Wisconsin LMSC - For Office Use Only License  Uploaded on 6/28/2013
  2013 Wis. Masters LCM Champs at Schroeder, Sanction #: 203-S008   
                           June 23, 2013                            
           Walter Schroeder Aquatic Center (WI -WI , USA)           
 
 Event 16  Women 18-24 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Woodford, Molly        23 Wisconsin Master  5:05.00    5:03.46  
                 35.43                     
            1:51.19 ( )                    
            3:08.00 ( )                    
            4:25.77 ( )     5:03.46 (37.69)
 
 Event 16  Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cooper, Ashley A       25 Walter Schroeder  7:15.00    7:00.75  
                 45.48                     
            2:28.92 ( )                    
            4:17.61 ( )                    
            6:07.40 ( )     7:00.75 (53.35)
 
 Event 16  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gitzinger, Jennifer L  38 Libertyville Mas  6:10.50    5:45.67  
                 38.87                     
            2:05.96 ( )                    
            3:34.98 ( )                    
            5:04.35 ( )     5:45.67 (41.32)
 
 Event 16  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hansen, Angela M       42 Wisconsin Master  8:00.00    7:03.79  
                 47.07                     
            2:30.52 ( )                    
            4:20.35 ( )                    
            6:11.18 ( )     7:03.79 (52.61)
 
 Event 16  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Block, Andrea J        52 Illinois Masters  5:10.00    5:05.82  
                 34.72                     
            1:51.22 ( )                    
            3:09.43 ( )                    
            4:27.92 ( )     5:05.82 (37.90)
 
 Event 16  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Connors, Denise        59 Walter Schroeder  7:13.44    7:15.30  
                 46.52                     
            2:36.04 ( )                    
            4:28.99 ( )                    
            6:21.35 ( )     7:15.30 (53.95)
 
 Event 16  Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jones, Cynthia L       63 Illinois Masters  6:25.35    6:20.46  
                 41.34                     
            2:17.70 ( )                    
            3:55.64 ( )                    
            5:33.52 ( )     6:20.46 (46.94)
 
 Event 16  Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Reinke, Carol J        77 Wisconsin Master  9:20.00    8:46.09  
               1:00.74                     
            3:13.14 ( )                    
            5:27.05 ( )                    
            7:40.48 ( )   8:46.09 (1:05.61)
 
 Event 16  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mills, Jamie           37 Libertyville Mas  5:30.23    5:00.43  
                 34.08                     
            1:51.17 ( )                    
            3:09.03 ( )                    
            4:24.42 ( )     5:00.43 (36.01)
  2 Dallmann, David D      35 Wisconsin Master  5:05.00    5:11.25  
                 33.81                     
            1:53.31 ( )                    
            3:14.44 ( )                    
            4:33.50 ( )     5:11.25 (37.75)
 
 Event 16  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pfaltzgraff, Mark      52 Elmbrook Masters  5:04.00    5:01.16  
                 33.66                     
            1:49.60 ( )                    
            3:07.26 ( )                    
            4:23.58 ( )     5:01.16 (37.58)
 
 Event 16  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Reed, Michael E        58 Libertyville Mas  6:45.24    5:58.69  
                 41.45                     
            2:12.68 ( )                    
            3:47.00 ( )                    
            5:18.79 ( )     5:58.69 (39.90)
 
 Event 16  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Club                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Watts, David T         61 Wisconsin Master  5:58.66    5:47.27  
                 38.78                     
            2:06.73 ( )                    
            3:36.83 ( )                    
            5:05.93 ( )     5:47.27 (41.34)
  2 Millholland, Carl      61 Wisconsin Master  5:50.00    6:13.94  
                 42.38                     
            2:16.77 ( )                    
            3:52.34 ( )                    
            5:28.05 ( )     6:13.94 (45.89)
  3 Brown, Terrell J       60 Minnesota Master  6:07.22    6:14.54  
                 39.06                     
            2:14.18 ( )                    
            3:51.64 ( )                    
            5:28.82 ( )     6:14.54 (45.72)
  4 Justinger, Stephen W   61 Madison Area Mas  6:35.00    6:37.51  
                 43.15                     
            2:23.88 ( )                    
            4:07.00 ( )                    
            5:48.62 ( )     6:37.51 (48.89)