Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 78  Boys 200 LC Meter IM
==================================================================
               2:05.89  WCT World Ch. Trials
               2:06.59  USOP US Open
               2:09.49  JRNA Summer Junior Nats
               2:20.99  SZSS Summer Sectionals
               2:24.89  FLSR FL Sr Champs
               2:34.69  1516 FL Sr  Ch 15-16
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Hegwein, Karl P  18 SRQ-FL            2:15.76    2:16.18 qSZSS  
               1:05.30    2:16.18 (1:10.88)
  2 Warner, Shawn M  18 SAS-FG            2:16.28    2:16.43 qSZSS  
               1:04.32    2:16.43 (1:12.11)
  3 Cassidy, Quinn   17 SAS-FG            2:09.96    2:18.78 qSZSS  
               1:04.82    2:18.78 (1:13.96)
  4 Harasz, Noah D   17 SPA-FL            2:23.85    2:19.56 qSZSS  
               1:04.29    2:19.56 (1:15.27)
  5 Siwady, Jorge F  18 UN-FL-FL          2:17.14    2:20.32 qSZSS  
               1:06.14    2:20.32 (1:14.18)
  6 McKane, Liam N   17 SYS-FL            2:13.43    2:20.47 qSZSS  
               1:06.10    2:20.47 (1:14.37)
  7 Custodio, Aaron  19 SWIM-FL           2:20.52    2:20.74 qSZSS  
               1:08.48    2:20.74 (1:12.26)
  8 Lee, Campbell P  15 SYS-FL            2:20.72    2:20.76 qSZSS  
               1:08.12    2:20.76 (1:12.64)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Arrieta, Alex A  15 MACM-FG           2:31.57    2:20.93 qSZSS  
               1:06.78    2:20.93 (1:14.15)
 10 Rutherford, Tho  17 SYS-FL            2:20.09    2:21.28 qFLSR  
               1:07.38    2:21.28 (1:13.90)
 11 Marshburn, Mark  16 SPA-FL            2:24.95    2:22.44 qFLSR  
               1:06.92    2:22.44 (1:15.52)
 12 Zacka IV, Eddie  17 GCST-FL           2:23.04    2:23.17 qFLSR  
               1:08.55    2:23.17 (1:14.62)
 13 Pelton, Matthew  15 SYS-FL            2:18.96    2:23.58 qFLSR  
               1:07.78    2:23.58 (1:15.80)
 14 Moran, Andrew B  18 CCS-FL            2:25.14    2:23.59 qFLSR  
               1:07.99    2:23.59 (1:15.60)
 15 Leeson, Peyton   17 SYS-FL            2:23.79    2:23.79 qFLSR  
               1:08.90    2:23.79 (1:14.89)
 16 Samuelson, Loga  17 SWIM-FL           2:21.29    2:23.91 qFLSR  
               1:09.07    2:23.91 (1:14.84)
 16 Woodrow, Blake   16 GCST-FL           2:20.18    2:23.91 qFLSR  
               1:09.53    2:23.91 (1:14.38)
 Swim-Off Required ----------------------------------------------
 18 Denswil, Wayne   16 MACM-FG           2:17.09    2:23.96 FLSR   
               1:08.48    2:23.96 (1:15.48)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Glaser, Jon D    18 RSCA-OZ           2:25.30    2:24.60 FLSR   
               1:07.45    2:24.60 (1:17.15)
 20 Page, Carter J   16 SYS-FL            2:20.27    2:25.10 1516   
               1:07.11    2:25.10 (1:17.99)
 21 McPeak, Christo  18 GAAC-MA           2:22.56    2:25.79 1516   
               1:09.97    2:25.79 (1:15.82)
 22 Basalo, Miguel   16 MACM-FG           2:32.82    2:26.18 1516   
               1:08.36    2:26.18 (1:17.82)
 23 Lopez, Manuel G  16 MACM-FG           2:20.01    2:26.26 1516   
               1:09.75    2:26.26 (1:16.51)
 24 Erlenmeyer, Dan  15 SYS-FL            2:30.11    2:26.64 1516   
               1:08.35    2:26.64 (1:18.29)
 25 Spence, Aaron C  17 SWIM-FL           2:26.94    2:26.67 1516   
               1:10.04    2:26.67 (1:16.63)
 26 Pelton, John B   17 SYS-FL            2:26.92    2:26.72 1516   
               1:08.42    2:26.72 (1:18.30)
 27 Schroeder, Hans  15 CCS-FL            2:29.40    2:27.28 1516   
               1:07.70    2:27.28 (1:19.58)
 28 Zylberberg, Sha  17 SAS-FG            2:19.64    2:27.46 1516   
               1:11.28    2:27.46 (1:16.18)
 29 Clark, Drew S    15 SYS-FL            2:24.10    2:27.56 1516   
               1:08.52    2:27.56 (1:19.04)
 30 Messuri, Michae  18 SWIM-FL           2:17.45    2:27.96 1516   
               1:12.67    2:27.96 (1:15.29)
 31 Grant, Alex H    17 SPA-FL            2:26.41    2:28.17 1516   
               1:07.93    2:28.17 (1:20.24)
 32 King, Justin C   15 RSCA-OZ           2:26.83    2:28.20 1516   
               1:09.37    2:28.20 (1:18.83)
 33 Nielsen, Matt D  17 GCST-FL           2:20.33    2:28.27 1516   
               1:07.36    2:28.27 (1:20.91)
 34 Long, Jonathan   15 SPA-FL            2:27.70    2:28.73 1516   
               1:10.39    2:28.73 (1:18.34)
 35 Erlenmeyer, Eri  17 SYS-FL            2:27.56    2:28.74 1516   
               1:09.47    2:28.74 (1:19.27)
 36 Harris, Brenden  15 RSCA-OZ           2:28.20    2:28.85 1516   
               1:09.60    2:28.85 (1:19.25)
 37 Marlow, Sam A    16 RSCA-OZ           2:21.26    2:28.88 1516   
               1:07.82    2:28.88 (1:21.06)
 38 Garcia, Matthew  15 SYS-FL            2:29.19    2:28.95 1516   
               1:08.67    2:28.95 (1:20.28)
 39 Kishpaugh, Zach  15 SYS-FL            2:22.52    2:29.66 1516   
               1:07.27    2:29.66 (1:22.39)
 40 Catani, Evan C   18 RSCA-OZ           2:24.88    2:29.77 1516   
               1:11.06    2:29.77 (1:18.71)
 41 Limia, Michael   15 MACM-FG           2:34.82    2:30.90 1516   
               1:11.54    2:30.90 (1:19.36)
 42 Hidalgo, Artie   15 RSCA-OZ           2:29.24    2:30.93 1516   
               1:11.55    2:30.93 (1:19.38)
 43 Nipper, Cody P   16 SPA-FL            2:32.32    2:30.99 1516   
               1:08.82    2:30.99 (1:22.17)
 44 Zaremba, Roman   17 SYS-FL            2:42.00    2:31.05 1516   
               1:10.72    2:31.05 (1:20.33)
 45 Rahe, Jared C    18 RSCA-OZ           2:21.98    2:31.69 1516   
               1:11.77    2:31.69 (1:19.92)
 46 Morris, Luke O   16 Lightning-FL      2:34.90    2:33.37 1516   
               1:12.13    2:33.37 (1:21.24)
 47 Alspaw, Jacob A  16 RSCA-OZ           2:34.63    2:33.80 1516   
               1:10.00    2:33.80 (1:23.80)
 48 Clark, Jack R    15 SYS-FL            2:34.41    2:34.20 1516   
               1:13.32    2:34.20 (1:20.88)
 49 Benzon, Elijah   15 GCST-FL           2:42.55    2:34.70        
               1:12.65    2:34.70 (1:22.05)
 50 Nelson, AJ C     16 CCS-FL            2:30.39    2:35.09        
               1:10.22    2:35.09 (1:24.87)
 51 Llenin, Luis a   15 MACM-UNA-FG       2:44.09    2:35.20        
               1:13.29    2:35.20 (1:21.91)
 52 Kern, Brandon M  15 CCS-FL            2:38.29    2:35.77        
               1:14.22    2:35.77 (1:21.55)
 53 Hamel-Wood, Dir  17 SYS-FL            2:24.20    2:36.45        
               1:13.65    2:36.45 (1:22.80)
 54 Klemm, Cory A    16 SWIM-FL           2:34.39    2:36.68        
               1:13.26    2:36.68 (1:23.42)
 55 Arrieta, Austin  16 MACM-FG           2:48.64    2:38.33        
               1:15.40    2:38.33 (1:22.93)
 56 McKeon, Zachary  16 SWIM-FL           2:46.60    2:38.41        
               1:17.01    2:38.41 (1:21.40)
 57 Evans, Richard   17 SWIM-FL           2:34.53    2:38.60        
               1:16.04    2:38.60 (1:22.56)
 58 Phillips, Matt   18 RSCA-OZ           2:33.66    2:39.10        
               1:14.01    2:39.10 (1:25.09)
 59 Cummins, Tim J   15 FCST-GU           2:34.18    2:39.77        
               1:15.94    2:39.77 (1:23.83)
 60 Colvin, Jacob M  17 SPA-FL            2:38.99    2:39.90        
               1:17.99    2:39.90 (1:21.91)
 61 Lucker, Matt C   15 SWIM-FL           2:53.05    2:43.19        
               1:16.17    2:43.19 (1:27.02)
 62 Deguzman, Nicho  15 GCST-FL           2:36.33    2:43.46        
               1:17.28    2:43.46 (1:26.18)
 63 Hyde, Connor L   17 Lightning-FL      2:50.00    2:43.58        
               1:16.79    2:43.58 (1:26.79)
 64 Yatsula, Christ  15 TBAY-FL           3:18.38    2:43.76        
               1:16.49    2:43.76 (1:27.27)
 65 Lambert, Austin  15 UNSYS-FL          3:05.00    2:44.43        
               1:17.20    2:44.43 (1:27.23)
 66 De Pawlikowski,  15 MACM-FG           3:00.05    2:44.77        
               1:16.43    2:44.77 (1:28.34)
 67 DiBenedetto, Gi  15 Lightning-FL      2:50.38    2:50.61        
               1:22.68    2:50.61 (1:27.93)
 68 Lewis, Adam M    15 RSCA-OZ           2:52.77    2:59.67        
               1:25.13    2:59.67 (1:34.54)
 -- Garcia, Xander   18 RSCA-OZ           2:28.91         DQ        
               1:14.06         DQ (1:23.14)