53.41         20  
   r:+0.77  26.98        56.07 (29.09)
       1:25.66 (29.59)     1:55.21 (29.55)
       2:24.85 (29.64)     2:54.54 (29.69)
       3:24.34 (29.80)     3:53.41 (29.07)
 2 Christopher Yea  19 Longhorn Aquatic  4:00.24    3:58.78         17  
   r:+0.67  27.68        57.36 (29.68)
       1:26.88 (29.52)     1:57.03 (30.15)
       2:27.26 (30.23)     2:57.89 (30.63)
       3:28.44 (30.55)     3:58.78 (30.34)
 3 Lucas Stuart     18 Magnolia Aquatic  3:59.62    4:00.48         16  
   r:+0.66  27.07        56.20 (29.13)
       1:26.17 (29.97)     1:56.41 (30.24)
       2:27.30 (30.89)     2:58.56 (31.26)
       3:29.83 (31.27)     4:00.48 (30.65)
 4 Clark Wakeland   18 Austin Swim Club  4:04.83    4:01.09         15  
   r:+0.69  27.88        58.19 (30.31)
       1:28.43 (30.24)     1:59.24 (30.81)
       2:29.73 (30.49)     3:00.69 (30.96)
       3:31.34 (30.65)     4:01.09 (29.75)
 5 Jack Collins     20 BAD               4:04.15    4:01.59         14  
   r:+0.71  28.19        58.26 (30.07)
       1:28.70 (30.44)     1:59.26 (30.56)
       2:29.77 (30.51)     3:00.51 (30.74)
       3:31.58 (31.07)     4:01.59 (30.01)
 6 Ford Blaylock    18 Rockwall Aquatic  4:04.76    4:01.89         13  
   r:+0.70  27.32        56.85 (29.53)
       1:27.66 (30.81)     1:58.57 (30.91)
       2:29.89 (31.32)     3:01.09 (31.20)
       3:32.89 (31.80)     4:01.89 (29.00)
 7 David Hallaron   18 NTN               4:03.43    4:02.30         12  
   r:+0.63  27.50        57.39 (29.89)
       1:27.93 (30.54)     1:58.97 (31.04)
       2:30.48 (31.51)     3:01.86 (31.38)
       3:32.99 (31.13)     4:02.30 (29.31)
 8 Mason Nyboer     17 Tiger Aquatics    4:05.02    4:09.94         11  
   r:+0.85  28.13        58.24 (30.11)
       1:29.38 (31.14)     2:01.01 (31.63)
       2:32.28 (31.27)     3:04.39 (32.11)
     4:09.94 (1:05.55)                    

                        === Consolation Final ===                        

 9 David Forsyth    18 Alamo Area Aquat  4:06.96    4:01.49          9  
   r:+0.77  27.75        57.73 (29.98)
       1:28.33 (30.60)     1:58.88 (30.55)
       2:29.68 (30.80)     3:00.66 (30.98)
       3:31.52 (30.86)     4:01.49 (29.97)
10 Dayne Odendaal   21 Texas Christian   4:06.89    4:03.24          7  
   r:+0.74  28.04        58.81 (30.77)
       1:29.78 (30.97)     2:01.24 (31.46)
       2:31.89 (30.65)     3:02.87 (30.98)
       3:33.57 (30.70)     4:03.24 (29.67)
11 Mark Schnippenk  19 AGS               4:05.14    4:03.82          6  
   r:+0.64  27.77        57.58 (29.81)
       1:28.33 (30.75)     1:59.61 (31.28)
       2:31.17 (31.56)     3:03.04 (31.87)
       3:34.44 (31.40)     4:03.82 (29.38)
12 Aidan Dulaney    18 Longhorn Aquatic  4:06.97    4:03.97          5  
   r:+0.79  28.07        58.32 (30.25)
       1:29.12 (30.80)     2:00.58 (31.46)
       2:31.45 (30.87)     3:02.95 (31.50)
       3:33.63 (30.68)     4:03.97 (30.34)
13 Colter Carman    19 Longhorn Aquatic  4:06.76    4:04.01          4  
   r:+0.69  27.71        57.73 (30.02)
       1:27.96 (30.23)     1:59.09 (31.13)
       2:30.17 (31.08)     3:01.92 (31.75)
       3:33.42 (31.50)     4:04.01 (30.59)
14 Kevin Repice     16 NTN               4:05.13    4:04.35          3  
   r:+0.67  27.90        58.14 (30.24)
       1:29.10 (30.96)     2:00.37 (31.27)
       2:31.51 (31.14)     3:02.93 (31.42)
       3:34.55 (31.62)     4:04.35 (29.80)
15 Jaykob Williams  17 NTN               4:06.51    4:04.59          2  
   r:+0.66  27.96        58.67 (30.71)
       1:29.60 (30.93)     2:00.92 (31.32)
       2:32.48 (31.56)     3:03.90 (31.42)
       3:35.21 (31.31)     4:04.59 (29.38)
16 Vincent Ribeiro  15 Nitro Swimming    4:07.79    4:07.52          1  
   r:+0.65  27.79        58.12 (30.33)
       1:29.24 (31.12)     2:00.76 (31.52)
       2:32.47 (31.71)     3:04.84 (32.37)
       3:36.65 (31.81)     4:07.52 (30.87)

                            === C - Final ===                            

17 Donald Scott     16 Lakeside Aquatic  4:07.90    4:02.53        
   r:+0.71  27.99        58.71 (30.72)
       1:29.77 (31.06)     2:01.04 (31.27)
       2:31.44 (30.40)     3:02.44 (31.00)
       3:32.75 (30.31)     4:02.53 (29.78)
18 Corby Furrer     15 Nitro Swimming    4:08.25    4:04.60        
   r:+0.73  27.90        58.35 (30.45)
       1:29.17 (30.82)     2:00.73 (31.56)
       2:31.94 (31.21)     3:03.13 (31.19)
       3:34.34 (31.21)     4:04.60 (30.26)
19 Jaden Luo        15 Austin Swim Club  4:07.80    4:05.65        
   r:+0.71  29.60      1:00.85 (31.25)
       1:32.15 (31.30)     2:03.55 (31.40)
       2:34.77 (31.22)     3:06.27 (31.50)
       3:36.22 (29.95)     4:05.65 (29.43)
20 Bryce Flynn      16 Nitro Swimming    4:08.01    4:06.95        
   r:+0.69  28.10        59.01 (30.91)
       1:30.33 (31.32)     2:02.02 (31.69)
       2:33.71 (31.69)     3:05.63 (31.92)
       3:36.77 (31.14)     4:06.95 (30.18)
21 Reilly Gilbert   16 Nitro Swimming    4:08.29    4:07.16        
   r:+0.68  27.41        58.22 (30.81)
       1:29.72 (31.50)     2:01.74 (32.02)
       2:33.39 (31.65)     3:05.31 (31.92)
       3:36.80 (31.49)     4:07.16 (30.36)
22 Colin Feehery    17 Lakeside Aquatic  4:09.90    4:09.35        
   r:+0.77  27.42        58.21 (30.79)
       1:29.47 (31.26)     2:01.26 (31.79)
       2:33.08 (31.82)     3:05.07 (31.99)
       3:36.98 (31.91)     4:09.35 (32.37)
23 Joseph Carson    19 Texas Ford Aquat  4:10.20    4:10.56        
   r:+0.72  28.35        59.11 (30.76)
       1:30.96 (31.85)     2:02.68 (31.72)
       2:34.69 (32.01)     3:07.17 (32.48)
       3:39.20 (32.03)     4:10.56 (31.36)
24 Cole Giandinoto  18 Alamo Area Aquat  4:09.88    4:10.94        
   r:+0.68  27.89        59.16 (31.27)
       1:31.01 (31.85)     2:03.19 (32.18)
       2:35.25 (32.06)     3:07.63 (32.38)
       3:39.75 (32.12)     4:10.94 (31.19)

                            === D - Final ===                            

25 Trey Dickey      15 City of Richards  4:11.45    4:08.21        
   r:+0.81  28.80        59.75 (30.95)
       1:31.26 (31.51)     2:03.11 (31.85)
       2:35.52 (32.41)     3:07.55 (32.03)
       3:39.63 (32.08)     4:08.21 (28.58)
26 Max Oberg        15 Magnolia Aquatic  4:10.84    4:08.22        
   r:+0.74  27.67        58.27 (30.60)
       1:30.05 (31.78)     2:02.07 (32.02)
       2:34.16 (32.09)     3:06.12 (31.96)
       3:37.97 (31.85)     4:08.22 (30.25)
27 Gavin Moak       17 Austin Swim Club  4:11.16    4:10.05        
   r:+0.68  28.04        58.54 (30.50)
       1:30.22 (31.68)     2:02.51 (32.29)
       2:34.56 (32.05)     3:06.70 (32.14)
       3:38.98 (32.28)     4:10.05 (31.07)
28 Kolos Nagy       17 Lubbock Swim Clu  4:12.10    4:10.57        
   r:+0.75  28.07        58.32 (30.25)
       1:30.27 (31.95)     2:02.65 (32.38)
       2:35.12 (32.47)     3:07.62 (32.50)
       3:40.07 (32.45)     4:10.57 (30.50)
29 Juan Ceresa      15 Longhorn Aquatic  4:11.77    4:11.28        
   r:+0.74  28.10        59.14 (31.04)
       1:31.07 (31.93)     2:03.36 (32.29)
       2:35.77 (32.41)     3:08.15 (32.38)
       3:40.54 (32.39)     4:11.28 (30.74)
30 Samuel Player    16 Alamo Area Aquat  4:11.30    4:11.30        
   r:+0.71  28.28        59.51 (31.23)
       1:30.97 (31.46)     2:03.34 (32.37)
       2:35.74 (32.40)     3:08.75 (33.01)
       3:40.63 (31.88)     4:11.30 (30.67)
31 Mason Kelber     17 NTN               4:11.50    4:12.23        
   r:+0.66  28.37        59.18 (30.81)
       1:31.01 (31.83)     2:03.67 (32.66)
       2:36.06 (32.39)     3:08.94 (32.88)
       3:41.05 (32.11)     4:12.23 (31.18)
32 Blake Ellinor    18 Nitro Swimming    4:11.83    4:14.46        
   r:+0.82  28.10        59.50 (31.40)
       1:31.54 (32.04)     2:04.24 (32.70)
       2:36.81 (32.57)     3:09.86 (33.05)
       3:42.48 (32.62)     4:14.46 (31.98)


Event 21  Women 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
Meet Qualifying:  1:07.99
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Beryl Gastaldel  23 AGS               1:00.38      59.47         20  
   r:+0.68  27.84        59.47 (31.63)
 2 Lauren Case      20 Longhorn Aquatic    59.77      59.95         17  
   r:+0.70  28.13        59.95 (31.82)
 3 Emily Reese      19 Longhorn Aquatic  1:00.57    1:00.58         16  
   r:+0.72  27.88      1:00.58 (32.70)
 4 Katherine Zenic  16 Lakeside Aquatic  1:01.39    1:01.13         15  
   r:+0.70  27.96      1:01.13 (33.17)
 5 Taylor Pike      18 AGS               1:01.14    1:01.16         14  
   r:+0.67  29.46      1:01.16 (31.70)
 6 Raena Eldridge   21 AGS               1:01.56    1:01.36         13  
   r:+0.69  29.26      1:01.36 (32.10)
 7 Emma Carlton     18 Una Ags           1:01.45    1:01.40         12  
   r:+0.62  28.54      1:01.40 (32.86)
 8 Helen Grossman   20 Tiger Aquatics    1:00.71    1:01.90         11  
   r:+0.76  27.94      1:01.90 (33.96)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Emma Stephenson  17 Dads Club Swim T  1:01.76    1:01.66          9  
   r:+0.70  28.93      1:01.66 (32.73)
10 Haylee Knight    20 Tiger Aquatics    1:01.56    1:01.80          7  
   r:+0.75  28.74      1:01.80 (33.06)
11 Nicole Rozier    20 Tiger Aquatics    1:02.67    1:01.83          6  
   r:+0.73  29.44      1:01.83 (32.39)
12 Emma Wheal       16 Western Hills At  1:02.25    1:01.87          5  
   r:+0.67  28.44      1:01.87 (33.43)
13 Ema Rajic        18 Una Asc           1:02.05    1:02.28          4  
   r:+0.72  29.02      1:02.28 (33.26)
14 Yasmina Buhl     15 Nitro Swimming    1:02.73    1:02.32          3  
   r:+0.71  29.14      1:02.32 (33.18)
15 Victoria Edward  19 Longhorn Aquatic  1:02.66    1:02.40          2  
   r:+0.70  29.10      1:02.40 (33.30)
16 Olivia Theall    16 Aquastar          1:02.78    1:02.67          1  
   r:+0.72  29.54      1:02.67 (33.13)

                            === C - Final ===                            

17 Erin Trahan      21 Dallas Mustangs   1:02.98    1:02.14        
   r:+0.68  28.93      1:02.14 (33.21)
18 Claire Smith     17 Una Ags           1:02.85    1:02.31        
   r:+0.73  30.19      1:02.31 (32.12)
19 Tiffany Futsche  20 AGS               1:03.51    1:02.94        
   r:+0.68  29.92      1:02.94 (33.02)
20 Lindsay Mathys   19 Rice Aquatics     1:03.54    1:03.09        
   r:+0.81  30.04      1:03.09 (33.05)
21 Jade Hallum      16 Austin Trinity A  1:03.01    1:03.13        
   r:+0.73  29.32      1:03.13 (33.81)
22 Hanna Huston     22 Rice Aquatics     1:03.43    1:03.44        
   r:+0.74  30.18      1:03.44 (33.26)
23 Sophia Garrison  15 Austin Trinity A  1:03.57    1:03.63        
   r:+0.78  29.97      1:03.63 (33.66)
24 Cassandra Phill  18 Aquatex Swim Tea  1:03.43    1:03.66        
   r:+0.76  29.25      1:03.66 (34.41)

                            === D - Final ===                            

25 Victoria Tillma  19 Houston Cougar A  1:03.98    1:03.05        
   r:+0.70  29.52      1:03.05 (33.53)
26 Rebecca Brandt   19 Dallas Mustangs   1:04.14    1:03.10        
   r:+0.67  29.85      1:03.10 (33.25)
27 Micaela Roemer   21 Texas Christian   1:03.66    1:03.32        
   r:+0.63  29.49      1:03.32 (33.83)
28 Isabel Tank      20 Houston Cougar A  1:03.75    1:03.61        
   r:+0.73  30.27      1:03.61 (33.34)
29 Rylee Moore      15 Crawfish Aquatic  1:03.77    1:03.63        
   r:+0.74  29.89      1:03.63 (33.74)
30 Sophia Todd      14 City of Richards  1:04.07    1:03.93        
   r:+0.66  30.16      1:03.93 (33.77)
31 Samantha Sieben  19 AGS               1:04.02    1:04.43        
   r:+0.70  31.21      1:04.43 (33.22)
32 Lia Joslin       21 Tiger Aquatics    1:03.87    1:04.81        
   r:+0.72  29.80      1:04.81 (35.01)

                            === E - Final ===                            

33 Ella Collins     17 Austin Swim Club  1:04.59    1:02.90        
   r:+0.70  29.03      1:02.90 (33.87)
34 Aislinn Holder   15 Cypress Fairbank  1:04.50    1:03.37        
   r:+0.71  30.34      1:03.37 (33.03)
35 Mollie Wright    18 City Of Midland   1:04.25    1:03.71        
   r:+0.72  30.02      1:03.71 (33.69)
36 Elizabeth Myers  16 Western Hills At  1:04.41    1:03.86        
   r:+0.68  29.98      1:03.86 (33.88)
36 Arrianne Wilson  14 Austin Trinity A  1:04.33    1:03.86        
   r:+0.78  29.33      1:03.86 (34.53)
38 Anastasia Flemi  15 Austin Trinity A  1:04.28    1:04.37        
   r:+0.70  29.48      1:04.37 (34.89)
39 Jessica Yeager   16 Nitro Swimming    1:04.36    1:04.74        
   r:+0.75  30.13      1:04.74 (34.61)
40 Sarah Holt       15 Red River Aquati  1:04.49    1:04.78        
   r:+0.78  30.35      1:04.78 (34.43)


Event 22  Men 100 LC Meter Butterfly
=========================================================================
Meet Qualifying:  1:01.09
   Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                       === Championship Final ===                        

 1 Jack Conger      23 NCAP                52.58      51.34         20  
   r:+0.71  23.70        51.34 (27.64)
 2 John Shebat      21 NCAP                52.70      52.59         17  
   r:+0.66  24.18        52.59 (28.41)
 3 Sam Pomajevich   19 NCAP                53.83      53.40         16  
   r:+0.70  24.91        53.40 (28.49)
 4 Shaine Casas     18 AGS                 54.42      53.71         15  
   r:+0.65  24.92        53.71 (28.79)
 5 Jacob Huerta     20 Longhorn Aquatic    54.02      53.73         14  
   r:+0.68  24.70        53.73 (29.03)
 6 Bryce Bohman     28 UN                  54.28      53.93         13  
   r:+0.71  25.21        53.93 (28.72)
 7 Alvin Jiang      19 Lakeside Aquatic    54.94      54.82         12  
   r:+0.73  25.77        54.82 (29.05)
 8 Adam Koster      20 AGS                 54.91      55.38         11  
   r:+0.66  25.48        55.38 (29.90)

                        === Consolation Final ===                        

 9 Tate Jackson     21 Longhorn Aquatic    55.47      54.40          9  
   r:+0.70  25.24        54.40 (29.16)
10 Coby Carrozza    17 Longhorn Aquatic    55.16      55.43          7  
   r:+0.81  26.41        55.43 (29.02)
11 Samuel Artmann   17 Austin Swim Club    55.79      55.46          6  
   r:+0.67  26.11        55.46 (29.35)
12 Trent Schachter  19 Tiger Aquatics      55.74      55.72          5  
   r:+0.69  26.03        55.72 (29.69)
13 Carter Wallace   22 Streamline Aquat    56.04      55.88          4  
   r:+0.64  25.70        55.88 (30.18)
14 Mason Tenney     21 Longhorn Aquatic    56.15      56.09          3  
   r:+0.67  26.25        56.09 (29.84)
15 Walter Jones     21 Tiger Aquatics      56.17      56.70          2  
   r:+0.72  26.83        56.70 (29.87)
16 Timothy Clayton  18 Una Ags             55.47      56.75          1  
   r:+0.72  26.63        56.75 (30.12)

                            === C - Final ===                            

17 Jace Brown       17 Rockwall Aquatic    56.36      55.81        
   r:+0.67  25.82        55.81 (29.99)
18 Mark Theall      19 Una Ags             56.79      56.06        
   r:+0.72  26.29        56.06 (29.77)
19 Konnar Klinksie  17 Alamo Area Aquat    56.92      56.54        
   r:+0.69  26.15        56.54 (30.39)
20 Ralph Koo        20 Dallas Mustangs     56.95      57.09        
   r:+0.65  26.54        57.09 (30.55)
21 Jacob Peterson   16 Alamo Area Aquat    56.95      57.30        
   r:+0.73  26.55        57.30 (30.75)
22 Greyson Alarcon  17 Nitro Swimming      57.12      57.72        
   r:+0.70  26.99        57.72 (30.73)
23 Vincent Ribeiro  15 Nitro Swimming      57.39      58.50        
   r:+0.64  27.10        58.50 (31.40)
-- Tyler Johns      16 Lakeside Aquatic    56.74         DQ        
     False start
   r:+0.59  26.04           DQ (30.09)

                            === D - Final ===                            

25 Kevin Repice     16 NTN                 57.40      57.41        
   r:+0.66  26.85        57.41 (30.56)
26 John Grieshop    16 Nitro Swimming      57.43      57.42        
   r:+0.74  27.20        57.42 (30.22)
27 Sean Morey       19 AGS                 57.52      57.59        
   r:+0.69  27.16        57.59 (30.43)
28 Caleb Duncan     18 Dads Club Swim T    58.00      57.86        
   r:+0.71  27.25        57.86 (30.61)
29 Ethan Autry      17 Katy Aquatic Tea    57.77      57.87        
   r:+0.68  26.90        57.87 (30.97)
30 Isaac Barrera    17 Alamo Area Aquat    57.60      58.21        
   r:+0.73  27.24        58.21 (30.97)
31 Elijah Sohn      16 Fort Worth Area     57.92      59.43        
   r:+0.70  27.49        59.43 (31.94)
-- Gavin Moak       17 Austin Swim Club    57.81         DQ        
     False start
   r:+0.70  28.33           DQ (31.17)

                            === E - Final ===                            

33 Miguel Velasque  18 Austin Swim Club    58.06      57.41        
   r:+0.74  26.83        57.41 (30.58)
34 Dillon Simpson   18 Cypress Fairbank    58.41      57.79        
   r:+0.65  27.10        57.79 (30.69)
35 Jack Armstrong   17 Houston Bridge B    58.44      58.04        
   r:+0.68  26.11        58.04 (31.93)
36 Reilly Gilbert   16 Nitro Swimming      58.53      58.05        
   r:+0.65  27.39        58.05 (30.66)
37 Gabriel Kennedy  17 Austin Swim Club    58.28      58.45        
   r:+0.73  27.43        58.45 (31.02)
38 Ethan Riser      17 Waterloo Swimmin    58.35      58.55        
   r:+0.82  27.44        58.55 (31.11)
39 Cole Giandinoto  18 Alamo Area Aquat    58.15      58.79        
   r:+0.72  27.40        58.79 (31.39)
40 Samuel Player    16 Alamo Area Aquat    58.30      59.10        
   r:+0.70  27.46        59.10 (31.64)


Event 23  Women 400 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
   Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
 1 Rockwall Aquatic  'A'         3:54.14    3:53.86         40  
    1) Amanda Armstrong 18           2) r:+0.46 Alaya Smith 16       
    3) r:+0.36 Amelia Warren 16      4) r:+0.14 Emma Hultquist 17    
   r:+0.75  28.18        58.06 (58.06)
       1:26.58 (28.52)     1:56.89 (58.83)
       2:25.03 (28.14)     2:55.95 (59.06)
       3:23.49 (27.54)     3:53.86 (57.91)
 2 Austin Trinity A  'A'         3:56.40    3:54.15         34  
    1) Jade Hallum 16                2) r:+0.37 Sophia Garrison 15   
    3) r:+0.42 Emily Burchett 15     4) r:+0.03 Anastasia Fleming 15 
   r:+0.71  28.58        58.53 (58.53)
       1:26.86 (28.33)     1:57.98 (59.45)
       2:25.79 (27.81)     2:57.19 (59.21)
       3:24.45 (27.26)     3:54.15 (56.96)
 3 Austin Swim Club  'A'         3:47.94    3:54.51         32  
    1) Dakota Luther 18              2) r:+0.67 Isabelle Guerra 17   
    3) r:+0.40 Rylie Lopez 15        4) r:+0.52 Quinn Schaedler 16   
   r:+0.73  27.93        57.70 (57.70)
       1:26.48 (28.78)   1:57.98 (1:00.28)
       2:27.13 (29.15)   2:58.66 (1:00.68)
       3:25.35 (26.69)     3:54.51 (55.85)
 4 Nitro Swimming  'A'           3:58.09    3:55.41         30  
    1) Payton Marvin 16              2) r:+0.35 Jessica Yeager 16    
    3) r:+0.47 Brittany Thompson 18  4) r:+0.45 Ana Herceg 14        
   r:+0.71  28.48        58.64 (58.64)
       1:27.11 (28.47)     1:58.47 (59.83)
       2:27.03 (28.56)     2:58.14 (59.67)
       3:25.75 (27.61)     3:55.41 (57.27)
 5 Western Hills At  'A'         3:56.83    3:55.45         28  
    1) Ava Longi 16                  2) r:+0.41 Elizabeth Myers 16   
    3) r:+0.58 Kyanh Truong 15       4) r:+0.77 Emma Wheal 16        
   r:+0.75  28.74    1:00.02 (1:00.02)
       1:28.00 (27.98)     1:59.30 (59.28)
       2:26.99 (27.69)     2:57.89 (58.59)
       3:26.02 (28.13)     3:55.45 (57.56)
 6 Rice Aquatics  'A'            3:58.31    3:58.35         26  
    1) Lindsay Mathys 19             2) r:+0.32 Hanna Huston 22      
    3) r:+0.16 Claire Therien 20     4) r:+0.40 Harper Gillentine 20 
   r:+0.82  28.43        58.61 (58.61)
       1:27.92 (29.31)   1:58.76 (1:00.15)
       2:27.93 (29.17)   2:59.20 (1:00.44)
       3:27.78 (28.58)     3:58.35 (59.15)
 7 Texas Ford Aquat  'A'         3:59.31    3:59.09         24  
    1) Alexandra Bumpas 16           2) r:+0.47 Emma Monson 17       
    3) r:+0.52 Lindsey Ryalls 17     4) r:+0.42 Ashlyn Fiorilli 17   
   r:+0.72  28.22        57.98 (57.98)
       1:27.11 (29.13)   1:58.56 (1:00.58)
       2:27.87 (29.31)   2:59.19 (1:00.63)
       3:28.14 (28.95)     3:59.09 (59.90)
 8 Cypress Fairbank  'A'         3:55.13    3:59.18         20  
    1) Sydney Stanford 17            2) r:+0.44 Carson Kaufmann 16   
    3) r:+0.62 Aislinn Holder 15     4) r:+0.49 Allie Thome 15       
   r:+0.77  27.87        58.44 (58.44)
       1:28.12 (29.68)   1:59.72 (1:01.28)
       2:28.75 (29.03)   3:00.16 (1:00.44)
       3:28.03 (27.87)     3:59.18 (59.02)
 8 Lakeside Aquatic  'A'         3:48.26    3:59.18         20  
    1) Priscilla Wongso 16           2) r:+0.46 Franca Pineda 16     
    3) r:+0.18 Ashley Zettle 16      4) r:+0.55 Brooke Dalbey 16     
   r:+0.69  28.02        59.29 (59.29)
       1:27.75 (28.46)   1:59.80 (1:00.51)
       2:28.21 (28.41)     2:59.18 (59.38)
       3:27.50 (28.32)   3:59.18 (1:00.00)
10 Dallas Mustangs  'A'          4:03.77    4:00.13         14  
    1) Erin Trahan 21                2) r:+0.10 Abigail Tchoukleff 17
    3) r:+0.29 Rebecca Brandt 19     4) r:+0.29 Amy Hess 21          
   r:+0.74  29.47    1:01.19 (1:01.19)
       1:28.52 (27.33)     1:59.25 (58.06)
       2:27.75 (28.50)     2:58.73 (59.48)
       3:27.26 (28.53)   4:00.13 (1:01.40)
11 Dads Club Swim T  'A'         3:59.70    4:00.36         12  
    1) Olivia Gore 16                2) r:+0.39 Alexandra Pickens 17 
    3) r:+0.20 Morgen Reyna 18       4) r:+0.56 Sophie Newell 17     
   r:+0.74  28.70    1:00.07 (1:00.07)
       1:28.66 (28.59)   2:01.49 (1:01.42)
       2:30.15 (28.66)     3:00.86 (59.37)
       3:29.66 (28.80)     4:00.36 (59.50)
12 Austin Swim Club  'B'         3:59.88    4:00.48         10  
    1) Ella Collins 17               2) r:+0.43 Kendall Hall 14      
    3) r:+0.72 Arianna Lax 15        4) r:+0.51 Lydia Evans 17       
   r:+0.70  27.77        57.60 (57.60)
       1:26.07 (28.47)     1:57.46 (59.86)
       2:26.41 (28.95)   2:58.46 (1:01.00)
       3:27.74 (29.28)   4:00.48 (1:02.02)
13 Alamo Area Aquat  'A'         4:03.87    4:01.40          8  
    1) Katelyn Bartley 17            2) r:+0.50 Maddison Clifton 18  
    3) r:+0.40 Rachel Rodriguez 18   4) r:+0.24 Alvena Walpole 18    
   r:+0.74  28.92    1:00.20 (1:00.20)
       1:29.52 (29.32)   2:01.13 (1:00.93)
       2:30.54 (29.41)   3:01.59 (1:00.46)
       3:30.62 (29.03)     4:01.40 (59.81)
14 Streamline Aquat  'A'         4:02.20    4:02.81          6  
    1) Aspen Stallworth 15           2) r:+0.32 Hailey Miller 18     
    3) r:+0.39 Elizabeth Holmes 19   4) r:+0.46 Ellery Parish 19     
   r:+0.76  29.36    1:01.51 (1:01.51)
       1:30.51 (29.00)   2:02.57 (1:01.06)
       2:31.92 (29.35)   3:03.14 (1:00.57)
       3:32.04 (28.90)     4:02.81 (59.67)
15 Alamo Area Aquat  'B'         4:08.78    4:06.29          4  
    1) Morgan Bartley 15             2) r:+0.47 Shea Burcham 17      
    3) r:+0.40 Sarah Walpole 16      4) r:+0.30 Claire Rankin 17     
   r:+0.65  28.65    1:00.00 (1:00.00)
                         2:01.73 (1:01.73)
       2:31.62 (29.89)   3:04.91 (1:03.18)
       3:34.83 (29.92)   4:06.29 (1:01.38)
16 Austin Trinity A  'B'         4:04.78    4:07.66          2  
    1) Kira Bowling 17               2) r:+0.36 Arrianne Wilson 14   
    3) r:+0.24 Cassondra Weeks 16    4) r:+0.50 Jillian Cox 12       
   r:+0.68  29.24    1:01.45 (1:01.45)
       1:30.55 (29.10)   2:02.87 (1:01.42)
       2:32.70 (29.83)   3:04.69 (1:01.82)
       3:34.24 (29.55)   4:07.66 (1:02.97)
17 Premier Aquatics  'A'         4:05.28    4:07.86        
    1) Kaitlyn Montgomery 16         2) r:+0.41 Madeline Vindiola 16 
    3) r:+0.47 Alexandra Neciosup 16 4) r:+0.38 Lily Revelas 15      
   r:+1.62  30.13    1:02.62 (1:02.62)
       1:31.96 (29.34)   2:03.37 (1:00.75)
       2:33.02 (29.65)   3:05.83 (1:02.46)
     4:07.86 (1:02.03)                    
18 Nitro Swimming  'B'           4:05.61    4:08.04        
    1) London Farris 16              2) r:+0.61 Shannon Bagnal 15    
    3) r:+0.31 Hannah Milikich 18    4) r:+0.28 Ashlyn Carroll 18    
   r:+0.83  29.78    1:00.64 (1:00.64)
       1:30.89 (30.25)   2:03.86 (1:03.22)
       2:33.40 (29.54)   3:05.78 (1:01.92)
       3:35.63 (29.85)   4:08.04 (1:02.26)
19 Nitro Swimming  'C'           4:07.71    4:08.42        
    1) Caitlin Murphy 16             2) r:+0.53 Julia Roberto 15     
    3) r:+0.25 Yasmina Buhl 15       4) r:+0.21 Emilie Parks 18      
   r:+0.74  29.57    1:01.42 (1:01.42)
       1:31.21 (29.79)   2:03.54 (1:02.12)
       2:32.93 (29.39)   3:05.73 (1:02.19)
       3:35.63 (29.90)   4:08.42 (1:02.69)
20 Red River Aquati  'A'         4:15.74    4:10.55        
    1) Sarah Holt 15                 2) r:+0.33 Amanda Janszen 30    
    3) r:+0.50 Evelyn Zhang 14       4) r:+0.49 Kathryn Kairschner 16
   r:+0.74  29.31    1:01.05 (1:01.05)
       1:30.65 (29.60)   2:02.47 (1:01.42)
       2:33.28 (30.81)   3:06.30 (1:03.83)
       3:36.33 (30.03)   4:10.55 (1:04.25)
21 Streamline Aquat  'B'         4:08.66    4:10.60        
    1) Zlata Demchenko 20            2) r:+0.39 Mackenzie Hamlett 17 
    3) r:+0.51 Isabella Strash 18    4) r:+0.39 Kirsten Schlortt 14  
   r:+0.71  29.01    1:00.11 (1:00.11)
       1:30.97 (30.86)   2:05.00 (1:04.89)
       2:35.10 (30.10)   3:07.42 (1:02.42)
       3:37.43 (30.01)   4:10.60 (1:03.18)
22 Nitro Swimming  'D'           4:07.91    4:12.96        
    1) Madeline Riley 16             2) r:+0.39 Maria Kristensen 14  
    3) r:+0.36 Morgan Rodriguez 13   4) r:+0.34 Mackenzie Stewart 17 
   r:+0.73  30.89    1:04.20 (1:04.20)
       1:34.98 (30.78)   2:08.30 (1:04.10)
       2:38.06 (29.76)   3:10.05 (1:01.75)
       3:40.34 (30.29)   4:12.96 (1:02.91)
23 Lakeside Aquatic  'B'         4:01.74    4:14.02        
    1) Jadyn Jannasch 16             2) r:+0.19 Riley Edmundson 15   
    3) r:+0.33 Allison Reed 17       4) r:+0.52 Kaylyn King 15       
   r:+0.72  29.49    1:01.28 (1:01.28)
       1:31.11 (29.83)   2:04.33 (1:03.05)
       2:35.92 (31.59)   3:10.70 (1:06.37)
       3:40.59 (29.89)   4:14.02 (1:03.32)
24 Lubbock Swim Clu  'A'         4:15.55    4:14.85        
    1) Ellis Fox 14                  2) r:+0.52 Elizabeth Eppright 15
    3) r:+0.64 Shaena McCloud 15     4) r:+0.52 Reagan Hayes 17      
   r:+0.72  29.20    1:01.65 (1:01.65)
       1:32.43 (30.78)   2:07.19 (1:05.54)
       2:36.70 (29.51)   3:09.27 (1:02.08)
       3:40.60 (31.33)   4:14.85 (1:05.58)
25 Dads Club Swim T  'B'         4:09.46    4:15.46        
    1) Amy Evans 15                  2) r:+0.46 Sophia Bernal 16     
    3) r:+0.38 Fernanda Gamez 17     4) r:+0.24 Emma Clark 15        
   r:+0.77  30.88    1:04.75 (1:04.75)
       1:34.12 (29.37)   2:07.42 (1:02.67)
       2:38.45 (31.03)   3:11.75 (1:04.33)
       3:42.37 (30.62)   4:15.46 (1:03.71)
26 Premier Aquatics  'B'         4:11.44    4:17.11        
    1) Grace Carey 18                2) r:+0.44 Jayln Talbot 17      
    3) r:+0.55 Brooke Beddingield 18 4) r:+0.05 Emma Matson 17       
   r:+0.73  29.99    1:02.52 (1:02.52)
       1:33.34 (30.82)   2:07.00 (1:04.48)
       2:37.87 (30.87)   3:12.66 (1:05.66)
       3:43.63 (30.97)   4:17.11 (1:04.45)
27 NTN  'A'                      4:13.35    4:19.93        
    1) Sydney Balint 17              2) r:+0.61 Avery Valenciano 17  
    3) r:+0.40 Ashley Woods 16       4) r:+0.51 Jia Bertrand 17      
   r:+0.61  29.74    1:02.10 (1:02.10)
       1:34.94 (32.84)   2:09.50 (1:07.40)
       2:40.09 (30.59)   3:14.73 (1:05.23)
       3:46.19 (31.46)   4:19.93 (1:05.20)
-- Waterloo Swimmin  'A'         4:16.92        SCR        
-- Aquatex Swim Tea  'A'         4:17.86        SCR


Event 24  Men 400 LC Meter Freestyle Relay
==================================================================================
   Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
 1 Austin Swim Club  'A'         3:36.56    3:32.47         40  
    1) Samuel Artmann 17             2) r:+0.41 Niccolo Velasquez 16 
    3) r:+0.34 Jaden Luo 15          4) r:+0.09 Clark Wakeland 18    
   r:+0.67  25.33        52.37 (52.37)
       1:18.54 (26.17)     1:46.34 (53.97)
       2:11.66 (25.32)     2:39.14 (52.80)
       3:04.76 (25.62)     3:32.47 (53.33)
 2 Premier Aquatics  'A'         3:31.63    3:33.17         34  
    1) Jacob Powell 17               2) r:+0.50 David Oderinde 15    
    3) r:+0.06 Cooper Darnell 17     4) r:+0.22 Collin Fuchs 16      
   r:+0.66  25.55        52.58 (52.58)
       1:18.87 (26.29)     1:46.47 (53.89)
       2:11.63 (25.16)     2:39.65 (53.18)
       3:04.87 (25.22)     3:33.17 (53.52)
 3 Nitro Swimming  'A'           3:27.92    3:33.75         32  
    1) Corby Furrer 15               2) r:+0.30 Vincent Ribeiro 15   
    3) r:+0.35 Trent Piercy 18       4) r:+0.25 Kevin Hammer 17      
   r:+0.72  25.91        52.94 (52.94)
       1:18.85 (25.91)     1:46.67 (53.73)
       2:12.33 (25.66)     2:40.98 (54.31)
       3:05.72 (24.74)     3:33.75 (52.77)
 4 Dallas Mustangs  'A'          3:35.42    3:34.65         30  
    1) Ralph Koo 20                  2) r:+0.32 Trey Kilbride 21     
    3) r:+0.44 Connor Gamble 17      4) r:+0.23 Felix Van Cauwaert 18
   r:+0.66  25.72        53.54 (53.54)
       1:19.06 (25.52)     1:46.59 (53.05)
       2:12.62 (26.03)     2:41.21 (54.62)
       3:06.60 (25.39)     3:34.65 (53.44)
 5 Nitro Swimming  'B'           3:31.92    3:34.73         28  
    1) Dominic Toledo Sanchez 16     2) r:+0.42 Michael Shay 17      
    3) r:+0.28 William Corona 17     4) r:+0.44 Reilly Gilbert 16    
   r:+0.65  25.40        52.57 (52.57)
       1:18.58 (26.01)     1:47.27 (54.70)
       2:12.92 (25.65)     2:40.80 (53.53)
       3:06.00 (25.20)     3:34.73 (53.93)
 6 Alamo Area Aquat  'A'         3:33.63    3:35.30         26  
    1) Zachary Yeadon 19             2) r:+0.26 Konnar Klinksiek 17  
    3) r:+0.29 Aaron Bruns 17        4) r:+0.45 Isaac Barrera 17     
   r:+0.79  25.41        52.63 (52.63)
       1:18.52 (25.89)     1:47.17 (54.54)
       2:11.97 (24.80)     2:40.84 (53.67)
       3:07.10 (26.26)     3:35.30 (54.46)
 7 NTN  'A'                      3:36.02    3:36.42         24  
    1) Landon Armstrong 17           2) r:+0.41 Dylan Tran 17        
    3) r:+0.30 David Hallaron 18     4) r:+0.35 Jaykob Williams 17   
   r:+0.74  25.14        52.75 (52.75)
       1:18.43 (25.68)     1:46.43 (53.68)
       2:12.20 (25.77)     2:41.55 (55.12)
       3:07.88 (26.33)     3:36.42 (54.87)
 8 Lakeside Aquatic  'A'         3:28.08    3:36.89         22  
    1) Jack Jannasch 18              2) r:+0.39 Garrett Hollcroft 19 
    3) r:+0.44 Samuel Lucas 16       4) r:+0.41 Brendan King 18      
   r:+0.71  25.51        54.03 (54.03)
       1:19.70 (25.67)     1:47.91 (53.88)
       2:13.73 (25.82)     2:41.98 (54.07)
       3:07.84 (25.86)     3:36.89 (54.91)
 9 Rockwall Aquatic  'A'         3:36.04    3:37.02         18  
    1) Jace Brown 17                 2) r:+0.27 Logan Graham 16      
    3) r:+0.10 Lucius Yu-Kissbach 15 4) r:+0.21 Ford Blaylock 18     
   r:+0.70  25.49        53.29 (53.29)
       1:19.16 (25.87)     1:47.76 (54.47)
       2:14.01 (26.25)     2:43.83 (56.07)
       3:09.50 (25.67)     3:37.02 (53.19)
10 Waterloo Swimmin  'A'         3:41.36    3:38.19         14  
    1) Steven Kuhn 17                2) r:+0.58 Ethan Riser 17       
    3) r:+0.38 Nathaniel Early 15    4) r:+0.41 Cameron Katzman 17   
   r:+1.84  26.52        54.23 (54.23)
       1:20.59 (26.36)     1:49.37 (55.14)
       2:15.50 (26.13)     2:44.40 (55.03)
       3:09.68 (25.28)     3:38.19 (53.79)
11 Alamo Area Aquat  'B'         3:38.50    3:39.18         12  
    1) David Tao 16                  2) r:+0.40 Wyatt Cronk 18       
    3) r:+0.29 Cole Giandinoto 18    4) r:+0.30 Anthony Carey 18     
   r:+0.63  26.26        54.64 (54.64)
       1:20.42 (25.78)     1:48.58 (53.94)
       2:14.98 (26.40)     2:44.01 (55.43)
       3:10.46 (26.45)     3:39.18 (55.17)
12 NTN  'B'                      3:46.53    3:39.81         10  
    1) Kevin Repice 16               2) r:+0.34 Mason Kelber 17      
    3) r:+0.33 Christohper Lidley 17 4) r:+0.17 Adrian Maher 20      
   r:+1.84  25.32        52.31 (52.31)
       1:19.73 (27.42)     1:49.04 (56.73)
       2:15.92 (26.88)     2:44.32 (55.28)
       3:10.36 (26.04)     3:39.81 (55.49)
13 Streamline Aquat  'A'         3:28.35    3:40.71          8  
    1) Carter Wallace 22             2) r:+0.02 Bryce Kuchan 20      
    3) r:+0.17 Mick Kossl 21         4) r:+0.25 Alejandro Flores 23  
   r:+0.63  25.78        53.63 (53.63)
       1:19.66 (26.03)     1:49.33 (55.70)
       2:15.56 (26.23)     2:45.21 (55.88)
       3:11.41 (26.20)     3:40.71 (55.50)
14 South Shore Sail  'A'         3:45.75    3:41.82          6  
    1) Vincent Huang 17              2) r:+0.21 Erik Schlegel 17     
    3) r:+0.46 Clayton Conklin 15    4) r:+0.35 Jacob Bulseco 16     
   r:+0.63  26.26        55.27 (55.27)
       1:21.62 (26.35)     1:51.41 (56.14)
       2:18.42 (27.01)     2:47.24 (55.83)
       3:13.26 (26.02)     3:41.82 (54.58)
15 Cypress Fairbank  'A'         3:30.14    3:41.87          4  
    1) Thad Dickerson 16             2) r:+0.44 Dillon Simpson 18    
    3) r:+0.47 Elliott Jones 16      4) r:+0.45 Luke Dimiceli 15     
   r:+0.72  26.02        54.81 (54.81)
       1:20.38 (25.57)     1:48.70 (53.89)
       2:14.92 (26.22)     2:43.94 (55.24)
       3:10.40 (26.46)     3:41.87 (57.93)
16 Lakeside Aquatic  'B'         3:37.00    3:42.83          2  
    1) Sokol Bajraktari 17           2) r:+0.57 Alexander Ware 16    
    3) r:+0.39 Holt Ragsdale 18      4) r:+0.50 Adam Gonzalez 15     
   r:+0.69  26.97        54.71 (54.71)
       1:21.28 (26.57)     1:51.82 (57.11)
       2:18.93 (27.11)     2:48.17 (56.35)
       3:14.73 (26.56)     3:42.83 (54.66)
17 Austin Swim Club  'B'         3:42.38    3:43.05        
    1) Adam Fusti-Molnar 15          2) r:+0.25 Kyle Gerard Valdez 15
    3) r:+0.58 Gavin Moak 17         4) r:NRT Miguel Velasquez 18    
   r:+0.67  27.08                     
           1:23.61 ( )         1:52.90 ( )
       2:19.72 (26.82)     2:48.75 (55.85)
       3:14.69 (25.94)     3:43.05 (54.30)
18 Nitro Swimming  'D'           3:40.12    3:43.56        
    1) John Grieshop 16              2) r:+0.32 Connor Jones 17      
    3) r:+0.30 John Singletary 14    4) r:+0.49 Ethan Gogulski 18    
   r:+0.74  27.03        55.63 (55.63)
       1:23.05 (27.42)     1:52.86 (57.23)
       2:20.14 (27.28)     2:50.20 (57.34)
       3:15.61 (25.41)     3:43.56 (53.36)
19 Longhorn Aquatic  'A'         3:38.91    3:43.57        
    1) Coby Carrozza 17              2) r:+0.41 Gregory Raper 17     
    3) r:+0.52 Aidan Dulaney 18      4) r:+0.50 Juan Ceresa 15       
   r:+0.70  26.70        55.43 (55.43)
       1:23.29 (27.86)     1:54.01 (58.58)
       2:20.17 (26.16)     2:49.00 (54.99)
       3:15.26 (26.26)     3:43.57 (54.57)
20 Dads Club Swim T  'A'         3:39.96    3:44.16        
    1) Max Zuanich 15                2) r:+0.12 Andreas Mason 17     
    3) r:+0.27 Batyrkhan Timuruly 16 4) r:NRT Noah Czelusta 16       
   r:+0.73  26.79        56.59 (56.59)
       1:23.16 (26.57)     1:52.09 (55.50)
       2:18.70 (26.61)                    
           3:14.93 ( )         3:44.16 ( )
21 Nitro Swimming  'C'           3:36.42    3:44.19        
    1) Bryce Flynn 16                2) r:+0.39 Greyson Alarcon 17   
    3) r:+0.56 Scott Roberson 17     4) r:+0.55 Blake Ellinor 18     
   r:+0.67  27.19        55.85 (55.85)
       1:21.90 (26.05)     1:51.27 (55.42)
       2:17.13 (25.86)     2:46.89 (55.62)
       3:14.11 (27.22)     3:44.19 (57.30)
22 Premier Aquatics  'B'         3:38.76    3:45.18        
    1) Leonardo Viteri 18            2) r:+0.40 Chett Bell 17        
    3) r:+0.11 Jared Wallace 19      4) r:+0.52 Joshua Lee 17        
   r:+0.65  27.23        56.93 (56.93)
       1:23.49 (26.56)     1:52.57 (55.64)
       2:18.76 (26.19)     2:49.03 (56.46)
       3:16.46 (27.43)     3:45.18 (56.15)
23 Houston Bridge B  'A'         3:24.32Y   3:45.32        
    1) Ridge Livermore 18            2) r:+0.29 Yung Hao Foo 13      
    3) r:+0.38 Samuel Jennings 16    4) r:+0.42 Jack Armstrong 17    
   r:+0.63  25.57        53.32 (53.32)
       1:20.62 (27.30)     1:50.83 (57.51)
       2:19.47 (28.64)   2:51.73 (1:00.90)
       3:17.08 (25.35)     3:45.32 (53.59)
24 Dallas Mustangs  'B'          3:37.82    3:45.47        
    1) Henry Wang 17                 2) r:+0.29 Kianu Kitching 21    
    3) r:+0.34 Peter Paulus 17       4) r:+0.39 Carson Brockette 15  
   r:+0.75  27.39        56.97 (56.97)
       1:23.83 (26.86)     1:52.82 (55.85)
       2:19.38 (26.56)     2:49.42 (56.60)
       3:16.03 (26.61)     3:45.47 (56.05)
25 Desert Shark Swi  'A'         3:49.38    3:47.98        
    1) Leonardo Sanchez 21           2) r:+0.46 Giancarlo Saint Lo 14
    3) r:+0.32 Eduardo Saint Lo 16   4) r:+0.32 Evan Vicencio 17     
   r:+0.68  26.08        54.48 (54.48)
       1:21.97 (27.49)     1:52.69 (58.21)
       2:19.80 (27.11)     2:50.48 (57.79)
       3:17.46 (26.98)     3:47.98 (57.50)
26 City of Richards  'A'         3:51.15    3:48.42        
    1) Harris Durham 15              2) r:+0.33 Trey Dickey 15       
    3) r:+0.24 Bennett Broad 17      4) r:+0.27 Anthony Carmelulba 14
   r:+0.72  27.21        56.36 (56.36)
       1:22.40 (26.04)     1:51.43 (55.07)
       2:17.97 (26.54)     2:46.98 (55.55)
       3:15.65 (28.67)   3:48.42 (1:01.44)
27 Waterloo Swimmin  'B'         3:47.72    3:49.78        
    1) Justin Roberts 14             2) r:+0.52 Matthew Lane 18      
    3) r:+0.12 Thomas Shomper 16     4) r:+0.60 Brandon Lemens 18    
   r:+0.76  27.29        56.97 (56.97)
       1:24.87 (27.90)     1:56.59 (59.62)
       2:23.45 (26.86)     2:53.51 (56.92)
       3:19.85 (26.34)     3:49.78 (56.27)
28 Dads Club Swim T  'B'         3:50.84    3:51.03        
    1) Jett Walker 16                2) r:+0.50 Brandon Mahan 17     
    3) r:+0.37 Hector Bayaborda 17   4) r:+0.38 Nathan O'Neil 18     
   r:+0.72  27.09        56.41 (56.41)
       1:23.64 (27.23)     1:53.65 (57.24)
       2:21.46 (27.81)     2:53.04 (59.39)
       3:20.16 (27.12)     3:51.03 (57.99)
29 Waterloo Swimmin  'C'         3:51.82    3:59.48        
    1) Alexander Skowronski 16       2) r:+0.49 Staley Varozza 18    
    3) r:+0.26 Samir Anwar 17        4) r:+0.39 Kyle Varozza 18      
   r:+0.77  26.95        58.11 (58.11)
       1:26.35 (28.24)     1:57.70 (59.59)
       2:25.22 (27.52)     2:56.86 (59.16)
       3:26.70 (29.84)   3:59.48 (1:02.62)
-- Fort Worth Area  'A'          3:46.20         NS        
    1)                               2) r:NRT                        
    3) r:NRT                         4) r:NRT                        
-- Texas Ford Aquat  'A'         3:44.86         NS        
    1) Michael Belair 15             2) r:NRT Connor Burns 17        
    3) r:NRT Joseph Carson 19        4) r:NRT Mithuun Ramesh 15      
-- Streamline Aquat  'B'         3:34.48        SCR

Results Link Embed HTML: