AquaKids, Inc.                                Uploaded on 10/6/2013
          Bob Courtway Swim Meet - 10/4/2013 to 10/5/2013           
           Hendrix College Aquatic Center (AR -AR , USA)            
 
 Event 10  Boys 10 & Under 200 Yard Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Petersen, Jake   10 LRAD-AR                NT    3:44.01        
                 51.90      1:49.06 (57.16)
        2:47.62 (58.56)     3:44.01 (56.39)
 -- Mainord, John M   9 HAK-AR                 NT         DQ        
                 55.94    1:56.75 (1:00.81)
      2:58.09 (1:01.34)        DQ (1:00.17)
 
 Event 10  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
==================================================================
         2:28.29  11-12 AAAA
         2:35.29  11-12 AAA
         2:42.39  11-12 AA
         2:49.39  11-12 A
         3:03.49  11-12 BB
         3:17.69  11-12 B
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Bowen, Tristen   12 LRAD-AR           2:55.63    2:41.29 AA     
                 36.90      1:19.11 (42.21)
        2:01.16 (42.05)     2:41.29 (40.13)
  2 Heye, Nicholas   11 LRAD-AR           3:08.90    3:02.39 BB     
                 41.77      1:28.88 (47.11)
        2:16.19 (47.31)     3:02.39 (46.20)
  3 Bright, Nathan   11 LRAD-AR           3:09.26    3:04.19 B      
                 42.37      1:29.60 (47.23)
        2:18.57 (48.97)     3:04.19 (45.62)
  4 Winningham, Jos  12 HAK-AR                 NT    3:07.63 B      
                 42.40      1:29.28 (46.88)
        2:18.13 (48.85)     3:07.63 (49.50)
  5 Conaway, Finn E  12 LRAD-AR           3:39.66    3:10.82 B      
                 42.63      1:32.07 (49.44)
        2:21.07 (49.00)     3:10.82 (49.75)
  6 Jaworski, Vince  12 LRAD-AR                NT    3:13.87 B      
                 42.86      1:32.86 (50.00)
        2:24.79 (51.93)     3:13.87 (49.08)
  7 Wingfield, Ty M  12 HAK-AR            3:14.08    3:14.23 B      
                 43.23      1:35.32 (52.09)
        2:26.56 (51.24)     3:14.23 (47.67)
  8 Marotte, Ethan   11 HAK-AR                 NT    3:16.37 B      
                 43.72      1:34.43 (50.71)
        2:25.70 (51.27)     3:16.37 (50.67)
  9 Brite, Adrien C  11 HAK-AR                 NT    3:17.53 B      
                 44.66      1:34.23 (49.57)
        2:26.51 (52.28)     3:17.53 (51.02)
 10 Webb, Roc M      11 CASC-AR                NT    3:26.68        
                 46.98      1:41.60 (54.62)
        2:36.29 (54.69)     3:26.68 (50.39)
 11 Loomis, Ethan W  12 CASC-AR           3:56.98    3:38.25        
                 48.25      1:44.20 (55.95)
        2:42.26 (58.06)     3:38.25 (55.99)
 12 Bloomfield, Jef  11 HAK-AR                 NT    3:51.97        
                 54.23    1:54.81 (1:00.58)
        2:53.69 (58.88)     3:51.97 (58.28)
 -- Byrd, Bryan A    11 CASC-AR                NT         DQ        
                 48.19      1:41.43 (53.24)
        2:38.02 (56.59)          DQ (50.78)
 
 Event 10  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
==================================================================
         2:15.39  13-14 AAAA
         2:21.79  13-14 AAA
         2:28.29  13-14 AA
         2:34.69  13-14 A
         2:47.59  13-14 BB
         3:00.49  13-14 B
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Lewis, Levi R    13 LRAD-AR           2:26.27    2:25.53 AA     
                 33.09      1:10.82 (37.73)
        1:48.86 (38.04)     2:25.53 (36.67)
  2 Ricard, John R   13 LRAD-AR           2:35.97    2:33.48 A      
                 34.85      1:13.76 (38.91)
        1:53.92 (40.16)     2:33.48 (39.56)
  3 Hale, Josh R     14 LRAD-AR                NT    2:39.42 BB     
                 35.81      1:17.46 (41.65)
        1:58.90 (41.44)     2:39.42 (40.52)
  4 Woodson, Jordan  14 LRAD-AR           2:38.64    2:39.60 BB     
                 37.11      1:18.15 (41.04)
        1:59.54 (41.39)     2:39.60 (40.06)
  5 Rieth, Aaron A   13 HAK-AR            2:48.80    2:40.32 BB     
                 36.83      1:19.07 (42.24)
        2:00.68 (41.61)     2:40.32 (39.64)
  6 Teed, Arthur G   14 UN-AR             2:44.78    2:40.77 BB     
                 34.97      1:16.39 (41.42)
        1:59.37 (42.98)     2:40.77 (41.40)
  7 Melendez, Augus  13 Tideriders-AR          NT    2:43.62 BB     
                 37.03      1:17.60 (40.57)
        1:59.86 (42.26)     2:43.62 (43.76)
  8 Wiedower, Jacks  13 HAK-AR            2:54.49    2:52.61 B      
                 37.95      1:21.51 (43.56)
        2:07.36 (45.85)     2:52.61 (45.25)
  9 Hartsfield, Aar  14 CASC-AR                NT    3:05.99        
                 40.94      1:27.32 (46.38)
        2:19.05 (51.73)     3:05.99 (46.94)
 
 Event 10  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Bish, Blair C    16 LRAD-AR           2:02.81    2:08.92        
                 29.59      1:02.76 (33.17)
        1:35.99 (33.23)     2:08.92 (32.93)
  2 Heye, Christoph  17 LRAD-AR           2:07.88    2:11.16        
                 29.94      1:03.10 (33.16)
        1:37.01 (33.91)     2:11.16 (34.15)
  3 Heye, Thomas E   15 LRAD-AR           2:15.95    2:24.14        
                 32.91      1:10.16 (37.25)
        1:47.40 (37.24)     2:24.14 (36.74)
  4 Tytarenko, Alex  17 LRAD-AR                NT    2:25.68        
                 32.75      1:10.22 (37.47)
        1:47.91 (37.69)     2:25.68 (37.77)
  5 Toland, Jacob A  16 CASC-AR                NT    2:32.41        
                 33.34      1:11.54 (38.20)
        1:51.81 (40.27)     2:32.41 (40.60)
  6 Powers, Isaac G  17 HAK-AR            2:52.77    2:48.92        
                 36.71      1:20.12 (43.41)
        2:04.33 (44.21)     2:48.92 (44.59)
  7 Scott, Caleb P   17 CASC-AR           2:51.47    2:52.58        
                 38.55      1:23.03 (44.48)
        2:09.01 (45.98)     2:52.58 (43.57)
  8 Vrooman, Connor  16 ATAC-AR                NT    2:53.45        
                 36.63      1:22.12 (45.49)
        2:07.79 (45.67)     2:53.45 (45.66)