ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Polar Bear Classic
1/19/2014-1/19/2014
Tucson, AZ USA



                   24th Annual Polar Bear Classic Results - 1/19/2014                             

Event 1  Women 25-29 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kelly, Deanna             28 FORD                          13:14.38
       36.32  1:15.04  1:54.43  2:34.52  3:14.59  3:54.48  4:34.91  5:15.70
     5:56.21  6:36.41  7:16.95  7:57.03  8:36.82  9:16.98  9:56.93 10:36.58
    11:16.62 11:56.40 12:35.91 13:14.38

Event 1  Women 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              33 FAST                          13:26.92
       34.70  1:12.80  1:52.27  2:32.64  3:12.89  3:52.92  4:33.03  5:13.49
     5:54.15  6:35.15  7:15.96  7:56.73  8:37.17  9:18.19  9:59.91 10:41.45
    11:23.35 12:05.09 12:46.32 13:26.92

Event 1  Women 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Swingle, Kristen          37 FORD                          12:46.42
       34.11  1:10.50  1:47.59  2:25.44  3:03.75  3:42.02  4:20.89  4:59.71
     5:38.36  6:17.02  6:55.96  7:34.84  8:13.66  8:52.67  9:31.48 10:10.74
    10:49.55 11:28.69 12:08.00 12:46.42

Event 1  Women 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               48 FAST                          13:35.19
       34.73  1:12.88  1:52.24  2:32.53  3:13.18  3:54.21  4:35.19  5:16.18
     5:57.59  6:38.66  7:19.88  8:01.69  8:43.43  9:24.79 10:06.37 10:48.13
    11:29.81 12:11.84 12:54.10 13:35.19
  2 Goduto, Dana              49 FAST                          14:08.07
       38.37  1:19.90  2:01.83  2:44.27  3:27.17  4:09.92  4:52.72  5:35.90
     6:19.34  7:02.22  7:45.41  8:28.95  9:11.96  9:55.37 10:38.64 11:21.29
    12:04.11 12:46.20 13:28.35 14:08.07

Event 1  Women 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Polak, Jeanie             52 FORD                          14:03.84
       37.19  1:16.54  1:57.64  2:40.20  3:22.43  4:04.95  4:47.27  5:29.71
     6:12.19  6:55.15  7:38.10  8:21.02  9:04.18  9:46.92 10:30.33 11:13.42
    11:56.45 12:39.31 13:22.38 14:03.84

Event 1  Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lehman, Allison           56 SBM                           17:09.35
       46.91  1:36.26  2:27.68  3:19.69  4:12.37  5:04.78  5:57.05  6:50.09
     7:42.14  8:35.61  9:29.22 10:21.27 11:13.77 12:07.59 12:58.77 13:50.68
    14:41.89 15:32.93 16:24.23 17:09.35

Event 1  Women 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jill               73 SBM                           19:57.77
       51.00  1:48.19  2:46.37  3:45.12  4:43.62  5:43.29  6:44.43  7:44.79
     8:44.46  9:46.22 10:48.25 11:48.02 12:49.64 13:51.04 14:51.06 15:53.27
    16:54.34 17:56.07 18:57.25 19:57.77

Event 1  Men 30-34 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Baker, Nathan             30 YOSA                          11:56.53
       29.38  1:01.36  1:34.57  2:09.44  2:44.88  3:20.50  3:56.16  4:32.22
     5:08.60  5:45.05  6:21.65  6:58.88  7:35.58  8:12.62  8:49.82  9:27.55
    10:04.89 10:42.54 11:20.11 11:56.53

Event 1  Men 35-39 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hummels, Cameron          35 FORD                          14:40.75
       37.65  1:17.33  1:59.42  2:43.37  3:27.66  4:12.10  4:56.69  5:41.52
     6:26.21  7:11.94  7:57.51  8:42.42  9:27.87 10:13.03 10:58.05 11:43.98
    12:29.64 13:14.22 13:58.60 14:40.75

Event 1  Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Everett, Doug             49 FORD                          15:57.35
       41.16  1:28.42  2:15.25  3:02.47  3:52.31  4:43.17  5:31.23  6:19.38
     7:10.25  8:00.73  8:48.63  9:37.60 10:27.74 11:17.47 12:05.32 12:52.27
    13:41.31 14:28.54 15:13.37 15:57.35

Event 1  Men 50-54 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Theodore         50 SDM                           13:24.99
       35.67  1:14.29  1:54.06  2:34.26  3:14.38  3:54.49  4:34.97  5:15.13
     5:55.51  6:36.23  7:16.72  7:56.94  8:37.37  9:17.90  9:58.80 10:40.17
    11:21.85 12:02.97 12:44.91 13:24.99
  2 Sharkey, Michael          51 FORD                          15:48.30
       39.40  1:22.90  2:09.91  2:59.21  3:47.31  4:37.02  5:26.39  6:14.69
     7:04.78  7:55.48  8:45.45  9:35.61 10:24.34 11:12.90 12:00.57 12:46.61
    13:34.05 14:20.88 15:06.14 15:48.30
  3 Voudrie, Gregory          51 UNAT-IL                       18:08.50
       43.35  1:34.36  2:28.75  3:26.51  4:22.61  5:16.96  6:11.83  7:05.94
     8:02.64  8:57.82  9:52.66 10:47.81 11:44.65 12:38.10 13:34.69 14:29.16
    15:24.25 16:21.05 17:17.64 18:08.50

Event 1  Men 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Uhlir, Donald             56 FORD                          13:17.64
       34.88  1:12.02  1:50.91  2:30.31  3:10.37  3:50.35  4:30.75  5:11.31
     5:51.50  6:32.45  7:13.46  7:54.34  8:35.03  9:15.78  9:56.60 10:37.78
    11:18.67 11:59.69 12:39.12 13:17.64
  2 Oppenheimer, Bill         57 YOSA                          14:21.16
    12:11.44 14:21.16

Event 1  Men 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kynion, Pete              66 UC48-AZ                       17:18.32
       50.04  1:42.94  2:36.68  3:30.69  4:24.06  5:18.15  6:12.43  7:06.80
     8:01.21  8:55.87  9:50.08 10:44.67 11:38.99 12:33.17 13:27.78 14:21.64
    15:15.74 16:08.75 17:00.47 17:18.32

Event 1  Men 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, Bob                71 UC48-AZ                       15:51.61
       45.69  1:33.60  2:22.13  3:11.24  4:00.23  4:49.33  5:37.43  6:25.75
     7:14.19  8:03.16  8:50.87  9:38.68 10:26.38 11:13.67 12:01.19 12:48.53
    13:35.34 14:21.90 15:07.71 15:51.61
  2 Duringer, Richard         73 UC48-AZ                       18:03.23
       49.44  1:40.65  2:35.23  3:30.73  6:13.00  7:08.35  8:59.58  9:54.29
    10:49.92 11:45.66 12:41.47 13:35.45 17:15.64 18:03.23

Event 1  Men 80-84 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               81 SBM                           21:17.20
       56.97  2:01.17  3:06.08  4:14.83  5:19.84  6:26.21  7:29.79  8:34.45
     9:36.59 10:38.22 11:39.21 12:46.61 13:53.64 14:58.99 16:05.24 17:08.10
    18:09.08 19:11.39 20:13.26 21:17.20

Event 2  Women 18-24 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Frazier, Shannon          20 UC48-AZ                       26:18.28
       37.58  1:19.12  2:02.77  2:47.76  3:33.38  4:20.02  5:07.15  5:54.99
     6:42.34  7:29.90  8:18.48  9:06.77  9:55.47 10:44.57 11:33.20 12:22.58
    13:11.24 14:00.67 14:50.27 15:39.20 16:28.50 17:17.57 18:07.28 18:57.02
    19:46.34 20:35.56 21:24.46 22:14.16 23:04.62 23:54.47 24:43.47 25:33.10
    26:18.28

Event 2  Women 50-54 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            50 UC48-AZ                       20:04.79
       33.29  1:09.93  1:47.07  2:24.31  3:01.29  3:38.18  4:15.25  4:52.03
     5:29.05  6:06.45  6:43.56  7:20.69  7:57.75  8:34.42  9:11.13  9:48.05
    10:24.64 11:01.12 11:37.76 12:14.28 12:50.55 13:26.98 14:03.33 14:39.69
    15:15.80 15:52.45 16:28.71 17:04.78 17:40.95 18:17.29 18:53.72 19:29.64
    20:04.79
  2 Martin, Stephanie         54 FORD                          20:55.56
       34.93  1:12.45  1:50.89  2:29.70  3:08.41  3:46.55  4:24.53  5:02.60
     5:40.59  6:18.93  6:57.08  7:34.84  8:12.85  8:50.64  9:28.44 10:06.03
    10:43.73 11:21.27 11:59.75 12:37.73 13:15.71 13:53.83 14:31.89 15:10.11
    15:48.14 16:26.19 17:04.63 17:43.27 18:21.80 19:00.09 19:38.55 20:16.97
    20:55.56

Event 2  Women 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Diane             65 SBM                           37:36.87
     1:01.55  2:07.79  3:14.15  4:21.29  5:31.76  6:42.71  7:51.97  9:02.65
    10:12.26 11:22.87 12:34.36 13:45.39 14:55.11 16:05.07 17:16.35 18:26.90
    19:39.14 20:50.31 22:02.53 23:14.16 24:25.70 25:37.26 26:48.27 28:01.27
    29:13.50 30:25.65 31:38.80 32:51.50 34:04.27 35:16.71 36:28.51 37:39.51
    37:36.87
  2 Bivens, Karin             69 SBM                           37:48.96
     1:06.22  2:14.70  3:22.88  4:31.13  5:37.60  6:45.56  7:53.91  9:01.52
    10:09.76 11:19.40 12:26.89 13:34.88 14:43.30 15:51.17 16:58.93 18:05.88
    19:15.34 20:23.19 21:31.77 22:40.82 23:50.03 24:59.40 26:08.87 27:19.32
    28:29.59 29:39.69 30:50.69 32:01.75 33:11.97 34:21.86 35:31.59 36:41.60
    37:48.96

Event 2  Women 75-79 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Miller, Jan               75 UC48-AZ                       28:59.69
       50.16  1:43.92  2:38.09  3:33.88  4:30.12  5:25.59  6:22.11  7:18.98
     8:15.91  9:12.04 10:09.58 11:06.61 12:04.20 13:01.01 13:58.50
    14:55.34 15:52.58 16:48.79 17:44.32 18:40.96 19:37.48 20:33.97 21:30.29
    22:26.33 23:22.50 24:17.69 25:13.25 26:10.75 27:07.51 28:03.76 28:59.69

Event 2  Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Sanger, Donald            62 FAST                          34:32.44
       42.39  1:28.37  3:09.01  4:02.41  4:54.39  5:52.31  7:06.52 11:14.76
    14:05.81 16:04.22 17:03.42 17:59.67 18:55.13 21:01.80 21:57.29 22:56.06
    23:55.51 24:47.59 25:42.77 26:37.30 30:25.16 31:19.48 32:15.40 33:18.10
    34:32.44

Event 2  Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bivens, Rodger            72 SBM                           33:19.66
       54.35  1:53.36  2:53.68  3:55.68  4:56.33  5:57.00  6:58.46  7:59.96
     9:00.54 10:00.83 11:01.50 12:01.63 13:02.95 14:04.18 15:04.79 16:05.06
    17:05.84 18:07.31 19:08.93 20:08.79 21:10.68 22:12.23 23:13.02 24:13.88
    25:15.72 26:17.36 27:18.34 28:19.88 29:21.46 30:23.23 31:22.77 32:22.12
    33:19.66
  2 Daugherty, Bill           70 YOSA                          35:54.38
       54.91  1:57.15  3:01.13  5:09.99  6:12.04  7:16.71  8:21.35  9:25.59
    10:29.21 11:33.65 12:39.05 13:43.55 14:48.04 15:52.88 16:58.29 18:02.99
    19:08.09 20:14.48 21:17.96 22:24.42 23:29.11 24:34.97 25:38.20 26:44.41
    27:51.27 28:57.87 30:02.93 31:09.30 32:15.63 33:21.39 34:28.93 35:33.71
    35:54.38
  3 Kershaw, Leonard          72 SBM                           38:49.74
     1:03.30  2:10.06  3:18.21  4:26.73  5:34.91  6:42.67  7:50.90  8:59.40
    10:07.47 11:15.74 12:24.34 13:32.14 14:39.15 16:55.85 18:04.24 19:11.68
    20:20.04          22:40.04          23:48.64 24:56.95 26:06.17 27:15.94
    28:25.21 29:34.96 30:43.98 31:53.29 33:02.02 34:10.56 35:19.70 36:29.40
    38:49.74

Event 3  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Sisterna, Nuria           23 UC48-AZ                        2:40.79
       37.10  1:17.39  1:59.43  2:40.79
  2 Frazier, Shannon          20 UC48-AZ                        2:47.08
     1:16.55  2:01.37  2:47.08

Event 3  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hildinger, Shannon        29 UC48-AZ                        2:30.01
       32.57  1:09.16  1:49.16  2:30.01
  2 Kelly, Deanna             28 FORD                           3:01.64
     1:28.71  2:15.74  3:01.64

Event 3  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Swingle, Kristen          37 FORD                           2:19.92
       31.37  1:05.57  1:40.71  2:19.92

Event 3  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Goduto, Dana              49 FAST                           2:31.80
       35.91  1:14.88  1:54.28  2:31.80
  2 Smith, Nancy              47 FAST                           2:59.07
     1:22.20  2:10.44  2:59.07

Event 3  Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            50 UC48-AZ                        2:14.79
       33.17  1:09.19  1:46.11  2:14.79
  2 Major, Becki              50 FORD                           2:16.68
       33.01  1:06.82  1:41.43  2:16.68
  3 McGrath, Ann              50 MMAC                           2:17.56
       32.89  1:07.91  1:44.05  2:17.56
  4 Dawson-Cook, Susan        51 SBM                            2:23.29
       31.88  1:06.13  1:40.52  2:23.29
  5 Crosby, April             50 FAST                           3:00.20
       42.25  1:28.16  2:15.32  3:00.20

Event 3  Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Janet           57 TJCC-AZ                        2:58.72
       40.69  1:24.77  2:11.28  2:58.72
  2 Ketterer, Sue             58 SCS-AZ                         2:59.59
     1:26.28  2:13.81  2:59.59

Event 3  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           63 UNAT                           2:25.86
       45.27  1:35.15  2:25.86

Event 3  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             66 FORD                           3:04.33
     1:11.43  1:49.82  2:26.88  3:04.33
  2 Bivens, Karin             69 SBM                            3:14.91
     1:03.80  2:09.85  3:14.91

Event 3  Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Apodaca, Joyce            70 UC48-AZ                        3:26.90
       47.54  1:40.53  2:35.37  3:26.90
  2 Fritz, Jill               73 SBM                            3:46.78
       52.74  1:51.10  2:49.04  3:46.78

Event 3  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Morgan, John              23 PSCM-AZ                        1:47.94
       24.77    52.41  1:20.26  1:47.94

Event 3  Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Townsend, Darian          29 FORD                           1:37.34
       22.61    47.69  1:12.72  1:37.34

Event 3  Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Baker, Nathan             30 YOSA                           2:02.04
       26.71    56.89  1:29.05  2:02.04

Event 3  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Blanchard, Douglas        49 FORD                           2:48.51
     -----    1:15.90  2:01.52  2:48.51

Event 3  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Richardson, Terry         52 SDM                            1:59.49
       27.49    57.40  1:28.55  1:59.49
  2 Polak, Michael            52 FORD                           2:16.09
       30.52  1:03.52  1:39.09  2:16.09

Event 3  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lavery, James             59 FORD                           2:20.09
       33.09  1:08.90  1:44.70  2:20.09
  2 Rueb, John                59 FORD                           2:24.49
       33.07  1:08.88  1:47.07  2:24.49
  3 Uhlir, Donald             56 FORD                           2:27.52
       32.92  1:09.92  1:48.96  2:27.52
  4 Ferko, Christopher        56 SBM                            2:57.38
       36.08  1:19.28  2:07.93  2:57.38

Event 3  Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Allison, Jack             63 SBM                            2:27.09
       34.06  1:10.81  1:48.94  2:27.09
  2 Kissman, Gord             63 UNAT                           2:52.89
       39.75  1:22.46  2:08.56  2:52.89
  3 Moss, Glen                61 UC29-NE                        3:53.04
       48.70  1:47.24  2:49.58  3:53.04

Event 3  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, R                  65 FORD                           2:32.11
       35.02  1:12.76  1:52.58  2:32.11
  2 Welton, John              66 AZM-AZ                         3:07.80
     1:31.51  2:20.50  3:07.80
  3 Kynion, Pete              66 UC48-AZ                        3:24.41
       48.91  1:41.52  2:35.24  3:24.41

Event 3  Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Peterson, Glen            75 SBM                            3:23.55
       45.71  1:36.20  2:29.59  3:23.55

Event 3  Men 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          80 SBM                            3:07.00
     1:29.18  2:18.23  3:07.00
  2 Miller, Bob               84 UC48-AZ                        3:09.02
       44.02  1:32.27  2:20.78  3:09.02
  3 Fritz, Jack               81 SBM                            3:41.58
       46.60  1:42.29  2:43.59  3:41.58

Event 4  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           29 EBM-WI                           30.78

Event 4  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inada, Noriko             35 PSCM-AZ                          25.99

Event 4  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           42 YOSA                             38.36

Event 4  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               48 FAST                             33.90

Event 4  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 McGrath, Ann              50 MMAC                             35.19

Event 4  Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Case, Mary Ann            74 SCS-AZ                           42.40

Event 4  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Melnick, Jesse            40 FORD                             24.05
  2 Hast, Michael             43 YOSA                             29.61

Event 4  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Mark            46 YOSA                             29.38

Event 4  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Washburn, John            50 FORD                             31.65

Event 4  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Krongaard, Jeffrey        59 FORD                             29.30
  2 Wang, Ke                  57 SBM                              31.83
  3 Cassidy, Frank            55 YOSA                             35.75

Event 4  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Altfeld, Cliff            61 FORD                             48.26

Event 4  Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            67 SBM                              29.63

Event 4  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, Bob                71 UC48-AZ                          48.96

Event 5  Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              33 FAST                           2:44.74
       38.06  1:19.96  2:03.05  2:44.74

Event 5  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        51 SBM                            2:56.67
       41.96  1:26.07  2:11.80  2:56.67
  2 Polak, Jeanie             52 FORD                           3:07.42
       43.99  1:31.21  2:19.67  3:07.42

Event 5  Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lehman, Allison           56 SBM                            3:21.04
       49.38  1:41.61  2:32.39  3:21.04

Event 5  Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             71 MMAC                           3:09.44
       44.71  1:32.26  2:21.54  3:09.44
  2 Fritz, Jill               73 SBM                            4:11.93
                       2:06.07  4:11.93

Event 5  Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              76 FORD                           5:44.23
     1:16.87                    4:13.25  5:44.23

Event 5  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Everett, Doug             49 FORD                           3:56.80
       54.06  1:54.75  2:58.13  3:56.80

Event 5  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Polak, Michael            52 FORD                           2:34.93
       37.08  1:15.81  1:55.34  2:34.93

Event 5  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Uhlir, Donald             56 FORD                           2:57.07
       42.45  1:26.70  2:12.07  2:57.07

Event 5  Men 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Shaffer, Craig            67 UC48-AZ                        2:53.25
       41.60  1:25.23  2:09.58  2:53.25

Event 5  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Duringer, Richard         73 UC48-AZ                        3:38.36
       50.19  1:47.43  2:44.81  3:38.36
  2 Kershaw, Leonard          72 SBM                            4:49.52
     1:06.09  2:20.21  3:38.27  4:49.52

Event 5  Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               84 UC48-AZ                        3:16.56
       45.77  1:36.32  2:27.11  3:16.56

Event 6  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Sisterna, Nuria           23 UC48-AZ                        1:34.22
       45.81  1:34.22
  2 Cook, Marion              20 SBM                            1:35.50
       45.51  1:35.50

Event 6  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Szymonik, Alicia          42 YSF-AZ                         1:31.78
       43.49  1:31.78

Event 6  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               48 FAST                           1:25.56
       41.13  1:25.56
  2 Goduto, Dana              49 FAST                           1:36.34
       46.55  1:36.34

Event 6  Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Crosby, April             50 FAST                           1:43.71
       49.25  1:43.71

Event 6  Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 James, Katy               58 SDM                            1:35.92
       45.38  1:35.92
  2 Ketterer, Sue             58 SCS-AZ                         1:43.07
       50.27  1:43.07
  3 Duane, Debbie             59 SDM                            1:43.76
       50.25  1:43.76

Event 6  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           63 UNAT                           1:45.54
       51.89  1:45.54

Event 6  Women 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             66 FORD                           1:54.60
       54.19  1:54.60
  2 Bivens, Karin             69 SBM                            2:19.08
     1:10.49  2:19.08
  3 Wagner, Diane             65 SBM                            2:21.76
     1:11.78  2:21.76

Event 6  Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Goodman, Corinna          72 SBM                            1:44.77
       49.23  1:44.77
  2 Apodaca, Joyce            70 UC48-AZ                        2:11.69
     1:04.05  2:11.69

Event 6  Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jaffe, Kristin            75 SLN-AZ                         1:48.80
       50.85  1:48.80

Event 6  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Behm, Herbert             23 PSCM-AZ                          57.40
       26.97    57.40

Event 6  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hast, Michael             43 YOSA                           1:12.73
       34.08  1:12.73

Event 6  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Evans, Dave               52 SDM                            1:10.92
       32.76  1:10.92

Event 6  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Allison, Jack             63 SBM                              42.74
  2 Kissman, Gord             63 UNAT                           1:42.01
       49.67  1:42.01
  3 Moss, Glen                61 UC29-NE                        1:57.59
       54.01  1:57.59

Event 6  Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            67 SBM                            1:12.92
       35.38  1:12.92
  2 Marriott, Carl            65 SBM                            1:34.14
       45.39  1:34.14
  3 Welton, John              66 AZM-AZ                         1:41.15
       47.67  1:41.15

Event 6  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             74 METR-6                         1:41.74
       47.53  1:41.74
  2 Daugherty, Bill           70 YOSA                           2:22.33
     1:05.17  2:22.33

Event 7  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Anna             21 FORD                           1:07.86
       31.70  1:07.86
  2 Sisterna, Nuria           23 UC48-AZ                        1:14.49
       35.94  1:14.49
  3 Frazier, Shannon          20 UC48-AZ                        1:16.69
       35.37  1:16.69

Event 7  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Swingle, Kristen          37 FORD                           1:04.33

Event 7  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Szymonik, Alicia          42 YSF-AZ                         1:21.05
       38.70  1:21.05

Event 7  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Goduto, Dana              49 FAST                           1:10.36
       34.34  1:10.36
  2 Smith, Nancy              47 FAST                           1:19.24
       36.05  1:19.24

Event 7  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 McGrath, Ann              50 MMAC                           1:01.98
  2 DeLozier, Anna            50 UC48-AZ                        1:06.28

Event 7  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Mitchell, Janet           57 TJCC-AZ                        1:21.47
       39.52  1:21.47

Event 7  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Diane             65 SBM                            1:00.73
  2 Stigers, Penny            67 SBM                            1:43.38
       48.48  1:43.38
  3 Bivens, Karin             69 SBM                            2:02.41
     1:00.49  2:02.41

Event 7  Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Case, Mary Ann            74 SCS-AZ                         1:27.88
       42.57  1:27.88

Event 7  Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Ambrose, Petey            75 MESC-6                         1:51.39
       52.98  1:51.39

Event 7  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Morgan, John              23 PSCM-AZ                          49.45

Event 7  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Townsend, Darian          29 FORD                             44.40
  2 Braden, Andrew            28 UC48-AZ                          59.98

Event 7  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Baker, Nathan             30 YOSA                             55.34

Event 7  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hummels, Cameron          35 FORD                           1:10.19
       33.01  1:10.19

Event 7  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Melnick, Jesse            40 FORD                             48.92

Event 7  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Blanchard, Douglas        49 FORD                           1:11.79
       32.97  1:11.79

Event 7  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Theodore         50 SDM                            1:03.85
  2 Landau, Steve             50 FAST                           1:05.02
  3 Sharkey, Michael          51 FORD                           1:09.85
       33.67  1:09.85
  4 Watkins, John             52 SBM                            1:11.59

Event 7  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lavery, James             59 FORD                           1:02.03
  2 Wang, Ke                  57 SBM                            1:04.84
  3 Oppenheimer, Bill         57 YOSA                           1:05.52
       30.89  1:05.52
  4 Cassidy, Frank            55 YOSA                           1:07.75
       32.63  1:07.75
  5 Ferko, Christopher        56 SBM                            1:15.24
       35.26  1:15.24

Event 7  Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Altfeld, Cliff            61 FORD                           1:27.67
       39.67  1:27.67
  2 Moss, Glen                61 UC29-NE                        1:45.74
       49.45  1:45.74

Event 7  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Winter, Larry             66 FORD                           1:00.87
  2 Jones, R                  65 FORD                           1:07.46
  3 Welton, John              66 AZM-AZ                         1:28.01
       42.34  1:28.01

Event 7  Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bivens, Rodger            72 SBM                            1:32.59
       43.71  1:32.59
  2 Kershaw, Leonard          72 SBM                            1:57.55
       55.40  1:57.55

Event 7  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Peterson, Glen            75 SBM                            1:38.96
       44.16  1:38.96

Event 7  Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          80 SBM                            1:26.17
       40.56  1:26.17
  2 Miller, Bob               84 UC48-AZ                        1:26.91
       42.04  1:26.91
  3 Fritz, Jack               81 SBM                            1:39.06
       47.43  1:39.06

Event 8  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               48 FAST                           2:48.20
       35.40  1:19.58  2:07.90  2:48.20

Event 8  Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Polak, Jeanie             52 FORD                           3:02.37
       42.73  1:32.51  2:23.09  3:02.37

Event 8  Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Goodman, Corinna          72 SBM                            3:32.46
       50.21  1:43.23  2:41.60  3:32.46

Event 8  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Everett, Doug             49 FORD                           3:26.30
       44.36  1:42.16  2:44.06  3:26.30

Event 8  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Evans, Dave               52 SDM                            2:23.81
       31.05  1:08.54  1:50.13  2:23.81
  2 Polak, Michael            52 FORD                           2:39.36
       34.83  1:14.73  2:03.20  2:39.36

Event 8  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Krongaard, Jeffrey        59 FORD                           2:35.25
       31.63  1:12.67  1:59.32  2:35.25

Event 8  Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kynion, Pete              66 UC48-AZ                        3:56.45
       54.42  1:56.87  3:05.50  3:56.45

Event 9  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           29 EBM-WI                           33.80

Event 9  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              33 FAST                             34.26

Event 9  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inada, Noriko             35 PSCM-AZ                          25.30

Event 9  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           42 YOSA                             41.26

Event 9  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 McGrath, Ann              50 MMAC                             35.55

Event 9  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 James, Katy               58 SDM                              39.70

Event 9  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Stigers, Penny            67 SBM                              58.96

Event 9  Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             71 MMAC                             40.23
  2 Tewksbury, Patricia       73 SBM                            1:01.30

Event 9  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Ambrose, Petey            75 MESC-6                           58.36
  2 Bayly, Helen              76 FORD                           1:06.67

Event 9  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hummels, Cameron          35 FORD                             39.08

Event 9  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Mark            46 YOSA                             32.98

Event 9  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Richardson, Terry         52 SDM                              31.57
  2 Polak, Michael            52 FORD                             32.00
  3 Washburn, John            50 FORD                             36.35
  4 Watkins, John             52 SBM                              40.84

Event 9  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Humphrys, Michael         59 PRES-AZ                          38.32
  2 Cassidy, Frank            55 YOSA                             38.38
  3 Uhlir, Donald             56 FORD                             39.14

Event 9  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Altfeld, Cliff            61 FORD                             50.53

Event 9  Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Winter, Larry             66 FORD                             36.80

Event 9  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Duringer, Richard         73 UC48-AZ                          44.83
  2 Kershaw, Leonard          72 SBM                            1:00.77
  3 Bivens, Rodger            72 SBM                            1:03.54

Event 9  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Peterson, Glen            75 SBM                              50.36

Event 9  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               84 UC48-AZ                          45.45
  2 Tewksbury, Glenn          80 SBM                              51.86

Event 10  Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        51 SBM                            3:06.91
       42.98  1:30.37  2:18.85  3:06.91

Event 10  Men 65-69 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            67 SBM                            2:39.53
       37.38  1:18.31  2:00.66  2:39.53
  2 Shaffer, Craig            67 UC48-AZ                        3:18.91
       43.95  1:35.15  2:28.41  3:18.91

Event 10  Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             74 METR-6                         3:47.32
       48.23  1:44.88  2:44.00  3:47.32

Event 11  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Anna             21 FORD                           1:20.11
       38.57  1:20.11
  2 Cook, Marion              20 SBM                            1:26.95
       39.84  1:26.95

Event 11  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hildinger, Shannon        29 UC48-AZ                        1:17.11
       35.89  1:17.11

Event 11  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           42 YOSA                           1:25.59
       39.31  1:25.59
  2 Szymonik, Alicia          42 YSF-AZ                         1:28.64
       42.14  1:28.64

Event 11  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 McGrath, Ann              50 MMAC                           1:14.57
       34.91  1:14.57

Event 11  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 James, Katy               58 SDM                            1:27.71
       40.67  1:27.71

Event 11  Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           63 UNAT                           1:44.32
       53.72  1:44.32

Event 11  Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             71 MMAC                           1:31.06
       42.41  1:31.06
  2 Goodman, Corinna          72 SBM                            1:36.35
       46.33  1:36.35
  3 Case, Mary Ann            74 SCS-AZ                         1:48.05
  4 Apodaca, Joyce            70 UC48-AZ                        1:55.97
       53.38  1:55.97
  5 Fritz, Jill               73 SBM                            2:13.75
     1:01.02  2:13.75

Event 11  Women 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Ambrose, Petey            75 MESC-6                         2:13.30
     1:01.49  2:13.30

Event 11  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Behm, Herbert             23 PSCM-AZ                          52.16
       23.41    52.16

Event 11  Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Townsend, Darian          29 FORD                             48.77
       21.99    48.77

Event 11  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Polak, Michael            52 FORD                           1:10.95
       32.76  1:10.95
  2 Washburn, John            50 FORD                           1:14.53
       35.79  1:14.53
  3 Collins, Theodore         50 SDM                            1:16.34
       35.27  1:16.34
  4 Watkins, John             52 SBM                            1:24.14
       38.49  1:24.14
  5 Landau, Steve             50 FAST                           1:26.97
       43.94  1:26.97

Event 11  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Krongaard, Jeffrey        59 FORD                           1:08.22
       31.72  1:08.22
  2 Wang, Ke                  57 SBM                            1:13.74
       34.36  1:13.74
  3 Oppenheimer, Bill         57 YOSA                           1:20.84
       39.51  1:20.84
  4 Cassidy, Frank            55 YOSA                           1:23.91
       39.65  1:23.91

Event 11  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Allison, Jack             63 SBM                            1:20.38
       38.79  1:20.38
  2 Altfeld, Cliff            61 FORD                           1:53.28
       55.65  1:53.28

Event 11  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, R                  65 FORD                           1:16.42
       35.62  1:16.42
  2 Marriott, Carl            65 SBM                            1:23.00
       39.90  1:23.00
  3 Welton, John              66 AZM-AZ                         1:37.32
       47.87  1:37.32
  4 Kynion, Pete              66 UC48-AZ                        1:50.31
       54.90  1:50.31

Event 11  Men 80-84 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Glenn          80 SBM                            1:56.63
       53.45  1:56.63

Event 12  Women 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Smith, Nancy              47 FAST                           7:24.14
       48.79  1:47.67  2:46.27  3:43.05  4:45.92  5:47.00  6:36.10  7:24.14

Event 12  Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            50 UC48-AZ                        5:27.11
       36.90  1:19.15  2:01.51  2:42.17  3:29.22  4:16.75  4:52.50  5:27.11
  2 Dawson-Cook, Susan        51 SBM                            5:55.49
       39.33  1:24.48  2:11.41  2:59.29  3:46.92  4:34.99  5:16.01  5:55.49

Event 12  Men 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             74 METR-6                         7:23.45
       49.61  1:44.83  2:48.83  3:50.15  4:47.95  5:46.35  6:36.97  7:23.45

Event 13  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Anna             21 FORD                             40.81

Event 13  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           29 EBM-WI                           36.81

Event 13  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              33 FAST                             42.27

Event 13  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Szymonik, Alicia          42 YSF-AZ                           43.24
  2 Cluck, Jennifer           42 YOSA                             43.63

Event 13  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Crosby, April             50 FAST                             47.68

Event 13  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 James, Katy               58 SDM                              43.38
  2 Ketterer, Sue             58 SCS-AZ                           46.56
  3 Duane, Debbie             59 SDM                              49.06

Event 13  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           63 UNAT                             48.22

Event 13  Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Wagner, Diane             65 SBM                            1:01.41
  2 Bivens, Karin             69 SBM                            1:02.55

Event 13  Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             71 MMAC                             45.90
  2 Tewksbury, Patricia       73 SBM                            1:05.64

Event 13  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jaffe, Kristin            75 SLN-AZ                           47.63

Event 13  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Behm, Herbert             23 PSCM-AZ                          26.67

Event 13  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Braden, Andrew            28 UC48-AZ                          35.44

Event 13  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Melnick, Jesse            40 FORD                             30.22
  2 Hast, Michael             43 YOSA                             33.51

Event 13  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Herrmann, Mark            46 YOSA                             35.41
  2 Blanchard, Douglas        49 FORD                             37.35

Event 13  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Evans, Dave               52 SDM                              31.96
  2 Washburn, John            50 FORD                             34.98
  3 Landau, Steve             50 FAST                             38.29
  4 Ziarnik, William          52 YOSA                             39.56

Event 13  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Krongaard, Jeffrey        59 FORD                             34.71
  2 Rueb, John                59 FORD                             39.07
  3 Cassidy, Frank            55 YOSA                             43.13

Event 13  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Allison, Jack             63 SBM                              39.57
  2 Kissman, Gord             63 UNAT                             45.09
  3 Moss, Glen                61 UC29-NE                          48.86

Event 13  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            67 SBM                              33.02
  2 Marriott, Carl            65 SBM                              40.24

Event 13  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Peterson, Glen            75 SBM                            1:04.23

Event 14  Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Cook, Marion              20 SBM                            1:26.92
       42.84  1:26.92

Event 14  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inada, Noriko             35 PSCM-AZ                        1:13.56
       27.29  1:13.56

Event 14  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lerew, Teri               48 FAST                           1:17.51
       37.69  1:17.51

Event 14  Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lehman, Allison           56 SBM                            1:33.84
       46.79  1:33.84

Event 14  Women 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Stigers, Penny            67 SBM                            2:06.67
     1:04.13  2:06.67

Event 14  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Pronk, Bonnie             71 MMAC                           1:28.44
       43.39  1:28.44
  2 Apodaca, Joyce            70 UC48-AZ                        1:59.36
       57.86  1:59.36

Event 14  Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bayly, Helen              76 FORD                           2:35.13
     1:11.52  2:35.13

Event 14  Men 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Morgan, John              23 PSCM-AZ                          58.10
       27.90    58.10

Event 14  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hummels, Cameron          35 FORD                           1:24.94
       41.88  1:24.94

Event 14  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Everett, Doug             49 FORD                           1:44.56
       51.34  1:44.56

Event 14  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Theodore         50 SDM                            1:15.98
       37.79  1:15.98
  2 Watkins, John             52 SBM                            1:27.99
       43.06  1:27.99

Event 14  Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Marriott, Carl            65 SBM                            1:26.33
       42.78  1:26.33

Event 14  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Duringer, Richard         73 UC48-AZ                        1:47.75
       50.99  1:47.75
  2 Kershaw, Leonard          72 SBM                            2:15.70
     1:05.67  2:15.70

Event 14  Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Miller, Bob               84 UC48-AZ                        1:34.13
       46.06  1:34.13
  2 Tewksbury, Glenn          80 SBM                            2:11.02
       53.81  2:11.02

Event 15  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kelly, Deanna             28 FORD                           6:25.27
       35.09  1:13.61  1:52.60  2:31.83  3:11.06  3:50.19  4:29.16  5:08.17
     5:47.47  6:25.27

Event 15  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inboden, Jen              33 FAST                           6:32.48
       35.22  1:13.89  1:53.78  2:33.47  3:14.09  3:53.76  4:33.43  5:13.41
     5:53.41  6:32.48

Event 15  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Swingle, Kristen          37 FORD                           6:14.06
       33.93  1:09.61  1:46.49  2:24.09  3:02.18  3:40.81  4:19.50  4:58.23
     5:36.67  6:14.06

Event 15  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Smith, Nancy              47 FAST                           8:09.95
       43.67  1:32.06  2:22.57  3:12.75  4:02.64  4:52.06  5:41.93  6:31.89
     7:22.01  8:09.95

Event 15  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 DeLozier, Anna            50 UC48-AZ                        5:53.60
       32.43  1:08.32  1:44.17  2:19.99  2:55.63  3:31.49  4:07.26  4:43.08
     5:18.77  5:53.60
  2 Major, Becki              50 FORD                           6:21.06
       35.77  1:13.82  1:52.17  2:30.71  3:10.02  3:48.67  4:27.16  5:05.30
     5:43.56  6:21.06
  3 Polak, Jeanie             52 FORD                           6:47.89
       35.80  1:14.57  1:54.78  2:35.72  3:17.10  3:59.17  4:41.24  5:23.48
     6:06.15  6:47.89
  4 Crosby, April             50 FAST                           8:02.45
       44.32  1:33.46  2:22.75  3:12.55  4:01.75  4:51.83  5:41.65  6:30.61
     7:18.83  8:02.45

Event 15  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lehman, Allison           56 SBM                            8:04.86
       44.73  1:31.48  2:20.76  3:11.65  4:01.59  4:50.57  5:40.01  6:29.98
     7:19.32  8:04.86

Event 15  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             66 FORD                           7:58.40
       43.08  1:30.25  2:18.62  3:07.70  3:56.32  4:45.09  5:34.00  6:22.97
     7:11.77  7:58.40

Event 15  Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Tewksbury, Patricia       73 SBM                           12:58.40
     1:01.78  2:18.08  3:38.42  4:58.59  6:17.07  7:36.83  8:56.73 10:17.72
    11:38.98 12:58.40

Event 15  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Baker, Nathan             30 YOSA                           5:38.39
       29.76  1:02.40  1:35.51  2:09.43  2:44.17  3:18.69  3:53.45  4:28.69
     5:04.29  5:38.39

Event 15  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Richardson, Terry         52 SDM                            5:27.34
       29.32  1:01.57  1:34.61  2:08.50  2:42.24  3:15.90  3:49.32  4:22.67
     4:55.64  5:27.34

Event 15  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Lavery, James             59 FORD                           6:35.36
       36.05  1:15.86  1:56.00  2:36.13  3:16.57  3:57.02  4:37.19  5:17.34
     5:57.43  6:35.36
  2 Uhlir, Donald             56 FORD                           6:37.81
       33.88  1:12.04  1:51.20  2:31.27  3:11.62  3:53.81  4:35.04  5:16.02
     5:57.71  6:37.81
  3 Ferko, Christopher        56 SBM                            8:16.10
       41.49  1:29.61  2:21.91  3:14.37  4:06.31  4:57.55  5:48.72  6:39.91
     7:30.54  8:16.10

Event 15  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Moss, Glen                61 UC29-NE                       10:43.08
       53.09  1:57.33  3:04.33  4:11.43  5:17.61  6:23.44  7:28.89  8:35.73
     9:40.30 10:43.08

Event 15  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, R                  65 FORD                           6:54.69
       37.74  1:19.35  2:02.48  2:45.60  3:28.46  4:10.61  4:52.68  5:34.43
     6:15.50  6:54.69
  2 Kynion, Pete              66 UC48-AZ                        9:17.10
       52.14  1:46.90  2:42.95  3:39.09  4:35.91  5:31.93  6:27.94  7:23.55
     8:18.61  9:17.10

Event 15  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, Bob                71 UC48-AZ                        7:47.51
       44.59  1:33.30  2:21.35  3:09.79  3:57.30  4:44.66  5:31.40  6:17.72
     7:03.69  7:47.51
  2 Bivens, Rodger            72 SBM                            9:31.79
       46.91  1:44.84  2:44.76  3:45.02  4:44.61  5:43.65  6:42.46  7:40.45
     8:37.28  9:31.79

Event 15  Men 80-84 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               81 SBM                           10:31.93
       49.49  1:49.40  2:55.74  4:00.56  5:03.70  6:09.75  7:16.99  8:24.37
     9:30.54 10:31.93

Event 16  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Sisterna, Nuria           23 UC48-AZ                        1:39.25
       37.81  1:39.25

Event 16  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           29 EBM-WI                         1:10.95
       31.66  1:10.95

Event 16  Women 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Case, Mary Ann            74 SCS-AZ                         1:44.69
       49.39  1:44.69
  2 Goodman, Corinna          72 SBM                            1:58.65
       55.62  1:58.65

Event 16  Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Morgan, John              23 PSCM-AZ                          55.33
       25.48    55.33

Event 16  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Hast, Michael             43 YOSA                           1:08.71
       31.23  1:08.71

Event 16  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Krongaard, Jeffrey        59 FORD                           1:05.77
       31.03  1:05.77

Event 16  Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Shaffer, Craig            67 UC48-AZ                        1:23.18
       38.04  1:23.18

Event 17  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Dawson-Cook, Susan        51 SBM                            3:03.61
       42.30  1:29.24  2:17.25  3:03.61
  2 Polak, Jeanie             52 FORD                           3:16.31
       45.13  1:35.03  2:26.08  3:16.31

Event 17  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Ketterer, Sue             58 SCS-AZ                         3:38.59
       50.83  1:46.08  2:43.36  3:38.59
  2 Lehman, Allison           56 SBM                            3:46.58
       55.50  1:51.81  2:51.19  3:46.58

Event 17  Women 65-69 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Gillies, Judy             66 FORD                           4:07.21
       56.90  2:00.11  3:03.41  4:07.21

Event 17  Women 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Goodman, Corinna          72 SBM                            3:47.41
       52.22  1:50.55  2:49.09  3:47.41

Event 17  Women 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Jaffe, Kristin            75 SLN-AZ                         4:04.19
       54.38  1:58.10  3:01.76  4:04.19
  2 Miller, Jan               75 UC48-AZ                        4:28.79
     1:02.41  2:10.25  3:19.38  4:28.79

Event 17  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Everett, Doug             49 FORD                           3:53.71
       53.51  1:54.05  2:54.39  3:53.71

Event 17  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Evans, Dave               52 SDM                            2:33.29
       34.87  1:13.89  1:54.01  2:33.29

Event 17  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Allison, Jack             63 SBM                            3:07.56
       42.61  1:29.47  2:18.34  3:07.56
  2 Kissman, Gord             63 UNAT                           3:45.25
       50.68  1:47.32  2:46.79  3:45.25

Event 18  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Collins, Anna             21 FORD                             30.45
  2 Sisterna, Nuria           23 UC48-AZ                          33.82
  3 Cook, Marion              20 SBM                              33.91
  4 Cluck, Sidney             22 YOSA                             40.09

Event 18  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Schneider, Leah           29 EBM-WI                           28.51

Event 18  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Inada, Noriko             35 PSCM-AZ                          25.57
  2 Swingle, Kristen          37 FORD                             30.03

Event 18  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Cluck, Jennifer           42 YOSA                             33.93

Event 18  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Kissman, Darien           63 UNAT                             39.09

Event 18  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Stigers, Penny            67 SBM                              45.43

Event 18  Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Case, Mary Ann            74 SCS-AZ                           38.21

Event 18  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Ambrose, Petey            75 MESC-6                           48.37

Event 18  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Behm, Herbert             23 PSCM-AZ                          21.29
  2 Morgan, John              23 PSCM-AZ                          22.44

Event 18  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Townsend, Darian          29 FORD                             20.36
  2 Braden, Andrew            28 UC48-AZ                          26.62

Event 18  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Baker, Nathan             30 YOSA                             24.89

Event 18  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Melnick, Jesse            40 FORD                             22.24
  2 Hast, Michael             43 YOSA                             27.22

Event 18  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Blanchard, Douglas        49 FORD                             31.56

Event 18  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Washburn, John            50 FORD                             28.22
  2 Landau, Steve             50 FAST                             28.95
  3 Collins, Theodore         50 SDM                              29.32
  4 Watkins, John             52 SBM                              31.45
  5 Ziarnik, William          52 YOSA                             34.71

Event 18  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Rueb, John                59 FORD                             27.77
  2 Humphrys, Michael         59 PRES-AZ                          28.59
  3 Wang, Ke                  57 SBM                              29.06
  4 Oppenheimer, Bill         57 YOSA                             29.44
  5 Ferko, Christopher        56 SBM                              32.42

Event 18  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Sanger, Donald            62 FAST                             36.26
  2 Altfeld, Cliff            61 FORD                             38.65

Event 18  Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Springer, Doug            67 SBM                              27.13
  2 Winter, Larry             66 FORD                             27.31
  3 Jones, R                  65 FORD                             29.89

Event 18  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Bolze, Joseph             74 METR-6                           33.16

Event 18  Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Peterson, Glen            75 SBM                              41.89

Event 18  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                             Finals
===============================================================================
  1 Fritz, Jack               81 SBM                              56.23

Event 19  Women 25+ 200 Yard Free Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals
===============================================================================
  1 Flying Fish Swim Team  ''A''                                  2:13.14
     1) Crosby, April W50               2) Lerew, Teri W48              
     3) Smith, Nancy W47                4) Inboden, Jen W33


       36.43  1:07.41  1:42.17  2:14.13                                                                       

Event 20  Men 25+ 200 Yard Free Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals
===============================================================================
  1 YMCA of Southern Arizona  ''A''                               1:53.57
     1) Hast, Michael M43               2) Cassidy, Frank M55              
     3) Oppenheimer, Bill M57           4) Baker, Nathan M30

       27.45  58.24  1:27.39  1:53.57

Event 24  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals
===============================================================================
  1 Flying Fish Swim Team  ''A''                                  2:23.79
     1) Inboden, Jen W33                2) Landau, Steve M50
     3) Lerew, Teri W48                 4) Sanger, Donald M62
       36.16  1:15.88  1:50.22  2:23.79

Event 24  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                          Finals
===============================================================================
  1 YMCA of Southern Arizona  ''A''                               DQ
     1) Cassidy, Frank M55              2) Hast, Michael M43              
     3) Cluck, Jennifer W42             4) Oppenheimer, Bill M57