ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
--- Results, Rankings, and Records ---
Swedish National Short Course Championships Day 3
3/15/2003-3/15/2003
Stockholm, Sweden

SWEDISH NATIONAL SHORT COURSE CHAMPIONSHIPS
Stockholm, Sweden

25 meter pool

DAY THREE: March 15, 2003


Resultat Totalt - Officiell  
  
  Tävling  INNE-SM (25m) 2003    Utskriftsdatum  15 mars 2003    
  Tävlingsort  STOCKHOLM    Utskriftstid  18:46    
  Arrangör  SSF/STHLMS SIMFÖRBUND          
  
  
Gren 15, 100m MEDLEY DAMER, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status  
---------------
 
  
1  Hanna Eriksson  1984  Södertälje Simsällskap  28.34  1:01.62    
2  Jennie Carlsson  1986  Linköpings Allmänna SS  29.96  1:04.39    
3  Ida Sandin  1985  Wisby Simsällskap  29.84  1:04.78    
4  Ida Börjesson  1985  Simklubben Laxen  30.19  1:04.92    
5  Emma Holmquist  1986  Malmö Kappsimningsklubb  29.90  1:04.94    
6  Katarina Tour  1987  Simklubben Neptun  30.69  1:05.01    
7  Linnea Tossavainen  1981  Södertälje Simsällskap  30.01  1:05.92    
8  Marianne Lionell  1983  Södertälje Simsällskap  30.62  1:05.96    
              
  
Gren 19, 100m MEDLEY HERRAR, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 
 ----------------------------
 
  
1  Erik Dorch  1983  Linköpings Allmänna SS  25.34  55.63    
2  Jonas Tilly  1984  Trelleborgs Simsällskap  26.03  56.19    
3  Jonatan Wik  1981  Spårvägens Simförening  26.06  57.54    
4  Peter Hjers  1974  Simklubben Neptun  27.23  58.02    
5  Linus Johannesson  1983  Simklubben Elfsborg  26.92  58.23    
6  Mujo Mujanovic  1983  Simklubben Ran  26.59  58.54    
7  Daniel Halldén  1983  Skäret Simsällskap  26.89  58.68    
-  Filip Lundeholm  1982  Jönköpings Simsällskap    DSQ    
              
  
Gren 24, 4*50m MEDLEY DAMER, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status  

--------------------------------------------------
  
1  Sundsvalls SS  0  Sundsvalls Simsällskap    1:52.97  SR Rekord - Senior  
  Jenny Lindström  1984    29.42  29.42    
  Emma Svanbäck  1987    32.36  1:01.78    
  Anna-Karin Kammerling  1980    25.58  1:27.36    
  Lorraine Flores  1980    25.61  1:52.97    
              
2  Lass  0  Linköpings Allmänna SS    1:54.60    
  Martina Svensson  1981    29.51  29.51    
  Therese Bergström  1987    32.49  1:02.00    
  Linda Knutsson  1985    27.07  1:29.07    
  Annika Hult  1986    25.53  1:54.60    
              
3  Malmö KK Lag 1  0  Malmö Kappsimningsklubb    1:55.04    
  Emma Holmquist  1986    30.12  30.12    
  Mariel Cronström  1988    33.02  1:03.14    
  Lena Hallander  1982    26.19  1:29.33    
  Maria Öberg  1979    25.71  1:55.04    
              
4  Spårvägen SF  0  Spårvägens Simförening    1:55.13    
  Emelie Kierkegaard  1977    28.74  28.74    
  Emma Igelström  1980    29.55  58.29    
  Matilda Wik  1983    29.34  1:27.63    
  Lena Karlsson  1984    27.50  1:55.13    
              
5  Södertörns SS  0  Södertörns Simsällskap    1:55.60    
  Susannah Moonan  1987    29.38  29.38    
  Maria Östling  1978    32.19  1:01.57    
  Cathrin Carlzon  1983    27.52  1:29.09    
  Hanne Holmertz  1987    26.51  1:55.60    
              
6  Väsby SS  0  Väsby Simsällskap    1:55.87    
  Denise Helgesson  1984    30.89  30.89    
  Josefin Lillhage  1980    31.73  1:02.62    
  Gabriella Fagundez  1985    26.93  1:29.55    
  Therese Mattsson  1985    26.32  1:55.87    
              
7  Kalmar S  0  Kalmar Simsällskap    1:57.57    
  Carin Möller  1983    30.30  30.30    
  Malin Fredriksson  1986    32.57  1:02.87    
  Jennie Lindh  1984    27.32  1:30.19    
  Sandra Seijsing  1983    27.38  1:57.57    
              
-  SK Neptun Lag 1  0  Simklubben Neptun    DSQ    
  Jeanette Tour  1987    30.82  30.82    
              
              
  
Gren 25, 200m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Martin Gustavsson  1980  Malmö Kappsimningsklubb  29.53  1:02.10  1:34.77  2:07.66  SR Rekord - Senior  
2  Jakob Dorch  1985  Linköpings Allmänna SS  29.95  1:04.30  1:39.05  2:14.05    
3  Joakim Nielsen  1984  Anderstorps Simsällskap  30.19  1:04.40  1:39.40  2:14.88    
4  Jonas Andersson  1984  Simklubben Neptun  31.14  1:06.42  1:41.88  2:17.17    
5  Andreas Eriksson  1984  Simklubben Neptun  30.95  1:06.45  1:42.39  2:19.28    
6  Dag Jönsson  1981  Västerås Simsällskap  31.50  1:06.78  1:42.89  2:20.02    
7  David Landgren  1980  Malmö Kappsimningsklubb  31.84  1:07.41  1:43.60  2:20.70    
8  David Hyddmark  1986  Simklubben Poseidon  32.11  1:07.36  1:44.10  2:21.47    
                  
  
Gren 26, 100m FRISIM DAMER, Semifinaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Therese Alshammar  1977  Simklubben Neptun  26.52  54.89    
2  Josefin Lillhage  1980  Väsby Simsällskap  26.98  55.81    
3  Cathrin Carlzon  1983  Södertörns Simsällskap  26.90  55.86    
4  Anna-Karin Kammerling  1980  Sundsvalls Simsällskap  26.63  56.67    
5  Annica Löfstedt  1982  Örebro Simallians  26.71  56.83    
6  Maria Öberg  1979  Malmö Kappsimningsklubb  27.68  56.94    
7  Annika Hult  1986  Linköpings Allmänna SS  27.43  57.06    
8  Lina Petersson  1986  Karlskrona Simsällskap  27.65  57.24    
9  Minna Ahonpää  1982  Simklubben Neptun  27.70  57.27    
10  Jenny Redlund  1981  Malmö Kappsimningsklubb  27.69  57.30    
11  Denise Helgesson  1984  Väsby Simsällskap  27.72  57.33    
12  Natalie Andersson  1979  Simklubben Ran  27.52  57.61    
13  Lorraine Flores  1980  Sundsvalls Simsällskap  27.19  57.79    
14  Marina Sandback  1984  Västerås Simsällskap  27.54  57.92    
15  Hanna Eriksson  1984  Södertälje Simsällskap  27.63  58.00    
16  Anna Folkesson  1980  Umeå Simsällskap  27.50  58.96    
              
  
Gren 27, 100m RYGGSIM HERRAR, Semifinaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Mattias Ohlin  1978  Trelleborgs Simsällskap  26.07  54.16    
2  Jens Petersson  1983  Stockholms Kappsimnings  26.90  55.96    
3  Stefano Prestinoni  1977  Simklubben Neptun  27.39  56.85    
4  Nicklas Peterson  1981  Simklubben Elfsborg  27.37  57.21    
5  Michael Berndtsson  1985  Simklubben Elfsborg  27.83  57.62    
6  Niclas Gustafsson  1981  Kristianstads SLS  27.87  57.72    
7  Erik Samuelsson  1985  Väsby Simsällskap  27.70  57.74    
8  Calle Brodén  1984  Örebro Simallians  28.04  58.15    
9  Kristoffer Sjöstedt  1981  Södertälje Simsällskap  28.55  58.19    
10  Stefan Di Grado  1982  Spårvägens Simförening  28.10  58.29    
11  Olof Gustafsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb  28.68  58.37    
12  Gustaf Bergström  1982  Jönköpings Simsällskap  27.97  58.47    
13  Fredrik Öberg  1987  Hallsbergs SK  28.53  58.85    
13  Anders Jönsson  1979  Väsby Simsällskap  27.79  58.85    
15  Mattias Rantzén  1982  Malmö Kappsimningsklubb  28.61  58.97    
16  Anders Svensson  1983  Turebergs Simklubb  28.03  59.04    
              
  
Gren 28, 200m RYGGSIM DAMER, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
  
1  Camilla Johansson  1974  Trelleborgs Simsällskap  31.60  1:04.87  1:38.35  2:11.95    
2  Emma Wallin  1985  Sundsvalls Simsällskap  31.84  1:05.92  1:40.28  2:13.69    
3  Kim Ödin  1985  Trelleborgs Simsällskap  31.87  1:06.04  1:40.54  2:14.79    
4  Emilia Nilsson  1988  Linköpings Allmänna SS  32.09  1:06.18  1:40.67  2:15.81    
5  Erika Hegestig  1985  Jönköpings Simsällskap  32.09  1:06.90  1:42.10  2:16.93    
6  Petra Allestad  1985  Wisby Simsällskap  33.22  1:08.10  1:43.95  2:19.40    
7  Martina Svensson  1981  Linköpings Allmänna SS  32.17  1:06.65  1:42.86  2:19.88    
8  Carin Möller  1983  Kalmar Simsällskap  32.79  1:07.97  1:44.33  2:20.21    
                  
  
Gren 29, 50m FRISIM HERRAR, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
    
1  Stefan Nystrand  1981  Södertörns Simsällskap    21.85  Mästerskap Rekord - Senior  
2  Claes Andersson  1980  Simklubben Elfsborg    22.30    
3  David Nordenlilja  1981  Mölndals Allmänna Simsä    22.53    
4  Marcus Piehl  1985  Linköpings Allmänna SS    22.54    
5  Jonas Tilly  1984  Trelleborgs Simsällskap    22.72    
6  Jan Karlsson  1968  Väsby Simsällskap    22.94    
7  Jonas Åkesson  1971  Södertälje Simsällskap    22.95    
8  Erik Andersson  1984  Trollhättans Simsällska    23.00    
              
  
Gren 29, 50m FRISIM HERRAR, Semifinaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
1  Stefan Nystrand  1981  Södertörns Simsällskap    22.06  Mästerskap Rekord - Senior  
2  David Nordenlilja  1981  Mölndals Allmänna Simsä    22.58    
3  Marcus Piehl  1985  Linköpings Allmänna SS    22.62    
4  Claes Andersson  1980  Simklubben Elfsborg    22.67    
5  Jonas Tilly  1984  Trelleborgs Simsällskap    22.76    
6  Erik Andersson  1984  Trollhättans Simsällska    22.86    
7  Jonas Åkesson  1971  Södertälje Simsällskap    23.09    
8  Jan Karlsson  1968  Väsby Simsällskap    23.10    
9  John Miranda  1965  Södertälje Simsällskap    23.11    
10  Patrik Isaksson  1973  Västerås Simsällskap    23.22    
11  Wictor Comstedt  1984  Väsby Simsällskap    23.25    
12  Erik Dorch  1983  Linköpings Allmänna SS    23.38    
13  Rickard Piehl  1984  Linköpings Allmänna SS    23.45    
14  Filip Rudin  1986  Trelleborgs Simsällskap    23.52    
15  Petter Stymne  1983  Simklubben Neptun    23.61    
16  Joakim Dahl  1976  Landskrona Simsällskap    23.64    
              
  
Gren 30, 50m FJÄRILSIM DAMER, Semifinaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Lena Hallander  1982  Malmö Kappsimningsklubb    27.22    
2  Gabriella Fagundez  1985  Väsby Simsällskap    27.39    
3  Anna-Karin Kammerling  1980  Sundsvalls Simsällskap    27.41    
4  Linda Knutsson  1985  Linköpings Allmänna SS    27.44    
5  Jenny Lindström  1984  Sundsvalls Simsällskap    27.54    
6  Annica Löfstedt  1982  Örebro Simallians    27.86    
7  Jennie Lindh  1984  Kalmar Simsällskap    28.11    
8  Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb    28.25    
9  Emelie Kierkegaard  1977  Spårvägens Simförening    28.41    
10  Mia Brodén  1983  Falu Simsällskap    28.47    
11  Eva Eriksson  1986  Skellefteå Simklubb    28.49    
12  Maria Tegård  1981  Polisens IF    28.58    
13  Jennie Carlsson  1986  Linköpings Allmänna SS    28.64    
13  Sara Englund  1988  Polisens IF    28.64    
13  Anna Loman  1976  Simklubben Poseidon    28.64    
16  Helena Brandelius  1981  Saltsjöbadens Idrottsfö    28.80    
              
  
Gren 30, 50m FJÄRILSIM DAMER, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Anna-Karin Kammerling  1980  Sundsvalls Simsällskap    26.10    
2  Lena Hallander  1982  Malmö Kappsimningsklubb    26.97    
3  Gabriella Fagundez  1985  Väsby Simsällskap    27.33    
4  Linda Knutsson  1985  Linköpings Allmänna SS    27.46    
5  Jenny Lindström  1984  Sundsvalls Simsällskap    27.60    
6  Annica Löfstedt  1982  Örebro Simallians    27.91    
7  Jennie Lindh  1984  Kalmar Simsällskap    28.19    
8  Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb    28.68    
              
  
Gren 31, 400m FRISIM HERRAR, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Peter Edvardsson  1981  Simklubben Neptun  55.36  1:53.93  2:52.14  3:50.93    
2  Micke Jacobsson  1979  Täby Sim  55.27  1:54.29  2:53.15  3:51.70    
3  Jesper Levander  1980  Södertörns Simsällskap  57.18  1:56.10  2:54.16  3:53.23    
4  Axel Pettersson  1983  Simklubben Neptun  56.33  1:56.71  2:57.29  3:56.40    
5  Fredrik Gustafsson  1985  Malmö Kappsimningsklubb  56.08  1:56.15  2:57.62  3:59.99    
6  Tony Lennartsson  1965  Helsingborgs Simsällska  57.65  1:58.81  3:01.50  4:02.63    
7  Simon Börjeson  1986  Polisens IF  57.71  2:00.02  3:03.63  4:04.16    
8  Niklas Persson  1985  Malmö Kappsimningsklubb  57.05  1:58.39  3:01.92  4:05.06    
                  
  
Gren 32, 100m FJÄRILSIM HERRAR, Semifinaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
 
  
1  Lars Frölander  1974  Linköpings Allmänna SS  24.47  51.83  Mästerskap Rekord - Senior  
2  Erik Andersson  1984  Trollhättans Simsällska  24.91  53.33  SR Rekord - Junior  
3  Daniel Carlsson  1976  Väsby Simsällskap  24.76  53.99    
4  Joakim Dahl  1976  Landskrona Simsällskap  25.33  54.35    
5  Johannes Nordenstam  1980  Väsby Simsällskap  25.69  55.02    
6  Hans Brickner  1982  Södertälje Simsällskap  25.55  55.31    
7  Tor Sundin  1984  Upsala Simsällskap  25.40  55.48    
8  Andreas Lentonsson  1980  Malmö Kappsimningsklubb  25.60  55.53    
9  Marcus Andersson  1981  Malmö Kappsimningsklubb  25.87  55.57    
10  Martin Harlenbäck  1983  Simklubben Poseidon  26.09  56.25    
11  Johan Gustavsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb  26.17  56.51    
12  Samba Sjödin  1985  Södertörns Simsällskap  26.71  56.79    
13  Björn Göransson  1979  Helsingborgs Simsällska  26.38  56.84    
14  Petri Tuovila  1981  Borlänge Simsällskap  26.44  56.90    
15  Daniel Hult  1983  Jönköpings Simsällskap  26.96  56.95    
16  Martin Lundgren  1982  Södertälje Simsällskap  26.74  57.73    
              
  
Gren 33, 100m BRÖSTSIM DAMER, Semifinaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
 
  
1  Emma Igelström  1980  Spårvägens Simförening  30.82  1:05.29  World record  
2  Caroline Drab  1985  Simklubben Ran  33.11  1:10.45    
3  Josefin Wede  1987  Simklubben Sydsim  33.60  1:10.64    
4  Sara Larsson  1983  Ludvika Simsällskap  33.48  1:10.69    
5  Emma Svanbäck  1987  Sundsvalls Simsällskap  33.48  1:10.76    
6  Malin Fredriksson  1986  Kalmar Simsällskap  34.26  1:11.01    
7  Therese Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS  33.69  1:11.47    
8  Maria Östling  1978  Södertörns Simsällskap  33.86  1:11.53    
9  Emma Gustafsson  1983  Växjö Simsällskap  34.02  1:11.70    
10  Katarina Tour  1987  Simklubben Neptun  33.76  1:11.85    
11  Johanna Nyysti  1984  Stockholms Kappsimnings  33.74  1:12.52    
12  Mariel Cronström  1988  Malmö Kappsimningsklubb  33.85  1:12.67    
13  Kia Karelmo  1985  Umeå Simsällskap  34.64  1:13.12    
14  Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  35.15  1:13.16    
15  Frida Hagen  1986  Västerås Simsällskap  34.17  1:13.62    
              
  
Gren 34, 4*200m FRISIM DAMER, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
  
  
1  SK Neptun Lag 1  0  Simklubben Neptun      8:09.91    
  Minna Ahonpää  1982    1:00.59  2:04.36  2:04.36    
  Therese Alshammar  1977    56.31  1:58.56  4:02.92    
  Destiny Laurén  1976    59.92  2:03.94  6:06.86    
  Mia Ydfors  1984    59.15  2:03.05  8:09.91    
                
2  Väsby SS  0  Väsby Simsällskap      8:10.57    
  Josefin Lillhage  1980    57.23  1:58.44  1:58.44    
  Gabriella Fagundez  1985    58.53  2:01.90  4:00.34    
  Denise Helgesson  1984    58.67  2:04.22  6:04.56    
  Elin Ericson  1986    1:00.83  2:06.01  8:10.57    
                
3  Malmö KK Lag 1  0  Malmö Kappsimningsklubb      8:18.12    
  Maria Öberg  1979    59.50  2:04.66  2:04.66    
  Jenny Redlund  1981    58.71  2:03.42  4:08.08    
  Linda Erlandsson  1983    1:00.78  2:05.39  6:13.47    
  Helen Svensson  1978    1:00.28  2:04.65  8:18.12    
                
4  Kalmar S  0  Kalmar Simsällskap      8:20.66    
  Malin Fredriksson  1986    1:00.81  2:03.56  2:03.56    
  Carin Möller  1983    59.70  2:04.64  4:08.20    
  Jennie Lindh  1984    1:02.18  2:05.79  6:13.99    
  Sandra Seijsing  1983    1:01.47  2:06.67  8:20.66    
                
5  Lass  0  Linköpings Allmänna SS      8:23.44    
  Linda Knutsson  1985    59.70  2:05.40  2:05.40    
  Emilia Nilsson  1988    1:00.36  2:04.71  4:10.11    
  Astrid Armgarth  1988    1:01.73  2:06.16  6:16.27    
  Annika Hult  1986    1:00.43  2:07.17  8:23.44    
                
6  Jönköpings SS  0  Jönköpings Simsällskap      8:26.87    
  Ann Berglund  1984    1:00.78  2:04.06  2:04.06    
  Sandra Johansson  1985    1:01.92  2:08.45  4:12.51    
  Erika Hegestig  1985    1:02.60  2:09.39  6:21.90    
  Eva Berglund  1984    1:00.14  2:04.97  8:26.87    
                
7  Malmö KK Lag 2  0  Malmö Kappsimningsklubb      8:28.36    
  Linn Akkad  1982    1:02.08  2:06.98  2:06.98    
  Frida Wallin  1983    1:01.81  2:07.89  4:14.87    
  Emma Holmquist  1986    1:00.84  2:06.82  6:21.69    
  Magdalena Kuras  1988    1:01.58  2:06.67  8:28.36    
                
8  S 77  0  S 77 Stenungsund      8:28.52    
  Petra Granlund  1987    1:01.43  2:06.20  2:06.20    
  Teresia Gimholt  1983    1:00.91  2:05.31  4:11.51    
  Anna Fälth  1984    1:01.39  2:07.20  6:18.71    
  Elin Jansson  1984    1:03.66  2:09.81  8:28.52    
                
                
  
Gren 35, 4*100m MEDLEY HERRAR, Finaler  
  
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  Tid  Status  

--------------------------------------------------------------------------------
  
1  Lass  0  Linköpings Allmänna SS      3:39.46    
  Rickard Piehl  1984    28.20  58.69  58.69    
  Jakob Dorch  1985    28.03  1:00.94  1:59.63    
  Lars Frölander  1974    23.80  51.08  2:50.71    
  Marcus Piehl  1985    23.20  48.75  3:39.46    
                
2  Malmö KK Lag 1  0  Malmö Kappsimningsklubb      3:39.68    
  Fredrik Engdahl  1977    27.77  57.06  57.06    
  Martin Gustavsson  1980    27.40  58.83  1:55.89    
  Andreas Lentonsson  1980    24.58  54.53  2:50.42    
  Jonas Persson  1983    22.88  49.26  3:39.68    
                
3  SK Neptun Lag 1  0  Simklubben Neptun      3:42.16    
  Stefano Prestinoni  1977    27.24  56.37  56.37    
  Jonas Andersson  1984    29.07  1:02.84  1:59.21    
  Jonatan Dahlberg  1980    25.20  54.80  2:54.01    
  Petter Stymne  1983    22.25  48.15  3:42.16    
                
4  Väsby SS  0  Väsby Simsällskap      3:42.99    
  Erik Samuelsson  1985    27.24  56.50  56.50    
  Johannes Nordenstam  1980    29.42  1:04.45  2:00.95    
  Daniel Carlsson  1976    23.55  52.23  2:53.18    
  Jan Karlsson  1968    23.73  49.81  3:42.99    
                
5  SK Elfsborg  0  Simklubben Elfsborg      3:46.25    
  Nicklas Peterson  1981    27.79  57.66  57.66    
  Per Friberg  1980    28.81  1:02.91  2:00.57    
  Anders Privér  1977    25.24  56.48  2:57.05    
  Claes Andersson  1980    22.51  49.20  3:46.25    
                
6  Ösa  0  Örebro Simallians      3:47.82    
  Calle Brodén  1984    28.55  58.02  58.02    
  Joakim Bjärmark  1982    29.23  1:03.34  2:01.36    
  Nikola Kördel  1978    25.34  56.28  2:57.64    
  Erik Jörstad  1982    23.64  50.18  3:47.82    
                
7  Malmö KK Lag 4  0  Malmö Kappsimningsklubb      3:50.88    
  Mattias Rantzén  1982    28.74  58.62  58.62    
  Martin Bank  1982    29.39  1:06.16  2:04.78    
  Johan Gustavsson  1983    25.85  56.36  3:01.14    
  Marcus Andersson  1981    23.60  49.74  3:50.88    
                
8  Södertälje SS Lag 1  0  Södertälje Simsällskap      3:52.34    
  Kristoffer Sjöstedt  1981    28.86  58.93  58.93    
  Fredrik Henlöv  1986    30.42  1:05.55  2:04.48    
  Hans Brickner  1982    25.74  56.59  3:01.07    
  Daniel Thomasson  1982    24.14  51.27  3:52.34    
ADVERTISEMENT


ADVERTISEMENT