1/13/2004 - 1/19/2004
Sydney, NSW,, Australia
2004 New South Wales Age & Open Championship
Sydney, NSW, Australia
50 meter pool
January 13 - 19, 2004
RESULTS
Day Five: January 17, 2004
Event 118 Women 19 & Over 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 GRAHAM, ELKA (NSWIS) 22 SYDNEY UNIVERSIT 56.81 55.91
27.45 55.91
2 REESE, SHAYNE (V) 21 CAREY AQU. (VIC) 56.69 56.15
27.36 56.15
3 RYAN, SARAH (V-AIS) 26 WESTERN SHARKS 57.52 56.56
27.05 56.56
4 VAN LINT, JACINTA 24 SYDNEY UNIVERSIT 58.29 58.02
28.10 58.02
5 GITEAU, KASEY (NSWIS) 21 TOONGABBIE 59.75 59.67
28.77 59.67
6 DOYLE, PETA 20 WARRINGAH 1:00.57 1:00.73
28.89 1:00.73
7 THOMAS, BERNIE 20 SLCA 1:01.89 1:01.97
29.80 1:01.97
8 WILSON, BELINDA (NSWIS) 19 TOONGABBIE 1:01.32 1:02.09
30.30 1:02.09
9 MURPHY, HAILEY 19 NU SWIM 1:02.76 1:02.78
30.19 1:02.78
10 HAINES, KADIE 20 TITANS 1:04.43 1:03.63
30.70 1:03.63
Event 118 Women 19 & Over 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 REESE, SHAYNE (V) 21 CAREY AQU. (VIC) 56.69
27.68 56.69
2 GRAHAM, ELKA (NSWIS) 22 SYDNEY UNIVERSIT 56.81
27.81 56.81
3 RYAN, SARAH (V-AIS) 26 WESTERN SHARKS 57.52
27.48 57.52
4 VAN LINT, JACINTA 24 SYDNEY UNIVERSIT 58.29
28.12 58.29
5 GITEAU, KASEY (NSWIS) 21 TOONGABBIE 59.75
28.96 59.75
6 DOYLE, PETA 20 WARRINGAH 1:00.57
28.63 1:00.57
7 WILSON, BELINDA (NSWIS) 19 TOONGABBIE 1:01.32
29.70 1:01.32
8 THOMAS, BERNIE 20 SLCA 1:01.89
30.02 1:01.89
9 MURPHY, HAILEY 19 NU SWIM 1:02.76
30.39 1:02.76
10 COLEMAN, SOPHIE 20 CRANBROOK EASTER 1:02.88
30.08 1:02.88
-------------------------------------------------------------------------
11 HAINES, KADIE 20 TITANS 1:04.43
30.62 1:04.43
-- STUBBINS, KELLY (V) 19 HAILEYBURY WATER X57.60
28.08 57.60
-- MACKENZIE, LINDA (V - AI 20 MACKAY X57.92
28.16 57.92
-- ADCOCK, FRANCES (V- AIS) 19 NORWOOD X59.55
28.92 59.55
-- KEATING, ALEISHA (V) 20 HARL X1:03.29
30.53 1:03.29
Event 119 Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 PILGRIM, YVETTE 18 SYDNEY UNIVERSIT 58.81 58.39
28.35 58.39
2 LUTZ, AMELIA (V) 17 KLIM SWIM 59.84 58.79
3 MARTIN, BROOKE 18 MINGARA 1:00.38 59.74
28.81 59.74
4 HURLEY, ANGELA 17 WIA 59.94 1:00.09
28.82 1:00.09
5 ORNSTEDT, LOUISE (V) 18 DENMARK 1:01.58 1:00.52
29.14 1:00.52
6 WHEELER, SARAH 17 MANLY JETZ 1:01.76 1:01.35
29.24 1:01.35
7 LEAYR, MELISSA 17 HUNTER 1:02.29 1:01.47
29.23 1:01.47
8 MILLS, ALEXANDRA 17 LISMORE SWIM TM 1:01.69 1:01.50
29.30 1:01.50
Event 119 Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
-- REYNOLDS, JODIE (V) 18 KLIM SWIM 1:03.15
30.60 1:03.15
-- SIGNAL, JENNA 17 HARL 1:03.90
30.87 1:03.90
1 GALVEZ, FELICITY (NSWIS) 18 CAMPBELLTOWN 58.79
28.63 58.79
2 PILGRIM, YVETTE 18 SYDNEY UNIVERSIT 58.81
28.97 58.81
3 LUTZ, AMELIA (V) 17 KLIM SWIM 59.84
29.00 59.84
4 HURLEY, ANGELA 17 WIA 59.94
28.88 59.94
5 MARTIN, BROOKE 18 MINGARA 1:00.38
28.74 1:00.38
6 VANCE, STEPH 18 SLCA 1:00.95
29.34 1:00.95
7 ORNSTEDT, LOUISE (V) 18 DENMARK 1:01.58
29.81 1:01.58
8 MILLS, ALEXANDRA 17 LISMORE SWIM TM 1:01.69
29.30 1:01.69
-------------------------------------------------------------------------
9 WHEELER, SARAH 17 MANLY JETZ 1:01.76
29.79 1:01.76
10 LEAYR, MELISSA 17 HUNTER 1:02.29
-------------------------------------------------------------------------
11 SULLIVAN, JULIA 18 WARRINGAH 1:02.45
30.29 1:02.45
12 JOHNSON, REANNON 17 SANS SOUCI 1:02.51
30.27 1:02.51
13 GILBERT, JACQUI 17 THE HILLS 1:03.08
30.46 1:03.08
14 KONAKOFF, SISSY 18 MENAI 1:03.18
30.47 1:03.18
15 RYAN, STEFANIE 18 SEALS 1:03.22
30.66 1:03.22
16 THOMPSON, JENNY 17 WILLOUGHBY 1:03.36
30.44 1:03.36
17 HOUGHTON, KERRYN 17 REVESBY WORKERS 1:03.42
30.26 1:03.42
18 GRAHAM, JULIA 17 DUBBO SWIMTECH 1:03.43
30.48 1:03.43
19 KRUMBECK, BROOKE 18 SMITHFIELD 1:03.74
30.74 1:03.74
20 LEWIS, ANGELA 18 VIKINGS 1:04.50
30.92 1:04.50
21 LOCK, JASMINE 17 SEALS 1:04.52
30.70 1:04.52
22 SHAW, BELINDA 17 FORRESTERS BEACH 1:04.68
30.58 1:04.68
23 TALTY, LAUREN 17 MACQUARIE FIELDS 1:05.16
31.60 1:05.16
24 CROSS, JESSICA 17 WARRINGAH 1:05.17
30.83 1:05.17
25 CLARKE, KARA 18 MANLY JETZ 1:05.34
31.48 1:05.34
Event 120 Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 MITCHELL, MELISSA (NSWIS 16 WARRINGAH 56.66 56.29
27.24 56.29
2 MIATKE, DANNI (V) 16 CAREY AQU. (VIC) 58.10 56.94
27.41 56.94
3 AOKI, KEI (V) 16 JAPAN 57.64 57.43
4 PASIECZNY, SYLWIA 16 TOONGABBIE 59.30 58.25
28.62 58.25
5 ABBOTT, CHLOE 16 TOONGABBIE 1:00.18 59.22
28.74 59.22
6 MACKAY, JESSICA 16 KINCUMBER PACIFI 59.94 59.76
28.83 59.76
7 FIDLER, JESSIE 16 NU SWIM 1:00.21 1:00.12
29.17 1:00.12
8 BROWN, KASSANDRA 16 NU SWIM 1:00.20 1:00.30
29.18 1:00.30
9 JOHNSON, KATE 16 BALLINA INDOOR 1:00.55 1:00.54
29.28 1:00.54
10 JONES, KAITLYN 16 TOONGABBIE 1:00.65 1:01.03
29.91 1:01.03
Event 120 Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 MITCHELL, MELISSA (NSWIS 16 WARRINGAH 56.66
27.38 56.66
2 AOKI, KEI (V) 16 JAPAN 57.64
27.69 57.64
3 MIATKE, DANNI (V) 16 CAREY AQU. (VIC) 58.10
28.09 58.10
4 PASIECZNY, SYLWIA 16 TOONGABBIE 59.30
29.23 59.30
5 MACKAY, JESSICA 16 KINCUMBER PACIFI 59.94
28.93 59.94
6 ABBOTT, CHLOE 16 TOONGABBIE 1:00.18
29.42 1:00.18
7 BROWN, KASSANDRA 16 NU SWIM 1:00.20
28.99 1:00.20
8 FIDLER, JESSIE 16 NU SWIM 1:00.21
29.25 1:00.21
9 JOHNSON, KATE 16 BALLINA INDOOR 1:00.55
29.25 1:00.55
10 JONES, KAITLYN 16 TOONGABBIE 1:00.65
29.71 1:00.65
-------------------------------------------------------------------------
11 OLIVER, KRISTI 16 CARLILE 1:00.69
29.44 1:00.69
12 PRIESTLY, JENNA 16 GINNINDERRA 1:00.93
29.11 1:00.93
-------------------------------------------------------------------------
13 BENTLEY, STEPHANIE 16 MACQUARIE FIELDS 1:01.10
29.58 1:01.10
14 FLETCHER, SHARI 16 KINGSCLIFF 1:01.17
29.75 1:01.17
15 LUCK, HANNAH 16 MLC MARLINS 1:01.21
29.76 1:01.21
15 WELLER, GABRIELLE 16 SLCA 1:01.21
29.28 1:01.21
17 HENNESSY, MEGAN 16 TOONGABBIE 1:01.39
29.70 1:01.39
18 BROWN, ALICE 16 HUNTER 1:01.69
29.98 1:01.69
19 GILLEY, MORGAINE 16 ABBOTSLEIGH 1:01.83
30.03 1:01.83
20 BYRNE, LOUISE 16 WARRINGAH 1:02.44
29.75 1:02.44
21 PLESCAN, AMANDA 16 SMITHFIELD 1:02.58
30.47 1:02.58
22 SWEENEY, SARAH 16 CARLILE 1:02.70
30.23 1:02.70
23 HARRISON, YAEL 16 BAYSIDE 1:02.93
29.66 1:02.93
24 PALFREY, MADELINE 16 CRANBROOK EASTER 1:02.94
30.01 1:02.94
25 KIRBY, ASHLEY 16 MANLY JETZ 1:03.05
30.55 1:03.05
26 HATFIELD, SAMMI 16 CARLILE 1:03.21
30.75 1:03.21
27 PRIDE, KEIRA 16 KINCUMBER PACIFI 1:03.24
30.99 1:03.24
28 BARTHOLOMEW, RENEE 16 WEST WALLSEND IN 1:03.27
30.52 1:03.27
29 FITZGIBBON, EMMA 16 TELOPEA 1:03.28
30.00 1:03.28
30 ARAKI, ERINA 16 WARRINGAH 1:03.61
30.96 1:03.61
31 BAZ-BUTTEL, KATELIN 16 WIA 1:03.65
30.38 1:03.65
32 WITT, NAOMI 16 MLC MARLINS 1:04.17
30.86 1:04.17
33 HOSKING, TAMARA 16 WODEN 1:04.31
31.23 1:04.31
34 SMITH, LAUREN 16 STH CRONULLA PEN 1:04.39
30.37 1:04.39
35 BAKER, KATHERINE 16 GINNINDERRA 1:04.53
30.60 1:04.53
36 POINTER, BROOKE 16 GALSTON 1:05.31
31.02 1:05.31
37 COOP, KAREN 16 MCCREDIE PARK 1:05.86
32.02 1:05.86
38 MUSKETT, TESSA 16 KINROSS WOLAROI 1:05.87
31.40 1:05.87
39 SKEERS, PETA 16 MOUNT ANNAN 1:06.72
32.50 1:06.72
40 GRAHAM, TESSA 16 MASC 1:06.98
32.44 1:06.98
-- COUTTS, ALICIA (V) 16 REDLANDS X58.43
28.23 58.43
-- REDDAWAY, HAYLEE(V) 16 HAILEYBURY WATER X59.17
28.71 59.17
-- HAYASHI, RINA (V) 16 JAPAN X1:02.22
29.67 1:02.22
-- HEATHCOTE, MELISSA (V) 16 CAREY AQU. (VIC) X1:03.56
30.58 1:03.56
Event 121 Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 PARSLOW, BELINDA (V) 15 NUNAWADING (VIC) 59.69 59.30
28.58 59.30
2 YOUNG, SOPHIE 15 NU SWIM 1:00.65 59.52
28.86 59.52
3 SEXTON, ORLANDA 15 BOWRAL 1:01.32 1:00.17
29.08 1:00.17
4 TABEI, ERI (V) 15 JAPAN 59.74 1:00.34
5 ONG, MING 15 CARLILE 1:01.29 1:01.06
29.65 1:01.06
6 DUCKER, AMY 15 TOONGABBIE 1:01.37 1:01.11
29.28 1:01.11
7 STEWART, JACQUELINE 15 MACQUARIE FIELDS 1:01.80 1:01.14
29.44 1:01.14
8 MOONEY, LAURA 15 MLC MARLINS 1:02.11 1:01.84
29.61 1:01.84
9 SACILOTTO, GINA 15 EPPING BULLETS 1:02.08 1:01.89
29.65 1:01.89
10 HUYNH, CHRISTINE 15 BANKSTOWN SPORTS 1:02.03 1:02.13
29.16 1:02.13
Event 121 Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 PARSLOW, BELINDA (V) 15 NUNAWADING (VIC) 59.69
28.53 59.69
2 TABEI, ERI (V) 15 JAPAN 59.74
28.75 59.74
3 YOUNG, SOPHIE 15 NU SWIM 1:00.65
29.54 1:00.65
4 ONG, MING 15 CARLILE 1:01.29
29.41 1:01.29
5 SEXTON, ORLANDA 15 BOWRAL 1:01.32
29.67 1:01.32
6 DUCKER, AMY 15 TOONGABBIE 1:01.37
29.21 1:01.37
7 STEWART, JACQUELINE 15 MACQUARIE FIELDS 1:01.80
29.76 1:01.80
8 HUYNH, CHRISTINE 15 BANKSTOWN SPORTS 1:02.03
29.02 1:02.03
9 SACILOTTO, GINA 15 EPPING BULLETS 1:02.08
30.21 1:02.08
10 MOONEY, LAURA 15 MLC MARLINS 1:02.11
30.09 1:02.11
-------------------------------------------------------------------------
11 HALICEK, OLIVIA 15 MACQUARIE FIELDS 1:02.20
29.54 1:02.20
12 SCHAFER, TAMMY 15 MLC MARLINS 1:02.46
29.84 1:02.46
-------------------------------------------------------------------------
13 TARANTO, NICKIE 15 KINCUMBER PACIFI 1:02.49
30.41 1:02.49
14 MANGAN, REBECCA 15 WILLOUGHBY 1:02.69
29.88 1:02.69
15 HOLESGROVE, JAMIE 15 INSWIM 1:02.73
30.32 1:02.73
16 ZANETIC, NATASHA 15 MACQUARIE FIELDS 1:02.80
30.48 1:02.80
17 WRIGHT, MORGAN 15 PORT MACQUARIE 1:02.88
30.66 1:02.88
18 PARKER, LAUREN 15 NU SWIM 1:02.89
30.27 1:02.89
18 MISZCZUK, JOSEPHINE 15 MACQUARIE FIELDS 1:02.89
30.90 1:02.89
20 DE ALMEIDA, ALISHA 15 LORE 1:03.25
30.18 1:03.25
21 WALMSLEY, KATE 15 NU SWIM 1:03.26
30.37 1:03.26
22 WALSH, ALEX 15 PICTON 1:03.50
30.50 1:03.50
23 KIDD, LEANNE 15 DAPTO 1:03.77
31.29 1:03.77
24 TALTY, CHRISTINE 15 MACQUARIE FIELDS 1:03.84
30.64 1:03.84
25 SIVYER, NADINE 15 NU SWIM 1:03.87
31.23 1:03.87
26 WALKER, HANNAH 15 WIA 1:03.92
31.00 1:03.92
27 CAMERON-LEE, CHLOE 15 BANKSTOWN SPORTS 1:04.02
30.56 1:04.02
27 DAVEY, EMMA 15 RYDE 1:04.02
31.02 1:04.02
29 COTTER, JESSICA 15 INSWIM 1:04.10
31.02 1:04.10
30 BOZSITY, MARY ANNE 15 SYDNEY UNIVERSIT 1:04.19
30.46 1:04.19
31 BIRD, KATIE 15 GINNINDERRA 1:04.20
30.11 1:04.20
32 FEHRENBACH, ASHLEIGH 15 ROSELANDS 1:04.24
30.69 1:04.24
33 ALLAN, OLIVIA 15 MLC MARLINS 1:04.31
31.15 1:04.31
34 RAINBIRD, STACEY 15 BEGA 1:04.48
30.90 1:04.48
35 KELSO, ALYCE 15 BEGA 1:04.52
31.19 1:04.52
36 ZALEWSKI, SARAH 15 NAROOMA 1:04.64
37 STEPHENSON, KATE 15 TOONGABBIE 1:04.74
30.96 1:04.74
38 MORRIS, KATE 15 DUBBO SWIMTECH 1:04.84
31.05 1:04.84
39 CULLEN, HANNAH 15 CANBERRA 1:04.97
31.46 1:04.97
40 WALSH, BIANKA 15 NOVOCASTRIAN 1:05.07
31.31 1:05.07
40 MULHOLLAND, KERRY 15 UNISWIM 1:05.07
31.14 1:05.07
42 HARTNETT, ALISON 15 NU SWIM 1:05.25
31.22 1:05.25
43 MARTIN, NICOLE 15 INSWIM 1:05.43
30.92 1:05.43
44 BARLIN, SHELLEY 15 GALSTON 1:05.68
31.50 1:05.68
45 WHEATLEY, ZOE 15 WIA 1:06.89
30.93 1:06.89
46 LEWIS, DEBBIE 15 VIKINGS 1:08.57
32.15 1:08.57
-- GREEVES, MELISSA (V) 15 MELBOURNE VIC X1:01.82
29.80 1:01.82
Event 122 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW 14 NU SWIM 59.47 58.74
28.44 58.74
2 COCHRANE, KENDALL (V) 14 HARL 1:00.20 59.21
28.84 59.21
3 UCHIDA, ASAMI (V) 14 JAPAN 1:00.91 59.63
28.93 59.63
4 GLEW, JESSIE 14 WARRINGAH 1:00.18 59.81
28.84 59.81
5 FITZGERALD, ZOE 14 BAYSIDE 1:01.63 1:00.36
29.20 1:00.36
6 MARSON, SARA 14 TWIN TOWNS 1:01.67 1:00.86
29.42 1:00.86
7 GRAY, EMMA 14 WARRINGAH 1:01.22 1:00.97
28.87 1:00.97
8 BAINBRIDGE, ANGIE 14 HUNTER 1:01.40 1:01.03
29.25 1:01.03
9 WHITE, HAYLEY 14 KINGSCLIFF 1:02.09 1:01.38
29.38 1:01.38
10 WHITE, AMY 14 BOMADERRY 1:02.56 1:01.85
29.81 1:01.85
Event 122 Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW 14 NU SWIM 59.47
28.81 59.47
2 GLEW, JESSIE 14 WARRINGAH 1:00.18
28.96 1:00.18
3 COCHRANE, KENDALL (V) 14 HARL 1:00.20
29.13 1:00.20
4 UCHIDA, ASAMI (V) 14 JAPAN 1:00.91
29.55 1:00.91
5 GRAY, EMMA 14 WARRINGAH 1:01.22
29.35 1:01.22
6 BAINBRIDGE, ANGIE 14 HUNTER 1:01.40
29.60 1:01.40
7 FITZGERALD, ZOE 14 BAYSIDE 1:01.63
29.69 1:01.63
8 MARSON, SARA 14 TWIN TOWNS 1:01.67
29.51 1:01.67
9 WHITE, HAYLEY 14 KINGSCLIFF 1:02.09
29.81 1:02.09
10 WHITE, AMY 14 BOMADERRY 1:02.56
30.37 1:02.56
-------------------------------------------------------------------------
11 MCGROUTHER, SIAN 14 WILLOUGHBY 1:02.92
30.12 1:02.92
12 MURA, CARA 14 WIA 1:02.92
30.50 1:02.92
-------------------------------------------------------------------------
13 CAMPBELL, JORJA 14 SAWTELL 1:03.01
30.04 1:03.01
14 DRY, JESSICA 14 BLACKTOWN CITY 1:03.05
30.59 1:03.05
15 STEWART, LINDA 14 SCONE 1:03.10
30.74 1:03.10
16 BRUNTON, JESSICA 14 MACQUARIE FIELDS 1:03.21
30.15 1:03.21
17 LITTLETON, KATE 14 ABBOTSLEIGH 1:03.44
30.87 1:03.44
18 DUNDAS, KATRINA 14 WILLOUGHBY 1:03.51
30.52 1:03.51
18 HORNE, SARAH-JANE 14 TOONGABBIE 1:03.51
30.64 1:03.51
20 KLAUSS, EMMA 14 RYDE 1:03.63
30.87 1:03.63
21 PIKE, RACHEL 14 TRINITY GRAMMAR 1:03.86
30.10 1:03.86
22 NORTHEY, KATRINA 14 TELOPEA 1:04.16
31.28 1:04.16
23 WILLIAMS, TIFANIE 14 NU SWIM 1:04.37
31.08 1:04.37
24 PALMER, SOPHIA 14 GRIFFITH 1:04.52
31.64 1:04.52
25 JONES, MEGAN 14 INSWIM 1:04.75
31.05 1:04.75
26 BEATTIE, MARTHA 14 GUNNEDAH 1:04.90
31.59 1:04.90
27 MCDONALD, JENNY 14 ABBOTSLEIGH 1:04.93
30.97 1:04.93
28 BEZZANT, TERI-ANN 14 MCDONALD 1:05.08
31.24 1:05.08
29 SELIG, DANI 14 MLC MARLINS 1:05.10
31.15 1:05.10
30 COX, MEAGAN 14 STH CRONULLA PEN 1:05.26
30.38 1:05.26
30 PILLEN, CLAIRE 14 INSWIM 1:05.26
30.90 1:05.26
32 AITCHISON, SAMANTHA 14 GOULBURN 1:05.35
31.63 1:05.35
33 BURSTON, SARAH 14 GALSTON 1:05.77
31.24 1:05.77
34 FINNERTY, DANIELLE 14 MACQUARIE FIELDS 1:06.14
31.52 1:06.14
35 HAMILTON, SAMANTHA 14 SEALS 1:06.16
31.62 1:06.16
36 KELLY, LAUREN 14 NOVOCASTRIAN 1:06.25
30.80 1:06.25
37 MCKEMMISH, LAURA 14 THE HILLS 1:06.39
32.10 1:06.39
38 DOHERTY, LAURA 14 MACQUARIE FIELDS 1:06.59
32.03 1:06.59
39 BOSHIER-WESTWOOD, RACHEL 14 BOWRAL 1:06.88
32.04 1:06.88
40 MCDONALL, AMY 14 MACARTHUR INDOOR 1:08.53
32.50 1:08.53
41 ROBERTS, KEIRA 14 SLCA 1:08.70
32.05 1:08.70
-- MARSHALL, PENELOPE (V) 14 HARL X1:03.18
30.25 1:03.18
-- MOSLEY, NINA (V) 14 NORTHERN MARIANA X1:04.89
31.51 1:04.89
Event 123 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 BRENNAN, KATE 13 COFFS HARBOUR 1:00.15 59.22
28.30 59.22
2 UEDA, RINA (V) 13 JAPAN 1:00.79 59.96
29.35 59.96
3 VAN BALEN, MONIQUE 13 RYDE 1:00.33 1:00.12
28.63 1:00.12
4 JOHNSON, GEMMA 13 BALLINA INDOOR 1:02.97 1:01.08
29.35 1:01.08
5 MCMAHON, EMILY 13 BANKSTOWN SPORTS 1:00.67 1:01.28
29.34 1:01.28
6 BIHANCOV, ANNE 13 MACQUARIE FIELDS 1:01.90 1:01.32
29.40 1:01.32
7 O'NEILL, SARAH 13 BLACKTOWN CITY 1:02.58 1:02.44
30.35 1:02.44
8 RAYNER, LIANA 13 SLCA 1:03.54 1:03.28
30.08 1:03.28
9 CLARKE, SHANNON 13 ULLADULLA 1:03.65 1:03.61
30.60 1:03.61
10 MITCHELL, JESSICA 13 CHARLESTOWN 1:03.32 1:04.40
30.68 1:04.40
Event 123 Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 BRENNAN, KATE 13 COFFS HARBOUR 1:00.15
28.65 1:00.15
2 VAN BALEN, MONIQUE 13 RYDE 1:00.33
28.61 1:00.33
3 MCMAHON, EMILY 13 BANKSTOWN SPORTS 1:00.67
29.34 1:00.67
4 UEDA, RINA (V) 13 JAPAN 1:00.79
29.67 1:00.79
5 BIHANCOV, ANNE 13 MACQUARIE FIELDS 1:01.90
29.43 1:01.90
6 O'NEILL, SARAH 13 BLACKTOWN CITY 1:02.58
30.28 1:02.58
7 JOHNSON, GEMMA 13 BALLINA INDOOR 1:02.97
8 MITCHELL, JESSICA 13 CHARLESTOWN 1:03.32
30.35 1:03.32
9 RAYNER, LIANA 13 SLCA 1:03.54
30.31 1:03.54
10 CLARKE, SHANNON 13 ULLADULLA 1:03.65
30.52 1:03.65
-------------------------------------------------------------------------
11 GAYNOR, ALEX 13 SLCA 1:03.68
31.15 1:03.68
12 HENSHAW, JESSICA 13 LISMORE SWIM TM 1:03.85
30.62 1:03.85
-------------------------------------------------------------------------
13 RUSSO, ALEXANDRA 13 TRINITY GRAMMAR 1:03.86
30.84 1:03.86
14 CONNELL, FIONA 13 PORT MACQUARIE 1:03.89
30.43 1:03.89
15 WENHAM, JACINTA 13 NU SWIM 1:03.97
31.02 1:03.97
16 SPROTT, STEPHANIE 13 COFFS HARBOUR 1:04.19
30.76 1:04.19
17 SLEIGHT, NICOLA 13 KIAMA 1:04.21
31.10 1:04.21
18 MACDONALD, TEANJI 13 CHARLESTOWN 1:04.24
30.97 1:04.24
19 STEPHENSON, ISABELLA 13 GALSTON 1:04.56
30.65 1:04.56
20 MITCHELL, CASEY 13 BEGA 1:04.62
31.53 1:04.62
21 DOYLE, BIANCA 13 RYDE 1:04.64
31.64 1:04.64
22 RODITIS, ANITA 13 ABBOTSLEIGH 1:04.66
31.50 1:04.66
23 POLLACK, TYLER 13 KINGSCLIFF 1:04.82
31.40 1:04.82
24 IMRICH, ALEX 13 SLCA 1:04.93
31.13 1:04.93
25 TODD, MICHAELA 13 WIA 1:05.00
31.96 1:05.00
26 COOPER, SHANNON 13 BARKER AQUATICS 1:05.07
31.37 1:05.07
27 BRANDT, HAYLEE 13 NU SWIM 1:05.19
30.97 1:05.19
28 SEAGER, ALANA 13 THE HILLS 1:05.26
31.50 1:05.26
28 JACKSON, TAHNIE 13 WINDSOR 1:05.26
30.46 1:05.26
30 THOMPSON, KYRA 13 CHARLESTOWN 1:05.27
31.30 1:05.27
31 SHEPPARD, STEPHANIE 13 WIA 1:05.29
31.73 1:05.29
32 TYMON, COURTNEY 13 TWIN TOWNS 1:05.35
31.48 1:05.35
33 BERRY, CHANTELLE 13 PORT MACQUARIE 1:05.51
31.12 1:05.51
34 YOUNG, EMILY 13 NU SWIM 1:05.53
31.63 1:05.53
35 CHIA, KIMBERLEY 13 MOUNT ANNAN 1:05.66
31.04 1:05.66
36 PROPST, TAYLA 13 TOONGABBIE 1:05.80
31.73 1:05.80
37 BOWDEN, NICOLE 13 MOUNT ANNAN 1:05.87
31.33 1:05.87
38 LOVEDAY, KATE 13 MCDONALD 1:05.95
30.80 1:05.95
39 SORENSEN, SONAII 13 ULLADULLA 1:06.37
31.81 1:06.37
40 WIRTH, ABBEY 13 MACQUARIE FIELDS 1:06.49
31.72 1:06.49
41 PRIGG, ALEISHA 13 HUNTER 1:07.19
31.16 1:07.19
42 GUCUL, ELISE 13 TAREE 1:07.62
32.81 1:07.62
-- CAREY, STEPHANIE 13 TOUKLEY DQ
29.66
Event 124 Men 19 & Over 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 BURNS, ANDREW (NSWIS) 21 TOONGABBIE 2:05.00 2:01.82
28.69 59.57 1:30.88 2:01.82
2 MURPHY, PATRICK (V) 19 MLC AQUATIC 2:06.30 2:02.45
59.65 1:31.47 2:02.45
3 RICHARDS, ANDREW (AIS) 20 SMITHFIELD 2:10.17 2:03.85
29.45 1:00.88 1:32.74 2:03.85
4 ROLFF, ETHAN (NSWIS) 21 KINGSCLIFF 2:11.73 2:05.12
29.93 1:01.77 1:33.93 2:05.12
5 KROGH, JOSHUA (V - AIS) 21 REDCLIFFE LEAGUE 2:07.62 2:07.33
30.90 1:03.81 1:36.10 2:07.33
6 MONTGOMERIE, PETER 21 CARLILE 2:12.96 2:09.40
30.45 1:03.40 1:36.98 2:09.40
7 BEISLER, ADAM 19 CHARLESTOWN 2:12.24 2:11.46
30.22 1:03.80 1:38.02 2:11.46
8 MULLARD, SIMON 19 SYDNEY UNIVERSIT 2:14.18 2:13.67
31.68 1:05.59 1:39.66 2:13.67
9 CARTY, MATT 19 BANKSTOWN SPORTS 2:21.80 2:19.80
31.98 1:07.42 1:44.02 2:19.80
Event 124 Men 19 & Over 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 BURNS, ANDREW (NSWIS) 21 TOONGABBIE 2:05.00
29.60 1:01.38 1:33.22 2:05.00
2 MURPHY, PATRICK (V) 19 MLC AQUATIC 2:06.30
1:01.78 1:34.07 2:06.30
3 KROGH, JOSHUA (V - AIS) 21 REDCLIFFE LEAGUE 2:07.62
30.96 1:03.98 1:35.83 2:07.62
4 RICHARDS, ANDREW (AIS) 20 SMITHFIELD 2:10.17
30.33 1:03.62 1:37.21 2:10.17
5 ROLFF, ETHAN (NSWIS) 21 KINGSCLIFF 2:11.73
30.65 1:04.37 1:38.17 2:11.73
6 BEISLER, ADAM 19 CHARLESTOWN 2:12.24
30.62 1:04.43 1:38.80 2:12.24
7 MONTGOMERIE, PETER 21 CARLILE 2:12.96
30.82 1:04.99 1:38.98 2:12.96
8 MULLARD, SIMON 19 SYDNEY UNIVERSIT 2:14.18
31.49 1:05.35 1:40.39 2:14.18
9 CARTY, MATT 19 BANKSTOWN SPORTS 2:21.80
32.41 1:08.12 1:45.12 2:21.80
-- PETTIFER, MARK (V) 20 CAREY AQU. (VIC) X2:09.17
30.24 1:02.68 1:35.92 2:09.17
-- HUNWICK, ROB (V) 19 MELBOURNE VIC X2:11.77
30.57 1:03.47 1:37.97 2:11.77
-- PRICE, LUKE (V) 21 HARL X2:15.00
32.19 1:06.38 1:40.93 2:15.00
-- DIN, YAMIN (V) 19 CAREY AQU. (VIC) X2:17.80
30.99 1:05.15 1:41.37 2:17.80
Event 125 Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 MIDDLETON, BEN 18 CARLILE 2:12.40 2:05.29
29.98 1:01.67 1:33.42 2:05.29
2 BARNIER, LEIGH 17 CARLILE 2:13.25 2:08.36
30.24 1:02.93 1:35.93 2:08.36
3 CORDNER, NICK (V) 17 IVANHOE NEONS (V 2:11.82 2:09.15
30.10 1:03.12 1:36.51 2:09.15
4 NASH, PETER 18 CARLILE 2:12.17 2:09.49
30.87 1:03.53 1:36.83 2:09.49
5 KOBAYASHI, KIKAI 18 TELOPEA 2:11.80 2:10.39
30.96 1:03.93 1:37.22 2:10.39
6 YOUNG, CHARLES 18 ABBOTSLEIGH 2:10.63 2:12.36
30.56 1:04.00 1:38.51 2:12.36
7 HUTCHISON, LUKE 17 BLACKTOWN CITY 2:11.72 2:13.19
30.22 1:03.60 1:39.58 2:13.19
8 EVANS, KYLE 17 PLATYPUS 2:13.64 2:15.09
30.97 1:04.88 1:40.26 2:15.09
9 HAWORTH, MARK 17 MACQUARIE FIELDS 2:12.97 2:16.80
31.43 1:05.39 1:41.35 2:16.80
10 BEATO, ANDREW 18 TOONGABBIE 2:14.12 2:16.91
31.61 1:05.56 1:41.17 2:16.91
Event 125 Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 YOUNG, CHARLES 18 ABBOTSLEIGH 2:10.63
30.88 1:03.14 1:36.91 2:10.63
2 HUTCHISON, LUKE 17 BLACKTOWN CITY 2:11.72
30.52 1:03.07 1:37.95 2:11.72
3 KOBAYASHI, KIKAI 18 TELOPEA 2:11.80
31.04 1:04.25 1:38.42 2:11.80
4 CORDNER, NICK (V) 17 IVANHOE NEONS (V 2:11.82
30.73 1:04.13 1:38.58 2:11.82
5 NASH, PETER 18 CARLILE 2:12.17
30.61 1:03.77 1:37.52 2:12.17
6 MIDDLETON, BEN 18 CARLILE 2:12.40
31.22 1:04.48 1:38.55 2:12.40
7 HAWORTH, MARK 17 MACQUARIE FIELDS 2:12.97
31.42 1:05.35 1:39.56 2:12.97
8 BARNIER, LEIGH 17 CARLILE 2:13.25
31.59 1:04.94 2:13.25
9 EVANS, KYLE 17 PLATYPUS 2:13.64
31.29 1:04.81 1:39.35 2:13.64
10 BEATO, ANDREW 18 TOONGABBIE 2:14.12
32.23 1:06.12 1:40.32 2:14.12
-------------------------------------------------------------------------
11 STAMP, DANIEL 18 HUNTER 2:14.46
31.90 1:05.83 1:40.38 2:14.46
12 BUFFIER, SCOTT 17 NU SWIM 2:15.32
31.99 1:05.73 1:40.67 2:15.32
-------------------------------------------------------------------------
13 FINCHER, BEN 17 CHARLESTOWN 2:15.61
32.36 1:06.73 1:41.69 2:15.61
14 MILLS, LUKE 17 BURLEY GRIFFIN 2:15.94
32.31 1:06.57 1:41.59 2:15.94
15 LAKIN, TIM 18 HUNTER 2:17.62
32.73 1:07.28 1:42.70 2:17.62
16 PASCOE, MATTHEW 17 TITANS 2:18.33
31.86 1:06.87 1:42.86 2:18.33
17 BAUS, MITCHELL 17 NU SWIM 2:18.64
32.35 1:07.38 1:43.17 2:18.64
18 MCKEOWN, BRETT 17 KINGSCLIFF 2:19.02
32.58 1:08.58 1:44.21 2:19.02
19 HUNTLEY, BEN 17 VIKINGS 2:23.57
33.82 1:10.59 1:47.25 2:23.57
20 BALLARD, JARRED 17 WODEN 2:31.02
34.23 1:12.25 1:51.79 2:31.02
Event 126 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 BRITS, GRANT 16 TOONGABBIE 2:13.46 2:05.86
29.47 1:01.54 1:33.91 2:05.86
2 PIPER, GLENN 16 TOONGABBIE 2:10.81 2:07.48
29.49 1:01.78 1:34.78 2:07.48
3 KELLY, BEN 16 TOONGABBIE 2:12.25 2:09.67
1:03.06 1:36.39 2:09.67
4 SCHNABL, DAVID 16 CRANBROOK EASTER 2:15.91 2:12.66
30.63 1:04.55 1:39.21 2:12.66
5 YOUNG, JAMES 16 ABBOTSLEIGH 2:15.70 2:12.91
31.24 1:05.22 1:39.83 2:12.91
6 MARKOVIC, GEORGE 16 CARLILE 2:14.37 2:13.42
31.46 1:05.19 1:40.19 2:13.42
7 ROBERTS, LANE 16 SLCA 2:15.83 2:13.84
30.63 1:04.58 1:39.77 2:13.84
8 CREIGHTON, MICHAEL 16 GALSTON 2:16.74 2:16.48
31.14 1:05.22 1:40.76 2:16.48
9 KOH, KENNETH 16 BANKSTOWN SPORTS 2:17.96 2:16.68
30.81 1:04.85 1:40.89 2:16.68
10 BERGIN, PATRICK 16 HUNTER 2:18.47 2:19.57
32.07 1:07.25 1:43.20 2:19.57
Event 126 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 PIPER, GLENN 16 TOONGABBIE 2:10.81
29.94 1:03.29 1:37.41 2:10.81
2 KELLY, BEN 16 TOONGABBIE 2:12.25
30.64 1:03.56 1:38.10 2:12.25
3 BRITS, GRANT 16 TOONGABBIE 2:13.46
29.92 1:03.78 1:38.55 2:13.46
4 MARKOVIC, GEORGE 16 CARLILE 2:14.37
31.48 1:05.30 1:40.07 2:14.37
5 MONK, KENRICK 16 TOONGABBIE 2:14.57
30.90 1:04.89 1:40.32 2:14.57
6 YOUNG, JAMES 16 ABBOTSLEIGH 2:15.70
31.47 1:06.07 1:41.25 2:15.70
7 ROBERTS, LANE 16 SLCA 2:15.83
31.30 1:05.89 2:15.83
8 SCHNABL, DAVID 16 CRANBROOK EASTER 2:15.91
31.38 1:06.29 1:41.85 2:15.91
9 CREIGHTON, MICHAEL 16 GALSTON 2:16.74
31.61 1:05.88 1:41.47 2:16.74
10 KOH, KENNETH 16 BANKSTOWN SPORTS 2:17.96
31.14 1:06.00 1:42.09 2:17.96
-------------------------------------------------------------------------
11 BERGIN, PATRICK 16 HUNTER 2:18.47
31.65 1:06.71 1:42.62 2:18.47
12 BISHOP, HARRY 16 CENTRAL AQUATIC 2:19.13
31.27 1:05.28 1:41.67 2:19.13
-------------------------------------------------------------------------
13 YOUNG, MATT 16 BANKSTOWN SPORTS 2:19.30
31.59 1:06.80 1:43.60 2:19.30
14 LONG, DARREN 16 RYDE 2:19.46
32.60 1:07.78 1:44.06 2:19.46
15 LEYLAND, MURRAY 16 BERESFIELD 2:19.64
32.69 1:07.72 1:43.93 2:19.64
16 STRICKLAND, RYAN 16 WEST WALLSEND IN 2:20.00
32.79 1:07.85 1:44.75 2:20.00
17 HILELLIS, GEORGE 16 SYDNEY UNIVERSIT 2:20.84
32.34 1:08.51 1:45.48 2:20.84
18 MOTTEE, NICHOLAS 16 SLCA 2:25.48
33.14 1:09.69 1:47.72 2:25.48
19 DENYER, BLAKE 16 THE HILLS 2:28.24
33.11 1:09.72 1:48.75 2:28.24
20 SEYMOUR, LUKE 16 WINDSOR 2:29.84
34.11 1:11.48 1:50.56 2:29.84
21 MUNDAY, NICHOLAS 16 PICTON 2:31.42
35.08 1:12.77 1:52.09 2:31.42
22 PENSINI, AARON 16 GALSTON 2:33.65
34.33 1:12.75 1:53.32 2:33.65
Event 127 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 ROSS, ALEXANDER 15 CRANBROOK EASTER 2:12.59 2:08.34
29.68 1:02.18 1:35.03 2:08.34
2 CROSS, SHANE 15 WARRINGAH 2:15.35 2:11.00
30.08 1:03.19 1:37.29 2:11.00
3 EASTWOOD, GEOFFREY 15 BELLINGEN 2:14.95 2:11.49
30.37 1:04.16 1:38.88 2:11.49
4 BIHANCOV, IAN 15 MACQUARIE FIELDS 2:13.44 2:11.97
30.58 1:03.89 1:37.88 2:11.97
5 EAGER, RYAN 15 WARRINGAH 2:14.47 2:12.76
30.99 1:04.70 1:38.88 2:12.76
6 HARDY, MICHAEL 15 SMITHFIELD 2:15.91 2:13.50
32.21 1:05.99 1:39.93 2:13.50
7 FIELD, TIM 15 CARLILE 2:17.43 2:14.79
31.39 1:05.30 1:40.11 2:14.79
8 RAYSON, IAN 15 TITANS 2:15.47 2:14.88
32.41 1:06.32 1:40.86 2:14.88
9 REYNOLDS, CAMERON 15 BOMADERRY 2:15.49 2:17.75
30.99 1:05.24 1:41.52 2:17.75
10 ELLOY, JOSHUA 15 NU SWIM 2:17.36 2:19.78
32.32 1:07.68 1:44.19 2:19.78
Event 127 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 ROSS, ALEXANDER 15 CRANBROOK EASTER 2:12.59
30.66 1:04.43 1:38.81 2:12.59
2 BIHANCOV, IAN 15 MACQUARIE FIELDS 2:13.44
30.74 1:04.23 1:38.82 2:13.44
3 EAGER, RYAN 15 WARRINGAH 2:14.47
31.09 1:04.84 2:14.47
4 EASTWOOD, GEOFFREY 15 BELLINGEN 2:14.95
30.93 1:04.80 1:40.27 2:14.95
5 CROSS, SHANE 15 WARRINGAH 2:15.35
31.96 1:05.83 1:40.60 2:15.35
6 RAYSON, IAN 15 TITANS 2:15.47
32.66 1:06.80 1:41.39 2:15.47
7 REYNOLDS, CAMERON 15 BOMADERRY 2:15.49
30.99 1:04.16 1:39.50 2:15.49
8 HARDY, MICHAEL 15 SMITHFIELD 2:15.91
31.91 1:06.37 1:41.62 2:15.91
9 ELLOY, JOSHUA 15 NU SWIM 2:17.36
32.41 1:07.17 1:42.61 2:17.36
10 FIELD, TIM 15 CARLILE 2:17.43
32.33 1:07.29 1:42.57 2:17.43
-------------------------------------------------------------------------
11 D'AMBROSIO, ANDREW 15 SYDNEY UNIVERSIT 2:17.64
32.83 1:07.49 1:43.02 2:17.64
12 GRIFFITHS, KILE 15 NU SWIM 2:18.57
32.83 1:07.75 1:43.28 2:18.57
-------------------------------------------------------------------------
13 CAMILLERI, CLINTON 15 CAMPBELLTOWN 2:18.86
32.38 1:08.07 1:43.52 2:18.86
14 HURLEY, ROBERT 15 WIA 2:18.97
31.70 1:06.97 1:43.91 2:18.97
15 FENN, MICHAEL 15 INSWIM 2:19.07
32.82 1:07.92 1:43.67 2:19.07
16 HOSFORD, STEVEN 15 TOONGABBIE 2:19.17
32.65 1:08.01 1:44.12 2:19.17
17 BINGHAM, ADAM 15 VIKINGS 2:19.58
32.48 1:08.09 1:44.39 2:19.58
18 WIVELL, JAMES 15 HUNTER 2:19.66
32.19 1:07.30 1:42.95 2:19.66
19 ADAMSON, ROBERT 15 RIPPLES ST MARYS 2:20.06
32.26 1:07.43 1:44.90 2:20.06
20 GINIS, HARRISON 15 SYDNEY UNIVERSIT 2:21.07
32.76 1:08.63 1:45.42 2:21.07
21 MORRIS, JOHN 15 GINNINDERRA 2:22.04
32.92 1:08.80 1:45.69 2:22.04
22 FROST, JASON 15 JINDABYNE 2:22.97
32.91 1:09.25 1:46.68 2:22.97
23 SUMMERFIELD, ANTON 15 CORRIMAL 2:23.77
34.07 1:10.70 1:47.75 2:23.77
24 DUNNING, RYAN 15 BEGA 2:23.95
33.58 1:09.93 1:47.05 2:23.95
25 SCANLON, LUKE 15 MACQUARIE FIELDS 2:25.28
33.74 1:10.88 1:49.07 2:25.28
26 LOUIE, ELLIS 15 MLC MARLINS 2:25.48
33.96 1:09.88 1:47.89 2:25.48
27 DANIS, PETER 15 RIPPLES ST MARYS 2:25.57
33.17 1:09.49 1:47.65 2:25.57
28 POLLOCK, MATTHEW 15 VIKINGS 2:26.37
33.55 1:11.69 1:49.73 2:26.37
29 POOL, BEN 15 ALSTONVILLE 2:26.38
32.67 1:09.66 1:48.14 2:26.38
30 NEALL, MICHAEL 15 DAPTO 2:26.58
34.05 1:10.96 1:49.22 2:26.58
31 WRAGG, KYLE 15 CAMPBELLTOWN 2:26.84
33.99 1:11.11 1:49.03 2:26.84
32 VILIMAA, CHRISTOPHER 15 GALSTON 2:26.89
32.73 1:08.95 1:48.13 2:26.89
33 BURR, ALEXANDER 15 WEST WALLSEND IN 2:27.13
32.02 1:07.63 1:46.96 2:27.13
34 HJORTFLOD, DANIEL 15 SLCA 2:27.35
34.15 1:11.71 1:50.11 2:27.35
35 SHEIN, GREG 15 CRANBROOK EASTER 2:28.47
33.65 1:10.75 1:49.13 2:28.47
36 WARMENHOVEN, JOHN 15 TELOPEA 2:29.29
34.43 1:12.19 1:51.29 2:29.29
37 MACNAMARA, ANDREW 15 PAMBULA 2:29.51
34.37 1:12.47 1:52.46 2:29.51
38 ALEVIZOS, PETER 15 MENAI 2:29.59
33.71 1:11.75 1:51.24 2:29.59
39 BAINBRIDGE, MITCHELL 15 CARLILE 2:30.19
35.04 1:13.13 1:51.90 2:30.19
40 MARTIN, JARROD 15 MOUNT ANNAN 2:30.63
34.34 1:12.76 1:52.03 2:30.63
41 JONES, BRENT 15 INSWIM 2:32.14
35.20 1:13.47 1:52.89 2:32.14
42 KOVAC, KRISTIAN 15 MINGARA 2:33.14
35.70 1:13.62 1:53.93 2:33.14
-- ARMFIELD, MATT (V) 15 RINGWOOD X2:23.21
31.98 1:08.18 1:45.21 2:23.21
Event 128 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 ARNAMNART, DANIEL 14 LORE 2:15.94 2:07.23
29.72 1:01.71 1:34.27 2:07.23
2 KATO, YOSHIHIRO (V) 14 JAPAN 2:12.44 2:11.46
29.71 1:02.31 1:37.45 2:11.46
3 WURSTEN, CAMERON 14 SLCA 2:16.37 2:13.96
31.87 1:06.73 1:41.00 2:13.96
4 NOGUCHI, TSUBASA (V) 14 JAPAN 2:15.54 2:15.81
32.05 1:06.66 1:41.51 2:15.81
5 BAXTER, BRADLEY 14 TOONGABBIE 2:19.18 2:15.86
30.12 1:03.63 1:39.13 2:15.86
6 TOOK, JOHN 14 MLC MARLINS 2:16.77 2:15.96
31.20 1:05.17 1:41.15 2:15.96
7 COLLIE, NICHOLAS 14 GRAFTON 2:19.79 2:17.60
31.83 1:06.52 1:42.60 2:17.60
8 KELLY, JORDAN 14 MLC MARLINS 2:21.74 2:21.62
32.82 1:09.31 1:45.96 2:21.62
9 DAVIS, JOEL 14 BARKER AQUATICS 2:19.62 2:23.98
32.67 1:09.21 1:46.43 2:23.98
10 HILLS, RICHARD 14 TELOPEA 2:22.14 2:24.32
32.98 1:09.52 1:47.22 2:24.32
Event 128 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 KATO, YOSHIHIRO (V) 14 JAPAN 2:12.44
29.81 1:02.94 1:37.87 2:12.44
2 NOGUCHI, TSUBASA (V) 14 JAPAN 2:15.54
32.14 1:06.58 1:41.16 2:15.54
3 ARNAMNART, DANIEL 14 LORE 2:15.94
31.04 1:05.31 1:40.96 2:15.94
4 WURSTEN, CAMERON 14 SLCA 2:16.37
32.09 1:07.54 1:42.33 2:16.37
5 TOOK, JOHN 14 MLC MARLINS 2:16.77
31.39 1:05.74 1:41.27 2:16.77
6 BAXTER, BRADLEY 14 TOONGABBIE 2:19.18
31.48 1:06.02 1:41.94 2:19.18
7 DAVIS, JOEL 14 BARKER AQUATICS 2:19.62
32.17 1:06.96 1:43.71 2:19.62
8 COLLIE, NICHOLAS 14 GRAFTON 2:19.79
32.20 1:07.66 1:44.11 2:19.79
9 KELLY, JORDAN 14 MLC MARLINS 2:21.74
32.54 1:08.92 1:46.27 2:21.74
10 HILLS, RICHARD 14 TELOPEA 2:22.14
32.42 1:08.29 1:45.98 2:22.14
-------------------------------------------------------------------------
11 HAINES, JARROD 14 TITANS 2:22.65
33.15 1:09.64 1:46.24 2:22.65
12 HARDY, CRAIG 14 SMITHFIELD 2:25.59
34.24 1:10.88 1:48.75 2:25.59
-------------------------------------------------------------------------
13 STOREY, MATTHEW 14 NU SWIM 2:26.66
34.82 1:11.96 1:49.71 2:26.66
14 HARRIS, THOMAS 14 A'DALE ALLIGATOR 2:27.30
34.51 1:11.49 1:49.82 2:27.30
15 PALMER, ELLIOTT 14 CAMPBELLTOWN 2:28.21
34.78 1:12.75 1:51.23 2:28.21
16 GELSTHORPE, RHYS 14 RIPPLES ST MARYS 2:28.74
34.27 1:11.17 1:50.43 2:28.74
17 BOURKE, ADAM 14 NU SWIM 2:29.34
33.94 1:11.31 1:50.68 2:29.34
18 MCNIECE, CHRIS 14 CAMPBELLTOWN 2:29.38
35.97 1:13.95 1:52.75 2:29.38
19 SMITH, ANDREW 14 SEALS 2:29.53
35.51 1:14.00 1:52.74 2:29.53
20 MACKIEWICZ, MIESZKO 14 GOSFORD STINGRAY 2:29.61
34.55 1:12.49 1:51.52 2:29.61
21 LEWIS, BRAD 14 MACQUARIE FIELDS 2:29.73
35.02 1:13.07 1:52.26 2:29.73
22 TURNER, REECE 14 FORSTER 2:30.57
35.44 1:14.20 1:54.10 2:30.57
23 MARSH, HAYDN 14 VIKINGS 2:30.89
35.13 1:13.51 1:52.70 2:30.89
24 WILSON, CHRISTOPHER 14 RYDE 2:30.94
35.73 1:13.93 1:52.42 2:30.94
25 WONG, BOSCO 14 EPPING BULLETS 2:31.42
33.62 1:11.58 1:51.87 2:31.42
26 WEISE, SAM 14 RAYMOND TERRACE 2:31.52
35.31 1:13.44 1:53.37 2:31.52
27 JAMES, DANIEL 14 THE HILLS 2:32.07
34.79 1:12.84 1:52.42 2:32.07
28 JOHNSTONE, MATTHEW 14 BAYSIDE 2:32.19
36.34 1:14.79 1:55.39 2:32.19
29 ARACO, MICHAEL 14 SMITHFIELD 2:32.42
36.55 1:15.01 1:53.99 2:32.42
30 MALOUF, MICHAEL 14 RYDE 2:32.53
34.02 1:12.72 1:53.35 2:32.53
31 HANRAHAN, RYAN 14 SLCA 2:35.76
1:18.59 2:35.76
32 PERRIN, TYSON 14 TAREE 2:36.54
35.87 1:15.40 1:56.61 2:36.54
-- SOLOMIDIS, THANASI (V) 14 CAREY AQU. (VIC) X2:21.07
32.60 1:07.99 1:44.25 2:21.07
Event 129 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 CROOK, DANIEL 13 KINCUMBER PACIFI 2:23.08 2:18.75
32.85 1:08.53 1:43.91 2:18.75
2 MCCONNELL, SAM 13 WILLOUGHBY 2:22.82 2:20.75
33.89 1:10.23 1:46.07 2:20.75
3 GOLDTHORPE, JARED 13 BAYSIDE 2:24.06 2:20.85
33.19 1:09.85 1:46.27 2:20.85
4 OTTON, JOHN 13 MOUNT ANNAN 2:24.21 2:21.63
33.09 1:08.98 1:45.90 2:21.63
5 LETCHFORD, DEAN 13 THE SWIMMING ACA 2:21.87 2:23.70
33.89 1:11.02 1:47.93 2:23.70
6 FISHER, PATRICK 13 CAMPBELLTOWN 2:24.96 2:24.63
33.95 1:10.32 1:47.60 2:24.63
7 HAMMONDS, ADAM 13 CARRINGTON 2:26.12 2:25.45
33.46 1:10.63 1:48.53 2:25.45
8 CAMPBELL, SAM 13 CAMPBELLTOWN 2:28.22 2:27.16
34.14 1:11.68 1:49.77 2:27.16
9 MITCHELL, THOMAS 13 PORT MACQUARIE 2:28.16 2:28.09
34.38 1:11.82 1:50.57 2:28.09
10 PARK-NEILSON, DAMIEN 13 MINGARA 2:27.84 2:30.65
34.79 1:12.63 1:51.85 2:30.65
Event 129 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 LETCHFORD, DEAN 13 THE SWIMMING ACA 2:21.87
34.04 1:10.84 1:46.86 2:21.87
2 MCCONNELL, SAM 13 WILLOUGHBY 2:22.82
33.69 1:09.88 1:46.59 2:22.82
3 CROOK, DANIEL 13 KINCUMBER PACIFI 2:23.08
33.84 1:10.70 1:47.20 2:23.08
4 GOLDTHORPE, JARED 13 BAYSIDE 2:24.06
1:10.81 1:47.73 2:24.06
5 OTTON, JOHN 13 MOUNT ANNAN 2:24.21
33.22 1:09.28 1:46.69 2:24.21
6 FISHER, PATRICK 13 CAMPBELLTOWN 2:24.96
33.99 1:10.21 1:47.75 2:24.96
7 HAMMONDS, ADAM 13 CARRINGTON 2:26.12
33.67 1:10.68 1:48.71 2:26.12
8 PARK-NEILSON, DAMIEN 13 MINGARA 2:27.84
34.40 1:11.46 1:49.48 2:27.84
9 MITCHELL, THOMAS 13 PORT MACQUARIE 2:28.16
34.32 1:12.71 1:51.33 2:28.16
10 CAMPBELL, SAM 13 CAMPBELLTOWN 2:28.22
34.59 1:11.91 1:50.16 2:28.22
-------------------------------------------------------------------------
11 VIGNERON, SOMCHAI 13 MACQUARIE SHORES 2:29.34
35.58 1:13.99 1:52.80 2:29.34
12 HOSFORD, MICHAEL 13 TOONGABBIE 2:30.13
33.97 1:12.56 1:51.99 2:30.13
-------------------------------------------------------------------------
13 HAYEK, ALAN 13 SMITHFIELD 2:30.56
35.04 1:13.52 1:52.45 2:30.56
14 LOWE, RYAN 13 BLACKTOWN CITY 2:31.12
34.62 1:12.78 1:52.52 2:31.12
15 BRUNNER, AARON 13 WARRINGAH 2:31.14
35.25 1:14.00 1:53.13 2:31.14
16 PHILLIPS, RUSSELL 13 BANKSTOWN SPORTS 2:31.33
34.53 1:13.05 1:53.14 2:31.33
17 KOBAYASHI, YOICHI 13 TELOPEA 2:31.45
36.28 1:14.45 1:53.55 2:31.45
18 FERRIER, SEBASTIAN 13 MLC MARLINS 2:32.01
35.59 1:14.70 1:54.06 2:32.01
19 MCISAAC, TIM 13 NU SWIM 2:32.50
35.65 1:14.88 1:54.86 2:32.50
20 HUDSON, SHAUN 13 BLACKTOWN CITY 2:33.26
35.59 1:14.54 1:54.48 2:33.26
21 MCNAMARA, TERENCE 13 CARRINGTON 2:33.27
34.99 1:14.00 1:53.49 2:33.27
22 DUNNING, CHRIS 13 BEGA 2:33.28
35.47 1:14.50 1:54.18 2:33.28
23 SIRI, JOSHUA 13 RYDE 2:34.33
35.85 1:15.10 1:55.44 2:34.33
24 RHALL, THOMAS 13 RYDE 2:34.92
36.43 1:15.22 1:55.07 2:34.92
25 GARNER, JOSHUA 13 KINCUMBER PACIFI 2:35.82
36.48 1:16.02 1:56.61 2:35.82
26 POLLOCK, MARTIN 13 VIKINGS 2:36.10
36.76 1:17.27 1:57.03 2:36.10
27 TAZREITER, SEBASTIAN 13 VIKINGS 2:37.08
36.60 1:16.74 1:56.96 2:37.08
28 HANSON, RYAN 13 DAPTO 2:37.64
36.27 1:15.37 1:57.25 2:37.64
29 HAMMOND, RYAN 13 CARRINGTON 2:38.58
36.23 1:16.58 1:57.80 2:38.58
30 DIXON, MITCHELL 13 INSWIM 2:39.38
35.76 1:16.94 1:58.81 2:39.38
31 BLACK, JOSHUA 13 COOTAMUNDRA 2:39.51
1:17.45 2:39.51
32 BRANSTON, SIMON 13 TELOPEA 2:39.67
36.32 1:16.89 1:58.69 2:39.67
33 WALLACE, STEPHEN 13 CARRINGTON 2:40.61
35.89 1:16.83 1:59.20 2:40.61
34 FAIRJONES, TIM 13 CARRINGTON 2:41.88
37.77 1:19.24 2:01.70 2:41.88
35 STORY, MATTHEW 13 SEALS 2:42.14
36.32 1:17.66 2:00.75 2:42.14
36 MARSH, DEAN 13 RYDE 2:42.87
36.41 1:17.51 2:00.19 2:42.87
37 PATTENDEN, TRENT 13 VIKINGS 2:43.44
37.86 1:19.20 2:01.32 2:43.44
38 GARSIDE, RICK 13 MACQUARIE FIELDS 2:45.74
39.84 1:22.03 2:04.36 2:45.74
Event 130 Women 19 & Over 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 KASOULIS, SARAH (V) 19 CAREY AQU. (VIC) 2:32.41
33.80 1:11.81 1:51.88 2:32.41
2 DOYLE, PETA 20 WARRINGAH 2:43.96
36.70 1:18.64 2:01.31 2:43.96
3 WILDE, AMY 20 NU SWIM 2:47.17
38.04 1:20.96 2:04.13 2:47.17
4 MURPHY, HAILEY 19 NU SWIM 2:48.47
37.71 1:21.07 2:04.74 2:48.47
5 WILMS, LOTTE 19 NU SWIM 2:53.30
39.94 1:23.75 2:08.06 2:53.30
6 WARRY, FIONA 19 LANE COVE 2:55.40
39.24 1:24.30 2:10.22 2:55.40
7 HAYNES, CATHY 20 CLARENCETOWN 2:58.00
40.63 1:25.53 2:12.58 2:58.00
8 YAP, ANGIE 19 RYDE 2:59.68
40.56 1:25.39 2:12.17 2:59.68
9 ABERLEY, ALICIA 19 WIA 2:59.92
41.65 1:27.42 2:13.07 2:59.92
Event 131 Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 LEE, AMANDA 17 ENGADINE 2:38.91 2:34.52
35.87 1:15.60 1:55.12 2:34.52
2 WATT, ABBEY 18 KINGSCLIFF 2:42.17 2:37.90
36.00 1:16.50 1:57.08 2:37.90
3 MARTIN, BROOKE 18 MINGARA 2:43.35 2:38.95
36.10 1:18.22 1:58.77 2:38.95
4 RYAN, STEFANIE 18 SEALS 2:46.38 2:43.72
37.80 1:19.61 2:01.73 2:43.72
5 ROSCONI, GILLIAN 17 BATHURST CITY 2:49.46 2:45.26
37.27 1:18.73 2:01.75 2:45.26
6 MCMEEKING, CANDICE 17 PORT MACQUARIE 2:49.05 2:46.20
36.75 1:18.85 2:01.64 2:46.20
7 WENDEN, LAURA 17 WARRINGAH 2:50.97 2:51.03
37.86 1:21.34 2:05.89 2:51.03
8 ROWELL, KATHLEEN 17 VIKINGS 2:51.33 2:52.72
39.33 1:23.40 2:08.04 2:52.72
Event 131 Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 MIYAZAKI, REINA (V) 17 JAPAN 2:36.14
36.92 1:16.44 1:56.62 2:36.14
2 ARCHER, JACQUI (V) 17 KLIM SWIM 2:38.31
36.43 1:16.93 1:57.81 2:38.31
3 LEE, AMANDA 17 ENGADINE 2:38.91
36.15 1:17.01 1:57.93 2:38.91
4 WATT, ABBEY 18 KINGSCLIFF 2:42.17
36.41 1:17.95 2:00.00 2:42.17
5 MARTIN, BROOKE 18 MINGARA 2:43.35
37.50 1:20.08 2:02.59 2:43.35
6 RYAN, STEFANIE 18 SEALS 2:46.38
38.03 1:20.75 2:03.37 2:46.38
7 MCMEEKING, CANDICE 17 PORT MACQUARIE 2:49.05
37.50 1:20.01 2:04.15 2:49.05
8 ROSCONI, GILLIAN 17 BATHURST CITY 2:49.46
37.97 1:20.99 2:04.90 2:49.46
9 WENDEN, LAURA 17 WARRINGAH 2:50.97
37.53 1:21.87 2:06.32 2:50.97
10 ROWELL, KATHLEEN 17 VIKINGS 2:51.33
39.62 1:23.86 2:07.69 2:51.33
-------------------------------------------------------------------------
11 GRAHAM, JULIA 17 DUBBO SWIMTECH 2:51.34
37.88 1:21.73 2:06.38 2:51.34
12 LOCK, JASMINE 17 SEALS 2:53.70
39.53 1:23.25 2:08.71 2:53.70
-------------------------------------------------------------------------
13 TALTY, LAUREN 17 MACQUARIE FIELDS 2:54.30
39.34 1:24.41 2:09.07 2:54.30
14 KONAKOFF, SISSY 18 MENAI 2:55.04
38.76 1:23.46 2:09.40 2:55.04
15 GILBERT, JACQUI 17 THE HILLS 2:55.51
39.47 1:23.40 2:08.97 2:55.51
16 WALSH, LORRAINE 17 MLC MARLINS 3:00.60
40.16 1:25.35 2:13.11 3:00.60
17 CROSS, JESSICA 17 WARRINGAH 3:01.16
39.70 1:25.05 2:12.45 3:01.16
18 SOUTHWELL, TEAGAN 17 DAPTO 3:03.48
41.74 1:28.50 2:15.34 3:03.48
19 MCGRATH-CADELL, LUCY 17 EPPING BULLETS 3:05.47
40.52 1:27.00 2:15.29 3:05.47
20 SPEELMAN, CHRISTINE 18 ALBION PARK 3:06.49
40.61 1:27.40 2:16.24 3:06.49
-- HALE, LYDIA (V) 18 HARL X2:47.63
38.56 1:21.38 2:04.20 2:47.63
Event 132 Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 LUCK, HANNAH 16 MLC MARLINS 2:45.74 2:41.27
37.94 1:19.13 2:00.82 2:41.27
2 KAY, JAKKI (V) 16 CAREY AQU. (VIC) 2:46.79 2:41.39
37.40 1:18.51 1:59.98 2:41.39
3 HENNESSY, MEGAN 16 TOONGABBIE 2:47.96 2:41.83
37.99 1:19.94 2:00.95 2:41.83
4 FITZGIBBON, EMMA 16 TELOPEA 2:49.93 2:47.23
37.25 1:19.04 2:02.57 2:47.23
5 WITT, NAOMI 16 MLC MARLINS 2:48.34 2:47.87
37.74 1:20.32 2:04.14 2:47.87
6 REED, JESSICA 16 GINNINDERRA 2:50.39 2:48.44
37.44 1:20.37 2:04.87 2:48.44
7 WOOD, ERICA 16 WILLOUGHBY 2:53.78 2:54.03
39.54 1:23.93 2:09.14 2:54.03
8 GRAHAM, KARINA 16 WODEN 2:52.45 2:54.22
38.58 1:23.14 2:08.71 2:54.22
9 LIVINGSTONE, JAYDE 16 PICTON 3:05.42 3:00.99
40.81 1:26.98 2:14.28 3:00.99
10 FIETZ, MARIEL-LOU 16 KINCUMBER PACIFI 3:05.78 3:04.72
42.42 1:29.71 2:17.31 3:04.72
Event 132 Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 LUCK, HANNAH 16 MLC MARLINS 2:45.74
38.39 1:20.79 2:03.68 2:45.74
2 KAY, JAKKI (V) 16 CAREY AQU. (VIC) 2:46.79
38.79 1:21.15 2:03.97 2:46.79
3 HENNESSY, MEGAN 16 TOONGABBIE 2:47.96
38.73 1:21.60 2:04.71 2:47.96
4 WITT, NAOMI 16 MLC MARLINS 2:48.34
37.71 1:20.43 2:04.60 2:48.34
5 FITZGIBBON, EMMA 16 TELOPEA 2:49.93
38.21 1:21.84 2:05.67 2:49.93
6 REED, JESSICA 16 GINNINDERRA 2:50.39
38.41 1:22.03 2:06.64 2:50.39
7 GRAHAM, KARINA 16 WODEN 2:52.45
38.87 1:22.43 2:07.31 2:52.45
8 WOOD, ERICA 16 WILLOUGHBY 2:53.78
39.31 1:23.80 2:08.70 2:53.78
9 LIVINGSTONE, JAYDE 16 PICTON 3:05.42
41.48 1:28.45 2:17.27 3:05.42
10 FIETZ, MARIEL-LOU 16 KINCUMBER PACIFI 3:05.78
43.03 1:30.70 2:18.75 3:05.78
-------------------------------------------------------------------------
11 MUSKETT, TESSA 16 KINROSS WOLAROI 3:06.43
40.87 1:28.55 2:17.89 3:06.43
-- COWMEY, ERIN 16 SEALS DQ
42.09 1:30.09 2:19.53
-- HAINES, JODIE 16 TITANS DQ
39.98 1:24.88 2:12.10
Event 133 Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 GODDARD, TALIA (V) 15 CAREY AQU. (VIC) 2:47.13 2:39.08
36.10 1:16.67 1:57.86 2:39.08
2 RUSCOE, ASHLEY 15 CAMDEN 2:45.00 2:41.90
36.61 1:17.78 1:59.45 2:41.90
3 BIRD, KATIE 15 GINNINDERRA 2:47.19 2:45.65
36.97 1:18.47 2:01.79 2:45.65
4 POLGLASE, JESSICA 15 KINCUMBER PACIFI 2:50.20 2:46.87
38.16 1:20.47 2:04.23 2:46.87
5 HALICEK, OLIVIA 15 MACQUARIE FIELDS 2:51.30 2:48.02
36.57 1:19.62 2:04.07 2:48.02
6 THOMPSON, LISA 15 BALLINA INDOOR 2:50.88 2:48.16
36.82 1:19.35 2:03.05 2:48.16
7 FEHRENBACH, ASHLEIGH 15 ROSELANDS 2:55.50 2:55.50
39.80 1:24.10 2:09.89 2:55.50
8 WESTON, BROOKE 15 BLACKTOWN CITY 2:54.76 2:58.19
38.87 1:24.92 2:11.62 2:58.19
9 LOCKYER, CORINA 15 CARRINGTON 2:54.67 2:58.65
40.29 1:25.89 2:12.47 2:58.65
10 HARREX, JOANNA 15 TELOPEA 2:55.41 2:59.46
39.50 1:24.45 2:11.26 2:59.46
Event 133 Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 RUSCOE, ASHLEY 15 CAMDEN 2:45.00
36.96 1:18.41 2:01.24 2:45.00
2 GODDARD, TALIA (V) 15 CAREY AQU. (VIC) 2:47.13
38.18 1:21.20 2:04.34 2:47.13
3 BIRD, KATIE 15 GINNINDERRA 2:47.19
37.35 1:19.89 2:03.84 2:47.19
4 POLGLASE, JESSICA 15 KINCUMBER PACIFI 2:50.20
39.87 1:23.77 2:07.90 2:50.20
5 THOMPSON, LISA 15 BALLINA INDOOR 2:50.88
37.31 1:20.93 2:05.25 2:50.88
6 HALICEK, OLIVIA 15 MACQUARIE FIELDS 2:51.30
38.48 1:23.01 2:08.41 2:51.30
7 LOCKYER, CORINA 15 CARRINGTON 2:54.67
39.96 1:23.89 2:09.54 2:54.67
8 WESTON, BROOKE 15 BLACKTOWN CITY 2:54.76
38.12 1:22.26 2:08.95 2:54.76
9 HARREX, JOANNA 15 TELOPEA 2:55.41
39.88 1:24.93 2:10.75 2:55.41
10 FEHRENBACH, ASHLEIGH 15 ROSELANDS 2:55.50
39.92 1:24.43 2:10.34 2:55.50
-------------------------------------------------------------------------
11 ROBBINS, EMMA 15 MASC 2:56.44
38.18 1:23.33 2:10.76 2:56.44
12 HOFFMANN, EMILY 15 INSWIM 2:57.31
40.40 1:25.79 2:11.88 2:57.31
-------------------------------------------------------------------------
13 MORRIS, KATE 15 DUBBO SWIMTECH 2:57.36
39.90 1:24.56 2:10.06 2:57.36
14 MOONEY, LAURA 15 MLC MARLINS 2:57.96
40.39 1:25.07 2:11.13 2:57.96
15 LEWIS, KATE 15 MACQUARIE FIELDS 2:59.03
39.78 1:24.31 2:11.26 2:59.03
16 WALMSLEY, KATE 15 NU SWIM 2:59.44
40.63 1:26.20 2:12.88 2:59.44
17 BARNES, HAYLEY 15 BREAKERS 2:59.60
41.16 1:26.71 2:12.74 2:59.60
18 SOUTHWELL, LEISHA 15 DAPTO 3:01.47
41.60 1:27.59 2:14.03 3:01.47
19 DAVEY, EMMA 15 RYDE 3:01.75
42.19 1:28.44 2:14.98 3:01.75
20 MENDAY, RACHAEL 15 MLC MARLINS 3:01.77
40.03 1:26.10 2:14.03 3:01.77
21 BOWD, CHRISTINE 15 PARKES 3:05.29
37.63 1:23.10 2:14.20 3:05.29
22 COTTER, JESSICA 15 INSWIM 3:05.61
41.03 1:28.08 2:16.82 3:05.61
23 JOHNSTON, ALEXANDRA 15 ATLANTIS 3:05.98
41.38 1:27.97 2:16.64 3:05.98
24 GARCIA, AMY 15 HURSTVILLE AQUAT 3:06.95
41.75 1:28.81 2:16.75 3:06.95
25 HOLESGROVE, JAMIE 15 INSWIM 3:07.83
42.93 1:30.24 2:18.93 3:07.83
26 STEPHENSON, KATE 15 TOONGABBIE 3:14.38
42.71 1:31.36 2:22.55 3:14.38
Event 134 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 HASHIMOTO, CHIKA (V) 14 JAPAN 2:39.92 2:35.01
35.65 1:14.48 1:54.80 2:35.01
2 BARCK, MELISSA 14 INSWIM 2:47.39 2:42.47
36.81 1:18.03 2:00.15 2:42.47
3 WHITE, AMY 14 BOMADERRY 2:48.50 2:47.67
37.33 1:19.82 2:03.82 2:47.67
4 MALONE, ERIN 14 SLCA 2:49.38 2:47.97
38.71 1:22.06 2:05.46 2:47.97
5 LISHA, KARRISA 14 CASINO 2:49.00 2:48.50
38.56 1:22.33 2:06.43 2:48.50
6 MCLAREN, PAIGE (V) 14 WARRNAMBOOL (VIC 2:50.66 2:51.94
38.45 1:22.28 2:07.59 2:51.94
7 REPETI, CRISTINA 14 SMITHFIELD 2:51.38 2:53.11
38.65 1:22.64 2:07.75 2:53.11
8 FINNERTY, DANIELLE 14 MACQUARIE FIELDS 2:51.45 2:53.19
38.32 1:22.10 2:07.81 2:53.19
9 STEWART, LINDA 14 SCONE 2:53.66 2:53.21
39.67 1:23.74 2:08.67 2:53.21
10 MARSON, SARA 14 TWIN TOWNS 2:53.17 2:57.58
40.48 1:25.83 2:12.07 2:57.58
Event 134 Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 HASHIMOTO, CHIKA (V) 14 JAPAN 2:39.92
36.41 1:16.76 1:58.37 2:39.92
2 BARCK, MELISSA 14 INSWIM 2:47.39
38.25 1:20.99 2:04.75 2:47.39
3 WHITE, AMY 14 BOMADERRY 2:48.50
37.84 1:20.59 2:04.74 2:48.50
4 LISHA, KARRISA 14 CASINO 2:49.00
38.74 1:22.69 2:06.60 2:49.00
5 MALONE, ERIN 14 SLCA 2:49.38
39.18 1:22.67 2:06.40 2:49.38
6 MCLAREN, PAIGE (V) 14 WARRNAMBOOL (VIC 2:50.66
38.83 1:22.65 2:07.21 2:50.66
7 REPETI, CRISTINA 14 SMITHFIELD 2:51.38
38.70 1:23.11 2:07.69 2:51.38
8 FINNERTY, DANIELLE 14 MACQUARIE FIELDS 2:51.45
38.23 1:21.69 2:06.13 2:51.45
9 MARSON, SARA 14 TWIN TOWNS 2:53.17
39.51 1:24.62 2:09.19 2:53.17
10 STEWART, LINDA 14 SCONE 2:53.66
39.13 1:23.50 2:08.26 2:53.66
-------------------------------------------------------------------------
11 WILLIAMS, TIFANIE 14 NU SWIM 2:54.47
39.24 1:23.10 2:08.75 2:54.47
12 BENNETT, BELINDA 14 EPPING BULLETS 2:55.19
39.39 1:23.73 2:09.88 2:55.19
-------------------------------------------------------------------------
13 ROBERTSON, SHELLEY 14 CORRIMAL 2:55.32
40.42 1:25.62 2:10.83 2:55.32
14 GILLESPIE, REBECCA 14 BURLEY GRIFFIN 2:56.44
40.78 1:26.28 2:11.75 2:56.44
15 HARDWICK, ROCHELLE 14 MINGARA 2:58.27
39.65 1:24.54 2:11.29 2:58.27
16 HORNE, SARAH-JANE 14 TOONGABBIE 2:58.37
40.31 1:25.35 2:11.85 2:58.37
17 USSHER, KEIRA 14 RAYMOND TERRACE 2:59.36
39.70 1:25.24 2:12.18 2:59.36
18 DOHERTY, LAURA 14 MACQUARIE FIELDS 2:59.65
39.64 1:25.83 2:13.13 2:59.65
19 WATSON, LAUREN 14 BARKER AQUATICS 3:00.94
39.62 1:25.54 2:13.63 3:00.94
20 CHURCHILL, CLEMENTINE 14 RYDE 3:01.70
41.05 1:27.44 2:14.23 3:01.70
21 BATES, SAMANTHA 14 DAPTO 3:02.10
41.16 1:27.65 2:14.69 3:02.10
22 PHEE, LAUREN 14 BREAKERS 3:03.06
41.48 1:28.20 2:16.67 3:03.06
23 LEVY, SAMANTHA 14 BANKSTOWN SPORTS 3:03.91
40.58 1:27.27 2:16.51 3:03.91
24 ROSE, SAM 14 CHARLESTOWN 3:04.09
42.05 1:28.55 2:16.28 3:04.09
25 SHERIDAN, KATHRYN 14 CASTLE HILL RSL 3:04.41
42.34 1:28.97 2:16.46 3:04.41
26 BARRELL, JESSICA 14 COFFS HARBOUR 3:04.79
40.91 1:27.31 2:15.45 3:04.79
27 BURSTON, SARAH 14 GALSTON 3:07.20
42.03 1:30.40 2:19.30 3:07.20
28 ELBRA, LIZZIE 14 KINCUMBER PACIFI 3:08.37
41.29 1:28.24 2:18.31 3:08.37
29 HARTMANN, EMMA 14 MCDONALD 3:09.14
40.68 1:29.31 2:19.27 3:09.14
30 CHARTERIS, ROWENA 14 CENTRE FOR SPORT 3:10.23
41.36 1:30.04 2:20.33 3:10.23
31 KUPRESAK, DIANA 14 SMITHFIELD 3:10.54
41.83 1:30.03 2:20.13 3:10.54
32 RUSSO, SARAH 14 TRINITY GRAMMAR 3:10.56
43.14 1:31.34 2:20.13 3:10.56
33 STACK, TAILA 14 COFFS HARBOUR 3:10.62
42.31 1:29.81 2:19.22 3:10.62
34 DI PAOLO, GABRIELLA 14 TOONGABBIE 3:10.73
42.68 1:30.77 2:20.86 3:10.73
35 FAIRJONES, ZOE 14 CASTLE HILL RSL 3:11.65
42.90 1:31.65 2:21.46 3:11.65
-- CARMICHAEL, SAMANTHA (V) 14 DARWIN DQ
38.64 1:21.72 2:05.91
Event 135 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 UEDA, RINA (V) 13 JAPAN 2:42.23 2:39.70
36.68 1:17.88 1:58.98 2:39.70
2 SLEIGHT, NICOLA 13 KIAMA 2:44.24 2:45.64
37.41 1:20.35 2:03.79 2:45.64
3 BIHANCOV, ANNE 13 MACQUARIE FIELDS 2:49.48 2:48.17
38.76 1:21.24 2:04.79 2:48.17
4 TODD, MICHAELA 13 WIA 2:53.04 2:50.51
38.96 1:22.87 2:06.61 2:50.51
5 CONNELL, FIONA 13 PORT MACQUARIE 2:50.45 2:50.62
39.09 1:23.37 2:07.72 2:50.62
6 RODITIS, ANITA 13 ABBOTSLEIGH 2:52.21 2:50.99
39.48 1:23.10 2:07.16 2:50.99
7 SHEPPARD, STEPHANIE 13 WIA 2:53.30 2:52.76
39.46 1:23.93 2:08.20 2:52.76
8 BOWDEN, NICOLE 13 MOUNT ANNAN 2:54.27 2:53.05
40.39 1:24.51 2:09.03 2:53.05
9 ROFFEY, EMMA 13 CHARLESTOWN 2:54.76 2:55.56
40.02 1:24.76 2:09.95 2:55.56
10 HUDSON, LAURA 13 VIKINGS 2:53.86 2:57.08
39.73 1:24.87 2:11.23 2:57.08
Event 135 Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
-- BUADROMO, JOLYN (V) 13 FIJI 3:06.97
40.69 1:27.98 2:16.57 3:06.97
-- AOAKE, HANA (V) 13 CHARTERS TOWERS 3:08.82
42.47 1:31.69 2:20.89 3:08.82
1 UEDA, RINA (V) 13 JAPAN 2:42.23
37.58 1:18.73 2:00.90 2:42.23
2 SLEIGHT, NICOLA 13 KIAMA 2:44.24
37.44 1:19.94 2:02.87 2:44.24
3 BIHANCOV, ANNE 13 MACQUARIE FIELDS 2:49.48
38.51 1:22.22 2:05.88 2:49.48
4 CONNELL, FIONA 13 PORT MACQUARIE 2:50.45
39.52 1:23.89 2:07.34 2:50.45
5 RODITIS, ANITA 13 ABBOTSLEIGH 2:52.21
39.75 1:23.85 2:08.11 2:52.21
6 TODD, MICHAELA 13 WIA 2:53.04
39.62 1:23.84 2:08.64 2:53.04
7 SHEPPARD, STEPHANIE 13 WIA 2:53.30
38.88 1:23.60 2:08.20 2:53.30
8 HUDSON, LAURA 13 VIKINGS 2:53.86
39.30 1:23.26 2:08.77 2:53.86
-------------------------------------------------------------------------
9 BOWDEN, NICOLE 13 MOUNT ANNAN 2:54.27
39.51 1:23.56 2:08.57 2:54.27
10 ROFFEY, EMMA 13 CHARLESTOWN 2:54.76
39.43 1:23.66 2:08.92 2:54.76
-------------------------------------------------------------------------
11 JOHNS, PHOEBE 13 SLCA 2:58.22
40.68 1:26.52 2:13.14 2:58.22
12 GAYNOR, ALEX 13 SLCA 2:58.39
40.24 1:26.09 2:12.36 2:58.39
13 PRICE, LAURAINE 13 SLCA 2:58.61
40.54 1:25.99 2:12.58 2:58.61
14 RYAN, KARLY 13 WINDSOR 2:59.43
39.62 1:26.06 2:12.48 2:59.43
15 CRISAFI, TARA 13 WIA 2:59.47
40.06 1:25.30 2:12.10 2:59.47
16 GENCO, SAMANTHA 13 BANKSTOWN SPORTS 2:59.48
39.26 1:24.34 2:12.00 2:59.48
17 HANSFORD, STACEY 13 BLACKTOWN CITY 2:59.87
41.39 1:27.70 2:13.71 2:59.87
18 STEPHEN, TRISHA 13 TAREE 3:00.42
41.60 1:28.48 2:15.34 3:00.42
19 MITCHELL, JESSICA 13 CHARLESTOWN 3:00.50
41.62 1:27.14 2:14.21 3:00.50
20 HARDY, ALEX 13 GALSTON 3:00.62
40.72 1:27.24 2:12.91 3:00.62
21 QUIGGIN, MELANIE 13 VIKINGS 3:00.64
40.68 1:27.40 2:14.08 3:00.64
22 GARLAND, KRISTEN 13 MT PRITCHARD 3:01.56
40.04 1:25.87 2:13.69 3:01.56
23 JONES, CHELSEA 13 INSWIM 3:02.84
41.12 1:27.50 2:14.70 3:02.84
24 COSSETTO, NATASHA 13 VIKINGS 3:02.87
41.78 1:28.18 2:15.80 3:02.87
25 HART, NATALIE 13 KINCUMBER PACIFI 3:03.97
40.75 1:27.65 2:15.91 3:03.97
26 HAMPTON, KATHERINE 13 CHARLESTOWN 3:04.24
39.97 1:26.52 2:15.11 3:04.24
27 MCEWAN, ASHLEY 13 CARLILE 3:04.38
41.37 1:28.05 2:16.16 3:04.38
27 SPROTT, STEPHANIE 13 COFFS HARBOUR 3:04.38
39.08 1:26.83 2:15.76 3:04.38
29 WIRTH, ABBEY 13 MACQUARIE FIELDS 3:04.81
42.31 1:29.24 2:17.35 3:04.81
30 JACKSON, TAHNIE 13 WINDSOR 3:05.14
40.85 1:27.88 2:17.01 3:05.14
31 BYRNES, KASSIA 13 KINCUMBER PACIFI 3:05.71
41.20 1:27.81 2:16.62 3:05.71
32 GRIMM, ALANNAH 13 VIKINGS 3:05.80
41.59 1:28.75 2:16.99 3:05.80
33 STAPLES, ALEESHA 13 MASC 3:07.30
41.86 1:30.39 2:20.55 3:07.30
34 LOPES, AMY 13 MOUNT ANNAN 3:08.60
42.93 1:31.47 2:19.94 3:08.60
35 COLEMAN, TARA 13 UNISWIM 3:08.72
43.28 1:31.97 2:20.60 3:08.72
36 BREWER-CHARLES, EBONY 13 ALSTONVILLE 3:08.89
42.57 1:30.24 2:19.61 3:08.89
37 BARONE, DANIELLA 13 TOONGABBIE 3:10.89
44.12 1:32.41 2:22.23 3:10.89
38 OTTLEY, VICTORIA 13 GALSTON 3:11.16
42.81 1:31.80 2:21.46 3:11.16
39 KANDAKJI, RANDA 13 HOLSWORTHY 3:11.39
43.29 1:32.45 2:22.26 3:11.39
40 SHORTALL, BLAINE 13 MACQUARIE FIELDS 3:12.43
43.51 1:33.25 2:23.80 3:12.43
-- CHENERY, ALYCE 13 INSWIM DQ
41.19 1:28.06 2:15.72
Event 136 Men 19 & Over 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 NORRIS, JUSTIN (AIS) 23 HUNTER 2:09.45 2:05.83
26.79 1:00.66 1:36.70 2:05.83
2 HIGGINS, MICHAEL (NSWIS) 23 CARLILE 2:12.80 2:08.88
27.68 1:00.47 1:38.63 2:08.88
3 BURMESTER, MOSS (V) 22 HARL 2:12.23 2:09.91
26.81 59.68 1:40.35 2:09.91
4 BEISLER, ADAM 19 CHARLESTOWN 2:09.62 2:10.64
26.79 58.88 1:39.12 2:10.64
5 DAVIS, RYAN 19 CARLILE 2:13.02 2:10.66
27.69 1:01.66 1:41.19 2:10.66
6 MONTGOMERIE, PETER 21 CARLILE 2:14.29 2:10.88
28.29 1:01.37 1:39.69 2:10.88
7 WELSH, KENNETH (V) 21 HAILEYBURY WATER 2:14.89 2:14.49
28.00 1:02.81 1:44.28 2:14.49
8 MORDAUNT, MATT 19 CARLILE 2:15.22 2:15.57
28.61 1:03.86 1:44.68 2:15.57
9 HUBBARD, BEN 20 TELOPEA 2:23.10 2:23.42
30.88 1:09.66 1:48.88 2:23.42
-- PIPER, JIM (NSWIS) 22 CAMPBELLTOWN 2:16.10 DQ
27.52 1:02.22 1:37.20
Event 136 Men 19 & Over 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 NORRIS, JUSTIN (AIS) 23 HUNTER 2:09.45
28.21 1:03.93 1:40.18 2:09.45
2 BEISLER, ADAM 19 CHARLESTOWN 2:09.62
27.29 59.80 1:38.93 2:09.62
3 BURMESTER, MOSS (V) 22 HARL 2:12.23
27.19 1:00.74 1:42.25 2:12.23
4 HIGGINS, MICHAEL (NSWIS) 23 CARLILE 2:12.80
28.24 1:02.15 1:41.48 2:12.80
5 DAVIS, RYAN 19 CARLILE 2:13.02
27.83 1:02.71 1:42.66 2:13.02
6 MONTGOMERIE, PETER 21 CARLILE 2:14.29
28.61 1:03.09 1:42.24 2:14.29
7 WELSH, KENNETH (V) 21 HAILEYBURY WATER 2:14.89
27.93 1:02.85 1:44.24 2:14.89
8 MORDAUNT, MATT 19 CARLILE 2:15.22
28.73 1:04.12 1:44.57 2:15.22
9 PIPER, JIM (NSWIS) 22 CAMPBELLTOWN 2:16.10
28.65 1:04.95 1:43.13 2:16.10
10 HUBBARD, BEN 20 TELOPEA 2:23.10
30.25 1:09.74 1:49.25 2:23.10
-------------------------------------------------------------------------
-- RIFKIN, DAVID (V) 19 RSTHA X2:17.06
28.52 1:04.14 1:46.36 2:17.06
-- PISCITELLI, NINO (V) 19 MELBOURNE VIC X2:28.46
27.52 1:04.16 1:52.36 2:28.46
-- BROOKS, PAUL 19 MACQUARIE FIELDS DQ
26.75 1:02.68 1:45.93
-- DUFTY, JOEL 19 WIA DQ
29.77 1:05.86 1:51.04
Event 137 Boys 17-18 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 PINNOCK, ANDREW 18 MINGARA 2:11.72 2:08.67
27.67 1:01.09 1:39.10 2:08.67
2 TALTY, ANTHONY 18 MACQUARIE FIELDS 2:12.59 2:09.74
27.58 1:01.98 1:39.59 2:09.74
3 CORDNER, NICK (V) 17 IVANHOE NEONS (V 2:11.81 2:09.82
27.42 59.62 1:39.57 2:09.82
4 STAMP, DANIEL 18 HUNTER 2:13.73 2:11.53
28.11 1:01.88 1:41.98 2:11.53
5 SCHOFIELD, REID 17 MINGARA 2:14.35 2:12.06
28.69 1:03.45 1:41.48 2:12.06
6 BARNIER, LEIGH 17 CARLILE 2:13.88 2:13.65
28.86 1:01.96 1:43.01 2:13.65
7 BUFFIER, SCOTT 17 NU SWIM 2:14.58 2:14.71
27.88 1:01.71 1:43.48 2:14.71
8 HAWORTH, MARK 17 MACQUARIE FIELDS 2:13.99 2:14.97
28.42 1:01.71 1:43.40 2:14.97
9 FINCHER, BEN 17 CHARLESTOWN 2:14.77 2:15.39
29.34 1:03.88 1:45.16 2:15.39
10 SLATER, JON 18 WODEN 2:14.24 2:15.76
28.39 1:04.25 1:43.58 2:15.76
Event 137 Boys 17-18 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 PINNOCK, ANDREW 18 MINGARA 2:11.72
27.81 1:01.97 1:41.64 2:11.72
2 CORDNER, NICK (V) 17 IVANHOE NEONS (V 2:11.81
27.91 1:00.58 1:40.58 2:11.81
3 TALTY, ANTHONY 18 MACQUARIE FIELDS 2:12.59
27.73 1:02.71 1:40.77 2:12.59
4 STAMP, DANIEL 18 HUNTER 2:13.73
28.62 1:03.49 1:43.41 2:13.73
5 BARNIER, LEIGH 17 CARLILE 2:13.88
28.96 1:02.01 1:42.76 2:13.88
6 HAWORTH, MARK 17 MACQUARIE FIELDS 2:13.99
28.44 1:02.06 1:42.79 2:13.99
7 SLATER, JON 18 WODEN 2:14.24
28.11 1:03.41 1:42.60 2:14.24
8 SCHOFIELD, REID 17 MINGARA 2:14.35
29.33 1:04.72 1:42.79 2:14.35
9 BUFFIER, SCOTT 17 NU SWIM 2:14.58
28.13 1:02.02 1:43.58 2:14.58
10 FINCHER, BEN 17 CHARLESTOWN 2:14.77
29.59 1:04.74 1:45.02 2:14.77
-------------------------------------------------------------------------
11 MISZCZUK, MATEUSZ 17 MACQUARIE FIELDS 2:15.46
29.42 1:04.74 1:44.50 2:15.46
12 D'AMBROSIO, NICHOLAS 17 SYDNEY UNIVERSIT 2:15.82
29.42 1:04.53 1:44.35 2:15.82
-------------------------------------------------------------------------
13 WEIERS, AARON 17 CRANBROOK EASTER 2:15.95
29.69 1:04.57 1:44.13 2:15.95
14 MCGILL, KIERNAN 17 TELOPEA 2:16.41
27.54 1:02.42 1:43.08 2:16.41
15 KOH, JASON 17 BANKSTOWN SPORTS 2:17.99
29.67 1:03.77 1:45.86 2:17.99
16 MIRANDA, CHRISTIAN 18 BANKSTOWN SPORTS 2:19.50
27.61 1:04.61 1:45.83 2:19.50
17 MIDDLETON, BEN 18 CARLILE 2:20.22
30.03 1:04.78 1:47.34 2:20.22
18 HUTCHISON, LUKE 17 BLACKTOWN CITY 2:20.55
28.20 1:01.86 1:45.81 2:20.55
19 MILLS, LUKE 17 BURLEY GRIFFIN 2:20.69
30.04 1:05.22 1:49.75 2:20.69
20 BAUS, MITCHELL 17 NU SWIM 2:21.73
29.14 1:05.53 1:48.45 2:21.73
21 PRESS, ANDREW 17 CARLILE 2:23.10
29.13 1:05.82 1:48.18 2:23.10
22 PASCOE, MATTHEW 17 TITANS 2:25.17
29.72 1:05.23 1:51.45 2:25.17
23 KENNEDY, DANIEL 18 CAMPBELLTOWN 2:25.32
32.41 1:10.43 1:51.62 2:25.32
24 WISE, LUCAS 17 ALSTONVILLE 2:26.10
28.40 1:06.03 1:52.00 2:26.10
-- GARGARO, EVAN (V) 18 CAREY AQU. (VIC) X2:17.65
30.14 1:05.41 1:44.03 2:17.65
-- THORPE, ALAN (V) 17 HARL X2:18.44
28.03 1:02.98 1:45.69 2:18.44
Event 138 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 YAMAZAKI, TAIJIRO (V) 16 JAPAN 2:12.09 2:07.55
27.10 1:00.07 1:37.08 2:07.55
2 BRITS, GRANT 16 TOONGABBIE 2:15.21 2:09.94
27.12 1:00.34 1:39.34 2:09.94
3 RICHARDSON, PETER 16 BARKER AQUATICS 2:15.55 2:11.00
27.47 1:00.43 1:40.48 2:11.00
4 KANEDA, KAZUYA (V) 16 JAPAN 2:13.75 2:12.00
27.03 1:00.02 1:40.92 2:12.00
5 MONK, KENRICK 16 TOONGABBIE 2:15.24 2:13.28
27.67 1:02.73 1:44.69 2:13.28
6 LEWANDOWSKI, MICHAEL 16 MINGARA 2:17.20 2:13.68
27.76 1:02.52 1:43.70 2:13.68
7 JACKSON, HAYDEN 16 NU SWIM 2:15.44 2:15.84
28.59 1:03.17 1:45.22 2:15.84
8 KABLE, ADAM 16 BANKSTOWN SPORTS 2:15.28 2:16.13
28.71 1:04.57 1:44.07 2:16.13
9 WATKINS, CHRIS 16 NU SWIM 2:17.62 2:18.59
28.77 1:04.15 1:47.54 2:18.59
10 SCHNABL, DAVID 16 CRANBROOK EASTER 2:17.66 2:19.14
29.05 1:03.53 1:47.29 2:19.14
Event 138 Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 YAMAZAKI, TAIJIRO (V) 16 JAPAN 2:12.09
27.78 1:01.69 1:39.43 2:12.09
2 KANEDA, KAZUYA (V) 16 JAPAN 2:13.75
26.93 1:00.59 1:42.10 2:13.75
3 BRITS, GRANT 16 TOONGABBIE 2:15.21
28.14 1:03.04 1:43.47 2:15.21
4 MONK, KENRICK 16 TOONGABBIE 2:15.24
28.15 1:04.48 1:46.80 2:15.24
5 KABLE, ADAM 16 BANKSTOWN SPORTS 2:15.28
28.98 1:04.71 1:43.56 2:15.28
6 JACKSON, HAYDEN 16 NU SWIM 2:15.44
28.63 1:03.44 1:44.67 2:15.44
7 RICHARDSON, PETER 16 BARKER AQUATICS 2:15.55
27.69 1:01.76 1:43.29 2:15.55
8 LEWANDOWSKI, MICHAEL 16 MINGARA 2:17.20
28.68 1:04.42 1:45.87 2:17.20
9 WATKINS, CHRIS 16 NU SWIM 2:17.62
29.06 1:05.48 1:47.35 2:17.62
10 SCHNABL, DAVID 16 CRANBROOK EASTER 2:17.66
29.27 1:03.68 1:46.40 2:17.66
-------------------------------------------------------------------------
11 LONG, DARREN 16 RYDE 2:18.34
29.88 1:06.39 1:47.77 2:18.34
12 KELLY, BEN 16 TOONGABBIE 2:18.67
28.85 1:02.10 1:46.64 2:18.67
-------------------------------------------------------------------------
13 COTTELL, JUSTIN 16 BLACKTOWN CITY 2:18.70
28.74 1:03.75 1:47.57 2:18.70
14 PAVASOVIC, LUKE 16 MACQUARIE FIELDS 2:19.34
29.37 1:06.12 1:46.26 2:19.34
15 YOUNG, MATT 16 BANKSTOWN SPORTS 2:19.44
29.06 1:04.35 1:47.14 2:19.44
16 CASEY, SHANNON 16 MINGARA 2:19.53
29.79 1:05.01 1:47.64 2:19.53
17 MARTENS-SHAW, JAYDE 16 TRINITY GRAMMAR 2:20.08
28.79 1:06.75 1:47.33 2:20.08
18 RESTANTE, BEN 16 SLCA 2:20.14
29.06 1:05.59 1:48.83 2:20.14
19 BREWER-CHARLES, CAVELL 16 ALSTONVILLE 2:20.51
29.40 1:06.74 1:49.09 2:20.51
20 BEAMES, MITCHELL 16 MACQUARIE SHORES 2:21.48
29.60 1:07.82 1:49.50 2:21.48
21 CREIGHTON, MICHAEL 16 GALSTON 2:21.82
30.18 1:05.73 1:48.97 2:21.82
22 BISHOP, HARRY 16 CENTRAL AQUATIC 2:22.36
28.59 1:05.05 1:48.61 2:22.36
23 DENYER, BLAKE 16 THE HILLS 2:22.90
30.51 1:07.84 1:50.51 2:22.90
24 ROYLE, NATHAN 16 CHARLESTOWN 2:23.22
30.10 1:08.50 1:51.18 2:23.22
25 KOH, KENNETH 16 BANKSTOWN SPORTS 2:23.79
29.63 1:05.93 1:49.79 2:23.79
26 ANDREWS, KEN 16 CARLILE 2:23.82
29.82 1:08.14 1:51.00 2:23.82
27 PHILLPOT, DANIEL 16 SEALS 2:24.13
31.03 1:09.17 1:50.21 2:24.13
28 CHEIMARDINOV, PAVEL 16 TELOPEA 2:24.35
29.93 1:09.13 1:53.04 2:24.35
29 HINCHCLIFFE, LUKE 16 CANBERRA 2:25.53
30.01 1:07.36 1:52.92 2:25.53
30 STRICKLAND, RYAN 16 WEST WALLSEND IN 2:28.20
31.72 1:09.34 1:52.87 2:28.20
31 LEE, NICHOLAS 16 TELOPEA 2:28.70
30.37 1:08.17 1:55.22 2:28.70
-- HARADA, RANMARU (V) 16 JAPAN X2:17.12
26.14 1:01.07 1:44.77 2:17.12
-- MATSUEDA, TAKAO (V) 16 JAPAN X2:17.87
29.62 1:09.40 1:44.82 2:17.87
-- MARRINER, WADE 16 HARL X2:23.66
30.54 1:07.71 1:51.25 2:23.66
Event 139 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 LUCA, BRYAN (V) 15 CASEY 2:15.28 2:10.49
27.10 1:01.03 1:38.14 2:10.49
2 HEPBURN, DOUGLAS 15 KNOX PYMBLE 2:12.90 2:11.23
28.71 1:03.21 1:41.02 2:11.23
3 PARKES, STEPHEN 15 SLCA 2:15.89 2:12.26
27.59 1:01.49 1:40.62 2:12.26
4 ASHBY, SAM (V) 15 TRARALGON (VIC) 2:18.16 2:13.98
27.97 1:03.04 1:40.79 2:13.98
5 ROSS, ALEXANDER 15 CRANBROOK EASTER 2:16.74 2:14.31
28.28 1:01.03 1:42.27 2:14.31
6 IRELAND, MAXWELL 15 TELOPEA 2:16.89 2:15.19
29.38 1:05.48 1:44.19 2:15.19
7 CROSS, SHANE 15 WARRINGAH 2:16.22 2:15.31
28.53 1:02.37 1:43.82 2:15.31
8 HARDY, MICHAEL 15 SMITHFIELD 2:17.01 2:16.94
29.48 1:03.76 1:45.38 2:16.94
9 BIHANCOV, IAN 15 MACQUARIE FIELDS 2:16.20 2:17.17
28.38 1:03.88 1:45.46 2:17.17
10 PURCELL, GRAHAM 15 MLC MARLINS 2:16.01 2:18.03
27.98 1:03.35 1:45.43 2:18.03
Event 139 Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 HEPBURN, DOUGLAS 15 KNOX PYMBLE 2:12.90
29.24 1:04.39 2:12.90
2 LUCA, BRYAN (V) 15 CASEY 2:15.28
28.30 1:02.68 1:41.00 2:15.28
3 PARKES, STEPHEN 15 SLCA 2:15.89
28.92 1:03.97 1:44.62 2:15.89
4 PURCELL, GRAHAM 15 MLC MARLINS 2:16.01
28.24 1:04.10 1:44.91 2:16.01
5 BIHANCOV, IAN 15 MACQUARIE FIELDS 2:16.20
28.52 1:03.18 1:44.14 2:16.20
6 CROSS, SHANE 15 WARRINGAH 2:16.22
28.99 1:02.80 1:44.31 2:16.22
7 ROSS, ALEXANDER 15 CRANBROOK EASTER 2:16.74
28.94 1:04.77 1:45.39 2:16.74
8 IRELAND, MAXWELL 15 TELOPEA 2:16.89
29.12 1:05.24 1:43.88 2:16.89
9 HARDY, MICHAEL 15 SMITHFIELD 2:17.01
29.84 1:04.51 1:46.13 2:17.01
10 ASHBY, SAM (V) 15 TRARALGON (VIC) 2:18.16
28.85 1:07.78 1:44.09 2:18.16
-------------------------------------------------------------------------
11 MITCHELL, DAVID 15 WIA 2:18.52
29.45 1:05.16 1:44.40 2:18.52
12 CAMILLERI, CLINTON 15 CAMPBELLTOWN 2:18.71
28.92 1:03.24 1:46.60 2:18.71
-------------------------------------------------------------------------
13 STACEY, JAMES 15 BARKER AQUATICS 2:18.84
29.98 1:08.76 1:45.63 2:18.84
14 CRAIG, BRENDON 15 TRINITY GRAMMAR 2:19.05
29.72 1:05.44 1:47.06 2:19.05
15 HURLEY, ROBERT 15 WIA 2:19.06
28.45 1:03.46 1:47.04 2:19.06
16 D'AMBROSIO, ANDREW 15 SYDNEY UNIVERSIT 2:19.59
30.00 1:05.42 1:48.62 2:19.59
17 EAGER, RYAN 15 WARRINGAH 2:20.28
30.13 1:05.62 1:47.18 2:20.28
18 RUBERRY, STUART 15 GALSTON 2:20.95
29.11 1:05.45 1:47.62 2:20.95
19 STEIN, ZAC 15 WARRINGAH 2:21.65
29.25 1:06.06 1:49.62 2:21.65
20 BINGHAM, ADAM 15 VIKINGS 2:22.79
29.14 1:06.51 1:52.40 2:22.79
21 MORRISON, BRAD 15 GALSTON 2:23.02
29.40 1:07.04 1:47.56 2:23.02
22 KHOURY, THOMAS 15 SMITHFIELD 2:23.09
30.93 1:07.84 1:50.05 2:23.09
23 HOSFORD, STEVEN 15 TOONGABBIE 2:23.40
30.98 1:07.34 1:52.54 2:23.40
24 ADAMSON, ROBERT 15 RIPPLES ST MARYS 2:23.85
29.60 1:04.15 1:51.28 2:23.85
25 THOMPSON, MITCHELL 15 CHARLESTOWN 2:24.03
29.57 1:08.32 1:52.62 2:24.03
26 SHEIN, GREG 15 CRANBROOK EASTER 2:24.06
31.66 1:09.39 1:50.97 2:24.06
27 FROST, JASON 15 JINDABYNE 2:24.08
30.08 1:06.89 1:51.03 2:24.08
28 REYNOLDS, CAMERON 15 BOMADERRY 2:24.15
29.77 1:04.56 1:52.25 2:24.15
29 WICKENS, RIAN 15 SLCA 2:24.71
30.80 1:08.88 1:51.87 2:24.71
30 WARMENHOVEN, JOHN 15 TELOPEA 2:24.76
31.12 1:09.00 1:51.04 2:24.76
31 SCHOFIELD, BRENDAN 15 MINGARA 2:24.83
31.26 1:09.50 1:52.28 2:24.83
32 FENN, MICHAEL 15 INSWIM 2:24.94
30.20 1:06.83 1:50.29 2:24.94
33 POOL, BEN 15 ALSTONVILLE 2:25.55
29.06 1:06.11 1:51.68 2:25.55
34 FIELD, TIM 15 CARLILE 2:25.95
30.96 1:08.07 1:53.95 2:25.95
35 BARRIE, SHANE 15 WIA 2:26.42
31.54 1:09.32 1:53.05 2:26.42
36 DAVID, BENEDICT 15 HUNTERS HILL 2:26.99
31.27 1:08.98 1:52.37 2:26.99
37 NEALL, MICHAEL 15 DAPTO 2:27.24
31.61 1:08.86 1:53.96 2:27.24
38 WIVELL, JAMES 15 HUNTER 2:27.49
31.19 1:08.76 1:53.22 2:27.49
39 HJORTFLOD, DANIEL 15 SLCA 2:28.85
31.58 1:11.60 1:54.78 2:28.85
40 LOUIE, ELLIS 15 MLC MARLINS 2:29.22
29.79 1:06.85 1:55.08 2:29.22
41 WRAGG, KYLE 15 CAMPBELLTOWN 2:31.61
30.74 1:08.66 1:57.36 2:31.61
-- POOLE, KARL (V) 15 HARL X2:22.15
30.09 1:06.01 1:51.07 2:22.15
-- KEITH, CONNOR (V) 15 GUAM X2:28.84
29.96 1:07.76 1:53.84 2:28.84
-- HWANG, CHRIS 15 SYDNEY UNIVERSIT DQ
28.58 1:04.85 1:46.20
Event 140 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 HOURIGAN, SAM 14 KNOX PYMBLE 2:18.09 2:14.13
28.47 1:04.24 1:42.40 2:14.13
2 NOGUCHI, TSUBASA (V) 14 JAPAN 2:14.78 2:14.22
29.35 1:02.97 1:42.74 2:14.22
3 TOOK, JOHN 14 MLC MARLINS 2:19.79 2:15.86
28.58 1:03.42 1:43.52 2:15.86
4 HILLS, RICHARD 14 TELOPEA 2:19.71 2:16.64
29.54 1:04.99 1:45.06 2:16.64
5 WOOD, TOM (V) 14 CAREY AQU. (VIC) 2:20.07 2:17.28
29.23 1:05.90 1:45.34 2:17.28
6 HAINES, JARROD 14 TITANS 2:18.34 2:18.38
29.48 1:05.03 1:47.65 2:18.38
7 MESSERVY, WILLIAM 14 MLC MARLINS 2:19.76 2:18.46
29.46 1:06.31 1:47.16 2:18.46
8 DAVIS, ANDREW 14 CARLILE 2:20.73 2:19.40
30.58 1:07.41 1:47.30 2:19.40
9 WURSTEN, CAMERON 14 SLCA 2:20.62 2:21.11
29.73 1:05.14 1:48.63 2:21.11
10 COLLIE, NICHOLAS 14 GRAFTON 2:20.10 2:22.37
29.35 1:04.64 1:48.46 2:22.37
Event 140 Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
-- SOLOMIDIS, THANASI (V) 14 CAREY AQU. (VIC) 2:21.02
29.29 1:05.03 1:48.06 2:21.02
1 NOGUCHI, TSUBASA (V) 14 JAPAN 2:14.78
29.51 1:04.21 1:43.55 2:14.78
2 HOURIGAN, SAM 14 KNOX PYMBLE 2:18.09
29.72 1:05.72 1:44.84 2:18.09
3 HAINES, JARROD 14 TITANS 2:18.34
29.60 1:05.70 1:48.01 2:18.34
4 HILLS, RICHARD 14 TELOPEA 2:19.71
30.28 1:06.59 1:46.66 2:19.71
5 MESSERVY, WILLIAM 14 MLC MARLINS 2:19.76
30.05 1:07.59 1:47.94 2:19.76
6 TOOK, JOHN 14 MLC MARLINS 2:19.79
29.57 1:05.27 1:45.88 2:19.79
7 WOOD, TOM (V) 14 CAREY AQU. (VIC) 2:20.07
29.19 1:05.62 1:46.69 2:20.07
8 COLLIE, NICHOLAS 14 GRAFTON 2:20.10
29.95 1:05.28 1:48.41 2:20.10
9 WURSTEN, CAMERON 14 SLCA 2:20.62
30.31 1:06.21 1:49.22 2:20.62
-------------------------------------------------------------------------
10 DAVIS, ANDREW 14 CARLILE 2:20.73
30.49 1:06.87 1:48.30 2:20.73
11 MACKAY, DEAN 14 BALLINA INDOOR 2:21.41
30.09 1:06.87 1:49.31 2:21.41
-------------------------------------------------------------------------
12 ARNAMNART, DANIEL 14 LORE 2:21.42
29.13 1:04.79 1:49.09 2:21.42
13 REIS, ANDREW 14 MLC MARLINS 2:23.37
31.31 1:10.37 1:49.57 2:23.37
14 WRIGHT, MITCHELL 14 MINGARA 2:23.48
30.52 1:07.81 1:51.02 2:23.48
15 PASIALIS, THEODORE 14 TRINITY GRAMMAR 2:23.59
30.72 1:07.76 1:51.74 2:23.59
16 SIRIVEJCHAPUN, MAYTAS 14 CRANBROOK EASTER 2:24.10
31.37 1:09.77 1:50.42 2:24.10
17 MARSH, HAYDN 14 VIKINGS 2:25.74
29.78 1:08.58 1:52.50 2:25.74
18 WOTTON, AARON 14 PICTON 2:25.81
29.43 1:06.46 1:52.09 2:25.81
19 HARRIS, THOMAS 14 A'DALE ALLIGATOR 2:26.02
31.96 1:08.95 1:53.44 2:26.02
20 BAXTER, BRADLEY 14 TOONGABBIE 2:26.23
30.10 1:05.85 1:52.07 2:26.23
21 HUTCHINSON, CHADD 14 RAYMOND TERRACE 2:27.12
31.33 1:10.53 1:55.70 2:27.12
22 GOO, JOHN 14 RYDE 2:27.60
30.54 1:09.12 1:55.40 2:27.60
23 LETEN, JAMES 14 REVESBY WORKERS 2:27.83
30.67 1:10.08 1:53.47 2:27.83
24 MACKIEWICZ, MIESZKO 14 GOSFORD STINGRAY 2:29.19
31.65 1:09.75 1:55.07 2:29.19
25 PIETRICHE, SCOTT 14 LANE COVE 2:29.20
31.30 1:10.53 1:54.72 2:29.20
26 MALOUF, MICHAEL 14 RYDE 2:29.37
30.24 1:09.61 1:54.76 2:29.37
27 STOREY, MATTHEW 14 NU SWIM 2:29.41
30.87 1:08.29 1:54.57 2:29.41
28 BRELL, JORDAN 14 WIA 2:29.46
30.29 1:07.13 1:54.49 2:29.46
28 YOULTEN, SCOTT 14 FORRESTERS BEACH 2:29.46
31.39 1:09.30 1:56.93 2:29.46
30 ARACO, MICHAEL 14 SMITHFIELD 2:29.69
32.72 1:11.09 1:55.30 2:29.69
31 CREER, BROC 14 BOMADERRY 2:29.73
31.62 1:12.01 1:56.44 2:29.73
32 WONG, DENNIS 14 EPPING BULLETS 2:29.99
31.28 1:11.75 1:56.05 2:29.99
33 LEWIS, BRAD 14 MACQUARIE FIELDS 2:30.06
32.14 1:10.26 1:55.70 2:30.06
34 BOURKE, ADAM 14 NU SWIM 2:30.44
31.30 1:09.69 1:56.29 2:30.44
35 JAMES, DANIEL 14 THE HILLS 2:31.80
31.81 1:10.39 1:57.63 2:31.80
Event 141 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 MORGAN, CIARAN 13 BREAKERS 2:24.61 2:20.84
29.66 1:07.14 1:49.42 2:20.84
2 CROOK, DANIEL 13 KINCUMBER PACIFI 2:25.67 2:21.00
30.47 1:07.18 1:49.77 2:21.00
3 RIDLEY, SCOTT 13 SEA EAGLES 2:24.45 2:23.20
30.57 1:07.33 1:49.93 2:23.20
3 SARNO, IAN 13 MLC MARLINS 2:25.29 2:23.20
30.56 1:08.89 1:49.40 2:23.20
5 HAYEK, ALAN 13 SMITHFIELD 2:25.76 2:25.29
31.41 1:09.02 1:53.05 2:25.29
6 CASEY, KIERAN 13 MINGARA 2:26.20 2:25.73
31.98 1:08.90 1:52.66 2:25.73
7 POLLOCK, MARTIN 13 VIKINGS 2:28.36 2:27.99
31.86 1:11.65 1:54.22 2:27.99
8 HAMMONDS, ADAM 13 CARRINGTON 2:27.92 2:28.26
32.11 1:09.47 1:56.18 2:28.26
9 OTTON, JOHN 13 MOUNT ANNAN 2:27.58 2:31.09
32.00 1:09.64 1:56.65 2:31.09
-- ROBERTSON, RYAN 13 WAGGA WAGGA 2:27.81 DQ
30.72 1:10.32 1:56.67
Event 141 Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM AGE
===============================================================================
Name Age Team Seed Prelims
===============================================================================
Preliminaries
1 RIDLEY, SCOTT 13 SEA EAGLES 2:24.45
31.59 1:08.93 1:51.30 2:24.45
2 MORGAN, CIARAN 13 BREAKERS 2:24.61
30.93 1:09.27 1:52.51 2:24.61
3 SARNO, IAN 13 MLC MARLINS 2:25.29
30.58 1:08.77 1:49.41 2:25.29
4 CROOK, DANIEL 13 KINCUMBER PACIFI 2:25.67
30.47 1:07.81 1:51.20 2:25.67
5 HAYEK, ALAN 13 SMITHFIELD 2:25.76
31.36 1:09.49 1:52.70 2:25.76
6 CASEY, KIERAN 13 MINGARA 2:26.20
32.28 1:10.09 1:53.15 2:26.20
7 OTTON, JOHN 13 MOUNT ANNAN 2:27.58
31.61 1:08.49 1:53.75 2:27.58
8 ROBERTSON, RYAN 13 WAGGA WAGGA 2:27.81
30.70 1:09.89 1:54.78 2:27.81
9 HAMMONDS, ADAM 13 CARRINGTON 2:27.92
32.14 1:09.26 1:55.80 2:27.92
10 POLLOCK, MARTIN 13 VIKINGS 2:28.36
32.15 1:12.55 1:55.17 2:28.36
-------------------------------------------------------------------------
11 BROADBENT, NATHAN 13 GOSFORD STINGRAY 2:28.38
31.65 1:09.83 1:53.87 2:28.38
12 HARVEY, LUKE 13 TELOPEA 2:28.77
29.57 1:07.57 1:53.13 2:28.77
-------------------------------------------------------------------------
13 BERRY, MATTHEW 13 CAMPBELLTOWN 2:29.05
31.86 1:10.84 1:54.22 2:29.05
14 ABBOTT, SHAUN 13 REVESBY WORKERS 2:29.09
31.52 1:12.33 1:53.20 2:29.09
15 KOBAYASHI, YOICHI 13 TELOPEA 2:29.68
31.43 1:10.10 1:56.55 2:29.68
16 STOKES, VINCENT 13 WILLOUGHBY 2:31.25
31.93 1:13.95 1:57.72 2:31.25
17 STEPNIAK, PATRICK 13 BAYSIDE 2:33.02
31.91 1:10.77 1:57.77 2:33.02
18 UNAS, RALPH 13 MLC MARLINS 2:33.20
32.58 1:13.12 1:56.27 2:33.20
19 D'ARCY, MATTHEW 13 VIKINGS 2:33.40
31.65 1:11.36 1:59.62 2:33.40
20 EMERY, JACK 13 BAYSIDE 2:33.67
31.17 1:10.94 1:59.48 2:33.67
21 LETCHFORD, DEAN 13 THE SWIMMING ACA 2:33.74
32.46 1:11.29 1:58.03 2:33.74
22 TIMMS, CALUM 13 REVESBY WORKERS 2:33.90
33.42 1:12.09 1:58.39 2:33.90
23 LOUIS, KENDRICK 13 CARLILE 2:33.96
33.20 1:13.93 1:59.63 2:33.96
24 PRENDERGAST, STEFAN 13 CARLILE 2:33.99
33.54 1:15.84 1:59.52 2:33.99
25 SIRI, JOSHUA 13 RYDE 2:34.05
35.28 1:14.20 2:01.07 2:34.05
26 RAMSAY, SAM 13 WIA 2:34.23
31.61 1:12.51 1:57.00 2:34.23
27 FERRIER, SEBASTIAN 13 MLC MARLINS 2:34.31
33.41 1:13.11 1:59.66 2:34.31
28 THOMPSON, LUKE 13 BLACKTOWN CITY 2:35.05
33.40 1:15.21 2:00.00 2:35.05
29 MCCONNELL, SAM 13 WILLOUGHBY 2:35.07
31.18 1:11.06 2:00.55 2:35.07
30 MCNAMARA, TERENCE 13 CARRINGTON 2:35.08
32.61 1:11.97 1:59.20 2:35.08
31 BARKER, RYAN 13 FORSTER 2:35.24
33.61 1:14.50 1:59.81 2:35.24
31 HOSFORD, MICHAEL 13 TOONGABBIE 2:35.24
31.91 1:11.19 1:59.07 2:35.24
33 CARROLL, ADAM 13 MINGARA 2:35.64
32.35 1:14.79 2:00.77 2:35.64
34 ROYLE, AARON 13 CHARLESTOWN 2:35.98
33.66 1:13.39 2:00.72 2:35.98
35 VIGNERON, SOMCHAI 13 MACQUARIE SHORES 2:36.20
33.47 1:13.19 1:59.56 2:36.20
36 PARK-NEILSON, DAMIEN 13 MINGARA 2:36.51
32.65 1:12.90 1:59.59 2:36.51
37 DONALDSON, THOMAS 13 RYDE 2:36.60
33.48 1:14.62 2:00.24 2:36.60
38 PATTENDEN, TRENT 13 VIKINGS 2:36.71
32.76 1:16.37 2:02.51 2:36.71
39 BRUNNER, AARON 13 WARRINGAH 2:36.98
34.78 1:15.42 2:03.07 2:36.98
40 TAZREITER, SEBASTIAN 13 VIKINGS 2:37.18
33.50 1:13.65 2:02.60 2:37.18
41 MCISAAC, TIM 13 NU SWIM 2:37.47
34.07 1:13.37 2:02.27 2:37.47
42 PHILLIPS, RUSSELL 13 BANKSTOWN SPORTS 2:37.88
33.75 1:13.89 2:01.70 2:37.88
43 WALLACE, STEPHEN 13 CARRINGTON 2:38.09
31.90 1:13.26 1:59.71 2:38.09
44 GARSIDE, RICK 13 MACQUARIE FIELDS 2:39.17
33.78 1:14.71 2:02.29 2:39.17
45 ARTHUR, DAVID 13 RYDE 2:40.11
33.01 1:15.07 2:02.20 2:40.11
Event 142 Women Open 800 LC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 PATON, SARAH (AIS) 17 TELOPEA 8:45.95
30.44 1:02.53 1:35.36 2:08.46 2:41.45 3:14.68 3:47.77 4:20.98
4:54.09 5:27.33 6:00.38 6:33.63 7:06.96 7:40.43 8:13.74 8:45.95
2 REDDAWAY, HAYLEE(V) 16 HAILEYBURY WATER 8:49.63
30.19 1:02.91 1:36.18 2:09.70 2:43.24 3:16.79 3:50.21 4:23.45
4:56.56 5:29.84 6:03.36 6:37.22 7:10.90 7:44.95 8:17.62 8:49.63
3 ABBOTT, CHLOE 16 TOONGABBIE 8:51.14
29.88 1:02.54 1:35.60 2:08.98 2:42.42 3:15.98 3:49.54 4:23.33
4:56.93 5:30.81 6:04.44 6:38.49 7:12.12 7:45.85 8:19.12 8:51.14
4 WILSON, BELINDA (NSWIS) 19 TOONGABBIE 8:58.97
30.32 1:02.65 1:35.80 2:09.32 2:42.95 3:16.68 3:50.75 4:24.72
4:59.15 5:33.38 6:07.93 6:42.54 7:16.98 7:51.32 8:25.70 8:58.97
5 KALLU, SARAH 17 SEALS 9:02.32
30.26 1:03.07 1:36.35 2:10.03 2:43.95 3:17.97 3:52.28 4:26.54
5:00.91 5:35.43 6:09.95 6:44.54 7:19.20 7:53.99 8:28.67 9:02.32
6 PASIECZNY, SYLWIA 16 TOONGABBIE 9:03.98
30.67 1:03.82 1:37.80 2:11.91 2:46.14 3:20.49 3:54.86 4:29.30
5:03.79 5:37.92 6:12.21 6:46.68 7:21.30 7:55.90 8:30.44 9:03.98
7 THOMAS, BERNIE 20 SLCA 9:11.68
31.24 1:05.11 1:39.13 2:13.39 2:47.71 3:22.24 3:56.76 4:31.41
5:06.11 5:41.16 6:15.92 6:51.33 7:26.51 8:02.48 8:37.46 9:11.68
8 ONG, MING 15 CARLILE 9:16.39
31.72 1:05.94 1:40.79 2:16.27 2:51.65 3:27.52 4:03.09 4:38.82
5:14.12 5:49.53 6:25.27 7:00.80 7:35.23 8:10.24 8:43.96 9:16.39
9 JONES, KAITLYN 16 TOONGABBIE 9:17.87
31.14 1:04.52 1:38.63 2:13.29 2:48.27 3:23.34 3:59.20 4:34.52
5:10.47 5:46.25 6:21.98 6:57.38 7:33.31 8:09.09 8:44.53 9:17.87
10 PLESCAN, AMANDA 16 SMITHFIELD 9:18.58
31.80 1:05.47 1:39.91 2:14.64 2:49.49 3:24.37 3:59.74 4:34.80
5:10.15 5:45.61 6:58.41 7:33.85 8:09.56 9:18.58
11 UEDA, RINA (V) 13 JAPAN 9:21.76
31.36 1:06.21 1:41.38 2:17.22 2:52.87 3:28.40 4:03.81 4:38.60
5:14.40 5:49.41 6:26.07 7:01.38 7:38.03 8:13.46 8:48.95 9:21.76
12 WENHAM, JACINTA 13 NU SWIM 9:23.02
32.04 1:06.33 1:41.39 2:16.64 2:51.84 3:27.25 4:03.07 4:38.78
5:14.25 5:49.94 6:25.60 7:01.33 7:36.96 8:12.93 8:48.16 9:23.02
13 SIVYER, NADINE 15 NU SWIM 9:23.90
31.50 1:05.32 1:39.79 2:14.80 2:49.81 3:24.93 4:00.24 4:35.73
5:11.30 5:47.13 6:23.37 6:59.58 7:36.09 8:12.17 8:48.48 9:23.90
14 KEATING, ALEISHA (V) 20 HARL 9:28.48
32.13 1:06.81 1:42.46 2:18.55 2:54.93 3:31.04 4:07.54 4:43.91
5:19.96 5:55.97 6:31.97 7:08.17 7:43.60 8:19.23 8:54.31 9:28.48
15 KRUMBECK, BROOKE 18 SMITHFIELD 9:31.35
31.90 1:06.53 1:41.89 2:17.67 2:53.64 3:29.81 4:05.83 4:42.22
5:18.45 5:54.78 6:30.97 7:07.45 7:43.67 8:20.08 8:56.13 9:31.35
Event 143 Men Open 200 LC Meter Breaststroke OPEN
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 PIPER, JIM (NSWIS) 22 CAMPBELLTOWN 2:12.12
30.01 1:03.68 1:37.55 2:12.12
2 NORRIS, JUSTIN (AIS) 23 HUNTER 2:18.44
31.72 1:07.05 1:42.44 2:18.44
3 RICKARD, BRENTON (V) 20 CAREY AQU. (VIC) 2:18.56
30.66 1:05.58 1:41.71 2:18.56
4 MATSUEDA, TAKAO (V) 16 JAPAN 2:18.86
30.60 1:05.28 1:41.52 2:18.86
5 STACEY, JAMES 15 BARKER AQUATICS 2:20.55
31.71 1:07.51 1:43.97 2:20.55
6 TUCKERMAN, BEN (V) 23 CAREY AQU. (VIC) 2:20.99
32.06 1:08.46 1:43.92 2:20.99
7 BEASLEY, JAMES (NSWIS) 21 MANLY JETZ 2:22.53
31.82 1:07.83 1:44.95 2:22.53
8 COWLEY, SIMON (NSWIS) 23 SLCA 2:24.90
31.04 1:06.85 1:45.08 2:24.90
9 LUCA, BRYAN (V) 15 CASEY 2:25.55
32.04 1:08.95 1:46.14 2:25.55
-- TRICKETT, LUKE (NSWIS) 21 WILLOUGHBY DQ
31.22 1:06.23 1:41.97
Event 144 Women Open 200 LC Meter Butterfly OPEN
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 GALVEZ, FELICITY (NSWIS) 18 CAMPBELLTOWN 2:11.22
29.52 1:02.61 1:36.45 2:11.22
2 COFFEE, RACHEL (V) 20 CAREY AQU. (VIC) 2:15.02
29.84 1:03.87 1:38.49 2:15.02
3 MACKENZIE, LINDA (V - AI 20 MACKAY 2:15.09
30.85 1:05.22 1:39.99 2:15.09
4 BROWN, ALICE 16 HUNTER 2:15.65
30.34 1:04.47 1:39.73 2:15.65
5 DAVENPORT, LARA (NSWIS) 20 MANLY JETZ 2:17.42
30.85 1:05.22 1:40.62 2:17.42
6 HAYASHI, RINA (V) 16 JAPAN 2:17.45
30.72 1:05.19 1:40.47 2:17.45
7 VANCE, STEPH 18 SLCA 2:17.48
30.58 1:05.83 1:41.83 2:17.48
8 CRAWFORD, HEIDI (AIS) 21 HUNTER 2:18.27
30.99 1:05.61 1:41.32 2:18.27
9 PATON, SARAH (AIS) 17 TELOPEA 2:19.37
31.08 1:06.30 1:42.54 2:19.37
10 FIDLER, JESSIE 16 NU SWIM 2:20.30
30.94 1:06.58 1:43.24 2:20.30
Event 145 Men Open 100 LC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 CALLUS, ASHLEY (V - QAS) 24 REDLANDS 49.83
23.47 49.83
2 MURPHY, PATRICK (V) 19 MLC AQUATIC 50.95
3 MCDONALD, CAMERON 19 MANLY JETZ 51.60
24.83 51.60
4 CRAM, JASON (NSWIS) 21 SLCA 51.93
25.10 51.93
5 MONK, KENRICK 16 TOONGABBIE 52.04
25.29 52.04
6 PALMER, KIRK 17 BARKER AQUATICS 52.11
24.84 52.11
7 NEWTON, JONATHON 22 SYDNEY UNIVERSIT 52.38
24.66 52.38
8 RICHARDS, ANDREW (AIS) 20 SMITHFIELD 52.61
25.44 52.61
9 ROLFF, ETHAN (NSWIS) 21 KINGSCLIFF 52.68
25.79 52.68
10 BRUIN, ALEX (V) 17 REDLANDS 54.02
25.81 54.02
Event 146 Women Open 50 LC Meter Backstroke Multi-Disability OPEN
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 WATT, PRUE 17 CHARLESTOWN 36.79
2 PATON, SIOBHAN 20 TELOPEA 33.71
3 HOUGHTON, TENEALE 12 REVESBY WORKERS 37.90
4 LEWIS, KATRINA 15 WODEN 40.94
5 FITZGERALD, EMMA 17 WOLLONGONG 40.31
6 SINCLAIR, LAUREN 15 SMITHFIELD 41.94
7 LUCAS, SIAN 13 HAWKESBURY 42.14
8 PERRINE, MELISSA 15 BOWRAL 41.90
9 EADIE, SHERRIE 17 STH CRONULLA PEN 39.86
10 BUNCE, BREANNA 16 RIPPLES ST MARYS 45.30
11 TAYLOR, SAMANTHA 16 RIPPLES ST MARYS 45.40
12 GILLIES, ASHLEY AMY 17 THE HILLS 50.25
13 PARIS, JAYME 14 HAWKESBURY 47.96
14 MORGAN, MARITA 19 UNISWIM 49.52
15 BLAIR, TRACEY 32 HUNTER 1:17.30
16 O'CASS, KIRRA 18 MINGARA 1:07.29
Event 147 Men Open 50 LC Meter Backstroke Multi-Disability OPEN
===============================================================================
Name Age Team Finals
===============================================================================
1 NARBESHUBER, DAMIEN 16 JONES 31.35
2 ANDERSON, MICHAEL 16 BELLINGEN 33.67
3 PUTTERGILL, TROY 28 MINGARA 34.00
4 HALL, JAMES 18 WOOLGOOLGA 35.85
5 PASTERFIELD, ANDREW 14 GALSTON 36.27
6 LEIGHTON, DANIEL 15 ATLANTIS 34.36
7 EVANS, THOMAS 14 TITANS 42.65
8 GARDNER, MICHAEL 14 TOONGABBIE 42.61
9 IENNA, MARK 18 WENDEN 49.82
10 KEYS, MATTHEW 23 SLCA 39.22
11 FRANJI, JOSEPH 27 MERRYLANDS 43.81
12 HARDAKER, SAMUEL 17 WOLLONGONG 1:32.91
13 CORBAN, MICHAEL 11 UNISWIM 55.40
14 FISHER, JOSH 12 GOSFORD STINGRAY 1:12.65