ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Delta State vs. Henderson State
11/15/2013-11/15/2013
Arkadelphia, Arkansas United States

Licensed to Henderson State University
                                  HY-TEK''s MEET MANAGER 5.0 11/15/2013 09:21 PM
                           HSU vs Delta - 11/15/2013                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delta State University-MS  ''A''                         NT    1:50.73   11  
     1) Page, Kierstin M 18             2) Stroven, Kirsten A 18          
     3) Dugas, Danielle A 19            4) Bennett, Chloe D 18            
       28.07    57.97    24.69                                             
  2 Henderson State University-AR  ''A''                1:45.73    1:50.79    4  
     1) Andrews, Mary Allison A 20      2) Ralston, Melissa A 22          
     3) Beu, Erin C 20                  4) Sutton, Lauren E 20            
       29.23    30.22    27.10    24.24                                    
  3 Delta State University-MS  ''B''                         NT    1:55.11    2  
     1) Parker, Evan N 18               2) Newman, Erin J 18              
     3) Williams, Hannah M 21           4) Tipper, Melia D 20             
       28.96    30.92    28.87    26.36                                    
  4 Henderson State University-AR  ''B''                     NT    1:57.26  
     1) Goggins, Shannon E 18           2) Leary, Camille M 20            
     3) Bertalot, Kayla R 21            4) Lewis, Kristian                
       30.35    32.38    28.22    26.31                                    
  5 Henderson State University-AR  ''C''                     NT   x2:01.06  
     1) Greenwood, Paige K 20           2) Sherman, Paige C 19            
     3) Davis, Taylor N 20              4) Lane, Aeriel T 18              
       30.66    34.38    29.26    26.76                                    
  6 Delta State University-MS  ''C''                         NT   x2:01.09  
     1) Core, Gabby M 19                2) Tipper, Ami R 18               
     3) Parsons, Kris A 18              4) Napier-Jameson, Rebekah 20     
       30.97    33.23    29.63    27.26                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delta State University-MS  ''A''                         NT    1:35.83   11  
     1) Nys, Yvan M 21                  2) Boyd, Clayton R 22             
     3) Zinca, Vlad 21                  4) Iles, Bear B 21                
       24.59    27.49    22.62    21.13                                    
  2 Henderson State University-AR  ''A''                1:31.63    1:35.95    4  
     1) Buls, Guy R 20                  2) Greifenstein, Bence 21         
     3) Curley, Brandon M 21            4) Dawson, Denver J 23            
       24.89    26.30    23.23    21.53                                    
  3 Henderson State University-AR  ''B''                     NT    1:40.40    2  
     1) Anderson, Dylan D 20            2) Gribble, Matthew L 20          
     3) Waidhofer, Will W 18            4) Walthall, Dalton E 20          
       26.47    27.47    24.20    22.26                                    
  4 Delta State University-MS  ''B''                         NT    1:41.27  
     1) Blegen, Jake R 21               2) Tombers, Toby 21               
     3) Zorn, Nick J 19                 4) Nikolic, Mike 20               
       26.56    27.10    25.48    22.13                                    
  5 Henderson State University-AR  ''C''                     NT   x1:43.00  
     1) Spreier, Cameron J 19           2) Duplessie, Michael D 21        
     3) Brown, Jarrod M 21              4) Merritt, Kyle K 20             
       26.89    28.43    24.84    22.84                                    
  6 Henderson State University-AR  ''D''                     NT   x1:44.72  
     1) Bielby, Shea A 20               2) Douglas, Kyle D 21             
     3) Beall, Chad H 21                4) Basurto-Ruiz, Erubiel 19       
       27.03    29.01    25.18    23.50                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Maria A           21 Delta-MS                  NT   10:40.17    9  
      29.17   32.42   32.36   32.39   32.11   32.11   32.21   32.57
      32.60   32.03   31.84   31.99   32.37   32.18   32.16   32.48
      32.33   32.40   31.76   30.69                                
  2 Barna, Kim K              18 Delta-MS                  NT   10:46.75    4  
      29.55   32.34   32.92   33.10   32.80   32.95   31.76   32.14
      32.69   32.57   32.20   32.23   32.62   32.71   32.85   32.38
      32.53   32.58   32.16   31.67                                
  3 Miller, Jessica R         19 Henderson St.-AR    10:51.53   10:58.98    3  
      29.73   32.14   32.52   32.75   32.57   32.81   32.81   33.10
      33.36   33.61   33.51   33.64   33.49   33.61   33.34   33.53
      33.17   33.35   33.53   32.41                                
  4 Winterrowd, Kelcie M      21 Delta-MS                  NT   11:06.49    2  
      31.30   33.5010:01.69                                        
  5 Chartrand, Nik C          18 Delta-MS                  NT  x11:16.38  
      30.71   33.99   34.38   34.32   34.73   34.42   34.06   34.02
      33.98   33.91   33.99   34.32   34.29   34.31   34.18   34.13
      33.99   33.34   33.84   31.47                                
  6 Walton, Alex *            19 Henderson St.-AR    11:08.76   11:35.65    1  
      30.93   33.67   33.77   33.72   34.09   34.27   34.41   34.79
      35.23   35.29   35.77   35.50   35.65   35.79   35.48   35.65
      35.64   35.68   35.91   34.41                                
  7 Lobuono, Desi M           21 Henderson St.-AR          NT   12:00.66  
      31.02   34.28   35.50   35.66   36.17   36.12   36.38   36.88
      36.87   37.21   36.67   36.84   37.05   36.92   36.26   36.44
      36.66   36.76   35.92   35.05                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laramore, Colton L        18 Henderson St.-AR    10:02.59    9:50.12    9  
      26.31   28.55   28.86   29.29   29.56   30.03   29.89   30.13
      30.35   30.33   30.33   30.60   30.42   29.94   30.27   29.98
      29.09   29.61   29.23   27.35                                
  2 Anderson, Bryce W         20 Delta-MS                  NT    9:50.57    4  
      26.18   28.61   28.89   29.27   29.61   29.77   29.88   30.17
      29.92   29.73   30.28   30.49   30.28   30.18   30.54   30.32
      29.73   29.58   29.68   27.46                                
  3 Guinot, Rhett J           20 Delta-MS                  NT   10:12.36    3  
      27.23   29.05   30.01   29.07   29.94   30.55   30.94   30.66
      31.24   31.62   31.17   31.46   31.79   31.64   31.39   31.77
      31.42   31.51   30.64   29.26                                
  4 Parmer, Will H            20 Henderson St.-AR     9:53.44   10:33.44    2  
      27.51   30.82   31.35   31.62   31.50   32.10   31.90   32.21
      31.81   31.83   32.25   32.43   32.55   32.31   31.97   31.97
      32.23   32.09   32.07   30.92                                
  5 Morgan, Daniel T          19 Henderson St.-AR    10:29.80   10:48.69    1  
      27.53   30.28   32.14   32.43   32.18   32.76   32.89   32.92
      33.66   32.81   32.84   32.82   33.75   32.71   33.40   32.87
      33.38   32.53   32.90   31.89                                
  6 Hopper, Trevor H          21 Delta-MS                  NT   10:53.58  
      28.3410:25.24                                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tombers, Melanie          19 Delta-MS                  NT    1:56.56    9  
      27.83   29.58   29.73   29.42                                
  2 Meerholz, Dani G          21 Delta-MS                  NT    1:56.63    4  
      27.94   29.82   29.76   29.11                                
  3 Sutton, Lauren E          20 Henderson St.-AR     1:53.48    1:57.90    3  
      27.82   30.09   30.38   29.61                                
  4 Bennett, Chloe D          18 Delta-MS                  NT    1:59.61    2  
      26.92   29.77   31.08   31.84                                
  5 Frye, Elizabeth M         22 Delta-MS                  NT   x2:01.21  
      28.99   30.75   30.97   30.50                                
  6 Core, Gabby M             19 Delta-MS                  NT   x2:02.84  
      29.10   30.66   31.36   31.72                                
  7 Campbell, Phoebe R        19 Henderson St.-AR     2:06.75    2:07.48    1  
      28.92   31.95   33.18   33.43                                
  8 Greenwood, Paige K        20 Henderson St.-AR     2:07.99    2:08.99  
      29.93   32.28   33.35   33.43                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendel, Fabrice P         20 Delta-MS                  NT    1:46.16    9  
      24.34   27.67   27.54   26.61                                
  2 Villemez, Aaron M         20 Henderson St.-AR     1:42.94    1:46.84    4  
      24.54   27.50   27.87   26.93                                
  3 Nikolic, Mike             20 Delta-MS                  NT    1:47.63    3  
      25.56   28.51   27.54   26.02                                
  4 Curley, Brandon M         21 Henderson St.-AR     1:49.21    1:49.67    2  
      25.55   27.97   28.32   27.83                                
  5 Pena, Osnar Z             21 Henderson St.-AR     1:47.91    1:49.96    1  
      25.56   27.83   28.02   28.55                                
  6 Zorn, Nick J              19 Delta-MS                  NT    1:50.18  
      25.72   28.56   28.76   27.14                                
  7 Basurto-Ruiz, Erubiel     19 Henderson St.-AR     1:50.51   x1:55.15  
      27.09   29.70   29.69   28.67                                
  8 Spreier, Cameron J        19 Henderson St.-AR     1:48.49   x1:57.52  
      27.02   30.14   30.46   29.90                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Core, Hannah B            20 Delta-MS                  NT      24.65    9  
  2 Beu, Erin C               20 Henderson St.-AR       24.72      25.26    4  
  3 Dugas, Danielle A         19 Delta-MS                  NT      25.57    3  
  4 Lewis, Kristian N         20 Henderson St.-AR       26.28      26.39    2  
  5 Ross, Megan E             19 Henderson St.-AR       25.93      26.56    1  
  6 Tipper, Melia D           20 Delta-MS                  NT      26.73  
  7 Lane, Aeriel T            18 Henderson St.-AR       27.06     x27.38  
  8 Frunzi, Payten A          19 Henderson St.-AR       26.21     x27.42  
  9 Parsons, Kris A           18 Delta-MS                  NT     x27.49  
 10 Williams, Hannah M        21 Delta-MS                  NT     x27.58  
 -- Tipper, Ami R             18 Delta-MS                  NT         DQ  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Iles, Bear B              21 Delta-MS                  NT      21.49    9  
  2 Dawson, Denver J          23 Henderson St.-AR       20.99      22.14    4  
  3 Holland, Colton T         19 Henderson St.-AR       22.74      22.50    3  
  4 Bayliss, Paul C           18 Henderson St.-AR       23.09      22.77    2  
  5 Meredith, Jared M         21 Delta-MS                  NT      22.93    1  
 -- Weeks, Will B             18 Delta-MS                  NT         DQ  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tombers, Melanie          19 Delta-MS                  NT    4:29.53    9  
      29.66   32.85   35.68   33.55   38.88   38.35   31.31   29.25
  2 Page, Kierstin M          18 Delta-MS                  NT    4:36.69    4  
      29.26   33.60   34.07   33.14   40.84   41.14   32.66   31.98
  3 Miller, Jeanne            21 Henderson St.-AR     4:32.53    4:45.22    3  
      28.76   32.97   37.04   37.84   41.24   41.99   32.99   32.39
  4 Miller, Jessica R         19 Henderson St.-AR     4:39.93    4:48.61    2  
      30.98   37.22   36.53   35.98   40.38   40.73   34.06   32.73
  5 Sherman, Paige C          19 Henderson St.-AR     5:07.18    5:03.20    1  
      30.11   35.59   39.26   39.36   42.30   43.43   36.74   36.41
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buls, Guy R               20 Henderson St.-AR     4:03.88    4:09.80    9  
      27.36   30.49   32.20   31.49   35.51   35.29   29.00   28.46
  2 Tombers, Toby             21 Delta-MS                  NT    4:14.62    4  
      26.95   31.67   33.14   32.74   35.66   36.01   29.84   28.61
  3 Fremont, Colton L         18 Delta-MS                  NT    4:14.89    3  
      27.22   30.41   32.26   31.77   36.68   36.55   30.25   29.75
  4 Vaughan, Ben C            21 Delta-MS                  NT    4:15.77    2  
      26.00   30.61   33.17   32.56   39.24   37.20   29.25   27.74
  5 Anderson, Bryce W         20 Delta-MS                  NT   x4:16.68  
      26.48   30.84   32.71   32.26   38.73   38.49   29.28   27.89
  6 Bryant, Austin T          20 Henderson St.-AR     4:20.19    4:19.53    1  
      26.09   30.32   34.74   34.71   36.87   36.45   30.98   29.37
  7 Anderson, Dylan D         20 Henderson St.-AR     4:06.47    4:19.56  
      26.95   31.71   32.45   32.93   37.51   37.28   30.88   29.85
  8 Bielby, Shea A            20 Henderson St.-AR     4:14.16   x4:36.10  
      27.04   31.22   33.62   34.60   40.35   42.15   33.48   33.64
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Jessica               Henderson St.-AR      120.70     163.95    9  
  2 Wilhelm, Cherlyn R        21 Delta-MS                  NP     136.40    4  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Conner B         19 Delta-MS                  NP     271.20    9  
  2 Swaine, Matt B            19 Delta-MS                  NP     268.40    4  
  3 Zmijewski, Adam G         18 Henderson St.-AR      213.00     217.65    3  
  4 Walthall, Dalton E        20 Henderson St.-AR      260.30     163.45    2  
  5 Merritt, Kyle K           20 Henderson St.-AR      237.30     130.40    1  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Jeanne            21 Henderson St.-AR       58.91      58.57    9  
      27.64   30.93                                                
  2 Dugas, Danielle A         19 Delta-MS                  NT      59.38    4  
      27.91   31.47                                                
  3 Parker, Evan N            18 Delta-MS                  NT    1:01.71    3  
      28.46   33.25                                                
  4 Bertalot, Kayla R         21 Henderson St.-AR     1:00.26    1:03.23    2  
      29.95   33.28                                                
  5 Williams, Hannah M        21 Delta-MS                  NT    1:03.44    1  
      29.89   33.55                                                
  6 Beu, Erin C               20 Henderson St.-AR       59.07    1:03.57  
      28.41   35.16                                                
  7 Stroven, Kirsten A        18 Delta-MS                  NT   x1:04.76  
      30.91   33.85                                                
  8 Davis, Taylor N           20 Henderson St.-AR     1:04.75   x1:05.37  
      29.73   35.64                                                
  9 Parsons, Kris A           18 Delta-MS                  NT   x1:06.15  
      30.89   35.26                                                
 10 Tipper, Melia D           20 Delta-MS                  NT   x1:11.97  
      34.21   37.76                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendel, Fabrice P         20 Delta-MS                  NT      51.56    9  
      23.68   27.88                                                
  2 Iles, Bear B              21 Delta-MS                  NT      52.75    4  
      24.60   28.15                                                
  3 Greifenstein, Bence       21 Henderson St.-AR       52.54      53.06    3  
      25.00   28.06                                                
  4 Boyd, Clayton R           22 Delta-MS                  NT      53.26    2  
      24.98   28.28                                                
  5 Waidhofer, Will W         18 Henderson St.-AR       53.42      53.71    1  
      25.31   28.40                                                
  6 Bryant, Austin T          20 Henderson St.-AR          NT      53.97  
      24.72   29.25                                                
  7 Fremont, Colton L         18 Delta-MS                  NT     x55.67  
      25.86   29.81                                                
  8 Stewart, Paul F           20 Delta-MS                  NT     x55.75  
      26.25   29.50                                                
  9 Bielby, Shea A            20 Henderson St.-AR          NT     x55.88  
      25.61   30.27                                                
 10 Brown, Jarrod M           21 Henderson St.-AR       55.30     x56.24  
      25.76   30.48                                                
 11 Beall, Chad H             21 Henderson St.-AR       56.90     x56.39  
      26.53   29.86                                                
 12 Zorn, Nick J              19 Delta-MS                  NT     x56.58  
      26.14   30.44                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Chloe D          18 Delta-MS                  NT      53.87    9  
      25.70   28.17                                                
  2 Sutton, Lauren E          20 Henderson St.-AR       52.16      53.90    4  
      25.79   28.11                                                
  3 Core, Hannah B            20 Delta-MS                  NT      55.41    3  
      26.65   28.76                                                
  4 Lobuono, Desi M           21 Henderson St.-AR       54.85      56.14    2  
      27.19   28.95                                                
  5 Core, Gabby M             19 Delta-MS                  NT      56.75    1  
      27.56   29.19                                                
  6 Chartrand, Nik C          18 Delta-MS                  NT     x57.47  
      27.85   29.62                                                
  7 Campbell, Phoebe R        19 Henderson St.-AR       57.61      57.76  
      27.28   30.48                                                
  8 Winterrowd, Kelcie M      21 Delta-MS                  NT     x58.30  
      28.53   29.77                                                
  9 Ross, Megan E             19 Henderson St.-AR       55.85     x58.52  
      27.30   31.22                                                
 10 Lane, Aeriel T            18 Henderson St.-AR     1:01.23   x1:00.20  
      28.33   31.87                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Villemez, Aaron M         20 Henderson St.-AR       48.56      47.92    9  
      23.52   24.40                                                
  2 Zinca, Vlad               21 Delta-MS                  NT      48.27    4  
      23.40   24.87                                                
  3 Holland, Colton T         19 Henderson St.-AR       48.95      49.08    3  
      23.27   25.81                                                
  4 Bell, Sean P              21 Henderson St.-AR       49.42      49.49    2  
      24.00   25.49                                                
  5 Vaughan, Ben C            21 Delta-MS                  NT      49.75    1  
      24.32   25.43                                                
  6 Bayliss, Paul C           18 Henderson St.-AR       50.66     x49.81  
      24.14   25.67                                                
  7 Weeks, Will B             18 Delta-MS                  NT      51.91  
      24.89   27.02                                                
  8 Guinot, Rhett J           20 Delta-MS                  NT     x52.17  
      24.99   27.18                                                
 -- Basurto-Ruiz, Erubiel     19 Henderson St.-AR       51.17         DQ  
      24.85   26.03                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Page, Kierstin M          18 Delta-MS                  NT      58.83    9  
      28.92   29.91                                                
  2 Parker, Evan N            18 Delta-MS                  NT    1:00.48    4  
      29.45   31.03                                                
  3 Andrews, Mary Allison A   20 Henderson St.-AR     1:00.52    1:03.21    3  
      30.09   33.12                                                
  4 Goggins, Shannon E        18 Henderson St.-AR     1:03.27    1:03.23    2  
      31.10   32.13                                                
  5 Greenwood, Paige K        20 Henderson St.-AR     1:01.66    1:04.62    1  
      31.22   33.40                                                
  6 Barna, Kim K              18 Delta-MS                  NT    1:05.85  
      32.15   33.70                                                
  7 Frunzi, Payten A          19 Henderson St.-AR     1:09.23   x1:09.29  
      33.17   36.12                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nys, Yvan M               21 Delta-MS                  NT      51.73    9  
      25.23   26.50                                                
  2 Buls, Guy R               20 Henderson St.-AR       51.61      52.31    4  
      25.82   26.49                                                
  3 Blegen, Jake R            21 Delta-MS                  NT      55.78    3  
      27.42   28.36                                                
  4 Fremont, Colton L         18 Delta-MS                  NT      56.67    2  
      27.33   29.34                                                
  5 Spreier, Cameron J        19 Henderson St.-AR       54.76      58.24    1  
      28.49   29.75                                                
  6 Cooper, Ryan C            21 Henderson St.-AR          NT      58.35  
      27.89   30.46                                                
  7 Pena, Osnar Z             21 Henderson St.-AR       58.74     x58.84  
      28.15   30.69                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tombers, Melanie          19 Delta-MS                  NT    5:07.56    9  
      29.50   30.77   30.49   31.31   31.24   31.42   30.77   30.68
      31.11   30.27                                                
  2 Torres, Maria A           21 Delta-MS                  NT    5:09.34    4  
      28.81   31.34   31.17   31.16   31.24   31.49   31.58   31.06
      31.46   30.03                                                
  3 Meerholz, Dani G          21 Delta-MS                  NT    5:10.63    3  
      29.02   31.24   31.28   31.38   31.44   31.72   31.67   31.31
      31.61   29.96                                                
  4 Frye, Elizabeth M         22 Delta-MS                  NT   x5:20.41  
      29.83   31.68   32.18   32.31   32.26   32.30   32.73   32.72
      32.78   31.62                                                
  5 Miller, Jessica R         19 Henderson St.-AR     5:20.30    5:30.38    2  
      29.06   32.22   32.92   33.61   33.44   34.09   33.89   34.10
      34.07   32.98                                                
  6 Walton, Alex *            19 Henderson St.-AR     5:28.52    5:46.90    1  
      30.50   33.54   34.90   35.05   35.40   34.88   35.59   35.60
      36.02   35.42                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laramore, Colton L        18 Henderson St.-AR     4:46.72    4:47.19    9  
      25.19   27.83   29.25   29.50   29.92   30.39   29.61   29.33
      28.35   27.82                                                
  2 Anderson, Bryce W         20 Delta-MS                  NT    4:49.41    4  
      25.44   28.50   29.55   29.90   29.75   29.60   29.27   29.31
      29.09   29.00                                                
  3 Vaughan, Ben C            21 Delta-MS                  NT    4:49.49    3  
      25.96   28.91   29.46   29.82   29.43   29.90   29.34   30.29
      29.62   26.76                                                
  4 Anderson, Dylan D         20 Henderson St.-AR     4:49.26    4:58.04    2  
      27.04   29.39   29.85   30.32   30.62   30.72   30.58   30.71
      30.18   28.63                                                
  5 Nys, Yvan M               21 Delta-MS                  NT    4:58.41    1  
      26.44   28.69   29.66   30.47   31.45   31.49   31.18   30.62
      30.38   28.03                                                
  6 Meredith, Jared M         21 Delta-MS                  NT   x5:06.27  
      26.50   28.86   30.37   31.09   31.73   31.64   31.57   32.10
      31.86   30.55                                                
  7 Parmer, Will H            20 Henderson St.-AR     4:42.53    5:06.67  
      26.69   29.53   30.66   31.29   31.75   32.34   31.72   32.67
      31.06   28.96                                                
  8 Morgan, Daniel T          19 Henderson St.-AR     5:07.38   x5:18.67  
      27.22   30.40   31.54   32.53   32.63   33.01   33.28   33.22
      33.20   31.64                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Jessica               Henderson St.-AR          NP     132.70    9  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Conner B         19 Delta-MS                  NP     226.80    9  
  2 Swaine, Matt B            19 Delta-MS                  NP     226.55    4  
  3 Zmijewski, Adam G         18 Henderson St.-AR      205.50     210.50    3  
  4 Walthall, Dalton E        20 Henderson St.-AR      231.10     143.50    2  
  5 Merritt, Kyle K           20 Henderson St.-AR      256.70     120.20    1  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stroven, Kirsten A        18 Delta-MS                  NT    1:07.34    9  
      32.37   34.97                                                
  2 Newman, Erin J            18 Delta-MS                  NT    1:09.09    4  
      31.89   37.20                                                
  3 Ralston, Melissa A        22 Henderson St.-AR     1:07.55    1:09.24    3  
      32.05   37.19                                                
  4 Leary, Camille M          20 Henderson St.-AR     1:06.78    1:09.81    2  
      33.40   36.41                                                
  5 Tipper, Ami R             18 Delta-MS                  NT    1:15.04    1  
      35.20   39.84                                                
  6 Napier-Jameson, Rebekah   20 Delta-MS                  NT   x1:15.63  
      34.95   40.68                                                
  7 Sherman, Paige C          19 Henderson St.-AR     1:09.43    1:16.58  
      35.56   41.02                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Greifenstein, Bence       21 Henderson St.-AR       58.75      59.05    9  
      27.97   31.08                                                
  2 Gribble, Matthew L        20 Henderson St.-AR       58.11    1:00.49    4  
      28.66   31.83                                                
  3 Tombers, Toby             21 Delta-MS                  NT    1:00.65    3  
      28.30   32.35                                                
  4 Bell, Sean P              21 Henderson St.-AR     1:00.64    1:00.83    2  
      29.45   31.38                                                
  5 Boyd, Clayton R           22 Delta-MS                  NT    1:01.80    1  
      28.78   33.02                                                
  6 Duplessie, Michael D      21 Henderson St.-AR     1:03.66   x1:03.71  
      29.74   33.97                                                
  7 Douglas, Kyle D           21 Henderson St.-AR     1:01.59   x1:03.78  
      29.46   34.32                                                
  8 Stewart, Paul F           20 Delta-MS                  NT    1:04.76  
      30.19   34.57                                                
  9 Beall, Chad H             21 Henderson St.-AR          NT   x1:07.94  
      31.75   36.19                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delta State University-MS  ''A''                         NT    1:40.88   11  
     1) Meerholz, Dani G 21             2) Newman, Erin J 18              
     3) Torres, Maria A 21              4) Core, Hannah B 20              
       25.59    25.15    25.75    24.39                                    
  2 Henderson State University-AR  ''A''                1:36.11    1:42.98    4  
     1) LoBuono, Desi                   2) Miller, Jeanne 21              
     3) Lewis, Kristian N 20            4) Andrews, Mary Allison A 20     
       25.80    25.30    26.10    25.78                                    
  3 Henderson State University-AR  ''B''                     NT    1:45.68    2  
     1) Ross, Megan E 19                2) Campbell, Phoebe R 19          
     3) Frunzi, Payten A 19             4) Goggins, Shannon E 18          
       26.78    25.85    26.62    26.43                                    
  4 Delta State University-MS  ''B''                         NT    1:46.11  
     1) Chartrand, Nik C 18             2) Winterrowd, Kelcie M 21        
     3) Barna, Kim K 18                 4) Frye, Elizabeth M 22           
       27.08    26.56    26.26    26.21                                    
  5 Henderson State University-AR  ''C''                     NT   x1:49.05  
     1) Davis, Taylor N 20              2) Bertalot, Kayla R 21           
     3) Ralston, Melissa A 22           4) Leary, Camille M 20            
       27.32    28.02    27.51    26.20                                    
 -- Henderson State University-AR  ''D''                     NT   X1:45.29  
     1) Beu, Erin C 20                  2) Miller, Jessica R 19           
     3) Greenwood, Paige K 20           4) Lane, Aeriel T 18              
       25.65    25.68    27.55    26.41                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson State University-AR  ''A''                1:21.43    1:27.04   11  
     1) Bryant, Austin T 20             2) Curley, Brandon M 21           
     3) Dawson, Denver J 23             4) Villemez, Aaron M 20           
       22.45    21.62    21.70    21.27                                    
  2 Henderson State University-AR  ''B''                     NT    1:29.32    4  
     1) Holland, Colton T 19            2) Bell, Sean P 21                
     3) Waidhofer, Will W 18            4) Laramore, Colton L 18          
       23.00    21.88    22.67    21.77                                    
  3 Henderson State University-AR  ''C''                     NT   x1:32.55  
     1) Brown, Jarrod M 21              2) Pena, Osnar Z 21               
     3) Bayliss, Paul C 18              4) Gribble, Matthew L 20          
       24.02    23.02    22.31    23.20                                    
  4 Henderson State University-AR  ''D''                     NT   x1:34.30  
     1) Basurto-Ruiz, Erubiel 19        2) Morgan, Daniel T 19            
     3) Parmer, Will H 20               4) Cooper, Ryan C 21              
       23.78    23.70    23.45    23.37                                    
  5 Delta State University-MS  ''B''                         NT    1:36.54    2  
     1) Guinot, Rhett J 20              2) Blegen, Jake R 21              
     3) Weeks, Will B 18                4) Hopper, Trevor H 21            
       23.99    22.98    24.22    25.35                                    
 -- Delta State University-MS  ''A''                         NT         DQ  
     1) Wendel, Fabrice P 20            2) Meredith, Jared M 21           
     3) Nikolic, Mike 20                4) Zinca, Vlad 21                 
       21.52    22.04    22.08    21.59