Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 75  Girls 13-14 200 LC Meter IM
==================================================================
               2:19.49  USOP US Open
               2:22.19  JRNA Summer Junior Nats
               2:33.29  SZSS Summer Sectionals
               2:40.99  FLAG FL AG Champs
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Pish, Melissa N  13 BNY-IL            2:32.99    2:30.39 qSZSS  
               1:10.89    2:30.39 (1:19.50)
  2 Ariola, Grace M  13 BNY-IL            2:27.46    2:31.17 qSZSS  
               1:11.02    2:31.17 (1:20.15)
  3 Burrows, Amanda  14 SPA-FL            2:31.14    2:31.89 qSZSS  
               1:11.89    2:31.89 (1:20.00)
  4 Patrice, Grace   14 SYS-FL            2:30.60    2:32.64 qSZSS  
               1:12.78    2:32.64 (1:19.86)
  5 Porporis, Katia  14 RSCA-OZ           2:32.87    2:32.75 qSZSS  
               1:11.73    2:32.75 (1:21.02)
  6 Kirkpatrick, Is  13 TBAY-FL           2:32.01    2:34.73 qFLAG  
               1:12.32    2:34.73 (1:22.41)
  7 Slingsby, Rache  14 BNY-IL            2:33.67    2:34.78 qFLAG  
               1:11.38    2:34.78 (1:23.40)
  8 Faunce, Bean F   14 GCST-FL           2:30.22    2:35.01 qFLAG  
               1:12.41    2:35.01 (1:22.60)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Tillman, Victor  14 FCST-GU           2:35.30    2:35.37 qFLAG  
               1:13.76    2:35.37 (1:21.61)
 10 Bedard-Khalid,   14 MACM-FG           2:44.17    2:35.59 qFLAG  
               1:15.13    2:35.59 (1:20.46)
 11 Vasquez, Bryann  13 UFCST-GU          2:35.38    2:36.37 qFLAG  
               1:13.51    2:36.37 (1:22.86)
 12 Mata, Victoria   13 BNY-IL            2:40.18    2:37.18 qFLAG  
               1:13.12    2:37.18 (1:24.06)
 13 Carter, Paige C  14 TBAY-FL           2:34.08    2:37.31 qFLAG  
               1:15.45    2:37.31 (1:21.86)
 14 Leadbetter, Lin  13 SPA-FL            2:31.97    2:37.33 qFLAG  
               1:14.20    2:37.33 (1:23.13)
 15 Coleman, Courtn  14 SPA-FL            2:46.82    2:38.88 qFLAG  
               1:16.45    2:38.88 (1:22.43)
 16 Miller, Makenzi  13 CCS-FL            2:48.18    2:40.06 qFLAG  
               1:14.64    2:40.06 (1:25.42)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Hernandez, Step  14 MACM-FG           2:49.38    2:40.26 FLAG   
               1:18.01    2:40.26 (1:22.25)
 18 Santiago, Jilli  13 SRQ-FL            2:46.99    2:41.11        
               1:14.81    2:41.11 (1:26.30)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Hanlon, Haley M  14 TBAY-FL           2:36.58    2:41.96        
               1:17.08    2:41.96 (1:24.88)
 20 Jimenez, Nicole  13 SWIM-FL           2:40.77    2:42.33        
               1:17.96    2:42.33 (1:24.37)
 21 Kontrimas, Anas  14 FCST-GU           2:39.28    2:42.65        
               1:18.95    2:42.65 (1:23.70)
 22 McLean, Madison  14 TBAY-FL           2:49.68    2:43.11        
               1:16.55    2:43.11 (1:26.56)
 23 Kennedy, Sidney  13 BNY-IL            2:39.55    2:43.33        
               1:16.12    2:43.33 (1:27.21)
 24 Clifton, Shae L  13 SWIM-FL           2:43.08    2:43.49        
               1:19.16    2:43.49 (1:24.33)
 25 Penkwitz, Isabe  14 SYS-FL            2:41.66    2:43.86        
               1:19.45    2:43.86 (1:24.41)
 26 Runde, Isabelle  14 CAQ-NM            2:49.13    2:44.13        
               1:15.31    2:44.13 (1:28.82)
 27 Luckenbach, Ann  14 RSCA-OZ           2:43.08    2:44.31        
               1:15.64    2:44.31 (1:28.67)
 28 Dolgetta, Genes  14 SYS-FL            2:42.70    2:44.32        
               1:17.70    2:44.32 (1:26.62)
 29 Dong, Cindy M    13 SYS-FL            2:42.10    2:44.54        
               1:13.16    2:44.54 (1:31.38)
 30 Lemon, Alyssa L  14 RSCA-OZ           2:36.34    2:44.58        
               1:19.24    2:44.58 (1:25.34)
 31 Davie, Morgan A  13 SYS-FL            2:43.42    2:44.65        
               1:19.97    2:44.65 (1:24.68)
 32 Cottage-Ramnick  13 SWIM-FL           2:43.38    2:45.53        
               1:18.10    2:45.53 (1:27.43)
 33 Ripp, Shelby I   13 RSCA-OZ           2:39.43    2:45.59        
               1:18.82    2:45.59 (1:26.77)
 34 Walker, Alexand  13 SPA-FL            2:47.15    2:45.77        
               1:20.60    2:45.77 (1:25.17)
 35 Spoonts, Caroli  14 CCS-FL            2:49.40    2:45.90        
               1:21.31    2:45.90 (1:24.59)
 36 McMahon, Taylor  14 SYS-FL            2:46.51    2:46.57        
               1:18.80    2:46.57 (1:27.77)
 37 Law, Sophia Y    13 SYS-FL            2:46.66    2:47.34        
               1:21.67    2:47.34 (1:25.67)
 38 Davis, Anna G    14 RSCA-OZ           2:42.15    2:47.80        
               1:21.27    2:47.80 (1:26.53)
 39 Logan, Cara H    14 BNY-IL            2:44.97    2:48.40        
               1:17.87    2:48.40 (1:30.53)
 40 Vanbiljon, Lill  14 RSCA-OZ           2:53.41    2:48.58        
               1:17.99    2:48.58 (1:30.59)
 41 Pietraszun, Sta  14 SYS-FL            2:43.00    2:49.94        
               1:21.29    2:49.94 (1:28.65)
 42 Kleimann, Maria  13 FCST-GU           2:47.46    2:50.90        
               1:21.62    2:50.90 (1:29.28)
 43 Moya, Andrea G   13 MACM-FG           2:55.34    2:50.94        
               1:23.16    2:50.94 (1:27.78)
 44 Madden, Paige M  14 GCST-FL           2:53.64    2:50.99        
               1:18.00    2:50.99 (1:32.99)
 45 McMurray, Sydne  13 SWIM-FL           2:42.20    2:51.56        
               1:23.67    2:51.56 (1:27.89)
 46 Harris, Kelly E  13 SPA-FL            3:06.08    2:52.19        
               1:24.26    2:52.19 (1:27.93)
 47 Walsh, Jessie E  13 GCST-FL           2:49.35    2:52.70        
               1:24.63    2:52.70 (1:28.07)
 48 Bravo, Nicole F  13 GCST-FL           2:59.00    2:53.43        
               1:22.98    2:53.43 (1:30.45)
 49 Motta, Carla d   14 SYS-FL            2:50.08    2:53.52        
               1:21.40    2:53.52 (1:32.12)
 50 Pepe, Katherine  13 SYS-FL            2:50.98    2:54.38        
               1:23.94    2:54.38 (1:30.44)
 51 Tompkins, Haley  14 GCST-FL           2:58.47    2:54.66        
               1:22.58    2:54.66 (1:32.08)
 52 Wright, Chloe J  14 RSCA-OZ           2:50.26    2:54.82        
               1:22.67    2:54.82 (1:32.15)
 53 Siswanto, Rain   13 TBAY-FL           2:59.50    2:55.43        
               1:23.86    2:55.43 (1:31.57)
 54 Lewandrowski, P  13 SYS-FL            2:55.83    2:56.72        
               1:24.91    2:56.72 (1:31.81)
 55 Johnston, Grays  13 SAS-FG            3:06.11    2:56.80        
               1:25.14    2:56.80 (1:31.66)
 56 Cyr, Renee N     14 SWIM-FL           2:53.50    2:57.41        
               1:26.84    2:57.41 (1:30.57)
 57 Judah, Bri L     14 GCST-FL           2:58.32    2:58.43        
               1:26.62    2:58.43 (1:31.81)
 58 McFarland, Mega  13 RSCA-OZ           3:03.29    2:58.45        
               1:25.14    2:58.45 (1:33.31)
 59 Bogumil, Haille  13 Lightning-FL           NT    2:59.61        
               1:16.27    2:59.61 (1:43.34)
 60 Silveira, Hope   14 MACM-FG           2:59.68    2:59.68        
               1:25.46    2:59.68 (1:34.22)
 61 Schied, Madison  13 SYS-FL            2:55.29    3:02.05        
               1:20.80    3:02.05 (1:41.25)
 62 Thompson, Caitl  13 FCST-GU           2:57.22    3:03.12        
               1:28.33    3:03.12 (1:34.79)
 63 Ippolito, Natal  13 GCST-FL           3:11.62    3:03.24        
               1:26.68    3:03.24 (1:36.56)
 64 Wilson, Heather  13 CCS-FL            3:03.93    3:07.52        
               1:28.35    3:07.52 (1:39.17)
 65 Iyer, Radhika S  13 CAQ-NM            3:07.49    3:08.12        
               1:32.75    3:08.12 (1:35.37)
 66 Reuwer, Emily C  13 RSCA-OZ           3:02.73    3:08.49        
               1:29.19    3:08.49 (1:39.30)
 67 Miller, Sienna   13 SYS-FL            3:03.31    3:08.94        
               1:31.06    3:08.94 (1:37.88)
 68 Alberdi, Nina K  13 STAT-FL           3:07.57    3:11.16        
               1:30.47    3:11.16 (1:40.69)
 69 Yatsula, Anne M  13 TBAY-FL                NT    3:19.70        
               1:27.04    3:19.70 (1:52.66)
 70 Michalski, Izab  13 GCST-FL           3:22.23    3:19.97        
               1:35.02    3:19.97 (1:44.95)
 71 Evans, Alicia S  13 SWIM-FL           3:20.54    3:23.47        
               2:48.08      3:23.47 (35.39)
 72 Rua, Vanessa     13 SWIM-FL           3:18.68    3:26.26        
               1:42.24    3:26.26 (1:44.02)
 73 DiBenedetto, Se  14 Lightning-FL      3:45.37    3:38.04        
               1:34.45    3:38.04 (2:03.59)
 -- Tyle, Madison R  13 SYS-FL            2:46.63         DQ        
               1:20.99         DQ (1:25.17)