ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Army vs. Navy
12/12/2013-12/12/2013
Annapolis, Maryland United States

Licensed to U.S. Naval Academy    HY-TEK''s MEET MANAGER 5.0 12/12/2013 08:34 PM
                          Army/Navy 2013 - 12/12/2013                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naval Academy-MD  ''A''                             1:46.67    1:42.53   11  
     1) Brooks, Anna C 18               2) Bradford, Ellen M 19           
     3) Vaughn, Rheanna L 21            4) Thompson, Maddie A 20          
       25.58    54.52  1:19.37  1:42.53                                    
  2 Naval Academy-MD  ''B''                                  NT    1:42.70    4  
     1) Baguley, Lauren T 21            2) Randolph, Colleen E 21         
     3) Margroum, Kenzie A 17           4) Morrell, Olivia J 18           
       25.59    54.87  1:19.85  1:42.70                                    
  3 United States Military Academy-MR  ''A''                 NT    1:42.95    2  
     1) Hamilton, Kelly                 2) Burkett, Jessica               
     3) Bullard, Ariana                 4) Mucciarone, Molly F 18         
       25.82    55.99  1:20.22  1:42.95                                    
  4 Naval Academy-MD  ''C''                                  NT   x1:45.01  
     1) Rist, Konnor E 19               2) Doan, Kristine H 19            
     3) Cortesio, Catherine M 21        4) Bilunas, Brianna L 20          
       26.25    56.26  1:21.49  1:45.01                                    
  5 United States Military Academy-MR  ''B''                 NT    1:45.32  
     1) McNeary, Keeli J 19             2) Barta, Kristen A 18            
     3) Kim, Rachel                     4) Grier, Megan                   
       26.96    56.84  1:21.48  1:45.32                                    
  6 Naval Academy-MD  ''D''                                  NT   x1:46.55  
     1) Thach, Amanda K 20              2) Hetzer, Nicole M 18            
     3) Boughton, Melissa D 20          4) Skaggs, Nicole L 19            
       27.83    56.90  1:22.69  1:46.55                                    
  7 United States Military Academy-MR  ''D''                 NT   x1:50.15  
     1) McCarty, Carolyn M 18           2) Loomis, Michaela               
     3) Rebelez, Kelsey L 18            4) Walsh, Allie                   
       28.71    58.83  1:25.75  1:50.15                                    
  8 United States Military Academy-MR  ''C''                 NT   x1:50.22  
     1) Poderski, Karolina              2) Fabrizio, Jessica M 18         
     3) Ng, Lauren Y 17                 4) Grosso, Hannah                 
       27.49    58.05  1:25.39  1:50.22                                    
 -- Naval Academy-MD  ''E''                                  NT   X1:48.94  
     1) Macfarlane, Zoe C 19            2) Howard, Megan C 18             
     3) Gillcrist, Hanna T 18           4) Rutkoske, Paige 17             
       27.58    58.89  1:31.58  1:48.94                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naval Academy-MD  ''A''                                  NT    1:27.37   11  
     1) Walsh, Brendan 21               2) Murphy, Sean                   
     3) Debaugh, Jonathan G 19          4) Bomberger, Dain 20             
       22.18    46.35  1:07.83  1:27.37                                    
  2 United States Military Academy-MR  ''A''                 NT    1:27.80    4  
     1) Mo, Samuel 18                   2) Hart, Dion 18                  
     3) Dustin, Michael A 18            4) Szekely, Christopher L 18      
       22.58    46.91  1:08.52  1:27.80                                    
  3 Naval Academy-MD  ''B''                                  NT    1:28.41    2  
     1) Lane, Joseph N 19               2) Hoffer, Luke M 21              
     3) Bailey, Ryan P 19               4) Bowden, Daniel 21              
       22.49    46.93  1:08.68  1:28.41                                    
  4 United States Military Academy-MR  ''C''                 NT    1:30.85  
     1) Archambeau, Pierre 18           2) Bergstein, Nick                
     3) Regan, Sean                     4) Sowell, Tyler W 18             
       23.13    48.90  1:10.41  1:30.85                                    
  5 Naval Academy-MD  ''C''                                  NT   x1:31.51  
     1) Golankiewicz, Andrew J 21       2) Grove, Ben T 21                
     3) McCullagh, Hayes P 18           4) Weber, Riley P 19              
       23.56    49.05  1:11.52  1:31.51                                    
  6 United States Military Academy-MR  ''B''                 NT   x1:32.20  
     1) Panaccione, Bryan               2) Chung, Joonmo 18               
     3) Marks, Nicholas                 4) Blickle, John G 18             
       23.57    49.23  1:11.50  1:32.20                                    
  7 Naval Academy-MD  ''D''                                  NT   x1:32.67  
     1) Hetzel, Thomas M 19             2) Brutkiewicz, Marlin S 18       
     3) King, Ethan M 18                4) Sweeney, Brian F 21            
       23.83    49.39  1:11.86  1:32.67                                    
  8 United States Military Academy-MR  ''D''                 NT   x1:32.96  
     1) McKay, Max                      2) Kong, Austin Y 18              
     3) Mo, Daniel                      4) Von Jouanne, Scott             
       23.66    48.97  1:12.00  1:32.96                                    
 -- United States Military Academy-MR  ''E''                 NT   X1:33.05  
     1) Dempsey, Alex A 21              2) Daniels, Joe                   
     3) Trumbauer, Wesley D 18          4) Treiberg, Nicholas P 18        
       24.45    50.36  1:12.82  1:33.05                                    
 -- Naval Academy-MD  ''E''                                  NT   X1:34.41  
     1) Rusiewski, Dj A 18              2) Collins, Eric T 18             
     3) Peribonio, Michael 22           4) Guthmann, Joseph H 22          
       23.39    49.68  1:13.25  1:34.41                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dudley, Rachael K         19 Navy-MD             10:35.92    9:55.04    9  
       26.08    55.23  1:24.84  1:54.67  2:24.63  2:54.50  3:24.29  3:54.26
     4:24.25  4:54.44  5:24.36  5:54.25  6:24.27  6:54.42  7:24.71  7:54.95
     8:25.21  8:55.41  9:25.62  9:55.04                                    
  2 Lopez, Sara M             18 Navy-MD             10:40.16   10:09.80    4  
       26.07    55.18  1:25.00  1:54.92  2:25.07  2:55.24  3:25.95  3:56.50
     4:27.22  4:58.23  5:28.89  5:59.80  6:30.83  7:02.21  7:33.68  8:04.95
     8:36.66  9:08.07  9:39.42 10:09.80                                    
  3 Nuszkowski, Danielle         ARMY-MR                   NT   10:12.18    3  
       26.41    55.65  1:25.28  1:55.14  2:25.30  2:55.37  3:26.07  3:56.72
     4:27.48  4:58.50  5:29.79  6:01.34  6:32.96  7:04.69  7:36.21  8:07.71
     8:39.40  9:10.65  9:41.71 10:12.18                                    
  4 Brennan, Sam N            20 Navy-MD             10:40.13   10:16.18    2  
       27.36    57.06  1:27.16  1:57.70  2:28.27  2:58.94  3:29.84  4:00.76
     4:31.92  5:03.29  5:34.81  6:06.39  6:37.66  7:08.94  7:40.23  8:11.48
     8:42.69  9:13.99  9:45.42 10:16.18                                    
  5 Bliss, Madeline J         18 Navy-MD             10:47.89  x10:18.65  
       26.90    56.00  1:25.89  1:56.24  2:26.60  2:57.10  3:27.65  3:58.50
     4:29.54  5:00.79  5:32.29  6:04.04  6:35.70  7:07.50  7:39.19  8:11.13
     8:43.35  9:15.41  9:47.33 10:18.65                                    
  6 Antilla, Josette P        18 ARMY-MR                   NT   10:40.83    1  
       27.71    58.14  1:29.79  2:01.81  2:33.72  3:05.76  3:37.90  4:09.80
     4:42.12  5:14.80  5:47.28  6:20.38  6:53.60  7:26.69  7:59.24  8:32.23
     9:04.54  9:37.25 10:09.86 10:40.83                                    
  7 Kinley, Kate K            18 ARMY-MR                   NT   10:41.37  
       28.22    59.20  1:30.98  2:03.06  2:35.13  3:07.18  3:39.31  4:11.83
     4:44.25  5:16.77  5:49.56  6:22.25  6:54.87  7:27.46  8:00.07  8:32.70
     9:05.17  9:37.85 10:10.29 10:41.37                                    
  8 Clay, Jennifer K          19 ARMY-MR                   NT  x11:00.71  
       28.22    59.33  1:31.12  2:03.18  2:35.34  3:07.87  3:40.69  4:13.55
     4:46.65  5:19.66  5:53.00  6:27.17  7:00.97  7:35.45  8:09.32  8:44.33
     9:18.78  9:53.53 10:27.46 11:00.71                                    
 -- Nowak, Haley A            21 Navy-MD             10:52.24  X10:19.27  
       26.89    56.36  1:26.58  1:57.15  2:28.05  2:58.73  3:29.64  4:00.43
     4:31.34  5:02.27  5:33.33  6:04.50  6:35.68  7:07.11  7:38.82  8:10.89
     8:43.06  9:15.33  9:47.29 10:19.27                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickell, Alex J           19 Navy-MD                   NT    9:10.64    9  
       24.44    51.26  1:18.41  1:45.68  2:13.17  2:40.89  3:08.51  3:36.56
     4:04.46  4:32.12  5:00.13  5:28.09  5:56.24  6:24.43  6:52.61  7:20.65
     7:48.82  8:16.75  8:44.54  9:10.64                                    
  2 Martin, Noah W            19 Navy-MD                   NT    9:11.17    4  
       24.30    51.21  1:18.69  1:46.26  2:14.10  2:42.03  3:09.94  3:37.93
     4:05.82  4:33.66  5:01.38  5:29.33  5:57.54  6:25.68  6:54.04  7:22.46
     7:50.80  8:18.51  8:45.83  9:11.17                                    
  3 Woudenberg, Casey S       18 ARMY-MR                   NT    9:25.25    3  
       24.72    51.83  1:19.53  1:47.47  2:15.62  2:43.54  3:11.72  3:39.73
     4:08.12  4:36.69  5:05.35  5:34.16  6:03.13  6:31.97  7:01.03  7:30.08
     7:59.27  8:28.39  8:57.39  9:25.25                                    
  4 Condon, Shane P           18 Navy-MD                   NT    9:29.34    2  
       24.81    51.99  1:19.68  1:47.33  2:15.25  2:43.37  3:11.60  3:39.77
     4:08.17  4:36.60  5:05.25  5:34.12  6:03.41  6:32.77  7:02.30  7:32.18
     8:01.70  8:31.26  9:00.76  9:29.34                                    
  5 Ciocco, Sam D             19 Navy-MD                   NT   x9:29.78  
       24.93    52.64  1:20.50  1:48.54  2:16.76  2:45.27  3:13.74  3:42.50
     4:11.33  4:40.20  5:09.20  5:38.24  6:07.56  6:37.24  7:06.38  7:35.20
     8:04.41  8:33.50  9:02.27  9:29.78                                    
  6 Harmon, Clay                 ARMY-MR                   NT    9:30.10    1  
       24.96    52.36  1:20.31  1:48.61  2:16.89  2:45.33  3:13.92  3:42.90
     4:11.81  4:40.79  5:09.54  5:38.74  6:07.90  6:37.28  7:06.46  7:35.67
     8:04.75  8:33.98  9:02.76  9:30.10                                    
  7 Kane, Matthew K           18 ARMY-MR                   NT    9:35.19  
       25.48    53.03  1:21.15  1:49.74  2:18.14  2:46.87  3:15.69  3:44.55
     4:13.86  4:43.29  5:12.56  5:41.66  6:10.61  6:39.87  7:09.22  7:38.78
     8:08.17  8:37.63  9:06.78  9:35.19                                    
  8 Xue, Richard              18 ARMY-MR                   NT   x9:40.56  
       25.40    53.40  1:21.60  1:49.98  2:18.84  2:47.88  3:16.87  3:46.06
     4:15.44  4:44.74  5:14.34  5:43.67  6:13.15  6:43.07  7:12.74  7:42.56
     8:12.43  8:42.10  9:11.79  9:40.56                                    
  9 Ruckman, Daniel B         18 ARMY-MR                   NT   x9:42.70  
       24.46    51.71  1:19.09  1:46.51  2:14.38  2:42.84  3:11.83  3:40.85
     4:10.38  4:40.17  5:10.22  5:41.07  6:11.18  6:41.50  7:11.91  7:42.02
     8:12.33  8:42.74  9:13.30  9:42.70                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Charlotte R        18 Navy-MD              1:55.49    1:49.13    9  
       25.57    53.41  1:21.53  1:49.13                                    
  2 Thompson, Maddie A        20 Navy-MD              1:52.69    1:49.18    4  
       25.01    52.59  1:20.70  1:49.18                                    
  3 Nuszkowski, Danielle         ARMY-MR                   NT    1:50.39    3  
       25.62    54.15  1:22.76  1:50.39                                    
  4 Dilldine, Alyssa N        18 Navy-MD              1:54.64    1:50.63    2  
       25.97    54.06  1:22.73  1:50.63                                    
  5 Grier, Megan                 ARMY-MR                   NT    1:51.48    1  
       25.36    53.54  1:22.46  1:51.48                                    
  6 Barta, Kristen A          18 ARMY-MR                   NT    1:51.55  
       25.77    53.94  1:22.69  1:51.55                                    
  7 Ford, Jessi L             18 Navy-MD              1:53.46   x1:51.84  
       25.36    53.75  1:22.71  1:51.84                                    
  8 Hamilton, Grace A         18 ARMY-MR                   NT   x1:53.37  
       25.13    53.80  1:23.61  1:53.37                                    
 -- Reutzel, Megan L          19 Navy-MD              1:56.62   X1:53.65  
       25.77    54.40  1:24.31  1:53.65                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davison, Hugh M           21 Navy-MD                   NT    1:36.00    9  
       22.07    46.58  1:11.03  1:36.00                                    
  2 Mita, Riley N             20 Navy-MD                   NT    1:36.46    4  
       22.45    47.00  1:11.91  1:36.46                                    
  3 Szekely, Christopher L    18 ARMY-MR                   NT    1:37.01    3  
       21.72    46.10  1:11.39  1:37.01                                    
  4 Stinson, Nathan R         19 Navy-MD                   NT    1:38.82    2  
       23.09    48.44  1:13.66  1:38.82                                    
  5 McCall, Devin                ARMY-MR                   NT    1:38.92    1  
       22.57    47.51  1:13.34  1:38.92                                    
  6 Sjoholm, Adam A           19 ARMY-MR                   NT    1:40.45  
       22.66    47.48  1:13.79  1:40.45                                    
  7 Sowell, Tyler W           18 ARMY-MR                   NT   x1:40.50  
       22.61    48.04  1:14.07  1:40.50                                    
  8 Stoddard, Kevin           20 Navy-MD                   NT   x1:40.57  
       23.26    48.19  1:14.21  1:40.57                                    
 -- Astashinsky, Jonathan        ARMY-MR                   NT   X1:43.67  
       23.08    48.61  1:15.66  1:43.67                                    
 -- Guthmann, Joseph H        22 Navy-MD                   NT   X1:46.13  
       23.39    49.40  1:16.72  1:46.13                                    
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Anna C            18 Navy-MD                56.09      54.63    9  
       26.60    54.63                                                      
  2 Baguley, Lauren T         21 Navy-MD                56.51      54.85    4  
       26.21    54.85                                                      
  3 Beale, Natalie L          18 ARMY-MR                   NT      55.60    3  
       26.85    55.60                                                      
  4 Rist, Konnor E            19 Navy-MD                27.80      55.81    2  
       26.98    55.81                                                      
  5 Hamilton, Kelly              ARMY-MR                   NT      56.64    1  
       26.80    56.64                                                      
  6 McNeary, Keeli J          19 ARMY-MR                   NT      57.70  
       28.06    57.70                                                      
  7 Macfarlane, Zoe C         19 Navy-MD                59.30     x58.40  
       28.40    58.40                                                      
  8 Poderski, Karolina           ARMY-MR                   NT     x59.57  
       28.64    59.57                                                      
 -- Thach, Amanda K           20 Navy-MD                59.73     X58.40  
       28.45    58.40                                                      
 -- Walsh, Allie                 ARMY-MR                   NT   X1:00.57  
       29.03  1:00.57                                                      
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Brendan            21 Navy-MD                   NT      48.37    9  
       23.23    48.37                                                      
  2 Lane, Joseph N            19 Navy-MD                   NT      48.64    4  
       23.61    48.64                                                      
  3 Mo, Samuel                18 ARMY-MR                   NT      49.71    3  
       23.63    49.71                                                      
  4 Campbell, Conor P         21 Navy-MD                   NT      50.28    2  
       24.73    50.28                                                      
  5 Archambeau, Pierre        18 ARMY-MR                   NT      50.40    1  
       23.72    50.40                                                      
  6 Golankiewicz, Andrew J    21 Navy-MD                   NT     x50.66  
       24.11    50.66                                                      
  7 Yacynych, Kenneth J       18 ARMY-MR                   NT      50.73  
       24.08    50.73                                                      
  8 Panaccione, Bryan            ARMY-MR                   NT     x50.97  
       24.08    50.97                                                      
 -- Carlson, David H          19 Navy-MD                   NT     X50.44  
       23.94    50.44                                                      
 -- McKay, Max                   ARMY-MR                   NT     X51.37  
       24.82    51.37                                                      
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Ellen M         19 Navy-MD              1:04.99    1:02.61    9  
       29.60  1:02.61                                                      
  2 Randolph, Colleen E       21 Navy-MD              1:06.82    1:04.31    4  
       30.05  1:04.31                                                      
  3 Hetzer, Nicole M          18 Navy-MD              1:08.93    1:04.35    3  
       29.57  1:04.35                                                      
  4 Doan, Kristine H          19 Navy-MD              1:06.62   x1:05.38  
       30.61  1:05.38                                                      
  5 Burkett, Jessica             ARMY-MR                   NT    1:05.57    2  
       30.89  1:05.57                                                      
  6 Loomis, Michaela             ARMY-MR                   NT    1:05.60    1  
       30.37  1:05.60                                                      
  7 Allen, Samantha M         18 ARMY-MR                   NT    1:07.35  
       31.71  1:07.35                                                      
  8 Fabrizio, Jessica M       18 ARMY-MR                   NT   x1:09.28  
       31.91  1:09.28                                                      
 -- Gillcrist, Hanna T        18 Navy-MD                   NT   X1:03.44  
       29.71  1:03.44                                                      
 -- McCarty, Carolyn M        18 ARMY-MR                   NT   X1:07.49  
       31.51  1:07.49                                                      
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Sean                 Navy-MD                   NT      52.88    9  
       24.81    52.88                                                      
  2 Kanzari, Colin J          18 ARMY-MR                   NT      55.22    4  
       25.51    55.22                                                      
  3 Grove, Ben T              21 Navy-MD                   NT      55.41    3  
       25.55    55.41                                                      
  4 Brutkiewicz, Marlin S     18 Navy-MD                   NT      55.90    2  
       25.55    55.90                                                      
  5 Chung, Joonmo             18 ARMY-MR                   NT      55.95    1  
       26.05    55.95                                                      
  6 De Jong, Morgan           18 Navy-MD                   NT     x56.78  
       26.44    56.78                                                      
  7 Daniels, Joe                 ARMY-MR                   NT      57.02  
       26.42    57.02                                                      
  7 Bergstein, Nick              ARMY-MR                   NT     x57.02  
       26.30    57.02                                                      
 -- Quay, Benjamin C          18 ARMY-MR                   NT     X56.59  
       25.85    56.59                                                      
 -- Collins, Eric T           18 Navy-MD                   NT     X57.51  
       26.87    57.51                                                      
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughn, Rheanna L         21 Navy-MD              2:02.25    1:58.43    9  
       26.08    55.65  1:26.23  1:58.43                                    
  2 Bullard, Ariana              ARMY-MR                   NT    1:59.49    4  
       25.23    54.73  1:25.74  1:59.49                                    
  3 Dudley, Rachael K         19 Navy-MD              2:05.82    2:00.89    3  
       27.66    57.45  1:29.78  2:00.89                                    
  4 Margroum, Kenzie A        17 Navy-MD              2:05.28    2:01.76    2  
       26.36    57.18  1:28.97  2:01.76                                    
  5 Rogers, Shannon E         18 ARMY-MR                   NT    2:03.45    1  
       26.65    57.84  1:30.15  2:03.45                                    
  6 Cortesio, Catherine M     21 Navy-MD              2:14.44   x2:08.38  
       27.58  1:00.13  1:34.76  2:08.38                                    
  7 Rebelez, Kelsey L         18 ARMY-MR                   NT    2:11.88  
       28.52  1:01.38  1:35.76  2:11.88                                    
  8 Clay, Jennifer K          19 ARMY-MR                   NT   x2:14.03  
       29.07  1:02.63  1:37.19  2:14.03                                    
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regan, Sean                  ARMY-MR                   NT    1:47.12    9  
       23.64    51.30  1:19.15  1:47.12                                    
  2 Debaugh, Jonathan G       19 Navy-MD                   NT    1:47.61    4  
       23.45    50.54  1:19.07  1:47.61                                    
  3 Viana, William S          19 ARMY-MR                   NT    1:48.46    3  
       24.18    51.52  1:19.29  1:48.46                                    
  4 Blankenbeker, Zachary D   19 ARMY-MR                   NT    1:49.16    2  
       24.20    51.99  1:20.09  1:49.16                                    
  5 Marks, Nicholas              ARMY-MR                   NT   x1:50.66  
       22.88    50.73  1:19.91  1:50.66                                    
  6 Martin, Noah W            19 Navy-MD                   NT    1:52.01    1  
       24.77    52.87  1:22.46  1:52.01                                    
  7 McCullagh, Hayes P        18 Navy-MD                   NT    1:52.30  
       23.79    52.90  1:21.18  1:52.30                                    
  8 Mays, Bryson E            19 Navy-MD                   NT   x1:56.86  
       24.83    54.80  1:24.77  1:56.86                                    
 -- Peribonio, Michael        22 Navy-MD                   NT   X1:58.22  
       25.31    54.63  1:25.65  1:58.22                                    
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrell, Olivia J         18 Navy-MD                23.84      23.03    9  
  2 Mucciarone, Molly F       18 ARMY-MR                   NT      23.09    4  
  3 Ford, Jessi L             18 Navy-MD                24.07      23.24    3  
  4 Hamilton, Grace A         18 ARMY-MR                   NT      23.25    2  
  5 Bilunas, Brianna L        20 Navy-MD                24.51      23.39    1  
  6 Kim, Rachel                  ARMY-MR                   NT      23.54  
  7 Phillips, Haileigh E      18 ARMY-MR                   NT     x23.94  
  8 Skaggs, Nicole L          19 Navy-MD                24.78     x24.37  
 -- Rutkoske, Paige           17 Navy-MD                24.93     X24.02  
 -- Grosso, Hannah               ARMY-MR                   NT     X25.91  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bomberger, Dain           20 Navy-MD                   NT      19.75    9  
  2 Szekely, Christopher L    18 ARMY-MR                   NT      19.88    4  
  3 Weber, Riley P            19 Navy-MD                   NT      19.96    3  
  4 Bowden, Daniel            21 Navy-MD                   NT      20.21    2  
  5 Treiberg, Nicholas P      18 ARMY-MR                   NT      20.64    1  
  6 Kong, Austin Y            18 ARMY-MR                   NT      20.83  
  7 Blickle, John G           18 ARMY-MR                   NT     x20.98  
  8 King, Ethan M             18 Navy-MD                   NT     x21.12  
 -- Sweeney, Brian F          21 Navy-MD                   NT     X20.94  
 -- Von Jouanne, Scott           ARMY-MR                   NT     X21.21  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jesse, Julie A            19 Navy-MD               244.90     237.83    9  
  2 Ullman, Danielle          18 ARMY-MR                   NP     227.03    4  
  3 Saitta, Emily M           19 Navy-MD               207.90     221.70    3  
  4 Snyder, Rita I            17 ARMY-MR                   NP     217.20    2  
  5 Churchill, Maggie A       19 ARMY-MR                   NP     213.00    1  
  6 Davis, Breawna S          17 ARMY-MR                   NP    x201.38  
  7 Zerphy, Amanda C          18 Navy-MD               210.90     183.30  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freedman, Benjamin           Navy-MD                   NP     316.50    9  
  2 Woods, Zachary W          18 ARMY-MR                   NP     313.20    4  
  3 Urnezis, Joshua           19 ARMY-MR                   NP     290.18    3  
  4 Mayo, Wil                    Navy-MD                   NP     287.63    2  
  5 Principato, David            Navy-MD                   NP     255.08    1  
  6 Esposito, Joseph             Navy-MD                   NP    x228.38  
  7 Emery, J.                    ARMY-MR                   NP     206.78  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrell, Olivia J         18 Navy-MD                51.39      50.22    9  
       24.07    50.22                                                      
  2 Thompson, Maddie A        20 Navy-MD                52.46      50.58    4  
       24.24    50.58                                                      
  3 Ford, Jessi L             18 Navy-MD                52.63      50.67    3  
       24.11    50.67                                                      
  4 Bilunas, Brianna L        20 Navy-MD                52.55     x51.49  
       24.30    51.49                                                      
  5 Hamilton, Grace A         18 ARMY-MR                   NT      51.64    2  
       24.59    51.64                                                      
  6 Kim, Rachel                  ARMY-MR                   NT      51.74    1  
       24.33    51.74                                                      
  7 Grier, Megan                 ARMY-MR                   NT      51.85  
       24.86    51.85                                                      
  8 Phillips, Haileigh E      18 ARMY-MR                   NT     x53.18  
       24.92    53.18                                                      
 -- Skaggs, Nicole L          19 Navy-MD                54.26     X53.14  
       24.86    53.14                                                      
 -- Grosso, Hannah               ARMY-MR                   NT     X55.32  
       26.01    55.32                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davison, Hugh M           21 Navy-MD                   NT      44.26    9  
       21.23    44.26                                                      
  2 Szekely, Christopher L    18 ARMY-MR                   NT      44.40    4  
       21.13    44.40                                                      
  3 Bomberger, Dain           20 Navy-MD                   NT      45.06    3  
       21.60    45.06                                                      
  4 Sowell, Tyler W           18 ARMY-MR                   NT      45.62    2  
       21.57    45.62                                                      
  5 Dustin, Michael A         18 ARMY-MR                   NT      45.67    1  
       21.61    45.67                                                      
  6 Bowden, Daniel            21 Navy-MD                   NT      45.71  
       21.68    45.71                                                      
  7 Weber, Riley P            19 Navy-MD                   NT     x45.86  
       21.46    45.86                                                      
  8 Sjoholm, Adam A           19 ARMY-MR                   NT     x45.95  
       21.98    45.95                                                      
 -- Astashinsky, Jonathan        ARMY-MR                   NT     X46.96  
       22.23    46.96                                                      
 -- Guthmann, Joseph H        22 Navy-MD                   NT     X46.97  
       22.24    46.97                                                      
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Charlotte R        18 Navy-MD              1:59.64    1:58.08    9  
       27.64    57.15  1:27.75  1:58.08                                    
  2 Beale, Natalie L          18 ARMY-MR                   NT    1:58.64    4  
       28.17    58.47  1:28.67  1:58.64                                    
  3 Baguley, Lauren T         21 Navy-MD              2:05.12    1:59.51    3  
       27.22    57.54  1:28.73  1:59.51                                    
  4 Hamilton, Kelly              ARMY-MR                   NT    2:01.76    2  
       27.60    58.20  1:29.84  2:01.76                                    
  5 McNeary, Keeli J          19 ARMY-MR                   NT    2:02.81    1  
       28.89    59.95  1:31.26  2:02.81                                    
  6 Rist, Konnor E            19 Navy-MD              2:04.36    2:02.84  
       28.52    59.76  1:31.22  2:02.84                                    
  7 Macfarlane, Zoe C         19 Navy-MD              2:03.62   x2:03.17  
       28.55    59.07  1:30.79  2:03.17                                    
  8 Poderski, Karolina           ARMY-MR                   NT   x2:10.30  
       30.15  1:03.33  1:36.87  2:10.30                                    
 -- Thach, Amanda K           20 Navy-MD              2:07.99   X2:07.98  
       30.06  1:01.83  1:34.56  2:07.98                                    
 -- Walsh, Allie                 ARMY-MR                   NT   X2:13.79  
       30.22  1:03.25  1:37.90  2:13.79                                    
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Conor P         21 Navy-MD                   NT    1:45.81    9  
       24.43    50.83  1:18.21  1:45.81                                    
  2 Lane, Joseph N            19 Navy-MD                   NT    1:47.86    4  
       24.96    52.17  1:19.99  1:47.86                                    
  3 Dempsey, Alex A           21 ARMY-MR                   NT    1:50.05    3  
       25.45    53.26  1:21.08  1:50.05                                    
  4 McKay, Max                   ARMY-MR                   NT    1:50.76    2  
       25.50    53.43  1:22.03  1:50.76                                    
  5 Mo, Daniel                   ARMY-MR                   NT    1:51.00    1  
       25.23    53.57  1:22.43  1:51.00                                    
  6 Viana, William S          19 ARMY-MR                   NT   x1:51.07  
       26.14    54.24  1:22.47  1:51.07                                    
  7 Condon, Shane P           18 Navy-MD                   NT    1:51.08  
       26.23    54.16  1:22.85  1:51.08                                    
  8 Hetzel, Thomas M          19 Navy-MD                   NT   x1:54.23  
       26.26    54.50  1:23.82  1:54.23                                    
 -- Golankiewicz, Andrew J    21 Navy-MD                   NT   X1:51.26  
       25.54    53.55  1:22.22  1:51.26                                    
 -- Lorton, Brendan J         19 ARMY-MR                   NT   X1:55.07  
       26.20    54.81  1:24.33  1:55.07                                    
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Ellen M         19 Navy-MD              2:19.60    2:14.43    9  
       30.13  1:04.04  1:38.79  2:14.43                                    
  2 Doan, Kristine H          19 Navy-MD              2:24.87    2:19.69    4  
       30.21  1:05.25  1:42.10  2:19.69                                    
  3 Barta, Kristen A          18 ARMY-MR                   NT    2:20.27    3  
       31.17  1:06.45  1:43.02  2:20.27                                    
  4 Brooks, Anna C            18 Navy-MD              2:21.83    2:21.47    2  
       31.34  1:07.66  1:44.42  2:21.47                                    
  5 Burkett, Jessica             ARMY-MR                   NT    2:22.94    1  
       31.92  1:07.85  1:44.99  2:22.94                                    
  6 Hetzer, Nicole M          18 Navy-MD              2:26.48   x2:23.18  
       31.28  1:07.52  1:45.85  2:23.18                                    
  7 Loomis, Michaela             ARMY-MR                   NT    2:23.98  
       31.29  1:07.46  1:45.27  2:23.98                                    
  8 Kinley, Kate K            18 ARMY-MR                   NT   x2:25.29  
       31.89  1:08.65  1:46.86  2:25.29                                    
 -- Howard, Megan C           18 Navy-MD              2:30.03   X2:24.43  
       32.32  1:09.05  1:46.20  2:24.43                                    
 -- McCarty, Carolyn M        18 ARMY-MR                   NT   X2:25.12  
       32.22  1:09.68  1:47.43  2:25.12                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffer, Luke M            21 Navy-MD                   NT    1:54.31    9  
       25.63    54.05  1:23.53  1:54.31                                    
  2 Murphy, Sean                 Navy-MD                   NT    1:57.99    4  
       26.24    56.35  1:27.14  1:57.99                                    
  3 Kanzari, Colin J          18 ARMY-MR                   NT    1:59.84    3  
       26.84    57.42  1:28.62  1:59.84                                    
  4 De Jong, Morgan           18 Navy-MD                   NT    2:01.40    2  
       27.41    57.79  1:29.24  2:01.40                                    
  5 Brutkiewicz, Marlin S     18 Navy-MD                   NT   x2:02.39  
       27.11    58.37  1:30.54  2:02.39                                    
  6 Quay, Benjamin C          18 ARMY-MR                   NT    2:04.05    1  
       26.94    58.23  1:30.57  2:04.05                                    
  7 Chung, Joonmo             18 ARMY-MR                   NT    2:04.24  
       27.16    58.12  1:30.41  2:04.24                                    
  8 Daniels, Joe                 ARMY-MR                   NT   x2:08.47  
       28.53  1:01.33  1:34.33  2:08.47                                    
 -- Bergstein, Nick              ARMY-MR                   NT   X2:06.63  
       27.50    59.03  1:32.13  2:06.63                                    
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nuszkowski, Danielle         ARMY-MR                   NT    4:54.38    9  
       26.53    56.17  1:26.35  1:56.76  2:27.19  2:57.32  3:27.34  3:57.32
     4:26.39  4:54.38                                                      
  2 Dudley, Rachael K         19 Navy-MD              4:57.28    4:54.55    4  
       26.17    55.52  1:25.51  1:55.75  2:26.01  2:56.05  3:26.14  3:55.95
     4:25.45  4:54.55                                                      
  3 Dilldine, Alyssa N        18 Navy-MD              5:05.59    4:55.88    3  
       27.24    57.01  1:26.77  1:56.69  2:26.58  2:56.53  3:26.83  3:57.00
     4:27.11  4:55.88                                                      
  4 Nassif, Morgan E          19 Navy-MD              5:09.10    4:57.52    2  
       26.51    55.42  1:24.84  1:54.83  2:24.83  2:55.01  3:25.28  3:55.75
     4:26.71  4:57.52                                                      
  5 Lopez, Sara M             18 Navy-MD              4:58.07   x4:57.83  
       26.56    56.18  1:25.94  1:56.09  2:26.27  2:56.79  3:27.13  3:57.35
     4:27.87  4:57.83                                                      
  6 Rogers, Shannon E         18 ARMY-MR                   NT    4:59.90    1  
       26.70    56.28  1:26.44  1:56.97  2:27.49  2:58.13  3:28.79  3:59.47
     4:29.87  4:59.90                                                      
  7 Beale, Natalie L          18 ARMY-MR                   NT    5:22.43  
       27.02    57.12  1:28.26  2:00.31  2:32.69  3:06.07  3:39.86  4:13.98
     4:48.45  5:22.43                                                      
  8 Clay, Jennifer K          19 ARMY-MR                   NT   x5:24.38  
       27.77    58.08  1:29.24  2:02.35  2:35.27  3:09.00  3:43.22  4:17.39
     4:51.28  5:24.38                                                      
 -- Davis, Amy G              18 Navy-MD              5:09.85   X5:01.69  
       26.54    55.72  1:25.51  1:55.73  2:26.33  2:57.14  3:28.22  3:59.46
     4:31.06  5:01.69                                                      
 -- Antilla, Josette P        18 ARMY-MR                   NT   X5:13.49  
       28.07    59.13  1:31.07  2:03.07  2:34.90  3:06.65  3:38.40  4:10.64
     4:42.08  5:13.49                                                      
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duvall, Thomas J          20 Navy-MD                   NT    4:17.27    9  
       23.00    48.30  1:14.18  1:40.10  2:06.31  2:32.43  2:58.62  3:25.05
     3:51.52  4:17.27                                                      
  2 Nickell, Alex J           19 Navy-MD                   NT    4:27.30    4  
       24.19    50.78  1:17.66  1:44.94  2:12.20  2:39.48  3:06.98  3:34.66
     4:01.78  4:27.30                                                      
  3 Mita, Riley N             20 Navy-MD                   NT    4:27.34    3  
       24.44    51.56  1:18.73  1:46.25  2:13.67  2:40.79  3:07.95  3:35.10
     4:01.73  4:27.34                                                      
  4 Martin, Noah W            19 Navy-MD                   NT   x4:31.57  
       24.63    51.46  1:19.15  1:47.18  2:15.01  2:42.70  3:10.13  3:37.73
     4:04.44  4:31.57                                                      
  5 Woudenberg, Casey S       18 ARMY-MR                   NT    4:34.64    2  
       24.58    51.60  1:19.32  1:47.43  2:15.45  2:43.56  3:11.77  3:39.94
     4:07.96  4:34.64                                                      
  6 Ruckman, Daniel B         18 ARMY-MR                   NT    4:34.95    1  
       23.91    50.32  1:17.14  1:44.67  2:12.50  2:40.73  3:09.59  3:38.22
     4:07.17  4:34.95                                                      
  7 McCall, Devin                ARMY-MR                   NT    4:36.08  
       24.02    51.09  1:18.48  1:46.28  2:14.92  2:43.28  3:11.65  3:40.17
     4:08.72  4:36.08                                                      
  8 Harmon, Clay                 ARMY-MR                   NT   x4:39.35  
       25.07    52.51  1:20.61  1:48.83  2:17.20  2:45.56  3:14.13  3:42.68
     4:11.48  4:39.35                                                      
 -- Kane, Matthew K           18 ARMY-MR                   NT   X4:39.80  
       25.05    52.42  1:20.46  1:48.90  2:17.30  2:46.04  3:14.65  3:43.13
     4:11.84  4:39.80                                                      
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bullard, Ariana              ARMY-MR                   NT      53.66    9  
       24.75    53.66                                                      
  2 Vaughn, Rheanna L         21 Navy-MD                55.96      54.67    4  
       25.57    54.67                                                      
  3 Margroum, Kenzie A        17 Navy-MD                56.92      55.12    3  
       25.49    55.12                                                      
  4 Mucciarone, Molly F       18 ARMY-MR                   NT      56.57    2  
       25.58    56.57                                                      
  5 Cortesio, Catherine M     21 Navy-MD                59.81      56.81    1  
       26.41    56.81                                                      
  6 Rist, Konnor E            19 Navy-MD                58.64     x56.94  
       26.55    56.94                                                      
  7 Rogers, Shannon E         18 ARMY-MR                   NT      57.75  
       26.32    57.75                                                      
  8 Phillips, Haileigh E      18 ARMY-MR                   NT     x58.40  
       26.93    58.40                                                      
 -- Boughton, Melissa D       20 Navy-MD              1:00.25     X57.38  
       27.14    57.38                                                      
 -- Ng, Lauren Y              17 ARMY-MR                   NT   X1:03.69  
       27.70  1:03.69                                                      
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regan, Sean                  ARMY-MR                   NT      48.33    9  
       22.27    48.33                                                      
  2 Debaugh, Jonathan G       19 Navy-MD                   NT      48.35    4  
       22.58    48.35                                                      
  3 Dustin, Michael A         18 ARMY-MR                   NT      48.43    3  
       22.36    48.43                                                      
  4 Mo, Samuel                18 ARMY-MR                   NT      48.58    2  
       22.32    48.58                                                      
  5 McCullagh, Hayes P        18 Navy-MD                   NT      48.90    1  
       22.37    48.90                                                      
  6 Bailey, Ryan P            19 Navy-MD                   NT      49.31  
       22.15    49.31                                                      
  7 Yacynych, Kenneth J       18 ARMY-MR                   NT     x49.42  
       22.86    49.42                                                      
  8 Walsh, Brendan            21 Navy-MD                   NT     x50.26  
       22.76    50.26                                                      
 -- Kong, Austin Y            18 ARMY-MR                   NT     X49.95  
       22.85    49.95                                                      
 -- Peribonio, Michael        22 Navy-MD                   NT     X52.56  
       24.13    52.56                                                      
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jesse, Julie A            19 Navy-MD               234.50     248.25    9  
  2 Ullman, Danielle          18 ARMY-MR                   NP     236.25    4  
  3 Davis, Breawna S          17 ARMY-MR                   NP     232.50    3  
  4 Zerphy, Amanda C          18 Navy-MD               196.50     215.70    2  
  5 Saitta, Emily M           19 Navy-MD               224.10     211.43    1  
  6 Churchill, Maggie A       19 ARMY-MR                   NP     209.48  
  7 Snyder, Rita I            17 ARMY-MR                   NP    x199.20  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freedman, Benjamin           Navy-MD                   NP     326.55    9  
  2 Woods, Zachary W          18 ARMY-MR                   NP     313.28    4  
  3 Mayo, Wil                    Navy-MD                   NP     304.05    3  
  4 Esposito, Joseph             Navy-MD                   NP     276.68    2  
  5 Principato, David            Navy-MD                   NP    x265.95  
  6 Urnezis, Josh C           18 ARMY-MR                   NP     248.03    1  
  7 Emery, J.                    ARMY-MR                   NP     193.28  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meyer, Charlotte R        18 Navy-MD              2:03.16    2:01.80    9  
       26.60    57.19  1:33.50  2:01.80                                    
  2 Brooks, Anna C            18 Navy-MD              2:04.51    2:03.95    4  
       27.72    58.39  1:35.44  2:03.95                                    
  3 Bradford, Ellen M         19 Navy-MD              2:05.54    2:04.31    3  
       27.22    58.84  1:34.77  2:04.31                                    
  4 Bullard, Ariana              ARMY-MR                   NT    2:04.96    2  
       25.14    56.56  1:34.60  2:04.96                                    
  5 Burkett, Jessica             ARMY-MR                   NT    2:04.97    1  
       27.30    58.96  1:35.84  2:04.97                                    
  6 Barta, Kristen A          18 ARMY-MR                   NT    2:08.32  
       28.36  1:01.96  1:38.49  2:08.32                                    
  7 Allen, Samantha M         18 ARMY-MR                   NT   x2:10.49  
       28.37  1:01.74  1:39.50  2:10.49                                    
  8 Macfarlane, Zoe C         19 Navy-MD              2:09.29   x2:11.25  
       28.14  1:00.55  1:41.05  2:11.25                                    
 -- Howard, Megan C           18 Navy-MD              2:15.32   X2:09.72  
       28.15  1:01.67  1:39.33  2:09.72                                    
 -- Rebelez, Kelsey L         18 ARMY-MR                   NT   X2:13.15  
       28.06  1:02.81  1:41.94  2:13.15                                    
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mo, Samuel                18 ARMY-MR                   NT    1:50.03    9  
       24.16    52.23  1:23.86  1:50.03                                    
  2 Viana, William S          19 ARMY-MR                   NT    1:51.50    4  
       23.82    51.91  1:25.58  1:51.50                                    
  3 De Jong, Morgan           18 Navy-MD                   NT    1:51.74    3  
       24.39    51.79  1:25.34  1:51.74                                    
  4 Grove, Ben T              21 Navy-MD                   NT    1:52.34    2  
       23.93    53.88  1:25.30  1:52.34                                    
  5 Mo, Daniel                   ARMY-MR                   NT    1:54.29    1  
       23.82    52.69  1:26.78  1:54.29                                    
  6 Collins, Eric T           18 Navy-MD                   NT    1:54.46  
       24.05    53.61  1:26.63  1:54.46                                    
  7 Whitten, Grayson             ARMY-MR                   NT   x1:54.90  
       24.24    55.11  1:27.35  1:54.90                                    
 -- Xue, Richard              18 ARMY-MR                   NT   X1:56.07  
       24.84    54.87  1:28.73  1:56.07                                    
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naval Academy-MD  ''A''                             3:26.17    3:23.08   11  
     1) Morrell, Olivia J 18            2) Ford, Jessi L 18               
     3) Margroum, Kenzie A 17           4) Thompson, Maddie A 20          
       24.12    50.48  1:14.40  1:41.15  2:05.24  2:32.54  2:56.52  3:23.08
  2 United States Military Academy-MR  ''B''                 NT    3:27.98    4  
     1) Hamilton, Kelly                 2) Nuszkowski, Danielle           
     3) McNeary, Keeli J 19             4) Beale, Natalie L 18            
       24.49    52.25  1:17.40  1:44.26  2:08.52  2:35.94  3:00.78  3:27.98
  3 Naval Academy-MD  ''C''                                  NT    3:29.22    2  
     1) Dilldine, Alyssa N 18           2) Rutkoske, Paige 17             
     3) Randolph, Colleen E 21          4) Gillcrist, Hanna T 18          
       25.14    52.36  1:17.01  1:44.80  2:10.00  2:38.49  3:02.76  3:29.22
  4 Naval Academy-MD  ''B''                                  NT   x3:29.27  
     1) Bilunas, Brianna L 20           2) Baguley, Lauren T 21           
     3) Thach, Amanda K 20              4) Meyer, Charlotte R 18          
       24.39    51.84  1:16.47  1:44.08  2:08.96  2:37.04  3:01.96  3:29.27
  5 United States Military Academy-MR  ''A''                 NT    3:29.47  
     1) Grier, Megan                    2) Mucciarone, Molly F 18         
     3) Kim, Rachel                     4) Hamilton, Grace A 18           
       24.74    51.96  1:16.76  1:45.11  2:09.51  2:37.52  3:02.11  3:29.47
  6 Naval Academy-MD  ''D''                                  NT   x3:30.75  
     1) Nowak, Haley A 21               2) Davis, Amy G 18                
     3) Reutzel, Megan L 19             4) Skaggs, Nicole L 19            
       25.08    52.63  1:17.57  1:44.83  2:10.30  2:38.08  3:02.86  3:30.75
  7 United States Military Academy-MR  ''C''                 NT   x3:36.44  
     1) Phillips, Haileigh E 18         2) Clay, Jennifer K 19            
     3) Rogers, Shannon E 18            4) Grosso, Hannah                 
       25.31    53.76  1:19.06  1:47.71  2:13.03  2:40.61  3:06.77  3:36.44
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naval Academy-MD  ''A''                                  NT    2:58.45   11  
     1) Duvall, Thomas J 20             2) Bowden, Daniel 21              
     3) Bomberger, Dain 20              4) Davison, Hugh M 21             
       21.67    44.81  1:06.02  1:29.94  1:50.77  2:14.50  2:35.36  2:58.45
  2 United States Military Academy-MR  ''A''                 NT    3:01.23    4  
     1) Sowell, Tyler W 18              2) Dustin, Michael A 18           
     3) Regan, Sean                     4) Yacynych, Kenneth J 18         
       21.22    45.29  1:06.55  1:30.30  1:51.84  2:16.28  2:37.25  3:01.23
  3 Naval Academy-MD  ''C''                                  NT    3:03.90    2  
     1) Mita, Riley N 20                2) Debaugh, Jonathan G 19         
     3) Guthmann, Joseph H 22           4) King, Ethan M 18               
       22.09    45.20  1:07.32  1:31.29  1:53.30  2:17.98  2:39.56  3:03.90
  4 Naval Academy-MD  ''B''                                  NT   x3:04.79  
     1) Lane, Joseph N 19               2) Golankiewicz, Andrew J 21      
     3) Weber, Riley P 19               4) Sweeney, Brian F 21            
       21.88    45.79  1:08.06  1:32.58  1:53.91  2:18.39  2:40.46  3:04.79
  5 United States Military Academy-MR  ''C''                 NT    3:04.86  
     1) Treiberg, Nicholas P 18         2) Blickle, John G 18             
     3) Ruckman, Daniel B 18            4) McCall, Devin                  
       21.18    45.45  1:07.07  1:31.92  1:54.22  2:18.78  2:40.51  3:04.86
  6 United States Military Academy-MR  ''B''                 NT   x3:04.99  
     1) Trumbauer, Wesley D 18          2) Sjoholm, Adam A 19             
     3) Woudenberg, Casey S 18          4) Viana, William S 19            
       21.93    46.48  1:08.15  1:32.38  1:54.34  2:18.20  2:39.99  3:04.99
  7 Naval Academy-MD  ''D''                                  NT   x3:07.64  
     1) Rusiewski, Dj A 18              2) Bundas, Michael J 17           
     3) Stinson, Nathan R 19            4) Stoddard, Kevin 20             
       22.36    46.82  1:09.16  1:34.46  1:56.70  2:21.05  2:43.07  3:07.64
  8 United States Military Academy-MR  ''D''                 NT   x3:08.78  
     1) Maddy, Seth                     2) Astashinsky, Jonathan          
     3) Von Jouanne, Scott              4) Panaccione, Bryan              
       22.13    47.17  1:09.05  1:33.74  1:56.16  2:21.02  2:43.64  3:08.78
 -- Naval Academy-MD  ''E''                                  NT   X3:11.82  
     1) Murphy, Sean                    2) McCullagh, Hayes P 18          
     3) Condon, Shane P 18              4) Peribonio, Michael 22          
       22.64    47.65  1:10.01  1:35.37  1:58.37  2:23.71  2:46.56  3:11.82
 -- United States Military Academy-MR  ''E''                 NT   X3:11.99  
     1) Tatum, Eric                     2) Hart, Dion 18                  
     3) Curley, Mark                    4) Kong, Austin Y 18              
       22.44    47.84  1:10.45  1:36.54  1:58.46  2:23.67  2:45.82  3:11.99