ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
Clarkson vs. St.Lawrence
11/2/2012-11/2/2012
Potsdam, USA

Licensed to Clarkson University    HY-TEK''s MEET MANAGER 3.0 11/2/2012 06:01 PM
                          Clarkson V. SLU - 11/2/2012                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saint Lawrence University-AD  ''A''                      NT    2:14.17  
     1) Sneden, Molly W 19              2) Czaja, Staci 19                
     3) Berizzi, Carly J 18             4) Abribat, Casey M 21            
                  35.36     1:11.29 (35.93)     1:43.84 (32.55)     2:14.17 (30.33)
  2 Saint Lawrence University-AD  ''B''                      NT    2:18.87  
     1) Goodrich, Courtney B 19         2) Smith, Zinnia E 19             
     3) Anselmi, Maria L 22             4) Moreau, Jane 18                
                  36.25     1:13.38 (37.13)     1:47.57 (34.19)     2:18.87 (31.30)
  3 Clarkson University-MR  ''A''                            NT    2:32.18  
     1) Kelso, Molly A 18               2) Stewart, Kendra L 18           
     3) Yeaton, Jackie 19               4) Smith, Katrina E 20            
                  39.40     1:20.58 (41.18)     1:57.59 (37.01)     2:32.18 (34.59)
 
Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarkson University-MR  ''A''                            NT    1:55.00  
     1) Maxwell, Stephen K 20           2) Ketcham, Jonathan R 18         
     3) Short, Nick J 18                4) Telesca, Paul N 21             
                  30.32     1:03.03 (32.71)     1:29.91 (26.88)     1:55.00 (25.09)
  2 Clarkson University-MR  ''B''                            NT    2:00.22  
     1) Levickas, Tyler 17              2) Plummer, Chris R 20            
     3) Zwierzchowski, Sam T 17         4) Cevaer, Steven D 22            
                  31.73     1:04.48 (32.75)     1:33.52 (29.04)     2:00.22 (26.70)
  3 Clarkson University-MR  ''C''                            NT   x2:05.17  
     1) Sharkey, Liam C 20              2) Parysek, Aaron E 19            
     3) Menapace, Nate F 19             4) Fountain, Jonothan             
                  30.98     1:06.66 (35.68)     1:36.45 (29.79)     2:05.17 (28.72)
  4 Clarkson University-MR  ''D''                            NT   x2:14.49  
     1) Genter, Duncan R 19             2) Pawlowski, Barry T 20          
     3) Cain, John 18                   4) Zielinski, Andrew J 20         
                  34.20     1:10.02 (35.82)     1:44.20 (34.18)     2:14.49 (30.29)
 -- Saint Lawrence University-AD  ''A''                      NT   X2:06.40  
     1) Reeder, Grant W 18              2) Bauer, Matt T 19               
     3) Dutra, Jason A 21               4) Root, Alex M 22                
                  32.34     1:10.55 (38.21)     1:38.12 (27.57)     2:06.40 (28.28)
 
Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winslow, Caroline W       19 Saint Lawrence-AD         NT   10:25.39  
                  35.79     1:14.28 (38.49)     1:53.83 (39.55)     2:33.09 (39.26)
        3:12.25 (39.16)     3:51.74 (39.49)     4:31.39 (39.65)     5:10.71 (39.32)
        5:50.36 (39.65)     6:30.28 (39.92)     7:09.98 (39.70)     7:50.04 (40.06)
        8:29.64 (39.60)     9:08.76 (39.12)     9:47.58 (38.82)    10:25.39 (37.81)
  2 Wiederecht, Caitlin A     19 Saint Lawrence-AD         NT   10:50.69  
                  36.73     1:16.30 (39.57)     1:56.64 (40.34)     2:37.63 (40.99)
        3:18.12 (40.49)     3:58.92 (40.80)     4:39.96 (41.04)     5:21.18 (41.22)
        6:02.16 (40.98)     6:43.61 (41.45)     7:24.96 (41.35)     8:06.15 (41.19)
        8:47.10 (40.95)     9:28.46 (41.36)    10:09.66 (41.20)    10:50.69 (41.03)
  3 Stillittano, Kim A        21 Clarkson-MR               NT   11:01.19  
                  36.34     1:14.96 (38.62)     1:54.62 (39.66)     2:35.19 (40.57)
        3:16.54 (41.35)     3:58.52 (41.98)     4:40.78 (42.26)     5:22.93 (42.15)
        6:05.14 (42.21)     6:47.47 (42.33)     7:30.13 (42.66)     8:12.97 (42.84)
        8:54.95 (41.98)     9:37.19 (42.24)    10:19.46 (42.27)    11:01.19 (41.73)
  4 Daly, Colleen F           21 Clarkson-MR               NT   11:14.93  
                  36.30     1:16.87 (40.57)     1:58.27 (41.40)     2:40.32 (42.05)
        3:22.98 (42.66)     4:05.69 (42.71)     4:48.79 (43.10)     5:32.28 (43.49)
        6:15.30 (43.02)     6:58.77 (43.47)     7:41.37 (42.60)     8:24.50 (43.13)
        9:07.95 (43.45)     9:50.33 (42.38)    10:32.97 (42.64)    11:14.93 (41.96)
 
Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deatly, Tad A             20 Saint Lawrence-AD         NT    9:35.30  
                  33.77     1:09.93 (36.16)     1:46.45 (36.52)     2:22.96 (36.51)
        2:59.51 (36.55)     3:36.05 (36.54)     4:12.00 (35.95)     4:47.90 (35.90)
        5:23.77 (35.87)     5:59.86 (36.09)     6:35.73 (35.87)     7:11.69 (35.96)
        7:47.93 (36.24)     8:23.97 (36.04)     8:59.97 (36.00)     9:35.30 (35.33)
  2 Root, Alex M              22 Saint Lawrence-AD         NT    9:39.19  
                  32.88     1:08.57 (35.69)                             2:22.45 ( )
        2:59.82 (37.37)     3:36.61 (36.79)     4:12.82 (36.21)     4:49.59 (36.77)
        5:26.43 (36.84)     6:03.02 (36.59)     6:39.87 (36.85)     7:16.65 (36.78)
        7:52.63 (35.98)     8:27.70 (35.07)     9:03.87 (36.17)     9:39.19 (35.32)
  3 Parnett, Sean W           22 Clarkson-MR               NT    9:44.07  
                  32.91     1:08.31 (35.40)     1:44.60 (36.29)     2:21.22 (36.62)
        2:58.12 (36.90)     3:35.38 (37.26)     4:12.74 (37.36)     4:50.37 (37.63)
        5:26.86 (36.49)     6:03.40 (36.54)     6:39.99 (36.59)     7:16.27 (36.28)
        7:52.50 (36.23)     8:29.32 (36.82)     9:06.61 (37.29)     9:44.07 (37.46)
  4 Sharkey, Liam C           20 Clarkson-MR               NT   10:19.27  
                  34.15     1:12.36 (38.21)     1:50.80 (38.44)     2:30.95 (40.15)
        3:11.04 (40.09)     3:50.48 (39.44)     4:30.72 (40.24)     5:11.89 (41.17)
        5:48.34 (36.45)     6:27.03 (38.69)     7:07.12 (40.09)     7:47.14 (40.02)
        8:26.72 (39.58)     9:04.50 (37.78)     9:43.58 (39.08)    10:19.27 (35.69)
  5 Hens, Nick R              19 Clarkson-MR               NT   10:21.00  
                  33.44     1:09.96 (36.52)     1:47.14 (37.18)     2:25.12 (37.98)
        3:03.83 (38.71)     3:43.45 (39.62)     4:23.21 (39.76)     5:03.52 (40.31)
        5:43.72 (40.20)     6:24.51 (40.79)     7:05.23 (40.72)     7:45.51 (40.28)
        8:25.18 (39.67)     9:04.83 (39.65)     9:45.28 (40.45)    10:21.00 (35.72)
  6 Derr, Travis M            19 Clarkson-MR               NT  x10:47.30  
                  32.40     1:08.35 (35.95)     1:46.74 (38.39)     2:26.68 (39.94)
        3:07.77 (41.09)     3:49.74 (41.97)     4:31.76 (42.02)     5:14.09 (42.33)
        5:56.68 (42.59)     6:38.92 (42.24)     7:21.20 (42.28)     8:03.70 (42.50)
        8:45.95 (42.25)     9:28.14 (42.19)    10:09.47 (41.33)    10:47.30 (37.83)
 
Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abribat, Casey M          21 Saint Lawrence-AD         NT    2:20.93  
                  32.74     1:08.11 (35.37)     1:44.08 (35.97)     2:20.93 (36.85)
  2 Spakowski, Molly F        21 Saint Lawrence-AD         NT    2:25.40  
                  33.67     1:10.41 (36.74)     1:48.38 (37.97)     2:25.40 (37.02)
  3 Brown, Jillian R          21 Clarkson-MR               NT    2:25.75  
                  32.65     1:08.39 (35.74)     1:46.57 (38.18)     2:25.75 (39.18)
  4 Whittum, Kathryn E        19 Saint Lawrence-AD         NT    2:25.93  
                  33.42     1:11.42 (38.00)     1:49.19 (37.77)     2:25.93 (36.74)
  5 Ludeke, Kelly E           19 Clarkson-MR               NT    2:28.84  
                  34.17     1:11.86 (37.69)     1:50.74 (38.88)     2:28.84 (38.10)
  6 Leinders, Nicole M        18 Saint Lawrence-AD         NT   x2:30.34  
                  34.71     1:12.50 (37.79)     1:51.47 (38.97)     2:30.34 (38.87)
 
Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Short, Nick J             18 Clarkson-MR               NT    2:05.97  
                  29.19     1:01.13 (31.94)     1:33.11 (31.98)     2:05.97 (32.86)
  2 Zagrobelny, Sam A         18 Clarkson-MR               NT    2:10.67  
                  28.66     1:01.37 (32.71)     1:35.42 (34.05)     2:10.67 (35.25)
  3 Bailey, Ray G             19 Clarkson-MR               NT    2:12.51  
                  29.84     1:02.89 (33.05)     1:37.31 (34.42)     2:12.51 (35.20)
  4 Reeder, Grant W           18 Saint Lawrence-AD         NT    2:13.38  
                  30.07     1:03.81 (33.74)     1:38.49 (34.68)     2:13.38 (34.89)
  5 Kreppel, Paul L           19 Clarkson-MR               NT   x2:15.53  
                  30.07     1:03.46 (33.39)     1:39.11 (35.65)     2:15.53 (36.42)
  6 Bauer, Matt T             19 Saint Lawrence-AD         NT    2:15.84  
                  30.83     1:05.01 (34.18)     1:40.60 (35.59)     2:15.84 (35.24)
 
Event 7  Women 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czaja, Staci              19 Saint Lawrence-AD         NT      30.43  
  2 Moreau, Jane              18 Saint Lawrence-AD         NT      30.83  
  3 Sneden, Molly W           19 Saint Lawrence-AD         NT      31.79  
  3 Luber, Abby E             20 Clarkson-MR               NT      31.79  
  5 Coleman, Deonna M         18 Clarkson-MR               NT      31.99  
  6 Stewart, Kendra L         18 Clarkson-MR               NT      33.58  
  7 Williams, Lexi A          19 Saint Lawrence-AD         NT     x34.94  
 
Event 8  Men 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telesca, Paul N           21 Clarkson-MR               NT      25.90  
  2 Trass, Alex W             19 Clarkson-MR               NT      26.31  
  3 Dutra, Jason A            21 Saint Lawrence-AD         NT      26.53  
  4 Krest, Jon                   Clarkson-MR               NT      26.79  
  5 Zwierzchowski, Sam T      17 Clarkson-MR               NT     x27.25  
 
Event 9  Women 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rettstatt, Olivia M       18 Saint Lawrence-AD         NT    2:42.24  
                  35.57     1:16.71 (41.14)     2:04.59 (47.88)     2:42.24 (37.65)
  2 Stillittano, Kim A        21 Clarkson-MR               NT    2:50.92  
                  37.80     1:21.01 (43.21)     2:12.05 (51.04)     2:50.92 (38.87)
  3 Mulvehill, Kelly S        18 Clarkson-MR               NT    2:55.46  
                  38.27     1:26.07 (47.80)     2:14.72 (48.65)     2:55.46 (40.74)
 
Event 10  Men 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketcham, Jonathan R       18 Clarkson-MR               NT    2:25.76  
                  30.94     1:09.97 (39.03)     1:50.17 (40.20)     2:25.76 (35.59)
  2 Nichols, Tyler T          19 Clarkson-MR               NT    2:27.99  
                  32.89     1:09.76 (36.87)     1:54.30 (44.54)     2:27.99 (33.69)
  3 Plummer, Chris R          20 Clarkson-MR               NT    2:34.37  
                  31.89     1:13.37 (41.48)     1:56.73 (43.36)     2:34.37 (37.64)
  4 Parysek, Aaron E          19 Clarkson-MR               NT   x2:39.24  
                  36.14     1:20.29 (44.15)     2:03.41 (43.12)     2:39.24 (35.83)
  5 Deatly, Tad A             20 Saint Lawrence-AD         NT    2:41.71  
                  34.49     1:16.54 (42.05)     2:06.27 (49.73)     2:41.71 (35.44)
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jewett, Nikki             17 Saint Lawrence-AD         NP     157.35  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Michael G        20 Saint Lawrence-AD         NP     143.80  
 
Event 13  Women 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moreau, Jane              18 Saint Lawrence-AD         NT    1:20.82  
                  38.72     1:20.82 (42.10)                                        
  2 Mulvehill, Kelly S        18 Clarkson-MR               NT    1:21.98  
                  38.62     1:21.98 (43.36)                                        
  3 Leinders, Nicole M        18 Saint Lawrence-AD         NT    1:22.05  
                  38.48     1:22.05 (43.57)                                        
  4 Yeaton, Jackie            19 Clarkson-MR               NT    1:23.34  
                  40.08     1:23.34 (43.26)                                        
  5 Kelso, Molly A            18 Clarkson-MR               NT    1:26.86  
                  39.61     1:26.86 (47.25)                                        
 
Event 14  Men 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Short, Nick J             18 Clarkson-MR               NT    1:03.57  
                  29.35     1:03.57 (34.22)                                        
  2 Zwierzchowski, Sam T      17 Clarkson-MR               NT    1:06.64  
                  30.87     1:06.64 (35.77)                                        
  3 Levickas, Tyler           17 Clarkson-MR               NT    1:07.66  
                  31.56     1:07.66 (36.10)                                        
  4 Nichols, Tyler T          19 Clarkson-MR               NT   x1:07.73  
                  32.45     1:07.73 (35.28)                                        
  5 Deatly, Tad A             20 Saint Lawrence-AD         NT    1:14.24  
                  34.24     1:14.24 (40.00)                                        
 
Event 15  Women 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moffitt, Sammi J          19 Saint Lawrence-AD         NT    1:04.34  
                  30.72     1:04.34 (33.62)                                        
  2 Brown, Jillian R          21 Clarkson-MR               NT    1:05.22  
                  31.05     1:05.22 (34.17)                                        
  3 Whittum, Kathryn E        19 Saint Lawrence-AD         NT    1:06.48  
                  31.76     1:06.48 (34.72)                                        
  4 Canne, Elizabeth G        20 Saint Lawrence-AD         NT    1:08.04  
                  32.85     1:08.04 (35.19)                                        
  5 Luber, Abby E             20 Clarkson-MR               NT    1:10.28  
                  33.28     1:10.28 (37.00)                                        
  6 Winslow, Caroline W       19 Saint Lawrence-AD         NT   x1:11.65  
                  34.19     1:11.65 (37.46)                                        
  7 Coleman, Deonna M         18 Clarkson-MR               NT    1:13.31  
                  34.05     1:13.31 (39.26)                                        
 
Event 16  Men 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Telesca, Paul N           21 Clarkson-MR               NT      56.32  
                  26.45       56.32 (29.87)                                        
  2 Zagrobelny, Sam A         18 Clarkson-MR               NT      57.41  
                  26.58       57.41 (30.83)                                        
  3 Dutra, Jason A            21 Saint Lawrence-AD         NT      57.49  
                  27.18       57.49 (30.31)                                        
  4 Trass, Alex W             19 Clarkson-MR               NT    1:00.64  
                  29.10     1:00.64 (31.54)                                        
  5 Cevaer, Steven D          22 Clarkson-MR               NT   x1:02.02  
                  29.24     1:02.02 (32.78)                                        
 
Event 17  Women 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goodrich, Courtney B      19 Saint Lawrence-AD         NT    1:15.87  
                  37.14     1:15.87 (38.73)                                        
  2 Berizzi, Carly J          18 Saint Lawrence-AD         NT    1:16.53  
                  36.67     1:16.53 (39.86)                                        
  3 Sneden, Molly W           19 Saint Lawrence-AD         NT    1:17.26  
                  37.51     1:17.26 (39.75)                                        
  4 Williams, Lexi A          19 Saint Lawrence-AD         NT   x1:25.21  
                  41.28     1:25.21 (43.93)                                        
  5 Kelso, Molly A            18 Clarkson-MR               NT    1:25.77  
                  42.09     1:25.77 (43.68)                                        
  6 Smith, Katrina E          20 Clarkson-MR               NT    1:26.36  
                  42.49     1:26.36 (43.87)                                        
 
Event 18  Men 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Tyler T          19 Clarkson-MR               NT    1:08.35  
                  34.30     1:08.35 (34.05)                                        
  2 Reeder, Grant W           18 Saint Lawrence-AD         NT    1:08.45  
                  33.81     1:08.45 (34.64)                                        
  3 Sharkey, Liam C           20 Clarkson-MR               NT    1:09.14  
                  34.34     1:09.14 (34.80)                                        
  4 Genter, Duncan R          19 Clarkson-MR               NT    1:14.91  
                  36.46     1:14.91 (38.45)                                        
 
Event 19  Women 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rettstatt, Olivia M       18 Saint Lawrence-AD         NT    4:58.56  
                  34.54     1:12.36 (37.82)     1:50.61 (38.25)     2:28.15 (37.54)
        3:05.64 (37.49)     3:43.37 (37.73)     4:21.55 (38.18)     4:58.56 (37.01)
  2 Spakowski, Molly F        21 Saint Lawrence-AD         NT    5:08.49  
                  35.79     1:14.16 (38.37)     1:52.99 (38.83)     2:32.15 (39.16)
        3:11.68 (39.53)     3:51.35 (39.67)     4:30.68 (39.33)     5:08.49 (37.81)
  3 Wiederecht, Caitlin A     19 Saint Lawrence-AD         NT    5:17.80  
                  35.72     1:14.87 (39.15)     1:54.88 (40.01)     2:35.61 (40.73)
        3:16.12 (40.51)     3:56.92 (40.80)     4:37.84 (40.92)     5:17.80 (39.96)
  4 Stillittano, Kim A        21 Clarkson-MR               NT    5:26.48  
                  36.58     1:16.41 (39.83)     1:57.45 (41.04)     2:39.48 (42.03)
        3:21.68 (42.20)     4:03.43 (41.75)     4:45.46 (42.03)     5:26.48 (41.02)
  5 Daly, Colleen F           21 Clarkson-MR               NT    5:31.75  
                  37.20     1:19.06 (41.86)     2:01.26 (42.20)     2:43.66 (42.40)
        3:25.99 (42.33)     4:08.16 (42.17)     4:50.57 (42.41)     5:31.75 (41.18)
 
Event 20  Men 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parnett, Sean W           22 Clarkson-MR               NT    4:40.50  
                  32.41     1:07.26 (34.85)     1:42.85 (35.59)     2:18.64 (35.79)
        2:54.02 (35.38)     3:29.34 (35.32)     4:05.15 (35.81)     4:40.50 (35.35)
  2 Bailey, Ray G             19 Clarkson-MR               NT    4:43.95  
                  31.85     1:07.04 (35.19)     1:43.46 (36.42)     2:20.42 (36.96)
        2:56.96 (36.54)     3:33.75 (36.79)     4:10.37 (36.62)     4:43.95 (33.58)
  3 Root, Alex M              22 Saint Lawrence-AD         NT    4:44.14  
                  31.31     1:05.81 (34.50)     1:42.10 (36.29)     2:18.92 (36.82)
        2:55.79 (36.87)     3:32.32 (36.53)     4:09.87 (37.55)     4:44.14 (34.27)
  4 Kreppel, Paul L           19 Clarkson-MR               NT    4:57.04  
                  33.33     1:10.23 (36.90)     1:48.28 (38.05)     2:26.24 (37.96)
        3:04.70 (38.46)     3:42.63 (37.93)     4:20.08 (37.45)     4:57.04 (36.96)
  5 Hens, Nick R              19 Clarkson-MR               NT   x5:00.37  
                  33.19     1:10.81 (37.62)     1:49.44 (38.63)     2:28.73 (39.29)
        3:07.49 (38.76)     3:46.36 (38.87)     4:24.26 (37.90)     5:00.37 (36.11)
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orlando, Michael G        20 Saint Lawrence-AD         NP     113.10  
 
Event 23  Women 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ludeke, Kelly E           19 Clarkson-MR               NT    1:28.19  
                  40.94     1:28.19 (47.25)                                        
  2 Stewart, Kendra L         18 Clarkson-MR               NT    1:30.28  
                  42.90     1:30.28 (47.38)                                        
  3 Mulvehill, Kelly S        18 Clarkson-MR               NT    1:31.81  
                  43.29     1:31.81 (48.52)                                        
 -- Smith, Zinnia E           19 Saint Lawrence-AD         NT   X1:21.15  
                  38.08     1:21.15 (43.07)                                        
 -- Canne, Elizabeth G        20 Saint Lawrence-AD         NT   X1:22.45  
                  38.99     1:22.45 (43.46)                                        
 -- Abribat, Casey M          21 Saint Lawrence-AD         NT   X1:22.94  
                  39.92     1:22.94 (43.02)                                        
 
Event 24  Men 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bauer, Matt T             19 Saint Lawrence-AD         NT    1:25.81  
                  39.60     1:25.81 (46.21)                                        
 -- Ketcham, Jonathan R       18 Clarkson-MR               NT   X1:11.71  
                  33.57     1:11.71 (38.14)                                        
 -- Plummer, Chris R          20 Clarkson-MR               NT   X1:15.41  
                  34.65     1:15.41 (40.76)                                        
 -- Pawlowski, Barry T        20 Clarkson-MR               NT   X1:17.73  
                  36.83     1:17.73 (40.90)                                        
 -- Parysek, Aaron E          19 Clarkson-MR               NT   X1:17.87  
                  36.99     1:17.87 (40.88)                                        
 
Event 25  Women 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarkson University-MR  ''A''                            NT    2:04.82  
     1) Brown, Jillian R 21             2) Coleman, Deonna M 18           
     3) Luber, Abby E 20                4) Ludeke, Kelly E 19             
                  30.30     1:01.47 (31.17)     1:34.50 (33.03)     2:04.82 (30.32)
 -- Saint Lawrence University-AD  ''A''                      NT   X2:00.71  
     1) Berizzi, Carly J 18             2) Czaja, Staci 19                
     3) Smith, Zinnia E 19              4) Moffitt, Sammi J 19            
                  30.73       59.97 (29.24)     1:31.70 (31.73)     2:00.71 (29.01)
 -- Saint Lawrence University-AD  ''B''                      NT   X2:11.46  
     1) Rettstatt, Olivia M 18          2) Goodrich, Courtney B 19        
     3) Williams, Lexi A 19             4) Wiederecht, Caitlin A 19       
                  31.20     1:02.97 (31.77)     1:38.21 (35.24)     2:11.46 (33.25)
 -- Clarkson University-MR  ''B''                            NT   X2:22.73  
     1) Daly, Colleen F 21              2) Kelso, Molly A 18              
     3) Smith, Katrina E 20             4) Yeaton, Jackie 19              
                  36.49     1:12.65 (36.16)     1:47.63 (34.98)     2:22.73 (35.10)
 
Event 26  Men 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saint Lawrence University-AD  ''A''                      NT    1:54.90  
     1) Root, Alex M 22                 2) Reeder, Grant W 18             
     3) Orlando, Michael G 20           4) Bauer, Matt T 19               
                  27.90       55.16 (27.26)     1:26.42 (31.26)     1:54.90 (28.48)
 -- Clarkson University-MR  ''A''                            NT   X1:47.48  
     1) Bailey, Ray G 19                2) Krest, Jon                     
     3) Parnett, Sean W 22              4) Zagrobelny, Sam A 18           
                  27.83       55.00 (27.17)     1:22.14 (27.14)     1:47.48 (25.34)
 -- Clarkson University-MR  ''B''                            NT   X1:47.87  
     1) Kreppel, Paul L 19              2) Levickas, Tyler 17             
     3) Menapace, Nate F 19             4) Trass, Alex W 19               
                  27.61       54.90 (27.29)     1:21.82 (26.92)     1:47.87 (26.05)
 -- Clarkson University-MR  ''C''                            NT   X1:54.85  
     1) Cevaer, Steven D 22             2) Derr, Travis M 19              
     3) Hens, Nick R 19                 4) Zielinski, Andrew J 20         
                  27.75       57.08 (29.33)     1:25.69 (28.61)     1:54.85 (29.16)
 -- Clarkson University-MR  ''D''                            NT   X1:58.98  
     1) Fountain, Jonothan              2) Genter, Duncan R 19            
     3) Cain, John 18                   4) Pawlowski, Barry T 20          
                  29.22       59.48 (30.26)     1:29.94 (30.46)     1:58.98 (29.04)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Saint Lawrence University         134.5   2. Clarkson University                66.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Clarkson University                 128   2. Saint Lawrence University            71