11/10/2007 - 11/10/2007
Saint Peter, Minnesota, United States
Licensed to Gustavus Adolphus College Hy-Tek's Meet Manager 11/9/2007 10:29 PM
Gac vsStolaf - 11/9/2007
Results
Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Finals Points
===============================================================================
1 St. Olaf 'A' 1:54.90 11
1) Rorem, Amanda FR 2) Grinde, Kjersten FR
3) Kolen, Aleta FR 4) Gibbons, Jessie SO
2 Gustavus-MN 'A' 1:55.27 4
1) O'Conner, Christi SO 2) Koepp, Sarah SO
3) Pfau, Sara SR 4) Gunderson, Carrie SO
3 Gustavus-MN 'B' 1:55.86 2
1) Amundsen, Emily JR 2) Erickson, Anika FR
3) Piehl, Janae SO 4) Berry, Jonna SO
4 Gustavus-MN 'C' x2:01.23
1) Stasi, Courtney FR 2) Gooch, Alecia SR
3) Reed, Kari SR 4) Koenen, Krista JR
5 St. Olaf 'B' 2:02.12
1) Gatzlaff, Annie SR 2) Maus, Celeste FR
3) Janzen, Aly SR 4) Thole, Heidi FR
6 Gustavus-MN 'D' x2:02.43
1) Faciszewski, Adria FR 2) Anderson, Rachel SO
3) Manthey, Britney JR 4) Hewitt, Briana JR
7 St. Olaf 'C' x2:05.88
1) Hickman, Lindsey FR 2) Beiersdorf, Jenny SR
3) Heiberg, Carrie SO 4) Cotter, Tess FR
8 St. Olaf 'D' x2:09.53
1) Mangan, Katie FR 2) Varley, Bridgid FR
3) 4) McLachlin, Mariella FR
Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
School Finals Points
===============================================================================
1 St. Olaf 'A' 1:36.92 11
1) Meyer, Adam JR 2) Bentley, Nate SO
3) Westby, Nelson JR 4) Edwards, Brock SO
2 Gustavus-MN 'A' 1:38.39 4
1) Kirihara, Paul FR 2) Winter, Jonah SR
3) Ziegler, Connor SR 4) Auyeung, Clement JR
3 St. Olaf 'B' 1:40.01 2
1) Moe-Lobeda, Leif JR 2) Manley, David SR
3) Witzel, Erik JR 4) Murrell, Luke FR
4 Gustavus-MN 'B' 1:41.86
1) Goldstein, David SR 2) Wakefield, Tyler JR
3) Cuevas, Billy JR 4) Pearson, Dave JR
5 Gustavus-MN 'C' x1:44.47
1) Nordquist, Craig FR 2) Elenkiwich, Ross SO
3) Horn, Kevin JR 4) DeFranco, Sam FR
6 Gustavus-MN 'D' x1:46.09
1) Mikkelson, Dan SR 2) Paquin, Luke SO
3) Erickson, Jeff JR 4) Auyeung, Siu On SO
7 St. Olaf 'C' x1:50.70
1) Docken, Steffen FR 2) Plotz, Evan FR
3) Kluver, Robby SR 4) Klein, Charlie FR
Event 3 Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Gunderson, Carrie SO Gusties-MN 10:55.63 9
2 Marzolf, Jen SR STO 11:02.88 4
3 Davis, Larkin SR Gusties-MN 11:03.33 3
4 Fredeen, Jamie SO STO 11:03.69 2
5 Bruno, Christine FR STO 11:21.91 1
6 Luke, Marnie FR Gusties-MN 11:26.66
7 Sonnabend, Sunny SR Gusties-MN x12:12.12
8 Schaplowshy, Chris SR STO x12:34.17
Event 4 Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Skylar SO Gusties-MN 9:46.34 9
2 Davis, Whitaker FR Gusties-MN 9:51.32 4
3 Bateman, Chris FR STO 10:07.01 3
4 Tvedt, Eric SR STO 10:15.68 2
5 Rice, John FR Gusties-MN 10:41.56 1
6 Seebart, Lando C SO STO 10:50.82
7 Enevoldsen, Casey SO Gusties-MN x11:10.55
Event 5 Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Roberts, Christina SR STO 2:02.60 9
2 Gibbons, Jessie SO STO 2:04.71 4
3 Berry, Jonna SO Gusties-MN 2:06.14 3
4 Piehl, Janae SO Gusties-MN 2:08.42 2
5 Gooch, Alecia SR Gusties-MN 2:11.05 1
6 O'Neil, Carly FR STO 2:12.63
-- Espel, Emma JR Gusties-MN DQ
Event 6 Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Stewart, Matt JR Gusties-MN 1:44.35 9
2 Koch, Jake JR STO 1:44.96 4
3 Hanson, Ben SR Gusties-MN 1:45.07 3
4 Davis, Whitaker FR Gusties-MN 1:48.29 2
5 O'Keefe, Danny FR STO 1:49.26 1
6 Biesecker, Kyle FR STO 1:49.66
7 Jones, Wes FR Gusties-MN x1:51.88
8 Berry, Ryan FR STO x1:53.79
Event 7 Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Beardsley, Alli FR STO 1:02.09 9
2 Pfau, Sara SR Gusties-MN 1:04.51 4
3 Rorem, Amanda FR STO 1:04.61 3
4 O'Conner, Christi SO Gusties-MN 1:05.19 2
5 Hickman, Lindsey FR STO 1:05.45 1
6 Gatzlaff, Annie SR STO x1:05.57
7 Reed, Kari SR Gusties-MN 1:07.01
8 Koenen, Krista JR Gusties-MN x1:07.44
Event 8 Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Meyer, Adam JR STO 53.29 9
2 Moe-Lobeda, Leif JR STO 55.53 4
3 Kirihara, Paul FR Gusties-MN 55.65 3
4 Murrell, Luke FR STO 56.12 2
5 Nordquist, Craig FR Gusties-MN 57.02 1
6 Kirhara, Tom JR STO x57.12
7 Mikkelson, Dan SR Gusties-MN 58.66
8 Horn, Kevin JR Gusties-MN x58.73
Event 9 Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Koepp, Sarah SO Gusties-MN 1:08.99 9
2 Grinde, Kjersten FR STO 1:10.13 4
3 Erickson, Anika FR Gusties-MN 1:10.43 3
4 Hansvick, Maggie SO Gusties-MN 1:13.42 2
5 Amundsen, Emily JR Gusties-MN x1:13.82
6 Kolen, Aleta FR STO 1:15.22 1
7 Beiersdorf, Jenny SR STO 1:24.07
Event 10 Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Bentley, Nate SO STO 1:01.63 9
2 Reinhart, Jacob FR STO 1:02.60 4
3 Manley, David SR STO 1:03.68 3
4 Winter, Jonah SR Gusties-MN 1:04.17 2
5 Elenkiwich, Ross SO Gusties-MN 1:04.56 1
6 Wakefield, Tyler JR Gusties-MN 1:04.60
7 Pearson, Dave JR Gusties-MN x1:04.78
8 Plotz, Evan FR STO x1:08.71
Event 11 Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Marzolf, Jen SR STO 2:18.86 9
2 Luke, Maggie SR Gusties-MN 2:19.49 4
3 Nelson, Britta JR Gusties-MN 2:21.64 3
4 Janzen, Aly SR STO 2:22.55 2
5 Hickey, Erica JR Gusties-MN 2:23.47 1
6 Heiberg, Carrie SO STO 2:26.30
7 Maus, Celeste FR STO x2:35.99
Event 12 Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Ziegler, Connor SR Gusties-MN 1:58.99 9
2 Cuevas, Billy JR Gusties-MN 2:02.48 4
3 Pokorski, Greg SR Gusties-MN 2:05.52 3
4 Witzel, Erik JR STO 2:05.85 2
5 Money, Luke FR STO 2:06.41 1
6 Michelson, Andrew SO Gusties-MN x2:10.23
7 Docken, Steffen FR STO 2:18.35
Event 13 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
-- Eid, Madi FR Gusties-MN X26.38
-- Manthey, Britney JR Gusties-MN X26.52
-- Stasi, Courtney FR Gusties-MN X27.32
-- Hewitt, Briana JR Gusties-MN X27.95
-- Lang, Katie FR Gusties-MN X28.62
-- Sheldrew, Allyson SR Gusties-MN X28.73
-- Brooks, Charlene JR Gusties-MN X29.00
-- Hannemann, Nissa SR Gusties-MN X29.36
-- Garth, Brenna FR Gusties-MN X31.50
Event 14 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
-- Goldstein, David SR Gusties-MN X23.55
-- Auyeung, Siu On SO Gusties-MN X23.63
-- VanDorp, Jordon SO Gusties-MN X24.02
-- Fitts, Eric FR Gusties-MN X24.69
-- McDougall, Tim JR Gusties-MN X25.35
-- Wood, Matt SO Gusties-MN X25.44
-- Anderson, Brian SO Gusties-MN X25.45
Event 15 Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Espel, Emma JR Gusties-MN 25.84 9
2 Rorem, Amanda FR STO 25.97 4
3 Thole, Heidi FR STO 26.37 3
4 Roberts, Christina SR STO 26.53 2
5 Berry, Jonna SO Gusties-MN 26.57 1
6 Kawczynski, Kathry FR STO x26.97
7 Koepp, Sarah SO Gusties-MN 27.03
8 Koenen, Krista JR Gusties-MN x27.29
Event 16 Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Westby, Nelson JR STO 21.52 9
2 Koch, Jake JR STO 21.77 4
3 Stewart, Matt JR Gusties-MN 21.87 3
4 Auyeung, Clement JR Gusties-MN 22.36 2
5 Edwards, Brock SO STO 22.86 1
6 Murrell, Luke FR STO x22.93
7 Winter, Jonah SR Gusties-MN 23.23
8 DeFranco, Sam FR Gusties-MN x23.49
Event 17 Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Germeroth, Alyssa STO 220.65 9
2 Freund, Maria Gusties-MN 201.50 4
3 Eggebroten, Millie STO 177.15 3
4 Henkel, Alyssa Gusties-MN 161.45 2
5 Shuck, Amanda STO 156.20 1
6 Matzke, Brittani Gusties-MN 149.80
7 Reller, Darcy Gusties-MN x143.35
8 Phillips, Amy STO x120.70
Event 18 Boys 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Trostrud, Ryan STO 184.65 9
2 Larson, Mark Gusties-MN 167.75 4
3 Howard, Steve Gusties-MN 166.50 3
4 Hanson, Peter STO 134.15 2
5 Klein, Bill Gusties-MN 125.70 1
Event 19 Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Auyeung, Siu On SO Gusties-MN 51.81
2 VanDorp, Jordon SO Gusties-MN 52.37
3 DeFranco, Sam FR Gusties-MN 52.59
4 Goldstein, David SR Gusties-MN x53.19
5 Hedlund, Drew FR Gusties-MN x53.54
6 Enevoldsen, Casey SO Gusties-MN x54.34
7 Fitts, Eric FR Gusties-MN x55.67
8 Erickson, Jeff JR Gusties-MN x59.29
9 Stasi, Courtney FR Gusties-MN x59.90
10 Jacobson, Josh FR Gusties-MN x1:00.02
11 Anderson, Brian SO Gusties-MN x1:00.89
12 Hewitt, Briana JR Gusties-MN x1:01.00
13 Brooks, Charlene JR Gusties-MN x1:04.03
14 Allex, Emily SO Gusties-MN x1:04.25
15 Maddux, Sarah FR Gusties-MN x1:04.75
16 McDougall, Tim JR Gusties-MN x1:04.80
17 Hannemann, Nissa SR Gusties-MN x1:05.62
18 Ernst, Carly JR Gusties-MN x1:06.34
19 Garth, Brenna FR Gusties-MN x1:07.08
20 Wood, Matt SO Gusties-MN x1:07.46
21 Faciszewski, Adria FR Gusties-MN x1:12.26
22 Lang, Katie FR Gusties-MN x1:14.55
23 Anderson, Rachel SO Gusties-MN x1:17.15
Event 20 Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Gunderson, Carrie SO Gusties-MN 56.26 9
2 Roberts, Christina SR STO 56.58 4
3 Gibbons, Jessie SO STO 57.60 3
4 Manthey, Britney JR Gusties-MN 57.79 2
5 Thole, Heidi FR STO 58.43 1
6 Berry, Jonna SO Gusties-MN 58.49
7 Piehl, Janae SO Gusties-MN x58.50
Event 21 Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Stewart, Matt JR Gusties-MN 47.42 9
2 Koch, Jake JR STO 47.51 4
3 Hanson, Ben SR Gusties-MN 48.48 3
4 Auyeung, Clement JR Gusties-MN 49.51 2
5 Edwards, Brock SO STO 49.68 1
6 Biesecker, Kyle FR STO 49.89
7 Recher, Kaegan JR STO x50.99
8 Roth, Peter SO Gusties-MN x52.38
Event 22 Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Beardsley, Alli FR STO 2:14.66 9
2 O'Conner, Christi SO Gusties-MN 2:15.06 4
3 Gatzlaff, Annie SR STO 2:17.52 3
4 Hickman, Lindsey FR STO 2:19.87 2
5 Pfau, Sara SR Gusties-MN 2:19.90 1
6 Reed, Kari SR Gusties-MN 2:24.50
7 Heiberg, Carrie SO STO x2:25.07
8 Sheldrew, Allyson SR Gusties-MN x2:31.97
Event 23 Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Meyer, Adam JR STO 1:57.55 9
2 Moe-Lobeda, Leif JR STO 2:01.32 4
3 Kirihara, Paul FR Gusties-MN 2:01.75 3
4 Pokorski, Greg SR Gusties-MN 2:02.54 2
5 Kirhara, Tom JR STO 2:03.82 1
6 Nordquist, Craig FR Gusties-MN 2:06.64
7 Horn, Kevin JR Gusties-MN x2:07.84
8 Plotz, Evan FR STO x2:12.39
Event 24 Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Erickson, Anika FR Gusties-MN 2:30.20 9
2 Koepp, Sarah SO Gusties-MN 2:33.07 4
3 Fredeen, Jamie SO STO 2:33.54 3
4 Grinde, Kjersten FR STO 2:36.04 2
5 Hansvick, Maggie SO Gusties-MN 2:38.96 1
6 Meyer, Helena SR Gusties-MN x2:43.30
7 Schaplowshy, Chris SR STO 2:57.40
Event 25 Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Reinhart, Jacob FR STO 2:14.68 9
2 Bentley, Nate SO STO 2:15.66 4
3 Pearson, Dave JR Gusties-MN 2:20.44 3
4 Manley, David SR STO 2:22.59 2
5 Seebart, Lando C SO STO x2:23.35
6 Mikkelson, Dan SR Gusties-MN 2:24.80 1
7 Wakefield, Tyler JR Gusties-MN 2:27.16
8 Paquin, Luke SO Gusties-MN x2:37.39
Event 26 Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Gunderson, Carrie SO Gusties-MN 5:24.02 9
2 Davis, Larkin SR Gusties-MN 5:25.65 4
3 Janzen, Aly SR STO 5:28.71 3
4 Bruno, Christine FR STO 5:32.77 2
5 Luke, Marnie FR Gusties-MN 5:34.72 1
6 Nelson, Britta JR Gusties-MN x5:47.64
7 Maus, Celeste FR STO 5:58.61
Event 27 Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Whitaker FR Gusties-MN 4:43.55 9
2 Davis, Skylar SO Gusties-MN 4:45.65 4
3 Hanson, Ben SR Gusties-MN 4:47.55 3
4 Bateman, Chris FR STO 4:48.41 2
5 O'Keefe, Danny FR STO 4:56.82 1
6 Tvedt, Eric SR STO 5:00.92
7 Rice, John FR Gusties-MN x5:08.55
8 Berry, Ryan FR STO x5:15.22
Event 28 Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Espel, Emma JR Gusties-MN 1:02.77 9
2 Gooch, Alecia SR Gusties-MN 1:03.14 4
3 Luke, Maggie SR Gusties-MN 1:03.25 3
4 Kolen, Aleta FR STO 1:03.39 2
5 Hickey, Erica JR Gusties-MN x1:03.45
6 Marzolf, Jen SR STO 1:03.92 0.5
6 Rorem, Amanda FR STO 1:03.92 0.5
8 Thomas, Anna JR STO x1:12.40
Event 29 Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Westby, Nelson JR STO 50.96 9
2 Ziegler, Connor SR Gusties-MN 51.82 4
3 Cuevas, Billy JR Gusties-MN 54.05 3
4 Meyer, Adam JR STO 54.16 2
5 Witzel, Erik JR STO 54.99 1
6 Elenkiwich, Ross SO Gusties-MN 55.07
7 Money, Luke FR STO x55.10
8 Hall, Christopher FR Gusties-MN x57.36
Event 30 Girls 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Germeroth, Alyssa STO 221.60 9
2 Eggebroten, Millie STO 195.65 4
3 Matzke, Brittani Gusties-MN 167.85 3
4 Henkel, Alyssa Gusties-MN 166.50 2
5 Freund, Maria Gusties-MN 159.25 1
6 Shuck, Amanda STO 149.75
7 Reller, Darcy Gusties-MN x143.40
8 Phillips, Amy STO x133.35
Event 31 Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Larson, Mark Gusties-MN 191.25 9
2 Trostrud, Ryan STO 181.60 4
3 Klein, Bill Gusties-MN 148.25 3
4 Howard, Steve Gusties-MN 139.70 2
5 Hanson, Peter STO 112.20 1
Event 32 Mixed 200 Yard
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
-- Horn, Kevin JR Gusties-MN x
-- Erickson, Jeff JR Gusties-MN x
-- Paquin, Luke SO Gusties-MN x
-- Michelson, Andrew SO Gusties-MN x
-- Jacobson, Josh FR Gusties-MN x
-- Allex, Emily SO Gusties-MN X2:19.46
-- Ernst, Carly JR Gusties-MN X2:19.87
-- Sonnabend, Sunny SR Gusties-MN X2:20.58
-- Faciszewski, Adria FR Gusties-MN X2:34.98
-- Meyer, Helena SR Gusties-MN X2:37.05
-- Maddux, Sarah FR Gusties-MN X2:44.26
-- Anderson, Rachel SO Gusties-MN X2:45.79
Event 33 Girls 200 Yard IM
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Beardsley, Alli FR STO 2:18.51 9
2 Fredeen, Jamie SO STO 2:19.48 4
3 Davis, Larkin SR Gusties-MN 2:21.51 3
4 Luke, Marnie FR Gusties-MN 2:21.92 2
5 Gatzlaff, Annie SR STO 2:22.03 1
6 Luke, Maggie SR Gusties-MN 2:22.73
7 Hickey, Erica JR Gusties-MN x2:23.07
8 Kolen, Aleta FR STO x2:25.76
Event 34 Boys 200 Yard IM
===============================================================================
Name Year School Finals Points
===============================================================================
1 Westby, Nelson JR STO 1:57.43 9
2 Bentley, Nate SO STO 1:59.26 4
3 Pearson, Dave JR Gusties-MN 2:02.31 3
4 Davis, Skylar SO Gusties-MN 2:03.35 2
5 Reinhart, Jacob FR STO 2:03.75 1
6 Pokorski, Greg SR Gusties-MN 2:05.00
7 Mikkelson, Dan SR Gusties-MN x2:10.70
Event 35 Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Finals Points
===============================================================================
1 Gustavus-MN 'A' 3:45.09 11
1) Gunderson, Carrie SO 2) Berry, Jonna SO
3) O'Conner, Christi SO 4) Piehl, Janae SO
2 St. Olaf 'A' 3:46.95 4
1) Beardsley, Alli FR 2) Gibbons, Jessie SO
3) Grinde, Kjersten FR 4) Roberts, Christina SR
3 Gustavus-MN 'B' 3:51.82 2
1) Erickson, Anika FR 2) Koenen, Krista JR
3) Luke, Marnie FR 4) Amundsen, Emily JR
4 St. Olaf 'B' 3:53.12
1) Hickman, Lindsey FR 2) Janzen, Aly SR
3) Marzolf, Jen SR 4) Thole, Heidi FR
5 Gustavus-MN 'C' x3:57.86
1) Stasi, Courtney FR 2) Manthey, Britney JR
3) Eid, Madi FR 4) Reed, Kari SR
6 St. Olaf 'C' x4:04.65
1) Bruno, Christine FR 2) Kawczynski, Kathryn FR
3) Mangan, Katie FR 4) O'Neil, Carly FR
7 St. Olaf 'D' x4:17.30
1) Cotter, Tess FR 2) McLachlin, Mariella FR
3) Schaplowshy, Christine SR 4) Maus, Celeste FR
8 Gustavus-MN 'D' x4:20.50
1) Brooks, Charlene JR 2) Grodecki, Ashley FR
3) Hannemann, Nissa SR 4) Lang, Katie FR
Event 36 Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
School Finals Points
===============================================================================
1 Gustavus-MN 'A' 3:13.81 7.5
1) Davis, Whitaker FR 2) Ziegler, Connor SR
3) Cuevas, Billy JR 4) Stewart, Matt JR
1 St. Olaf 'A' 3:13.81 7.5
1) Biesecker, Kyle FR 2) Edwards, Brock SO
3) Koch, Jake JR 4) Murrell, Luke FR
3 Gustavus-MN 'B' 3:15.43 2
1) Winter, Jonah SR 2) Auyeung, Clement JR
3) Wakefield, Tyler JR 4) Hanson, Ben SR
4 Gustavus-MN 'C' x3:26.12
1) Jones, Wes FR 2) Enevoldsen, Casey SO
3) Nordquist, Craig FR 4) Auyeung, Siu On SO
5 St. Olaf 'B' 3:26.74
1) Bateman, Chris FR 2) Berry, Ryan FR
3) O'Keefe, Danny FR 4) Recher, Kaegan JR
6 Gustavus-MN 'D' x3:40.89
1) Jacobson, Josh FR 2) Wood, Matt SO
3) Johnsrud, Kyle SO 4) Fitts, Eric FR
-- St. Olaf 'C' DQ
1) Docken, Steffen FR 2) Klein, Charlie FR
3) Kluver, Robby SR 4) Seebart, Lando C SO