ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
South Central Regional SCM Championships
12/5/2010-12/5/2010
San Antonio, TX USA


Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 1
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 1 Female 400 IM 50-54
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 1 Female 400 IM 55-59
6:13.60S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 1 --- ---
37.13 45.54 49.99 48.55
54.96 53.93 42.21 41.29
8:27.88S F Callaway, Linda MOST-ST 3 --- ---
56.78 --- 3:13.33 1:05.29
1:11.61 1:11.62 54.12 51.91
Event # 1 Female 400 IM 65-69
6:31.71S F Boak, Carolyn WMST-GU 2 --- ---
44.19 50.37 53.75 52.01
53.57 53.95 42.88 40.99
9:04.00S F Sauer, DeEtte A. MOST-ST 4 --- ---
59.12 --- 3:17.61 1:10.72
1:19.76 1:19.50 58.99 57.42
NS F Gregg, Claire M. MOST-ST --- --- ---
Event # 2 Male 400 IM 30-34
5:27.21S F De Leon, Louis P. UNAT 3 --- ---
34.35 38.50 44.04 43.00
46.26 46.74 37.43 36.89
Event # 2 Male 400 IM 35-39
5:09.18S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 2 --- ---
32.82 36.45 41.85 40.62
43.18 43.23 36.20 34.83
Event # 2 Male 400 IM 40-44
6:06.58S F Domeyko, Rafael MOST-ST 5 --- ---
36.69 42.71 50.64 51.74
51.78 51.06 41.68 40.28
Event # 2 Male 400 IM 45-49
4:54.10S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 1 --- ---
30.38 34.78 37.68 37.35
40.92 43.48 34.99 34.52
NS F Robles, Israel MOST-ST --- --- ---
Event # 2 Male 400 IM 50-54
5:38.87S F Kone, Bruce RICE-GU 4 --- ---
33.81 40.84 43.05 45.42
47.91 48.94 40.95 37.95
NS F Wright, Stephen S. UNAT --- --- ---
Event # 3 Female 200 Free 30-34
2:39.19S F Brewer, Caroline MOST-ST 2 --- ---
37.34 40.33 40.78 40.74
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 2
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 3 Female 200 Free 40-44
2:40.48S F Cebrowski, Cate MOST-ST 5 --- ---
35.67 40.00 42.28 42.53
Event # 3 Female 200 Free 45-49
2:28.89S F Plevich, Beth TXLA-ST 1 --- ---
33.84 37.37 38.50 39.18
3:10.05S F Feather, Shawn AGM-ST 7 --- ---
43.18 48.15 50.04 48.68
DQ F LaField, Allison MOST-ST --- --- ---
Event # 3 Female 200 Free 50-54
2:39.51S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 3 --- ---
35.95 40.01 41.89 41.66
Event # 3 Female 200 Free 55-59
2:40.94S F Hilpert, Bess TXLA-ST 6 --- ---
35.97 40.70 42.70 41.57
3:22.36S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 9 --- ---
46.19 51.73 52.89 51.55
4:41.42S F Wood, Nancy O. MOST-ST 10 --- ---
1:03.20 1:13.38 1:14.93 1:09.91
Event # 3 Female 200 Free 65-69
2:39.77S F Boak, Carolyn WMST-GU 4 --- ---
38.16 40.91 40.82 39.88
Event # 3 Female 200 Free 70-74
3:10.13S F Birkhead, Jane C. MOST-ST 8 --- ---
43.03 48.45 50.21 48.44
Event # 3 Female 200 Free 80-84
4:51.37S F Goggin, Georgia MOST-ST 11 --- ---
1:05.44 1:16.43 1:14.82 1:14.68
Event # 4 Male 200 Free 19-24
NS F Bove, Paul UNAT --- --- ---
Event # 4 Male 200 Free 35-39
NS F Blessing, Tyler J. TXLA-ST --- --- ---
NS F Davis, Josh MOST-ST --- --- ---
Event # 4 Male 200 Free 40-44
2:23.61S F Domeyko, Rafael MOST-ST 2 --- ---
33.48 36.07 37.12 36.94
2:50.37S F Linnborn, Scott NITRO-ST 9 --- ---
37.26 42.93 46.12 44.06
3:13.38S F Lunsford, Kevin M. UNAT 13 --- ---
44.51 52.10 51.13 45.64
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 3
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 4 Male 200 Free 45-49
2:23.72S F Tomasino, Cesar MOST-ST 3 --- ---
34.64 37.38 36.68 35.02
2:45.81S F Chandler III, Kenneth J. UNAT 7 --- ---
37.70 42.00 44.75 41.36
Event # 4 Male 200 Free 50-54
2:27.05S F Richey, Steven C. MOST-ST 5 --- ---
33.85 37.89 37.98 37.33
2:35.22S F Welsh, David D. MOST-ST 6 --- ---
34.35 37.42 41.56 41.89
NS F Stinchcombe, Maxwell B. TXLA-ST --- --- ---
Event # 4 Male 200 Free 55-59
2:14.13S F Wood, Larry W. TXLA-ST 1 --- ---
31.92 33.88 34.42 33.91
3:00.01S F Hard, Robert MOST-ST 10 --- ---
39.50 44.40 48.14 47.97
Event # 4 Male 200 Free 60-64
2:25.58S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 4 --- ---
33.25 36.28 37.44 38.61
3:02.35S F Wood, J. C. MOST-ST 11 --- ---
39.82 44.68 47.60 50.25
Event # 4 Male 200 Free 65-69
2:48.81S F Boak, Tom WMST-GU 8 --- ---
38.93 43.09 43.50 43.29
3:03.27S F Halff, Henry M. MOST-ST 12 --- ---
40.80 46.14 48.81 47.52
NS F Oster, James F. MOST-ST --- --- ---
Event # 4 Male 200 Free 75-79
3:45.71S F Raiborn Jr., Louis M. MOST-ST 14 --- ---
49.09 58.16 1:01.47 56.99
Event # 4 Male 200 Free 80-84
4:20.22S F Gray, Joe E. MOST-ST 15 --- ---
55.60 1:05.70 1:10.34 1:08.58
Event # 5 Female 50 Back 30-34
45.36S F Willden, Kathy AAAA-ST 4 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 40-44
33.08S F Henry, Anita NITRO-ST 1 --- ---
49.88S F Morris, Michelle MOST-ST 6 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 45-49
43.78S F LaField, Allison MOST-ST 2 --- ---
NS F Thomas, Marianne R. NITR-ST --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 4
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 5 Female 50 Back 50-54
45.16S F Howe, Cindy MOST-ST 3 --- ---
1:03.21S F DeGennaro, Marie E. MOST-ST 9 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 55-59
51.81S F Callaway, Linda MOST-ST 7 --- ---
1:08.74S F Wood, Nancy O. MOST-ST 13 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 60-64
48.67S F Vitt, Ann MOST-ST 5 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 65-69
1:05.98S F Lueken, Val MOB-GU 11 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 70-74
54.27S F Marsch, Gail MOST-ST 8 --- ---
1:05.21S F Whitlock, Shelly MOST-ST 10 --- ---
Event # 5 Female 50 Back 80-84
1:06.35S F Goggin, Georgia MOST-ST 12 --- ---
Event # 6 Male 50 Back 19-24
29.21S F Morford, Michael TXLA-ST 4 --- ---
30.07S F Bove, Paul UNAT 5 --- ---
Event # 6 Male 50 Back 30-34
28.91S F Montoya, Adrian TXLA-ST 2 --- ---
Event # 6 Male 50 Back 35-39
41.46S F Dalton, Andrew J. MOST-ST 13 --- ---
NS F Davis, Josh MOST-ST --- --- ---
NS F Martyak, Stephen TXLA-ST --- --- ---
Event # 6 Male 50 Back 40-44
29.08S F Varozza, Mike J. TXLA-ST 3 --- ---
34.27S F Norris, Tito MOST-ST 11 --- ---
Event # 6 Male 50 Back 45-49
28.46S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 1 --- ---
XNS F Mazzei, Michael AAAA-ST --- --- ---
Event # 6 Male 50 Back 50-54
30.79S F Kone, Bruce RICE-GU 6 --- ---
31.09S F Guthrie, David M. TXLA-ST 7 --- ---
34.22S F Bove, Kevin M. UNAT 10 --- ---
40.54S F Welsh, David D. MOST-ST 12 --- ---
NS F Kristek, Tom NITRO-ST --- --- ---
Event # 6 Male 50 Back 55-59
34.10S F Vandam, David K. TXLA-ST 9 --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 5
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 6 Male 50 Back 60-64
32.11S F Heck, Steven V. MOST-ST 8 --- ---
Event # 6 Male 50 Back 65-69
42.56S F Boak, Tom WMST-GU 14 --- ---
NS F Oster, James F. MOST-ST --- --- ---
Event # 6 Male 50 Back 75-79
48.41S F Raiborn Jr., Louis M. MOST-ST 15 --- ---
Event # 6 Male 50 Back 80-84
1:00.64S F Gray, Joe E. MOST-ST --- --- ---
Event # 7 Female 100 Fly 50-54
1:15.03S F Ingraham, Susan MOST-ST 1 --- ---
35.20 39.83
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 7 Female 100 Fly 55-59
1:19.71S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 2 --- ---
36.69 43.02
1:29.48S F Hilpert, Bess TXLA-ST 4 --- ---
42.25 47.23
1:42.22S F Mayhew, Chris MOST-ST 5 --- ---
46.03 56.19
Event # 7 Female 100 Fly 65-69
1:25.67S F Boak, Carolyn WMST-GU 3 --- ---
40.58 45.09
2:03.72S F Sauer, DeEtte A. MOST-ST 6 --- ---
58.09 1:05.63
Event # 8 Male 100 Fly 19-24
1:04.18S F Mottola, Michael RICE-GU 3 --- ---
30.20 33.98
1:10.30S F Morford, Michael TXLA-ST 8 --- ---
32.62 37.68
Event # 8 Male 100 Fly 30-34
1:01.45S F McKee, Chris A. MOST-ST 1 --- ---
28.94 32.51
1:06.18S F De Leon, Louis P. UNAT 6 --- ---
31.48 34.70
Event # 8 Male 100 Fly 35-39
1:05.42S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 5 --- ---
30.96 34.46
NS F Martyak, Stephen TXLA-ST --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 6
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 8 Male 100 Fly 40-44
1:30.38S F Lunsford, Kevin M. UNAT 14 --- ---
41.41 48.97
NS F Domeyko, Rafael MOST-ST --- --- ---
NS F Varozza, Mike J. TXLA-ST --- --- ---
Event # 8 Male 100 Fly 45-49
1:12.10S F Kercher, Craig A. MOST-ST 9 --- ---
33.24 38.86
1:19.53S F Tomasino, Cesar MOST-ST 10 --- ---
37.07 42.46
NS F Robles, Israel MOST-ST --- --- ---
Event # 8 Male 100 Fly 50-54
1:04.02S F Sauer, Jim TXLA-ST 2 --- ---
29.91 34.11
1:05.27S F Kone, Bruce RICE-GU 4 --- ---
32.03 33.24
1:28.18S F Welsh, David D. MOST-ST 13 --- ---
37.29 50.89
NS F Wright, Stephen S. UNAT --- --- ---
Event # 8 Male 100 Fly 55-59
1:07.77S F Vandam, David K. TXLA-ST 7 --- ---
32.91 34.86
Event # 8 Male 100 Fly 60-64
1:22.91S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 11 --- ---
35.73 47.18
1:24.76S F Krueger, Phil J. MOST-ST 12 --- ---
37.66 47.10
NS F Heck, Steven V. MOST-ST --- --- ---
Event # 8 Male 100 Fly 65-69
1:50.30S F Halff, Henry M. MOST-ST 15 --- ---
51.01 59.29
Event # 9 Female 800 Free Relay
10:47.20S F DQ A Relay Masters of South Texas MOS-T ST --- ---
Ronda S. Nisman (56) Cate Cebrowski (40) Caroline Brewer (31) Susan Ingraham (51)
34.40 39.05 41.41 41.66
37.51 42.03 42.66 41.58
39.49 43.91 45.06 43.78
35.23 39.76 40.78 38.89
Event # 11 Female 200 Breast 45-49
3:50.14S F Feather, Shawn AGM-ST 3 --- ---
52.90 59.59 59.75 57.90
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 7
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 11 Female 200 Breast 50-54
3:49.73S F Howe, Cindy MOST-ST 2 --- ---
52.87 58.69 1:00.20 57.97
5:12.37S F DeGennaro, Marie E. MOST-ST 6 --- ---
1:11.14 1:19.87 1:22.02 1:19.34
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 11 Female 200 Breast 55-59
3:24.83S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 1 --- ---
46.58 52.61 53.44 52.20
4:10.22S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 4 --- ---
57.66 1:03.48 1:05.15 1:03.93
4:35.09S F Callaway, Linda MOST-ST 5 --- ---
1:01.53 1:10.46 1:12.49 1:10.61
5:43.93S F Wood, Nancy O. MOST-ST 7 --- ---
1:16.41 1:31.24 1:29.05 1:27.23
Event # 11 Female 200 Breast 80-84
5:55.19S F Goggin, Georgia MOST-ST 8 --- ---
1:22.05 1:30.98 1:33.06 1:29.10
Event # 12 Male 200 Breast 35-39
NS F Blanco, Alonso O. MOST-ST --- --- ---
Event # 12 Male 200 Breast 50-54
2:28.59S F Guthrie, David M. TXLA-ST 1 --- ---
33.39 37.79 38.78 38.63
NS F Wright, Stephen S. UNAT --- --- ---
Event # 12 Male 200 Breast 60-64
3:14.20S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 2 --- ---
45.25 49.63 51.20 48.12
3:16.69S F McCormick, Monte W. MOST-ST 3 --- ---
43.84 50.96 51.52 50.37
NS F Heck, Steven V. MOST-ST --- --- ---
NS F Krueger, Phil J. MOST-ST --- --- ---
Event # 13 Female 50 Free 30-34
39.76S F Willden, Kathy AAAA-ST 9 --- ---
Event # 13 Female 50 Free 40-44
28.68S F Henry, Anita NITRO-ST 1 --- ---
33.01S F Cebrowski, Cate MOST-ST 5 --- ---
Event # 13 Female 50 Free 45-49
30.55S F Plevich, Beth TXLA-ST 2 --- ---
36.10S F LaField, Allison MOST-ST --- --- ---
42.10S F Feather, Shawn AGM-ST 12 --- ---
46.55S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 13 --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 8
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 13 Female 50 Free 50-54
30.86S F Ingraham, Susan MOST-ST 3 --- ---
33.37S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 6 --- ---
NS F Woolley, Darby M. TXLA-ST --- --- ---
Event # 13 Female 50 Free 55-59
31.86S F Hilpert, Bess TXLA-ST 4 --- ---
36.46S F Mayhew, Chris MOST-ST 7 --- ---
41.35S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 10 --- ---
Event # 13 Female 50 Free 60-64
41.56S F Vitt, Ann MOST-ST 11 --- ---
Event # 13 Female 50 Free 65-69
54.15S F Lueken, Val MOB-GU 15 --- ---
Event # 13 Female 50 Free 70-74
38.10S F Birkhead, Jane C. MOST-ST 8 --- ---
51.65S F Whitlock, Shelly MOST-ST 14 --- ---
Event # 13 Female 50 Free 80-84
55.37S F Goggin, Georgia MOST-ST 16 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 19-24
24.79S F Bove, Paul UNAT 1 --- ---
25.74S F Morford, Michael TXLA-ST 3 --- ---
25.99S F Mottola, Michael RICE-GU 5 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 30-34
25.81S F McKee, Chris A. MOST-ST 4 --- ---
26.27S F Montoya, Adrian TXLA-ST 7 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 35-39
NS F Blessing, Tyler J. TXLA-ST --- --- ---
NS F Eckerman, Chris M. TXLA-ST --- --- ---
NS F Martyak, Stephen TXLA-ST --- --- ---
Event # 14 Male 50 Free 40-44
28.67S F Norris, Tito MOST-ST 11 --- ---
33.14S F Linnborn, Scott NITRO-ST 20 --- ---
33.89S F Lunsford, Kevin M. UNAT 21 --- ---
NS F Varozza, Mike J. TXLA-ST --- --- ---
Event # 14 Male 50 Free 45-49
25.41S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 2 --- ---
29.72S F Chandler III, Kenneth J. UNAT 14 --- ---
30.03S F Tomasino, Cesar MOST-ST 15 --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 9
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 14 Male 50 Free 50-54
26.15S F Stinchcombe, Maxwell B. TXLA-ST 6 --- ---
28.04S F Richey, Steven C. MOST-ST 9 --- ---
28.51S F Milu, Jon E. MOST-ST 10 --- ---
28.80S F Bove, Kevin M. UNAT 12 --- ---
30.29S F Frambes, Kirk MOST-ST 16 --- ---
30.52S F Welsh, David D. MOST-ST 17 --- ---
31.61S F Anderson, Jeffrey MOST-ST 18 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 55-59
36.38S F Hard, Robert MOST-ST 22 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 60-64
27.62S F Heck, Steven V. MOST-ST 8 --- ---
29.07S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 13 --- ---
NS F Smith, Doug UNAT --- --- ---
Event # 14 Male 50 Free 65-69
31.91S F Boak, Tom WMST-GU 19 --- ---
40.08S F Halff, Henry M. MOST-ST 23 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 75-79
41.70S F Raiborn Jr., Louis M. MOST-ST 24 --- ---
Event # 14 Male 50 Free 80-84
47.06S F Gray, Joe E. MOST-ST 25 --- ---
Event # 15 Female 100 Back 30-34
1:47.32S F Willden, Kathy AAAA-ST 4 --- ---
52.89 54.43
Event # 15 Female 100 Back 40-44
1:13.30S F Henry, Anita NITRO-ST 1 --- ---
36.00 37.30
1:50.13S F Morris, Michelle MOST-ST 5 --- ---
52.08 58.05
Event # 15 Female 100 Back 45-49
NS F LaField, Allison MOST-ST --- --- ---
Event # 15 Female 100 Back 50-54
1:26.34S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 2 --- ---
42.07 44.27
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 15 Female 100 Back 60-64
1:44.41S F Vitt, Ann MOST-ST 3 --- ---
51.37 53.04
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 10
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 15 Female 100 Back 65-69
2:22.43S F Lueken, Val MOB-GU 6 --- ---
1:09.20 1:13.23
NS F Gregg, Claire M. MOST-ST --- --- ---
Event # 15 Female 100 Back 80-84
2:30.75S F Goggin, Georgia MOST-ST 7 --- ---
1:10.10 1:20.65
Event # 16 Male 100 Back 19-24
1:10.26S F Morford, Michael TXLA-ST 2 --- ---
33.97 36.29
NS F Bove, Paul UNAT --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 30-34
NS F Montoya, Adrian TXLA-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 35-39
1:31.98S F Dalton, Andrew J. MOST-ST 4 --- ---
45.57 46.41
NS F Martyak, Stephen TXLA-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 45-49
NS F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST --- --- ---
NS F Robles, Israel MOST-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 50-54
1:07.85S F Kone, Bruce RICE-GU 1 --- ---
34.22 33.63
NS F Kristek, Tom NITRO-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 55-59
1:12.21S F Vandam, David K. TXLA-ST 3 --- ---
36.11 36.10
NS F Wood, Larry W. TXLA-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 60-64
NS F McCormick, Monte W. MOST-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 65-69
1:33.47S F Boak, Tom WMST-GU 5 --- ---
46.95 46.52
NS F Oster, James F. MOST-ST --- --- ---
Event # 16 Male 100 Back 75-79
2:01.80S F Raiborn Jr., Louis M. MOST-ST 6 --- ---
56.98 1:04.82
Event # 16 Male 100 Back 80-84
2:15.22S F Gray, Joe E. MOST-ST 7 --- ---
1:03.10 1:12.12
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 11
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 17 Female 100 IM 30-34
1:29.28S F Brewer, Caroline MOST-ST 5 --- ---
41.75 47.53
Event # 17 Female 100 IM 40-44
1:14.42S F Henry, Anita NITRO-ST 1 --- ---
33.81 40.61
NS F Morris, Michelle MOST-ST --- --- ---
Event # 17 Female 100 IM 45-49
1:19.47S F Plevich, Beth TXLA-ST 2 --- ---
35.75 43.72
1:51.01S F Feather, Shawn AGM-ST 10 --- ---
1:01.30 49.71
1:54.06S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 12 --- ---
54.34 59.72
Event # 17 Female 100 IM 50-54
1:30.85S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 6 --- ---
41.60 49.25
1:38.25S F Howe, Cindy MOST-ST 7 --- ---
47.80 50.45
2:14.70S F DeGennaro, Marie E. MOST-ST 15 --- ---
1:02.63 1:12.07
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 17 Female 100 IM 55-59
1:24.42S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 3 --- ---
39.58 44.84
1:47.52S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 8 --- ---
52.36 55.16
1:50.44S F Callaway, Linda MOST-ST 9 --- ---
52.58 57.86
2:37.21S F Wood, Nancy O. MOST-ST 16 --- ---
1:17.81 1:19.40
Event # 17 Female 100 IM 60-64
1:51.25S F Vitt, Ann MOST-ST 11 --- ---
52.24 59.01
Event # 17 Female 100 IM 65-69
1:24.71S F Boak, Carolyn WMST-GU 4 --- ---
41.12 43.59
2:01.38S F Sauer, DeEtte A. MOST-ST 13 --- ---
55.60 1:05.78
Event # 17 Female 100 IM 70-74
2:11.78S F Marsch, Gail MOST-ST 14 --- ---
1:00.93 1:10.85
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 12
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 18 Male 100 IM 19-24
1:08.06S F Mottola, Michael RICE-GU 4 --- ---
31.85 36.21
1:13.54S F Bove, Paul UNAT 6 --- ---
31.36 42.18
Event # 18 Male 100 IM 30-34
1:03.78S F McKee, Chris A. MOST-ST 1 --- ---
29.53 34.25
1:16.97S F Thomas, Aaron J. HOST-GU 10 --- ---
34.92 42.05
Event # 18 Male 100 IM 35-39
1:15.28S F Blanco, Alonso O. MOST-ST 9 --- ---
34.77 40.51
1:35.18S DQ F Dalton, Andrew J. MOST-ST --- --- ---
45.98 49.20
Event # 18 Male 100 IM 40-44
1:17.08S F Norris, Tito MOST-ST 11 --- ---
35.09 41.99
1:37.38S F Lunsford, Kevin M. UNAT 18 --- ---
43.51 53.87
NS F Varozza, Mike J. TXLA-ST --- --- ---
Event # 18 Male 100 IM 45-49
1:20.67S F Tomasino, Cesar MOST-ST 14 --- ---
39.53 41.14
X 1:37.32S F Mazzei, Michael AAAA-ST --- --- ---
1:37.38 .06
NS F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST --- --- ---
Event # 18 Male 100 IM 50-54
1:04.00S F Guthrie, David M. TXLA-ST 2 --- ---
30.20 33.80
1:06.97S F Kone, Bruce RICE-GU 3 --- ---
31.52 35.45
1:14.92S F Richey, Steven C. MOST-ST 7 --- ---
35.30 39.62
1:15.15S F Milu, Jon E. MOST-ST 8 --- ---
34.40 40.75
1:21.19S F Welsh, David D. MOST-ST 15 --- ---
37.67 43.52
1:22.81S F Bove, Kevin M. UNAT 16 --- ---
34.72 48.09
1:24.79S F Frambes, Kirk MOST-ST 17 --- ---
38.29 46.50
NS F Sauer, Jim TXLA-ST --- --- ---
NS F Wright, Stephen S. UNAT --- --- ---
Event # 18 Male 100 IM 55-59
1:38.04S DQ F Hard, Robert MOST-ST --- --- ---
44.28 53.76
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 13
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 18 Male 100 IM 60-64
1:09.91S F Heck, Steven V. MOST-ST 5 --- ---
32.83 37.08
1:18.68S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 12 --- ---
37.43 41.25
1:19.20S F Krueger, Phil J. MOST-ST 13 --- ---
37.52 41.68
1:41.94S F Wood, J. C. MOST-ST 19 --- ---
49.57 52.37
NS F Smith, Doug UNAT --- --- ---
Event # 18 Male 100 IM 65-69
NS F Oster, James F. MOST-ST --- --- ---
Event # 19 Female 200 Free Relay
3:14.55S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Georgia Goggin (81) Shelly Whitlock (71) Gail Marsch (70) Susan Ingraham (51)
55.36 50.86 51.54 36.79
3:18.26S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 2 ---
Nancy O. Wood (59) Michelle Morris (41) Marie E. DeGennaro (50) Linda Callaway (57)
1:01.62 39.88 54.59 42.17
Event # 20 Male 200 Free Relay
1:35.81S F A Relay Longhorn Aquatics TXL-A ST 1 ---
Tyler J. Blessing (38) Mike J. Varozza (43) Michael Morford (23) Chris M. Eckerman (36)
24.84 23.82 24.57 22.58
1:54.48S F E Relay Masters of South Texas MOS-T ST 2 ---
Kirk Frambes (51) Craig A. Kercher (49) Jon E. Milu (50) Steven C. Richey (50)
28.37 29.84 28.49 27.78
1:55.37S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 3 ---
Cesar Tomasino (47) Alonso O. Blanco (36) Rafael Domeyko (43) Chris A. McKee (31)
29.50 30.50 29.20 26.17
1:55.90S F C Relay Masters of South Texas MOS-T ST 4 ---
Joe E. Gray (81) Phil J. Krueger (64) J. C. Wood (64) Louis M. Raiborn Jr. (79)
48.57 36.64 15.37 15.32
2:06.58S F D Relay Masters of South Texas MOS-T ST 5 ---
Jeffrey Anderson (53) Andrew J. Dalton (38) Tito Norris (44) David D. Welsh (51)
32.18 35.23 30.28 28.89
2:28.59S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 6 ---
Robert Hard (57) Henry M. Halff (68) Monte W. McCormick (64) Steven V. Heck (61)
37.50 39.50 38.22 33.37
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 14
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 21 Mixed 200 Medley Relay
2:25.90S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Cindy Howe (50) Alonso O. Blanco (36) Chris A. McKee (31) Ronda S. Nisman (56)
55.31 28.27 28.66 33.66
2:27.47S F D Relay Masters of South Texas MOS-T ST 2 ---
Steven V. Heck (61) Monte W. McCormick (64) Susan Ingraham (51) Jane C. Birkhead (70)
34.28 40.48 34.14 38.57
2:30.94S F F Relay Masters of South Texas MOS-T ST 3 ---
Suzanne E. Cuda (50) Phil J. Krueger (64) Cesar Tomasino (47) Cate Cebrowski (40)
42.80 14.32 26.91 1:06.91
2:53.87S F C Relay Masters of South Texas MOS-T ST 4 ---
Marie E. DeGennaro (50) Michelle Morris (41) Andrew J. Dalton (38) Jeffrey Anderson (53)
1:06.65 50.45 41.47 15.30
3:08.46S F G Relay Masters of South Texas MOS-T ST 5 ---
Gail Marsch (70) J. C. Wood (64) DeEtte A. Sauer (69) Tito Norris (44)
55.59 49.14 54.02 29.71
3:21.18S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 6 ---
Nancy O. Wood (59) Chris Mayhew (57) Henry M. Halff (68) Robert Hard (57)
1:07.36 48.53 21.85 1:03.44
3:37.96S F E Relay Masters of South Texas MOS-T ST 7 ---
Louis M. Raiborn Jr. (79) Georgia Goggin (81) Allison LaField (47) Joe E. Gray (81)
50.92 1:12.56 47.42 47.06
Event # 23 Female 400 Medley Relay
6:11.47S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Suzanne E. Cuda (50) Cindy Howe (50) Susan Ingraham (51) Jane C. Birkhead (70)
44.53 46.33 51.49 57.64
36.91 43.69 43.08 47.80
Event # 24 Male 400 Medley Relay
3:59.50S F A Relay Longhorn Aquatics TXL-A ST 1 ---
Tyler J. Blessing (38) Todd Bartee (41) Mike J. Varozza (43) Chris M. Eckerman (36)
4:11.46S F B Relay Longhorn Aquatics TXL-A ST 2 ---
Anders M. Rasmussen (47) David M. Guthrie (50) Jim Sauer (53) Maxwell B. Stinchcombe (53)
30.29 31.98 32.49 36.11
28.64 34.78 27.60 29.57
5:00.99S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 3 ---
Steven V. Heck (61) Steven C. Richey (50) Craig A. Kercher (49) Rafael Domeyko (43)
36.89 39.19 40.33 45.28
33.08 38.41 32.62 35.19
5:30.98S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 4 ---
Israel Robles (49) Monte W. McCormick (64) Jon E. Milu (50) Kirk Frambes (51)
42.93 49.06 42.87 48.86
35.22 40.69 33.36 37.99
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 15
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 27 Female 1500 Free 40-44
20:42.65S F Henry, Anita NITRO-ST 1 --- ---
36.86 39.86 40.86 40.87
41.35 41.19 41.76 41.57
41.66 41.58 41.83 41.93
41.78 42.19 41.76 41.83
41.68 41.77 41.80 41.48
41.63 42.06 42.03 41.97
42.06 41.97 42.22 42.35
41.48 39.27
22:31.91S F Cebrowski, Cate MOST-ST 4 --- ---
39.48 43.76 45.26 45.17
45.70 45.75 45.42 45.67
45.54 45.17 45.66 45.41
45.42 45.67 45.49 45.57
45.56 45.44 45.41 45.49
45.34 45.34 45.89 45.25
45.38 45.21 45.41 45.34
44.72 41.99
Event # 27 Female 1500 Free 45-49
29:19.09S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 6 --- ---
49.56 54.00 56.13 55.19
55.24 56.61 56.78 56.44
56.29 56.61 56.28 56.52
56.84 56.76 57.43 56.80
57.57 56.48 57.58 57.37
57.96 58.74 58.29 58.31
58.19 58.48 57.62 57.64
58.36 1:53.02
NS F LaField, Allison MOST-ST --- --- ---
Event # 27 Female 1500 Free 50-54
21:49.57S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 3 --- ---
38.78 42.18 43.07 42.83
43.60 43.95 43.62 43.99
44.28 44.39 43.81 43.96
44.56 44.45 43.79 43.77
43.81 44.25 43.69 44.35
43.96 44.28 44.00 43.52
44.14 43.77 43.90 44.41
43.72 42.74
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 16
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 27 Female 1500 Free 55-59
21:43.28S F Nisman, Ronda S. MOST-ST 2 --- ---
37.08 41.19 42.47 43.08
42.90 42.91 42.89 43.59
44.08 43.47 43.71 43.72
43.65 43.88 44.17 43.99
44.37 43.69 44.52 43.78
43.94 44.37 44.06 44.10
44.37 44.43 44.80 44.27
43.49 42.31
26:35.15S F Callaway, Linda MOST-ST 5 --- ---
46.26 52.98 53.45 52.60
53.07 52.24 53.12 52.72
53.79 54.00 53.83 52.78
53.56 53.10 52.97 53.74
53.80 52.74 53.04 53.80
53.55 53.58 53.69 54.11
53.46 54.31 54.52 54.56
53.75 52.03
30:29.79S F Delaney-Moye, Kathy MOST-ST 7 --- ---
52.22 56.46 57.69 58.20
58.13 58.35 --- ---
--- --- --- ---
--- 14:30.99 --- ---
--- --- --- ---
--- --- --- ---
--- --- --- ---
29:26.61 1:03.18
Event # 27 Female 1500 Free 65-69
32:17.13S F Lueken, Val MOB-GU 8 --- ---
58.11 1:02.45 1:02.35 1:02.49
1:02.61 1:01.39 1:02.08 1:03.05
1:03.63 1:07.09 1:03.89 1:04.59
1:03.05 1:03.76 1:04.21 1:03.84
1:04.96 1:04.22 1:05.35 1:06.66
1:05.59 1:05.53 1:07.06 1:07.51
1:05.74 1:08.16 1:07.35 1:06.97
1:08.15 1:05.29
32:19.62S F Sauer, DeEtte A. MOST-ST 9 --- ---
54.43 1:03.52 1:05.60 1:05.61
1:04.84 1:03.58 1:04.09 1:04.24
1:05.38 1:04.82 1:03.91 1:05.23
1:04.25 1:05.43 1:05.87 1:05.29
1:05.44 1:07.34 1:05.64 1:05.55
1:05.07 1:04.53 1:06.41 1:05.70
1:06.43 1:05.50 1:04.81 1:04.84
1:04.88 1:01.39
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 17
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 28 Male 1500 Free 30-34
18:45.55S F Thomas, Aaron J. HOST-GU 2 --- ---
34.30 36.86 37.25 37.27
37.76 37.96 38.06 38.07
38.08 37.95 38.09 38.05
37.97 37.67 37.61 37.72
37.66 37.73 37.89 37.73
37.70 37.57 37.37 37.49
37.35 37.32 37.48 37.54
37.28 36.77
Event # 28 Male 1500 Free 35-39
18:10.83S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 1 --- ---
33.21 35.67 35.94 36.30
36.16 36.39 36.46 36.59
36.59 36.44 36.60 37.00
36.75 36.54 36.64 36.58
36.70 36.14 36.49 36.73
36.81 36.58 36.37 36.78
36.66 36.62 36.50 36.64
36.51 35.44
NS F Blanco, Alonso O. MOST-ST --- --- ---
Event # 28 Male 1500 Free 40-44
20:58.62S F Domeyko, Rafael MOST-ST 4 --- ---
36.41 40.69 41.99 42.19
42.98 42.67 42.38 42.45
42.79 43.05 42.24 42.80
42.36 42.30 42.68 42.87
43.14 42.62 41.93 41.82
41.91 42.05 42.26 42.33
41.84 41.98 42.00 41.42
40.47 40.00
25:10.34S F Linnborn, Scott NITRO-ST 5 --- ---
41.44 48.07 49.27 49.79
51.08 51.13 50.12 50.06
50.87 50.11 51.02 50.26
51.20 49.88 51.07 51.50
51.06 51.15 51.43 52.21
51.90 52.21 52.29 52.72
52.58 49.92 51.94 50.27
49.74 44.05
NS F Bartee, Todd TXLA-ST --- --- ---
Event # 28 Male 1500 Free 50-54
NS F Wright, Stephen S. UNAT --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 18
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 28 Male 1500 Free 55-59
18:50.68S F Wood, Larry W. TXLA-ST 3 --- ---
34.84 37.71 38.25 38.25
38.48 38.62 38.22 37.79
37.89 37.89 37.51 37.94
37.91 38.10 37.86 37.97
37.81 37.56 38.17 38.40
37.48 37.68 37.57 37.55
37.45 37.61 37.88 37.93
37.13 35.23
28:33.62S F Hard, Robert MOST-ST 7 --- ---
47.91 53.53 57.79 56.99
56.51 58.66 57.23 58.76
57.69 57.46 57.55 58.53
58.65 57.07 57.95 58.76
57.40 58.18 58.22 57.66
57.58 58.34 57.78 58.02
58.98 58.71 56.30 57.45
54.98 52.98
Event # 28 Male 1500 Free 60-64
NS F Moye, Ernest MOST-ST --- --- ---
Event # 28 Male 1500 Free 65-69
25:35.32S F Halff, Henry M. MOST-ST 6 --- ---
46.22 50.19 51.65 51.87
51.53 51.11 51.80 51.63
51.64 51.46 52.39 50.84
51.41 51.53 51.82 52.13
51.96 51.56 51.39 51.27
50.49 51.79 51.42 51.24
50.87 51.46 51.04 51.72
50.99 48.90
Event # 29 Female 400 Free 30-34
5:38.03S F Brewer, Caroline MOST-ST 1 9 ---
39.00 42.48 43.21 43.39
43.11 43.29 42.44 41.11
Event # 29 Female 400 Free 40-44
5:13.11S F Henry, Anita NITRO-ST 1 9 ---
34.60 39.05 39.85 39.56
40.14 40.96 40.54 38.41
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 19
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 29 Female 400 Free 45-49
5:21.71S F Plevich, Beth TXLA-ST 1 9 ---
36.18 39.77 40.42 40.65
40.87 41.30 41.65 40.87
6:43.79S F LaField, Allison MOST-ST 2 7 ---
42.07 48.49 53.14 52.92
52.63 52.61 51.45 50.48
7:11.56S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 3 6 ---
48.65 53.73 55.10 55.05
54.88 55.34 55.30 53.51
Event # 29 Female 400 Free 50-54
5:36.13S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 1 9 ---
36.72 40.42 42.08 43.61
43.75 43.37 43.97 42.21
Event # 29 Female 400 Free 55-59
5:31.09S F Nisman, Ronda S. MOST-ST 1 9 ---
36.43 40.39 41.42 42.04
42.49 43.15 43.19 41.98
6:46.73S F Callaway, Linda MOST-ST 2 7 ---
46.52 50.91 51.93 51.12
51.38 51.74 52.01 51.12
Event # 29 Female 400 Free 65-69
5:35.53S F Boak, Carolyn WMST-GU 1 9 ---
38.81 42.61 42.81 43.69
42.54 42.70 42.20 40.17
Event # 30 Male 400 Free 40-44
5:15.16S F Domeyko, Rafael MOST-ST 1 9 ---
36.96 37.89 39.39 40.14
40.00 40.80 41.16 38.82
6:05.11S F Linnborn, Scott NITRO-ST 2 7 ---
38.92 44.24 47.03 1:36.84
48.53 46.83 43.01 .29
7:25.34S F Lunsford, Kevin M. UNAT 3 6 ---
46.92 56.26 1:01.23 59.89
59.04 59.34 54.35 48.31
Event # 30 Male 400 Free 45-49
4:47.86S F Stewart, David MOST-ST 1 9 ---
33.58 35.22 36.11 36.35
36.48 36.43 36.58 37.11
4:53.46S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 2 7 ---
26.34 29.41 50.93 38.86
37.87 37.92 37.11 35.02
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 20
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 30 Male 400 Free 50-54
4:53.22S F Siegel, Craig NITRO-ST 1 9 ---
34.81 36.57 36.86 37.39
36.98 36.99 36.85 36.77
5:20.10S F Richey, Steven C. MOST-ST 2 7 ---
35.76 40.40 41.68 41.67
41.59 41.29 39.48 38.23
Event # 30 Male 400 Free 55-59
4:43.84S F Wood, Larry W. TXLA-ST 1 9 ---
32.86 35.41 35.90 36.31
36.75 36.64 35.59 34.38
Event # 31 Female 200 Fly 50-54
2:58.14S F Ingraham, Susan MOST-ST 1 9 ---
38.80 45.87 46.29 47.18
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 31 Female 200 Fly 55-59
2:57.70S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 1 9 ---
38.68 45.89 47.25 45.88
3:39.27S F Hilpert, Bess TXLA-ST 2 7 ---
46.61 54.49 57.65 1:00.52
3:52.35S F Mayhew, Chris MOST-ST 3 6 ---
48.22 58.50 1:02.55 1:03.08
4:28.98S F Callaway, Linda MOST-ST 4 5 ---
57.99 1:10.82 1:12.02 1:08.15
Event # 31 Female 200 Fly 60-64
XNS F Vitt, Ann MOST-ST --- --- ---
Event # 31 Female 200 Fly 65-69
NS F Boak, Carolyn WMST-GU --- --- ---
DQ F Sauer, DeEtte A. MOST-ST --- --- ---
Event # 32 Male 200 Fly 30-34
2:27.20S F De Leon, Louis P. UNAT 1 9 ---
33.40 37.90 37.67 38.23
Event # 32 Male 200 Fly 35-39
2:22.81S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 1 9 ---
33.65 36.69 36.42 36.05
Event # 32 Male 200 Fly 45-49
2:53.92S F Kercher, Craig A. MOST-ST 1 9 ---
37.02 43.31 46.66 46.93
NS F Robles, Israel MOST-ST --- --- ---
Event # 32 Male 200 Fly 50-54
2:30.13S F Kone, Bruce RICE-GU 1 9 ---
34.23 39.00 39.03 37.87
3:20.54S F Wright, Stephen S. UNAT 2 7 ---
43.50 50.58 52.61 53.85
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 21
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 32 Male 200 Fly 55-59
2:26.26S F Vandam, David K. TXLA-ST 1 9 ---
33.51 36.74 37.35 38.66
Event # 32 Male 200 Fly 60-64
3:17.96S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 1 9 ---
41.11 50.94 55.24 50.67
Event # 33 Female 50 Breast 40-44
52.25S F Morris, Michelle MOST-ST 1 9 ---
Event # 33 Female 50 Breast 45-49
48.77S F Feather, Shawn AGM-ST 1 9 ---
1:02.01S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 2 7 ---
Event # 33 Female 50 Breast 50-54
41.40S F Woolley, Darby M. TXLA-ST 1 9 ---
Event # 33 Female 50 Breast 55-59
44.23S F Nisman, Ronda S. MOST-ST 1 9 ---
48.70S F Mayhew, Chris MOST-ST 2 7 ---
52.46S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 3 6 ---
NS F Wood, Nancy O. MOST-ST --- --- ---
Event # 33 Female 50 Breast 65-69
NS F Lueken, Val MOB-GU --- --- ---
Event # 33 Female 50 Breast 70-74
56.39S F Whitlock, Shelly MOST-ST 1 9 ---
Event # 33 Female 50 Breast 80-84
1:12.26S F Goggin, Georgia MOST-ST 1 9 ---
Event # 34 Male 50 Breast 35-39
43.82S F Dalton, Andrew J. MOST-ST 1 9 ---
NS F Blanco, Alonso O. MOST-ST --- --- ---
NS F Blessing, Tyler J. TXLA-ST --- --- ---
Event # 34 Male 50 Breast 40-44
34.74S F Varozza, Mike J. TXLA-ST 1 9 ---
Event # 34 Male 50 Breast 45-49
32.08S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 1 9 ---
35.63S F Ingamells, Eric MOST-ST 2 7 ---
Event # 34 Male 50 Breast 50-54
30.73S F Guthrie, David M. TXLA-ST 1 9 ---
45.25S F Wright, Stephen S. UNAT 2 7 ---
NS F Kristek, Tom NITRO-ST --- --- ---
NS F Stinchcombe, Maxwell B. TXLA-ST --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 22
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 34 Male 50 Breast 60-64
36.33S F Heck, Steven V. MOST-ST 1 9 ---
38.78S F Krueger, Phil J. MOST-ST 2 7 ---
40.15S F McCormick, Monte W. MOST-ST 3 6 ---
44.15S F Smith, Doug UNAT 4 5 ---
Event # 34 Male 50 Breast 65-69
39.71S F Boak, Tom WMST-GU 1 9 ---
NS F Oster, James F. MOST-ST --- --- ---
Event # 34 Male 50 Breast 80-84
1:26.32S F Gray, Joe E. MOST-ST 1 9 ---
Event # 35 Female 100 Free 30-34
1:15.34S F Brewer, Caroline MOST-ST 1 9 ---
36.08 39.26
Event # 35 Female 100 Free 40-44
1:31.23S F Morris, Michelle MOST-ST 1 9 ---
43.85 47.38
NS F Henry, Anita NITRO-ST --- --- ---
Event # 35 Female 100 Free 45-49
1:08.26S F Plevich, Beth TXLA-ST 1 9 ---
32.35 35.91
1:23.79S F LaField, Allison MOST-ST 2 7 ---
39.03 44.76
1:28.43S F Feather, Shawn AGM-ST 3 6 ---
43.02 45.41
Event # 35 Female 100 Free 50-54
1:09.76S F Woolley, Darby M. TXLA-ST 1 9 ---
33.21 36.55
1:13.23S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 2 7 ---
34.45 38.78
Event # 35 Female 100 Free 55-59
1:11.34S F Hilpert, Bess TXLA-ST 1 9 ---
34.08 37.26
1:33.83S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 2 7 ---
44.45 49.38
NS F Wood, Nancy O. MOST-ST --- --- ---
Event # 35 Female 100 Free 60-64
1:32.56S F Vitt, Ann MOST-ST 1 9 ---
43.53 49.03
Event # 35 Female 100 Free 65-69
NS F Lueken, Val MOB-GU --- --- ---
Event # 35 Female 100 Free 70-74
NS F Birkhead, Jane C. MOST-ST --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 23
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 35 Female 100 Free 80-84
2:10.73S F Goggin, Georgia MOST-ST 1 9 ---
1:01.17 1:09.56
Event # 36 Male 100 Free 19-24
57.09S F Mottola, Michael RICE-GU 1 9 ---
27.23 29.86
57.43S F Bove, Paul UNAT 2 7 ---
26.53 30.90
NS F Morford, Michael TXLA-ST --- --- ---
Event # 36 Male 100 Free 30-34
56.05S F McKee, Chris A. MOST-ST 1 9 ---
26.72 29.33
Event # 36 Male 100 Free 35-39
NS F Eckerman, Chris M. TXLA-ST --- --- ---
NS F Martyak, Stephen TXLA-ST --- --- ---
Event # 36 Male 100 Free 40-44
54.21S F Varozza, Mike J. TXLA-ST 1 9 ---
25.50 28.71
1:04.33S F Domeyko, Rafael MOST-ST 2 7 ---
30.77 33.56
1:06.21S F Norris, Tito MOST-ST 3 6 ---
32.15 34.06
1:16.25S F Linnborn, Scott NITRO-ST 4 5 ---
37.78 38.47
1:17.28S F Lunsford, Kevin M. UNAT 5 4 ---
37.06 40.22
Event # 36 Male 100 Free 45-49
1:05.44S F Ingamells, Eric MOST-ST 1 9 ---
31.30 34.14
1:08.93S F Chandler III, Kenneth J. UNAT 2 7 ---
31.92 37.01
1:14.97S F Mazzei, Michael AAAA-ST 3 6 ---
34.90 40.07
NS F Robles, Israel MOST-ST --- --- ---
NS F Tomasino, Cesar MOST-ST --- --- ---
Event # 36 Male 100 Free 50-54
1:01.57S F Milu, Jon E. MOST-ST 1 9 ---
29.92 31.65
1:03.95S F Richey, Steven C. MOST-ST 2 7 ---
30.19 33.76
1:07.24S F Bove, Kevin M. UNAT 3 6 ---
31.32 35.92
1:08.76S F Frambes, Kirk MOST-ST 4 5 ---
33.39 35.37
1:14.64S F Anderson, Jeffrey MOST-ST 5 4 ---
33.13 41.51
NS F Guthrie, David M. TXLA-ST --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 24
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 36 Male 100 Free 60-64
1:04.96S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 1 9 ---
30.85 34.11
NS F Heck, Steven V. MOST-ST --- --- ---
NS F Smith, Doug UNAT --- --- ---
NS F Wood, J. C. MOST-ST --- --- ---
Event # 36 Male 100 Free 65-69
1:12.70S F Boak, Tom WMST-GU 1 9 ---
35.03 37.67
Event # 36 Male 100 Free 75-79
1:42.11S F Raiborn Jr., Louis M. MOST-ST 1 9 ---
47.89 54.22
Event # 36 Male 100 Free 80-84
1:52.54S F Gray, Joe E. MOST-ST 1 9 ---
52.10 1:00.44
Event # 36 Male 100 Free 85-89
NS F Siegel, Herbert NITRO-ST --- --- ---
Event # 39 Female 200 IM 45-49
3:53.10S F Feather, Shawn AGM-ST 1 9 ---
59.15 1:04.91 58.01 51.03
3:58.40S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 2 7 ---
56.67 59.22 1:09.04 53.47
Event # 39 Female 200 IM 55-59
3:38.52S F Mayhew, Chris MOST-ST 1 9 ---
46.01 59.85 1:01.96 50.70
3:57.04S F Callaway, Linda MOST-ST 2 7 ---
56.95 1:03.10 1:08.01 48.98
Event # 39 Female 200 IM 65-69
3:04.22S F Boak, Carolyn WMST-GU 1 9 ---
--- --- --- 3:04.22
4:22.78S F Sauer, DeEtte A. MOST-ST 2 7 ---
56.82 1:06.65 1:20.46 58.85
Event # 40 Male 200 IM 30-34
2:29.87S F De Leon, Louis P. UNAT 1 9 ---
32.33 40.04 42.99 34.51
Event # 40 Male 200 IM 35-39
2:28.63S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 1 9 ---
31.33 40.00 42.10 35.20
3:24.49S F Dalton, Andrew J. MOST-ST 2 7 ---
39.75 53.58 1:01.62 49.54
Event # 40 Male 200 IM 40-44
2:54.61S F Domeyko, Rafael MOST-ST 1 9 ---
36.87 47.18 51.02 39.54
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 25
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 40 Male 200 IM 45-49
2:14.49S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 1 9 ---
--- --- --- 2:14.49
2:38.23S F Stewart, David MOST-ST 2 7 ---
32.32 40.91 47.83 37.17
3:39.11S F Mazzei, Michael AAAA-ST 3 6 ---
46.87 1:03.02 1:01.85 47.37
Event # 40 Male 200 IM 50-54
2:30.47S F Kone, Bruce RICE-GU 1 9 ---
31.86 41.11 43.39 34.11
3:07.36S F Wright, Stephen S. UNAT 2 7 ---
36.35 48.13 1:00.89 41.99
NS F Sauer, Jim TXLA-ST --- --- ---
Event # 40 Male 200 IM 55-59
2:35.11S F Vandam, David K. TXLA-ST 1 9 ---
31.84 40.34 47.30 35.63
Event # 40 Male 200 IM 60-64
2:49.85S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 1 9 ---
36.40 48.02 49.55 35.88
3:28.81S F Wellinghoff, Stephen T. AAAA-ST 2 7 ---
47.16 50.33 1:01.20 50.12
NS F Heck, Steven V. MOST-ST --- --- ---
NS F Krueger, Phil J. MOST-ST --- --- ---
NS F Wood, J. C. MOST-ST --- --- ---
Event # 41 Female 50 Fly 40-44
45.06S F Morris, Michelle MOST-ST 1 9 ---
NS F Henry, Anita NITRO-ST --- --- ---
Event # 41 Female 50 Fly 45-49
47.38S F LaField, Allison MOST-ST 1 9 ---
Event # 41 Female 50 Fly 50-54
33.50S F Ingraham, Susan MOST-ST 1 9 ---
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 41 Female 50 Fly 55-59
34.09S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 1 9 ---
36.34S F Hilpert, Bess TXLA-ST 2 7 ---
47.72S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 3 6 ---
Event # 41 Female 50 Fly 60-64
55.42S DQ F Vitt, Ann MOST-ST --- --- ---
Event # 41 Female 50 Fly 65-69
51.99S F Sauer, DeEtte A. MOST-ST 1 9 ---
NS F Lueken, Val MOB-GU --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 26
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 41 Female 50 Fly 70-74
1:02.42S F Whitlock, Shelly MOST-ST 1 9 ---
1:05.08S F Marsch, Gail MOST-ST 2 7 ---
Event # 42 Male 50 Fly 19-24
28.75S F Mottola, Michael RICE-GU 1 9 ---
Event # 42 Male 50 Fly 30-34
27.23S F McKee, Chris A. MOST-ST 1 9 ---
27.79S F Montoya, Adrian TXLA-ST 2 7 ---
Event # 42 Male 50 Fly 35-39
30.52S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 1 9 ---
NS F Blessing, Tyler J. TXLA-ST --- --- ---
NS F Martyak, Stephen TXLA-ST --- --- ---
Event # 42 Male 50 Fly 40-44
26.39S F Varozza, Mike J. TXLA-ST 1 9 ---
35.78S F Lunsford, Kevin M. UNAT 2 7 ---
Event # 42 Male 50 Fly 45-49
26.79S F Rasmussen, Anders M. TXLA-ST 1 9 ---
31.38S F Kercher, Craig A. MOST-ST 2 7 ---
31.66S F Stewart, David MOST-ST 3 6 ---
32.66S F Ingamells, Eric MOST-ST 4 5 ---
37.52S F Chandler III, Kenneth J. UNAT 5 4 ---
NS F Tomasino, Cesar MOST-ST --- --- ---
Event # 42 Male 50 Fly 50-54
28.03S F Kone, Bruce RICE-GU 1 9 ---
29.09S F Sauer, Jim TXLA-ST 2 7 ---
29.29S F Stinchcombe, Maxwell B. TXLA-ST 3 6 ---
31.50S F Milu, Jon E. MOST-ST 4 5 ---
32.21S F Richey, Steven C. MOST-ST 5 4 ---
35.26S F Frambes, Kirk MOST-ST 6 3 ---
Event # 42 Male 50 Fly 55-59
30.40S F Vandam, David K. TXLA-ST 1 9 ---
Event # 42 Male 50 Fly 60-64
30.36S F Heck, Steven V. MOST-ST 1 9 ---
40.34S F Smith, Doug UNAT 2 7 ---
Event # 43 Female 200 Back 45-49
3:46.79S F LaField, Allison MOST-ST 1 9 ---
53.94 57.73 58.85 56.27
3:51.83S F Thomas, Marianne R. NITR-ST 2 7 ---
56.06 59.12 59.27 57.38
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 27
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 43 Female 200 Back 50-54
3:07.70S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 1 9 ---
43.29 47.57 49.52 47.32
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 43 Female 200 Back 55-59
3:58.07S F Callaway, Linda MOST-ST 1 9 ---
57.27 1:00.95 1:01.55 58.30
NS F Wood, Nancy O. MOST-ST --- --- ---
Event # 43 Female 200 Back 65-69
NS F Gregg, Claire M. MOST-ST --- --- ---
Event # 43 Female 200 Back 80-84
5:21.09S F Goggin, Georgia MOST-ST 1 9 ---
1:10.95 1:21.61 1:25.26 1:23.27
Event # 44 Male 200 Back 19-24
2:27.50S F Bove, Paul UNAT 1 9 ---
34.34 38.03 38.85 36.28
Event # 44 Male 200 Back 35-39
3:29.81S F Dalton, Andrew J. MOST-ST 1 9 ---
49.32 54.35 55.76 50.38
Event # 44 Male 200 Back 45-49
NS F Robles, Israel MOST-ST --- --- ---
Event # 44 Male 200 Back 50-54
2:29.96S F Kone, Bruce RICE-GU 1 9 ---
37.42 39.37 37.56 35.61
3:03.67S F Bove, Kevin M. UNAT 2 7 ---
1:30.29 1:33.60 --- 3:03.67
NS F Kristek, Tom NITRO-ST --- --- ---
Event # 44 Male 200 Back 55-59
2:41.05S F Wood, Larry W. TXLA-ST 1 9 ---
38.29 41.33 41.72 39.71
Event # 44 Male 200 Back 60-64
3:12.04S F Wellinghoff, Stephen T. AAAA-ST 1 9 ---
45.56 48.16 50.04 48.28
Event # 44 Male 200 Back 75-79
4:17.25S F Raiborn Jr., Louis M. MOST-ST 1 9 ---
55.87 1:07.19 1:11.71 1:02.48
Event # 44 Male 200 Back 80-84
4:56.01S F Gray, Joe E. MOST-ST 1 9 ---
1:08.51 1:16.00 1:18.42 1:13.08
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 28
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 45 Female 100 Breast 45-49
1:49.05S F Feather, Shawn AGM-ST 1 9 ---
52.59 56.46
Event # 45 Female 100 Breast 50-54
1:32.52S F Woolley, Darby M. TXLA-ST 1 9 ---
43.80 48.72
NS F Andrade, Rosana MOST-ST --- --- ---
Event # 45 Female 100 Breast 55-59
1:35.65S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 1 9 ---
45.44 50.21
1:56.72S F Schueckler, Leslie P. BSM-GU 2 7 ---
56.33 1:00.39
NS F Wood, Nancy O. MOST-ST --- --- ---
Event # 45 Female 100 Breast 70-74
NS F Whitlock, Shelly MOST-ST --- --- ---
Event # 45 Female 100 Breast 80-84
2:46.28S F Goggin, Georgia MOST-ST 1 9 ---
1:18.91 1:27.37
Event # 46 Male 100 Breast 19-24
1:17.62S F Mottola, Michael RICE-GU 1 9 ---
36.76 40.86
Event # 46 Male 100 Breast 35-39
1:49.88S F Dalton, Andrew J. MOST-ST 1 9 ---
50.81 59.07
NS F Blanco, Alonso O. MOST-ST --- --- ---
Event # 46 Male 100 Breast 45-49
1:17.57S F Ingamells, Eric MOST-ST 1 9 ---
36.75 40.82
1:45.42S F Mazzei, Michael AAAA-ST 2 7 ---
49.20 56.22
Event # 46 Male 100 Breast 50-54
1:06.84S F Guthrie, David M. TXLA-ST 1 9 ---
31.68 35.16
1:24.37S F Richey, Steven C. MOST-ST 2 7 ---
39.62 44.75
1:38.45S F Wright, Stephen S. UNAT 3 6 ---
46.15 52.30
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 29
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 46 Male 100 Breast 60-64
1:20.79S F Heck, Steven V. MOST-ST 1 9 ---
38.52 42.27
1:27.35S F Rollins, Bruce W. WMST-GU 2 7 ---
41.14 46.21
1:28.19S F McCormick, Monte W. MOST-ST 3 6 ---
41.75 46.44
1:29.70S F Krueger, Phil J. MOST-ST 4 5 ---
42.74 46.96
1:50.95S F Wellinghoff, Stephen T. AAAA-ST 5 4 ---
51.73 59.22
Event # 46 Male 100 Breast 65-69
1:30.54S F Boak, Tom WMST-GU 1 9 ---
43.81 46.73
Event # 47 Female 200 Medley Relay
2:30.36S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Suzanne E. Cuda (50) Ronda S. Nisman (56) Elaine S. Valdez (55) Susan Ingraham (51)
41.15 43.87 34.24 31.10
2:55.90S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Allison LaField (47) Michelle Morris (41) Caroline Brewer (31) Cate Cebrowski (40)
57.85 43.19 41.22 33.64
3:38.80S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Gail Marsch (70) Shelly Whitlock (71) DeEtte A. Sauer (69) Georgia Goggin (81)
54.35 22.35 35.56 1:46.54
NS F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST --- ---
Ann Vitt (64) Chris Mayhew (57) Linda Callaway (57) Claire M. Gregg (69)
Event # 48 Male 200 Medley Relay
1:51.48S F A Relay Longhorn Aquatics TXL-A ST 1 ---
Anders M. Rasmussen (47) David M. Guthrie (50) Jim Sauer (53) Maxwell B. Stinchcombe (53)
27.70 30.45 27.75 25.58
2:06.49S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Chris A. McKee (31) Craig A. Kercher (49) Eric Ingamells (47) Rafael Domeyko (43)
30.65 34.94 30.89 30.01
2:10.57S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 2 ---
Steven V. Heck (61) Steven C. Richey (50) David Stewart (47) Jon E. Milu (50)
33.92 37.40 31.32 27.93
2:36.44S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 3 ---
Andrew J. Dalton (38) Phil J. Krueger (64) Kirk Frambes (51) Jeffrey Anderson (53)
43.32 46.32 35.00 31.80
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 30
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 49 Mixed 200 Free Relay
2:00.46S F C Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Elaine S. Valdez (55) Susan Ingraham (51) Steven V. Heck (61) David Stewart (47)
32.83 30.53 28.04 29.06
2:07.52S F B Relay Masters of South Texas MOS-T ST 2 ---
Ronda S. Nisman (56) Cate Cebrowski (40) Rafael Domeyko (43) Kirk Frambes (51)
32.99 32.57 30.71 31.25
2:27.32S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Ann Vitt (64) Chris Mayhew (57) Eric Ingamells (47) Tito Norris (44)
41.75 37.14 30.63 37.80
3:06.67S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Gail Marsch (70) Linda Callaway (57) Joe E. Gray (81) Louis M. Raiborn Jr. (79)
52.62 43.42 50.01 40.62
2:30.54S F DQ A Relay Masters of South Texas MOS-T ST --- ---
Michelle Morris (41) Allison LaField (47) Phil J. Krueger (64) Jeffrey Anderson (53)
41.55 42.94 33.83 32.22
Event # 52 Male 400 Free Relay
4:07.29S F A Relay Masters of South Texas MOS-T ST 1 ---
Chris A. McKee (31) Jon E. Milu (50) Craig A. Kercher (49) Steven C. Richey (50)
27.56 29.66 30.43 32.36
30.39 32.91 30.25 33.73
Event # 55 Female 800 Free 40-44
11:38.03S F Cebrowski, Cate MOST-ST 1 9 ---
38.37 42.51 43.59 44.13
44.23 44.48 44.28 44.44
44.60 44.66 44.57 44.15
44.32 44.21 43.74 41.75
Event # 55 Female 800 Free 45-49
14:09.49S F LaField, Allison MOST-ST 1 9 ---
46.46 51.72 53.10 53.58
53.65 54.83 54.53 53.80
53.81 54.44 53.44 54.50
53.78 53.96 53.17 50.72
NS F Thomas, Marianne R. NITR-ST --- --- ---
Event # 55 Female 800 Free 50-54
11:29.98S F Cuda, Suzanne E. MOST-ST 1 9 ---
37.87 42.12 43.31 43.75
43.61 43.90 44.10 43.94
44.08 44.20 43.58 43.73
43.55 43.24 43.24 41.76
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 31
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Time F/P/S Relay Place Points Improv
Event # 55 Female 800 Free 55-59
11:34.02S F Valdez, Elaine S. MOST-ST 1 9 ---
37.42 43.19 44.14 43.98
43.94 43.84 43.72 43.96
44.04 43.81 44.02 43.78
43.98 43.92 43.90 42.38
13:59.63S F Callaway, Linda MOST-ST 2 7 ---
47.44 51.94 52.07 52.21
52.24 52.83 53.28 52.88
54.16 53.01 53.37 52.87
53.65 53.31 53.27 51.10
NS F Nisman, Ronda S. MOST-ST --- --- ---
Event # 55 Female 800 Free 65-69
NS F Lueken, Val MOB-GU --- --- ---
Event # 56 Male 800 Free 35-39
9:30.51S F Gilbert, Beau C. TXLA-ST 1 9 ---
32.84 35.88 36.15 36.29
36.33 36.32 36.11 36.23
36.25 35.85 35.71 35.52
35.44 35.69 35.54 34.36
Event # 56 Male 800 Free 40-44
10:55.90S F Domeyko, Rafael MOST-ST 1 9 ---
35.48 39.42 40.40 41.33
41.67 41.48 42.35 41.93
42.71 42.36 41.75 41.59
41.18 41.36 40.67 40.22
12:47.91S F Linnborn, Scott NITRO-ST 2 7 ---
40.47 46.23 47.58 49.67
49.68 48.81 49.75 50.11
49.14 49.67 49.51 49.17
48.50 47.96 47.72 43.94
Event # 56 Male 800 Free 45-49
NS F Stewart, David MOST-ST --- --- ---
Licensed To: South Texas LMSC - Office Copy HY-TEK''s TEAM MANAGER 6.0 12/5/2010 Page 32
Meet Results
South Central Regional Championships 04-Dec-10 to 05-Dec-10 [Ageup: 12/31/2010] SC Meters
Event # 56 Male 800 Free 50-54
9:55.66S F Kone, Bruce RICE-GU 1 9 ---
35.46 38.78 38.51 38.81
38.34 37.89 37.76 37.84
37.51 37.42 37.27 36.97
36.70 36.69 35.74 33.97
10:14.93S F Siegel, Craig NITRO-ST 2 7 ---
36.25 38.96 39.34 39.06
39.44 39.07 38.79 38.75
38.40 38.32 38.33 38.37
38.26 38.28 38.29 37.02
11:43.54S F Wright, Stephen S. UNAT 3 6 ---
39.87 44.92 45.42 45.87
45.78 45.20 45.68 44.98
44.55 44.60 43.58 43.72
43.11 42.89 42.05 41.32
Event # 56 Male 800 Free 55-59
9:53.77S F Wood, Larry W. TXLA-ST 1 9 ---
35.08 38.14 38.05 38.23
37.82 37.96 37.95 37.87
37.60 37.50 37.51 37.05
36.87 37.02 35.09 34.03
ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT