ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
2004 New South Wales Open & Age Championship Day 1
1/19/2004-1/19/2004
Sydney, NSW, Australia

2004 New South Wales Age & Open Championship
Sydney, NSW, Australia

50 meter pool

January 13 - 19, 2004

RESULTS
Day ONE: January 13, 2004

Licensed to N.S.W. Swimming Association Hy-Tek's Meet Manager 13/01/04 08:41 PM
                 NSW STATE 13 - 19yrs/OVER AGE & OPEN CHAMPION                 
                          13-19 JANUARY 2004 - SOPAC                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Open 400 LC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 MORRISON, KRISTY          18 GALSTON              5:07.68    4:55.51   35  
       31.36  1:07.37  1:46.45  2:24.85  3:05.68  3:46.89  4:21.84  4:55.51
  2 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                5:02.11    4:56.66  
       31.55  1:07.29  1:47.21  2:25.40  3:06.58  3:48.53  4:23.62  4:56.66
  3 MIYAZAKI, REINA (V)       17 JAPAN                5:02.02    4:59.14  
       31.78  1:06.95  1:48.88  2:28.60  3:08.21  3:48.29  4:24.25  4:59.14
  4 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA              5:02.14    5:00.45   30  
       31.17  1:07.05  1:47.63  2:26.72  3:09.12  3:52.21  4:26.64  5:00.45
  5 OLIVER, KRISTI            16 CARLILE              5:04.28    5:03.26   26  
       31.35  1:06.88  1:48.67  2:28.40  3:09.83  3:51.98  4:28.55  5:03.26
  6 HENNESSY, MEGAN           16 TOONGABBIE           5:05.63    5:03.82   23  
       32.67  1:10.18  1:49.54  2:28.09  3:10.49  3:54.48  4:29.75  5:03.82
  7 RODIER, DESIREE           17 NU SWIM              5:05.17    5:03.95   20  
       31.59  1:07.61  1:47.10  2:25.53  3:10.42  3:55.46  4:30.21  5:03.95
  8 HASHIMOTO, CHIKA (V)      14 JAPAN                5:10.40    5:04.06  
       33.41  1:11.10  1:51.35  2:30.94  3:11.04  3:52.46  4:28.81  5:04.06
  9 LUCK, HANNAH              16 MLC MARLINS          5:06.09    5:06.09   17  
       33.62  1:11.48  1:51.58  2:30.88  3:14.07  3:57.28  4:32.62  5:06.09
 10 HOUSEGO, CLAIRE           15 SLCA                 5:10.79    5:12.36   14  
       32.63  1:10.08  1:50.43  2:30.15  3:14.63  3:59.86  4:36.73  5:12.36
 
Event 1  Women Open 400 LC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MIYAZAKI, REINA (V)       17 JAPAN                           5:02.02  
       32.58  1:08.75  1:50.39  2:30.03  3:09.89  3:50.23  4:26.89  5:02.02
  2 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                           5:02.11  
       30.84  1:07.49  1:47.94  2:25.74  3:08.51  3:51.76  4:28.10  5:02.11
  3 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA                         5:02.14  
       31.33  1:06.84  1:47.20  2:26.55  3:09.44  3:52.33  4:27.41  5:02.14
  4 OLIVER, KRISTI            16 CARLILE                         5:04.28  
       31.89  1:07.63  1:48.83  2:28.06  3:09.92  3:52.33  4:29.06  5:04.28
  5 RODIER, DESIREE           17 NU SWIM                         5:05.17  
       31.92  1:08.27  1:47.40  2:25.88  3:11.18  3:56.81  4:31.58  5:05.17
  6 HENNESSY, MEGAN           16 TOONGABBIE                      5:05.63  
       33.01  1:11.07  1:50.60  2:29.32  3:12.56  3:56.45  4:31.32  5:05.63
  7 LUCK, HANNAH              16 MLC MARLINS                     5:06.09  
       33.41  1:10.82  1:51.35  2:30.49  3:13.57  3:56.10  4:32.13  5:06.09
  8 MORRISON, KRISTY          18 GALSTON                         5:07.68  
       32.51  1:09.84  1:49.42  2:28.71  3:12.70  3:56.31  4:33.15  5:07.68
  9 HASHIMOTO, CHIKA (V)      14 JAPAN                           5:10.40  
              1:12.86           2:33.99           3:56.03  5:10.40         
 10 HOUSEGO, CLAIRE           15 SLCA                            5:10.79  
       32.89  1:09.71  1:49.99  2:29.73  3:13.78  3:59.02  4:35.37  5:10.79
-------------------------------------------------------------------------
 11 PARKER, LAUREN            15 NU SWIM                         5:12.72  
       32.47  1:09.69  1:47.97  2:25.52  3:12.79  4:01.20  4:37.66  5:12.72
 12 KEATING, ALEISHA (V)      20 HARL                            5:17.14  
       33.32  1:11.75  1:53.65  2:34.51  3:20.95  4:08.42  4:43.94  5:17.14
-------------------------------------------------------------------------
 13 WHITE, AMY                14 BOMADERRY                       5:18.52  
       33.63  1:12.54  1:53.69  2:34.93  3:19.95  4:06.63  4:42.96  5:18.52
 14 BANKS, EMMA               17 HARL                            5:18.66  
       32.31  1:09.41  1:50.82  2:30.98  3:17.30  4:03.50  4:42.09  5:18.66
 15 GILBERT, JACQUI           17 THE HILLS                       5:18.70  
       32.63  1:11.50  1:52.14  2:32.54  3:18.28  4:04.11  4:42.28  5:18.70
 16 TALTY, CHRISTINE          15 MACQUARIE FIELDS                5:19.27  
       33.11  1:11.90  1:52.57  2:32.42  3:19.35  4:06.33  4:44.21  5:19.27
 17 ONG, MING                 15 CARLILE                         5:21.24  
       34.58  1:16.29  1:55.80  2:34.22  3:22.10  4:11.14  4:46.78  5:21.24
 18 WILMS, LOTTE              19 NU SWIM                         5:21.49  
       33.40  1:12.60  1:56.84  2:39.44  3:24.24  4:10.73  4:46.11  5:21.49
 19 SAINSBURY, GABI           12 HUNTER                          5:21.51  
       32.29  1:09.70  1:53.07  2:34.58  3:21.91  4:11.04  4:46.56  5:21.51
 20 DRY, JESSICA              14 BLACKTOWN CITY                  5:21.94  
       33.47  1:12.39  1:52.19  2:31.74  3:20.46  4:10.92  4:46.58  5:21.94
 21 PIKE, RACHEL              14 TRINITY GRAMMAR                 5:23.46  
       33.92  1:13.20  1:54.05  2:34.72  3:23.19  4:11.07  4:47.53  5:23.46
 22 MOONEY, LAURA             15 MLC MARLINS                     5:24.04  
       32.90  1:10.81  1:52.36  2:33.04  3:20.50  4:09.08  4:47.08  5:24.04
 22 LEWIS, KATE               15 MACQUARIE FIELDS                5:24.04  
       33.91  1:12.93  1:53.82  2:34.32  3:21.30  4:09.34  4:47.09  5:24.04
 24 HAINES, KADIE             20 TITANS                          5:24.31  
       34.86  1:14.26  1:55.70  2:36.13  3:24.89  4:13.04  4:49.78  5:24.31
 25 THOMPSON, KYRA            13 CHARLESTOWN                     5:25.15  
       33.33  1:11.43  1:53.84  2:34.58  3:23.83  4:14.23  4:49.66  5:25.15
 26 KRUMBECK, BROOKE          18 SMITHFIELD                      5:25.95  
       33.92  1:13.70  1:56.05  2:37.05  3:24.73  4:13.40  4:50.25  5:25.95
 27 MITCHELL, JESSICA         13 CHARLESTOWN                     5:26.22  
       34.98  1:14.62  1:56.25  2:36.94  3:24.26  4:11.89  4:49.37  5:26.22
 28 WALMSLEY, KATE            15 NU SWIM                         5:26.36  
       34.48  1:14.18  1:55.79  2:36.66  3:25.62  4:14.23  4:50.79  5:26.36
 29 RODITIS, ANITA            13 ABBOTSLEIGH                     5:27.03  
       34.21  1:14.05  1:57.10  2:39.00  3:23.88  4:10.32  4:49.08  5:27.03
 30 FITZGIBBON, EMMA          16 TELOPEA                         5:27.27  
              1:13.35           2:40.55           4:13.16  5:27.27         
 31 WITT, NAOMI               16 MLC MARLINS                     5:29.69  
       33.37  1:12.15  1:57.86  2:41.36  3:27.85  4:14.64  4:52.85  5:29.69
 32 ADAMS, REBECCA            12 RIPPLES ST MARYS                5:31.05  
       33.15  1:11.46  1:55.47  2:38.18  3:25.99  4:14.74  4:53.44  5:31.05
 33 HOLESGROVE, JAMIE         15 INSWIM                          5:31.70  
       33.13  1:12.27  1:55.07  2:37.28  3:27.06  4:16.96  4:54.18  5:31.70
 34 SELIG, DANI               14 MLC MARLINS                     5:33.06  
              1:13.37           2:39.13           4:19.51  5:33.06         
 
Event 2  Men 19 & Over 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 STEVENS, CRAIG (AIS)      23 SLCA                           3:59.44   35  
       28.87    59.52  1:29.76  2:00.05  2:29.95  3:00.19  3:30.02  3:59.44
  2 KROGH, JOSHUA (V - AIS)   21 REDCLIFFE LEAGUE               4:02.86  
       28.16    59.11  1:30.45  2:01.59  2:32.14  3:02.53  3:33.12  4:02.86
  3 MURPHY, PATRICK (V)       19 MLC AQUATIC                    4:03.60  
       27.75    58.09  1:28.97  2:00.15  2:31.25  3:02.64  3:34.45  4:03.60
  4 SANTACATERINA, JOSH       23 NEPEAN                         4:03.86   30  
       28.61    59.61  1:30.59  2:01.91  2:32.80  3:03.82  3:34.40  4:03.86
  5 BURNS, ANDREW (NSWIS)     21 TOONGABBIE                     4:05.36   26  
       27.75    58.34  1:29.28  2:00.67  2:32.28  3:03.87  3:35.15  4:05.36
  6 BURMESTER, MOSS (V)       22 HARL                           4:05.67  
       28.08    59.01  1:30.19  2:01.35  2:32.59  3:03.81  3:35.07  4:05.67
  7 DAVIS, RYAN               19 CARLILE                        4:06.07   23  
       28.72  1:00.14  1:31.07  2:02.57  2:33.70  3:05.23  3:36.13  4:06.07
  8 PAYNE, MISHA              22 AUBURN                         4:07.28   20  
       27.92    58.19  1:29.19  2:00.56  2:32.23  3:04.34  3:36.25  4:07.28
  9 WELSH, KENNETH (V)        21 HAILEYBURY WATER               4:07.81  
       28.12    59.15  1:30.59  2:02.03  2:33.27  3:05.18  3:37.43  4:07.81
 10 HIGGINS, MICHAEL (NSWIS)  23 CARLILE                        4:08.79   17  
       29.23  1:00.74  1:32.15  2:03.61  2:34.81  3:06.76  3:37.94  4:08.79
 11 HUGHES, BRENDON (V - AIS  19 CHANDLER                       4:09.42  
       29.16  1:00.58  1:32.22  2:03.95  2:35.61  3:07.25  3:38.68  4:09.42
 12 BROOKS, PAUL              19 MACQUARIE FIELDS               4:09.81   14  
       28.06    59.55  1:30.84  2:03.42  2:34.90  3:06.94  3:38.94  4:09.81
 13 SALIBA, MARK              24 CAMPBELLTOWN                   4:10.04   11  
       29.59  1:01.26  1:33.11  2:05.05  2:36.58  3:07.88  3:39.35  4:10.04
 14 RIFKIN, DAVID (V)         19 RSTHA                          4:24.60  
              1:02.39           2:08.86           3:16.32  3:50.51  4:24.60
 15 CARTY, MATT               19 BANKSTOWN SPORTS               4:26.62    8  
       28.48  1:00.67  1:34.35  2:08.89  2:43.36  3:18.20  3:52.91  4:26.62
 
Event 3  Boys 17-18 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 BEATO, ANDREW             18 TOONGABBIE                     4:03.26   35  
       28.83    59.24  1:29.95  2:01.08  2:31.95  3:03.03  3:33.66  4:03.26
  2 ALLUM, CHRIS              17 TRINITY GRAMMAR                4:03.82   30  
       27.97    58.34  1:28.98  2:00.42  2:31.47  3:03.10  3:34.45  4:03.82
  3 HAWORTH, MARK             17 MACQUARIE FIELDS               4:07.70   26  
       28.23    58.68  1:30.18  2:01.67  2:33.25  3:05.40  3:37.70  4:07.70
  4 MCKEOWN, BRETT            17 KINGSCLIFF                     4:09.17   23  
       28.66    59.72  1:30.98  2:02.55  2:34.27  3:06.37  3:38.19  4:09.17
  5 BARNIER, LEIGH            17 CARLILE                        4:12.62   20  
       29.10  1:01.49  1:33.22  2:05.30  2:37.00  3:09.00  3:41.24  4:12.62
  6 THORPE, ALAN (V)          17 HARL                           4:12.64  
       28.52    59.77  1:31.78  2:03.99  2:36.10  3:08.40  3:40.91  4:12.64
  7 NASH, PETER               18 CARLILE                        4:13.63   17  
       28.87  1:00.80  1:32.64  2:05.00  2:37.08  3:09.52  3:42.05  4:13.63
  8 MISZCZUK, MATEUSZ         17 MACQUARIE FIELDS               4:14.56   14  
       28.48    59.61  1:31.63  2:04.37  2:36.75  3:09.63  3:42.78  4:14.56
  9 KOBAYASHI, KIKAI          18 TELOPEA                        4:16.30   11  
       29.34  1:01.83  1:34.26  2:07.31  2:39.91  3:12.52  3:45.00  4:16.30
 10 MILLS, LUKE               17 BURLEY GRIFFIN                 4:16.34    8  
       29.72  1:01.86  1:34.34  2:07.00  2:39.63  3:12.31  3:45.37  4:16.34
 11 STAMP, DANIEL             18 HUNTER                         4:16.95    5  
       28.73  1:00.38  1:32.53  2:05.42  2:38.15  3:11.75  3:45.01  4:16.95
 12 FINCHER, BEN              17 CHARLESTOWN                    4:17.05  
       29.17  1:00.91  1:33.71  2:07.15  2:40.14  3:13.48  3:46.05  4:17.05
 13 SUTIC, DANIEL             17 MT PRITCHARD                   4:20.93  
       28.75  1:00.06  1:32.46  2:06.15  2:39.63  3:13.75  3:47.39  4:20.93
 14 MCGILL, KIERNAN           17 TELOPEA                        4:22.21  
       29.62  1:01.69  1:34.85  2:08.58  2:41.56  3:15.22  3:49.16  4:22.21
 15 KENNEDY, DANIEL           18 CAMPBELLTOWN                   4:23.63  
       30.32  1:03.02  1:36.36  2:09.25  2:42.79  3:16.68  3:50.82  4:23.63
 16 ASHFORD, LUKE             17 SYDNEY UNIVERSIT               4:25.52  
       28.80  1:00.66  1:33.46  2:07.38  2:41.65  3:16.41  3:51.54  4:25.52
 17 WISE, LUCAS               17 ALSTONVILLE                    4:26.27  
       28.02  1:00.08  1:33.31  2:07.21  2:41.47  3:16.49  3:51.16  4:26.27
 18 SLATER, JON               18 WODEN                          4:28.08  
       29.15  1:01.53  1:35.03  2:09.12  2:43.18  3:18.19  3:53.14  4:28.08
 19 CORTHALS, ADAM            18 NU SWIM                        4:38.96  
       30.24  1:03.42  1:38.59  2:13.69  2:49.74  3:25.99  4:02.93  4:38.96
 20 HOOPER, BRETT             17 BAYSIDE                        4:40.57  
       30.04    25.25  1:38.33  1:03.49  2:50.39  2:13.94  4:04.55  4:40.57
 
Event 4  Boys 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 MONK, KENRICK             16 TOONGABBIE                     4:00.91   35  
       27.46    57.25  1:27.63  1:58.49  2:28.83  2:59.38  3:30.34  4:00.91
  2 JACKSON, HAYDEN           16 NU SWIM                        4:03.50   30  
       27.95    58.13  1:28.67  1:59.84  2:30.63  3:02.04  3:32.83  4:03.50
  3 BRITS, GRANT              16 TOONGABBIE                     4:05.77   26  
       26.95    57.31  1:28.07  1:59.76  2:31.51  3:04.03  3:36.05  4:05.77
  4 MINOGUE, JOSHUA           16 WIA                            4:05.87   23  
       27.76    57.72  1:28.17  1:59.46  2:30.93  3:02.94  3:35.08  4:05.87
  5 WATKINS, CHRIS            16 NU SWIM                        4:08.13   20  
       27.76    58.76  1:30.30  2:01.09  2:33.40  3:06.10  3:38.84  4:08.13
  6 KANEDA, KAZUYA (V)        16 JAPAN                          4:13.07  
       28.96  1:01.16  1:33.47  2:06.26  2:38.26  3:10.61  3:42.30  4:13.07
  7 RESTANTE, BEN             16 SLCA                           4:14.35   17  
       29.82  1:02.67  1:34.30  2:06.63  2:38.26  3:10.24  3:42.39  4:14.35
  8 CRITCHLEY, JACOB          16 WENDEN                         4:15.19   14  
       28.47  1:00.52  1:32.93  2:05.87  2:38.24  3:11.04  3:43.54  4:15.19
  9 MARKOVIC, GEORGE          16 CARLILE                        4:16.12   11  
       29.62  1:01.85  1:34.71  2:08.05  2:40.84  3:13.25  3:45.79  4:16.12
 10 ANDREWS, KEN              16 CARLILE                        4:16.30    8  
       29.25  1:01.91  1:34.63  2:07.48  2:40.04  3:12.86  3:45.24  4:16.30
 11 LEWANDOWSKI, MICHAEL      16 MINGARA                        4:16.82    5  
       27.61    58.21  1:30.19  2:03.09  2:36.36  3:10.24  3:43.27  4:16.82
 12 COTTELL, JUSTIN           16 BLACKTOWN CITY                 4:17.46  
       28.04    58.74  1:30.30  2:03.12  2:36.69  3:10.74  3:45.04  4:17.46
 13 RICHARDSON, PETER         16 BARKER AQUATICS                4:18.22  
       28.57  1:00.79  1:33.75  2:06.63  2:39.74  3:12.12  3:45.82  4:18.22
 14 YAMAZAKI, TAIJIRO (V)     16 JAPAN                          4:18.44  
       28.18    58.90  1:30.70  2:03.92  2:37.28  3:11.68  3:45.36  4:18.44
 15 ROBERTS, LANE             16 SLCA                           4:20.37  
       28.21  1:00.24  1:34.03  2:08.15  2:40.69  3:14.12  3:48.02  4:20.37
 16 BEAMES, MITCHELL          16 MACQUARIE SHORES               4:21.63  
       29.66  1:02.35  1:35.49  2:08.68  2:42.38  3:16.10  3:50.25  4:21.63
 17 CHEIMARDINOV, PAVEL       16 TELOPEA                        4:21.73  
       29.10  1:01.85  1:34.38  2:07.72  2:41.07  3:15.80  3:49.50  4:21.73
 18 MARRINER, WADE            16 HARL                           4:23.59  
       29.34  1:01.28  1:34.38  2:08.26  2:41.36  3:15.88  3:49.69  4:23.59
 19 OLCAYTO, JEREMY           16 THE HILLS                      4:25.33  
       28.99  1:01.12  1:33.97  2:08.16  2:42.25  3:16.88  3:51.58  4:25.33
 20 DENYER, BLAKE             16 THE HILLS                      4:25.48  
       29.27  1:01.59  1:34.63  2:09.09  2:43.34  3:18.46  3:52.62  4:25.48
 21 LONG, DARREN              16 RYDE                           4:26.24  
       29.16  1:02.08  1:34.81  2:07.84  2:41.56  3:15.82  3:50.95  4:26.24
 22 WORLEY, JOHNNY            16 CRANBROOK EASTER               4:27.44  
       28.38  1:00.61  1:34.05  2:08.79  2:43.64  3:18.76  3:53.75  4:27.44
 23 ROYLE, NATHAN             16 CHARLESTOWN                    4:34.28  
       30.43  1:04.17  1:38.93  2:13.72  2:48.82  3:24.29  3:59.96  4:34.28
 24 SCHNABL, DAVID            16 CRANBROOK EASTER               4:34.29  
       28.89  1:00.98  1:34.98  2:09.60  2:44.67  3:21.17  3:58.33  4:34.29
 
Event 5  Boys 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 BINGHAM, ADAM             15 VIKINGS                        4:05.82   35  
       27.55    57.45  1:28.50  1:59.85  2:31.58  3:03.09  3:34.74  4:05.82
  2 POOLE, KARL (V)           15 HARL                           4:09.74  
       28.23    58.89  1:30.07  2:02.02  2:33.63  3:05.97  3:38.12  4:09.74
  3 HARDY, MICHAEL            15 SMITHFIELD                     4:11.00   30  
       28.04    59.07  1:31.41  2:03.24  2:35.77  3:07.66  3:39.99  4:11.00
  4 D'AMBROSIO, ANDREW        15 SYDNEY UNIVERSIT               4:14.79   26  
       29.17  1:01.13  1:34.14  2:06.90  2:39.66  3:11.74  3:43.51  4:14.79
  5 EASTWOOD, GEOFFREY        15 BELLINGEN                      4:16.60   23  
       28.39  1:00.61  1:33.87  2:07.95  2:41.25  3:12.91  3:44.25  4:16.60
  6 CROSS, SHANE              15 WARRINGAH                      4:18.07   20  
       28.36  1:00.25  1:33.43  2:06.54  2:39.06  3:12.52  3:45.52  4:18.07
  7 JACKSON, LUKE             15 TRINITY GRAMMAR                4:19.16   17  
       28.49  1:00.84  1:32.93  2:06.10  2:39.43  3:13.68  3:46.84  4:19.16
  8 PURCELL, GRAHAM           15 MLC MARLINS                    4:19.70   14  
       28.07    59.84  1:33.18  2:07.23  2:40.62  3:14.07  3:47.50  4:19.70
  9 CRAIG, BRENDON            15 TRINITY GRAMMAR                4:20.01   11  
       28.52  1:00.51  1:33.98  2:07.91  2:41.54  3:15.45  3:48.57  4:20.01
 10 HEPBURN, DOUGLAS          15 KNOX PYMBLE                    4:20.15    8  
       27.99    59.98  1:33.72  2:07.80  2:41.40  3:15.25  3:48.68  4:20.15
 11 EAGER, RYAN               15 WARRINGAH                      4:20.17    5  
       28.86  1:00.84  1:34.06  2:07.66  2:40.86  3:14.48  3:47.71  4:20.17
 12 RICHARDSON, MATTHEW       15 CORRIMAL                       4:20.42  
       28.91  1:01.35  1:34.62  2:08.25  2:40.68  3:14.32  3:47.62  4:20.42
 13 ROSS, ALEXANDER           15 CRANBROOK EASTER               4:21.32  
       28.82  1:00.96  1:34.44  2:08.05  2:40.77  3:14.29  3:48.36  4:21.32
 14 REYNOLDS, CAMERON         15 BOMADERRY                      4:21.77  
       29.53  1:01.85  1:35.29  2:08.05  2:41.62  3:15.60  3:49.16  4:21.77
 15 BARRIE, SHANE             15 WIA                            4:23.13  
       29.31  1:01.84  1:34.89  2:08.43  2:41.46  3:15.75  3:49.69  4:23.13
 16 HOSFORD, STEVEN           15 TOONGABBIE                     4:23.38  
       28.65  1:00.28  1:33.50  2:07.59  2:41.63  3:15.73  3:50.00  4:23.38
 17 THOMPSON, MITCHELL        15 CHARLESTOWN                    4:24.51  
       29.16  1:01.53  1:35.16  2:08.69  2:42.74  3:16.91  3:51.07  4:24.51
 18 HURLEY, ROBERT            15 WIA                            4:24.74  
       28.96  1:01.37  1:34.67  2:08.74  2:43.09  3:17.66  3:52.10  4:24.74
 19 RAYSON, IAN               15 TITANS                         4:25.33  
       30.42  1:03.57  1:36.35  2:10.15  2:43.73  3:17.93  3:52.04  4:25.33
 20 GRIFFITHS, KILE           15 NU SWIM                        4:25.54  
       30.45  1:03.52  1:36.56  2:10.30  2:43.92  3:17.96  3:52.19  4:25.54
 21 FIELD, TIM                15 CARLILE                        4:25.95  
       29.87  1:03.39  1:37.42  2:11.64  2:45.71  3:19.89  3:53.58  4:25.95
 22 BARNES, CIARAN            15 KINGSCLIFF                     4:26.07  
       29.58  1:02.23  1:35.59  2:09.21  2:43.13  3:18.11  3:52.39  4:26.07
 23 DAVIS, JAMES              15 SEALS                          4:31.11  
       29.44  1:02.57  1:36.89  2:11.69  2:46.57  3:21.81  3:56.99  4:31.11
 24 O'SULLIVAN, JERRY         15 BOMADERRY                      4:31.35  
       28.63  1:00.98  1:35.45  2:10.32  2:45.67  3:21.11  3:56.51  4:31.35
 25 MACNAMARA, ANDREW         15 PAMBULA                        4:31.66  
       29.03  1:02.51  1:37.70  2:12.85  2:47.86  3:23.13  3:58.46  4:31.66
 26 FENN, MICHAEL             15 INSWIM                         4:32.28  
       30.01  1:03.51  1:37.97  2:12.86  2:47.59  3:23.12  3:58.23  4:32.28
 27 WILLIS, GORDON            15 SYDNEY UNIVERSIT               4:32.79  
       29.79  1:03.80  1:39.42  2:15.13  2:49.96  3:24.98  3:59.04  4:32.79
 28 NEALL, MICHAEL            15 DAPTO                          4:33.27  
       29.64  1:03.33  1:37.86  2:13.88  2:49.12  3:24.14  3:59.18  4:33.27
 29 WIVELL, JAMES             15 HUNTER                         4:35.30  
       29.50  1:02.50  1:37.27  2:13.01  2:47.23  3:23.40  3:59.25  4:35.30
 30 MORDAUNT, MITCHELL        15 CARLILE                        4:37.04  
       30.24  1:04.05  1:38.74  2:14.72  2:49.89  3:25.99  4:02.01  4:37.04
 31 WICKENS, RIAN             15 SLCA                           4:37.47  
       30.58  1:05.37  1:40.98  2:17.53  2:52.79  3:28.65  4:03.89  4:37.47
 32 SUMMERFIELD, ANTON        15 CORRIMAL                       4:37.51  
       31.07  1:05.84  1:41.15  2:17.44  2:53.92  3:30.06  4:04.09  4:37.51
 33 CHRISTIAANS, TOM          15 CASTLE HILL RSL                4:37.77  
       30.12  1:03.84  1:38.45  2:14.24  2:50.02  3:26.38  4:02.64  4:37.77
 34 KEITH, CONNOR (V)         15 GUAM                           5:03.64  
       30.19           1:41.55  2:19.42  2:58.71  3:39.99  4:22.82  5:03.64
 
Event 6  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 PASIALIS, THEODORE        14 TRINITY GRAMMAR                4:16.15   35  
       28.66  1:00.22  1:32.14  2:04.33  2:36.63  3:09.57  3:42.87  4:16.15
  2 NOGUCHI, TSUBASA (V)      14 JAPAN                          4:18.97  
       29.74  1:01.11  1:33.17  2:06.75  2:39.19  3:12.33  3:45.76  4:18.97
  3 LANCE, MATTHEW            14 TWIN TOWNS                     4:19.05   30  
       28.75    59.99  1:32.99  2:06.13  2:39.55  3:13.31  3:46.86  4:19.05
  4 MACKAY, DEAN              14 BALLINA INDOOR                 4:21.37   26  
       28.99  1:00.95  1:33.86  2:08.02  2:42.47  3:16.20  3:50.19  4:21.37
  5 TURNER, REECE             14 FORSTER                        4:22.88   23  
       28.81  1:01.60  1:35.78  2:10.40  2:44.31  3:18.49  3:51.35  4:22.88
  6 ARNAMNART, DANIEL         14 LORE                           4:24.41   20  
       28.72  1:00.80  1:33.74  2:07.61  2:41.89  3:17.09  3:52.07  4:24.41
  7 HAINES, JARROD            14 TITANS                         4:25.04   17  
       28.49  1:01.51  1:35.38  2:09.79  2:43.97  3:18.92  3:53.06  4:25.04
  8 HARRIS, THOMAS            14 A'DALE ALLIGATOR               4:25.11   14  
       29.52  1:01.89  1:35.12  2:09.09  2:43.09  3:17.69  3:51.90  4:25.11
  9 TOOK, JOHN                14 MLC MARLINS                    4:25.46   11  
       29.25  1:01.78  1:35.78  2:10.30  2:45.26  3:20.15  3:53.59  4:25.46
 10 KELLY, JORDAN             14 MLC MARLINS                    4:25.61    8  
       29.59  1:03.26  1:37.23  2:11.81  2:46.38  3:21.09  3:54.09  4:25.61
 11 CAIN, KYLE                14 ATLANTIS                       4:25.63    5  
       29.44  1:02.78  1:36.45  2:11.98  2:46.10  3:20.94  3:53.29  4:25.63
 12 CHAPMAN POLITIS, RILEY    14 CORRIMAL                       4:26.60  
       29.87  1:03.22  1:37.15  2:11.62  2:46.16  3:20.85  3:54.22  4:26.60
 13 GOO, JOHN                 14 RYDE                           4:27.14  
       30.11  1:03.52  1:38.67  2:13.96  2:48.18  3:23.01  3:55.97  4:27.14
 14 WURSTEN, CAMERON          14 SLCA                           4:27.51  
       30.24  1:04.53  1:37.97  2:12.16  2:44.78  3:19.42  3:53.70  4:27.51
 15 SMITH, JOSH               14 THE HILLS                      4:28.81  
       28.24    59.79  1:32.58  2:06.62  2:41.13  3:16.77  3:52.77  4:28.81
 16 DAVIS, ANDREW             14 CARLILE                        4:29.10  
       30.46  1:04.05  1:38.32  2:12.77  2:46.99  3:21.50  3:55.90  4:29.10
 17 COLLIE, NICHOLAS          14 GRAFTON                        4:29.24  
       29.25  1:02.09  1:36.58  2:11.57  2:45.74  3:21.11  3:56.33  4:29.24
 18 MILNES, NICK              14 BOMADERRY                      4:30.54  
       29.65  1:03.03  1:37.46  2:12.68  2:46.69  3:21.98  3:57.02  4:30.54
 18 BLAIR, CHRIS              14 THE LAKES                      4:30.54  
       29.73  1:02.82  1:36.92  2:11.96  2:46.92  3:22.17  3:56.79  4:30.54
 20 MESSERVY, WILLIAM         14 MLC MARLINS                    4:32.09  
       29.18  1:01.84  1:35.45  2:09.73  2:45.12  3:20.82  3:56.76  4:32.09
 20 HARDY, CRAIG              14 SMITHFIELD                     4:32.09  
       30.24  1:04.67  1:39.24  2:14.47  2:48.94  3:24.29  3:58.52  4:32.09
 22 YOULTEN, SCOTT            14 FORRESTERS BEACH               4:33.03  
       30.51  1:04.62  1:39.12  2:14.17  2:48.77  3:23.82  3:59.09  4:33.03
 23 VALLE, HAYDN              14 MLC MARLINS                    4:33.32  
       31.13  1:05.58  1:40.50  2:15.93  2:51.13  3:26.59  4:00.97  4:33.32
 24 HARRIS, MAX               14 RYDE                           4:33.33  
       31.23  1:05.54  1:39.60  2:14.35  2:49.22  3:24.65  3:59.88  4:33.33
 25 MCNIECE, CHRIS            14 CAMPBELLTOWN                   4:33.95  
       30.66  1:04.14  1:38.65  2:13.77  2:48.84  3:24.31  3:59.54  4:33.95
 26 BAXTER, BRADLEY           14 TOONGABBIE                     4:36.29  
       28.45  1:00.59  1:34.26  2:09.52  2:45.56  3:22.73  4:00.01  4:36.29
 27 REIS, ANDREW              14 MLC MARLINS                    4:36.99  
       29.93  1:03.83  1:39.02  2:14.71  2:49.98  3:25.83  4:01.89  4:36.99
 28 PAEA, IFALEMI             14 BAYSIDE                        4:38.27  
       30.53  1:05.34  1:40.97  2:17.39  2:52.66  3:29.07  4:05.16  4:38.27
 29 MACKIEWICZ, MIESZKO       14 GOSFORD STINGRAY               4:38.50  
       30.08  1:03.87  1:38.68  2:13.98  2:49.94  3:26.35  4:02.84  4:38.50
 30 GEORGE, DANIEL            14 SMITHFIELD                     4:39.45  
       31.50  1:05.97  1:41.02  2:16.59  2:52.12  3:28.70  4:04.73  4:39.45
 31 STOREY, MATTHEW           14 NU SWIM                        4:42.96  
       30.58  1:05.18  1:40.61  2:16.56  2:52.67  3:29.67  4:06.76  4:42.96
 32 BOURKE, ADAM              14 NU SWIM                        4:44.21  
       31.04  1:07.15  1:43.42  2:20.46  2:57.09  3:33.79  4:09.76  4:44.21
 33 FORRESTER, KURT           14 REVESBY WORKERS                4:44.86  
       30.09  1:05.53  1:42.63  2:18.51  2:54.49  3:31.32  4:09.01  4:44.86
 34 SMITH, ANDREW             14 SEALS                          4:47.26  
       30.51  1:05.99  1:43.09  2:20.53  2:57.61  3:34.89  4:11.65  4:47.26
 -- ITABASHI, HIDEAKI (V)     14 JAPAN                               DQ  
       29.08    59.70  1:30.80  2:01.95  2:33.39  3:04.95  3:36.94       DQ
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 GOLDTHORPE, JARED         13 BAYSIDE                        4:28.99   35  
       28.80  1:01.78  1:36.46  2:11.40  2:46.26  3:21.53  3:56.35  4:28.99
  2 HANSON, RYAN              13 DAPTO                          4:29.15   30  
       30.73  1:03.98  1:37.99  2:11.96  2:46.70  3:21.91  3:56.52  4:29.15
  3 RIDLEY, SCOTT             13 SEA EAGLES                     4:33.61   26  
       28.21  1:01.09  1:36.28  2:11.45  2:46.55  3:22.09  3:57.48  4:33.61
  4 HAMMONDS, ADAM            13 CARRINGTON                     4:35.59   23  
       29.85  1:03.14  1:37.70  2:12.91  2:48.74  3:24.70  4:00.78  4:35.59
  5 HUDSON, SHAUN             13 BLACKTOWN CITY                 4:39.59   20  
       31.06  1:05.05  1:41.01  2:17.22  2:53.54  3:30.33  4:05.67  4:39.59
  5 HAYEK, ALAN               13 SMITHFIELD                     4:39.59   20  
       31.09  1:05.15  1:39.83  2:15.90  2:52.25  3:28.19  4:04.98  4:39.59
  7 STOKES, VINCENT           13 WILLOUGHBY                     4:39.66   14  
       30.51  1:05.14  1:41.02  2:17.27  2:52.86  3:29.80  4:04.84  4:39.66
  8 STEPNIAK, PATRICK         13 BAYSIDE                        4:39.91   11  
       30.99  1:06.12  1:41.81  2:18.23  2:54.10  3:29.99  4:04.97  4:39.91
  9 HOSFORD, MICHAEL          13 TOONGABBIE                     4:40.37    8  
       30.25  1:04.58  1:40.03  2:16.19  2:52.84  3:28.80  4:05.54  4:40.37
 10 PATTENDEN, TRENT          13 VIKINGS                        4:40.73    5  
       30.76  1:05.28  1:40.78  2:17.19  2:53.66  3:29.90  4:06.34  4:40.73
 11 POLLOCK, MARTIN           13 VIKINGS                        4:40.82  
       31.33  1:06.63  1:42.65  2:18.74  2:54.71  3:30.60  4:06.94  4:40.82
 12 KOBAYASHI, YOICHI         13 TELOPEA                        4:42.07  
       31.31  1:06.37  1:42.25  2:18.76  2:54.62  3:31.17  4:07.28  4:42.07
 13 WASSELL, DANE             13 SLCA                           4:42.86  
       29.71  1:03.62  1:39.18  2:15.53  2:52.06  3:29.22  4:06.68  4:42.86
 14 SIRI, JOSHUA              13 RYDE                           4:44.71  
       30.87  1:05.35  1:41.17  2:17.91  2:55.01  3:32.01  4:09.01  4:44.71
 15 TIMMS, CALUM              13 REVESBY WORKERS                4:46.05  
       31.91  1:05.95  1:41.71  2:18.78  2:55.76  3:33.17  4:10.12  4:46.05
 16 MILLER, JUSTIN            13 RIPPLES ST MARYS               4:46.59  
       29.91  1:04.46  1:40.96  2:17.63  2:54.60  3:32.21  4:09.88  4:46.59
 17 ROYLE, AARON              13 CHARLESTOWN                    4:47.01  
       32.17  1:07.73  1:43.73  2:20.31  2:56.77  3:33.54  4:10.55  4:47.01
 18 MILNE, LUKE               13 TOONGABBIE                     4:47.05  
       30.16  1:03.62  1:39.35  2:16.28  2:54.21  3:31.63  4:09.88  4:47.05
 19 PRENDERGAST, STEFAN       13 CARLILE                        4:48.53  
       32.27  1:08.80  1:45.45  2:22.34  2:59.18  3:36.39  4:13.22  4:48.53
 20 MCNAMARA, TERENCE         13 CARRINGTON                     4:49.98  
       31.53  1:06.88  1:44.04  2:20.98  2:58.85  3:36.84  4:14.50  4:49.98
 21 MCISAAC, TIM              13 NU SWIM                        4:50.59  
       32.32  1:08.90  1:46.56  2:24.12  3:01.56  3:40.19  4:15.97  4:50.59
 22 OTTON, JOHN               13 MOUNT ANNAN                    4:56.44  
       31.59  1:07.04  1:44.03  2:22.06  3:00.68  3:39.40  4:18.33  4:56.44
 23 STEPNIAK, LUKAS           13 BAYSIDE                        5:08.45  
       32.66  1:10.92  1:49.71  2:29.39  3:09.40  3:49.47  4:29.41  5:08.45
 
Event 8  Women 19 & Over 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 COFFEE, RACHEL (V)        20 CAREY AQU. (VIC)               1:01.83  
       29.07  1:01.83                                                      
  2 DAVENPORT, LARA (NSWIS)   20 MANLY JETZ                     1:02.03   35  
       29.75  1:02.03                                                      
  3 CRAWFORD, HEIDI (AIS)     21 HUNTER                         1:03.24   30  
       29.74  1:03.24                                                      
  4 STUBBINS, KELLY (V)       19 HAILEYBURY WATER               1:04.88  
       30.29  1:04.88                                                      
  5 COLEMAN, SOPHIE           20 CRANBROOK EASTER               1:05.38   26  
       30.19  1:05.38                                                      
  6 KEATING, ALEISHA (V)      20 HARL                           1:05.93  
       31.47  1:05.93                                                      
  7 DOYLE, PETA               20 WARRINGAH                      1:06.05   23  
       30.38  1:06.05                                                      
  8 WILSON, BELINDA (NSWIS)   19 TOONGABBIE                     1:06.87   20  
       30.90  1:06.87                                                      
  9 DOYLE, MICHELE            21 GINNINDERRA                    1:09.29   17  
       31.96  1:09.29                                                      
 10 MURPHY, HAILEY            19 NU SWIM                        1:09.59   14  
       32.28  1:09.59                                                      
 
Event 9  Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 GALVEZ, FELICITY (NSWIS)  18 CAMPBELLTOWN         1:02.43    1:01.36   35  
       28.82  1:01.36                                                      
  2 BANKS, EMMA               17 HARL                 1:03.33    1:02.88  
       29.21  1:02.88                                                      
  3 VANCE, STEPH              18 SLCA                 1:04.32    1:03.21   30  
       29.35  1:03.21                                                      
  4 PATON, SARAH (AIS)        17 TELOPEA              1:04.28    1:04.07   26  
       30.15  1:04.07                                                      
  5 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA              1:05.22    1:04.59   23  
       30.29  1:04.59                                                      
  6 KALLU, SARAH              17 SEALS                1:05.32    1:05.64   20  
       30.76  1:05.64                                                      
  7 JOHNSON, REANNON          17 SANS SOUCI           1:05.94    1:05.65   17  
       30.93  1:05.65                                                      
  8 RODIER, DESIREE           17 NU SWIM              1:05.67    1:05.71   14  
       31.02  1:05.71                                                      
  9 SULLIVAN, JULIA           18 WARRINGAH            1:06.45    1:06.54   11  
       31.02  1:06.54                                                      
 10 WHEELER, SARAH            17 MANLY JETZ           1:06.56    1:07.74    8  
       30.89  1:07.74                                                      
 
Event 9  Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 GALVEZ, FELICITY (NSWIS)  18 CAMPBELLTOWN                    1:02.43  
       29.27  1:02.43                                                      
  2 BANKS, EMMA               17 HARL                            1:03.33  
       30.12  1:03.33                                                      
  3 PATON, SARAH (AIS)        17 TELOPEA                         1:04.28  
       30.28  1:04.28                                                      
  4 VANCE, STEPH              18 SLCA                            1:04.32  
       29.74  1:04.32                                                      
  5 MARTIN, BROOKE            18 MINGARA                         1:05.22  
       30.29  1:05.22                                                      
  6 KALLU, SARAH              17 SEALS                           1:05.32  
       30.80  1:05.32                                                      
  7 RODIER, DESIREE           17 NU SWIM                         1:05.67  
       31.17  1:05.67                                                      
  8 JOHNSON, REANNON          17 SANS SOUCI                      1:05.94  
       30.96  1:05.94                                                      
  9 SULLIVAN, JULIA           18 WARRINGAH                       1:06.45  
       30.83  1:06.45                                                      
 10 WHEELER, SARAH            17 MANLY JETZ                      1:06.56  
       30.78  1:06.56                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 SHARKEY, BRITTANY         17 KIAMA                           1:07.07  
       30.82  1:07.07                                                      
 12 HOUGHTON, KERRYN          17 REVESBY WORKERS                 1:07.60  
       31.35  1:07.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 LEE, AMANDA               17 ENGADINE                        1:07.63  
       31.67  1:07.63                                                      
 14 MILLS, ALEXANDRA          17 LISMORE SWIM TM                 1:08.52  
       32.15  1:08.52                                                      
 15 TALTY, LAUREN             17 MACQUARIE FIELDS                1:08.88  
       31.80  1:08.88                                                      
 16 DUMA, GRACE               18 LOWER HUNTER                    1:09.33  
       32.23  1:09.33                                                      
 17 GUNTHER, ASHLEE           17 WEST WALLSEND IN                1:10.31  
       32.17  1:10.31                                                      
 18 REYNOLDS, JODIE (V)       18 KLIM SWIM                       1:10.39  
       32.85  1:10.39                                                      
 19 GILBERT, JACQUI           17 THE HILLS                       1:10.60  
       32.39  1:10.60                                                      
 20 MULCAHY, FELICITY         18 SYDNEY UNIVERSIT                1:14.85  
       33.28  1:14.85                                                      
 
Event 10  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 HAYASHI, RINA (V)         16 JAPAN                1:01.96    1:01.99  
       29.29  1:01.99                                                      
  2 COUTTS, ALICIA (V)        16 REDLANDS             1:03.43    1:02.16  
       28.87  1:02.16                                                      
  3 BROWN, ALICE              16 HUNTER               1:04.17    1:03.25   35  
       29.70  1:03.25                                                      
  4 FIDLER, JESSIE            16 NU SWIM              1:04.44    1:03.69   30  
       30.37  1:03.69                                                      
  5 BROWN, KASSANDRA          16 NU SWIM              1:04.51    1:04.58   26  
       30.58  1:04.58                                                      
  6 JOHNSON, KATE             16 BALLINA INDOOR       1:06.97    1:05.30   23  
       30.88  1:05.30                                                      
  7 PRIESTLY, JENNA           16 GINNINDERRA          1:05.68    1:06.08   20  
       30.75  1:06.08                                                      
  8 OLIVER, KRISTI            16 CARLILE              1:05.22    1:06.14   17  
       31.31  1:06.14                                                      
  9 GILLEY, MORGAINE          16 ABBOTSLEIGH          1:05.84    1:06.18   14  
       31.00  1:06.18                                                      
 10 MACKAY, JESSICA           16 KINCUMBER PACIFI     1:06.73    1:06.35   11  
       31.17  1:06.35                                                      
 
Event 10  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 HAYASHI, RINA (V)         16 JAPAN                           1:01.96  
       29.16  1:01.96                                                      
  2 COUTTS, ALICIA (V)        16 REDLANDS                        1:03.43  
       29.56  1:03.43                                                      
  3 BROWN, ALICE              16 HUNTER                          1:04.17  
       30.65  1:04.17                                                      
  4 FIDLER, JESSIE            16 NU SWIM                         1:04.44  
       30.67  1:04.44                                                      
  5 BROWN, KASSANDRA          16 NU SWIM                         1:04.51  
       30.56  1:04.51                                                      
  6 OLIVER, KRISTI            16 CARLILE                         1:05.22  
       30.55  1:05.22                                                      
  7 PRIESTLY, JENNA           16 GINNINDERRA                     1:05.68  
       30.87  1:05.68                                                      
  8 GILLEY, MORGAINE          16 ABBOTSLEIGH                     1:05.84  
       30.97  1:05.84                                                      
  9 MACKAY, JESSICA           16 KINCUMBER PACIFI                1:06.73  
       31.51  1:06.73                                                      
 10 JOHNSON, KATE             16 BALLINA INDOOR                  1:06.97  
       31.52  1:06.97                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 BARTHOLOMEW, RENEE        16 WEST WALLSEND IN                1:07.21  
       31.12  1:07.21                                                      
 12 THOMSON, HAYLEY           16 ALSTONVILLE                     1:07.41  
       31.21  1:07.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 LUCK, HANNAH              16 MLC MARLINS                     1:07.67  
       32.08  1:07.67                                                      
 14 KIRBY, ASHLEY             16 MANLY JETZ                      1:07.82  
       31.48  1:07.82                                                      
 15 BAZ-BUTTEL, KATELIN       16 WIA                             1:08.01  
       31.04  1:08.01                                                      
 16 BENTLEY, STEPHANIE        16 MACQUARIE FIELDS                1:08.12  
       31.59  1:08.12                                                      
 17 WELLER, GABRIELLE         16 SLCA                            1:08.17  
       31.69  1:08.17                                                      
 18 BYRNE, LOUISE             16 WARRINGAH                       1:09.29  
       31.66  1:09.29                                                      
 18 PLESCAN, AMANDA           16 SMITHFIELD                      1:09.29  
       32.13  1:09.29                                                      
 20 FITZGIBBON, EMMA          16 TELOPEA                         1:10.91  
       32.80  1:10.91                                                      
 21 HOSKING, TAMARA           16 WODEN                           1:11.23  
       33.16  1:11.23                                                      
 22 PALFREY, MADELINE         16 CRANBROOK EASTER                1:11.64  
       33.25  1:11.64                                                      
 23 LEWIS, SAMANTHA           16 TOONGABBIE                      1:11.65  
       33.57  1:11.65                                                      
 24 JAMES, MICHELLE           16 CRANBROOK EASTER                1:11.71  
       32.62  1:11.71                                                      
 25 POINTER, BROOKE           16 GALSTON                         1:11.98  
       33.37  1:11.98                                                      
 26 WITT, NAOMI               16 MLC MARLINS                     1:12.24  
       33.29  1:12.24                                                      
 27 WOOD, ERICA               16 WILLOUGHBY                      1:12.46  
       33.40  1:12.46                                                      
 28 HAINES, JODIE             16 TITANS                          1:12.59  
       33.48  1:12.59                                                      
 29 GRAHAM, TESSA             16 MASC                            1:13.37  
       33.77  1:13.37                                                      
 -- FLETCHER, SHARI           16 KINGSCLIFF                           DQ  
       32.85       DQ                                                      
 
Event 11  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 STEWART, JACQUELINE       15 MACQUARIE FIELDS     1:05.48    1:04.49   35  
       30.24  1:04.49                                                      
  2 SEXTON, ORLANDA           15 BOWRAL               1:05.26    1:04.82   30  
       30.24  1:04.82                                                      
  3 HALICEK, OLIVIA           15 MACQUARIE FIELDS     1:05.89    1:05.05   26  
       30.30  1:05.05                                                      
  4 ZANETIC, NATASHA          15 MACQUARIE FIELDS     1:06.28    1:05.75   23  
       30.90  1:05.75                                                      
  5 TARANTO, NICKIE           15 KINCUMBER PACIFI     1:06.91    1:06.20   20  
       31.41  1:06.20                                                      
  6 MOONEY, LAURA             15 MLC MARLINS          1:06.77    1:06.33   17  
       31.07  1:06.33                                                      
  7 PARKER, LAUREN            15 NU SWIM              1:08.01    1:07.30   14  
       31.55  1:07.30                                                      
  8 CAMERON-LEE, CHLOE        15 BANKSTOWN SPORTS     1:08.54    1:08.25   11  
       31.26  1:08.25                                                      
  9 HOUSEGO, CLAIRE           15 SLCA                 1:08.69    1:08.34    8  
       32.36  1:08.34                                                      
 10 SCHAFER, TAMMY            15 MLC MARLINS          1:08.79    1:08.54    5  
       31.73  1:08.54                                                      
 
Event 11  Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 SEXTON, ORLANDA           15 BOWRAL                          1:05.26  
       30.37  1:05.26                                                      
  2 STEWART, JACQUELINE       15 MACQUARIE FIELDS                1:05.48  
       30.62  1:05.48                                                      
  3 HALICEK, OLIVIA           15 MACQUARIE FIELDS                1:05.89  
       30.16  1:05.89                                                      
  4 ZANETIC, NATASHA          15 MACQUARIE FIELDS                1:06.28  
       31.11  1:06.28                                                      
  5 MOONEY, LAURA             15 MLC MARLINS                     1:06.77  
       31.46  1:06.77                                                      
  6 TARANTO, NICKIE           15 KINCUMBER PACIFI                1:06.91  
       31.51  1:06.91                                                      
  7 PARKER, LAUREN            15 NU SWIM                         1:08.01  
       31.63  1:08.01                                                      
  8 CAMERON-LEE, CHLOE        15 BANKSTOWN SPORTS                1:08.54  
       31.41  1:08.54                                                      
  9 HOUSEGO, CLAIRE           15 SLCA                            1:08.69  
       31.98  1:08.69                                                      
 10 SCHAFER, TAMMY            15 MLC MARLINS                     1:08.79  
       31.58  1:08.79                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 CASEY, LANA               15 PITTWATER                       1:09.15  
       32.54  1:09.15                                                      
 12 ALLAN, OLIVIA             15 MLC MARLINS                     1:09.35  
       32.36  1:09.35                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 DAWKING, EBONY            15 MLC MARLINS                     1:09.38  
       32.36  1:09.38                                                      
 14 SOUTHWELL, LEISHA         15 DAPTO                           1:09.48  
       32.68  1:09.48                                                      
 15 BOWDEN, VANESSA-JAYNE     15 MLC MARLINS                     1:09.61  
       32.62  1:09.61                                                      
 16 MISZCZUK, JOSEPHINE       15 MACQUARIE FIELDS                1:09.78  
       32.48  1:09.78                                                      
 17 HOLESGROVE, JAMIE         15 INSWIM                          1:10.00  
       32.65  1:10.00                                                      
 18 HARTNETT, ALISON          15 NU SWIM                         1:10.05  
       32.47  1:10.05                                                      
 19 STEPHENSON, KATE          15 TOONGABBIE                      1:10.21  
       32.02  1:10.21                                                      
 20 BARNES, HAYLEY            15 BREAKERS                        1:10.24  
       33.11  1:10.24                                                      
 21 VANCE, ALEX               15 SLCA                            1:10.33  
       32.99  1:10.33                                                      
 22 DELANEY, ELIZABETH        15 SLADEM                          1:10.67  
       33.22  1:10.67                                                      
 23 BARLIN, SHELLEY           15 GALSTON                         1:11.32  
       33.51  1:11.32                                                      
 24 MORRIS, KATE              15 DUBBO SWIMTECH                  1:11.39  
       32.95  1:11.39                                                      
 25 BIRD, KATIE               15 GINNINDERRA                     1:11.95  
       32.05  1:11.95                                                      
 26 BOZSITY, MARY ANNE        15 SYDNEY UNIVERSIT                1:12.01  
       32.89  1:12.01                                                      
 27 YOUNG, SOPHIE             15 NU SWIM                         1:12.64  
       33.43  1:12.64                                                      
 28 ANDRIOLO, SOPHIE          15 TELOPEA                         1:12.77  
       33.28  1:12.77                                                      
 29 HOFFMANN, EMILY           15 INSWIM                          1:14.58  
       33.67  1:14.58                                                      
 30 WHEATLEY, ZOE             15 WIA                             1:15.15  
       33.44  1:15.15                                                      
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 KARIMATA, YUTI (V)        14 JAPAN                1:02.69    1:02.57  
       29.02  1:02.57                                                      
  2 HORNE, SARAH-JANE         14 TOONGABBIE           1:06.08    1:04.90   35  
       30.70  1:04.90                                                      
  3 BARCK, MELISSA            14 INSWIM               1:07.29    1:06.53   30  
       31.41  1:06.53                                                      
  4 GRAY, EMMA                14 WARRINGAH            1:07.27    1:06.82   26  
       30.38  1:06.82                                                      
  5 BAINBRIDGE, ANGIE         14 HUNTER               1:08.61    1:06.83   23  
       31.49  1:06.83                                                      
  6 WHITE, HAYLEY             14 KINGSCLIFF           1:08.14    1:07.21   20  
       31.51  1:07.21                                                      
  7 MCDONALD, JENNY           14 ABBOTSLEIGH          1:07.26    1:07.42   17  
       31.27  1:07.42                                                      
  8 BRUNTON, JESSICA          14 MACQUARIE FIELDS     1:07.68    1:07.74   14  
       31.47  1:07.74                                                      
  9 UCHIDA, ASAMI (V)         14 JAPAN                1:07.97    1:08.35  
       31.68  1:08.35                                                      
 10 GLEW, JESSIE              14 WARRINGAH            1:08.42    1:08.55   11  
       31.75  1:08.55                                                      
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 KARIMATA, YUTI (V)        14 JAPAN                           1:02.69  
       29.24  1:02.69                                                      
  2 HORNE, SARAH-JANE         14 TOONGABBIE                      1:06.08  
       31.23  1:06.08                                                      
  3 MCDONALD, JENNY           14 ABBOTSLEIGH                     1:07.26  
       31.31  1:07.26                                                      
  4 GRAY, EMMA                14 WARRINGAH                       1:07.27  
       31.16  1:07.27                                                      
  5 BARCK, MELISSA            14 INSWIM                          1:07.29  
       31.32  1:07.29                                                      
  6 BRUNTON, JESSICA          14 MACQUARIE FIELDS                1:07.68  
       31.81  1:07.68                                                      
  7 UCHIDA, ASAMI (V)         14 JAPAN                           1:07.97  
       31.84  1:07.97                                                      
  8 WHITE, HAYLEY             14 KINGSCLIFF                      1:08.14  
       32.14  1:08.14                                                      
  9 GLEW, JESSIE              14 WARRINGAH                       1:08.42  
       32.12  1:08.42                                                      
 10 BAINBRIDGE, ANGIE         14 HUNTER                          1:08.61  
       32.33  1:08.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 FITZGERALD, ZOE           14 BAYSIDE                         1:08.62  
       32.11  1:08.62                                                      
 12 WHITE, AMY                14 BOMADERRY                       1:09.62  
       32.85  1:09.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 WILLIAMS, TIFANIE         14 NU SWIM                         1:09.97  
       32.63  1:09.97                                                      
 14 KLAUSS, EMMA              14 RYDE                            1:10.07  
       32.59  1:10.07                                                      
 15 SELIG, DANI               14 MLC MARLINS                     1:10.46  
       32.90  1:10.46                                                      
 16 MCKEMMISH, LAURA          14 THE HILLS                       1:10.50  
       33.66  1:10.50                                                      
 17 JONES, MEGAN              14 INSWIM                          1:10.51  
       32.09  1:10.51                                                      
 18 PIKE, RACHEL              14 TRINITY GRAMMAR                 1:10.54  
       32.94  1:10.54                                                      
 19 DRY, JESSICA              14 BLACKTOWN CITY                  1:10.56  
       33.22  1:10.56                                                      
 20 LITTLETON, KATE           14 ABBOTSLEIGH                     1:10.64  
       33.27  1:10.64                                                      
 21 CAMPBELL, JORJA           14 SAWTELL                         1:10.71  
       32.68  1:10.71                                                      
 22 GANE, LISA                14 NEPEAN                          1:10.72  
       32.19  1:10.72                                                      
 23 REAY, MICHELLE            14 NU SWIM                         1:11.17  
       32.68  1:11.17                                                      
 24 MILFORD, PETA             14 TOONGABBIE                      1:11.45  
       32.37  1:11.45                                                      
 25 COX, MEAGAN               14 STH CRONULLA PEN                1:11.47  
       31.58  1:11.47                                                      
 26 BATES, SAMANTHA           14 DAPTO                           1:12.31  
       33.27  1:12.31                                                      
 27 MALONE, ERIN              14 SLCA                            1:12.47  
       33.44  1:12.47                                                      
 28 ROSE, SAM                 14 CHARLESTOWN                     1:13.03  
       33.83  1:13.03                                                      
 29 PALMER, SOPHIA            14 GRIFFITH                        1:13.04  
       33.41  1:13.04                                                      
 30 WATTS, KELLY              14 BAYSIDE                         1:13.20  
       34.44  1:13.20                                                      
 31 WATSON, LAUREN            14 BARKER AQUATICS                 1:13.25  
       33.53  1:13.25                                                      
 32 HOAREY, MEGAN             14 HOLSWORTHY                      1:13.32  
       33.52  1:13.32                                                      
 33 BURSTON, SARAH            14 GALSTON                         1:14.65  
       32.92  1:14.65                                                      
 
Event 13  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                1:04.78    1:04.26  
       30.00  1:04.26                                                      
  2 BIHANCOV, ANNE            13 MACQUARIE FIELDS     1:07.39    1:06.31   35  
       31.26  1:06.31                                                      
  3 JOHNSON, GEMMA            13 BALLINA INDOOR       1:08.33    1:06.88   30  
       31.22  1:06.88                                                      
  4 THOMPSON, KYRA            13 CHARLESTOWN          1:08.08    1:07.09   26  
       31.60  1:07.09                                                      
  5 BRENNAN, KATE             13 COFFS HARBOUR        1:07.97    1:08.06   23  
       30.91  1:08.06                                                      
  6 GRAHAM, LINDSEY           13 HUNTER               1:09.71    1:08.21   20  
       32.31  1:08.21                                                      
  7 RAYNER, LIANA             13 SLCA                 1:08.70    1:08.39   17  
       32.13  1:08.39                                                      
  8 MCMAHON, EMILY            13 BANKSTOWN SPORTS     1:09.54    1:08.66   14  
       32.14  1:08.66                                                      
  9 BRANDT, HAYLEE            13 NU SWIM              1:09.13    1:08.91   11  
       31.90  1:08.91                                                      
 10 CRAIG, MONICA             13 TRINITY GRAMMAR      1:10.07    1:09.13    8  
       33.18  1:09.13                                                      
 
Event 13  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                           1:04.78  
       29.88  1:04.78                                                      
  2 BIHANCOV, ANNE            13 MACQUARIE FIELDS                1:07.39  
       31.22  1:07.39                                                      
  3 BRENNAN, KATE             13 COFFS HARBOUR                   1:07.97  
       30.85  1:07.97                                                      
  4 THOMPSON, KYRA            13 CHARLESTOWN                     1:08.08  
       31.99  1:08.08                                                      
  5 JOHNSON, GEMMA            13 BALLINA INDOOR                  1:08.33  
       31.50  1:08.33                                                      
  6 RAYNER, LIANA             13 SLCA                            1:08.70  
       32.16  1:08.70                                                      
  7 BRANDT, HAYLEE            13 NU SWIM                         1:09.13  
       32.26  1:09.13                                                      
  8 MCMAHON, EMILY            13 BANKSTOWN SPORTS                1:09.54  
       32.56  1:09.54                                                      
  9 GRAHAM, LINDSEY           13 HUNTER                          1:09.71  
       33.04  1:09.71                                                      
 10 CRAIG, MONICA             13 TRINITY GRAMMAR                 1:10.07  
       33.59  1:10.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 CONNELL, FIONA            13 PORT MACQUARIE                  1:10.32  
       31.88  1:10.32                                                      
 12 TODD, MICHAELA            13 WIA                             1:10.37  
       32.52  1:10.37                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'NEILL, SARAH            13 BLACKTOWN CITY                  1:10.49  
       33.27  1:10.49                                                      
 14 CHIA, KIMBERLEY           13 MOUNT ANNAN                     1:10.60  
       32.33  1:10.60                                                      
 15 DOYLE, BIANCA             13 RYDE                            1:11.07  
       33.43  1:11.07                                                      
 16 MACDONALD, TEANJI         13 CHARLESTOWN                     1:11.11  
       33.19  1:11.11                                                      
 17 RUSSO, ALEXANDRA          13 TRINITY GRAMMAR                 1:11.19  
       33.48  1:11.19                                                      
 18 VAN BALEN, MONIQUE        13 RYDE                            1:11.28  
       32.87  1:11.28                                                      
 19 CLARKE, SHANNON           13 ULLADULLA                       1:11.50  
       32.63  1:11.50                                                      
 20 CAREY, STEPHANIE          13 TOUKLEY                         1:11.85  
       33.38  1:11.85                                                      
 21 LINNEN, ELANA             13 MINGARA                         1:12.07  
       33.45  1:12.07                                                      
 22 RODITIS, ANITA            13 ABBOTSLEIGH                     1:12.31  
       33.81  1:12.31                                                      
 22 SHEPPARD, STEPHANIE       13 WIA                             1:12.31  
       33.70  1:12.31                                                      
 24 BOWDEN, NICOLE            13 MOUNT ANNAN                     1:12.95  
       33.82  1:12.95                                                      
 25 PRICE, LAURAINE           13 SLCA                            1:13.06  
       34.37  1:13.06                                                      
 26 MITCHELL, CASEY           13 BEGA                            1:13.23  
       33.66  1:13.23                                                      
 27 MITCHELL, JESSICA         13 CHARLESTOWN                     1:13.38  
       34.42  1:13.38                                                      
 28 HANSFORD, STACEY          13 BLACKTOWN CITY                  1:13.39  
       33.82  1:13.39                                                      
 29 PROPST, TAYLA             13 TOONGABBIE                      1:13.59  
       34.04  1:13.59                                                      
 29 HENSHAW, JESSICA          13 LISMORE SWIM TM                 1:13.59  
       33.60  1:13.59                                                      
 31 SEAGER, ALANA             13 THE HILLS                       1:14.01  
       33.87  1:14.01                                                      
 32 PROWSE, EMMA              13 PAMBULA                         1:14.16  
       33.87  1:14.16                                                      
 33 SPROTT, STEPHANIE         13 COFFS HARBOUR                   1:14.22  
       33.08  1:14.22                                                      
 34 LYNCH, ADELE              13 KATOOMBA RSL                    1:14.27  
       33.98  1:14.27                                                      
 35 SPOONER, CHLOE            13 MINGARA                         1:14.42  
       34.17  1:14.42                                                      
 36 ROFFEY, EMMA              13 CHARLESTOWN                     1:14.46  
       35.10  1:14.46                                                      
 37 GOODWIN, KAYLA            13 MACQUARIE SHORES                1:14.66  
       34.86  1:14.66                                                      
 38 SIVYER, CAITLIN           13 NU SWIM                         1:14.67  
       35.21  1:14.67                                                      
 39 LAWLER, TATUM             13 CRANBROOK EASTER                1:14.77  
       35.58  1:14.77                                                      
 40 STEPHENSON, ISABELLA      13 GALSTON                         1:15.13  
       34.50  1:15.13                                                      
 41 BRADLEY, CATHERINE        13 SINGLETON                       1:15.68  
       34.60  1:15.68                                                      
 42 HART, NATALIE             13 KINCUMBER PACIFI                1:15.84  
       34.66  1:15.84                                                      
 43 BINGHAM, KATE             13 VIKINGS                         1:15.94  
       35.29  1:15.94                                                      
 44 KILIAN, HONIE             13 WEST WALLSEND IN                1:16.20  
       36.53  1:16.20                                                      
 45 SORENSEN, SONAII          13 ULLADULLA                       1:18.99  
       34.90  1:18.99                                                      
 
Event 14  Men 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 PIPER, JIM (NSWIS)        22 CAMPBELLTOWN         1:04.48    1:02.37   35  
       29.39  1:02.37                                                      
  2 RICKARD, BRENTON (V)      20 CAREY AQU. (VIC)     1:03.54    1:02.62  
       29.19  1:02.62                                                      
  3 TRICKETT, LUKE (NSWIS)    21 WILLOUGHBY           1:04.46    1:04.31   30  
       30.59  1:04.31                                                      
  4 COWLEY, SIMON (NSWIS)     23 SLCA                 1:07.99    1:04.64   26  
       30.71  1:04.64                                                      
  5 CROOK, NATHAN (V)         24 CAREY AQU. (VIC)     1:05.03    1:04.67  
       29.59  1:04.67                                                      
  6 BEASLEY, JAMES (NSWIS)    21 MANLY JETZ           1:07.27    1:05.16   23  
       30.63  1:05.16                                                      
  7 FOSTER, DAX               19 GINNINDERRA          1:08.96    1:08.32   20  
       31.76  1:08.32                                                      
  8 BREWER, GREG              19 TELOPEA              1:08.74    1:09.07   17  
       32.05  1:09.07                                                      
  9 BEISLER, ADAM             19 CHARLESTOWN          1:10.36    1:10.61   14  
       32.70  1:10.61                                                      
 10 HUBBARD, BEN              20 TELOPEA              1:10.10    1:10.71   11  
       33.33  1:10.71                                                      
 
Event 14  Men 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 -- TUCKERMAN, BEN (V)        23 CAREY AQU. (VIC)                1:05.04  
       30.81  1:05.04                                                      
 -- PENDERGAST, SAM (V)       19 WARRNAMBOOL (VIC                1:05.59  
       30.40  1:05.59                                                      
  1 RICKARD, BRENTON (V)      20 CAREY AQU. (VIC)                1:03.54  
       29.83  1:03.54                                                      
  2 TRICKETT, LUKE (NSWIS)    21 WILLOUGHBY                      1:04.46  
       30.62  1:04.46                                                      
  3 PIPER, JIM (NSWIS)        22 CAMPBELLTOWN                    1:04.48  
       30.13  1:04.48                                                      
  4 CROOK, NATHAN (V)         24 CAREY AQU. (VIC)                1:05.03  
       29.96  1:05.03                                                      
  5 BEASLEY, JAMES (NSWIS)    21 MANLY JETZ                      1:07.27  
       31.32  1:07.27                                                      
  6 COWLEY, SIMON (NSWIS)     23 SLCA                            1:07.99  
       31.92  1:07.99                                                      
  7 BREWER, GREG              19 TELOPEA                         1:08.74  
       31.87  1:08.74                                                      
  8 FOSTER, DAX               19 GINNINDERRA                     1:08.96  
       30.87  1:08.96                                                      
-------------------------------------------------------------------------
  9 HUBBARD, BEN              20 TELOPEA                         1:10.10  
       32.45  1:10.10                                                      
 10 BEISLER, ADAM             19 CHARLESTOWN                     1:10.36  
       32.27  1:10.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 MONTGOMERIE, PETER        21 CARLILE                         1:12.96  
       33.92  1:12.96                                                      
 
Event 15  Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 SCHOFIELD, REID           17 MINGARA              1:09.53    1:08.10   35  
       32.04  1:08.10                                                      
  2 PINNOCK, ANDREW           18 MINGARA              1:09.56    1:08.44   30  
       32.37  1:08.44                                                      
  3 TALTY, ANTHONY            18 MACQUARIE FIELDS     1:08.36    1:08.76   26  
       32.02  1:08.76                                                      
  4 DEAN, SIMON               18 WIA                  1:08.89    1:09.20   23  
       31.96  1:09.20                                                      
  5 ABOOD, MATTHEW            17 KINGSCLIFF           1:10.25    1:09.52   20  
       32.62  1:09.52                                                      
  6 GILLESPIE, CHRIS          17 KNOX PYMBLE          1:09.56    1:09.89   17  
       32.45  1:09.89                                                      
  7 COX, ALEX                 17 STH CRONULLA PEN     1:10.74    1:10.45   14  
       33.07  1:10.45                                                      
  8 SLATER, JON               18 WODEN                1:11.09    1:10.79   11  
       32.78  1:10.79                                                      
  9 HOARE, ANDREW             17 TEMORA               1:11.45    1:11.33    8  
       32.93  1:11.33                                                      
 10 D'AMBROSIO, NICHOLAS      17 SYDNEY UNIVERSIT     1:11.69    1:11.62    5  
       33.57  1:11.62                                                      
 
Event 15  Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 TALTY, ANTHONY            18 MACQUARIE FIELDS                1:08.36  
       32.45  1:08.36                                                      
  2 DEAN, SIMON               18 WIA                             1:08.89  
       32.19  1:08.89                                                      
  3 SCHOFIELD, REID           17 MINGARA                         1:09.53  
       32.32  1:09.53                                                      
  4 PINNOCK, ANDREW           18 MINGARA                         1:09.56  
       32.80  1:09.56                                                      
  4 GILLESPIE, CHRIS          17 KNOX PYMBLE                     1:09.56  
       32.49  1:09.56                                                      
  6 ABOOD, MATTHEW            17 KINGSCLIFF                      1:10.25  
       33.02  1:10.25                                                      
  7 COX, ALEX                 17 STH CRONULLA PEN                1:10.74  
       33.55  1:10.74                                                      
  8 SLATER, JON               18 WODEN                           1:11.09  
       32.82  1:11.09                                                      
  9 HOARE, ANDREW             17 TEMORA                          1:11.45  
       33.35  1:11.45                                                      
 10 D'AMBROSIO, NICHOLAS      17 SYDNEY UNIVERSIT                1:11.69  
       33.92  1:11.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 HWANG, JAMES              18 SYDNEY UNIVERSIT                1:11.84  
       33.65  1:11.84                                                      
 12 MIRANDA, CHRISTIAN        18 BANKSTOWN SPORTS                1:11.87  
       33.68  1:11.87                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 WEIERS, AARON             17 CRANBROOK EASTER                1:12.06  
       33.55  1:12.06                                                      
 14 SUMMERFIELD, MITCHELL     17 CORRIMAL                        1:12.16  
       34.44  1:12.16                                                      
 15 HOUSEGO, ELLIOTT          18 SLCA                            1:12.66  
       33.25  1:12.66                                                      
 16 DURHAM, TOM               17 GALSTON                         1:12.96  
       33.25  1:12.96                                                      
 17 MCGILL, KIERNAN           17 TELOPEA                         1:13.01  
       34.35  1:13.01                                                      
 18 LEE, ROBERT               17 TRINITY GRAMMAR                 1:13.25  
       33.37  1:13.25                                                      
 19 LEWIS, ADAM               18 MANLY JETZ                      1:13.36  
       33.73  1:13.36                                                      
 20 GELAO, MARK               17 TRINITY GRAMMAR                 1:14.74  
       34.43  1:14.74                                                      
 21 MISZCZUK, MATEUSZ         17 MACQUARIE FIELDS                1:15.08  
       35.29  1:15.08                                                      
 22 PRESS, ANDREW             17 CARLILE                         1:15.28  
       35.60  1:15.28                                                      
 23 BAUS, MITCHELL            17 NU SWIM                         1:15.99  
       35.56  1:15.99                                                      
 24 BENNETT, LUKE             17 BARKER AQUATICS                 1:16.11  
       35.47  1:16.11                                                      
 25 FINCHER, BEN              17 CHARLESTOWN                     1:16.15  
       35.74  1:16.15                                                      
 26 HALL, JAMES               18 WOOLGOOLGA                      1:16.44  
       36.22  1:16.44                                                      
 27 KENNEDY, DANIEL           18 CAMPBELLTOWN                    1:16.68  
       35.85  1:16.68                                                      
 28 HAWORTH, MARK             17 MACQUARIE FIELDS                1:16.90  
       35.73  1:16.90                                                      
 28 RIFKIN, DANIEL            17 WARRINGAH                       1:16.90  
       35.87  1:16.90                                                      
 30 O'REILLY, MITCHELL        17 MENAI                           1:17.09  
       36.21  1:17.09                                                      
 31 MILLER, CHAD (V)          18 FIJI                            1:18.07  
       36.61  1:18.07                                                      
 32 PENDLETON, RICK           18 UNISWIM                         1:19.31  
       37.40  1:19.31                                                      
 
Event 16  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 MATSUEDA, TAKAO (V)       16 JAPAN                1:05.34    1:03.40  
       30.27  1:03.40                                                      
  2 VRACA, JOSEPH             16 TOONGABBIE           1:09.39    1:06.65   35  
       31.47  1:06.65                                                      
  3 MARTENS-SHAW, JAYDE       16 TRINITY GRAMMAR      1:11.00    1:09.21   30  
       32.44  1:09.21                                                      
  4 KABLE, ADAM               16 BANKSTOWN SPORTS     1:09.77    1:09.40   26  
       32.34  1:09.40                                                      
  5 PAVASOVIC, LUKE           16 MACQUARIE FIELDS     1:10.63    1:09.97   23  
       32.97  1:09.97                                                      
  6 BRIGGS, BRENDAN           16 TELOPEA              1:11.91    1:12.34   20  
       33.98  1:12.34                                                      
  7 DAWES, DAVID              16 MACQUARIE FIELDS     1:11.92    1:12.40   17  
       33.00  1:12.40                                                      
  8 CALLAGHAN, SCOTT          16 GALSTON              1:12.74    1:13.17   14  
       34.36  1:13.17                                                      
  9 PHILLPOT, DANIEL          16 SEALS                1:12.79    1:13.22   11  
       34.08  1:13.22                                                      
 10 YOUNG, MATT               16 BANKSTOWN SPORTS     1:12.79    1:14.36    8  
       34.17  1:14.36                                                      
 
Event 16  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 MATSUEDA, TAKAO (V)       16 JAPAN                           1:05.34  
       30.38  1:05.34                                                      
  2 VRACA, JOSEPH             16 TOONGABBIE                      1:09.39  
       32.45  1:09.39                                                      
  3 KABLE, ADAM               16 BANKSTOWN SPORTS                1:09.77  
       32.61  1:09.77                                                      
  4 PAVASOVIC, LUKE           16 MACQUARIE FIELDS                1:10.63  
       33.05  1:10.63                                                      
  5 MARTENS-SHAW, JAYDE       16 TRINITY GRAMMAR                 1:11.00  
       32.31  1:11.00                                                      
  6 BRIGGS, BRENDAN           16 TELOPEA                         1:11.91  
       33.80  1:11.91                                                      
  7 DAWES, DAVID              16 MACQUARIE FIELDS                1:11.92  
       33.29  1:11.92                                                      
  8 CALLAGHAN, SCOTT          16 GALSTON                         1:12.74  
       33.45  1:12.74                                                      
  9 PHILLPOT, DANIEL          16 SEALS                           1:12.79  
       33.73  1:12.79                                                      
  9 YOUNG, MATT               16 BANKSTOWN SPORTS                1:12.79  
       33.91  1:12.79                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 DENYER, BLAKE             16 THE HILLS                       1:13.25  
       34.60  1:13.25                                                      
 12 YOUNG, JAMES              16 ABBOTSLEIGH                     1:14.07  
       34.78  1:14.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 CREIGHTON, MICHAEL        16 GALSTON                         1:14.32  
       34.83  1:14.32                                                      
 14 MAR, WILLIAM (V)          16 FIJI                            1:14.55  
       35.07  1:14.55                                                      
 15 OLCAYTO, JEREMY           16 THE HILLS                       1:14.64  
       34.84  1:14.64                                                      
 16 HINCHCLIFFE, LUKE         16 CANBERRA                        1:15.81  
       34.67  1:15.81                                                      
 17 ROBERTS, LANE             16 SLCA                            1:16.00  
       35.26  1:16.00                                                      
 18 TAYLOR, JAMES             16 COWRA                           1:16.11  
       35.48  1:16.11                                                      
 19 LONG, DARREN              16 RYDE                            1:16.17  
       34.96  1:16.17                                                      
 20 CASEY, SHANNON            16 MINGARA                         1:16.98  
       36.24  1:16.98                                                      
 21 BRITTON, RAFE             16 TRINITY GRAMMAR                 1:17.23  
       35.67  1:17.23                                                      
 22 LYTTON, SCOTT             16 RIPPLES ST MARYS                1:17.42  
       35.89  1:17.42                                                      
 23 PENSINI, AARON            16 GALSTON                         1:17.54  
       35.04  1:17.54                                                      
 24 HAMERS-SMITH, THOMAS      16 VIKINGS                         1:17.56  
       35.97  1:17.56                                                      
 25 JURAK, MATTHEW            16 WIA                             1:18.02  
       36.09  1:18.02                                                      
 26 DUBOVSKY, BARRY           16 CRANBROOK EASTER                1:19.11  
       36.40  1:19.11                                                      
 
Event 17  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 STACEY, JAMES             15 BARKER AQUATICS      1:05.99    1:05.29   35  
       30.57  1:05.29                                                      
  2 LUCA, BRYAN (V)           15 CASEY                1:09.22    1:06.91  
       31.56  1:06.91                                                      
  3 ASHBY, SAM (V)            15 TRARALGON (VIC)      1:08.28    1:07.29  
       31.94  1:07.29                                                      
  4 HEPBURN, DOUGLAS          15 KNOX PYMBLE          1:08.07    1:08.82   30  
       32.70  1:08.82                                                      
  5 FINE, ANTHONY             15 SYDNEY UNIVERSIT     1:09.66    1:09.19   26  
       32.45  1:09.19                                                      
  6 IRELAND, MAXWELL          15 TELOPEA              1:09.70    1:09.27   23  
       32.24  1:09.27                                                      
  7 MORRISON, BRAD            15 GALSTON              1:11.28    1:10.47   20  
       32.68  1:10.47                                                      
  8 FARNELL, SCOTT            15 CAMPBELLTOWN         1:13.18    1:13.79   17  
       33.54  1:13.79                                                      
  9 HWANG, CHRIS              15 SYDNEY UNIVERSIT     1:13.57    1:14.35   14  
       34.12  1:14.35                                                      
 -- MITCHELL, DAVID           15 WIA                  1:09.90         DQ  
       32.62       DQ                                                      
 
Event 17  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 STACEY, JAMES             15 BARKER AQUATICS                 1:05.99  
       30.95  1:05.99                                                      
  2 HEPBURN, DOUGLAS          15 KNOX PYMBLE                     1:08.07  
       32.48  1:08.07                                                      
  3 ASHBY, SAM (V)            15 TRARALGON (VIC)                 1:08.28  
       31.90  1:08.28                                                      
  4 LUCA, BRYAN (V)           15 CASEY                           1:09.22  
       32.27  1:09.22                                                      
  5 FINE, ANTHONY             15 SYDNEY UNIVERSIT                1:09.66  
       32.72  1:09.66                                                      
  6 IRELAND, MAXWELL          15 TELOPEA                         1:09.70  
       32.64  1:09.70                                                      
  7 MITCHELL, DAVID           15 WIA                             1:09.90  
       32.66  1:09.90                                                      
  8 MORRISON, BRAD            15 GALSTON                         1:11.28  
       33.02  1:11.28                                                      
  9 FARNELL, SCOTT            15 CAMPBELLTOWN                    1:13.18  
       33.45  1:13.18                                                      
 10 HWANG, CHRIS              15 SYDNEY UNIVERSIT                1:13.57  
       34.45  1:13.57                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 GLEDHILL, CAMERON         15 BURLEY GRIFFIN                  1:13.67  
       33.47  1:13.67                                                      
 12 TURNER, GRANT             15 WINDSOR                         1:13.74  
       33.60  1:13.74                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 WICKENS, RIAN             15 SLCA                            1:13.98  
       34.54  1:13.98                                                      
 14 KHOURY, THOMAS            15 SMITHFIELD                      1:14.10  
       34.90  1:14.10                                                      
 15 OOSTENDORP, CLINT         15 MENAI                           1:14.39  
       35.06  1:14.39                                                      
 16 BIHANCOV, IAN             15 MACQUARIE FIELDS                1:14.51  
       33.78  1:14.51                                                      
 17 INKLEY, SEAN              15 HORNSBY                         1:14.56  
       33.82  1:14.56                                                      
 18 WALKOM, DALE              15 MLC MARLINS                     1:15.09  
       35.16  1:15.09                                                      
 19 HJORTFLOD, DANIEL         15 SLCA                            1:15.12  
       35.47  1:15.12                                                      
 20 FIELD, DANIEL             15 WEST WALLSEND IN                1:15.59  
       34.15  1:15.59                                                      
 21 WARREN, CHRIS             15 BARKER AQUATICS                 1:15.61  
       34.79  1:15.61                                                      
 22 DAVID, BENEDICT           15 HUNTERS HILL                    1:15.75  
       35.72  1:15.75                                                      
 23 SHEIN, GREG               15 CRANBROOK EASTER                1:15.76  
       34.99  1:15.76                                                      
 24 WARMENHOVEN, JOHN         15 TELOPEA                         1:16.07  
       35.49  1:16.07                                                      
 25 DELAHAY, MITCHELL         15 SWIMWEST                        1:16.10  
       35.76  1:16.10                                                      
 26 CAMILLERI, CLINTON        15 CAMPBELLTOWN                    1:16.19  
       35.61  1:16.19                                                      
 27 EAGER, RYAN               15 WARRINGAH                       1:16.22  
       35.76  1:16.22                                                      
 28 HARDY, MICHAEL            15 SMITHFIELD                      1:16.49  
       35.21  1:16.49                                                      
 29 FENN, MICHAEL             15 INSWIM                          1:16.93  
       36.48  1:16.93                                                      
 30 KANNAR, SHANE             15 SINGLETON                       1:17.00  
       34.93  1:17.00                                                      
 31 MARCOLIN, MATHEW          15 MACQUARIE FIELDS                1:17.18  
       35.50  1:17.18                                                      
 32 LOW, NATHAN               15 REVESBY WORKERS                 1:17.21  
       35.89  1:17.21                                                      
 33 RUBERRY, STUART           15 GALSTON                         1:17.42  
       36.46  1:17.42                                                      
 34 GU, TONY                  15 MLC MARLINS                     1:17.46  
       35.77  1:17.46                                                      
 35 SCHOFIELD, BRENDAN        15 MINGARA                         1:17.60  
       35.95  1:17.60                                                      
 36 PITKETHLY, ROBERT         15 GINNINDERRA                     1:17.81  
       36.30  1:17.81                                                      
 37 STEPHENS, DANIEL          15 TITANS                          1:18.56  
       36.80  1:18.56                                                      
 38 CRAIG, BRENDON            15 TRINITY GRAMMAR                 1:18.61  
       36.50  1:18.61                                                      
 39 JONES, BRENT              15 INSWIM                          1:18.89  
       37.44  1:18.89                                                      
 40 POLLOCK, MATTHEW          15 VIKINGS                         1:19.04  
       37.08  1:19.04                                                      
 41 WASSERMEYER, TYSON        15 WARRINGAH                       1:19.34  
       37.27  1:19.34                                                      
 42 WIVELL, JAMES             15 HUNTER                          1:19.36  
       37.21  1:19.36                                                      
 43 STEVENS, JOHN             15 INSWIM                          1:19.49  
       36.66  1:19.49                                                      
 44 KENT, CHRISTOPHER         15 PICTON                          1:19.60  
       37.27  1:19.60                                                      
 
Event 18  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 HOURIGAN, SAM             14 KNOX PYMBLE          1:09.41    1:09.38   35  
       32.65  1:09.38                                                      
  2 REIS, ANDREW              14 MLC MARLINS          1:11.99    1:09.64   30  
       32.71  1:09.64                                                      
  3 NOGUCHI, TSUBASA (V)      14 JAPAN                1:12.39    1:11.48  
       34.11  1:11.48                                                      
  4 HILLS, RICHARD            14 TELOPEA              1:12.24    1:11.54   26  
       33.98  1:11.54                                                      
  5 SIRIVEJCHAPUN, MAYTAS     14 CRANBROOK EASTER     1:12.33    1:11.58   23  
       34.08  1:11.58                                                      
  6 MESSERVY, WILLIAM         14 MLC MARLINS          1:12.39    1:11.79   20  
       33.65  1:11.79                                                      
  7 VRACA, DANIEL             14 SEALS                1:12.36    1:12.13   17  
       34.02  1:12.13                                                      
  8 TOOK, JOHN                14 MLC MARLINS          1:14.49    1:12.90   14  
       34.43  1:12.90                                                      
  9 LETEN, JAMES              14 REVESBY WORKERS      1:14.35    1:14.02   11  
       34.57  1:14.02                                                      
 10 ELLIOTT, MATTHEW          14 RIPPLES ST MARYS     1:14.48    1:16.11    8  
       35.56  1:16.11                                                      
 
Event 18  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 HOURIGAN, SAM             14 KNOX PYMBLE                     1:09.41  
       32.60  1:09.41                                                      
  2 REIS, ANDREW              14 MLC MARLINS                     1:11.99  
       33.64  1:11.99                                                      
  3 HILLS, RICHARD            14 TELOPEA                         1:12.24  
       34.11  1:12.24                                                      
  4 SIRIVEJCHAPUN, MAYTAS     14 CRANBROOK EASTER                1:12.33  
       34.75  1:12.33                                                      
  5 VRACA, DANIEL             14 SEALS                           1:12.36  
       34.40  1:12.36                                                      
  6 NOGUCHI, TSUBASA (V)      14 JAPAN                           1:12.39  
       34.95  1:12.39                                                      
  6 MESSERVY, WILLIAM         14 MLC MARLINS                     1:12.39  
       34.27  1:12.39                                                      
  8 LETEN, JAMES              14 REVESBY WORKERS                 1:14.35  
       35.08  1:14.35                                                      
  9 ELLIOTT, MATTHEW          14 RIPPLES ST MARYS                1:14.48  
       34.50  1:14.48                                                      
 10 TOOK, JOHN                14 MLC MARLINS                     1:14.49  
       35.50  1:14.49                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 CAIN, KYLE                14 ATLANTIS                        1:14.67  
       35.16  1:14.67                                                      
 12 ETTER, JAMES              14 SYDNEY UNIVERSIT                1:14.68  
       36.01  1:14.68                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 BREWER, TOM               14 TELOPEA                         1:15.01  
       35.27  1:15.01                                                      
 14 SHUN, LIAM                14 SEALS                           1:15.10  
       35.51  1:15.10                                                      
 15 CREER, BROC               14 BOMADERRY                       1:16.64  
       35.68  1:16.64                                                      
 16 WURSTEN, CAMERON          14 SLCA                            1:17.01  
       36.32  1:17.01                                                      
 17 DAVIS, ANDREW             14 CARLILE                         1:17.04  
       36.40  1:17.04                                                      
 18 DONOVAN, KURT             14 WIA                             1:17.13  
       36.28  1:17.13                                                      
 19 POWER, JACOB              14 LISMORE SWIM TM                 1:17.24  
       35.55  1:17.24                                                      
 20 HAINES, JARROD            14 TITANS                          1:17.81  
       36.64  1:17.81                                                      
 21 KLEIN, THOMAS             14 MINGARA                         1:18.16  
       36.99  1:18.16                                                      
 22 KELLY, NOEL               14 MCDONALD                        1:18.53  
       36.58  1:18.53                                                      
 23 DALEY, LUKE               14 LOWER HUNTER                    1:18.71  
       36.78  1:18.71                                                      
 24 MCLAUGHLIN, WES           14 NRBI                            1:18.80  
       36.65  1:18.80                                                      
 25 WONG, DENNIS              14 EPPING BULLETS                  1:19.27  
       37.46  1:19.27                                                      
 26 PERRIN, TYSON             14 TAREE                           1:19.44  
       37.92  1:19.44                                                      
 27 MACRI, MICHAEL            14 WILLOUGHBY                      1:19.67  
       38.02  1:19.67                                                      
 28 WHITE, TROY               14 RIPPLES ST MARYS                1:19.74  
       36.24  1:19.74                                                      
 29 ARNAMNART, DANIEL         14 LORE                            1:19.77  
       37.99  1:19.77                                                      
 30 PRENDERGAST, DOMINIC      14 CARLILE                         1:19.85  
       38.19  1:19.85                                                      
 31 WATERMAN, MICHAEL         14 NU SWIM                         1:20.43  
       37.38  1:20.43                                                      
 32 ARACO, MICHAEL            14 SMITHFIELD                      1:20.72  
       38.42  1:20.72                                                      
 33 SAMMUT, JOSHUA            14 MENAI                           1:20.88  
       36.54  1:20.88                                                      
 33 KLEIN, SHAUN              14 WARRINGAH                       1:20.88  
       38.22  1:20.88                                                      
 35 PIETRICHE, SCOTT          14  LANE COVE                      1:21.04  
       37.67  1:21.04                                                      
 36 KEOGH, JAMES              14 PLATYPUS                        1:21.06  
       37.18  1:21.06                                                      
 37 VALLE, HAYDN              14 MLC MARLINS                     1:21.58  
       37.92  1:21.58                                                      
 38 FA'OA, LACHLAN            14 ULLADULLA                       1:21.92  
       38.08  1:21.92                                                      
 39 SMITH, BENJAMIN           14 MCCREDIE PARK                   1:22.01  
       37.97  1:22.01                                                      
 40 BONNER, DALE              14 GINNINDERRA                     1:22.33  
       38.33  1:22.33                                                      
 41 FINCHER, LUKE             14 CHARLESTOWN                     1:23.00  
       39.35  1:23.00                                                      
 42 MACKAY, DEAN              14 BALLINA INDOOR                  1:23.48  
       38.06  1:23.48                                                      
 
Event 19  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 CROOK, DANIEL             13 KINCUMBER PACIFI     1:15.07    1:11.94   35  
       34.40  1:11.94                                                      
  2 ABBOTT, SHAUN             13 REVESBY WORKERS      1:13.91    1:12.18   30  
       33.97  1:12.18                                                      
  3 SARNO, IAN                13 MLC MARLINS          1:12.53    1:12.30   26  
       34.54  1:12.30                                                      
  4 BROADBENT, NATHAN         13 GOSFORD STINGRAY     1:14.92    1:14.53   23  
       35.04  1:14.53                                                      
  5 RIDLEY, SCOTT             13 SEA EAGLES           1:17.35    1:15.48   20  
       34.80  1:15.48                                                      
  6 RHALL, THOMAS             13 RYDE                 1:15.89    1:16.67   17  
       36.45  1:16.67                                                      
  7 POLLOCK, MARTIN           13 VIKINGS              1:17.99    1:17.47   14  
       36.21  1:17.47                                                      
  8 WARREN, TYLER             13 WEST WALLSEND IN     1:17.55    1:17.87   11  
       36.40  1:17.87                                                      
  9 MCFADYEN, THOMAS          13 BERESFIELD           1:17.44    1:19.11    8  
       36.89  1:19.11                                                      
 10 PAN, JUSTIN               13 RYDE                 1:17.22    1:19.13    5  
       36.14  1:19.13                                                      
 
Event 19  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke AGE
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 SARNO, IAN                13 MLC MARLINS                     1:12.53  
       34.21  1:12.53                                                      
  2 ABBOTT, SHAUN             13 REVESBY WORKERS                 1:13.91  
       34.21  1:13.91                                                      
  3 BROADBENT, NATHAN         13 GOSFORD STINGRAY                1:14.92  
       35.43  1:14.92                                                      
  4 CROOK, DANIEL             13 KINCUMBER PACIFI                1:15.07  
       34.90  1:15.07                                                      
  5 RHALL, THOMAS             13 RYDE                            1:15.89  
       36.39  1:15.89                                                      
  6 PAN, JUSTIN               13 RYDE                            1:17.22  
       35.54  1:17.22                                                      
  7 RIDLEY, SCOTT             13 SEA EAGLES                      1:17.35  
       36.42  1:17.35                                                      
  8 MCFADYEN, THOMAS          13 BERESFIELD                      1:17.44  
       36.07  1:17.44                                                      
  9 WARREN, TYLER             13 WEST WALLSEND IN                1:17.55  
       37.06  1:17.55                                                      
 10 POLLOCK, MARTIN           13 VIKINGS                         1:17.99  
       36.15  1:17.99                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 BERRY, MATTHEW            13 CAMPBELLTOWN                    1:18.15  
       36.37  1:18.15                                                      
 12 HAYEK, ALAN               13 SMITHFIELD                      1:18.20  
       37.11  1:18.20                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 UNAS, RALPH               13 MLC MARLINS                     1:18.23  
       37.25  1:18.23                                                      
 14 HENG, JERREN              13 WILLOUGHBY                      1:18.84  
       37.53  1:18.84                                                      
 15 SMITH, JORDAN             13 WARRINGAH                       1:19.31  
       37.44  1:19.31                                                      
 16 SAMUEL, TIM               13 SLCA                            1:19.43  
       37.05  1:19.43                                                      
 17 CASEY, KIERAN             13 MINGARA                         1:19.46  
       38.35  1:19.46                                                      
 18 RAMSAY, SAM               13 WIA                             1:19.76  
       37.90  1:19.76                                                      
 19 ROBERTSON, RYAN           13 WAGGA WAGGA                     1:20.40  
       37.72  1:20.40                                                      
 20 THOMPSON, LUKE            13 BLACKTOWN CITY                  1:20.82  
       38.01  1:20.82                                                      
 21 DONALDSON, THOMAS         13 RYDE                            1:21.26  
       38.44  1:21.26                                                      
 22 MARSH, DEAN               13 RYDE                            1:21.30  
       37.95  1:21.30                                                      
 23 HARVEY, LUKE              13 TELOPEA                         1:21.55  
       38.36  1:21.55                                                      
 24 HALL-TRAVINI, CHRISTOPHE  13 CENTRE FOR SPORT                1:21.62  
       38.11  1:21.62                                                      
 25 WASSELL, DANE             13 SLCA                            1:21.63  
       38.69  1:21.63                                                      
 26 BRANSTON, SIMON           13 TELOPEA                         1:22.17  
       38.69  1:22.17                                                      
 27 PARK-NEILSON, DAMIEN      13 MINGARA                         1:22.45  
       39.05  1:22.45                                                      
 28 LEDBROOK, JOHNATHON       13 RIPPLES ST MARYS                1:22.73  
       39.12  1:22.73                                                      
 29 VIGNERON, SOMCHAI         13 MACQUARIE SHORES                1:22.85  
       39.52  1:22.85                                                      
 30 WILSON, BRADLEY           13 MACQUARIE FIELDS                1:22.91  
       38.75  1:22.91                                                      
 31 MILNE, LUKE               13 TOONGABBIE                      1:22.96  
       38.80  1:22.96                                                      
 32 CARTER, LUKE              13 RYDE                            1:22.99  
       38.54  1:22.99                                                      
 33 SIRI, JOSHUA              13 RYDE                            1:23.17  
       39.75  1:23.17                                                      
 34 BOYNE, MATTHEW            13 SLCA                            1:23.64  
       39.37  1:23.64                                                      
 34 BONNAR, JESSE             13 CARLILE                         1:23.64  
       39.14  1:23.64                                                      
 36 BADALASSI, BARTOLOMEO     13 BURLEY GRIFFIN                  1:24.47  
       40.55  1:24.47                                                      
 37 MATTHEWS, TROY            13 MACQUARIE FIELDS                1:24.50  
       39.59  1:24.50                                                      
 38 PATTENDEN, TRENT          13 VIKINGS                         1:24.65  
       39.57  1:24.65                                                      
 39 OTTON, JOHN               13 MOUNT ANNAN                     1:24.67  
       39.91  1:24.67                                                      
 40 SCOTT, JOSHUA             13 SEA'S THE LIMIT                 1:25.11  
       40.72  1:25.11                                                      
 41 STEPNIAK, PATRICK         13 BAYSIDE                         1:25.55  
       39.65  1:25.55                                                      
 42 WALLACE, STEPHEN          13 CARRINGTON                      1:25.89  
       39.89  1:25.89                                                      
 43 PRENDERGAST, STEFAN       13 CARLILE                         1:27.37  
       41.29  1:27.37                                                      
 -- GARSIDE, RICK             13 MACQUARIE FIELDS                     DQ  
 -- LOW, MARCUS               13 REVESBY WORKERS                      DQ  
 -- MORGAN, CIARAN            13 BREAKERS                             DQ  
       35.35       DQ                                                      
 
Event 20  Women Open 50 LC Meter Backstroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 TABEI, ERI (V)            15 JAPAN                  29.90      29.80  
  2 ORNSTEDT, LOUISE (V)      18 DENMARK                30.37      30.13  
  3 PILGRIM, YVETTE           18 SYDNEY UNIVERSIT       30.53      30.40  
  4 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW  14 NU SWIM                30.56      30.50  
  5 STUBBINS, KELLY (V)       19 HAILEYBURY WATER       30.94      30.86  
  6 GILLEY, MORGAINE          16 ABBOTSLEIGH            31.05      30.93  
  7 HEATHCOTE, MELISSA (V)    16 CAREY AQU. (VIC)       31.69      31.23  
  8 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                  31.03      31.26  
  9 SHARKEY, BRITTANY         17 KIAMA                  31.38      31.36  
 10 BISCHKOPF, KRYSTLE        18 CARLILE                31.42      31.47  
-------------------------------------------------------------------------
 11 BRENNAN, KATE             13 COFFS HARBOUR          32.08      31.49  
 12 MCMAHON, EMILY            13 BANKSTOWN SPORTS       31.77      31.67  
-------------------------------------------------------------------------
 13 SWEENEY, SARAH            16 CARLILE                31.88      31.97  
 14 DUCKER, AMY               15 TOONGABBIE             32.10      32.01  
 15 ANDRIOLO, SOPHIE          15 TELOPEA                32.24      32.12  
 16 CONNELL, FIONA            13 PORT MACQUARIE         31.94      32.17  
 17 MILLS, ALEXANDRA          17 LISMORE SWIM TM        32.30      32.42  
 18 BIRD, KATIE               15 GINNINDERRA            32.34      32.45  
 19 BROWN, KASSANDRA          16 NU SWIM                32.11      32.58  
 20 HARTNETT, ALISON          15 NU SWIM                32.19      32.64  
 
Event 20  Women Open 50 LC Meter Backstroke OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 TABEI, ERI (V)            15 JAPAN                             29.90  
  2 ORNSTEDT, LOUISE (V)      18 DENMARK                           30.37  
  3 PILGRIM, YVETTE           18 SYDNEY UNIVERSIT                  30.53  
  4 WILLIAMS, STEPHANIE (NSW  14 NU SWIM                           30.56  
  5 STUBBINS, KELLY (V)       19 HAILEYBURY WATER                  30.94  
  6 UEDA, RINA (V)            13 JAPAN                             31.03  
  7 GILLEY, MORGAINE          16 ABBOTSLEIGH                       31.05  
  8 SHARKEY, BRITTANY         17 KIAMA                             31.38  
  9 BISCHKOPF, KRYSTLE        18 CARLILE                           31.42  
 10 HEATHCOTE, MELISSA (V)    16 CAREY AQU. (VIC)                  31.69  
-------------------------------------------------------------------------
 11 MCMAHON, EMILY            13 BANKSTOWN SPORTS                  31.77  
 12 SWEENEY, SARAH            16 CARLILE                           31.88  
 13 CONNELL, FIONA            13 PORT MACQUARIE                    31.94  
 14 BRENNAN, KATE             13 COFFS HARBOUR                     32.08  
 15 DUCKER, AMY               15 TOONGABBIE                        32.10  
 16 BROWN, KASSANDRA          16 NU SWIM                           32.11  
 17 HARTNETT, ALISON          15 NU SWIM                           32.19  
 18 ANDRIOLO, SOPHIE          15 TELOPEA                           32.24  
 19 MILLS, ALEXANDRA          17 LISMORE SWIM TM                   32.30  
 20 BIRD, KATIE               15 GINNINDERRA                       32.34  
-------------------------------------------------------------------------
 21 ZANETIC, NATASHA          15 MACQUARIE FIELDS                  32.46  
 22 MCDONALD, JENNY           14 ABBOTSLEIGH                       32.52  
-------------------------------------------------------------------------
 23 SIGNAL, JENNA             17 HARL                              32.56  
 24 RAY, ANNEKE               23 WIA                               32.60  
 25 MACKAY, JESSICA           16 KINCUMBER PACIFI                  32.61  
 26 THOMSON, HAYLEY           16 ALSTONVILLE                       32.72  
 27 WHITE, AMANDA             19 KINCUMBER PACIFI                  32.80  
 28 HATFIELD, SAMMI           16 CARLILE                           32.86  
 29 HURLEY, ANGELA            17 WIA                               32.88  
 29 JONES, MEGAN              14 INSWIM                            32.88  
 31 MURPHY, HAILEY            19 NU SWIM                           32.90  
 32 CLARKE, KARA              18 MANLY JETZ                        32.99  
 33 MCDONALL, AMY             14 MACARTHUR INDOOR                  33.01  
 34 TARANTO, NICKIE           15 KINCUMBER PACIFI                  33.07  
 35 WHEELER, SARAH            17 MANLY JETZ                        33.19  
 36 DAVIS, ASHLEIGH           14 BANKSTOWN SPORTS                  33.20  
 37 LOVEDAY, KATE             13 MCDONALD                          33.23  
 38 MALONE, POPPY             16 KINCUMBER PACIFI                  33.29  
 39 WALSH, ALEX               15 PICTON                            33.41  
 40 CREIGHTON, JORJA          15 GALSTON                           33.55  
 41 WRIGHT, MORGAN            15 PORT MACQUARIE                    33.57  
 42 BANNATYNE, AMY            12 THE HILLS                         33.62  
 43 TRACEY, LAURA             15 MOUNT ANNAN                       33.64  
 44 LITTLETON, KATE           14 ABBOTSLEIGH                       33.66  
 45 TALTY, CHRISTINE          15 MACQUARIE FIELDS                  33.67  
 46 BYRNE, LOUISE             16 WARRINGAH                         33.80  
 47 HALICEK, OLIVIA           15 MACQUARIE FIELDS                  33.82  
 48 BROWN, ALICE              16 HUNTER                            39.46  
 
Event 21  Men Open 50 LC Meter Butterfly OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims      Semis        
===============================================================================
Semi-Finals
  1 COHEN, JASON (V)          21 NUNAWADING (VIC)       24.62      24.62  
  2 HARADA, RANMARU (V)       16 JAPAN                  25.46      25.16  
  3 COOMBES, ALEXANDER        20 MANLY JETZ             25.50      25.34  
  4 MOBARREZ, HAMID REZA (V)  22 SYDNEY UNIVERSIT       25.82      25.55  
  5 JEFFERS, MATT (V)         22 CAREY AQU. (VIC)       25.73      25.63  
  6 BURMESTER, MOSS (V)       22 HARL                   25.67      25.69  
  7 OBAYASHI, KAZUKI (V)      14 JAPAN                  25.66      25.70  
  8 GAMBIN, RYAN              18 KINGSCLIFF             25.91      25.73  
  9 WILSON, GREG              17 WARRINGAH              25.86      25.75  
 10 BROOKS, PAUL              19 MACQUARIE FIELDS       25.70      25.77  
-------------------------------------------------------------------------
 11 ROLFF, ETHAN (NSWIS)      21 KINGSCLIFF             25.67      25.87  
 12 SHANNOS, LAYTON (V)       21 NUNAWADING (VIC)       25.79      26.04  
-------------------------------------------------------------------------
 13 MUMME, CHRIS              18 ABBOTSLEIGH            26.23      26.08  
 14 HOLDSWORTH, AARON         16 WIA                    26.37      26.13  
 15 DOWNEY, JAMES             19 CHARLESTOWN            26.43      26.16  
 16 KEMP, JARRAD              18 PORT MACQUARIE         25.96      26.18  
 17 PISCITELLI, NINO (V)      19 MELBOURNE VIC          26.29      26.21  
 18 MCDONALD, CAMERON         19 MANLY JETZ             26.46      26.31  
 19 BATES, JOHN               33 CARLILE                26.38      26.63  
 20 TODD, NICK A              17 WIA                    26.47      26.86  
 
Event 21  Men Open 50 LC Meter Butterfly OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 COHEN, JASON (V)          21 NUNAWADING (VIC)                  24.62  
  2 HARADA, RANMARU (V)       16 JAPAN                             25.46  
  3 COOMBES, ALEXANDER        20 MANLY JETZ                        25.50  
  4 OBAYASHI, KAZUKI (V)      14 JAPAN                             25.66  
  5 ROLFF, ETHAN (NSWIS)      21 KINGSCLIFF                        25.67  
  5 BURMESTER, MOSS (V)       22 HARL                              25.67  
  7 BROOKS, PAUL              19 MACQUARIE FIELDS                  25.70  
  8 JEFFERS, MATT (V)         22 CAREY AQU. (VIC)                  25.73  
  9 SHANNOS, LAYTON (V)       21 NUNAWADING (VIC)                  25.79  
 10 MOBARREZ, HAMID REZA (V)  22 SYDNEY UNIVERSIT                  25.82  
-------------------------------------------------------------------------
 11 WILSON, GREG              17 WARRINGAH                         25.86  
 12 GAMBIN, RYAN              18 KINGSCLIFF                        25.91  
 13 KEMP, JARRAD              18 PORT MACQUARIE                    25.96  
 14 MUMME, CHRIS              18 ABBOTSLEIGH                       26.23  
 15 PISCITELLI, NINO (V)      19 MELBOURNE VIC                     26.29  
 16 HOLDSWORTH, AARON         16 WIA                               26.37  
 17 BATES, JOHN               33 CARLILE                           26.38  
 18 DOWNEY, JAMES             19 CHARLESTOWN                       26.43  
 19 MCDONALD, CAMERON         19 MANLY JETZ                        26.46  
 20 TODD, NICK A              17 WIA                               26.47  
-------------------------------------------------------------------------
 21 ANTALFY, TIM              16 MLC MARLINS                       26.50  
 22 YAMAZAKI, TAIJIRO (V)     16 JAPAN                             26.51  
 22 KANEDA, KAZUYA (V)        16 JAPAN                             26.51  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 24 PICKWORTH, NATHAN         15 ENGADINE                          26.52  
 25 LIBERMAN, MARK (V)        24 BAYSIDE                           26.55  
 26 PINNOCK, ANDREW           18 MINGARA                           26.64  
 27 EVANS, KYLE               17 PLATYPUS                          26.66  
 28 WELSH, KENNETH (V)        21 HAILEYBURY WATER                  26.72  
 28 FALVEY, MITCHELL          17 KNOX PYMBLE                       26.72  
 30 MILLER, CHAD (V)          18 FIJI                              26.81  
 31 MCKEOWN, BRETT            17 KINGSCLIFF                        26.86  
 32 MCGILL, KIERNAN           17 TELOPEA                           26.88  
 33 SCIARA, ANDREW            15 RYDE                              26.95  
 34 DAY, LUKE                 17 TRINITY GRAMMAR                   26.97  
 35 COLLET, ANTHONY           20 UNISWIM                           27.00  
 35 TAYLOR, MATT              17 ENGADINE                          27.00  
 35 BOWDEN, ANDREW            19 MLC MARLINS                       27.00  
 38 TALTY, ANTHONY            18 MACQUARIE FIELDS                  27.01  
 39 MIRANDA, CHRISTIAN        18 BANKSTOWN SPORTS                  27.02  
 40 THORPE, ALAN (V)          17 HARL                              27.09  
 41 MINOGUE, JOSHUA           16 WIA                               27.15  
 42 MILLER, TOM               17 CRANBROOK EASTER                  27.16  
 43 WISE, DAVID               15 KNOX PYMBLE                       27.24  
 44 HEYHOE, MATT              16 INSWIM                            27.25  
 45 KOBETSKY, NIKOLAI         17 TELOPEA                           27.34  
 46 HOARE, ANDREW             17 TEMORA                            27.36  
 47 KOBAYASHI, KIKAI          18 TELOPEA                           27.44  
 48 KATO, YOSHIHIRO (V)       14 JAPAN                             27.46  
 49 EASTWOOD, GEOFFREY        15 BELLINGEN                         27.49  
 49 GILLESPIE, CHRIS          17 KNOX PYMBLE                       27.49  
 51 FOSTER, DAX               19 GINNINDERRA                       27.52  
 52 LEE, NICHOLAS             16 TELOPEA                           27.60  
 53 SMITH, JOSH               14 THE HILLS                         27.62  
 54 ASHBY, SAM (V)            15 TRARALGON (VIC)                   27.71  
 55 DUFTY, JOEL               19 WIA                               27.74  
 56 ODEWAHN, GARY             19 TELOPEA                           27.75  
 57 SAHAROV, SASCHA           32 AUBURN                            27.76  
 58 ARNAMNART, DANIEL         14 LORE                              27.78  
 59 TOMKINSON, TROY           16 MERRYLANDS                        27.89  
 60 HUNWICK, ROB (V)          19 MELBOURNE VIC                     27.91  
 61 FOTOPOULOS, HARRISON      15 KNOX PYMBLE                       27.98  
 62 HUTCHISON, LUKE           17 BLACKTOWN CITY                    27.99  
 63 HATTON, MATTHEW           17 SEALS                             28.00  
 64 PRICE, LUKE (V)           21 HARL                              28.05  
 65 BOURIS, ALEX              15 CRANBROOK EASTER                  28.10  
 66 HOURIGAN, SAM             14 KNOX PYMBLE                       28.22  
 67 SLATER, JON               18 WODEN                             28.30  
 68 KOH, KENNETH              16 BANKSTOWN SPORTS                  28.41  
 69 STEIN, ZAC                15 WARRINGAH                         28.49  
 70 WOOLCOTT, PHILLIP         17 HUNTER                            28.60  
 71 KEITH, CONNOR (V)         15 GUAM                              28.84  
 -- WATSON, JOSH (NSWIS)      26 KINGSCLIFF                       X25.42  
 
Event 22  Men Open 400 LC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 STEVENS, CRAIG (AIS)      23 SLCA                           3:54.47   35  
       27.90    57.64  1:27.07  1:56.92  2:27.09  2:56.81  3:26.14  3:54.47
  2 KROGH, JOSHUA (V - AIS)   21 REDCLIFFE LEAGUE               3:55.18  
       27.84    57.53  1:27.32  1:57.07  2:27.17  2:57.27  3:27.00  3:55.18
  3 MURPHY, PATRICK (V)       19 MLC AQUATIC                    4:00.19  
       27.00    56.98  1:27.49  1:58.17  2:28.75  2:59.84  3:31.05  4:00.19
  4 MONK, KENRICK             16 TOONGABBIE                     4:00.95   30  
       27.72    57.87  1:28.13  1:58.70  2:29.31  3:00.26  3:31.43  4:00.95
  5 JACKSON, HAYDEN           16 NU SWIM                        4:04.06   26  
       27.94    58.47  1:29.75  2:01.06  2:32.21  3:02.95  3:33.66  4:04.06
  6 BEATO, ANDREW             18 TOONGABBIE                     4:04.08   23  
       28.09    58.52  1:29.04  2:00.10  2:30.98  3:02.23  3:33.42  4:04.08
  7 BURNS, ANDREW (NSWIS)     21 TOONGABBIE                     4:06.49   20  
       27.67    58.52  1:29.98  2:01.77  2:33.03  3:04.97  3:36.43  4:06.49
  8 SANTACATERINA, JOSH       23 NEPEAN                         4:06.99   17  
       28.43    59.48  1:30.34  2:01.83  2:33.43  3:05.12  3:36.70  4:06.99
  9 BURMESTER, MOSS (V)       22 HARL                           4:07.16  
       28.41    59.57  1:30.67  2:01.83  2:33.54  3:05.22  3:36.76  4:07.16
 10 BRITS, GRANT              16 TOONGABBIE                     4:07.96   14  
       27.35    58.44  1:30.00  2:01.89  2:33.48  3:05.36  3:37.21  4:07.96
 
Event 23  Women Open 100 LC Meter Backstroke Multi-Disability OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 WATT, PRUE                17 CHARLESTOWN                    1:18.83  
       38.28  1:18.83                                                      
  2 LEWIS, KATRINA            15 WODEN                          1:26.12  
       41.82  1:26.12                                                      
  3 BAILEY, KATE              21 WARRINGAH                      1:22.88  
       40.20  1:22.88                                                      
  4 HOUGHTON, TENEALE         12 REVESBY WORKERS                1:20.82  
       38.97  1:20.82                                                      
  5 SINCLAIR, LAUREN          15 SMITHFIELD                     1:32.02  
       43.27  1:32.02                                                      
  6 LUCAS, SIAN               13 HAWKESBURY                     1:32.82  
       45.03  1:32.82                                                      
  7 FITZGERALD, EMMA          17 WOLLONGONG                     1:27.04  
       41.98  1:27.04                                                      
  8 PERRINE, MELISSA          15 BOWRAL                         1:30.42  
       44.20  1:30.42                                                      
  9 BUNCE, BREANNA            16 RIPPLES ST MARYS               1:38.43  
       45.92  1:38.43                                                      
 10 GILLIES, ASHLEY AMY       17 THE HILLS                      1:47.40  
       51.58  1:47.40                                                      
 11 PARIS, JAYME              14 HAWKESBURY                     1:45.53  
       51.17  1:45.53                                                      
 12 MORGAN, MARITA            19 UNISWIM                        1:45.74  
       51.46  1:45.74                                                      
 13 BLAIR, TRACEY             32 HUNTER                         2:51.31  
     1:22.11  2:51.31                                                      
 14 HEALEY, ELIZABETH         29 GOSFORD STINGRAY               1:53.60  
       53.99  1:53.60                                                      
 
Event 24  Men Open 100 LC Meter Backstroke Multi-Disability OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 NARBESHUBER, DAMIEN       16 JONES                          1:09.45  
       33.15  1:09.45                                                      
  2 ANDERSON, MICHAEL         16 BELLINGEN                      1:11.93  
       34.65  1:11.93                                                      
  3 LEVY, MATTHEW             16 WILLOUGHBY                     1:22.75  
       40.15  1:22.75                                                      
  4 HALL, JAMES               18 WOOLGOOLGA                     1:19.20  
       38.37  1:19.20                                                      
  5 LEIGHTON, DANIEL          15 ATLANTIS                       1:13.88  
       35.85  1:13.88                                                      
  6 PASTERFIELD, ANDREW       14 GALSTON                        1:18.34  
       37.63  1:18.34                                                      
  7 RUSSO, SEAN               12 REVESBY WORKERS                1:22.00  
       39.34  1:22.00                                                      
  8 IENNA, MARK               18 WENDEN                         1:46.57  
       50.96  1:46.57                                                      
  9 EVANS, THOMAS             14 TITANS                         1:33.24  
       43.87  1:33.24                                                      
 10 GARDNER, MICHAEL          14 TOONGABBIE                     1:29.25  
       43.04  1:29.25                                                      
 11 FRANJI, JOSEPH            27 MERRYLANDS                     1:36.35  
       45.74  1:36.35                                                      
 12 HARDAKER, SAMUEL          17 WOLLONGONG                     3:10.66  
     1:31.15  3:10.66                                                      
 13 TATAROW, MICHAEL          19 TELOPEA                        2:01.58  
       57.61  2:01.58                                                      
 -- WEBBER, SEAN              18 INSWIM                              DQ  
 
Event 25  Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay AGE
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 JAPAN  'A'                                                  2:02.17  
       31.13  1:05.25  1:33.99  2:02.17                                    
  2 INSWIM  'A'                                                 2:07.61   35  
       32.09  1:06.28  1:38.95  2:07.61                                    
  3 BANKSTOWN SPORTS  'A'                                       2:08.07   30  
       31.54  1:08.34  1:39.53  2:08.07                                    
  4 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       2:09.65   26  
       33.21  1:09.96  1:41.22  2:09.65                                    
  5 RYDE  'A'                                                   2:11.08   23  
       33.37  1:11.63  1:43.40  2:11.08                                    
  6 ABBOTSLEIGH  'A'                                            2:11.49   20  
       33.34  1:10.01  1:41.12  2:11.49                                    
  7 SLC AQUADOT  'A'                                            2:12.72   17  
       34.28  1:12.83  1:43.74  2:12.72                                    
  8 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        2:12.83   14  
       34.36  1:11.54  1:43.18  2:12.83                                    
  9 CHARLESTOWN  'A'                                            2:14.21   11  
       33.79  1:12.62  1:44.59  2:14.21                                    
 10 WARRINGAH AQUATIC SWIM CLUB  'A'                            2:15.54    8  
       36.05  1:17.72  1:47.76  2:15.54                                    
 11 CARLILE  'A'                                                2:16.01    5  
       34.75  1:13.56  1:46.18  2:16.01                                    
 12 TRINITY GRAMMAR  'A'                                        2:16.58  
       33.66  1:14.42  1:47.32  2:16.58                                    
 13 MOUNT ANNAN  'A'                                            2:17.43  
       35.13  1:14.70  1:47.67  2:17.43                                    
 14 TOONGABBIE  'A'                                             2:18.82  
       35.56  1:16.72  1:48.66  2:18.82                                    
 15 TUGGERANONG VIKINGS  'A'                                    2:20.91  
       36.07  1:15.63  1:50.09  2:20.91                                    
 16 MLC MARLINS  'A'                                            2:21.12  
       39.78  1:18.20  1:50.51  2:21.12                                    
 17 EPPING BULLETS  'A'                                         2:21.35  
       38.03  1:14.85  1:49.86  2:21.35                                    
 18 INSWIM  'B'                                                 2:23.85  
       37.76  1:15.36  1:49.88  2:23.85                                    
 19 CASTLE HILL RSL DOLPHINS  'A'                               2:23.93  
       37.25  1:16.80  1:52.02  2:23.93                                    
 20 THE HILLS  'A'                                              2:24.06  
       38.35  1:20.70  1:53.08  2:24.06                                    
 21 WEST WALLSEND INDOOR  'A'                                   2:25.19  
       36.52  1:17.17  1:54.33  2:25.19                                    
 22 MACARTHUR INDOOR  'A'                                       2:25.33  
       36.54  1:17.75  1:51.97  2:25.33                                    
 23 NEPEAN  'A'                                                 2:25.54  
       38.57  1:22.34  1:53.28  2:25.54                                    
 24 ATLANTIS  'A'                                               2:26.79  
       41.02  1:21.72  1:55.26  2:26.79                                    
 25 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       2:33.57  
       40.78  1:22.61  2:00.98  2:33.57                                    
 -- MINGARA  'A'                                                     DQ  
       35.92  1:14.64  1:47.42       DQ                                    
 
Event 26  Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay AGE
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 JAPAN  'A'                                                  1:52.57  
       28.49  1:01.49  1:27.22  1:52.57                                    
  2 MLC MARLINS  'A'                                            1:56.83   35  
       28.82  1:01.01  1:30.17  1:56.83                                    
  3 SLC AQUADOT  'A'                                            2:00.36   30  
       30.05  1:05.44  1:33.62  2:00.36                                    
  4 CRANBROOK EASTERN EDGE  'A'                                 2:03.49   26  
       34.05  1:07.19  1:36.69  2:03.49                                    
  4 RYDE  'A'                                                   2:03.49   26  
       33.48  1:07.64  1:36.75  2:03.49                                    
  6 WILLOUGHBY  'A'                                             2:03.82   20  
       31.50  1:06.60  1:36.99  2:03.82                                    
  7 CAMPBELLTOWN  'A'                                           2:03.87   17  
       31.57  1:06.25  1:36.89  2:03.87                                    
  8 TOONGABBIE  'A'                                             2:03.90   14  
       29.94  1:06.28  1:36.79  2:03.90                                    
  9 MINGARA  'A'                                                2:04.38   11  
       33.13  1:07.15  1:37.88  2:04.38                                    
 10 MLC MARLINS  'B'                                            2:04.53    8  
       32.63    41.97  1:36.63  2:04.53                                    
 11 REVESBY WORKERS  'A'                                        2:04.54    5  
       33.77  1:07.48  1:36.54  2:04.54                                    
 12 TUGGERANONG VIKINGS  'A'                                    2:05.80  
       32.01  1:07.32  1:36.88  2:05.80                                    
 13 EPPING BULLETS  'A'                                         2:06.05  
       30.98  1:06.92  1:36.76  2:06.05                                    
 14 BAYSIDE  'A'                                                2:06.15  
       32.84  1:10.91  1:38.76  2:06.15                                    
 15 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        2:06.49  
       30.81  1:07.48  1:38.44  2:06.49                                    
 16 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       2:06.83  
       33.01  1:08.14  1:38.87  2:06.83                                    
 17 CARLILE  'A'                                                2:07.84  
       30.91  1:06.02  1:37.76  2:07.84                                    
 18 WARRINGAH AQUATIC SWIM CLUB  'A'                            2:08.68  
       33.60  1:09.21  1:39.80  2:08.68                                    
 19 ATLANTIS  'A'                                               2:09.83  
       32.93  1:09.45  1:37.84  2:09.83                                    
 20 MENAI  'A'                                                  2:10.06  
       33.62  1:08.99  1:41.72  2:10.06                                    
 21 THE HILLS  'A'                                              2:10.76  
       33.12  1:13.88  1:41.23  2:10.76                                    
 22 KINCUMBER PACIFIC DOLPHINS  'A'                             2:11.06  
       33.23  1:06.99  1:41.32  2:11.06                                    
 23 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       2:11.11  
       34.04  1:10.22  1:42.07  2:11.11                                    
 24 WINDSOR  'A'                                                2:12.31  
       33.61  1:10.41  1:42.74  2:12.31                                    
 25 INSWIM  'A'                                                 2:18.42  
       33.45  1:15.61  1:49.12  2:18.42                                    
 
Event 27  Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle Relay AGE
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       1:50.77   35  
       27.22    55.73  1:23.62  1:50.77                                    
  2 TOONGABBIE  'A'                                             1:52.22   30  
       27.74    55.38  1:24.86  1:52.22                                    
  3 MLC MARLINS  'A'                                            1:52.48   26  
       28.71    56.04  1:24.14  1:52.48                                    
  4 WARRINGAH AQUATIC SWIM CLUB  'A'                            1:53.10   23  
       28.87    57.89  1:27.56  1:53.10                                    
  5 CARLILE  'A'                                                1:53.89   20  
       28.85    57.50  1:25.95  1:53.89                                    
  6 KINCUMBER PACIFIC DOLPHINS  'A'                             1:54.08   17  
       28.73    57.03  1:25.79  1:54.08                                    
  7 MLC MARLINS  'B'                                            1:57.63   14  
       29.24    58.52  1:27.79  1:57.63                                    
  8 INSWIM  'A'                                                 1:58.45   11  
       29.52  1:00.34  1:29.56  1:58.45                                    
  9 CRANBROOK EASTERN EDGE  'A'                                 1:58.55    8  
       29.90    59.65  1:28.55  1:58.55                                    
 10 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        1:58.68    5  
       28.59    58.50  1:28.89  1:58.68                                    
 11 WILLOUGHBY  'A'                                             1:59.61  
       28.94    58.99  1:29.02  1:59.61                                    
 12 TELOPEA  'A'                                                2:00.94  
       29.91    59.93  1:31.11  2:00.94                                    
 13 GALSTON  'A'                                                2:01.68  
       29.72  1:00.42  1:32.19  2:01.68                                    
 14 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       2:12.32  
       32.77  1:08.08  1:42.68  2:12.32                                    
 -- DUBBO SWIMTECH  'A'                                              DQ  
 
Event 28  Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle Relay AGE
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 TOONGABBIE  'A'                                             1:37.00   35  
       23.92    47.90  1:13.12  1:37.00                                    
  2 JAPAN  'A'                                                  1:39.40  
       24.25    48.84  1:14.08  1:39.40                                    
  3 CRANBROOK EASTERN EDGE  'A'                                 1:41.09   30  
       25.36    50.90  1:16.03  1:41.09                                    
  4 WESTS ILLAWARRA  'A'                                        1:41.24   26  
       25.90    51.82  1:17.33  1:41.24                                    
  5 SYDNEY UNIVERSITY  'A'                                      1:42.34   23  
       26.00    51.84  1:17.29  1:42.34                                    
  6 TRINITY GRAMMAR  'A'                                        1:42.67   20  
       25.37    51.30  1:17.13  1:42.67                                    
  7 CARLILE  'A'                                                1:43.48   17  
       25.88    51.72  1:18.38  1:43.48                                    
  8 SLC AQUADOT  'A'                                            1:43.51   14  
       26.60    52.13  1:18.94  1:43.51                                    
  9 BARKER AQUATICS  'A'                                        1:43.93   11  
       26.13    52.75  1:19.77  1:43.93                                    
 10 MACQUARIE FIELDS  'A'                                       1:44.16    8  
       25.88    52.41  1:18.42  1:44.16                                    
 11 WARRINGAH AQUATIC SWIM CLUB  'A'                            1:44.58    5  
       25.58    52.68  1:19.49  1:44.58                                    
 12 MLC MARLINS  'A'                                            1:44.72  
       25.02    51.89  1:17.73  1:44.72                                    
 13 GALSTON  'A'                                                1:45.23  
       26.33    52.73  1:19.08  1:45.23                                    
 14 BANKSTOWN SPORTS  'A'                                       1:45.40  
       26.33    52.47  1:19.22  1:45.40                                    
 15 TUGGERANONG VIKINGS  'A'                                    1:47.60  
       26.73    55.17  1:22.39  1:47.60                                    
 16 WILLOUGHBY  'A'                                             1:48.17  
       27.40    52.60  1:19.67  1:48.17                                    
 17 RIPPLES ST MARYS  'A'                                       1:48.47  
       26.69    53.29  1:20.72  1:48.47                                    
 18 WEST WALLSEND INDOOR  'A'                                   1:48.90  
       26.86    54.01  1:22.71  1:48.90                                    
 19 MENAI  'A'                                                  1:49.25  
       26.51    54.72  1:22.53  1:49.25                                    
 20 INSWIM  'A'                                                 1:49.59  
       26.25    54.53  1:22.41  1:49.59                                    
 21 TELOPEA  'A'                                                1:49.61  
       27.51    54.44  1:23.21  1:49.61                                    
 22 TOONGABBIE  'B'                                             1:51.25  
       28.88    58.46  1:25.02  1:51.25                                    


ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT