Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 56  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
               2:20.79  USOP US Open
               2:24.49  JRNA Summer Junior Nats
               2:45.99  SZSS Summer Sectionals
               3:02.49  FLAG FL AG Champs
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Perez, Joseph A  14 MACM-FG           2:29.29    2:36.54 qSZSS  
               1:16.89    2:36.54 (1:19.65)
  2 Riley, Brett A   13 SYS-FL            2:44.38    2:43.20 qSZSS  
               1:18.72    2:43.20 (1:24.48)
  3 Vives, Brandon   14 MACM-FG           2:51.47    2:44.48 qSZSS  
               1:19.67    2:44.48 (1:24.81)
  4 Dovolani, Bexhe  13 SPA-FL            2:53.93    2:50.92 qFLAG  
               1:21.84    2:50.92 (1:29.08)
  5 Walch, Michael   14 SWIM-FL           2:49.88    2:51.42 qFLAG  
               1:23.94    2:51.42 (1:27.48)
  6 Rhoads, Paxton   14 TBAY-FL           2:53.27    2:53.89 qFLAG  
               1:25.60    2:53.89 (1:28.29)
  7 Heil, Darrien L  14 GCST-FL           2:57.20    2:55.97 qFLAG  
               1:24.88    2:55.97 (1:31.09)
  8 Depassier, Jorg  13 DANA-FG           2:59.34    2:58.90 qFLAG  
               1:26.68    2:58.90 (1:32.22)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Cantu, Francisc  14 DANA-FG           2:49.70    2:59.04 qFLAG  
               1:26.39    2:59.04 (1:32.65)
 10 Corredor, Santi  14 SWIM-FL           2:54.71    2:59.39 qFLAG  
               1:26.01    2:59.39 (1:33.38)
 11 Perez, Jason     13 MACM-FG           2:59.86    3:00.63 qFLAG  
               1:27.09    3:00.63 (1:33.54)
 12 Probosz, Nicola  14 SRQ-FL            3:05.65    3:03.47 q      
               1:30.89    3:03.47 (1:32.58)
 13 Ripp, Conner D   14 RSCA-OZ           3:16.75    3:06.42 q      
               1:30.34    3:06.42 (1:36.08)
 14 Schuler, Will J  13 FCST-GU           3:09.10    3:08.17 q      
               1:31.42    3:08.17 (1:36.75)
 15 Lemon, Joey A    13 RSCA-OZ           3:11.37    3:08.23 q      
               1:31.45    3:08.23 (1:36.78)
 16 Hanner, Lyle A   14 SPA-FL            3:12.92    3:11.53 q      
               1:32.45    3:11.53 (1:39.08)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Haefner, Jake R  14 RSCA-OZ           3:13.48    3:13.31        
               1:32.72    3:13.31 (1:40.59)
 18 Obendorf, Rober  13 SYS-FL            3:14.70    3:15.79        
 -----------------------------------------------------------------
 19 Ramirez, Juan A  14 MACM-FG           3:22.05    3:24.59        
               1:37.09    3:24.59 (1:47.50)
 20 Grady, Marty J   14 DANA-FG           3:32.61    3:34.37        
               1:45.02    3:34.37 (1:49.35)
 21 Stone, Robbie C  14 FCST-GU                NT    4:02.45        
               1:56.54    4:02.45 (2:05.91)