11/6/2004 - 11/6/2004
Las Vegas, Nevada, USA
Licensed to UNLV Swimming Hy-Tek's Meet Manager 11/6/04 06:17 PM
UNLV vs. UTAH - 11/6/04
Results
Event 1 Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Utah-UT 'A' NT 3:27.65 11
1) Marissa Martin 2) Ariane Kich
3) Michelle Blair 4) Amy Barefield
29.79 59.67 14.56 30.62 35.50 1:02.39 30.46 54.97
2 University of Nevada Las Vegas 'A' NT 3:53.26 4
1) Jessie Bradshaw 2) Shayna Burns
3) Tiffany Vincent 18 4) Marina Sandback 20
28.53 58.79 30.21 1:04.78 26.71 57.93 24.23 51.76
3 Utah-UT 'B' NT 4:01.45 2
1) Leah Jensen 2) Adrienne Coburn
3) Kendall Smith 4) Melissa Young
28.78 59.93 15.41 30.94 35.90 1:03.69 32.65 1:26.89
4 University of Nevada Las Vegas 'C' NT 4:05.40
1) Mandee Busch 18 2) Megan Rohner
3) Jenna Neff 18 4) Janae Rohner
29.98 1:01.79 32.44 1:09.69 26.86 59.55 25.43 54.37
5 University of Nevada Las Vegas 'B' NT x4:19.84
1) Megan Hunt-Higgins 17 2) Kelly Gutierrez 19
3) Nicole Cirulis 18 4) Natasha Wilcox 17
31.56 1:05.06 34.96 1:14.24 27.95 1:01.80 27.84 58.74
Event 2 Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Utah-UT 'C' NT 3:21.42 11
25.03 52.00 25.36 56.05 22.44 48.50 20.98 44.87
2 University of Nevada Las Vegas 'A' NT 3:21.49 4
1) Jonathan Hugo 2) Bjorn Eriksson
3) Michael Day 4) Joe Bartoch
24.73 50.84 25.52 55.94 22.58 49.20 21.72 45.51
3 University of Nevada Las Vegas 'B' NT 3:29.92
1) Adam Martinson 2) Patrick Adams
3) Peter Lorring 18 4) Eric Culberson 19
26.23 54.25 27.88 59.71 24.54 53.33 22.82 42.63
4 University of Nevada Las Vegas 'C' NT x3:35.49 2
1) Aaron Bleck 18 2) Curtis Robinson
3) Adrian Law 19 4) Magnus Egmar 21
26.23 54.25 27.88 59.71 24.54 53.33 22.82 48.20
5 Utah-UT 'A' NT 3:38.21
1) Andrew Cole 2) Evan Castro
3) Cody Rempfer 4) Jonathan Larsen
26.31 54.47 28.06 50.05 17.98 34.19 22.12 1:19.50
Event 3 Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Marta Stepanczuk Utah-UT NT 10:11.27 9
28.27 29.70 30.03 30.01 30.11 30.20 30.38 30.56
30.52 30.85 30.98 31.05 31.07 31.33 30.78 31.36
30.95 31.37 31.12 30.63
2 Rachael Curci Utah-UT NT 10:16.26 4
28.43 30.59 30.86 31.03 31.18 30.97 58.56 40.20
41.25 1:40.20 26.75 23.29 52.74 20.02 24.09 27.39
42.82
3 Julie Babin 20 Unlv NT 10:25.27 3
29.01 30.28 30.75 31.07 31.01 31.16 31.09 31.02
31.27 31.25 31.21 31.18 31.19 31.43 31.81 31.94
32.11 32.24 32.33 31.92
4 Alison Zick Unlv NT 10:35.40 2
28.85 31.18 31.71 31.55 31.85 31.82 32.25 31.99
32.10 32.29 32.13 32.18 32.09 31.98 31.85 32.25
32.05 32.17 31.77 31.34
5 Lani Seaman 18 Unlv NT 10:50.05 1
29.28 31.11 31.80 31.97 32.36 32.26 32.41 32.81
32.76 32.58 32.43 32.77 33.02 33.26 33.38 33.45
33.60 33.42 32.75 32.63
6 Meghan Fleisch Utah-UT NT 11:00.53
30.19 32.11 32.84 32.71 33.13 33.03 33.13 33.19
33.23 33.46 33.37 33.31 33.54 33.45 33.56 33.80
33.63 33.26 33.05 32.54
7 Lauren Crumbaker 17 Unlv NT x11:09.85
30.32 32.95 33.12 33.62 33.56 33.42
33.55 33.31 33.51 33.76 34.23 34.40 34.26 34.70
34.29 34.32 33.97 33.33
Event 4 Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kyle Goodrich 18 Unlv NT 9:39.69 9
25.97 28.67 28.91 29.14 29.62 29.37 29.18 28.96
29.30 28.97 29.26 29.76 28.80 29.66 29.18 29.39
28.81 29.11 28.99 28.64
2 Kyle Tannehill Unlv NT 9:46.31 4
26.60 28.92 29.26 29.65 29.50 29.44 29.85 29.93
29.70 29.74 28.65 28.70 28.82 29.43 29.67 29.53
29.74 29.98 29.85 29.35
3 Eric Jorgensen Utah-UT NT 9:50.98 3
26.44 28.92 29.22 28.98 29.10 29.20 29.30 29.57
29.44 29.71 29.73 29.89 29.87 29.90 30.20 29.40
29.99 30.42 30.78 30.92
4 John Pittenger 18 Unlv NT 9:53.96 2
27.15 28.92 29.88 29.72 29.78 29.72 29.82 30.12
30.30 29.87 29.94 30.01 30.17 29.95 29.36 30.20
30.26 30.42 29.58 28.79
5 Matt Morton 18 Unlv NT x9:57.27
27.65 29.76 30.01 29.41 29.27 29.69 29.88 29.21
29.92 30.50 30.34 30.22 30.46 30.70 30.46 30.03
29.88 29.81 30.14 29.93
6 Ben Sims Utah-UT NT 10:02.41 1
23.13 33.67 30.27 30.66 30.48 30.82 30.76 30.57
30.62 31.06 30.77 30.12 29.89 29.87 29.90 29.97
30.02 29.94 30.40 29.49
Event 5 Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alison McInturff Utah-UT NT 1:52.90 9
26.42 28.29 28.55 29.64
2 Kari Nettenstrom 18 Unlv NT 1:55.16 4
26.88 28.71 29.74 29.83
3 Lauren Browning 18 Unlv NT 1:55.35 3
27.49 29.69 29.12 29.05
4 Loren Sweny Utah-UT NT 1:56.41 2
27.50 29.20 29.76 29.95
5 Rachael Curci Utah-UT NT 1:57.30 1
27.36 30.11 30.44 29.39
6 Jenna Neff 18 Unlv NT 1:59.44
28.46 30.15 30.32 30.51
7 Tara Taylor 22 Unlv NT x2:02.92
28.43 30.63 31.86 32.00
8 Janae Rohner Unlv NT x2:06.98
29.61 32.43 32.77 32.17
Event 6 Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 John Byers 19 Unlv NT 1:43.63 9
24.15 26.58 26.70 26.20
2 Devin Phillips 19 Unlv NT 1:43.80 4
24.32 25.97 26.83 26.68
3 Matan Ratz Utah-UT NT 1:44.14 3
24.23 26.09 26.78 27.04
4 Adam Preston Utah-UT NT 1:45.91 2
25.24 26.40 27.18 27.09
5 Magnus Egmar 21 Unlv NT 1:45.95 1
25.24 27.12 27.17 26.42
6 Nick Philpot Utah-UT NT 1:46.61
24.71 26.72 27.43 27.75
7 Erik Ringdahl 18 Unlv NT x1:47.56
25.63 27.15 27.69 27.09
8 James Foltz Utah-UT NT x1:47.82
24.91 27.33 28.15 27.43
Event 7 Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Amy Barefield Utah-UT NT 24.22 9
2 Katie Wronn 18 Unlv NT 24.56 4
3 Amber Walker Utah-UT NT 24.94 3
4 Jessie Bradshaw Unlv NT 25.04 2
5 Amber Walker 18 Unlv NT 25.34 1
6 Natasha Wilcox 17 Unlv NT x25.49
7 Leah Jensen Utah-UT NT 25.54
-- Jacque Hoover 22 Unlv NT X24.80
-- Amanda Riney 18 Unlv NT X26.67
Event 8 Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jonathan Larsen Utah-UT NT 21.17 9
2 Brandon Nelms 18 Unlv NT 21.21 4
3 Bjorn Eriksson Unlv NT 21.23 3
4 Jonathan Hugo Unlv NT 21.51 2
5 David Maasberg Utah-UT NT 21.67 1
6 Matt Bailey Utah-UT NT 21.70
7 Eric Culberson 19 Unlv NT x22.13
8 AJ Claffey Utah-UT NT x23.60
Event 9 Women 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jamie Trapp Utah-UT NT 2:07.72 9
27.69 31.96 37.66 30.41
2 Meghan Demchuk Utah-UT NT 2:08.53 4
27.31 32.41 38.04 30.77
3 Shayna Burns Unlv NT 2:10.95 3
28.78 34.78 36.24 31.15
4 Adrienne Coburn Utah-UT NT 2:11.02 2
28.70 35.49 37.35 29.48
5 Marissa Martin Utah-UT NT x2:12.42
29.44 32.31 40.11 30.56
6 Mandee Busch 18 Unlv NT 2:19.85 1
29.28 35.66 42.00 32.91
7 Lauren Crumbaker 17 Unlv NT 2:21.12
30.84 36.85 41.80 31.63
Event 10 Men 200 Yard IM
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cody Rempfer Utah-UT NT 1:52.45 9
24.20 28.80 32.50 26.95
2 Tamas Bosnyak 19 Unlv NT 1:56.89 4
25.52 29.56 34.15 27.66
3 Nick Galen Utah-UT NT 1:57.18 3
26.27 30.62 33.33 26.96
4 David Rodriguez Unlv NT 2:00.52 2
25.82 29.16 36.68 28.86
5 Curtis Robinson Unlv NT 2:00.80 1
26.86 31.13 34.57 28.24
6 Adam Martinson Unlv NT x2:04.38
27.13 30.34 37.63 29.28
-- Andrew Brown Utah-UT NT DQ
25.28 31.71 36.11 28.02
Event 11 Women 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelsey Patterson Utah-UT NT 230.40 9
2 Nichole McLean Unlv NT 225.68 4
3 Wendy Williams Unlv NT 223.28 3
4 Jessica Field Unlv NT 218.40 2
5 Kiera Higbee Utah-UT NT 158.48 1
-- Caitlin Kelly 18 Unlv NT X154.20
-- Stephanie Hoffman 17 Unlv NT X168.15
-- Heather Orme 18 Unlv NT X172.43
-- Daryl Packard Unlv NT X208.58
Event 12 Men 1 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sterling Richards Utah-UT NT 289.43 9
2 Jacob Jewett Utah-UT NT 212.25 4
3 Josh James Utah-UT NT 190.58 3
4 Eli Tanimoto 18 Unlv NT 188.18 2
-- Andy Jones Utah-UT NT X187.58
Event 13 Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Michelle Blair Utah-UT NT 2:06.43 9
28.51 31.79 32.72 33.41
2 Kari Nettenstrom 18 Unlv NT 2:07.70 4
29.18 32.39 32.71 33.42
3 Meghan Demchuk Utah-UT NT 2:07.80 3
28.67 32.29 33.26 33.58
4 Tiffany Vincent 18 Unlv NT 2:12.06 2
28.94 33.17 33.95 36.00
5 Katie Hathaway Utah-UT NT 2:15.10 1
30.61 33.70 34.83 35.96
6 Nicole Cirulis 18 Unlv NT 2:15.86
30.07 33.95 35.03 36.81
7 Sophia Seanez 18 Unlv NT x2:18.82
31.14 34.35 36.16 37.17
8 Jenna Neff 18 Unlv NT x2:19.07
30.84 35.20 36.28 36.75
Event 14 Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cody Rempfer Utah-UT NT 1:48.76 9
24.24 27.15 28.07 29.30
2 Michael Day Unlv NT 1:50.83 4
25.14 28.29 28.28 29.12
3 Andrew Brown Utah-UT NT 1:54.29 3
25.58 28.73 29.51 30.47
4 Tamas Bosnyak 19 Unlv NT 1:54.75 2
25.47 29.22 29.71 30.35
5 Peter Lorring 18 Unlv NT 1:57.01 1
26.51 29.33 29.78 31.39
6 Kevin Brown Utah-UT NT 1:58.95
27.31 29.84 30.63 31.17
7 Adam Preston Utah-UT NT x2:02.25
26.57 29.67 32.42 33.59
8 Adrian Law 19 Unlv NT x2:06.89
27.51 30.74 33.14 35.50
Event 15 Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alison McInturff Utah-UT NT 51.94 9
25.23 26.71
2 Amy Barefield Utah-UT NT 52.95 4
25.86 27.09
3 Marina Sandback 20 Unlv NT 53.18 3
25.84 27.34
4 Lauren Browning 18 Unlv NT 54.37 2
26.65 27.72
5 Melissa Young Utah-UT NT 54.47 1
26.35 28.12
6 Katie Wronn 18 Unlv NT 55.04
26.59 28.45
7 Amber Walker 18 Unlv NT x55.09
26.89 28.20
-- Amanda Riney 18 Unlv NT x
-- Audrey Carson 18 Unlv NT x
-- Jacque Hoover 22 Unlv NT x
-- Megan Rohner Unlv NT x
Event 16 Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Joe Bartoch Unlv NT 45.68 9
22.65 23.03
2 Jonathan Larsen Utah-UT NT 45.70 4
21.76 23.94
3 John Byers 19 Unlv NT 47.54 3
23.13 24.41
4 David Maasberg Utah-UT NT 47.71 2
22.87 24.84
5 Matan Ratz Utah-UT NT 47.97 1
23.13 24.84
6 Matt Bailey Utah-UT NT x48.13
23.14 24.99
7 Eric Culberson 19 Unlv NT 49.04
23.13 25.91
Event 17 Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Marissa Martin Utah-UT NT 2:04.95 9
30.38 31.23 31.65 31.69
2 Jamie Trapp Utah-UT NT 2:06.90 4
30.72 32.44 31.81 31.93
3 Julie Babin 20 Unlv NT 2:07.66 3
30.92 31.90 32.47 32.37
4 Leah Jensen Utah-UT NT 2:10.66 2
30.79 32.73 33.34 33.80
5 Jessie Bradshaw Unlv NT 2:10.85 1
30.39 33.09 33.29 34.08
6 Megan Hunt-Higgins 17 Unlv NT 2:16.61
31.68 34.02 35.32 35.59
7 Mandee Busch 18 Unlv NT x2:21.05
33.18 35.18 36.20 36.49
Event 18 Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Andrew Cole Utah-UT NT 1:51.38 9
26.37 28.02 28.41 28.58
2 Kyle Tannehill Unlv NT 1:53.38 4
27.11 28.55 28.47 29.25
3 Devin Phillips 19 Unlv NT 1:54.49 3
27.34 29.51 28.52 29.12
4 Adam Martinson Unlv NT 1:54.62 2
27.23 29.14 29.21 29.04
5 Sebastien Bedaw Utah-UT NT 1:56.85 1
27.54 29.50 30.09 29.72
6 David Rodriguez Unlv NT x2:00.82
28.12 30.34 31.08 31.28
7 Aaron Bleck 18 Unlv NT x2:02.12
28.57 30.88 31.45 31.22
8 Seth Halsey Utah-UT NT 2:05.58
28.49 32.00 32.99 32.10
Event 19 Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Marta Stepanczuk Utah-UT NT 4:58.00 9
27.67 29.24 29.44 30.07 30.13 30.38 30.47 30.36
30.54 29.70
2 Rachael Curci Utah-UT NT 5:06.80 4
28.00 30.81 31.20 31.27 30.95 31.07 31.20 31.08
31.00 30.22
3 Kari Nettenstrom 18 Unlv NT 5:09.15 3
28.28 30.36 31.23 31.28 31.21 31.15 31.28 31.52
31.93 30.91
4 Alison Zick Unlv NT 5:10.07 2
28.08 30.83 31.70 31.53 31.64 31.59 31.15 31.25
31.27 31.03
5 Loren Sweny Utah-UT NT 5:11.60 1
28.98 30.80 31.11 31.15 31.38 31.69 31.66 32.00
31.80 31.03
6 Lani Seaman 18 Unlv NT 5:13.65
29.56 31.25 31.26 31.61 31.23 31.69 31.74 31.85
31.77 31.69
7 Tara Taylor 22 Unlv NT x5:24.08
29.20 31.83 32.17 32.45 32.12 32.45 33.23 33.84
33.81 32.98
8 Katie Hathaway Utah-UT NT x5:32.66
29.95 32.06 32.61 33.29 34.00 33.71 33.99 34.58
34.63 33.84
Event 20 Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kyle Goodrich 18 Unlv NT 4:39.80 9
24.91 27.65 28.00 28.58 28.26 28.43 28.71 28.39
28.65 28.22
2 Matt Morton 18 Unlv NT 4:44.61 4
25.78 27.49 28.19 28.82 28.88 28.73 28.86 29.18
29.34 29.34
3 Eric Jorgensen Utah-UT NT 4:46.46 3
25.89 27.78 28.35 29.13 29.25 29.06 29.63 30.18
29.65 27.54
4 John Pittenger 18 Unlv NT 4:47.16 2
26.21 28.79 29.56 30.25 30.65 29.46 29.07 28.53
27.78 26.86
5 Ben Sims Utah-UT NT 4:49.35 1
26.46 28.72 29.17 29.54 29.49 29.33 29.89 29.36
28.92 28.47
6 James Foltz Utah-UT NT 4:51.91
26.42 28.77 29.34 29.63 29.86 30.01 29.94 30.37
30.05 27.52
7 Kyle Tannehill Unlv NT x4:52.10
27.08 28.15 29.11 30.04 30.54 30.22 30.75 31.05
27.54 27.62
8 Erik Ringdahl Unlv NT x4:57.72
26.73 28.65 29.20 29.90 30.42 30.37 30.09 30.80
31.05 30.51
Event 21 Women 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelsey Patterson Utah-UT NT 270.00 9
2 Nichole McLean Unlv NT 253.80 4
3 Jessica Field Unlv NT 207.15 3
4 Daryl Packard Unlv NT 206.93 2
5 Kiera Higbee Utah-UT NT 152.78 1
-- Caitlin Kelly 18 Unlv NT X176.03
-- Heather Orme 18 Unlv NT X180.90
-- Stephanie Hoffman 17 Unlv NT X188.40
-- Wendy Williams Unlv NT X197.03
Event 22 Men 3 mtr Diving
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sterling Richards Utah-UT NT 265.63 9
2 Jacob Jewett Utah-UT NT 232.50 4
3 Andy Jones Utah-UT NT 212.63 3
4 Eli Tanimoto 18 Unlv NT 176.93 2
-- Josh James Utah-UT NT X185.48
Event 23 Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Shayna Burns Unlv NT 2:20.29 9
32.08 36.09 36.19 35.93
2 Julie Babin 20 Unlv NT 2:23.22 4
33.64 36.45 36.73 36.40
3 Kelly Gutierrez 19 Unlv NT 2:32.36 3
33.63 37.85 39.58 41.30
4 Tara Taylor 22 Unlv NT x2:38.12
35.12 39.38 41.97 41.65
5 Megan Rohner Unlv NT x2:38.82
36.81 40.27 41.31 40.43
-- Ariane Kich Utah-UT NT X2:21.03
32.08 35.44 36.22 37.29
-- Adrienne Coburn Utah-UT NT X2:24.16
32.55 36.27 36.82 38.52
-- Lezah Huff Utah-UT NT X2:28.74
33.40 37.48 38.51 39.35
Event 24 Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tamas Bosnyak 19 Unlv NT 2:05.07 9
28.74 31.31 32.11 32.91
2 Devin Phillips 19 Unlv NT 2:08.30 4
28.87 32.76 33.19 33.48
3 Evan Castro Utah-UT NT 2:08.35 3
28.25 32.27 33.13 34.70
4 Nick Galen Utah-UT NT 2:09.85 2
29.18 32.67 33.87 34.13
5 Curtis Robinson Unlv NT 2:10.18 1
29.25 32.59 33.73 34.61
6 David Degeus 18 Unlv NT x2:12.38
29.10 32.39 34.61 36.28
Event 25 Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Nevada Las Vegas 'A' NT 3:34.84 11
1) Katie Wronn 18 2) Alison Zick
3) Lauren Browning 18 4) Marina Sandback 20
26.32 54.41 25.86 54.66 25.45 53.98 24.92 51.79
2 University of Nevada Las Vegas 'B' NT 3:39.28 4
1) Amber Walker 18 2) Tiffany Vincent 18
3) Jacque Hoover 22 4) Natasha Wilcox 17
26.67 55.27 16.63 53.98 25.89 55.34 25.90 54.69
-- Utah-UT 'A' NT X3:33.69
1) Lezah Huff 2) Michelle Blair
3) Meghan Demchuk 4) Jamie Trapp
25.40 52.46 26.47 54.30 25.59 53.73 25.25 53.20
-- Utah-UT 'B' NT X3:40.88
1) Loren Sweny 2) Marta Stepanczuk
3) Melissa Young 4) Amber Walker
27.14 55.61 26.61 54.94 26.31 55.17 25.84 55.16
-- Utah-UT 'C' NT X3:54.26
1) Katie Hathaway 2) Meghan Fleisch
3) Kendall Smith 4)
26.77 55.52 28.94 1:01.11 28.13 59.37 27.24 58.26
-- University of Nevada Las Vegas 'C' NT DQ
1) Nicole Cirulis 18 2) Janae Rohner
3) Amanda Riney 18 4) Megan Hunt-Higgins 17
26.82 55.99 27.86 58.44 27.09 57.46 25.45 54.02
Event 26 Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 University of Nevada Las Vegas 'A' NT 3:04.20 11
1) Jonathan Hugo 2) Joe Bartoch
3) John Byers 19 4) Bjorn Eriksson
22.41 46.94 21.63 45.31 21.89 46.37 21.03 45.58
2 Utah-UT 'A' NT 3:07.72 4
1) Nick Galen 2) Andrew Cole
3) David Maasberg 4) Matan Ratz
22.41 46.88 21.60 46.38 22.01 46.73 22.62 47.73
3 University of Nevada Las Vegas 'B' NT 3:13.74 2
1) Magnus Egmar 21 2) Peter Lorring 18
3) Michael Day 4) Erik Ringdahl
23.34 48.49 22.75 48.42 22.50 48.03 22.89 48.80
4 Utah-UT 'B' NT 3:16.95
1) Nick Philpot 2) James Foltz
3) Adam Preston 4) Sebastien Bedaw
23.31 48.46 23.31 48.88 23.69 49.89 23.35 49.72
5 Utah-UT 'C' NT x3:23.48
1) Jorge Amorim 2) AJ Claffey
3) Seth Halsey 4) Ben Sims
23.59 50.36 24.03 52.02 23.76 50.90 23.60 50.20