Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 38  Boys 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
               4:30.49  13-14 USOP US Open
               4:35.49  13-14 JRNA Summer Junior Nats
               4:59.89  13-14 SZSS Summer Sectionals
               5:31.99  13-14 FLAG FL AG Champs
               6:43.89  13-14 QUAL Meet Qualifying Time
 Meet Qualifying 13-14:  6:43.89
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Perez, Joseph A  14 MACM-FG           5:01.63    4:51.52 qSZSS  
               1:06.98    2:22.96 (1:15.98)
      3:45.82 (1:22.86)   4:51.52 (1:05.70)
  2 Finke, Robert C  13 SPA-FL            5:35.78    4:58.23 qSZSS  
               1:09.32    2:24.54 (1:15.22)
      3:55.07 (1:30.53)   4:58.23 (1:03.16)
  3 Yeager, Christo  14 FCST-GU           4:54.96    4:58.70 qSZSS  
               1:07.91    2:24.56 (1:16.65)
      3:54.83 (1:30.27)   4:58.70 (1:03.87)
  4 Dols, Keanan M   14 SYS-FL            5:01.17    5:01.78 qFLAG  
               1:07.67    2:24.29 (1:16.62)
      3:54.78 (1:30.49)   5:01.78 (1:07.00)
  5 Smith, T.C. C    14 SRQ-FL            5:03.49    5:03.77 qFLAG  
               1:07.60    2:23.60 (1:16.00)
      3:57.95 (1:34.35)   5:03.77 (1:05.82)
  6 Corredor, Santi  14 SWIM-FL           4:54.97    5:03.81 qFLAG  
               1:10.55    2:27.73 (1:17.18)
      3:59.78 (1:32.05)   5:03.81 (1:04.03)
  7 Lombardo, Tommy  14 RSCA-OZ           5:03.81    5:06.81 qFLAG  
               1:08.55    2:26.44 (1:17.89)
      4:00.46 (1:34.02)   5:06.81 (1:06.35)
  8 Sharp, Nick R    14 UN-FG             5:08.59    5:08.58 qFLAG  
               1:15.59    2:31.52 (1:15.93)
      4:02.41 (1:30.89)   5:08.58 (1:06.17)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Riley, Brett A   13 SYS-FL            5:07.07    5:09.95 qFLAG  
               1:15.39    2:36.60 (1:21.21)
      4:02.72 (1:26.12)   5:09.95 (1:07.23)
 10 Cates, Van A     14 TBAY-FL           5:09.86    5:11.73 qFLAG  
               1:10.95    2:27.65 (1:16.70)
      4:01.33 (1:33.68)   5:11.73 (1:10.40)
 11 Dovolani, Bexhe  13 SPA-FL            5:17.82    5:12.67 qFLAG  
               1:09.63    2:32.35 (1:22.72)
      4:00.79 (1:28.44)   5:12.67 (1:11.88)
 12 Carmichael, Tyl  14 SYS-FL            5:23.80    5:13.58 qFLAG  
               1:14.94    2:30.92 (1:15.98)
      4:06.39 (1:35.47)   5:13.58 (1:07.19)
 13 Heil, Darrien L  14 GCST-FL           5:17.71    5:15.52 qFLAG  
               1:12.29    2:32.59 (1:20.30)
      4:04.85 (1:32.26)   5:15.52 (1:10.67)
 14 Monteagudo, Car  14 FCST-GU           5:15.68    5:19.31 qFLAG  
               1:09.58    2:31.89 (1:22.31)
      4:12.23 (1:40.34)   5:19.31 (1:07.08)
 15 Faucher, Diego   14 MACM-FG           5:38.17    5:21.21 qFLAG  
               1:09.40    2:35.57 (1:26.17)
      4:08.01 (1:32.44)   5:21.21 (1:13.20)
 16 Vives, Brandon   14 MACM-FG           5:25.89    5:22.66 qFLAG  
               1:15.79    2:43.20 (1:27.41)
      4:10.72 (1:27.52)   5:22.66 (1:11.94)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Nutter, Matthew  13 SYS-FL            5:23.41    5:23.81 FLAG   
               1:15.25    2:37.19 (1:21.94)
      4:16.11 (1:38.92)   5:23.81 (1:07.70)
 18 Walch, Michael   14 SWIM-FL           5:22.52    5:24.77 FLAG   
               1:14.01    2:48.75 (1:34.74)
      4:15.82 (1:27.07)   5:24.77 (1:08.95)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Depassier, Jorg  13 DANA-FG           5:32.53    5:26.41 FLAG   
               1:21.77    2:43.81 (1:22.04)
      4:17.19 (1:33.38)   5:26.41 (1:09.22)
 20 Fregosi, Carson  14 SAS-FG            5:34.43    5:31.44 FLAG   
               1:14.79    2:42.42 (1:27.63)
      4:22.49 (1:40.07)   5:31.44 (1:08.95)
 21 Cantu, Francisc  14 DANA-FG           5:21.30    5:46.25 QUAL   
               1:18.90    2:50.60 (1:31.70)
      4:28.09 (1:37.49)   5:46.25 (1:18.16)
 22 Leblanc, Luke t  13 FCST-GU           6:01.42    5:46.42 QUAL   
               1:15.31    2:44.43 (1:29.12)
      4:32.79 (1:48.36)   5:46.42 (1:13.63)
 23 Arany, Bence T   13 SYS-FL            5:51.69    5:53.16 QUAL   
               1:16.55    2:50.17 (1:33.62)
      4:34.24 (1:44.07)   5:53.16 (1:18.92)
 24 Lemon, Joey A    13 RSCA-OZ           5:59.29    5:56.23 QUAL   
               1:21.77    2:55.90 (1:34.13)
      4:33.79 (1:37.89)   5:56.23 (1:22.44)
 25 Obendorf, Rober  13 SYS-FL            6:40.21    6:59.20        
 -- Perez, Jason     13 MACM-FG           5:34.97         DQ        
               1:17.69    2:43.13 (1:25.44)
      4:17.26 (1:34.13)        DQ (1:13.11)
 
 Event 38  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
==================================================================
               6:43.89  15&O QUAL Meet Qualifying Time
 Meet Qualifying 15&O:  6:43.89
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 De Pawlikowski,  16 MACM-FG           4:42.89    4:46.51 qQUAL  
               1:06.20    2:18.82 (1:12.62)
      3:44.68 (1:25.86)   4:46.51 (1:01.83)
  2 Leo, Marco S     16 SWIM-FL           4:50.94    4:46.72 qQUAL  
               1:03.78    2:20.20 (1:16.42)
      3:43.95 (1:23.75)   4:46.72 (1:02.77)
  3 Warner, Shawn M  18 SAS-FG            4:45.48    4:50.06 qQUAL  
               1:02.52    2:18.09 (1:15.57)
      3:42.95 (1:24.86)   4:50.06 (1:07.11)
  4 Katz, Alexander  17 SYS-FL            4:30.29    4:51.51 qQUAL  
               1:04.89    2:17.02 (1:12.13)
      3:43.14 (1:26.12)   4:51.51 (1:08.37)
  5 Page, Carter J   16 SYS-FL            4:48.82    4:55.18 qQUAL  
               1:07.24    2:24.61 (1:17.37)
      3:52.22 (1:27.61)   4:55.18 (1:02.96)
  6 Pereira, Daniel  17 DANA-FG           4:56.21    4:55.75 qQUAL  
               1:08.58    2:27.81 (1:19.23)
      3:49.54 (1:21.73)   4:55.75 (1:06.21)
  7 Bryant, Calvin   17 SPA-FL            5:00.42    4:55.80 qQUAL  
               1:04.49    2:23.60 (1:19.11)
      3:52.25 (1:28.65)   4:55.80 (1:03.55)
  8 Woodrow, Blake   16 GCST-FL           4:50.13    4:57.04 qQUAL  
               1:06.11    2:24.69 (1:18.58)
      3:49.94 (1:25.25)   4:57.04 (1:07.10)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Marshburn, Mark  16 SPA-FL            5:03.81    4:57.25 qQUAL  
               1:06.29    2:23.54 (1:17.25)
      3:51.19 (1:27.65)   4:57.25 (1:06.06)
 10 Rutherford, Tho  17 SYS-FL            4:51.20    4:57.64 qQUAL  
               1:07.71    2:26.14 (1:18.43)
      3:54.01 (1:27.87)   4:57.64 (1:03.63)
 11 Wheeler, Jordan  16 TBAY-FL           4:47.00    4:58.15 qQUAL  
               1:05.81    2:23.71 (1:17.90)
      3:53.20 (1:29.49)   4:58.15 (1:04.95)
 12 Lee, Campbell P  15 SYS-FL            4:47.94    4:58.63 qQUAL  
               1:08.03    2:27.20 (1:19.17)
      3:50.44 (1:23.24)   4:58.63 (1:08.19)
 13 Clark, Drew S    15 SYS-FL            4:59.26    4:58.87 qQUAL  
               1:05.79    2:20.97 (1:15.18)
      3:55.15 (1:34.18)   4:58.87 (1:03.72)
 14 Arrieta, Alex A  15 MACM-FG           5:03.41    4:58.90 qQUAL  
               1:06.42    2:26.06 (1:19.64)
      3:52.08 (1:26.02)   4:58.90 (1:06.82)
 15 McKane, Liam N   17 SYS-FL            4:56.20    5:00.16 qQUAL  
               1:06.73    2:24.61 (1:17.88)
      3:55.49 (1:30.88)   5:00.16 (1:04.67)
 16 Bohorquez, Fern  16 DANA-FG           4:51.09    5:00.25 qQUAL  
               1:06.73    2:26.24 (1:19.51)
      3:54.82 (1:28.58)   5:00.25 (1:05.43)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Colvin, Matt W   18 SPA-FL            4:52.70    5:00.29 QUAL   
               1:09.10    2:28.99 (1:19.89)
      3:55.40 (1:26.41)   5:00.29 (1:04.89)
 18 Marlow, Sam A    16 RSCA-OZ           4:57.88    5:00.65 QUAL   
               1:08.55    2:25.31 (1:16.76)
      3:54.32 (1:29.01)   5:00.65 (1:06.33)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Spence, Aaron C  17 SWIM-FL           5:06.55    5:01.26 QUAL   
               1:08.30    2:25.32 (1:17.02)
      3:53.78 (1:28.46)   5:01.26 (1:07.48)
 20 Zacka IV, Eddie  17 GCST-FL           5:01.02    5:01.62 QUAL   
               1:08.73    2:29.34 (1:20.61)
      3:56.88 (1:27.54)   5:01.62 (1:04.74)
 21 Moran, Andrew B  18 CCS-FL            5:10.26    5:02.23 QUAL   
               1:04.32    2:24.79 (1:20.47)
      3:54.96 (1:30.17)   5:02.23 (1:07.27)
 22 Harriott, Joshu  15 SWIM-FL           4:59.21    5:02.62 QUAL   
               1:07.06    2:27.06 (1:20.00)
      3:58.24 (1:31.18)   5:02.62 (1:04.38)
 23 Lopez, Manuel G  16 MACM-FG           4:54.43    5:02.72 QUAL   
               1:05.86    2:25.90 (1:20.04)
      3:54.02 (1:28.12)   5:02.72 (1:08.70)
 24 Hanner, Luke A   15 SPA-FL            5:01.29    5:03.20 QUAL   
               1:05.10    2:26.09 (1:20.99)
      3:57.32 (1:31.23)   5:03.20 (1:05.88)
 25 Leeson, Peyton   17 SYS-FL            4:57.78    5:03.51 QUAL   
               1:09.96    2:29.29 (1:19.33)
      3:57.30 (1:28.01)   5:03.51 (1:06.21)
 26 Pelton, Matthew  15 SYS-FL            4:57.46    5:03.99 QUAL   
               1:07.68    2:26.75 (1:19.07)
      3:56.44 (1:29.69)   5:03.99 (1:07.55)
 27 Garcia, Matthew  15 SYS-FL            5:11.45    5:05.41 QUAL   
               1:09.21    2:24.97 (1:15.76)
      3:57.79 (1:32.82)   5:05.41 (1:07.62)
 28 Basalo, Miguel   16 MACM-FG           5:08.58    5:06.31 QUAL   
               1:07.55    2:29.86 (1:22.31)
      4:01.04 (1:31.18)   5:06.31 (1:05.27)
 29 Tam, Aaron C     18 MACM-FG           5:06.13    5:06.79 QUAL   
               1:06.31    2:27.66 (1:21.35)
      4:02.01 (1:34.35)   5:06.79 (1:04.78)
 30 Hidalgo, Artie   15 RSCA-OZ           5:13.09    5:07.60 QUAL   
 31 Pelton, John B   17 SYS-FL            5:06.33    5:08.07 QUAL   
               1:06.86    2:24.90 (1:18.04)
      4:02.32 (1:37.42)   5:08.07 (1:05.75)
 32 Kishpaugh, Zach  15 SYS-FL            4:58.73    5:10.26 QUAL   
               1:12.19    2:32.15 (1:19.96)
      4:02.21 (1:30.06)   5:10.26 (1:08.05)
 33 Erlenmeyer, Dan  15 SYS-FL            5:06.84    5:10.35 QUAL   
               1:09.75    2:29.93 (1:20.18)
      4:03.36 (1:33.43)   5:10.35 (1:06.99)
 34 McPeak, Christo  18 GAAC-MA           5:04.30    5:11.06 QUAL   
               1:09.51    2:32.07 (1:22.56)
      4:00.33 (1:28.26)   5:11.06 (1:10.73)
 35 Nielsen, Matt D  17 GCST-FL           4:53.82    5:13.16 QUAL   
               2:26.72    5:13.16 (2:46.44)
 36 Nipper, Cody P   16 SPA-FL            5:24.04    5:14.36 QUAL   
               1:06.32    2:28.70 (1:22.38)
      4:07.33 (1:38.63)   5:14.36 (1:07.03)
 37 Cantu, David     16 DANA-FG           4:57.06    5:15.17 QUAL   
               1:11.91    2:32.64 (1:20.73)
      4:04.19 (1:31.55)   5:15.17 (1:10.98)
 38 Grant, Alex H    17 SPA-FL            5:09.83    5:16.12 QUAL   
               1:05.10    2:27.11 (1:22.01)
      4:02.79 (1:35.68)   5:16.12 (1:13.33)
 39 Harris, Brenden  15 RSCA-OZ           5:19.62    5:16.72 QUAL   
               1:12.42    2:33.18 (1:20.76)
      4:05.07 (1:31.89)   5:16.72 (1:11.65)
 40 Hamel-Wood, Dir  17 SYS-FL            5:14.00    5:17.18 QUAL   
               1:11.50    2:33.57 (1:22.07)
      4:10.31 (1:36.74)   5:17.18 (1:06.87)
 41 King, Justin C   15 RSCA-OZ           5:11.76    5:17.47 QUAL   
               1:11.80    2:36.48 (1:24.68)
      4:12.33 (1:35.85)   5:17.47 (1:05.14)
 42 Alspaw, Jacob A  16 RSCA-OZ           5:32.34    5:17.99 QUAL   
               1:09.75    2:29.86 (1:20.11)
      4:07.73 (1:37.87)   5:17.99 (1:10.26)
 43 Lijoi, Vinny F   15 SRQ-FL            5:22.55    5:19.44 QUAL   
               1:15.06    2:39.07 (1:24.01)
      4:08.64 (1:29.57)   5:19.44 (1:10.80)
 44 Zaremba, Roman   17 SYS-FL            5:20.00    5:19.73 QUAL   
               1:11.84    2:31.11 (1:19.27)
      4:11.23 (1:40.12)   5:19.73 (1:08.50)
 45 Garcia, Xander   18 RSCA-OZ           5:18.07    5:20.47 QUAL   
               1:15.15    2:38.84 (1:23.69)
      4:09.12 (1:30.28)   5:20.47 (1:11.35)
 46 Benzon, Elijah   15 GCST-FL           5:30.11    5:21.64 QUAL   
               1:08.73    2:35.12 (1:26.39)
      4:10.95 (1:35.83)   5:21.64 (1:10.69)
 47 Catani, Evan C   18 RSCA-OZ           5:04.29    5:22.37 QUAL   
               1:14.88    2:36.33 (1:21.45)
      4:09.37 (1:33.04)   5:22.37 (1:13.00)
 47 Limia, Michael   15 MACM-FG           5:28.63    5:22.37 QUAL   
               1:12.47    2:35.73 (1:23.26)
      4:09.08 (1:33.35)   5:22.37 (1:13.29)
 49 Clark, Jack R    15 SYS-FL            5:17.24    5:22.95 QUAL   
               1:11.18    2:37.83 (1:26.65)
      4:14.28 (1:36.45)   5:22.95 (1:08.67)
 50 Rahe, Jared C    18 RSCA-OZ           5:05.10    5:30.34 QUAL   
               1:12.08    2:40.71 (1:28.63)
      4:16.37 (1:35.66)   5:30.34 (1:13.97)
 51 Deguzman, Nicho  15 GCST-FL           5:28.07    5:40.11 QUAL   
               1:17.07    2:46.20 (1:29.13)
      5:40.11 (2:53.91)                    
 52 Phillips, Matt   18 RSCA-OZ           5:46.58    5:40.56 QUAL   
               1:12.19    2:45.21 (1:33.02)
      4:24.14 (1:38.93)   5:40.56 (1:16.42)
 53 DiBenedetto, Gi  15 Lightning-FL           NT    6:00.34 QUAL   
               1:22.26    2:58.55 (1:36.29)
      4:47.13 (1:48.58)   6:00.34 (1:13.21)
 -- Siwady, Jorge F  18 UN-FL-FL          4:55.04         DQ        
               1:08.78    2:25.34 (1:16.56)
      3:52.27 (1:26.93)        DQ (1:06.15)