Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 73  Girls 11-12 200 LC Meter IM
==================================================================
               2:51.69  FLAG FL AG Champs
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Law, Theresa F   12 SYS-FL            2:38.13    2:36.92 qFLAG  
               1:16.51    2:36.92 (1:20.41)
  2 Arens, Mackenzi  12 BNY-IL            2:47.16    2:41.97 qFLAG  
               1:19.78    2:41.97 (1:22.19)
  3 VanDress, Hanna  12 GCST-FL           2:44.04    2:42.14 qFLAG  
               1:16.48    2:42.14 (1:25.66)
  4 Graham, Olivia   11 SYS-FL            2:43.81    2:43.56 qFLAG  
  5 Lozano, Luci-An  12 SYS-FL            2:43.59    2:43.58 qFLAG  
               1:17.39    2:43.58 (1:26.19)
  6 Clausen, Katy A  11 BNY-IL            2:48.00    2:46.05 qFLAG  
               1:20.71    2:46.05 (1:25.34)
  7 Abril, Sarah     12 MACM-FG           2:51.83    2:46.48 qFLAG  
               1:19.57    2:46.48 (1:26.91)
  8 Carter, Ava L    11 TBAY-FL           2:56.12    2:46.73 qFLAG  
               1:18.02    2:46.73 (1:28.71)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Daws, Paige E    11 RSCA-OZ           2:46.20    2:46.96 FLAG   
               1:22.66    2:46.96 (1:24.30)
 10 Weyant, Emma J   11 SYS-FL            2:48.48    2:48.16 FLAG   
               1:21.85    2:48.16 (1:26.31)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Taulbee, Katie   12 STAT-FL           2:47.76    2:50.84 FLAG   
               1:21.47    2:50.84 (1:29.37)
 12 Viera, Katelyn   11 SYS-FL            2:56.95    2:50.88 FLAG   
               1:19.09    2:50.88 (1:31.79)
 13 Schwartz, Olivi  11 SRQ-FL            2:45.57    2:51.31 FLAG   
               1:22.03    2:51.31 (1:29.28)
 14 Guntz, Holle L   12 RIV-IN            3:22.05    2:53.27        
               1:24.39    2:53.27 (1:28.88)
 15 Walch, Christin  11 SWIM-FL           2:57.17    2:54.39        
               1:28.23    2:54.39 (1:26.16)
 16 Harrell, Lily M  11 RSCA-OZ           2:50.99    2:54.70        
               1:21.99    2:54.70 (1:32.71)
 17 Suarez, Stephan  11 MACM-FG           2:55.62    2:54.94        
               1:24.94    2:54.94 (1:30.00)
 18 Marsala, Isabel  12 GCST-FL           3:00.48    2:55.08        
               1:22.24    2:55.08 (1:32.84)
 19 Kishpaugh, Isab  11 SYS-FL            2:55.92    2:55.97        
               1:22.75    2:55.97 (1:33.22)
 20 Smith, Laura L   11 TBAY-FL           2:59.60    2:58.83        
               1:26.67    2:58.83 (1:32.16)
 21 Clausen, Alyssa  11 BNY-IL            3:07.28    2:58.96        
               1:30.70    2:58.96 (1:28.26)
 22 Flanagan, Anna   12 SPA-FL            2:56.80    2:59.01        
               1:24.45    2:59.01 (1:34.56)
 23 Bazo, Heaven J   11 SRQ-FL            3:05.25    3:00.39        
               1:29.44    3:00.39 (1:30.95)
 24 Faremouth, Laur  11 SWIM-FL           3:14.90    3:00.93        
               1:29.03    3:00.93 (1:31.90)
 25 Tyle, Taylor M   11 SYS-FL            3:06.71    3:01.08        
               1:28.78    3:01.08 (1:32.30)
 26 Aristizabal, Ca  12 SYS-FL            3:02.64    3:01.19        
               1:25.13    3:01.19 (1:36.06)
 27 Regueira, Nicol  12 MACM-FG           3:01.10    3:01.31        
               1:25.46    3:01.31 (1:35.85)
 28 Davie, Alicia M  11 SYS-FL            3:06.87    3:02.12        
               1:31.19    3:02.12 (1:30.93)
 29 Murphy, Nora M   12 SRQ-FL            3:07.13    3:03.75        
               1:29.31    3:03.75 (1:34.44)
 30 Kelly, Kendal E  11 STAT-FL           3:09.42    3:06.60        
               1:32.86    3:06.60 (1:33.74)
 31 Volpe, Nina M    11 SYS-FL            3:15.46    3:11.25        
               1:31.73    3:11.25 (1:39.52)
 32 Carico, Kaitlyn  12 SYS-FL            3:14.70    3:12.95        
               1:29.66    3:12.95 (1:43.29)
 33 Langford, Anna   12 SWIM-FL           3:20.27    3:16.01        
               1:33.34    3:16.01 (1:42.67)
 34 Buckhorn, Grace  12 TBAY-FL                NT    3:18.79        
               1:35.62    3:18.79 (1:43.17)
 35 Bravo, Ally J    11 GCST-FL           3:24.22    3:19.16        
               1:39.81    3:19.16 (1:39.35)
 36 Torres, Yolanda  12 MACM-FG           3:33.51    3:23.14        
               1:39.80    3:23.14 (1:43.34)
 37 Katz, Lana M     11 SYS-FL            3:43.39    3:26.21        
               1:42.43    3:26.21 (1:43.78)
 38 McCollum, Jorda  11 GCST-FL           3:31.63    3:29.35        
               1:43.47    3:29.35 (1:45.88)
 39 Brinson, Madiso  11 SRQ-FL            3:28.95    3:32.56        
               1:39.28    3:32.56 (1:53.28)
 40 Smith, Julia L   12 STAT-FL           4:02.95    3:51.88        
               1:52.90    3:51.88 (1:58.98)
 41 Wik, Ashley M    11 SYS-FL                 NT    4:04.23        
               2:04.49    4:04.23 (1:59.74)
 42 Owens, Maddie T  11 GCST-FL                NT    4:06.51        
               2:01.59    4:06.51 (2:04.92)