6/6/2014 - 6/6/2014
Brisbane, Australia
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:35 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 44 Men 50 LC Metre Breaststroke Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 COCHRANE, BLAKE 23 SOUTHERN CROSS 36.01 36.72 953
r:+0.71
2 ELIASON, RICHAR 26 GINNINDERRA 30.92 31.92 909
r:+0.85
3 DISKEN, TIMOTHY 17 PLC AQUATIC 34.11 34.78 748
r:+0.68
4 PENDLETON, RICK 29 FLINDERS 32.37 33.14 681
r:+0.64
5 KELLY, AHMED SB 22 MELBOURNE VICENT 53.30 56.60 629
r:+0.78
6 PATTERSON, GRAN 25 CENTRAL CAIRNS 1:06.06 1:07.81 366
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:37 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 45 Women 50 LC Metre Freestyle Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 FRENEY, JACQUEL 22 RICHMOND VALLEY 32.60 32.67 908
r:+1.01
2 CORRY, TAYLOR S 19 NELSON BAY 28.54 29.01 879
r:+0.82
3 ELLIOTT, MADDIS 15 NUSWIM 30.13 31.99 848
r:+0.76
4 DOWNIE, KATHERI 18 WCA 29.20 29.40 844
r:+0.74
5 CLARKE, KAYLA S 22 WATERWORX 29.92 29.46 839
r:+0.80
6 PATTERSON, LAKE 15 KAWANA WATERS 32.31 32.47 811
r:+0.75
7 COCKBURN, ASHLE 15 GINNINDERRA 32.09 33.12 674
r:+0.83
8 HUEBNER, TANYA 34 MELBOURNE VICENT 37.70 40.21 647
r:+0.68
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:40 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 46 Men 50 LC Metre Freestyle Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 CROTHERS, ROWAN 16 YERONGA PARK 25.98 25.78 926
r:+0.79
2 KILDUFF, MITCHE 18 MENAI 25.17 25.24 920
r:+0.71
3 FOX, DANIEL S14 23 CHANDLER 24.70 25.48 894
r:+0.77
4 COWDREY, MATTHE 25 MARION 25.33 26.11 892
r:+0.62
5 LEVY, MATTHEW S 27 CRANBROOK 28.65 29.42 832
r:+0.83
6 PASTERFIELD, AN 24 CRANBROOK 23.93 25.03 792
r:+0.70
7 HALL, BRENDEN S 21 LAWNTON 26.99 27.58 756
r:+0.94
8 RUSSO, SEAN S13 23 MENAI 25.88 26.24 741
r:+0.69
9 TEMPLETON, JAKE 19 DEVONPORT 25.45 26.30 736
r:+0.64
10 TIDY, JEREMY S1 27 NUNAWADING 24.79 25.75 728
r:+0.68
11 HAANAPPEL, MATT 20 NORWOOD 31.52 32.34 689
r:+0.83
12 ANDERSON, MICHA 26 SOMERSET 26.09 26.41 674
r:+0.73
13 HARRISON-MURRAY 17 PERTH CITY 25.60 26.63 658
r:+0.75
14 SCHEFMAN, CAMER 20 CJ''S 27.95 28.84 617
r:+0.70
15 PATTERSON, GRAN 25 CENTRAL CAIRNS 52.89 55.13 461
16 WICKENS, REAGAN 19 SLC AQUADOT 36.20 37.94 427
r:+0.67
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:43 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 13 Women 200 LC Metre Butterfly
==================================================================
Grand Prix: ! 2:08.74 6/07/2008 Jessicah Schipper, Redcliffe League
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== Finals ===
1 MCMASTER, KERYN 20 WATERWORX 2:14.55 2:14.32 745
r:+0.74 30.40 1:04.93 (34.53)
1:40.03 (35.10) 2:14.32 (34.29)
2 GROVES, MADELIN 19 STPET 2:12.70 2:14.89 736
r:+0.77 29.95 1:04.42 (34.47)
1:40.01 (35.59) 2:14.89 (34.88)
3 GIANOTTI, MEGAN 18 STPET 2:15.09 2:15.09 733
r:+0.74 30.00 1:04.42 (34.42)
1:39.58 (35.16) 2:15.09 (35.51)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:46 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 14 Men 200 LC Metre Butterfly
==================================================================
Grand Prix: ! 1:56.11 5/07/2008 Moss Burmester, NZL
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 PRATT, MITCHELL 18 TIGERSHARKS 2:00.89 1:59.55 811
r:+0.72 27.21 57.85 (30.64)
1:28.91 (31.06) 1:59.55 (30.64)
2 IRVINE, GRANT 23 STPET 2:05.50 2:02.39 756
r:+0.66 27.14 58.14 (31.00)
1:30.32 (32.18) 2:02.39 (32.07)
3 HANSFORD, JACOB 18 SYDNEY UNI 2:04.29 2:04.48 718
r:+0.70 27.13 58.25 (31.12)
1:30.69 (32.44) 2:04.48 (33.79)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:49 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 15 Women 200 LC Metre Backstroke
==================================================================
Grand Prix: ! 2:09.06 5/07/2008 Meagen Nay, St Peters Wester
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 NAY, MEAGEN 25 STPET 2:09.79 2:09.56 877
r:+0.66 30.65 1:03.38 (32.73)
1:36.47 (33.09) 2:09.56 (33.09)
2 WILSON, MADISON 20 STPET 2:12.52 2:13.80 797
r:+0.61 30.91 1:04.82 (33.91)
1:39.34 (34.52) 2:13.80 (34.46)
3 SHERIDAN, MIKKA 19 NUDGEE BROTHERS 2:15.22 2:15.81 762
r:+0.65 31.60 1:05.88 (34.28)
1:41.01 (35.13) 2:15.81 (34.80)
=== Preliminaries ===
2 HOCKING, BELIND 23 NUNAWADING 2:12.16
31.64 1:05.10 (33.46)
1:38.70 (33.60) 2:12.16 (33.46)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 10:55 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 16 Men 200 LC Metre Backstroke
==================================================================
Grand Prix: ! 1:56.89 6/07/2008 Hayden Stoeckel, Norwood
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 LARKIN, MITCHEL 20 STPET 2:01.42 1:57.13 872
r:+0.58 27.76 57.40 (29.64)
1:27.39 (29.99) 1:57.13 (29.74)
2 BEAVER, JOSH 21 TIGERSHARKS 2:02.46 2:00.68 797
r:+0.54 28.05 59.26 (31.21)
1:30.25 (30.99) 2:00.68 (30.43)
3 SELMAN, JACK 19 INDOOROOPILLY 2:03.98 2:06.76 688
r:+0.58 28.85 59.80 (30.95)
1:32.48 (32.68) 2:06.76 (34.28)
=== B - Final ===
9 LAWSON, MATSON 22 TIGERSHARKS 2:05.74 2:03.04 752
r:+0.59 28.71 59.96 (31.25)
1:32.09 (32.13) 2:03.04 (30.95)
10 GROENEWALD, NIC 17 NUNAWADING 2:06.94 2:06.39 694
r:+0.50 29.02 1:01.00 (31.98)
1:33.86 (32.86) 2:06.39 (32.53)
-- LUDLOW, TRISTAN 16 STPET 2:09.23 NS
=== Preliminaries ===
5 MILLS, PETER 17 EAST BRISBANE 2:06.31
29.62 1:02.10 (32.48)
1:34.75 (32.65) 2:06.31 (31.56)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:02 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 17 Women 200 LC Metre Breaststroke
==================================================================
Grand Prix: ! 2:22.96 9/07/2004 Leisel Jones, Redcliffe L/L
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 HUNTER, SALLY 29 MARION 2:26.69 2:26.46 856
r:+0.71 33.80 1:11.28 (37.48)
1:48.99 (37.71) 2:26.46 (37.47)
2 MCKEOWN, TAYLOR 19 INDOOROOPILLY 2:26.75 2:26.97 847
r:+0.68 34.26 1:11.68 (37.42)
1:49.42 (37.74) 2:26.97 (37.55)
3 WALLACE, TESSA 20 PELICAN WATERS 2:30.18 2:28.59 820
r:+0.75 34.16 1:11.72 (37.56)
1:49.82 (38.10) 2:28.59 (38.77)
=== B - Final ===
9 BOHL, GEORGIA 17 STPET 2:32.92 2:31.51 774
r:+0.70 33.71 1:12.67 (38.96)
1:51.29 (38.62) 2:31.51 (40.22)
10 SHERIDAN, CALYP 15 BRISBANE GRAMMAR 2:35.82 2:36.16 706
r:+0.74 34.85 1:14.40 (39.55)
1:55.28 (40.88) 2:36.16 (40.88)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:05 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 18 Men 200 LC Metre Breaststroke
==================================================================
Grand Prix: ! 2:12.63 5/07/2008 Christian Sprenger, Commercial
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== Finals ===
1 SYKES, BUSTER 20 NUDGEE BROTHERS 2:19.35 2:16.46 806
r:+0.67 30.40 1:05.03 (34.63)
1:40.50 (35.47) 2:16.46 (35.96)
2 LAYTON, JULIAN 19 NEW ZEALAND 2:18.85 2:17.45 789
r:+0.72 31.38 1:06.36 (34.98)
1:42.01 (35.65) 2:17.45 (35.44)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:08 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 47 Women 200 LC Metre Freestyle Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 CORRY, TAYLOR S 19 NELSON BAY 2:13.18 2:17.18 849
r:+0.78 31.75 1:06.30 (34.55)
1:41.60 (35.30) 2:17.18 (35.58)
2 ELLIOTT, MADDIS 15 NUSWIM 2:28.95 2:36.13 739
r:+0.78 34.90 1:13.26 (38.36)
1:55.08 (41.82) 2:36.13 (41.05)
-- FRENEY, JACQUEL 22 RICHMOND VALLEY 2:26.54 DQ
r:+1.08 34.00 1:10.93 (36.93)
1:49.59 (38.66) DQ (38.43)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:15 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 19 Women 200 LC Metre Freestyle
==================================================================
Grand Prix: ! 1:56.27 17/05/2014Emma McKeon, Team Kirby
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 MCKEON, EMMA 20 WESTS ILLAWARRA 1:56.99 1:56.83 904
r:+0.78 27.72 57.18 (29.46)
1:27.07 (29.89) 1:56.83 (29.76)
2 BARRATT, BRONTE 25 STPET 1:58.97 1:57.83 881
r:+0.67 28.08 57.83 (29.75)
1:27.87 (30.04) 1:57.83 (29.96)
3 ELMSLIE, BRITTA 19 STPET 1:58.09 1:58.42 868
r:+0.68 27.85 58.11 (30.26)
1:28.35 (30.24) 1:58.42 (30.07)
=== B - Final ===
11 SCHLANGER, MELA 27 SOUTHPORT 1:59.12 1:57.29 893
r:+0.69 27.54 57.06 (29.52)
1:27.60 (30.54) 1:57.29 (29.69)
12 PALMER, KYLIE 24 CHANDLER 2:02.30 2:01.49 804
r:+0.71 28.89 59.39 (30.50)
1:30.71 (31.32) 2:01.49 (30.78)
13 BOWLES, ALANNA 16 ROCKY CITY 2:02.86 2:02.67 781
r:+0.83 29.21 1:00.34 (31.13)
1:31.85 (31.51) 2:02.67 (30.82)
14 BUCHANAN, CARLA 18 ACACIA BAYSIDE 2:05.05 2:02.75 779
r:+0.73 28.54 1:00.14 (31.60)
1:31.66 (31.52) 2:02.75 (31.09)
15 FULLERTON, ELLE 21 NUDGEE BROTHERS 2:01.63 2:02.91 776
r:+0.68 28.41 59.53 (31.12)
1:31.31 (31.78) 2:02.91 (31.60)
16 GOLDMAN, KATIE 21 STPET 2:02.92 2:03.12 772
r:+0.79 29.67 1:00.72 (31.05)
1:32.10 (31.38) 2:03.12 (31.02)
17 NEALE, LEAH 18 INDOOROOPILLY 2:01.88 2:04.36 749
r:+0.75 28.45 1:00.42 (31.97)
1:32.85 (32.43) 2:04.36 (31.51)
18 GILLETT, CHELSE 17 RACKLEY 2:05.80 2:05.95 721
r:+0.71 29.23 1:00.96 (31.73)
1:33.54 (32.58) 2:05.95 (32.41)
19 FAIRWEATHER, RE 17 PELICAN WATERS 2:11.34 636
r:+0.80 29.90 1:02.74 (32.84)
1:36.87 (34.13) 2:11.34 (34.47)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:20 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 48 Men 200 LC Metre Freestyle Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 FOX, DANIEL S14 23 CHANDLER 1:57.68 2:02.60 901
r:+0.80 27.99 59.58 (31.59)
1:31.78 (32.20) 2:02.60 (30.82)
2 ALFORD, JOSHUA 19 TUGGERANONG 2:02.72 2:06.90 813
r:+0.80 29.99 1:01.97 (31.98)
1:34.72 (32.75) 2:06.90 (32.18)
3 HARRISON-MURRAY 17 PERTH CITY 2:01.69 2:13.13 636
r:+0.78 29.76 1:03.33 (33.57)
1:38.13 (34.80) 2:13.13 (35.00)
4 POWELL, LOGAN S 15 PLANE CREEK 2:21.00 2:24.09 615
r:+0.93 33.44 1:09.71 (36.27)
1:47.30 (37.59) 2:24.09 (36.79)
5 PATTERSON, GRAN 25 CENTRAL CAIRNS 3:57.80 4:01.68 537
57.42 1:59.75 (1:02.33)
3:00.67 (1:00.92) 4:01.68 (1:01.01)
6 WICKENS, REAGAN 19 SLC AQUADOT 2:48.69 2:53.42 528
r:+0.73 39.44 1:23.77 (44.33)
2:09.58 (45.81) 2:53.42 (43.84)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:26 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 20 Men 200 LC Metre Freestyle
==================================================================
Grand Prix: ! 1:45.82 9/07/2004 Ian Thorpe, SLC Aquadot
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 SMITH, DANIEL 23 MIAMI 1:49.15 1:48.54 829
r:+0.71 25.27 52.62 (27.35)
1:20.19 (27.57) 1:48.54 (28.35)
2 HERZOG, KURT 22 SOPAC 1:48.88 1:48.77 824
r:+0.63 25.35 52.80 (27.45)
1:20.93 (28.13) 1:48.77 (27.84)
3 MCKEON, DAVID 21 WESTS ILLAWARRA 1:48.81 1:49.27 813
r:+0.74 25.52 52.81 (27.29)
1:21.25 (28.44) 1:49.27 (28.02)
=== B - Final ===
9 MCEVOY, CAMERON 20 PBC 1:52.15 1:47.82 846
r:+0.62 25.28 52.71 (27.43)
1:20.22 (27.51) 1:47.82 (27.60)
10 STANLEY, MATTHE 22 NEW ZEALAND 1:49.22 1:49.81 801
r:+0.74 26.26 54.13 (27.87)
1:22.05 (27.92) 1:49.81 (27.76)
11 LEONG, REGAN 18 TOWNSVILLE 1:51.11 1:50.48 786
r:+0.66 25.38 53.19 (27.81)
1:21.80 (28.61) 1:50.48 (28.68)
12 NAPOLEON, RYAN 24 PBC 1:52.48 1:51.35 768
r:+0.70 26.19 54.71 (28.52)
1:23.34 (28.63) 1:51.35 (28.01)
13 KILLEY, JARROD 23 MIAMI 1:51.33 1:52.49 745
r:+0.68 25.70 54.14 (28.44)
1:23.42 (29.28) 1:52.49 (29.07)
14 DONALDSON, MITC 21 NEW ZEALAND 1:52.21 1:52.59 743
r:+0.71 26.93 55.24 (28.31)
1:24.08 (28.84) 1:52.59 (28.51)
15 MCKENDRY, NED 21 STPET 1:53.56 1:52.81 739
r:+0.72 25.50 53.92 (28.42)
1:22.86 (28.94) 1:52.81 (29.95)
16 HARRISON, JORDA 18 MIAMI 1:52.91 1:55.35 691
r:+0.67 26.99 56.30 (29.31)
1:26.04 (29.74) 1:55.35 (29.31)
=== Preliminaries ===
12 HORTON, MACK 18 MELBOURNE VICENT 1:54.07
26.72 55.88 (29.16)
1:25.38 (29.50) 1:54.07 (28.69)
13 MCLOUGHLIN, JAC 19 NUDGEE BROTHERS 1:54.77
26.65 55.63 (28.98)
1:25.41 (29.78) 1:54.77 (29.36)
14 HANSFORD, JACOB 18 SYDNEY UNI 1:56.16
26.94 56.30 (29.36)
1:26.26 (29.96) 1:56.16 (29.90)
15 YOUNG, SAM 16 EAST BRISBANE 1:56.74
26.75 56.41 (29.66)
1:26.92 (30.51) 1:56.74 (29.82)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:28 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 49 Women 100 LC Metre Butterfly Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 SCOTT, MADELEIN 21 LLS 1:11.74 1:11.06 828
r:+0.79 33.25 1:11.06 (37.81)
2 ELLIOTT, MADDIS 15 NUSWIM 1:16.28 1:23.23 590
r:+0.75 37.16 1:23.23 (46.07)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:30 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 23 Women 100 LC Metre Butterfly
==================================================================
Grand Prix: ! 57.93 17/05/2014Alicia Coutts, Team Thomas
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 MCKEON, EMMA 20 WESTS ILLAWARRA 58.69 59.57 829
r:+0.77 28.33 59.57 (31.24)
2 D''CRUZ, MARIEKE 28 SOPAC 1:00.74 1:00.24 802
r:+0.74 27.74 1:00.24 (32.50)
3 GROVES, MADELIN 19 STPET 1:01.26 1:01.61 750
r:+0.73 28.64 1:01.61 (32.97)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:33 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 50 Men 100 LC Metre Butterfly Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 KILDUFF, MITCHE 18 MENAI 59.72 1:01.97 1404
r:+0.74 28.30 1:01.97 (33.67)
2 SCHEFMAN, CAMER 20 CJ''S 1:05.18 1:08.17 1055
r:+0.71 30.93 1:08.17 (37.24)
3 ELIASON, RICHAR 26 GINNINDERRA 1:08.02 1:09.27 1005
r:+0.94 31.32 1:09.27 (37.95)
4 HALL, BRENDEN S 21 LAWNTON 1:01.17 1:04.41 778
r:+0.92 30.39 1:04.41 (34.02)
5 AUNGLES, JESSE 18 MARION 1:04.61 1:06.56 749
r:+0.66 31.66 1:06.56 (34.90)
6 PENDLETON, RICK 29 FLINDERS 1:01.65 1:03.37 690
r:+0.65 29.73 1:03.37 (33.64)
7 TEMPLETON, JAKE 19 DEVONPORT 1:02.15 1:04.59 615
r:+0.66 29.62 1:04.59 (34.97)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:36 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 24 Men 100 LC Metre Butterfly
==================================================================
Grand Prix: ! 52.45 6/07/2008 Andrew Lauterstein, Sthport Olympic
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 TO, KENNETH 21 TRINITY GRAMMAR 53.98 53.38 812
r:+0.65 25.22 53.38 (28.16)
2 HADLER, JAYDEN 20 SOPAC 54.33 53.50 807
r:+0.62 25.33 53.50 (28.17)
3 D''ORSOGNA, TOMM 23 COMMERCIAL 54.34 53.75 796
r:+0.68 25.16 53.75 (28.59)
=== B - Final ===
9 WRIGHT, CHRISTO 26 SOUTHPORT 54.80 53.70 798
r:+0.68 25.76 53.70 (27.94)
10 LESTER, DANIEL 23 LAWNTON 55.32 55.17 736
r:+0.67 25.73 55.17 (29.44)
11 PRATT, MITCHELL 18 TIGERSHARKS 56.06 55.18 735
r:+0.72 25.87 55.18 (29.31)
12 IRVINE, GRANT 23 STPET 55.65 55.48 724
r:+0.68 26.20 55.48 (29.28)
13 ROMEO, NATHANIE 21 SYDNEY UNI 55.04 55.92 707
r:+0.59 25.80 55.92 (30.12)
14 NAPOLEON, RYAN 24 PBC 57.21 56.73 677
r:+0.72 26.73 56.73 (30.00)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:39 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 51 Women 100 LC Metre Backstroke Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 CORRY, TAYLOR S 19 NELSON BAY 1:10.79 1:13.42 750
r:+0.67 35.50 1:13.42 (37.92)
2 COCKBURN, ASHLE 15 GINNINDERRA 1:13.29 1:16.92 731
r:+0.69 37.46 1:16.92 (39.46)
3 PATTERSON, LAKE 15 KAWANA WATERS 1:25.00 1:24.38 684
r:+0.66 40.74 1:24.38 (43.64)
4 FOLSTER, LAUREN 16 CJ''S 1:14.93 1:18.33 617
r:+0.62 37.06 1:18.33 (41.27)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:43 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 25 Women 100 LC Metre Backstroke
==================================================================
Grand Prix: ! 1:00.44 17/05/2014Emily Seebohm, Team Thomas
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 WILSON, MADISON 20 STPET 1:01.30 1:01.09 861
r:+0.60 29.84 1:01.09 (31.25)
2 NAY, MEAGEN 25 STPET 1:01.56 1:01.11 860
r:+0.66 29.82 1:01.11 (31.29)
3 SHERIDAN, MIKKA 19 NUDGEE BROTHERS 1:03.60 1:03.80 755
r:+0.64 31.32 1:03.80 (32.48)
=== B - Final ===
9 RETTIE, LAUREN 17 NUDGEE BROTHERS 1:04.82 1:03.57 764
r:+0.61 31.43 1:03.57 (32.14)
10 ATHERTON, MINNA 14 BRISBANE GRAMMAR 1:04.52 1:03.62 762
r:+0.62 30.86 1:03.62 (32.76)
11 GANDY, ELLEN 22 NUNAWADING 1:05.66 1:04.16 743
r:+0.75 31.76 1:04.16 (32.40)
=== Preliminaries ===
3 HOCKING, BELIND 23 NUNAWADING 1:01.79
30.22 1:01.79 (31.57)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:46 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 52 Men 100 LC Metre Backstroke Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 ANDERSON, MICHA 26 SOMERSET 1:01.16 1:03.61 840
r:+0.75 30.93 1:03.61 (32.68)
2 RUSSO, SEAN S13 23 MENAI 1:02.05 1:02.68 751
r:+0.67 29.96 1:02.68 (32.72)
3 DISKEN, TIMOTHY 17 PLC AQUATIC 1:07.32 1:09.36 706
r:+0.67 34.25 1:09.36 (35.11)
4 POWELL, LOGAN S 15 PLANE CREEK 1:08.88 1:10.70 666
r:+0.77 35.11 1:10.70 (35.59)
5 HAANAPPEL, MATT 20 NORWOOD 1:20.14 1:24.65 656
r:+0.83 40.49 1:24.65 (44.16)
-- FOX, DANIEL S14 23 CHANDLER 1:07.41 NS
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:49 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 26 Men 100 LC Metre Backstroke
==================================================================
Grand Prix: ! 53.78 5/07/2008 Hayden Stoeckel, Norwood
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 LARKIN, MITCHEL 20 STPET 56.46 55.48 820
r:+0.59 27.02 55.48 (28.46)
2 BEAVER, JOSH 21 TIGERSHARKS 57.36 56.45 778
r:+0.54 27.69 56.45 (28.76)
3 SELMAN, JACK 19 INDOOROOPILLY 58.08 56.71 768
r:+0.54 27.45 56.71 (29.26)
=== B - Final ===
9 MAHONEY, TRAVIS 23 NUNAWADING 58.44 57.10 752
r:+0.71 27.84 57.10 (29.26)
10 LAWSON, MATSON 22 TIGERSHARKS 59.39 58.09 714
r:+0.61 28.33 58.09 (29.76)
11 GROENEWALD, NIC 17 NUNAWADING 59.57 58.31 706
r:+0.53 28.52 58.31 (29.79)
12 STURGEON, JAMIE 22 NUDGEE BROTHERS 59.36 58.72 692
r:+0.61 28.16 58.72 (30.56)
13 STOCKWELL, WILL 18 YERONGA PARK 59.35 58.73 691
r:+0.59 28.31 58.73 (30.42)
=== Preliminaries ===
5 MILLS, PETER 17 EAST BRISBANE 59.01
28.81 59.01 (30.20)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:53 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 28 Women 100 LC Metre Breaststroke
==================================================================
Grand Prix: ! 1:06.29 12/05/2006Leisel Jones, Commercial
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 TONKS, LORNA 25 INDOOROOPILLY 1:10.12 1:07.98 848
r:+0.64 32.24 1:07.98 (35.74)
2 HUNTER, SALLY 29 MARION 1:08.50 1:09.43 796
r:+0.73 32.60 1:09.43 (36.83)
3 BOHL, GEORGIA 17 STPET 1:09.22 1:09.97 777
r:+0.67 32.69 1:09.97 (37.28)
=== B - Final ===
9 MCKEOWN, TAYLOR 19 INDOOROOPILLY 1:09.75 785
r:+0.74 33.33 1:09.75 (36.42)
10 WALLACE, TESSA 20 PELICAN WATERS 1:11.65 1:10.56 758
r:+0.70 33.27 1:10.56 (37.29)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 11:55 AM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 30 Men 100 LC Metre Breaststroke
==================================================================
Grand Prix: ! 1:01.07 5/07/2008 Brenton Rickard, Brothers
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== Finals ===
1 PACKARD, JAKE 19 INDOOROOPILLY 1:03.83 1:03.19 791
r:+0.63 29.66 1:03.19 (33.53)
2 SYKES, BUSTER 20 NUDGEE BROTHERS 1:04.58 1:03.20 791
r:+0.67 29.77 1:03.20 (33.43)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:00 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 32 Women 100 LC Metre Freestyle
==================================================================
Grand Prix: ! 52.74 17/05/2014Cate Campbell, Team Thomas
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 CAMPBELL, CATE 22 COMMERCIAL 53.75 52.70! 964
r:+0.77 25.27 52.70 (27.43)
2 CAMPBELL, BRONT 20 COMMERCIAL 54.22 53.27 933
r:+0.68 25.80 53.27 (27.47)
3 COUTTS, ALICIA 26 REDLANDS 54.55 54.64 865
r:+0.73 26.43 54.64 (28.21)
=== B - Final ===
9 SCHLANGER, MELA 27 SOUTHPORT 54.90 54.46 874
r:+0.71 26.45 54.46 (28.01)
10 ELMSLIE, BRITTA 19 STPET 54.60 54.96 850
r:+0.66 26.82 54.96 (28.14)
11 KUKLA, YOLANE 18 ARENA 56.41 55.16 841
r:+0.65 26.94 55.16 (28.22)
12 MCKEON, EMMA 20 WESTS ILLAWARRA 55.06 55.34 833
r:+0.79 27.19 55.34 (28.15)
13 MITCHELL, MELIS 26 SYDNEY UNI 56.76 56.47 783
r:+0.69 27.68 56.47 (28.79)
14 BUCHANAN, CARLA 18 ACACIA BAYSIDE 58.23 57.51 742
r:+0.73 27.89 57.51 (29.62)
15 NGAWATI, KOTUKU 19 MELBOURNE VICENT 58.06 57.73 733
r:+0.69 27.82 57.73 (29.91)
16 GILLETT, CHELSE 17 RACKLEY 58.28 58.62 700
r:+0.67 27.73 58.62 (30.89)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:07 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 34 Men 100 LC Metre Freestyle
==================================================================
Grand Prix: ! 48.77 7/06/2014 James Magnussen, SOPAC
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== A - Final ===
1 MAGNUSSEN, JAME 23 SOPAC 50.04 48.77! 889
r:+0.70 23.63 48.77 (25.14)
2 TO, KENNETH 21 TRINITY GRAMMAR 49.70 49.56 848
r:+0.64 24.06 49.56 (25.50)
3 HADLER, JAYDEN 20 SOPAC 50.00 49.86 832
r:+0.64 24.40 49.86 (25.46)
=== B - Final ===
9 D''ORSOGNA, TOMM 23 COMMERCIAL 50.65 50.64 794
r:+0.68 24.24 50.64 (26.40)
10 HERZOG, KURT 22 SOPAC 50.85 50.78 788
r:+0.64 24.89 50.78 (25.89)
11 LEONG, REGAN 18 TOWNSVILLE 50.82 51.32 763
r:+0.69 24.78 51.32 (26.54)
12 KILLEY, JARROD 23 MIAMI 51.08 51.65 749
r:+0.67 25.17 51.65 (26.48)
13 MCKENDRY, NED 21 STPET 52.59 52.42 716
r:+0.73 24.98 52.42 (27.44)
=== Preliminaries ===
4 ABOOD, MATTHEW 27 SYDNEY UNI 50.27
24.32 50.27 (25.95)
10 ROMEO, NATHANIE 21 SYDNEY UNI 54.59
25.88 54.59 (28.71)
11 PERCY, LUKE 19 SOUTHPORT 54.76
25.98 54.76 (28.78)
12 JONES, BLAKE 18 SOUTHPORT 54.90
25.77 54.90 (29.13)
13 YOUNG, SAM 16 EAST BRISBANE 55.21
26.64 55.21 (28.57)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:11 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 53 Women 200 LC Metre IM Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 DOWNIE, KATHERI 18 WCA 2:33.68 2:35.35 824
r:+0.71 32.45 1:11.02 (38.57)
1:58.91 (47.89) 2:35.35 (36.44)
2 SCOTT, MADELEIN 21 LLS 2:42.02 2:44.95 720
r:+0.79 34.40 1:18.89 (44.49)
2:06.26 (47.37) 2:44.95 (38.69)
3 HUEBNER, TANYA 34 MELBOURNE VICENT 3:39.12 3:36.64 617
r:+0.70 45.25 1:50.37 (1:05.12)
2:46.13 (55.76) 3:36.64 (50.51)
4 ELLIOTT, MADDIS 15 NUSWIM 2:57.48 3:11.62 540
r:+0.78 38.30 1:28.82 (50.52)
2:28.42 (59.60) 3:11.62 (43.20)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:15 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 35 Women 200 LC Metre IM
==================================================================
Grand Prix: ! 2:12.68 5/07/2008 Alicia Coutts, Redlands
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== Finals ===
1 COUTTS, ALICIA 26 REDLANDS 2:13.32 2:14.66 822
r:+0.72 28.61 1:03.60 (34.99)
1:42.64 (39.04) 2:14.66 (32.02)
2 MCMASTER, KERYN 20 WATERWORX 2:16.88 782
r:+0.72 29.46 1:04.27 (34.81)
1:44.59 (40.32) 2:16.88 (32.29)
3 MCKEOWN, TAYLOR 19 INDOOROOPILLY 2:17.14 2:17.71 768
r:+0.68 30.42 1:07.20 (36.78)
1:45.13 (37.93) 2:17.71 (32.58)
4 FULLERTON, ELLE 21 NUDGEE BROTHERS 2:17.15 2:18.74 751
r:+0.69 29.42 1:05.52 (36.10)
1:46.35 (40.83) 2:18.74 (32.39)
5 GANDY, ELLEN 22 NUNAWADING 2:19.57 738
r:+0.74 28.40 1:04.72 (36.32)
1:47.04 (42.32) 2:19.57 (32.53)
6 NGAWATI, KOTUKU 19 MELBOURNE VICENT 2:19.86 733
r:+0.67 30.10 1:06.63 (36.53)
1:48.07 (41.44) 2:19.86 (31.79)
7 PENGELLY, JESSI 22 WEST COAST 2:19.95 732
r:+0.72 30.67 1:05.44 (34.77)
1:47.27 (41.83) 2:19.95 (32.68)
8 SHERIDAN, MIKKA 19 NUDGEE BROTHERS 2:18.89 2:20.97 716
r:+0.76 29.79 1:04.99 (35.20)
1:48.56 (43.57) 2:20.97 (32.41)
=== Preliminaries ===
5 SHERIDAN, CALYP 15 BRISBANE GRAMMAR 2:24.40
31.19 1:08.27 (37.08)
1:50.97 (42.70) 2:24.40 (33.43)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:45 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 54 Men 200 LC Metre IM Multi-Class
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 KELLY, AHMED SM 22 MELBOURNE VICENT NT 3:16.04 1313
2:07.02 1:06.14 ( )
3:16.04 (2:09.90)
2 PENDLETON, RICK 29 FLINDERS 2:14.93 2:19.22 814
r:+0.66 30.24 1:07.10 (36.86)
1:47.58 (40.48) 2:19.22 (31.64)
3 LEVY, MATTHEW S 27 CRANBROOK 2:39.70 2:44.34 809
r:+0.84 33.43 1:17.63 (44.20)
2:07.32 (49.69) 2:44.34 (37.02)
4 TIDY, JEREMY SM 27 NUNAWADING 2:17.00 2:20.90 786
r:+0.73 29.42 1:05.22 (35.80)
1:47.90 (42.68) 2:20.90 (33.00)
5 KILDUFF, MITCHE 18 MENAI 2:20.59 2:24.87 763
r:+0.79 29.18 1:09.88 (40.70)
1:53.21 (43.33) 2:24.87 (31.66)
6 COCHRANE, BLAKE 23 SOUTHERN CROSS 2:30.01 2:36.20 734
r:+0.74 33.27 1:14.87 (41.60)
1:59.71 (44.84) 2:36.20 (36.49)
7 ALFORD, JOSHUA 19 TUGGERANONG 2:25.90 2:27.28 726
r:+0.78 30.87 1:09.45 (38.58)
1:54.96 (45.51) 2:27.28 (32.32)
8 RUSSO, SEAN SM1 23 MENAI 2:18.34 2:18.48 714
r:+0.74 30.32 1:04.25 (33.93)
1:46.08 (41.83) 2:18.48 (32.40)
9 AUNGLES, JESSE 18 MARION 2:29.54 2:37.95 710
r:+0.64 32.50 1:12.10 (39.60)
2:01.07 (48.97) 2:37.95 (36.88)
10 HALL, BRENDEN S 21 LAWNTON 2:21.48 2:30.14 705
r:+0.94 30.80 1:09.38 (38.58)
1:57.74 (48.36) 2:30.14 (32.40)
11 HAANAPPEL, MATT 20 NORWOOD 2:56.74 3:06.14 619
r:+0.87 39.04 1:27.17 (48.13)
2:24.11 (56.94) 3:06.14 (42.03)
12 TEMPLETON, JAKE 19 DEVONPORT 2:22.70 2:29.78 565
r:+0.65 29.99 1:08.05 (38.06)
1:54.92 (46.87) 2:29.78 (34.86)
13 WICKENS, REAGAN 19 SLC AQUADOT 3:18.33 3:35.82 397
r:+0.72 46.00 1:43.95 (57.95)
2:51.26 (1:07.31) 3:35.82 (44.56)
14 PATTERSON, GRAN 25 CENTRAL CAIRNS 3:15.47 3:19.21 187
2:17.73 1:04.73 ( )
3:19.21 (2:14.48)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:28 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 36 Men 200 LC Metre IM
==================================================================
Grand Prix: ! 2:01.21 17/05/2014Justin James, Team Thomas
Name Age Team Prelims Finals FINA
==================================================================
=== Finals ===
1 TRANTER, DANIEL 22 SOPAC 2:01.88 2:00.47! 847
r:+0.69 26.58 57.89 (31.31)
1:32.12 (34.23) 2:00.47 (28.35)
2 FRASER-HOLMES, 22 MIAMI 2:01.65 2:00.48! 847
r:+0.66 25.90 56.62 (30.72)
1:32.09 (35.47) 2:00.48 (28.39)
3 JAMES, JUSTIN 21 MACKAY 2:02.80 2:02.91 797
r:+0.69 26.44 57.87 (31.43)
1:33.47 (35.60) 2:02.91 (29.44)
4 GILLILAND, JARE 19 NUDGEE BROTHERS 2:06.08 2:05.52 749
r:+0.68 27.20 59.66 (32.46)
1:35.00 (35.34) 2:05.52 (30.52)
5 DONALDSON, MITC 21 NEW ZEALAND 2:04.65 2:06.05 739
r:+0.71 27.38 59.24 (31.86)
1:36.79 (37.55) 2:06.05 (29.26)
6 MAHONEY, TRAVIS 23 NUNAWADING 2:06.23 736
r:+0.70 27.44 59.52 (32.08)
1:36.96 (37.44) 2:06.23 (29.27)
7 CAPP, NATHAN 21 NEW ZEALAND 2:08.63 696
r:+0.71 27.69 1:00.21 (32.52)
1:38.14 (37.93) 2:08.63 (30.49)
=== Preliminaries ===
6 OLIVER, DOUGLAS 18 NUDGEE BROTHERS 2:12.78
27.56 1:01.18 (33.62)
1:40.21 (39.03) 2:12.78 (32.57)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:43 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 55 Women 600 LC Metre Freestyle
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 GOLDMAN, KATIE 21 STPET NT 6:11.25
r:+0.74 29.91 1:01.04 (31.13)
1:32.91 (31.87) 6:11.25 (4:38.34)
2 ASHWOOD, JESSIC 21 SOPAC NT 6:13.21
r:+0.74 30.11 1:01.95 (31.84)
1:34.34 (32.39) 6:13.21 (4:38.87)
3 CROCKART, LAURA 19 RYDE CARLILE NT 6:16.92
r:+0.79 30.24 1:02.21 (31.97)
1:34.60 (32.39) 6:16.92 (4:42.32)
4 BARRATT, BRONTE 25 STPET NT 6:17.65
r:+0.66 28.93 1:00.06 (31.13)
1:31.92 (31.86) 6:17.65 (4:45.73)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:54 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 56 Men 900 LC Metre Freestyle
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 HORTON, MACK 18 MELBOURNE VICENT NT 8:43.99
r:+0.75 27.38 56.73 (29.35)
1:26.66 (29.93) 1:56.52 (29.86)
2:26.22 (29.70) 8:43.99 (6:17.77)
2 HARRISON, JORDA 18 MIAMI NT 8:46.59
r:+0.67 27.45 56.80 (29.35)
1:26.63 (29.83) 1:56.61 (29.98)
2:26.51 (29.90) 8:46.59 (6:20.08)
3 HIRAI, YASUNARI 24 JAPAN NT 8:56.31
r:+0.73 28.43 58.36 (29.93)
1:28.77 (30.41) 1:58.95 (30.18)
2:28.82 (29.87) 8:56.31 (6:27.49)
4 CAPP, NATHAN 21 NEW ZEALAND NT 9:04.66
r:+0.70 27.76 57.61 (29.85)
1:28.02 (30.41) 1:58.60 (30.58)
2:29.29 (30.69) 9:04.66 (6:35.37)
5 LEVINGS, MATTHE 20 MIAMI NT 9:08.56
r:+0.71 27.95 57.90 (29.95)
1:28.40 (30.50) 1:59.15 (30.75)
2:29.87 (30.72) 9:08.56 (6:38.69)
6 MCLOUGHLIN, JAC 19 NUDGEE BROTHERS NT 9:14.05
r:+0.72 28.09 59.18 (31.09)
1:31.07 (31.89) 2:03.14 (32.07)
2:34.59 (31.45) 9:14.05 (6:39.46)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 1:46 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 59 Mixed 3000 LC Metre Freestyle
==================================================================
Name Age Team Seed Finals FINA
==================================================================
1 POORT, JARROD 19 WESTS ILLAWARRA NT 30:36.46
r:+0.71 28.26 58.36 (30.10)
1:28.53 (30.17) 1:59.08 (30.55)
2:30.33 (31.25) 3:00.84 (30.51)
3:31.85 (31.01) 4:02.86 (31.01)
4:33.69 (30.83) 5:04.18 (30.49)
5:35.02 (30.84) 6:05.60 (30.58)
6:36.25 (30.65) 7:06.64 (30.39)
7:37.26 (30.62) 8:07.79 (30.53)
8:38.28 (30.49) 9:08.83 (30.55)
9:39.54 (30.71) 10:10.18 (30.64)
10:40.90 (30.72) 11:11.84 (30.94)
11:42.81 (30.97) 12:13.47 (30.66)
12:44.54 (31.07) 13:15.26 (30.72)
13:46.06 (30.80) 14:17.03 (30.97)
14:48.24 (31.21) 15:18.73 (30.49)
15:49.47 (30.74) 16:20.03 (30.56) 30:36.46 (14:16.43)
2 MAINSTONE, RHYS 24 UWA UNISWIM NT 31:13.16
r:+0.75 29.49 1:00.24 (30.75)
1:31.45 (31.21) 2:02.58 (31.13)
2:33.93 (31.35) 3:05.01 (31.08)
3:36.22 (31.21) 4:07.42 (31.20)
4:38.70 (31.28) 5:09.74 (31.04)
5:41.28 (31.54) 6:12.54 (31.26)
6:43.90 (31.36) 7:14.91 (31.01)
7:46.30 (31.39) 8:17.53 (31.23)
8:48.67 (31.14) 9:19.87 (31.20)
9:50.67 (30.80) 10:21.48 (30.81)
10:52.76 (31.28) 11:23.77 (31.01)
11:54.74 (30.97) 12:25.56 (30.82)
12:56.61 (31.05) 13:27.46 (30.85)
13:58.57 (31.11) 14:29.81 (31.24)
15:00.65 (30.84) 15:31.87 (31.22)
16:03.30 (31.43) 16:34.59 (31.29) 31:13.16 (14:38.57)
3 SHEPPARD, SAM 23 BOND NT 32:14.93
r:+0.75 28.93 1:00.32 (31.39)
1:32.31 (31.99) 2:04.67 (32.36)
2:37.19 (32.52) 3:09.43 (32.24)
3:41.72 (32.29) 4:14.24 (32.52)
4:46.65 (32.41) 5:19.03 (32.38)
5:51.15 (32.12) 6:23.30 (32.15)
6:55.38 (32.08) 7:27.69 (32.31)
7:59.85 (32.16) 8:32.17 (32.32)
9:04.32 (32.15) 9:36.67 (32.35)
10:09.06 (32.39) 10:41.39 (32.33)
11:13.94 (32.55) 11:46.69 (32.75)
12:19.17 (32.48) 12:51.72 (32.55)
13:24.13 (32.41) 13:56.54 (32.41)
14:29.12 (32.58) 15:01.79 (32.67)
15:34.42 (32.63) 16:06.81 (32.39)
16:39.32 (32.51) 17:11.65 (32.33) 32:14.93 (15:03.28)
4 O''BRIEN, GEORGE 22 BOND NT 32:36.71
r:+0.66 29.12 1:00.74 (31.62)
1:32.51 (31.77) 2:04.82 (32.31)
2:37.22 (32.40) 3:09.55 (32.33)
3:41.90 (32.35) 4:14.16 (32.26)
4:46.69 (32.53) 5:18.86 (32.17)
5:51.52 (32.66) 6:23.85 (32.33)
6:56.13 (32.28) 7:27.96 (31.83)
8:00.34 (32.38) 8:32.76 (32.42)
9:04.92 (32.16) 9:37.36 (32.44)
10:09.65 (32.29) 10:41.80 (32.15)
11:14.03 (32.23) 11:46.45 (32.42)
12:18.60 (32.15) 12:50.74 (32.14)
13:22.83 (32.09) 13:55.03 (32.20)
14:27.61 (32.58) 14:59.86 (32.25)
15:32.32 (32.46) 16:04.44 (32.12)
16:36.83 (32.39) 17:09.62 (32.79) 32:36.71 (15:27.09)
5 GORMAN, MELISSA 28 REDCLIFFE LEAGUE NT 33:17.80
r:+0.84 30.86 1:03.06 (32.20)
1:35.81 (32.75) 2:08.86 (33.05)
2:42.22 (33.36) 3:15.56 (33.34)
3:48.90 (33.34) 4:22.23 (33.33)
4:55.64 (33.41) 5:29.04 (33.40)
6:02.46 (33.42) 6:35.95 (33.49)
7:09.31 (33.36) 7:43.20 (33.89)
8:16.65 (33.45) 8:50.24 (33.59)
9:23.99 (33.75) 9:57.31 (33.32)
10:30.55 (33.24) 11:03.90 (33.35)
11:37.23 (33.33) 12:10.58 (33.35)
12:43.88 (33.30) 13:17.16 (33.28)
13:50.46 (33.30) 14:23.80 (33.34)
14:57.24 (33.44) 15:30.67 (33.43)
16:03.91 (33.24) 16:37.12 (33.21)
17:10.43 (33.31) 17:43.76 (33.33) 33:17.80 (15:34.04)
6 GUBECKA, CHELSE 15 KAWANA WATERS NT 33:23.84
r:+0.67 31.05 1:04.50 (33.45)
1:37.89 (33.39) 2:11.33 (33.44)
2:44.92 (33.59) 3:18.41 (33.49)
3:52.26 (33.85) 4:25.52 (33.26)
4:59.08 (33.56) 5:32.83 (33.75)
6:06.23 (33.40) 6:39.76 (33.53)
7:13.23 (33.47) 7:46.76 (33.53)
8:20.30 (33.54) 8:54.00 (33.70)
9:27.94 (33.94) 10:01.52 (33.58)
10:35.31 (33.79) 11:09.01 (33.70)
11:42.21 (33.20) 12:15.70 (33.49)
12:49.49 (33.79) 13:22.89 (33.40)
13:56.39 (33.50) 14:29.92 (33.53)
15:03.76 (33.84) 15:37.44 (33.68)
16:11.62 (34.18) 16:44.91 (33.29)
17:18.31 (33.40) 17:51.81 (33.50) 33:23.84 (15:32.03)
7 LEE, KAREENA 20 MTCKM NT 34:01.03
r:+0.78 31.68 1:05.88 (34.20)
1:40.06 (34.18) 2:13.99 (33.93)
2:47.90 (33.91) 3:21.81 (33.91)
3:55.89 (34.08) 4:29.84 (33.95)
5:03.60 (33.76) 5:37.70 (34.10)
6:11.54 (33.84) 6:45.20 (33.66)
7:19.31 (34.11) 7:53.05 (33.74)
8:27.02 (33.97) 9:01.19 (34.17)
9:35.31 (34.12) 10:09.47 (34.16)
10:43.48 (34.01) 11:17.85 (34.37)
11:51.57 (33.72) 12:25.70 (34.13)
12:59.79 (34.09) 13:33.78 (33.99)
14:07.95 (34.17) 14:42.34 (34.39)
15:16.51 (34.17) 15:50.70 (34.19)
16:24.83 (34.13) 16:59.21 (34.38)
17:33.07 (33.86) 18:07.46 (34.39) 34:01.03 (15:53.57)
8 WALKER, JESSICA 24 BOND NT 35:02.80
r:+0.75 31.35 1:04.99 (33.64)
1:39.10 (34.11) 2:13.22 (34.12)
2:47.45 (34.23) 3:21.86 (34.41)
3:56.16 (34.30) 4:30.49 (34.33)
5:04.65 (34.16) 5:39.07 (34.42)
6:13.47 (34.40) 6:48.08 (34.61)
7:22.74 (34.66) 7:57.37 (34.63)
8:32.16 (34.79) 9:06.91 (34.75)
9:42.00 (35.09) 10:16.84 (34.84)
10:51.60 (34.76) 11:26.72 (35.12)
12:01.71 (34.99) 12:36.92 (35.21)
13:11.93 (35.01) 13:47.00 (35.07)
14:22.14 (35.14) 14:57.72 (35.58)
15:33.13 (35.41) 16:08.60 (35.47)
16:43.91 (35.31) 17:19.12 (35.21)
17:54.63 (35.51) 18:29.66 (35.03) 35:02.80 (16:33.14)
9 HULL, GRACE 15 BREAKERS NT 35:15.74
r:+0.73 32.00 1:06.61 (34.61)
1:41.15 (34.54) 2:15.94 (34.79)
2:50.49 (34.55) 3:25.40 (34.91)
4:00.09 (34.69) 4:34.85 (34.76)
5:09.73 (34.88) 5:44.50 (34.77)
6:19.35 (34.85) 6:54.24 (34.89)
7:29.34 (35.10) 8:04.44 (35.10)
8:39.41 (34.97) 9:14.58 (35.17)
9:49.57 (34.99) 10:24.91 (35.34)
11:00.06 (35.15) 11:35.17 (35.11)
12:10.39 (35.22) 12:45.49 (35.10)
13:20.79 (35.30) 13:56.15 (35.36)
14:31.38 (35.23) 15:06.51 (35.13)
15:41.90 (35.39) 16:17.30 (35.40)
16:52.53 (35.23) 17:27.70 (35.17)
18:02.67 (34.97) 18:37.93 (35.26) 35:15.74 (16:37.81)
10 COLOMBINI, ALLE 17 TSS AQUATICS NT 35:55.76
r:+0.84 32.36 1:07.73 (35.37)
1:43.13 (35.40) 2:18.45 (35.32)
2:54.22 (35.77) 3:29.66 (35.44)
4:05.24 (35.58) 4:40.74 (35.50)
5:16.42 (35.68) 5:52.16 (35.74)
6:28.18 (36.02) 7:04.19 (36.01)
7:40.08 (35.89) 8:15.77 (35.69)
8:51.61 (35.84) 9:27.66 (36.05)
10:03.30 (35.64) 10:39.36 (36.06)
11:15.16 (35.80) 11:50.94 (35.78)
12:26.98 (36.04) 13:03.09 (36.11)
13:39.11 (36.02) 14:15.36 (36.25)
14:51.34 (35.98) 15:27.41 (36.07)
16:03.16 (35.75) 16:39.69 (36.53)
17:15.70 (36.01) 17:51.54 (35.84)
18:27.83 (36.29) 19:03.91 (36.08) 35:55.76 (16:51.85)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 12:57 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 57 Women 4x50 LC Metre Medley Relay
====================================================================
Grand Prix: ! 1:49.74 17/05/2014Team Thomas
E. Seebohm, L. Pickett, A. Coutts, C. Campbell
Team Seed Finals FINA
====================================================================
1 AUSA ''A'' NT 1:50.55 883
1) WILSON, MADISON 20 2) r:+0.30 HUNTER, SALLY 29
3) r:+0.30 ELMSLIE, BRITTANY 19 4) r:+0.00 CAMPBELL, CATE 22
r:+0.61 29.02 1:00.17 (31.15)
1:26.74 (26.57) 1:50.55 (23.81)
2 AUSB ''A'' NT 1:50.93 873
1) NAY, MEAGEN 25 2) r:+0.27 BOHL, GEORGIA 17
3) r:+0.27 D''CRUZ, MARIEKE 28 4) r:+0.00 CAMPBELL, BRONTE 20
r:+0.65 29.20 1:00.11 (30.91)
1:26.68 (26.57) 1:50.93 (24.25)
3 AUSC ''A'' NT 1:55.29 778
1) RETTIE, LAUREN 17 2) r:+0.07 TONKS, LORNA 25
3) r:+0.07 GROVES, MADELINE 19 4) r:+0.00 KUKLA, YOLANE 18
r:+0.59 30.04 1:01.79 (31.75)
1:29.59 (27.80) 1:55.29 (25.70)
4 PPP ''B'' NT 2:02.62 647
1) CORRY, TAYLOR 19 2) r:+0.27 CLARKE, KAYLA 22
3) r:+0.27 DOWNIE, KATHERINE 18 4) r:+0.00 FRENEY, JACQUELINE 22
28.73 59.74 (31.01)
1:29.72 (29.98) 2:02.62 (32.90)
5 PPP ''A'' NT 2:10.45 537
1) SCOTT, MADELEINE 21 2) r:+0.45 PATTERSON, LAKISHA 15
3) r:+0.45 COCKBURN, ASHLEIGH 15 4) r:+0.00 ELLIOTT, MADDISON 15
31.07 1:04.81 (33.74)
1:37.85 (33.04) 2:10.45 (32.60)
Sleeman Swimming Centre - Site License 7/06/2014 - 1:04 PM
Swimming Australia GP 2 - 6/06/2014 to 7/06/2014
Event 58 Men 4x50 LC Metre Medley Relay
====================================================================
Grand Prix: ! 1:38.75 17/05/2014Team Kirby
M. Larkin, C. Sprenger, J. Hadler, C. McEvoy
Team Seed Finals FINA
====================================================================
1 AUSB ''A'' NT 1:41.07 789
1) LARKIN, MITCHELL 20 2) r:+0.11 SYKES, BUSTER 20
3) r:+0.11 HADLER, JAYDEN 20 4) r:+0.00 ABOOD, ANDREW 24
r:+0.60 26.33 55.06 (28.73)
1:19.00 (23.94) 1:41.07 (22.07)
2 AUSA ''A'' NT 1:41.30 784
1) BEAVER, JOSH 21 2) r:+0.42 PACKARD, JAKE 19
3) r:+0.42 D''ORSOGNA, TOMMASO 23 4) r:+0.00 MAGNUSSEN, JAMES 23
r:+0.54 26.00 54.96 (28.96)
1:19.52 (24.56) 1:41.30 (21.78)
3 AUSC ''A'' NT 1:43.34 739
1) SELMAN, JACK 19 2) r:+0.30 TO, KENNETH 21
3) r:+0.30 WRIGHT, CHRISTPHER 26 4) r:+0.00 MCEVOY, CAMERON 20
r:+0.63 27.14 55.91 (28.77)
1:21.33 (25.42) 1:43.34 (22.01)
4 PPP ''B'' NT 1:43.53 734
1) KILDUFF, MITCHELL 18 2) r:+0.38 ALFORD, JOSHUA 19
3) r:+0.38 ELIASON, RICHARD 26 4) r:+0.00 FOX, DANIEL 23
25.60 51.59 (25.99)
1:18.61 (27.02) 1:43.53 (24.92)
5 PPP ''E'' NT 1:44.82 708
1) RUSSO, SEAN 23 2) r:+0.30 PENDLETON, RICK 29
3) r:+0.30 TEMPLETON, JAKE 19 4) r:+0.00 HARRISON-MURRA GUY 17
26.15 52.41 (26.26)
1:18.71 (26.30) 1:44.82 (26.11)
6 PPP ''A'' NT 1:48.25 642
1) COWDREY, MATTHEW 25 2) r:+0.62 HALL, BRENDEN 21
3) r:+0.62 CROTHERS, ROWAN 16 4) r:+0.00 LEVY, MATTHEW 27
26.19 53.36 (27.17)
1:19.06 (25.70) 1:48.25 (29.19)
7 PPP ''C'' NT 1:53.66 555
1) 2) r:+0.37 TIDY, JEREMY 27
3) r:+0.37 COCHRANE, BLAKE 23 4) r:+0.00 HAANAPPEL, MATT 20
25.95 54.10 (28.15)
1:26.76 (32.66) 1:53.66 (26.90)
8 PPP ''D'' NT 2:00.79 462
1) AUNGLES, JESSE 18 2) r:+0.35 PASTERFIELD, ADREW 24
3) r:+0.35 DISKEN, TIMOTHY 17 4) r:+0.00 WICKENS, REAGAN 19
31.60 55.75 (24.15)
1:23.14 (27.39) 2:00.79 (37.65)