Gulf Coast Swim Team                          Uploaded on 6/16/2013
                       2013 GCST Summer Open                        
             Presented by SWF Neurosurgical Associates              
          Lee County / FGCU Aquatic Center (FL -FL , USA)           
 
 Event 22  Boys 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
               1:52.29  WCT World Ch. Trials
               1:52.89  USOP US Open
               1:55.49  JRNA Summer Junior Nats
               2:01.69  SZSS Summer Sectionals
               2:03.59  FLSR FL Sr Champs
               2:11.49  1516 FL Sr  Ch 15-16
    Name            Age Team                 Seed    Prelims              
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Marin, Jesus L   21 DANA-FG           1:53.99    1:55.58 qSZSS  
                 55.79      1:55.58 (59.79)
  2 Vera-Ortiz, Joe  21 DANA-FG           1:53.45    1:56.24 qSZSS  
                 58.18      1:56.24 (58.06)
  3 Ballestas, Juli  18 MACM-FG           1:56.50    1:56.86 qSZSS  
                 56.65    1:56.86 (1:00.21)
  4 Sanchez, Alex G  23 DANA-FG           1:52.00    1:57.04 qSZSS  
                 57.84      1:57.04 (59.20)
  5 Alaskari, Youse  19 DANA-FG           1:52.93    1:57.08 qSZSS  
                 57.66      1:57.08 (59.42)
  6 Germano, Luca    25 DANA-FG           1:57.20    1:57.93 qSZSS  
                 57.36    1:57.93 (1:00.57)
  7 Bryant, Calvin   17 SPA-FL            1:59.70    1:58.77 qSZSS  
                 57.28    1:58.77 (1:01.49)
  8 Carter, Dylan J  17 DANA-FG           1:53.38    1:59.20 qSZSS  
                 58.85    1:59.20 (1:00.35)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Samuelson, Loga  17 SWIM-FL           1:56.41    1:59.47 qSZSS  
                 58.51    1:59.47 (1:00.96)
 10 Hanner, Luke A   15 SPA-FL            1:57.65    2:00.40 qSZSS  
                 58.52    2:00.40 (1:01.88)
 11 Harasz, Noah D   17 SPA-FL            2:02.91    2:00.41 qSZSS  
                 59.32    2:00.41 (1:01.09)
 12 Farese, John G   17 SPA-FL            1:58.56    2:00.54 qSZSS  
                 58.06    2:00.54 (1:02.48)
 13 Arrieta, Alex A  15 MACM-FG           2:03.67    2:01.08 qSZSS  
               1:00.45    2:01.08 (1:00.63)
 14 Medina, Nicolas  15 DANA-FG           1:59.09    2:01.38 qSZSS  
                 59.28    2:01.38 (1:02.10)
 15 Warner, Shawn M  18 SAS-FG            2:04.36    2:01.88 qFLSR  
                 59.99    2:01.88 (1:01.89)
 16 McKane, Liam N   17 SYS-FL            1:56.10    2:01.99 qFLSR  
                 59.43    2:01.99 (1:02.56)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Clark, Drew S    15 SYS-FL            2:03.76    2:02.27 FLSR   
               1:00.05    2:02.27 (1:02.22)
 18 Kohner, Gage S   16 SAS-FG            1:58.35    2:02.70 FLSR   
                 58.77    2:02.70 (1:03.93)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Zacka IV, Eddie  17 GCST-FL           2:05.21    2:02.78 FLSR   
               1:00.17    2:02.78 (1:02.61)
 20 Selby, Christia  16 UN-DN-FG          1:55.46    2:03.04 FLSR   
                 58.91    2:03.04 (1:04.13)
 21 Davis, Nick C    18 RSCA-OZ           1:57.63    2:03.13 FLSR   
                 59.94    2:03.13 (1:03.19)
 22 Basalo, Miguel   16 MACM-FG           2:07.46    2:04.03 1516   
               1:00.38    2:04.03 (1:03.65)
 23 Tam, Aaron C     18 MACM-FG           2:02.06    2:04.10 1516   
               1:00.55    2:04.10 (1:03.55)
 24 Wheeler, Jordan  16 TBAY-FL           2:06.83    2:04.21 1516   
               1:00.32    2:04.21 (1:03.89)
 25 Bohorquez, Fern  16 DANA-FG           1:59.67    2:04.64 1516   
               1:00.39    2:04.64 (1:04.25)
 26 Glaser, Jon D    18 RSCA-OZ           1:56.55    2:05.12 1516   
               1:01.06    2:05.12 (1:04.06)
 27 Page, Carter J   16 SYS-FL            1:59.31    2:05.15 1516   
                 59.47    2:05.15 (1:05.68)
 28 Siwady, Jorge F  18 UN-FL-FL          2:00.01    2:05.17 1516   
               1:00.46    2:05.17 (1:04.71)
 29 Marshburn, Mark  16 SPA-FL            2:07.06    2:05.37 1516   
               1:01.08    2:05.37 (1:04.29)
 30 Brown, Ross J    17 TBAY-FL           2:10.00    2:05.49 1516   
               1:01.30    2:05.49 (1:04.19)
 31 Pigot, Zu        16 MACM-FG           2:10.53    2:05.50 1516   
               1:02.27    2:05.50 (1:03.23)
 32 Madeira, Miguel  16 MACM-FG           2:07.76    2:05.61 1516   
               1:01.44    2:05.61 (1:04.17)
 33 Schroeder, Hans  15 CCS-FL            2:06.75    2:05.66 1516   
               1:02.49    2:05.66 (1:03.17)
 34 Woodrow, Blake   16 GCST-FL           2:07.67    2:05.74 1516   
               1:01.70    2:05.74 (1:04.04)
 34 Zylberberg, Sha  17 SAS-FG            2:02.96    2:05.74 1516   
               1:01.03    2:05.74 (1:04.71)
 36 Pelton, John B   17 SYS-FL            1:59.30    2:06.51 1516   
               1:01.88    2:06.51 (1:04.63)
 37 Leeson, Peyton   17 SYS-FL            2:03.13    2:07.10 1516   
               1:02.01    2:07.10 (1:05.09)
 38 Harriott, Joshu  15 SWIM-FL           2:06.63    2:07.65 1516   
               1:02.67    2:07.65 (1:04.98)
 39 King, Justin C   15 RSCA-OZ           2:05.82    2:07.66 1516   
               1:01.15    2:07.66 (1:06.51)
 40 Hamel-Wood, Dir  17 SYS-FL            2:06.50    2:07.70 1516   
               1:02.16    2:07.70 (1:05.54)
 41 Lee, Campbell P  15 SYS-FL            2:06.46    2:07.80 1516   
               1:03.21    2:07.80 (1:04.59)
 42 O'Donnell, Matt  17 SYS-FL            2:12.00    2:07.92 1516   
               1:01.74    2:07.92 (1:06.18)
 43 Moran, Andrew B  18 CCS-FL            2:09.96    2:07.95 1516   
               1:02.72    2:07.95 (1:05.23)
 44 Denswil, Wayne   16 MACM-FG           2:02.90    2:07.97 1516   
               1:00.92    2:07.97 (1:07.05)
 45 Rutherford, Tho  17 SYS-FL            2:05.91    2:08.18 1516   
               1:01.80    2:08.18 (1:06.38)
 46 Pelton, Matthew  15 SYS-FL            2:04.38    2:08.20 1516   
               1:02.02    2:08.20 (1:06.18)
 47 Erlenmeyer, Dan  15 SYS-FL            2:06.59    2:08.40 1516   
               1:02.75    2:08.40 (1:05.65)
 48 Nipper, Cody P   16 SPA-FL            2:08.73    2:08.66 1516   
               1:02.07    2:08.66 (1:06.59)
 49 Hidalgo, Artie   15 RSCA-OZ           2:08.95    2:08.71 1516   
               1:02.73    2:08.71 (1:05.98)
 50 Nielsen, Matt D  17 GCST-FL           2:00.65    2:08.78 1516   
               1:00.83    2:08.78 (1:07.95)
 51 Kishpaugh, Zach  15 SYS-FL            2:09.17    2:09.23 1516   
               1:02.60    2:09.23 (1:06.63)
 52 Martinez, Adria  15 MACM-FG           2:09.68    2:09.36 1516   
               1:01.50    2:09.36 (1:07.86)
 53 Gonzalez, Manue  17 DANA-FG           1:59.06    2:09.38 1516   
               1:01.44    2:09.38 (1:07.94)
 54 McPeak, Christo  18 GAAC-MA           2:09.77    2:09.49 1516   
               1:01.71    2:09.49 (1:07.78)
 55 Lijoi, Vinny F   15 SRQ-FL            2:11.89    2:10.24 1516   
 56 Gullage, Richar  17 MACM-FG           2:12.76    2:10.36 1516   
               1:02.20    2:10.36 (1:08.16)
 57 deTschaschell,   15 SWIM-FL           2:13.97    2:10.79 1516   
               1:02.91    2:10.79 (1:07.88)
 58 Benzon, Elijah   15 GCST-FL           2:14.15    2:10.90 1516   
               1:03.43    2:10.90 (1:07.47)
 59 Erlenmeyer, Eri  17 SYS-FL            2:11.52    2:11.28 1516   
               1:04.94    2:11.28 (1:06.34)
 60 Clark, Jack R    15 SYS-FL            2:12.73    2:11.52        
               1:04.41    2:11.52 (1:07.11)
 61 Spence, Aaron C  17 SWIM-FL           2:11.25    2:11.68        
               1:05.38    2:11.68 (1:06.30)
 62 Massolio, Austi  16 CCS-FL            2:12.15    2:11.69        
               1:04.49    2:11.69 (1:07.20)
 63 Kuzjomkin, Anto  17 DANA-FG           2:22.19    2:12.08        
               1:03.06    2:12.08 (1:09.02)
 64 Kern, Brandon M  15 CCS-FL            2:13.79    2:12.28        
               1:06.05    2:12.28 (1:06.23)
 65 Conrad, Nichola  16 SAS-FG            2:12.47    2:12.43        
               1:03.50    2:12.43 (1:08.93)
 66 Zaremba, Roman   17 SYS-FL            2:15.00    2:12.47        
               1:04.86    2:12.47 (1:07.61)
 67 Catani, Evan C   18 RSCA-OZ           2:09.33    2:12.79        
               1:03.49    2:12.79 (1:09.30)
 68 Boehm, Brian W   15 SYS-FL            2:13.03    2:13.01        
               1:05.54    2:13.01 (1:07.47)
 69 Young, Dan G     15 SWIM-FL           2:11.76    2:14.39        
 70 Kuzjomkin, Alek  17 DANA-FG           2:11.78    2:14.46        
               1:05.21    2:14.46 (1:09.25)
 71 Garcia, Xander   18 RSCA-OZ           2:13.45    2:15.13        
               1:04.71    2:15.13 (1:10.42)
 72 Alspaw, Jacob A  16 RSCA-OZ           2:09.57    2:15.22        
               1:05.10    2:15.22 (1:10.12)
 73 Rahe, Jared C    18 RSCA-OZ           2:17.17    2:15.45        
               1:04.70    2:15.45 (1:10.75)
 74 Homans, Henry A  19 TBAY-FL           2:02.83    2:15.64        
               1:05.08    2:15.64 (1:10.56)
 75 Phillips, Matt   18 RSCA-OZ           2:14.14    2:17.03        
               1:03.45    2:17.03 (1:13.58)
 76 Cummins, Tim J   15 FCST-GU           2:18.34    2:17.26        
 76 Morris, Luke O   16 Lightning-FL      2:17.69    2:17.26        
               1:07.13    2:17.26 (1:10.13)
 78 Jones, Daniel A  15 SYS-FL            2:20.00    2:17.79        
               1:06.40    2:17.79 (1:11.39)
 79 Keer, Dylan T    15 SWIM-FL           2:11.31    2:19.24        
               1:06.58    2:19.24 (1:12.66)
 80 Vakil, Neelin S  16 CCS-FL            2:24.02    2:20.34        
               1:07.93    2:20.34 (1:12.41)
 81 Lucker, Matt C   15 SWIM-FL           2:24.51    2:20.42        
               1:08.77    2:20.42 (1:11.65)
 82 Yatsula, Christ  15 TBAY-FL           2:40.59    2:20.74        
               1:07.05    2:20.74 (1:13.69)
 83 Lambert, Austin  15 UNSYS-FL          2:20.89    2:22.32        
               1:06.85    2:22.32 (1:15.47)
 84 Gomez, Felipe    20 UN-DN-FG          2:18.85    2:23.08        
               1:08.54    2:23.08 (1:14.54)
 85 Lewis, Adam M    15 RSCA-OZ           2:26.95    2:23.34        
               1:08.50    2:23.34 (1:14.84)
 86 Boutros Abdelme  15 SWIM-FL           2:23.47    2:25.43        
               1:09.11    2:25.43 (1:16.32)
 87 Magnant, Joseph  15 SWIM-FL                NT    2:25.66        
               1:08.91    2:25.66 (1:16.75)
 88 Katz, Arik B     11 SYS-FL            2:21.12    2:26.77        
               1:12.17    2:26.77 (1:14.60)
 89 DiBenedetto, Gi  15 Lightning-FL      2:26.51    2:26.79        
               1:11.32    2:26.79 (1:15.47)
 90 Fields, Trey W   15 TBAY-FL           2:30.00    2:27.19