Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 37  Girls 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
               4:55.89  13-14 USOP US Open
               4:59.69  13-14 JRNA Summer Junior Nats
               5:17.29  13-14 SZSS Summer Sectionals
               5:39.69  13-14 FLAG FL AG Champs
               7:02.69  13-14 QUAL Meet Qualifying Time
 Meet Qualifying 13-14:  7:02.69
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Ariola, Grace M  13 BNY-IL            5:19.41    5:08.29 qSZSS  
                                5:20.39 ( )
            5:08.29 ( )                    
  2 Pish, Melissa N  13 BNY-IL            5:24.44    5:11.94 qSZSS  
               1:13.82    2:34.01 (1:20.19)
      4:06.64 (1:32.63)   5:11.94 (1:05.30)
  3 Faunce, Bean F   14 GCST-FL           5:13.62    5:13.17 qSZSS  
               1:10.20    2:32.66 (1:22.46)
      4:04.13 (1:31.47)   5:13.17 (1:09.04)
  4 Hernandez-Tome,  14 SYS-FL            5:20.24    5:19.91 qFLAG  
                                  44.01 ( )
      2:15.89 (1:31.88)   5:19.91 (3:04.02)
  5 Tillman, Victor  14 FCST-GU           5:26.68    5:20.40 qFLAG  
               1:11.66    2:33.00 (1:21.34)
      4:08.11 (1:35.11)   5:20.40 (1:12.29)
  6 Slingsby, Rache  14 BNY-IL            5:21.99    5:21.47 qFLAG  
               1:12.84    2:30.62 (1:17.78)
      4:11.24 (1:40.62)   5:21.47 (1:10.23)
  7 Bedard-Khalid,   14 MACM-FG           5:22.41    5:21.57 qFLAG  
                                  51.66 ( )
      2:23.95 (1:32.29)   5:21.57 (2:57.62)
  8 Burrows, Amanda  14 SPA-FL            5:28.74    5:21.72 qFLAG  
               1:13.47    2:37.15 (1:23.68)
      4:10.30 (1:33.15)   5:21.72 (1:11.42)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Porporis, Katia  14 RSCA-OZ           5:26.65    5:22.46 qFLAG  
               1:18.69    2:36.32 (1:17.63)
      4:11.13 (1:34.81)   5:22.46 (1:11.33)
 10 Almada, Flo      14 SWIM-FL           5:29.56    5:22.64 qFLAG  
 11 Mata, Victoria   13 BNY-IL            5:39.99    5:23.68 qFLAG  
               1:12.12    2:35.66 (1:23.54)
      4:10.72 (1:35.06)   5:23.68 (1:12.96)
 12 Vasquez, Bryann  13 UFCST-GU          5:31.34    5:24.28 qFLAG  
               1:12.44    2:34.74 (1:22.30)
      4:14.21 (1:39.47)   5:24.28 (1:10.07)
 13 Patrice, Grace   14 SYS-FL            5:20.26    5:25.77 qFLAG  
               1:16.95    2:38.15 (1:21.20)
      4:15.18 (1:37.03)   5:25.77 (1:10.59)
 14 Kennedy, Sidney  13 BNY-IL            5:32.14    5:27.07 qFLAG  
               1:14.42    2:35.49 (1:21.07)
      4:17.38 (1:41.89)   5:27.07 (1:09.69)
 15 Palsha, Peyton   13 SPA-FL            5:41.23    5:27.67 qFLAG  
               1:12.68    2:40.28 (1:27.60)
      4:12.65 (1:32.37)   5:27.67 (1:15.02)
 16 Hanlon, Haley M  14 TBAY-FL           5:29.21    5:32.75 qFLAG  
               1:13.69    2:40.18 (1:26.49)
      4:19.30 (1:39.12)   5:32.75 (1:13.45)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Petrosino, Fran  13 RSCA-OZ           5:29.56    5:34.02 FLAG   
               1:16.95    2:45.93 (1:28.98)
      4:21.56 (1:35.63)   5:34.02 (1:12.46)
 18 Logan, Cara H    14 BNY-IL            5:36.92    5:35.56 FLAG   
               1:16.11    2:41.11 (1:25.00)
      4:20.53 (1:39.42)   5:35.56 (1:15.03)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Penkwitz, Isabe  14 SYS-FL            5:34.57    5:35.61 FLAG   
               1:16.25    2:45.12 (1:28.87)
      4:20.46 (1:35.34)   5:35.61 (1:15.15)
 20 Allen, Kendal N  14 TBAY-FL           6:10.11    5:35.86 FLAG   
               1:14.55    2:42.15 (1:27.60)
      4:23.88 (1:41.73)   5:35.86 (1:11.98)
 21 Kirkpatrick, Is  13 TBAY-FL           5:42.16    5:36.22 FLAG   
               1:13.80    2:41.27 (1:27.47)
      4:21.19 (1:39.92)   5:36.22 (1:15.03)
 22 Kontrimas, Anas  14 FCST-GU           5:49.59    5:36.29 FLAG   
               1:19.11    2:47.79 (1:28.68)
      4:25.89 (1:38.10)   5:36.29 (1:10.40)
 23 Jimenez, Nicole  13 SWIM-FL           5:27.59    5:37.31 FLAG   
               1:14.29    2:43.29 (1:29.00)
      4:21.50 (1:38.21)   5:37.31 (1:15.81)
 24 Dong, Cindy M    13 SYS-FL            5:40.43    5:40.66 QUAL   
               1:13.14    2:40.50 (1:27.36)
      4:25.20 (1:44.70)   5:40.66 (1:15.46)
 25 Law, Sophia Y    13 SYS-FL            5:41.08    5:42.78 QUAL   
               1:14.89    2:48.15 (1:33.26)
      4:27.84 (1:39.69)   5:42.78 (1:14.94)
 26 Davie, Morgan A  13 SYS-FL            5:41.09    5:44.96 QUAL   
               1:17.26    2:50.29 (1:33.03)
      4:29.31 (1:39.02)   5:44.96 (1:15.65)
 27 Spoonts, Caroli  14 CCS-FL            5:51.48    5:45.21 QUAL   
               1:20.96    2:53.14 (1:32.18)
      4:27.52 (1:34.38)   5:45.21 (1:17.69)
 28 Runde, Isabelle  14 CAQ-NM            6:06.92    5:47.08 QUAL   
               1:19.52    2:44.90 (1:25.38)
      4:29.06 (1:44.16)   5:47.08 (1:18.02)
 29 Tyle, Madison R  13 SYS-FL            5:45.19    5:48.10 QUAL   
               1:18.11    2:54.08 (1:35.97)
      4:32.69 (1:38.61)   5:48.10 (1:15.41)
 30 Bucaro, Sophia   14 DANA-FG                NT    5:50.50 QUAL   
               1:17.77    2:43.31 (1:25.54)
      4:37.05 (1:53.74)   5:50.50 (1:13.45)
 31 Lee, Amanda M    13 SWIM-FL           5:49.83    5:51.42 QUAL   
               1:16.87    2:50.00 (1:33.13)
      4:29.48 (1:39.48)   5:51.42 (1:21.94)
 32 Kleimann, Maria  13 FCST-GU           6:35.84    5:53.35 QUAL   
               1:19.89    2:53.70 (1:33.81)
      4:37.96 (1:44.26)   5:53.35 (1:15.39)
 33 Whitehead, Shan  14 RSCA-OZ           5:56.96    5:53.88 QUAL   
               1:19.68    2:54.24 (1:34.56)
      4:38.43 (1:44.19)   5:53.88 (1:15.45)
 34 Pietraszun, Sta  14 SYS-FL            5:39.45    5:53.94 QUAL   
               1:22.65    2:52.81 (1:30.16)
      4:33.69 (1:40.88)   5:53.94 (1:20.25)
 35 McMurray, Sydne  13 SWIM-FL           5:37.49    5:54.53 QUAL   
               1:18.79    2:55.66 (1:36.87)
      4:36.23 (1:40.57)   5:54.53 (1:18.30)
 36 Bravo, Nicole F  13 GCST-FL           6:00.22    6:02.07 QUAL   
               1:23.17    2:55.35 (1:32.18)
      4:37.02 (1:41.67)   6:02.07 (1:25.05)
 37 McLean, Madison  14 TBAY-FL           6:02.20    6:02.11 QUAL   
               1:24.28    2:58.33 (1:34.05)
      4:42.05 (1:43.72)   6:02.11 (1:20.06)
 38 Tompkins, Haley  14 GCST-FL           6:03.25    6:03.43 QUAL   
               1:20.31    2:55.47 (1:35.16)
      4:50.64 (1:55.17)   6:03.43 (1:12.79)
 39 Lewandrowski, P  13 SYS-FL            6:03.12    6:03.47 QUAL   
               1:20.58    2:57.76 (1:37.18)
      4:49.06 (1:51.30)   6:03.47 (1:14.41)
 40 Judah, Bri L     14 GCST-FL           6:45.00    6:04.71 QUAL   
               1:27.69    3:01.40 (1:33.71)
      4:47.02 (1:45.62)   6:04.71 (1:17.69)
 41 Pepe, Katherine  13 SYS-FL            6:03.42    6:10.88 QUAL   
               1:25.14    3:02.05 (1:36.91)
      4:51.25 (1:49.20)   6:10.88 (1:19.63)
 42 Johnston, Grays  13 SAS-FG                 NT    6:18.67 QUAL   
               1:31.10    3:11.37 (1:40.27)
      4:51.51 (1:40.14)   6:18.67 (1:27.16)
 43 Siswanto, Rain   13 TBAY-FL           6:33.31    6:20.15 QUAL   
 44 Morris, Hayley   14 SYS-FL            6:22.59    6:31.47 QUAL   
               1:22.90    3:04.55 (1:41.65)
      5:06.03 (2:01.48)   6:31.47 (1:25.44)
 45 Schied, Madison  13 SYS-FL            6:21.71    6:36.36 QUAL   
               1:25.10    3:07.68 (1:42.58)
      5:12.40 (2:04.72)   6:36.36 (1:23.96)
 46 Reuwer, Emily C  13 RSCA-OZ           6:57.68    6:38.80 QUAL   
               1:31.79    3:09.58 (1:37.79)
      5:12.60 (2:03.02)   6:38.80 (1:26.20)
 
 Event 37  Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
==================================================================
               7:02.69  15&O QUAL Meet Qualifying Time
 Meet Qualifying 15&O:  7:02.69
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
  1 Spilman, Emma R  16 SPA-FL            4:59.45    5:08.32 qQUAL  
               1:09.18    2:31.01 (1:21.83)
      4:00.57 (1:29.56)   5:08.32 (1:07.75)
  2 Hu, Nancy L      15 SYS-FL            5:04.22    5:11.21 qQUAL  
               1:09.18    2:31.01 (1:21.83)
      4:00.57 (1:29.56)   5:11.21 (1:10.64)
  3 Cattermole, Sop  16 SYS-FL            5:06.50    5:11.60 qQUAL  
               1:10.20    2:32.66 (1:22.46)
      4:04.13 (1:31.47)   5:11.60 (1:07.47)
  4 Goodwin, Darby   16 SAS-FG            5:13.18    5:13.16 qQUAL  
               1:11.97    2:32.17 (1:20.20)
      4:03.72 (1:31.55)   5:13.16 (1:09.44)
  5 DeVeny, Courtne  17 GCST-FL           5:20.38    5:14.68 qQUAL  
               1:12.04    2:31.83 (1:19.79)
      4:03.71 (1:31.88)   5:14.68 (1:10.97)
  6 Valley, Daniell  18 SYS-FL            5:01.46    5:18.52 qQUAL  
               1:14.38    2:38.01 (1:23.63)
      4:09.76 (1:31.75)   5:18.52 (1:08.76)
  7 Vilorio Muchnik  20 SWIM-FL           5:25.80    5:19.35 qQUAL  
               1:11.22    2:32.41 (1:21.19)
      4:05.01 (1:32.60)   5:19.35 (1:14.34)
  8 Stout, Jordan M  15 RSCA-OZ           5:19.96    5:20.15 qQUAL  
                                5:20.39 ( )
            5:20.15 ( )                    
 -----------------------------------------------------------------
  9 Henry, Tennyson  17 RSCA-OZ           5:28.84    5:23.31 qQUAL  
               1:16.15    2:37.04 (1:20.89)
      4:15.37 (1:38.33)   5:23.31 (1:07.94)
 10 Noya, Arianna    16 MACM-FG           5:25.00    5:23.32 qQUAL  
                               49.07999 ( )
   2:27.81 (138.:73001)   5:23.32 (2:55.51)
 11 Rahael, Samanth  20 SWIM-FL           5:24.58    5:25.40 qQUAL  
               1:13.97    2:39.48 (1:25.51)
      4:11.77 (1:32.29)   5:25.40 (1:13.63)
 12 Harris, McKENNA  17 SPA-FL            5:31.60    5:27.61 qQUAL  
               1:18.62    2:45.79 (1:27.17)
      4:17.22 (1:31.43)   5:27.61 (1:10.39)
 13 Albion, Hannah   18 GCST-FL           5:25.45    5:27.64 qQUAL  
               1:15.11    2:36.90 (1:21.79)
      4:15.63 (1:38.73)   5:27.64 (1:12.01)
 14 Cassidy, McKenz  21 SWIM-FL           5:30.81    5:27.86 qQUAL  
               1:11.89    2:43.68 (1:31.79)
      4:16.79 (1:33.11)   5:27.86 (1:11.07)
 15 Henry, Cecelia   18 RSCA-OZ           5:17.78    5:28.72 qQUAL  
               1:11.15    2:35.42 (1:24.27)
      4:12.09 (1:36.67)   5:28.72 (1:16.63)
 16 Roberts, Shanno  16 RSCA-OZ           5:25.79    5:29.97 qQUAL  
               1:14.84    2:38.30 (1:23.46)
      4:14.27 (1:35.97)   5:29.97 (1:15.70)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Zupan, Sydney C  17 RSCA-OZ           5:43.42    5:30.09 QUAL   
               1:13.07    2:35.80 (1:22.73)
      4:16.29 (1:40.49)   5:30.09 (1:13.80)
 18 Savitt, Savanna  15 TBAY-FL           5:19.65    5:32.02 QUAL   
               1:13.68    2:44.25 (1:30.57)
      4:19.58 (1:35.33)   5:32.02 (1:12.44)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Myers, Anne B    15 TBAY-FL           5:34.95    5:33.49 QUAL   
               1:13.39    2:39.91 (1:26.52)
      4:18.26 (1:38.35)   5:33.49 (1:15.23)
 20 Raybon, Lexy M   18 SYS-FL            5:27.46    5:33.63 QUAL   
               1:14.01    2:39.13 (1:25.12)
      4:18.61 (1:39.48)   5:33.63 (1:15.02)
 21 Davis, Cameron   17 SYS-FL            5:25.00    5:33.96 QUAL   
               1:15.67    2:42.27 (1:26.60)
      4:23.43 (1:41.16)   5:33.96 (1:10.53)
 22 Smithburger, Sa  16 SYS-FL            5:18.31    5:34.37 QUAL   
               1:19.54    2:45.14 (1:25.60)
      4:19.01 (1:33.87)   5:34.37 (1:15.36)
 23 Small, Blaine C  20 SWIM-FL           5:31.92    5:34.83 QUAL   
               1:11.86    2:39.63 (1:27.77)
      4:17.61 (1:37.98)   5:34.83 (1:17.22)
 24 Fredlake, Hanna  16 TBAY-FL           5:20.53    5:35.75 QUAL   
                                  42.80 ( )
      2:23.42 (1:40.62)   5:35.75 (3:12.33)
 25 Frantz, Sarah A  15 SYS-FL            5:41.50    5:36.24 QUAL   
               1:14.59    2:42.69 (1:28.10)
      4:25.02 (1:42.33)   5:36.24 (1:11.22)
 26 Langford, Olivi  19 SWIM-FL           5:21.68    5:36.33 QUAL   
               1:15.69    2:43.31 (1:27.62)
      4:22.69 (1:39.38)   5:36.33 (1:13.64)
 27 Riordan, Mae E   16 RSCA-OZ           5:16.81    5:41.20 QUAL   
               1:19.54    2:45.14 (1:25.60)
      4:19.01 (1:33.87)   5:41.20 (1:22.19)
 28 McCollum, Nikki  17 GCST-FL           5:54.75    5:42.15 QUAL   
 29 Kirchhoefer, Cl  15 RSCA-OZ           5:28.25    5:44.02 QUAL   
               1:21.48    2:53.04 (1:31.56)
      4:27.25 (1:34.21)   5:44.02 (1:16.77)
 30 Eckhard, Joie J  15 SYS-FL            5:40.31    5:45.11 QUAL   
 31 O'Grady, Rachel  15 SYS-FL            5:50.48    5:46.29 QUAL   
               1:21.28    2:48.58 (1:27.30)
      4:34.75 (1:46.17)   5:46.29 (1:11.54)
 32 Heutel, Maddie   15 RSCA-OZ           5:33.07    5:46.83 QUAL   
               1:23.98    2:51.89 (1:27.91)
      4:28.53 (1:36.64)   5:46.83 (1:18.30)
 33 Horton, Livvi S  15 SWIM-FL           6:05.99    5:48.22 QUAL   
               1:17.52    2:45.90 (1:28.38)
      4:28.64 (1:42.74)   5:48.22 (1:19.58)
 34 Dols, Michelle   16 SYS-FL            5:43.70    5:48.66 QUAL   
               1:23.67    2:51.95 (1:28.28)
      4:37.49 (1:45.54)   5:48.66 (1:11.17)
 35 Ledgin, Autumn   16 SAS-FG            5:51.26    5:48.77 QUAL   
               1:22.78    2:51.66 (1:28.88)
      4:31.59 (1:39.93)   5:48.77 (1:17.18)
 36 Kirkpatrick, Ol  15 TBAY-FL           5:39.99    5:48.97 QUAL   
               1:14.11    2:44.18 (1:30.07)
      4:28.88 (1:44.70)   5:48.97 (1:20.09)
 37 Duff, Faryn P    17 SYS-FL            5:36.73    5:49.79 QUAL   
               1:17.48    2:49.11 (1:31.63)
      4:32.47 (1:43.36)   5:49.79 (1:17.32)
 38 Peraza, Rachel   15 MACM-FG           5:52.52    5:51.40 QUAL   
               1:16.11    2:49.39 (1:33.28)
      4:31.10 (1:41.71)   5:51.40 (1:20.30)
 39 Strong, Madelin  15 FCST-GU           6:26.85    6:04.35 QUAL   
               1:23.45    2:57.55 (1:34.10)
      4:44.12 (1:46.57)   6:04.35 (1:20.23)
 40 Almada, Ro       18 SWIM-FL           5:32.78    6:06.27 QUAL   
               1:22.65    3:00.98 (1:38.33)
      4:46.98 (1:46.00)   6:06.27 (1:19.29)
 -- Hernandez, Kath  16 MACM-FG           6:00.00         DQ        
               1:27.38    3:07.37 (1:39.99)
      4:48.85 (1:41.48)        DQ (1:26.88)