ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Finnish Long Course Nationals: Day One
4/23/2014-4/23/2014
Turku, Finland

Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, V?lier?t, Aikuinen 
Sponsori: Document House 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Seura 	 	 	 	 	 	Aika 	Tila 
 
1 	Veera Kivirinta 	1995 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	31.63 	 
2 	Anna M?kinen 	1995 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	32.28 	 
3 	Jenna Laukkanen 	1995 	Swimming Club Vuokatti 	 	 	 	 	 	32.32 	 
4 	Silja K?ns?koski 	1997 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	32.99 	 
5 	Leena Koivusalo 	1993 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	33.30 	 
6 	Hanna-Maria Sepp?l? 	1984 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	33.42 	 
7 	Emilia Eloranta 	1997 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	33.69 	 
8 	Maria Siiskonen 	1997 	Kuopion Uimaseura 	 	 	 	 	 	33.75 	 
9 	Sohvi Nenonen 	1999 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	33.91 	 
10 	Erika Bergstr?m 	1996 	Raision Urheilijat 	 	 	 	 	 	34.02 	 
11 	Carita Luukkanen 	1996 	Vuoksen Uimaseura 	 	 	 	 	 	34.11 	 
12 	Alisa Ponomareva 	1991 	Vaasan Uimaseura-Vasa Sims?lls 	 	 	 	 	 	34.28 	 
13 	Viliina Vekkeli 	1996 	Lahden Uimaseura 	 	 	 	 	 	34.71 	 
14 	Moona Koski 	1999 	Vuoksen Uimaseura 	 	 	 	 	 	34.77 	 
15 	Selina Virkkunen 	1997 	H?meenlinnan Uimaseura 	 	 	 	 	 	35.11 	 
16 	Sanni Ikonen 	1998 	Lahden Uimaseura 	 	 	 	 	 	35.21 	 

Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, V?lier?t, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
ME: Rafael MU?OZ (1988) 22.43 2009-04-05 
EE: Rafael MU?OZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere H?rd (1978) 23.50 2002-07-30 
Nuorten SE: Manu M?ntym?ki (1985) 24.65 2003-08-03 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Seura 	 	 	 	 	 	Aika 	Tila 
 
1 	Riku P?yt?kivi 	1993 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	24.14 	 
2 	Tuomas Pokkinen 	1995 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	24.57 	 
3 	Aleksi Schmid 	1996 	Schwimmclub Kreuzlingen 	 	 	 	 	 	24.91 	 
4 	Eetu Karvonen 	1986 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	25.16 	 
5 	Anton Herrala 	1993 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	25.18 	 
6 	Ari-Pekka Liukkonen 	1989 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	25.24 	 
6 	Ossi Oksa 	1988 	?bo Simklubb-Uintiklubi Turku 	 	 	 	 	 	25.24 	 
8 	Tatu Waltari 	1987 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	25.25 	 
9 	Jaakko Rautalin 	1989 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	25.38 	 
10 	Toni Kurkinen 	1989 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	25.43 	 
11 	Tony Eriksson 	1995 	J?rvenp??n Uintiklubi 	 	 	 	 	 	25.56 	 
12 	Mika Sola 	1991 	Raision Urheilijat 	 	 	 	 	 	25.58 	 
13 	Olli Kokko 	1994 	Lahden Uimaseura 	 	 	 	 	 	25.68 	 
14 	Adam Vik 	1996 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	25.76 	 
15 	Arttu Erkinaro 	1992 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	25.94 	 
16 	Uula Auren 	1991 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	26.01 	 

Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Myllyn Apteekki 
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 
SE: Tanja Kylli?inen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
Nuorten SE: Tanja Kylli?inen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Seura 	 	100m 	200m 	300m 	 	Aika 	Tila 
 
1 	Noora Laukkanen 	1993 	Cetus Espoo 	 	1:06.04 	2:26.30 	3:48.24 	 	4:56.19 	 
2 	Hilla Kortetj?rvi 	1996 	Raision Urheilijat 	 	1:07.66 	2:25.40 	3:51.97 	 	4:59.49 	 
3 	Janna Ovaska 	1996 	Raision Urheilijat 	 	1:08.57 	2:26.39 	3:52.27 	 	5:01.41 	 
4 	Vilma Ruotsalainen 	1996 	Lappeenrannan Uimarit 	 	1:08.00 	2:26.21 	3:52.81 	 	5:02.76 	 
5 	Anna Kotonen 	1997 	Helsingfors Sims?llskap 	 	1:09.73 	2:29.04 	3:55.85 	 	5:05.32 	 
6 	Tiia Puolakka 	1998 	?bo Simklubb-Uintiklubi Turku 	 	1:09.96 	2:32.76 	4:02.50 	 	5:12.93 	 
7 	Sohvi Nenonen 	1999 	Cetus Espoo 	 	1:10.42 	2:30.95 	3:59.93 	 	5:13.34 	 
8 	Meri Parviainen 	1998 	Hyvink??n Uimaseura 	 	1:12.52 	2:32.82 	4:09.09 	 	5:20.92 	 

Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, V?lier?t, Aikuinen 
Sponsori: VitaeLab avd Finland 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Sepp?l? (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Sepp?l? (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Pisteet 	FINA 	50m 	 	 	 	Aika 	Tila 
 	Seura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 
1 	Hanna-Maria Sepp?l? 	1984 	 	802 	27.14 	 	 	 	56.03 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
2 	Mimosa Jallow 	1994 	 	744 	27.45 	 	 	 	57.46 	 
 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
3 	Laura Kurki 	1994 	 	721 	27.39 	 	 	 	58.05 	 
 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
4 	Tessa Nurminen 	1994 	 	714 	28.34 	 	 	 	58.25 	 
 	Eura Swimming Team 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
5 	Roosa M?rt 	1999 	 	706 	27.84 	 	 	 	58.46 	 
 	Aurajoen Uinti 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
6 	Mira Palovuori 	1997 	 	703 	28.02 	 	 	 	58.55 	 
 	Vaasan Uimaseura-Vasa Sims?lls 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
7 	Johanna Silventoinen 	1997 	 	699 	28.41 	 	 	 	58.67 	Ei osallistu loppukilpailuun 
 	Lappeenrannan Uimarit 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
8 	Anna Kotonen 	1997 	 	691 	28.18 	 	 	 	58.88 	 
 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
9 	Suvi Pulkkinen 	1988 	 	682 	28.01 	 	 	 	59.13 	 
 	H?meenlinnan Uimaseura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
10 	Veera Ven?l?inen 	1995 	 	681 	28.37 	 	 	 	59.18 	 
 	Poseidon 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
11 	Noora Sartela 	1991 	 	679 	28.27 	 	 	 	59.22 	 
 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
12 	Linda Laihorinne 	1984 	 	675 	28.36 	 	 	 	59.33 	 
 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
13 	Amanda Suihkonen 	1995 	 	668 	28.19 	 	 	 	59.56 	 
 	Simmis Hyvinge-Hyvink?? 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
14 	Moona Mankinen 	1996 	 	658 	28.84 	 	 	 	59.84 	 
 	Swimming Club Vuokatti 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
15 	Vaula Vekkeli 	1996 	 	650 	28.86 	 	 	 	1:00.08 	 
 	Lahden Uimaseura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
16 	Erika Lappalainen 	1996 	 	643 	28.98 	 	 	 	1:00.31 	 
 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	 	 	 	 	 	 

Laji 10, 100m Selk?uinti Miehet, V?lier?t, Aikuinen 
Sponsori: Turun ErikoisTaksit 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
EE: Camille LACOURT (1985) 52.11 2010-08-10 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 56.64 1992-06-28 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Pisteet 	FINA 	50m 	 	 	 	Aika 	Tila 
 	Seura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 
1 	Aleksi Schmid 	1996 	 	699 	28.98 	 	 	 	58.50 	 
 	Schwimmclub Kreuzlingen 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
2 	Sergei Haukka 	1989 	 	693 	28.29 	 	 	 	58.69 	 
 	Kouvolan Uimarit 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
3 	Miro Vasko 	1993 	 	691 	28.54 	 	 	 	58.75 	 
 	TaTu Tampere 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
4 	Sami Myren 	1991 	 	687 	28.12 	 	 	 	58.84 	 
 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
5 	Janne Markkanen 	1994 	 	685 	28.50 	 	 	 	58.92 	 
 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
6 	Christoffer Fredrikson 	1997 	 	670 	29.01 	 	 	 	59.35 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
7 	Teemu Aho 	1994 	 	664 	28.40 	 	 	 	59.51 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
8 	Heikki Luukko 	1988 	 	659 	29.21 	 	 	 	59.66 	 
 	?bo Simklubb-Uintiklubi Turku 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
9 	Andreas Niemi 	1996 	 	638 	29.14 	 	 	 	1:00.32 	 
 	Lahden Uimaseura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
10 	Jani M?kinen 	1994 	 	631 	29.25 	 	 	 	1:00.54 	 
 	TaTu Tampere 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
11 	Aleksanteri J?rvinen 	1996 	 	624 	29.39 	 	 	 	1:00.76 	 
 	Swimming Club Rovaniemi 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
11 	Martin Kartau 	1995 	 	624 	28.09 	 	 	 	1:00.76 	 
 	Simmis Grani 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
13 	Petja Yritys 	1993 	 	618 	29.50 	 	 	 	1:00.95 	 
 	Simmis Hyvinge-Hyvink?? 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
14 	Ollimatti Salovaara 	1994 	 	618 	29.50 	 	 	 	1:00.97 	 
 	Raision Urheilijat 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
15 	Alexei Mokichev 	1994 	 	601 	30.17 	 	 	 	1:01.52 	 
 	Lahden Uimaseura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
16 	Ville Ihalainen 	1996 	 	600 	29.79 	 	 	 	1:01.58 	 
 	Kuopion Uimaseura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 

Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Ortomat Herpola 
ME: Rafael MU?OZ (1988) 22.43 2009-04-05 
EE: Rafael MU?OZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere H?rd (1978) 23.50 2002-07-30 
Nuorten SE: Manu M?ntym?ki (1985) 24.65 2003-08-03 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Pisteet 	FINA 	 	 	 	 	Aika 	Tila 
 	Seura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 
1 	Riku P?yt?kivi 	1993 	 	775 	 	 	 	 	24.41 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
2 	Tuomas Pokkinen 	1995 	 	715 	 	 	 	 	25.08 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
3 	Ossi Oksa 	1988 	 	706 	 	 	 	 	25.18 	 
 	?bo Simklubb-Uintiklubi Turku 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
4 	Eetu Karvonen 	1986 	 	702 	 	 	 	 	25.23 	 
 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
5 	Aleksi Schmid 	1996 	 	692 	 	 	 	 	25.35 	 
 	Schwimmclub Kreuzlingen 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
6 	Tatu Waltari 	1987 	 	687 	 	 	 	 	25.41 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
7 	Anton Herrala 	1993 	 	682 	 	 	 	 	25.48 	 
 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
8 	Ari-Pekka Liukkonen 	1989 	 	671 	 	 	 	 	25.61 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Document House 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
EE: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
Nuorten SE: Jenna Laukkanen (1995) 32.11 2011-07-06 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Pisteet 	FINA 	 	 	 	 	Aika 	Tila 
 	Seura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
 
1 	Veera Kivirinta 	1995 	 	789 	 	 	 	 	31.89 	 
 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
2 	Anna M?kinen 	1995 	 	760 	 	 	 	 	32.29 	 
 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
3 	Jenna Laukkanen 	1995 	 	732 	 	 	 	 	32.70 	 
 	Swimming Club Vuokatti 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
4 	Silja K?ns?koski 	1997 	 	719 	 	 	 	 	32.90 	 
 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
5 	Emilia Eloranta 	1997 	 	680 	 	 	 	 	33.51 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
6 	Leena Koivusalo 	1993 	 	680 	 	 	 	 	33.52 	 
 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
7 	Hanna-Maria Sepp?l? 	1984 	 	677 	 	 	 	 	33.56 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
8 	Maria Siiskonen 	1997 	 	636 	 	 	 	 	34.27 	 
 	Kuopion Uimaseura 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
Laji 14, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Sokos Hotels 
ME: Katie LEDECKY (1997) 8:13.86 2013-08-03 
EE: Rebecca ADLINGTON (1989) 8:14.10 2008-08-16 
SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 
Nuorten SE: Eva Lehtonen (1991) 8:48.76 2008-03-27 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Pisteet 	FINA 	100m 	200m 	300m 	400m 	Aika 	Tila 
 	Seura 	 	 	 	500m 	600m 	700m 	 	 	 
 
1 	Laura Lajunen 	1992 	 	766 	1:03.63 	2:11.71 	3:19.61 	4:27.91 	8:59.72 	 
 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	5:36.07 	6:44.49 	7:53.17 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
2 	Mira Palovuori 	1997 	 	734 	1:04.22 	2:12.87 	3:21.88 	4:31.05 	9:07.46 	 
 	Vaasan Uimaseura-Vasa Sims?lls 	 	 	 	5:40.11 	6:49.33 	7:58.77 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
3 	Benita Haikola 	1989 	 	721 	1:06.04 	2:14.71 	3:23.85 	4:33.33 	9:10.56 	 
 	Vantaan Vesikot 	 	 	 	5:42.88 	6:52.63 	8:02.30 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
4 	Aino Otava 	1999 	 	704 	1:05.93 	2:16.17 	3:27.27 	4:37.78 	9:15.01 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	5:48.39 	6:59.30 	8:09.55 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
5 	Hilla Kortetj?rvi 	1996 	 	703 	1:06.26 	2:16.94 	3:28.37 	4:38.58 	9:15.17 	 
 	Raision Urheilijat 	 	 	 	5:48.56 	6:58.83 	8:08.73 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
6 	Adelia Sp?ngberg 	1999 	 	670 	1:07.58 	2:19.20 	3:30.99 	4:43.18 	9:24.19 	 
 	Cetus Espoo 	 	 	 	5:54.89 	7:06.73 	8:17.16 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
7 	Eveliina Pihkam?ki 	1998 	 	669 	1:06.78 	2:17.71 	3:29.66 	4:41.91 	9:24.67 	 
 	Riihim?en Uimaseura 	 	 	 	5:54.09 	7:06.93 	8:18.93 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
8 	Lotta Jacobson 	1998 	 	654 	1:06.30 	2:17.35 	3:29.94 	4:43.08 	9:28.77 	 
 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	5:55.22 	7:07.26 	8:18.62 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
9 	Aada Alastalo 	1998 	 	637 	1:09.06 	2:20.57 	3:32.61 	4:45.48 	9:33.96 	 
 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	5:57.85 	7:11.12 	8:23.29 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
10 	Aino Erkinaro 	1995 	 	604 	1:06.76 	2:18.44 	3:32.20 	4:46.93 	9:44.19 	 
 	Oulun Uinti 1906 	 	 	 	6:01.61 	7:16.39 	8:31.17 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
11 	Veera Pellinen 	1997 	 	603 	1:09.57 	2:24.00 	3:38.05 	4:52.65 	9:44.25 	 
 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	6:07.14 	7:21.83 	8:35.89 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
12 	Anna Silventoinen 	1994 	 	585 	1:08.54 	2:22.49 	3:36.87 	4:51.73 	9:50.31 	 
 	Poseidon 	 	 	 	6:07.22 	7:23.00 	8:37.28 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
13 	Ruusa Jumppanen 	1995 	 	582 	1:09.14 	2:22.96 	3:37.69 	4:52.41 	9:51.32 	 
 	Hyvink??n Uimaseura 	 	 	 	6:08.41 	7:24.26 	8:38.57 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
14 	Kerttu Koivuniemi 	1998 	 	575 	1:08.81 	2:23.13 	3:37.75 	4:53.07 	9:53.89 	 
 	Swimming Club Nurmij?rvi 	 	 	 	6:08.53 	7:24.09 	8:39.71 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
15 	Nea-Amanda Heinola 	2000 	 	549 	1:10.99 	2:28.29 	3:44.90 	5:02.07 	10:02.95 	 
 	Nummelan Kisaajat 	 	 	 	6:18.64 	7:34.79 	8:50.64 	 	 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
16 	Vilma Roman 	2000 	 	523 	1:11.35 	2:28.81 	3:45.94 	5:04.27 	10:12.85 	 
 	Aurajoen Uinti 	 	 	 	6:22.32 	7:39.27 	8:57.32 	 	 	 

Laji 57, 4X200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut, Aikuinen 
Sponsori: Marli 
ME: UNITED STATES OF AMERICA (1900) 6:58.55 2009-07-31 
EE: RUSSIA (1900) 6:59.15 2009-07-31 
SE: Cetus (1900) 7:37.16 2013-07-04 
Nuorten SE: Cetus (1900) 7:56.85 2011-06-30 
 
 
# 	Nimi 	Synt 	Seura 	 	100m 	200m 	 	 	Aika 	Tila 
 
1 	Cetus 1 	0 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	7:36.96 	SE Enn?tys - Aikuinen 
 	Aleksi Eskelinen 	1988 	 	 	56.02 	1:54.75 	 	 	1:54.75 	 
 	Sami Juopperi 	1992 	 	 	55.08 	1:52.70 	 	 	3:47.45 	 
 	Jere Laukkanen 	1993 	 	 	53.75 	1:53.49 	 	 	5:40.94 	 
 	Riku P?yt?kivi 	1993 	 	 	56.27 	1:56.02 	 	 	7:36.96 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
2 	Swim Miehet 1 	0 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	 	 	7:49.94 	 
 	Miikka Ruohoniemi 	1993 	 	 	55.23 	1:56.71 	 	 	1:56.71 	 
 	Severi Allonen 	1991 	 	 	55.66 	1:57.17 	 	 	3:53.88 	 
 	Janne Markkanen 	1994 	 	 	56.28 	1:58.22 	 	 	5:52.10 	 
 	Anton Dobrzhanskiy 	1992 	 	 	57.40 	1:57.84 	 	 	7:49.94 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
3 	Hss 1 	0 	Helsingfors Sims?llskap 	 	 	 	 	 	7:50.09 	 
 	Sami Myren 	1991 	 	 	56.44 	1:55.37 	 	 	1:55.37 	 
 	Uula Auren 	1991 	 	 	56.96 	1:57.44 	 	 	3:52.81 	 
 	Armin Hummel 	1978 	 	 	56.86 	1:58.68 	 	 	5:51.49 	 
 	Peik Lehtonen 	1991 	 	 	56.89 	1:58.60 	 	 	7:50.09 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
4 	Raisu 1 	0 	Raision Urheilijat 	 	 	 	 	 	7:51.27 	 
 	Gustav Carlsson 	1993 	 	 	56.87 	1:59.47 	 	 	1:59.47 	 
 	Eetu Soini 	1996 	 	 	56.35 	1:56.78 	 	 	3:56.25 	 
 	Roope Lehtonen 	1996 	 	 	56.06 	1:57.65 	 	 	5:53.90 	 
 	Mika Sola 	1991 	 	 	54.12 	1:57.37 	 	 	7:51.27 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
5 	Uita 1 	0 	Uinti Tampere 	 	 	 	 	 	7:58.53 	 
 	Anton Herrala 	1993 	 	 	55.44 	1:56.64 	 	 	1:56.64 	 
 	Lauri Leinonen 	1992 	 	 	58.44 	2:02.86 	 	 	3:59.50 	 
 	Juho Nieminen 	1993 	 	 	55.80 	1:59.57 	 	 	5:59.07 	 
 	Kalle Pyykk?nen 	1996 	 	 	56.73 	1:59.46 	 	 	7:58.53 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
6 	Cetus 3 	0 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	8:01.34 	 
 	Lassi Ohtonen 	1992 	 	 	57.57 	2:01.70 	 	 	2:01.70 	 
 	Samuli Jeskanen 	1996 	 	 	56.68 	1:59.97 	 	 	4:01.67 	 
 	Pontus Kaisti 	1997 	 	 	57.29 	2:00.94 	 	 	6:02.61 	 
 	Teemu Aho 	1994 	 	 	55.87 	1:58.73 	 	 	8:01.34 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
7 	Raisu 2 	0 	Raision Urheilijat 	 	 	 	 	 	8:03.14 	 
 	Ollimatti Salovaara 	1994 	 	 	58.78 	2:02.03 	 	 	2:02.03 	 
 	Juho Gr?nblom 	1998 	 	 	57.56 	1:58.77 	 	 	4:00.80 	 
 	Johannes Lindroos 	1996 	 	 	59.24 	2:01.04 	 	 	6:01.84 	 
 	Waltteri Rintala 	1998 	 	 	58.22 	2:01.30 	 	 	8:03.14 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
8 	Cetus 2 	0 	Cetus Espoo 	 	 	 	 	 	8:04.07 	 
 	Emil Kaidesoja 	1995 	 	 	57.54 	2:04.00 	 	 	2:04.00 	 
 	Vladislav Vorobiev 	1996 	 	 	57.35 	2:02.56 	 	 	4:06.56 	 
 	Christoffer Fredrikson 	1997 	 	 	57.62 	2:01.70 	 	 	6:08.26 	 
 	Tuomas Pokkinen 	1995 	 	 	54.41 	1:55.81 	 	 	8:04.07 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
9 	Swim Miehet 2 	0 	Swimming Jyv?skyl? 	 	 	 	 	 	8:04.82 	 
 	Antti Viilos 	1989 	 	 	58.24 	2:01.18 	 	 	2:01.18 	 
 	Miika Tolvanen 	1996 	 	 	57.03 	1:58.47 	 	 	3:59.65 	 
 	Leevi Ruuttunen 	1995 	 	 	59.24 	2:06.61 	 	 	6:06.26 	 
 	Tapio Roiko-Jokela 	1996 	 	 	56.75 	1:58.56 	 	 	8:04.82 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
10 	Tatun ?ij?t 1 	0 	TaTu Tampere 	 	 	 	 	 	8:07.73 	 
 	Juho Eerola 	1995 	 	 	57.88 	2:00.11 	 	 	2:00.11 	 
 	Miro Vasko 	1993 	 	 	58.68 	2:02.22 	 	 	4:02.33 	 
 	Jani M?kinen 	1994 	 	 	57.56 	2:05.16 	 	 	6:07.49 	 
 	Pietari Virta 	1997 	 	 	57.66 	2:00.24 	 	 	8:07.73 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
11 	?sk Herrar 1 	0 	?bo Simklubb-Uintiklubi Turku 	 	 	 	 	 	8:16.19 	 
 	Lauri Pilpola 	1993 	 	 	58.51 	2:02.47 	 	 	2:02.47 	 
 	Heikki Luukko 	1988 	 	 	58.33 	2:03.47 	 	 	4:05.94 	 
 	Peik Lindberg 	1999 	 	 	1:00.24 	2:05.12 	 	 	6:11.06 	 
 	Otto Rannikko 	1999 	 	 	59.32 	2:05.13 	 	 	8:16.19 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
12 	Sihy 	0 	Simmis Hyvinge-Hyvink?? 	 	 	 	 	 	8:16.88 	 
 	Petja Yritys 	1993 	 	 	1:00.89 	2:07.10 	 	 	2:07.10 	 
 	Otto Kuittinen 	1995 	 	 	58.69 	2:01.70 	 	 	4:08.80 	 
 	Arttu V?nttinen 	1996 	 	 	1:00.25 	2:02.88 	 	 	6:11.68 	 
 	Matias Yritys 	1997 	 	 	1:00.27 	2:05.20 	 	 	8:16.88 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
13 	Raisu 3 	0 	Raision Urheilijat 	 	 	 	 	 	8:19.76 	 
 	Tatu M?kiaho 	1995 	 	 	59.40 	2:05.64 	 	 	2:05.64 	 
 	Casper Salminen 	1998 	 	 	59.93 	2:03.94 	 	 	4:09.58 	 
 	Henri Hellstr?m 	1997 	 	 	59.97 	2:04.92 	 	 	6:14.50 	 
 	Jerri Pinom?ki 	1998 	 	 	1:00.22 	2:05.26 	 	 	8:19.76 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
14 	Orca Miehet 	0 	ORCA Helsinki 	 	 	 	 	 	8:25.40 	 
 	Marko Vilpponen 	1990 	 	 	58.31 	2:01.77 	 	 	2:01.77 	 
 	Hannu Vilpponen 	1991 	 	 	58.21 	2:05.46 	 	 	4:07.23 	 
 	Valtteri Kiiskinen 	1998 	 	 	1:03.71 	2:12.36 	 	 	6:19.59 	 
 	Samu Vuoriainen 	1995 	 	 	1:00.00 	2:05.81 	 	 	8:25.40 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
15 	Scr Miehet 	0 	Swimming Club Rovaniemi 	 	 	 	 	 	8:31.69 	 
 	Aleksanteri J?rvinen 	1996 	 	 	59.60 	2:02.30 	 	 	2:02.30 	 
 	Kasperi Kuulasmaa 	1996 	 	 	1:00.07 	2:06.46 	 	 	4:08.76 	 
 	Antti Kiviaho 	1996 	 	 	1:00.78 	2:08.95 	 	 	6:17.71 	 
 	Juho R?yti? 	1998 	 	 	1:02.99 	2:13.98 	 	 	8:31.69 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
16 	Tatun ?ij?t 2 	0 	TaTu Tampere 	 	 	 	 	 	8:40.94 	 
 	V?in? Kilpel?inen 	1999 	 	 	1:01.58 	2:13.62 	 	 	2:13.62 	 
 	Mikael Karuveha 	1999 	 	 	59.55 	2:07.65 	 	 	4:21.27 	 
 	Jan Rif 	1998 	 	 	59.42 	2:07.43 	 	 	6:28.70 	 
 	Deny Belaic 	1998 	 	 	1:01.34 	2:12.24 	 	 	8:40.94 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
17 	?sk Herrar 2 	0 	?bo Simklubb-Uintiklubi Turku 	 	 	 	 	 	8:44.93 	 
 	Joni Aaltonen 	1999 	 	 	1:01.46 	2:10.45 	 	 	2:10.45 	 
 	Wilhelm Suominen 	1999 	 	 	59.73 	2:06.72 	 	 	4:17.17 	 
 	Miikka Kylm?nen 	1998 	 	 	1:04.35 	2:15.20 	 	 	6:32.37 	 
 	Akseli Heino 	1999 	 	 	1:02.08 	2:12.56 	 	 	8:44.93 	 
 	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
- 	Vus-Vss 	0 	Vaasan Uimaseura-Vasa Sims?lls 	 	 	 	 	 	DSQ 	 
 	Matti Myllyaho 	1995 	 	 	56.11 	 	 	 	1:57.59 	 
 	SW 10.11 Vaihtorikko